PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

softday
28-05-2012, 17:18
يه دكتر پوست برا درمان جوش صورت,پولش مهم نيست ,ترجيها مركز تهران باشه,تورو قران كمك كنيد

Amin4All
28-05-2012, 21:47
کرم ضد افتاب چیکار میکنه ؟
یا بهتره بپرسم زیاد افتاب بخوره به صورت چی میشه ؟:20:

SaMsUnG
28-05-2012, 23:05
دوستان من صورتم با اینکه پسر هستم موهای زائد زیاد در میاره فکر کنم مال ماینوکسیدل باشه
میخوام لیزر کنم نظرتون چیه ؟

Amin4All
29-05-2012, 11:09
کرم ضد افتاب چیکار میکنه ؟
یا بهتره بپرسم زیاد افتاب بخوره به صورت چی میشه ؟:20:
؟
=======================================
کرم مای رو چطور مصرف کنم بهتره ؟
همیشه روی صورتم باشه ؟
شب قبل خواب تا صبح بزنم ؟

Life24
29-05-2012, 11:49
؟
=======================================
کرم مای رو چطور مصرف کنم بهتره ؟
همیشه روی صورتم باشه ؟
شب قبل خواب تا صبح بزنم ؟

اگر برات امکان داره به دکتر پوست مراجعه کن دوست عزیز
بعضی وقت ها ادم میره دکتر متخصص و دارو ها عوارض به جا میزاره رو پوست
چه برسه ادم خود درمانی کنه.

sanam.b
31-05-2012, 19:37
با سلام به همه دوستان

به خاطر جوشهای زیاد صورتم به یک متخصص غدد داخلی مراجعه کردم و دکتر هم بعد از آزمایش خون یک سری دارو شامل سیپروترون کامپاند وسیپروترون استات و... تجویز کرد ، دوره درمان رو تکمیل کردم خیلی خوب بود جوشهای صورتم کلا از بین رفت و علاوه بر اون دردهای شدید قائدگی هم تموم شد.

دکتر گفت که بعد از تکمیل دوره هم باید مصرف سیپروترون کامپاند رو ادامه بدم منهم همین کار رو انجام دادم اما مدتی متوجه لکه های قهوهای رنگ روی پوست صورتم شدم :41:
که گفتند مال مصرف این قرصهاست. حالا چند سوال واسه من پیش اومده :

من برای از بین بردن این لکه ها باید چیکار کنم؟
اگر من مصرف این قرص رو قطع کنم ،جوشهای صورت و دردهای شدید قائدگی دوباره بر می گردند؟
آیا جایگزینی برای برای این قرص هست که مصرف اون باعث لکه روی صورت نشه؟

(خواستم به همون دکتر مراجعه کنم اما اون دکتر به جای دیگه ای منتقل شده.)

Life24
31-05-2012, 20:55
با سلام به همه دوستان

به خاطر جوشهای زیاد صورتم به یک متخصص غدد داخلی مراجعه کردم و دکتر هم بعد از آزمایش خون یک سری دارو شامل سیپروترون کامپاند وسیپروترون استات و... تجویز کرد ، دوره درمان رو تکمیل کردم خیلی خوب بود جوشهای صورتم کلا از بین رفت و علاوه بر اون دردهای شدید قائدگی هم تموم شد.

دکتر گفت که بعد از تکمیل دوره هم باید مصرف سیپروترون کامپاند رو ادامه بدم منهم همین کار رو انجام دادم اما مدتی متوجه لکه های قهوهای رنگ روی پوست صورتم شدم :41:
که گفتند مال مصرف این قرصهاست. حالا چند سوال واسه من پیش اومده :

من برای از بین بردن این لکه ها باید چیکار کنم؟
اگر من مصرف این قرص رو قطع کنم ،جوشهای صورت و دردهای شدید قائدگی دوباره بر می گردند؟
آیا جایگزینی برای برای این قرص هست که مصرف اون باعث لکه روی صورت نشه؟

(خواستم به همون دکتر مراجعه کنم اما اون دکتر به جای دیگه ای منتقل شده.)
شما باید به دکتر پوست مراجعه کنید.

Life24
02-06-2012, 13:04
nejm عکس جالبی منتشر کرده است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که نشان می‌دهد نور خورشید چه اثرات می‌تواند روی پوست داشته باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرد ۶۹ ساله‌ای با شرح حال ضخیم شدن تدریجی پوست و چین و چروک حوردن پوست در سمت چپ صورتش به پزشک مراجعه کرده بود.

این مرد ۲۸ سال راننده خودروی بارکش بود و برخورد یک طرفه نور خورشید به سمت چپ صورتش باعث شد، به تدریج این تغییرات در پوست صورتش ایجاد بشود.

این عکس می‌تواند شما را متقاعد کند که محافظت پوست بدن از نور خورشید با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، محدود کردن مواجهه یا استفاده از کلاه‌های لبه‌دار چه میزان اهمیت دارد.
در مورد این بیمار خاص تشخیص سندرم Favre–Racouchot که سندرمی است که ناشی از آسیب پوست بدن با نور است که درماتوهیلوز هم خوانده می‌شود.

Last Night
10-06-2012, 20:16
صابون مناسب برای شستشوی روزانه چی پیشنهاد میدین؟

Amin4All
10-06-2012, 23:15
سلام.
توی v.o.a نشون میداد میگفت خیلی ها امروزه اتاکس میکنن و شایعه شده بود احمدی نژاد هم این کارو کرده .
روی صورت امپول میزدن . :31:
کسی میدونه قیمتش چنده ؟ میرزه و عوارض و... داره ؟

Greedy
11-06-2012, 00:11
صابون مناسب برای شستشوی روزانه چی پیشنهاد میدین؟

پن های فولیکا بسته به نوع پوستت

سلام.
توی v.o.a نشون میداد میگفت خیلی ها امروزه اتاکس میکنن و شایعه شده بود احمدی نژاد هم این کارو کرده .
روی صورت امپول میزدن . :31:
کسی میدونه قیمتش چنده ؟ میرزه و عوارض و... داره ؟

سلام اتاکس نه بوتاکس:دی
اونم شایعه نیست حقیقته :دی
قیمت ندارم ولی یه بار اگه اشتباه نکنم رفتم دکتر اتفاقی شنیدم 200هزار تومن البته هر 6 ماه یه بار باید تجدید کنی مگر نه برمیگرده

CRIS Joon CR7
11-06-2012, 00:15
پن های فولیکا بسته به نوع پوستت

سلام اتاکس نه بوتاکس:دی
اونم شایعه نیست حقیقته :دی
قیمت ندارم ولی یه بار اگه اشتباه نکنم رفتم دکتر اتفاقی شنیدم 200هزار تومن البته هر 6 ماه یه بار باید تجدید کنی مگر نه برمیگرده

چیه آقا آمپول میزنن؟
گفتم چقدر جوون شده:31:
نه ولی بی شوخی چیه؟

Greedy
11-06-2012, 00:43
چیه آقا آمپول میزنن؟گفتم چقدر جوون شده:31:نه ولی بی شوخی چیه؟اره امپوله یه نوع تزریق چربی به پوست هست که باعث میشه چروک ها تا حد زیادی برطرف شن و پوست و سن جوونتر به نظر برسه

Amin4All
11-06-2012, 11:41
چیه آقا آمپول میزنن؟
گفتم چقدر جوون شده:31:
نه ولی بی شوخی چیه؟

چیز خوبیه انگار . نتیجه ـش هم خوبه .
چین و چروک رو میبره .
مد روزه دیگه
پولشم خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
150 تا ... انگار شروع میشه .
=====================

جوس رو هم میبره این بوتاکس ؟

ms368
14-06-2012, 16:44
سلام
من با اینکه سنم کمه ولی زیر چشم گود افتاده و خط خندمم بیشتر شده
چیکار کنم
ویتامین یا کرمی هست واسه اینکار ؟
خیلی پوستم شاداب نیست
رنگ پریده هستم ( یعنی پوستم سفید میزنه و گاهی اوقات سیاه )
یه چیز خوب معرفی کنین ترگل ورگل بشم ( یعنی پوست صورتمو شاداب کنه مثه این دخترایی که سرخاب میزنن :دی )

قربون همگیتون

CRIS Joon CR7
14-06-2012, 16:51
سلام
من با اینکه سنم کمه ولی زیر چشم گود افتاده و خط خندمم بیشتر شده
چیکار کنم
ویتامین یا کرمی هست واسه اینکار ؟
خیلی پوستم شاداب نیست
رنگ پریده هستم ( یعنی پوستم سفید میزنه و گاهی اوقات سیاه )
یه چیز خوب معرفی کنین ترگل ورگل بشم ( یعنی پوست صورتمو شاداب کنه مثه این دخترایی که سرخاب میزنن :دی )

قربون همگیتون

خیلی جلو PC میشینی؟
من یه مشکل تقریبا مشابه داشتم با طب سنتی درمانش کردم (زیر چشمام یه ذره داشت کبود میشد همین)

ms368
14-06-2012, 17:42
خیلی جلو PC میشینی؟
من یه مشکل تقریبا مشابه داشتم با طب سنتی درمانش کردم (زیر چشمام یه ذره داشت گود میشد همین)

آره خیلی میشینم
بیرون هم خیلی کم میرم ، یعنی جوری میشه که هفته ای یک بارم نور آفتابو نمیبینم
یکم بیشتر درباره طب سنتی توضیح میدی ؟

CRIS Joon CR7
14-06-2012, 17:46
آره خیلی میشینم
بیرون هم خیلی کم میرم ، یعنی جوری میشه که هفته ای یک بارم نور آفتابو نمیبینم
یکم بیشتر درباره طب سنتی توضیح میدی ؟

با این برنامه ای که داری چیزیت نشه باید تعجب کرد :دی

طب سنتی طبع آدم رو مشخص میکنه مثلا گرم و خشک - سرد و تر و ...
بعدش طبق اون نسخه میپیچه
من به خاطر زیاد شدن مواد سودا زا در بدنم اونجوری شده بودم و اونم مواد غذایی سودا زا رو بهم گفت و گفت که از خوردنشون پرهیز کنم
+ یه سری مواد غذایی دیگه
بعد از 3 ماه دیگه هیچ اثری از کبودی زیر چشمم نبود حتی چروکش هم برطرف شد معجزه کرد
اینجا بیشتر نمیشه توضیح داد
شما واسه یه بارم که از خونه بری بیرون برو یه دکتر خوب طب سنتی واقعا فوق العادس

ms368
14-06-2012, 18:04
با این برنامه ای که داری چیزیت نشه باید تعجب کرد :دی

طب سنتی طبع آدم رو مشخص میکنه مثلا گرم و خشک - سرد و تر و ...
بعدش طبق اون نسخه میپیچه
من به خاطر زیاد شدن مواد سودا زا در بدنم اونجوری شده بودم و اونم مواد غذایی سودا زا رو بهم گفت و گفت که از خوردنشون پرهیز کنم
+ یه سری مواد غذایی دیگه
بعد از 3 ماه دیگه هیچ اثری از کبودی زیر چشمم نبود حتی چروکش هم برطرف شد معجزه کرد
اینجا بیشتر نمیشه توضیح داد
شما واسه یه بارم که از خونه بری بیرون برو یه دکتر خوب طب سنتی واقعا فوق العادس

ممنون دوست خوبم
والا من تفریحی جز اینترنت ندارم + هفته ای 2 - 3 بار دانشگاه اونم زورکی :(
حتما شنبه بعد از امتحان میرم

دوستان الان بهترین صابون برای شستن روزانه 2 بار ، برای پوست چرب و حساس به جوش سرسفید چی پیشنهاد میدید ؟
+
یه کرم ضد فتاب هم برای همین پوست معرفی کنید

خیلی ممنون

Last Night
18-06-2012, 18:29
برای زدن ریش با ژیلت؛از چی استفاده کنیم بهتره؟
منظور خمیر و...

FC.Barcelona
18-06-2012, 21:17
منظور خمیر و...

فوم اصلاح بزن
بعد از اصلاح هم افترشیو بزن
مارک ژیلت و نیوآ خوب هست برای دو مورد بالا

delta-pt
20-06-2012, 22:01
سلام یه تاپیک ظهر زدم نمی دونم کجا غیبش زد ؟ .
21 سالمه پوستم جوش میزنه ، احتمال زیاد به خاطر آلودگی و گرمای هواست . میخواستم ببینم چه صابونی به صورتم بزنم که آلودگی رو کامل پاک کنه ، و آیا اگه صابون های دستشویی و معمولی رو به صورتم بزنم اشکال داره ؟

majid322
20-06-2012, 22:05
از صابونهای انتی باکتریال استفاده کن..
از 2 تومن داره به بالا 2 تومنیش همون کاری رو میکنه که 7 8 تومنیش میکنه پس الکی گرونش رو نگیر..
.
.
روزی دو بار باید بزنی یه بار صبح که از خواب پا میشی یه بارم ساعت 7 8 شب...
صابون رو که به صورتت میزنی 2 دقیقه بزار رو صورتت بمونه و جوشاتم ماساژ بده ( اینکار باعث میشه چربی از زیر جوش بیرون بزنه ) و بعد با اب سرد بشور..
موفق باشی.:46:

armin_punisher6
20-06-2012, 22:32
قبلا یادمه صابون خرچنگ خیلی خوب بود و روزی دو بار باید میزدی.

m.beh
20-06-2012, 22:55
سلام
سنت که به غرور جوانی می خوره و کثیفی هواهم علتش می شه. به هر حال اگر رفع نشد پزشک پوست توصیه می شه. نکتش اینه که ممکنه پزشکم با توجه یه سنت زیاد به دردت نخوره ولی باعث می شه لااقل جای جوشات نمونه. ولی من خودم صابون نو باکتر No Bacter توصیه می کنم فکر کنم جلدشم آبی و سفبده من امتحان کردم خوبه

Amin4All
27-06-2012, 08:43
منظور خمیر و...

منم به یه تیغ خوب و هر چی که لازمه برا زدن ریش احتیاج دارم .
اسم اون تیغ ژیلته ؟ چند تیغه ـش خوبه ؟قیمتش چنده ؟ بعد از چند بار استفاده باید اون تیغش رو عوض کنی ؟ تیغش راحت پیدا میشه و چنده ؟

ab_seri
29-06-2012, 13:34
سلام
من متخصص پوست رفتم برای جوش های زیر پوستی که تعاددش در پیشانی زیاده
کپسول داکسی دادند با لایه بردار و nc gel و قرار شد ضد افتاب هم بزنیم
حالا مصرف کردم پوستم کمی قرمز شده و پوسته ریزی کرده حالا ترسیدم نکنه بدتر بشه پوستم :18:
بعد این ضد افتاب رو میگن باید تجدید کنی هر 3 ساعت یکبار . من وضعیتم طوری نیست که بتونم تجدید کنم البته به طور زیاد و مدت طولانی در افتاب نیستم تکلیف چیه
گرفتار شدیم :2:

Amin4All
02-07-2012, 08:13
سلام
من متخصص پوست رفتم برای جوش های زیر پوستی که تعاددش در پیشانی زیاده
کپسول داکسی دادند با لایه بردار و nc gel و قرار شد ضد افتاب هم بزنیم
حالا مصرف کردم پوستم کمی قرمز شده و پوسته ریزی کرده حالا ترسیدم نکنه بدتر بشه پوستم :18:
بعد این ضد افتاب رو میگن باید تجدید کنی هر 3 ساعت یکبار . من وضعیتم طوری نیست که بتونم تجدید کنم البته به طور زیاد و مدت طولانی در افتاب نیستم تکلیف چیه
گرفتار شدیم :2:

منم رفتم دکتر .
به منم همین داکسی سیکلین رو داد .
فقط بعد از مصرف حداقل تا یه ساعت نباید دراز کشید معده ـت مشکل پیدا میکنه و صدا میده :31:
کمی تاثیر داشته تا الان فقط نباید دستکاری کرد .
تاثیرش رو بعد از هفت هشت روز متوجه شدم .
بقیه ش رو از دکتر بپرسی بهتره .
نمیدونم شاید کرم مرطوب کننده احتیاج داره برا اون پوسته ها .

Ghaioom
07-07-2012, 06:21
سلام

راه حل سنتی برای از بین بردن سیاهی صورت که توی چند روز بیشتر ساعت روز در زیر نور آفتاب موندیم چیه؟

CRIS Joon CR7
07-07-2012, 10:23
سلام

راه حل سنتی برای از بین بردن سیاهی صورت که توی چند روز بیشتر ساعت روز در زیر نور آفتاب موندیم چیه؟

گذشت زمان :20:
بستگی به مدل پوستی که داری به زمانش بیشتر یا کمتر طول میکشه:46:

Ghaioom
10-07-2012, 06:31
گذشت زمان :20:
بستگی به مدل پوستی که داری به زمانش بیشتر یا کمتر طول میکشه:46:
نظر خودمم بود. ولی باید راهی باشه برای زودتر به حالت قبل برگردوندن.

MOHAMMAD2010
11-07-2012, 13:30
محلول اریترومایسین برای درمان جوش صورت تاثیر داره ؟
اریترومایسین بهتره یا الکل سفید ؟
چقدر باید به صورت بزنیم ؟ هر شب ؟

Life24
11-07-2012, 13:31
سلام

خود پوست بازسازی میکنه و درست میشه

majid322
11-07-2012, 13:40

اریترومایسین خارش خیلی زیادی میاره جوری که من اصلا نمیتونستم بزنم ولی شما رو نمیدونم رو من تاثیر چندانی نداشت ولی بجاش کلیندومایسین بگیر خیلی بهتره..
روزی دو بار باید بزنی یه بار صبح یه بار بعد از ظهر فقط نواحی که جوش نداره به هیچ وجه نزار بهشون مایع برسه چون قرمز میکنه و پوستو نازک میکنه..
فقط روی نواحی که جوشه بزن..

softday
11-07-2012, 18:06
سلام اقا من سه سال پیش جوش های بزرگ میزدم و یا اگه کوچیک بود باز بهد یه روز التهاب بدی داشت . البته هر دو نوعشون التهاب بدی داشت .خوب الان نمیزنم و قرمزی بر طرف شده .ضمنا فقط روی گونه ام میزدن .بعد الان روی گونه ام چاله افتاده .(تو رفتگی ) نه اینکه جای جوش چاله شده باشه .بعد الان بخوام درست کنم چیکار باید کنم سن 17.5 . اگه پیش دکتر باید برم معرفی کنید .مشکل مالی ندارم .فقط سلامتی مهم

Ghaioom
14-07-2012, 09:29
تو وایتکس بگیر بخواب :دی
سیاه شدی دیگه تمومه اگه میشد سفید شد که سیاه پوستا میرفتن سفید میکردن
د ن د :31: اونا که از اول سیاهن ! D:
یکم سیاه شدیم نه کلا.

همون گزینه انتظار برای باز سازی خود پوست انگار مفید هست.

Greedy
14-07-2012, 10:39
د ن د :31: اونا که از اول سیاهن ! D:
یکم سیاه شدیم نه کلا.

همون گزینه انتظار برای باز سازی خود پوست انگار مفید هست.

کرم پودر هم گزینه خوبی هست واسه سفید شدن میتونی ضد افتاب رنگیشو بگیری که دو کار انجام بده
گزینه پیشنهادی هم ضدافتاب الارو بژ روشن هست :دی

MOHAMMAD2010
24-07-2012, 13:49
برای بر طرف کردن موهای صورت ( ریش ) که بعضیا به صورت زیر پوستی در میان باید چی کار کرد ؟ جاشون جوش های قرمز میشه

Last Night
26-07-2012, 16:07
سلام

چند سال پیش که صورتم جوش میزد یکی دو تا از این جوش های کله گنده روی بینی زد.

الان دیگه جوش نمیزنه صورتم اما جای اون جوش ها روی بینی به صورت برامده مونده.

میخواستم ببینم میشه ترمیم کرد یا نه؟

ارمیتا2
29-07-2012, 10:51
جوش چرکی نشان دهنده تغییرات هورمونی ویا تنش روانی واستفاده از مواد پر چرب روی پوست و .... باشد. درمان خوراکی خیار-هویج-پیاز-شلغم-انگور بی هسته /درمان گیاهی ابلیمو را نمک زده روی ان بمالید روزی سه بار /کافور وگوگرد را مخلوط کرده و به صورت بمالید./اب ریواس را با اردجو خمیر کنید و روی ان ها بمالید/درمان با عرقیات عرق بالنگ وعرق بنفشه سه رنگ / درمان با ابمیوه جات اب البالو و اب لیموترش و اب هلو/موارد پرهیز تخم مرغ گردو سس مایونز شکر و قند فلفل قرمز و تخمه/داروهای شیمیایی داروهایی که حاوی سولفور و بنزونیل پراکسید هستند باعث خشکی پوست می شوند .داروهایی که حاوی ترتینویین هستند با لایه برداری مداوم از پوست باعث درمان ان می شوند/انواع صابون های انتی باکتریال بسیار مفیدند و بستگی به نوع پوست باید انتخاب شوند/باید از چرب بودن بیش از حد پوست جلوگیری شود.اگر چربی پوست بیش از حد معمول باشد پزشک داروهای خوراکی ضد چربی مثل دکوتان و راکوتان و....تجویز می کند که بسیار مفیدند ولی در حین مصرف عوارض بسیاری دارند./لایه بردارها هم باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه وسر سفید می شوند/الکل باعث خشک شدن پوست می شود و فقط برای پوست های چرب مفید است./انتی بیوتیک ها مثل تتراسیکلین مانع فعالیت باکتری ها ی بدن می شود /اریترومایسین نابود کننده باکتری ها هستند/همه ی این درمان ها بستگی به نوع پوست متفاوت است.

saeed258s
29-07-2012, 11:35

با دروود بر شما
پیشنهاد من ،به عنوان کسی که صورتش جوش زیادی می زد این است که نخست جنس پوست صورتتان را بشناسید و ببنیدید که آیا این جوشها در اثر چربی و آلودگی روی صورتتان هستند یا تغییرات هرمونی؟که این را پزشک می تواند برای شما هویدا نماید،و سپس با راهنمایی پزشک ،هر روز صبح و بویژه شبها صورت خود را با آب و شوینده ی ملایم شست و شو دهید،دقت مایید بهتر است شوینده ی شما از نوع PH خنثی باشد(معمولا این شوینده ها مایع و با نان ژل های شست و شو در بازار یافت می شوند)
اگر پوست چربی دارید از محصولات مرطوب کننده ویژه پوست چرب و بودن چربی استفاده نمایید
شاید بهتر باشد هفته ای 1 بار از صابونهای لایه بردار استفاده نمایید

SIMON137
30-07-2012, 09:14
بین این ها :

Hyseac Active Care with AHA

BIODERMA SEBIUM AI

AVENE DIACNEAL CREAM

AVENE CLEANANCE K CREAM

Exfoliac- Acnomega 200

کدومشون توصیه میشه ؟

boeing_747
01-08-2012, 16:00
پوست صورتم و گردنم و دستام به خاطر نور خورشید تیره شده در صورتی که خیلی کم میرم زیر نور خورشید
بهترین و سریعترین روش چیه که رنگ این نواحی که تیره شده مثه رنگ فابریک بدن که سفید است شه؟

mehdi30nema
02-08-2012, 14:54
دوستان من یه سوال دارم ،
من 26 سالمه و اصلا صورتم جوشی نبوده ، یعنی جوش میزنم ولی خیلی کم ، مثلا ممکنه ماهی یه دونه یا دو تا یا سه تا و حتی بعضی وقت ها تا دو ماه هم جوش نمیزدم . این جوش هایی که میزدم هم از اینا بودن که فقط قرمز میشن .
ولی الان یه ماهه صورتم شروع کرده به جوش های سر سفید زدن و جالب اینجاست که مثلا دو سه تا میزنه و به فاصله پنج شش روز و در حالی که جوش های قبلی دارن کامل خوب میشن بازم جوش جدید زده میشه . الان یک ماهه هر چند روز یه بار این جوش ها روی صورتم میاد و نمیدونم چرا جوش سر سفید ؟ چون من اصلا از این جوش ها نمیزدم .

حالا اولا برای حل این مشکل جوش های سر سفید چی کار کنم ؟
بعدش کلا چه صابون یا حالا هر چیزه دیگه ایی را توصیه میکنید که یه مقدار برای لزافت پوست مفید باشند ؟

با تشکر .

amaranth_silent
09-08-2012, 11:34
سلام من از 16 سالگی پوصکم جوشای اساسی میزد تا جایی که جاش ت صو رتم مونده و در قسمت گونه بصورت تقریبا عمقی مشخصه یادم میاد چند سال پیش.که واسه درمان جوشهام ب دکتر مراجعه کردم بهم یه سری کرم پیلینگ و لایه بردار تجویز کردن که صورت به اونها حساسیت نشون میداد و قرمز میشد و بخصوص که ریشامو میزدم دقگه بدتر میشد یه دکتریم درمان با لیزر رو پیشنهاد داد گفت که جای جوشارو میشه از بین برد....حالا میخام بدونم این درمان با لیزر چی هست و آیا قادر به رفع این جای جوشا هست؟عوارض خاصی نداره؟هزینش چقدره و آیا روش م ثرتری واسه درمان جای جوش هست ممنون...

mehdi30nema
09-08-2012, 16:52
دوستان من یه سوال دارم ،
من 26 سالمه و اصلا صورتم جوشی نبوده ، یعنی جوش میزنم ولی خیلی کم ، مثلا ممکنه ماهی یه دونه یا دو تا یا سه تا و حتی بعضی وقت ها تا دو ماه هم جوش نمیزدم . این جوش هایی که میزدم هم از اینا بودن که فقط قرمز میشن .
ولی الان یه ماهه صورتم شروع کرده به جوش های سر سفید زدن و جالب اینجاست که مثلا دو سه تا میزنه و به فاصله پنج شش روز و در حالی که جوش های قبلی دارن کامل خوب میشن بازم جوش جدید زده میشه . الان یک ماهه هر چند روز یه بار این جوش ها روی صورتم میاد و نمیدونم چرا جوش سر سفید ؟ چون من اصلا از این جوش ها نمیزدم .

