PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

AB
01-06-2009, 17:58
کرم مای بهترین کرم موجود تو ایران هست.

minanami
01-06-2009, 18:01
ببك ببك ببك. كرم ضد آفتاب ببك

ALIAK28
02-06-2009, 07:24
درود..
دوست گرامي
منظورتون از كرم خوب چيست؟
يعني چه معياري "خوب بودن" رو نشون ميده براي شما؟
اگر منظورتون حداكثر حفاظت دربرابر اشعه فرابنفش هست، قطعا هرچي درجه spf بالاتر باشه درجه حفاظت هم بيشتر هست.
اما بايد به دو نكته توجه داشت :
1- نوع پوست : براي مثال براي پوست هاي چرب، به جاي كرم ضد آفتاب ، لوسيون ضد آفتاب پيشنهاد ميشه
2- روش استفاده: اكثر مردم روش استفاده درست از كرم ضد آفتاب رو نمي دونن...بايد هر 2 الي 3 ساعت كه در معرض نور مستقيم يا حتي غير مستقيم ( مثلا زير سقف) آفتاب هسيتيم يك بار كرم رو تجديد كنيم...كه تقريبا كسي اين كار رو نمي كنه ...

در نهايت من هم با نظر دوستان موافقم...اگر مورد خاصي نداريد، استفاده از كرم هاي ايراني ضد آفتاب توصيه ميشه
سي گل و ساويز كرم هاي خوبي هستند...
اگر پوستتون چربه ، لوسيون داراي spf = 30 رو استفاده بفرماييد ..
اگر پوستتون چرب نيست مي تونيد از همون كرم ها با spf= 46 استفاده بفرماييد...

ALIAK28
02-06-2009, 07:37
سلام.
من صورتم كمي جوش داره يعني تقريبا رفته ولي كمي جاش مونده مي خواستم بدونم از چه كرمي استفاده كنم ؟؟

و براي روشن و سفيد تر شدن پوست از چه صابون و كرمي استفاده كنم ؟؟
ترجيحا صابون معرفي كنيد ...

درود...
اگر جوش ها تون رو دست كاري نكرده باشيد و جوشگاه( اثرات دائمي) برجاي نمونده باشه ، كم كم خودش خوب خواهد شد ولي اگر اصرار داريد كه زدتر اثرات ظاهريش بره
لوسيون ها و كرم هاي مختلفي براي اين كار توصيه شده ...كه بعضا هم تركيبي هستند و نياز به نوشتن نسخه دارند...
ولي مي تونيد از كرم "سيكاموزا" استفاده بفرماييد...اگر جوشهاتون التهابي بودن و هنوز اثراتشون هست كمو بيشن كمك ميكنه ...
نسخه هاي تركيبي رو بهتره پزشكتون پس از ديدن پوست ،‌تجويز كنه ...و از راه نت تجويز نشن بهتره...

ALIAK28
02-06-2009, 10:13
با سلام خدمت دوستان من پوست صورتم خيلي خشك است و بيشتر وقت ها پوسته پوسته مي شود و اگر از كرم استفاده نكنم خيلي اوضاع بدي پيش مي آيد شما بگيد چكاركنم يا از چه كرمي استفاده كنم
باتشكر از دوستان
دوست گرامي...
توصيه مي كنم قبل از مصرف هر گونه دارو يا كرم خاص، حتما به پزشك مراجعه كنيد تا از نزديك معاينه بشيد و مشكلات هم بطور حضوري بررسي بشن...
اگر پوسته ريزي صورتتون اينطور كه مي فرماييد زياده ممكنه مبتلا به نوعي بيماري پوستي _ شايد درماتيت سبوريك _ باشيد كه مي تونه با درمان مناسب تا حد بسيار زيادي فروكش كنه ...
پاينده باشيد..

toky_tak
02-06-2009, 14:06
سلام
لطفا در مورد کرم بوتولیز که ماهواره تبلیغ می کنه توضیح بدین

shalineh
02-06-2009, 14:41
این کرم را امتحان کن: Sensi Clean Cream

shalineh
02-06-2009, 18:55
اینجا رو ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

oranoos2007
03-06-2009, 12:54
از راهنمایی شما ممنونم

mm00
03-06-2009, 20:29
تو تلویزیون دیدار دکتر مظاهری همیشه میگه کیسه و صابون! روزی 2 بار

raz72592
07-06-2009, 02:25
از نظر تجاري كليه محصولات داخلي واگر ماركهاي معتبر جهاني ميتونم مارك رك محصول كشور آمريكا كه تائئديه بهداشتي معتبري داره رو معرفي كنم.

اگر پوستتون چرب نيست مي تونيد از همون كرم ها با spf= 46 استفاده بفرماييد...

معمولا" SPFرنج نورمال بین اعداد15 الی25 می باشد .که برای پوستهای معمولی وروشن رنج25
شما گفتيد سبزه هستيد!
و برای پوست های تیره وکلفت رنج 15 مورد استفاده قرار می گیرد. هرچه رنج بالا تر باشد قدرت ودرجه ف ي ل ت ر کردن بالا میرود .

ومعمولا" بایستی هر دو ساعت یک بار کرم تجدید شود یعنی با آب وصابون شسته وپس از خشک نمودن صورت

مجددا" سطح مورد نظر با مقدار مناسب از کرم پوشش داده شود . در ضمن اگر پوست شما چرب مباشد بایستی

از نوع اویل فری (بدون روغن) این نوع کرمها استفاده کنید.

Glad Boy
10-06-2009, 16:16
سلام دوستان

من صورتم تا قبل از این جوش نداشت . یعنی دوران جوش و اینا رو دیگه گذرونده بودم و دیگه به صورتم جوش نمیزد البته هراز گاهی هر چند هفته یدونه جوش شاید به صورتم میزد ...
چون من دانشجویی شهرستان هستم ؛ بعد از اتمام این ترم که دوباره بعد از مدت حدود هفت هفته که دوباره به شهر خودمون برگشتم به دلیل اینکه به اونجا عادت کرده بودم دو سه روز اول یه مقدار آب روغن قاطی کرده بودم و صورتم هم به مریضی حساس هستش و همینطور توی خوردن نسکافه و شکلات و کاکائو خیلی زیاده روی کردم و یک روز که از خواب بیدار شدم متوجه شدن که به صورتم تعداد ده پانزده تا جوش زده و این جوش ها بیشتر سمت چپ صورتم و روی گونه و بالای ابرو قرار داره . علتش هم می دونم به خاطر استفاده بیش از حد از کاکائو و اون مریضی خفیف هستش .
من از ژل شستشوی صورت سینره استفاده کردم ولی هنوز خوب نشده و بعضی از این جوش ها طوریه که وقتی اون ها رو لمس می کنم احساس درد می کنم و کلا احساس می کنم که پوست صورتم ملتهب شده !

خواهشا دوستان راهنمایی کنن و بگن که برای رفع هر چه سریع تر این جوش ها چکار کنم ....

raz72592
13-06-2009, 00:32
سلام.
دوست عزيزم رعايت وعمل به موارد زيرميتونه توي بهبود ظاهر پوست كمكتان كند:دي :
* پوست خود را با استفاده از صابون مناسب مانند صابون داو و یا اكتیوكس بشویید .(البته قصدم درمان است نه تبليغ)
*استفاده از ضدآفتاب مناسب با نوع پوست برای پیشگیری از ایجاد عوارض آن بر روی پوست نیز ضروری است .
* در صورتی كه صورتتان لك دارد باید بعد از معاینه از داروهای مناسب برای رفع آن استفاده نمایید *گاهی لازم است از تركیبات لایه بردار استفاده شود . بنابر این برای دریافت درمان مناسب به پزشك پوست مراجعه نمایید.
*برای جلو گیری از آسیب به پوست از درمانهای خودسرانه بپرهیزید .
*اين ماسك هم معجزه مي كند
ترکیب دو قاشق عسل صاف شده با شیر ولرم و مالیدن آن بر روی پوست به مدت20دقیقه، شفافیت و طراوت پوست صورت را به شما هدیه می‌کند.
گفتنی است عسل سرشار از ویتامین‌های B1 ، B2 ، B6 ‌، A است و وجود ازت و مواد قندی نیز، آن را در گروه غذاهای کامل جای داده است. امروزه در بیشتر کرم‌ها و ماسک‌های محافظت کننده ی پوست، عسل به کار رفته است.
البته قابل ذکر است،عسل هنگامی می‌تواند در بازسازی سلول‌های پوست مفید باشد که در آن از قند و شکر استفاه نشده باشد(یعنی عسل طبیعی باشد)، زیرا وجود این مواد غیرطبیعی نه تنها در بازسازی پوست اثری ندارد، بلکه در دیر جوش خوردن ضایعات پوستی هم نقش دارد.

NASIM BAHAR
13-06-2009, 01:18
سلام..
صابون KIA Beauty Goldstar رو بگير ...
تمام جوشها/لكها/ميكروبها و... پوست رو از بني مي بره و پوست رو روشن و تقريبا سفيد مي كنه !
من ازش خيلي راضيم.
قيمت : حدودا : 9000 تومان
میشه در موردش بیشتر توضیح بدید؟مرسی

farshidshd
13-06-2009, 09:57
سلام...
تو فهرست ها گشتم چنین تاپیکی نبود...

سیاهی دور چشمم واسه چیه؟ و آیا میشه کاریش کرد که رفع بشه؟ من از عینک هم زیاد استفاده میکنم...

کرم گیاهی دورچشم گیشنیز هم استفاده میکنم ولی بهتر نشد

raz72592
14-06-2009, 21:47
فرشيد جان اين سوال شما در اين آدرس مطرح وجواب اون نيز همون جاست اگه بازم سوالي داشتيد من درخدمت شما هستم!

mohsen-jj
19-06-2009, 14:10
سلام به همه دوستان عزیز ... می خواستم بدونم کسی خبر نداره که پیسی راه درمان داره یا نه ؟؟
البته بارها شنیدم که راهی نداره ولی مدتی پیش تو اخبار نشون داد که پیسی (سفیدی پوست) رو درمان کردن (تو ایران) ... کسی خبر داره ؟؟
...............................................
ممنون می شم

hoseinpb
19-06-2009, 23:23
راه علمیشو نمی دونم ولی شنیدم مصرف پسته خیلی براش مفیده.

dsa dsa
20-06-2009, 12:46
منم بچگی صورتم داشت رفتم دکتر 2 تا کرم داد خوب شد...
بری دکتر حله !!!

raz72592
20-06-2009, 15:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
"برص" یا "ویتیلیگو" که در قدیم‌ به آن "پیسی" می ‌گفتند، نوعی بیماری التهابی پوست است.
این بیماری معمولا به صورت لکه‌ های سفید رنگ و به طور قرینه در دو سمت بدن خود را نشان می ‌دهد.
می ‌گویند علت مشخصی برای پیدایش برص و درمان قطعی آن وجود ندارد.
در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد، ولی بیشترین سن ابتلا بعد از دو سالگی است، زیرا این بیماری معمولا مادرزادی نیست و در سنین جوانی بیشتر رخ می ‌دهد. با این حال ما مبتلایانی زیر دو سال یا حتی افرادی که در سن بالا به این بیماری دچار شده‌اند را دیده‌ایم.
این افراد به علت از دست دادن رنگدانه‌های بدن، زودتر دچار آفتاب سوختگی می ‌شوند و پوستشان نیاز به محافظت بیشتری در برابر آفتاب دارد، بنابراین مبتلایان باید نواحی سفید شده را کاملا با ضد آفتاب بپوشانند تا دچار آفتاب سوختگی شدید نشوند. اما در مواردی هم طبق نظر پزشک و تحت شرایطی خاص، آفتاب به عنوان یک عامل درمانی در بیماران به کار می ‌رود.
این بیماری به هیچ عنوان ممکن نیست از فردی به فرد دیگر، از طریق ارتباط پوستی یا هر نوع ارتباط دیگری سرایت کند. این افراد می‌ توانند مانند همه ازدواج کنند، بچه ‌دار شوند و مشکلی هم نداشته باشند.
همان‌طور که علت و روند پیشرفت بیماری مشخص نیست، درمان قطعی هم برای آن وجود ندارد. در برخی افراد ممکن است درمان دارویی یا پیوند جواب بدهد و بیمار دیگر ضایعه ای در بدن نبیند، در حالی که در افرادی دیگر، بیماری حتی پس از پیوند هم ممکن است دوباره عود کند.

