PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

.:HAMED:.
03-03-2010, 11:43
سلام دوستان
من با اینکه الان 17 سالم هست ولی‌ هنوز یه لاخ ریش هم روی صورتم در نیاوردم دوستام تو دبیرستان هی‌ بهم میگن تو کی‌ می‌خوای بالاخره ریش در بیاری...
می‌خواستم ببینم دارویی پمادی چیزی هست که باعث رویش مو روی صورت بشه؟البته نمی‌خوام عوارض جانبی داشته باشه ها.
ممننون از همتون

اكيدا براي مسائل غير ضروري از دارو و شيميايي جات استفاده نكن
تو 17 سال كي ريش در آورده كه تو دوميش باشي؟:دي
به دوستات بگو برن ريشاشونو بزنن

zarto
09-03-2010, 17:26
دوست عزیز
با اطلاعات غلط دوستای دیگه رو گمراه نکنه!خود ارضایی و گودی زیر چشم و ضعیف شدن چشم و ریزش مو و ... هیچ ربطی نداره و همش در حد یک سری اراجیفه!!تمامی پرشکان هم این حرفو تایید کردن و اگه میخوای با منبع بهت بدم تا شما هم از گراهی در بیای!!

گرون!حد اقل باید 6 ماه بخوری!بستگی به وزنت داره!معمولا اگه شدید باشه به ازای هر کیلو از وزن بدنت 1 میلیگرم!
هر کپسول 20 میلیگرمی دکوتان 1000 تومن و رواکوتان(که به خاطر عوارض توصیه نمیشه)حدودا 2500!
حساب کن روزی چندتا باید بخوری و ...
اگه شدید هم نباشه(باز به دکترتون ربط داره)هر 7 کیلو 1 میلیگرم!
ولی معمولا دکترا خط آخر درمانیشون این قرصه!چون خیلیا دکوتان رو نمییشناسن و همش رواکوتان رو تجویز میکنن...

شما مثکه خیلی ادعاتون میشه من خودم از تجربه دیگرون استفاده کردم و دیدم که زیر چشمشون گوده و تا به حال دکتر پوست هم نرفتم و از راهنمایی شما هم استفاده نکردم و حتی از دوستی دیگر در کلوب سوال کردم در مورد سوختگی هایی که بر اثر آفتاب لکه های قهوه ای میاره و بر من هم بود و من از این دوست عزیز سوال کردم که چی جوری صورتم را ترمیم کنم و خوب هم شد. و ایشان از هر دکتر و امثال شما بهتر راهنمایی کردند

memollala
14-03-2010, 00:48
سلام
راستش من حدود 6 ماه که یک لکه سیاه روی زبانم هست خودم تو اینه نگاه میکنم انگار چند تا از برز های زبانم سیاه شدن می خواستم علتشو بدونم یا اگه ممکنه راهنماییم کنید به چه متخصصی باید مراجعه کنم.
با تشکر:13:

14-03-2010, 12:55
Feli

zarto
اگر خود ارضايي به صورت وسواس فکري در نيايد، اصلا ضرري براي بدن و يا روان ندارد.
اين را هم بگويم که خودارضايي به صورت طبيعي مي تواند از سنين 9 - 10 سالگي به بعد در دخترها و 12 - 13 سالگي به بعد در پسرها شروع بشود

گودي زير چشم و ... ارتباطي به خود ارضايي ندارد

سالنامه سلامت به نقل از :
B B C P e r s i a n .com

zarto
14-03-2010, 21:35
آقا ببخشید من اشتباه کردم. اصلا دست خودم نبود .دیوونه شده بودم

حالا من یه سوال دارم

من در تابستون بر اثر آفتاب پوست گردن و صورتم نسبت به جاهای دیگه تیره تر شده . از یه نفر پرسیدم میگفت هیدروکینون بزن (البته با مخلفات دیگه و این که طرز مصرف رو گفت) من چند شب که زدم احساس کردم قرمز تر داره میشه و همچنین تیره تر و همین حالا دیگه ولش کردم . حالا می خوام بدونم نظر شما چیه؟

Glad Boy
15-03-2010, 20:24
سلام

من می خواستم علت یه مدل جوش رو بدونم :
جوش هایی که نه سر سیاه دارن و نه سر سفید . مثل این میمونه که سر جوش از پوست بیرون نیومده ولی بر آمدگی اون وجود داره . باعث ایجاد قرمزی میشه . چرکی نیست . اغلب هنگام لمس اون احساس درد به وجود میاد که میزانش بستگی به بزرگ یا کوچک بودن اون داره و به صورت تک و توک و گاهی به گاهی به وجود میاد و به تعداد خیلی کم مال من که هر دفعه یکی و توی بازه زمانی نسبتا زیاد . حالت سفت بودن هم داره ؛ ولی بعد از رفع شدن جای اون به صورت رنگ تیره باقی میمونه .

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که علت به وجود اومدن این مدل جوش چی میتونه باشه .

mortal kombat 2008
20-03-2010, 19:27
من هم این مشکلات رو دارم ، اگه میشه کمک کنید.
1. رشد موهای بدنم زیاده وخمچنین صورتم البته نه نسبت به سنم بلکه نسبت به جثه ام زیادی مو در میارم. افراد شبیه خودم هم زیاد دیدم ولی میخوام بدونم که با چه کار هایی میتونم سرعت رشد مورو کند کنم .
2. صورتم کک ومک زیاد داره وهرچند شاید بهم بیاد ولی میخوام صورت روشن تر وسفید تری داشته باشم ، ایا راهی برای کمرنگ کردن یا پاک کردن این کک ومک ویا خال های ریز وجود داره؟
3.تو زمستون موهام زیاد پوسته میده وتا اوسط بهار ادامه پیدا میکنه وهمچنین لبم هم خشک میشه.

S0R3N4
20-03-2010, 20:53
سن و جنسیت؟

mortal kombat 2008
21-03-2010, 22:41
سن و جنسیت؟
پسر 16 ساله

S0R3N4
21-03-2010, 23:29
لازم نکرده شما مثل نخود بپری وسط
کسی از شما نظر نخواست

این فقط یک سوال آزمایشی هست که یک نفر دیگه پرسیده و میخوام نظر بعضی ها رو بدونم

دیگه این انجمن ها هم شده مثل یه چیزی که تو دست همه هست . مسخره بازیه

من نظر خیلی ها رو خوندم و دیدم که دارین راهنمایی اشتباه میکنید

بله
شاید دارن تو یکی از بهترین دانشکده های پزشکی ایران به ما اشتباه یاد میدادن.
دوست عزیز
قصد من توهین نیست!ما هیچکدوم در قبال هیچ کسی وظیفه ای نداریم!این فقط لطف ماست که اطلاعاتمون رو به اشتراک میذاریم...
باید داشته هامونو در اختیار هم قرار بدیم تا به نداشته هامون برسیم دوست عزیز...شما وقتی که نظر منو قبول نداری برای چی باید جوابی بدم و خودم رو کوچیک کنم...من در همین فروم حدود 50 تا بیمار خصوصی دارم که با اینکه داریم با هم اینترنتی صحبت هامون رو در میون میذاریم به نتجیه فوق العاده ای رسیدن...شما هم کمی از غرورت کم کنی بد نیس دوست عزیز.من با شما دشمنی ندارم که...:40::40:
اما در جواب شما...
من اصلا هیدروکینون رو به هیچ کسی توصیه نمیکنم.پوست رو واقعا آسیب پذیر میکنه.التهاب و قرمزی پوست واقعا زیاد میشه و اثراتش اصلا پایدار نیس.
من به شما کرم depiderm رو پیشنهاد میکنم که علاوه بر فیلتر ضد آفتاب قوی یه کملپکس قدرتمند روشن کننده و ضد لک داره...
موفق باشی...

---------- Post added at 11:29 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

من هم این مشکلات رو دارم ، اگه میشه کمک کنید.
1. رشد موهای بدنم زیاده وخمچنین صورتم البته نه نسبت به سنم بلکه نسبت به جثه ام زیادی مو در میارم. افراد شبیه خودم هم زیاد دیدم ولی میخوام بدونم که با چه کار هایی میتونم سرعت رشد مورو کند کنم .
2. صورتم کک ومک زیاد داره وهرچند شاید بهم بیاد ولی میخوام صورت روشن تر وسفید تری داشته باشم ، ایا راهی برای کمرنگ کردن یا پاک کردن این کک ومک ویا خال های ریز وجود داره؟
3.تو زمستون موهام زیاد پوسته میده وتا اوسط بهار ادامه پیدا میکنه وهمچنین لبم هم خشک میشه.

در مورد سوال اول شما من نمیتونم نظر قاطعی بدم.باید بری پیش پزشک متخصص و آزمایشات لازم به عمل بیاد...
سوال دومت میتونی از پست بالا کمک بگیری رفیق!واسه خال هم باید برسی شه.شاید نیاز به یه جراحی ساده وبسیار بسیار کم هزینه و بی درد داشته باشه...
سوال سوم باید باز هم از نزدیک دیده شه.ولی از اونجایی که شما میگی تو زمستون شروع میشه احتمالا درماتیت سبورئیک هستش که میتونی از شامپوی 2 درصد کتوکونازول استفاده کنی به مدت چهار هفته و هر هفته دو بار.فاصله ی هر سری شستشو باید 3 روز باشه...اگه شدیده نیاز به یه پماد ترکیبی و ساختنی داری که اگه مشکلت با همین حل نشد بگو برات بنویسم.در ضمن حتما به این نکته توجه کن.شامپوی کتوکونازل ساخت شرکت شفا رو گیر بیار!اگه واقعا نتونستی بگیر مال شهر دارو رو بگیر!رک بگم!بقیه فرقی با مایع ظرفشویی نداره...

anti_girl
26-03-2010, 01:25
سلام
من پسرم و 22 سالمه متاسفانه روی بدنم اندازه یه بنده انگشت خشکی زده و همونجا سفیدک میزنه الان چند روزی هست که ترک ترک شده و زخم شده و خیلی خارش داره!!!
کسی میدونه از چیه؟راه درمانش؟؟

anti_girl
26-03-2010, 01:25
....!
تکراری

S0R3N4
26-03-2010, 09:25
سلام
من پسرم و 22 سالمه متاسفانه روی بدنم اندازه یه بنده انگشت خشکی زده و همونجا سفیدک میزنه الان چند روزی هست که ترک ترک شده و زخم شده و خیلی خارش داره!!!
کسی میدونه از چیه؟راه درمانش؟؟

احتمالا شما دچار بیماری پسوریازیش شدید
اول از همه اینکه باید چرب نگهش داری همیشه بدنت رو
دوم برای درمان همون قسمت اینه که از کرم پسوریامنت در اون ناحیه به مدت 2 ماه مرتب شب و روز استفاده کنی.
مطمئن باش نتیجه میگیری...
:40:

hamed malekpour
26-03-2010, 20:17
یک سوال من زیر چونه ام به اندازه ی 1بند انگشت مو در نمیاد چی کار کنم من 19سالمه؟

AB
26-03-2010, 21:40
یک سوال من زیر چونه ام به اندازه ی 1بند انگشت مو در نمیاد چی کار کنم من 19سالمه؟

اولا حداقل ۲ سال صبر کن.دوما اصلا فکرشو نکن.سوما دنبال دارو هم نباش.

S0R3N4
27-03-2010, 00:05

خب
این تقریبا طبیعی هست
خیلیا اینطوریان
معولا باید بعداز 18-19 سالگی به طور طبیعی خوب شه ولی خب اسثنا همیشه وجود داره
پوست چوب فندق رو بسوزون و پودرش کن و بمال به قسمت هایی که ریش در نمیاد
احتما زیاد نتیجه میگیری...
داروهایی هستن که بتونن خوب کنن این مشکلت رو ولی خب جوش صورت رو به همراه دارن!کدوم رو ترجیح میدی؟

hamed malekpour
27-03-2010, 09:57
ممنون پس صبر می کنم.

baghali91
27-03-2010, 09:59
دوست من مدتیه به خاطر جوش های صورتش رفته دکتر و بهش یه قرصی داده که پوست رو خشک میکنه و جوش ها رو از بین میبره. الان جوش هاش کمتر شده ولی لباش خیلی خشک شدن. یه ماه دیگه هم میخواد بره لیزر کنه که جاهای جوشی که رو صورتش هست از بین بره...میگه 300-400 تومن واسه لیزر خرج داره...
حالا میخوام بدونم روش خوبیه این کار؟! آخه خودمم مدتی جوش های صورتم خیلی اذیت میکنه...

27-03-2010, 10:29
دوست من مدتیه به خاطر جوش های صورتش رفته دکتر و بهش یه قرصی داده که پوست رو خشک میکنه و جوش ها رو از بین میبره. الان جوش هاش کمتر شده ولی لباش خیلی خشک شدن. یه ماه دیگه هم میخواد بره لیزر کنه که جاهای جوشی که رو صورتش هست از بین بره...میگه 300-400 تومن واسه لیزر خرج داره...
حالا میخوام بدونم روش خوبیه این کار؟! آخه خودمم مدتی جوش های صورتم خیلی اذیت میکنه...
حتما از لب تر كن استفاده كنه در غير اينصورت اگه ترك بخوره لبهاش ، برطرف شدنش وقت ميبره
ميتونه از وازلين يا ويتامين آد به شرط غير خوراكي هم استفاده كنه.روغن لب (لب تر كن) بهتره

حالا میخوام بدونم روش خوبیه این کار؟!
خوب يا بد بودنش به كنار.اين تنها راه هستش

mehdi30nema
27-03-2010, 12:31
من قبلا صورتم جوش میزد واز یک سری کرم و ... استفاده کردم بهتر شده و الان دیگه نمیزنه . ولی جای جوش ها مونده .
چند تا سوال داشتم :
1 - اگه لیزر کنم جای جوش ها کاملا از بین میره ؟
2 - آیا بعدش که جوش در بیارم دوباره جاش میمونه و مثل قبل میشه ؟ یعنی لیزر بی فایده است ؟
3 - کسی از عوارض لیزر و قیمتش خبر داره ؟

afshin50cent
27-03-2010, 13:07
بچه ها سلام!!من خیلی وقته که صورتم جوشای شدیدی میزنه! حقیقتش پارسال رفتم دکتر بهم گفت باید راکوتان مصرف کنی خداییشم قرصای خوبیه و تاثیرش زیاده! بعد به خاطر مشکلاتی من درمانو گذاشتم کنار و امسال دوباره رفتم پیشش و دارم مصرف میکنم! به من گفت یه سال مصرف کنی خوب خوب میشی و باید برای جای جوشهای صورتت هم لیزر ipl استفاده کنی! میخواستم ببینم کسی از شما این شرایطو داشته؟ نتیجه گرفته؟ دیگه جوشاش بر نگشته؟ لک جوشاش خوب شده ؟ تشکر!

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:03 PM ----------

من قبلا صورتم جوش میزد واز یک سری کرم و ... استفاده کردم بهتر شده و الان دیگه نمیزنه . ولی جای جوش ها مونده .
چند تا سوال داشتم :
2 - آیا بعدش که جوش در بیارم دوباره جاش میمونه و مثل قبل میشه ؟ یعنی لیزر بی فایده است ؟
والا همین دکتر که گفتم پارسال به من گفت هر جلسه 150000 تومن!:41: البته ipl ! ولی کلا خیلی گرونه!

27-03-2010, 15:14
راستي اين قرص رواكوتان رو كي به كي استفاده ميكني؟
روزانه؟

afshin50cent
27-03-2010, 16:06
روزی 2 تا!

S0R3N4
27-03-2010, 23:49
آره خب،قبلا در این مورد خیلی بحث شده...

چند تا سوال داشتم :
بستگی به نوع اسکار ها داره...معمولا 70-80 % بهبودی داره،شما بگ جای جوش هات چه جوری،شاید بشه با کرم هم از بین بردش

بچه ها سلام!!من خیلی وقته که صورتم جوشای شدیدی میزنه! حقیقتش پارسال رفتم دکتر بهم گفت باید راکوتان مصرف کنی خداییشم قرصای خوبیه و تاثیرش زیاده! بعد به خاطر مشکلاتی من درمانو گذاشتم کنار و امسال دوباره رفتم پیشش و دارم مصرف میکنم! به من گفت یه سال مصرف کنی خوب خوب میشی و باید برای جای جوشهای صورتت هم لیزر ipl استفاده کنی! میخواستم ببینم کسی از شما این شرایطو داشته؟ نتیجه گرفته؟ دیگه جوشاش بر نگشته؟ لک جوشاش خوب شده ؟ تشکر!

---------- Post added at 02:07 PM ---------- Previous post was at 02:03 PM ----------

والا همین دکتر که گفتم پارسال به من گفت هر جلسه 150000 تومن!:41: البته ipl ! ولی کلا خیلی گرونه!

روزی 2 تا!
1 سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه خبره؟6 ماه نهایتش باید طول بکشه!جتی یه سری از دکترا 4 ماهه تموم میکنن!خب!من خودم این شرایط رو نداشتم!ولی چندین مریض داشتم خب.بله!واقعا اثراتش عالیه.

راستي اين قرص رواكوتان رو كي به كي استفاده ميكني؟
روزانه؟
به ازای وزنت معمولا تجویز میشه مقدارش
بستگی به شدتت جوش هات هم داره!ممکنه به ازای هر کیلو 1 میلیگرم و یا هر 7 کیلو 1 میلیگرم مصرف شه
ولی دوستان،این دارو رو به کسی سر خود و چون خودتون نتجیه گرفتید ازش تجویز نکنید!بخدا خطرناکه،باید کلی تست و آزمایش خون بده طرف تا پزشک ببینه که میتونه بیمار این قرص رو بخوره!تو زنانی که قابلیت باردار شدن هم دارن باید با احتیاط خیلی خیلی زیاد مصرف شه
عرضی نیس.
سوالی بود در خدمتم...:11:

afshin50cent
28-03-2010, 12:25
عزیز شما پزشکی؟ می خواستم ببینم بعد از این مدت که مصرف کردم دیگه جوشام برا همیشه خوب میشه؟ یا نه؟ این دکتره که به ما گفت خوب میشی!!

28-03-2010, 12:50
روزی 2 تا!

سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه خبره؟6 ماه نهایتش باید طول بکشه!جتی یه سری از دکترا 4 ماهه تموم میکنن!خب!من خودم این شرایط رو نداشتم!ولی چندین مریض داشتم خب.بله!واقعا اثراتش عالیه.

به ازای وزنت معمولا تجویز میشه مقدارش
بستگی به شدتت جوش هات هم داره!ممکنه به ازای هر کیلو 1 میلیگرم و یا هر 7 کیلو 1 میلیگرم مصرف شه
ولی دوستان،این دارو رو به کسی سر خود و چون خودتون نتجیه گرفتید ازش تجویز نکنید!بخدا خطرناکه،باید کلی تست و آزمایش خون بده طرف تا پزشک ببینه که میتونه بیمار این قرص رو بخوره!تو زنانی که قابلیت باردار شدن هم دارن باید با احتیاط خیلی خیلی زیاد مصرف شه
اي بابا برا من 20 ميلي تجويز كرده روزانه يه دوني مصرف ميكردم ولي حالم بد شد زنگ زدم گف دوروز يه بار استفاده كن
تو روزي دوتا!!!!!!!!!!!!!
آره خيلي خطرناكه اين لامصب

می خواستم ببینم بعد از این مدت که مصرف کردم دیگه جوشام برا همیشه خوب میشه؟ یا نه؟ این دکتره که به ما گفت خوب میشی!!

afshin50cent
28-03-2010, 13:02
خدا رو شکر که من هیچ حساسیت خاصی به این دارو ندارم!!!!!!!! 20 میلی گرم هم هست!

