PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

alone one
26-10-2013, 23:53
اساتید محترم برای ازبین بردن جای جوش چیکار کنم؟
رژودرم خوبه؟واقعا میتونه جای جوش رو ببره؟
تو نمونه های خارجی چی خوبه؟
پیش دکتر نه وقت دارم برم و نه علاقه!

Atghia
27-10-2013, 00:24
اساتید محترم برای ازبین بردن جای جوش چیکار کنم؟
رژودرم خوبه؟واقعا میتونه جای جوش رو ببره؟
تو نمونه های خارجی چی خوبه؟
پیش دکتر نه وقت دارم برم و نه علاقه!

جای جوشهاتون در چه حدی هست؟
فقط لک های قرمز و تیره
فرورفتگی های مختصر و ریز
فرورفتگی های عمیق
؟

alone one
27-10-2013, 13:04
جای جوشهاتون در چه حدی هست؟
فقط لک های قرمز و تیره
فرورفتگی های مختصر و ریز
فرورفتگی های عمیق
؟

لک های قرمز و تیره
بعضی جاها،خیلی کم البه فرورفتگی هم هست که زیاد مشخص نیس،باید زوم کرد رو صورت!

MichealJackson
27-10-2013, 15:20
دوستان یه صابون خوب برای صورت میخوام ، برای پاک کردن چربی و جوش و .... که اثراتش نمونه رو صورت ، چی پیشنهاد میکنین؟

XXS
27-10-2013, 16:59
دوستان یه صابون خوب برای صورت میخوام ، برای پاک کردن چربی و جوش و .... که اثراتش نمونه رو صورت ، چی پیشنهاد میکنین؟

من ازصابونی به نام LERVIA استفاده میکنم خوب بوده قیمت 2500

Atghia
28-10-2013, 17:42

پَن ضد جوش اوریاژ:n06:

لک های قرمز و تیره
بعضی جاها،خیلی کم البه فرورفتگی هم هست که زیاد مشخص نیس،باید زوم کرد رو صورت!

خب بهترین راه درمان جای جوش قطعا لیزردرمانی هست
اما اگر اون رو در نظر نگیرم و با توجه به اینکه گفتید خودتون بدون رفتن به پزشک قصد اقدام دارید میشه گفت با توجه به اینکه بیشتر اثار باقیمانده جوشها بصورت لک هست و نه فرورفتگی، پس احتمالا شما با مصرف مداوم کرم های لایه بردار ((البته در صورتی که دیگه جوش نمیزنید نه اینکه همزمان جوش فعال هم داشته باشید!!!))بعد از چندماه به وضوح شاهد بهبودی خواهید بود:n01:
فقط در طول مدت استفاده از کرم های لایه بردار حتما باید از ضدافتاب هم استفاده کنید تا پوستتون دچار اسیب نشه(چون پوست حساس میشه در برابر افتاب خیلی اسیب پذیرتر هست)
البته توصیه پماد لایه بردار توسط فردی غیراز پزشک اصلا درست نیست:n02:ولی اگر توجه کنید صفحات گذشته چندمورد اشاره شده:n17:

alone one
28-10-2013, 20:03
پَن ضد جوش اوریاژ:n06:

خب بهترین راه درمان جای جوش قطعا لیزردرمانی هست
اما اگر اون رو در نظر نگیرم و با توجه به اینکه گفتید خودتون بدون رفتن به پزشک قصد اقدام دارید میشه گفت با توجه به اینکه بیشتر اثار باقیمانده جوشها بصورت لک هست و نه فرورفتگی، پس احتمالا شما با مصرف مداوم کرم های لایه بردار ((البته در صورتی که دیگه جوش نمیزنید نه اینکه همزمان جوش فعال هم داشته باشید!!!))بعد از چندماه به وضوح شاهد بهبودی خواهید بود:n01:
فقط در طول مدت استفاده از کرم های لایه بردار حتما باید از ضدافتاب هم استفاده کنید تا پوستتون دچار اسیب نشه(چون پوست حساس میشه در برابر افتاب خیلی اسیب پذیرتر هست)
البته توصیه پماد لایه بردار توسط فردی غیراز پزشک اصلا درست نیست:n02:ولی اگر توجه کنید صفحات گذشته چندمورد اشاره شده:n17:
نحوه استفاده کرم لایه بردار چجوریه؟
راستیتش حسش نیس دوباره برگردم بعدم نمیدونم کدوم دوستان معرفی کردن،بازم شما موثق تری،اگه لطف کنی دوباره معرفی کنی مارک موردنظرو
درباره رژودرم نگفتینا؟یکی از اقوام میگفت جای بخیش با همین کرم از بین برده!
کرم ضد آفتابم قبلا شما الارو رو معرفی کردین که اونم میگیرم

Atghia
28-10-2013, 20:40
نحوه استفاده کرم لایه بردار چجوریه؟
راستیتش حسش نیس دوباره برگردم بعدم نمیدونم کدوم دوستان معرفی کردن،بازم شما موثق تری،اگه لطف کنی دوباره معرفی کنی مارک موردنظرو
درباره رژودرم نگفتینا؟یکی از اقوام میگفت جای بخیش با همین کرم از بین برده!
کرم ضد آفتابم قبلا شما الارو رو معرفی کردین که اونم میگیرم

رژودرم روند درمانی زمانبری داره! من خودم تست نکردم اما دیدم اطرافیان راضی بودن:n06:منتهی طول میکشه اثرشو ببینید!
والا ساده ترین و موثرترین لایه بردار ترتینوئین هست دوتا درصد داره شما ضعیفترش رو برای تست تهیه کنید هر شب بعد از شستشوی صورت و خشک کردن اون ، فقط روی جاهای جوش(نقطه به نقطه نه اینکه کل پوست)از این کرم بزنید
چندروز اینکار رو تکرار کنید اگر التهاب و قرمزی خاصی ندیدید دیگه مرتب هرشب استفاده کنید اما اگر احیانا پوستتون خیلی قرمز شد(حالت افتاب سوختگی) یک شب در میون استفاده کنید اگر بازهم قرمز شدن ادامه داشت کلا قطع کنید!
ضدافتاب هم یادتون نره مخصوصا وقتی خارج از منزل هستید:n17:

دوستان باز هم تاکید میکنم روی حرف امثال من که بطور تجربی توصیه میکنیم هیچوقت صددرصد اطمینان نکنید قطعا پزشک بهتر موثرتر و مطمئن تر هست
موفق باشید

Atghia
30-10-2013, 12:22
اخیرا دوستان زیادی در مورد سیاهی دور چشم سوال داشتند این مطلب رو دیدم شاید خوندنش برای شما هم خالی از لطف نباشه:

حلقه هایی به رنگ های تیره(با سایه هایی از آبی،سیاه،قهوه ای،سبز یا زرد) زیر چشم می توانند به خاطر بالا رفتن سن،ژنتیک،عادت های بد یا کاهش وزن زیاد به وجود آیند.در خصوص تشخیص انواع حلقه های زیر چشم و روش های برطرف کردن آن ها با متخصص پوست دیوید کلبرت و چریل کراچر صحبت کرده ایم.
5 دلیل اصلی حلقه های سیاه دور چشم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پوست زبر

این کار را امتحان کنید:اگر حلقه دور چشمتان با کشش آن قسمت ناپدید می شود، در حال از دست دادن چربی هستید و نیاز به افزایش وزن دارید. وقتی پا به سن می گذارید، اولین قسمتی که کاهش وزن خواهد داشت صورتتان است. دکتر کلبرت توضیح می دهد،"اولین قسمتی که بیشترین تاثیرپذیری را دارد،پوشش چرب زیر چشمتان است." زمانی که این پوشش را از دست می دهید،پوستتان زبر به نظر می رسد و تابش ناهمگون نور سایه هایی ایجاد می کند که شبیه حلقه زیر چشم است. ممکن است این مسئله برای کسانی که کاهش شدید وزن را به خاطر رژیم،جراحی یا بیماری(خصوصا ناهنجاری های تغذیه ای مانند کم اشتهایی) تجربه کرده اند نیز اتفاق بیفتد. دکتر کراچر می گوید،" تنها راهی که می توان انجام داد استفاده از ترمیم کننده یا عمل جراحی است. کرم های ترمیم کننده پوست فقط تاثیری موقتی دارند،بنابراین بسیار مهم است که در استفاده از آن ها هشیار باشید."
توصیه های زیبایی: کرم های ضدچروک مخصوص دورچشم

رگ های(عروق) خونی

رگ های خونی قابل رویت دومین نوع حلقه های تیره دور چشم هستند که افرادی با پوست های رنگ پریده و مات جزء مبتلایان هستند. چهره ها ی لطیف تر، در قسمت دور چشم پوست نازکتری دارند، که باعث می شوند رگ های خونی به دید بیایند. دکتر کلبرت می گوید،"این مسئله با افزایش سن هم اتفاق می افتد، زمانی که پوستتان در گذشت زمان نازک تر می شود." ژنتیک نقش مهمی دارد زیرا میزان شفافیت پوست شما را تعیین می کند. همچنین توجه داشته باشید که این حلقه های تیره در زمستان شدیدتر می شوند ، زمانی که پوستتان رنگ دانه های کم تری برای پوشاندن این رگ های آبی دارد. به گفته دکتر کراچر،"متاسفانه تنها کاری که می توانید انجام دهید استفاده روزانه از کانسیلرهاست."
توصیه های زیبایی: کرم های کانسیلر

سبک زندگی

خواب کم،رژیم نامناسب وکم آبی جز سومین دلایل به وجود آمدن این حلقه های مزاحم است.هر کدام از این موارد چشمتان را متورم می کند-پف دور چشمتان همان حلقه های تیره است. دکتر کلبرت می گوید،"زمانی که رژیمی مناسب داشته باشید پوستتان براق جلوه می کند. سبک زندگی ناسالم به معنای چهره ای گرفته،حلقه های تیره و پوستی ضعیف است. زمانی که از غذاهای نامناسب تغذیه می کنید این حلقه ها تیره رنگ می شوند. روشی مناسب برای رفع این مشکل مصرف روزانه کلم بروکلی،کلم پیچ، اسفناج و یا کلم بروکسل است.بنابراین اگر پس از بیدار شدن متوجه رنگی تیره یا پف چشمتان شدید، بیشتر بخوابید،رژیمتان را بهبود دهید و زندگی سالمتری داشته باشید.
توصیه های زیبایی: ویتامین c + سرم ضد پف چشم

آسیب های ناشی ازخورشید

خورشید فقط سبب سرطان پوست نمی شود، همچنین می تواند لک های قهوه ای و بی رنگی زیر چشمتان ایجاد کند. دکتر کراچر می گوید،"آسیب خورشیدی همچنین می تواند پوستتان را نازک تر کند و به گونه ای به شما آسیب بزند که رگ های خونی زیر چشم نمایان تر شوند." ضدآفتاب را به صورت روزانه مصرف کنید،و حتما آن را برای زیر چشمتان هم به کار ببرید.
توصیه های زیبایی: کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی 35

آلرژی ها

تغییر فصول ممکن است به معنای عطسه های بیشتر و متاسفانه آن حلقه های تیره باشد. دکتر کراچر می گوید،"با مالیدن چشمتان رنگ دانه های تیره بیشتر می شوند، کاری که هنگام ابتلا به آلرژی انجام می دهید." پوست دور چشمتان بسیار حساس است و مالیدن بیش از حد ممکن است باعث آسیب رگ های خونی و زبری پوست شود. یک کرم دور چشم که پوستتان را روشن می کند می تواند چشم های آلرژیک را بهبود بخشد و ظاهر حلقه های تیره را کاهش دهد.

منبع:آی بانو

NESHANEAKHAR
04-11-2013, 08:00
سلام
من خیلی وقته از انتی بیوتیک استفاده می کنم یعنی از موقعی که جوش زدم یعنی 13 سال پیش
دکترا خودشون تجویز کردن
اول از تترا شروع کردم بعد داکسی و بعد اموکسی سیلین و حالا هم ازیترومایسن
در میانه راه هم 9 ماه از اکوتان استفاده کردم که باز درمان نشد بعد 3 ماه دوباره و باز بعد 6 ماه دوباره

ولی اثری نداشت
به تازگی هم ازیترومایسن دکتر گفته استفاده کنم...
1---اولا از زمان بندی استفاده این قرص رو میخواستم بدونم چند روز استفاده کنم و بعد قطع کنم و دوباره شروع کنم؟؟
2- قبلنا فقط جوش سرسفید و چرک دار می زدم ولی حالا جاشو داده به جوشهای بزرگ و التهابی؟ از قطره سولفاستامید و کلیندامایسن و اداپالن هم استفاده می کنم؟؟
راهکار می خواستم البته اگه باشه(( با این همه چیز که من استفاده می کنم نمی دونم پطوری زنده موندم):n28:

ممنون

Atghia
04-11-2013, 15:36
سلام
من خیلی وقته از انتی بیوتیک استفاده می کنم یعنی از موقعی که جوش زدم یعنی 13 سال پیش
دکترا خودشون تجویز کردن
اول از تترا شروع کردم بعد داکسی و بعد اموکسی سیلین و حالا هم ازیترومایسن
در میانه راه هم 9 ماه از اکوتان استفاده کردم که باز درمان نشد بعد 3 ماه دوباره و باز بعد 6 ماه دوباره

ولی اثری نداشت
به تازگی هم ازیترومایسن دکتر گفته استفاده کنم...
1---اولا از زمان بندی استفاده این قرص رو میخواستم بدونم چند روز استفاده کنم و بعد قطع کنم و دوباره شروع کنم؟؟
2- قبلنا فقط جوش سرسفید و چرک دار می زدم ولی حالا جاشو داده به جوشهای بزرگ و التهابی؟ از قطره سولفاستامید و کلیندامایسن و اداپالن هم استفاده می کنم؟؟
راهکار می خواستم البته اگه باشه(( با این همه چیز که من استفاده می کنم نمی دونم پطوری زنده موندم):n28:

ممنون

سلام دوست عزیز
در مورد سوال 1حتما با دکتر مشورت کنید! سرخود مصرف دارو را قطع و ادامه ندید!

ایا شما تا الان ازمایش هورمونی انجام دادید؟میتونم بدونم خانم هستید یا اقا؟

وقتی یکبار رواکوتان بهتون جواب نداد((البته اگر دقیقا مطابق با تجویز دکتر و تا اخره دوره مصرف کرده باشید!)) دیگه نباید امتحانش میکردید چون اگر به کسی جواب نده واقعا نباید با اونهمه عوارض مجددا شروع کرد چون نتیجه کاملا مشخصه!

از طرفی تعجب میکنم! چطور اموکسی سیلین ؟ معمولا داکسی سایکیلن یا تتراسایکلین و نهایتا اریترومایسین تجویز میشه...که البته در90%افراد درمان انتی بیوتیک کاملا موقت هست و به محض قطع مجددا شروع میشه...

در نهایت اگر مشکل استرس ندارید و ازمایش هورمونی هم مشکلی نداشته من بهتون پیشنهاد میکنم به سراغ طب سنتی برید فقط در نظر بگیرید کاری بسیار زمانبر هست یعنی جواب خوبی میده اما اولا باید درست و ادامه داره پیگیر باشید و اونوسط قطع نکنید
بعد هم باید پیش پزشک طب سنتی برید و نه هر کسی که دراین زمینه ادعا داره
موفق باشید

NESHANEAKHAR
04-11-2013, 18:38
[QUOTE=Atghia;7962438]سلام دوست عزیز

وقتی یکبار رواکوتان بهتون جواب نداد((البته اگر دقیقا مطابق با تجویز دکتر و تا اخره دوره مصرف کرده باشید!)) دیگه نباید امتحانش میکردید چون اگر به کسی جواب نده واقعا نباید با اونهمه عوارض مجددا شروع کرد چون نتیجه کاملا مشخصه!

از طرفی تعجب میکنم! چطور اموکسی سیلین ؟ معمولا داکسی سایکیلن یا تتراسایکلین و نهایتا اریترومایسین تجویز میشه...که البته در90%افراد درمان انتی بیوتیک کاملا موقت هست و به محض قطع مجددا شروع میشه...

در نهایت اگر مشکل استرس ندارید و ازمایش هورمونی هم مشکلی نداشته من بهتون پیشنهاد میکنم به سراغ طب سنتی برید فقط در نظر بگیرید کاری بسیار زمانبر هست یعنی جواب خوبی میده اما اولا باید درست و ادامه داره پیگیر باشید و اونوسط قطع نکنید
موفق باشید[/QUOTE

مرد هستم 25 ساله
طب سنتی و چینی هم رفتم حتی سوزن درمانی هم شدم
1 سال هم از داروهی گیاهی و انواع عرق هم استفاده کردم
خوب احتمالا موش ازمایشگاهی خوبی هستم......
در ضمن اموکسی سیلین روز 3 تا بهتر از داکسی سایکلین اثر کرد...................

ممنون

Atghia
04-11-2013, 19:43

موفق باشید[/QUOTE

مرد هستم 25 ساله

ممنون

اگر زالودرمانی، فصد و حجامت هم مداوم انجام داده و جواب نگرفتید من متاسفم که نظر دیگه ای ندارم:n06:
در مورد جوشهای خیلی عمیق و بزرگ بهتره که هرهفته به پزشک مراجعه کنید تا براتون تخلیه کنن چون باقی بمونه هم ممکنه طولانی بشه خوب شدنش و هم اینکه در بعضی موارد جایگاههای بدی باقی میگذاره اما درصورت تخلیه روند بهبودی خیلی سریعتره
ارزوی سلامتی برای شما:n16:

Georges St-Pierre
07-11-2013, 01:23
سلام , من پاییزها نمیدونم چرا شروع میکنم جوش زدن ...
فکر کنم مال رطوبت هوا باشه ...
یه سوال داشتم : برای جوش زیرپوستی باید چیکار کرد ؟
نه میشه تخلیش کرد , نه خوب میشه , نه چیزی ...
الان نزدیک 1 ماهه یه جوش زیرپوستی زدم و از بین نمیره هرکاری میکنم ...
میشه لطفا راهنمایی کنید ؟ :n12:

ملا نصرالدین
07-11-2013, 13:41

موفق باشید[/QUOTE

مرد هستم 25 ساله

ممنون

بهترین کار اینه که پزشکتون رو عوض کنید
پیش هر پزشکی نرید
این داروهایی که مصرف کرده اید و دارید مصرف میکنید خیلی عوارض دارند
کمترینش اینه که بدنتون رو به انتی بیوتیک مقاوم میکنند
پیش چه دکترهایی رفتید؟از کرم ها و ژل های موضعی استفاده کردید؟

reza_khoshtip
08-11-2013, 13:54
دوستان یه کرم خوب با قیمت مناسب برای رفع خشکی و خارش پوست دست معرفی کنید
ممنون

XXS
13-11-2013, 23:35
چرااینقدرگیجم ؟چندروزپیش یه 30 40 تایی شکلات نوش جان کردم حالا صورتم جوشی شده البته سه چهارتایی بیشترنیست.:n03::n14:

ملا نصرالدین
14-11-2013, 00:16
چرااینقدرگیجم ؟چندروزپیش یه 30 40 تایی شکلات نوش جان کردم حالا صورتم جوشی شده البته سه چهارتایی بیشترنیست.:n03::n14:

اگر کلا جوش زیاد نمیزنید بهترین کار اینه که دست به این جوش های تازه نزنید خودش خوب میشه
صورتتون رو هر روز با اب و صابون بشویید
یه چند روزی از مصرف شکلات و گرمی جات خودداری کنید

wooooow
16-11-2013, 15:02
دوستان یه سوال فنی

واسه اصلاح صورت ماشین بهتره یا تیغ ؟؟

خیلی ها میگن ماشین بهتره و اصلا از تیغ استفاده نکن !!!
ولی بعضیا خلاف اینو هم میگن

یه توضیح بدید ممنون میشم

keshvare eshgh
21-11-2013, 21:00
سلام خسته نباشید.24 ساله هستم. از دوران بلوغ همزان با صورت کمرم شروع به جوش زدن کرد حالا جوش های صورتم خوب شده ولی هنوز کمرم جوش می زند (البته نه مثله سابق) و مهتمتر از آن اینه که جای همه آن جوش ها روی کمرم مونده و به صورت تغییر رنگ یا برجستگی باقی مانده است.
به نظر شما چطور می تونم این مسئله رو برطرف کنم؟

Ali_softcenter
23-11-2013, 01:27
دوستان یه سوال فنی

واسه اصلاح صورت ماشین بهتره یا تیغ ؟؟

خیلی ها میگن ماشین بهتره و اصلا از تیغ استفاده نکن !!!
ولی بعضیا خلاف اینو هم میگن

یه توضیح بدید ممنون میشم

سلام

بستگی داره که صورتتون به تیغ واکنش نشون میده یا نه

اگه بعد از زدن صورت با تیغ ملتهب و دچار جوش میشید از ریش تراش استفاده کنید

در غیر این صورت میتونید از تیغ هم استفاده کنید!

استفاده از ریش تراش راحت تر و خطر بریدگی هم کمتر هست.

reza_khoshtip
23-11-2013, 11:00
دوستان کرم مرطوب کننده دست و صورت چی بگیرم؟

keshvare eshgh
23-11-2013, 17:22
سلام خسته نباشید.24 ساله هستم. از دوران بلوغ همزان با صورت کمرم شروع به جوش زدن کرد حالا جوش های صورتم خوب شده ولی هنوز کمرم جوش می زند (البته نه مثله سابق) و مهتمتر از آن اینه که جای همه آن جوش ها روی کمرم مونده و به صورت تغییر رنگ یا برجستگی باقی مانده است.
به نظر شما چطور می تونم این مسئله رو برطرف کنم؟

reza_khoshtip
26-11-2013, 12:17
کسی نظری نداره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-11-2013, 01:29

سلام
بنده از این کرم استفاده کردم خوب بود
کرم ایرانیِ آردِنِ
( کولاژن دار )
در داروخانه ها و دراگ ستورها هست

Atghia
30-11-2013, 06:28
دوستان لطفا به قوانین بیشتر توجه کنید
قرار دادن لینکهای اینترنتی ممنوع هست
شما به راحتی میتونید با قرار دادن اسم کامل محصول و یا آوردن عکسی از اون منظورتون رو برسونید
ممنونم که از این به بعد بیشتر توجه خواهید کرد!

pimimessi
30-11-2013, 14:54
سلام...یه سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنین...من برای جوش های زیر چونم رفتم پیش متخصص پوست و ایشون برام علاوه بر کپسول A - CNOTREN
ایزوترتینوئین برای من پماد تتراسایکلین 1٪ هم تجویز کردن که روزی 2 بار روی جوش ها بزنم..ولی تو توضیحات درون بسته گفته نباید این دو تا باهم مصرف بشه و عوارض زیادی داره و حتی باعث ایجاد فشار به درون سر و ایجاد تومور مغذی کاذب میشه..من الان استفاده کنم و ادامه بدم یا نه؟ میشه کمک کنین؟

ali_ab
01-12-2013, 00:17
با سلام به دوستان عزیز

2 سوال از خدمت دوستان داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

1- واسه اگزمای پوست دست یک پماد elocom ointment 0.1% تجویز شده . تو نت خوندم که حاوی کورتون هست و همچنین دفاع ایمنی پوست رو کاهش میده که به این صورت جلوگیری کنه ازایجاد اگزما. آیا این موضوع صحت داره؟
2-بین محصولاتی که ذکر شده کدوم مورد بعد از اصلاح صورت توصیه میشه؟ واسه رها شدن از جوش های بعد از اصلاح صورت و همچنین قرمزی و التهاب پوست.اگه دوستان از محصولاته دیگه ای استفاده می کنن و راضی هستن هم عنوان بفرمایند.

از توجه و لطف دوستان سپاسگزارم
پیروز و پاینده باشید

HGH 878
01-12-2013, 20:37
سلام برای لکه های سیاه روی بینی باید چیگار کنم ؟؟؟ آیا لایه بردار خوبه؟خالی کردنش چطور آخه بعد از خالی کردن حفره هایی باقی میمونه.

Atghia
01-12-2013, 21:23
با سلام به دوستان عزیز

2 سوال از خدمت دوستان داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

1- واسه اگزمای پوست دست یک پماد elocom ointment 0.1% تجویز شده . تو نت خوندم که حاوی کورتون هست و همچنین دفاع ایمنی پوست رو کاهش میده که به این صورت جلوگیری کنه ازایجاد اگزما. آیا این موضوع صحت داره؟
2-بین محصولاتی که ذکر شده کدوم مورد بعد از اصلاح صورت توصیه میشه؟ واسه رها شدن از جوش های بعد از اصلاح صورت و همچنین قرمزی و التهاب پوست.اگه دوستان از محصولاته دیگه ای استفاده می کنن و راضی هستن هم عنوان بفرمایند.