بعدش کلا چه صابون یا حالا هر چیزه دیگه ایی را توصیه میکنید که یه مقدار برای لزافت پوست مفید باشند ؟

با تشکر .

بعد از یک هفته هیچ کس نیست جواب منو بده ؟

orkideh07
09-08-2012, 19:11
دوستان من یه سوال دارم ،

با تشکر .

شما این سوالاتو از دکتر هم بپرسین احتمال داره بگه نیاز به معاینه دارد..به پزشک مراجعه کنید!!
جوش هزار و یک علت داره...میتونه واسه چرب شدن کبد باشه یا حساسیت غذایی یا اختلالات هورمونی و ...به نظر من یکم بررسی کنید ببینید این جوش ها مربوط به تغییر نوع تغذیتون نیست؟ دوم اینکه با لیموترش واسه خشک شدنشون استفاده کنید و سعی کنید چیزای سرد بخورید اگر طبع گرمی دارید...مثلا من یه مدته خاکشیر .. عرق کاسنی ..و آب بیشتر میخورم ...من ژل شستشوی بیودرما هم استفاده میکنم ..معجزه نمیکنه ولی احساس میکنم چربی پوست رو میگیره احتمال جوش کمتر میشه

سلام من از 16 سالگی پوصکم جوشای اساسی میزد تا جایی که جاش ت صو رتم مونده و در قسمت گونه بصورت تقریبا عمقی مشخصه یادم میاد چند سال پیش.که واسه درمان جوشهام ب دکتر مراجعه کردم بهم یه سری کرم پیلینگ و لایه بردار تجویز کردن که صورت به اونها حساسیت نشون میداد و قرمز میشد و بخصوص که ریشامو میزدم دقگه بدتر میشد یه دکتریم درمان با لیزر رو پیشنهاد داد گفت که جای جوشارو میشه از بین برد....حالا میخام بدونم این درمان با لیزر چی هست و آیا قادر به رفع این جای جوشا هست؟عوارض خاصی نداره؟هزینش چقدره و آیا روش م ثرتری واسه درمان جای جوش هست ممنون...

برای از بین بردن جای جوش از میکرودرم ابریشن هم استفاده میکنند یه جور لایه برداریه و خوبه ...لیزر هم که در حال حاضر شده درمان هر مشکلی ...من شنیدم واسه جوش از لیزر CO2 استفاده می کنند ..لیزر نسبتا قویه .. عوارض هم که قرمزی و حساسیته که دکتری که لیزر میکنه میگه چه مراقبت هایی لازمه ...مثلا اینکه باید از ترمیم کننده استفاده کنید ...زیر نور افتاب نرید و ....
هزینشم الان عدد تو ذهنم نیست ولی بالاست

به سایت پزشک انلاین مراجعه کنید...بخش پوست ...هم میتونین مقاله هایی که هست رو بخونین و هم از دکترهاش مشاوره بگیرید
موفق باشید

-Nikolas-
10-08-2012, 16:06
سلام
همیشه زیره گلوم جوش سر سفید و زیرپوستی داره... هروقت صورتمو اصلاح میکنم جوش های زیر گلوم خونی میشه... بنظره خودم دلیلش اینکه ریش های زیره گلوم سرش برمیگرده و به طرف داخل پوست رشد میکنه ( موهای زیرپوستی زیادی رو از زیره گلوم خارج کردم ) به همین خاطر جو شهاس چرکیه ( سر سفید ) ... یه مدت بعد از اصلاح صورتم به زیره گلوم اریترومایسین 2% میمالیدم اثرش خوب بود اما تقریبا تا 45 دقیقه خیلی میسوخت و پوستم قرمز میشد و یجا یه مطلب دیدم که اریترو... پوست رو نازک میکنه رو همین حساب گذاشتمش کنار .. هرچی که بدرد بخور بود بعد از اصلاح مصرف کردم از صابون های انتی باکتریال بگیر تا افترشیو های مختلف و صابون خرچنگ و NO BACTER .... من فکر میکنم ایراد از زاویه موهای زیره گلومه که داخل پوست فرو میره و همیشه اون منطقه پر از جوشه اما صورتم 1 دونه جوش هم نداره !!! .. تیغ و ماشین ریش تراش هم براش هیچ فرقی نمیکنه ... حالا اگه کسی اطلاعاتی داره که بشه این جوشارو درمان کرد راهنمایی کنه.
با تشکر......

iranch
17-08-2012, 23:17
سلام
پسر هستم و مشکل دارم و دکتر گفته باید حتما میرم بیرون ضدافتاب بزنم
با اینکه ضد افتاب خارجی و بی رنگ میزنم اما بعضی وقت ها مشخص میشه
آیا درجامعه زشت هست پسر افتاب بزنه"؟

-Nikolas-
18-08-2012, 00:00
سلام
سلام
چی؟!! زشته پسر ضد افتاب بزنه؟!!!
دوست عزیز ضد افتاب یکی از کرم های پایه در مراقبت از پوست هست ... همه جای دنیا دارن ازش استفاده میکنن زن و مرد هم نداره... مراقبت از پوست یک امر طبیعی هست چیزه اضافه بر سازمانی برای پسر و یا هیچکس دیگه نیست مثلا زشته شما مسواک بزنی؟!! مسواک برای بهداشت دهان و دندان لازمه دیگه دختر پسر نداره که ... اگه کسی بخاطر این کار کسی رو مسخره کنه فرهنگ خودشو زیره سوال برده ... کاری رو که درسته انجام بده.

begotten
18-08-2012, 12:06
سلام

این مطلب از وبلاگ دکتر زرین اذر هست:

در مورد کرم ضد آفتاب باید بگم که مصرف روزمره آن در همه ساعات روز و در تمام فصول مورد نیاز نیست. تنها در ساعتهایی که آفتاب تند است. (بین ساعت 3-11 بعدازظهر در تابستان) اگر برهنه در معرض آفتاب قرار می گیرید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، در غیراینصورت مصرف آن ضرورتی ندارد و برخی از این کرمها بسیار مضر نیز بوده بعلت مواد شیمیایی موجود در آنها میزان سرطان را بالا میبرند.
من شخصا از هیچگونه کرم ضد آفتاب استفاده نکرده و به آن باور ندارم ولی چنانکه ذکر کردم بسته به منطقه جغرافیایی ، ساعات در معرض نور آفتاب قرار گرفتن ، برهنه بودن بدن و همچنین رنگ و ترکیب پوست ممکن است مصرف آن را برای کودکانتان در نظر بگیرید. (با مارکهای موجود در ایران متاسفانه آشنایی ندارم)
فراموش نکنید که بطور کلی کودکانی که در نور آفتاب بازی می کنند، سالمتر و شادتر از کودکانی هستند که از نور آفتاب محروم می باشند . از نور آفتاب نترسید و به تبلیغات گوش نسپارید.
بهترین عامل محافظت بدن تنها در ساعاتی که نور آفتاب شدید بوده و درفصل تابستان و در کنار دریا لباس نازک گشاد و سفید رنگ برای پوشش بدن است. در غیر اینصورت ابدا نیازی ندارید که خود و کودکانتان رو از نور آفتاب این عنصر حیات و سلامتی و شادمانی محروم نمائید .
البته از سوختگی باید جلوگیری کنید و بهترین راه جلوگیری احتراز از قرار گرفتن درنور شدید آفتاب در ساعات ظهر و بعداز ظهر و با بدن برهنه است.

-Nikolas-
18-08-2012, 15:53
این مطلب از وبلاگ دکتر زرین اذر هست:

در مورد کرم ضد آفتاب باید بگم که مصرف روزمره آن در همه ساعات روز و در تمام فصول مورد نیاز نیست. تنها در ساعتهایی که آفتاب تند است. (بین ساعت 3-11 بعدازظهر در تابستان) اگر برهنه در معرض آفتاب قرار می گیرید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، در غیراینصورت مصرف آن ضرورتی ندارد و برخی از این کرمها بسیار مضر نیز بوده بعلت مواد شیمیایی موجود در آنها میزان سرطان را بالا میبرند.

من شخصا از هیچگونه کرم ضد آفتاب استفاده نکرده و به آن باور ندارم ولی چنانکه ذکر کردم بسته به منطقه جغرافیایی ، ساعات در معرض نور آفتاب قرار گرفتن ، برهنه بودن بدن و همچنین رنگ و ترکیب پوست ممکن است مصرف آن را برای کودکانتان در نظر بگیرید. (با مارکهای موجود در ایران متاسفانه آشنایی ندارم)

فراموش نکنید که بطور کلی کودکانی که در نور آفتاب بازی می کنند، سالمتر و شادتر از کودکانی هستند که از نور آفتاب محروم می باشند . از نور آفتاب نترسید و به تبلیغات گوش نسپارید.

بهترین عامل محافظت بدن تنها در ساعاتی که نور آفتاب شدید بوده و درفصل تابستان و در کنار دریا لباس نازک گشاد و سفید رنگ برای پوشش بدن است. در غیر اینصورت ابدا نیازی ندارید که خود و کودکانتان رو از نور آفتاب این عنصر حیات و سلامتی و شادمانی محروم نمائید .

البته از سوختگی باید جلوگیری کنیدو بهترین راه جلوگیری احتراز از قرار گرفتن درنور شدید آفتاب در ساعات ظهر و بعداز ظهر و با بدن برهنه است.

این اولین باره از یک دکتر میشنوم ضد افتاب استفاده نکنید!!!
اینکه بچه ها باید بیشتر در مقابل افتاب محافظت بشن یه امره طبیعی هستش اما به این معنا نیست که افراد بزرگسال پوستشون در مقابل افتاب هیچ مراقبتی نیاز نداره!
اشعه ای از خورشید به زمین میرسه که هیچ ربطی به نور نداره و اون اشعس که برای پوست مضره البته نور اون رو تشدید میکنه اما هدف کرم ضد افتاب دفع اون اشعس پس چه هوا ابری باشه چه صبح باشه چه ظهر چه عصر اون اشعه با شدت و ضعف به پوست ما میرسه حتی اگه افتاب شدید نباشه و لازمه ضد افتاب استفاده بشه بیشتر از اینکه بخواد ضد افتاب باعث سرطان بشه پرتوهای مضره خورشید سرطان زا هستن ... البته پوست درصد خیلی خیلی کمی از افراد به ضد افتاب حساسیت نشون میده به شکل های گوناگون اما این دلیل نمیشه همه ضد افتاب رو کنار بذارن ... تاحالا من جایی ندیدم و نخوندم که ثابت شده باشه مصرف ضد افتاب باعث سرطان شده اما از دکترها زیاد شنیدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث مشکلات پوستی و سرطان میشه... افتاب باید به پوست برسه اما به اندازه مثلا کشاورزها یا کسانی که به واسطه ی شغلشون مدام زیره نوره افتاب قرار میگیرن ببینید چقدر پوستاشون داغونه... در همین اینترنت سایتها یا وبلاگهای دکتر های پوست زیادی رو میتونید ببینید که به استفاده از ضد افتاب اسرار دارن... بنظره من ضد افتاب فوایدش خیلی بیشتر از مضراته احتمالیش هست چون از این نمونه ها زیاد دیدم و بین کسانی که سالهاست دارن از ضد افتاب استفاده میکنن با اونایی که نمیکنن تفاوت زیادی رو میشه دید کسانی که ضد افتاب مصرف کردن پوستی به مراتب بهتری نسبت به کسانی که استفاده نکردن دارن.
با شرایطی که امروز مردم باهش درگیرن مگه میشه بگیم بین 11 تا 3 بیرون نیان که پوستشون دچاره سوختگی نشه؟؟؟ ملت هزارجور کارو گرفتاری دارن
ایشون که از افتاب به عنوان یک عنصر حیات بخش و سلامتی نام میبره دیگه نمیگه این افتاب با خودش چند قلم پرتو های مضر هم داره یکیش همونی هست که باعث میشه چشمهاتون به اب مروارید مبتلا بشه پوست رو هم که قبلا گفتم ...
ایشون بیشتر توی حرفاش از برهنه بودن حرف میزنه و میگه اگه بدنتون برهنه بود از ضد افتاب استفاده کنید !!! یعنی ایشون نمیدونه خیلی جاهای پوست صورت ضخامتش بسیار کمتر از پوست بدنه؟؟؟ صورت که خیلی در مقابل افتاب اسیب پذیر تر هست تا بدن.

Mohammad Yek110
21-08-2012, 08:39
سلام
نقطه های سیاه کوچیک روی بینی که اطرافشون هیچ سرخی و التهابی نیست جوش سرسیاه هستن؟
چجوری میشه رفعشون کرد؟
ممنون

meti_victor
25-08-2012, 12:43
سلام من پوستم چرب هست منافذ پوستم باز هست چیکار کنم برایه درمان اون؟؟؟؟

hirad_g
26-08-2012, 07:13
سلام

سلام. عرض کنم بنده هم اوایل زیاد با ضد افتاب حال نمی کردم. ولی واقعا معلوم نمیشه. تازه اضلا گیرم برق بزنه و معلوم شه. عیبی نداره.فقط یک نکته من ریش پرفوسری دارم باید همش حواسم باشه تو ریشام کرم نزنم:31:!

hirad_g
26-08-2012, 18:09
سلام.

بنده چند صفحه قبل تاپیکو مطالعه کردم و دیدم یک سری سوال ها و گاهی اشتباه ها در مورد کرم ضد آفتاب مطرح شده. تصمیم دارم چند تا مطلب کوچولو رو بنویسم.

1. ضد آفتاب زنونه مردونه داره؟؟

بله. صد در صد داره. از لحاظ ساختار بدنی ، پوست آقایون چرب تر از خانم هاست. چون چربی پوست با هورمون مردانه مرتبطه.( به طور متوسط ترشح چربی پوست در مردا 2 برابر خانم هاست.) علاوه بر این شرایط کاری و زندگی مرد ها باعت قرار گرفتن اونا در معرض آفتاب شدیده که نهایتا به شکنندگی و آسیب پذیری بیشتر پوست منجر میشه. پس این پوست چرب و حساس کرم مخصوص به خودشو میخواد.

به عنوان مثال اگر کرم ما حاوی روغن (تری گلیسرید) باشه منافظ پوست بسته میشه و تجمع چربی ایجاد میشه و باکتری ها رشد میکنن. این موارد ،عامل آکنه(=جوش صورت) هست.

از این گذشته کرم های ضد افتاب طیف وسیعی از مصرف کننده اختصاصی رو هم دارن. خانم ها با توجه به رنگ پوست.(مسلما پوست خانم بلوند با سیاه پوست دربرابر خورشید مقاوت متفاوتی نشون میده). حتی کرم هایی مخصوص کودکان و خانم های باردار ( که دارای پوست های حساس تری هستند) به طور گسترده تولید میشه.

2. صد آفتاب شما مال پوست صورت شماست.به جز دور چشم و لب. در مورد خانم ها( در مورد مردا نمیدونم) ضد آفتاب های مخصوص دور چشم و لب، که ساختار پوست متفاوتی دارن هم وجود داره.

3. ضد آفتاب ضایست؟ راستش ضد آفتاب اقایون بی رنگ هست و البته ممکنه تا قبل از جذب پوست شدن کمی برق بزنه ولی در کل باید بگم: نه ضایع نیست.

4. اس.پی.اف چیه؟؟

در این مورد مقاله های کامل هم هست ولی بخوام کوتاه بگم اینه:: فاکتور حفاظتی کرم که نشون دهنده اینه که کرم مورد نظر مقاومت طبیعی پوست رو چند برابر میکنه. مثلا اس پی اف 35 یعنی پوست تا 35 برابر مقابل فرابنفش از خودش بیشتر مقاومت نشون میده.

(اگر حوصله کردم در مورد بوتاکس هم چیزی مینویسم میذارم این جا)
خداوکیلی از خوندن متنی که توش حتی یک کلمه طنز نداره خسته نشدین؟؟ من که از نوشتنش خسته شدم. طنز روح نوشته هست چه با عکس ایجاد شه چه با کلام ولی متفاسفانه سریع باهاش برخورد میشه.

meti_victor
26-08-2012, 20:15

Ali_softcenter
01-09-2012, 13:06

از پاک کننده های مخصوص پوست های چرب به جای صابون های معمولی استفاده کن.

یه کرم تنظیم کننده چربی پوست شب ها قبل از خواب بزن (_ بعد از اینکه صورتت رو با اون پاک کننده شستی)

بگو چقدر میتونی هزینه کنی بهت پیشنهاد بدم.

ahzo
01-09-2012, 15:32
سلام . من اگر قسمتی از بدنم زخم بشه و بعد از ترمیم زخم رنگ اون قسمت روشن تر از بقیه قسمت ها میشه
اینا علایم برص هست ؟؟؟

meti_victor
04-09-2012, 12:12
از پاک کننده های مخصوص پوست های چرب به جای صابون های معمولی استفاده کن.

یه کرم تنظیم کننده چربی پوست شب ها قبل از خواب بزن (_ بعد از اینکه صورتت رو با اون پاک کننده شستی)

بگو چقدر میتونی هزینه کنی بهت پیشنهاد بدم.
اسمه کرم جی هست تا 40تومن فقط خوب بشه

MohsenStar
15-09-2012, 00:17
درود
این نقاط مشکلی روی صورت رو بهش چی میگن ؟

از بچکی حدود 10 تا از اینا توی صورت من بوده و الان هم هست !
چطوری میتونم از بین ببرمشون ؟

Life24
15-09-2012, 20:03
سلام
فرق لوسین با کرم چیه؟

MohsenStar
18-09-2012, 23:24
اونوقت میگن تاپیک جدا ایجاد نکنید !
پس چرا کسی پاسخگو نیست ؟
تاپیک بزنم ؟

Delkook
21-09-2012, 09:42
سلام من سه روز هست مرطوب کننده آردن اوره 5٪ مخصوص پوستهای خشک برای صورت رو گرفتم واقعا عالیه! من برای پوستم که خشک هست هر چی مارک خارجی رو بگین امتحان کردم از همه بهتر مرطوب کننده مارک اوسرین اوره 5٪ بود که خیلی عالیه و همیشه همین رو میگرفتم ولی خب به خاطر قیمت بالاش گفتم آردن رو هم یه امتحان کنم با توجه به اینکه قیمتش مفته در برابر خارجیه یعنی حدود 4 تومن! ولی جالبه این کرم آردن دقیقا داره همون کاری رو میکنه که کرم 36 تومنی میکنه.
ببینید من هر چی مرطوب کننده خارجی گرفتم با اینکه زده بود برای پوستهای خیلی خشک ولی به حد کافی چرب نبودن این اوسرین خارجی هم به حد کافی چرب هست و هم زود جذب میشه و صورت برق نمیزنه واسه همین عالی بود برای من الان کرم آردن هم دقیقا مثل همین هست خیلی راضی هستم ازش.

Ali_softcenter
25-09-2012, 18:50
درود
این نقاط مشکلی روی صورت رو بهش چی میگن ؟

از بچکی حدود 10 تا از اینا توی صورت من بوده و الان هم هست !
چطوری میتونم از بین ببرمشون ؟

عزیز اینا خال ریز هست! و راه های زیادی برای برداشتنش هست....مثل لیزر یا جراحی باز...اکیدا توصیه میکنم برای برداشتنشون پیش یه متخصص معروف پوست برید! وگرنه عواقب بدی داره اگه طرف اینکاره نباشه ..جاش میمونه!

سلام
فرق لوسین با کرم چیه؟

لوسیون و کرم نوعی امولسیون هستن.
به پخش و پراکندگی مایع در مایع دیگر ، امولسیون میگن. امولسیون (به انگلیسی: emulsion) محلولیه که در اون قطره‌های ریز یه مایع (مانند روغن) در مایعی دیگه (مانند آب) بذون اینکه با هعم قاطی بشن..پراکنده س .به زبان ساده مخلوط آب و روغن را امولوسیون میگن.
اگر مقدا آب اون بیشتر باشه بهش میگن لوسیون و اگر مقدارروغن آن بیشتر باشد بهش کرم میگن

mohsen19x
30-09-2012, 01:47
سلام

برای از بین بردن جای جوش . جوش سر سیاه بینی کرم رژودرم موثره ؟؟؟/ شما چی میگن .... مرسی

Ali_softcenter
01-10-2012, 01:37
سلام

برای از بین بردن جای جوش . جوش سر سیاه بینی کرم رژودرم موثره ؟؟؟/ شما چی میگن .... مرسی

نه تاثیری روی جوش سر سیاه نداره

ولی روی جای جوش ممکنه تاثیر کنه

Delkook
01-10-2012, 13:07
من تقریبا بعد از 2 هفته که دارم کرم اوره آردن برای صورت رو استفاده میکنم نظرم عوض شده و باید بگم به خوبی مارک اوسرین نیست قضاوت من توی یه هفته اول بود که گفتم فرقی نداره ولی الان بعد از 2 هفته نظرم تغییر کرده البته نه اینکه بد باشه حتی شاید در حد خیلی از کرم های خارجی باشه که استفاده کردم ولی کرم اوره اوسرین نامبر وانه. بهترین کرم مرطوب کننده خارجی که استفاده کردم.
تفاوت این آردن یا بقیه مرطوب کننده ها با کرم اوره اوسرین این هست که توی روز باید 3 یا 4 بار زده بشن ولی اوره اوسرین رو من صبح میزدم تا آخر شب دیگه نمیزدم یه بار هم قبل از خواب میزدم.

پ.ن: توجه کنید که اوسرین فقط اوره اوسرین مد نظرم هست نه بقیه کرم هاش چون قوی ترین مرطوب کنندش برای صورت همین هست.

Ghaioom
13-10-2012, 22:08
میگم عجیبه ها صورت ما هوا گرم بشه مثلا تابستان جوش در نمیاد ولی سرد که شد بعد از تابستان شروع میشه! جوشه داریم؟ دی :sq_22: :31:
چرا ؟! :sq_6:

Ali_softcenter
16-10-2012, 02:39
میگم عجیبه ها صورت ما هوا گرم بشه مثلا تابستان جوش در نمیاد ولی سرد که شد بعد از تابستان شروع میشه! جوشه داریم؟ دی :sq_22: :31:
چرا ؟! :sq_6:

همیشه اینطوریه؟

Ghaioom
16-10-2012, 06:33
همیشه اینطوریه؟
والا درست یادم نمیاد! :31:
خودت که میدونی شایدم ندونی آدم یا من چیزای سال بعد رو مثل این درست یادم نمیمونه! :sq_24:
ولی فکر کنم سال قبل هم اینطوری بود. قبلاش رو یادم نیس! دی

matr!x_2008
19-10-2012, 15:00
برای از بین بردن جای ابله مرغون چه کرمی خوبه؟ کرمی هست که جای ابله مرغون رو کامل از بین ببره؟

saeed258s
19-10-2012, 15:51
برای از بین بردن جای ابله مرغون چه کرمی خوبه؟ کرمی هست که جای ابله مرغون رو کامل از بین ببره؟

با دروود
با اجازه بزرگان و دوستان اندیشمند در این تالار،
دوست گرامی،جای جوش،آبله،آبله مرغان و گودی ها ی روی پوست که در پزشکی به آنها جوشگاه(اسکار)گفته می شود با کرم و یا ژل و یا شیره ی گیاهی از بین رفتنی و نیست و تنها م یتوان با استفاده از محصولات لایه بردار تا اندازه ای این گودی ها را بهبود بخشید در غیر اینصورت راه های پزشکی آن استافده از Co2 (لیزر درمانی) و یا سایش با دستگاه های ابریژم می باشد .

اساسا نیروی پوست برای جذب مواد از روی سطحش بسیار پایین است و از این روی حتا محصولاتی که داوی(ادعا)ی کلاژن سازی و در نتیجه بهبود گودی ها را دارند ،نمی تاونند کار زیادی انجام دههند.
البته بهتر است برای بررسی میزان جوشگاه ها به پزشک متخصص پوست رفته و با معاینه به نتایج بهتری برسید.

arash-king
22-10-2012, 23:41
سلام به همگی ......... راه هایی برای درمان جوش صورت میخواستم ! یکی از دوستان راکوتان را پیشنهاد کردن ..... من اصلا نمیدونم چیه ؟! :sq_2:
شما چه راه هایی پیشنهاد میکنید ؟!

arash-king
24-10-2012, 23:29
سلام به همگی ......... راه هایی برای درمان جوش صورت میخواستم ! یکی از دوستان راکوتان را پیشنهاد کردن ..... من اصلا نمیدونم چیه ؟! :sq_2:

کسی نیست جواب بده ؟! :sq_11:

saeed258s
29-10-2012, 00:29
با دروود
مدتی است که سمت راست صورتم،پشت دندان های آسیای آخری،یک جوش بسیار بزرگ زده است که گمان می کنم که درونش مایعی باشد ،زیرا یک بار آن را ترکاندم و مایعی + مقداری خون از آن بیرون آمد اما اینبار بسیار بزرگتر شده است!آیا نشانه از بیماری می تواند باشد؟چون فعلا دسترسی به متخصص پوست ندارم به ناچار اینجا می پرسم
با سپاس

saeed258s
30-10-2012, 00:11

بادروود
من تخصصی در این زمینه ندارم و دانش آموخته در این زمینه نیستم اما بنا بر اندوخته ها و دانش اندوزی هایم به شما پاسخ خواهم داد
1: نخست اینکه به پزشک متخصص بروید
2: تا آنجا که می توانید از مصرف خوراکی هایی چرب و شیرین خودداری فرمایید
3: حتمن روزی 2 بار (حتمن یک بار در شب)صورت خود ارا با آب و یک شوینده ملایم بشویید
4: تلاش کنید تا از محصولات آرایشی بهداشتی با پایه پوست چرب و بدون چربی استفاده نمایید.

