PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درباره Windows Media Player

matrix1000
18-12-2005, 11:26
--------------------------------------------------------------------------------

سلام

بعد از نصب Windows وقتی میخواهیم فایلهای .ra , .ram ,.rm را اجرا کنیم باید یک player مثل JetAudio را نصب

کنیم یا برای فایلهای .avi به DivX احتیاج داریم. من قبلآ وقتی این برنامه ها را نصب میکردم بدون اینکه

کار خاصی انجام بدم (مثلآ تغییر registry یا نصب برنامه خاص) بعد از نصب ان برنمه ها( مثل JetAudio)

option اجرای ان فایلها به Windows Media Player اضافه میشد و دیگه احتیاج به خود برنامه ( مثل JetAudio)

نبود و Windows Media Player هوشمندانه فایلهای .ra , .ram ,.rm را هم اجرا میکرد. الان چند وقته هر کاری

میکنم بعد از نصب این قابلیت وجود ندارد. نه بعد از نصب DivXو نه بعد از نصب JetAudio و هر برنامه دیگر

هیچ تغییری در Windows Media Player ایجاد نمیشود. اگه میدونید لطفآ راهنمایی بفرمایید.

matrix1000
21-12-2005, 13:04
سلام

مثل اینکه بد پرسیدم و خیلی از دوستان درست متوجه نشدند سوال اینه که :

یه سری از فایها با پسوند خاص را Windows Media Player نمیتواند اجرا کند.وبرای اجرای انها باید از برنامه های

دیگر که توانایی اجرای ان پسوندها را دارند کمک گرفت.مثلآ اگر فایلی از روی DVD گرفتیم با پسوند avi باید برنامه

DivX یا برنامه دیگری که توانایی اجرای انرا داشته باشد نصب کنیم.اگر ما یکبار برنامه ای را نصب و install کنیم

سرویسی وجود دارد (که احتمال خیلی زیاد برای خود مایکروسافت است) که این قابلیت را میدهد (یعنی بعد از

نصب ان سرویس یا فایل یا پک یا update یا هرچه که نامش هست) یه کدی به Windows Media Player اضافه

میشود که به Windows Media Player قابلیتی میدهد که فایل هایی را که با پسوند دیگری هستند نیز اجر کند.

البته شما باید حتمآ ان برنامه یا برنامه ها را نصب کنید( برای فایل های با پسوند خاص) وبعد Windows Media Player

این توانایی را خواهد داشت.یعنی بعد از نصب DivX شما با خود Windows Media Player میتوانید فایلهای avi را

اجرا کنید ونیازی به برنامه DivX ندارید. حالا ان کدام codec یا برنامه یا update است که این توانایی را به

Windows Media Player میدهد. این قابلیت قبلآ روی سیستم خودم بوده الان هم

روی سیستم چند تا از دوستان هست ولی انها هم نمیدانند چطوری میشه این قابلیت رو داد!!!!!!

باید یک codec یا پک مخصوص داشته باشد .