Life24
28-03-2010, 13:18
میگم یک چند تا جای جوش ریز دارم
چند تا هم لکه
لکه ها میدونید چطوری هست زیر قرمز هست ملتهب میشه گفت
این کوفتی ها از بین میره؟ با کرم و این ها؟
یا خودمون رو گول میزنیم؟ و فایده نداره؟

28-03-2010, 14:08
اي نامردا سرم كلاه گذاشتن .عجب جماعتي پيدا ميشه
آخرش با اين يارو دست به يكي كردن من نتونم از اين قرص استفاده كنم.منظورم دكتره با اون داروسازه هستش .ناسلامتي هفته پيش تازه از آمريكا رسيده بود مثلا خيلي متخصصه
اح اح اح
منم روزي 2 تا ميخورم چششون درباد
ممنون ازت

afshin50cent
28-03-2010, 14:45
اي نامردا سرم كلاه گذاشتن .عجب جماعتي پيدا ميشه
آخرش با اين يارو دست به يكي كردن من نتونم از اين قرص استفاده كنم.منظورم دكتره با اون داروسازه هستش .ناسلامتي هفته پيش تازه از آمريكا رسيده بود مثلا خيلي متخصصه
اح اح اح
منم روزي 2 تا ميخورم چششون درباد
ممنون ازت
کی سرت کلاه گذاشته داداش؟خب یه موضوعی هست ببین.... اکثر این دکترا فکر جیب خودشونن مخصوصا این دکترای پوست!:13::2: باید از چند نفر پرس و جو کنی درباره این قرص و کرما! من خودم این قرصا رو از داروخانه بغل اداره بیمه که رفته بودم تایید کنم گرفتم! نوشته روش ساخت تبریز تحت لیسانس سوییس! برا همین فکر نکنم مثل اصلش عمل کنه! حالا خود من یه جاییو سراغ دارم اصلشو میفروشه قرصشم سفید-بنفشه تو هم رفتی بخری روشو بخون انگلیسی نوشته تحت لیسانس اف هافمن سوییس! بعد یه موقع سر خود از این قرصا استفاده نکنی؟

28-03-2010, 15:27
ممنون
نه بابا سرم كلاه رفته منظورم اين دكتره ميخواست من قرص نخورم منم يه آدم لجبازم ميگفتم بايد بخورم و زود خوب بشم و اينا كه كار خوبي هم نميكردم.منظورم اينه
من اين قرصو 33تمن خريدم ماله شركته roche هستش بردم خانوم دكتره گفت اصله اصله خيلي اصله :دي

S0R3N4
28-03-2010, 19:52
عزیز شما پزشکی؟ می خواستم ببینم بعد از این مدت که مصرف کردم دیگه جوشام برا همیشه خوب میشه؟ یا نه؟ این دکتره که به ما گفت خوب میشی!!
با اجازه دانشجوی سال 5 داروسازی ام(واسه 100000 مین بار:31:)

آزمایش دادی که اینو میگی؟

کی سرت کلاه گذاشته داداش؟خب یه موضوعی هست ببین.... اکثر این دکترا فکر جیب خودشونن مخصوصا این دکترای پوست!:13::2: باید از چند نفر پرس و جو کنی درباره این قرص و کرما! من خودم این قرصا رو از داروخانه بغل اداره بیمه که رفته بودم تایید کنم گرفتم! نوشته روش ساخت تبریز تحت لیسانس سوییس! برا همین فکر نکنم مثل اصلش عمل کنه! حالا خود من یه جاییو سراغ دارم اصلشو میفروشه قرصشم سفید-بنفشه تو هم رفتی بخری روشو بخون انگلیسی نوشته تحت لیسانس اف هافمن سوییس! بعد یه موقع سر خود از این قرصا استفاده نکنی؟

آره
شنیدم که ایران هم از سوئیس قرص های ازوترتینوئین رو میخره و فقط کپسولش رو عوض میکنه و با قیمتی کمتر میفروشه!نظر بنده رو بخواید به ایرانی جماعت نمیشه اعتماد کرد!پاشو یه مقدار پول بیشتر بدی یا مال شرکت actavis رو بخر (با اسم تجاری دکوتان) یا همون شرکت roche که با نام تجاری رواکوتان به فروش میرسه...

توجه توجه
دوستان
قرص های ایزوترتینوئین یا دکوتان-رواکوتان-آکوتان خط آخر درمان آکنه های بسیار شدید هستند که به هیچ دارویی پاسخ ندادند!عوارض زیادی دارن که البته همشون قرار نیست شامل حالتون بشه!قبل مصرف این دارو حتما باید تست کلسترول و چربی خوب-نارسایی کلیه و آنزیم کبدی و ... داده بشه!در صورت مشکل اصلا نباید مصرف بشه این دارو...
میتونه خیلی خطرناک باشه!پس خواهش میکنم ازتون که سر خود این دارو رو مصرف نکنید...

afshin50cent
28-03-2010, 21:24
با اجازه دانشجوی سال 5 داروسازی ام(واسه 100000 مین بار:31:)

آزمایش دادی که اینو میگی؟

آره
شنیدم که ایران هم از سوئیس قرص های ازوترتینوئین رو میخره و فقط کپسولش رو عوض میکنه و با قیمتی کمتر میفروشه!نظر بنده رو بخواید به ایرانی جماعت نمیشه اعتماد کرد!پاشو یه مقدار پول بیشتر بدی یا مال شرکت actavis رو بخر (با اسم تجاری دکوتان) یا همون شرکت roche که با نام تجاری رواکوتان به فروش میرسه...

توجه توجه
دوستان
قرص های ایزوترتینوئین یا دکوتان-رواکوتان-آکوتان خط آخر درمان آکنه های بسیار شدید هستند که به هیچ دارویی پاسخ ندادند!عوارض زیادی دارن که البته همشون قرار نیست شامل حالتون بشه!قبل مصرف این دارو حتما باید تست کلسترول و چربی خوب-نارسایی کلیه و آنزیم کبدی و ... داده بشه!در صورت مشکل اصلا نباید مصرف بشه این دارو...
میتونه خیلی خطرناک باشه!پس خواهش میکنم ازتون که سر خود این دارو رو مصرف نکنید...
ببخشید من نمیدونستم شما دانشجویی!:31: بعد عزیزم من همون پارسال که ازمایش دادم بعد از یه ماه تمام ازمایشهام خوب بود و هیچ مشکلی نداشتم!!!!!!

S0R3N4
28-03-2010, 21:46
پس طبق دستور پزشک درمانتو ادامه بده و به هیچ کسم این دارو رو تجویز نکن...:31:

28-03-2010, 22:25
دوست گرامي جناب Feli انجمن به مثله شما ها نياز داره
خيلي خوشحالم كه حضور دارين
با تشكر ويژه:11:

zarto
28-03-2010, 22:59
شما میگید من اراجیف میگم
من اگه به این کارها علاقه نداشتم نمیومدم نظر بدم
سال دوم تجربی رو خوندم که که خیر سرم متخصص پوست شم بعد تغییر رشته دادم چون وضع مالی خوبی ندارم و مشکلاتی که نمیتونم بگم . همیشه آدمای ضعیف مثل من کوچیک میشن .

آخه من با دکتر ها هم در اینترنت در میون گذاشتم ولی جواب بد میدن و به خاطر همین گفتم شاید شما هم از این آدم ها یا از این دکتر ها باشین

بگذریم.

شما فرمودین کرم depiderm میشه بیشتر توضیح بدین .

دکتر گیتا فقیهی که ازش پرسیدم در وبسایتش میگفت باید چند جلسه پیلینگ کنی . نظرتون چیه ؟؟؟

zarto
28-03-2010, 23:22
راستی اگه متخصص پوست برم خوبه یا این که شما با راهنماییتون منو از افسردگی 2 سالانه در میارین . راستش خیلی نابودم به خاطر این مشکل

S0R3N4
29-03-2010, 00:19
شما الان فقط مشکلتون تیرگیه پوسته؟
اگه وضعیت مالیه خوبی نداری بهت depiderm رو اصلا پیشنهاد نمیکنم...

zarto
29-03-2010, 00:49
من به خاطره تخصص پوست گفتم که وضع مالیم نمیکشه. نه این که کلا وضع مالیم بده
این کرم واقعا کار سازه؟
من پوستم سفید بوده و تو آفتاب که بودم از گردن و صورت تیره تر شده

لطفا نهایت راهنمایی را بکنید. 1 سالی هست که دنبال راه کارم .راستی به سوال های قبلی من جواب بدین

S0R3N4
29-03-2010, 16:38
تاپیک شلوغ شده و وقت نکردم سوال های دیگتون رو پیدا کنم
با عرض پوزش
لطفا دوباره تکرار کنید
بله
میشه گفت بهترین کملپکس روشن کننده ی موجود تو ایرانه
ماله شرکت اوریاژ
صبح بعد از شستن صورت و خشک کردن اون به صورت بمالید به مقدار مورد نیاز
عصر هم دوباره تکرار کنید به همون صورت
تا میتونید تو طول درمان جلوی افتاب نرید...

29-03-2010, 16:41
من هميشه كلاه وسترن سرم ميذارم
ميتوني امتحانش كني قشنگ همه صورتت ميمونه زير سايه:31:

Glad Boy
29-03-2010, 17:45
سلام

جوش هایی که نه سر سیاه دارن و نه سر سفید . مثل این میمونه که سر جوش از پوست بیرون نیومده ولی بر آمدگی اون وجود داره . باعث ایجاد قرمزی میشه . چرکی نیست . اغلب هنگام لمس اون احساس درد به وجود میاد که میزانش بستگی به بزرگ یا کوچک بودن اون داره و به صورت تک و توک و گاهی به گاهی به وجود میاد و به تعداد خیلی کم مال من که هر دفعه یکی و توی بازه زمانی نسبتا زیاد . حالت سفت بودن هم داره ؛ ولی بعد از رفع شدن جای اون به صورت رنگ تیره باقی میمونه .

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که علت به وجود اومدن این مدل جوش چی میتونه باشه .

من یه بار دیگه این سوال رو پرسیدم . فک کنم دوست عزیز Feli جان ندیدن ! :31:

zarto
29-03-2010, 19:46
درود بر شما جناب کاربر feli

آیا میشه در صبح بعد از مالیدن کرم Depiderm ضد آفتاب بمالم . ضد آفتاب aven دارم قیمتش هم 20 تومنه. چون دانشگاه که میرم در معرض آفتاب قرار میگیرم.

S0R3N4
30-03-2010, 10:27
درود بر شما جناب کاربر feli

آیا میشه در صبح بعد از مالیدن کرم Depiderm ضد آفتاب بمالم . ضد آفتاب aven دارم قیمتش هم 20 تومنه. چون دانشگاه که میرم در معرض آفتاب قرار میگیرم.
خیر دوست عزیز
نیازی نیست
depiderm خودش فیلتر های ضد آفتاب داره
ولی اگه دمت زیادی تو آفتاب میمونین میتونی بعداز 4 ساعت ضد آفتاب بزنی و تا نوبت بعدی دپیدرم هر 2 ساعت یک بار ضد آفتابت رو تجدید کنی...اگه دوست نداری مشخص شه که ضد آفتاب زدی میتونی از ضد آفتای seagull 55spf for men استافده کنی...

من یه بار دیگه این سوال رو پرسیدم . فک کنم دوست عزیز Feli جان ندیدن ! :31:

واقعا ازت معذرت میخوام دوست خوبم
بخدا این چند روزه از بس سرم شلوغ بود فقط میومدم پست آخری ها رو یه نگاه میکردم و زود میرفتم...
باید ببینم جوشتون
اگه میخواین میتونین یه عکس برام از طریق پیام خصوصی بفرستید.ولی احتمالا اینطور که میگید جوش هاتون از نوی پاپول هست
اگر کومدون ها شروع به نشست سبوم به بافت اطراف بکنن باعث بروز التهاب شده و در نتیجه جوش های قرمز رنگی ایجاد میشه
اندازه ی پاپول ها کمتر از 5 میلی متر هستش و دارای هیچ گونه چرک قابل مشاهاده ای نیستن.این پاپول ها رو رو به اسم جوش های سر قرمز هم میشناسن.اگر میکروکومدونها ی شما پاره شه،پاپول های ایجاد میشن و بدون اینکه مرحله ی جوشهای سرسفید یا سر سیاه رو بگذرونند
سوالی بود در خدمتم...

zarto
30-03-2010, 20:36
ببخشید. آیا در طول درمان میشه از صابون استفاده کرد مثله صابون ویتامین ای کاپوس
مثلا قبل از این که بخواهیم در عصر باز دوباره کرم رو بمالیم قبلش صابون خوبی بزنیم . اگه شما صابون خوبی رو پیشنهاد میکنین بگین

S0R3N4
30-03-2010, 21:54
من کلا صابون رو پیشنهاد نمیکنم...
ژل شستشوی متناسب با نوع پوستت رو بگیر
برند پیشنهادی من سینره هست...

zarto
31-03-2010, 16:39
درمونش چقدر طول میکشه ؟
حالا برای مصرف این کرم چند تا دونه کافیه ؟ یعنی چند تا از این کرم باید تهیه کنم؟

S0R3N4
31-03-2010, 16:56
بستگی به خودت داره
2-6 ماه
هر چقدر که بخوای روشن تر شه پوستت طول درمانت بیشتر طول میکشه
دپیدرم هر 30ml در میاد 25 هزارتومن و الی بیشتر...
تقریبا ماهی 3-4 تا نیاز داری...

zarto
31-03-2010, 23:14
ماهی 3 - 4 تا که خیلی هست . هم پولش زیاد میشه هم آدم خسته میشه .

حالا اگه متخصص برم بهتر نیست ؟ از دکتر فقیهی که پرسیدم گفت باید چند جلسه پیلینگ کنی.

میشه در مورد پیلینگ توضیح بدین و بگین که چقدر خرج داره؟

S0R3N4
01-04-2010, 00:26
پیلینگ تکنیکی است که در آن لایه از روی پوست برداشته شده و به این وسیله لایه جدید پوست که ایجاد میشود نرم تر بوده و ضایعات آن از پوست قبلی کمتر است. این کار به روشهای مختلف (مواد شیمیایی، لیزر و ...) انجام میشود. از این روش می توان برای از بین بردن جای ضایعات آکنه ای، اسکارهای قبلی، تغییر رنگ های پوست (فرکل) و ... استفاده نمود...

zarto
01-04-2010, 15:16
به نظر شما پیلینگ خوبه که من بکنم ؟

mahnaz89
01-04-2010, 15:18
سلام

سلام من شبیه جوشهای شما داشتم(نزدیک 2 سال).نزدیک 7 مدل دارو مصرف کردم جواب نداد.آزمایش هورمونی هم دادم.ولی پرهیز غذایی خیلی کمک کرد الانم خوب شدم.(دکتر گفت ادویه مخصوصا فلفل،پنیرپیتزا وکلا غذاهایی که نگهدارنده دارند کم استفاده کنم)
از ماساژ پوست ویوگای صورت هم استفاده کردم
ولی به نظر خودم جوشهام به روانم ربط داشت چون از وقتی اعصابم رو آرام کردم جوشهام هم از بین رفت که البته هم دکترم و هم مشاورم تایید کردن که جوشام ریشه ی عصبی داشته.

S0R3N4
01-04-2010, 16:35
به نظر شما پیلینگ خوبه که من بکنم ؟
اون دیگه به شما و شدت عارضتون بستگی داره

سلام من شبیه جوشهای شما داشتم(نزدیک 2 سال).نزدیک 7 مدل دارو مصرف کردم جواب نداد.آزمایش هورمونی هم دادم.ولی پرهیز غذایی خیلی کمک کرد الانم خوب شدم.(دکتر گفت ادویه مخصوصا فلفل،پنیرپیتزا وکلا غذاهایی که نگهدارنده دارند کم استفاده کنم)
از ماساژ پوست ویوگای صورت هم استفاده کردم
ولی به نظر خودم جوشهام به روانم ربط داشت چون از وقتی اعصابم رو آرام کردم جوشهام هم از بین رفت که البته هم دکترم و هم مشاورم تایید کردن که جوشام ریشه ی عصبی داشته.
هیچ گونه دلیل علمی وجود نداره که رابطه ی تغذیه و جوش های صورت رو تایید کنه...
شاید به یک سری غذا ها حساسیت داشته باشید ولی...
یکی از علل مهم جوش همون حرص و جوش خوردن به زبا ن عامیانه و باید پرهیز شه از فشار های عصبی...

zarto
02-04-2010, 17:12
من دپیدرم رو تهیه کردم. ولی صورت سفیدک میزنه

آیا روشن کننده و ضد لک سینره و ضد آفتابش خوبه ؟

dsa dsa
02-04-2010, 17:53
من بین ابروهام کمی جوش داره هر کاری هم می کنم نمی ره و کمی هم روی لپم جوش و لک هست اگر ممکنه محلول یا صابونی معرفی کنید !

S0R3N4
02-04-2010, 18:01
من دپیدرم رو تهیه کردم. ولی صورت سفیدک میزنه

آیا روشن کننده و ضد لک سینره و ضد آفتابش خوبه ؟

یعنی چی سفیدک میزنه؟لازم نیست اونقدر بزنی تا رو صورتت مشخص باشه
نه!سینره اصلا روشن کننده ی خوبی نداره...

zarto
02-04-2010, 18:10
من از یه دکتری پرسیدم گفت از امولسیون تریو - آ استفاده کن که باید صبح هم از امولسیون تریو - اس استفاده بشه در مقابل نور
دو تاش رو هم 40 تومن میشه
دیدگاه شما چیه؟

zarto
02-04-2010, 18:17
یک نفر در مورد روشن کنندگی سوال کرده و شما گفتین محصولات سینره عالی هستند

یعنی نمیتونه لک های قهوه ای روی پوست رو از بین ببره؟

officer
03-04-2010, 13:22
سلام .

والا یکی از اقوام پشتش جوش میزد و بهش گفتن که دلیلش از هورمون ها هست و ... !
اما از کندن و دستکاری جوش ها لک هایی باقی مونده !! ( قهوه ای رنگ تقریبا ) !

کرم یا صابون یا راه حل رفعش چیه ؟!!

ممنون

hamed2004_70
03-04-2010, 13:47
یه کرمی هست به نام رژودرم می تونی ازش استفاده کنی.( من هیچ اطلاعاتی از پزشکی ندارم . شما قبل از استفاده با یه پزشک مشورت کن.)

اسکار

مهم: علت به ‌وجود آمدن اسکار می‌تواند عواملی مانند موارد زیر باشد که می‌توان از رژودرم استفاده کرد:
جراحی: مانند اسکار تشكیل شده بر روی محل بخیه بعد از جراحی‌های مختلف (آپاندیسیت، تیرویید، سزارین، كلیه، قلب، لاپاروسكوپی، لیپوساكشن، ستون فقرات و ....) و یا جراحی‌های زیبایی ( ماموپلاستی ، گرافت یا پیوند پوست).
زخم: مانند اسکار تشكیل شده بر روی محل انواع زخم‌ها (بریدگی، ساییدگی، سوراخ‌شدگی، تزریق واکسن و....) که با روشهای مختلف و یا خودبه‌خود ترمیم شده‌اند.
سوختگی‌ها: مانند اسکار ناشی از انواع سوختگی.
آکنه: اسکار تشكیل‌شده بر روی محل جوش‌های پوستی.
برای استفاده از رژودرم اسکارها به دو گروه تقسیم شده كه هر گروه دارای راهنمای مصرف ویژه‌ی خود است:
گروه 1) اسکارهای قدیمی یا بالغ ‌شده:
به‌طور معمول وقتی بیش ‌از یك‌سال از تشكیل اسکار می‌گذرد، آن اسکار بالغ شده‌است.
گروه 2) اسکارهای تازه یا بالغ ‌نشده:
این اسکارها در مرحله‌ی رشد هستند.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

officer
03-04-2010, 15:23
مرسی
ولی چیزی که توی سایت این کرم دیدم اصلا اونی نیست روی پشت ایشون به جا مونده !!

اثراتش مثل این میمونه که شما چند بار یک زخم رو با کندن تازه کنید و بعد از مدتی جای زخم بصورت یه لکه
قهوه ای میمونه !!

که مدت طولانی طول میکشه تا بهبود پیدا کنه !

S0R3N4
04-04-2010, 13:27
دوست عزیز
100000000 روش واسه روشن شدن پوست وجود داره!!!!!!!!
من یکی از بهترین کرم هایی که میشه داخل ایران پیدا کرد رو بهت معرفی کردم!!!حالا هی شما بپرس این بد و اون خوبه ....
سینره ضد آفتابش بد نیست!ولی تو روشن کنندگی واقعا ضعیفه...

officer
04-04-2010, 18:34
دوستان کسی نظری نداره ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Life24
04-04-2010, 19:16
مرسی
ولی چیزی که توی سایت این کرم دیدم اصلا اونی نیست روی پشت ایشون به جا مونده !!

اثراتش مثل این میمونه که شما چند بار یک زخم رو با کندن تازه کنید و بعد از مدتی جای زخم بصورت یه لکه
قهوه ای میمونه !!