Mohammad Yek110
03-11-2012, 16:56
سلام
جوش سر سیاه رو باید چیکار کنم؟:19:
پیش دکتر پوست هم رفتم ، یه صابون اسید سالسیلیک ( نمیدونم درست نوشتم یا نه:دی ) و محلول اریتروماسین رو بهم داده
برای جوش های قرمز خوبه ولی جوش سرسیاه هنوز برطرف نشده
روی بینی هستن خیلی اذیت می کنن:19:

saeed258s
03-11-2012, 21:41
سلام
جوش سر سیاه رو باید چیکار کنم؟:19:
پیش دکتر پوست هم رفتم ، یه صابون اسید سالسیلیک ( نمیدونم درست نوشتم یا نه:دی ) و محلول اریتروماسین رو بهم داده
برای جوش های قرمز خوبه ولی جوش سرسیاه هنوز برطرف نشده
روی بینی هستن خیلی اذیت می کنن:19:

با دروود
به نظرم بهتر است از محلول اریتو مایسین استفاده نکنید چون سودی ندارد به جای آن هر شب و صبح ،صورت خود را ا آب ولرم و یک شوینده با پایه غیر صابونی بشویید

amir1230
10-11-2012, 19:46
سلام

من 22 سالمه هنوز ریشام درنیومده.یعنی کامل درنیومده.

امروزم رفتم پیش متخصص پوست.نه آزمایشی نه چیزی.

گفت تا 25 سالگی جا داره.

به نظر خودم که چیزی سر در نیاورد.

فقط یه قرص جوشان زینک پلاس واسم تجویز کرد.

حالا به نظر شما اثر داره؟

همچنین شما چه راهکارهایی پیشنهاد میکنید؟

در ضمن 3-2 روزی که استفاده از ماینوکسیدیل هم شروع کردم.

saeed258s
10-11-2012, 21:00
با دروود
ترجیحا از دارو های شیمیایی و آنتی بیوتیک از اکنون استفاده نکنید!هرچند از نظر پزشکی ممکن است تا 25 سالگی جوش های غرور ادامه داشته باشند اما بهتر است در بهداشت صورتتان کوشا تر باشید.از شوینده های ملایم غیر صابونی استافده نمایید بهتر است،روی خوراک هایتان هم دوباره اندیشی نمایید تا ببینید چه چیزی به شدت جوشهایتان می افزاید و اگر از خوراک های شتابی(fast food)استفاده می کنید،آن را کنار بگزارید و رژیمی بدون خوارک های آماده برای خود به کار بندید

amir1230
16-11-2012, 01:02
سلام

گفت تا 25 سالگی جا داره.

کسی نیست جواب بده؟:41:

کاربر شماره ی یک
16-11-2012, 07:07
سلام

گفت تا 25 سالگی جا داره.

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دکتر درست گفته

Переклад не
16-11-2012, 21:24

دوست عزیز قبل از استفاده از این قرص باید مورد آزمایش قرار بگیرید تا معلوم بشه کبدتنون مورد آسیب قرار نمیگیره یا نه
همچنین این دارو رو باید بسیار جدی بگیرید و با تجویز هر دوست و آشنایی سراغش نرید چون ممکنه باهاتون نسازه و شدیدا عواضی براتون داشته باشه
حتما قبل از اینکه جوشگاه دائمی براتون اتفاق بیوفته به یه متخصص پوست مراجعه کنید.البته اگه براتون راکوتان تجویز کرد ، این قرص ریشه ی هر جوشی رو خشک و ریشه کن خواهد کرد به شرطی که مناسب و به تعداد دستور شده مصرف کنید نه کم و نه زیاد
لب و صورتتون هم خیلی خشک خواهد شد که پزشک مربوطه در موردش بیشتر توضیح خواهند داد.

سلام

گفت تا 25 سالگی جا داره.

دوست عزیز این مسئله وراثتی هست .ممکنه با دارو و راه حل شیمیایی طوری بشه که رشد شدید مو رو داشته باشید. به نظر من خیلی هم خوش به حالت آخه واسه چی میخوای صورتت ریش داشته باشه؟:دی
اگه زیاد حساسید به یه دکتر متخصص دیگه ای مراجعه کنید تا از نزدیک ببینتتون و بتونه راه کار مناسب ارائه بده.ولی برای حالت عمومی میتونید مقاله ها و پرسش و پاسخ های موجود در اینترنت رو ببینید و بخونید.

amir1230
17-11-2012, 18:27
دوست عزیز قبل از استفاده از این قرص باید مورد آزمایش قرار بگیرید تا معلوم بشه کبدتنون مورد آسیب قرار نمیگیره یا نه
همچنین این دارو رو باید بسیار جدی بگیرید و با تجویز هر دوست و آشنایی سراغش نرید چون ممکنه باهاتون نسازه و شدیدا عواضی براتون داشته باشه
حتما قبل از اینکه جوشگاه دائمی براتون اتفاق بیوفته به یه متخصص پوست مراجعه کنید.البته اگه براتون راکوتان تجویز کرد ، این قرص ریشه ی هر جوشی رو خشک و ریشه کن خواهد کرد به شرطی که مناسب و به تعداد دستور شده مصرف کنید نه کم و نه زیاد
لب و صورتتون هم خیلی خشک خواهد شد که پزشک مربوطه در موردش بیشتر توضیح خواهند داد.

دوست عزیز این مسئله وراثتی هست .ممکنه با دارو و راه حل شیمیایی طوری بشه که رشد شدید مو رو داشته باشید. به نظر من خیلی هم خوش به حالت آخه واسه چی میخوای صورتت ریش داشته باشه؟:دی
اگه زیاد حساسید به یه دکتر متخصص دیگه ای مراجعه کنید تا از نزدیک ببینتتون و بتونه راه کار مناسب ارائه بده.ولی برای حالت عمومی میتونید مقاله ها و پرسش و پاسخ های موجود در اینترنت رو ببینید و بخونید.

از زیاد هم زیادتر:31:
والا توی سایتای پزشکی برا 1 سوال حداقل 200 پرسش مختلف وجود داره.
یکی میگه محلول تاثیری نداره،یکی میگه برا جلوگیری از ریزشه نه رشد،یکی میگه معجزه میکنه،یکی میگه ریزشو بیشتر میکنه و...
یکی مثل شما میگه ریش میخوای چیکار:31:

به هرحال ممنون از پاسختون.
200 تا پسر خاله دارم،100 تا پسر دایی،همشونم ماشاالله صورتای پر مو.
دایی و عمو و پدر هم مین طور.
اما شانس من...:41:

polestar98g
17-11-2012, 22:15
سلام. من يک سال پيش، از اين استفاده کردم البته با توصيه و تجويز پزشک بود، خوب هم جواب داد، خيلي اثربخش بود اصلا محشر بود!
فقط دو تا عيب مهم داشت: اوّل اينکه هزينه​ زيادي داشت، اون موقع هر قرصش هزار تومن بود!
دوم به خاطر عوارض جانبي مسخره مثل خشکي لبها، و به هم زدن معده.

Z-AGHAEI
18-11-2012, 16:53
سلام دوستان ، من کارشناس تغذیه هستم نیاز به هیچ دکتر پوستی نیست فقط مطمئن شوید مشکل اختلال غدد و هورمون ندارید.تنها راه با موفقیت به پایان رسوندن این مرحله(یعنی جوش زدن) اینه که همیشه صورتتون رو تمیز نگه دارید، صابون نزنید با پاک کننده های مایع و بی بو صورتتون رو دو بار با پنبه آغشته به پاک کننده تمیز کنید جوش ها رو دست کاری نکنید. رژیم مخصوص داشته باشید غذاهای سرخ شده و محرک و با طبع گرم نخورید، سیب بخورید، و روزانه 5 عدد بادام خام بخورید آب زیاد بخورید هویج بخورید و ورزش کنید تا گردش خون در بدن شما بیشتر شود و سموم بدنتان دفع شود. ترجیحا از ماسک های عسل و دارچین هفته ای دوبار استفاده کنید عسل به دلیل اسمولالیته بالا میکروب کش است و دارچین منافذ پوست را تمیز می کند درست مثل یک اسکراب لایه بردار عمل می کند.
برای رفع لک های آفتاب سوختگی از پوست سیب استفاده کنید و برای رفع لک و مک و کمرنگ شدن جای جوش صورت خود را دو بار در هفته با ماسک روغن گلسرخ و عسل ماساژ دهید. و حتما ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنید.مطمئن باشید نتیجه مطلوب می گیرید.
من شیراز هستم بلوار نصر درمانگاه ثامن الائمه خوشحال میشم اگر سری به ما بزنید تلفن 0711-7319911

Z-AGHAEI
18-11-2012, 16:56
از داروهای زیر استفاده کن:
محلول کلیندامایسین به همراه الکل سفید هر 12 ساعت با یک تکه پنبه به روی جوشها بمالید.
پماد موضعی هیدروکورتیزون هر 12 ساعت.
کپسول تتراسایکلین هر 8 ساعت یک عدد.
کپسول زینک سولفات هر روز یک عدد.
قرص جوشان ویتامین C هر روز یک عدد.
---------------------------------------------------------------
پرهیز غذایی: عدم استفاده از غذاهای سرخ کرده.
نمک و ادویه جات کمتر مصرف کن.
شیرینیجات و تخم مرغ سعی کن نخوری.
کاکائو نخور.
اگه دختری ، لوازم آرایشی کمتر مصرف کن.
به هیچ وجه، آکنه ها رو دستکاری نکن.

من جایی نخوندم که همچین مسئله ای رو تایید کنه.

سلام دوستان ، من کارشناس تغذیه هستم نیاز به هیچ دکتر پوستی نیست فقط مطمئن شوید مشکل اختلال غدد و هورمون ندارید.تنها راه با موفقیت به پایان رسوندن این مرحله(یعنی جوش زدن) اینه که همیشه صورتتون رو تمیز نگه دارید، صابون نزنید با پاک کننده های مایع و بی بو صورتتون رو دو بار با پنبه آغشته به پاک کننده تمیز کنید جوش ها رو دست کاری نکنید. رژیم مخصوص داشته باشید غذاهای سرخ شده و محرک و با طبع گرم نخورید، سیب بخورید، و روزانه 5 عدد بادام خام بخورید آب زیاد بخورید هویج بخورید و ورزش کنید تا گردش خون در بدن شما بیشتر شود و سموم بدنتان دفع شود. ترجیحا از ماسک های عسل و دارچین هفته ای دوبار استفاده کنید عسل به دلیل اسمولالیته بالا میکروب کش است و دارچین منافذ پوست را تمیز می کند درست مثل یک اسکراب لایه بردار عمل می کند.
برای رفع لک های آفتاب سوختگی از پوست سیب استفاده کنید و برای رفع لک و مک و کمرنگ شدن جای جوش صورت خود را دو بار در هفته با ماسک روغن گلسرخ و عسل ماساژ دهید. و حتما ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنید.مطمئن باشید نتیجه مطلوب می گیرید.
من شیراز هستم بلوار نصر درمانگاه ثامن الائمه خوشحال میشم اگر سری به ما بزنید تلفن 0711-7319911

amir_x3
21-11-2012, 12:15
سلام من پوست صورتم قسمت پيشونيم چربه روي بينم هم چربه بقيش خشكه جوريكه بعد از حموم پوستهاي سفيد رنگي كه مثه شورش از صورتم جدا ميشه

ميشه يه صابون برا شستشوي صورتم بدين+كرمي كه پوست صورتم رو مرطوب و نرم كنه(فاقد چربي)

EshMoul
26-11-2012, 10:21
سلام ؛
من یه سوال مربوط به مو دارم (عذر می‌خوام که در تاپیک نامربوط مطرح می‌کنم ؛ جای دیگه‌ای پیدا نکردم برای مطرح کردنش) ؛

من به خاطر ورزشی که می‌رم مجبورم مو های پامو بزنم ؛ ولی الان که چند دفعه شده می‌زنمش داره هی ضخیم‌تر و پررنگ‌تر می‌شه ؛ دارویی، مو بَری، ماده‌ای چیزی سراغ ندارید که بشه رشد مو های اون قسمت رو کلاً متوقف کرد و یا سرعتش رو کم کرد و یا حداقل از ضخیم‌تر شدنش جلوگیری کرد ؟؟

ممنون می‌شم اگه جواب بدید .

Переклад не
26-11-2012, 13:10
سلام ؛
من یه سوال مربوط به مو دارم (عذر می‌خوام که در تاپیک نامربوط مطرح می‌کنم ؛ جای دیگه‌ای پیدا نکردم برای مطرح کردنش) ؛

من به خاطر ورزشی که می‌رم مجبورم مو های پامو بزنم ؛ ولی الان که چند دفعه شده می‌زنمش داره هی ضخیم‌تر و پررنگ‌تر می‌شه ؛ دارویی، مو بَری، ماده‌ای چیزی سراغ ندارید که بشه رشد مو های اون قسمت رو کلاً متوقف کرد و یا سرعتش رو کم کرد و یا حداقل از ضخیم‌تر شدنش جلوگیری کرد ؟؟

ممنون می‌شم اگه جواب بدید .

اگه شرایطشو دارید میتونید از روش لیزر برای از بین بردن موها استفاده کنید:

na30
01-12-2012, 21:51
کمبود زینک (روی بدن ) هم باعث جوش زدن می شه . میتونی از داروخانه شربت یا قرص (کپسول) زینک رو بگیری .
من خودم هم شربتش و قرصش رو خوردم شربتش بهتر بود. :sq_25:

na30
01-12-2012, 21:58
می تونین با موم بردارین رشد مو رو کم می کنه.:20:

dr_sohrab
04-12-2012, 22:40
بابا خانوما میرن اپیلاسیون خوب شما هم......

یه اقایی میومد مطب گراگر آمپول..... میزد . بعد یه مدت بدنش دیگه مو نداشت بعدش سینه هاش بزرگ شد. بعدش روسری کرد .قبلش هیچ رفیقی نداشت بعدش اینقد ماشین مدل بالا سوار میشد که منم هوس کردم این کارو کنم. زن برادرش قبلش هی میگفت برادر شوهرم بعدا میگفت خار شوهرم

mgl_para
08-12-2012, 13:50
با دروود
مدتی است که سمت راست صورتم،پشت دندان های آسیای آخری،یک جوش بسیار بزرگ زده است که گمان می کنم که درونش مایعی باشد ،زیرا یک بار آن را ترکاندم و مایعی + مقداری خون از آن بیرون آمد اما اینبار بسیار بزرگتر شده است!آیا نشانه از بیماری می تواند باشد؟چون فعلا دسترسی به متخصص پوست ندارم به ناچار اینجا می پرسم
با سپاس

احتمالا با تجویز پزشک باید یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کنید . البته دستکاری هم نکنید باعث پخش عفونت و زخم و نهایتا اسکار میشه .

Hamed-M1
13-12-2012, 17:54
دوستان به نظرتون برای زدن موهای صورت از چه چیزی استفاده کنیم که به پوست صدمه نزنه. ( تیغ یکبار مصرف. ریش تراش و...)

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

H 2 H
13-12-2012, 18:00
دوستان به نظرتون برای زدن موهای صورت از چه چیزی استفاده کنیم که به پوست صدمه نزنه. ( تیغ یکبار مصرف. ریش تراش و...)

سلام دوست عزیز... 100% ریش تراش آسیبی که میزنه خیلی کمتر از تیغ هست !!!! با تیغ کلا لایه های پوست رو هم میبره. پوست زبرتر و خشن تر میشه !!! ریش هایی هم که بعد از چند روز در میاد کلفت تر و اذیت کننده میشن !! حتما ریش تراش استفاده کن و از پوستی نرم تر لذت ببر
موفق باشید.

Hamed-M1
14-12-2012, 08:29
برای صورت از چه کرمی استفاده کنم؟ که جوش نزنه. البته من جوش نمیزنم (خیلی کم) ولی کمی از جاهای جوش قبلی رو صورتم مونده ، ضمنن صورتم چرب هست و زیاد عرق میکنم

-Nikolas-
18-12-2012, 23:15
سلام دوست عزیز... 100% ریش تراش آسیبی که میزنه خیلی کمتر از تیغ هست !!!! با تیغ کلا لایه های پوست رو هم میبره. پوست زبرتر و خشن تر میشه !!! ریش هایی هم که بعد از چند روز در میاد کلفت تر و اذیت کننده میشن !! حتما ریش تراش استفاده کن و از پوستی نرم تر لذت ببر
موفق باشید.
ریش تراش ها معمولا زیر گلو و دوره گردن رو نمیتونن از ته و تروتمیز بزنن اما بقیه جاهای صورتو خوب اصلاح میکنن... اگه کمی دقت کرده باشین اغلبه ریش تراش ها هم مثله تیغ لایه ی بالایی پوست رو برمیدارن بخاطر همین با کمترین فشار پوست رو ملتهب و زخمی میکنن ... من چندین نوع ریش تراش استفاده کردم هم نوسانی هم دورانی از فیلیپس بگیر از پاناسونیک دربیا اما همشون همون قسمتیرو که اول گفتم نتونستن از ته بزنن یکم بیشتر بخوای ادامه بدی میبینی که پوست داغ و قرمز میشه ... اونایی که شامه ی قوی دارن در زمانه استفاده از ریش تراش باید بوی سوختگی به مشامشون برسه این بخاطره اصطکاکه بیش از حدی هست که بین تیغه های ریش تراش و پوست در حاله رخ دادنه ... بنظره من اینکه ریش تراش بهتره یا تیغ به نوع پوست و مو و زاویه ی رویش و مقداره انحنا و تراکم و ضخامت موها برمیگرده.

Greedy
18-12-2012, 23:21
من چندین نوع ریش تراش استفاده کردم هم نوسانی هم دورانی از فیلیپس بگیر از پاناسونیک دربیا اما همشون همون قسمتیرو که اول گفتم نتونستن از ته بزنن یکم بیشتر بخوای ادامه بدی میبینی که پوست داغ و قرمز میشه

درسته اعصاب خرد کن هم هست
یه تیغ درست حسابی مثه ژیلت blue3 و یه خمیر یا اسپری اصطلاح از همه بهتره

spider703
20-12-2012, 23:10
دوستان من روی لبم دو تا خال معمولی قهوه ای کوچیک زده
آیا راهی برای برطرف کردنش با دارو یا کرم هست؟آخه جدیدا خیلی لبم دچار خشکی هم میشه!

Ali_softcenter
21-12-2012, 16:42
دوستان من روی لبم دو تا خال معمولی قهوه ای کوچیک زده
آیا راهی برای برطرف کردنش با دارو یا کرم هست؟آخه جدیدا خیلی لبم دچار خشکی هم میشه!

خیر راهی نیست با کرم و دارو....فقط لیزر یا سوزاندن با دسنگاه rf

به دکتر متخصص مجرب پوست مراجعه کنید

Ali_softcenter
21-12-2012, 16:43
برای صورت از چه کرمی استفاده کنم؟ که جوش نزنه. البته من جوش نمیزنم (خیلی کم) ولی کمی از جاهای جوش قبلی رو صورتم مونده ، ضمنن صورتم چرب هست و زیاد عرق میکنم

هر شب ژل دیفرین

Delkook
27-12-2012, 22:16
علی جان تو پی تی شوینده پوست چرب ژل کلینانس اون رو پیشنهاد کرده بودی خواستم ببینم خودت استفاده کردی؟ فرق خاصی با بایودرما داره؟

بعد به نظرت ژل بهتره یا محلول پاک کننده؟ چون پاک کننده احتیاج به آبکشی نداره و راحت تره.

Ali_softcenter
27-12-2012, 22:53
ژل اون بهتره....بایودرما ژلش خوب نیست...خیلی خشک میکنه پوست رو. استفاده کردم همش رو.

مجلول پاک کننده بیشتر برای خانم ها کاربرد داره که میخوان آرایششون رو بدون آب پاک کنند. جای ژل شست و شوی رو نمیگیره...مخصوصا برای آقایون.
یه کاربرد دیگش در مکان هایی هست که دسترسی به آب نیست یا اینکه بعد از اعمال جراحی روی صورت مثل عمل بینی و.لیزر...که نباید تا چند روز آب به صورت بخوره...میشه از این محصولات استفاده کرد

Delkook
28-12-2012, 11:59
پس ژل بایودرما بیشتر واسه پوست خیلی چربه. من ژل سینره هم دارم که از قبل دارم ولی استفاده نکردم نظرت در مورد این چیه؟ تعریفش رو زیاد دیدم میکنن! کلا تو محصولات ایرانی واسه پوست چرب چیز خوب پیدا میشه؟

A M ! N
28-12-2012, 12:16
پس ژل بایودرما بیشتر واسه پوست خیلی چربه. من ژل سینره هم دارم که از قبل دارم ولی استفاده نکردم نظرت در مورد این چیه؟ تعریفش رو زیاد دیدم میکنن! کلا تو محصولات ایرانی واسه پوست چرب چیز خوب پیدا میشه؟

ژل سینره ارزش استفاده نداره، فقط اسم در آورده. به نظرم بهترین کار ایرانی هم مثلن همین سینره باشه

Delkook
28-12-2012, 16:04
من فکر نکنم سینره جزو درجه یک های ایرانی باشه تو سایت نی نی سایت هم یه خانوم دکتر ازش بد گفته بود! درست و غلطش با خودش! ولی به هر حال نمیشه همه محصولات هر برندی هم بد باشه.

Ali_softcenter
28-12-2012, 16:29

سینره اکثرا از ژل شست و شوش ناراضی هستند.

ببینید کلا محصولات ایرانی محصولاتی هستند که بعضا شاید از برخی هاشون بشه راضی بود!

مثلا من دیدم اکثرا از ژل بعد از اصلاح سینره راضی بودن.ولی از خیلی از محصولاتش نه.

یا مثلا در ضد آفتاب های بدون چربی برای پوست چرب خیلی از ضد آفتاب راسن بدون چربی که ایرانی هست راضی هستن...میزان رضایت از این ضد آفتاب خیلی زیاده .

یا از کرم دور چشم ایرانی فیس دوکس راضی بودن.

تک و توک محصولاتی هست که رضایت دارن...

در کل محصولات ایرانی اکثرا دارای استاندارد های فوق تخصصی جهانی نیست..مثلا خیلی وقته که استفاده از پارابن در محصولات پوستی کنار گذاشته شده به خاطر زیانبار بودنش...ولی در خیلی از محصولات ایرانی می بینید در ترکیبات پارابن مشاهده میشه.

در کل اگه استطاعت مالی دارید سعی کنید از محصولات پوستی ایرانی حتی الامکان استفاده نکنید

این به خاطر حمابت نکردن از تولید داخل نیست بلکه به خاطر این هست که این محصولات فاصله زیادی با برند های جهانی دارند.

البته باز هم میگم که برخی از محصولات ایرانی مشابه خارجی هست و نیازی به تهیه مشابه خارجی نیست ...و این درصد کمی رو شامل میشه.

مثلا مثل کرم های دست و پا!! اونم برخی هاشون!

اما در کل بهترین برند ایرانی به نظر من فیس دوکس هست.

Delkook
28-12-2012, 19:44
گفتی پارابن! الان من مرطوب کننده آکبند اوسرین 2 تا دارم! 45 خریدم الان 60 تومنه تو ترکیباتش دیدم متیل پارابن داره! یه کلد کرم avene هم دارم اونم متیل پارابن داره! البته این یکیو دارم استفاده میکنم تموم شه دیگه نمیگیرم. حتی تو کرمهای دکتر murad هم دیدم هم متیل پارابن هست هم پروپیل پارابن جفتش با هم!

الان دارم مرطوب کننده ریچ avene با کلد کرمش رو میزنم تو زمستون ولی همین مرطوب کنندش هم mineral oil داره که نظرات در موردش متفاوته تو سایت cosmeticsdatabase ولی جزو ترکیبات بی خطر هست! در عوض تو ترکیباتش bha هست که تو همین سایت جزو ترکیبات سرطانزا دسته بندیش کرده!
گیری کردیم ها....!! اینجوری که هیچ کرمی رو نمیشه زد!!

Milad._.R
02-01-2013, 20:34
با دروود
به نظرم بهتر است از محلول اریتو مایسین استفاده نکنید چون سودی ندارد به جای آن هر شب و صبح ،صورت خود را ا آب ولرم و یک شوینده با پایه غیر صابونی بشویید

یک شوینده خوب مثال میزنید ؟

من چند وقتیه که از هیدرودرم استفاده میکنم. نظرتون در مورد این چیه ؟
عکسش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر وقت باهاش صورتم رو میشورم بعد چند ساعت روی بینیم چرب میشه. تو توضحیاتش هم نوشته منافذ رو باز میکنه که فکر کنم همین باعث میشه چربی ها بیاد بیرون و زیر و پوست نمونه که یهو به صورت جوش چرکی بشه

ولی در کل فکر کنم جوش هام کمتر شده

همچنین نظرتون در مورد محلول ضد جوش تی تریه چیه ؟ :

ممنون

Atghia
03-01-2013, 00:30
یک شوینده خوب مثال میزنید ؟

من چند وقتیه که از هیدرودرم استفاده میکنم. نظرتون در مورد این چیه ؟
عکسش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر وقت باهاش صورتم رو میشورم بعد چند ساعت روی بینیم چرب میشه. تو توضحیاتش هم نوشته منافذ رو باز میکنه که فکر کنم همین باعث میشه چربی ها بیاد بیرون و زیر و پوست نمونه که یهو به صورت جوش چرکی بشه

ولی در کل فکر کنم جوش هام کمتر شده

همچنین نظرتون در مورد محلول ضد جوش تی تریه چیه ؟ :

ممنون

دوست عزیز من به شما توصیه میکنم از این پن استفاده کنید
:پن هیسه اک اوریاژ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Hyseac Pan 100gr

پاک کننده با خواص رطوبت رسانی

فاقد مواد صابونی با بوی مطبوع

ضد باکتری و قارچ

تنظیم کننده چربی و ضد التهاب

Milad._.R
03-01-2013, 00:36
دیگه هیدورم و یا تی تری استفاده نکنم . و فقط صبح و شب صورتم رو با این بشورم کافیه ؟

Atghia
03-01-2013, 00:38
دیگه هیدورم و یا تی تری استفاده نکنم . و فقط صبح و شب صورتم رو با این بشورم کافیه ؟
اره دوست عزیز این پن کار جفت مواردی که نام بردی رو انجام میده:n18:

Milad._.R
03-01-2013, 00:42
به صورت کلی پوست صورتم زیاد چرب نیست

فقط بینیم چرب میشه

بعضی موقع ها بعد از هیدرودرم گونه هام پوست پوست هم میشه (خیلی کم)

..

