PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا زیرنویس بازی به زبان فارسی طراحی نمی شود؟

takotok
17-08-2008, 19:12
به نام مهربان
سلام

در حال حاظر بسیاری از دوستان برای انواع فیلم ها زیرنویس طراحی می کنند.

اما برای یک بازی هم زیرنویس طراحی نمی کنند در حالی که به نظر تفاوت زیادی با زیرنویس فیلم نداره...فقط باید فایلش رو بجای فایل زیرنویس بازی گذاشت...

ممکن هست علت را بررسی نمایید

با تشکر

Scary Feelings
17-08-2008, 20:18
علت که زیاد داره اما اینجا جاش نیس که بگم اما فکر کنم این تاپیک تو بخش هک بازی ها بود بهتر میشد تا بر و بچ بازی ها رو زیرنویس کنن!

Öracle
17-08-2008, 20:43
برای همه ی بازی ها که نمیشه زیرنویس درست کنند .
مثلا Call Of Duty احتیاجی به زیرنویس نداره ( به اون صورت )
ولی برای بازی های ماجرایی موافقم .

Retired User
17-08-2008, 21:03
اگر براي assassins creed درست مي كردند مي شد فيلم سينمايي با اون همه دمويي كه نمي شه ردش كرد و گرافيك فوق العادش

Dark Kingdom
17-08-2008, 21:05
خوب اگه زیرنویس کنن چی تو جیبه خودشون میره ؟ ما که میخوایم بازی هارو به همون قیمت بخریم :13:

siamak5561
18-08-2008, 02:17
اصلا این کار شدنی هست؟؟؟ اگه برا assassins creed زیرنویس بیاد حرف نداره!!!

Don Thomas
18-08-2008, 06:37
takotok
چرا زیرنویس بازی به زبان فارسی طراحی نمی شود؟

سلام

برای تمامی بازیهایی که زیرنویس انگلیسی دارند , امکان طراحی زیرنویس فارسی هم هست ... منتها کمی سخت تر از طراحی زیر نویس برای فیلم می باشد ... چون ابتدا باید بتوانیم فایل مربوط به زیر نویس بازی رو از درون آرشیوهای خود فایلهای بازی استخراج کنیم ... :27:

کاری فوق العاده سخت و نفس گیر ... :18:

kritus
علت که زیاد داره اما اینجا جاش نیس که بگم اما فکر کنم این تاپیک تو بخش هک بازی ها بود بهتر میشد تا بر و بچ بازی ها رو زیرنویس کنن!

اتفاقا همین جا بهتره چون بازدیدکننده بیشتری داره , اگر علاقه مندان نظرات مثبت و یا منفی خودشون رو بنویسند و همگی با هم به بررسی معایب و فواید این کار بپردازیم ... دست آخر یک نتیجه گیری خواهیم داشت و در صورت موافقت با این موضوع , اقدام به انجام این کار می کنیم ... :10:

Don Thomas
18-08-2008, 06:42
Dark Kingdom
خوب اگه زیرنویس کنن چی تو جیبه خودشون میره ؟ ما که میخوایم بازی هارو به همون قیمت بخریم

اگر این کار توسط خودمان انجام شود , مسئله ای نخواهد بود ...

چون نه کپی رایت داریم و نه چیز دیگری ... تنها برای دل خودمون این کار رو انجام داده ایم ... :10:

siamak5561

شدنی که هست ... منتها " دشوارترین قدم , همان قدم اول است " ...

Little Sparrow
18-08-2008, 07:50
سلام.من با Don Thomas موافقم.من بازی god of war 1 رو باز زیرنویس فارسی روی ps2 دارم.خیلی هم خوبه.
من موافقم.

*hamedkhatar*
18-08-2008, 08:34
اگه بشه خیلی عالیه
فقط سختش همون استخراج کردن هست که دوستمون اشاره کردند بقیش زیاد کاری نباید داشته باشه

3Dmajid
18-08-2008, 10:00

کی گفته assassin's creed زیر نویس نداره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد از نصب بازی اگه برید تو سایت ubisoft و بازیتون رو رجیستر کنید زیر نویسش هم میاد !