که مدت طولانی طول میکشه تا بهبود پیدا کنه !
قهوه ای قرمز؟ زیر پوستی؟
منم دارم خاک بر سرش چطوری اومد نمیدانم

S0R3N4
04-04-2010, 19:34
سلام
بعد از مرحله ی پایان التهاب در آکنه لکه هایی قرمز رنگ میمونن رو پوست به اسم ماکول!!اونا بعد از مدتی به رنگ قهوه ای در میان به اسم هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب شناخته میشن.
شما تا چه حدی میخوای پول بدی بابت کرم؟میتونم کرمی بهت معرفی کنم که ازش نتایج خیلی عالی اما با سرعت کم و با هزینه ی کم بگیری!!میتونم کرمی بهت پیشنهاد کنم با هزینه ی بسیار بالا ولی تاثیر سریع ببینی!
کدوم دوست عزیزم؟

officer
04-04-2010, 21:23
سلام
بعد از مرحله ی پایان التهاب در آکنه لکه هایی قرمز رنگ میمونن رو پوست به اسم ماکول!!اونا بعد از مدتی به رنگ قهوه ای در میان به اسم هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب شناخته میشن.
شما تا چه حدی میخوای پول بدی بابت کرم؟میتونم کرمی بهت معرفی کنم که ازش نتایج خیلی عالی اما با سرعت کم و با هزینه ی کم بگیری!!میتونم کرمی بهت پیشنهاد کنم با هزینه ی بسیار بالا ولی تاثیر سریع ببینی!
کدوم دوست عزیزم؟

دقیقا همینی که میگیه ! مرسی !
میشه هر دوتا رو پیشنهاد بدی ؟ : دی

ممنون

S0R3N4
05-04-2010, 11:34
خب نمونه ای ایرانی که جوابگوی مشکل شما باشه و شخصا تاییدش کنم:
کرم آلفاهیدورکسی اسید 15 % آردن
خارجی هم کرم دپیدرم از کمپ اوریاژ

قیمت اولی از 4 تومن بیشتر نیس
قیمت دومی 25 تومن به بالاس
+
دومی رو بزنی نیاز به کرم ضدآفتاب نداری+روزی دوبار باید بزنی
+
اولی هر شب+صبح هر 2 ساعت یکبار کرم ضدآفتاب با فاکتور حافظتی بالا نیاز داری
از کرم اولی هم نتیجه های خوبی بدست میاد...

officer
05-04-2010, 12:03
ممنون ، همون دومی بنظر خیلی مناسب تر ه
مرسی عزیز

zarto
05-04-2010, 19:03
من رفتم دکتر
برام این ها رو نوشت البته دست خطش زیاد معلوم نیست
flucona100 : گفت این قرص هست که 5 تا دونه هست و بعد ار نهار بخور
lotia clotnimazole : صبح و عصر جهت گردن
Hyseac spf50 : هر سه ساعت تجدید بشه که ضد آفتاب هست
ٍٍExunriance in tense lightening complex : شبها روی لکه ها که گفت از دپیدرم و امولسیون تریو - آ بهتره

S0R3N4
06-04-2010, 00:53
من رفتم دکتر
برام این ها رو نوشت البته دست خطش زیاد معلوم نیست
flucona100 : گفت این قرص هست که 5 تا دونه هست و بعد ار نهار بخور
lotia clotnimazole : صبح و عصر جهت گردن
Hyseac spf50 : هر سه ساعت تجدید بشه که ضد آفتاب هست
ٍٍExunriance in tense lightening complex : شبها روی لکه ها که گفت از دپیدرم و امولسیون تریو - آ بهتره

مطمئنی اسم 2 تای اول رو دست نوشتی؟
سومی که ضد آفتابه.خوبه...
کرم روشن کننده ی خوبی داری عزیز!!ولی هیدروکینون داره!!

zarto
06-04-2010, 12:36
حالا من دپیدرم رو که شما فرمودین استفاده میکنم و خیلی خوبه

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:34 PM ----------

2 تای اولی رو درست ننوشتم شما میتونید حدس بزنید چیه؟

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

2 تای اولی رو درست ننوشتم شما میتونید حدس بزنید؟

S0R3N4
06-04-2010, 13:02
نه والا...هزارتا چیز میتونه باشه...
خوب
اسم اون قرصی رو که گفتی و بنویس اینجا!!روی قرص نوشته اسمش رو با خط درست و حسابی یا یه اسکن از نسخه ی پزشکت بذار...
راضی هستی از دپیدرم؟

samanajan
06-04-2010, 19:28
با سلام

من برای جوش هام از از محلول کلیندامایسن 1 درصد پاک دارو را دارن استفاده می کنم و پوستم چرب است

این دارو یکی بهم معرفی کرد ایا این محلول را مشورت دکتر استفاده کنم آیا باید باهاش مرطوب کننده بدون چربی استفداه کنم

2. آیا قرص هستی که جوش ها را خوب کند ؟
3. آیا قرص عوارض بیشتر دارد آیا این محلول ؟
4. به چه روش های دیگری می توانم جوش های خود را از بین ببرم ؟

با تشکر

S0R3N4
07-04-2010, 11:47
در مورد جوش و آکنه یادمه با یکی از دوستان در یه تاپیک تقریبا 4 صفحه مفصل صحبت کردیم...
چرا سرچ نمیکنید خب؟

محلول کلیندامایسین فقط میتونه رو باکتری های مولد جوش تاثیر بذاره.رو غدد چربی و نحوه ی کراتین سازی پوستت هیچ تاثیری نداره که بخواد جوش رو قطعی درمون کنه....
قرص های زیادی هست از جمله انواع آنتی بیوتیک ها مثل داکسی سایکلین وتتراسکیلین و اریترومایسین و حتی سفالکسین.
اما بستگی به نوع جوشت تجویز میشه!دسته ای دیگه از دارو ها که خط آخر درمان به حساب میان برای کسایی که به هیچ روش درمانی پاسخ مثبت ندادن قرص های ایزوترتیئنوئین با نام های تجاری دکوتان-رواکوتان-اکوتان و ... هستن که جوش ها رو واسه همیشه خوب میکنن و ریشه جوش رو منقرض میکنن که این قرص هارو حتما حتما حتما باید پزشک تجویز کنه.چون هم عوارض زیادی داره و هم باید یه سری آزمایش خون بدی قبلش ...قیمت این قرص ها هم بالاست.
شما در همه ی حال میتونی از مرطوب کننده استفاده کنی وحتما باید فاقد چربی باشه.

dimah2005
07-04-2010, 22:34
سلام

پریشب با "در" تصادف کردم و یک شکاف 1.5، 2 سانتی رو پیشونیم به جا مونده، شدیدا می ترسم که جاش بد جور رو صورتم بمونه،

دکتر هم رفتم کرم موپیروسین نوشت، ولی بازم هر وقت میرم تو اینه وحشت می کنم ،

می گم به جز این کرمه راهی نیست تا جاش نمونه ؟

S0R3N4
08-04-2010, 00:34
استفاده از کرم سیکابیو روزی دو بار...
نترس
میره جاش...

dimah2005
08-04-2010, 12:17
استفاده از کرم سیکابیو روزی دو بار...
نترس
میره جاش...

یکم بیشتر توضیح میدادی ، الان اینی که شما می گی بهتره یا همونی که دکتر گفته ؟ یا این برا بهد از بهبود زخمه ؟

من الان روزی 3 بار صورتمو با اب ولرم می شورم و بعد همون کرمرو می زنم

میره ؟ خدا از زبونت بشنفه

ReZa DN
08-04-2010, 23:08
من بینیم رو 7 ماهی میشه عمل کردم الان جدیدا روی بینیم جوش میزنه روش سفیده یه بار کندم خون اومد چکار کنم این جوش ها بره؟ این دکتر من که اصلا کرم اینا نداد . آخه قرمز قرمز میشه تابلو میشه
بعد کنار بینیم بعد از عمل یکم سیاه شده واسه دور چشم چه کرمی رو پیشنهاد میکنید؟

09-04-2010, 09:21
بچه ها اين چه كرميه؟
Actipur
phytosphingosine
vitamine pp

S0R3N4
10-04-2010, 00:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آكنه(جوش) :

آكنه مشكل شايع پوست چرب است و معمولاً چهار مكانيسم در ايجاد آن دخالت دارند

كه عبارتند از :

1. ترشح بيش از حد سبوم

2. بسته شدن منافد

3. فعاليت ميكروبي

4. التهاب

به زودی مطالب تکمیلی رو میذارم...

S0R3N4
10-04-2010, 14:02

از آنجا كه آفتاب اثرات آسيب زننده اي براي پوست دارد از جمله پيري، سرطان ولك بنابراين پرهيز از

آفتاب ضروري است. يك راه پرهيز از آفتاب استفاده از ضد آفتاب است. ضد آفتاب ها به سه دسته عمده

تقسيم مي شوند:

• فيلترهاي فيزيكي: با انعكاس نور خورشيد مانع از رسيدن آن به پوست مي شوند مثل زينك اكسايد

يادي اكسيد تيتانيوم. (اين فيلترها تمام اشعه خورشيد يعنيIR,UVB,UVA را پوشش مي دهند)

• فيلترهاي شيميايي: باجذب نور خورشيد مانع از اثرات مضر آن بر پوست مي شوند و خودشان به دو

دسته تقسيم مي شوند:

1. ضدUVA

2. ضد UVB

مثل بنزوفنون ها ، Cinnamate ها و Parsol1789

• فيلترهايي كه اثر دوگانه دارند يعني بدون نفوذ به پوست، هم با انعكاس نور خورشيد و هم با جذب

آن مانع از اثرات مضر آفتاب بر پوست مي شوند مثل Tinosorb M

• اما دسته اي از ضد آفتابها هستند كه از DNA سلولي هم محافظت مي كنند و عملكردشان پيشرفته

تر از فيلترهاي مذكور است و در ضدآفتابهاي فتودرم موجودند كه به Bio Protection معروف هستند.

Bio protection از كمپلكس Mannitol- Ectoine تشكيل شده است. اين كمپلكس قادر به حفاظت

DNA سلولي در مقابل آفتاب است يعني از عمق پوست هم محافظت مي‌كند.

S0R3N4
10-04-2010, 14:12

چرو ك ها به دو دسته عمده تقسيم مي شوند:

1. چروكهاي ديناميك كه وابسته به حركت عضله هستند مثل خطوط خنده، اخم و دور چشم كه به

خطوط بياني معروف هستند.

2. چروكهاي استاتيك كه به حركت عضله وابسته نبوده و ثابت هستند.

بنابراين ضد چروكهاي موضعي بايد بتوانند تا حدودي بر هر دو نوع چروك موثر باشند. ضد چروكها به چند

دسته تقسيم مي شوند.

• لايه بردارها مثل PHA, AHA و رتينول: اين تركيبات با لايه برداري به رفع چروكهاي ظريف كمك مي‌كنند

و از طرفي با تحريك فيبروبلاستها ،‌ساخت كلاژن و الاستين را بيشتر مي كنند و سبب سفتي و

جواني پوست مي شوند.

• تركيبات محرك كلاژن سازي مثل پيش ساز كلاژن3(كوهرنس) يا عصارۀ هاي گياهي سرشار از

فلاوونوئيدها و تانوئيدها مثل عصاره هاي گياهي عشقه،‌ دم اسب و الكميلا (دري دي يم) كه با تحريك

كلاژن سازي سبب رفع افتادگي و پيشگيري از بروز چروكهاي بيشتر مي شوند.

• تركيبات شبه بوتاكس كه با Relax كردن عضله مانع از انقباضات ناخواسته ماهيچه ها و در نتيجه رفع

چروكهاي ديناميك و خطوط بياني مي شوند نظير Argireline)اكس كلوسو)

• تركيبات شبه هورموني كه جايگزين هورمون استروژن هستند. چون يكي از عواملي كه سبب تحريك

كلاژن سازي در خانم ها مي شود هورمون استروژن است با نزديكي به دوران يائسگي و كاهش

هورمون استروژن، پوست ناگهان دچار افتادگي مي شود. و اين مشكل را فقط مي توان با تركيبات

شبه هورموني موضعي تا حدودي بر طرف كرد. اين تركيبات شبه هورموني از منابع مختلفي به دست

مي آيند از جمله عصارۀ صدف دريايي مثل سيتوناكر SP (اركسكين پلاس )و يا عصاره هاي گياهي

مثل استروفلاوون (ايزووال)

در اين مجموعه بايد تركيبات حجم دهنده و ليفت كننده را نيز در نظر گرفت كه عبارتند از :

• كاميفرولين : رزيني كه از گياه كاميفورا به دست مي آيد و سبب بازسازي چربي هيپودرم مي شود

و بنابراين افتادگي پوست ناشي از كاهش حجم توده چربي را بر طرف كرده و به موضع مثلا˝صورت

حجم مي دهد (ليپوفيلينگ.(

• عصاره خالص مخمر : كه با افزايش اتصالات بين درم و اپيدرم سبب ليفتينگ پوست مي شود.

• ماتريكسيل: جايگزين رتينول و ويتامين C در كساني كه به ساير ضد چروكهاي رايج حساس هستند و

محرك ساخت كلاژن(آلفا كا ام پوست حساس(

همانطور كه گفته شد براي مبارزه با چروك بايد با خشكي و راديكالهاي آزاد هم مبازره كرد. به همين

دليل اغلب ضد چروكها خاصيت مرطوب كنندگي هم دارند و عوامل مرطوب كننده‌اي مثل اسيد

هيالورونيك يا Genistein هم به آنها اضافه شده است و براي اين كه بتوانند راديكالهاي آزاد را هم مهار

كنند حاوي آنتي اكسيدانهايي نظير ويتامين هاي A, C, E و عصارۀ چاي سبز و يا عوامل آنتي

اكسيدان ديگر هم هستند.

S0R3N4
10-04-2010, 15:21

محصولات ضدجوش بايد بتوانند بر روي مكانيسم هاي فوق اثر كنند. تركيباتي كه به طور رايج در

ضدجوش‌ها به كار مي‌روند عبارتند از :

1. لايه بردارها مثل PHA, AHA ، ترتينوئين و آزلائيك اسيد: اين تركيبات با لايه برداري مانع از بسته

شدن منافذ و در نتيجه ايجاد جوش مي شوند.

2. Anti bacterialها مثل Piroctone olamine، مشتقات روي (Zinc gluconate يا آنتي بيوتيكهاي

موضعي مثل اريترومايسين، chlorhexidine و... اين تركيبات جلوي فعاليت ميكروبي را مي گيرند.

3. ضد التهاب ها مثل فيتواسفنگوزين Phytosphingosine ، انوكسولون Enoxolone و ... اين تركيبات با

پيشگيري از التهاب به درمان آكنه هاي التهابي كمك مي كنند.

4. تنظيم كننده هاي ترشح سبوم مثل اپي لوب سبوزوم Epilobe sebosome ، گلوكونات روي،

vit PP و ... اين تركيبات با تنظيم ترشح سبوم مانع از تشكيل و پيشرفت آكنه مي شوند.

10-04-2010, 15:35
ممنون
حالا اين از كدوم نوع هستش؟
تنظيم كننده ترشحه؟
دكتر كفته به خاطر جاي جوشه
ايناها
Actipur
phytosphingosine
vitamine pp

S0R3N4
10-04-2010, 17:09
کرم اولی یه ضد جوشه
دومی پيش ساز سراميد 3 و 6 و استحکام دهنده پوست , اثر آنتي ميکروبيال هم داره
سومی همون ویتامین b3 هست!هم واسه کنتر چربی استفاده میشه و هم ضد لک
موفق باشید

10-04-2010, 17:14
ممنون
همه اينا تو يه كرمه
يعني اينيايي كه نوشتم يه كرم هستش
پس چرا دكتر گفته براي لايه برداري نوشتم .جاي جوش و اين حرفا؟
اين كه مناسب اينكار نيست

S0R3N4
10-04-2010, 19:09
اونو از دکترت بپرس
در ضمن
مطمئنی فقط همیناست؟اسم کرمت چیه؟

11-04-2010, 10:43
اونو از دکترت بپرس
در ضمن
مطمئنی فقط همیناست؟اسم کرمت چیه؟
ممنون
اين عكسه:

S0R3N4
11-04-2010, 11:42
خیر
این کرم واسه جوش صورته نه لک!البته مصارف کمی هم واسه از بین بردن لایه های شاخی پوست داره!ولی بنظرم واسه لک از کرم های اختصاصی تر استفاده میکردی بهتر بود
باز با پزشکت در میون بذار...

11-04-2010, 13:08
خیر
این کرم واسه جوش صورته نه لک!البته مصارف کمی هم واسه از بین بردن لایه های شاخی پوست داره!ولی بنظرم واسه لک از کرم های اختصاصی تر استفاده میکردی بهتر بود
باز با پزشکت در میون بذار...

ممنون
من كه اصلا در مورد لك حرف نزدم
بحث اين بود كه آيا اين براي لايه برداريه يا فقط جوش
اونم اگه براي جوشه ، حد تاثير گذاريش چقدره؟
خوب
عالي
متوسط
ضعيف

S0R3N4
11-04-2010, 13:18
باز هم واسه لایه برداری کرم های قوی تری موجوده!!بستگی به نوع جوشت داره
کلا کرمی بالا تر از متوسط نیست در بازار.به جز ایزوتروکسین که اونم دردسر ها خودش رو داره و رو همه جواب نمیده...

mortal kombat 2008
12-04-2010, 14:02
سلام
من میخوام بدونم چه غذا ها و چه کارهایی رشد مو رو کند میکنند. دوستان لطفا توصیه مراجعه به پزشک ویا خرید فلان دارو رو نکنند. من فقط میخوام بدونم چه کار ها وچه غذا هایی در کنترل رشد مو تاثیر دارن.

12-04-2010, 14:41
ميگي اونايي كه تاثير دارن.من تاثير مثبتهارو ميگم
رروغن زيتون واقعا تاثير داره تو تقويت مو
من قبلا ها ماهي يه شيشه مصرف ميكردم
الان گذاشتم كنار
40 درصد تقويت موهام از اين بود
20 درصد هم زرده ي تخم مرغ ه ميتونستي موضعي هم مصرف كني
40 درصد هم اعتماد به نفس و توكل به خدا
ولي در كل اين غذاي سالم مثل سبزيجات بخوري رشد موهات دوبرابر ميشه
نه زياد بخور نه كم بخور
برنامه ريزي درست و حسابي
اعتماد به نفس و تلقين هم خيلي تاثير داره
فدات

---------- Post added at 03:41 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

راستي اينم بگم كه اينها زماني نتيجه ميده كه هفته اي سه بار ماهي بخوري (قزل آلا)
مخصوصا روغنش
ببين فقط ماهي پختني اصلا از روغن و اينا استفاده نكنيد

mortal kombat 2008
13-04-2010, 14:25
ميگي اونايي كه تاثير دارن.من تاثير مثبتهارو ميگم
رروغن زيتون واقعا تاثير داره تو تقويت مو
من قبلا ها ماهي يه شيشه مصرف ميكردم
الان گذاشتم كنار
40 درصد تقويت موهام از اين بود
20 درصد هم زرده ي تخم مرغ ه ميتونستي موضعي هم مصرف كني
40 درصد هم اعتماد به نفس و توكل به خدا
ولي در كل اين غذاي سالم مثل سبزيجات بخوري رشد موهات دوبرابر ميشه
نه زياد بخور نه كم بخور
برنامه ريزي درست و حسابي
اعتماد به نفس و تلقين هم خيلي تاثير داره
فدات

---------- Post added at 03:41 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

راستي اينم بگم كه اينها زماني نتيجه ميده كه هفته اي سه بار ماهي بخوري (قزل آلا)
مخصوصا روغنش
ببين فقط ماهي پختني اصلا از روغن و اينا استفاده نكنيد

دوست عزیز من رشد موم زیاده ومی خوام کندش کنم نه تند. یعنی موام اروم اروم بزرگ بشن.

S0R3N4
13-04-2010, 17:48
دوست عزیز من رشد موم زیاده ومی خوام کندش کنم نه تند. یعنی موام اروم اروم بزرگ بشن.

