PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فارسی نوشتن در اتوکد ( نوشته هام برعکس میشه )

s1978b
16-08-2008, 16:26
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم با اتوکد همۀ ورژن هاش و اونم اینکه همۀ فونت های فارسیش برعکس هستش یعنی باید دکمۀ backwards را تیک زد تا شکل فونتها درست بشه همونطوری که در عکس معلومه

وقتی هم می خواهیم یه متن رو اصلاح کنیم متن برعکس میشه یعنی متن مورد نظر رو باید به صورت برعکس وارد کرد که این کار غیر ممکنه همونطور که میدونید

حالا ممنون میشم اگه لطفی کنید و بهم بگید چکارکنم تا مشکلم برطرف بشه

عکس ها هم اینجا معلوم می کنن که مشکل چیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s1978b
16-08-2008, 17:21
کسی پیدا نشد به داد من برسه ؟

king emperor
16-08-2008, 17:44
شايد تنظيمات خاصي داره كه احتمالا شما تنظيماتش رو تغيير دادين

دوما اين مشكل نرم افزاري نه سيستم عاملي (براي همين تا حالا كسي به شما جواب نداده)

812
16-08-2008, 20:29
از تنظیمات خاصی نیست
ویندوز شما مشکل فارسی سازی داره باید فارسی ساز بزنی
راستی اگه نخواستی فارسی بکنی مشکلی نیست
تو متن هاتو بنویس و بزار برعکس دیده شه
ولی موقع دیدن و بعد از ذخیره کردن و یا در موقع پرینت کردن میبینی که همه چیز درست شده
چون من هم این مشکل رو با برنامه Dram weaver8 دارم که روی ویندوز ویستا فارسی ها برعکس هست ولی موقع دیدن و بعد از طراحی سایت می بینم که همه چیز جای خودشه و فارسی ها هم درسته
برای اطمینان یه بار تست کن و پرینت کن
و بعد فارسی ساز بزن (البته برای ایکس پی هاااااا)

beauty
16-08-2008, 20:55
من با kateb روی اتوکد 2009 وقتی تایپ میکنم برعکس نوشته میشه ولی بعد از اینتر و تایید متن درست میشه

آیا شما هم از kateb برای تایپ فارسی استفاده میکنی ؟

در ضمن از گزینه recover برای باز کردن فایل های مشکل دار استفاده کن

فایلی رو که مشکل داره رو برام آپلود کن ببینم مشکل از شما هستش یا چیز دیگه ای ....

s1978b
17-08-2008, 10:21
دوستان عزیز از همگی ممنونم و مشکل بر عکس نوشتن حل شده ولی مسأله اینجاست که الان نوشته های فارسی در اتوکد بهم نمی چسبند
این مشکل در تمامی ورژن ها و با تمامی فونتهای فارسی همچنان برقراره

ممنون میشم اگه کمکم کنید

s1978b
17-08-2008, 10:53
من با kateb روی اتوکد 2009 وقتی تایپ میکنم برعکس نوشته میشه ولی بعد از اینتر و تایید متن درست میشه

آیا شما هم از kateb برای تایپ فارسی استفاده میکنی ؟

در ضمن از گزینه recover برای باز کردن فایل های مشکل دار استفاده کن

فایلی رو که مشکل داره رو برام آپلود کن ببینم مشکل از شما هستش یا چیز دیگه ای ....

دوست عزیز

مشکل برعکس نوشتن حل شده ولی الان نوشته های فارسی به هم نمی چسبند ، با لود کاتب مشکل برطرف میشه ولی برای هر بار تایپ باید Kateb رو تایپ کنم ؟

در ضمن فایله موردی نداره چون واسه یه دفتری هستش که قبلاً هم پرینت شده بدون مشکل.
گزینه recover هم مثل اینکه واسه اتوکد 2006 به پایینه تا جایی که من شنیدم ولی من ورژن های جدید رو استفاده میکنم.

s1978b
17-08-2008, 11:00
راستی مشکل فارسی سازی ویندوز رو چجوری میشه حل کرد ؟ چجوری فارسیش کنم ؟

beauty
17-08-2008, 20:55
راستی مشکل فارسی سازی ویندوز رو چجوری میشه حل کرد ؟ چجوری فارسیش کنم ؟

برای فارسی کردن ویندوز xp باید از control panel آیتم regional and language setting اجرا کن و وارد تب language بشو

گزینه install for complex .... رو فعال کن

از تب advanced گزینه farsi از تب regional گزینه اولی farsi و گزینه دومی iran رو معرفی کن

البته باید cd windows xp هم در درایو باشه (بعدش هم ریست)

--------------------------------------------------------------------------------------

مشکل بر عکس نوشتن حل شده ولی مسأله اینجاست که الان نوشته های فارسی در اتوکد بهم نمی چسبند

اگر بعد از تایپ متن و تایید (2 بار زدن اینتر) به هم نچسبه عجیبه !!

تا حالا همچین مشکلی نداشتم ولی به احتمال زیاد با recovery این مشکل حل میشه

در ضمن قابلیت recovery در همه اتو کد ها موجوده (تا 2009 که دارم استفاده میکنم بوده)

s1978b
17-08-2008, 21:23
خیلی ممنون دوست عزیز

متوجه شدم منظورت چیه ، من موقعی که ویندوز نصب می کنم این کارها رو انجام میدم . فکر کردم کار دیگه ای هستش که من انجام ندادم.

در ضمن این recovery چیه ؟ میشه بگی چجوری میشه ازش استفاده کرد ؟ باید الان یه تست کنم.

مشکل من اینه که با وجودی که Kateb لود میشه ولی باز هم باید تایپش کنم تا فارسی تایپ کنم یعنی با اجرای dtext دوباره حروف به هم نمی چسبند. یا وقتی که می خوام یه متن نقشه رو ادیت کنم باز مشکل دارم و حروف به هم نمی چسبند.

این دستور recovery رو به کرات باید اجرا کرد یا یک بار بسه ؟

ممنونم

beauty
18-08-2008, 00:39
این recovery چیه ؟ میشه بگی چجوری میشه ازش استفاده کرد ؟ باید الان یه تست کنم.

ریکاوری در اصل برای ترمیم فایل های مشکل دار هستش

در واقع تمام ایرادات فایل رو تا اونجایی که بتونه بر طرف میکنه که یکی از کاراش ترمیم فونت های مشکل دار هستش

من همیشه با ریکاوری فایل ها رو باز میکنم مخصوصا اگر فایلی از سیستم دیگه ای رو بخوام برای اولین بار روی سیستم خودم باز کنم

از منوی file هم وسط کشوی باز شده یه گزینه جلوش یه فلش کوچیک هستش که نشون میده اون گزینه زیر مجموعه ای داره (فکر میکنم اسم آیتمش drawing utility هستش)

که داخل اون کشوی بعدی که باز میشه گزینه recovery رو میتونی پیدا کنی

روی هر فایل فقط یک بار ریکاوری میکنی و تا موقعی که دوباره مشکلی پیش نیومده لزومی به ریکاوری نیست

در واقع شما نباید فایل ریکاور نشده رو save کنی چون ریکاوری نمیتونه فایل مشکل داری که سیو شده رو ترمیم کنه

همیشه ریکاوری کن بعد سیو کن و برای دفعات بعدی دیگه معمولی بازش کن

مشکل من اینه که با وجودی که Kateb لود میشه ولی باز هم باید تایپش کنم تا فارسی تایپ کنم یعنی با اجرای dtext دوباره حروف به هم نمی چسبند. یا وقتی که می خوام یه متن نقشه رو ادیت کنم باز مشکل دارم و حروف به هم نمی چسبند.