B3HZ@D
18-08-2008, 12:24
من هم بازی رزیدنت اویل 4 رو روی ps2 با زیرنویس بازی کردم
من هم با زیرنویس بازی موافقم....فقط بازیهایی انتخاب بشه که ارزش زیرنویس کردن رو داشته باشه
بازیهایی که واقعا به زیرنویس احتیاج داشته باشن

siamak5561
18-08-2008, 14:33
حالا بجه هایی که واردتر هستند دست به کار بشند تا ببینیم چی می شه؟!

redfild
18-08-2008, 19:45
دوستان منم موافقم و می تونم کمک کنم .
البته مشکل اصلی استخراج زیرنویس ها نیست ، اونها رو میشه از نمونه های انجام شده ی روسی و غیره برای هر بازی جستجو کرد و با طی مراحل کار رو انجام داد . فکر کنم مشکل بزرگ یونیکد باشه که چطور بازی از نمونه های فارسی پشتیبانی میکنه ؟
در غیر اینصورت ممکته کلمه "بزرگ" وقتی وارد بازی شد اینطور زیرنویس بشه "بزر..." . فکر کنم شروع کنیم ، همه چیز دستمون بیاد .

Retired User
18-08-2008, 22:45
کی گفته assassin's creed زیر نویس نداره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد از نصب بازی اگه برید تو سایت ubisoft و بازیتون رو رجیستر کنید زیر نویسش هم میاد !
شما مثل اينكه عنوان تاپيك رو نخوندي:27:

3Dmajid
19-08-2008, 14:34
شما مثل اينكه عنوان تاپيك رو نخوندي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

یعنی منظورشون زیر نویس فارسی بود ؟
اوکی.
عذر میخوام.

Chameleon
19-08-2008, 15:36
هیچ کاری نیست که امکان پذیر نباشه ، مخصوصا حالا که بسیاری از نرم افزارها از زبان فارسی پشتیبانی میکنند و حتی بعضی از شرکتها برای نرم افزارهاشون زبان فارسی هم میسازند ولی ....
ولی خب مشکل اینه که چیکار کنیم که موتور گرافیگی یا سیستمهای کلی بازی زبان و فونت فارسی رو پشتیبانی کنه

Retired User
20-08-2008, 01:30
اين كار خيلي جالبه اما فكر هزينه هاشو هم بكنيد
ما كه حاضر نيستيم براي بازي كه يه قيمت 3000 تومن در بازار رايجه بريم مثلا 6000 پول بديم ، تازه مشخص نيست كه نسخه ي فارسي كيفيت نسخه ي اصل رو داره يا نه؟

Don Thomas
20-08-2008, 04:50
به نظر میرسه اکثرا با این کار موافق هستند ...:10:

بهتره برای هر بازی در بخش " ساخت ، ويرايش و هک بازي ها " تاپیکی مجزا ایجاد بشه تا مطالب درهم و برهم نشود ... :46:

حالا یا به نتیجه ای می رسیم و یا نمی رسیم :20:

منتظر اولین تاپیک در آن بخش هستیم ...

takotok
23-08-2008, 18:00
سلام

دوستان منظورم از بررسی کردن این بود که انهایی که فنی با برنامه های کامپیوتری اشنایی دارند دقیقا علت ساخته نشدن زیرنویس فارسی را بیان نمایند ...

مثلا تا همین چند سال پیش ، چند فیلم بودند که زیرنویس فارسی داشتند؟ ... خیلی کم و فیلم های خیلی مشهور...
اما حالا ... انقدر فیلم زیرنویس می شود که چون کم میاد مجبور می شوند فیلم های 10 ، 20 سال قبل رو زیر نویس کنند ... که کار دوستان هم سن و سال خودمون هست...

اما بازیها چرا به چندین زبان زیرنویس دارند اما فارسی کسی اقدام نمی کند ...

هدف از ایجاد این تاپیک اقدام دوستان برای طراحی می باشد .

alovez
18-12-2012, 20:18
خب دوستا من یه نظر دارم!!
به نظر من میتونیم زیر نویس ها رو به صورت فینگلیش بنویسیم که مشکلی با فارسی هم نداشته باشه!فینگلیش هم که بهتر از هیچی هست!
مثلاً:
desmond labeye divar ro ba dokmeye space begir!
یا مثلا:
Desmond oon Gard ro az posht ba khanjare makhfit bokosh
فایلهای زیرنویسشم کسایی که زیاد به برنامه نویسی واردن میتونن بردارن!
واقاً ما ایرانیا چرا پست کار نداریم؟
خواهشا پست گوش نندازین!