این پن هم در همون سایت DR fakhar قسمت ضد جوش ها نیست . مطمئنید روی جوش میتونه تاثیر بذاره ؟

خودتون استفاده کردید ؟

Atghia
03-01-2013, 13:16
به صورت کلی پوست صورتم زیاد چرب نیست

فقط بینیم چرب میشه

بعضی موقع ها بعد از هیدرودرم گونه هام پوست پوست هم میشه (خیلی کم)

..

این پن هم در همون سایت DR fakhar قسمت ضد جوش ها نیست . مطمئنید روی جوش میتونه تاثیر بذاره ؟

خودتون استفاده کردید ؟

اره دوست من مطمئن باشید مخصوص جوش هستش شما یک هفته اینو استفاده کن و تاثیرش رو ببین البته نمیگم معجزه میکنه اما تفاوتش رو کاملا حس میکنی
موفق باشید

Ali_softcenter
10-01-2013, 17:55
صابون استفاده نکنید روی پوست صورت...
این پن ها رو معمولا برای بدن استفاده میکنن

پیشنهاد میکنم به توصیه اکثر متخصصین توجه کنید و از فیس واش ها استفاده کنید

Delkook
11-01-2013, 22:02
مگه مشکل پن چیه؟ میکروب جمع میکنه؟

Ali_softcenter
11-01-2013, 23:31
مگه مشکل پن چیه؟ میکروب جمع میکنه؟

نه

صابون ها pH مناسبی ندارند و با چربی های پوست که به صورت نمک های اسیدی در پوست وجود دارد، ترکیب می شوند و باعث برداشتن چربی های مفید پوست و آسیب پوست می شوند.

اگه اصرار به استفاده از پن دارید پنی استفاده کنی که روش نوشته باشه هماهنگ با PH پوست.
معمولا کلمه PH روی جعبه به صورت انگلیسی نوشته شده.

یاسمن22
11-01-2013, 23:43
سلام این جوشها دوره داره اگه دورش بره برطرف میشه لطفا دسکاری هم نکن باعث میشه دیر خوب بشه اگه برطرف نشه به یک دکتر غدد مراعه کن

Greedy
11-01-2013, 23:44
نه

صابون ها pH مناسبی ندارند و با چربی های پوست که به صورت نمک های اسیدی در پوست وجود دارد، ترکیب می شوند و باعث برداشتن چربی های مفید پوست و آسیب پوست می شوند.

اگه اصرار به استفاده از پن دارید پنی استفاده کنی که روش نوشته باشه هماهنگ با PH پوست.

خودت پن یا ژل شستشوی خوبی سراغ داری که قیمتش هم مناسب باشه ؟
من 6 ماهی هست از ژل شستشوی سینره استفاده میکنم خوب بوده میشه گفت :
ولی هم به نظرم مقدارش کمه زود تموم میشه هم قیمتش بالاس یکم 10 تومن چیز بهتر سراغ داری همین حدود قیمت ؟
برای پوست چرب

Atghia
12-01-2013, 00:47
نه

دوست عزیز پن با صابون فرق داره:n01:

sara joooon
12-01-2013, 01:13
باسلام.آکنه وغرورجوانی بامصرف داروبرطرف نمیشود.اکنه هامربوط به وراثت ومحیط است وداروهای شیمیایی نه تنهابه رفع انهاکمک نمیکندبلکه پوست راحساس واگردرمصرف آن وقفه ایجادشودممکن است صورت تحریک ومشکلات جدی تری ایجادشود.بهترین راه برای برطرف کردن پاکسازی صورت باموادطبیعی متناسب باپوست توسط پزشک متخصص است.درضمن جوش هایی که خالی شده اند همیشگی وتااخرعمرباقی میماند.ازبیرون رفتن دربین ساعت های10تا4بعدازظهردرصورت امکان جلوگیری شود.

Ali_softcenter
12-01-2013, 02:18
خودت پن یا ژل شستشوی خوبی سراغ داری که قیمتش هم مناسب باشه ؟
من 6 ماهی هست از ژل شستشوی سینره استفاده میکنم خوب بوده میشه گفت :
ولی هم به نظرم مقدارش کمه زود تموم میشه هم قیمتش بالاس یکم 10 تومن چیز بهتر سراغ داری همین حدود قیمت ؟
برای پوست چرب

قیمتش بالاس؟؟؟:n13:

دیگه ارزون هیدرودرم هست...پن فولیکا هست که البته چند تا پن ذاره باید در خریدش دقت کنی! ژل شست و شوی دکتر ژیلا هست..
اینا همه ارزونن ولی به درد نمیخورن عزیز!! مثل همون سینره!
کلا پاک کننده های پوست چرب ایرانی خوب نیستن.
مگه اینکه پوستت مشکل خاصی نداشته باشه

دوست عزیز پن با صابون فرق داره:n01:

بله پن پاک کننده غیر صابونیه ولی بازم من ندیدم متخصص ها برای پوست صورت توصیه کنن
بعضیاشون هم ph خنثی نیستن

باسلام.آکنه وغرورجوانی بامصرف داروبرطرف نمیشود.اکنه هامربوط به وراثت ومحیط است وداروهای شیمیایی نه تنهابه رفع انهاکمک نمیکندبلکه پوست راحساس واگردرمصرف آن وقفه ایجادشودممکن است صورت تحریک ومشکلات جدی تری ایجادشود.بهترین راه برای برطرف کردن پاکسازی صورت باموادطبیعی متناسب باپوست توسط پزشک متخصص است.درضمن جوش هایی که خالی شده اند همیشگی وتااخرعمرباقی میماند.ازبیرون رفتن دربین ساعت های10تا4بعدازظهردرصورت امکان جلوگیری شود.

خسته نباشی دوست عزیز!!
یکی از راه های سریع درمان آکنه در حال حاضر مصرف کپسول های دایکسی سایکیلن و یا آکوتان هست!!
حالا کرم و لوسیون و...بماند!

polestar98g
12-01-2013, 08:49
یکی از راه های سریع درمان آکنه در حال حاضر مصرف کپسول های دایکسی سایکیلن و یا آکوتان هست!!
بلي آکوتان يا همون رآکوتان =>> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86%D9%88%DB%8C%D9%86
که متأسفانه هزينه اش خيلي بالاست:n28:

Delkook
12-01-2013, 11:12
پن ها معمولا نباید مواد قلیایی داشته باشن دیگه؟!
شاید به خاطر این کمتر توصیه میشن که ممکنه از لحاظ بهداشتی مثل ژل های شستشو نباشن به خصوص برای پوست چرب که ممکنه تجمع باکتری باعث جوش زدن بشه البته اینا حدس خودمه....

Ali_softcenter
12-01-2013, 13:31
پن ها معمولا نباید مواد قلیایی داشته باشن دیگه؟!
شاید به خاطر این کمتر توصیه میشن که ممکنه از لحاظ بهداشتی مثل ژل های شستشو نباشن به خصوص برای پوست چرب که ممکنه تجمع باکتری باعث جوش زدن بشه البته اینا حدس خودمه....

نه هیچ پن و صابونی کثیف نمیشه.
آره پن که قلیایی نیست کلا.
ولی پنی بگیرید که ph خنثی باشه.

معمولا توصیه میکنن خود پن رو به صورت نمالید فقط کفش رو بمالید.

کلا فیس واش ها کمتر حساسیت ایجاد میکنن بر روی پوست.

V E S T A
12-01-2013, 13:40
سلام

پن رو بر اساس نوع پوستتون انتخاب کتید Ph پن های مختلف بر اساس اینکه برای چه نوع پوستی هستن با هم فرق دارن

مثلا پن مخصوص پوست حساس و شکننده ، پن مخصوص پوست آلرژیک، پن مخصوص پوست خشک، پن مخصوص پوست چرب و مختلط ( ph خنثی ، اسیدی یا قلیایی هر کدوم برای تعدیل ph نوع خاصی از پوست استفاده

میشن)

Milad._.R
12-01-2013, 15:28
نه هیچ پن و صابونی کثیف نمیشه.
آره پن که قلیایی نیست کلا.
ولی پنی بگیرید که ph خنثی باشه.

معمولا توصیه میکنن خود پن رو به صورت نمالید فقط کفش رو بمالید.

کلا فیس واش ها کمتر حساسیت ایجاد میکنن بر روی پوست.

اونوقت به نظر شما پن هیسه اک اوریاژ چطوره ؟

---

برای پن های فولیکا روش مصرف به این صورته:

روش مصرف: ابتدا پوست را با آب ولرم مرطوب نماييد سپس پن آنتي آكنه فوليكا را بر روي نواحي مورد نظر ماليده و به آرامي تا حصول كف مناسب ماساژ دهيد. كف حاصله را بمدت 3 دقيقه بر روي پوست نگاهداشته سپس خوب آبكشي نمائيد در صورت نياز مصرف اين فرآورده را دو تا سه بار در روز تجديد فرمائيد

SA.JJ.AD
14-01-2013, 19:20
دوستان 1 سالی میشه رو قسمت پیشونیم جوش های خیلی کمرنگ و ریز به وجود اومده ( مخصوصا از وقتی که خدمت رفته بودم اینجور شده بود :n02::n21:
+
از 1 متری هم ممکنه معلوم نباشه !! اما تو اینه از نزدیک که میبینم همش قسمت پیشانیم چرب و پر از جوش های نامروئی و ریز هستش ( اصلا نمیدونم اسم اینا شاید جوش هم نباشه)
.
راهی هست مثه سایر قسمت های صورت شه و این جوش های ریز و مخصوا چرب بودن این قسمت پوست برطرف شه !! ؟:n01:ممنون میشم راهنمایی کنید ...

Ali_softcenter
16-01-2013, 00:07
اونوقت به نظر شما پن هیسه اک اوریاژ چطوره ؟

---

برای پن های فولیکا روش مصرف به این صورته:

روش مصرف: ابتدا پوست را با آب ولرم مرطوب نماييد سپس پن آنتي آكنه فوليكا را بر روي نواحي مورد نظر ماليده و به آرامي تا حصول كف مناسب ماساژ دهيد. كف حاصله را بمدت 3 دقيقه بر روي پوست نگاهداشته سپس خوب آبكشي نمائيد در صورت نياز مصرف اين فرآورده را دو تا سه بار در روز تجديد فرمائيد

خوبه اوریاژ

در ایرانی ها پن های فیس دوکس که جدید اومده بهتر از فولیکاس.
من هر دوش رو تست کردم
پن تنظیم کننده چربی پوست رو بگیرید در فیس دوکس اگه پوست چرب با منافذ باز دارید
و اگه بدنتون بو میگیره پن آنتی باکتریالش رو

دوستان 1 سالی میشه رو قسمت پیشونیم جوش های خیلی کمرنگ و ریز به وجود اومده ( مخصوصا از وقتی که خدمت رفته بودم اینجور شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
از 1 متری هم ممکنه معلوم نباشه !! اما تو اینه از نزدیک که میبینم همش قسمت پیشانیم چرب و پر از جوش های نامروئی و ریز هستش ( اصلا نمیدونم اسم اینا شاید جوش هم نباشه)
.
راهی هست مثه سایر قسمت های صورت شه و این جوش های ریز و مخصوا چرب بودن این قسمت پوست برطرف شه !! ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنون میشم راهنمایی کنید ...

بله میشه.
میتونید 40 تومن خرج کنید؟

Milad._.R
16-01-2013, 00:40
خوبه اوریاژ

در ایرانی ها پن های فیس دوکس که جدید اومده بهتر از فولیکاس.
من هر دوش رو تست کردم
پن تنظیم کننده چربی پوست رو بگیرید در فیس دوکس اگه پوست چرب با منافذ باز دارید
و اگه بدنتون بو میگیره پن آنتی باکتریالش رو

بله میشه.

منظورم برای صورت بود

پوستم زیاد چرب نیست ولی جوشیه

چند روزی هست که از پن هیسه اک اوریاژ استفاده میکنم ، ولی زیادی پوستم رو خشک میکنه

--

به نظرتون بهترین برای جوش صورت چیه ؟ (برای پوست های معمولی تا کمی چرب)

یکی بالای 10 تومن و یکی هم زیر 10 تومن معرفی کنید!

ممنون

Ali_softcenter
16-01-2013, 01:08
منظورم برای صورت بود

پوستم زیاد چرب نیست ولی جوشیه

چند روزی هست که از پن هیسه اک اوریاژ استفاده میکنم ، ولی زیادی پوستم رو خشک میکنه

--

به نظرتون بهترین برای جوش صورت چیه ؟ (برای پوست های معمولی تا کمی چرب)

یکی بالای 10 تومن و یکی هم زیر 10 تومن معرفی کنید!

ممنون

خود پن رو نمالید به پوست...کفش رو بمالید

پن بالای 10 تومن ایرانی فیس دوکس 12 تومن
خارجی بالای 10 تومن پن پوست چرب و جوش دار کلوارن

زیر 10 تومن فولیکا پن ضد آکنه

کلا پن زیاد تاثیر فوق العاده ای روی آکنه نداره ...بعد از پن از کرم های ضد آکنه استفاده کنید

m3hrdad.x
16-01-2013, 15:31
یکی از بهترین راه های خلاصی از شر جوش های آکنه(همین جوش جوونی) حدود 3-4 ماه مصرف قرص دکوتان هست..
البته سر خود نرین بگیرین/حتما با مشورت پزشک باشه..
قیمت فعلی هر خشاب هم فکر میکنم 12 هزار تومان هست.

SA.JJ.AD
16-01-2013, 18:45
بله میشه.

شدن رو که میشه !! اما اگه با هزینه ی کمتر و راه های دست ساز یا رعایت کردن یه سری موارد و ... بشه مشکلو رفع کرد خیلی بهتر و به صرفه تره :n02:
+
ببینید اصلا جوش نمیشه اسمشونو گذاشت !! خیلی ریز و بی رنگ هستن !! کلا قسمت پیشونیم خیلی چربه ! الان دست بکشم رو پیشونیم دستم کاملا روغنی میشه :n21::n04::n09: اما بقیه قسمت های صورتم کاملا نرمال و بعضا خشکه !!

+

فقط از فاصله ی خیلی نزدیک بکم دیده میشه :n21:

smallfrank
16-01-2013, 20:02
دوستان و پزشکان و متخصصان عزیز:n02:

برای برطرف کردن فرورفتگی که بعد از جوش ها از صورت میروید چه راهی را پیشنهاد میکنید ؟

ممنان:n06:

یکی از بهترین راه های خلاصی از شر جوش های آکنه(همین جوش جوونی) حدود 3-4 ماه مصرف قرص دکوتان هست..
البته سر خود نرین بگیرین/حتما با مشورت پزشک باشه..
قیمت فعلی هر خشاب هم فکر میکنم 12 هزار تومان هست.

دکوتان ریزش موی بسیار زیادی رو به همراه داره

من داکسی سایکلین استفاده میکنم البته با مشورت پزشک

Milad._.R
16-01-2013, 20:16
خود پن رو نمالید به پوست...کفش رو بمالید

پن بالای 10 تومن ایرانی فیس دوکس 12 تومن
خارجی بالای 10 تومن پن پوست چرب و جوش دار کلوارن

زیر 10 تومن فولیکا پن ضد آکنه

کلا پن زیاد تاثیر فوق العاده ای روی آکنه نداره ...بعد از پن از کرم های ضد آکنه استفاده کنید

الان همزمان که از پن هیسه اک استفاده میکنم از این کردم هم استفاده کنم یا بذارم بعد اینکه پن تموم شد ؟ :

ittools
16-01-2013, 20:19
سلام
به نظرتون سفیدی رنگ پوست از چی میتونه باشه ؟ از کمبو ویتامین و کمبود خون و ...
به نظر خودم رنگ پوستم زیادی سفیده البته اطرافیانم میگن معمولیه ولی خودم اینجوری حس نمیکنم .
کمخونی رو تو برگه آزمایش چجوری میشه تشخیص داد ؟

arash-king
17-01-2013, 09:42
سلام
دوستان من چندوقته هوس کردم صبحونه عسل بخورم :n02: ولی شنیدم میگن اگه عسل بخوری صورتت بدجور جوش میزنه
از خیلی ها هم شنیدم که میگن چون قند و شیرینی عسل طبیعی هست مشکلی نداره ..... الان نمیدونم کدوم حرف را قبول کنم ؟!

Ali_softcenter
17-01-2013, 13:06
شدن رو که میشه !! اما اگه با هزینه ی کمتر و راه های دست ساز یا رعایت کردن یه سری موارد و ... بشه مشکلو رفع کرد خیلی بهتر و به صرفه تره :n02:
+
ببینید اصلا جوش نمیشه اسمشونو گذاشت !! خیلی ریز و بی رنگ هستن !! کلا قسمت پیشونیم خیلی چربه ! الان دست بکشم رو پیشونیم دستم کاملا روغنی میشه :n21::n04::n09: اما بقیه قسمت های صورتم کاملا نرمال و بعضا خشکه !!

+

فقط از فاصله ی خیلی نزدیک بکم دیده میشه :n21:

به نظرم شما یه بار میکرودرم کنی خلاص میشی + استفاده از یه فیس واش مخصوص پوست های چرب که باید در طول روز هر 4-5 ساعت یه بار استفاده کنی + شب ها ژل دیفرین
اگه خوب نشد بیا هر چی میخوای بگو :دی

البته راه های کم هزینه تری هست مثل : ژل آکنو میس ( ایرانی ) شب ها + یه فیس واش ارزون مخصوص پوست چرب یا یه پن مخصوص پوست چرب مثل فیس دوکس 12 تومن + صبح ها محلول کلیندامایسین

البته اگه این ها کیست و خال نباشن...و جوش و کومدون باشن.

الان همزمان که از پن هیسه اک استفاده میکنم از این کردم هم استفاده کنم یا بذارم بعد اینکه پن تموم شد ؟ :

نه دیگه مگه نمیگی پوستم رو خیلی خشک میکنه؟؟ همزمان که بدتر میشه....پوسته پوسته میکنه؟

سلام
به نظرتون سفیدی رنگ پوست از چی میتونه باشه ؟ از کمبو ویتامین و کمبود خون و ...
به نظر خودم رنگ پوستم زیادی سفیده البته اطرافیانم میگن معمولیه ولی خودم اینجوری حس نمیکنم .
کمخونی رو تو برگه آزمایش چجوری میشه تشخیص داد ؟

سفیدی پوست فکر کنم ارثی و ژنتیکی باشه!! به کم خونی ربطی نداره!!! باز زردی رو بگی یه چیزی!!

میتونی برنزه کنی!

سلام
دوستان من چندوقته هوس کردم صبحونه عسل بخورم :n02: ولی شنیدم میگن اگه عسل بخوری صورتت بدجور جوش میزنه
از خیلی ها هم شنیدم که میگن چون قند و شیرینی عسل طبیعی هست مشکلی نداره ..... الان نمیدونم کدوم حرف را قبول کنم ؟!

نه اصلا و ابدا!

اگه عسل طبیعی باشه و درصد شکرش پایین باشه....حتی برای جوش مفید هم هست.
البته نه در حدی که عسل بمالی روی جوش از بین ببره :دی

ittools
17-01-2013, 13:19
سفیدی پوست فکر کنم ارثی و ژنتیکی باشه!! به کم خونی ربطی نداره!!! باز زردی رو بگی یه چیزی!!
میتونی برنزه کنی!

اره پوست مادرم هم سفیده . البته رنگ پوست برادرام مثل مال من نیست
با دستگاه یا این کرم های اتو برنزه ؟ البته از این کرم ها اصلا خوشم نمیاد . دوست دارم یه چیزی باشه همیشگی
همین سفیدی پوستم باعث میشه لک و جای جوش خیلی تو دید باشه که یکم اذیت میکنه
:n16:

Ali_softcenter
17-01-2013, 14:45
اره پوست مادرم هم سفیده . البته رنگ پوست برادرام مثل مال من نیست
با دستگاه یا این کرم های اتو برنزه ؟ البته از این کرم ها اصلا خوشم نمیاد . دوست دارم یه چیزی باشه همیشگی
همین سفیدی پوستم باعث میشه لک و جای جوش خیلی تو دید باشه که یکم اذیت میکنه

کرم ها که موقتیه...

دستگاه سولاریوم رو من نظری ندارم چون اطلاعاتی راجع بهش ندارم که بی ضرر هست یا نه...
با یه متخصص پوست مشورت کن ببین میتونی آفتاب طبیعی بگیری یا نه ( البته با ضد آفتاب )

لک و جای جوشت هم قابل درمانه.

Milad._.R
17-01-2013, 18:51
نه دیگه مگه نمیگی پوستم رو خیلی خشک میکنه؟؟ همزمان که بدتر میشه....پوسته پوسته میکنه؟

اره پوست پوست میشه . البته همه جا نه

اوایل که هم دور چشم و هم دور لبم رو پوست پوست میکرد .
دیگه دور چشم رو پن نمیزنم تقریبا مشکل برطرف شد . ولی نزدیک لب رو چون چندتا جوش هست مجبورم بزنم و بعدش هم کرم میزنم تا پوست پوست نشه.

کلا پن هیسه اک میتونه بهتر جوش رو درمان کنه یا این:

البته هنوز چند روز بیشتر نیست که از هیسه اک استفاده میکنم باید یکم بگذره تا تاثیرش رو نشون بده

Ali_softcenter
17-01-2013, 20:26
اره پوست پوست میشه . البته همه جا نه

اوایل که هم دور چشم و هم دور لبم رو پوست پوست میکرد .
دیگه دور چشم رو پن نمیزنم تقریبا مشکل برطرف شد . ولی نزدیک لب رو چون چندتا جوش هست مجبورم بزنم و بعدش هم کرم میزنم تا پوست پوست نشه.