از توجه و لطف دوستان سپاسگزارم
پیروز و پاینده باشید
اگه توسط پزشک تجویز شده پس نگران نباشید چون دوره ای مصرف میشه و جای نگرانی وجود نداره
بعد هم فکر نمیکنم درصد کورتون اونقدر بالا باشه که مشکلی ایجاد کنه...
در مورد سوال بعدیتون من اطلاعات خاصی ندارم اما این افترشیو رو برادرم مصرف میکرد و راضی بود:n17:((اولی منظورمه))

سلام برای لکه های سیاه روی بینی باید چیگار کنم ؟؟؟ آیا لایه بردار خوبه؟خالی کردنش چطور آخه بعد از خالی کردن حفره هایی باقی میمونه.

این پست احتمالا کمکتون میکنه
#1650 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n16:

Atghia
01-12-2013, 21:25
سلام...یه سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنین...من برای جوش های زیر چونم رفتم پیش متخصص پوست و ایشون برام علاوه بر کپسول A - CNOTREN
ایزوترتینوئین برای من پماد تتراسایکلین 1٪ هم تجویز کردن که روزی 2 بار روی جوش ها بزنم..ولی تو توضیحات درون بسته گفته نباید این دو تا باهم مصرف بشه و عوارض زیادی داره و حتی باعث ایجاد فشار به درون سر و ایجاد تومور مغذی کاذب میشه..من الان استفاده کنم و ادامه بدم یا نه؟ میشه کمک کنین؟

دوست گرامی بهتره سوالتون رو در انجمن پزشکی مطرح کنید:n01:

amin1374
02-12-2013, 19:57
سلام دوستان میخاستم بدونم نظرتون راجع به کیفیت تیغ های اصلاح صورت بیک رو بدونم؟ کیفیتشون چجوره به پای این ژیلت های 3 تیغ که بلو3 میرسه بهتره یا بد تر ؟
کلا چجوریه؟

alone one
02-12-2013, 21:09
رفقا کدوم یکی از 3مدل افترشیو کلیونو پیشنهاد میدین؟
کرم؟
ژل؟
لوسیون؟
امولوسیون؟
من خودم درحال حاضر کرمشو دارم؟
مارک بهتریم میشناسین ممنون میشم معرفی کنین

amin1374
02-12-2013, 23:19
رفقا کدوم یکی از 3مدل افترشیو کلیونو پیشنهاد میدین؟
کرم؟
ژل؟
لوسیون؟
امولوسیون؟
من خودم درحال حاضر کرمشو دارم؟
مارک بهتریم میشناسین ممنون میشم معرفی کنین

لوسیون بگیر بهتره از کرم و من نیوآ داشتم خیلی خوب بود فقط حیف که تموم شد همین چند روز پیش :(

راستی در مورد اون سوال بالای من نظری نداری؟

سلام دوستان میخاستم بدونم نظرتون راجع به کیفیت تیغ های اصلاح صورت بیک رو بدونم؟ کیفیتشون چجوره به پای این ژیلت های 3 تیغ که بلو3 میرسه بهتره یا بد تر ؟
کلا چجوریه؟

alone one
03-12-2013, 11:27
لوسیون بگیر بهتره از کرم و من نیوآ داشتم خیلی خوب بود فقط حیف که تموم شد همین چند روز پیش :(

راستی در مورد اون سوال بالای من نظری نداری؟

والا من استفاده نکردم اما از مارک ژیلت استفاده کردم و خیلی خوب بود اما جدیدا یدونه جدید گرفتم (پروگلاید) ک 1بار استفاده کردم ولی فک میکنم اون کیفیت گذشته رو نداره!

Mohammad Yek110
05-12-2013, 14:55
سلام عزیزان
نظرتون در مورد این چیه؟(در مورد جوش و جای جوش)
noreva-اکسفولیاک اکنومگا 200
همینطور کپسول تتراسایکلین 250

Atghia
05-12-2013, 16:36
سلام عزیزان

در مورد محصولی که معرفی کردید اطلاع زیادی ندارم تنها میتونم به این نکته اشاره کنم که نوروآ برند مورد اعتماد و خوبی هست من یک مدت یک ژل شستشوی حاوی روی به نام zeniac
ازش داشتم استفاده میکردم خیلی راضی بودم:n17:
در مورد کپسول تتراسایکلین یک مقدار مراعات در معرض آفتاب قرارگرفتن داره حتما باید از ضد افتاب استفاده کنید در طول درمان و مقادیری برای معده مضر هست(کلا توصیه میکنن کسایی که معده حساسی دارن نخورن -البته به دکترای پوست باشه که هیچ مشکلی نیست :دی)
در مورد جوابدهیش هم بعد از دوهفته پوستتون عالی میشه منتهی بعد از پایان مصرف دارو....:n27:
ایشالله که جوابش موندگار باشه و جوشها برنگرده
موفق باشید

ali_ab
05-12-2013, 23:59
سلام عزیزان

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم بنده به توصیه ستاره خانم از این محصول استفاده می کنم و خیلی خیلی راضی هستم . پوست صورتم چرب هست و با وجود اینکه در محیط و اب هوای الوده صنعتی هم کار می کنم ولی از زمانی که این محصول رو استفاده می کنم دیگه جوش نمیزنم ولی واسه ترمیم جای جوش تاثیر زیادی ازش ندیدم

موفق باشید

masoudtr
06-12-2013, 00:43
برای اقا حدود 27 ساله چه کرم یا صابونی به صورت بزنم که جوش و آکنه کمتر بشه و رد اونایی هم که هست بره
من الان صابون تی تری استفاده میکنم یک بار در روز میزنم صورتم

ali_ab
06-12-2013, 13:01
با عرض سلام

ممنون میشم یه کرم ضد افتاب مناسب واسه پوست چرب همچنین بی رنگ معرفی بفرمائید.اگه قیمتش هم مناسب باشه که چه بهتر :n01: در برخی تبلیغاتشون میخونم که واسه از بین بردن جوشهای سرسیاه و جلوگیری از جوش زدن هم مفید هستن. ایا واقیعت داره یا صرفا تبلیغات هست؟

از لطف دوستان بی نهایت سپاسگزارم

موفق باشید

Atghia
06-12-2013, 13:40
برای اقا حدود 27 ساله چه کرم یا صابونی به صورت بزنم که جوش و آکنه کمتر بشه و رد اونایی هم که هست بره
من الان صابون تی تری استفاده میکنم یک بار در روز میزنم صورتم
تین درم آیسیس فارما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 25DA%2598%25D9%2584%2520%25D8%25B4%25D9%2588%25DB% 258C%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2587%2520%25D8%25AA% 25DB%258C%25D9%2586%2520%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9% 2585%2520%25D8%25A2%25DB%258C%25D8%25B3%25DB%258C% 25D8%25B3%2520%25D9%2581%25D8%25A7%25D8%25B1%25D9% 2585%25D8%25A7%2F&ei=6EbsUavAC8T94APMooCYDA&psig=AFQjCNESaAX9tIrn40bJJone6ncaUmbl8Q&ust=1374525544324280)
این ژل شستشوی خوبی برای پوستهای چرب دارای جوش هست که برای استفاده روزانه توصیه میشه
اما از یک شوینده نباید انتظار از بین بردن جای جوش رو داشت!
جای جوش درمانهای خاص خودش رو داره
موفق باشید

با عرض سلام

ممنون میشم یه کرم ضد افتاب مناسب واسه پوست چرب همچنین بی رنگ معرفی بفرمائید.اگه قیمتش هم مناسب باشه که چه بهتر :n01: در برخی تبلیغاتشون میخونم که واسه از بین بردن جوشهای سرسیاه و جلوگیری از جوش زدن هم مفید هستن. ایا واقیعت داره یا صرفا تبلیغات هست؟

از لطف دوستان بی نهایت سپاسگزارم

موفق باشید

در مورد برند که من همون نظر قدیم در رابطه با اِلارو رو دارم که قبلا گفته بودم بهتون...
تا نظر بقیه دوستان که تجربه های جدید و بهتری دارند چی باشه؟:n17:
در مورد سوالتون نمیشه گفت که صرفا تبلیغاته
در واقع اثر ثانویه ی استفاده از همه ی ضدافتابها همینه!
چون این امر ثابت شده که تابش خورشید میتونه آکنه رو تشدید کنه و همچنین یکی از عوامل ازدیاد جوشهای سرسیاه نور آفتاب هست
پس
ضد افتابها همگی صرفنظراز اینکه متعلق به چه برندی هستند میتونند کنترل کننده جوشهای سرسیاه و کم شدن آکنه باشند

masoudtr
06-12-2013, 13:52
این ژل شستشوی خوبی برای پوستهای چرب دارای جوش هست که برای استفاده روزانه توصیه میشه
قیمت اش حدودا چقدره؟

Atghia
06-12-2013, 14:08
قیمت اش حدودا چقدره؟

اگر درست یادم مونده باشه بین28الی30هزار تومن:n18:
هم اکنون با قیمت 41000تومن رویت شد!
+
چون قیمتش بالاست چندتا پیشنهاد دیگه هم دارم که شخصا استفاده کردم و راضی بودم:

ژل پاک کننده زنیاک نوروا با قیمت حدود 30هزار تومن

و پَن ضد جوش اوریاژ حدودا 20هزار تومن

و در سطح پایینتر از اینها ژل شستشوی صورت هیدرودرم

(توجه :فقط در مورد اون پَن نتیجه فوق العاده عالی داره منتهی بعضی ها گزارش کردند که پوستشون خیلی خشک میشه!)

masoudtr
06-12-2013, 23:42
(توجه :فقط در مورد اون پَن نتیجه فوق العاده عالی داره منتهی بعضی ها گزارش کردند که پوستشون خیلی خشک میشه!)
من این جمله را نفهمیدم
اون پن چیه؟
بعد اینکه پن ضد جوش مثل پن کیک هست که خانم ها میزنن؟
اینجوری که دخترانه هست نه برای اقایان

بعد این

این ژل شستشوی خوبی

ژل شستشو چجوری هست مثل صابونه که بمالیم به صورت و بعد صورت را بشوریم
یا مثل کرم ضد آفتابه که باید بمالیم رو صورت و هی هر چند ساعت تمدید کنیم اش
چون من کرم ضد افتاب را به همین دلیل نمیزنم
دنبال یک چیزیم تو مایه های صابون که بزنی و بعد یک زمانی بشوریش حالا حتی اگه زمان اش یک ساعت باشه
نه اینکه مدام رو صورت باشه

کلا ژل شستشو به چه معنی هست؟

Atghia
06-12-2013, 23:48
من این جمله را نفهمیدم
اون پن چیه؟
بعد اینکه پن ضد جوش مثل پن کیک هست که خانم ها میزنن؟
اینجوری که دخترانه هست نه برای اقایان

بعد این

ژل شستشو چجوری هست مثل صابونه که بمالیم به صورت و بعد صورت را بشوریم
یا مثل کرم ضد آفتابه که باید بمالیم رو صورت و هی هر چند ساعت تمدید کنیم اش
چون من کرم ضد افتاب را به همین دلیل نمیزنم
دنبال یک چیزیم تو مایه های صابون که بزنی و بعد یک زمانی بشوریش حالا حتی اگه زمان اش یک ساعت باشه
نه اینکه مدام رو صورت باشه

کلا ژل شستشو به چه معنی هست؟

نه دوست گرامی پَن یک چیزی مثل صابون هست! اینم شکلش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ژل هم در واقع مثل مایعی برای شستشو میمونه میریزی کف دست میزنی به صورتت بعد از چندثانیه آب میکشی دقیقا همون چیزی که مد نظر شماست

ali_ab
09-12-2013, 19:42
[B]

در مورد برند که من همون نظر قدیم در رابطه با [COLOR="#FF0000"]اِلارو رو دارم که قبلا گفته بودم بهتون...
تا نظر بقیه دوستان که تجربه های جدید و بهتری دارند چی باشه؟:n17:
در مورد سوالتون نمیشه گفت که صرفا تبلیغاته
در واقع اثر ثانویه ی استفاده از همه ی ضدافتابها همینه!
چون این امر ثابت شده که تابش خورشید میتونه آکنه رو تشدید کنه و همچنین یکی از عوامل ازدیاد جوشهای سرسیاه نور آفتاب هست
پس
ضد افتابها همگی صرفنظراز اینکه متعلق به چه برندی هستند میتونند کنترل کننده جوشهای سرسیاه و کم شدن آکنه باشند

با عرض سلام

ستاره خانم منظور فرمایش شما این کرم هست؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

Atghia
09-12-2013, 19:51
با عرض سلام

ستاره خانم منظور فرمایش شما این کرم هست؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

بله منظورم همین کرم هست
این خودش دوتا مدل داره یکیش بدون رنگ هست یکیش رنگی که باز رنگیش هم دوتاست رنگی روشن و رنگی تیره دیگه بنابر صلاحدید خودتون میتونید انتخاب کنید:n01:
:n06:

SaMsUnG
10-12-2013, 17:48
دوستان من پوست صورتم گندمیه
کرمی، صابونی چیزی معرفی کنید که پوست صورتم بهتر و براق تر و شفاف تر بشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-12-2013, 18:13

سلام
به رنگ پوست زیاد توجه نکنید .
مهم سلامتیِ پوست هست .
اگر پوستتون سالم هست , الحمدُ لِله داره .
و اگر مشکل داره مثلاً خشکی یا جوش یا شوره و غیره , فقط به فکر برطرف کردنِ مشکل باشین نه تغییر رنگ .
خیلیها نعمتِ پوست سالم رو فراموش کردند و رفتند دنبال تغییر رنگِ پوست و دستِ آخر جز پشیمانی و بیماریهای خطرناک مثل سرطان چیزی عایدشون نشد .

ارادتمند

SaMsUnG
10-12-2013, 18:17
سلام
به رنگ پوست زیاد توجه نکنید .
مهم سلامتیِ پوست هست .
اگر پوستتون سالم هست , الحمدُ لِله داره .
و اگر مشکل داره مثلاً خشکی یا جوش یا شوره و غیره , فقط به فکر برطرف کردنِ مشکل باشین نه تغییر رنگ .
خیلیها نعمتِ پوست سالم رو فراموش کردند و رفتند دنبال تغییر رنگِ پوست و دستِ آخر جز پشیمانی و بیماریهای خطرناک مثل سرطان چیزی عایدشون نشد .

ارادتمند

حرفتون کاملا متین است،
منظور من فقط لایه برداری جزئی پوست بود

Atghia
10-12-2013, 19:07

1-از ماسک های طبیعی(ترکیبی مثل میوه ها یا عسل و غیره ) میتونید استفاده کنید
این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمکتون میکنه

2-از ماسک های صورت موجود در بازار میتونید استفاده کنید (برندهای زیادی هستند من کلیون رو پیشنهاد میکنم) البته با توجه به نوع پوستتون مثلا ماسک صورت برای پوست های معمولی فرق داره با ماسک مخصوص پوستهای چرب

3- هفته ای دوبار صورتتون رو با اسکراپ صورت شستشو بدید خیلی در شادابی پوست موثره در واقع اسکراپ لایه برداری سطحی پوست رو انجام میده

4- از کرم مرطوب کننده مناسب نوع پوست خودتون مرتبا استفاده کنید (شادابی پوست در گرو آبرسانی و رطوبت رسانی مناسب به اون هست)

ali_ab
12-12-2013, 22:51
با سلام به دوستان عزیز

واسه پوستم ار کرم سبیوم akn بایودرما استفاده می کنم . بعد از استفاده حدود یکی دو دقیقه روی پوست صورتم احساس سوزش میکنم . این مورد طبیعی هست ؟

از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

Atghia
12-12-2013, 23:57
با سلام به دوستان عزیز

واسه پوستم ار کرم سبیوم akn بایودرما استفاده می کنم . بعد از استفاده حدود یکی دو دقیقه روی پوست صورتم احساس سوزش میکنم . این مورد طبیعی هست ؟

پیروز و پاینده باشید

بله طبیعی هستش چون این کرم محتوی اگر اشتباه نکنم 20%AHAهست
و این به این معنی هست که این کرم خاصیت لایه برداری داره!
استفاده از لایه بردارها هم معمولا با کمی سوزش همراه هست
اگر سوزش همراه با قرمزی پوست هست بهتره که استفاده نکنید ازش اما اگر چندثانیه میسوزه و قرمز نمیشه پوستتون مشکلی پیش نمیاره((تجربه شخصی و نه علمی!))
برای اینکه کمتر اذیت بشید توصیه میکنم

1-اگر فرضا دوبار در روز استفاده میکنید به یکبار کاهش بدید
2- بلافاصله بعد از شستشوی پوستتون از کرم استفاده نکنید چند دقیقه ای صبر کنید و بعد از کرم استفاده کنید

Alishmas
13-12-2013, 21:11
برای جوش های صورت که گاهی ایجاد میشه محلول و یا کلا ماده ای هست که بشه زودتر از بین بردشون ؟
برای جلوگیری از اینطور جوش ها چی ؟

Atghia
13-12-2013, 21:27
برای جوش های صورت که گاهی ایجاد میشه محلول و یا کلا ماده ای هست که بشه زودتر از بین بردشون ؟
برای جلوگیری از اینطور جوش ها چی ؟

سلام
بهتره که مصرف محلول و کرم های لایه بردار تحت نظر پزشک باشه تا با توجه به شدت و ضعف جوشها بنابر صلاحدید کرم و محلول متناسبی تهیه کنید!

اما بطور کلی استفاده مداوم از محلول های اریترومایسین و یا کلیندامایسن که قابل تهیه در داروخانه ها هست تا حدی جوشها رو کنترل میکنه
روز و شب باید با پنبه به مناطقی که جوش هست زده بشه

در مورد لایه بردار این نکته که میتونه جای جوشها رو به مرور از بین ببره اما تاثیری در ایجاد نشدن جوش نداره

خیلی خلاصه بگم تجربه به من ثابت کرده هیچ کرم، محلول، و دارویی نمیتونه از روی پوست جلوی در اومدن جوش جدید رو بگیره! هرکی و هرجا هم تبلیغ میکنند هرگز و هرگز باور نکنید!

واقعیت اینه که همه ی این موارد شاید بتونن شدت ایجاد رو کم کنند((چون ایجاد جوش علاوه بر عوامل درونی وابسته به بعضی فاکتورهای خارجی هم هست این کرم و این حرفا اون بخش فاکتورهای خارجی رو کنترل میکنه مثلا معلومه پوستی که چربه چرب شده منافذش بسته شده خب بیشتر جوش میزنه! پس میگن با فلان محلول بشور تا چربی پوستت کم بشه ، چه اتفاقی می افته؟ بجای 4 تا جوش 2 تا در میاد ! همین!))

درمان قطعی اینه عامل درونی از بین بره! و اون فقط استفاده از یک قرص هست که با عوارض زیاد بهای سنگینی از سلامتی رو تهدید میکنه و حتما حتما تحت نظر پزشک باید دوره درمانش کامل بشه
جز اون
با اطمینان میگم هیچ راه دیگه ای نیست:n17:

Alishmas
13-12-2013, 21:37
سلام
بهتره که مصرف محلول و کرم های لایه بردار تحت نظر پزشک باشه تا با توجه به شدت و ضعف جوشها بنابر صلاحدید کرم و محلول متناسبی تهیه کنید!

اما بطور کلی استفاده مداوم از محلول های اریترومایسین و یا کلیندامایسن که قابل تهیه در داروخانه ها هست تا حدی جوشها رو کنترل میکنه
روز و شب باید با پنبه به مناطقی که جوش هست زده بشه

در مورد لایه بردار این نکته که میتونه جای جوشها رو به مرور از بین ببره اما تاثیری در ایجاد نشدن جوش نداره

خیلی خلاصه بگم تجربه به من ثابت کرده هیچ کرم، محلول، و دارویی نمیتونه از روی پوست جلوی در اومدن جوش جدید رو بگیره! هرکی و هرجا هم تبلیغ میکنند هرگز و هرگز باور نکنید!

واقعیت اینه که همه ی این موارد شاید بتونن شدت ایجاد رو کم کنند((چون ایجاد جوش علاوه بر عوامل درونی وابسته به بعضی فاکتورهای خارجی هم هست این کرم و این حرفا اون بخش فاکتورهای خارجی رو کنترل میکنه مثلا معلومه پوستی که چربه چرب شده منافذش بسته شده خب بیشتر جوش میزنه! پس میگن با فلان محلول بشور تا چربی پوستت کم بشه ، چه اتفاقی می افته؟ بجای 4 تا جوش 2 تا در میاد ! همین!))

درمان قطعی اینه عامل درونی از بین بره! و اون فقط استفاده از یک قرص هست که با عوارض زیاد بهای سنگینی از سلامتی رو تهدید میکنه و حتما حتما تحت نظر پزشک باید دوره درمانش کامل بشه
جز اون
با اطمینان میگم هیچ راه دیگه ای نیست:n17:

ممنون بخاطر جواب کاملتون :n12:

من حدود 3-4 سال پیش تحت نظر پزشک از قرص دکوتان استفاده کردم. حدود 1سال اوکی بودم اما کمتر از یک سال بعد دوباره گاهی اوقات صورتم جوش میزنه (در حد یکی یا دوتا) که البته به تغذیه ام رابطه زیادی داره (شکلات , موز و ...)
برای همین میخواستم ببینم با استفاده از این محلول ها میشه زودتر جوش رو سر به نیست کرد ؟
درضمن میشه یک صابون مناسب هم معرفی کنید که به قول شما همینم کاهش بدم ؟

Atghia
13-12-2013, 22:01
ممنون بخاطر جواب کاملتون :n12:

من حدود 3-4 سال پیش تحت نظر پزشک از قرص دکوتان استفاده کردم. حدود 1سال اوکی بودم اما کمتر از یک سال بعد دوباره گاهی اوقات صورتم جوش میزنه (در حد یکی یا دوتا) که البته به تغذیه ام رابطه زیادی داره (شکلات , موز و ...)
برای همین میخواستم ببینم با استفاده از این محلول ها میشه زودتر جوش رو سر به نیست کرد ؟
درضمن میشه یک صابون مناسب هم معرفی کنید که به قول شما همینم کاهش بدم ؟

درسته همینه:n18:
اگه پوستتون از اون حالت خشکی مفرط در اومده! من شخصا پَن اوریاژ رو توصیه میکنم
پست صفحه قبلم رو ببینید چندتا ژل برای شستشو پوستهای جوشدار پیشنهاد کردم:n06:
یکی از اون دوتا محلولی که بالا اسم بردم رو بگیرید موضعی استفاده کنید تا حدی کمک میکنه
موفق باشید

Alishmas
13-12-2013, 22:19
درسته همینه:n18:
اگه پوستتون از اون حالت خشکی مفرط در اومده! من شخصا پَن اوریاژ رو توصیه میکنم
پست صفحه قبلم رو ببینید چندتا ژل برای شستشو پوستهای جوشدار پیشنهاد کردم:n06:
یکی از اون دوتا محلولی که بالا اسم بردم رو بگیرید موضعی استفاده کنید تا حدی کمک میکنه
موفق باشید

پوستم کلا خشک نبوده و نیست , تقریبا سریع هم چرب میشه . راجع به پَن اوریاژ بیشتر توضیح میدید ؟

سوال آخر , نظر شما درباره حجامت چیه ؟ :n29:

Atghia
13-12-2013, 22:26
پوستم کلا خشک نبوده و نیست , تقریبا سریع هم چرب میشه . راجع به پَن اوریاژ بیشتر توضیح میدید ؟

سوال آخر , نظر شما درباره حجامت چیه ؟ :n29:

خب خوبه پس میتونید پَن رو بگیرید
شبیه صابون هست
کنترل کننده ترشح چربی پوست هستش و در این زمینه بنظرم خیلی هم موفقه! من خیلی راضی بودم ازش منتهی یکسری از افراد میگن پوستشون رو زیادی خشک میکنه
در مورد حجامت در پیام بهتون توضیح میدم :دی

BEHZAD2007
15-12-2013, 19:45
سلام برای رفع قرمزی شدید اطراف بینی چه کار باید کرد با سرمای شدید هم قرمز میشه
با تشکر