یکی درمان دارویی به وسیله کورتون است که می ‌تواند تا حدودی بیماری را کنترل و از گسترش آن جلوگیری کند، اما به علت عوارض زیاد مصرف کورتون در طولانی مدت نمی ‌توان از آن استفاده کرد و از این روش در مواردی که لکه‌ها محدود هستند استفاده می ‌شود.
روش دیگر پیوند پوست است که این روش هم در مواردی که لکه‌ها محدود هستند و در طی سه یا چهار سال پیشرفت نکرده‌اند، استفاده می‌ شود. بیشتر افرادی که برص، صورت آن ها را درگیر کرده از این روش استقبال می‌ کنند.
روش‌های درمانی فوتوتراپی و لیزر اگزایمر هم برای موارد محدود بودن لکه به کار می ‌روند که 40 تا 50 درصد بهبودی را در پی دارند و می‌ توانند جلوی پیشرفت بیماری را نیز بگیرند.

S0R3N4
20-06-2009, 19:23
جوش هات چه جوريان؟چركي يا قرمز و ملتهب؟
تحقيقات ثابت كرده كه تغذيه نقش چنداني در ايجاد جوش نداره!اما گاهي به بعضي از غذا ها آلرژي داريد و باعث جوش ميشن!!
احتكالا شما دچار جوش هاي آلرژيك هستين!بهترين راه مراجعه به يه متخصص پوست خوبه!!!با خود درماني به هيچ جا نميرسي!
موفق باشي

Glad Boy
20-06-2009, 21:20
سلام :11:

اول از همه باید از همه‌ی دوستانی که با پاسخ های مفیدشون اینقدر سریع من رو راهنمایی کردن تشکر کنم !!!

جوش هات چه جوريان؟چركي يا قرمز و ملتهب؟
تحقيقات ثابت كرده كه تغذيه نقش چنداني در ايجاد جوش نداره!اما گاهي به بعضي از غذا ها آلرژي داريد و باعث جوش ميشن!!
احتكالا شما دچار جوش هاي آلرژيك هستين!بهترين راه مراجعه به يه متخصص پوست خوبه!!!با خود درماني به هيچ جا نميرسي!
موفق باشي

دوست من ، جوش ها دیگه خوب شدن ! شما زحمت کشیدی می خواستی راهنمایی کنی .
فکر می کنم جوش ها تحت تاثیر یه چیزی ایجاد شده بودن ! چند تا احتمال میدم ولی دقیق نمی دونم ! به هر حال خوب شدن ...
اتفاقا من با خود درمانی تونستم این جوش ها رو خوب کنم . از همین صابونه استفاده کردم و از اون چیزایی که حدس می زدم باعث ایجاد جوش شدن پرهیز کردم . خدا رو شکر الانم دیگه هیچ جوشی ندارم فقط بعضی هاشون جاش روی صورتم مونده ...

S0R3N4
21-06-2009, 18:20
نگران جاي جوش نباشه!اگر جوش ها از نوع كيستيك باشن جاهاش ميمونه وگرنه اين جوش هاي معمولا ابتدا لكه هاي قرمز به نام ماكول و بعد به صورت قهوه اي به نام هيپرپيگمانتاسيون در ميان از بين ميرن سر انجام!
اما در مورد جوش هاي شما:
پس خوشبختانه جوشهاتون جدي نبوده و همونطور كه گفتم آرژيك بودن!جوش ها آلرژيك معمولا با پرهيز از بين ميرن اما اگر جوش ها تون از نوع (كومدون-پاستول و ...) بود با خود در ماني از بين نميرن!اگر هم برن به كامل از بين نميرن و دوباره بر ميگردن كه توضيحاتم رو همين جا پايان ميدم!چون بحث جوش صورت يا آكنه فوق العاده وسيع هست كه در صورتي كه مايل باشيد در خدمت هستيم

Glad Boy
21-06-2009, 21:12
بله ، خدا رو شکر که من مشکلم حل شد .

ولی همونطور که گفتم من هراز گاهی یه دونه جوش بهم میزنه . حالا من می خوام ببینم می تونید یک صابون به من معرفی کنید که همه کاره باشه ! خودتون هم می دونید و می بینید که همه دنبال یه همچین صابونی هستن ! خب من هم تقریبا به پوست خودم احترام میذارم :31: و همیشه سعی میکنم که بهداشت پوست رو رعایت کنم ولی خب همیشه دنبال یه صابونی بودم که همه کاره باشه ! یه صابونی که همه کاره باشه و بشه از اون روزانه برای بهداشت پوست استفاده کرد . به عنوان مثال این خواص رو داشته باشه :

جلوگیری از ایجاد جوش
روشن کننده و جوان کننده پوست
پاک سازی پوست از سلول های مرده و تجمع چربی ها
شفاف سازی پوست
تقویت پوست
حالا من نمی دونم اصلا همچین چیزی میتونه وجود داشته باشه یا نه ! ولی خب منظورم صابونیه که هر چه بیشتر این موارد بالا رو توش داشته باشه و بشه از اون به صورت روزمره برای بهداشت پوست استفاده کرد ...

ممنون :40:.

mohsen-jj
22-06-2009, 11:17
منم بچگی صورتم داشت رفتم دکتر 2 تا کرم داد خوب شد...
بری دکتر حله !!!

می شه بگی رفتی کجا (دکتر) ؟؟ آخه منم چند باز رفتم شیراز و اصفهان برا درمان ولی درمان نشده ؟؟

-------------------------------------------------------------------------------

raz72592
25-06-2009, 13:07
:18::18::18:

می شه بگی رفتی کجا (دکتر) ؟؟ آخه منم چند باز رفتم شیراز و اصفهان برا درمان ولی درمان نشده ؟؟

:41::41::41:

Glad Boy
26-06-2009, 18:15
بله ، خدا رو شکر که من مشکلم حل شد .

ولی همونطور که گفتم من هراز گاهی یه دونه جوش بهم میزنه . حالا من می خوام ببینم می تونید یک صابون به من معرفی کنید که همه کاره باشه ! خودتون هم می دونید و می بینید که همه دنبال یه همچین صابونی هستن ! خب من هم تقریبا به پوست خودم احترام میذارم :31: و همیشه سعی میکنم که بهداشت پوست رو رعایت کنم ولی خب همیشه دنبال یه صابونی بودم که همه کاره باشه ! یه صابونی که همه کاره باشه و بشه از اون روزانه برای بهداشت پوست استفاده کرد . به عنوان مثال این خواص رو داشته باشه :

جلوگیری از ایجاد جوش
روشن کننده و جوان کننده پوست
پاک سازی پوست از سلول های مرده و تجمع چربی ها
شفاف سازی پوست
تقویت پوست
حالا من نمی دونم اصلا همچین چیزی میتونه وجود داشته باشه یا نه ! ولی خب منظورم صابونیه که هر چه بیشتر این موارد بالا رو توش داشته باشه و بشه از اون به صورت روزمره برای بهداشت پوست استفاده کرد ...

ممنون :40:.

سلام :11:

دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید ... :20:

ممنون :40:

dsa dsa
28-06-2009, 22:06
صابون يا كرمي براي از بين بردن كامل لك و روشن كننده پوست است ؟؟؟؟؟؟

oranoos2007
29-06-2009, 08:46
بله این مورد را من نیز شنیدم و برایم پیش آمده که بعضی از کرم های نرم کننده باعث تیرگی پوست می شوند بعلت ویتامین Eکه دارد

dsa dsa
29-06-2009, 15:30
چند نكته و تجربه اندك من در مورد پوست :
1- پوستي كه جوش دارد نبايد هيچ كرمي به آن زد بلكه ابتدا بايد براي رفع جوش آن اقدام كنيم.
2- بهترين مرطوب كننده صابون داو هستش پيشنهاد مي كنم به جاي كرم از اين صابون استفاده كنيد .
3-محصولات آرايشي و بهداشتي فقط خارجي.
4-صابون KIA BEAUTY GOLDSTAR براي رفع جوش/لك/روش كننده پوست استفاده مي شود كه همراه يك كرم عذضه مي شود.

raz72592
30-06-2009, 22:19
صابون شتر مرغ خواسته هاي شمارا برآورده خواهد كرد.

kiarash3500
02-07-2009, 09:57
بله این مورد را من نیز شنیدم و برایم پیش آمده که بعضی از کرم های نرم کننده باعث تیرگی پوست می شوند بعلت ویتامین Eکه دارد

شما براي گفته ها تون مدرك يا منبع معتبري دارين؟

dsa
03-07-2009, 19:32
اين صابون KIA BEAUTY GOLDSTAR كجا ميشه گير آورد و قيمتش چقدره ؟

dsa
03-07-2009, 19:33
صابون شتر مرغ خواسته هاي شمارا برآورده خواهد كرد.

ميشه توضيح بيشتري درباره اين صايون وقيمتش بديد.

D@RIUSH
04-07-2009, 09:02
اگه بخوای استفاده ی دارویی نداشته باشی برای از بین بردن جوش یا آکنه ی صورتت , روی جوشت پنبه ی آغشته شده به

بتادین به مدت 5 دقیقه بذار بعد با آب و صابون بشور..البته برای جوش های چرکی یا همون سر سفید بیشتر موثره..برای

شفافیت هم میتونی روی صورتت 15 دقیقه سدر بذاری. (دانشجوی دانشگاه پزشکی ام,اطمینان کن:46:)

D@RIUSH
05-07-2009, 11:46
سیاهی دور چشم معمولا ژنتیکیه.. و تا اونجایی که اطلاع دارم درمان خاصی براش نیست

dsa
06-07-2009, 00:11
اگه بخوای استفاده ی دارویی نداشته باشی برای از بین بردن جوش یا آکنه ی صورتت , روی جوشت پنبه ی آغشته شده به

بتادین به مدت 5 دقیقه بذار بعد با آب و صابون بشور..البته برای جوش های چرکی یا همون سر سفید بیشتر موثره..برای

شفافیت هم میتونی روی صورتت 15 دقیقه سدر بذاری. (دانشجوی دانشگاه پزشکی ام,اطمینان کن:46:)

اين سدر از كجا بايد تهيه كرد و طريقه استفادش چجوريه؟

beh,p
08-07-2009, 16:58
دوستان برای جای جوش چی پیشنهاد می کنین؟

D@RIUSH
09-07-2009, 08:28
سدر رو از عطاری ها میتونی تهیه کنی.. و با یه مقدار آب قاطی کنی(خیلی شل نشه ,جون باید روی صورتت 20_30 دقیقه بمونه)

raz72592
10-07-2009, 01:34
سیاهی دور چشم معمولا ژنتیکیه.. و تا اونجایی که اطلاع دارم درمان خاصی براش نیست دوست عزيز فكر كنم يك جايي گفتيد دانش جوي پزشكي هستيد ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست گرامی،این عارضه به نام چشم راکونی یا raccoon eyes معروف بوده و به

دلایل گوناگونی پدید می آید.

سیاهی اطراف چشم ها باعث ایجاد چهره ای پیر و خسته در افراد می شود.