نه بابا!تغذیه رو اصلا تغییر نده و خوب بخور!!
این اصلا درست نیست که به بدنت سخت بگیری تا موهات دیر در بیاد و از اونور کلی آسیب و کمبود بزنی.
کلا غذا های هورمونی مثل باسن مرغ و ... (که بیشتر بدنساز ها استفاده میکنن) میتونه رشد موهات رو سریع تر کنه!
ولی میشه گفت که تقریبا تغذیه نقشی در کم کردنش نداره به صورت موثر و محسوس!
حتما باید آزمایشهای هورمونی بدی و سطح هورمون مردونت رو تشخیص بدن و اگه زیاد بود با داروهای هورمونی که عوارض زیادی هم داره به حالت نرمال برگردونن!
اگه رشد موهای صورتت ازذیتت میکنه میتونی با یه سری افترشیو ها رشدش رو کند کنی...

S0R3N4
13-04-2010, 17:59

ساختمان پوست

پوست از سه لايه تشكيل شده كه عبارتند از :

• اپيدرم

• درم

• هيپودرم

اپيدرم

اپيدرم سطحي ترين لايه پوست است كه خود از چهار لايه تشكيل شده است. از ميان اين چهار لايه

دو لايه بسيار مهم هستند.

درم

برخلاف اپيدرم،‌ درم فاقد لايه‌بندي و مجموعه‌اي از رشته‌ها، سلولها،‌ ماده زمينه‌اي و ضمائم است.

مهم‌ترين ماده موجود در درم كلاژن است. كلاژن رشته‌اي پروتئيني است كه سبب سفتي و استحكام

پوست مي‌شود. عواملي كه سبب كاهش كلاژن مي شوند پوست را شل و مستعد چروك مي كنند،

مثل بالا رفتن سن يا عوامل محيطي كه سر دسته آنها آفتاب است. الاستين رشته پروتئيني ديگري در

درم است كه سبب خاصيت ارتجاعي پوست مي شود و كمبود آن چروك شدن پوست را به دنبال دارد.

عواملي كه سبب كاهش الاستين مي شوند به پيري پوست منجر مي گردند مثل آفتاب و بالارفتن

سن.

مهم ترين سلول موجود در درم فيبروبلاست است كه رشته هاي كلاژن و الاستين را مي سازد و

بنابراين براي جوان نگهداشتن پوست بايد فيبروبلاست را تقويت كرد . در درم سلولهاي دفاعي نيز

موجودند كه كار محافظت از پوست را در برابر عوامل مهاجم به عهده دارند.

ماده زمينه اي كه رشته ها و سلولهاي درم در آن قرار گرفته اند اسيد هيالورونيك است كه به سيمان

بين سلولي در درم معروف است و علاوه بر آن با خاصيت جاذب رطوبتي كه دارد سبب مرطوب شدن

پوست مي گردد.

در درم ضمائمي نظير فوليكول مو، غدد عرق و ... هم وجود دارند. در اينجا به فوليكول مو اشاره مي

شود. فوليكول يا پياز مو محل ساخته شدن موهاست . در كنار فوليكول مو غده اي به نام غده

سباسه قرار گرفته است كه سبوم يا همان چربي را ترشح مي كند. سبوم يا چربي از راه مجراي

فوليكول به سطح اپيدرم مي‌ريزد. در پوستهاي چرب ترشح سبوم بيش از حد طبيعي است.

هيپودرم

آخرين لايه پوست است كه از بافت چربي تشكيل شده و وظيفه اش حفظ و ذخيرۀ انرژي است و تا

حدي از ضربه به بافتهاي زيرين جلوگيري مي كند و به پوست زيبايي مي دهد
• لايه زايا يا بازال

• لايه شاخي

سلولهاي لايه زايا تكثير و متمايز مي شوند و ساير لايه ها را بوجود مي آورند. در لايه زايا دو نوع سلول

وجود دارد:

1- كراتينوسيت ها 2- ملانوسيت ها

كراتينوسيت ها كراتين مي سازند. كراتين پروتئين سازندۀ پوست و داراي اهميت زيادي است.

ملانوسيت ها ملانين مي سازند كه رنگدانه پوست و مسئول رنگ پوست است. وظيفه ديگر ملانين

محافظت از پوست در برابر آفتاب است .

لايه زايا در عرض 4-3 هفته تكثير سبب تشكيل لايه شاخي مي شود. سلولهاي لايه شاخي كاملاً

مرده و سرشار از كراتين هستند. اين لايه سطحي ترين و مهم ترين لايه پوست است. ويژگي ديگر اين

لايه پوسته‌ريزي(Scaling) است، چون تكثير لايه زايا به طور مداوم ادامه دارد سلول هاي لايۀ شاخي

به تدريج از هم جدا شده و پوسته ريزي به صورت ميكروسكوپيك و غير قابل رويت انجام مي شود. به

روند تكثير و تمايز سلولهاي بازال و رسيدن به لايۀ شاخي

turn over گفته مي شود. عواملي مي توانند turn over را تغيير دهند مثل بعضي از بيماريها نظير

پسوريازيس يا داءالصدف كه turn over را به 4-3 روز مي رساند و به اين ترتيب پوسته ريزي قابل رويت

مي شود

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

وظايف پوست

1. اولين سد دفاعي بدن است و جلوي تهاجم قارچ ها، ويروس ها و باكتريها را مي گيرد.

2. حفظ رطوبت كه نقش بسيار مهمي دارد به طوري كه شايع ترين علت مرگ كساني كه در

سوختگي ها بخش اعظم پوست خود را از دست داده اند دهيدراتاسيون يا از دست رفتن آب است.

3. تنظيم دماي بدن به كمك تعريق و دفع سموم مثل اوره از همين طريق.

4. ساخت VitD در مقابل نور خورشيد . مي دانيم كه كمبود ويتامين D در بچه ها منجر به راشي

تيسم و در بزرگسالان منجر به استئومالاسي (نرمي استخوان) مي شود .

5. انتقال احساسات مختلف نظير لامسه، گرما، سرما، درد، ارتعاش و .....

6. كمك به سلامت رواني افراد. مطالعات نشان داده است كساني كه پوستشان به ويژه در ناحيه

صورت دچار ضايعه‌اي مي‌شود مثل مبتلايان به آكنه‌هاي شديد يا vitiligo دچار افسردگي‌هاي

شديد مي شوند.

7. و بالاخره حفظ زيبايي افراد.

به همين دليل بايد از پوست در مقابل عوامل آسيب رسان محافظت كرد.

---------- Post added at 05:59 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

مشكلات رايج پوستي

خشكي پوست:خشكي به دلايل متعددي ايجاد مي شود كه به دو دسته عمده تقسيم مي شوند،

عوامل بيروني و عوامل دروني

• عوامل بيروني:

1. فيزيكي: سرما، باد، شوينده ها و مهم تر از همه آفتاب

2. شيميايي: داروها مثل ضد آكنه ها، دود و آلودگي

3. اختلالات تغذيه اي: كمبود protein (پروتئين) ، كمبود Vit C, Vit Aو كم نوشي

• عوامل دروني:

1. بيماري ها:

- سرشتي: درماتيت اتوپيك، پسوريازيس ،‌اگزما

- اكتسابي: درماتيت تماسي، پركاري و كم كاري تيروئيد

2. بالا رفتن سن: پوست معمولاً از 50 سال به بعد خشك مي شود

3. ژنتيك : ترشح سبوم به طور ژنتيك كم است

علايم: احساس كشيدگي وخارش ،‌كدورت وماتي پوست، پوسته ريزي، ترك و زبري در لمس

چربي پوست : عوامل مؤثر در چرب شدن پوست عبارتند از:

1. ژنتيك : به صورت ارثي ترشح غدد سباسه بيش از حد معمول است

2. عوامل هورموني:ترشح اندروژنها (هورمونهاي جنسي مردانه) سبب افزايش ترشح سبوم

مي شود به همين علت بعد از بلوغ معمولاً با چرب شدن پوست مواجه مي شويم .

3. استفاده از لوازم آرايشي نامناسب و روغني: در پوستهايي كه زمينه چرب دارند به چربي بيشتر

منجر مي شود

علايم: براقي، منافذ باز، جوش هاي سرسياه و سرسفيد(كومدون)، جوش هاي التهابي (آكنه)، اسكار

(جاي جوش) و چربي و لغزندگي در لمس

mojtaba2321
13-04-2010, 22:12
من تقريبا 11 ماه از كپسول راكوتان استفاده كردم ديگه جوش نميزنم.
فقط مونده جاي جوشهام كه چاله درست شده و گود شده اكثرا در دو طرف صورت رو روي بيني.
دكتر گفت بيا پيلينگ كن ولي خب هزينه بر هست.
ميخوام بدونم بدون استفاده از پيلينگ چكار ميتونم بكنم كه جاي جوشها و چاله ها بهتر بشه؟
آيا اسكرابها ميتونن تاثيري داشته باشن؟

karkan
13-04-2010, 22:29
فقط مونده جاي جوشهام كه چاله درست شده و گود شده اكثرا در دو طرف صورت رو روي بيني.
ميخوام بدونم بدون استفاده از پيلينگ چكار ميتونم بكنم كه جاي جوشها و چاله ها بهتر بشه؟

پیلینگ چیه؟

یکی از فامیل هامون اینطور شده بود رفت لیزر کرد همه چی اوکی شد...

3 بار لیزر کرد..نمیدونم هربار 60 تومن میداد یا سه بار 60 تومن...البته 1 سال پیش

mojtaba2321
13-04-2010, 22:40
پیلینگ چیه؟

یکی از فامیل هامون اینطور شده بود رفت لیزر کرد همه چی اوکی شد...

3 بار لیزر کرد..نمیدونم هربار 60 تومن میداد یا سه بار 60 تومن...البته 1 سال پیش
پيلينگ يه نوع لايه برداري پوست هست كه براي من گفت از ليزر بهتره.
فكر نميكنم فاميل شما جاي خوبي رفتن چون اينجا شيراز هر جلسه ليزر حداقل 80 به بالا هست.

S0R3N4
13-04-2010, 22:57

11 ماه؟؟؟؟چه خبره؟:31:
دوره های درمان حداکثر 6 ماهه هست!دکترت بستت به توپ دیگه.نه؟
نه!اسکراب هیچ ربطی به جای جوش هات نداره.اسکراب سلول های مرده رو از سطح پوستت جدا میکنه!
این اسکار ها چطورین؟عمقشون.فرورفته یا برجسته؟
پلینگ و لیزر در 80% مواقع موثرن...

mojtaba2321
14-04-2010, 09:16
11 ماه؟؟؟؟چه خبره؟:31:
دوره های درمان حداکثر 6 ماهه هست!دکترت بستت به توپ دیگه.نه؟
نه!اسکراب هیچ ربطی به جای جوش هات نداره.اسکراب سلول های مرده رو از سطح پوستت جدا میکنه!
این اسکار ها چطورین؟عمقشون.فرورفته یا برجسته؟
پلینگ و لیزر در 80% مواقع موثرن...
فقط فرو رفته هستن و گود شدن.
ليزر و پيلينگ رو بدليل هزينه بالا نميتونم انجام بدم.

S0R3N4
14-04-2010, 12:40
اگه خیلی شدید هستن تنها راهش لیزر و پلینگ هست+درم ابریژن که اونم هزینش بالاست...

sepideh42224
16-04-2010, 01:32
یه عزیز گلی پیدا شه آدرس کامل جناب دکتر فاضلی ، نثرتیان ، مستوفی رو به من بگه آخه تعریفشونو خیلی شنیدم نه آدرس دارم نه تلفن مطبشون مرسی از همگی

16-04-2010, 08:40
فدات زنگ بزن از 118 بپرس

V E S T A
16-04-2010, 10:42
سلام

از نظر شما بهترین متخصص پوست کدوم دکتر هست ؟اطلاعاتی درباره ماهر ترین متخصصان پوست ایران میخوام...ممنون میشم

راهنمایی کنید.:11:

mehdi30nema
22-04-2010, 14:13
کرم ای چیزی که پوست رو شفاف بکنه کسی میشناسه ؟

22-04-2010, 15:41
کرم ای چیزی که پوست رو شفاف بکنه کسی میشناسه ؟
تو صفحات قبلي بحث شده اين مورد
كسي كه پوستش دچارآفتاب زدگي بود در مورد اين مورد پرسيده

mehdi30nema
22-04-2010, 21:14
تو صفحات قبلي بحث شده اين مورد
كسي كه پوستش دچارآفتاب زدگي بود در مورد اين مورد پرسيده

آخه ماله من آفتاب زدگی نداره .
کمی جوش زده بودم که الان جاش مونده و میخام جاش رو از بین ببرم.

S0R3N4
23-04-2010, 11:10
میتونی برای 2 ماه از کرم aha 15 % آردن استفاده کنی
+
صبح هاز ضد آفتاب

Life24
24-04-2010, 19:00
جوش ها از بین رفتن
و پوست صاف شده و بهتر شده
اما جای جوش ها زیر پوست ملتهب و قرمز هست.
به نظرتون باید صبر کرد؟
دکتر عمومی گفت باید صبر کرد و بسته به پوست خود ادم داره
و طول میکشه یکم
کسی راه گیاهی و غذایی نمی شناسنه فعلا استفاده کنیم ؟ تا بعد بریم سراغ دکتر اگر خوب نشد

S0R3N4
24-04-2010, 20:04
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟چیزی استفاده میکردید؟

Life24
24-04-2010, 20:50
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟چیزی استفاده میکردید؟
تتروتئین
همچین چیزی

mehdi30nema
25-04-2010, 07:53
کسی میتونه در مورد عوارض قرص راکوتان کمی توضیح بده ؟

S0R3N4
25-04-2010, 11:33
تتروتئین
همچین چیزی
ژل یا قرصش؟
ترتینوئین...

کسی میتونه در مورد عوارض قرص راکوتان کمی توضیح بده ؟

عوارض که خیلی داره و حتما باید قبلش آزمایش خون بدی تا پزشک شما تشخیص بده که شما میتونی این قرص رو مصرف کنی یا خیر...
تست آنزیم کبدی
کلسترول خون و ...
عوارضش هم در همه یکسان نیست
یکی میبینی فقط لب هاش خشک میشه!!!یکی میبین دچار شب کوری میشه و بینیش خون ریزی و ...
اما به جرات میشه گفت که بهترین راه درمان آکنه همین قرص های ایزوترتینوئین هستش.در صورتی که زیر نظر پزشک متخصص درمان شید...

Life24
25-04-2010, 14:01
ژل یا قرصش؟
ترتینوئین...
.
زل رو زدم
بدتر گند کشید به صورتمون
قرمز کرده صورت رو
دلش خوش هست جوش ها رو برده
پس فردا هم باید بریم بیرون کار داریم
این وحشتناک قرمز کرده پوست رو
اعصابمون ریخته به هم به خدا:13:

maysam7026
25-04-2010, 15:38
سلام خدمت دوستان
پوست من چربه ولي جوش ندارم !
مشكل من لكه هاي سياه و چربي و تيرگي پوستمه!
به من چي پيشنهاد مي كنيد تا اين سه مشكلم حل بشه؟
ممنون

deadboy
25-04-2010, 21:17
سلام به گلهای باغ p30world.
بچه ها تو صفحه های قبل دیدم که گفته بودن پلینگ هزینه هاش بالاس.حالا من میخوام بدونم چقد بالاس؟1 متر،2متر یا 10متر؟(حالا واسه اینم گه نگید بستگی به جایی که انجام بده و عمق چاله ماله ها داره میگم که عمقشوم متوسطه ولی شما همه جورشو بگید پیلیز)

S0R3N4
25-04-2010, 21:54
سلام خدمت دوستان
پوست من چربه ولي جوش ندارم !
مشكل من لكه هاي سياه و چربي و تيرگي پوستمه!
به من چي پيشنهاد مي كنيد تا اين سه مشكلم حل بشه؟
ممنون
قیمت کرم ها تا چه حد باشه؟؟؟مهمه براتون یا کیفیت مهم تره؟

زل رو زدم
بدتر گند کشید به صورتمون
قرمز کرده صورت رو
دلش خوش هست جوش ها رو برده
پس فردا هم باید بریم بیرون کار داریم
این وحشتناک قرمز کرده پوست رو
اعصابمون ریخته به هم به خدا:13:
آره!تو طول درمان صورتت خیلی سرخ و قرمز میشه!!
چاره ای نداره

سلام به گلهای باغ p30world.
بچه ها تو صفحه های قبل دیدم که گفته بودن پلینگ هزینه هاش بالاس.حالا من میخوام بدونم چقد بالاس؟1 متر،2متر یا 10متر؟(حالا واسه اینم گه نگید بستگی به جایی که انجام بده و عمق چاله ماله ها داره میگم که عمقشوم متوسطه ولی شما همه جورشو بگید پیلیز)
متاسفانه قیمتی در دست ندارم در حال حاصر

maysam7026
26-04-2010, 06:53
كرم بايد بزنم؟ من تو فكر صابون )انتي باكتريال( بودم چون استفاده نكردم.
حالا اگه بخوام صابون بگيرم چي خوبه؟ يا اگه كرم اون چي بگيرم ؟قيمتا هم پايين باشه در كنار كيفيتشون!

S0R3N4
26-04-2010, 14:05
اصلا به هیچ کس صابون توصیه نمیکنم(1000922541 بار):31:

برای روشن کننده قوی تری کرم های موجود در ایران:
کرم روشن کننده ی اگزوویانس قیمت حدودا 30-35 هزار تومن بابت هر 30ml
کرم دیپدرم قیمت 25-30 هزار تومن بابت هر 30ml
اما برند ایرانی هم فقط کرم aha15 آردن رو توصیه میکنم...

maysam7026
26-04-2010, 16:21
سلام
شمارندتون هم خوب كار مي كنه ها !
مشكل چرب بودن پوست چي شد پس؟ جاي جوش هاي كه شدند يه دونه سياه ! اونا چطور بر طرف مي شن؟
ژل سست و شو چطوره؟
قيمت ها هم واسم خيلي مهم هستن :D

hamed malekpour
26-04-2010, 20:34
من یه مشکلی در مورد پوست دستم دارم انگشتم را عید با باروت سوزوندم والان هم آن قسمتی که سوخته بها قسمت دیگر رنگش تفاوت داره شما چه روشی پیشنهاد می کنید برای همرنگ شدن پ.ست جدید با پوست قدیم؟

S0R3N4
27-04-2010, 00:50
سلام
شمارندتون هم خوب كار مي كنه ها !
مشكل چرب بودن پوست چي شد پس؟ جاي جوش هاي كه شدند يه دونه سياه ! اونا چطور بر طرف مي شن؟
ژل سست و شو چطوره؟
قيمت ها هم واسم خيلي مهم هستن :D
آها!چرب بودن پوست خیلی سخته درمانش و در 90% موارد وقت تلف کردن و هیچ وقت بهبودی کامل نداره!!
استفاده از ژل ترتینوئین میتونه مفید باشه! در صورتی که شما آکنه ی شدیدی هم دارید میتونید از قرص های گرون قیمت ایزوترتینوئین استفاده کنید البته زیر نظر پزشک متخصص تا هم به طور واقعی چربی پوستتون از بین بره و از شر هر نو جوشی خلاص شید...
ژل شستشوی صورت خیلی بهتره...

من یه مشکلی در مورد پوست دستم دارم انگشتم را عید با باروت سوزوندم والان هم آن قسمتی که سوخته بها قسمت دیگر رنگش تفاوت داره شما چه روشی پیشنهاد می کنید برای همرنگ شدن پ.ست جدید با پوست قدیم؟

این سوختگی خیلی شدیده؟؟؟
اگه خیلی شدید باشه ممکنه هیچ وقت به حالت اول بر نگرده و نیاز به لیزر باشه...

maysam7026
27-04-2010, 06:52
ممنون
حالا رسيديم سر ژل ! روزانه بزنم؟ ساعتي بزنم؟روزي چند بار؟ كدومش بهتره؟
قيمتا چطوره؟
ضمنا موقع اصلاح چي بزنم كه عمل اصلاح روان تر انجام بشه؟
مي خوام عمل اصلاح كردن خشك نباشه!
لطفا هر چي پيشنهاد مي ديد قيمتاش رو هم بگيد ،چون قيمت پايين هم واسم مهمه. ممنون

hamed malekpour
27-04-2010, 10:40
نه این سوختگی شدید نیست شماکرمی چیزی سراغ ندارید؟

S0R3N4
27-04-2010, 12:37
ممنون
حالا رسيديم سر ژل ! روزانه بزنم؟ ساعتي بزنم؟روزي چند بار؟ كدومش بهتره؟
قيمتا چطوره؟
ضمنا موقع اصلاح چي بزنم كه عمل اصلاح روان تر انجام بشه؟
مي خوام عمل اصلاح كردن خشك نباشه!
لطفا هر چي پيشنهاد مي ديد قيمتاش رو هم بگيد ،چون قيمت پايين هم واسم مهمه. ممنون
ژل ایزوتروکسین حدودا 11 هزار تومنه!شبی یه بار!!به مدت 3 ماه!
موقع اصلاح ژل اصلاح ژیلت و نیوا خوبن...