Atghia
15-12-2013, 23:35
با تشکر

فکر میکنم که این مشکل نیاز به پیگیری توسط پزشک داشته باشه پس
بهترین راه مراجعه به پزشک پوست هست
یا اینکه میتونید در انجمن پزشگی سوالتون رو مطرح کنید

kalemati12
22-12-2013, 18:02
سلام

من 2 شب ترتینوئین 0.05 استفاده کردم. شب اول که همراه با مرطوب کننده مصرف کردم پوستم هیچ تغییری نکرد، شب دوم کمی بیشتر استفاده کردم و خود استفاده از کرم سوزش ایجاد نکرد، اما وقتی با صابون (صابون شیر) صبح صورتم رو میشورم یا موقعی که کرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب می زنم سوزش شروع میشه و یه مقدار قرمز میشه. استفاده از صابون برای شستشو مشکلی نداره؟ 2 شبه ترتینوئین نمی زنم هنوز هم موقع شستشو و کرم سوزش و قرمزی ایجاد میشه. باید صبر کنم تا این حالت برطرف بشه و بعد مجدد استفاده کنم ترتینوئین رو؟

Atghia
22-12-2013, 18:56
سلام

من 2 شب ترتینوئین 0.05 استفاده کردم. شب اول که همراه با مرطوب کننده مصرف کردم پوستم هیچ تغییری نکرد، شب دوم کمی بیشتر استفاده کردم و خود استفاده از کرم سوزش ایجاد نکرد، اما وقتی با صابون (صابون شیر) صبح صورتم رو میشورم یا موقعی که کرم مرطوب کننده یا ضد آفتاب می زنم سوزش شروع میشه و یه مقدار قرمز میشه. استفاده از صابون برای شستشو مشکلی نداره؟ 2 شبه ترتینوئین نمی زنم هنوز هم موقع شستشو و کرم سوزش و قرمزی ایجاد میشه. باید صبر کنم تا این حالت برطرف بشه و بعد مجدد استفاده کنم ترتینوئین رو؟

سلام دوست گرامی
شما به این لایه بردار حساسیت دارید مشکل صابون یا کرم و چیزای دیگه نیست مشکل خوده ترتینوئین هست
بگذارید پوستتون کاملا این حالت سوزش و قرمزیش برطرف بشه
بعد مجدد استفاده کنید منتهی نه هر شب! یک شب درمیان!
اگر دیدید باز هم داره مشکل سوزش پیش میاد دیگه کامل قطع کنید به دکتر مراجعه کنید تا لایه بردار دیگه ای رو بهتون تجویز کنه
یادتون نره در دوره استفاده از لایه بردار هروقت بیرن رفتید حتی اگر افتاب هم نبود حتما از کرم ضد افتاب استفاده کنید
و لایه بردار رو تنها بر روی جوش بزنید و نه سایر نقاط پوستتون
موفق باشید

kalemati12
22-12-2013, 19:58
سلام دوست گرامی
شما به این لایه بردار حساسیت دارید مشکل صابون یا کرم و چیزای دیگه نیست مشکل خوده ترتینوئین هست
بگذارید پوستتون کاملا این حالت سوزش و قرمزیش برطرف بشه
بعد مجدد استفاده کنید منتهی نه هر شب! یک شب درمیان!
اگر دیدید باز هم داره مشکل سوزش پیش میاد دیگه کامل قطع کنید به دکتر مراجعه کنید تا لایه بردار دیگه ای رو بهتون تجویز کنه
یادتون نره در دوره استفاده از لایه بردار هروقت بیرن رفتید حتی اگر افتاب هم نبود حتما از کرم ضد افتاب استفاده کنید
و لایه بردار رو تنها بر روی جوش بزنید و نه سایر نقاط پوستتون
موفق باشید

ممنون ...
حتما باید شب تا صبح روی پوست باشه؟

Atghia
22-12-2013, 20:07
ممنون ...
حتما باید شب تا صبح روی پوست باشه؟

بله برای اینکه تاثیر داشته باشه باید اون زمان رو بر روی ناحیه مورد نظر باقی بمونه:n01:

hiden93
30-12-2013, 13:32
روزبخیر دوستان من شنیدم صورت رو با تیغ اصلاح کنیم ، پیر که بشیم پوست صورت افتاده میشه
چنین موضوعی اثبات شده است ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2013, 19:03
روزبخیر دوستان من شنیدم صورت رو با تیغ اصلاح کنیم ، پیر که بشیم پوست صورت افتاده میشه
چنین موضوعی اثبات شده است ؟

سلام
اگر بهداشت پوست در موقع اصلاح رعایت نشه بله باعث پیری زودرس میشه مثل استفاده از خمیر ریشهای غیر بهداشتی و غیر استاندارد
رعایت نکردن نظافت پوست قبل و بعد از اصلاح .
کلا میشه عوامل پیری پوست رو به دو دسته ی کلی تقسیم کرد :
عوامل درونی
عوامل بیرونی
عوامل درونی مثل :
وراثت و ژنتیک
طرز فکر و حالت روانی
هورمونها
تغذیه
دخانیات
مشروبات الکلی
مواد مخدر

عوامل خارجی مثل :
استفاده از کرمها و داروها و لوازم آرایش و خمیر ریش و مواد اَفتِر شِیو after shawe

گرما
اشعه های مضر مثل ماوراء بنفش و رادیو اکتیو و مادون قرمز
خشکی هوا
=========-==================
کسی که از سیگار , قلیان , مشروبات الکلی , مواد مخدر استفاده میکنه پوستش خیلی زود پیر میشه
همچنین کسی که در رژیم غذائیش مقدار سیزیجات تازه و میوه بسیار کم هست .
آفتاب و گرما و رطوبت کمتر از 40% و نور ماوراء بنفش بعضی لامپها هم پوست رو خراب میکنه
آب ناسالم نقل آبمعدنی با سودیوم بالا ( بیش از 10 ) و نیترات زیاد و ph بالا .
حالت استرس و نگرانی و خودخوری و افسردگی و دوری از خنده هم همینطور .
دوری از ورزش و نرمش
هوای آلوده
عادت به خوردن فست فود

BEHZAD2007
31-12-2013, 12:03
با تشکر

سلام دوستان خداروشکر مشکل من برطرف شد براي دوستاني که اين مشکل رو دارن استفاده از جوش شيرين و اب هست مشکلتون رو يه هفته اي حل ميکنه موفق باشيد

brad pitt
31-12-2013, 14:59
میگن استفاده از مشروبات برای صورت و سلامت و .. بده

اما پس چرا خارجی ها که این چیزا هم مصرف میکنند پوستشون اکثرن صاف هست ؟
انگار خون میچکه از صورتشون

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-12-2013, 16:14
میگن استفاده از مشروبات برای صورت و سلامت و .. بده

اما پس چرا خارجی ها که این چیزا هم مصرف میکنند پوستشون اکثرن صاف هست ؟
انگار خون میچکه از صورتشون

سلام
اونها نژادشون اینجوری هست
بیشترشون کبد و کلیه هاشون داغونه از الکل . این رو خود پزشکان خارجی میگن
اما در سنین بالا مثل 50 و 60 بیشتر , بعضی از دکترها نوشیدن نوع خاصی از مشروب رو به مقدار یک استکان در روز توصیه میکنند به عنوان دارو برای باز شدن رگها و جلوگیری از سکته که پزشکان دیگه میگن بهتر اینه که از همون جوانی غذای سالم خورد و ورزش و نرمش کرد تا آخر عمر تا نیازی به الکل در پیری نباشه .
در ضمن بیشتر خارجیها پوستهای خراب و پر از لک و جوش و خال دارند و زود پیر میشند
البته نژاد خیلی مهم هست
پوست هر چی سفیدتر باشه آسیب پذیرتر هست
سفیدپوستها زیر آفتاب داغون میشند اما سیاهپوستها عین خیالشون نیست
خوردن الکل و مصرف دخانیات و مواد مخدر لذت داره اما لذتی گذرا که به جاش پول و سلامتی و جان رو از انسان میگیره
هیچ انسان خردمندی حاضر نیست چنین معامله ای رو انجام بده .
راهِ در امان موندن از اونها فقط سه کلمه هست با گارانتی مادامُ العمر :

هرگز امتحان نکن

امتحان کردن همانا , گرفتار شدن هم همانا
در خانه اگر کس است , یک حرف بس است .

stealer
31-12-2013, 17:52
سلام واسه جوشهای سر سیاه روی بینی و صورت چی پیشنهاد میکنین؟
لطفا اسمشو رو هم بنویسید
واسهی جوش های معمولی هم پیشنهاد بدین

arash9934
04-01-2014, 18:27
بهترین و سریعترین راه حل برای جوش صورت چه جوش دوره اوایل جوانی و... فقط آب نمکه همین!

arash9934
04-01-2014, 18:28
بهترین و سریعترین راه حل برای جوش صورت چه جوش دوره اوایل جوانی و... فقط آب نمکه همین اونم فقط شبها به صورت بمالید اب نمک هم در حدی که آب سور بشه کافیه یعنی درحدی که نمک توی آب حل بشه و نزدیک به نقطه اشباع باشه.هم جوش از بین میره هم جای جوش من خودم اول دبیرستان بودم این کار رو دو هفته انجام دادم همه جوش ها با جاشون رفتن الن که 25 سالمه به نامزدم هم که بیست سالشه همین پیشنهاد رو دادم دو هفته نشد جوش هاش رفت! ((البته بعد ده الی پانزده دقیقه با اب ولرم صورتتون رو بشویید))

ATRGT3
05-01-2014, 18:57
کسی دکتر متخصص پوست خوب تو تبریز سراغ داره؟

Milad._.R
06-01-2014, 01:12
برای شستشوی روزانه صورت چی پیشنهاد میکنید ؟

پوست معمولی تا چرب و کمی جوش دار

حدود 1 سال پن پوست چرب دیترون استفاده میکنم
میخوام تنوع بدم !

قیمتش هم حدود 10 هزار تومان باشه

پن هم نباشه به صورت مایع یا ژل باشه

ممنون

arash lavigne
19-01-2014, 21:27
کسی اصلا به این تاپیک سر میزنه عایا؟

brad pitt
19-01-2014, 23:28
سلام
ببخشید استفاده دائم از ریش تراش یا تیغ های مانند ژیلت فیوژن کدوم برای افتادگی صورت و پیری پوست مضرتره ؟
آیا ریش تراشهای جدید که صورت و هم در حد تیغ میزنند باز مانند همون تیغ حساب میشند یا فتواشون مانند همون ماشین ریشتراشی هست ؟
کلن ریش تراش برای پوست مضرتره یا تیغ ؟؟

ممنون

Abdolreza2012
24-01-2014, 22:07
سلام
دوستان برای سیاهی دور چشم چه کرمی خوبه ؟؟؟
برای من یه کوچولو سیاه شده و من خیلی بدم میاد و میخوام از بین بره
تنها دلیلش هم بخاطر کم خوابی هست ، مخصوصا این مدت امتحانات چند شب نخوابیدم و کلا داغون بودم و دلیل خاصه دیگه ای وجود نداره :n01:

Atghia
24-01-2014, 22:45
سلام
دوستان برای سیاهی دور چشم چه کرمی خوبه ؟؟؟
برای من یه کوچولو سیاه شده و من خیلی بدم میاد و میخوام از بین بره
تنها دلیلش هم بخاطر کم خوابی هست ، مخصوصا این مدت امتحانات چند شب نخوابیدم و کلا داغون بودم و دلیل خاصه دیگه ای وجود نداره :n01:

#1759 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n01:

QSEVEN
30-01-2014, 14:24
سلام

من مادرم مدت دو ماهی میشه بعد از اینکه از یک تفریح از کوه برگشتیم صورتش شدیدا افتاده روی سوزش و کمی رو گونه هاش قرمز میکرد به طوری که کمی نزدیک بخاری میشه شدیدتر میشه دوستان لطفا کمک کنید الان کمی هم پشت دستاش اینطوری شده شاید باور نکنید اما بهترین دکترهای شیراز هم بردیم شاید 7 تا دکتر اما داروهای که میدن انگار کمی تسکین دهنده هستش و درمان کننده نیستش التماس میکنم اگر کسی راه حلی داره بگه شیراز هستیم بچاره مادرم خیلی زجر میکشه :n28::n28::37: من احساس میکنم این از درون بدن هستش کسی این بیماری رو دیده جدیدا هم فکر کنم اومده اخه چند نفری دیگه هم دیدم اینطوری شده بودن

ahoora f
31-01-2014, 10:43
سلام
دوستان یه کرم یا لوسیون لایه بردار خوب ولی قیمت مناسب برای لایه برداری و از بین بردن لک صورت معرفی میکنید؟
من صورتم هم افتاب سوخته شده و هم جوش میزنه که جای جوشها لک شده یه طرف صورتم کاملا خط سیاه افتاده

مارک خوب برای صورت مردانه لطفا معرفی کنید

Atghia
31-01-2014, 13:05
سلام
دوستان یه کرم یا لوسیون لایه بردار خوب ولی قیمت مناسب برای لایه برداری و از بین بردن لک صورت معرفی میکنید؟
من صورتم هم افتاب سوخته شده و هم جوش میزنه که جای جوشها لک شده یه طرف صورتم کاملا خط سیاه افتاده

مارک خوب برای صورت مردانه لطفا معرفی کنید
سلام دوست گرامی
من به شما پیشنهاد میکنم که حتما به پزشک مراجعه کنید
لایه برداری و کرم های لایه بردار مقاومت پوست در برابر افتاب رو پایین میارن از طرفی شما میگید که افتاب سوخته هم شدید و هر کرم لایه برداری نمیتونه براتون مفید واقع بشه و چه بسا بیشتر به پوستتون اسیب برسونه

در درجه اول باید افتاب سوختگی پوستتون رفع بشه(احتمالا پوستتون خشک قرمز و ملتهب هست) و از اون حالت التهابش کم بشه بعد از اون بفکر جای لک ها و جوشها باشید

من پیشنهاد میکنم تا زمان مراجعه به پزشک از ماسک های طبیعی مثل ماسک خیار یا ماست و یا عسل که التیام بخش و خنک کننده هستند استفاده کنید + حتما مرتبا کرم ضد افتاب مناسب با نوع پوستتون استفاده کنید(( از ایجاد لک جدید جلوگیری میشه))

بعد از این مرحله نزد پزشک مراجعه و از لایه بردار مناسب با پوستتون استفاده کنید

Atghia
31-01-2014, 13:11
برای شستشوی روزانه صورت چی پیشنهاد میکنید ؟

پوست معمولی تا چرب و کمی جوش دار

حدود 1 سال پن پوست چرب دیترون استفاده میکنم
میخوام تنوع بدم !

قیمتش هم حدود 10 هزار تومان باشه

پن هم نباشه به صورت مایع یا ژل باشه

ممنون
ژل شستشوی صورت هیدرودرم (مخصوص پوستهای مختلط تا چرب)

سلام

من مادرم مدت دو ماهی میشه بعد از اینکه از یک تفریح از کوه برگشتیم صورتش شدیدا افتاده روی سوزش و کمی رو گونه هاش قرمز میکرد به طوری که کمی نزدیک بخاری میشه شدیدتر میشه دوستان لطفا کمک کنید الان کمی هم پشت دستاش اینطوری شده شاید باور نکنید اما بهترین دکترهای شیراز هم بردیم شاید 7 تا دکتر اما داروهای که میدن انگار کمی تسکین دهنده هستش و درمان کننده نیستش التماس میکنم اگر کسی راه حلی داره بگه شیراز هستیم بچاره مادرم خیلی زجر میکشه :n28::n28::37: من احساس میکنم این از درون بدن هستش کسی این بیماری رو دیده جدیدا هم فکر کنم اومده اخه چند نفری دیگه هم دیدم اینطوری شده بودن

دوست گرامی وقتی 7 تا دکتر نتونستن راهی پیدا کنند بعیده که کسی اینجا بتونه راهنمایی مفیدی انجام بده:n13:((شاید هم بتونن؟!)):n01:
خب این 7تا پزشک همگی دکتر پوست بودند؟ اگر راه حل های پوستی موثر نبوده و مشکل داخلی هست باید به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنند

chapanah
31-01-2014, 13:40
مادرتون بدنش سوزن سوزن نمیشه ؟ :n13:

arash lavigne
31-01-2014, 16:55
سلام دوستان کسی تجربه استفاده از لوسیون ضد آفتاب هیدرودرم spf30رو داره؟اگه آره میشه بگه که رنگش چطوره ؟نوشته بیرنگ ولی اکثرا سفید میشن منم نمیخام اونطور شه.
اگه ضد آفتاب خوبی میشناسید معرفی کنید فقط خارجی نباشه آخه من اعتماد ندادم به اصل بودنشون و اینکه ضد آفتاب آقایان آردن و سی گل داشتم ولی خیلی چربن الانم ضد آفتاب آقایان هیدرودرم میزنم خوبه ولی سخت پخش میشه.ژل ضد آفتاب بتیس و ضد آفتاب فاقد چربی راسن هم داشتم ولی بیشتر فکر کنم مرطوب کننده هستن تا ضد آفتاب.دوستان اگه تجربه ای داشتید تروخدا دریغ نکنید.تنکیو پیشاپیش

arash lavigne
31-01-2014, 17:02
یادم رفت بگم پوستم چربه با منافذ باز .ااگه گرونترین فیس واش دنیاروهم بهم بدن استفاده نخواهم کرد !آخه تو یکسالونیم استفاده از فیس واش های بهترین برند های ایرانی و خارجی خیلی بدی ازشون دیدم .

stealer
31-01-2014, 18:04
صورت من بعد از بین رفتن جوشها لک های ریز زده و بعضی جاهاشم تو رفتگی داره
وقت رفتن به دکتر پوست رو اصلا ندارم
میشه یه کرم یا لایه بردار پیشنهاد بدین که تاثیر دائمی داشته باشه؟
پوستم نسبتا چرب هست

Atghia
31-01-2014, 18:32
سلام دوستان کسی تجربه استفاده از لوسیون ضد آفتاب هیدرودرم spf30رو داره؟اگه آره میشه بگه که رنگش چطوره ؟نوشته بیرنگ ولی اکثرا سفید میشن منم نمیخام اونطور شه.
اگه ضد آفتاب خوبی میشناسید معرفی کنید فقط خارجی نباشه آخه من اعتماد ندادم به اصل بودنشون و اینکه ضد آفتاب آقایان آردن و سی گل داشتم ولی خیلی چربن الانم ضد آفتاب آقایان هیدرودرم میزنم خوبه ولی سخت پخش میشه.ژل ضد آفتاب بتیس و ضد آفتاب فاقد چربی راسن هم داشتم ولی بیشتر فکر کنم مرطوب کننده هستن تا ضد آفتاب.دوستان اگه تجربه ای داشتید تروخدا دریغ نکنید.تنکیو پیشاپیش
دوست گرامی بهترین ضد آفتاب ایرانی (در حد تجربه من ) فقط راسن هست:n06:

صورت من بعد از بین رفتن جوشها لک های ریز زده و بعضی جاهاشم تو رفتگی داره
وقت رفتن به دکتر پوست رو اصلا ندارم
میشه یه کرم یا لایه بردار پیشنهاد بدین که تاثیر دائمی داشته باشه؟
پوستم نسبتا چرب هست

دوست گرامی تجویز دارو همینجوری راستش درست نیست مخصوصا در انجمن پزشکی (مسئولین صلاح دونستند پستم پاک بشه:n06:)
اما
میتونید از ترتینوئین یا کترل استفاده کنید درصد کمش رو بگیرید چند شب تست کنید روی بخشی از جای جوشهاتون (نه همه صورت) تا بعد از چند شب اگر حساسیت نداشتید بعد میتونید برای کل صورت (فقط روی جای جوشها و نه کل پوست) استفاده کنید
حساسیت هم به این شکل هست که دچار سوزش و قرمزی پوست میشه شخصی که به لایه بردار حساسیت داشته باشه

کرم هم یک کرمی هست که تاثیرش خیلی خوبه ولی باید مدام استفاده بشه (یعنی با استفاده یکی دوتا از کرم ممکنه نتیجه رو نبینید باید تداوم داشته باشه)
این کرم خودش نقش لایه بردار داره و همچنین تنظیم کننده چربی هم هست در صفحات قبل هم معرفی کردم:

sebium AI از بایودرما

نکته: وقتی از لایه بردار یا کرم های اینچنینی استفاده میکنید حتما باید از ضد افتاب هم استفاده بشه در طول این مدت:n01:

brad pitt
31-01-2014, 19:47
یه سوالی داشتم تخصصی :

اگر یه نفر بخواد چشمشو لیزیک کنه و صورتشو هم بوتاکس کنه و برای رفع گودی چشم از تزریق چربی استفاده کنه بخاطر استفاده ی چند ساله از عینک

بهتره که عمل بوتاکس و تزریق ژل و انجام بده بعد لیزیک کنه یا اول لیزیک کنه بعد اونها رو ؟

ممنونم

alone one
02-02-2014, 00:32
دوستان یه ژل شستشوی صورت خیلی خوب و امتحان پس داده میخوام
ممنون

mehrabooni
02-02-2014, 02:02
بعد از خوردن گردو و نارگیل و هر چیزی که طبیعت گرم داشته باشه صورتم جوش میزنه
چکار کنم ، نمیشه که چیزی نخورم

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

Atghia
02-02-2014, 02:10
بعد از خوردن گردو و نارگیل و هر چیزی که طبیعت گرم داشته باشه صورتم جوش میزنه
چکار کنم ، نمیشه که چیزی نخورم

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk
سلام
معمولا باید سعی بشه که کمتر مصرف کنید (اگر غذا یا خوراکی خاصی سبب ازدیاد جوش ها بشه)
ولی
اینطور میگن که غذاهای با طبع گرم رو بهتره که با مصلشحون استفاده کنید مثلا مصلح نارگیل اینا هستن:

عسل –میوه های ترش –لیمو- هندوانه

brad pitt
02-02-2014, 15:46
یه سوالی داشتم تخصصی :

اگر یه نفر بخواد چشمشو لیزیک کنه و صورتشو هم بوتاکس کنه و برای رفع گودی چشم از تزریق چربی استفاده کنه بخاطر استفاده ی چند ساله از عینک

بهتره که عمل بوتاکس و تزریق ژل و انجام بده بعد لیزیک کنه یا اول لیزیک کنه بعد اونها رو ؟

ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-02-2014, 16:25
دوستان یه ژل شستشوی صورت خیلی خوب و امتحان پس داده میخوامممنونهم خیلی خوب باشه هم امتحان پس داده ؟ همچین چیزی هنوز اختراع نشده :20:

Atghia
02-02-2014, 17:13
یه سوالی داشتم تخصصی :

ممنونم

سلام دوست عزیز
بهتره با متخصص چشم مشورت بشه:n06:
ولی من که فکر میکنم ارتباطی بهم ندارن:n13: یعنی چه اول لیزیک بشه چه بعد از بوتاکس و تزریق چربی زیر چشم لیزیک بشه فرقی نخواهد داشت
اما اگر بمن بود اول لیزیک مقدم تر بود:n16:

Atghia
02-02-2014, 17:19
دوستان یه ژل شستشوی صورت خیلی خوب و امتحان پس داده میخوام
ممنون

پوست چرب و جوش دار یا پوست چرب و مختلط :

تین درم آیسیس فارما
زنیاک از نوروآ

یک نکته ای که هست دوست گرامی اگه شما از این مشاوره های دارویی داروخونه ها بخواید استفاده کنید بنظرم قابل اطمینان نیستند چون برای فروش محصولات خودشون و منافعشون نظر میدن
اگر به حرفای دوستان در اینجا بسنده کنید بازهم ممکنه صددرصد قابل استناد نباشه چون فرضا یک کسی مثل من چند نمونه رو بیشتر تست نکرده بین همون ها میتونه قضاوت کنه پس
اگر موردی معرفی میشه صرفا تجربه شخصی هست و نه اینکه اون مورد حتما بهترینه!