پوست زیر چشم به دلیل نازک بودن یکی از ظریف ترین قسمت های بدن است. مقدار

زیادی عروق خونی در ناحیه حساس و آسیب پذیر چشم ها وجود دارند که اگر این

عروق خونی مسدود شوند به ظاهر شدن حلقه های سیاه ااطراف چشم کمک می

کنند.لایه هایی از چربی و عضلات، اطراف چشم را در بر گرفته اند. کار عضلات،

نگهداری چربی های اطراف پلک های بالا و پائین، در جای اصلی خود است. هنگامی

که پیرمی شویم، پوست و عضلات حالت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست می

دهد. این امر باعث شل شدن و افتادگی پوست اطراف چشم ها می گردد. وراثت از

شايع ترين علل سياهى دور چشم است، همچنين عوامل زمينه اى از قبيل

كم خونى، بيمارى هاى تيروئيدى، برخى بيمارى هاى هورمونى و حساسيت

هاى پوستى (اگزماى سرشتى) نيز، موجب به وجود آمدن سياهى در اطراف چشم

مى شود. سياهى دور چشم با افزايش سن و به تدريج ظاهر مى شود.البته کسانی که کاهش

وزن داشته اند نیز دچار این عارضه می شوند.

عواملى همچون سوءتغذيه يا خوردن غذاها و خوراكي‌هايي كه ويتامين و مواد معدني مورد نياز

بدن را تأمين نمي‌كنند خستگى مستمر، بى خوابى، قرارگرفتن در معرض آفتاب و تغييرات

هورمونى ماهيانه زنان نيز نقش چشمگيرى در تشديد سياهى دور چشم دارد.

لازم به ذكر است كه سياهى دور چشم در ميان كشورهاى همسايه از قبيل كشورهاى

خاورميانه، پاكستان و هندنسبت به ساير اقوام اروپايى و آسيايى شايع تر است و در ايرانيان هم

هاله اى از اين سياهى وجود دارد.

درمان:

سياهى دور چشم درمان قطعى و صددرصد ندارد

چندین راه حل ساده برای کاهش دادن سیاهی اطراف چشم ها وجود دارد . در مدت

شبانه روزحداقل هشت ساعت خواب پیوسته داشته باشید. رژیم غذایی صحیح را

انتخاب نمائید، از خوردن نمک و کشیدن سیگار که یکی از عوامل رسوب مایع در زیر

چشم ها وایجاد ورم در آنها می باشد، پرهیز کنید. به طرز خوابیدن خود دقت کنید، به

هنگام خواب، سر را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا جاذبه زمین باعث تجمع مایع

بیشتر در زیر چشم ها نشود. عدم رعایت این حالت باعث پیدایش هاله سیاه و پف

اطراف چشم خواهد شداطراف چشم را با یک کرم مرطوب کننده که دارای خاصیت

آنتی اکسیدان تقویت کننده و مراقبت کننده پوست در برابر اثرات سو محیطی است،

چرب کنید. از گیاهانی که دارای مواد رطوبت زای طبیعی هستند مانند عصاره چای سبز،

عصاره انگور و ویتامین K، E ، C استفاده کنید. اگرسیاهی اطراف چشم شما بسیار

شدید می باشد توصیه می شود با متخصص پوست مشورت کنید
.
البته ناگفته نماند که این مشکل با درجات متفاوت در بسیاری از افراد دیده می شود.

داشتن زندگی سرشار از آرامش، تغذیه سالم و خواب کافی بسیاری از مشکلات از

جمله کبودی دور چشم ها را برطرف می کند
.
محصولات موثرحاوی یک نوعی از رتینویید ها بوده که در دوره یک ماهه اثرات روشن

کنندگی ان ظاهر میگردد یا حاوی ویتامین C ویا از خانواده ان بوده ودارای اثرات eclat

ویا همان روشن کنندگی میباشددر مورد روشن کننده های دورچشم که شناخته شده

ومورد تایید وزارت بهداشت میباشد وتا حدی کمک کننده است میتوان ایستیال اون ویا

مساژه گلنیک را نام برد ولی اثرات درمانی نداشته وتنها تاحدی کمک کننده است.اما

كرم هاى ضد سياهى دور چشم در بعضى افراد سياهى دور چشم را تا حدى كاهش

مى دهد. به دليل اينكه كرم هاى مذكور تغييراتى را در گردش خون عروق پوست پلك

به وجود مى آورند، تا حدودى از تجمع خون وريدى در پلك جلوگير كرده و باعث كاهش

سياهى دور چشم مى شود ولى آن را از بين نمى برد. همچنين تكنيك هايى از قبيل

بعضى ازانواع ليزر و لايه بردارى هاى شيميايى خفيف هم مى تواند در كاهش

سياهى موثر باشد؛ ولى تاثيرات اين تكنيك ها در افراد، متفاوت و غير قابل پيش بينى

بوده، مورد توافق همه متخصصان نيست و مى توان گفت اين نوع درمان موقتى

است.سياهى دور چشم، بيمارى، محسوب نميشودو اين جزء خصوصيات طبيعى

پوست برخى افراد است. پس ريشه كن كردن، برطرف كردن و پيشگيرى كردن باعث

واز بين رفتن كامل سياهى دور چشم نميشود.

اميدوارم جواب تون رو داده باشم!

موفق باشید

D@RIUSH
12-07-2009, 20:01
بله دانشجوی دانشگاه پزشکی هستم و فکر نمیکنم احتیاج به دروغ گفتنم داشته باشم ! و فکر کنم دقیقا من هم گفتم درمان خاصی نداره! و این چیزهایی هم که شما واسه دوستمون copy&paste کردید بیشتر مربوط به سالمندها و زمانیه که سیاهیه دور چشم از قبل وجود نداشته باشه و به مرور و یا ناگهانی پدیدر شده باشه. من خودم با این مشکل مواجهم و تا حالا پیش هر پزشکی هم که رفتم عین همشون گفتن ژنتیکیه و درمان خاصی نداره!

raz72592
12-07-2009, 21:26
و این چیزهایی هم که شما واسه دوستمون copy&paste کردید بیشتر مربوط به سالمندها و زمانیه که سیاهیه دور چشم از قبل وجود نداشته باشه و به مرور و یا ناگهانی پدیدر شده باشه.

موفق باشي دكتر جوان اون تاپيك وحتي اون مقاله هم دسترنج خودم بود فقط هديه اي بود براي شما!!!!!!!!!!:دي
حاصل يك تجربه شايد به اندازه سن شما!!!!
موفق باشيد:دي

eMer@lD
13-07-2009, 10:06
سلام...
تو فهرست ها گشتم چنین تاپیکی نبود...

سیاهی دور چشمم واسه چیه؟ و آیا میشه کاریش کرد که رفع بشه؟ من از عینک هم زیاد استفاده میکنم...

کرم گیاهی دورچشم گیشنیز هم استفاده میکنم ولی بهتر نشد

سلام

سیاهی دور چشم و یا اغلب زیر چشم علتهای متفاوتی داره و اغلب ناشی از خستگی ها و و بی خوابی و گاهی استفاده ی بیش از حد از عینک موجب این عارضه میشه

اگر در نقاط و اطراف چشم کودکان دقت کنی متوجه تعداد زیادی عروق خونی میشی
در افراد بزرگسال هم به همین شکله و در کودکان چون پوستشون لطیف تر از بزرگسالان هست سیاهی دور چشم که اغلب بر اثر کم خوابی کودکان و یا بیش فعالی به وجود میاد به صورت تارهای خونی نمایان میشه ولی در بزرگسالان این عروق خونی تبدیل به حلقه های سیاه اطراف چشم میشه و به تیرگی زیر چشم کمک می کنند.

یه چند راه حل برای کمتر کردن تیرگی زیر چشم بهتون پیشنهاد میکنم:

استراحت در حد خواب را حتما در عرض 8 ساعت در شبانه روز رو داشته باشید
از خوردن نمک اجتناب کنید
سیگار نکشید

هنگام خوابیدن طرز درست خوابیدن رو رعایت کنید و حتما سر را از سطح بدن بالاتر قرار دهید که جاذبه ی زمین باعث جخمع شدن خون در قسمت چشم نشود

از کرم تقویت کننده که حاوی آنتی اکسیدان هستند استفاده کنید
از میوه ها و مواد غذایی که دارای ویتامینkو cو E استفاده کنید

آرامش داشتنم در امور زندگی خیلی به کم شدن کبودی زیر چشم کمک میکند

و اگر تیرگی زیر چشمتان خیلی زیاد هست با متخصص پوست هم میتوانید مشورت کنید

S0R3N4
18-07-2009, 19:33
رفيق
صابون عوارض خودش رو داره!اگه ميخواي خرج كني از كرم فرانسوي DEPIDERM استفاده كن!30 ميل هست 25 هزار تومان!من از چالوس و به سفارش پزشك متخصص پوست خودم اينو خريدم!!يعني دكتر واسه تجويز كرد...
عاليه...

Dreamland
18-07-2009, 20:05
دمت گرم داریوش:31:

kiarash3500
19-07-2009, 11:26
سلام
ميخواستم بدونم علت بروز لكه هاي زرد رنگ كه بعد از مدتي هم خود بخود نا پديد ميشه چيه؟

magy28
20-07-2009, 08:42
لطفا واضحتر اشاره کنید اندازه لکه ها و محل لکه ها در کجای بدن است ؟ پوست صورت ؟ چشم ؟ بعد چه مدت خود به خود از بین میرود؟

kiarash3500
20-07-2009, 19:58
بيشتر روي تنه هست
حدودا اندازه يه سكه.

dsa dsa
24-07-2009, 00:02
صابون شتر مرغ را از كدام داروخانه بگيرم اينجا نداشتند‌؟؟

p3yvand
29-07-2009, 16:31
با سلام
چطوري ميشه جوش ها را شناخت كه چركين يا قرمز يا عصبي هستند؟:20:
اگر ميدونين توضيحاتي را هم به من بدين:11:

eMer@lD
30-07-2009, 13:03
سلام
جوشهای چرکی اقلب درشت و نوک آنها سفید رنگ هستند و آکنه ها تقریبا جزو جوشهای چرکی به حساب می آیند. و اغلب عمقی هستند و معمولا کارکرد بد کبد باعث به وجود آمدن این جوشها میشود.

جوشهای قرمز که ممکنه باز در قسمت جوش چرکی قرار بگیره و یا اگر فقط قرمز بود به خوردن و تغذیه مربوط هست((اگر مواد غذایی گرم و تنقلات زیاد میل شود و گاها غلظت خون زیاد شود این جوشها پدیدار میشود.))

جوشهای عصبی به استرس و نگرانیها و عوامل روحی بستگی دارد که اگر در اطراف کمر زده شود کمی نگران کننده هست.

در هر حال جوشهایی که درد ندارند با شستشوی مرتب پوست از زیاد شدنشان پیشگیری می شود و چه بسا از بین میروند

dsa dsa
07-08-2009, 20:11
چه موادي گياهي و خورني و كرم و صابون براي پوست مفيد هستند كه جوش ها رو ببيرند و شفاف و تميز كنند ؟؟!:31:

eMer@lD
09-08-2009, 13:01
سلام

از میوه جات و سبزیجات تازه زیاد استفاده کنید مخصوصا میوه هایی مانند: انگور و گوجه فرنگی باعث شادابی و طراوت پوست میشه تقویت کننده نیز هستند مخصوصا ماسک گوجه فرنگی برای پوست بسیار تقویت کننده ی قوی و خوبیه همچنین و همچنین ماسک سیب زمینی.
آلو ورا نیز برای تقویت پوست موثر هست و به صورت کمپوت در ایران یافت میشه .

از صابونهای با قلیایی زیاد هم دوری کنید.