SA.JJ.AD
22-12-2012, 22:20
چیزی که واضحه کسی نیست که دلش نخواد بازی ها رو با زیر نویس پارسی انجام بده !! مشکل فقط مشکل فنیه :دی وگرنه دوستان زیادی تو این مملکت داریم که بدون هیچ چشم داشتی و فقط از روی علاقه زیر نویس کردن بیشتر از 200 تا سریالو فیلمو تو کارنامه دارن !! ( علاقه مند به گیم هم که کم نداریم )
+
ضمنا برای رسیدن به این که زیر نویس برا بازی هایی خاص که به ترجمه احتیاج دارن تولید شه !! باید همچین سوال ها و درخواست هایو تو انجمن های تخصصی زیر نویس پارسی مثه (ناین مو...) مطرح کرد که میشه گفت حداقل 60% زیر نویس پارسی فیلم ها خروجیشون از کاربرا و مترجمین همچین جاییه و باید ازشون سوال یا درخواست کرد و علت رو جویا شد !! (100% فقط مشکلات فنی و دردسرهای زیاد دلیل این کمبوده وگرنه کار نشد نداره)

5ive
26-12-2012, 01:33
راستش من خودم چند تایی دیدم که زیرنویس داشت البته همه pcبود الان یادم نیست اسمشون چی بود ولی هست...

black.assassin
26-12-2012, 18:43
به نظر من شرکت های کپی بازی در ایران باید این کار رو انجام بدن. والا دیسکاشون که کیفیت نداره. 2 ماه بعد از انتشار بازی دیسکاشون میاد بیرون.اینطوری هم واسه خودشون خوبه هم واسه ما. جداقل یه مزیتی داشته باشن.
باید چند تا نکته رو هم در نظر گرفت مثلا یه بازی مثل AC شاید خیلی بیشتر از چند ساعت زیرنویس داشته باشه.
به تنهایی نمیشه همچین کار حجیمی رو انجام داد. چون علاوه بر دانش زبانی و ترجمه به دانش فنی خاص نیاز داره. اگه 1 بشر! ( به فرض که هر دو قابلیت رو در حد مطلوب داشته باشه ) بخواد این کارو انجام بده گلبش درد میگیره وسط کار سکته رو میزنه. :n02:
البته گیمرها مثل طرفدارهای فیلم و سریال بی معرفت نیستن. چون بیشتر از بقیه قدر محصولات فرهنگی رو می دونند ممکنه این کار به صورت داوطلبانه حمایت شه و صد البته کاری که حمایت مالی داشته باشه بی نتیجه نمی مونه.
مثلا میشه 1 ماه قبل از انتشار بازی داخل سایت نوشت : برای زیرنویس این بازی ما به ... تومان پول نیاز داریم. بعد دوستان علاقه مند donate میکنن و در آخر همه ازش استفاده می کنند.

به نظر من تنها چیزی که الان نیاز هست تشکیل یه تیم جوون ، پرشور و علاقه مند و البته فداکار هست تا نشون بدن که این کار به این صورت عملی هست و هم اینکه ارزش این کار بالاست. البته من نظرم اینه که در تشکیل تیم از تمام افراد متخصص استفاده بشه بدون تعصب.

farzan311
26-12-2012, 19:38
خوب الان تیم های زیرنویس فارسی برای فیلم و سریال خیلی زیاد شدند اگه روش زیرنویس کردن بازی هم به این صورت بشه که بگیرند یه فایل یه زبان دیگه رو فقط زبانشو عوض کنند بذارند رو بازی مطمین باشید برای زیرنویس بازی هم تیم ها زیادی درست میشه
پس قدم اول در اوردن زیرنویس خود بازیه که هفت خان رستم باید براش رد کرد البته هر بازیه اینجوری نیست و بعضی هاش خیلی سخته
مثلا من برای دمو های کرایسیس کلی برنامه استفاده کردم اخرم نتوسنتم اون چیزی رو که میخوام ازش در بیارم
پس اگه دوستانی که واردند شروع کنند تاپیک های اموزشی زدند برای اینکار استخراج و زیرنویس تا یکی دو سال دیگه میبینیم تمام بازی هامون زیرنویس دار میشند:n02:
مثلا من میدونم زیرنویس cutscene های mafia2 اینجاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که میشه با exsds اکسترکت کردشون ولی مشکل اینه که چجوری بعد ادیت برشون گردونیم تو فایل sds به صورتی که درست پخش بشند