موفق باشید:n16:

ahoora f
06-02-2014, 15:16
سلام دوست گرامی
من به شما پیشنهاد میکنم که حتما به پزشک مراجعه کنید
لایه برداری و کرم های لایه بردار مقاومت پوست در برابر افتاب رو پایین میارن از طرفی شما میگید که افتاب سوخته هم شدید و هر کرم لایه برداری نمیتونه براتون مفید واقع بشه و چه بسا بیشتر به پوستتون اسیب برسونه

در درجه اول باید افتاب سوختگی پوستتون رفع بشه(احتمالا پوستتون خشک قرمز و ملتهب هست) و از اون حالت التهابش کم بشه بعد از اون بفکر جای لک ها و جوشها باشید

من پیشنهاد میکنم تا زمان مراجعه به پزشک از ماسک های طبیعی مثل ماسک خیار یا ماست و یا عسل که التیام بخش و خنک کننده هستند استفاده کنید + حتما مرتبا کرم ضد افتاب مناسب با نوع پوستتون استفاده کنید(( از ایجاد لک جدید جلوگیری میشه))

بعد از این مرحله نزد پزشک مراجعه و از لایه بردار مناسب با پوستتون استفاده کنید

دوست عزیز ممنون از توضیحات کامل و خوبتون
افتاب سوختی به صورت التهاب نیست و فقط در حال حاظر تیرگی و مات شدن پوست ازش مونده و مقداری هم لک و جای جوش هست
وقت مراجعه به دکتر هم فعلا ندارم

اگر بتونید یک لایه بردار با قیمت مناسب و پایین بهم معرفی کنید که پوست صورتم هم لک ها و سیاهی رو برطرف کنه و هم پوستم رو به حالت طبیعی و روشن خودش برسونه ممنون میشم
پوستم هم ترکیبی و چرب هست

یه کرم روز مرطوب کننده خوب هم معرفی کنید برای پوست چرب که صورت رو تیره نکنه و با قیمت مناسب

و اینکه ضدافتاب راسن به نظرتون خوب هست؟اگر نه در همین حدود قیمت چی پیشنهاد میشه؟

brad pitt
07-02-2014, 10:42
با سلام

ببخشید میخواستم مراحل پاکسازی خانگی صورت چی هست ؟

اول بخور میدیم با دستگاه بخور + سپس اسکراب را روی پوست میگذاریم سپس با آب سرد میشوریم و بعد کرم مرطوب کننده میزنین ؟

دیگه چیزی نمیخواد ؟ محلول یا ماسک پاکسازی رو چه موقع باید استفاده کرد ؟ قبل از زدن کرم و شستشوی اخر ؟

کلن پاکازی صورت برای چی خوبه ؟ برای جوانی و شادابی صورت یا چین و چروک ؟؟

ممنون

farzan311
07-02-2014, 10:50
سلام
سوال من درباره پوست صورت نیست ولی خوب بی ربطم نیست
سه چهار سال پیش آکنه صورت داشتم که خود به خود بدون اینکه کار خاصی بکنم خوب شد الان فقط یکی دو تا دونه بعضی وقت ها میزنه که مهم نیست برام
ولی حالا آکنه خیلی شدید در کمرم (!!bacne) پیدا کردم که حسابی اذیتم میکنه و همشون هم زخم میشند و پوستم رو حسابی خراب کرده و خلاصه یه کابوسی شده:n02:
تا جایی که من میدونم برای اکنه ها اسکراب استفاده میکنند ولی من چند تا داروخونه رفتم اسکراب فقط برای صورت داشتند الان من مجبورم همون هارو بگیرم؟ (که البته مجبور میشم چند تا بگیرم که حسابی گرون در میاد و فکر کنم برای پوست بدن هم مناسب نباشند)
یا تو بازار اسکراب برای بدن هم پیدا میشه؟ اگه چیز خوبی هست لطفا معرفی کنید
یا اصلا صبر کنم اینها هم مثل صورتم خوب میشند؟ که البته بعید میدونم چون صورتم هیچ وقت وضعش اینقدر بد نبود!

Atghia
07-02-2014, 10:54
سلام
سوال من درباره پوست صورت نیست ولی خوب بی ربطم نیست
سه چهار سال پیش آکنه صورت داشتم که خود به خود بدون اینکه کار خاصی بکنم خوب شد الان فقط یکی دو تا دونه بعضی وقت ها میزنه که مهم نیست برام
ولی حالا آکنه خیلی شدید در کمرم (!!bacne) پیدا کردم که حسابی اذیتم میکنه و همشون هم زخم میشند و پوستم رو حسابی خراب کرده و خلاصه یه کابوسی شده:n02:
تا جایی که من میدونم برای اکنه ها اسکراب استفاده میکنند ولی من چند تا داروخونه رفتم اسکراب فقط برای صورت داشتند الان من مجبورم همون هارو بگیرم؟ (که البته مجبور میشم چند تا بگیرم که حسابی گرون در میاد و فکر کنم برای پوست بدن هم مناسب نباشند)
یا تو بازار اسکراب برای بدن هم پیدا میشه؟ اگه چیز خوبی هست لطفا معرفی کنید
یا اصلا صبر کنم اینها هم مثل صورتم خوب میشند؟ که البته بعید میدونم چون صورتم هیچ وقت وضعش اینقدر بد نبود!

سلام جوش در ناحیه ای که گفتید نمیدونم از چه نوعی هست اما همه ی جوشها الزاما اکنه نیستند! و شاید به پیگیری از طریق پزشک نیاز باشه و با یک داروی خاص خیلی راحت رفع بشه بنابراین در رفتن به پزشک تعلل نکنید اگر دکتر تشخیص اکنه داد اونوقت میشه گفت شاید برای خودش بمونه به مرور بهتر بشه...

اسکراپ بدن هم داریم مثلا من خودم از اسکراپ بدن کلیون استفاده میکنم.

Atghia
07-02-2014, 11:03
با سلام

ببخشید میخواستم مراحل پاکسازی خانگی صورت چی هست ؟

اول بخور میدیم با دستگاه بخور + سپس اسکراب را روی پوست میگذاریم سپس با آب سرد میشوریم و بعد کرم مرطوب کننده میزنین ؟

دیگه چیزی نمیخواد ؟ محلول یا ماسک پاکسازی رو چه موقع باید استفاده کرد ؟ قبل از زدن کرم و شستشوی اخر ؟

کلن پاکازی صورت برای چی خوبه ؟ برای جوانی و شادابی صورت یا چین و چروک ؟؟

ممنون

کلا برای پاکسازی راههای مختلفی هست اما در خونه معمولا از همین بخور و اسکراپ استفاده میشه اما نه همزمان

در مورد اسکراپ بستگی به نوع پوست داره اما معمولا دو بار در هفته اونم به اینصورت:

استفاده از اسکراپ به اینصورت که کمی بعد از استحمام (که منافذ پوست باز هستند)اسکراپ مخصوص پوست صورت رو به ارامی روی نواحی مدنظر ماساژ داده بعد از چندثانیه با اب سرد بشورید(اب سرد کمک به بستن منافذ پوست میکنه) و وقته خشک کردن حوله رو به ارامی روی پوست بگذارید و روی پوستتون حوله رو نکشید

در مورد بخور دادن اگرچه که منافذ پوست رو باز میکنه و میتونه به خروج چربی ها تا حدی کمک کنه اما زیادیش هم خودش میتونه عامل تشدیدی برای اکنه باشه
اما اگر خبری از اکنه نیست و هدف فقط شادابی پوست هست مراتب انجام زیادش ضرری نداره و اون مطلب دررابطه با پوست های مستعد برای جوش هست

farzan311
07-02-2014, 11:47
سلام جوش در ناحیه ای که گفتید نمیدونم از چه نوعی هست اما همه ی جوشها الزاما اکنه نیستند! و شاید به پیگیری از طریق پزشک نیاز باشه و با یک داروی خاص خیلی راحت رفع بشه بنابراین در رفتن به پزشک تعلل نکنید اگر دکتر تشخیص اکنه داد اونوقت میشه گفت شاید برای خودش بمونه به مرور بهتر بشه...

اسکراپ بدن هم داریم مثلا من خودم از اسکراپ بدن کلیون استفاده میکنم.
ممنون اینو استفاده میکنم ببینم نتیجه چی میشه
یکی از دوستانم هم Neutrogena رو پیشنهاد داد که به نظر خوب میرسه ولی انگار دیگه تو بازار نیست
_قبلا پیش پزشک رفتم و گفت که اکنه است دارویی که تجویز کرد doxycycline بود که بعد از دو سه هفته استفاده تاثیر خاصی ندیدم و نمیخواستم داروی خوردنی هم مصرف کنم برا همین گذاشتمش کنار

brad pitt
07-02-2014, 14:47
کلا برای پاکسازی راههای مختلفی هست اما در خونه معمولا از همین بخور و اسکراپ استفاده میشه اما نه همزمان

در مورد اسکراپ بستگی به نوع پوست داره اما معمولا دو بار در هفته اونم به اینصورت:

استفاده از اسکراپ به اینصورت که کمی بعد از استحمام (که منافذ پوست باز هستند)اسکراپ مخصوص پوست صورت رو به ارامی روی نواحی مدنظر ماساژ داده بعد از چندثانیه با اب سرد بشورید(اب سرد کمک به بستن منافذ پوست میکنه) و وقته خشک کردن حوله رو به ارامی روی پوست بگذارید و روی پوستتون حوله رو نکشید

در مورد بخور دادن اگرچه که منافذ پوست رو باز میکنه و میتونه به خروج چربی ها تا حدی کمک کنه اما زیادیش هم خودش میتونه عامل تشدیدی برای اکنه باشه
اما اگر خبری از اکنه نیست و هدف فقط شادابی پوست هست مراتب انجام زیادش ضرری نداره و اون مطلب دررابطه با پوست های مستعد برای جوش هست

سلام . خیلی ممنون از توضیحتون و سپاس

ببخشید اسکراب بدن برای چه موردی موثر هست ؟ طریقه ی استفاده ش ؟

ممنون

BEHZAD2007
07-02-2014, 15:17
لطفا حذف شود

Atghia
07-02-2014, 17:57
سلام . خیلی ممنون از توضیحتون و سپاس

ببخشید اسکراب بدن برای چه موردی موثر هست ؟ طریقه ی استفاده ش ؟

ممنون

خواهش میکنم:n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0775 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cts%2Fblackberry-scrub-shower-gel&ei=pez0UsqNHKGS7Abr14G4AQ&psig=AFQjCNHazT8EzlQ60Yls6YYYoISAyYzyRA&ust=1391869477549021)
اسکراپ بدن به جای شامپوی بدن میتونه استفاده داشته باشه وقت استحمام بر روی پوست مرطوب ماساژ داده میشه و بعد چند دقیقه شسته میشه
چون حاوی دانه های ریزی درونش هست به نوعی میتونه لایه برداری از پوست رو انجام بده باعث شادابی پوست میشه و انواعی از اون ویتامینه هم هستند
و در نهایت رایحه مطبوعی دارند:n06:

sasan.69
12-02-2014, 13:45
چه مارک افترشیو خوبه؟ و سوال بعدی من اینه که از ژیلت پنج لبه استفاده میکنم و اگه هر روز صورتمو اصلاح کنم باعث اسیب میشه؟

sasan.69
12-02-2014, 18:06

Atghia
12-02-2014, 18:53

برای جوش های سرسیاه استفاده از لایه بردار متناسب با پوست(به تجویز پزشک)+ استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب متناسب با پوستتون
یسری چسب هم هست که تا حدی کمک میکنه اما برای زیاد نشدن اینها مدام ضدافتاب بزنید
+
از همه اینها بهتر هم قاعدتا لیزر درمانی هست

sasan.69
13-02-2014, 13:01

کسی راهنمایی نمیکنه؟

sasan.69
16-02-2014, 19:05
اصلاح رو در جهت برعکس تیغ انجام بدیم باعث آسیب به پوست میشه؟

arashsard
07-03-2014, 20:08
دوستان فرق 2 تا صابون گل سیتو tcc و گل سیتو tea tree چیه ؟؟؟ میخوام بدونم روشن کنندگی جفتشون یکیه ... من خودم از tea tree استفاده میکردم ... این دفه tcc گرفتم ... داروخونه گفت این جدیدتره و بهتره ... راهنمایی میکنید ...

brad pitt
07-03-2014, 20:13
دوستان فرق 2 تا صابون گل سیتو tcc و گل سیتو tea tree چیه ؟؟؟ میخوام بدونم روشن کنندگی جفتشون یکیه ... من خودم از tea tree استفاده میکردم ... این دفه tcc گرفتم ... داروخونه گفت این جدیدتره و بهتره ... راهنمایی میکنید ...

سلام

ببخشید تاثیر داشته برای روشن کنندگی پوستتون ؟ راضی بودید ؟
ممنون

amir1373
17-03-2014, 11:10
سلام دوستان

من روی پوستم یه سری جای جوش عمیق باقی مونده ولی خیلی کم جوش فعال دارم شاید هفته ای 1-2 تا
خواستم ببینم برای درمانش چه کاری انجام بدم بهتره ؟

hajoo
07-04-2014, 16:27
تو سن بلوغ به خاطر تغييرات هورموني اين جوش ها شايع است.
معمولا اگه زياد نباشه دارو داده نميشه.
يه سري اقدامات مثل شست و شوي صورت با آب گرم مفيده.اگه پوست خيلي چربي داريد داروهاي رتينوييد كمك كننده است ( تجويز پزشك)
جاي جوش هم معمولا خود به خود برطرف ميشه. مخصوصا اگه جاي جوش به صورت قرمز مونده باشه.
اگه جاش باقي موند ( بيشتر از يكسال) ميتونيد از كرم هيدروكينون استفاده بكنيد. ليزر هم كمك كننده است

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

hamidchi
10-04-2014, 20:09
سلام به همه دوستان
امروز زفتم تا داکسی سایکلین واسه یه دوره دیگه درمان جوش صورت بگیرم . دکتر داروخونه آزیترومایسین 250 رو پیشنهاد داد و گفت تاثیر بیشتر به علاوه عوارض کبدی کمتری داره
تا حالا برای درمان جوش مصرف کردین ایی کپسول رو ؟

hajoo
10-04-2014, 22:05
هر دو دارو براي درمان جوش استفاده ميشه ولي شما اون دارويي كه پزشك تجويز كرده استفاده كنيد.

hamidchi
10-04-2014, 22:21
درسته اوایل تترا مصرف میکردم بعد یه دکتر دیگه گفت داکسی بهتره ، الان هم دکتر داروخونه گفت آزیترومایسین . رو این حساب که اسمشو کمتر شنیده بودم گفتم اینجا بپرسم ببینم دوستان تجربه ای دارن یا نه. البته تو چند تا سایت مربوط به پزشکای پوست هم اسمشو دیدم

hajoo
11-04-2014, 15:50
داكسي و تترا از يك خانواده هستن. داكسي جديدتره .البته عوارض گوارشي داره. براي جوش صورت معمولا تترا ميدن.
توي كتاب بيشتر در مورد سايكلين ها نوشته بعد گفته آزيترو و يك سري آنتي بيوتيك ديگه هم ميشه استفاده كرد.
قوي دارو براي جوش صورت ايزوتوتينويين هست.

hamidchi
11-04-2014, 22:36
بله ایزو ترتینئین قوی هست و البته یکی از داروهایی که بعضی ها معتقدند احتمال درمان کامل و بدون برگشت بیشتری نسبت به بقیه داره ، ولی من از دوتا دکتر که خاستم اینو تجویز کنن . اونا میگفتن تا میتونی سمت این دارو نرو چون خیلی عوارض داره

hajoo
11-04-2014, 22:38
بله ايزوترتينويين عوارض زيادي داره از جمله عوارض كبدي و خشكي پوست. به خاطر همين هر چند وقت بايد آزمايش كبدي بدين.
همونطور كه گفتين اين دارو معمولا خط اول دومان نيست. مخصوصا اگه آكنه شديد نباشه.

Atghia
12-04-2014, 20:10
دوست عزیز کافیه از search thread در سمت چپ بالای شروع صفحه همین تاپیک کلمه روآکوتان یا ایزوترتینوئین رو سرچ کنید بطور مفصل در این تاپیک بحث شده یادمه خودم چندین پست جامع نوشتم براش :دی

در مورد انتی بیوتیک ها هم احتمال خیلی زیاد بلافاصله بعد از قطع دوره مجددا جوشها شروع میشه (هر3 نوع انتی بیوتیکی که ذکر کردید)

Georges St-Pierre
16-04-2014, 16:45
سلام , دوستان یه لایه بردار خوب برای از بین بردن جای جوش های رو بازو که به صورت لکه های مایل به قهوی بوجود اومدن معرفی میکنید ؟

poyyesh
16-04-2014, 17:01
سلام دوستان

پوستی که چندسال پیش مثلا 10 سال سفید بوده و الان سبزه شده میشه با لایه برداری یا لیزر و کرم یا .......... پوستو چند درجه روشن تر کرد که یه فرق اساسی بکنه پوست صورتش روشن و براق تر بشه ؟؟؟؟

ramshad
16-04-2014, 20:17
سلام. من یک تجربه شخصی داشتم گفتم بنویسم شاید به درد کسی بخوره! کپسول داکسی سایکلین و یا تتراسایکلین رو باز می کردم پودرش رو به صورت خمیر نه چندان سفت در می آوردم میزدم روی جوشهام. عالی جواب می داد .

DrH.motasami
19-04-2014, 13:00
سلام. من یک تجربه شخصی داشتم گفتم بنویسم شاید به درد کسی بخوره! کپسول داکسی سایکلین و یا تتراسایکلین رو باز می کردم پودرش رو به صورت خمیر نه چندان سفت در می آوردم میزدم روی جوشهام. عالی جواب می داد .

داروهای نامبرده آنتی بیوتیک اند اما فرم خوراکی رو نباید به هیچ عنوان به صورت موضعی استفاده کرد،این کپسول ها حاوی موادی هستند که فقط باید مصرف خوراکی بشن چون آسیب حتمی به پوستتان میرسانند.لطفا تجدید نظر بفرمایید و فقط از فرم موضعی استفاده موضعی بکنید.

ramshad
19-04-2014, 14:12
داروهای نامبرده آنتی بیوتیک اند اما فرم خوراکی رو نباید به هیچ عنوان به صورت موضعی استفاده کرد،این کپسول ها حاوی موادی هستند که فقط باید مصرف خوراکی بشن چون آسیب حتمی به پوستتان میرسانند.لطفا تجدید نظر بفرمایید و فقط از فرم موضعی استفاده موضعی بکنید.
من الان بالای 40 سال دارم و این تجربه مربوط به گذشته است. برای پوستم مشکلی پیش نیومد خوشبختانه!

DrH.motasami
19-04-2014, 14:26
من الان بالای 40 سال دارم و این تجربه مربوط به گذشته است. برای پوستم مشکلی پیش نیومد خوشبختانه!

داروهای خوراکی علاوه بر داروی اصلی حاوی inactive substance هستند که میتونه باعث تخریب و آسیب پوست بشه.

poyyesh
22-04-2014, 20:10
سلام دوستان

پوستی که چندسال پیش مثلا 10 سال سفید بوده و الان سبزه شده میشه با لایه برداری یا لیزر و کرم یا .......... پوستو چند درجه روشن تر کرد که یه فرق اساسی بکنه پوست صورتش روشن و براق تر بشه ؟؟؟؟

دوستان لطفا را هنمایی کنید درباره روشن کردن پوست صورت راهاش و دارواش و ......

p_p_k
24-04-2014, 22:37
سلام. بچه ها یه ضد افتاب خوب بهم معرفی کنین......پوستم خیلی چربه!!! رنگ پوستمم سبزست....کرمی میخوام که صورتو سفید و براق نکنه.....

بچه ها واسه چربی پوست چیزی سراغ ندارین؟؟؟

laxer
25-04-2014, 00:45

مقداری آبلیمو رو با پنبه به پوستتون بمالید تاثیر آنی ولی موقتی داره.

Atghia
25-04-2014, 07:16
سلام. بچه ها یه ضد افتاب خوب بهم معرفی کنین......پوستم خیلی چربه!!! رنگ پوستمم سبزست....کرمی میخوام که صورتو سفید و براق نکنه.....

برای کنترل چربی پوستتون اولا باید از یک شوینده مناسب ژل شستشوی پوستهای چرب یا پن شستشوی پوست های چرب حداقل روزی دوبار استفاده کنید
دوم هم اینکه از کرمهای تنظیم کننده سبوم استفاده کنید در این زمینه برند بایودرما کرمهای خوبی داره
مثلا جدیدترین محصولش سبیوم global هستش که بنظرم مورد مناسبیه
پن اوریاژ و پن بایودرما هم در کاهش چربی پوست واقعا عالی هستن
در مورد ضدافتاب باید ضدافتاب oil free استفاده کنید از نوع فاقد رنگ
پیشنهاد من برند ellaroهستش

Atghia
25-04-2014, 07:27
دوستان لطفا را هنمایی کنید درباره روشن کردن پوست صورت راهاش و دارواش و ......

سلام دوست عزیز
اخه راهکاری که تفاوت محسوس ایجاد کنه با توصیه دوستان عملی نیست!یعنی حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید در این زمینه
خب پیلینگ خیلی خوبه
میکرودر م ابریژن تا حدی میتونه خوب باشه
وگرنه راهکارای خونگی مثلا مصرف اب زیاد در طول روزو ورزش کردن و استفاده از ماسکهای خونگی مختلف به مرور یک کمی تاثیر داره

hmohamadi_64
27-04-2014, 15:52
با سلام
من از مدتی که جوش های غرور جوانی ام شروع شد، تا بحال که ٢٨ سالمه از ناحیه چانه و بینی و پشت لبم جوش های سر سفید و دردناکی می زنم.از دوران نوجوانی که دکتر رفتم به من کپسول داکسی سایکلین ١٠٠ داد.هر وقت می خوردم مشکلم تا حد بسیاری حل می شد.اما به محض اینکه مصرف این دارو را قطع می کردم دوباره جوشها فوران میزد.تا اینکه یکماه پیش به دکتر رفتم و داروهای موضعی مثل محلول اریترومایسین ۴ درصد، فوم آنتی آکنه دیترون، ژل zatomus (درمان اورژانسی آکنه)،و داروی خوراکی آزیترومایسین ۵٠٠ به صورت یک روز در میان رو داد.
والا از وقتی این کپسولها رو می خورم، اثر زیادی نداره و بازم جوش می زنم.یه بار امتحان کردم یه هفته به جای آزیترومایسین از کپسول داکسی ساکلین ١٠٠استفاده کردم،خیلی بهتر بود.می خواستم بپرسم آیا میشه این کارو بکنم و این دارو رو جایگزین کنم.چون اثر بهتری داره. دکترم ۶ ماه به ۶ ماه وقت میده نمی تونم پیشش برم تا ۶ ماه دیگه.بیچاره شدم از دست این پوست لعنتی.لطفا راهنماییم کنید

jjjan
28-04-2014, 08:32
سلام من همیشه روی سینم می خوابم چند وقتی هم هست که صبح که از خواب پامیشم چند نقطه روی سینم قرمز میشه و خارش فراوان می گیره اگه بهش دست نزنم تا چند ساعت بعد کلاً قرمزی از بین میره و دیگه خارش ندارم

p_p_k
29-04-2014, 21:10
سلام. بچه ها من رفتم دکتر پوست و چنتا دارو بهم داد..... یه فوم مستینم بهم داده که گفت هر وقت خواستی صورتو بشوری با این بشور....منم نگاه فومه نکردم ببینم چطوریاست.... الان طریقه استفادشو نمیدونم.....همینجوری بمالم روی صورتم؟؟؟ بعدش با اب بشورمش؟؟؟

اخه یه بار همینجوری مالیدم روی صورتم چربیای صورتو میگرفت ولی بازم صورتم چسبنده بود.... خواهشا طریقه مصرفشو بگین....

Atghia
29-04-2014, 21:24
سلام. بچه ها من رفتم دکتر پوست و چنتا دارو بهم داد..... یه فوم مستینم بهم داده که گفت هر وقت خواستی صورتو بشوری با این بشور....منم نگاه فومه نکردم ببینم چطوریاست.... الان طریقه استفادشو نمیدونم.....همینجوری بمالم روی صورتم؟؟؟ بعدش با اب بشورمش؟؟؟

اخه یه بار همینجوری مالیدم روی صورتم چربیای صورتو میگرفت ولی بازم صورتم چسبنده بود.... خواهشا طریقه مصرفشو بگین....