نه این سوختگی شدید نیست شماکرمی چیزی سراغ ندارید؟

شما یه عکس برام بذار تا بتونم راهنماییت کنم!!
مگه میشه یه دکتر کرم سراغ نداشته باشهههه؟:31:

Life24
28-04-2010, 18:17
میگم دوستان
من پوستم بع داز اون کرم لایه برداری که زدم
خیلی خیلی خشک شده و اون کرمی که دکتر نزنم خیلی خشک هست
و چربی شو از دست داده فکر کنم

ویتامین E دارم بخورم خوبه؟ چون گفت کرم جز چیزی که دادم نزن

S0R3N4
28-04-2010, 18:54
کرم چی میزنی الان؟لایه بردار چی؟؟؟؟

Life24
28-04-2010, 19:07
کرم چی میزنی الان؟لایه بردار چی؟؟؟؟
الان هیچی نمیزنم.
یک دو تا کرم برای بازساری پوست این ها داده
گفت زیاد لایه بردار زدی
زده پووست رو گند کشیده :31:

S0R3N4
28-04-2010, 19:16
میشه بگی قبلش چی زدی و الان چه اتفاقی واسه پوستت افتاده و چی داده؟
اسم کرم ها رو بگو...

mehdi30nema
01-05-2010, 12:09
قرص داکسی سیلین برای جوش خوبه ؟

S0R3N4
01-05-2010, 22:22
نه به تنهایی
ولی آنتی بیوتیکی هست که به کم شدن سطح باکتری در پوست کم میکنه تا حدودی به شرطی که درست مصرف شه به همراه داروی مکمل مورد نیاز...
بستگی به نوع جوشت هم داره
من برای عفونت های فولیکولی سفالکسین تجویز میکنم به همرا کرم یا محلول های موضعی مورد نیاز...

mehdi30nema
02-05-2010, 08:12
نه به تنهایی
ولی آنتی بیوتیکی هست که به کم شدن سطح باکتری در پوست کم میکنه تا حدودی به شرطی که درست مصرف شه به همراه داروی مکمل مورد نیاز...
بستگی به نوع جوشت هم داره
من برای عفونت های فولیکولی سفالکسین تجویز میکنم به همرا کرم یا محلول های موضعی مورد نیاز...

آخه من رفتم دکتر برام قرص داکسی سیکلین داد با یه صابون و یه محلول ساختنی که الان سه روزه استفاده میکنم .
ولی زیاد تغییر نکرده .

S0R3N4
02-05-2010, 17:57
جوشهاتون شدید بوده؟
در درمان آکنه صبر و حوصله حرف اول رو میزنه...
شکیبا باش و بعد از دوماه مصرف مدوام نتجیه نگرفتی با دکتر موضوع در میون بذار تا از درمان دیگه استفاده کنه...
در درمان آکنه ابتدا باید بی ضرر ترین راه ها استفاده شوند و بعد از آن سراغ درمان های شدید تر رفت...

mehdi30nema
02-05-2010, 20:45
جوشهاتون شدید بوده؟
در درمان آکنه صبر و حوصله حرف اول رو میزنه...
شکیبا باش و بعد از دوماه مصرف مدوام نتجیه نگرفتی با دکتر موضوع در میون بذار تا از درمان دیگه استفاده کنه...
در درمان آکنه ابتدا باید بی ضرر ترین راه ها استفاده شوند و بعد از آن سراغ درمان های شدید تر رفت...

نه زیاد نبوده .
البته خود دکتر گفت دو هفته دیگه برم ببینه .

S0R3N4
03-05-2010, 00:47
اگه شدید نبوده میتونه کافی باشه...
درمان رو زیر نظر پزشک ادامه بدید...

maysam7026
03-05-2010, 18:17
واسه شست و شوی روزانه صورت چی پیشنهاد می کنید + قیمت
ژل یا صابون یا . . .
ممنون

dma
03-05-2010, 18:37
سلام
من رو پيشونيم يه جاي شكستگي دارم كه سفيد تر از پوست صورتمه اينو بايد ليزر كنم يا با كرم رفع ميشه.
راستي اگه ليزر بكنم هزينش چطورياست؟

sepideh42224
03-05-2010, 23:39
خیلی ممنون از توجهات دکتر جونای عزیز!!!
یه آدرس خواستیم ....
بازم حالا میگیم شاید یکی از در لطف با ما وارد شد...
من آدرس کامل یا شماره تلفن مطب دکتر نثرتیان یا فاضل یا مستوفی رو میخوام در ضمن به 118 هم زنگ زدم نداشتن هر کی میدونست لطف میکنه یه یاری بده....
بووووووووووووووووووووسسسس سسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسس همه دکترای خوشگل و ناز........

SIMON137
04-05-2010, 11:52
برای رفع جای جوش ها از چی میشه استفاده کرد ؟

S0R3N4
04-05-2010, 19:04
واسه شست و شوي روزانه صورت چي پيشنهاد مي کنيد + قيمت
ژل يا صابون يا . . .
ممنون
نوع پوست شما چيه؟

خيلي ممنون از توجهات دکتر جوناي عزيز!!!
يه آدرس خواستيم ....
بازم حالا ميگيم شايد يکي از در لطف با ما وارد شد...
من آدرس کامل يا شماره تلفن مطب دکتر نثرتيان يا فاضل يا مستوفي رو ميخوام در ضمن به 118 هم زنگ زدم نداشتن هر کي ميدونست لطف ميکنه يه ياري بده....
بووووووووووووووووووووسسسس سسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسس همه دکتراي خوشگل و ناز........
دوست عزيز
اسم کوچيکشون هم لطف ميکني؟شخصا 4 تا دکتر فاضل نام ميشناسم و 3 تا مستوفي ...
اسم کوچيکشونم بگو...
درضمن.اينجا درباره مشکلات پوست و مو بحث ميشه و 118 نيس اينجا.در هر صورت حالا اينبار اگه مديرا نا ديده بگيرن ميتونم بهت آدرس بدم.:31:

براي رفع جاي جوش ها از چي ميشه استفاده کرد ؟
فقط لک مونده از اون جوش ها؟

سلام
من رو پيشونيم يه جاي شكستگي دارم كه سفيد تر از پوست صورتمه اينو بايد ليزر كنم يا با كرم رفع ميشه.
راستي اگه ليزر بكنم هزينش چطورياست؟
بله...
با کرم رفع نميشه...

راستی دوستان
شما زدن دکمه ی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو کار هیچ کدومتون نیست؟:31:

mehdi30nema
04-05-2010, 22:11
فقط لک مونده از اون جوش ها؟

اگه فقط جای جوش مونده باشه باید چی کار کرد؟

dma
04-05-2010, 22:30
بله...
با کرم رفع نميشه...

چند جلسه بايد برم؟پيش كي برم؟قيمت چنده؟:31:

خواهشا جواب اينها رو بهم بديد چون بد جور رو اعصابمه اين شكستگيه!!!

S0R3N4
05-05-2010, 14:56
اگه فقط جای جوش مونده باشه باید چی کار کرد؟
یعنی لک یا اسکار؟
فقط اگه جای باقی مانده رنگی باشه میشه با کرم رفعش کرد
ولی اگه اسکار های عمیق باشه یعنی فرورفتگی و ... باید درم ابریژن و یا لیزر شه...

چند جلسه بايد برم؟پيش كي برم؟قيمت چنده؟:31:

خواهشا جواب اينها رو بهم بديد چون بد جور رو اعصابمه اين شكستگيه!!!

همه ی اینا به پزشک معالجت بستگی داره..
آدرس یه متخصص لیزر خوب پیدا کن و باهاش مشورت کن...

SIMON137
05-05-2010, 17:42
فقط اگه جای باقی مانده رنگی باشه میشه با کرم رفعش کرد
با چه کرمی ؟

S0R3N4
05-05-2010, 18:41
میتونی از کرم های حاوی PHA , AHA , BHA و یا کوژیک اسید و آربوتین و هیدروکینیون استفاده کنی!!
اگه وضعیت مالی خوبی داری کرم های گروون قیمت اگزوویانس و دپیدرم گزینه های مناسبی هستن
و اگه نمیخوای زیاد خرج کنی کرم آلفاهیدروکسی اسید 15 درصد آردن بهترین انتخابت میتونه باشه...

استفاده از ضد آفتاب تو طول درمان بسیار مهمه...

mehdi30nema
05-05-2010, 20:21
میتونی از کرم های حاوی PHA , AHA , BHA و یا کوژیک اسید و آربوتین و هیدروکینیون استفاده کنی!!
اگه وضعیت مالی خوبی داری کرم های گروون قیمت اگزوویانس و دپیدرم گزینه های مناسبی هستن
و اگه نمیخوای زیاد خرج کنی کرم آلفاهیدروکسی اسید 15 درصد آردن بهترین انتخابت میتونه باشه...

استفاده از ضد آفتاب تو طول درمان بسیار مهمه...

من فقط کمی جتی جوش هام به صورت قرمز کم رنگ مونده اصلا فرورفتگی ندارم . همین کرم های بالایی خوبن ؟
کلا میشه یه کرم هم معرفی کنی که صورت رو توپ بکنه . یه چیز مثل آنجلینا جولی :31:

S0R3N4
05-05-2010, 21:04
:31:
در قدم اول صبر و استقامت... :31:
بعدش...
خب!باید یه مقدار سر کیسه رو شل کنی...:31:
سوم بگو مشکلت چیه...
برای لک بله...بالایی ها تجویز میشن...

sepideh42224
05-05-2010, 21:44
:31:
در قدم اول صبر و استقامت... :31:
بعدش...
خب!باید یه مقدار سر کیسه رو شل کنی...:31:
سوم بگو مشکلت چیه...
برای لک بله...بالایی ها تجویز میشن...

مرسی از لطفت
اینام متتخصصای پوستن من همین جا تعریفشونو از خیلیا شنیدم اما اسم کوچیک هیچ کدومشونو نمیدونم
(((در ضمن ممنون از یادآوریت نه که من تازه از کره مریخ اومدم اینجاهمه جا رو با 118 اشتباه میگیرم!!!همین طور چون تو کره ما کسی از قوانین اینجا خبر نداره منم نمیدونستم دادن آدرس یه دکتر خلاف قوانین اینجاس...)):18::18::18:

sam_sami_2000
06-05-2010, 13:32
با سلام خدمت دوستان به خصوص جناب Feli...
بنده صورتم دارای جوش شده بود و پیش دکتر متخصص پوست رفتم و برای بنده آزیترومایسین، صابون Golmer، کرم PineOxyl، کرم AHA 8% و کرم ضد آفتاب بدون چربی دادن...
حالا بنده چند سوال داشتم...
1) به بنده گفته شده کرم AHA رو هر روز 2 مرتبه یک مرتبه صبح تا ظهر و یک مرتبه هم از ظهر به بعد بزنم و کرم ضد آفتاب هم بعدش مصرف کنم حتما... حالا آیا نیاز داره موقعی که میخوام برای بار دوم (موقع ظهر) کرم AHA رو مجددا بزنم صورتم رو بشورم یا نیازی نداره و اگه نیازی داره باید با صابون گلمر بشورم یا صابون عادی ؟ (به من گفته شده روزی 1-2 بار صورتم رو با صابون گلمر بشورم)
2) کرم PanOxyl رو گفتن یک شب در میون از شب بزنم تا صبح، صبح بشورم... اما این کرم خیلی سخت شسته میشه، چطوری باید مصرف کنم و بعد بشورمش ؟

hamed malekpour
07-05-2010, 10:54
یه سوالی داشتم چه طوری می شه پوست بدن وپوست صورت را یکمی قهوای رنگ کرد بدن من خیلی سفیده به همین خاطر می پرسم چی کار کنم بهتره؟

Molibden
07-05-2010, 11:37
سلام نحوه مصرف لایه بردار کترل چجوریه؟ (چند بار در هفته؟ ضد افتاب ، مرطوب کننده و ...؟)

صورتم جوش های کمی داره و از محلول کلیندامایسین هم استفاده میکنم برای جلوگیری جوش های جدید
ولی اکثر پوست صورتم بصورت جای جوش قرمز رنگ کوچیک باقی مونده
پوستم نه چربه نه خشک

S0R3N4
09-05-2010, 15:14
با سلام خدمت دوستان به خصوص جناب Feli...
بنده صورتم دارای جوش شده بود و پیش دکتر متخصص پوست رفتم و برای بنده آزیترومایسین، صابون Golmer، کرم PineOxyl، کرم AHA 8% و کرم ضد آفتاب بدون چربی دادن...
حالا بنده چند سوال داشتم...
1) به بنده گفته شده کرم AHA رو هر روز 2 مرتبه یک مرتبه صبح تا ظهر و یک مرتبه هم از ظهر به بعد بزنم و کرم ضد آفتاب هم بعدش مصرف کنم حتما... حالا آیا نیاز داره موقعی که میخوام برای بار دوم (موقع ظهر) کرم AHA رو مجددا بزنم صورتم رو بشورم یا نیازی نداره و اگه نیازی داره باید با صابون گلمر بشورم یا صابون عادی ؟ (به من گفته شده روزی 1-2 بار صورتم رو با صابون گلمر بشورم)
2) کرم PanOxyl رو گفتن یک شب در میون از شب بزنم تا صبح، صبح بشورم... اما این کرم خیلی سخت شسته میشه، چطوری باید مصرف کنم و بعد بشورمش ؟
بله!حتما قبل هر کرم باید صورت خودتون رو مجددا بشورید تا عمل جذب به حداکثر برسه...
با همون گلمر بشورید...
در مورد سوال دومتون!!میتونید از یه لیف حوله ای بسیار نرم استفاده کنید!!بسیار نرم باشه و به صورت دورانی پوست خودتون رو بشورید باهاش...

یه سوالی داشتم چه طوری می شه پوست بدن وپوست صورت را یکمی قهوای رنگ کرد بدن من خیلی سفیده به همین خاطر می پرسم چی کار کنم بهتره؟
کرم اوتوبرنز مفیده...

سلام نحوه مصرف لایه بردار کترل چجوریه؟ (چند بار در هفته؟ ضد افتاب ، مرطوب کننده و ...؟)

صورتم جوش های کمی داره و از محلول کلیندامایسین هم استفاده میکنم برای جلوگیری جوش های جدید
ولی اکثر پوست صورتم بصورت جای جوش قرمز رنگ کوچیک باقی مونده
پوستم نه چربه نه خشک

به نظر من از کرم AHA 15 آردن استفاده کن شب ها!
روزهم از ضدآفتاب استفاده کن...

hamed malekpour
09-05-2010, 22:06
این کرم اوتوبرنز قیمتش چنده؟

hamid_diablo
19-05-2010, 13:24
سلام

یه جوشهای قرمز روی بدنم زده که بیشتر زیر سینه هامه تقریبا 2 ماهی هست که همونطوری مونده از بین هم نمیره

اگه ممکنه راهنماییم کنید

JEskandari
19-05-2010, 14:42
سلام

یه جوشهای قرمز روی بدنم زده که بیشتر زیر سینه هامه تقریبا 2 ماهی هست که همونطوری مونده از بین هم نمیره

اگه ممکنه راهنماییم کنید

شما شستشوی روزانه با صابونهای ملایم که پوست را خشک نکنند در ضمن فاقد کرم هم باشند را برای یک مدتی امتحان کنید و در ضن تا بهبودی توصیه میشه از لباسهای تنگ و چسبان بخصوص اگه پلاستیکی (الیاف مصنوعی) هم باشند استفاده نکنید

S0R3N4
19-05-2010, 18:16
سلام

اگه ممکنه راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
ترشح سبوم در پوست های اطراف سینه طبیعی هست یا خیر؟؟؟یعنی چرب خیلی پوستت یا نه؟
میتونی از محلول بنزوئیل پراکسید هر 12 ساعت استفاده کنی...

mehdi30nema
23-05-2010, 09:51
با سلام
من از چند ماهه پیش روی صورتم جوش میزد که رفتم دکتر و قرص داکسی سیکلین به همراه یک محلول ساختنی و یک صابون بهم داد که دیگه بعد از اون جوش نزدم ولی جای جوش ها مونده . بعد از دو هفته که رفتم قرص ها را کماکان دوباره بهم داد و دو تا کرم تریامسینولون و کلیندامایسین به من داد .
اما هنوز مقداری جای جوش ها مونده که من میخام برای از بین بردن اونها از کرم لایه بردار استفاده کنم . اما اصلا اطلاعاتی از این کرم ها ندارم .
ممنون میشم یک توضیح کامل بهم بدین و نحوه استفاده و ... را بهم بگید .

S0R3N4
23-05-2010, 13:28
به لک های قرمز بعد از ایجاد جوش میگن ماکول و که بعد از مدتی اون ماکول ها تبدیل میشن به لک هایی قهوه ای رنگ به نام هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب...
کرم های حاوی AHA با تسریع فرایند باز سازی سلول ها،سلول های مرده زودتر از جا میفتن و جاشون به سلول ها جوان تر میدن و این عمل باعث میشه که لک ها زودتر از حد معمول از بین برن...

mehdi30nema
23-05-2010, 14:09
به لک های قرمز بعد از ایجاد جوش میگن ماکول و که بعد از مدتی اون ماکول ها تبدیل میشن به لک هایی قهوه ای رنگ به نام هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب...
کرم های حاوی AHA با تسریع فرایند باز سازی سلول ها،سلول های مرده زودتر از جا میفتن و جاشون به سلول ها جوان تر میدن و این عمل باعث میشه که لک ها زودتر از حد معمول از بین برن...

ممنون بابت توضیح .
ولی من چون تا حالا از اینا استفاده نکردم میشه یه توضیح هم در مورد نحوه استفاده و اینکه کدوم مارکش بهتره بدید ؟
کرم ضد آفتاب چی ؟

باتشکر

S0R3N4
23-05-2010, 22:26
این مهمه که در دوره ی درمان از کرم ضدآفتاب تو طول روز استفاده کنید...

در بین برند های ایرانی من کرم AHA15% آردن رو پیشنهاد میکنم به مدت4 ماه هر شب بعد از شستشوی صورت استفاده شه...
صبح هم از کرم ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی بالا استفاده شه ...

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

در بین برند های ایرانی من کرم AHA15% آردن رو پیشنهاد میکنم به مدت4 ماه هر شب بعد از شستشوی صورت استفاده شه...

mehdi30nema
24-05-2010, 11:53

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

چهار ماه ؟
خیلی زیاده که . یعنی چند روزه جواب نمیده ؟

S0R3N4
24-05-2010, 22:06
نه بابا
تاثیرش از 2 ماه به بعد شروع میشه دوست عزیز

mehdi30nema
25-05-2010, 07:33
نه بابا
تاثیرش از 2 ماه به بعد شروع میشه دوست عزیز

حالا بعد از مصرف واقعا تاثیر داره و جای جوش را از بین میبره ؟

ProGamer
25-05-2010, 07:48
سلام دوستان
ميخواستم بهتون بگم اگر جوش هاي هرموني دارين فكر نكينين در مان نداره. اتفاقا در مانش خيلي راحته
اگر بريد دكتر (من پيش نخعي رفتم) و جوشتون هورموني باشه خودش خيلي خوب تشخيص ميده و ميگه فلان قرص هاي هورموني رو بخور كه خوب شي

minoo.math
26-05-2010, 10:41
قرص روآکوتان واسه جوشهای شدید معجزه میکنه
عوارضش (خشکی پوست دست و لب) بعد از قطع دارو از بین میره
هرچی هم جوش بزنی در طول درمان جاش نمیمونه

hamed malekpour
26-05-2010, 22:37
من بدن وبا زوهام جوش می زنه باید چی کار کنم چه دارویی پیشنهاد می کنید ممنون؟

Old_Chater
26-05-2010, 23:07
عزيزم بيشتر چه مواد غذايي و دارويي مصرف ميكنين؟

N O V A L I S
26-05-2010, 23:33
سلام..
من با وجود اینکه بهداشت رو رعایت می کنم (حتی گاهی در حد وسواس!) اما ظاهرا و این طور که می شنوم به خاطر حساس بودن پوستم خیلی زود بدنم قارچ می گیره. (عمدتا بازوها و بالا تنه)..
می خوام بدونم درمانی ساده تر از استفاده از پمادها و گاه قرصهائی که معمولا پزشکان تجویز می کنند وجود داره؟
صابون گوگرد به خصوصی؟ درمان گیاهی؟.. یا هر راهی غیر از استفاده از این پماد های چرب و بو دار که وقت و حوصله ی زیادی از آدم می گیره...
ترجیحا به دنبال صابون گوگردی هستم که اثر قوی ای داشته باشه و مورد تایید "پزشکان حاذق" باشه..
الان چند ماهی هست که از یه لکه ی کوچیک شروع شده و به خاطر تنبلی و.. درمون نکردن داره بزرگ تر میشه..