در مورد مصرف صابون و لوسیون لطفا بفرمایید پوست شما چه نوعی هست خشک ،چرب؟

لطفا بفرمایید که

DJ POLESTAR
09-08-2009, 21:49
سلام
من یه پسرم و پوستم رنگش گندمیه و من اگه بخوام پوستم سفید بشه باید چیکار کنم؟؟؟

eMer@lD
10-08-2009, 03:49
سلام
علت داشتن پوست سفید،سیاه و یا گندمی، وجود رنگدانه های ملانین توسط ملانوسیتها هست که عاملی ارثی و ژنتیکی به حساب میاد.«رنگدانه های پوست باید دچار تغییرات ژنتیکی یا توسط عوامل سببی مانند استفاده ی مداوم از مواد پاک کننده،پیلینگ صورت، ماسکهای لایه بردار و همچنین کرمهای حاوی هیدروكینون می باشد که حتما باید دوره ی درمان طولانی و مادام داشته باشید و اگر کوتاهی کنید دوباره پس از مدتی به حالت اولیه و پوست قدیمی بر میگردد و البته این کارها تقریبا تا 3 درجه رنگ پوست را روشنتر و شفا تر میکند.

kiarash3500
10-08-2009, 09:13
مايكل جكسون چي كار كرد سفيد شد؟!!

dsa dsa
10-08-2009, 12:57
یک کم چرب.

DJ POLESTAR
10-08-2009, 14:44
سلام
علت داشتن پوست سفید،سیاه و یا گندمی، وجود رنگدانه های ملانین توسط ملانوسیتها هست که عاملی ارثی و ژنتیکی به حساب میاد.«رنگدانه های پوست باید دچار تغییرات ژنتیکی یا توسط عوامل سببی مانند استفاده ی مداوم از مواد پاک کننده،پیلینگ صورت، ماسکهای لایه بردار و همچنین کرمهای حاوی هیدروكینون می باشد که حتما باید دوره ی درمان طولانی و مادام داشته باشید و اگر کوتاهی کنید دوباره پس از مدتی به حالت اولیه و پوست قدیمی بر میگردد و البته این کارها تقریبا تا 3 درجه رنگ پوست را روشنتر و شفا تر میکند.
خوب راهی نیست حالا؟
من یا اگه هست معرفی کنین ممنونتون می شم؟

eMer@lD
10-08-2009, 16:13
سلام

مايكل جكسون چي كار كرد سفيد شد؟!!

مایکل جکسون دچارکمبود glycoprotein که در آن باعث کمبود Alpha-1 antitrypsin میشود و نوعی بیماری کبدی بسیار نادر هست و در آمریکا نیز زیاد بروز میکنه و از کمبود هپاتیت نشات گرفته...
و از ضایعات این بیماری این حالت بوده...

خوب راهی نیست حالا؟
من یا اگه هست معرفی کنین ممنونتون می شم؟

عزیز در پست بالا که الان هم نقل قول کردم گذاشتم:)

استفاده ی مداوم از مواد پاک کننده،پیلینگ صورت، ماسکهای لایه بردار و همچنین کرمهای حاوی هیدروكینون می باشد که حتما باید دوره ی درمان طولانی و مادام داشته باشید و اگر کوتاهی کنید دوباره پس از مدتی به حالت اولیه و پوست قدیمی بر میگردد و البته این کارها تقریبا تا 3 درجه رنگ پوست را روشنتر و شفا تر میکند.

البته لازم به ذکر است که حتما با پزشک متخصص پوست و زیبایی مشورت کرده و مراحل استفاده را جویا شوید.

eMer@lD
10-08-2009, 16:31
شما اگر پوست صورتتون چرب هست میتونید از فریشینر هایی که حاوی کمی الکل هست استفاده کنید تا هم طراوت به پوستتون بده و هم منافذ پوستی رو باز کنه و همچنین شوینده هایی که حاوی عصاره ی فندق و شیر هستند...

mous3030
13-08-2009, 13:11
با سلام
برای رفع و از بین بردن ترک پوست ناشی از زادیاد ورزن یا حاملگی در اطراف ران سینه باسن شکم و ....چه کرمی یا داروئی یا درمانی توصیه میشه ؟

mm00
14-08-2009, 10:49
دوستان من بعد از مدتی الان میبینم رو پیشونی صورتم مقداری جوش زده ! من پوست صورت رو با لیف و صابون میشورم که توصیه برخی از دکترهاست ولی متاسفانه باز جوش میزنم و سنم 20 و چربی و تخم مرغ و کلا مواد مضر خیلی کم مصرف میکنم !
چند جوشم هم زیره پوستی الان دارم برای انها راهی هست؟
حالا برای بردن این جوش ها ایا ماده ای پیشنهاد میشه؟
در ضمن من چای سبزم خیلی مصرف میکنم!
خیلی ممنون!

dsa dsa
15-08-2009, 00:21
سلام.
با صابون مي توني خيلي كمترش كني ..
KIA Beauty Goldstar
از ميوه ها و سبزي هاي تازه بخور.
خواهشن صابون هاي خارجي بگير !!؟

eMer@lD
15-08-2009, 00:41
سلام
ممکنه علت جوش های ریز و اینطور که گفتید زیر پوستی شما گرما و آلودگی هوا باشه کما اینکه در فصل تابستان هم هستیم. عرق کردن صورت و ماندگار آن برای مدت طولانی باعث بروز جوشهای ریز و فراوان میشه

صورت رو باید در روز سه،تا ،چهار وعده با آب خالی بشویید .

اصلا استفاده از لیف و صابون رو پیشنهاد نمیکنم.
پوست صورت لطیف و حساس هست و با استفاده از لیف خشک و صدمه میبینه.
با شامپو های بدون چربی و یا کف شامپو صورتتون رو بشویید.
از لوسیونهایی که حاوی ویتامین C,Eهستند استفاده کنید.
بعد از دوش آبگرم صورت خود را با آب سرد بشویید و یا کمپرس آب سرد بگذارید.
از کرمهای ضد آفتاب برای مواقع بیرون رفتن از منزل و یا حتی نشستن پشت کامپیوتر استفاده کنید.

eMer@lD
15-08-2009, 01:00
سلام
ترکهای پوست که از زایمان نشات میگیره و یا چاق شدن و لاغر شدن پیاپی.. درمان قطعی نداره ،اگر قبل از زایمان و ابتدای دوران بارداری کرمهایی که حاوی آمـونیـوم لاکـتات و ویتامین D و چرب کردن مداوم میتوان از این عارضه جلوگیری کرد.

و اگرخواستار مسرّ از بین بردن ترکها هستید با یکسری جراحی هم اینکار صورت میگیره. با یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

mm00
16-08-2009, 15:13
سلام
ممکنه علت جوش های ریز و اینطور که گفتید زیر پوستی شما گرما و آلودگی هوا باشه کما اینکه در فصل تابستان هم هستیم. عرق کردن صورت و ماندگار آن برای مدت طولانی باعث بروز جوشهای ریز و فراوان میشه

صورت رو باید در روز سه،تا ،چهار وعده با آب خالی بشویید .

اصلا استفاده از لیف و صابون رو پیشنهاد نمیکنم.
پوست صورت لطیف و حساس هست و با استفاده از لیف خشک و صدمه میبینه.
با شامپو های بدون چربی و یا کف شامپو صورتتون رو بشویید.
از لوسیونهایی که حاوی ویتامین C,Eهستند استفاده کنید.
بعد از دوش آبگرم صورت خود را با آب سرد بشویید و یا کمپرس آب سرد بگذارید.
از کرمهای ضد آفتاب برای مواقع بیرون رفتن از منزل و یا حتی نشستن پشت کامپیوتر استفاده کنید.

خیلی ممنون واقعا همینطوره من قبل از تابستون پوستم خیلی بهتر بود! ولی الان واقعا حرصم داره در میاد!
چون من تو غذا خیلی مراعات میکنم همینطور نظافت پوست و.....
استفاده از after shave بی چربی خوبه؟ من از اون هم استفاده میکنم

S0R3N4
16-08-2009, 15:40
شما جوش هاتون چه نوعی هست؟
اگه یه عکس بذارید عالی میشه
ولی یادت باشه=درمان قطعی آکنه زمان بره و نیاز به حوصله داره...

mm00
16-08-2009, 18:29
شما جوش هاتون چه نوعی هست؟
اگه یه عکس بذارید عالی میشه
ولی یادت باشه=درمان قطعی آکنه زمان بره و نیاز به حوصله داره...
من ناحیه از پوست صورتم 3 4 تا جوش زیر پوستی زده و فقط مشکلم با اون ناحیه هست بقیه جاها نسبتا خوبه و زود از بین میره !
چجوری میشه گفت...:31: جوش های زیر پوستی که برامدگی نداره :31: و در کنار هم زده شده !
یک مدت ماسک شاتره میزدم اثری نداشت
پوستم خیلی چربه و من زیاد سعی میکنم پوستم رو با صابون بشورم
جوش های من اصلا چرکی نیست و یک برامدگی قرمز رنگ زده میشه و بعد از یک مدت زیر پوستی میشه در اون ناحیه ! نمیدونم دیگه چی باید کرد و سطحش نرمه و با کمی فشار کاملا به داخل میره !
نظافت پوست رژیم قضایی چای سبزو استفاده از از تیغ مناسب برای اصلاح !
البته از اغاز گرما این زیر پوستی ها ایجاد شدند........ و تقریبا در اوایل بهار اصلا وجود نداشتند
ایا صابون خاصی توصیه میشه؟ برای اون قسمت؟
به نظر شما ماسک شاطره رو 2باره مصرف کنم؟
چه میوه هایی اثر زیاد دارند؟

hesamkowsar
16-08-2009, 18:50
واسه جوش درمان قطعی نیست....منم میزنم اما به انتی بیوتیک اینا خیلی مقاومه...دکتر های زیادی رفتم اما همشون یه مشت قرص میدن کامل هم مصرف میکنم اما الان که همینجوری ولش کردم بهتره....البته جوشام زیاد نیست.ولی دستکاری میکنم(میدونم نباید بکنم)...
واسه از بین بردن جای جوش چیکار کنم؟روش موثر...

sourena
16-08-2009, 18:57
بعضی از جوشها هم مربوط به سنین بلوغ میشه!
بعد یه مدت از بین میره!

mm00
16-08-2009, 19:16
واسه جوش درمان قطعی نیست....منم میزنم اما به انتی بیوتیک اینا خیلی مقاومه...دکتر های زیادی رفتم اما همشون یه مشت قرص میدن کامل هم مصرف میکنم اما الان که همینجوری ولش کردم بهتره....البته جوشام زیاد نیست.ولی دستکاری میکنم(میدونم نباید بکنم)...
واسه از بین بردن جای جوش چیکار کنم؟روش موثر...
من تا حالا تنها راه موثر که روی دوستم هم جواب داده استفاده از کیسه! و صابون بوده که توی شبکه دیدار هی میگه استفاده کنید ........ ولی میگه اثرش چند ماهی طول داره ...
البته به نظر من بیخیال شدنش هم راه مناسبیه! ولی خوب نمیشه صورته ادمه! نمیشه بیخیش شد

بعضی از جوشها هم مربوط به سنین بلوغ میشه!
بعد یه مدت از بین میره!

تا کی ادمه داره این بلوغ:31: من الان 20 سالمه چقدر مونده:13:

Azerbaycan
16-08-2009, 19:34
سلام به اساتید
میشه برام یه صابون ضد جوش و چربی معرفی کنین که چربی رو از روی صورت بمدت طولانی مثلا 6 ساعت ببره؟

Azerbaycan
16-08-2009, 19:42
تو تلویزیون دیدار دکتر مظاهری همیشه میگه کیسه و صابون! روزی 2 بار
ببینم آخه دکتر مضاهری هم شد دکتر؟!
واسه هر دردی درمان داره! یه برنامه داره, خودشو که نه آدمهایی که بهش زنگ میزنن رو مسخره کرده!
نه آقا دکتر مظاهری کیه که به حرفش گوش کنین!

sourena
16-08-2009, 19:44
سن بلوغ برخی اوقات تا 26 سالگی هم طول میکشه!
البته انسان همیشه در حال بلوغه :دی

hesamkowsar
16-08-2009, 20:17
جوش واقآ کلافه میکنه...البته منو و کساییو که دیدم...بیشتر انتی بیوتیک هایی هم که میدن باعث ریزش مو میشه...

eMer@lD
17-08-2009, 11:28
سلام
برای تهیه ی صابون و لوسیون و هر گونه پاک کننده شما باید با پزشک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید. که پوست شما مورد ارزیابی پزشک قرار بگیره و با توجه به نوع پوست و مقدار چربی تجویز مورد نظر انجام بگیره...
اگر هم اینجا براتون صابون و یا هر لوسیونی بنویسیم اسم نمیبریم و میگیم بهترین صابون و انواع پاک کننده میتونه حاوی چه چیزاهایی باشه...