ببخشید دقیقا فوم چی؟ میشه انگلیسیش رو بنویسید؟
پشت خودش ننوشته چند دقیقه روی پوست بمونه؟

poyyesh
29-04-2014, 22:08
سلام دوستان یه سر مویه زاید کم پشت و نازک که رویه گونه به علت استفاده از تیغ و ریش تراش زده شده و الن یه کم کلفت تر شده رو میشه با لیزری چیزی زد که از بین بره یا نمیشه ؟

یا در اثر تصادف بالا ابرو و سط ابرو یه خط افتاده که گوشتی که بعدا جایگزینش شده یه کم مویه زائد داره که قبلا نبوده اونا رو چی میشه با لیزر درست کرد چند جلسه نیاز داره + قیمت تقربی

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-04-2014, 00:13
سلام دوستان یه سر مویه زاید کم پشت و نازک که رویه گونه به علت استفاده از تیغ و ریش تراش زده شده و الن یه کم کلفت تر شده رو میشه با لیزری چیزی زد که از بین بره یا نمیشه ؟ یا در اثر تصادف بالا ابرو و سط ابرو یه خط افتاده که گوشتی که بعدا جایگزینش شده یه کم مویه زائد داره که قبلا نبوده اونا رو چی میشه با لیزر درست کرد چند جلسه نیاز داره قیمت تقربیممنونسلام . ضخیم شدن مو به دلیل استفاده از تیغ تصور اشتباه هست . بنده در تمام عمر ریشم رو با تیغ نزدم اما بعد از 20 سالگی رفته رفته موهای ریشم ضخیم شد .ضخیم شدن مو فقط توسط ژنها و ساعتِ بیولوژیکِ بدن و فعالیتِ غده ها و افزایش یا کاهش ترشح هورمونها کنترل میشه . وقتی کسی از تیغ برای زدن ریش استفاده میکنه احساس مرد بودن درش افزایش پیدا میکنه که ترشح هورمونهای تاثیر گذار رو تغییر میده و تا حدی باعث افزایش ضخامت مو میشه یعنی تاثیر روانی داره اما خودِ تیغ تاثیر مستقیم نداره . . غیر از این , ارتباط دیگه ای بین ضخامت مو و تیغ وجود نداره .

poyyesh
30-04-2014, 01:09
عزیز 10000000000000000000%ربط داره من به عینه دیدم که میگم منظورم مایه نازک قسمت گونه وبالایه ریشه که با تیغ زده شده

Atghia
30-04-2014, 06:21
عزیز 10000000000000000000%ربط داره من به عینه دیدم که میگم منظورم مایه نازک قسمت گونه وبالایه ریشه که با تیغ زده شده

سلام
دوست گرامی من پزشک نیستم اما تا دلت بخواد پزشک پوست رفتم!و خیلی هاشون گفتند که اصلاح با تیغ نه مو رو زیاد میکنه و نه تاثیری در ضخامت داره تنها تاثیرش در سرعت رویش مجدد مو هست که سریعتر از روشهای دیگه ی زدایش مو شما موهاتون در میاد!
در مورد سوالتون بله با لیزر براحتی موهای اضافه قابل حذف البته تقریبا بصورت دایم هستش
تعداد جلسات بستگی به گستره ی مورد نظرتون داره یعنی ناحیه کوچیک باشه تعداد جلسات کمتر ناحیه بزرگتر خب قاعدتا بیشتر
قیمت هم بر اساس نوع لیزری که بکار میبرن متفاوته مثلا ipl یا دیود یا الکساندر و...
اونم بستگی به مرکزی که میری داره و تشخیص پزشک
در مجموع برای تخمین قیمت حتما به یکی از مراکز لیزر مراجعه کنید
مشکلی که ذکر کردید براحتی قابل رفع بوسیله لیزر هست
موفق باشید

p_p_k
30-04-2014, 09:46
ببخشید دقیقا فوم چی؟ میشه انگلیسیش رو بنویسید؟
پشت خودش ننوشته چند دقیقه روی پوست بمونه؟

mistine.....ضد اکنه..... نه انگلیسی نوشته که من نمیفهمم....

Atghia
30-04-2014, 10:10
mistine.....ضد اکنه..... نه انگلیسی نوشته که من نمیفهمم....

برند: Mistine
فوم ضد جوش
ترکیبات: ACNETTM،روغن درخت چای، عصاره سنتلا آسیاتیکا و نارون کوهی
برطرف کننده بسیار قوی جوش های وحشی
برطرف کننده جوش های عمیق سر سیاه و سرسفید
کنترل کننده ترشحات چربی و روغن پوست
خاصیت آنتی باکتریال جهت پوست های جوش دار
با خاصیت مرطوب کنندگی بسیار بالا برای پوست
با فرمولاسیون ویژه گیاهی جهت کنترل چربی

روش مصرف: روزی دو مرتبه (صبح و شب) روی مناطق جوش دار صورت، 2الی 3 دقیق ماساژ دهید سپس با آب خنک شستشو دهید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alcatel.
01-05-2014, 00:22
سلام :n06:
دوستان راهنمایی کنین لدفن
تقریبا 1 سال ریشامو با تیغ برعکس میتراشیدم (چپه تراش)
و الان حدودا 3/4 ساله با جوشهای زیره گردنم مشکل دارم
فک میکنم موهای بین چونه تا زیره گردنم به اصطلاح شاخی شده !!!
چون گاهی موهای فر خورده ی زیر پوستی از همون نقاطی که گفتم میکشم بیرون .. فک مکینم همین زیره پوست رفتن موها باعث جوش زدن زیره گلوم شده.
راهی داره از شر این جوشا خلاص بشم؟ :n28:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-05-2014, 07:20
سلام :n06:
دوستان راهنمایی کنین لطفاً
تقریبا 1 سال ریشامو با تیغ برعکس میتراشیدم (چپه تراش)
و الان حدودا 3/4 ساله با جوشهای زیره گردنم مشکل دارم
فک میکنم موهای بین چونه تا زیره گردنم به اصطلاح شاخی شده !!!
چون گاهی موهای فر خورده ی زیر پوستی از همون نقاطی که گفتم میکشم بیرون .. فک مکینم همین زیره پوست رفتن موها باعث جوش زدن زیره گلوم شده.
راهی داره از شر این جوشا خلاص بشم؟ :n28:

سلام .
پیاز مو اگر عمود نباشه بر سطح پوست باعث میشه مو مایل از پوست بیاد بیرون .
اگر پوستهای مُرده زیاد باشه , مو رو برمیگردونه به درون پوست .
بنده یک بار حدود شش میلیمتر موی زیر پوست داشتم که از وَرَم جایِ فرو رفتنِ مو در صورتم فهمیدم مو رفته زیر پوست .
با دستکش زِبر حمام و آب ولرم و صابون صورتم رو حسابی سابیدم البته آرام و با حوصله . بالاخره کمر مو پیدا شد و با سر سوزنِ ضد عفونی شده سر مو رو در آوردم .
کندنش اشتباهِ بزرگی هست .
فقط باید با قیچی ظریف کوتاه بشه تا دوباره نره زیر پوست .
گاهی هم پیاز مو عمودی هست اما موی فِر یا دایره ای میسازه و تا از پیاز میاد بیرون خم میشه به سمت زیر پوست .

کسی که پبازهای مایل زیاد هست تو صورتش و یا پیازهاش موی فر و دایره ای تولید میکنه , 2 راه داره :
یا نباید با تیغ و ماشین ریش تراش بزنه یا باید بعدش دو روز یک باز صورتش رو با دستکش زبر حمام و کمی صابون و آب ولرم بسابه تا پوستهای مرده مانع از بیرون اومدن موها نشه .
البته اگر پوستش حساسه باید از صابون کم با اسیدیته ی کم استفاده کنه و زیاد پوست رو نسابه تا زخم نشه بلکه فقط کمی قرمز بشه .

یا اینکه فقط با موزر ریشش رو بزنه تا اونقدر کوتاه نشه که سر موها بره زیر پوست .
اگر با تیغ یا ماشین ریش میزنین باید دائماً پوست زیر گردن و صورت رو با دست کشیدن چک کنین .
اگر احساس کردین جائی برجسته شده , به احتمال زیاد مو داره میره زیر پوست همونجا

Amir-Rainman
03-05-2014, 21:18
با سلام

برای کم کردن تیرگی دور چشم، چه راهی رو پیشنهاد میدین؟

کم خونی ندارم ولی تا دلتون بخواد آب نمیخورم :|

mohammad varaste
04-05-2014, 03:03
با سلام

منم کم خونی ندارم
آب هم زیاد میخورم ولی بازم تیرگی دور چشمم خیلی وضعیتش بده:n17:

Atghia
04-05-2014, 08:15
با سلام

#1759 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

#1740 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Milad._.R
04-05-2014, 11:10
برای پوست های یکم چرب و معمولی و کمی جوش دار کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

ژل شستشوی صورت هیدرودرم

فوم مای

فوم سی گل

هیدرودرم رو خیلی وقته استفاده میکنم

امروز رفتم مای بخرم . یکی دو تا جا نداشتند سی گل گرفتم :|

هنوز استفاده نکردم

-

پوسم زیاد چرب نیست ولی جوش میزنه . همین هیدرودرم هم که استفاده میکنم پوستم رو تقریبا خشک میکنه .

یه چیزی میخوام که زیاد پوست رو خشک نکنه

Greedy
04-05-2014, 12:52
برای پوست های یکم چرب و معمولی و کمی جوش دار کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟

ژل شستشوی صورت هیدرودرم

فوم مای

فوم سی گل

هیدرودرم رو خیلی وقته استفاده میکنم

امروز رفتم مای بخرم . یکی دو تا جا نداشتند سی گل گرفتم :|

هنوز استفاده نکردم

-

پوسم زیاد چرب نیست ولی جوش میزنه . همین هیدرودرم هم که استفاده میکنم پوستم رو تقریبا خشک میکنه .

یه چیزی میخوام که زیاد پوست رو خشک نکنه

من ژل شستشوی هیدروم یه سالی هست استفاده میکنم راضی ام
بعدشم از کرم مرطوب کننده هیدرودرم واسه پوست چرب استفاده میکنم
قیمتشم خوبه

Milad._.R
04-05-2014, 18:32
من ژل شستشوی هیدروم یه سالی هست استفاده میکنم راضی ام
بعدشم از کرم مرطوب کننده هیدرودرم واسه پوست چرب استفاده میکنم
قیمتشم خوبه

من هم تقریبا همینکار رو میکردم

هیدرودرم و مرطوب کننده فیس دوکس

ولی نمیخوام با شست و شوی صورت پوست اینقدر خشک بشه که مجبور به استفاده مرطوب کننده بشم

چه کاریه آخه :|

brad pitt
05-05-2014, 21:20
برند: Mistine
فوم ضد جوش
ترکیبات: ACNETTM،روغن درخت چای، عصاره سنتلا آسیاتیکا و نارون کوهی
برطرف کننده بسیار قوی جوش های وحشی
برطرف کننده جوش های عمیق سر سیاه و سرسفید
کنترل کننده ترشحات چربی و روغن پوست
خاصیت آنتی باکتریال جهت پوست های جوش دار
با خاصیت مرطوب کنندگی بسیار بالا برای پوست
با فرمولاسیون ویژه گیاهی جهت کنترل چربی

روش مصرف: روزی دو مرتبه (صبح و شب) روی مناطق جوش دار صورت، 2الی 3 دقیق ماساژ دهید سپس با آب خنک شستشو دهید.

سلام ببخشید این مورد برای درمان جای جوش هم اثر داره ؟
من یه مقدار جای جوش دوران قدیم روی بازوم باقی مونده . از همین استفاده کنم ؟
ممنون

Atghia
06-05-2014, 08:37
سلام ببخشید این مورد برای درمان جای جوش هم اثر داره ؟
من یه مقدار جای جوش دوران قدیم روی بازوم باقی مونده . از همین استفاده کنم ؟
ممنون

سلام دوست گرامی
خیر فکر نمیکنم کارایی چندانی داشته باشه
این صرفا یک ژل شستشو جهت کنترل در امدن جوشها و تنظیم چربی پوست هست
شما برای جای جوش باید از لایه بردار استفاده کنید تحت نظر پزشک
موفق باشید

S0R3N4
12-05-2014, 13:19
سلام دوست گرامی
خیر فکر نمیکنم کارایی چندانی داشته باشه
این صرفا یک ژل شستشو جهت کنترل در امدن جوشها و تنظیم چربی پوست هست
شما برای جای جوش باید از لایه بردار استفاده کنید تحت نظر پزشک
موفق باشید

کاملا صحیح فرمودید.ابتدا باید تشخصیص داده بشه از چه نوع جوشی بوده.سپس از کرم های حاوی هیدروکینون و aha به مدت محدود استفاده شه و سپس سراغ کرم های فاقد هیدروکینون و به جاش حاوی آربوتین و درصد بالاتری aha استفاده بشه برای جای جوش.
گاهی مجبور به استفاده از کرم منوبنزن هم میشن پزشک ها...

Milad4171
15-05-2014, 00:16
سلام دوستان.
برای از بین بردن کبودی زیر چشم چه راهکاری میتونید پیشنهاد بدین.
یک نفر پوست خیار یا پوست سیب زمینی رو بهم معرفی کرد اما پوست خیار که خیلی زود چروکیده میشه ، پوست سیب زمینی هم بخاطر وجود مقدار زیادی نشاسته پوست رو خشک میکنه
البته من اینطوری به نظرم میرسه.
+
کلا نظرتون در مورد حل این مشکل چی هست؟

Atghia
15-05-2014, 01:44
سلام دوستان.
برای از بین بردن کبودی زیر چشم چه راهکاری میتونید پیشنهاد بدین.
یک نفر پوست خیار یا پوست سیب زمینی رو بهم معرفی کرد اما پوست خیار که خیلی زود چروکیده میشه ، پوست سیب زمینی هم بخاطر وجود مقدار زیادی نشاسته پوست رو خشک میکنه
البته من اینطوری به نظرم میرسه.
+
کلا نظرتون در مورد حل این مشکل چی هست؟

#1897 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_ab
17-05-2014, 17:48
با سلام به دوستان عزیز

ایا استفاده از صابونهایی تحت عنوان صابون عسل و صابون شیر برای پوست های چرب جهت جلوگیری از جوش و شادابی پوست مفید هست؟

موفق باشید

Atghia
17-05-2014, 17:53
با سلام به دوستان عزیزایا استفاده از صابونهایی تحت عنوان صابون عسل و صابون شیر برای پوست های چرب جهت جلوگیری از جوش و شادابی پوست مفید هست؟ از راهنمایی دوستان سپاسگزارمموفق باشیدسلام دوست عزیز اگر صابون خاصی مدنظرتون هست لطفا نام کامل یا برندش رو بگید اما اگر صابونهایی مثل شیر و عسل داو و نظیر اون منظورتونه بیشتر خاصیت نرم کنندگی دارند تا ضد جوش!

AMIR MOHAMMAD . M
22-05-2014, 12:45
سلام

من وقتی عرق میکنم فورا پوست صورتم چرب میشه و اگه بعد چند روز با صابون یا ... نشورم یه چیزی مثل رسوب روی صورتم ایجاد میشه ( شبیه همون مشکلی که افراد با پوست خشک دارن و صورتشون پوسته پوسته میشه )

البته اگه عرق هم نکنم بعد از یک روز صورتم چرب میشه ولی عرق کردن تشدیدش میکنه.

راهکارش چیه.:n28:

vestlaif
22-05-2014, 12:49
سلام به همگی دوستان . مشکل من اینه پوستم خیلی سریع چرب میشه . مثلا صبح برم حموم تا غردب باز پوست صورتم چرب میشه . دستما که روی پیشونیم میکشم همیشه چربی روی دستمال میمونه . بعضی اوقات هم که چربی بسته شده کدر هم هست . چیکار کنم تا پوستم چربیش بیاد پایین و زود چرب نشه ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Atghia
22-05-2014, 13:02
سلام

من وقتی عرق میکنم فورا پوست صورتم چرب میشه و اگه بعد چند روز با صابون یا ... نشورم یه چیزی مثل رسوب روی صورتم ایجاد میشه ( شبیه همون مشکلی که افراد با پوست خشک دارن و صورتشون پوسته پوسته میشه )

البته اگه عرق هم نکنم بعد از یک روز صورتم چرب میشه ولی عرق کردن تشدیدش میکنه.

راهکارش چیه.:n28:
حداقل روزانه یکبار پوست صورتتون رو با شوینده مناسب بشورید.چربی پوست صورتتون باید پاک و تعدیل بشه

سلام به همگی دوستان . مشکل من اینه پوستم خیلی سریع چرب میشه . مثلا صبح برم حموم تا غردب باز پوست صورتم چرب میشه . دستما که روی پیشونیم میکشم همیشه چربی روی دستمال میمونه . بعضی اوقات هم که چربی بسته شده کدر هم هست . چیکار کنم تا پوستم چربیش بیاد پایین و زود چرب نشه ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

هم شما هم مورد سوال قبل از شوینده مخصوص پوست های چرب استفاده کنید.(روزی یک تا دوبار)
میتونید از ژل شستشو استفاده کنید یا از پَن که بنظر من تاثیرش بیشتره(برای پوستهای خیلی چرب پیشنهادش میکنم)
از ژل شستشو میشه به تین درم آیسیس فارما اشاره کرد یا در رنج قیمتی ارزونتر ژل شستشوی صورت هیدرودرم
پن هم پن اوریاژ یا پن بایودرما توصیه میشه
صابون های تی تری هم با مارک های مختلف هست که اینها هم برای کنترل چربی پوست گزینه های خوبی هستند

AMIR MOHAMMAD . M
22-05-2014, 15:06
حداقل روزانه یکبار پوست صورتتون رو با شوینده مناسب بشورید.چربی پوست صورتتون باید پاک و تعدیل بشه

با چی بشورم بهتره؟

یه کرم هایی رو دیده بودم یه چیزی شبیه لایه بردار بود و همون لحظه میزدی به صورت یه چیزی مثل چرک از صورتت بلند میشد و صورت تمیز میشد. داستان چیه؟

این شستشویی روزانه باعث افزایش چربی نمیشه؟

چون من قبلا به خاطر کارم مجبور بودم هر روز برم حموم و بعد از اون باعث شد موهای سرم و یه مقدار بدنم چرب بشه :n04:

Atghia
22-05-2014, 17:04
با چی بشورم بهتره؟

یه کرم هایی رو دیده بودم یه چیزی شبیه لایه بردار بود و همون لحظه میزدی به صورت یه چیزی مثل چرک از صورتت بلند میشد و صورت تمیز میشد. داستان چیه؟

این شستشویی روزانه باعث افزایش چربی نمیشه؟

چون من قبلا به خاطر کارم مجبور بودم هر روز برم حموم و بعد از اون باعث شد موهای سرم و یه مقدار بدنم چرب بشه :n04:

بنظر من همون ژل شستشوی هیدرودرم مناسبه
نه اتفاقا باعث بهتر شدن شرایط میشه و چربی رو زیاد نمیکنه!
اون موردی که اشاره میکنید اینجوری هستش که چناچه بیش از حد با آب داغ پوست رو بشورید چربی بیشتری به سطح پوست منتقل میشه...
ولی ربطی به شستشوی معمولی و عادی نداره:n06:
اون مورد هم که اشاره کردید احتمالا منظورتون ماسک یا اسکراپ صورت هستش
که بصورت لایه بردار عمل میکنه
شما هفته ای یکبار بعد از استحمام که پوست کاملا پاک و اماده هست مقداری اسکراپ رو با حرکات دورانی روی پوست صورتتون ماساژ میدید سپس بعد از چند دقیقه با اب ولرم میشورید
اینجوری لایه برداری سطحی از پوستتون انجام میشه
ماسک های لایه بردار هم که بستگی داره روی خودشون معمولا نوشته مثلا روی پوست تمیز صورت شما ماسک رو بصورت لایه ای از کرم میمالید انوقت بعد از 10 یا 15 دقیقه((حالا بسته به اون چیزی که در دستورش نوشته)) پوستتون رو آبکشی میکنید.

مثلا من خودم از این استفاده میکنم:

شعبانی11
22-05-2014, 17:46
یاسلام من پوست لبم شدیدا نازکه و همیشه پوسته پوسته میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

Atghia
22-05-2014, 20:24
یاسلام من پوست لبم شدیدا نازکه و همیشه پوسته پوسته میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

در درجه اول مایعات زیاد بنوشید خصوصا آب
+
بعدش اینکه کرم ویتامینEرو شبها به لبتون بزنید
+
و در نهایت توصیه بسیار موثر من به شما استفاده از نرم کننده و ترمیم کننده لب labello (مدل مخصوص اقایان) هستش :

نرم کننده لب لابل لو:

ترمیم کننده و نرم کننده
محافظت از لب های خشک و آسیب دیده در برابر شرایط نامطلوب جوی
بی رنگ، مناسب جهت استفاده آقایان
پیشگیری و درمان ترک های لب ناشی از عوامل محیطی و درمان های داروئی

Alcatel.
24-05-2014, 17:03
نمیدونین قیمتش چنده؟

Atghia
24-05-2014, 18:09
نمیدونین قیمتش چنده؟

این نرم کننده لب منظورتونه؟ زیر 10 هزار تومن:n06:

Milad4171
29-05-2014, 13:23
#1897 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام.
من اون کرمهای که شما پیشنهاد دادین برای کبودی دور چشم رو پیدا نکردم.
رفتم داروخانه و کرم های مختلفی از 10 تومن تا 50 تومن واسم آورد که گفت یه سریهاش خارجی هست و فلان.
من با توجه به گفته دکتر داروساز و پیشنهادش این کرم را خریدم. ( البته دوستم دکتر ژیلا رو بهم معرفی کرده بود)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][eb710e2902064ae4477c40f9c0eabe7b].png
نظرتون چیه؟؟
امیدوارم اثربخشی خوبی داشته باشه

XXS
06-06-2014, 08:39
سلام صورتم درقسمت گونه ها و کمی هم زیرچشم موهای خیلی ریزی داره چطورمیشه ازدسته ایناخلاص شد؟باکرم موبر میشه؟

Atghia
06-06-2014, 11:33
سلام.
من اون کرمهای که شما پیشنهاد دادین برای کبودی دور چشم رو پیدا نکردم.
رفتم داروخانه و کرم های مختلفی از 10 تومن تا 50 تومن واسم آورد که گفت یه سریهاش خارجی هست و فلان.
من با توجه به گفته دکتر داروساز و پیشنهادش این کرم را خریدم. ( البته دوستم دکتر ژیلا رو بهم معرفی کرده بود)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][eb710e2902064ae4477c40f9c0eabe7b].png
نظرتون چیه؟؟
امیدوارم اثربخشی خوبی داشته باشه
سلام
راستش من محصولات سینره رو تجربه استفاده ازش نداشتم:n06:
ولی برای اینکه نتیجه استفاده از اون مشخص بشه باید به طور مداوم استفاده کنید و چندماهی این روند رو ادامه بدید اونوقت میشه قضاوت کرد:n17:

سلام صورتم درقسمت گونه ها و کمی هم زیرچشم موهای خیلی ریزی داره چطورمیشه ازدسته ایناخلاص شد؟باکرم موبر میشه؟

بله با کرم موبر صورت میشه((البته قبلش حتما در منطقه کوچیکی از پوستتون تست کنید اگر مطمئن شدید حساسیت ندارید بعد اقدام کنید)) اما راه دائمی و خیلی موثرش لیزر هستش

XXS
06-06-2014, 20:36
داداش از این کرم های ایرانی مثل سیگل میشه استفاده کرد یا خارجیشو بگیرم؟بعداینها برای صورت ضرری نداره؟

Atghia
06-06-2014, 21:36
داداش از این کرم های ایرانی مثل سیگل میشه استفاده کرد یا خارجیشو بگیرم؟بعداینها برای صورت ضرری نداره؟

سی گل و نیر
هردو خوب هستند
ضرر که نه اما حتما قبل از استفاده در سطح وسیع حتما مقدار کمی رو روی بخشی از پوستتون تست کنید وقتی مطمئن شدید حساسیت ندارید اونوقت ادامه بدید

samisamo
08-06-2014, 22:09
سلام بچها من جنوب زندگی میکنم بهترین ضد افتاب چیه؟چند درصد

S0R3N4
09-06-2014, 14:33
سلام بچها من جنوب زندگی میکنم بهترین ضد افتاب چیه؟چند درصد

میشه در مورد رنگ پوستتون هم بگید؟و همچین در مورد نژادتون.
و از یه ضد آفتاب دقیقا چی میخواید؟
الان تنوع محصولات ضدآفتاب در بازار یه مقدار افراد عادی رو دچار سردرگرمی میکنه.

samisamo
09-06-2014, 18:49
میشه در مورد رنگ پوستتون هم بگید؟و همچین در مورد نژادتون.
و از یه ضد آفتاب دقیقا چی میخواید؟
الان تنوع محصولات ضدآفتاب در بازار یه مقدار افراد عادی رو دچار سردرگرمی میکنه.خخخخ.من سفید پوستم از نژاد آریایی.ببین صورتم داره کک مک میزنه فعلا پیدا نیست ی چیزی باشه ک اینها رو رفع کنه.و تو این آفتاب جنوب هم دوام بیاره.مرسی.اگه مارک و درصداونی ک معرفی میکنید رو هم
بگین ممنون میشم

faded
13-06-2014, 11:13
من از امروز صبح که بیدار شدم یه لکه سیاه گرد روی پیشانیم پیدا شده علتش چی هست؟ و اینکه چه پمادی استفاده کنم که رفع بشه؟

amir 777
01-07-2014, 16:54
سلام

من می خواستم علت یه مدل جوش رو بدونم :
جوش هایی که نه سر سیاه دارن و نه سر سفید . مثل این میمونه که سر جوش از پوست بیرون نیومده ولی بر آمدگی اون وجود داره . باعث ایجاد قرمزی میشه . چرکی نیست . اغلب هنگام لمس اون احساس درد به وجود میاد که میزانش بستگی به بزرگ یا کوچک بودن اون داره و به صورت تک و توک و گاهی به گاهی به وجود میاد و به تعداد خیلی کم مال من که هر دفعه یکی و توی بازه زمانی نسبتا زیاد . حالت سفت بودن هم داره ؛ ولی بعد از رفع شدن جای اون به صورت رنگ تیره باقی میمونه .