ممنونم..

hamed malekpour
27-05-2010, 08:46
دارو که مصرف نمی کنم و زیاد قند می خورم؟

m2stech
27-05-2010, 10:54
یعنی خوب میشید و دوباره بر میگرده ؟
خود پزشک به شما گفته که قارچه ؟ از این جهت که گفتید پوستتون حساسه شاید این مشکل چیز دیگه ای باشه؟
اگر استفاده از پماد سخته میتونین از اسپری استفاده کنین

S0R3N4
27-05-2010, 12:53
بله
100%...
البته گفتم
اگه از نوع اسکار نباشن و فقط لک های قهوه ای رنگ باشه...

سلام دوستان
ميخواستم بهتون بگم اگر جوش هاي هرموني دارين فكر نكينين در مان نداره. اتفاقا در مانش خيلي راحته
اگر بريد دكتر (من پيش نخعي رفتم) و جوشتون هورموني باشه خودش خيلي خوب تشخيص ميده و ميگه فلان قرص هاي هورموني رو بخور كه خوب شي
استفاده کردیم :31:

روآکوتان داروی بسیار خوبیه به شرط اینکه زیر نظر پزشک متخصص استفاده شه.وگرنه بسیار خطرناک و پر عوارضه و نباید سر خود به کسی تجویز کرد و قبلش باید آزمایش خون داد...

MaFia_King
27-05-2010, 13:00
سلام

دوستان برای درمان تیرگی پوست چی کار باید کرد؟
من فقط صورت و دستام تیرگی رو دارند که فکر کنم اونم از نور آفتاب باشه!
و بقیه ی قسمت های بدنم رنگش روشن هست.

ممنون

Old_Chater
27-05-2010, 13:08
زیاد قند می خورم

قند مثل چه چيزهاي؟

S0R3N4
27-05-2010, 13:09
بله
100%...
البته گفتم
اگه از نوع اسکار نباشن و فقط لک های قهوه ای رنگ باشه...

سلام دوستان
استفاده کردیم :31:

روآکوتان داروی بسیار خوبیه به شرط اینکه زیر نظر پزشک متخصص استفاده شه.وگرنه بسیار خطرناک و پر عوارضه و نباید سر خود به کسی تجویز کرد و قبلش باید آزمایش خون داد...

JEskandari
27-05-2010, 14:14
rدیمها حکیم علفیها میگفتمد حنا بزنید بگذارید یک مدت بمونه همونجا که حسابی رنگ بگیره .
در ضمن پوست حساس ربطی به قارچ که نداره.

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

در ضمن درمان اونم که شما احتمالا دارید صابون گوگرد نیست همون پمادهای عزیز و ناز هستش.

میتونید بعد از درمان از داروخانه شامپو سلنیوم سولفاید و یا شامپو کتوکنازول بگیرید موقعی که حمام
میرید بالاتنه و بازوهاتون را با اونها بشورید . احتمالا یک مقدار کمکتون کنه.

hamed malekpour
27-05-2010, 16:56
قند معمولی دیگه با یه چای حدود 5قند می خورم در روز حدود 16قند می خورم؟

N O V A L I S
27-05-2010, 19:27
یعنی خوب میشید و دوباره بر میگرده ؟
خود پزشک به شما گفته که قارچه ؟ از این جهت که گفتید پوستتون حساسه شاید این مشکل چیز دیگه ای باشه؟
اگر استفاده از پماد سخته میتونین از اسپری استفاده کنین

بله.. قارچه و بر می گرده، اما بعد از چند ماه. (یکی دو مورد هم 2-1 سالی خبری ازش نبود.)
لکه های کم رنگ نارنجی که گاهی پر رنگ میشن و دوباره کم رنگ! :13:
من با مواد شیمیائی سر و کار ندارم..
آره پماد دردسر داره.. از چه اسپرای استفاده کنم؟
آخرین بار که پارسال همین موقع ها بود خودم رفتم داروخانه پماد کلوتریمازول گرفتم و یکی دو هفته استفاده کردم و تا لکه ها از بین رفتن دیگه استفاده نکردم. (شاید باید یه مدت دیگه هم استفاده می کردم و نکردم.)

rدیمها حکیم علفیها میگفتمد حنا بزنید بگذارید یک مدت بمونه همونجا که حسابی رنگ بگیره .
در ضمن پوست حساس ربطی به قارچ که نداره.

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

در ضمن درمان اونم که شما احتمالا دارید صابون گوگرد نیست همون پمادهای عزیز و ناز هستش.

میتونید بعد از درمان از داروخانه شامپو سلنیوم سولفاید و یا شامپو کتوکنازول بگیرید موقعی که حمام
میرید بالاتنه و بازوهاتون را با اونها بشورید . احتمالا یک مقدار کمکتون کنه.

ممنون... کجای اون پماد نازه آقا؟! :46: چربه و بو میده و... دنبال لکه ها گشتن هم سخته!
شامپو یا صابون خیلی راحته.. درمانی فقط از همین راه هست؟

ممنونم بابت پاسخ هاتون...

Old_Chater
28-05-2010, 00:33
منم دقيقا مث شما بودم يه مدت عرق كاسني مصرف كن و مواد غذايي خنك مصرف كن

morsadr
28-05-2010, 20:05
سلام..
من با وجود اینکه بهداشت رو رعایت می کنم (حتی گاهی در حد وسواس!) اما ظاهرا و این طور که می شنوم به خاطر حساس بودن پوستم خیلی زود بدنم قارچ می گیره. (عمدتا بازوها و بالا تنه)..
می خوام بدونم درمانی ساده تر از استفاده از پمادها و گاه قرصهائی که معمولا پزشکان تجویز می کنند وجود داره؟
صابون گوگرد به خصوصی؟ درمان گیاهی؟.. یا هر راهی غیر از استفاده از این پماد های چرب و بو دار که وقت و حوصله ی زیادی از آدم می گیره...
ترجیحا به دنبال صابون گوگردی هستم که اثر قوی ای داشته باشه و مورد تایید "پزشکان حاذق" باشه..
الان چند ماهی هست که از یه لکه ی کوچیک شروع شده و به خاطر تنبلی و.. درمون نکردن داره بزرگ تر میشه..

ممنونم..

دوست عزیز یک نکته مهم را در نظر داشته باشید که وجود قارچهای سطحی پوست ارتباط زیادی با رعایت بهداشت ندارند و حتی رعایت زیاد و وسواس می تونه فرد را مستعد قارچ هم بکنه :19:
قارچها محیط گرم و مرطوب را دوست دارند پس یکی از عوامل ایجاد آنها تعریق زیاد و گرمای پوست می باشد .
همچنین در شرایطی که فلور میکروبی طبیعی پوست مختل بشه ( مثل مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها ) قارچها شروع به رشد می کنند .
اینها از علل معمول رشد قارچهای سطی می باشد ولی بسیاری از اوقات هیچ علتی پیدا نمی شود و فرد مستعد این بیماری می باشد .
بهترین درمان قارچها پمادهای موضعی مثل کلوتریمازول می باشد . درمان را که حدود 2 هفته می باشد را کامل کنید . در مواردی هم داروهای خوراکی مثل فلوکونازول نیز استفاده می شود .
در هر صورت اگر دنبال ریشه کن شدن قارجهای سطحی هستید شاید این امر امکان پذیر نباشه و عود بیماری بسیار شایع است .
موفق باشید:11:

teshneh
29-05-2010, 10:21
سلام
برای برطرف شدن جای جوش ، لک های قهوهای چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
کسی اگر کاری انجام داده جواب گرفته ، لطفا اینجا مطرح کند.

mehdi30nema
29-05-2010, 20:05

.

من امروز لایه بردار 15 درصد مای به همراه یک کرم ضد آفتاب شماره 60 مای خریدم .
ولی توی لایه برداره نوشته باید یه مدت از 10 استفاده کنید بعد از 15 درصد .
من اگه از همین اول 15 درصد را بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟
اصلاح کردن صورت در حین استفاده از کرم که موردی نداره ؟

piroooz
31-05-2010, 18:33
سلام...
برای خشکی پوستی که به علت مثانه نروژنیک به وجود آمده مثل تکه های بزرگی که قرمز و پوسته پوسته شده چه راه درمانی پیشنهاد میکنید ...

S0R3N4
31-05-2010, 21:52
به هیچ وجه از لایه بردار مای استفاده نکن!!مخصوصا یه فعه بری سراغ 15 % که میزنه پدر پوستت رو در میاره!
اون در عمل یه کرم رجوانیتو هست که خیلی فرق داره با اون کرمی که به شما توصیه کردم!!اون کرم مای میتونه جوش های زیادی برات بیاره رفیق...
ضد آفتاب هم اگه پسر هستی(که هستی) و نمیخوای مشخص شه که ضد آفتاب زدی از کرم ضدآفتاب SEAGULL 55 SPF FOR MEN استفاده کن هر 2 ساعت تجدید کن و اگه ورزشکار هستی و فعالیت های شدید بدنی داری و هی پاک میشه کرمت میتونه از ضدآفتاب SPORT MILK SUNSENSE استفاده کنی که هر 4 ساعت باید تجدید شه...
سوالی بود بنده در خدمتم...

S0R3N4
31-05-2010, 21:54
تکه های قرمزی که پوست پوست شده!!
میشه اگزما و پسوریازیش دوسنتش!!
برات کرم ساختنی بنویسم میتونی بدی داروخونه برات بسازه وبسیار زود نتجیه هم خواهی گرفت؟
بکنم اینکارو؟

piroooz
31-05-2010, 23:05
تکه های قرمزی که پوست پوست شده!!
میشه اگزما و پسوریازیش دوسنتش!!
برات کرم ساختنی بنویسم میتونی بدی داروخونه برات بسازه وبسیار زود نتجیه هم خواهی گرفت؟
بکنم اینکارو؟
والا برای خودم که نمیخوام ...
نیکی و پرسش:31:
آقای دکتر دستت درد نکنه این نسخه ما را زودتر بپیچ:31:

S0R3N4
01-06-2010, 00:00
این نسخه ای که نوشتم رو ببر داروخونه تا برات بسازن
روزی دوبار(صبح و شب) به قسمت های مورد نیاز بزن

+
استفاده از کرم مرطوب کننده ی راسن 10% اوره در بین فواصل زمانی که اینو مصرف میکنی
به مدت 2 ماه بزن و نتیجه رو به من بگو!زودتر از این نتیجه میگیری ولی برای اینکه بازگشت نداشته باشه 2 ماه...

mehdi30nema
01-06-2010, 07:12
به هیچ وجه از لایه بردار مای استفاده نکن!!مخصوصا یه فعه بری سراغ 15 % که میزنه پدر پوستت رو در میاره!
اون در عمل یه کرم رجوانیتو هست که خیلی فرق داره با اون کرمی که به شما توصیه کردم!!اون کرم مای میتونه جوش های زیادی برات بیاره رفیق...
ضد آفتاب هم اگه پسر هستی(که هستی) و نمیخوای مشخص شه که ضد آفتاب زدی از کرم ضدآفتاب SEAGULL 55 SPF FOR MEN استفاده کن هر 2 ساعت تجدید کن و اگه ورزشکار هستی و فعالیت های شدید بدنی داری و هی پاک میشه کرمت میتونه از ضدآفتاب SPORT MILK SUNSENSE استفاده کنی که هر 4 ساعت باید تجدید شه...
سوالی بود بنده در خدمتم...

مرسی بابت توضیح

الان دو شبه که از مای استفاده میکنم ولی پوستم یچ تغییری نکرده . میشه بگید فرق مای با آردن چی هست که ممکنه دوباره جوش ها برگرده ؟

راستی امروز پنج شش داروخانه را سر زدم ولی اصلا آردن 15 ندارن . فقط 12 درصد دارن . بگیرم ؟

AntAreS
01-06-2010, 12:02
سلام خدمت شما دوستان
يكي از دوستام يه مشكلي واسش پيش اومده ، 20 سالشه (پسر) وزنشو كم كرد نزديك 35 كيلو ، الان خيلي ناراحته پوست صورتش افتاده پايين ،كناره هاي بيني تا گوشه لبش چروك افتاده ، در كل قيافش خيلي تغيير كرده
مي خواستم بدونم راهي نيست كه بتونه پوست صورتشو سفت كنه يا جمع بشه مثه زماني كه چاق بود همون طراوتو داشته باشه؟

S0R3N4
01-06-2010, 21:56
سلام

دوستان برای درمان تیرگی پوست چی کار باید کرد؟
من فقط صورت و دستام تیرگی رو دارند که فکر کنم اونم از نور آفتاب باشه!
و بقیه ی قسمت های بدنم رنگش روشن هست.

ممنون

سلام
شاید بیش از 50 بار در این مورد بحث شده
تو همین چند صفحه یه نگاه بندازی توضیح زیاد دادم...

zarto
01-06-2010, 22:20
سلام بر شما كاربر feli
من از ضد لك و روشن كننده بسيار قوي(lightening complex tense) استفاده كردم و خوب هم بود
حالا براي بار دوم يا سوم هم ميشه استفاده كنم يا نه؟

mehdi30nema
02-06-2010, 13:14
سلام بر شما كاربر feli
من از ضد لك و روشن كننده بسيار قوي(lightening complex tense) استفاده كردم و خوب هم بود
متاسفانه این کاربر که خیلی هم برای این تاپیک زحمت میکشید تعلیق عضویت شده .
حالا معلوم نیست سرنوشت این تاپیک چی میشه و کی باید پاسخگوی مراجعین به این تاپیک باشه .

zarto
02-06-2010, 22:46
حالا معلوم نیست سرنوشت این تاپیک چی میشه و کی باید پاسخگوی مراجعین به این تاپیک باشه .

ايشان بسيار زحمت كشيدند و راهنمايي بسيار كردند
من هم براي بار اول كه به ايشان به تندي رفتار كردم از روي نافهمي و مقايسه با شخص هاي ديگر بود ولي ديدم كه ايشان با همه متمايز هستند و نبايد زود قضاوت ميكردم

ati_1991
02-06-2010, 23:46
سلام
زگیل واسه چی در میاد؟
راه برطرف کردنش جز برداشتنش چیه؟
خودش ممکنه بیفته؟

XirowN
03-06-2010, 11:24
یک سوال داشتم !
راهی برای در اومدن مو بر روی صورت هست ؟
یعنی اینکه رشدش رو خیلی زیاد کنیم

dsa dsa
04-06-2010, 15:14
:31:دوستان من هر کاری می کنم این جوش و لک های صورتم نمی .. کمی روی گونه ها جوش داره و چند تا هم بین ابروهام.. کلی صابون اینا زدم ولی فایده نداره .. بازم جوش می زنه ..
بد غدا هم هستم ...:41:

چی کار کنم ؟!!

toose2008
04-06-2010, 15:46
:31:دوستان من هر کاری می کنم این جوش و لک های صورتم نمی .. کمی روی گونه ها جوش داره و چند تا هم بین ابروهام.. کلی صابون اینا زدم ولی فایده نداره .. بازم جوش می زنه ..
بد غدا هم هستم ...:41:

چی کار کنم ؟!!

راستش منم وقتی نوجوان بودم اونقدر جوش میزد صورتم که انگار ابله گرفتم اما به تجربه برام ثابت شد زیاد حساسیت به خرج ندم من هر موقع استرس میگرفتم جوشام بیشتر میشد بعد گذشت چند سال هنوز اگه بخصوص جایی که ثابت باشم استرس بگیرم ممکنه جوش بزنم اگه پسر هستی هفته ای یک یا دو بار صورتتو با یه تیغ ژیلت اورجینال با کف ریش بدون افتر شیو خیلی ملایم تیغ بزن طوری که انگار صورتت تیغ نخورده ، ماشین خورده زیاد با جوشا ور نرو هر موقع بقول به معروف جوشات رسیدن و سرشون سفید شد بترکونشون تا رو صورتت سوراخ سوراخ نمونه اگه نترکونی و بمونه و طولانی بشه رو صورتت سوراخ سوراخ میشه تخم مرغ خیلی رو جوش زدن تاثیر داره هر چند دکتر ها اعتقاد ندارن غذاهای شرین و پر کالری غذاهایی که توشون از شکر و تخم مرغ تشکیل شده زیاد نخور کرم یا پماد یا صابون زیاد نزن به صورتت دوش آب سرد خوبه حتی مواظب باش ژل مو به صورتت نخوره اگه از اون دسته جوشهای بد خیم هست که رو صورتت سوراخ سوراخ میشه حتما به پزشک مراجعه کن اگه نه من الان حتی یه روزنه کوچک هم رو صورتم نیست بعده او همه جوش زدن .
کلا سعی کن غذاهای ترحیک کننده دمای بدن و تحریک کننده شکمی رو بذاری کنار هم برا سلامتیت خوبه هم جوشات کم میشه پفک ، چیپس ، سس های تند فلفلی ، انواع شیرنی ها و نو شیدنی های شیرین ، شوری خیلی مهمه نمک رو از غذات حذف کن ، انواع ساندویج ها و..... بدنتو طوری اداپته کت که زمانی که ها کشیدی ار دهانت گرمای شدید بیرون نیاد متابولیسمتو خنک کن
پوست خیار نزن به صورت خیلی اوقات نتیجه ع کس میده ولی تامیتونی خیار و سیب بخور و اگه بتونی هفته یه بار به خارج از شهر تو باغ یا جنگلی ، پارکی بری خیلی جوشات کمتر میشه

S0R3N4
04-06-2010, 15:57

ايشان بسيار زحمت كشيدند و راهنمايي بسيار كردند
من هم براي بار اول كه به ايشان به تندي رفتار كردم از روي نافهمي و مقايسه با شخص هاي ديگر بود ولي ديدم كه ايشان با همه متمايز هستند و نبايد زود قضاوت ميكردم
درود بر شما دوستان عزیزم

امیدوارم حال همتون خوب باشه و در سلامتی کامل به سر ببرید
راستش اتفاقاتی افتاد که بنده ی حقیر از جمعتون دور افتادم
قرار بود واسه یه ماه بریم آب خنک بخوریم که ظاهرا اعتراض شما دوستان عزیز باعث شد تا از حالت تعلیق در بیام
راستش خواستم بابت اتفاقات چند شب پیش از همه تون تشکر کنم
دیدم که چقدر به یادم هستید و اینو به هیچ وجه فراموش نمیکنم
و البته عکس این موضوع رو هم دیدم و کسانی که فکر میکردم دوستانم هستن چطور
پشتم رو خالی کردن
در کل بگذریم.مقصر اصلی بنده بودم نه هیچ ادمین دیگری...

یادتون باشه من به عشق شما دوستان میومدم به p30world

سلام بر شما كاربر feli
میتونی استفاده کنی دوست عزیز
پیشنهاد من اینه که به مدت 6 ماه استفاده کنی و سپس از فراورده های فاقد هیدروکینیون استفاده کنی.

یک سوال داشتم !
بله.راه های زیادی هست.ولی به ژنتیکت هم ربط داره.

سلام
زگیل واسه چی در میاد؟
راه برطرف کردنش جز برداشتنش چیه؟
خودش ممکنه بیفته؟
ويروس پاپيلوماي انساني HPV باعث زگيل مي شود..راه درمانشم اگه شدتش زیاد باشه حتما باید توسط پزشک متخصص پوست جراحی شه و اگه در حد متوسط هست میتونم برات دارو های ساختنی تجویز کنم
البته میتونی از یه داروی کم یاب به اسم Verumal استفاده کنی!اگه بتونی گیر بیاری واقعا موثره...