مثلا حاوی گوگرد و یا ضد باکتریو...

S0R3N4
17-08-2009, 15:26
شما میتونی از یک ژل کمیاب ایرلندی به نام ایزو تروکسین به مدت 2-3 ماه استفاده کنید و تضمین میکنم که هیچ جوشی بعدش نخوهید دید!البته 1 ماه اول جوش هاتون بیشتر میشه.هر چی زیر پوستی دارید میزنه بیرون!بعدش فروکش میکنه و از بین میره
اگه توضیحات بیشتر میخوان در خدمتم...

hesamkowsar
17-08-2009, 16:31
feli جان اگه در مورد این ژل بیشتر بگی ممنون میشم.
خودتون امتحان کردید؟

dani
17-08-2009, 21:12
سلام
يه راه حل براي از بين بردن جوشها مي خواستم

dani
17-08-2009, 21:15
سلام
يه راه حل براي از بين بردن جوشها مي خواستم

mm00
18-08-2009, 12:48
من مشکلم فهمیدم از کجاس! اینه که من اون قسمت رو زیاد میشورم و باعث شده فشار باید و چند تا جوش در یک ناحیه ایجاد بشه :19:

saresa
20-08-2009, 02:00
با سلام جدیدا موسسه رویان درمان جدیدی برای این بیماری کشف کرده که با استفاده از سلول های بنیادی میتونن رنگدانه های پوست رو بر گردونن البته من اطلاع کافی ندارم ولی اصلا جای نگرانی نداره مطمئن باش خوب میشی

mm00
21-08-2009, 15:15
دوستان کرمی هست برای از بین بردن جای جوش؟
اگر میشه اسمش رو بگید! و نحوه استفاده

V I P
29-08-2009, 11:50
سلام دوستان
به نظر من بد نيومد كه يك تعريفي از جوش بيان بشود:
جوشها، برجستگیهایی هستند که به خاطر بسته شدن منافذ پوست و ترشح بیش از حد چربی پوست بوجود می‌آیند. آنها محیط مناسبی برای رشد باکتریهای P.Acnes هستند.

جوشهای چرکی شایع‌ترین نوع جوش هستند.
۹۰٪ جوشهای چرکی را باکتری P.Acne ایجاد می‌کند.
جوش شایع‌ترین مشکل پوست در دنیاست.
تقریبا ۱/۳ مردم آمریکا گهگاهی از جوشهای چرکی رنج می‌برند.C:\Documents and Settings\Dear-User\Desktop

V I P
29-08-2009, 11:52
درمان آكنه
در سال 2.1 میلیارد دلار برای درمان جوش هزینه می‌شود. که از این میان، کرمهای با تجویز دکتر ۶۰۰ میلیون دلار، داروهای خوراکی ۶۰۰ میلیون دلار و کرمهای بدون تجویز دکتر ۹۵۰ میلیون دلار هستند.

داروهای بدون نیاز به تجویز دکتر
بو دارند.
اختراع جدیدی انجام نشده است.
موثر نیستند.

داروهای تجویزی
عوارض جانبی دارند.
معمولا گران هستند.
دوره درمان طولانی دارند.
داروهای سیستمی هستند.

teshneh
29-08-2009, 14:18
سلام
دوست عزیز
البته دوره داره و میگذره
بهت اطمینان میدم اگه توی آبلیمو نمک بریزی و هر شب بمالی به صورتت سر 1 ماه میشی مثل آینه

اما آب لیمو که اسیدی هست و پوست رو تیره می کنه،مگه نه؟؟!؟!؟!

dr_faust
30-08-2009, 22:06
اما آب لیمو که اسیدی هست و پوست رو تیره می کنه،مگه نه؟؟!؟!؟!
یکی از بدیهای صابونهای معمولی داشتن PH قلیایی هست که برای پوست بده. معمولا این ژلها و کف های مخصوص شستشوی صورت ph اسیدی دارند که برای پوست مناسبه. کلا آبلیمو برای رفع التهاب پوست چیز خوبیه. مخصوصا الان که لیموی تازه هم هست. ولی من قضیه این نمک اضافه کردن را نمی فهمم.
از آبلیو گهگاهی استفاده کردن ضرر نداره مخصوصا اگر تو دوران نوجوانی هستید و صورتتون پر جوشه.

[ali]
13-09-2009, 04:14
سلام
گفتم مکان مناسبی است برای سوالم
آقا من یک لکه به اندازه 5 تومنی!افتاده روی صورتم هیچ تغییر حالتی جز رنگ نداره قهوه شده خواستم نظر شما را هم بدونم البته دکترم رفتم ولی...

Dr.mehdi_salamat
19-09-2009, 12:56
سلام
منم چند ماه پیش این مشکل داشتم دلیلش هم این بود که ریش تراش زیاد به صورتم فشار میدادم که اولش قرمز میشد بعد چند دقیقه چندتا جوش میزد
فکر کنم اگه اصلاح صورتت آرام و بدون عجله انجام بدی مشکلت حل میشه
البته قبل اصلاح استفاده از کرم صورت هم تاثیر داره

aaaammmm87
27-09-2009, 18:01
.................................................. .................................................. .........

NeGi!iN
27-09-2009, 19:32
سلام
پوستم خشکه و یه مدتی از کرم ویتامین c سی گل استفاده می کردم ( همین که فقط شب ها باید ازش استفاده کنی ) ولی حالا دیگه روی پوستم جواب نمیده یه کرم روشن کننده که بهتر از این ویتامین c باشه چی هست ؟ یه چند تا معرفی کنید ممنون میشم( فقط یه کم قیمتش رو هم مد نظر داشته باشید) :10::40::11:

عزیزم پن کیک خوبه تازه قیمتشم گرون نیست
>>> پن کیک و نوبا و کرم پودرVoV هم خوبه :11:

eMer@lD
29-09-2009, 01:17
سلام
دوستان برای استفاده از کرمها و مواد بهداشتی و زیبایی حتما از محصولات استاندارد و معروف که ضرر اونها کمتر هست انتخاب کنید
محصولات nivea,mustela,L'OREAL محصولات مناسبی به شمار میان.

kiarash3500
01-10-2009, 00:11
سلام
بعد از شیو کردن روی رانهام جوش میزنه متاسفانه هر کاری کردم و هر روشی رو به کار بردم نتونستم جلوی جوش زدن رو بگیرم
جای جوش ها حالت زشتی گرفته
برای از بین بردن این لکه ها باید چی کار کرد غیر از لیزر؟

moslem.b
05-10-2009, 21:49
از اونجایی که ما توی شهرمون آفتاب شدیدی داریم رنگ پوستمون تیره شده مثلا دستامون تا بازو تیره رنگه و از بازو به بالا رنگش روشنه :41: میخوام بدونم با پوشوندن دستها با لباس آستین بلند میشه رنگش رو بهبود بخشید ؟

eMer@lD
06-10-2009, 13:06
اصولا تیرگی رنگ در پوست بر اثر نور خوشید یک واکنش طبیعی پوست هست که باعث محافظت از سلولهای پوستی و جلوگیری از سرطانهای پوست میشه...
این تیرگی در واقع سپر دفاعی پوست در مقابل اشعه ی ماورای بنفش هست که جلوی از بین رفتن سلولها و یا بدخیم شدن آنها رو بگیره..و با افزایش رنگ‌دانه‌هایی به نام ملانین است که از سلول‌های ملانوسیت پوست ترشح می‌شوند.
برای اینکه این تیرگی رو از بین ببرید از لباسهای آستین بلند استفاده کنید
از کرمهای ضد آفتاب بهره ببرید:ضد آفتاب باید وسیع الطیف باشد (یعنی جلوی هر دو نوع پرتو فرابنفش UVA و UVB را بگیرد)
البته یکروزه به جواب نمی رسید و باید در مدت چند ماه از این کرمها استفاده کنید
معمولا کرمهای ضد آفتابی که حاوی هیدروکینون روشنی بخش پوست هستند.. که البته حتما باید پزشکتون تجویز کنند.
و اگر تیرگی و لکه ها خیلی عمیق و زیاد هست میتونید از لیزر استفاده ببرید که البته ابتدا از یک قسمت در پوست مورد ارزیابی قرار میگیره و اگر موفق بود تمام قسمت تیره شده توسط نور خورشید لیزر میشود...

راستی؛ آواتار قشنگیه:)

moslem.b
06-10-2009, 15:51
مرسی از راهنماییت eMer@lD جان

mohsen-jj
09-10-2009, 15:00
سلام به همه دوستان ... می خواستم این سوال رو بپرسم که راهی برای رفع پیسی یا حداقل کمرنگ کردن آن وجود داره ؟؟
مثلا جراحی پوست و ....
البته تا همین مدت پیش میدونم راهی نبود ولی چند ماه پیش یه گزارش تو تلویزیون نشون دادن که راه رفع پیسی تو ایران اومده ...
تا حالا چند بار به شیراز و اصفهان رفتم ولی خوب نشده ... اگه کسی خبر داره لطفا آدرس دکتری چیزی بده ...
خیلی خیلی ممنون می شم ..:19::11:
..........................
منتظر جواب هستم

S0R3N4
15-10-2009, 17:20
میتونید از کرم گرون قیمت Depidermاستفاده کنید که یه کمپلکس بی نهایت قدرتمند روشن کننده داره و همچنین دارای اثرات ضد آفتابی هستش!ولی خب هزینه هاش خیلی بالا هست!

moslem.b
15-10-2009, 19:35
Feli جان قیمت بده !

این کرم عوارض نداره ؟

M A T R I X
05-11-2009, 15:10
سلام ، این کرمی که توی ما هواره تبلیغش هست ، با سرنگ بی خطر، برای از بین بردن خطوط پیشانی یا صورت :

1- عوارض داره ؟ اگه داره چی و چه مقداره ؟

2- موثر و نتیجه بخش هست ؟ چند وقته نتیجه اونه مشخص میشه ؟ یعنی ظرف 1 هفته اثرش روی پوست معلوم میشه ؟

3- تا چه مدتی دوام و پایداری داره ؟ برای چندین ماه ، یا چند سال ؟ زمان دقیق یا تقریبی ( نسبی دقیق ) اون رو میشه بفرمایید ؟ خیلی ممنون و با تشکر.