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که علت به وجود اومدن این مدل جوش چی میتونه باشه .

دقیقا منم مثل این دوستمون هستم جوش های بزرگی که به شکل یه توده عمیق هستند و خیلی دیر هم خوب میشن من برام سواله که جوش به این بزرگی توش چیه چون چرک نیست ولی کاملا یه حالت کیست مانند زیر جوش حس میشه کسی اگه راه حلی داره ممنون میشم بگه

hajoo
01-07-2014, 17:31
آكنه دو نوع ضايعه داره. يك نوع غير التهابي يا همون سر سفيد و سر سياه و يم نوع التهابي هست كه همون جوشهاييه كه شما ميگيد.
درمانشون تا حدودي فرق ميكنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

amir 777
02-07-2014, 13:38
آكنه دو نوع ضايعه داره. يك نوع غير التهابي يا همون سر سفيد و سر سياه و يم نوع التهابي هست كه همون جوشهاييه كه شما ميگيد.
درمانشون تا حدودي فرق ميكنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

شما چیزی درباره درمانش نمیدونید؟

laxer
02-07-2014, 14:05

ترتینوئین هر شب به مدت سه ماه میتونه مفید باشه. ( در اوایل مصرف باید هر دو شب در میان برای اطمینان از عدم حساسیت مصرف بشه)

hajoo
02-07-2014, 14:19

درمان این ضایعات بوسیله ترتینویین ها و آنتی بیوتیک ها انجا میشه. برای جوش بزرگ یا کیستی راکوتان داده میشه که قوی ترین داروی ضد جوش هست.

Atghia
02-07-2014, 15:28
دقیقا منم مثل این دوستمون هستم جوش های بزرگی که به شکل یه توده عمیق هستند و خیلی دیر هم خوب میشن من برام سواله که جوش به این بزرگی توش چیه چون چرک نیست ولی کاملا یه حالت کیست مانند زیر جوش حس میشه کسی اگه راه حلی داره ممنون میشم بگه
با اجازه اساتید
صرفا از روی تجربه شخصی
درمان دارویی که واقعا لازمه برای این نوع از جوش ها (رواکوتان و انتی بیوتیک ها ...)تحت نظر متخصص پوست

اما در حال حاضر که بهش دچار هستید برای این نوع جوشهای عمیق بهترین کار تخلیه جوش هست! حتما به دکتر مراجعه کنید لازم نیست حتما پیش متخصص برید یک دکتر عمومی در شاخه پوست هم براحتی براتون این نوع جوش رو تخلیه میکنه اگر تخلیه کنید خیلی خیلی زودتر جاش کمرنگ میشه و اونقدرها جلوه بدی به جا نمیگذاره
اما اگر به حال خودش ولش کنید بدجوری جاش اذیت خواهد کرد....
:n17:

rz21
04-07-2014, 23:04
دوستان ضد آفتاب خوب چی هست؟؟ من پوست صورتم سیاه شده در حالی که بدنم این طوری نیست.. تا حالا هم ضد آفتاب نزدم!! این جا هم آفتابش نسبتا شدیده..
صورت نه خشک و نه مرطوبی رو دارم و یکم هم جوش می زنم. رنج قیمت هم 20 تومن به پایین :دی
برای لایه برداری و جای جوش هم از اوریاژ (Uriage) استفاده می کنم، ولی اگر بخوام ضد آفتاب هم بخرم خیلی گرون میشه . اوریاژ 40 تومن هست! لایه بردار ارزون تر هم معرفی کنید، ممنون.

Atghia
05-07-2014, 00:46
دوستان ضد آفتاب خوب چی هست؟؟ من پوست صورتم سیاه شده در حالی که بدنم این طوری نیست.. تا حالا هم ضد آفتاب نزدم!! این جا هم آفتابش نسبتا شدیده..
صورت نه خشک و نه مرطوبی رو دارم و یکم هم جوش می زنم. رنج قیمت هم 20 تومن به پایین :دی
برای لایه برداری و جای جوش هم از اوریاژ (Uriage) استفاده می کنم، ولی اگر بخوام ضد آفتاب هم بخرم خیلی گرون میشه . اوریاژ 40 تومن هست! لایه بردار ارزون تر هم معرفی کنید، ممنون.

سلام
دوست گرامی تجویز لایه بردار حتما با نظر پزشک باید باشه :n17:
در ضمن هرکسی که از لایه بردار استفاده میکنه صددرصد باید از ضدافتاب استفاده کنه وگرنه پوستش واقعا نابود میشه و قرمزی و سوختگی رخ میده!
البته احساس میکنم شما از لایه بردار چندان قوی استفاده نمی کنید((در واقع احتمالا از این کرم های چندمنظوره که لایه برداری رو در کنار خواص دیگه دارند بهره میبرید)) وگرنه تا الان حتما دچار افتاب سوختگی میشدید! باید دید درصد AHAکرم اوریاژی که استفاده میکنید چند هست...
ساده ترین لایه بردار موثر ترتینوئین هست که صددرصد باید همراهش ضدافتاب هم بزنید مرتب

بهترین ضد افتاب از نظر شخصی من الارو هست البته زیر 20 تومن نیستش
تا جایی که اطلاع دارم اوریاژ و بایودرما و هایسک هم بالای 20 و حتی 30 هستند
در نهایت فکر کنم باید سراغ ایرانی ها برید که در این زمینه ضدافتاب راسن رو پیشنهاد میکنم

rz21
05-07-2014, 01:34
روی خودش هم نوشته در صورت قرارگرفتن در معرض افتاب از ضد افتاب استفاده شود.من توجهی نکردم.
این کرم ضد افتاب رو باید چه مدلیش بگیرم؟؟ صورت تیره ای رو نسبتا دارم. Spf چند؟؟
تلفظ صحیحش چی هست؟!!!!
ممنون از جوابتون.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

Atghia
05-07-2014, 10:01
روی خودش هم نوشته در صورت قرارگرفتن در معرض افتاب از ضد افتاب استفاده شود.من توجهی نکردم.
این کرم ضد افتاب رو باید چه مدلیش بگیرم؟؟ صورت تیره ای رو نسبتا دارم. Spf چند؟؟
تلفظ صحیحش چی هست؟!!!!
ممنون از جوابتون.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk 2

با توجه به اینکه گفتید پوستتون معمولی هست اما مقداری جوش دارید باید کرم ضد افتاب مخصوص پوستهای چرب تا مختلط رو تهیه کنید اگر معمولی بگیرید ممکنه جوشهاتون رو تشدید کنه

rassan راسَن تلفظ میشه
spf30 داره تا جایی که اطلاع دارم
بگید فاقد چربی و فاقد رنگ مدنظرتون هست

موفق باشید

samisamo
10-07-2014, 14:26
سلام.پوستم معمولیه.ضد افتاب خوب میخاستم معرفی کنید بهم.تفاوت با رنگدانه و بدون رنگدانشم لطفابگید.ممنون

Atghia
10-07-2014, 18:16
سلام.پوستم معمولیه.ضد افتاب خوب میخاستم معرفی کنید بهم.تفاوت با رنگدانه و بدون رنگدانشم لطفابگید.ممنون

سلام دوست عزیز
فرق کرمهای ضدافتاب رنگی و غیرش تنها در رنگی هست که روی پوست ایجاد میکنند
وگرنه از لحاظ خاصیت ضدافتاب اثر یکسانی دارند
معمولا رنگی ها در دو مدل بژ روشن برای پوستهای روشنتر و بژ تیره برای پوستهای تیره تر استفاده میشه
ضد افتاب های فاقد رنگ هم که بی رنگ هستند معمولا
بهترین برندها هم از نظر من ellaro ((الارو))با قیمت ۳۲تومن هستش
برندهای بایودرما و اوریاژ هم کرمهای بسیار خوبی دارند
از بین ایرانی ها هم راسن
موفق باشید

Milad._.R
14-07-2014, 00:43
سلام
چکار کنیم که بعد از خالی شدن یا خالی کردن جوش ، جاش چال نیوفته ؟

---

تقریبا 5 -6 ماه اول سال قبل رو راکوتان میخوردم و تقریبا هم جوش نمیزدم یا خیلی کم

تا الان که یکی دو ماه میشه تعداد جوش ها زیاد شده

چند روز دیگه میرم دکتر پوست

البته دوره راکوتان رو حدود 1 - 2 ماه بدون اطلاع دکتر زودتر قطع کردم . ولی اون اواخر تعدادش رو کم کرده بود آخراش بود

Atghia
14-07-2014, 01:51
سلام
چکار کنیم که بعد از خالی شدن یا خالی کردن جوش ، جاش چال نیوفته ؟

---

تقریبا 5 -6 ماه اول سال قبل رو راکوتان میخوردم و تقریبا هم جوش نمیزدم یا خیلی کم

تا الان که یکی دو ماه میشه تعداد جوش ها زیاد شده

چند روز دیگه میرم دکتر پوست

البته دوره راکوتان رو حدود 1 - 2 ماه بدون اطلاع دکتر زودتر قطع کردم . ولی اون اواخر تعدادش رو کم کرده بود آخراش بود

بسته به نوع جوش جایی که برجای میگذاره اگر جوش سطحی باشه که خیلی عمیق نیست ولی اگر از نوع التهابی و کیستیک باشه بصورت چاله جای باقی میگذاره استفاده از لایه بردارها در دراز مدت تا اندازه کمی میتونه کمک کنه که خیلی عمیق نشه اما رفع کاملش فقط لیزر فراکشنال هست

نباید زودتر از موعد کنار میگذاشتید! رواکوتان حتما باید دوره درمانش کامل بشه(من خودم بارها در همین تاپیک گفته بودم دوره درمانر و کامل کنید دوستان چون واقعا دلم میسوزه اینقدر زحمت و هزینه اینجوری رها بشه...))
تا جایی که میدونم به ازای هرکیلو گرم وزن بدن 6عدد قرص باید استفاده بشه دیگه خودتون حساب کنید چقدر باید استفاده میشد...

اگر 2ماه بعد از کامل شدن دوره درمان(مصرف رواکوتان) محددا جوش میزنید متاسفانه باید گفت که جز اون چند درصد استثنایی هستید که رواکوتان جواب نمیده بهشون ((البته در مورد شما نمیشه اینو گفت چون دوره درمان کامل نشده...))
بنظرم حتما با پزشکتون مطرحش کنید

Milad._.R
14-07-2014, 03:23
بسته به نوع جوش جایی که برجای میگذاره اگر جوش سطحی باشه که خیلی عمیق نیست ولی اگر از نوع التهابی و کیستیک باشه بصورت چاله جای باقی میگذاره استفاده از لایه بردارها در دراز مدت تا اندازه کمی میتونه کمک کنه که خیلی عمیق نشه اما رفع کاملش فقط لیزر فراکشنال هست

نباید زودتر از موعد کنار میگذاشتید! رواکوتان حتما باید دوره درمانش کامل بشه(من خودم بارها در همین تاپیک گفته بودم دوره درمانر و کامل کنید دوستان چون واقعا دلم میسوزه اینقدر زحمت و هزینه اینجوری رها بشه...))
تا جایی که میدونم به ازای هرکیلو گرم وزن بدن 6عدد قرص باید استفاده بشه دیگه خودتون حساب کنید چقدر باید استفاده میشد...

اگر 2ماه بعد از کامل شدن دوره درمان(مصرف رواکوتان) محددا جوش میزنید متاسفانه باید گفت که جز اون چند درصد استثنایی هستید که رواکوتان جواب نمیده بهشون ((البته در مورد شما نمیشه اینو گفت چون دوره درمان کامل نشده...))
بنظرم حتما با پزشکتون مطرحش کنید

ممنون از راهنمایی

با اینکه دوره درمان کامل نشده بود ، تقریبا تا 6-7 ماه بعدش جوش نمیزدم یا خیلی کم در حد یکی دو جوش کوچیک

سه شنبه نوبت گرفتم ، نتیجه رو اینجا میگم

افراسـیاب
14-07-2014, 12:08
سلام دوست عزیز نیازی نیس دارو های مختلفی استفاده کنی اولا به جوشا دس نزن دوما هر شب با آبلیمو صورتتو بشور به مرور زمان بهتر میشه و
در ضمن گیاه آلئوورا هم خوبه.

Milad._.R
14-07-2014, 12:29
سلام دوست عزیز نیازی نیس دارو های مختلفی استفاده کنی اولا به جوشا دس نزن دوما هر شب با آبلیمو صورتتو بشور به مرور زمان بهتر میشه و
در ضمن گیاه آلئوورا هم خوبه.
سلام

من روزانه شاید دوبار هم صوتمو با فوم یا ژل یا پن مخصوص بشورم
ولی زیاد فایده نداره ، شاید در خشک شدن زودتر جوش های موجود کمک کنه

مشکل جوش زدن باید ریشه ای درمان بشه

البته بستگی به نوع جوش و افراد داره

Milad._.R
15-07-2014, 17:25
کپسول داکسی سایکلین ، محلول ، کرم موضعی ترتینوئین مدیفارم 0.05 درصد

کرم رو فقط باید به خود جوش ها بزنم یا کل صورت ؟

rozaahmadi82
12-08-2014, 10:35
سلام
ممنون ازين تاپيك
1- من مژه هام خيلي زود مي ريزه. نميدونم چرا
چطوري ميتونم استحكامشونو بيشتر كنم؟
2- من پوستم خشكه . آيا زياد حموم رفتن ايرادي داره؟ البته بعدش مرطوب كننده مي زنم
3- آيا وقتي خونه هستي هم بهتره ضد آفتاب بزنم يا نه؟

سلام
در مورد سوال اول بیماری هورمونی نداری یا قرص خاصی مصرف نمیکنی چون منم این مشکلو داشتم

ms368
24-08-2014, 15:44
چطور میتونم صورتمو چاق و چله تر نشون بدم ؟
کرمی٬ چیزی هست در این زمینه ؟

Atghia
24-08-2014, 15:55
چطور میتونم صورتمو چاق و چله تر نشون بدم ؟
کرمی٬ چیزی هست در این زمینه ؟

سلام راستش برای خانمها یکسری تکنیک آرایشی از جمله تغییر مدل خط چشم ، مدل ابرو ، رژ گونه و غیره هست که کمک میکنه صورت پرتر نشن داده بشه و همینطور مدل موی سر
اما در مورد اقایون متاسفانه راه خاصی سراغ ندارم

+

بهترین راه تزریق چربی ((نه ژل)) به ناحیه خصوصا گونه ها هست

Mohammad Yek110
24-08-2014, 16:06
برای پر کردن صورت تجربه چند نفر هست که من فقط شنیدم ولی ندیدم.
سیب پخته بخورید.البته قبلش یکم پرس و جو کنید.

غول مرحله اخر
30-08-2014, 10:57
با سلام

خیلی وقتی روی پوست صورتم چند جوش قرمز در 2طرف نزدیکه استخون فک پایین هستش
نمدونم دقیقا اسمشونو چی میگن!!!
ریش صورتم که هر چه قدر بلند تر بشه این جوش های قرمز رنگ هم بزرگتر میشن
مجبورم 2-3روز درمیون ریشام رو با ماشین کوتاه کنم...
علت و راه درمانش چیه؟؟؟؟
ممنون

ali_ab
01-09-2014, 12:40
با سلام به دوستان عزیز
به نظر عزیزان صابون ضد جوش و ضد لک عسل و پرتغال والنسی ایا اثربخش هست یا بیشتر تبلیغاتیه؟
با سپاس فراوان
ایام به کام

Atghia
01-09-2014, 12:51
با سلام به دوستان عزیز
به نظر عزیزان صابون ضد جوش و ضد لک عسل و پرتغال والنسی ایا اثربخش هست یا بیشتر تبلیغاتیه؟
با سپاس فراوان
ایام به کام
من تجربه این صابون رو نداشتم اما صابون های زیادی رو تجربه کردم. راستش صابون جنبه درمانی نداره! نهایتا بتونه بازدارنده باشه یعنی کمک کنه که فرضا لک بیشتر نشه ...
در ترکیبات این صابون روغن چای رو دیدم پس به نوعی میتونه جوشها رو خشک کنه
عسل صرفا جنبه نرم کنندگی برای پوست داره
و ویتامین سی هم میتونه باعث شادابی پوست باشه (ویتامین های آ ، سی و eبهترین ویتامین ها برای طراوات پوست هستند)
صرفا بر مبنای تجارب شخصی میگم خیلی تحت تاثیر تبلیغات نباشید

S0R3N4
01-09-2014, 13:05
با سلام

خیلی وقتی روی پوست صورتم چند جوش قرمز در 2طرف نزدیکه استخون فک پایین هستش
نمدونم دقیقا اسمشونو چی میگن!!!
ریش صورتم که هر چه قدر بلند تر بشه این جوش های قرمز رنگ هم بزرگتر میشن
مجبورم 2-3روز درمیون ریشام رو با ماشین کوتاه کنم...
علت و راه درمانش چیه؟؟؟؟
ممنون

سلام دوست عزیز
احتمال جوش های فولیکولی هستند؛
از محلول کلیندامایسین هر 6 ساعت استفاده کن ببین بهبودی حاصل میشه یا خیر...

محمد سامان
02-09-2014, 18:09
با سلام به دوستان - راستش من انواع ضدافتاب ها رو تست کردم و به نوعی به مشکل برخوردم این رو هم بگم که پوستم مستعد قرمزیه و جوش هم رو اگه کنترل نکنم خودنمایی میکنه. و کنترل کردن جوش هم خودش به قرمزی پوستم دامن میزنه .

.
.
.بعضی کرمها برا پوشش قرمزیم خیلی خو ب بوده مثل بایدورما آ ر اس پی اف 50، ولی روزنه های باز پوستم رو احتمالا این کرم برا به وجود اورده. و مدلها دیگه که یا نمیتونن قرمزی پوستم رو پوشش بدن و یا برق میندازن و یا سفیدیشون باقی میمونه

خلاصه الان کلی کرم دارم که نصفه نیمه مونده رو دستم و موندم که چی بگیرم که هم پوشش مناسبی برا لک و قرمزی هام باشه هم روزانه باز رو تشدید نکنه و هم سفیدک نندازه. الان هم از ضد قرمزی اوریاژ(رزالین) استفاده میکنم البته سعی میکنم زیاد بیرون نرم:n28: چون ضد افتاب مناسبی پیدا نکردم ممنون میشم دوستان در قدم اول برا تهیه یه ضد افتاب مناسب منو راهنمایی کنند تا بعدا برم سراغ موضوع دیگه:»

Atghia
03-09-2014, 02:12
با سلام به دوستان - راستش من انواع ضدافتاب ها رو تست کردم و به نوعی به مشکل برخوردم این رو هم بگم که پوستم مستعد قرمزیه و جوش هم رو اگه کنترل نکنم خودنمایی میکنه. و کنترل کردن جوش هم خودش به قرمزی پوستم دامن میزنه .

.
.
.بعضی کرمها برا پوشش قرمزیم خیلی خو ب بوده مثل بایدورما آ ر اس پی اف 50، ولی روزنه های باز پوستم رو احتمالا این کرم برا به وجود اورده. و مدلها دیگه که یا نمیتونن قرمزی پوستم رو پوشش بدن و یا برق میندازن و یا سفیدیشون باقی میمونه

خلاصه الان کلی کرم دارم که نصفه نیمه مونده رو دستم و موندم که چی بگیرم که هم پوشش مناسبی برا لک و قرمزی هام باشه هم روزانه باز رو تشدید نکنه و هم سفیدک نندازه. الان هم از ضد قرمزی اوریاژ(رزالین) استفاده میکنم البته سعی میکنم زیاد بیرون نرم:n28: چون ضد افتاب مناسبی پیدا نکردم ممنون میشم دوستان در قدم اول برا تهیه یه ضد افتاب مناسب منو راهنمایی کنند تا بعدا برم سراغ موضوع دیگه:»

کرم ضد افتاب الارو spf 50 رنگ بژ روشن یا تیره (متناسب با پوست شما که تیره یا روشن ممکنه باشه)
من این رو به عینه دیدم که الارو با کاور مناسب خیلی کرم سبک و خوبی هست و اصطلاحا پوست رو خفه نمیکنه که زمینه ساز جوش باشه
این در صورتی هست که ضد افتاب های بایودرما و اوریاژ (از نوع فاقد چربی!) و کرم پودری با وجود کاور خوب اما شدیدا پوست رو میبندن (از تجربه خودم میگم) و شرایط خیلی هم بدتر میشه!

موفق باشید

soroosh_cz
03-09-2014, 03:18
نمیدونم جاش اینجاس یا نه...
ولی من الان یه ماهی میشه روی پیشونیم یه برآمدگی دراومده که قرمز هست و نسبتا سفت ولی درد نمیکنه... چه چیزی میتونه باشه؟ :n13:

محمد سامان
03-09-2014, 09:25
کرم ضد افتاب الارو spf 50 رنگ بژ روشن یا تیره (متناسب با پوست شما که تیره یا روشن ممکنه باشه)
من این رو به عینه دیدم که الارو با کاور مناسب خیلی کرم سبک و خوبی هست و اصطلاحا پوست رو خفه نمیکنه که زمینه ساز جوش باشه
این در صورتی هست که ضد افتاب های بایودرما و اوریاژ (از نوع فاقد چربی!) و کرم پودری با وجود کاور خوب اما شدیدا پوست رو میبندن (از تجربه خودم میگم) و شرایط خیلی هم بدتر میشه!

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون
پوست من میشه گفت سفید معمولی هست بژ تیره مناسبه یا روشن؟ اس پی اف 30 یا 50 و یه مدل کرم کارامل هم هست فکر نکنم مد نظرتون اون باشه؟ ایا این کرم مد نظرتون هست ؟

اگه نه ممنون میشم لینک از خود کرم مد نظرتون قرار بدید

Atghia
03-09-2014, 12:47
ممنون از راهنماییتون
پوست من میشه گفت سفید معمولی هست بژ تیره مناسبه یا روشن؟ اس پی اف 30 یا 50 و یه مدل کرم کارامل هم هست فکر نکنم مد نظرتون اون باشه؟ ایا این کرم مد نظرتون هست ؟

اگه نه ممنون میشم لینک از خود کرم مد نظرتون قرار بدید

بله دوست عزیز دقیقا همین منظورمه (البته لطفا لینک اینترنتی قرار ندید چون خلاف قوانین انجمن هست)
شما پوستتون اگر روشنه بژ روشن براتون مناسبه

محمد سامان
07-09-2014, 12:28
بله دوست عزیز دقیقا همین منظورمه (البته لطفا لینک اینترنتی قرار ندید چون خلاف قوانین انجمن هست)
شما پوستتون اگر روشنه بژ روشن براتون مناسبه

ممنون از راهنماییتون استفاده کنم نتیجه رو قرار میدم

محمد سامان
07-09-2014, 13:05
راستی دوستان برا درمان جوشها که مدت طولانیه درگیرش هستم(دوتا متخصص عوض کردم) یه متخصص ایزوترتینوئین 20 میلی 20 عدد و
ازیترومایسن250 ، 30 تا دونه که اولی رو سه روز یه بار و دومی رو یک درمیان باید استفاده کنم بعد دوماه هم باید برم نتیجه رو ببینه.