کلا پن هیسه اک میتونه بهتر جوش رو درمان کنه یا این:

البته هنوز چند روز بیشتر نیست که از هیسه اک استفاده میکنم باید یکم بگذره تا تاثیرش رو نشون بده

تاثیر فوری؟ یکی دو روزه؟
نه پن روی جوش فوری تاثیر داره نه این کرم که لینک دادی
پن فقط چربی پوست رو میگیره. ادعاشون در مورد تاثیر فوری روی جوش تبلیغاتیه....به طور طبیعی جوش بعد از چند روز به واسطه خشک شدن پوست ممکنه از عمرش کاسته بشه.
این کرمی که لینک دادی رو تست کردم. تاثیری نداره
کلا هیچ کرمی نمیتونه جوش سر سفید یا التهابی رو یکی دو روزه از بین ببره...مگه این که آکنه خیلی کوچیک و ریز باشه و قرمز باشه...به مرحله سر سفیدی نرسیده باشه....دردناک نباشه.
درمان آکنه با درمان پوست چرب متفاوته و درمان خودش رو می طلبه.
شما اینقدر پوستت رو خشک کنی که کل پوستت هم پوسته پوسته بشه باز اون جوشه سر جاشه چند روز که گذشت بعد ممکنه از بین بره و کوچیک بشه....مگه اینکه خیلی ریز باشه که جوش های خیلی ریز معمولا نمیتونن زیاد مقاومت کنن.
در ضمن شما مرطوب کننده که میزنی حواست باشه مرطوب کننده مخصوص پوست جوشدار بزنی! وگرنه خودش آکنه زاس

Milad._.R
17-01-2013, 21:31
تاثیر فوری؟ یکی دو روزه؟
نه پن روی جوش فوری تاثیر داره نه این کرم که لینک دادی
پن فقط چربی پوست رو میگیره. ادعاشون در مورد تاثیر فوری روی جوش تبلیغاتیه....به طور طبیعی جوش بعد از چند روز به واسطه خشک شدن پوست ممکنه از عمرش کاسته بشه.
این کرمی که لینک دادی رو تست کردم. تاثیری نداره
کلا هیچ کرمی نمیتونه جوش سر سفید یا التهابی رو یکی دو روزه از بین ببره...مگه این که آکنه خیلی کوچیک و ریز باشه و قرمز باشه...به مرحله سر سفیدی نرسیده باشه....دردناک نباشه.
درمان آکنه با درمان پوست چرب متفاوته و درمان خودش رو می طلبه.
شما اینقدر پوستت رو خشک کنی که کل پوستت هم پوسته پوسته بشه باز اون جوشه سر جاشه چند روز که گذشت بعد ممکنه از بین بره و کوچیک بشه....مگه اینکه خیلی ریز باشه که جوش های خیلی ریز معمولا نمیتونن زیاد مقاومت کنن.
در ضمن شما مرطوب کننده که میزنی حواست باشه مرطوب کننده مخصوص پوست جوشدار بزنی! وگرنه خودش آکنه زاس

مرطوب کننده ارزون قیمت چی خوبه ؟

امولسيون مرطوب كننده هيدرودرم چطوره ؟

توضیحات داخل سایتش:

امولسيون مرطوب كننده هيدرودرم
تنظيم كننده ترشح چربي پوست و از بين برنده حالت براقيت پوست به مدت طولاني و كمك به بهبود جوش هاي صورتويژگي هاي مواد موثر:در فرمولاسيون اين فراورده روغن هاي گياهي و معدني كه موجب تحريك پوست هاي چرب و جوش هاي صورت مي گردند به كار نرفته است و اين محصول از كمپلكس سبومين، پيروكتون، اولامين لسيتين وگليسرين جهت تنظيم ترشح چربي و ايجاد رطوبت مورد نياز پوست استفاده شده است سبومين:از چهار ماده كه در ساختارطبيعي پوست موجود مي باشد ساخته شده است و باعث خنثي نمودن اثرات بسيار مخرب اشعه ي ماورا بنفش نور خورشيد بر افزايش ضخامت لايه شاخي پوست شده و با ايجاد اختلال در متابوليسم باكتري ها و قارچ ها به كمك خواص ضد ميكروبي و ضد قارچي خود و همچنين كاهش ترشح غدد سبابه پوست از ايجاد آكنه ها و جوش در پوست هاي چرب جلوگيري مي كند.پيركتون اولامين: كه به كمك خواص آنتي اكسيداني خود با اثر بر طيف وسيعي از قارچ ها و باكتري ها و جلوگيري از رشد ميكروارگانيزم ها ي مضر بر سطح پوست ، سبب حفظ سلامت پوست و جلوگيري از ايجاد آكنه مي گردد.پلي متيل متاكريلات: اين ماده با جذب چربي اضافي از سطح پوست و همچنين بازتابش نور تابيده شده به پوست به از بين رفتن براقي پوست به مدت طولاني كمك نموده و موجب بهبود ساختار و باز گشت شفافيت طبيعي پوست صورت مي شود.لسيتين: اين ماده كه داراي فسفوليپيد هاي طبيعي فراوان در ساختار خود بوده ، عمدتا از دانه هاي سويا بدست مي آيد.فسفو ليپيد ها با اتصال به مولكول هاي آب و روغن اثرات پاك كنندگي ،مرطوب كنندگي و نرم كنندگي را به صورت طبيعي ايجاد مي كند و از سوي ديگر با نفوذ به لايه اپيدرم پوست ، مواد مفيد موجود در تركيب خود شامل كولين ، اينوسيتول ولينوئيك اسيد را كه در رشد و عملكرد سلول هاي پوستي نقش اساسي دارند به غشاي سلولي منتقل كرده و سبب تقويت و بهبود ساختار پوست مي شود.گليسرين: يك مرطوب كننده ي سازگار با پوست مي باشد كه با جذب آب بر روي پوست اثر خود را اعمال و سبب لطافت و نرمي پوست مي گردد. اين ماده با ايجاد توازن در ميزان آب موجود در ماتريكس بين سلولي موجب پايداري ساختار پوست و بهبود عملكرد ساير چربي هاي مفيد در پوست نيز مي شود

قيمت محصول 9188 تومان

arash-king
18-01-2013, 11:43
دوستان به دادم برسید دارم کلافه میشم . چد روزی هست ناحیه بینی و پیشونی ام جوش های چرکی میزنه . هرکاری میکنم از بین نمیره

+

اوایل وقتی صورتم جوش میزد شب ها قبل از خواب ژل کلیندامایسین میزدم و صبح با صابون NO-ACNE گلنار صورتم را میشستم و جوش ها برطرف میشد ولی این 5-4 تا جوشی که تازه زده از بین نمیره

TR4NC3
18-01-2013, 12:04
دوستان من الان یه ماهه oratane + ژل کلیندامایسین برای جوش های صورتم استفاده میکنم ...
الان خیلی بهتر شده ... دیگه اصلا جوش فعال ندارم و صورتم هم دو هفته ای میشه جوش جدید نزده ...
فقط صورتم یه خورده قرمز شده + جای جوش ها ...

فقط من الان قرص هام تموم شده , یک هفته دیگه هم نوبت دکتر پوستم هست ...
خواستم ببینم تو این مدت چیکار میشه کرد تا باز جوش جدید نزنم ؟ در حال حاضر صبح و شب صورتم رو با صابون KLORANE که دکتر نوشته میشورم + میرم بیرون ضدآفتاب استفاده میکنم ...
کافیه ؟ راستی از ژل کلیندامایسینه مونده یه خورده :دی تو این هفته ازش استفاده کنم یا بذارم پوست صورتم یه استراحتی کنه ؟

ممنون :n12:

A M ! N
18-01-2013, 12:10
دوستان به دادم برسید دارم کلافه میشم . چد روزی هست ناحیه بینی و پیشونی ام جوش های چرکی میزنه . هرکاری میکنم از بین نمیره
+
اوایل وقتی صورتم جوش میزد شب ها قبل از خواب ژل کلیندامایسین میزدم و صبح با صابون NO-ACNE گلنار صورتم را میشستم و جوش ها برطرف میشد ولی این 5-4 تا جوشی که تازه زده از بین نمیره

+ جوشهای چرکی سرسفید اگه منظورتونه ، با کمبود ویتامین های بدن تشدید میشه.
+ اگه طبعتون گرمه ( یعنی گرمایی هستید ) مصرف گرمی هارو کنار بگذارید.
+ مصرف کاهو و اسفناج و ماست توصیه میشه.
+ قرص داکسی سایکلین هم همرو ناکوت میکنه منتها برای مصرفش از پزشک مشورت بگیرید.
+ سونا برید.

++ ازین صابونها استفاده نکنید ، فقط پوستتون رو حساس تر میکنید.

شیوه ی درمان جوش همه جا این شکلیه :

" جلوگیری از ایجاد جوشهای جدید ( که با تدبیرهای غذایی و بهداشتی انجام میشه ) - جوشهای قدیمی خودشون بعد از دو یا سه هفته ناپدید میشن "

A M ! N
18-01-2013, 12:21
دوستان من الان یه ماهه oratane + ژل کلیندامایسین برای جوش های صورتم استفاده میکنم ...
الان خیلی بهتر شده ... دیگه اصلا جوش فعال ندارم و صورتم هم دو هفته ای میشه جوش جدید نزده ...
فقط صورتم یه خورده قرمز شده + جای جوش ها ...

فقط من الان قرص هام تموم شده , یک هفته دیگه هم نوبت دکتر پوستم هست ...
خواستم ببینم تو این مدت چیکار میشه کرد تا باز جوش جدید نزنم ؟ در حال حاضر صبح و شب صورتم رو با صابون KLORANE که دکتر نوشته میشورم + میرم بیرون ضدآفتاب استفاده میکنم ...
کافیه ؟ راستی از ژل کلیندامایسینه مونده یه خورده :دی تو این هفته ازش استفاده کنم یا بذارم پوست صورتم یه استراحتی کنه ؟

ممنون :n12:

شما یعنی اینقدر جوشهاتون وخیم بوده که براتون آکوتان تجویز شده ؟!

داروهای ضدجوش خانواده ی Isotretinoin عوارض زیادی دارن. بهتر بود
به جاش از داکسی سایکلین استفاده میکردین که عوارضش به مراتب
کمتره.

این که صورتتون قرمز شده یعنی پوستتون رو با این مواد و ژل ها حساس کردین.. ببینید منبع جوش داخلی
هستش یعنــــی استفاده از مواد موضعی یکجور کلکه و فقط پوست رو حساس تر میکنه.. همینطور که در
پست قبلی هــــم گفتم شما فقط کافیه از جوشهای جدید جلوگیری کنید ، جوشهای قدیمی بعد از مدتی
ناپدید میشن.

TR4NC3
18-01-2013, 12:45
شما یعنی اینقدر جوشهاتون وخیم بوده که براتون آکوتان تجویز شده ؟!

داروهای ضدجوش خانواده ی Isotretinoin عوارض زیادی دارن. بهتر بود
به جاش از داکسی سایکلین استفاده میکردین که عوارضش به مراتب
کمتره.

این که صورتتون قرمز شده یعنی پوستتون رو با این مواد و ژل ها حساس کردین.. ببینید منبع جوش داخلی
هستش یعنــــی استفاده از مواد موضعی یکجور کلکه و فقط پوست رو حساس تر میکنه.. همینطور که در
پست قبلی هــــم گفتم شما فقط کافیه از جوشهای جدید جلوگیری کنید ، جوشهای قدیمی بعد از مدتی
ناپدید میشن.

خیلی وخیم نیست ... ولی چند بار که رفتم دکتر , هر دارویی مینوشت اثری نداشت ...

داکسی سایکلین هم استفاده کردم قبلا , ولی نتیجه ای نگرفتم ...

خوب برای جلوگیری از جوش جدید چیکار باید کرد ؟ :n27:

Ali_softcenter
18-01-2013, 12:55
مرطوب کننده ارزون قیمت چی خوبه ؟

امولسيون مرطوب كننده هيدرودرم چطوره ؟

توضیحات داخل سایتش:

امولسيون مرطوب كننده هيدرودرم
تنظيم كننده ترشح چربي پوست و از بين برنده حالت براقيت پوست به مدت طولاني و كمك به بهبود جوش هاي صورت
ويژگي هاي مواد موثر:در فرمولاسيون اين فراورده روغن هاي گياهي و معدني كه موجب تحريك پوست هاي چرب و جوش هاي صورت مي گردند به كار نرفته است و اين محصول از كمپلكس سبومين، پيروكتون، اولامين لسيتين وگليسرين جهت تنظيم ترشح چربي و ايجاد رطوبت مورد نياز پوست استفاده شده است سبومين:از چهار ماده كه در ساختارطبيعي پوست موجود مي باشد ساخته شده است و باعث خنثي نمودن اثرات بسيار مخرب اشعه ي ماورا بنفش نور خورشيد بر افزايش ضخامت لايه شاخي پوست شده و با ايجاد اختلال در متابوليسم باكتري ها و قارچ ها به كمك خواص ضد ميكروبي و ضد قارچي خود و همچنين كاهش ترشح غدد سبابه پوست از ايجاد آكنه ها و جوش در پوست هاي چرب جلوگيري مي كند.پيركتون اولامين: كه به كمك خواص آنتي اكسيداني خود با اثر بر طيف وسيعي از قارچ ها و باكتري ها و جلوگيري از رشد ميكروارگانيزم ها ي مضر بر سطح پوست ، سبب حفظ سلامت پوست و جلوگيري از ايجاد آكنه مي گردد.پلي متيل متاكريلات: اين ماده با جذب چربي اضافي از سطح پوست و همچنين بازتابش نور تابيده شده به پوست به از بين رفتن براقي پوست به مدت طولاني كمك نموده و موجب بهبود ساختار و باز گشت شفافيت طبيعي پوست صورت مي شود.لسيتين: اين ماده كه داراي فسفوليپيد هاي طبيعي فراوان در ساختار خود بوده ، عمدتا از دانه هاي سويا بدست مي آيد.فسفو ليپيد ها با اتصال به مولكول هاي آب و روغن اثرات پاك كنندگي ،مرطوب كنندگي و نرم كنندگي را به صورت طبيعي ايجاد مي كند و از سوي ديگر با نفوذ به لايه اپيدرم پوست ، مواد مفيد موجود در تركيب خود شامل كولين ، اينوسيتول ولينوئيك اسيد را كه در رشد و عملكرد سلول هاي پوستي نقش اساسي دارند به غشاي سلولي منتقل كرده و سبب تقويت و بهبود ساختار پوست مي شود.گليسرين: يك مرطوب كننده ي سازگار با پوست مي باشد كه با جذب آب بر روي پوست اثر خود را اعمال و سبب لطافت و نرمي پوست مي گردد. اين ماده با ايجاد توازن در ميزان آب موجود در ماتريكس بين سلولي موجب پايداري ساختار پوست و بهبود عملكرد ساير چربي هاي مفيد در پوست نيز مي شود

قيمت محصول 9188 تومان

ببینید مرطوب کننده های ایرانی پوست چرب رو که کلا من پیشنهاد نمیدم....ولی اگه اصرار دارید میتونید از مرطوب کننده فاقد چربی فیس دوکس استفاده کنید

هیچ مرطوب کننده ای هم باعث بهبود جوش صورت نمیشه...همه ش جملات تبلیغاتی هست

A M ! N
18-01-2013, 12:58
خیلی وخیم نیست ... ولی چند بار که رفتم دکتر , هر دارویی مینوشت اثری نداشت ...

داکسی سایکلین هم استفاده کردم قبلا , ولی نتیجه ای نگرفتم ...

خوب برای جلوگیری از جوش جدید چیکار باید کرد ؟
:n27:

پس در مرحله ی آخر آکوتـان براتون تجویز شده. داشتم تعجب میکردم ، دکترهای پوست همیشه از قرصهای ضعیف شروع میکنن
و در صورت نگرفتن نتیجه از داروهای قویتر استفاده میکنن. جوشی نیست که آکوتان از بین نبره ولی عوارضش بر روی دستگاه کبد
و ... رو نمیشه نادیده گرفت..

بـرای جلوگیـری اولین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که برین یه رشته ی ورزشی که عرقتون رو در بیاره یعنی فعالیتـــــش زیاد باشه.
ورزش خیـلی گام مهمیه. شیرینی جات ، چربی جات ، گرمی جات تعطیل ! درعوض به مصرف مواد خنک رو بیارید ، طبق تجربه بهتون
میگم از خوراک ماست و اسفناج - کاهوی خالی - اسفناج خالی و خام - ماست و خیار تغذیه کنید که بهترین داروهه. اگه صورتتون مو
درمیاره اصلاح نکنید و همیشه ته ریش داشته باشید. با جوشها ور نرید... !

بازم برای تاکیــد میگــم ورزش و اون تدابیر لازم در رژیمهای غذایی حتمن باید انجام بشه. هر دکتری هم که برین این رو بهتون گوشزد
خواهد کرد. اگه سنتون بین 16 تا 20 هست که کاملن طبیعیه و این جوش ها باید دوره ی خودش رو طی کنه ولی میشه کنترلش کرد.
اگه هم بالای 20 سال دارید که دیگه کم کم مشکلتون برطرف میشه. اصلن دائمی نیست خیالت راحت.

ittools
18-01-2013, 13:24
ماشالله چقدر اطلاعات دارید شماها :n02:
دیدید کنار بینی بعضی اوقات مویرگ های زیر پوستی قابل رویت تشکیل میشه که با بالا رفتن سن بیشتر هم میشه برای درمانش چه کرم یا محلولی رو پیشنهاد میدید ؟
من خودم اینو پیدا کردم به نظرتون موثره ؟ حالا قیمتش هم مهم نیست فقط جواب بده

Plant System Cleansing Miceller Water (محلول رزاکالم ضد قرمزی پلنت سیستم)

پاک کننده ایده آل برای پوستهای حساس و فوق حساس

دارای خواص درمانی برطرف کردن التهاب و قرمزی پوست

کمک به درمان رزاسه (مویرگهای زیرپوستی قابل روئیت)

A M ! N
18-01-2013, 18:34
ماشالله چقدر اطلاعات دارید شماها :n02:
دیدید کنار بینی بعضی اوقات مویرگ های زیر پوستی قابل رویت تشکیل میشه که با بالا رفتن سن بیشتر هم میشه برای درمانش چه کرم یا محلولی رو پیشنهاد میدید ؟
من خودم اینو پیدا کردم به نظرتون موثره ؟ حالا قیمتش هم مهم نیست فقط جواب بده

در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم.
مویرگهای قابل رویت سطح پوست اطراف بینی و لپ که broken capillary نامیده میشن بیشتر در پوستهای حساس وجود دارن.
از شرایطی که تشدیش میکنه :

- محیطهای گرم
- وزش باد به سمت صورت
- سوختگی ( مثلن آفتاب سوختگی )
- وقتی که از یک محل به محلی دیگر با دمای بسیار متفاوت برین
- هرگونه فشاری که روی صورت وارد بشه ( مثلن گاهی پشت کامپیوتر دستتون رو میزارین روی لپتون ناخوداگاه )

من شنیدم براش کرمهایی با ادعای بهبود این هست. ولی قطعی ترین راهش لیزر.
ضمنن ویتامین سی هم مصرف کنید.

ittools
18-01-2013, 19:00
در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم.
مویرگهای قابل رویت سطح پوست اطراف بینی و لپ که broken capillary نامیده میشن بیشتر در پوستهای حساس وجود دارن.
از شرایطی که تشدیش میکنه :

- محیطهای گرم
- وزش باد به سمت صورت
- سوختگی ( مثلن آفتاب سوختگی )
- وقتی که از یک محل به محلی دیگر با دمای بسیار متفاوت برین
- هرگونه فشاری که روی صورت وارد بشه ( مثلن گاهی پشت کامپیوتر دستتون رو میزارین روی لپتون ناخوداگاه )

من شنیدم براش کرمهایی با ادعای بهبود این هست. ولی قطعی ترین راهش لیزر.
ضمنن ویتامین سی هم مصرف کنید.

آره پوست صورتم حساسه :n02:
اونقدرا تو چشم نیست ولی چون پوست صورتم روشنه به این خاطر تو آینه زیاد دقت کنی دیده میشه
ممنون :n16:

shaya_6
18-01-2013, 19:38
از محلول رزاکالم ضد قرمزی پلنت سیستم میتونی استفاده کنی کار این محصول اینه که

پاک کننده ایده آل برای پوستهای حساس و فوق حساس (آرایش صورت و چشم)

دارای خواص درمانی برطرف کردن التهاب و قرمزی پوست

کمک به درمان رزاسه (مویرگهای زیرپوستی قابل روئیت)

ترنم اعتمادی
18-01-2013, 20:45
من یه ماسک خیلی راحت رو برای کسایی که از جوشاشون خسته شدن یا موهایی دارن که شوره داره پیشنهاد میکنم من امتحانش کردم الان جوشم خیلی کم شده و سرم اصلا شوره نداره
یه قاشق چای خوری جوش شیرین
یه قاشق مربا خوری عسل مرغوبی که به هیچ عنوان شکرک نزنه
دو قاشق سوپ خوری آب
بعد از استحمام کامل که سر جوشا بازه فقط کافیه این رو به پوستتون بمالین و چند ثانیه ماساژ و بعد هم شستن پوست و آبکشی
برای مو نیازی یه عسل نیست فقط جوش شیرین کافیه
یکم سوزش رو داره اما باعث میشه که پوستایی که باز هستن خشک بشن
خودم حتی سر جوشام رو باز میکنم که به خوردش بره و خیلی بهترم
البته من زیاد جوش نمیزنم اما همونم خوب کرده

arash-king
18-01-2013, 22:02
دوستان موادی مانند الکل ، آبلیمو و سرکه برای جوش مفیده یا مضر ؟!

من الان از یه ژل دارم استفاده میکنم .... یکی از دوستان استفاده کرده بود نتیجه گرفته بود

A M ! N
18-01-2013, 22:11
دوستان موادی مانند الکل ، آبلیمو و سرکه برای جوش مفیده یا مضر ؟!

من الان از یه ژل دارم استفاده میکنم .... یکی از دوستان استفاده کرده بود نتیجه گرفته بود

اصلن و ابدن ؛ بـــه هیچ وجه این کارو انجام نده آقا آرش. یعنی به طـور کلی
هیچوقت راهـــکارهایی که این و اون میزارن جلوی پات رو همینطوری انجام
نده. استفـــاده از آبلیمو و سرکه به شدت به پوستتون آسیب میزنه. باعث
میشه در روی پوستتون فرو رفتگی هایی ایجاد بشه که گاهن خیلی عمیق
هستن ( در نقاط جوش )؛ این تاکید من رو کاملن جدی بگیر.

ترنم اعتمادی
18-01-2013, 22:36
زدن مواد اسیدی به پوست باعث چروک خوردن پوست میشه
و الکل هم باعث میشه جوش زخم بشه که یه حالت سوختگی به خودش میگیره و جاش هم میمونه

arash-king
18-01-2013, 22:38
اصلن و ابدن ؛ بـــه هیچ وجه این کارو انجام نده آقا آرش. یعنی به طـور کلی
هیچوقت راهـــکارهایی که این و اون میزارن جلوی پات رو همینطوری انجام
نده. استفـــاده از آبلیمو و سرکه به شدت به پوستتون آسیب میزنه. باعث
میشه در روی پوستتون فرو رفتگی هایی ایجاد بشه که گاهن خیلی عمیق
هستن ( در نقاط جوش )؛ این تاکید من رو کاملن جدی بگیر.

ممنون :n16: والا به خدا دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟! خسته شدم از دست این جوش های صورت
هرکاری میکنم نمیره . بهترین راه چیه ؟! درضمن من زیاد تمایل ندارم از قرص استفاده کنم . صابون یا ژل یا مواد مالیدنی روی صورت را بیشتر ترجیح میدم

A M ! N
18-01-2013, 23:07
ممنون :n16: والا به خدا دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟! خسته شدم از دست این جوش های صورت
هرکاری میکنم نمیره . بهترین راه چیه ؟! درضمن من زیاد تمایل ندارم از قرص استفاده کنم . صابون یا ژل یا مواد مالیدنی روی صورت را بیشتر ترجیح میدم

ببین من همه ی اینهارو دیدم و دارم بهت میگم. از هیچ صابونی نمیخـواد استفاده کنی، مطمئن باش
به پوستت لطمه میزنی و کار بدتر میشه و در آینده چیزی جز پشیمـونی برات نمیمونه. کار با استفاده
از مواد موضعی درست نمیشه و فقط بدتر میشه و صورتتون تحریک پذیر میکنه. راحتتر بگم بزار جوش
ها به روال عادی خودشون باشن اصلن بهشون ور نــرو. فقط همونطور که در پستهای قبل گفتم رژیم
غذایی و ورزش رو رعایت کنی جوشهات کم کم بهبود پیدا میکنه.
اکثر افراد به دلیل بی صبری در درمان جوش دست به کارهای عجیب و غریب میزنن که نتیجه اش فقط
پشیمونیه. عزیز این هارو جدی بگیر. اگر هم از مواد موضعی استفــاده میکنی اطمینان حاصل کن که
روی پوست صورت تاثیری نمیزاره یا الکلی یا اسیدی یا قلیایی نباشه. قبل از هرکار اینجا سوال کن.

چندسالته آرش جان ؟

arash-king
19-01-2013, 08:50
ببین من همه ی اینهارو دیدم و دارم بهت میگم. از هیچ صابونی نمیخـواد استفاده کنی، مطمئن باش
به پوستت لطمه میزنی و کار بدتر میشه و در آینده چیزی جز پشیمـونی برات نمیمونه. کار با استفاده
از مواد موضعی درست نمیشه و فقط بدتر میشه و صورتتون تحریک پذیر میکنه. راحتتر بگم بزار جوش
ها به روال عادی خودشون باشن اصلن بهشون ور نــرو. فقط همونطور که در پستهای قبل گفتم رژیم
غذایی و ورزش رو رعایت کنی جوشهات کم کم بهبود پیدا میکنه.
اکثر افراد به دلیل بی صبری در درمان جوش دست به کارهای عجیب و غریب میزنن که نتیجه اش فقط
پشیمونیه. عزیز این هارو جدی بگیر. اگر هم از مواد موضعی استفــاده میکنی اطمینان حاصل کن که
روی پوست صورت تاثیری نمیزاره یا الکلی یا اسیدی یا قلیایی نباشه. قبل از هرکار اینجا سوال کن.

چندسالته آرش جان ؟

بازم ممنون :n16: من الان 20 سالمه ..... اونطور که شما گفتید یعنی باید در درمان جوش صبر داشته باشیم ولی من میخوام سریعتر این مشکل را برطرف کنم
جوش کنار بینی ام 4-3 روزه مونده و قرمز شده و متورم ...... نمیدونم مشکل از کجاست ؟! من تقریبا رژیم غذایی را کنترل میکنم یعنی زیاد مواد گرمی نمیخورم مثل شیرینی و شکلات و . . .

hamed malekpour
19-01-2013, 11:28
چه کار کنم تا صورتم بعد از اصلاح با تیغ جوش نزنه مراحلش چییه؟

shaya_6
19-01-2013, 11:33
برای جلوگیری از جوش هایی که در اثر اصلاح صورت به وجود می آد اگه می تونی محلول پوست چرب نئوستراتا رو تهیه کن بعد از اصلاح بزن به صورتت جای افترشیو .دیگه به طور کل پوستت جوش نمی زنه

shaya_6
19-01-2013, 11:36
بازم ممنون :n16: من الان 20 سالمه ..... اونطور که شما گفتید یعنی باید در درمان جوش صبر داشته باشیم ولی من میخوام سریعتر این مشکل را برطرف کنم
جوش کنار بینی ام 4-3 روزه مونده و قرمز شده و متورم ...... نمیدونم مشکل از کجاست ؟! من تقریبا رژیم غذایی را کنترل میکنم یعنی زیاد مواد گرمی نمیخورم مثل شیرینی و شکلات و . . .

اگه میخوای از این جوش ها خلاص بشی اولین و مهترین کاری که باید انجام بدی اینه که بصورت روزانه به درستی پوستت رو بشوری . یعنی از یه شوینده ای استفاده کنی که فاقد مواد صابونی باشه ، مثل پن ، یا ژل شستشوی صورت که با توجه به جنس پوستت انتخاب کنی . و بصورت هفتگی پوستت رو پاکسازی کنی

Ali_softcenter
19-01-2013, 11:56

عزیز شما زیر نظر پزشک دایکسی مصرف کنی جوش نمیزنی...عوارضشم جز برای کسایی که ناراحتی معده دارن مشکل خاصی نداره.