SaMsUnG
11-11-2009, 13:09
سلام

سلام
منم همچین مشکلیو دارم
شما تونستی راه حل پیدا کنی
ممنون میشم به منم بگی
با تشکر:21:

محمد88
11-11-2009, 13:34
سلام...سوال من عکس سوال ایشون هست...
یعنی میشه پوست رو به طور دائمی "تیره تر" کردش ؟؟ نه خیلی تیره ولی تیره تر از اینی که هست...
اگه سوالم از نظر علمی بی پایه و اساس هست ببخشید:11:

Royce
11-11-2009, 16:50
تو آفتاب نرید : دی

keyvan_ssi
12-11-2009, 04:19
سلام دوست عزيز
اين دارو از سم باكتري كلستريديوم هست كه عضله مخطط رو فلج ميكنه بين 4 تا 8 ماه اثر داره اثرش هم زير 1هفته قابل ديدنه __ حتما بايد توسط بهترين متخصص هاي پوست تزريق كنين وكرنه مشكل عفونت و ... من كه دكتر عمومي هستم هنوز جرأت اين تزريق رو كه با سوزن انسولين هست به خودم نميدم چطور ميخاين خودتون اينكارو بكنين?...
كلا اين دارو بصورت پودر فريز شده هست و در مطب بصورت محلول در مياد__ واقعا به اين تبليغات فقط بخنديد اين ها احتمالا محصولات اكراين و بلغار هستن كه با كيفيت كم ولي قيمت خوب خوراك سودجو ها هستند
‏_‏_
فكر ميكنم تبليغ باشه وكرنه بهت بهترين رزيدنت هاي درماتو رو معرفي ميكردم
‏_‏_
در كل اين دارو اثر خوبي داره اكر حرفه اي به عضلات درست تزريق بشه اما من اگر آقا هستي و مشكل حاد پايين بودن ابرو يا خط هاي عميق خنده و پيشاني رو نداري بهت توصيه نميكنم اما عوارضش از داروهاي ديگه كه سمپاتو ميمتيك ها بودند بسيار كمتره
موفق باشي

keyvan_ssi
12-11-2009, 04:34
سلام دوستان _ من چن تا دارو رو بهتون توصيه ميكنم كلا ازون پزشكايي هستم كه اثر فوري رو دوس دارم ببينم _
يكي هيدروكينون كه باعث كاهش توليد رنگدانه ها ميشه البته بايد با احتياط و بصورت يكنواخت ماليده شه وگرنه مثل ويتيليگو يي ها ميشيد اين دارو لك هاي قهوه اي رو هم بر ميداره البته بعضي ها مثل خانم خودم حساسيت شديدي بهش دارن
داروي ديگه هم AHA ‎كه ديگه نيازي به توضيحش نيست توي ايران بسيار پرمصرفه و براي لايه برداري استفاده ميكنيم البته بايد از برند خوبي باشه و همراهش ضد آفتاب مصرف بشه
‏_‏_
دوستي كه درباره ي مايكل جكسون عشق من كه فوت هم شده پرسيدن براي ايشون از تكنيك فريز سلول ها استفاده شده كه تو آسيا هم فك نكنم انجام شده باشه ولي استاد هيستولوژي يك روز در مورد اين عمل تدريجي روي مايكل برامون گفت__
دركل من فرصت نكردم تاپيك رو بخونم اگر دوستان قبل گفته بودن ببخشن

SaMsUnG
12-11-2009, 12:36
سلام دوستان _ من چن تا دارو رو بهتون توصيه ميكنم كلا ازون پزشكايي هستم كه اثر فوري رو دوس دارم ببينم _
يكي هيدروكينون كه باعث كاهش توليد رنگدانه ها ميشه البته بايد با احتياط و بصورت يكنواخت ماليده شه وگرنه مثل ويتيليگو يي ها ميشيد اين دارو لك هاي قهوه اي رو هم بر ميداره البته بعضي ها مثل خانم خودم حساسيت شديدي بهش دارن
داروي ديگه هم AHA ‎كه ديگه نيازي به توضيحش نيست توي ايران بسيار پرمصرفه و براي لايه برداري استفاده ميكنيم البته بايد از برند خوبي باشه و همراهش ضد آفتاب مصرف بشه
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون میخواستم ببینم خودتون برند خوبی سراغ دارید
و کلا میشه بیشتر توضیح بدید درباره کرمها و صابونها
آیا واقعا تاثیرگذار هستند

DJ POLESTAR
12-11-2009, 13:03
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون میخواستم ببینم خودتون برند خوبی سراغ دارید
و کلا میشه بیشتر توضیح بدید درباره کرمها و صابونها
آیا واقعا تاثیرگذار هستند
منم همین سوال رو دارم, اگه لطف کنین یه راهنمایی در مورد مارک های مرغوب از همین AHA یا ضد آفتاب که با پوست چرب هم سازگار باشه, کنید ممنون میشم؟

keyvan_ssi
12-11-2009, 17:54
بله AHA ‎‏ ها واقعا توي درصد كم هم بسيار تأثير دارند البته اگر همراه ضد آفتاب قوي اي مصرف بشن چرا كه يك مقدار زيادي از سطحي ترين لايه پوست شما رو ميبره و بسيار بسيار حساس ميشيد در مقابل آفتاب مخصوصا__ توصيه ميكنم aha ‎‏ رو براي خودتون از متخصص پوست و مو بخواين چون استفاده سر خودش خطرناكه
اما در مورد كرم ويتامين كا براي دور چشم هاي سياه خيلي خوبن __ و يك نوع صابون خيلي معروف 4هزار توماني هم اگه اصلش باشه براي طراوت پوست صورت عاليه ببخشيد چون تبليغ ممنوعه اسمشو نميتونم بيارم
موفق باشيد

keyvan_ssi
12-11-2009, 17:55
بله AHA ‎‏ ها واقعا توي درصد كم هم بسيار تأثير دارند البته اگر همراه ضد آفتاب قوي اي مصرف بشن چرا كه يك مقدار زيادي از سطحي ترين لايه پوست شما رو ميبره و بسيار بسيار حساس ميشيد در مقابل آفتاب مخصوصا__ توصيه ميكنم aha ‎‏ رو براي خودتون از متخصص پوست و مو بخواين چون استفاده سر خودش خطرناكه
اما در مورد كرم ويتامين كا براي دور چشم هاي سياه خيلي خوبن __ و يك نوع صابون خيلي معروف 4هزار توماني هم اگه اصلش باشه براي طراوت پوست صورت عاليه ببخشيد چون تبليغ ممنوعه اسمشو نميتونم بيارم
توي ضد آفتاب هم معروفترين مارك بازار ايران كه آلماني هست واقعا خوبه
موفق باشيد

keyvan_ssi
12-11-2009, 18:10
نميدونم اگر ميشه اسم آورد مسئولين بهم بگن چون طبق قوانين التبليغ الممنوع!

DJ POLESTAR
12-11-2009, 21:43
نه دوست عزیز میشه!
من تو این فروم استخون شکستم!!!:31:
شما لطفا راهنمایی بفرمایید.

SaMsUnG
12-11-2009, 22:31
دوست عزیز خواهشا با توجه به این چیزی که دوستمون این زیر گفته کاملا ما رو راهنمایی کنید
امیدوارم بهترین پزشک ایران بشید :20:
مارکها را هم بگویید
ممنون

سلام

keyvan_ssi
12-11-2009, 23:41
خوب منو راحت كردين البته دوباره شايد پيام خصوصي بزارن كه اسم نبر..
براي اون دوستي كه ميخاست برنزه كنه و تيره تر شه مارك اوريفليم خيلي خوبه و نيوآ هم رتبه دوم رو داره

براي ضد آفتاب من ماي رو توصيه ميكنم و ماركهاي ايراني عملكرد زياد خوبي ندارن
البته محصولات سينره خيلي خوبه اما اونم
چن وقت ديگه به فكر سود بيشتر ميافته احتمالا (يك زماني كفش چرم نهرين به ايتاليا هم صادر ميشد اما الان...)
متأسفانه محصولات نئوستراتا ي آمريكا خيلي گرون به دست مشترياي ايراني ميرسن و حتي به 125 هزار تومن هم ميرسن اما اين مارك واقعا سلطان محصولات پوسته_ از جمله در AHA ‎ها ي دوازده درصد

صابون بيوتي خرچنك رو اگه اصلشو پيدا كردين بخرين و بعد 1ماه صورتتون خيلي خوب ميشه

keyvan_ssi
12-11-2009, 23:51
راستي اگر دنبال محصولاتي هستيد كه از اصل بودنش و تاريخ مصرفش ميخايد خيالتون راحت باشه توي ايران بهترين جاش ميدون فردوسي و داروخونه ي رامين هستش كه حتما ديدينش و احتمالا ميشناسيدش
‏_‏__
اما يادتون باشه هيچي مثل هيدرو كينون كه صبح هم ضد آفتاب بزنيد اثر نداره اما خطر هم داره چون رو ملانوسيت و رنگدانه ملانينش اثر داره
البته لايه بردارها هم خيلي موثرن
‏_‏_
دوست عزيز سعي كن اگه زيادي سفيد نيستي و شبيه آلبينيسميا نيستي دست به رنگ پوستت نزني حيفه البته الان اسپري هاي خوبي براي اينكار اومده

DJ POLESTAR
13-11-2009, 00:04
دوست عزیز همه رو گفتی ولی این مارک AHA رو نگفتی چی رو بخریم البته 125 هزارتومن هم آدم میده به کرم؟!؟! مریضیه کشنده نداریم واس حفظ جونمون اینقدر پول بخرجیم. ولی یه مارک رو بگو هم خوب باشه و هم قیمتش تا سقف 30:40 هزار تومن باشه؟؟؟
درضمن همون صابون خرچنگ رو من استفاده میکنم!:46:

SaMsUnG
13-11-2009, 11:40
راستي اگر دنبال محصولاتي هستيد كه از اصل بودنش و تاريخ مصرفش ميخايد خيالتون راحت باشه توي ايران بهترين جاش ميدون فردوسي و داروخونه ي رامين هستش كه حتما ديدينش و احتمالا ميشناسيدش
‏_‏__
اما يادتون باشه هيچي مثل هيدرو كينون كه صبح هم ضد آفتاب بزنيد اثر نداره اما خطر هم داره چون رو ملانوسيت و رنگدانه ملانينش اثر داره
البته لايه بردارها هم خيلي موثرن
‏_‏_
دوست عزيز سعي كن اگه زيادي سفيد نيستي و شبيه آلبينيسميا نيستي دست به رنگ پوستت نزني حيفه البته الان اسپري هاي خوبي براي اينكار اومده
سلام
دوست عزیز ببینید حالا که مزاحمتون شدیم بذارید من سوال خودمو کامل ازتون بپرسم
اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
اولا من تهران نیستم
خب ببینید بنده پوست صورتم گندمیه ولی رنگ پوست صورتم به نسبت گردن به پایین چون بیشتر در معرض آفتاب قرار گرفتم تیره تر شده و میخوام روشنتر بشه ،به نظر شما باید چیکار کنم ؟
اگه از کرمهای با aha استفاده کنم و موقعی که آفتاب هست هم بیرون نرم آیا باید باز هم حتما ضد آفتاب استفاده کنم؟
این صابون خرچنگ هم که میگید لایه بردار و روشن کنندست ؟ قیمتش چقدره ؟ اکثر جاها موجوده ؟

راستی من پارسال هم پیشه یه دکتر پوست رفتم یه نسخه نوشت من یه مدت استفاده کردم ولی بعد گذاشتم کنار ( چون به نظر خودم زیاد اثر نکرد) حالا اگه خواستین میتونم عکسشو بگذارم

راستی من یه صابون خریدم به نام Protex اونم بهم خوب جواب داده و پوستو شفاف میکنه ولی اثرش دائمی نیست

ARASH66
13-11-2009, 11:53
این تاپیک رو دیدم تعجب کردم، چرا چون من دقت کردم صورت تیره و برنزه که قشنگ تره!!
حالا شما چرا می خوای صورتت رو سفید کنی؟

keyvan_ssi
13-11-2009, 13:02
سلام
دوست عزيزم من كي گفتم صابون خرچنگ لايه برداره!
اما جواب سؤالاتون
1‏_برنزه كردن پوست*
اون 125 هزار تومني يه اسپري اتو برنزس كه مارك اورياژ رو داره
وتوي بالاي شهر فروشش عاليه و بايد سفارش بدين
خدا رو شكر كه پسريم و داف نيستيم!
قيمت يكم بالا اما عالي;
نئوستراتا
اما تو قيمتاي خودموني;
نيوآ رو ميتوني با قيمت 12 تا 15 تومن بگيري
اورفيليم اما بهتره و ميگن كاملا گياهي اما خوب نيستش اما خيلي خوبه در كل بريد دكتر اينو توصيه ميكنه احتمالا دخترايي كه ميشناسم هم بعضا اينو ميزنن
قيمتش هم 14 تومن البته روش ادعا كرده 5 روزه پوست رو شكلاتي ميكنه كه تو اين مدت نميكنه

خلاصه ي كلام اينكه اگه پول زيادتري داريد نئوستراتا و اگر متوسط هستيد اوريفليم امتحان خودشونو پس دادن
در مورد aha ‎هم غروب جواب رو ميدم يه نهار ي بزنيم

شاد باشيد

S0R3N4
17-11-2009, 16:39
دوستان
اگه ميخواين واسه اين مشلك پول خرج كنيد من بهتون كرم depiderm از كمپاني فرانسوي uraige رو پيشنهاد ميكنم كه 30ml حدودا 25 هزارتومن در مياد!حالا بستگي به خودتون داره كه تو چند ماه چند بار بايد بخريد!
اگه نه!نميخوايد پول زيادي خرج كنيد ولي باز هم نتيجه ي خوبي داشته باشيد(نه بهتر از بالا)بهتون كرم aha 15 آردن رو پيشنهاد ميكنم!شايد در نگاه اول فقط يه كرم حاوي اسيد ميوه باشه فقط به منظور پوسته ريزي باشه ولي حاوي مواد موثري چون ويتامين c رتينول و عصاره يbearbery هست كه سرشار از آربوتين و بسيار موثر در درمان لك و تيرگي پوست!
كرم دپيدرم خودش ----- ضد آفتاب داره و لي اگه از كرم دومي استفاده كنيد استفاده از ضد آفتاب الزاميه!
سوالي بود در خدمتم!
راستي
يكي از دوستان گفتن كه از كرم هاي حاوي هيدروكينون استفاده بايد كرد كه اين اصلا درست نيست!هيدروكينون عوارض زيادي داره و با قطع مصرفش اثرات مفيدش هم از بين ميره...