خلاصه برام دعا کنید از شرجوشها خلاص بشم که واقعا دیدنشون برام خسته کننده شده تا خدا چی بخواد.

Alcatel.
08-09-2014, 18:44
سلام
زیره گلوم همیشه موهای زیر پوستی هستکه باعث جوش زدن اون ناحیه میشه (سر سفید)
صورتمو با ماشین یا تیغ یا هرچیزه دیگه ای بزنم فرقی نمیکنه بازم هسکه هــــس.
محلول اریترومایسین بدجوری میسوزونه !
ینی من همیشه باس یه محلولی کرمی چیزی استفاده کنم؟ نمیشه مثه ادم اصلاح کنم تموم شه بره پی کارش!
خسته شدم بسکه واسه اینچیزا وقت گذاشتم! حالا وقتش یه طرف کثافت کاریش یطرف.

Atghia
08-09-2014, 20:09
راستی دوستان برا درمان جوشها که مدت طولانیه درگیرش هستم(دوتا متخصص عوض کردم) یه متخصص ایزوترتینوئین 20 میلی 20 عدد و
ازیترومایسن250 ، 30 تا دونه که اولی رو سه روز یه بار و دومی رو یک درمیان باید استفاده کنم بعد دوماه هم باید برم نتیجه رو ببینه.

خلاصه برام دعا کنید از شرجوشها خلاص بشم که واقعا دیدنشون برام خسته کننده شده تا خدا چی بخواد.

همین تاپیک از قسمت بالای انجمن سرچ بزنید رواکوتان یا ایزوترتینوئین خیلی حرف زده شده...
باید ادامه بدید تا دوره درمان کامل بشه کاملا هم زیرنظر پزشک با ازمایشات دوره ای برای تاثیرش روی کبد و چربی خون...
بعد از اتمام دوره به احتمال خیلی زیاد (بالای 90%) جوشها برای همیشه خواهند رفت
موفق باشید

laxer
08-09-2014, 21:47

چقدر سن دارید؟
اگه زیر 20 سال هستید والا حیف روآکوتان ( ایزوترتینوئین - راکوتان) مصرف کنید.
جوش هایی که بمرور زمان و بعد از ثبابت هورمونی از بین میرن رو چرا باید بزور دارو از بین برد؟

roya.rashidi
08-09-2014, 21:57
سلام .
جدیدا رو پوستم یه ذره زحم یا حالت حشره زدگی میشه بیتشتر از حد معمول طول میکشه خوب بشه .

محمد سامان
09-09-2014, 21:17
چقدر سن دارید؟
اگه زیر 20 سال هستید والا حیف روآکوتان ( ایزوترتینوئین - راکوتان) مصرف کنید.
جوش هایی که بمرور زمان و بعد از ثبابت هورمونی از بین میرن رو چرا باید بزور دارو از بین برد؟
33 سال خودم هم زیاد راضی نیستم از شروع این دارو و یه جورایی دو به شکم که ادامه بدم یا نه چون تو همین نت بودن افرادی که عوارض زیادی براشون داشته موندم چی کار کنم. یعنی حاضرم تا اخر عمر از محلول این چیزا استفاده کنم ولی دچاره عوارض استفاده از یه دارو نشم

فعلا این دوماه 20 تا دونه رو استفاده میکنم دفعه بعد ازش میپرسم ببینم چی میگه

خدا کنه جز افرادی باشم که عوارض خاصی براشون نداره

p_p_k
10-09-2014, 13:39
سلام. خوبین؟؟ بچه ها برای رفع جای جوش و لک و بستن روزنه های پوست لیزر تاثیر داره؟؟ بهترین روش چیه؟؟

محمد سامان
10-09-2014, 21:49
از اونجا که هیچ کدوم از بچه ها با ایزوترتینویین موافق نبودند این چند روز به سه متخصص پوست رفتم دوتاشون گفتند نیازی بهش نیست و فقط باید چربی صورت کنترل بشه نه کل بدن!!!!
نسخه متخصصی که کمی شناخته شده تر هست رو دارم استفاده میکنم
یه پن ،داکسی سایکلین و میترانیدازول ویه محلول ترکیبی
جالب ابنکه ضد افتاب وضد جوشش یا شایدم قرمزی کلا یه محلول ترکیبی هست وقیمت همه داروها به اندازه یه ضد افتاب هایی که قبلا استفاده میکردم نشد

-یه ماه دیگه نتیجه این نسخه مشخص میشه -

--------

Atghia
10-09-2014, 22:20
از اونجا که هیچ کدوم از بچه ها با ایزوترتینویین موافق نبودند این چند روز به سه متخصص پوست رفتم دوتاشون گفتند نیازی بهش نیست و فقط باید چربی صورت کنترل بشه نه کل بدن!!!!
نسخه متخصصی که کمی شناخته شده تر هست رو دارم استفاده میکنم
یه پن ،داکسی سایکلین و میترانیدازول ویه محلول ترکیبی
جالب ابنکه ضد افتاب وضد جوشش یا شایدم قرمزی کلا یه محلول ترکیبی هست وقیمت همه داروها به اندازه یه ضد افتاب هایی که قبلا استفاده میکردم نشد

-یه ماه دیگه نتیجه این نسخه مشخص میشه -

--------
به انتی بیوتیک هایی مثل داکسی سایکلین دل خوش نکنید! کاملا نتیجه موقت دارند
معمولا دوام ندارند و در صورت قطع مجدد جوش برمیگرده...
یعنی گفت محلول بزنید به جای ضدافتاب؟!!

محمد سامان
11-09-2014, 16:12
به انتی بیوتیک هایی مثل داکسی سایکلین دل خوش نکنید! کاملا نتیجه موقت دارند
معمولا دوام ندارند و در صورت قطع مجدد جوش برمیگرده...
یعنی گفت محلول بزنید به جای ضدافتاب؟!!
یه پن برا شستشو داده و یه محلول که هم ضد جوش یا شایدم ضد قرمزیه و هم ضد افتاب ،از همین امروز که میزنم کلا یه دونه جوش جدید نداشتم و قرمزی صورتم رو به کاهشه برعکس نسخه ها قبل که یا روزنه ها بازم رو بیشتر میکردند و یا قرمزیم رو افزایش میدادند و کلا یه حالت نا خوشایندی داشتند این نسخه از همون روز اول تونسته چربی پوستم رو کنترل کنه
البته جوجه رو اخر پاییز میشمارند خداکنه نتیجه بگیرم.
البته گفته نسخه یه ماهه هست و بعد یه ماه باید برم
----------
راستش خودم حاضرم تا اخر عمر هم شده از این محلولها بزنم و چربی صورتم رو کنترل کنم ولی طرف بعضی داروهایی که عوارض جدی دارند نرم

p_p_k
19-09-2014, 01:11
سلام. خوبین؟؟ بچه ها برای رفع جای جوش و لک و بستن روزنه های پوست لیزر تاثیر داره؟؟ بهترین روش چیه؟؟

بچه ها کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟

fariba000
19-09-2014, 05:36
سلام
5-6 ماه پیش بطور فجیعی انگشتم رو بریدم. مجبور شدم برم بیمارستان و بخیه خورد. خدا رو شکر خوش گوشت هستم و ظرف یکی دو ماه کاملا زخم بهبود پیدا کرد اما نمیدونم این حالت گزگز محل بریدگی مال چیه. بعضیا میگن این قسمت انگشت بیحس شده و طبیعیه. دکتر پوست نتونست تشخیص بده. گفتم ببینم واسه کسی مورد مشابه پیش اومده که بدونه مشکل از کجا میتونه باشه.

محمد سامان
20-09-2014, 21:36
بچه ها کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟
قبل هر چی باید دیگه جوش نداشته باشی بعدش من یه مدت میکرودرم کردم حدود 5 6 جلسه اینجور بگم پول دورریختن بود

متخصص قبلی میگفت راه درمان روزنه باز با لیزره اونم نه صد درصد 70 درصد به بالا

جراحی پلاستیک هم چند سال پیش رفتم گفت کلا برطرف میکنم ولی راستش انجامش ندادم چرا که فکر کنم تا جوش درمان نشه اینم پول دور ریختن باشه

در مورد لیزر هم حتما حتما به یه پزشک که مشتری زیاد داره یا به عبارتی کاردرسته مراجعه کن چرا که اگه اشتباهی تو لیزر برا پوستد از متخصص سر بزنه معمولا ضایعاتش خیلی خیلی دردسر ساز میشه

خلاصه میتونی قبل هر کاری با یه متخصص لیزر کاردرست و یه جراح پلاستیک مشاوره کنی مطمئن باش بعدش میتونی تصمیم درستی بگیری

roze29
20-09-2014, 23:45
سلام خسته نباشید حدود 5 ماهه یک سری جوش های زیر پوستی روی پیشونیم ریخته بیرون من تا پارسال همین موقع پوست کاملا صافی داشتم حتی دریغ از یک جوش ، پوستم خیلی صاف بود درسته که رنگ پوستم گندومی هستش ولی پوست کاملا صافی داشتم ولی یک مورد بیماری برام پیش اومد که دکتر برام حدود 25 تا قرص انتی بیوتیک قوی که اسمش دقیقا تو ذهنم نیست برام تجویز کرد و بعد از مصرف این 25 تا قرص یک هفته بعد دوباره یک عمل کوچیک سرپایی داشتم که دکتر دوباره چند تا آنتی بیوتیک از همون آنتی بیوتیک قوی برام نوشت هر شش ساعت باید یک عدد مصرف میکردم ولی یک روز صبح ناگهان احساس خارش فوق العاده شدید در دستهام لابه لای انگشتانم و تمام بدنم بخصوص دستهام احساس کردم طوریکه این خارش همه جای بدنم راه میرفت و دقیقا نمیدونستم نقطه خارش کجاست فقط یادمه انقدر شدت خارش من زیاد و غیر قابل تحمل بود که به شدت خودمو میخاروندم و سریع به دکتر مراجعه کردم و گفتم که توی این مدت به علت بیماری هایی که داشتم آنتی بیوتیک زیاد مصرف کردم حتی بخاطر آنتی بیوتیک کهیر هم زدم و دکتر بهم گفت به آنتی بیوتیک آلرژی مزمن اگزما نشون دادی و با دارو خارشم برطرف شد ولی از همون جا تمام صورت من بخصوص پیشونیم پر از جوش های زیر پوستی شد بخصوص شبها یکدفعه میریخت بیرون و خودش رو بیشتر نشون میداد الان با گذشت حدود شش ماه این جوش های زیرپوستی همچنان روی پیشونی من وجود داره و بعضی اوقات یکدفعه تمام پیشونی منو فرا میگیره در صورتی که من هیچوقت جوش نمیزنم ولی نمیدونم این جوش های زیرپوستی چی هستش و چطوری میتونم از بین ببرمش لظفا راهنماییم کنید با تشکر

roya.rashidi
21-09-2014, 01:55
سلام .
جدیدا رو پوستم یه ذره زحم یا حالت حشره زدگی میشه بیتشتر از حد معمول طول میکشه خوب بشه .
چرا کسی تو این تایپیک جواب نمیده ؟؟؟؟؟

Atghia
21-09-2014, 10:47
سلام خسته نباشید حدود 5 ماهه یک سری جوش های زیر پوستی روی پیشونیم ریخته بیرون من تا پارسال همین موقع پوست کاملا صافی داشتم حتی دریغ از یک جوش ، پوستم خیلی صاف بود درسته که رنگ پوستم گندومی هستش ولی پوست کاملا صافی داشتم ولی یک مورد بیماری برام پیش اومد که دکتر برام حدود 25 تا قرص انتی بیوتیک قوی که اسمش دقیقا تو ذهنم نیست برام تجویز کرد و بعد از مصرف این 25 تا قرص یک هفته بعد دوباره یک عمل کوچیک سرپایی داشتم که دکتر دوباره چند تا آنتی بیوتیک از همون آنتی بیوتیک قوی برام نوشت هر شش ساعت باید یک عدد مصرف میکردم ولی یک روز صبح ناگهان احساس خارش فوق العاده شدید در دستهام لابه لای انگشتانم و تمام بدنم بخصوص دستهام احساس کردم طوریکه این خارش همه جای بدنم راه میرفت و دقیقا نمیدونستم نقطه خارش کجاست فقط یادمه انقدر شدت خارش من زیاد و غیر قابل تحمل بود که به شدت خودمو میخاروندم و سریع به دکتر مراجعه کردم و گفتم که توی این مدت به علت بیماری هایی که داشتم آنتی بیوتیک زیاد مصرف کردم حتی بخاطر آنتی بیوتیک کهیر هم زدم و دکتر بهم گفت به آنتی بیوتیک آلرژی مزمن اگزما نشون دادی و با دارو خارشم برطرف شد ولی از همون جا تمام صورت من بخصوص پیشونیم پر از جوش های زیر پوستی شد بخصوص شبها یکدفعه میریخت بیرون و خودش رو بیشتر نشون میداد الان با گذشت حدود شش ماه این جوش های زیرپوستی همچنان روی پیشونی من وجود داره و بعضی اوقات یکدفعه تمام پیشونی منو فرا میگیره در صورتی که من هیچوقت جوش نمیزنم ولی نمیدونم این جوش های زیرپوستی چی هستش و چطوری میتونم از بین ببرمش لظفا راهنماییم کنید با تشکر
الان مشکل جوش ها هستند یا جای جوش ها؟
اگر باز هم جوش میزنید بخاطر حساسیت دارویی باید علتش رو توسط پزشک و از بین ببرید ((یعنی به نظر جوش های شما آکنه نیستند چون گفتید قبلا نمی زدید))
اما اگر صرفا از بین بردن جای جوش مد نظر باشه ، از لایه بردار مناسب پوستتون باید استفاده کنید:n01:

چرا کسی تو این تایپیک جواب نمیده ؟؟؟؟؟

دوست گرامی اینجا انجمن پزشکی هست و قطعا توصیه کردن به دیگران در موارد تخصصی کار هرکسی نیست! پس نیاز به پزشک هست که بخواد تخصصی نظر بده
اگر میبنید در این تاپیک مثلا در قبال مسائلی مثل کرم ضد افتاب و جای جوش و کرم پودر و...و... صحبت یا توصیه شده اکثریت برمیگرده به تجارب شخصی افراد که شاید کمک کننده باشه
پس اگر سوال در موارد خاصی باشه نباید انتظار جواب از کاربرهای عادی داشت:n06:
اما در مورد سوال شما تنها چیزی که به ذهنم میرسه دوتا نکته هست
اینکه جای جوش و جای زخم در افراد مختلف زمان های متفاوتی برای ترمیم میبره و در همه یکسان نیست و این برمیگرده به ژنتیک یا نوع پوست
اینکه قبلا اینجوری نبودید و این مسئله تازه براتون پیش اومده توضیح من ربطی بهش نداره :دی فقط یک احتمال به ذهنم میرسه : کمبود ویتامینc ، روی و شاید هم کم خونی:n17:
جای گزیدگی هم که ربطی به زخم فکر نکنم داشته باشه:n13: بیشتر به نوع اون حشره بستگی داره مثلا جای گزش پشه با زنبور و یا پدروس فرق داره:n06:

Dex
21-09-2014, 13:49
سلام
من حدود ۵ سال پیش خیلی جوش توی پیشونیم و کناره های لبم میزد
الان سمت چپ پیشونیم یعنی بقل چشام (همون گیج گاه) (چپ و راست) جای چندتا از جوشا مونده و تقریبا یکم چاله چوله درست شده اما خیلی زیاد معلوم نیست و طبیعیه

میشه کاری کرد اینا از بین برن ؟

محمد سامان
21-09-2014, 17:48

راستش میتونم چند سوال بپرسم برا اینکه ببینیم میشه به منشا این جوشها و راه درمانشون برسیم یا نه

1- شما اهل ورزش نیستید
2- شما در روز 7 8 لیوان اب نمیخورید
3- شما دمای بدنتون رو کنترل نمیکنید
4- جدیدا موضوع جدیدی براتون پیش نیومده ؟؟ یا یه چیز که ذهنتون رو درگیر خودش کرده؟؟یا ممکنه شما رو به نوعی تحریک کنه؟؟
5- از دارو محلول و یا کرم خاصی به صورتتون میزنید؟؟

با تشکر محمد سامان فوق تخصص و وروانشناس جوش:n02:

محمد سامان
21-09-2014, 18:46
الان مشکل جوش ها هستند یا جای جوش ها؟
فقط یک احتمال به ذهنم میرسه : کمبود ویتامینc ، روی و شاید هم کم خونی:n17:
جای گزیدگی هم که ربطی به زخم فکر نکنم داشته باشه:n13: بیشتر به نوع اون حشره بستگی داره مثلا جای گزش پشه با زنبور و یا پدروس فرق داره:n06:

برا تشخیص سریع و درست این مشکل ، باید به متخصص داخلی مراجعه کرد یا متخصص خون و یا یه چیز شبیه به این ؟؟

Atghia
21-09-2014, 19:07
برا تشخیص سریع و درست این مشکل ، باید به متخصص داخلی مراجعه کرد یا متخصص خون و یا یه چیز شبیه به این ؟؟

کم خونی با ازمایش خون تشخیص داده میشه که توسط دکتر عمومی هم قابل تجویز و پیگیری هست

محمد سامان
01-10-2014, 23:02
این محلول که برا من معجزه کرده و 21 روزه درمان 10 ساله متخصص ها قبلی رو زیر سوال
----------
برده روش نوشته:

کلیندامایسن ....درصد
پابا ....درصد

از دوستان کسی میدونه کلیندامایسن و پابا چیه؟؟ و کدومشون ضد جوش و یا احتمالا کنترل کننده چربی هستند اخه روزنه ها بازم رو هم کلا داره میبنده این جوشها سرسیاه معروف !!!!

Atghia
02-10-2014, 00:17
این محلول که برا من معجزه کرده و 21 روزه درمان 10 ساله متخصص ها قبلی رو زیر سوال
----------
برده روش نوشته:

کلیندامایسن ....درصد
پابا ....درصد

از دوستان کسی میدونه کلیندامایسن و پابا چیه؟؟ و کدومشون ضد جوش و یا احتمالا کنترل کننده چربی هستند اخه روزنه ها بازم رو هم کلا داره میبنده این جوشها سرسیاه معروف !!!!

سلام کلیندامایسن که مشخصه یکی از چند محلول انتی بیوتیکی هست که برای جوش تجویز میشه هم به طور اماده و کارخونه ای در داروخونه ها عرضه میشه و هم بصورت ترکیبی با مواد دیگه...

پارا آمینو بنزوئیک اسید(PABA)

ترکیبی که در کرم های ضدافتاب مخصوص پوستهای چرب و مستعد جوش استفاده میشه! خب الان مشخص شد که چرا پزشکتون گفته بودند محلول کار ضد افتاب رو هم براتون داره:n02:
اگر روی شیشه محلول اسم دیگه ای نوشته شده هم لطفا بگید ترکیب جالبی بنظر میرسه:n18:

+

میتونم درصد هرکدوم رو بدونم؟
ممنون

محمد سامان
02-10-2014, 19:04
سلام کلیندامایسن که مشخصه یکی از چند محلول انتی بیوتیکی هست که برای جوش تجویز میشه هم به طور اماده و کارخونه ای در داروخونه ها عرضه میشه و هم بصورت ترکیبی با مواد دیگه...

پارا آمینو بنزوئیک اسید(PABA)

ترکیبی که در کرم های ضدافتاب مخصوص پوستهای چرب و مستعد جوش استفاده میشه! خب الان مشخص شد که چرا پزشکتون گفته بودند محلول کار ضد افتاب رو هم براتون داره:n02:
اگر روی شیشه محلول اسم دیگه ای نوشته شده هم لطفا بگید ترکیب جالبی بنظر میرسه:n18:

+

میتونم درصد هرکدوم رو بدونم؟
ممنون
ممنون
کلیندا 3 درصد و پابا 5 درصد وپنی هم که تجویز کرده فیس دوکس اکنه سام(acnesome)پی اچ 5.5

-
البته در مورد ضد افتاب بهش گفتم هر ضد افتابی میزنم جوش ها زیر پوستی روزنه هاباز و یا براقی پوست پیدا میکنم از سی گل بگیر تا بایودرما و ....
این بود که محلول رو نوشت و گفت به غیر از اینا چیز دیگه به صورت نزن

جالب اینجاست که متخصصا قبلی بعضیاشون میگفتند رزاسه داری و یا 2 تا شون راکوتان رو تجویز کرده بودن !!!!!!!

راستی سوالم این هست کلیندا چربی صورت رو کنترل میکنه و یا پابا؟؟؟ اخه فوق العاده هست برا کنترل چربی صورت

درصدش هم مهمه؟؟؟

Atghia
02-10-2014, 20:21
ممنون
کلیندا 3 درصد و پابا 5 درصد وپنی هم که تجویز کرده فیس دوکس اکنه سام(acnesome)پی اچ 5.5

-
البته در مورد ضد افتاب بهش گفتم هر ضد افتابی میزنم جوش ها زیر پوستی روزنه هاباز و یا براقی پوست پیدا میکنم از سی گل بگیر تا بایودرما و ....
این بود که محلول رو نوشت و گفت به غیر از اینا چیز دیگه به صورت نزن

جالب اینجاست که متخصصا قبلی بعضیاشون میگفتند رزاسه داری و یا 2 تا شون راکوتان رو تجویز کرده بودن !!!!!!!

راستی سوالم این هست کلیندا چربی صورت رو کنترل میکنه و یا پابا؟؟؟ اخه فوق العاده هست برا کنترل چربی صورت

درصدش هم مهمه؟؟؟
درصد که قطعا موثره و خب درصد مناسبش رو توصیه کردن خیلی مهمه:n17:
ببینید هیچکدوم از این دو دقیقا کاهنده چربی پوست نیستند!این محلول درصد بالایی الکل هستش+انتی بیوتیک کلیندامایسن + PABA (به عنوان عامل ضد افتاب)
حالا من خیلی وارد نیستم اما استفاده از محلول به نوعی کنترل کننده فعالیت باکتری های ایجاد کننده جوش در سطح پوست هست (همون پروپیونی باکتریوم آکنس معروف :دی) البته برداشت من اینه:n13:
اگر بدون انتی بیوتیک خوراکی و صرفا با زدن این محلول و پن نتیجه گرفتید بسیار عالیه .انشالله که پایدار باشه:n18:
در اصل اون پن که به صورتتون میزنید کاهنده چربیه:n06:

محمد سامان
19-10-2014, 17:01
خوب نسخه جدید از این متخصص

راکوتان 30 عدد هر روز یکی:n08:

مثل اینکه سرنوشت ما رو با این راکوتان گره زده 5 روز استفاده کردم صورتم شروع کرد به پوست پوست شدن رفتم حمام با لیف خیلی اروم کشیدم رو صورتم تا پوسته ریزی ها پاک بشه بیرون اومدم انگار که با سمباده کشیده باشی رو پوست

فعلا چند روزیه بی خیال راکوتان شدم تا از چند روز دیگه سبک متخصص قبلیه رو که 2 تا در هفته بود رو تست کنم

ولی خداییش واقعا درست گفتند که معجزه میکنه الان میتونم بگم به جز پوسته ریزی مشکل دیگه ای ندارم جوش بی جوش

بچه ها ایا هفته ای یکی استفاده کنم میتونه مفید باشه؟؟ اخه دیدم یه نفر 16 ماه راکوتان میخورده به این سبک که 6 ماه اول یه درمیون و بقیه مدت هم هفته ای یکی

Atghia
19-10-2014, 17:54
خوب نسخه جدید از این متخصص

راکوتان 30 عدد هر روز یکی:n08:

مثل اینکه سرنوشت ما رو با این راکوتان گره زده 5 روز استفاده کردم صورتم شروع کرد به پوست پوست شدن رفتم حمام با لیف خیلی اروم کشیدم رو صورتم تا پوسته ریزی ها پاک بشه بیرون اومدم انگار که با سمباده کشیده باشی رو پوست

فعلا چند روزیه بی خیال راکوتان شدم تا از چند روز دیگه سبک متخصص قبلیه رو که 2 تا در هفته بود رو تست کنم

ولی خداییش واقعا درست گفتند که معجزه میکنه الان میتونم بگم به جز پوسته ریزی مشکل دیگه ای ندارم جوش بی جوش

بچه ها ایا هفته ای یکی استفاده کنم میتونه مفید باشه؟؟ اخه دیدم یه نفر 16 ماه راکوتان میخورده به این سبک که 6 ماه اول یه درمیون و بقیه مدت هم هفته ای یکی

فقط مطابق با تجویز پزشک نه به طور دلخواه!!