XirowN
04-06-2010, 16:40
بله.راه های زیادی هست.ولی به ژنتیکت هم ربط داره.
ممنون
میشه راه هاشو بگید ؟

pooryak
04-06-2010, 22:23
با سلام خدمت دوستان ، امیداورم در تمامی لحظات زندگی موفق و پیروز باشید .

اینجانب حدود 5 سال میباشد با غرور جوانی سروکار دارم .

اولا صورتم خیلی بد نبود ولی الان دیگه داره بد میشه . ( سن کنونی من : 19 ساله )

من خواستم در بهبودی هرچه بیشتر صورتم به من کمک کرده و راهنمایی لازم را به عمل آورید . ( برو بچه با مرام ) .

راستی یه سوال :

1. آیا اشعه مانیتور رایانه در به وجود آمدن جوش تاثیر دارد ؟

لطفا کمک کنین !

از چه داروهای استفاده کنم ؟
چه صابون های استفاده کنم ؟

من 17 سالمه جوش زیاد داشتم سرما خورده بودم اریترومایسین خوردم جوشام بهتر شد الان خیلی وقته دیگه جوش جدید نزدم ولی این خود درمانی ...یک تجربه شخصی

toose2008
05-06-2010, 09:38
من 17 سالمه جوش زیاد داشتم سرما خورده بودم اریترومایسین خوردم جوشام بهتر شد الان خیلی وقته دیگه جوش جدید نزدم ولی این خود درمانی ...یک تجربه شخصی

ایترومایسن تاثیر داره اما به چه قیمتی حتی برا سرما خوردگی هم نباید استفاده کرد :13:

zarto
05-06-2010, 11:05
قربان شما، كاربر feli
آيا ژل lightening complex tense بدون هيدروكينون هم وجود داره؟

---------- Post added at 12:05 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

قربان شما، كاربر feli
اگه وجود نداره از كرم depiderm، قوي تر هم سراغ داريد؟

S0R3N4
05-06-2010, 13:20
قربان شما، كاربر feli
اگه وجود نداره از كرم depiderm، قوي تر هم سراغ دار

اگزوویانس محصولات مختلفی داره.از جمله روشن کننده های فاقد هیدروکینیون
ولی خب...
من دپیدرم رو ترجیح میدم.ونمیدونم چرا شما اصرار دارید همش از چیزی دیگه ای استفاده کنی
البته فعلا یه 6 ماه از همین استفاده کن و بعد میتونی عوض کنی...

S0R3N4
05-06-2010, 13:27
قربان شما، كاربر feli
اگه وجود نداره از كرم depiderm، قوي تر هم سراغ دار

اگزوویانس محصولات مختلفی داره.از جمله روشن کننده های فاقد هیدروکینیون
ولی خب...
من دپیدرم رو ترجیح میدم.ونمیدونم چرا شما اصرار دارید همش از چیزی دیگه ای استفاده کنی
البته فعلا یه 6 ماه از همین استفاده کن و بعد میتونی عوض کنی...

alan wake
05-06-2010, 16:48
سلام

1- یه محصول خوب و تاثیر گذار برای از بین بردن پف زیر چشم و همچنین کبودی (زیر چشم) نام ببرید؟

2- برای این جوش هایی که به پوست پرتقالی معروف هست (منظورم دون دون سیاه رنگ که اغلب روی بینی دیده میشه) چه راه درمانی توصیه میشه؟

3- کرم و یا صابونی میخواستم که مناسب پوست خشک باشه؟

Dex
05-06-2010, 17:07
از 5 سال پیش خیلی جوش میزدم ( جوشها به صورت سفیده و بعد از مدتی خشک میشه و میریزه )
مشکلم با صابون خرچنگ واسه 1 سال حل شد
الان دوباره صورتم جوش میزنه
بیشتر توی پیشونی و شقیقه ها و گونه هام

21 سالمه و هفته ای دو بار ژیلت میزنم ( البته نه از این ارزونها )
راه حلی وجود نداره ؟

XirowN
05-06-2010, 22:59
یک سوال داشتم !
ممنون میشم پاسخ منو هم بدین
ضروریه

S0R3N4
06-06-2010, 11:46
از 5 سال پیش خیلی جوش میزدم ( جوشها به صورت سفیده و بعد از مدتی خشک میشه و میریزه )

راه حلی وجود نداره ؟
الان مشکلتون جوش بعد از اصلاحه؟
خوب نفهمیدم...

ممنون میشم پاسخ منو هم بدین
ضروریه
سلام
شرمنده سینا جان دیر شد
ببین این پست به دردت میخوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام

1- یه محصول خوب و تاثیر گذار برای از بین بردن پف زیر چشم و همچنین کبودی (زیر چشم) نام ببرید؟

2- برای این جوش هایی که به پوست پرتقالی معروف هست (منظورم دون دون سیاه رنگ که اغلب روی بینی دیده میشه) چه راه درمانی توصیه میشه؟

سلام.اگه پف زیر چشمهات به این دلایل خوب رعایت کنی از بین میره:
آفتاب،بی خوابی،آلودگی هوا و سیگار کشیدن،کم خونی و میتونه ارثی هم باشه که متاسفانه...
اما اگه فکر میکنی بی خوابی نداری کرم AQUA BEAUTY NIVEA میتونه کمک کنه...

zarto
06-06-2010, 11:58
مگه هيدروكينون چه ضرري داره؟
من كه استفاده كردم ، بهتر از غيره بود
چون دپيدرم بايد روزي دوبار باشه و اين كه در روز در معرض آفتاب قرار ميگيريم و ----- ضد آفتابش هم شما گفتين تا دو ساعت ميمونه
ولي اين ژل محتواي هيدروكينون هر شب، دور از نور هست و حس ميكنم كه بهتر از سايرين به من جواب داده.

حالا ميخوام بدونم ميشه براي بار دوم هم استفاده كرد؟

alan wake
06-06-2010, 12:56
ا
سلام.اگه پف زیر چشمهات به این دلایل خوب رعایت کنی از بین میره:
آفتاب،بی خوابی،آلودگی هوا و سیگار کشیدن،کم خونی و میتونه ارثی هم باشه که متاسفانه...
اما اگه فکر میکنی بی خوابی نداری کرم AQUA BEAUTY NIVEA میتونه کمک کنه...

این بی خوابی رو دارم !

دوستان برای این دو تا مشکل راه حلی دارند:

برای این جوش هایی که به پوست پرتقالی معروف هست (منظورم دون دون سیاه رنگ که اغلب روی بینی دیده میشه) چه راه درمانی توصیه میشه؟

Dex
06-06-2010, 15:55

راه حلی وجود نداره ؟

الان مشکلتون جوش بعد از اصلاحه؟
خوب نفهمیدم...

سلام
دلیل اصلیش این نیست
الان دو هفتش با ماشین صورتمو اصلاح میکنم و راستش اون قسمتایی که با ماشین میزنم دیگه جوش نمیزنه و یا به حداقل رسیده
مشکل اصلیم رو که گفتم خیلی جوش روی پیشونی ، گونه ها و شقیقه هام میزنم
پیشونیم رو که هیچ وقت تا حالا بدون جوش ندیدم
جوش هام هم به صورت سفید میان بالا و بعد از مدتی خشک میشن میریزن و بعضی مواقع هم صورتم قرمزه و جوش ها خیلی میسوزن .

sam_sami_2000
06-06-2010, 19:06
[/I]

سلام
دلیل اصلیش این نیست
الان دو هفتش با ماشین صورتمو اصلاح میکنم و راستش اون قسمتایی که با ماشین میزنم دیگه جوش نمیزنه و یا به حداقل رسیده
جوش هام هم به صورت سفید میان بالا و بعد از مدتی خشک میشن میریزن و بعضی مواقع هم صورتم قرمزه و جوش ها خیلی میسوزن .

دوست عزیز بنده هم جوش زیاد مخصوصا رو پیشونی داشتم که مانند شما اکثرا چرکی و سر سفید بودن... اگر فکر میکنی داری اذیت میشی میتونی به یک متخصص پوست مراجعه کنی اگر نه به شخصه برام ثابت شد که غذاهای چرب خیلی تاثیر گذارن مخصوصا گردو، تخم مرغ ...

mehdi30nema
06-06-2010, 19:22
کلربر عزیز feli :
من الان 6 روزه که از لایه بردار آردن 12 درصد استفاده میکنم . ولی صورتم هیچ تغییری نکرده . از کی فکر میکنی به تغییر میوفته ؟

S0R3N4
10-06-2010, 19:36
مگه هيدروكينون چه ضرري داره؟
من كه استفاده كردم ، بهتر از غيره بود
چون دپيدرم بايد روزي دوبار باشه و اين كه در روز در معرض آفتاب قرار ميگيريم و ----- ضد آفتابش هم شما گفتين تا دو ساعت ميمونه
ولي اين ژل محتواي هيدروكينون هر شب، دور از نور هست و حس ميكنم كه بهتر از سايرين به من جواب داده.

حالا ميخوام بدونم ميشه براي بار دوم هم استفاده كرد؟
خب
هیدروکینیون پوست رو بعد از مدت طولانی استفاده شه قرمز و ملتهب میکنه و عوارضی از این دست
عرض کردم
شما میتونید تا 6 ماه بدون هیچ مشکلی از این کرم استفاد کنید!!
نیمیدونم دکترتون بهتون چی گفته!
ولی دستور اصلی استفاده ی از ژل هم 2 بار در روزه-عصر و شب...

این بی خوابی رو دارم !

دوستان برای این دو تا مشکل راه حلی دارند:

برای این جوش هایی که به پوست پرتقالی معروف هست (منظورم دون دون سیاه رنگ که اغلب روی بینی دیده میشه) چه راه درمانی توصیه میشه؟

خب دیگه!اگه بیخوابی داشته باشی هیچ کاری نمیشه کردش
میتونی از اسکراب استفاده کنی!بهت اسکراب NIVEA FOR MEN رو پیشنهاد میکنم!هفته ای دوبار بعد از خیس کردن صورتت به مدت 2-3 دقیقه بمال و با آب خوب بشور.

[/I]

سلام
دلیل اصلیش این نیست
خب!دلایل ایجاد جوش یکی 2 تا نیس!در موردش هم زیاد بحث شده.چند سالتونه شما و این جوش ها شدتشون چقدره؟

دوست عزیز بنده هم جوش زیاد مخصوصا رو پیشونی داشتم که مانند شما اکثرا چرکی و سر سفید بودن... اگر فکر میکنی داری اذیت میشی میتونی به یک متخصص پوست مراجعه کنی اگر نه به شخصه برام ثابت شد که غذاهای چرب خیلی تاثیر گذارن مخصوصا گردو، تخم مرغ ...
برای بار صدم میگم!!!!!تغذیه در ایجاد جوش هیچ تاثیری نداره.این به هیچ وجه از نظر علمی ثابت شده نیس.ولی خوردن غذاهای چرب و شیرین زیاد میتونه در چرب شدن پوست موثر باشه!البته بحث غذاهای آلرژی زا جداستا...

کلربر عزیز feli :
من الان 6 روزه که از لایه بردار آردن 12 درصد استفاده میکنم . ولی صورتم هیچ تغییری نکرده . از کی فکر میکنی به تغییر میوفته ؟
12؟؟؟؟؟؟؟مگه نگفتم 15؟؟؟
خیلی خب!هنوز دیر نشده!بگرد 15 رو پیدا کن!بعد از 2 ماه شروع میشه اثراتش ولی پیشنهاد من استفاده ی 4-6 ماه هست!در طول روز ضد آفتاب رو فراموش نکنید...

دوستان
شرمنده که یه مقدار طول کشید این سری پاسخ سوالاتون...

zarto
11-06-2010, 14:52
اتفاقا وقتي گرمم ميشه يا راه ميرم قرمز ميشم
حالا اگه ضد لك دپيدرم(روشن كننده ننوشته) رو بزنم درست ميشه ؟
روشن كننده هم هست؟

S0R3N4
11-06-2010, 19:53
مگه شما در طول روز از ضدآفتاب استفاده نمیکنی؟؟؟
در طول درمان با محصولات روشن کننده استفاده از ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی بالا الزامیه
چه دپیدرم چه اگزوویانس و .....

zarto
11-06-2010, 23:12
مگه شما در طول روز از ضدآفتاب استفاده نمیکنی؟؟؟
در طول درمان با محصولات روشن کننده استفاده از ضدآفتاب با فاکتور حفاظتی بالا الزامیه
چه دپیدرم چه اگزوویانس و .....

بله. هر روز استفاده ميكنم از همين aven و Hyseke
خب . به نظر شما ضد آفتاب spf30 خوبه؟
ضد آفتاب اريف ليم خوبه؟

deadboy
12-06-2010, 11:42
سلام.رفقا من واس خاطر جوشای صورتم راکوتان میخورم.الان به قول دکترم تو ماهه آخر درمانم(ششم)
ولی نمیدونم این ماه چرا اینقدر صورتم حساس شده؟قبل از این ابدا اینطوری نبود.حالا شیو که میکنم صورتم گر میگیره،سرخ میشه ودونه میزنه.(نمیتونم شیو نکنم چون از ریش بدم میاد تازه اگه ریشمم بلند بشه تا سر حد جنون میخاره.در ضمن از ژیلت یه بار مصرف استفاده میکنم)
بیرونم که میرم با اینکه از ضد آفتاب استفاده میکنم صورتم سرخ میشه.(ضد آفتابم اینهsun sense sport )
به نظر شما مشکل از کجاست؟

zarto
12-06-2010, 12:04
نظرتون در مورد مطلب زير چيست؟

عناصر طبیعی مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی، لیمو، پودر برنج، پوست پرتقال و.... سفید کننده های طبیعی مهمی هستند که اگر شما به شکل منظم و ادامه دار از آنها استفاده کنید، می توانند نتیجه ی قابل توجهی داشته باشند.

ارزان ترین و آسان ترین روش تهیه ی یک سفید کننده ی پوست این است که پوست خشک شده ی پرتقال را پودر کنید و با مقداری کشک مخلوط کرده و روی صورت و دیگر قسمت های بدن که مایل هستید، قرار دهید. دست کم 10 دقیقه بگذارید به این صورت بماند و سپس آن را بشویید.

باور نمی کنید اگر بگویم گوجه فرنگی رنده شده و مخلوط شده با چند قطره آب لیمو چه نتیجه ی تماشایی خواهد داشت. امتحان کنید و ببینید.

زردچوبه دارای ارزش های پزشکی مهمی می باشد. یک قاشق سوپ خوری پودر زردچوبه را با نصف قاشق سوچ خوری آب لیمو مخلوط کرده و روی پوست بگذارید. البته اینجا من پیشنهاد می کنم این ترکیب را شب استفاده کنید و پیش از خوابیدن آن را بشویید.

لیمو یک میوه ی شگفت انگیز با صفاتی شگفت انگیز می باشد. در موردی که شما می خواهید قسمتی از بدن خود را سفید کنید، مانند زیر بغل، هر روز پیش از رفتن به حمام به زیر بغلتان لیمو بمالید و نتیجه ی آن را ببینید.

هر روشی را که برای سفید کردن پوستتان انجام می دهید، به یک مسئله توجه داشته باشید. همیشه یادتان باشد که دست کم 20 دقیقه پیش از بیرون رفتن، حتما از کرم یا لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید.

morsadr
20-06-2010, 12:01
نظرتون در مورد مطلب زير چيست؟

عناصر طبیعی مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی، لیمو، پودر برنج، پوست پرتقال و.... سفید کننده های طبیعی مهمی هستند که اگر شما به شکل منظم و ادامه دار از آنها استفاده کنید، می توانند نتیجه ی قابل توجهی داشته باشند.

ارزان ترین و آسان ترین روش تهیه ی یک سفید کننده ی پوست این است که پوست خشک شده ی پرتقال را پودر کنید و با مقداری کشک مخلوط کرده و روی صورت و دیگر قسمت های بدن که مایل هستید، قرار دهید. دست کم 10 دقیقه بگذارید به این صورت بماند و سپس آن را بشویید.

باور نمی کنید اگر بگویم گوجه فرنگی رنده شده و مخلوط شده با چند قطره آب لیمو چه نتیجه ی تماشایی خواهد داشت. امتحان کنید و ببینید.

زردچوبه دارای ارزش های پزشکی مهمی می باشد. یک قاشق سوپ خوری پودر زردچوبه را با نصف قاشق سوچ خوری آب لیمو مخلوط کرده و روی پوست بگذارید. البته اینجا من پیشنهاد می کنم این ترکیب را شب استفاده کنید و پیش از خوابیدن آن را بشویید.

لیمو یک میوه ی شگفت انگیز با صفاتی شگفت انگیز می باشد. در موردی که شما می خواهید قسمتی از بدن خود را سفید کنید، مانند زیر بغل، هر روز پیش از رفتن به حمام به زیر بغلتان لیمو بمالید و نتیجه ی آن را ببینید.

هر روشی را که برای سفید کردن پوستتان انجام می دهید، به یک مسئله توجه داشته باشید. همیشه یادتان باشد که دست کم 20 دقیقه پیش از بیرون رفتن، حتما از کرم یا لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید.

خوب چه کاریه که این همه خودتون را عذاب بدهید واینهمه موا مختلف را امتحان کنید .
از داروهای سفید کننده تایید شده که هم دوز مشخص دارند و هم شناخته شده می باشند استفاده کنید .محققین به اندازه کافی روی انها تحقیق کرده اند و تاثیرات و عوارض آنها هم شناخته شده است :11:

S0R3N4
20-06-2010, 22:46
سلام.رفقا من واس خاطر جوشای صورتم راکوتان میخورم.الان به قول دکترم تو ماهه آخر درمانم(ششم)
ولی نمیدونم این ماه چرا اینقدر صورتم حساس شده؟قبل از این ابدا اینطوری نبود.حالا شیو که میکنم صورتم گر میگیره،سرخ میشه ودونه میزنه.(نمیتونم شیو نکنم چون از ریش بدم میاد تازه اگه ریشمم بلند بشه تا سر حد جنون میخاره.در ضمن از ژیلت یه بار مصرف استفاده میکنم)
بیرونم که میرم با اینکه از ضد آفتاب استفاده میکنم صورتم سرخ میشه.(ضد آفتابم اینهsun sense sport )
به نظر شما مشکل از کجاست؟
راکوتان پوست صورت رو حساس میکنه!
خیلی حساس
درمورد جوش هاتون بعد از اصلاح افترشیو Seagull رو امتحان کنید...

zarto
22-06-2010, 00:12
واسه گودي چشم چه كنم
چند وقتي هست كه زير چشمم گود و كمي تيره به نظر ميات و صبح كه از خواب پاميشم متوجه خطوط چروك ريز ميشم كه بعد از ساعتي كمتر ميشه

S0R3N4
24-06-2010, 23:48
شبها دیر میخوابی؟
یا کلا کم خوابی داری؟
دلایل زیادی داره
مثل نور خورشید-دلایل ژنتیکی-کم خونی و ...
خیلی وقت ها درمون نمیشه
ولی کرم aqua beauty nivea کرم بدی نیست

dsa dsa
07-07-2010, 16:58
من احساس می کنم وقتی گرمم میشه و عرق می کنم صورتم جوش های خیلی ریزی می زنه !

می خواستم بدونم آیا ربطی داره یا نه و برای رفع این مشکل چیکار کنم !
پوست هم چرب هست /

mahyar_bt
14-07-2010, 13:21
درمانی واسه جوش های سیاهی هست؟ :-؟

mojtaba2321
21-07-2010, 21:58
من صابون flixia رو خریدم همونی که توش دونه هایی وجود داره.
صورتم دیگه خیلی کم جوش میزنه (قبلا دکوتان مصرف کردم)
الان برای رفع جاهای جوشم این صابون مناسبه؟
لطفا نحوه مصرفش رو هم بگید.