DJ POLESTAR
18-11-2009, 13:20
دوستان
اگه ميخواين واسه اين مشلك پول خرج كنيد من بهتون كرم depiderm از كمپاني فرانسوي uraige رو پيشنهاد ميكنم كه 30ml حدودا 25 هزارتومن در مياد!حالا بستگي به خودتون داره كه تو چند ماه چند بار بايد بخريد!
دوست عزیز این depiderm که گفتید واسه پوست تیره هست دیگه یا واسه اون دوستمون که پوستش سفید بود میگفت میخواد پوستش رو تیره کنه؟

S0R3N4
19-11-2009, 22:11
نه!واسه برنزه کردن نیست!از حالت تیره به روشن در میاره!خودم استفاده کردم!راضی بودم خیلی!فقط هزینش بالاست یه کم!

S0R3N4
19-11-2009, 22:13
خیر
عوارض نداره
قیمتش هم 30ml هست حدوده 25 هزارتومن!شما باید روزی دوبار(صبح و عصر)روی پوست تمیز ازش استفاده کنید!

mokhtari58
22-11-2009, 09:42
سلام

یه سوال دارم .
من پسری سی ساله ام که پوست خیلی چربی دارم . همیشه بعد از اصلاح یک روز بد دور دهان و چانه و زیر گلو جوش های سر سفید و سوزان در می یاد که منو مجبور میکنه چهر ÷نج روز یک بار صورتم رو اصلاح کنم دکتر هم زاید رفتم . آخرین دکتر یه کرم داده که نیم ساعت قبل از اصلاح به صورتم بزنم . حالا هرچی فکر مبکنم میبینم این دارو هیچ ربطی به مشکل من نداره اسم کرم هم هست A-DERMA EXOMEGA . خواهشا راهنماییم کنید .

dsa
22-11-2009, 11:27
دوستان

يه كم بيشتر در مورد اين كرم توضيح ميديد. ، چقدر تاثير داره؟؟

eMer@lD
22-11-2009, 13:48
سلام

یه سوال دارم .
من پسری سی ساله ام که پوست خیلی چربی دارم . همیشه بعد از اصلاح یک روز بد دور دهان و چانه و زیر گلو جوش های سر سفید و سوزان در می یاد که منو مجبور میکنه چهر ÷نج روز یک بار صورتم رو اصلاح کنم دکتر هم زاید رفتم . آخرین دکتر یه کرم داده که نیم ساعت قبل از اصلاح به صورتم بزنم . حالا هرچی فکر مبکنم میبینم این دارو هیچ ربطی به مشکل من نداره اسم کرم هم هست A-DERMA EXOMEGA . خواهشا راهنماییم کنید .

سلام
تجویز نسخه از طریق اینترنت کار درستی نیست و باید با این حال به پزشک متخصص پوست مراجعه فرمایید
اما با توجه به چربی که از پوستتون یاد کردید معمولا باید صابون گوگرد رو تجویز کرده باشند درسته؟
این صابون در رفع چربی سطح پوست بعد از انجام اصلاحمعمولا تجویز میشه

اما یک راه برای کم شدن جوشهای سفید پس از اصلاح که خیلی کاربرد خوبی داره:
سیب زمینی رو رنده کرده و روی پوست صورت قرار دهید و دراز بگشید و کمی خیلی آرام صورت خود را ماساژ دهید
هم چربی و جوشای به وجود آمده رو کم میکنه و هم پوست رو شفاف..

يكي از دوستان گفتن كه از كرم هاي حاوي هيدروكينون استفاده بايد كرد كه اين اصلا درست نيست!هيدروكينون عوارض زيادي داره و با قطع مصرفش اثرات مفيدش هم از بين ميره...
هیدرو کینون برای کم شدن رنگدانه های پوستی به کار میره و به جای لیزر خیلی خوب عمل میکنه
اگر احیانا کسی دچار آفتاب سوختگی شده باشه از این کرم باید جلوگیری کنه
اگر پس از مصرف دچار التهاب و خارش و سوزش شد
و این کرم رو باید حتما با کرمهای ضد آفتاب مصرف کرد تا جواب دریافت شود.

نکته مهم در هنگام مصرف هیدرو کینون پوست باید از معرض آفتاب دور بماند

S0R3N4
22-11-2009, 16:58
يه كم بيشتر در مورد اين كرم توضيح ميديد. ، چقدر تاثير داره؟؟

اين سايت اختصاصيش هست:

depiderm رو انتخاب كن...
واقعا عاليه...
چون خودم خيلي درگير و جوش لك و از اين جور چيزا بودم پيش متخصص هاي خوبي رفتم اينو بهت پيشنهاد ميدم...

S0R3N4
22-11-2009, 17:04
سلام

یه سوال دارم .

در مورد جوش هاي بعد از اصلاح شما بايد عرض كنم كه اگه به اين سه نكته توجه كني ديگه جوش رو صورتت بعد از اصلاح نميبيني:

1-تييغ يا هر چيزي كه باهاش صورتت رو اصلاح ميكني اول با بتادين ضد عفوني كن!
2-صورتت رو بشور قبل اصلاح!خشك كن!مقداري بتادين بريز رو پنبه و كل صورتت رو بتاديني كن!
3-صورتت رو بشور و از هر كف ريشي كه استفاده ميكني(من Gillet رو پيشنهاد ميكنم)استفاده كن و صورتت رو اصلاح كن
4-بعد از اصلاح صورتت رو خشك كن و دوباره مرحله ي دوم رو تكرار كن
5-از افتر شيو هاي گرون قيمت خارجي نياز نيست استفاده كني!از افتر شيو seagull استفاده كن!شايد ايراني باشه تو نگاه اول بخوره تو ذوقت!خود منم همينطوري بودم!دكترم گفت خودم دارم از اين استفاده ميكنم!(وقتي خود پزشك داره از اين استفاده ميكنه مطمئن باش كه...)
بعد از يكبار استفاده از اين افتر شيو جونمو دعا ميكنيى!مطمئنم!قيمتي هم نداره!3-4 هزار تومنه!

اگه جوش هات خيلي شديد و زياد نيست همون مرحله ي آخر اكتفا ميكنه...
1000000% نتجيه ميده!چون خودمم اين مشكل رو داشتم...

rambo_1386
27-11-2009, 18:59
راستی نحوه استفاده درست افتر شیو چجوریه ؟ بهتره بعد از افتر (مثلا 20 دقیقه بعد ) با آب شتشو بدیم یا همونجوری بمونه؟؟؟ اصلا این دو عمل فرقی میکنه؟

S0R3N4
28-11-2009, 12:05
100% تاثیر داره
روی قرمز شدن و خشک شدن پوست بعد از اصلاح
روی کم تر کردن عوارض اصلاح
روی جوش های بعد از اصلاح_البته همه افتر شیو های موجود این خاصیت رو ندارن)
و...
ولی در انتخاب برند خیلی دقت کنید...

3Dmajid
29-11-2009, 22:24
من رو پیشونیم چند تا جوش ریز زده ... چی کار کنم بره ؟ :20:

Benygh
02-12-2009, 14:19
روی جوش های بعد از اصلاح_البته همه افتر شیو های موجود این خاصیت رو ندارن)

من تا جایی که میدونم برای جلوگیری از این جوش هایی که از راه اصلاح ایجاد میشه استفاده میشه !

S0R3N4
02-12-2009, 18:39
من رو پیشونیم چند تا جوش ریز زده ... چی کار کنم بره ؟ :20:

جوش هاتون چه نوعی هست؟
آیا قبلا هم جوش داشتید یا نه؟

S0R3N4
02-12-2009, 18:40
خیر
همشون این کارایی رو نداره
بهترینشون seagull هست!

3Dmajid
02-12-2009, 21:01
جوش هاتون چه نوعی هست؟
آیا قبلا هم جوش داشتید یا نه؟

آره ... من کلا آدم جوشی هستم :31:

mamad gonzo
03-12-2009, 01:03
سلام.
اقا من موهای کلم کم پشته چیکار کنم؟
چی مصرف کنم؟
سشوار 2 روز در میون میزنم و کرم موی داکس قرمز البته من از بدو تولد موهام کم پشت بوده

S0R3N4
03-12-2009, 12:32
آره ... من کلا آدم جوشی هستم :31:
پس بهتره زير نظر يه پزشك خوب و متخصص از قرص هاي گرون قيمت ايزوترتينوئين استفاده كني تا عمر داري جوش نزني...ولي حتما زير نظر پزشك چون عوارض داره...

سلام.
اقا من موهای کلم کم پشته چیکار کنم؟
چی مصرف کنم؟
سشوار 2 روز در میون میزنم و کرم موی داکس قرمز البته من از بدو تولد موهام کم پشت بوده

اگه ذاتي كم پشت هستيد كه كاري نميشه كرد...

3Dmajid
03-12-2009, 16:22
پس بهتره زير نظر يه پزشك خوب و متخصص از قرص هاي گرون قيمت ايزوترتينوئين استفاده كني تا عمر داري جوش نزني...ولي حتما زير نظر پزشك چون عوارض داره...

مگه قیمتش چنده ؟
من که پول ندارم :31:

zarto
06-12-2009, 16:04
در مورد جوش صورت می خواستم بگم که محصولات اوریفلیم خوبه. محلول چای یا تونر را روی صورت بمالید بعد از مدتی جوش ها خشک میشه
در مورد سفید کردن یا سرحال کردن پوست از ژل گیاه آلوو ورا استفاده کنید و هرشب بمالید روی صورت تا صبح
از ویتامین C استفاده کنید و ویتامین E در صورتی که خود ارضایی در کار نباشد چون این کار هم پوست را تیره و باعث ریزش مو و باعث گودی چم میشود.

Atonement
07-12-2009, 00:55
سلام.

من مدتی قبل به دلیل یه حساسیت که علتش رو هنوز نفهمیدم صورتم شروع کرد به جوش زدن و تا مدتی هم ادامه پیدا کرد ! تا قبل از این صورتم پوست خیلی خوبی داشت ! از جوش خبری نبود و لک هم نداشت . بعد از یه مدت یه دفعه جوش ها تموم شدن ! جوش ها فقط روی گونه ها و نواحی کناری دماغ به طرف قسمت های کناری صورت میزدن ! یعنی پیشانی و قسمت ریش ها جوشی وجود نداشت ...
الان که جوش ها تموم شدن و دیگه بهم جوش نمیزنه جای اون ها مونده و چون فقط در یک نواحی خاصی جوش بهم میزد جای اون ها هم فقط توی اون نوحی مونده و بقیه قسمت های صورت تقریبا بدون لک هستش و به همین دلیل شکل خوبی نداره و یه مقدار خودم با این جای جوش ها الان مشکل دارم و اعصابم رو خورد میکنه چون تا قبل از این از این مشکل ها نداشتم !! البته حالت حاد و خیلی تابلویی نداره !