برای جوش های دردناک بهتره از ترکیب کرم های پانوکسیل و کرم اریترومایسین 4% شب ها قبل خواب روش استفاده کنی تا زودتر خشک بشه.

چه کار کنم تا صورتم بعد از اصلاح با تیغ جوش نزنه مراحلش چییه؟

سعی کنید از ژل ها و فوم های مخصوص پوست حساس استفاده کنید برای اصلاح.
بعدش هم میتونی سریعا یه پاک کننده مخصوص پوستت بزنی و با آب بشوری اینطوری حساسیت ناشی از جوش زدن به حداقل میرسه.
از کرم های بعد از اصلاح هم میتونی استفاده کنی البته اگه پوستت چرب یا حساسه باید مطمئن بشی اون کرم مخصوص پوست های حساس یا جوشدار هست و خودش عامل جوش نیست

A M ! N
19-01-2013, 12:13

آرش جان شما به دکتر مراجعه کردین ؟ چون همیشـــه ضایعاتی که روی پوست در میـان جوش جوانی نیستن.
مثلن اگه جوشهاتون میخاره ممکنه جوش جوانی نباشه. درمان جوش صورت حداقـل در بهترین حالت 6 ماه طول
میکشه ، چیزی نیست که یک هفته ای ردیف بشه. شما هنوز خیلی جوونی و جـای نگرانــی نیست.. جــوش
شما به احتمال زیاد از نوع پاپول ( قرمز برجسته ) و پاسچول ( جوشهای چرکی ) باشه. مهمتـــرین دلیـل جوش
جوانی تنظیم نبودن ترشحات هورمونی هستش که این باز خودش شامل ژنتیک هم میشه. گاهی اوقات حتی
ترشحات هورمونی مقدارش متعادله ولی باز جوش میزنین که این نشون میده پوست شما به همون مقدار
هورمون هم حساس هستش. اینکه رژیم غذاییتون رو کنترل کنید کمک میکنه کــه جـوش شما تشدید نشه نه
اینکه درمان بشه. منم همسال شما هستم به مدت 2 سال صورتم جوش زد البته شدیـد نبود ولی دقیقن الان
شما هرچی میگین رو من درک میکنم ؛ چیزی که بهت میگم رو گوش بدی وضعت خیلی بهتر میشه.

ممکنه الان هربار که میری جلوی آینه دغدغت جوشهای صورتت باشه ، ولی باید بگم که بهتره که اصلن بهشون
محل نزاری ، اصلن فکر نکن به این جوشها. هرچی فکر کنی اعصابت میریزه به هم و جوش زدنت تشدید میشه
به نظر میاد خیلی حساس باشی نسبت به جوش ، همین باعث میشه فرایند جوش زدنت بیشتر عود کنه ، پس
بهتر سعی داشته باشی که بیخیال باشی از لحاظ عصبی آروم باشی. در طول درمان جوش خواب کافی خیلــی
خیلی اهمیت داره که این خودش کمک میکنه اعصاب شما آروم بشه و همچنین پوست شما استراحت کنه.
روزی دو سه بار صورتت رو با آب و ژل ملایم ( ملایم ph خنثی ) بشور.. سونا حتمن برو و همچنان که داخل سونا
هستی پوست صورتت رو ماساژ بده. ویتامین A مصرف کن مثل اسفناج ، هویج ، کاهو یا قرص.
جای گرم باعث میشه وضعیت جوشهای شما به فاز فعال تر تغییر پیدا کنن. پس فعلن از مصرف چیزی که باعث
میشه شما گرمتون بشه خودداری کنید. از مواد آرایشی استفاده نکن . ورزش حتمن حتمن انجام بده.

مواد گرمی رو باید بهتر بشناسی خیلی چیزهارو شما همینطوری میخوری و نمیدونی که آیا گرمیـه یا سردیـــه.
یک سرچ کوچیک در مورد مواد غذایی گرم و سرد بزن.

برو عطاری یک شیشه عرق کاسنی بگیر ( یکی از سردیهای قوی که خیلی اثربخشه ) البته خود کاسنی خیلی
قویتره ولی بعید میدونم بتونی بخوری خیلی تلخه.

آلبالو ، هندوانه ، گوجه فرنگی ، ترش مزه ها مثلن لواشک ترش ، قره قروت ، دوغ ترش برات خیلی خوبه.

البته اگه به غذاهای گرم سازگار هستیـــد ، در مصــرف سردیجات ملاحظه کنید چون ممکنه باعث افت فشارتون
بشه و اصطلاحن سردیتون بشه.

درپایان بازم میگم : آرام و صبور باشیـــد.

arash-king
20-01-2013, 19:42
درود بر دوستان مخصوصا آقا امین گل :n16:

یه سوال : وقتی میریم حموم یا میخوایم صورت را با آب بشوریم ، آب خیلی سرد برای صورت و پوست صورت مفیده یا آب ولرم ؟!

A M ! N
20-01-2013, 19:57
درود بر دوستان مخصوصا آقا امین گل :n16:

یه سوال : وقتی میریم حموم یا میخوایم صورت را با آب بشوریم ، آب خیلی سرد برای صورت و پوست صورت مفیده یا آب ولرم ؟!

سلام عزیزم. :n11:

آب خیلی سرد یا آب داغ برای شستشوی صورت توصیه نمیشه بنا به دلایلی. بهترین آب برای شستشوی صورت آب ولرم هستش.

آب خیلی گرم به پوست آسیب میزنه و میتونه به قرمزی صورت منجر بشه - آب سرد هم چربی هارو پاک نمیکنه. بهتریـــن آب، ولـرم
هستش.

arash-king
20-01-2013, 20:14
سلام عزیزم. :n11:

آب خیلی سرد یا آب داغ برای شستشوی صورت توصیه نمیشه بنا به دلایلی. بهترین آب برای شستشوی صورت آب ولرم هستش.

آب خیلی گرم به پوست آسیب میزنه و میتونه به قرمزی صورت منجر بشه - آب سرد هم چربی هارو پاک نمیکنه. بهتریـــن آب، ولـرم
هستش.

ممنون :n16: ببخشید من هی سوال میکنما ! باور کنید پوست صورتم خیلی واسم مهمه و خیلی حساسم روی پوست صورت :n02:

مطمئنید مواد غذایی ترش مثل لواشک و . . . برای پوست خوبه ؟!

A M ! N
20-01-2013, 20:19
ممنون :n16: ببخشید من هی سوال میکنما ! باور کنید پوست صورتم خیلی واسم مهمه و خیلی حساسم روی پوست صورت :n02:

مطمئنید مواد غذایی ترش مثل لواشک و . . . برای پوست خوبه ؟!

خواهش میکنم اینجا باید سوال کرد دیگه. منم واسه همیــن این همه روی جملاتم تاحالا تاکید کردم همه روی پوستشون حساس هستند.
لواشک درست حسابی و بهداشتی ترش ( واقعن ترش باشه !! ) این ترش هم که میگم ترش این مدلی مدنظرمه مثلن قره قروت ، لواشک
آلوچه و.... اینا عالیه حتمن مصرف کن.

ولی ترشی ( مثلن هفته بیجار ) نه !!

ترنم اعتمادی
20-01-2013, 22:34
مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نشنیده بودم
واقعا اثر میکنه
من به خوردن چیزای ترش علاقه دارم و زیاد هم میخورم اما پوستم جوش میزنه البته نه زیاد

A M ! N
20-01-2013, 22:44
مطمئنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نشنیده بودم
واقعا اثر میکنه
من به خوردن چیزای ترش علاقه دارم و زیاد هم میخورم اما پوستم جوش میزنه البته نه زیاد

بله کاملــن مطمئنم.
چیزهای ترش نقش بهبود دارن ولی نقش درمان کامل ندارند. :)

Eblis 2011
20-01-2013, 22:45
جوش های صورتم رو کندم ... الان لک شده ... چیکار کنم ؟

ittools
20-01-2013, 23:01

مهدی اولا اینکه بهشون دست نزن ممکنه چرکی بشن من تو این مواقع از محلول های ضدعفونی کننده استفاده میکنم بعده چند روز خوب میشه

A M ! N
20-01-2013, 23:01

چه کاری بوده تو کردی مهدی ؟!

برطرف کردن جای جوش از خود جوش خیلی سخت تره. واسه همینه که میگن به جوش ور نرید.
قاعدتن دو راه بیشتر نیست ، یکی استفاده از مواد لایه بردار که دوستمون Ali_Softcenter بهتر
میشناسن ، راه بعدی هم درمان با لیزر هستش.

اگه اشتباه نکنم صابون کلیندامایسین هم نوعی لایه بردار منتها ملایم هستش. ژلش هم باید
موجود باشه.

Eblis 2011
20-01-2013, 23:03
مهدی اولا اینکه بهشون دست نزن ممکنه چرکی بشن من تو این مواقع از محلول های ضدعفونی کننده استفاده میکنم بعده چند روز خوب میشه

چه کاری بوده تو کردی مهدی ؟!

برطرف کردن جای جوش از خود جوش خیلی سخت تره. واسه همینه که میگن به جوش ور نرید.
قاعدتن دو راه بیشتر نیست ، یکی استفاده از مواد لایه بردار که دوستمون Ali_Softcenter بهتر
میشناسن ، راه بعدی هم درمان با لیزر هستش.

اگه اشتباه نکنم صابون کلیندامایسین هم نوعی لایه بردار منتها ملایم هستش. ژلش هم باید
موجود باشه.

ممنون . حب جوش میزنه نمیشه که رو صورت بمونه باید ناکارش کرد دیگه :n02:

ittools
20-01-2013, 23:11
ممنون . حب جوش میزنه نمیشه که رو صورت بمونه باید ناکارش کرد دیگه :n02:

نباید جوش رو انگولک کنی :n02: بعضی جوش ها میبینی قرمزه و تو دیده برای اینکه بهشون دست نزنی میتونی مخفیشون کنی تا خودش به مرور و به صورت طبیعی ناکار بشه :n09: من اکثرا از کرم های رنگی هماهنگ با رنگ پوست استفاده میکنم به نظرم بهترین راهه

Eblis 2011
20-01-2013, 23:17
نباید جوش رو انگولک کنی :n02: بعضی جوش ها میبینی قرمزه و تو دیده برای اینکه بهشون دست نزنی میتونی مخفیشون کنی تا خودش به مرور و به صورت طبیعی ناکار بشه :n09: من اکثرا از کرم های رنگی هماهنگ با رنگ پوست استفاده میکنم به نظرم بهترین راهه

یعنی باید چیکار کنم ؟

ittools
20-01-2013, 23:19
یعنی باید چیکار کنم ؟

روی جوش کرم رنگی بزن دستکاری نکن :n02:

Eblis 2011
20-01-2013, 23:22
روی جوش کرم رنگی بزن دستکاری نکن :n02:

اینجوری که ضایع تر میشم :| کم مونده مثل خانوما همه چی بمالیم به صورتمون :n02:

ittools
20-01-2013, 23:25
اینجوری که ضایع تر میشم :| کم مونده مثل خانوما همه چی بمالیم به صورتمون :n02:

نه دیگه قرار نیست همه جات بمالی که :n09: مال من نهایت ماهی یکی دو تا جوش در میاد از کرم های رنگی می مالم روش هیشکی هم هیچی نمیفهمه :n02:

Eblis 2011
20-01-2013, 23:26
نه دیگه قرار نیست همه جات بمالی که :n09: مال من نهایت ماهی یکی دو تا جوش در میاد از کرم های رنگی می مالم روش هیشکی هم هیچی نمیفهمه :n02:

من الان جوش نداره صورتم اما همشو کندم لک شده ... الان چاره چیه ؟

ittools
20-01-2013, 23:35
من الان جوش نداره صورتم اما همشو کندم لک شده ... الان چاره چیه ؟

باید از لایه بردار ها استفاده کنی یا از کرم های ضد لک . فقط دقت کن از لایه بردار روی زخم استفاده نکنی

Eblis 2011
20-01-2013, 23:40
باید از لایه بردار ها استفاده کنی یا از کرم های ضد لک . فقط دقت کن از لایه بردار روی زخم استفاده نکنی

کی حال داره این کارها رو کنه .... خودش کور میشه از بین میره :n13:

arash-king
21-01-2013, 14:27
دوستان من سرچ کردم دیدم نوشته که خوردن عسل برای درمان جوش مفیده ......

من یه بار همینجا سوال کردم که عسل مفیده یا نه که دوست خوبمون آقای Ali_softcenter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که اگه درصد شکرش کم باشه برای جوش مفید هم هست

خواستم مطمئن بشم واقعا مفیده ؟!؟!؟!؟! مگه عسل جزء مواد گرمی نیست ؟!؟!؟!؟!

A M ! N
21-01-2013, 14:35
دوستان من سرچ کردم دیدم نوشته که خوردن عسل برای درمان جوش مفیده ......

من یه بار همینجا سوال کردم که عسل مفیده یا نه که دوست خوبمون آقای Ali_softcenter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که اگه درصد شکرش کم باشه برای جوش مفید هم هست

خواستم مطمئن بشم واقعا مفیده ؟!؟!؟!؟! مگه عسل جزء مواد گرمی نیست ؟!؟!؟!؟!

از عسل برای استفاده ی موضعی درمان جوش و زخم استفاده میشه ، که خاصیت آنتی باکتری خیلی قوی داره.

arash-king
21-01-2013, 14:40
از عسل برای استفاده ی موضعی درمان جوش و زخم استفاده میشه ، که خاصیت آنتی باکتری خیلی قوی داره.

من نفهمیدم چی شد ؟! :n02: یعنی اگه عسل بمالیم به صورت باعث درمان جوش میشه ؟!!!!!!!!! خوردنش فایده نداره ؟؟؟؟؟

A M ! N
21-01-2013, 14:45
آره ماسک عسل ( همون قرار دادن روی پوست ) یکی از بهترین ضدعفونی کننده ها هستش ( بازم میگم نه درمان کامل ).. راجع به خوردنش اطلاعی ندارم.:24:

A M ! N
21-01-2013, 22:47
دوستان کسی میدونه shower gel با برند D E V O N دقیقن کارش چیه و به چه کاری میاد ؟؟! یه بستـــه ی شکیـــل
هستش که داخلش یک شیشه مث ادکلن هست و یکی هم یک ژل هستش که نمیدونم به چه کاری میاد. ادکلنش
مث عکس پایینه منتها بستش نه ، این ژلش به چه کاری میاد ؟ یکی از دبی برام آورده.:n02:

Milad._.R
22-01-2013, 18:48
سلام
مرطوب کننده آکنه زوم پوست های چرب فیس دوکس رو خریدم . فقط اینو روی جوش بزنم مشکلی پیش نمیاره ؟ یا فقط جاهایی که خشکه بزنم ؟

به لب هم میشه زد ؟

--
یه چیز دیگه رو هم درست نفهمیدم!

رو بعضی چیزها مثل ژل شستشوی هیدرودرم نوشته که منافذ پوست رو باز میکنه تا چربی ها زیر پوست نمونه
ولی روی کرم مرطوب کننده فیس دوکس نوشته که منافذ رو میبنده که جوش نزنه !

آخر کدومش کار درست رو میکنه ؟

ترنم اعتمادی
25-01-2013, 18:04
من جدیدا دو تا جوش کوچولو رو لپم زدم خوب نمیشه
چیکار کنم
لجم گرفته ازشون

arash-king
25-01-2013, 20:18
من جدیدا دو تا جوش کوچولو رو لپم زدم خوب نمیشه
چیکار کنم
لجم گرفته ازشون

دوست عزیز اصلا نگران نباشید و حرص نخورید ! منم تا یه هفته قبل همین مشکلو داشتم و اینجا کلی سوال پرسیدم که دوست عزیزمون آقا امین منو راهنمایی کردند و الان مشکلم حل شده
این نکته هایی را که میگم همه را امین جان گفته و من فقط دارم تکرار میکنم

1- اصلا حرص نخورید که چرا جوش صورتتون برطرف نمیشه ! با اینکار فقط بدتر میشه .... من خودم میرفتم جلوی آینه و اعصابم خورد میشد که چرا جوش های صورتم از بین نمیره ولی بعد از اینکه شنیدم اینکار باعث بدتر شدن موضوع میشه دیگه واسم مهم نبود که چرا صورتم جوش زده ! درکل دیگه دغدغه و مشکلی نداشتم و با صبر همه چیز حل شد

2- دوستان میگفتن موادغذایی ترش بخورید تا جوش ها برطرف بشه .... منم با اینکار مشکلم حل شد !

3- اصلا و ابدا با جوش ها ور نرید یا سعی نکنید چرک داخل جوش را تخلیه کنید ! اینکار فقط و فقط به ضررتونه .......

4- سعی کنید در روز 4-3 دفعه با آب ولرم صورتتون را بشویید و با حوله نرم صورتتون را خشک کنید .....

بازم میگم اینهایی که گفتم نکاتی بود که دوستان گفته بودن ، من اینکارا را انجام دادم الان مشکلی ندارم

موفق باشید

ترنم اعتمادی
27-01-2013, 22:30
دوست عزیز اصلا نگران نباشید و حرص نخورید ! منم تا یه هفته قبل همین مشکلو داشتم و اینجا کلی سوال پرسیدم که دوست عزیزمون آقا امین منو راهنمایی کردند و الان مشکلم حل شده
این نکته هایی را که میگم همه را امین جان گفته و من فقط دارم تکرار میکنم

1- اصلا حرص نخورید که چرا جوش صورتتون برطرف نمیشه ! با اینکار فقط بدتر میشه .... من خودم میرفتم جلوی آینه و اعصابم خورد میشد که چرا جوش های صورتم از بین نمیره ولی بعد از اینکه شنیدم اینکار باعث بدتر شدن موضوع میشه دیگه واسم مهم نبود که چرا صورتم جوش زده ! درکل دیگه دغدغه و مشکلی نداشتم و با صبر همه چیز حل شد

2- دوستان میگفتن موادغذایی ترش بخورید تا جوش ها برطرف بشه .... منم با اینکار مشکلم حل شد !

3- اصلا و ابدا با جوش ها ور نرید یا سعی نکنید چرک داخل جوش را تخلیه کنید ! اینکار فقط و فقط به ضررتونه .......

4- سعی کنید در روز 4-3 دفعه با آب ولرم صورتتون را بشویید و با حوله نرم صورتتون را خشک کنید .....

بازم میگم اینهایی که گفتم نکاتی بود که دوستان گفته بودن ، من اینکارا را انجام دادم الان مشکلی ندارم

موفق باشید

مرسی از راهنماییات ولی من همین کارارو همیشه میکنم
زیاد هم جوش نمیزنم
فکر میکنم اینا هم به خاطر استرس امتحانا بود

Atghia
28-01-2013, 23:33
دوستان عزیز دیدم در چندین صفحه قبل و همچنین این صفحه بحث تاثیر مواد خوراکی برروی پوست شد خواستم از تجربه شخصیم براتون بگم
ببینید صرف اینکه شما جوش زدید ترشی بخورید درمان نمیشه که! یا برید عسل بخورید و به صورتتون بزنید و انتظار معجزه داشته باشید!!!
هیچ راه فوری برای درمان مشکلات پوستی وجود نداره!
اما در مورد غذاها دوستان نمیدونم تا چه اندازه اطلاعاتشون در زمینه طب سنتی هست اما در حدی که من میدونم
مصرف مداوم! عسل طبیعی! مخصوصا شربت عسل (1قاشق عسل+1قاشق آب لیمو ترش+1لیوان اب گرم یا سرد) به شادابی پوست و همچنین شفافیتش کمک میکنه ماسک عسل به تنهایی و ماسکهای ترکیبی که از عسل در اونها استفاده میشه هم به قوام و درخشندگی پوست کمک میکنه(نه با یکبار ماسک گذاشتن!)

در مورد ترشی جات شما باید طبعتون توسط متخصص طب سنتی مشخص بشه اونوقته که در صورت استفاده مناسب از ترشی جات( آب انار-آب زرشک-آب البالو) به دلیل تاثیری که این مواد در روند جابجایی اخلاط چهارگانه بدن دارند باعث میشوند که در روند بهبودی جوشها واقعا تاثیرگذار باشند(بازهم تاکید میکنم با مصرف مداوم و نه موقت)

موفق باشید:n16:

ترنم اعتمادی
29-01-2013, 12:38
دوستان عزیز دیدم در چندین صفحه قبل و همچنین این صفحه بحث تاثیر مواد خوراکی برروی پوست شد خواستم از تجربه شخصیم براتون بگم
ببینید صرف اینکه شما جوش زدید ترشی بخورید درمان نمیشه که! یا برید عسل بخورید و به صورتتون بزنید و انتظار معجزه داشته باشید!!!
اما در مورد غذاها دوستان نمیدونم تا چه اندازه اطلاعاتشون در زمینه طب سنتی هست اما در حدی که من میدونم
مصرف مداوم! عسل طبیعی! مخصوصا شربت عسل (1قاشق عسل+1قاشق آب لیمو ترش+1لیوان اب گرم یا سرد) به شادابی پوست و همچنین شفافیتش کمک میکنه ماسک عسل به تنهایی و ماسکهای ترکیبی که از عسل در اونها استفاده میشه هم به قوام و درخشندگی پوست کمک میکنه(نه با یکبار ماسک گذاشتن!)

در مورد ترشی جات شما باید طبعتون توسط متخصص طب سنتی مشخص بشه اونوقته که در صورت استفاده مناسب از ترشی جات( آب انار-آب زرشک-آب البالو) به دلیل تاثیری که این مواد در روند جابجایی اخلاط چهارگانه بدن دارند باعث میشوند که در روند بهبودی جوشها واقعا تاثیرگذار باشند(بازهم تاکید میکنم با مصرف مداوم و نه موقت)

با تشکر از دوستان
با خوردن ترشییجات و زدن همون ماسکی که خودم پست گذاشتم جوشهای صورتم که کاملا خوب شدن
تا حالا نمیدونستم که ترشیجات واسه درمان جوش خوبه:n16:

Ali_softcenter
29-01-2013, 13:50
سلام
مرطوب کننده آکنه زوم پوست های چرب فیس دوکس رو خریدم . فقط اینو روی جوش بزنم مشکلی پیش نمیاره ؟ یا فقط جاهایی که خشکه بزنم ؟

به لب هم میشه زد ؟

--
یه چیز دیگه رو هم درست نفهمیدم!

رو بعضی چیزها مثل ژل شستشوی هیدرودرم نوشته که منافذ پوست رو باز میکنه تا چربی ها زیر پوست نمونه
ولی روی کرم مرطوب کننده فیس دوکس نوشته که منافذ رو میبنده که جوش نزنه !

آخر کدومش کار درست رو میکنه ؟

فقط جاهایی که خشکی زده بزنید. و اگر حس کردید بعد از مصرف پوستتون برق میزنه یا اون نواحی چرب به نظر میاد قطع کنید/ تا فکر دیگری بکنیم

خیر به لب نمیشه زد. برای لب از بوم لب استفاده کنید.

اون مطالبی که در بروشور های محصولات ایرانی نوشته رو زیاد ریز نشید...اکثرا تبلیغاتی هست. کرم مرطوب کننده به هیچ عنوان از زدن جوش جلوگیری نمیکنه. فقط اگه کرم مرطوب کننده فاقد چربی باشه و مخصوص پوست های جوشدار....در پوست های غیر حساس باعث میشه که جوشی نزنید که باعثش مرطوب کننده بوده باشه. همین!

arash-king
29-01-2013, 14:05

ممنووووون
من این شربت را تو یه مجله پزشکی خونده بودم که برای افرادی که زیاد سرفه میکنن عالیه .... واسه همین من درست میکردم و میخوردم
ولی نمیدونستم برای جوش هم مفیده :n04: پس اگه اینطوریه به دوستان عزیز توصیه میکنم حتما از این شربت استفاده کنن
من در روز 2 بار این شربت را میخوردم .... هم سرفه هایم قطع شد و هم اینکه جوش های صورتم برطرف شدند

موفق باشید

Milad._.R
29-01-2013, 14:24
فقط جاهایی که خشکی زده بزنید. و اگر حس کردید بعد از مصرف پوستتون برق میزنه یا اون نواحی چرب به نظر میاد قطع کنید/ تا فکر دیگری بکنیم

خیر به لب نمیشه زد. برای لب از بوم لب استفاده کنید.

اون مطالبی که در بروشور های محصولات ایرانی نوشته رو زیاد ریز نشید...اکثرا تبلیغاتی هست. کرم مرطوب کننده به هیچ عنوان از زدن جوش جلوگیری نمیکنه. فقط اگه کرم مرطوب کننده فاقد چربی باشه و مخصوص پوست های جوشدار....در پوست های غیر حساس باعث میشه که جوشی نزنید که باعثش مرطوب کننده بوده باشه. همین!

به مرور زمان خشکی کمتر میزنه

پن هیسه اک رو به اتمامه .خیلی زود داره تموم میشه . دوباره همین رو بگیرم یا پن انتی اکنه فولیکا ؟

احتمال داره اتنی اکنه حاوی 10درصد گوگرد فولیکا بهتر باشه ؟ چون صورتم هم زیاد چرب نیست و اون هیسه اک بیشتر برای پوست های چربه که باعث خشکی هم میشه

هیسه اک هم خیلی تاثیر نداشته

MR.CART
29-01-2013, 14:52
واسه جوشی که روی لب میزنه چیکار باید کرد؟:دی

Saeed Dz
29-01-2013, 14:55
عزیزان نقطه های پراکنده و کوچک و پررنگتر (پررنگ نسبت به رنگ پوست) چی هستن و اینکه چطور برطرف میشن؟

V E S T A
29-01-2013, 22:09
واسه جوشی که روی لب میزنه چیکار باید کرد؟:دی

اگر تاول هاییی که دردناک هستن بعضی وقتا روی لب زده میشه منظورتون هست که جوش نیستن تب خال هستن

و به وسیله توعی ویروس ایجاد میشن و هم علت اکتسابی و هم علت وراثتی در ایجادش سهیم هست

برای درمان تب خال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد و از خوردن شكلات، كاكائو، غلات، بادام زمینی و ژله خودداری كنید.
كمپرس یخ می تواند به كاهش التهاب و ورم تب خال كمك كند، اما قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب بهبودی تب خال را به تاخیر می اندازد.