مقدار کل قرص مصرفی توسط شما از این فرمول باید باشه==>> وزن بدن ضرب در 6= کل قرص هایی که باید حتما استفاده کنید

اگر در میانه راه قطع کنید حتی اگر چندتا دونه کمتر باشه ممکنه تاثیر قطعیش رو نبینید!

پزشک شما هر چند هفته یکبار با آزمایش خون و بررسی شرایط((هورمون های کبدی و چربی خون)) دُز دارو را تنظیم خواهد کرد((روزی یک عدد- یا برای بعضی ها یک روز یکی و روز بعد دوتا-...))

با دونستن عوارض قرص از همین ابتدا تصمیم بگیرید که ایا تا اخر مصرف میکنید یا خیر وگرنه هزینتون دود میشه اگر نصفه قطع کنید!

الان نمیشه گفت قرص موثر هست یا نه چون چندهفته زمان میبره و در مراحل اولیه حتی شدت جوشها ممکنه بیشتر بشه
زمانی میشه بگیم قرص رواکوتان در کسی اثر قطعی داشته یا خیر که حداقل 2ماه بعد از اتمام مصرف قرصها شما بازگشت جوش ها رو نداشته باشید!

کلیه صحبت های بیان شده توسط من از دیدگاه تجربی هست و صحبت هام با چندین متخصص پوست در سالهای گذشته

راستی هرگز مصرف ضدافتاب در ایام استفاده از این قرص یادتون نره:n17:

محمد سامان
19-10-2014, 18:39
فقط مطابق با تجویز پزشک نه به طور دلخواه!!

مقدار کل قرص مصرفی توسط شما از این فرمول باید باشه==>> وزن بدن ضرب در 6= کل قرص هایی که باید حتما استفاده کنید

اگر در میانه راه قطع کنید حتی اگر چندتا دونه کمتر باشه ممکنه تاثیر قطعیش رو نبینید!

پزشک شما هر چند هفته یکبار با آزمایش خون و بررسی شرایط((هورمون های کبدی و چربی خون)) دُز دارو را تنظیم خواهد کرد((روزی یک عدد- یا برای بعضی ها یک روز یکی و روز بعد دوتا-...))

با دونستن عوارض قرص از همین ابتدا تصمیم بگیرید که ایا تا اخر مصرف میکنید یا خیر وگرنه هزینتون دود میشه اگر نصفه قطع کنید!

الان نمیشه گفت قرص موثر هست یا نه چون چندهفته زمان میبره و در مراحل اولیه حتی شدت جوشها ممکنه بیشتر بشه
زمانی میشه بگیم قرص رواکوتان در کسی اثر قطعی داشته یا خیر که حداقل 2ماه بعد از اتمام مصرف قرصها شما بازگشت جوش ها رو نداشته باشید!

کلیه صحبت های بیان شده توسط من از دیدگاه تجربی هست و صحبت هام با چندین متخصص پوست در سالهای گذشته

راستی هرگز مصرف ضدافتاب در ایام استفاده از این قرص یادتون نره:n17:

پزشک قبلی هر هفته 2 تا رو تجویز کرد این یکی روزی یکی پس احتمالا بسته به نوع پزشک دوز مصرفی میتونه تغییر کنه ؟؟؟؟درسته؟؟

(روزی یکی اصلا برام قابل تحمل نیست پوسته ریزیش خیلی شدیده خصوصا که هرروزباادمها زیادی سروکاردارم )این متخصصه دوباره ضد افتاب نداد و همون محلول با کمی تغییرات داده

از ضد افتاب الارو هم گرفتم یه 2 ساعت که رو پوستم میمونه حس داغ شدن رو پوست بهم دست میده و بعدش هم یا قرمز میشه یا جوش زیر پوستی میزنم اوریاز کمی برام مناسبه ولی سفیدیش خیلی کم میمونه رو پوستم

فعلا که از تست کردن ضد افتابها منصرف شدم.

یه سوال دیگه ایا محلولی یا ژلی هست که کار این قرص رو انجام بده (جلوگیری از ترشح چربی و درمان جوش)مثلا این یکی

MURAD ACNE & WRINKLE REDUCER

به نظرتون جواب میده؟

Atghia
19-10-2014, 21:09
پزشک قبلی هر هفته 2 تا رو تجویز کرد این یکی روزی یکی پس احتمالا بسته به نوع پزشک دوز مصرفی میتونه تغییر کنه ؟؟؟؟درسته؟؟

(روزی یکی اصلا برام قابل تحمل نیست پوسته ریزیش خیلی شدیده خصوصا که هرروزباادمها زیادی سروکاردارم )این متخصصه دوباره ضد افتاب نداد و همون محلول با کمی تغییرات داده

از ضد افتاب الارو هم گرفتم یه 2 ساعت که رو پوستم میمونه حس داغ شدن رو پوست بهم دست میده و بعدش هم یا قرمز میشه یا جوش زیر پوستی میزنم اوریاز کمی برام مناسبه ولی سفیدیش خیلی کم میمونه رو پوستم

فعلا که از تست کردن ضد افتابها منصرف شدم.

یه سوال دیگه ایا محلولی یا ژلی هست که کار این قرص رو انجام بده (جلوگیری از ترشح چربی و درمان جوش)مثلا این یکی

MURAD ACNE & WRINKLE REDUCER

به نظرتون جواب میده؟

اون پزشکی که هفته ای دوتا تجویز کرده چون اول کار درمان بوده! به مرور افزایش میدن دز رو ((معمولا)) و اینکه به شدت جوشها بستگی داره شاید اون زمان جوشهاتون کمتر بوده...بهرحال بنظرم بیشتر روی یک دکتر تمرکز کنید با همون پیش برید اینجوری سردرگم خواهید شد! از اونجایی که رواکوتان داروی بسیار رایجی هست برای پزشکان پوست پس تجربه خیلی زیادی هم دارند و میشه رو کارشون حساب باز کرد:n17:

در مورد خشکی بله طبیعیه به مراتب بدتر هم خواهد شد
من اون زمان از کرم آبرسان دکلره استفاده میکردم فوق العاده راضی بودم توجه کنید چون در اثر استفاده از این قرص پوست دهیدارته میشه!

این محصول منظورمه:
کرم اوشنز بست هیدروبالانس دکلره

مرطوب و نرم‌کننده، تقویت فعالیت سلولی (مناسب انواع پوست)
قدرت آب رسانی و لطافت بخشی این کرم سبک از آب‌های دریا گرفته شده است. ترکیب بسیار موثر از مواد معدنی، عناصر کمیاب، جلبک و علف دریایی که فعالیت سلولی را تقویت می‌کند و با علائم ناشی از استرس و خستگی مقابله می‌نماید. مرطوب‌کننده‌ای 24 ساعته، حاوی چندین روغن موثر (Jojoba Oil Squalan,Cupuacu Butter) جهت نفوذ و اشباع پوست و در نهایت ایجاد نرمی بسیار. درمان فوری پوست‌های حساس، مقابله با نشانه‌های خستگی و استرس، اصلاح و بهبود انرژی سلول، ایجاد چهره ایی درخشان و با طراوت، حاوی ترکیب اس آر سی جهت کاهش حساسیت و التهاب، مراقبت بیشتر از سلول‌ها.
ترکیبات موثر: (Sensiline, Structurine,Ectoin) src- Squalan, Cupuacu Butter - Jojoba Oil، عصاره علف دریایی قهوه ایی، جلبک دریایی، هیالورونیک اسید Spring Sea Water (آب چشمه‌ای در فرانسه، سرشار از عناصر کمیاب، مس، منگنز، سلیکات، روی، سلنیم و مواد معدنی: کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم) افزایش مقاومت و رطوبت پوست.

اگر آبرسان بزنید بعد از اون ضد افتاب استفاده بشه اون حالت پوسته شدن خیلی بهتر خواهد بود

کرمی که گفتید کاهش دهنده آکنه و چروک؟!:n13: البته حاوی گیاه مُورد هست که خاصیت ضد جوش داره ولی از کدوم برنده؟

شما میتونید از کاهنده های سبوم استفاده کنید.که کاهنده و کنترل کننده چربی هستند. محصولات بایودرما هم چندتا هستند که موثرن اما چون AHAدارند لایه بردار هم هستند و برای شما که پوستتون در زمان استفاده از قرص رواکوتان حساس تر از همیشه هست مناسب نیستند!

من این محصول رو پیشنهاد میکنم:
سبوم ردیوسینگ دکلره

مایع کاهنده چربی و متعادل‌کننده منافذ - مناسب پوست‌های مختلط و چرب
مایع مخصوص برای پوست‌هایی که مشکلاتی خاص دارند. این مایع چربی پوست و منافذ گشاد پوست را متعادل می‌سازد. این مایع بدون روغن، حاوی عصاره مخمر است که موجب کاهش جریان بیش از حد چربی می‌شود و براقی بیش از اندازه پوست را از بین می‌برد. ماده منقبض کننده فعال آن، سریعاً از میزان گشادی منافذ پوست می‌کاهد، سطح پوست را نرم و صاف می‌کند. اگر به طور مرتب از این مایع استفاده شود، پوست پاک و تمیز شده ظاهری با طراوت و مات پیدا می‌کند. در آزمایش‌های انجام‌شده، بعد از 8 هفته استفاده از این مایع، به میزان 15% کاهش تولید چربی پوست به اثبات رسیده، همچنین نشان داده شده است که تا بیش از 60 منافذ بیش از اندازه باز پوست کوچک‌تر شده‌اند.

خودم در حال حاضر از این کرم استفاده میکنم که خیلی هم راضی هستم :
کرم اسکین نرمالایزینگ دکلره

کرم متعادل‌کننده چربی – مناسب پوست‌های مختلط و چرب
این کرم مناسب پوست‌های معمولی تا چرب است. چربی پوست و منافذ بیش از اندازه گشاد پوست را متعادل می‌کند. بسیار ملایم و سبک بوده، به گون‌هایی موثر از جریان چربی پوست می‌کاهد و موجب انقباض منافذ پوست می‌شود. این کرم خاصیت ضد برافروختگی و تأثیر ضد باکتریایی دارد و از رشد باکتری‌هایی که موجب به وجود آمدن دانه‌های سر سیاه و یا جوش می‌شوند جلوگیری می‌کند. اگر به طور منظم استفاده شود پوستتان پاک، شفاف و با طراوت خواهد شد.
ترکیبات موثر: ترکیبات بدون روغن، عصاره مخمر، پانتنول، سالیسیلیک اسید

در نهایت این نکته مهمه که این کرم ها گرون قیمت هستند تقریبا پس ریسک نکنید و قبل از خرید نظر پزشک رو هم بخواید((مبنای حرفای من تجربه هام هست))
من هر3 این محصولات رو استفاده کردم و سومی رو همچنان استفاده میکنم و از هر3 راضی بودم
ولی شکی نداشته باشید تا این لحظه هیچ داروی خوراکی و غیرخوراکی با تاثیرگذاری ایزوترتینوئین (رواکوتان) وجود نداره!

محمد سامان
19-10-2014, 21:41
شما قبلا راکوتان استفاده میکردید؟؟؟چه مدت و نحوه مصرفتون و پزشک معالجتون
این ابرسان دکلره که استفاده میکردید پوسته ریزی نداشتید؟؟؟ نحوه استفاده ازش شبها هست و یا کلا قبل ضد افتاب استفاده میکردید؟؟

در ضمن شنیدم تحت درمان راکوتان نباید لیف زد چون احتمال ایجاد اسکار جوش هست راهکاری برا این موضوع هم دارید ؟

ببخشید که کلا اینقدر سوال میپرسم:n01:

------------

مارکی که من گذاشتم ،تو سایت برند دکتر مورد معرفی شده (امریکایی)
(
کرم ضدچروک و ضدجوش مورد

)

Atghia
19-10-2014, 21:52
شما قبلا راکوتان استفاده میکردید؟؟؟چه مدت و نحوه مصرفتون و پزشک معالجتون
این ابرسان دکلره که استفاده میکردید پوسته ریزی نداشتید؟؟؟ نحوه استفاده ازش شبها هست و یا کلا قبل ضد افتاب استفاده میکردید؟؟

در ضمن شنیدم تحت درمان راکوتان نباید لیف زد چون احتمال ایجاد اسکار جوش هست راهکاری برا این موضوع هم دارید ؟

------------

مارکی که من گذاشتم ،تو سایت برند دکتر مورد معرفی شده (امریکایی)
(
کرم ضدچروک و ضدجوش مورد

)

کرمی که معرفی کردید رو نمیشناسم متاسفانه نمیتونم بگم خوبه یا بد :n06:
بله من سالیان دور رواکوتان استفاده میکردم:n01: اون اولین کرمی که گفتم رو زیاد استفاده میکردم چون پوستم شدیدا خشک میشد صبح ظهر شب
15 دقیقه بین دو کرم فاصله بدید (مرطوب کننده با ضد افتاب)
برای خشکی لب که به زودی دچار میشید مرطوب کننده لب لابلو استفاده میکردم(به طور مداوم)
اگر دچار خشکی چشم زیاد شدید حتما چشم پزشک مراجعه کنید بهتون قطره میده
لیف به هیچ عنوان نزنید!! داغون میکنه پوستتون رو که:n15:اصلا نیازی به لیف یا مشابهش نیست
شما چند هفته تحمل کنید دیگه جوشی درکار نیست که لیف بخواد :دی
خشکی پوست، خونریزی گهگاه از بینی و عوارض دیگه کم و بیش مهمان شما خواهند بود!
((البته برای همه یکجور نیست یک دوستی داشتم افسردگی گرفت- یکی از اقوام موهاش ریزش پیدا کرد و حتی بعد از تموم شدن دارو بازم ادامه پیدا کرد-یکی رو میشناختم هیچ اتفاقی براش نیفتاد!))

محمد سامان
19-10-2014, 22:17
کرمی که معرفی کردید رو نمیشناسم متاسفانه نمیتونم بگم خوبه یا بد :n06:
بله من سالیان دور رواکوتان استفاده میکردم:n01: اون اولین کرمی که گفتم رو زیاد استفاده میکردم چون پوستم شدیدا خشک میشد صبح ظهر شب
15 دقیقه بین دو کرم فاصله بدید (مرطوب کننده با ضد افتاب)
برای خشکی لب که به زودی دچار میشید مرطوب کننده لب لابلو استفاده میکردم(به طور مداوم)
اگر دچار خشکی چشم زیاد شدید حتما چشم پزشک مراجعه کنید بهتون قطره میده
لیف به هیچ عنوان نزنید!! داغون میکنه پوستتون رو که:n15:اصلا نیازی به لیف یا مشابهش نیست
شما چند هفته تحمل کنید دیگه جوشی درکار نیست که لیف بخواد :دی
خشکی پوست، خونریزی گهگاه از بینی و عوارض دیگه کم و بیش مهمان شما خواهند بود!
((البته برای همه یکجور نیست یک دوستی داشتم افسردگی گرفت- یکی از اقوام موهاش ریزش پیدا کرد و حتی بعد از تموم شدن دارو بازم ادامه پیدا کرد-یکی رو میشناختم هیچ اتفاقی براش نیفتاد!))

لیف برا برطرف کردن پوسته پوسته شدن منظورم بود من الان تقریبا جوشی دیگه ندارم!!!!!! بله با اینکه خیلی اروم لیف میزدم ولی قشنگ مشخصه که پوست تحمل همین اروم کشیدن رو هم نداره.

برا خشکی لب هم من یه جا خوندم هر شب یه قطره روغن (کنجد یا بادام)بزنم به نافم تا امروز اینکارو میکردم مشکل حادی پیدا نکردم شایدم هنوز زمان خشکی لب فرا نرسیده!!!!!
خلاصه طبق نظر شما باید مشکلم رو به پزشک بگم ببینم اجازه کم کردن دارو رو میده و یا نه باید از ابرسان استفاده کنم

ممنون از راهنماییتون

rz21
25-10-2014, 10:44
این پاکسازی هایی که توی آرایشگاه هست فایده ای داره؟ از چی استفاده می کنند؟

Atghia
26-10-2014, 11:58
5 ویتامین عالی برای درمان آکنه

از خفیف تا موارد شدید آکنه یک بیماری التهابی پوست است که باعث ایجاد استرس زیاد میشود، هم از جنبه جسمی و هم از جنبه روانی بر فرد تاثیر میگذارد. مطالعات ثابت کرده اند که مصرف ویتامین های مختلف می تواند اثر مشکلات آکنه را کاهش دهد. همانطور که ویتامین ها و مواد معدنی آنتی اکسیدان های قوی هستند، آنها در از بین بردن مواد زائد پوست ؛ به ویژه در منطقه آکنه کمک می کند،. برای دریافت ویتامین و مواد معدنی لازم به طور طبیعی، باید مواد غذایی مغذی بخورند. و اگر نخورند ، باید جایگزین آن قرص ویتامین بخورند. همچنین باید در نظر داشت که خوردن بیش از حد قرص می تواند تاثیر منفی بر بدن داشته باشد. ۵ ویتامین ها برای مبارزه با مشکلات آکنه را باهم میخوانیم.

ویتامین A :
این ویتامین برای پوست و مو ضروری است. ویتامین A در جگر، قلوه، زرده تخم‌مرغ، شیر و انواع سبزی­‌های دارای برگ سبز مثل اسفناج و سبزی‌های زرد و نارنجی مثل هویج (در یک هویج بزرگ به مقدار ۵ هزار واحد یافت می‌شود) و برگ‌های سبزتر مثل کاهو یافت می­‌شود….

ویتامین B2 :
این ویتامین ضد چربی و ضد آکنه است. منبع مهم آن در خمیر ترش (مایه خمیر است.)
مشکلات پوستی از قبیل آکنه (مخصوصاً آکنه روزاسه)، ورم پوست، اگزما، و زخم‌ها با مصرف ویتامین B2 بهبود می‌یابد.

ویتامین B2 را در مخمر آب‌جو، شیر خشک، گردو، عسل، اسفناج، سفیده تخم‌مرغ، خربزه و بلوط می‌توان پیدا کرد. نیاز روزانه ۳ میلی‌گرم است.

ویتامین B5 ضدخشکی بیش از اندازه و پوسته‌پوسته شدن پوست است و بهبود زخم را مخصوصاً بعد از جراحی، تسریع می‌کند. بهترین منابع ویتامین B5 عبارت‌اند از مخمر آب‌جو، نان، غلات و حبوبات، قارچ، لوبیای خشک و نخود، آواکادو، ماهی، مرغ، آجیل (فندق، گردو)، بادام‌زمینی، گل کلم، شیر و پنیر، سیب‌زمینی، پرتقال، موز و تخم‌مرغ.

ویتامین B6 برای از بین بردن خشکی مو و برای مغز مفید است. همچنین کمبود آن باعث التهاب (قرمزی، ورم، درد)، دهان، ترک و خشک شدن لب‌ها می‌شود و آن را در جوانه گندم به راحتی می‌توان یافت. مرغ، ماهی و تخم‌مرغ غنی‌ترین منابع غذایی ویتامین B6 هستند.

ویتامین C :
این ویتامین در میوه‌ها و سبزیجات تازه وجود دارد و سبب تولید کلاژن می‌شود و سبب رفع لکه‌های پوست و جلوگیری از پیری زودرس می‌شود و از طرف دیگر تولید ویتامین E را افزایش می‌دهد.

اثر ضدالتهابی این ویتامین تأثیر مفیدی در درمان بیماری‌هایی چون اگزما و پسوریازیس دارد. می‌توان آن را در بسیاری از میوه‌جات و سبزیجات پیدا کرد: پرتقال، فلفل سبز، هندوانه، خربزه، گریپ‌‌فروت، گرمک، توت‌فرنگی، انبه و گل‌کلم.

منبع : beytoote.com

Atghia
26-10-2014, 12:10
این پاکسازی هایی که توی آرایشگاه هست فایده ای داره؟ از چی استفاده می کنند؟

پاکسازی که واقعا اثرش قابل ملاحظه باشه باید نزد پزشک باشه و آرایشگاه نمیتونه خیلی کمک کنه
آرایشگاهها بیشتر از بخور دادن و بعد ماسک های دارای اسید میوه (AHA) استفاده میکنند که کاره لایه برداری سطحی پوست رو انجام میده حالا فرضا کسی باشه که صرفا میخواد پوستش کمی شاداب و با طراوت بشه خب اثرش رو میتونه حس کنه ولی برای پوست هایی که مثلا جای لک و جوش عمیق دارند بهتره که نزد پزشک پیلینگ انجام بدند

پیلینگ هم لایه برداری از پوست هست منتهی با استفاده از دسته ای اسیدها با درصدهای متفاوت و عمق لایه برداری (بسته به نظر پزشک) معمولا روی پوست های روشن خوب جواب میده ولی ریسکی که داره واسه پوست های تیره تر ممکنه که لک هایی روی پوستشون باقی بمونه

کلا کاری که ارایشگاهها انجام میدن داخل منزل توسط خوده شخص هم قابل انجام هست:n17:

+

یک نوع لایه برداری مکانیکی هم هست که نزد پزشک انجام میشه بعضی ارایشگاهها هم انجام میدن...
با یک وسیله خاصی هنگامی که منافذ پوست باز هست جوش های سرسیاه رو تخلیه میکنند
من اینو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون خیلی زودتر از اونی که فکرش رو میکنید سریع دوباره اون منافذ تخلیه شده پر خواهند شد
فقط با کنترل چربی پوست توسط کرم ها+ استفاده از ضد افتاب میشه به مرور تعداد این منافذ رو کاهش داد

laxer
26-10-2014, 17:08
لایه برداری با میکرودرم باید برای دوره ی نامحدود انجام بشه چون دوباره پوست جوش میزنه و نهایتا" جوش هم پوست رو لک میکنه.

MOHAMMAD2010
26-10-2014, 17:13
-------------------------

Atghia
26-10-2014, 18:00
لایه برداری با میکرودرم باید برای دوره ی نامحدود انجام بشه چون دوباره پوست جوش میزنه و نهایتا" جوش هم پوست رو لک میکنه.

من میکرودرم ابریژن رو قبلا چندین جلسه تجربه کردم. بنظر میرسه که پوست بعد از مدتی انسجام خودش رو از دست میده (خودمونی بخوام بگم شل میشه!)

+

اشاره من در انتهای پست قبلم به پاکسازی صورت(مکانیکی) یک روشی هست که در اون جوش ها رو به وسیله یک جسم سوزن مانند خارج میکنند...

:n06:

amedal
21-11-2014, 22:18
سلام.ميخواستم بدونم استفاده هم زمان صابون پروتكشن و ژال انتي اكنه ماي خوبه و مشكلي ايجاد نميكنه؟

Atghia
21-11-2014, 23:18
سلام.ميخواستم بدونم استفاده هم زمان صابون پروتكشن و ژال انتي اكنه ماي خوبه و مشكلي ايجاد نميكنه؟

سلام مشکل که خیر
ولی معمولا از یک شوینده استفاده میشه تا اثرش رو ببینن چطوره
و اینکه شستشوی بیش از حد پوست با شوینده ها هم ممکنه خشکی ایجاد کنه و جالب نیست

PLAΨMID
22-11-2014, 00:22
دوستان این کرم رژودرم واقعا توی برداشتن اسکار موثر هست یا فقط تبلیغاته ؟؟؟
با تشکر . . .

Atghia
22-11-2014, 19:40
دوستان این کرم رژودرم واقعا توی برداشتن اسکار موثر هست یا فقط تبلیغاته ؟؟؟
با تشکر . . .

سلام راستش من دیدم که باعث بهبودی جای زخم شده...
منتهی خیلی حوصله میخواد و زمانبر هستش! چیزی که متاسفانه خیلی از ماها حوصله این مقدار صرف وقت((ماهها)) نداریم:n06:

poyyesh
14-12-2014, 19:43
سلام و عرض ادب

دوستان کسی (ترجیحا اقایون )اینجا لیزر مو زائد ( صورت با موتور تصادف کرده بخیه خورده پیشونیش ) انجام داده یا اطلاعات داره درباره تنوع دستگاها و کاربردی بودن و هزینه هاش ؟؟؟؟؟؟

ممنون

8366
07-01-2015, 20:31
سلام دوستان
تقریبا سه ماهه پشت لب بالایم همش پوست پوست ریز میشه شبیه شوره سر هست مرطوب کننده و از این چیزا که گفتن زدم ولی فایده نداشت اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه:n03: