PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رقابت 8.0 مگاپیکسلی ها ( Samsung INNOV8 i8510 Vs. Sony Ericsson C905 Vs. Motorola Alexander )

S A M S U N G
15-08-2008, 19:42
امروز مجله T3 یه مقایسه ساده و سطحی بین این گوشی انجام داده که مقایسه مفیدی هستش .

از اونجائی که سونی اریکسون اولین 8.0 مگاپیکسلی GSM رو معرفی کرد دیروز سامسونگ در انگلیس اعلام کرده که اولین 8.0 مگاپیکسلی موجود در بازار اروپا i8510 خواهد بود .

سایت Boy Genius هم یه عکس از گوشی جدید موتورولا با اسم Alexander با سنسور 8.0 مگاپیسکل ساخت کداک منتشر کرده .

مقایسه این 3 گوشی در T3 :

Samsung INNOV8 i8510 Vs. Sony Ericsson C905 Vs. Motorola Alexander

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Storage capacity

Sony Ericsson C905: Only 160MB internal memory, but it has an M2 slot for up to 2GB of expandable memory
Samsung INNOV8 i8510 : 8GB & 16GB of internal memory, plus it has a microSDHC slot for up to 16GB of extra storage
Motorola Alexander: No word on internal storage, however we think it'll be around the same level as the C905 from Sony Ericsson. In other words, disappointing

Display

Sony Ericsson C905: 2.4" QVGA TFT LCD
Samsung INNOV8 i8510 : 2.8" QVGA TFT LCD
Motorola Alexander: No word about the actual size, however from the hazy photos, we're guessing it'll have a 3.0" display

Camera

Sony Ericsson C905: As aforementioned, it'll have a 8.1-megapixel sensor, with a digital zoom of up to 16x, Auto Focus, BestPic, Image stabiliser, PhotoFix, Red-eye reduction, and Picture blogging and Xenon flash
Samsung INNOV8 i8510: The INNOV8 will have an 8.0-megapixel sensor with Auto Focus, Image Stabilisation, Auto-Panorama Shot, Smile Shot, Multi Shot, Wide Dynamic Range, Face Detection and a Dual Power LED
Motorola Alexander: Reports have claimed it will be between five to eight megapixels, however most sites seem to cite sources claiming it'll have an 8.0-megapixel sensor. Little else is known about the camera unfortunately

Connectivity

Sony Ericsson C905: HSDPA, Bluetooth, Wi-Fi and A-GPS
Samsung INNOV8 i8510: HSDPA, Bluetooth, Wi-Fi and A-GPS
Motorola Alexander: Due to its QWERTY keyboard and NVIDIA graphics chip, we're going to hazard a guess that the Alexander will have HSDPA. It supposedly has A-GPS on top of that, however as for Bluetooth and Wi-Fi, that's anyone's guess

Media player

Sony Ericsson C905: The C905 can play MP3 and AAC files, plus supports album art, PlayNow and TrackID
Samsung INNOV8 i8510: In addition to playing FM radio, it can pump out MP3, AAC, AAC+, eAAC+ and WMA formats, and even has a 3.5mm headphone jack so no silly propriety headphones
Motorola Alexander: Again, little is known about the MP3 player, however as it looks firmly like a business phone with the QWERTY keypad, it's probably not going to overwhelm us with its playback capabilities

Operating System

Sony Ericsson C905: It has Sony Ericsson's bog-standard OS by the looks of things
Samsung INNOV8 i8510: Symbian OS V9.3, S60 v3.2
Motorola Alexander: Reportedly running on Windows Mobile 6.1, and has an aforementioned NVIDIA graphics card, which should make for some nice web browsing

مجله T3 این بحث رو تحت عنوان :

Three phones, 8.0-megapixels - which one has the best spec

منتشر کرده .

به نظر شما کدوم گوشی موفق تر خواهد بود ؟ ( بین این 3 گوشی بدون در نظر گرفتن 8 نوکیا و KC910 الجی )

perjixen
15-08-2008, 20:31
اگه موتو ، 8 مگیش ، ساخت کداک باشه.........................!!! که به نظرم از لحاظ اسمی ار سونی و سامسونگ برتره..............!!!
ولی تجربه ، 5مگی موتو از کداک ، یه خورده آدم رو شکاک میکنه..................!!!
یکی میشه یه کوچولو داستان Kc910 و 8 مگی نوکیا رو توضیح بده.......................!!!
امیر ، یه دونه هستی............؟؟!!!