استفاده از كرم ضد ویروس آسیكلوویر و قرار دادن لایه نازكی از آن با استفاده ازگوش پاك كن بر روی تب خال هر شش ساعت دوره تب خال را كوتاه نمی كند ، اما ریزش ویروس را از روی زخم افزایش می دهد، بنابراین در بهبود آن موثر است.
پزشكان اغلب برای خشك نمودن تب خال ژل "بنزوئیل پروكسید " را نیز تجویز می كنند كه می توان روزی سه بار از آن استفاده كرد.
در نهایت ورزش، تمدد اعصاب و دوركردن افكارمنفی و كاهش فشارعصبی واسترس در درمان و پیشگیری از تب خال موثرند . ضمن اینكه بازگشت مكرر تب خال در اغلب افراد نشانه كمبود گروهی از ریزمغذی ها مانند آهن و گروه ویتامین ب است كه می توان با تامین آنها بازگشت تب خال را دراین افراد متوقف كرد.

اگه برجستگی های زرد با حاشیه قرمز و دردناک مخاط دهان منظورتونه که آفت هستن

برای درمانش باید با دندان پزشک یا پزشک مشورت کنید

رایج ترین درمان ها:

۱- رعایت بهداشت دهان
۲- استفاده از مواد محافظ موضعی(Orabase) حاوی استروئیدهای موضعی همچون تریامسینولون یا Flucinolone یا Clobetasol.
3- استفاده از آنتی بیوتیک موضعی همچون کلرهگزیدین، بنزیدآمین یا پرسیکا
۴- استفاده از آنتی بیوتیک موضعی همچون کپسول‌های ۲۵۰ میلی گرمی تتراسایکلین در cc5 سرم فیزیو لوژی حل شده و به صورت دهان شویه به کار می‌رود.
۵- رفع کمبودهای ویتامینی و املاح سرمی همچون ویتامین B12 ، آهن و اسید فولیک و پرهیز از غذاهای آلرژی زا.
۶- استفاده از داروهای بی حس کننده موضعی همچون لیدوکائین و یا دیفن هیدرامین
۷- استفاده از داروهای گیاهی

عزیزان نقطه های پراکنده و کوچک و پررنگتر (پررنگ نسبت به رنگ پوست) چی هستن و اینکه چطور برطرف میشن؟

نقطه های سیاه رنگ منظورتونه ؟

شستشوی پوست کمک زیادی به از بین بردنش میکنه + استفاده از لایه بردار های گیاهی یا اسکراب ها البته زیر نظر پزشک چون استفاده زیاد از اسکراب باعث خشکی و نازکی پوست میشه

استفاده از بخورهای گیاهانی مثل بابونه،گل ختمی و گیاهان معطر تا 60 درصد در رفع جوش ‌های سرسیاه صورت به خصوص در نواحی بینی،پیشانی،دور لب و چانه موثر است و در عین حال باعث شفافیت و لطافت پوست نیز می‌شود.
از طرف دیگر بخور دادن صورت با مواد طبیعی حداقل هفته‌ای دو بار،رفع التهابات و آلودگی پوستی و جلوگیری از خشکی پوست را به همراه دارد و از ایجاد چین و چروک زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

Saeed Dz
29-01-2013, 22:24
نقطه های سیاه رنگ منظورتونه ؟

شستشوی پوست کمک زیادی به از بین بردنش میکنه + استفاده از لایه بردار های گیاهی یا اسکراب ها البته زیر نظر پزشک چون استفاده زیاد از اسکراب باعث خشکی و نازکی پوست میشه
سیاه رنگ که دیگه میشه خال، نه خیلی کم رنگ تر از اون و قهوه ای. در مورد مواردی که گفتی لطفن توضیح بده که منظور از لایه بردار گیاهی چی هست و چطور ساخته میشه و همینطور اسکراب رو از کجا میشه تهیه کرد.
راستی این نقاط دلیلش میتونه نور خورشید باشه و دیگه چه چیزایی میتونه باشه؟

Atghia
29-01-2013, 22:48
سیاه رنگ که دیگه میشه خال، نه خیلی کم رنگ تر از اون و قهوه ای. در مورد مواردی که گفتی لطفن توضیح بده که منظور از لایه بردار گیاهی چی هست و چطور ساخته میشه و همینطور اسکراب رو از کجا میشه تهیه کرد.
اینا اصطلاحا جوش های سرسیاه گفته میشه یکسری چسب مخصوص هست که روی پیشانی چونه و بینی استفاده میشه(دراین 3ناحیه این جوشها تمرکز دارند) اینا موقتا تعدادی از سرسیاه ها رو برمیدارن اما منافذشون باز باقی میمونه که برای جلوگیری از پر شدن مجدد بطور مرتب از شوینده های مناسب پوستتون استفاده کنید
بله صددرصد در تشدید جوشهای سرسیاه افتاب نقش داره و حتما حتما از ضدافتاب مناسب استفاده کنید حتی روزهایی که افتابی نیست!
یک راه موثر دیگه در ازبین بردن اینها یک عملی به اسم تخلیه جوش هست که دکترهای پوست انجام میدند اما صددرصد اکی نمیشه و تدریجا دوباره جای خالی شده که منافذ باز پوست هستند پرخواهند شد
بخور هم خوبه اما اگرپوستتون جوشی هست زیاد از بخور استفاده نکنید چون با بازشدن بیش از حد منافذ پوست بعدازمدتی زمینه ترشح چربی بیشتر و مستعد شدن برای جوش بیشتر رو فراهم میکنه
موفق باشید

Saeed Dz
29-01-2013, 23:18
اینا اصطلاحا جوش های سرسیاه گفته میشه یکسری چسب مخصوص هست که روی پیشانی چونه و بینی استفاده میشه(دراین 3ناحیه این جوشها تمرکز دارند) اینا موقتا تعدادی از سرسیاه ها رو برمیدارن اما منافذشون باز باقی میمونه که برای جلوگیری از پر شدن مجدد بطور مرتب از شوینده های مناسب پوستتون استفاده کنید
بله صددرصد در تشدید جوشهای سرسیاه افتاب نقش داره و حتما حتما از ضدافتاب مناسب استفاده کنید حتی روزهایی که افتابی نیست!
یک راه موثر دیگه در ازبین بردن اینها یک عملی به اسم تخلیه جوش هست که دکترهای پوست انجام میدند اما صددرصد اکی نمیشه و تدریجا دوباره جای خالی شده که منافذ باز پوست هستند پرخواهند شد
بخور هم خوبه اما اگرپوستتون جوشی هست زیاد از بخور استفاده نکنید چون با بازشدن بیش از حد منافذ پوست بعدازمدتی زمینه ترشح چربی بیشتر و مستعد شدن برای جوش بیشتر رو فراهم میکنه
موفق باشید
جوش نیستن و پوست من کاملن صاف هستش. دیگه جوش سیاه رو میتونم تشخیص بدم، اینا لکه هستند و به نظرم به خاطر بودنم توو آفتاب بوجود اومده سالها پیش. برجستگی ندارن و سیاه هم نیستن بلکه کوچک، قهوه ای و پراکنده هستن.

Atghia
29-01-2013, 23:26
جوش نیستن و پوست من کاملن صاف هستش. دیگه جوش سیاه رو میتونم تشخیص بدم، اینا لکه هستند و به نظرم به خاطر بودنم توو آفتاب بوجود اومده سالها پیش. برجستگی ندارن و سیاه هم نیستن بلکه کوچک، قهوه ای و پراکنده هستن.

بله دوست خوبم اونم که من گفتم در موردش، درسته اسمش جوش هست اما اصلا برجسته نیستن! فرض کنید نقاط غیربرجسته ریز تیره رنگ و پراکنده که اصطلاحی میگن جوش سرسیاه و در نواحی که ذکر کردم بیشتره
اما ممکنه هم که منظور شما لک های معروف به کک و مک باشه!که خصوصا روی گونه ها تمرکز دارند، ازاینا که فرضا سوئدی ها یا استرالیایی ها (کلا پوستهای روشن اروپایی) زیاد در صورت و حتی بدنشون دیده میشه! که اگر این باشه بازهم افتاب خیلی در اون نقش داره و استفاده مرتب از ضدافتاب توصیه میشه:n06:

Saeed Dz
29-01-2013, 23:31
بله دوست خوبم اونم که من گفتم در موردش، درسته اسمش جوش هست اما اصلا برجسته نیستن! فرض کنید نقاط غیربرجسته ریز تیره رنگ و پراکنده که اصطلاحی میگن جوش سرسیاه و در نواحی که ذکر کردم بیشتره
اما ممکنه هم که منظور شما لک های معروف به کک و مک باشه!که خصوصا روی گونه ها تمرکز دارند، ازاینا که فرضا سوئدی ها یا استرالیایی ها (کلا پوستهای روشن اروپایی) زیاد در صورت و حتی بدنشون دیده میشه! که اگر این باشه بازهم افتاب خیلی در اون نقش داره و استفاده مرتب از ضدافتاب توصیه میشه:n06:
بله همین دومی هستش و اگر لطفن بگید چطور از بین میره ممنون میشم. پوست من روشن هستش و قبلن روشن تر هم بود و به نظرم همون موقع به خاطر نور خورشید بوجود اومده ضمن اینکه همونطور که گفتید روی گونه هستش بیشتر.

ittools
29-01-2013, 23:34
Atghia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز بعضی اوقات روی صورت من (بیشتر روی بینی) یه چیزای غیر هم سطح (:n02:) هست که که وقتی با ناخن بهش فشار میدم خارج میشه سفید هم هست بعدش جاش خالی میمونه عین یه نقطه . اینا هم جوش سیاهه ؟

Atghia
29-01-2013, 23:41
بله همین دومی هستش و اگر لطفن بگید چطور از بین میره ممنون میشم. پوست من روشن هستش و قبلن روشن تر هم بود و به نظرم همون موقع به خاطر نور خورشید بوجود اومده ضمن اینکه همونطور که گفتید روی گونه هستش بیشتر.
خب دوست عزیز شما باید بدونید که راه حل قطعی دارویی برای درمان کک و مک وجود نداره! فقط شما میتونید کمترش کنید با مراقبت از پوستتون مثل قرار نگرفتن در افتاب یا ضدافتابهای با کاور بالا
از طرفی میتونید از کرم های خاص لایه بردار که رتینول دارند استفاده کنید که این مورد بهتره دکتر با دیدن پوست و نوع پوست شما بهتون تجویز کنه حرف امثال من ممکنه به ضررتون تموم بشه چون اگر فرضا لایه بردار مناسب پوستت استفاده نکنی بدتر ملتهب و پوست پوست میشه!
اما شنیدم که اگه با پنبه اغشته به اب لیمو ترش روی کک و مک مرتب استفاده کنید به دلیل اسید سیتریکی که داره کمی خاصیت لکه بری داره در نتیجه به مرور کمرنگتر خواهد شد
اما میرسیم به درمان قطعی که بدون شک لیزر هست راه بی دردسر و خوب و مناسبی که امروزه با زیاد شدن مدلهای مختلف دستگاههای لیزر به راحتی امکانش هست هزینش هم بعیده که خیلی زیاد باشه
من پیشنهاد میکنم چناچه خیلی اذیت هستید بابت این قضیه حتما لیزر کنید
:n06:

Atghia
29-01-2013, 23:45
Atghia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز بعضی اوقات روی صورت من (بیشتر روی بینی) یه چیزای غیر هم سطح (:n02:) هست که که وقتی با ناخن بهش فشار میدم خارج میشه سفید هم هست بعدش جاش خالی میمونه عین یه نقطه . اینا هم جوش سیاهه ؟
والا من پزشک نیستم و احاطه کاملی به انواع جوشها ندارم :دی اما
این جوشهای اصطلاحا سرسیاه درسته که برجستگی ندارند اما خیلی زیاد عمق دارند به طوری که اگر موفق بشید اونها رو تخلیه کنید شاهد ترشح مایعی از درون اون منفذ خواهید بود که انگار یک سوراخ نسبتا عمیق ریز، روی پوستتون دیده میشه!

Saeed Dz
29-01-2013, 23:54
خب دوست عزیز شما باید بدونید که راه حل قطعی دارویی برای درمان کک و مک وجود نداره! فقط شما میتونید کمترش کنید با مراقبت از پوستتون مثل قرار نگرفتن در افتاب یا ضدافتابهای با کاور بالا
از طرفی میتونید از کرم های خاص لایه بردار که رتینول دارند استفاده کنید که این مورد بهتره دکتر با دیدن پوست و نوع پوست شما بهتون تجویز کنه حرف امثال من ممکنه به ضررتون تموم بشه چون اگر فرضا لایه بردار مناسب پوستت استفاده نکنی بدتر ملتهب و پوست پوست میشه!
اما شنیدم که اگه با پنبه اغشته به اب لیمو ترش روی کک و مک مرتب استفاده کنید به دلیل اسید سیتریکی که داره کمی خاصیت لکه بری داره در نتیجه به مرور کمرنگتر خواهد شد
اما میرسیم به درمان قطعی که بدون شک لیزر هست راه بی دردسر و خوب و مناسبی که امروزه با زیاد شدن مدلهای مختلف دستگاههای لیزر به راحتی امکانش هست هزینش هم بعیده که خیلی زیاد باشه
من پیشنهاد میکنم چناچه خیلی اذیت هستید بابت این قضیه حتما لیزر کنید
:n06:
ببینید اینکه هر 2 ساعت یکبار از کرم ضد آفتاب استفاده کنم عصبیم میکنه یه جورایی و حوصله ی این کار رو ندارم البته از بابت خاصیت سفید کنندگیش مشکلی نیست چون انواعیش رو پیدا کردم که این خاصیت رو ندارن. این آب لیمو رو که شما فرمودی امتحان کردم و واقعن تاثیر داره اما مدت زمانی که برای تاثیرش نیازه خیلی طولانیه، یک روش ساده و سریع رو میخوام. تمام روش هایی که جنبه ی زیبایی دارن مخصوصن لیزر هزینه کمی ندارن.
اگر امکانش هست در مورد لایه بردار ها بیشتر بگید و البته بخشیدا مزاحم شمام شدم.

V E S T A
29-01-2013, 23:59

اگه همون لکه هایی باشه که Atighia عزیز گفتن ،ممکنه ملاسما ، لنتیگو و کک مک باشه باشه اینا همه لکه هایی هستن که بر اثر نور آفتاب روی پوست ایجاد میشه

برای مراقبت از پوست باید از ضد آفتاب ها با spf بالای 30 استفاده کرد مخصوصا کسانی که پوست سفید تری دارن در معرض آفتاب سوختگی بیشتر قرار میگیرن

برای درمان پزشک معمولا کرم های از خانواده هیدروکینون تجویز میکنه(سنتز ملانین رو مهار میکنه = ملانین همان رنگدانه های پوست هستن)

لیزر هم راه حل دیگه برای درمان این لک هاست و اینطور که شنیدم پیلینگ و میکرودرم ابرژم هم در درمان ملاسما تاثیر داره .

سرکه و آبلیمو هم همونطور که Atghia گفتن روزی 10 -15 دقیقه روی لک ها بمالین تو کمرنگ شدنشون تاثیر داره

لایه بردار گیاهی هم که سوال کردین همون اسید های میوه هستن که هم به صورت خانگی(انواع ماسک ) و هم توو مطب پزشک (پیلینگ) انجام میشه .پست اول یکم توضیح دادم :

◄◄ انواع ماســــک و لایــــه بـردارهای طبیعــــی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درباره اسکراب کرم هایی هستن که جزو لایه بردارهای مکانیکی تقسیم بندی میشن وساینده پوست هستن از داروخانه ها میشه تهیه کنید (زیر نظر پزشک)

Saeed Dz
30-01-2013, 00:22
اگه همون لکه هایی باشه که Atighia عزیز گفتن ،ممکنه ملاسما ، لنتیگو و کک مک باشه باشه اینا همه لکه هایی هستن که بر اثر نور آفتاب روی پوست ایجاد میشه

برای مراقبت از پوست باید از ضد آفتاب ها با spf بالای 30 استفاده کرد مخصوصا کسانی که پوست سفید تری دارن در معرض آفتاب سوختگی بیشتر قرار میگیرن

برای درمان پزشک معمولا کرم های از خانواده هیدروکینون تجویز میکنه(سنتز ملانین رو مهار میکنه = ملانین همان رنگدانه های پوست هستن)

لیزر هم راه حل دیگه برای درمان این لک هاست و اینطور که شنیدم پیلینگ و میکرودرم ابرژم هم در درمان ملاسما تاثیر داره .

سرکه و آبلیمو هم همونطور که Atghia گفتن روزی 10 -15 دقیقه روی لک ها بمالین تو کمرنگ شدنشون تاثیر داره

لایه بردار گیاهی هم که سوال کردین همون اسید های میوه هستن که هم به صورت خانگی(انواع ماسک ) و هم توو مطب پزشک (پیلینگ) انجام میشه .پست اول یکم توضیح دادم :

◄◄ انواع ماســــک و لایــــه بـردارهای طبیعــــی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درباره اسکراب کرم هایی هستن که جزو لایه بردارهای مکانیکی تقسیم بندی میشن وساینده پوست هستن از داروخانه ها میشه تهیه کنید (زیر نظر پزشک)
ملاسما، لنتیگو و کک مک رو لطفن بیشتر در موردشون توضیح بده اگر ممکنه. بله من از SDF 60 استفاده میکنم.
در مورد کرم های خانواده هیدروکینون هم توضیح بیشتر بدی ممنون میشم.
اتفاقن از اسکراب به توصیه پزشک استفاده کردم و تاثیر زیادی نداشت و حتی به نظرم بدتر هم شد.

اون لینک رو هم دیدم، تصاویرش جالبتر از مطالبش بود. : دی

Atghia
30-01-2013, 00:23
ببینید اینکه هر 2 ساعت یکبار از کرم ضد آفتاب استفاده کنم عصبیم میکنه یه جورایی و حوصله ی این کار رو ندارم البته از بابت خاصیت سفید کنندگیش مشکلی نیست چون انواعیش رو پیدا کردم که این خاصیت رو ندارن. این آب لیمو رو که شما فرمودی امتحان کردم و واقعن تاثیر داره اما مدت زمانی که برای تاثیرش نیازه خیلی طولانیه، یک روش ساده و سریع رو میخوام. تمام روش هایی که جنبه ی زیبایی دارن مخصوصن لیزر هزینه کمی ندارن.
اگر امکانش هست در مورد لایه بردار ها بیشتر بگید و البته بخشیدا مزاحم شمام شدم.
ببینید وستا جان به مورد خوبی اشاره کردند پیلینگ خیلی موثره! از اسیدهای خاصی برای لایه برداری استفاده میکنند که خیلی زود و عالی جواب میده!ولی باز قطعی ترین راه لیزر هست بنظرم ارزشش رو داره واقعا!
در مورد کرم های لایه بردار هم اخه شخصه من که نمیتونم چیزی تجویز کنم شاید لایه برداری مثل کترلketrelخوب باشه
و کلا کرم هایی با 20%AHA یا 15% از برندهای مختلف
من4تاشو معرفی میکنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضد%20لک%20HQ%20نئوستراتا/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کمپلکس%20ضد%20لک%20اینتنس%20حاو ی%20هیدروکینون%20اگزوویانس%20/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ژل%20ضد%20لک%20حاوی%20هیدروکینو ن%20اگزوویانس%20/

نکته: فراموش نکنید هر لایه برداری که استفاده کنید ولو خیلی ملایم هم که باشه حتما ضدافتابتون رو مدام بزنید چون مشخصا لایه برداری پوست اون رو اسیب پذیر میکنه و حتی ملتهب که افتاب میتونه داغونش کنه!!!

Saeed Dz
30-01-2013, 00:48
ببینید وستا جان به مورد خوبی اشاره کردند پیلینگ خیلی موثره! از اسیدهای خاصی برای لایه برداری استفاده میکنند که خیلی زود و عالی جواب میده!ولی باز قطعی ترین راه لیزر هست بنظرم ارزشش رو داره واقعا!
در مورد کرم های لایه بردار هم اخه شخصه من که نمیتونم چیزی تجویز کنم شاید لایه برداری مثل کترلketrelخوب باشه
و کلا کرم هایی با 20%AHA یا 15% از برندهای مختلف
من4تاشو معرفی میکنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضد%20لک%20HQ%20نئوستراتا/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کمپلکس%20ضد%20لک%20اینتنس%20حاو ی%20هیدروکینون%20اگزوویانس%20/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ژل%20ضد%20لک%20حاوی%20هیدروکینو ن%20اگزوویانس%20/

نکته: فراموش نکنید هر لایه برداری که استفاده کنید ولو خیلی ملایم هم که باشه حتما ضدافتابتون رو مدام بزنید چون مشخصا لایه برداری پوست اون رو اسیب پذیر میکنه و حتی ملتهب که افتاب میتونه داغونش کنه!!!
کدوم یکی از این موارد واقعن جواب میده؟ آخه بیشتر برند ها همین ادعا رو دارن اما تاثیر خاصی نمیذاره یا حتی در مواردی پررنگتر هم میکنه.

اگر ممکنه یکی این سوالاتمم جواب بده.

ملاسما، لنتیگو و کک مک رو لطفن بیشتر در موردشون توضیح بده اگر ممکنه. بله من از SDF 60 استفاده میکنم.
در مورد کرم های خانواده هیدروکینون هم توضیح بیشتر بدی ممنون میشم.
اتفاقن از اسکراب به توصیه پزشک استفاده کردم و تاثیر زیادی نداشت و حتی به نظرم بدتر هم شد.

Atghia
30-01-2013, 00:55
کدوم یکی از این موارد واقعن جواب میده؟ آخه بیشتر برند ها همین ادعا رو دارن اما تاثیر خاصی نمیذاره یا حتی در مواردی پررنگتر هم میکنه.

اگر ممکنه یکی این سوالاتمم انجام بده.

من شخصا از محصولات ضد لک با این ویژگی هایی که گفتم خودم! استفاده نکردم و برمبنای اطلاعاتم معرفی کردم!
اما محصولات اگزاویانس معمولا خوبه من چندتا چیز داشتم ازش راضی بودم
توضیح اون 3تا موردی که وستا نام برده فکر نمیکنم ماحصل خاصی داشته باشه در هرصورت هر3 لک هایی هستند که تشخیص دقیقش با دکتر پوست خواهد بود! همینطوری که گفتم پوست هم خیلی حساسه من جای شما باشم با معرفی افراد دیگه هیچوقت ریسک استفاده از کرم رو نمیکنم!
دکتر پوست هست که بهترین لایه بردار-بهترین ضدافتاب مناسب پوستت و بهترین برند رو به شما معرفی خواهد کرد

V E S T A
30-01-2013, 01:15

لول

کرم های خانواده هیدرو کینون همون طور که گفتم مهار کننده سنتز ملاتونین هستن که معمولا برای لک ها تجویز میشن مثل ترتینوئین

کک ومک ها در اوایل تابستان ظاهر می شوند و معمولاً در اوایل زمستان محو می گردند ولی لنتیگوی جوانی در تمام طول سال باقی می ماند و در طی سالها تغییر اندکی پیدا می کند و یا

ممکن است خودبخود از بین برود

پزشک تشخیص میده کدوم نوع لک رو دارین

یه مطلب میذارم درباره ملاسما کک مک و لنتیگو:

ملاسما
ازجمله شایعترین لکه های پررنگ پوست صورت می توان به ملاسما اشاره نمود که بیشتردرخانمها رخ داده اما بروزآن درآقایان نیزغیرمعمول نیست . ملاسما درافراد
با پوست سبزه وتیره بیشتررخ می دهد .
این لکه ها بیشتردرمرکزصورت برروی بینی وگونه ها ، وسط پیشانی وبالای لب به شکل قرینه رخ داده وعلت واقعی آن مشخص نیست وبه نظرمی رسد یک بیماری
مولتی فاکتوریال (چند عاملی) باشد . چون این لکها بیشتردرحاملگی ومصرف قرصهای ضد بارداری رخ می دهد لذا تصور میگردد که با عدم تعادل هورمونی ارتباط
داشته باشد . البته این به آن معنا نیست که افراد دارای ملاسما دچارکمبود یا افزایش هورمونهای خاصی درخون خود هستند بلکه این عدم تعادل درپوست فرد وجود دارد وبا آزمایشهای هورمونی کشف نمی شود . ازجمله داروهای دیگری که باعث این حالت پررنگی می شود می توان به فنی تویین خوراکی اشاره نمود که دربیماری صرع مصرف می شود .عامل ‍ژنتیک ونژاد نیز دربروز این نوع لکها دخالت دارد . ملاسما فقط بعلت زیبایی برای فرد آزاردهنده بوده وهیچگونه خارش وناراحتی مشابه ایجاد نمی کند . نورآفتاب باعث تشدید این نوع لکها شده وگاهی شروع این نوع لکها بدنبال سفربه مناطق آفتاب خیز ویا درمعرض طولانی آفتاب بودن رخ می دهد . جهت درمان این نوع لکها استفاده ازضدآفتاب مناسب اولین قدم درمان می باشد درغیراینصورت اثرضدلکها نیزکم خواهد شد. داروهای زیادی برای ملاسما پیشنهاد می شود ولی باید درنظرداشت که ملاسما چند نوع دارد که درمان دربرخی انواع آن موثردربرخی بطورنسبی موثرودریک نوع نیزاصلاً موثرنمی باشد. ملاسما را می توان براساس عمق رنگدانه به سه دسته تقسیم نمود : نوع اول اپیدرمال یا سطحی می باشد که به درمانهای ضدلک پاسخ مناسبی می دهد. نوع دوم اپیدرمودرمال می باشدکه ازلحاظ عمق رنگدانه متوسط محسوب شده و به درمانهای ضدلک پاسخ نسبی می دهد ونوع سوم که درمال بوده وعمق بیشتری ازدونوع قبلی داشته وپاسخی به درمانهای ضدلک نمی دهد .
درمانهای ضدلک شامل هیدروکینون، آزلاییک اسید ، ویتامینC ، لایه بردارهای حاوی AHAوهمچنین داروهای جدیدتری که هنوزاثرآنها بامطالعات دقیق ثابت نشده مانند آربوتین ، glabridin، آلوورا و… می باشد. گاه ازترکیب چند دارونیزاستفاده می شود تا اثرات آنها تشدید گردد. ازپیلینگ شیمیایی نیزجهت درمان استفاده می شود که با لایه برداری عمقی می تواند باعث بهبودی ضایعات شود اما درکناراین اثرمفید می تواند گاهی با تحریک پوستی باعث تشدیدضایعات نیز بشود . میکرودرمابریژن نیزهمین خاصیت را دارد. این نکته را باید به خاطرداشت که درمانهای ضدلک ازهرنوع که باشد ؛ باید بطورطولانی مصرف شده وگاه با قطع درمان عود لکها را شاهد هستیم . البته برخی داروها را می توان فقط برای دوره محدودی استفاده نمود لذا درمان باید تحت نظرمتخصص پوست انجام گیرد تا ازعوارض آن کاسته گردد . برای مثال داروی هیدروکینون باغلظتهای بالارا نمی توان بیش ازشش ماه استفاده نمود زیرا احتمال عوارض آن که خود به شکل لکه های خاصی می باشد را افزایش می دهد .

کک مک (Freckle)
این نوع لکها بیشتردرکودکی ودرروی گونه ها وبینی ودرافراد با پوست روشن وبه ویژه درکسانی که موی قرمزدارند ؛ رخ می دهد . اندازه این نوع لکها کوچک بوده و تنها ازلحاظ زیبایی برای فرد ووالدین او اهمیت دارد . کک مک جنبه ‍‍‍ژنتیکی داشته وسابقه خانوادگی آن معمولاً درفرد مبتلا وجود دارد . دربرخی کشورها مانند کشورهای شمال اروپا بعلت شیوع بالا ،این حالت پوست کاملاً طبیعی محسوب شده وباعث مراجعه فرد به پزشک نمی گردد اما درمناطق دیگرکه شیوع آن بالا نیست می تواند باعث ناراحتی فرد گردد . این نوع لکها درتابستان بیشترشده ودرزمستان کاهش می یابد . کک مک معمولاً درابتدای کودکی افزایش یافته ودردوران پس ازبلوغ ثابت مانده ویا حتی کمی بهبودی نشان می دهد . داشتن پوست سفید وکک مکی یک نشانه حساس بودن به نورخورشید بوده وباعث افزایش خطرابتلا به سرطان پوست می باشد . افراد دارای این نوع پوست درمعرض آفتاب دچارآفتاب سوختگی شده وباید بطورمرتب ازضدآفتابهای مناسب استفاده نمایند .
جهت درمان کک مک می توان علاوه برضد آفتاب ازکرمهای لایه برداریا کرمهای حاوی ترتینویین استفاده نمود اما بعلت تحریک پوستی ایجاد شده توسط این نوع کرمها حتماً استفاده از آنها باید تحت نظرمتخصص پوست باشد . درمانهای دیگرشامل پیلینگ شیمیایی ، میکرودرمابری‍ژن و لیزر می باشد . ازکرمهای پوشاننده نیزمی توان جهت کمترنمایان شدن کک مک استفاده نمود . اما باید توجه داشت که کک مک یک حالت ژنتیکی پوست بوده وبا درمانهای گفته شده تنها می توان مدتی این ضایعات پوستی را کاهش داد اما احتمال عود مجدد آنها وجود دارد ولذا به افراد دچاراین حالت پوستی توصیه می شود با پوست خود کمی مدارا کنند وآن را بیماری ندانسته بلکه یک حالت ازپوست طبیعی به شمارآورند .

LENTIGO
لنتیگو لکه های قهوه ای رنگی است که معمولاً درسنین میانی به بالا درمناطقی مانند صورت وپشت دستها که بیشتر درمعرض آفتاب هستند ایجاد می شود . تعداد این ضایعات معمولاً زیاد بوده ومی تواند ازلحاظ زیبایی برای فرد مشکل ساز شود . این ضایعات نتیجه افزایش سلولهای رنگدانه ای (ملانوسیت) درلایه قاعده ای اپیدرم پوست می باشد . لنتیگوها دونوع می باشند یکنوع که دراثرتابش آفتاب شدید ایجاد می شود ودرسنین جوانی نیز بروزکرده وایجاد آن به شکل حاد می باشد ونوع دوم که به آن لنتیگوی پیری می گویند وفقط درسنین کهولت رخ داده وبعلت تابش نورخورشید درسالیان طولانی عمرفرد بوده وتدریجاً بروز می کند . لنتیگوها به سرطان پوست منجرنمی شوند (برخلاف کراتوز آکتینیک که می تواند به سرطان پوست ازنوع SCC تبدیل شود واین ضایعه نیز دراثرنورآفتاب ایجاد می شود .)

Milad._.R
30-01-2013, 21:49
خواستم آنتی اکنه فولیکا بگیرم ، مرده که اونجا بود گفت آنتی اکنه فولیکا گوگردش زیاده بیشتر برای پوست های قارچی استفاده میکنن .

هیچی دیگه آخرش پن پوست های چرب و جوشی فولیکا رو گرفتم .

بعد اینکه هیسه آک تموم شد استفده میکنم ببینم چی میشه ...

brad pitt
01-02-2013, 01:37
بهترین راه برای صاف و یکدست کردن صورت چی هست ؟
منظورم از لحاظ چروک هست

بعضی بازیگران و خوانندگان عرب دیدید پوستشون چجوری هست ؟ انگار اتو شده
در ایران ارزونترین و بهترین راه چیست ؟ بوتاکس یا میکرودرم ابریژن یا ... ؟

ممنون

Ali_softcenter
01-02-2013, 09:16
بهترین راه برای صاف و یکدست کردن صورت چی هست ؟
منظورم از لحاظ چروک هست

بعضی بازیگران و خوانندگان عرب دیدید پوستشون چجوری هست ؟ انگار اتو شده
در ایران ارزونترین و بهترین راه چیست ؟ بوتاکس یا میکرودرم ابریژن یا ... ؟

ممنون

خواننده ها و بازیگرا پوشاننده میزنن آرایش میکنن عزیز ! ولی در کل لیزر جوانسازی پوست میتونه کمک کنه.

mohsen_gh1991
04-02-2013, 13:09
سلام.
من برای اینکه صورتم جوش نزنه از محلول کلیندامایسین استفاده میکردم اینبار رفتم دکتر بهم همون محلولو داد اما به صورت دست ساز. دفعه پیش که گرفتم به فک کنم به صورت صنعتی درست شده بود. از یه نفر پرسیدم گفت این محلولای دست ساز بعد یکی دو ماه اثرش از بین میره و دیگه جلوگیری از جوش زدن نمیکنه. خواستم ببینم واقعا همینطوره برم یه دونه مث همون قبلیه بگیرم یا همین محلول دست سازو مصرف کنم؟

Ali_softcenter
04-02-2013, 14:31
سلام.
من برای اینکه صورتم جوش نزنه از محلول کلیندامایسین استفاده میکردم اینبار رفتم دکتر بهم همون محلولو داد اما به صورت دست ساز. دفعه پیش که گرفتم به فک کنم به صورت صنعتی درست شده بود. از یه نفر پرسیدم گفت این محلولای دست ساز بعد یکی دو ماه اثرش از بین میره و دیگه جلوگیری از جوش زدن نمیکنه. خواستم ببینم واقعا همینطوره برم یه دونه مث همون قبلیه بگیرم یا همین محلول دست سازو مصرف کنم؟

نه مشکلی نداره.

Saeed Dz
04-02-2013, 15:04
سلام.
حتمن از پزشک در مورد محتویات این دارو سوال کنید و چیزی که ازش اطلاع ندارید رو مصرف نکنید. محصولات کارخانه ای برای اینکه برای تایید یک مسیری رو طی کردن قابل اعتماد تر هستن.

نه مشکلی نداره.
در مورد چیزی که از محتویاتش اطلاع ندارید چطور در موردش نظر میدی دوست من؟!

majid322
04-02-2013, 16:14
دوستان تجربه ای از استفاده رژودرم دارین ؟ نظرتون چیه ؟

Saeed Dz
04-02-2013, 16:29
به اون صورت که تبلیغ میشه نیست و تاثیرش خیلی کمه (میتونم بگم در حد صفر) اما پماد تقویت کننده ی آلفا واقعن خیلی موثر هستش و مواردی که در توضیحاتش اومده تغریبن درسته.

Milad._.R
04-02-2013, 16:44
سلام.

این محلول ها چقدر تاثیر دارند ؟

mohsen_gh1991
04-02-2013, 19:03
این محلول ها چقدر تاثیر دارند ؟
من همیشه بعد از اصلاح صورتم چونه و دور لبم به شدت جوش میزد از این جوشای سر سفید. رفتم دکتر اینو بهم داد از وقتی میزنم دیگه صورتم جوش نمیزنه. تاثیرش برای من خیلی خوب بوده.

Atghia
04-02-2013, 19:21
سلام.
سلام دوست عزیز این محلول های دست ساز با صنعتی کمی از لحاظ ترکیب متفاوت هستند
در واقع در کلیندامایسن صنعتی صرفا از همون ماده تنها استفاده میشه اما در دست سازها پزشک پوست شما در نسخه برای داروساز تعریف میکنه ترکیبی از 2الی3 تا ماده روترکیبی میسازن! من بارها خودم با داروسازها این نوع برخورد رو داشتم و حتی بعضا روی شیشه خودشون مشخص میکنن که فرضا70%ایکس+30%از ماده ایگرگ
اینم بگم که اینا محلول های انتی بیوتیکی هستند دقیقا مشابه با انتی بیوتیک های خوراکی تا وقتی ازشون استفاده کنید همه چیز عالیه اما معمولا(نه همیشه) بعد از قطعش یا کلا یا مقداری بازگشت داره

A M ! N
04-02-2013, 19:45

سلام ! به نظر من رژو درم از یک نظر عالی هست و اونم اینکه داخلش انواع و اقسام ویتامین هست و خیلی خوبه
اگه به عنوان یک ماسک ازش استفاده کنی.. قیمتش هم گمونم 20 تومنه. من قبلن گرفتم.

mohsen_gh1991
04-02-2013, 23:06
سلام دوست عزیز این محلول های دست ساز با صنعتی کمی از لحاظ ترکیب متفاوت هستند
در واقع در کلیندامایسن صنعتی صرفا از همون ماده تنها استفاده میشه اما در دست سازها پزشک پوست شما در نسخه برای داروساز تعریف میکنه ترکیبی از 2الی3 تا ماده روترکیبی میسازن! من بارها خودم با داروسازها این نوع برخورد رو داشتم و حتی بعضا روی شیشه خودشون مشخص میکنن که فرضا70%ایکس+30%از ماده ایگرگ
اینم بگم که اینا محلول های انتی بیوتیکی هستند دقیقا مشابه با انتی بیوتیک های خوراکی تا وقتی ازشون استفاده کنید همه چیز عالیه اما معمولا(نه همیشه) بعد از قطعش یا کلا یا مقداری بازگشت داره
ممنون از توضیحاتت اما فک کنم کاملا متوجه منظورم نشدید . منظور من از اینکه بعد مدتی بی اثر میشه خود دارو هست. یعنی بعد یه مدت محلول دست ساز اثر خودشو از دست میده و میشه یه چیزی مث الکل خالی. خواستم ببینم این موضوع درسته یا نه.
ممنون

Atghia
04-02-2013, 23:17
ممنون از توضیحاتت اما فک کنم کاملا متوجه منظورم نشدید . منظور من از اینکه بعد مدتی بی اثر میشه خود دارو هست. یعنی بعد یه مدت محلول دست ساز اثر خودشو از دست میده و میشه یه چیزی مث الکل خالی. خواستم ببینم این موضوع درسته یا نه.
ممنون

اهان از اون لحاظ منظورتونه ، نه دست ساز هم که باشه ماهیت ماده تغییر نمیکنه .اگر فرضا قرار بر فرار بودن ماده باشه چه صنعتی باشه چه دست ساز خواهد پرید!(که اینطور نیست نگران نباشید)

garaa
05-02-2013, 16:16
روآکوتان اثرش چطوره روی جوش ؟ ( ضررهاشو ول کنید:n02: )

A M ! N
05-02-2013, 16:18
روآکوتان اثرش چطوره روی جوش ؟

یه درس درست و حسابی میده به جوشها....... و البته کبدتون !

( ضررهاشو ول کنید:n02: )

:blink:

Atghia
05-02-2013, 18:41
روآکوتان اثرش چطوره روی جوش ؟ ( ضررهاشو ول کنید:n02: )

بیش از 90% افراد بعد از مصرف مقدار درست(هرکیلو گرم بدن 6عدد قرص) ، بطور قطع درمان میشن بدون بازگشت!
و موارد نادری هم بعد از گذشت دوماه پس از پایان دوره درمان، مجددا بازگشت دارن متاسفانه!
بهرحال عوارضش خیلی بده در مجموع:n06:

ittools
05-02-2013, 19:08
بیش از 90% افراد بعد از مصرف مقدار درست(هرکیلو گرم بدن 6عدد قرص) ، بطور قطع درمان میشن بدون بازگشت!
و موارد نادری هم بعد از گذشت دوماه پس از پایان دوره درمان، مجددا بازگشت دارن متاسفانه!
بهرحال عوارضش خیلی بده در مجموع:n06:

هر کیلوگرم وزن بدن 6 عدد قرض یعنی چی ؟
مثلا فرض کنید یه فردی 55 کیلوگرمه دوره درمانیش به چه صورت میشه ؟

Atghia
05-02-2013, 21:44
هر کیلوگرم وزن بدن 6 عدد قرض یعنی چی ؟
مثلا فرض کنید یه فردی 55 کیلوگرمه دوره درمانیش به چه صورت میشه ؟

در مجموع 330 قرص رواکوتان رو باید مصرف کنه تا دوره درمانش کامل باشه! حالا بستگی به صلاحدید پزشک دز روزانش تعریف میشه مثلا دیدم به بعضی ها ماههای اول روزی یک عدد و ماههای بعد یک روز یکی و روز بعدش دوتا تجویز کردند.
برای بعضی ها یک روز در میون یک عدد و ...بستگی بنظر پزشک داره( شدت جوش های بیمار و همچنین ازمایشات خون دوره ای که انجام میده و اون حد چربی خونش و همچنین انزیم های کبدی تعیین کننده هست)
پ.ن:سرخود نمیشه مصرف کرد باید حتما تحت نظرات دکتر باشه:n18:

ittools
05-02-2013, 21:54
در مجموع 330 قرص رواکوتان رو باید مصرف کنه تا دوره درمانش کامل باشه! حالا بستگی به صلاحدید پزشک دز روزانش تعریف میشه مثلا دیدم به بعضی ها ماههای اول روزی یک عدد و ماههای بعد یک روز یکی و روز بعدش دوتا تجویز کردند.
برای بعضی ها یک روز در میون یک عدد و ...بستگی بنظر پزشک داره( شدت جوش های بیمار و همچنین ازمایشات خون دوره ای که انجام میده و اون حد چربی خونش و همچنین انزیم های کبدی تعیین کننده هست)
پ.ن:سرخود نمیشه مصرف کرد باید حتما تحت نظرات دکتر باشه:n18:

یکی از فامیلای ما از این قرص مصرف میکرد باید بپرسم ببینم دز ش همینقدر بود ولی متاسفانه بعد از قطعش دوباره جوش ها برگشته . خانم هم هست . خانم بودن تو مصرف تفاوت داره ؟

A M ! N
05-02-2013, 22:02
مقدار دزش در سایت دارو آورده شده..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-reference-1

این مقدار از بین 0.1 میلی گرم تا 2 میلی گرم در روز متغیره که دکتر این رو تشخیص میده.
مصرفش هم بین 15 تا 20 هفته.

Atghia
05-02-2013, 22:04
یکی از فامیلای ما از این قرص مصرف میکرد باید بپرسم ببینم دز ش همینقدر بود ولی متاسفانه بعد از قطعش دوباره جوش ها برگشته . خانم هم هست . خانم بودن تو مصرف تفاوت داره ؟
والا اینو اطلاعی ندارم که احتمال برگشتش در خانمها بیشتر هست یا نه! میگم که دزش با توجه به شرایط بیمار تعیین میشه نمیشه نسخه دیگری رو برای هرکسی تجویز کرد:n02:

Ali_softcenter
05-02-2013, 22:18
در مورد چیزی که از محتویاتش اطلاع ندارید چطور در موردش نظر میدی دوست من؟!

ایشون گفتند کلیندامایسین!! دست ساز!!!
منم از دکتر سوال کردم و دکتر هم گفتند که بعد از 6 ماه اثر خودش رو از دست نمیده .ایشون نگفتند کلینداشون با چیز دیگه ترکیب شده! گفتند فقط کلیندا

Milad._.R
07-02-2013, 20:20
تا حالا کسی از این استفاده کرده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاثیرش چطوره ؟

چند روزی هست که جوش های چرکی صورتم یکم زیاد شده

Ali_softcenter
07-02-2013, 22:58
تا حالا کسی از این استفاده کرده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاثیرش چطوره ؟

چند روزی هست که جوش های چرکی صورتم یکم زیاد شده

تاثیر عالی ای ندارد

هم خودم تستش کردم هم نظرات بقیه رو در موردش دارم.

alireza99.99
07-02-2013, 23:19
دوستان یه چند تا سوال داشتم
عوارض دارو راکوتان چیه؟بعد از طی مدت درمان و سالهای بعد...
راهی برای از بین بردن جای جوش بجز لیز وجود داره(عمق جای جوشها زیاده و تعدادشون هم زیاد)
هزینه لیزر کردن جای جوشها چقدر هست
و اگر مکز مناسبی سمت شرق تهران(خیابان پیروزی میشناسید برای لیزر معرفی کنید)
برای لیزر کردن باید اول به پزشک مراجعه کنم یا مراکز لیزر خودشون انجام میدن

Beta
07-02-2013, 23:53
درمورد پژمردگی پوست چه راهکارهایی برای شادابی و بهبود آن پیشنهاد میدید ؟!

SIR MAMAD
08-02-2013, 00:46
دوستان یه چند تا سوال داشتم
عوارض دارو راکوتان چیه؟بعد از طی مدت درمان و سالهای بعد...
راهی برای از بین بردن جای جوش بجز لیز وجود داره(عمق جای جوشها زیاده و تعدادشون هم زیاد)
هزینه لیزر کردن جای جوشها چقدر هست
و اگر مکز مناسبی سمت شرق تهران(خیابان پیروزی میشناسید برای لیزر معرفی کنید)
برای لیزر کردن باید اول به پزشک مراجعه کنم یا مراکز لیزر خودشون انجام میدن

اول شما باید درمان بشی و از این بابت مطمئن بشی که جوش ها دوباره برنمیگردن در مرحله بعدی نوبت به درمان جای جوش ها می رسه. یعنی اول درمان جوش دوم درمان جای جوش

راجب راکوتان من اینجا توضیح دادم می تونید مطالعه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما در مورد درمان جای جوش بعد از این که درمان شدید و جوش ها برای همیشه کنار رفتند، رایج ترین درمان همه جای دنیا من جمله ایران لیزر فرکسل یا لیزر Co2 فرکشنال هستش.
شما اول به یک کلینیک یا مطب مراجعه می کنید و ویزیت می شید و پزشک تشخیص می ده که باید از چه درمانی استفاده کنید و همون پزشک براتون لیزر رو انجام می ده در وقت مشخص و محل مشخص.
لیزر فرکسل قیمتش جلسه ای 300 هست و ظرف این یک سال و نیم قیمتش همین بوده و تغییری نداشته و متاثر از قیمت دلار و گرونی و کوفت زهرمار فعلی نیستش!
دکتر نخعی که مطبش اول زعفرانیس می گفت در بیمارستان نرخ دولتی 170 هست و هستند کسایی که یه دوره دیدن و 70 تا 100 هم این کارو انجام می دن.
سمت پیروزی دکتر نیکزاد هست که لیزر هم انجام میده.
در مورد روش ها ببینید برای درمان جای جوش همون طوری که گفتم درمان دیفالتش همه جای دنیا لیزر فرکسل هستش .
من خودم درمان جوشم زیر نظر دکتر نیکزاد بود و زیر نظرایشون کاملا خوب شدم و از شر جوش ها برای همیشه خلاص شدم و در مورد درمان جای جوش من با ایشون صحبت کردم همچنین دکتر نخعی که مطبش اول زعفرانیه بعد پارک وی هست. ولی خوب پیش هیچ کدوم از این ها نرفتم چون تصمیم گرفتم قبلش یک درمان دیگه رو قبل از لیزر انجام بدم.
ببینید هر بار که شما لیزر می کنید از روی پوست یک لایه برداشته باشه و این لایه برداری از جایی از پوست که سالمه و جایی که فرورفتگی یا اسکار هست به یک میزان انجام می شه. در نتیجه وقتی اسکار ها عمیق هستند باید مدام لیزر کرد تا به اون عمق رسید درنتیجه جلسات درمان خیلییی بالا می ره. من قبل از لیزر از روش سابسیژن ساکشن استفاده کردم این روش هدفش بالاکشیدن جای جوش ها به شکل موضعی هستش بدین شکل که پوست از بافت زیریش درمحل اسکار جدا می شه و با ساکشنی که تا دو هفته روش میره این فرصت پیدا می شه که بافت جدید ساخته بشه و اسکار پر بشه بیاد بالا . من 12 جلسه در کلینیک جردن میرداماد برای سابسیژن و ساکشن رفتم و نتیجش برای من که وضعم خیلی وخیم بود خیلی عالی بود و پوستم همسطح تر شد . از اول پاییز هم ماهی یک بار شروع به لیزر کردم.
سابسیژن اثر خودش رو تا 3 4 روز نشون می ده و اسکار پر میشه میاد بالا جوری که متوجه می شید ظرف 5 روز مدل جای جوش ها عوض شده. ولی کلاژن سازی لیزر که به عنوان درمان اصلی بعد از سابسیژن انجام می شه بعد از چند ماه خودشو نشون می ده.
من اگر بلافاصله لیزر رو شروع می کردم قطعا از درمانم راضی نبودم چون که با لیزر خیلی لاکپشتی خوب می شه البته برای اسکارای من خوب طبیعیه!
در مجموع من از درمانم خیلی راضیم و تا الان سهم اصلیش مدیون سابسیژنایی که تابستون انجام دادم هستش .البته هنوز 3 جلسس که لیزر کردم و حداقل دو جلسه دیگه می رم.
سابسیژن میتونه بعد از چند جلسه لیزر دوباره تکرار بشه تا اسکارایی که عمیق تر هستند باز هم همسطح تر بشن و لیزر اثر بهتری روش داشته باشه.

Milad._.R
08-02-2013, 01:17
تاثیر عالی ای ندارد

هم خودم تستش کردم هم نظرات بقیه رو در موردش دارم.

یعنی اینو نگیرم؟

چیز بهتری سراغ دارید تا در کنار پن پوست های چرب و جوشدار فولیکا که روزی دوبار صورتم رو باهاش میشورم ازش استفاده کنم تا جوش های فعلی صورتم زودتر از بین برند یا حداقل چرکی نشند؟

Ali_softcenter
08-02-2013, 01:26
یعنی اینو نگیرم؟

چیز بهتری سراغ دارید تا در کنار پن پوست های چرب و جوشدار فولیکا که روزی دوبار صورتم رو باهاش میشورم ازش استفاده کنم تا جوش های فعلی صورتم زودتر از بین برند یا حداقل چرکی نشند؟

آخه من نمیدونم آکنه های شما در چه وضعیتی هستند که دوست عزیز.
شرج بیشتر لطفا

Milad._.R
08-02-2013, 10:31
آخه من نمیدونم آکنه های شما در چه وضعیتی هستند که دوست عزیز.
شرج بیشتر لطفا

نمیدونم چطوری شرح بدم .
حدود 3 4 تا جوش بد زده که چرکی میشه و چندتایی هم جوش های کوچیک تر

Ali_softcenter
08-02-2013, 12:33
نمیدونم چطوری شرح بدم .
حدود 3 4 تا جوش بد زده که چرکی میشه و چندتایی هم جوش های کوچیک تر

اگه در کل پوستتون مشکلی نداره و فقط چند تا جوش به صورت موضعی زدید ....یعنی پوستتون کلا پر از جوش های ریز و درشت و زیر پوستی نیست! و فقط چند تا جوش تابلو و موضعی دارید باید مجصولاتی استفاده کند که جوش ها رو سریعا خشک کنند مثل پماد پانوکسیل یا ژل ایرلیک. روی جوش ها به صورت موضعی استفاده کنید بعد از 2 روز خشک میشه کوچیک میشه. از بین میره.

اگه دو تاش رو با هم استفاده کنید که چه بهتر.

فقط روی جوش!