امیدیهستم
24-07-2010, 00:39
سلام.خسته نباشید.من بعد از خدمت سربازی پوست صورتم تیره شد.الان بعد ازمدتهاهنوز پوست صورتم تیره است.(حدود6 برابر تیره تر)اما پوست گردن و دستهام مثل اول روشن شده.پوستم ذاتن روشن و چرب است.کرمهایی که طی این مدت استفاده کرده ام عبارتنداز:کرم سفید کننده قوی راسن 2 ماه-کرم روشن کننده سینره 2 ماه-کرم روشن کننده ببک1 ماه-کرم معجزه گر چای سبز با ژل مخصوص12 هفته-کرم لایه بردار آردن 12 درصد حدود یک ماه و نیم-کرم لایه بردار سی گل 15 درصد 2 ماه-کرم روشن کننده مای 1 ماه-کرم روشن کننده اردن 3 هفته-کرم لایه بردار مای 15 درصد 3 ماه-کرم روشن کننده هیمالیا 5 هفته-کرم روشن کننده سی گل تا همین الان تقریبا شده دو هفته-کرم هیدروکینون هم استفاده کردم....در ضمن من در طی روز از کرم ضد افتاب اردن 30 استفاده میکنم.....و حالا سوالات من؟؟؟1- چگونه پوست صورتم را روشن کنم؟ 2-من در طی روز همیشه خانه هستم و درون خانه هم نور مستقیم خورشید وجود ندارد ایا باید درون خانه هم ضد افتاب استفاده کنم؟(در حال حاضر من درون خانه ضد افتاب استفاده میکنم).3-ایا میتوان از کرمهای لایه بردار در دو وعده صبح و شب استفاده کرد.3-ایا ترکیبی استفاده کردن یا ترکیب کردن چند کرم روشن کننده تاثیری دارد؟4-لطفا طرز دقیق استفاده از کرم معجزه گر چای سبز را توضیح دهید و ایا این کرم پوست را روشن میکند چون بعد از استفاده مکرر تاثیری بر روی پوست من نداشت؟4-اثر کرم هیمالیا چقدر است و بعد از چه مدت ظاهر میشود؟استفاده از چه کرمی سریعترین و بهترین نتیجه را میدهد؟.....بعد از گذشت چند سال حالا مشکل من دو تا شد هم پوست صورتم تیره ماند و هم پر از دانه شد.من بیماری خاصی هم ندارم و کاملا سالم هستم.خواهش میکنم کمکم کنید.

امیدیهستم
24-07-2010, 00:41
سلام.خسته نباشید.من بعد از خدمت سربازی پوست صورتم تیره شد.الان بعد ازمدتهاهنوز پوست صورتم تیره است.(حدود6 برابر تیره تر)اما پوست گردن و دستهام مثل اول روشن شده.پوستم ذاتن روشن و چرب است.کرمهایی که طی این مدت استفاده کرده ام عبارتنداز:کرم سفید کننده قوی راسن 2 ماه-کرم روشن کننده سینره 2 ماه-کرم روشن کننده ببک1 ماه-کرم معجزه گر چای سبز با ژل مخصوص12 هفته-کرم لایه بردار آردن 12 درصد حدود یک ماه و نیم-کرم لایه بردار سی گل 15 درصد 2 ماه-کرم روشن کننده مای 1 ماه-کرم روشن کننده اردن 3 هفته-کرم لایه بردار مای 15 درصد 3 ماه-کرم روشن کننده هیمالیا 5 هفته-کرم روشن کننده سی گل تا همین الان تقریبا شده دو هفته-کرم هیدروکینون هم استفاده کردم....در ضمن من در طی روز از کرم ضد افتاب اردن 30 استفاده میکنم.....و حالا سوالات من؟؟؟1- چگونه پوست صورتم را روشن کنم؟ 2-من در طی روز همیشه خانه هستم و درون خانه هم نور مستقیم خورشید وجود ندارد ایا باید درون خانه هم ضد افتاب استفاده کنم؟(در حال حاضر من درون خانه ضد افتاب استفاده میکنم).3-ایا میتوان از کرمهای لایه بردار در دو وعده صبح و شب استفاده کرد.3-ایا ترکیبی استفاده کردن یا ترکیب کردن چند کرم روشن کننده تاثیری دارد؟4-لطفا طرز دقیق استفاده از کرم معجزه گر چای سبز را توضیح دهید و ایا این کرم پوست را روشن میکند چون بعد از استفاده مکرر تاثیری بر روی پوست من نداشت؟4-اثر کرم هیمالیا چقدر است و بعد از چه مدت ظاهر میشود؟استفاده از چه کرمی سریعترین و بهترین نتیجه را میدهد؟.....بعد از گذشت چند سال حالا مشکل من دو تا شد هم پوست صورتم تیره ماند و هم پر از دانه شد.من بیماری خاصی هم ندارم و کاملا سالم هستم.خواهش میکنم کمکم کنید.

امیدیهستم
24-07-2010, 10:03
سلام.خسته نباشید.من بعد از خدمت سربازی پوست صورتم تیره شد.الان بعد ازمدتهاهنوز پوست صورتم تیره است.(حدود6 برابر تیره تر)اما پوست گردن و دستهام مثل اول روشن شده.پوستم ذاتن روشن و چرب است.استفاده از کرمها پوستم را 3 درجه روشنتر کرد.کرمهایی که طی این مدت استفاده کرده ام عبارتنداز:کرم سفید کننده قوی راسن 2 ماه-کرم روشن کننده سینره 2 ماه-کرم روشن کننده ببک1 ماه-کرم معجزه گر چای سبز با ژل مخصوص12 هفته-کرم لایه بردار آردن 12 درصد حدود یک ماه و نیم-کرم لایه بردار سی گل 15 درصد 2 ماه-کرم روشن کننده مای 1 ماه-کرم روشن کننده اردن 3 هفته-کرم لایه بردار مای 15 درصد 3 ماه-کرم روشن کننده هیمالیا 5 هفته-کرم روشن کننده سی گل تا همین الان تقریبا شده دو هفته-کرم هیدروکینون هم استفاده کردم....در ضمن من در طی روز از کرم ضد افتاب اردن 30 استفاده میکنم.....و حالا سوالات من؟؟؟1- چگونه پوست صورتم را روشن کنم؟ 2-من در طی روز همیشه خانه هستم و درون خانه هم نور مستقیم خورشید وجود ندارد ایا باید درون خانه هم ضد افتاب استفاده کنم؟(در حال حاضر من درون خانه ضد افتاب استفاده میکنم).3-ایا میتوان از کرمهای لایه بردار در دو وعده صبح و شب استفاده کرد.3-ایا ترکیبی استفاده کردن یا ترکیب کردن چند کرم روشن کننده تاثیری دارد؟4-لطفا طرز دقیق استفاده از کرم معجزه گر چای سبز را توضیح دهید و ایا این کرم پوست را روشن میکند چون بعد از استفاده مکرر تاثیری بر روی پوست من نداشت؟4-اثر کرم هیمالیا چقدر است و بعد از چه مدت ظاهر میشود؟5-بهترین کرم روشن کننده چیست.لطفا چند کرم روشن کننده قوی به من معرفی کنید و چه مدت باید از انها استفاده کرد؟6-کسانی پوستشان ذاتن تیره است این کرمها تاثیری روی انها دارد.....بعد از گذشت چند سال حالا مشکل من دو تا شد هم پوست صورتم تیره ماند و هم پر از دانه شد.من بیماری خاصی هم ندارم و کاملا سالم هستم.خواهش میکنم کمکم کنید.

امیدیهستم
24-07-2010, 10:14
سلام.خسته نباشید.من بعد از خدمت سربازی پوست صورتم تیره شد.الان بعد ازمدتهاهنوز پوست صورتم تیره است.(حدود6 برابر تیره تر)اما پوست گردن و دستهام مثل اول روشن شده.پوستم ذاتن روشن و چرب است.استفاده از کرمها پوستم را 3 درجه روشنتر کرد.کرمهایی که طی این مدت استفاده کرده ام عبارتنداز:کرم سفید کننده قوی راسن 2 ماه-کرم روشن کننده سینره 2 ماه-کرم روشن کننده ببک1 ماه-کرم معجزه گر چای سبز با ژل مخصوص12 هفته-کرم لایه بردار آردن 12 درصد حدود یک ماه و نیم-کرم لایه بردار سی گل 15 درصد 2 ماه-کرم روشن کننده مای 1 ماه-کرم روشن کننده اردن 3 هفته-کرم لایه بردار مای 15 درصد 3 ماه-کرم روشن کننده هیمالیا 5 هفته-کرم روشن کننده سی گل تا همین الان تقریبا شده دو هفته-کرم هیدروکینون هم استفاده کردم....در ضمن من در طی روز از کرم ضد افتاب اردن 30 استفاده میکنم.....و حالا سوالات من؟؟؟1- چگونه پوست صورتم را روشن کنم؟ 2-من در طی روز همیشه خانه هستم و درون خانه هم نور مستقیم خورشید وجود ندارد ایا باید درون خانه هم ضد افتاب استفاده کنم؟(در حال حاضر من درون خانه ضد افتاب استفاده میکنم).3-ایا میتوان از کرمهای لایه بردار در دو وعده صبح و شب استفاده کرد.3-ایا ترکیبی استفاده کردن یا ترکیب کردن چند کرم روشن کننده تاثیری دارد؟4-لطفا طرز دقیق استفاده از کرم معجزه گر چای سبز را توضیح دهید و ایا این کرم پوست را روشن میکند چون بعد از استفاده مکرر تاثیری بر روی پوست من نداشت؟4-اثر کرم هیمالیا چقدر است و بعد از چه مدت ظاهر میشود؟5-بهترین کرم روشن کننده چیست.لطفا چند کرم روشن کننده قوی به من معرفی کنید و چه مدت باید از انها استفاده کرد؟6-کسانی پوستشان ذاتن تیره است این کرمها تاثیری روی انها دارد.....بعد از گذشت چند سال حالا مشکل من دو تا شد هم پوست صورتم تیره ماند و هم پر از دانه شد.من بیماری خاصی هم ندارم و کاملا سالم هستم.خواهش میکنم کمکم کنید.

امیدیهستم
24-07-2010, 10:20

morsadr
24-07-2010, 18:04
دوست عزیز تیرگی پوست شما در اثر مواجهه با اشعه UV خورشید ایجاد شده و ممکنه با مرور زمان بتدریج کمتر بشه . البته استفاده مداوم از ضد آفتاب حتی اگر زیر آفتاب مستقیم نیستید در جلو گیری از بد تر شدن بسیار موثره .
لایه بردارها و روشن کننده های متفاوتی را هم مصرف کرده اید :18: ولی به نظر بنده کمی بیشتر باید صبر داشته باشید .
اکثر روشن کننده ها و لایه بردار ها را باید فقط شبها مصرف کرد .
استفاده از چند نوع لایه بردار با هم و دوز بالای آنها می تونه آسیب شدید به پوست بزنه . کمی بیشتر مراقب باشید .

البته این را در نظر داشته باشید که به مرور زمان و افزایش سن بعلت تماس مکرر با نور خورشید پوست شروع به تیره تر شدن می کنه و شاید هم باقی بمونه و کامل درمان نشه :19:

teshneh
24-07-2010, 18:25
سلام
من برای جوش صورتم و جای اون امروز برگ آلوئه ورا خریدم ،استفاده کنم،خیلی تعریفش میکنند.
کسی اینجا استفاده کرده ببینه چجوری بوده و اثر چی بوده؟در مورد خواصش هم بگید خوبه.

AliROCK
24-07-2010, 21:24
الوورا خواص میکروب کشی داره علاوه بر درمان انواع اکنه پوست رو شفاف میکنه بعد از 1 بار مصرف حدود 3 الی 4 روز هیچ جوشی روی صورت زده نمیشه و خیلی بهتر از بابونه عمل میکنه برای انواع پوستها هم خوبه(چرب ,خشک...) شما حتی میتونی بعد از اصلاح صورت الوورا را بریده مایع وسطش رو به صورت بمالید به مدت 15 دقیقه تحریک پوست در اثر تیغ رو کاملا از بین میبره و خیلی بهتر از موادی که برای این کار هست عمل میکنه برای صورتهایی که جوش زیاد دارن و دیگر تقریبا صورت باد کرده و ملتهب شده تمام التهاب را میخواباند و جای سرخ جوش را میبرد(شخصا استفاده کردم و جواب داده)
هم اکنه و هم جوش رو از بین میبره اکننه معمولا جوش های ریز و زیاد هستن که تمامی نقاط بدن پیدا میشن ولی در پیشانی افراد بیشتر دیده میشه در ضمن بعد از مالیدن الوورا تا زمانی که ماسک به صورته صورتتون رو حرکت ندید(مثلا نخدید صورت ثابت بماند)

Reza Razor
02-08-2010, 23:39
سلام یه سوال
نمیدونم چرا پوست زیر لبم هی چرک میکنه ! از نظافت و تمیز نگه داشتنش نیست چون هرروز حمام میرم ولی نمیدونم این چرکهای قسمت پایین لب از کجا میان؟! یه مقدار اگه با انگشت زیر لبم رو بمالم چرک میاد روی انگشتم !
فکر کنم با تابستون و گرما بیشتر شده... درضمن من خیلی زود عرق میکنم ... نمیدونم شاید ربطی داشته باشه !
:13:

M i L @ D
03-08-2010, 10:31
سلام دوستان ...

نقطه های سیاه روی بینی علتش چیست و چطور از بین میره ؟

morsadr
03-08-2010, 13:21
سلام یه سوال
نمیدونم چرا پوست زیر لبم هی چرک میکنه ! از نظافت و تمیز نگه داشتنش نیست چون هرروز حمام میرم ولی نمیدونم این چرکهای قسمت پایین لب از کجا میان؟! یه مقدار اگه با انگشت زیر لبم رو بمالم چرک میاد روی انگشتم !
فکر کنم با تابستون و گرما بیشتر شده... درضمن من خیلی زود عرق میکنم ... نمیدونم شاید ربطی داشته باشه !
:13:

اگر منظورتون مواد زائدی است که در اثر مالش تجمع پیدا میکنند مثل حالتی که در قدیما با کیسه کشیدن روی بدن در حمام ایجاد میشد این حالت چرک به معنای عفونت نیست و سلولهای مرده پوست و ترشحات طبیعی پوسته که بصورت طبیعی وجود دارند و مشکل خاصی نیست . زیاد روی این مورد حساس نباشید و بیخود پوست را زیاد مالش ندهید .:20:

morsadr
03-08-2010, 13:43
سلام دوستان ...

نقطه های سیاه روی بینی علتش چیست و چطور از بین میره ؟

سلول ها و ترشحات چربی پوست که در مجاورت هوا اکسید شده و به رنگ تیره در می آیند . بهترین درمان استفاده از لایه بردارهای سطحی و تمیز کننده های پوست مانند اسکراب ها می باشد

saeed258s
05-08-2010, 19:56
با دروود
آیا استفاده از قرص ها و یا کپسول های ویتامینه ای که در بازار فه فروش می رسند،ره راستی در سلامتی و شادابی پوست صورت،موثر هستند؟

dsa dsa
05-08-2010, 20:39
الوورا خواص میکروب کشی داره علاوه بر درمان انواع اکنه پوست رو شفاف میکنه بعد از 1 بار مصرف حدود 3 الی 4 روز هیچ جوشی روی صورت زده نمیشه و خیلی بهتر از بابونه عمل میکنه برای انواع پوستها هم خوبه(چرب ,خشک...) شما حتی میتونی بعد از اصلاح صورت الوورا را بریده مایع وسطش رو به صورت بمالید به مدت 15 دقیقه تحریک پوست در اثر تیغ رو کاملا از بین میبره و خیلی بهتر از موادی که برای این کار هست عمل میکنه برای صورتهایی که جوش زیاد دارن و دیگر تقریبا صورت باد کرده و ملتهب شده تمام التهاب را میخواباند و جای سرخ جوش را میبرد(شخصا استفاده کردم و جواب داده)
هم اکنه و هم جوش رو از بین میبره اکننه معمولا جوش های ریز و زیاد هستن که تمامی نقاط بدن پیدا میشن ولی در پیشانی افراد بیشتر دیده میشه در ضمن بعد از مالیدن الوورا تا زمانی که ماسک به صورته صورتتون رو حرکت ندید(مثلا نخدید صورت ثابت بماند)

اسم کاملش چیه و از کجا باید خرید ؟

Davood_titan
06-08-2010, 09:22
من قبلا جوش میزدم  و الان جاش مونده  به صورت حفره های کوچک  
درمانی براش هست 

AliROCK
06-08-2010, 13:56
اسم کاملش چیه و از کجا باید خرید ؟

اسمش همین الو ورا هست عطاری ها یا بعضی داروخانه ها میفروشن برگ گیاه الو ورا هست هر برگش حدود 60 سانت هست این گیاه برعکس برگهای خشنش خواص زیادی داره

morsadr
07-08-2010, 14:54
من قبلا جوش میزدم  و الان جاش مونده  به صورت حفره های کوچک  
درمانی براش هست 

بهترین درمان لیزر می باشد

dsa dsa
07-08-2010, 15:00
اسمش همین الو ورا هست عطاری ها یا بعضی داروخانه ها میفروشن برگ گیاه الو ورا هست هر برگش حدود 60 سانت هست این گیاه برعکس برگهای خشنش خواص زیادی داره

طریقه ی مصرفش؟

Strange Only
09-08-2010, 10:09
داداشم از اين برگ الو ورا استفاده مي كنه، بد نيست
فكر كنم داره بهتر مي شه.
طريقش را مي پرسم بعد مي نويسم

09-08-2010, 11:29
دوست عزيز من دقيقا مشكل شمارو داشتم از صابون خرچنك بگير تا انواع پاك كننده و ضد چروك و .. كه قيمت هركدوم به 60 تمن هم ميرسيد و تاثيرش خيلي كم بود
بهترين و آخرين درمان ليزر هستش
به اين طريق كه صورتشو با ليزر ميخراشه و جلسه اي 40 تا 50 تمن هستش و دفعات جلسات با توجه به مقدار گودي و تعداد چاله هاي صورتت تعيين ميشه
من دارو رو اكيدا پيشنهاد نميكنم چون تاثيرش خيلي كمه

SaMsUnG
11-08-2010, 18:05
با سلام خدمت دوستان عزیز
یکراست میرم سراغ مشکلاتی که دارم لطفا راهنمایی کنید :
1- من قبلا روی بینیم جوش بود و از خریتم ( دور از جون شما ) جوش را کندم و حالا جاش بعد از چند سال باقی مونده و مثل یک فرورفتگی البته با عمق کم هست بایست چیکار کنم ؟
2- بر روی بینیم دانه های مشکی رنگ ریزی وجود دارد و همچنین مو هم در می آید برای رفع این دو مورد چه کنم
3- یک طرف دیگه ی بینیم به اندازه ی یک دانه ی عدس باد داره و به هیچ وجه قابل رفع نیست هر چه هم فشار بهش میارم داخل نمیره چه میشه کرد ؟

Ssarshar
11-08-2010, 19:52
با سلام خدمت دوستان عزیز
یکراست میرم سراغ مشکلاتی که دارم لطفا راهنمایی کنید :
1- من قبلا روی بینیم جوش بود و از خریتم ( دور از جون شما ) جوش را کندم و حالا جاش بعد از چند سال باقی مونده و مثل یک فرورفتگی البته با عمق کم هست بایست چیکار کنم ؟
2- بر روی بینیم دانه های مشکی رنگ ریزی وجود دارد و همچنین مو هم در می آید برای رفع این دو مورد چه کنم
3- یک طرف دیگه ی بینیم به اندازه ی یک دانه ی عدس باد داره و به هیچ وجه قابل رفع نیست هر چه هم فشار بهش میارم داخل نمیره چه میشه کرد ؟

قطعا ليزر بهترين و كارآمد ترين روش براي شماست البته اگه از پوست روشني برخوردار باشيد

saharnaz1
12-08-2010, 14:04
سلام من روی پاهام موهای زیر پوستی مثه جوش درمیومد اونا رو میکندم حالا جاشون مونده به رنگ قهوه ای و قرمز برای رفعشون چیکار باید بکنم. اصلا راهی هست برای جلوگیری از موهای زیر پوستی؟ ممنون:11:

آرنولد بابام زینگر
13-08-2010, 10:30
سلام

ببخشید اسم اون لیزری که پوست را صاف میکنه و همه چین و چروک رو از بین میبره چیه ؟

راستش من زیر چشمم چروکهای ریز هست و روی گونه ام 2 تا خط افتاده
با لیزر از بین میرود ؟
آیا لیزر خط خنده رو هم از بین میبره ؟

حدود هزینه ای هم میفرمایید