R@R#M@N
15-08-2008, 20:50
به نظر من نبايد گذشته رو مد نظر قرار داد !! چون تو 2 و 3 (گوشيهاي اوليه) سوني بهتر عمل كرد !!
تو 5 نوكيا و بعد سامسونگ !!
الجي هم كه جايي نداشت !! بزم ميگم توي اولين گوشيها !
وگرنه توي 5 موتورولا بعد از يه مدت گوشي داد كه همه رو خورد !!‌يا سوني سي 902 رو داد كه خيلي عكساش فوقالعاده ان !!
پس نميشه از روي گذشته چيزي رو گفت !!!
بايد منتظر موند و ريويوو ها رو ديد !! البته بازم نميشه به ريويوو ها اعتماد كرد
به نظر من جنگ اصلي بين سوني و سامسونگ هست !! بازم بايد منتظر مونددد

Michael Ropy
15-08-2008, 21:17
تو 5 نوكيا و بعد سامسونگ !!

آقا کجای کاری! تو 5 اول ال جی بعد نوکیا بهتر عمل کرد. مگه کیفیت بالای ال جی (خصوصا در فیلم) رو یادت رفته؟!

hossein1990
15-08-2008, 22:07
سلام
ببخشين . يكي به من مي گه اين گوشي موتورولا را آدم بايد چه طوري تو دستش بگيره ؟ گوشيه يا گوشت كوب ؟

Apachi
15-08-2008, 22:22
به عقیده من اگر بحث فقط بر سر دوربین باشه که تا ریلیز شدن باید منتظر موند ولی اگه بخواییم از نظر امکانات بررسی کنیم که با خیال راحت بهتون میگم این الکساندر یا اسکندر خودمون بزرگتریرن پرژه امسال موتو بوده که با کمپانی NVIDIA هم دست به یکی کرده و سخت افزاری که داره برای اولین بار این مدل از چیپست NVIDIA graphics بروی مبایل استفاده شده...

ایراد هایی که از این گوشی ها میشه گرفت

مموری :

Sony Ericsson C905
فقط 160MB مموری داخلی و بدتر از اون 2GB حافظه جانبی رو ساپورت میکنه در صورتی که INNOV8 i8510 تا 8GB ساپورت میکنه الکساندر هم که هنوز مشخص نیست ولی اگه مثل ZN5 یا Z10باشه تا 32 گیگا بایت ساپورت میکنه

Display

Sony Ericsson C905
2.4" QVGA TFT LCD

Samsung INNOV8 i8510 : 2.8" QVGA TFT LCD.

Motorola Alexander
" 2.8 یا " 3

اینم از الکساندر بدون کیبورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون مدلیش که کیبورد داره که اصلا خوشگل نیست و مدل سونی و سامسونگ قیافه بهتری دارن ولی مدل بدونه کیبوردش عالیه.. و حدس میزنم این مدلش ال سی دی 3 اینچی داره ..

راستی نوکی چی؟؟

R@R#M@N
15-08-2008, 22:46
آقا کجای کاری! تو 5 اول ال جی بعد نوکیا بهتر عمل کرد. مگه کیفیت بالای ال جی (خصوصا در فیلم) رو یادت رفته؟!
كدوم مدلش ؟؟ حتمآ ويوتي ؟؟؟
داداش مطمئني ‌!!!

فقط 160MB مموری داخلی و بدتر از اون 2GB حافظه جانبی رو ساپورت میکنه در صورتی که INNOV8 i8510 تا 8GB ساپورت میکنه الکساندر هم که هنوز مشخص نیست ولی اگه مثل ZN5 یا Z10باشه تا 32 گیگا بایت ساپورت میکنه
داداش دبليو 810 تا 4 گيگ ساپورت ميكنه !!‌بعد سي 905 تا 2 گيگ !!!
يه كم فكر كن !!‌اشتباه نكردي ؟؟؟

Apachi
15-08-2008, 23:00
كدوم مدلش ؟؟ حتمآ ويوتي ؟؟؟
داداش مطمئني ‌!!!

داداش دبليو 810 تا 4 گيگ ساپورت ميكنه !!‌بعد سي 905 تا 2 گيگ !!!
يه كم فكر كن !!‌اشتباه نكردي ؟؟؟

عزیزم اینجا نوشته شاید فریموش اپ بشه درست بشه ولی فعلآ مشخصاتش اینجوری اعلام شده
امیدوارم عوض بشه...

Apachi
15-08-2008, 23:06
Mobile-review.com
حسابی به C905 گیر داده و تو مشاهده خودش گفته
Sony Ericsson C905 - sample shots and lowdown on camera
که منظورش این بوده عکس هاش حسابی ابتدایی و نتیجه دوربینش تاثر آور بوده
امیدوارم سونی مثل K850 فریمور این گوشی رو به روز کنه و به این زودی کنار نره...
نمونه عکسهایی که SE کارخرابی کرده
اینم لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saman65
16-08-2008, 01:59
اینم از الکساندر بدون کیبورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون مدلیش که کیبورد داره که اصلا خوشگل نیست و مدل سونی و سامسونگ قیافه بهتری دارن ولی مدل بدونه کیبوردش عالیه.. و حدس میزنم این مدلش ال سی دی 3 اینچی داره ..

راستی نوکی چی؟؟

بدون کیبوردش به نظر من قشنگه...
اگه lcd ش 3 اینچ باشه رو خریدش فکر میکنم.ppc با 8PM دوربین ... و
به گفته Apachi جان:
قویترین پردازنده مبایل که تا کنون ساخته شد Qualcomm 7201A
A-GPS
802.11b/g WiFi
NVIDIA 3D graphics
7.2Mbps HSDPA, 1.8Mbps HSUPA
1130mAh battery

:10:

R A K I
16-08-2008, 07:35
c905 از سنسور EXMOR CMOS سونی استفاده میکنه که در دوربین دیجیتال رده بالای سری آلفای سونی هم از exmor استفاده کرده (exmor تکنولوژی سی موس سونیه , superhad تکنولوژِی سی سی دی سونیه × exmor خیلی ارزانتر هست به نسبت superhad ) و چند نوع پورتوتایپ c905 رو سونی اریکسون برا تست داده بیرون × اونی که موبایل ریویو گزاشته سنسورش exmor هست ولی با فریمور تست ! یعنی اولین فریموری که برای تست رو گوشی گذاشتن که خیلی قدیمیه . اون عکسایی که قبل از معرفی c905 که تو نت پخش شد (رنگاش قاطی بود ) هم از این فریمور بود (مثل موبایل ریویو ) موبایل ریویو نباید بر پایه این پورتوتایپ ریویو بنویسه در حالی که خودش یه جا میگه این نسخه آخر ه که میخواد وارد بازار بشه بعد یه جا میگه گوشی هنوز بعضی امکاناتش فعال نیست مثل اسمارت کنتراست (خوب این چه نسخه آخریه ؟؟؟) من مطمئنم کیفیت عکس سی905 موقعی که به بازار میاد دیدنی است .

i8510 سامسونگم من عکساشو دیدم خوب بود جزئیاتش از لحاظ رنگ و کنتراست خوب بود فقط نویز عکس زیاد بود به خصوص در نور کم که نویز خیلی زیاد شده بود .

اکساندر موتورولا هنوز هیچ اطلاعات دقیقی نیست و اکثرا شایعه درست میکننن × اونطور که من شنیدم امسال معرفی نمیکنه × سال بعد (2009) موتو معرفی میکنه .

اگه امکاناتش درست باشه که ویندوز موبایل باشه + 8 مگ کداک . مطمئنا برنده است با این امکانات چون ویندوز موبایل و صفحه لمسی فاکتور هایی که اون دو تا دیگه ندارند . یعنی یه پاکت خفن

بعدش i8510 سامسونگه از لحاظ امکانات بعدشم c905

Alexander>i8510>c905

Apachi
16-08-2008, 11:51
c905 از سنسور EXMOR CMOS سونی استفاده میکنه که در دوربین دیجیتال رده بالای سری آلفای سونی هم از exmor استفاده کرده (exmor تکنولوژی سی موس سونیه , superhad تکنولوژِی سی سی دی سونیه × exmor خیلی ارزانتر هست به نسبت superhad ) و چند نوع پورتوتایپ c905 رو سونی اریکسون برا تست داده بیرون × اونی که موبایل ریویو گزاشته سنسورش exmor هست ولی با فریمور تست ! یعنی اولین فریموری که برای تست رو گوشی گذاشتن که خیلی قدیمیه . اون عکسایی که قبل از معرفی c905 که تو نت پخش شد (رنگاش قاطی بود ) هم از این فریمور بود (مثل موبایل ریویو ) موبایل ریویو نباید بر پایه این پورتوتایپ ریویو بنویسه در حالی که خودش یه جا میگه این نسخه آخر ه که میخواد وارد بازار بشه بعد یه جا میگه گوشی هنوز بعضی امکاناتش فعال نیست مثل اسمارت کنتراست (خوب این چه نسخه آخریه ؟؟؟) من مطمئنم کیفیت عکس سی905 موقعی که به بازار میاد دیدنی است .

i8510 سامسونگم من عکساشو دیدم خوب بود جزئیاتش از لحاظ رنگ و کنتراست خوب بود فقط نویز عکس زیاد بود به خصوص در نور کم که نویز خیلی زیاد شده بود .

اکساندر موتورولا هنوز هیچ اطلاعات دقیقی نیست و اکثرا شایعه درست میکننن × اونطور که من شنیدم امسال معرفی نمیکنه × سال بعد (2009) موتو معرفی میکنه .

اگه امکاناتش درست باشه که ویندوز موبایل باشه + 8 مگ کداک . مطمئنا برنده است با این امکانات چون ویندوز موبایل و صفحه لمسی فاکتور هایی که اون دو تا دیگه ندارند . یعنی یه پاکت خفن

Alexander>i8510>c905

عزیزم اگه دقت کرده باشید استراتژی موتورلا خیلی تغییر کرده و دیگه مثل سابق نیست که اول یک گوشی رو معرفی کنه بعدش 6-7 بعد تولید کنه
ZN5 بعد از 1 ماه که معرفی شد ریلیز شد
در مورد این گوشی هم موتورلا قول داده در Q4 ریلیزش کن و مطمئن باشید برای بالا بردن سهمش تو بازار این کار رو انجام میده...

R@R#M@N
16-08-2008, 13:12
عزیزم اینجا نوشته شاید فریموش اپ بشه درست بشه ولی فعلآ مشخصاتش اینجوری اعلام شده
امیدوارم عوض بشه...
آپاچي جان از شما بعيده !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينو بخون :
Card slot Memory Stick Micro (M2), 2 GB card included
- 160 MB internal memory
نوشته 2 گيگابيات مموري داخل جعبه هست !! نه اينكه 2گيگ ساپورت ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mobile-review.com
حسابی به C905 گیر داده و تو مشاهده خودش گفته
Sony Ericsson C905 - sample shots and lowdown on camera
که منظورش این بوده عکس هاش حسابی ابتدایی و نتیجه دوربینش تاثر آور بوده
امیدوارم سونی مثل K850 فریمور این گوشی رو به روز کنه و به این زودی کنار نره...
نمونه عکسهایی که SE کارخرابی کرده
نميخوام بحث هاي قديمي رو دوباره شروع كنم !!‌ولي شما يه سر به همين GSMARENA بزن !!‌عكسهاي نسخه اوليه C905 رو ببين !!! بعد با MOBILE-REVIEW مقايسه كن !!
موبايل ريويوو خيلي با سوني لج افتاده !! نمونش هم دبليو 960 كه بگفته GSMarena بهترين موزيك فون شده ولي اون كيفيت صداشو از ن81 هم كمتر دونسته و بشدت كوبوندتش !!
در كل يه سرچ توي كلوپ سوني بزن عكسهاي سي 905 رو ببين نظرت عوض ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Apachi
16-08-2008, 14:33
آپاچي جان از شما بعيده !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينو بخون :
Card slot Memory Stick Micro (M2), 2 GB card included
- 160 MB internal memory
نوشته 2 گيگابيات مموري داخل جعبه هست !! نه اينكه 2گيگ ساپورت ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نميخوام بحث هاي قديمي رو دوباره شروع كنم !!‌ولي شما يه سر به همين GSMARENA بزن !!‌عكسهاي نسخه اوليه C905 رو ببين !!! بعد با MOBILE-REVIEW مقايسه كن !!
موبايل ريويوو خيلي با سوني لج افتاده !! نمونش هم دبليو 960 كه بگفته GSMarena بهترين موزيك فون شده ولي اون كيفيت صداشو از ن81 هم كمتر دونسته و بشدت كوبوندتش !!
در كل يه سرچ توي كلوپ سوني بزن عكسهاي سي 905 رو ببين نظرت عوض ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو این سایت ننوشته Memory Stick Micro (M2), 2 GB card included اینطور نوشته :

Sony Ericsson C905: Only 160MB internal memory, but it has an M2 slot for up to 2GB of expandable memory.

بازم عزیزم من مطمئن هستم زمانی ک به ورژن نهایی برسه این مشخصاتش کلی عوض میشه و باید تا ریلیز شدن منتظر موند
بابا اصلآ به این ریویو ها اعتباری نیست این از مبایل ریویو اینم از GSMARENA که یک ساله از موتو ریویو نگذاشته
مبایل ریویو باز بهتره تاره این مقاله ای که گذاشته ننوشته ریویو نوشته نمونه عکس های C905 و خودش هم گفته امکان داره تو نسخه نهایی اوضاع بهتر بشه و شاید مثل K850 متحول بشه...
:46:

R@R#M@N
16-08-2008, 15:18
دقيقآ‌ !!!
ولي خاب بازم موبايل ريويوو خيلي از سوني بد ميگه !! قبول نداري ؟؟

Highbury
16-08-2008, 15:56
موبایل ریویو خیلی از سونی بد میگه عکسهای سی905 واقعا عالی هستش و میتونه جای یه دوربین دیجیتال رو بگیره.
همین سی902 نسخه جدیدش خیلی خیلی عکسهای ردیفی میگیره

Ali Delkhosh
16-08-2008, 18:25

Alexander>i8510>c905
تمام گفته هاي دوستمونو قبول دارم

اما نمي دونم اين سايت هاي به قول خودشون معتبر براي چي با C905 چپ افتادن ، اصلاً اطلاعات درست به كاربر نميدن
اميدوارم با ورود C905 به بازار همه به قدرت دوربين اين گوشي پي ببرن :40:

SAEED_BARCELONA
16-08-2008, 23:21
آپاچی جان فکر نمی کنی اگه این آقا اسکندر امسال بخواد ریلیز بشه قیمتش سر به فلک میکشه؟
i8510 که سیمبینه و تاچ هم نیست فکر کنم بیشتر از 700 یورو قیمت داره حالا اسکندر که دیگه ویندوزه و تاچ!!!
آماری از این قضیه ندارید؟

Apachi
17-08-2008, 00:23
آپاچی جان فکر نمی کنی اگه این آقا اسکندر امسال بخواد ریلیز بشه قیمتش سر به فلک میکشه؟
i8510 که سیمبینه و تاچ هم نیست فکر کنم بیشتر از 700 یورو قیمت داره حالا اسکندر که دیگه ویندوزه و تاچ!!!
آماری از این قضیه ندارید؟

قیمتش که حتمآ باید خیلی بالا باشه چون لایسنس سیستم عاملش که فقط 250 دلاری هست هزینه تولیدش هم به خاطر اینکه خط تولید ZINE تازه راه اندازی شده و مدرن هست و احتیاج نداره تا به روز بشه با ZN5 فرقی نداره فقط میمونه قیمت چیپست گرافیکی انودیا ...
اینجا هم گفته
Q4 لانچ میشه
من که حدس میزنم برای رقابت این گوشی باید تو رنج قیمتی 600 دلار باشه که صد درصد اوسط 2009 کلی افت میکنه
سامسونگ این قیمت رو گذاشته چون تا زمان عرضه C905 و اسکندر دی... تنها آپشن مشتری برای گوشی 8 مگا i8510 INNOV8 هستش تا زمانی که C905 , الکساندر بیان بیرون مطمئن باشه زمانی که این دو ریبلز بشن سامسونگ هم قیمت i8510 INNOV8 رو میاره پایین و اسکندر و C905 قیمتشون از این 700یورو خیلی کمتر خواهد بود
به هر حال i8510 INNOV8 پیشقدم بوده و باید هزینه این موضوع رو هم از مشتری بگیره..

SAEED_BARCELONA
17-08-2008, 00:42
قیمت c905 که فکر کنم حدود 400 دلار اعلام شده بود.
با این حساب اسکند قیمتش حدود 900دلاره! wow
لامصب مایکروسافت چه پولی به جیب میزنه بابت این ویندوز موبایل!

saman65
17-08-2008, 01:41
قیمتش که حتمآ باید خیلی بالا باشه چون لایسنس سیستم عاملش که فقط 250 دلاری هست هزینه تولیدش هم به خاطر اینکه خط تولید ZINE تازه راه اندازی شده و مدرن هست و احتیاج نداره تا به روز بشه با ZN5 فرقی نداره فقط میمونه قیمت چیپست گرافیکی انودیا ...
اینجا هم گفته
Q4 لانچ میشه
من که حدس میزنم برای رقابت این گوشی باید تو رنج قیمتی 600 دلار باشه که صد درصد اوسط 2009 کلی افت میکنه

حیف.مثل اینکه قسمت نیست یه بار هم گوشی موتورولا بخریم:دی.من که تا اون موقع نمیتونم صبر کنم.حداکثر 1.5 ماه دیگه باید گوشی بگیرم...

amin 3gp
02-09-2008, 01:41
C905 بهترینه به نظر من با اینکه میگن دوربینش ساخت سامسونگه.

Masоud
22-09-2008, 03:42
به نظرم همون C905 از بقیه بهتره.

mahsa71neda
22-09-2008, 17:32
be nazre man sony ericssone behtare ham giafash ham.....