Gregar
27-12-2012, 09:34
توی اکثر بازی ها به نظر ساده ترین بازی هایی که بشه براش زیرنویس درست کرد بازی های RPG هستش . چون اکثر این بازی ها open source تر هستن :n02: و از طرف سازنده امکاناتی برای ساختن مودها و پلاگین های اضافه و unofficial توسط یوزرها قرار داده میشه.
از طرف دیگه زیرنویس کردن این بازی ها خیلی بیشتر ارزش داره . خیلی از کسایی که دنبال این بازی ها نمیرن به خاطر سطح پایین زبونشونه که اگه این بازی ها ترجمه بشه طرفدار هم بیشتر جمع میکنه .

MAHY@R
08-01-2013, 16:10
الان کی پایه ست بشینیم اسکاریم و ترجمه کنیم :n01:

raha20011
09-01-2013, 17:51
خیلی کار خوب و عالیی میشه.اگر دوستان همت کنن و قدم اول رو بردارن همه چی کم کم حل میشه.منکه زبانه نصفه نیمه ای دارم سر دموهای بازی مثل اساسین پدرم درومد دیگه وای به حال بقیه.این رو هم مثل سریال و فیلم راه بندازین عالی میشه.:n12:

3Dmajid
10-01-2013, 00:10
اگه اینکارو کنید، انگیزه ی یاد گرفتن زبان رو از گیمر های ایرانی میگیرید.
نکنید این کارو :n02:

بجاش برید زبان یاد بگیرید و پیشرفت کنید :n16:

mjorh
10-01-2013, 10:20
در کل ایده ی جالبی میتونه باشه برا کسایی که از داستان چیزی متوجه نمیشن...درضمن اگه کمکی لازم بود درخدمت هستیم

موفق باشید :n12:

E.G_band
11-01-2013, 01:10
آقا ما هم به شدت استقبال می کنیم...........

اگه بشه که یکی از آرزو های گیمر هاست که بازی که می کنن علل خصوص بازی مثل l.a.noire که در صورتی که نفهمی چی می گن بازی برات چرت و بی معنا می شه....دوستانی که بازی کردن می دونن.

انشالله که بشه.......

airplay
12-01-2013, 21:16
یه شرکتی هست بازی ها رو زیرنویس میکنه
من بازی spore رو بازی کردم بد نبود کار زیرنویسشون
شاید بشه ازشون اطلاعاتی گرفت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

E.G_band
13-01-2013, 00:08
بازی دوبله فارسی که خیلی زیاده.......حتی چند سال پیش MW2 رو هم دوبله کرده بودن...............

MR.CART
14-01-2013, 16:15
آقا کاری بسیار جالب و خوبیه
اگه بشه یه تیم رو تشکیل داد واسه استخراج زیرنویس ها و ترجمشون واسه بازی های مهمی مثل فارکرای3 و اسسین کرید 3 و مس افکت 3و...
فقط مشکل قسمت فنیه که دوستان هم اشاره کردند
تو ترجمه اگه کاری از ما برمیاد حتما هستم

Beta
23-01-2013, 22:43
یه گروهی تشکیل بدین و آدم واسه این کار جذب کنید ، کار فوق العاده ایه !:n02:

stronghold 3
11-02-2013, 21:06
من هم بازی رزیدنت اویل 4 رو روی ps2 با زیرنویس بازی کردم
من هم با زیرنویس بازی موافقم....فقط بازیهایی انتخاب بشه که ارزش زیرنویس کردن رو داشته باشه
بازیهایی که واقعا به زیرنویس احتیاج داشته باشن

دوست عزیز واسه کدوم شرکت هست؟ این بازی غیرمجازه!

stronghold 3
11-02-2013, 21:08
یه شرکتی هست بازی ها رو زیرنویس میکنه
من بازی spore رو بازی کردم بد نبود کار زیرنویسشون
شاید بشه ازشون اطلاعاتی گرفت

فکرکنم دیدم بازیهای نیوتک با همکاری عصربازی و نسل برتر باشه ...

sh68_sari
20-02-2013, 16:39
حالا امیدی هست بازی هم مثل فیلم و سریال زیر نویس دار بشه؟