شما روی هر فایلی که باز میکنید (تا موقعی که نبستیش) فقط برای یک بار باید کاتب رو لود کنی کنی

البته موقع لود کردن کاتب یه گزینه ای هستش که میگه میخوای هر دفعه که فایلی باز میشه کاتب هم لود بشه ؟ که باید اون رو تیک بزنی (جمله انگلیسیش یادم نمیاد اگه پیدا نکردی بگو تا رفتم شرکت از روی سیستم اونجا برات پیدا کنم)

یه نکته رو بگم برای شروع تایپ فارسی باید همیشه به عنوان یک دستور کلمه kateb رو تایپ کنی تا وارد دستور بشه

مگه اینکه به صورت دستی کلمه kateb رو به هر کلمه دیگه ای مثل k یا g تغییرش بدی تا هر دفعه نخواهی kateb بنویسی

به جاش بنویسی k و وارد دستور kateb بشه

در ضمن متن فارسی رو نمیشه ویرایش کرد چون حروف به هم دیگه نمیچسبند (مگه اینکه عدد باشه)

متن فارسی رو باید دقت کنی همون اول که تایپ میکنی درست تایپ کنی

سوالی بود در خدمتم

812
18-08-2008, 01:19
نه
فارسی سازی از اونجا نیست
منظورم فارسی سازی ویندوز ایکس پی با نرم افزار کارا هست
اگه می خوای اطمینان پیدا کنی که ویندوزت فارسی سازی شده بیبین حروف ها (پ) و (ژ) درست تایپ می شن؟! یعنی کلید این 2 کلید درسته!!

s1978b
18-08-2008, 14:00
آره دوست عزیز 812 ، حروفی که گفتی درست تایپت میشن، فارسی نویس کارا یه چیزی مثل فارسی مریم و پروین هستش ؟

و اما دوست عزیز beauty پس ببینم تکلیف ویرایش متن های فارسی چی میشه ؟ من می خوام یه چیزهایی رو از نقشه های دیگه وارد کنم که متن های فارسی داره و می خوام ببینم که چه طوری میشه اونا رو ویرایش کنم ؟ یعنی هیچ راهی نداره ؟ چون یه نفر قبلاً می گفت که برای ترسیم نقشه ها تمامی چیزا رو از نقشه های دیگه وارد میکنه و در عرض 2 ساعت 10 تا نقشه رسم می کنه ، به نظر شما راهی میشه براش پیدا کرد ؟

beauty
18-08-2008, 20:19
تکلیف ویرایش متن های فارسی چی میشه ؟ من می خوام یه چیزهایی رو از نقشه های دیگه وارد کنم که متن های فارسی داره و می خوام ببینم که چه طوری میشه اونا رو ویرایش کنم ؟ یعنی هیچ راهی نداره ؟ چون یه نفر قبلاً می گفت که برای ترسیم نقشه ها تمامی چیزا رو از نقشه های دیگه وارد میکنه و در عرض 2 ساعت 10 تا نقشه رسم می کنه ، به نظر شما راهی میشه براش پیدا کرد ؟

والا من تا حالا زیاد کارم به ویرایش متن های فارسی نیوفتاده

ولی تا اونجایی که میدونم نمیشه متن های فارسی رو به درستی ویرایش کرد

فقط یه راه کپی پیست هستش که خود متن رو جایی بنویسی و بین متن های فارسی پیست کنی

شما به راحتی میتونی با کپی پیست هر چیزی رو متن فارسی داره وارد نقشه های خودت کنی ولی ویرایش رو بعدی میدونم بتونی جواب بگیری

شما فرمودی در عرض 2 ساعت 10 تا نقشه ترسیم میکنه ولی ترسیم با ویرایش متن های فارسی فرق میکنه

معمولا متن های فارسی در نقشه ها یکسان هستش فقط بعضی موقع ها عدد ها تغییر میکنه

در ضمن اگر خواستی فارسی ساز پردیس که ناسازگاری های حروف گ چ پ ژ ترمیم میکنه رو برات آپلود کنم

موفق باشی

s1978b
18-08-2008, 20:39
سلام دوست عزیز

تقریباً متوجه شدم و ممونم از لطفت ، این فارسی ساز پردیس می تونه تو این راه کمک من باشه ؟ اگه حجمش کمه و اگه زحمتی نیست ممنون میشم برام آپلود کنی.

بازم خیلی ممنون

812
19-08-2008, 00:46
نه کارا یه برنامه ای است که کلا فایل ها رو به فارسی تبدیل میکنه کنه امکان فارسی نوشتن محیا بشه
و فارسی نویس مریم فقط یه برنامه است که توش تایپ می کنی
زمین تا آسمون با هم فرق دارن

ahankhah
24-01-2015, 13:50
پاسخ کامل و مصور در این نشانی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]