حالا می خواستم بدونم به جز مراجعه به پزشک ! پیشنهاد شما اساتید چی هست و به نظرتون از چه چیزایی استفاده کنم واسه از بین رفتن جای این جوش ها و شاداب شدن پوست صورتم !؟

در ضمن من پسر هستم و بیست سالمه و روزی یک بار هم صورتم رو با ژل شستشوی صورت سینره میشورم و بعضی مواقع هم از کرم C20 شرکت آردن هم استفاده می کنم ...

منتظر راهنمایی های شما دوستان عزیز هستم ...

SevenCity
07-12-2009, 18:41
به جز مراجعه به پزشک ! مراجعه به داروخونه و دریافت کرم مورد نظر :D

S0R3N4
09-12-2009, 12:10
در مورد جوش صورت می خواستم بگم که محصولات اوریفلیم خوبه. محلول چای یا تونر را روی صورت بمالید بعد از مدتی جوش ها خشک میشه
در مورد سفید کردن یا سرحال کردن پوست از ژل گیاه آلوو ورا استفاده کنید و هرشب بمالید روی صورت تا صبح
از ویتامین C استفاده کنید و ویتامین E در صورتی که خود ارضایی در کار نباشد چون این کار هم پوست را تیره و باعث ریزش مو و باعث گودی چم میشود.
دوست عزیز
با اطلاعات غلط دوستای دیگه رو گمراه نکنه!خود ارضایی و گودی زیر چشم و ضعیف شدن چشم و ریزش مو و ... هیچ ربطی نداره و همش در حد یک سری اراجیفه!!تمامی پرشکان هم این حرفو تایید کردن و اگه میخوای با منبع بهت بدم تا شما هم از گراهی در بیای!!

مگه قیمتش چنده ؟
من که پول ندارم :31:

گرون!حد اقل باید 6 ماه بخوری!بستگی به وزنت داره!معمولا اگه شدید باشه به ازای هر کیلو از وزن بدنت 1 میلیگرم!
هر کپسول 20 میلیگرمی دکوتان 1000 تومن و رواکوتان(که به خاطر عوارض توصیه نمیشه)حدودا 2500!
حساب کن روزی چندتا باید بخوری و ...
اگه شدید هم نباشه(باز به دکترتون ربط داره)هر 7 کیلو 1 میلیگرم!
ولی معمولا دکترا خط آخر درمانیشون این قرصه!چون خیلیا دکوتان رو نمییشناسن و همش رواکوتان رو تجویز میکنن...

Atonement
09-12-2009, 17:15
دوستان کسی دیگه ای نیست من رو راهنمایی کنه ؟!
فکر می کردم زود تر از اینا جواب سوالم داده بشه ...

NaKhoda BiBaK
12-12-2009, 17:42
با سلام خدمت اساتید عزیز !!!
من پسری هستم 17 ساله ( سال آخر دبیرستان ) که گاهی صورتم جوش های بزرگی در می آورد و گاهی ( حداکثر به مدت یک هفته ) هیچ جوشی در صورتم دیده نمیشه !!!
این جوش های قرمز و بزرگ خیلی واسم دردناک و زشت هستند !!
میشه دلایل وجود این جوش ها و راه حل مقابله با اونا رو ذکر کنید ؟؟؟

با تشکر:40:

eMer@lD
13-12-2009, 15:27
سلام

علت اصلی جوشهای صورت شما می تونه با توجه به سنتون ، مر بوط به جوش های جوانی باشه:

این مبحث می تونه مفید باشه:)

عوامل موثر در ایجاد جوش جوانی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یكی از اختلالات شایع خصوصاً در سنین نوجوانی جوش صورت است. تغییرات هورمونی در هنگام بلوغ، منجر به افزایش فعالیت غددی در پوست می گردد، كه آنها را غدد سباسه می گویند، به طوری كه این غدد بزرگتر شده و سموم بیشتری ترشح می كنند و این تغییرات به قدری در بلوغ شایع است كه آن را ضمیمه طبیعی و فیزیولوژیك بلوغ می دانند و گاهی به آن آكنه یا جوش جوانی گفته می شود.
معمولاً جوش ها در صورت بروز می كند ، اما گاهی به سینه، بازو و پشت كمر هم كشیده می شوند. این آكنه ها اكثراً با میكروارگانیسم های طبیعی پوست، عفونت پیدا كرده و جوش های چركی را موجب می شوند.
این جوش ها در نوجوانی شایع تر بوده و با اضافه شدن سن به تدریج از بین می رود ، ولی در بعضی افراد هم ممكن است ادامه یابد.
عوامل موثر بر جوش چیست؟

اولین عامل

جوش تغییرات هورمون ها است و مهمترین هورمون، در این میان، هورمون های مردانه یا آندروژنیك است. خصوصاً تستوسترون كه یك هورمون مردانه بوده و در زنان كمتر یافت می گردد ولی در برخی از زنان این هورمون افزایشی بیش از حد طبیعی داشته و باعث جوش های صورت در آنان می گردد. پس هورمون اول تستوسترون است.هورمون دوم هورمون تیروئید است كه افزایش فعالیت غدد تیروئیدی ممكن است باعث افزایش جوش های صورت و بدن بشود.
بهتر است بدانید هورمون های زنانه خصوصاً استروژن از ایجاد جوش های صورت جلوگیری كرده و در درمان جوش های صورت زنان موثر می باشد.
عامل دوم

جوش های صورت استرس های روانی است. لازم است بدانید كه پوست بسیار تحت تاثیر مشكلات روانی قرار می گیرد، لذا دیده شده كه در افراد افسرده و یا عصبی ، اختلالات پوستی شایع تر است. لازم به ذكر است كه مشكلات روانی و استرس های درونی. (مثلاً امتحان) باعث افزایش جوش های صورت شده و درمان را مشكل تر می كند. عامل سوم

آب و هوای مرطوب، گرما و تعریق زیاد است كه باعث افزایش جوش می گردد و باید از آنها پرهیز نمود.عامل چهارم

تحریك فیزیكی و دستكاری جوش های صورت است . فشار دادن و ماساژ مكرر و مداوم پوست، جوش های صورت را افزایش می دهد، لذا بهتر است از این كار كاملاً خودداری گردد.عامل پنجم: برخی از داروهای مصرفی همانند داروهای كورتونی، داروهای ضد تشنج، داروهای ضد افسردگی (لیتیوم) و مقادیر زیاد ویتامین ها (همانند 12B ،6B، 1B) كه باعث افزایش جوش های صورت می گردد.عامل ششم: لوازم آرایشی و بهداشتی كه پوست را چرب می كنند و می توانند باعث افزایش جوش های صورت گردند، لذا افرادی كه جوش دارند بهتر است از این مواد استفاده نكنند .

و این لینک:
چگونه نسخه ی جوشهای جوانی را بپیچیم؟:

Jang Bogo
14-12-2009, 14:21
سلام
همونطور که میدونید شیر پاک کن ها پاکننده ایده آلی برای انواع پوست هستند و همینطور هم برای آقایان و هم برای خانمها کاربرد دارن
من سوالم اینه
بهترین روش استفاده از شیر پاک کن چطوریه ؟
کسانی که استفاده میکنند ، بهترین مارکش چیه ؟

S0R3N4
15-12-2009, 17:42
برای پوست های چرب استفاده از شیرپاک کن توصیه نمیشه چون لایه چربی پوست رو افزایش میده و بیشتر مناسب پوست های خشکه!
مارک خوب زیاده و بهتره واسه اینکه تبلیغ نشه نام برده نشه ولی استفاده از تونیک بعد از استفاده از شیرپاک کن الزامیه!چون شیرپاک کن از خودش اثراتی رو پوست باقی میذاره ...
سوالی بود در خدمتم...

S0R3N4
15-12-2009, 17:57
استفاده از کرم depiderm از کمپانی فرانسوی uraige!فقط قیمت بالاست!

saba_879
17-12-2009, 11:32
من اصولا جوش نمیزنم جدیدا صورت و سینم جوش زده و بدیش اینه که داره جاشون میمونه.
آیا راهکاری میتونید ارائه بدبید برای از بین رفتن جای جوش ها؟ (ترجیحا گیاهی)
نوع پوستم معمولی رو به خشک, صابون خاویار valensy استفاده میکنم و رنگ پوستمم تیره است

S0R3N4
19-12-2009, 17:51
رفيق
شما ميتوني كه از محلول بنزوئيل پراكسيد استفاده كني!سعي كن واسه پشت از اين محلول استفاده كني!چون پوست صضورت رو خيلي قرمز ميكنه!

mf.designing
19-12-2009, 18:03
دوستان یه سوال هم من بپرسم درمورد صابون خرچنگ ! تاثیرش چیه ؟! برای جوش و آکنه هم مفیده ؟!

saeed258s
26-12-2009, 23:34
رفيق
شما ميتوني كه از محلول بنزوئيل پراكسيد استفاده كني!سعي كن واسه پشت از اين محلول استفاده كني!چون پوست صضورت رو خيلي قرمز ميكنه!
دروود
این که فرمودید چیست؟داروی گیاهی است؟و یا شیمیایی؟از کجا باید تهیه کرد؟آیا ژل آلوورا برای جای جوش ها(اسکار)مناسب است؟

دوستان یه سوال هم من بپرسم درمورد صابون خرچنگ ! تاثیرش چیه ؟! برای جوش و آکنه هم مفیده ؟!
دروود بر شما
بابا چپ و راست دکتر ها دارن می گن که صابون خرچنگ و ماهی و قورباغه واسه ترویج ننامشونه و کار خاصی انجام نمیده!گول نام و نشان رو نخورید!
اگر برای جوش صورت می خواهید،من یک صابونی به تازگی می زنم صابون خوبی هست،Protection،یک صابون آلمانی است و سفید رنگی است.

saba_879
28-12-2009, 10:14
رفيق

میشه کمی در مورد این محلول توضیح بدید؟لایه برداره؟و چون پوست من خیلی نازک و حساس توصیه میکنید؟

S0R3N4
28-12-2009, 16:27
خير
گول اين چيزا رو نخوريد...
فقط تبليغه
اصلا استفاده از صابون توصيه نميشه دوست عزيز...
عوارض داره...

دروود
این که فرمودید چیست؟داروی گیاهی است؟و یا شیمیایی؟از کجا باید تهیه کرد؟آیا ژل آلوورا برای جای جوش ها(اسکار)مناسب است؟

دروود بر شما
بابا چپ و راست دکتر ها دارن می گن که صابون خرچنگ و ماهی و قورباغه واسه ترویج ننامشونه و کار خاصی انجام نمیده!گول نام و نشان رو نخورید!
اگر برای جوش صورت می خواهید،من یک صابونی به تازگی می زنم صابون خوبی هست،Protection،یک صابون آلمانی است و سفید رنگی است.
پست اولتون...
به تنهايي مفيد نيست.اين اسكار چه جورين؟
تو رفته يا فرو رفته؟قرمز يا قهوه اي !ماكول يا هيپر پيگمانتاسيون؟
يه توصيح بديد در موردش تا نحوه ي درمان رو عرض كنم...

میشه کمی در مورد این محلول توضیح بدید؟لایه برداره؟و چون پوست من خیلی نازک و حساس توصیه میکنید؟
سلام
اگه توضيحات مفصل و كامل ميخوايد كه يه مقداري طولاني ميشه و ميترسم حوصلتون رو سر ببره(اگه خواستيد بگيد تا در موردش توضيح بدم)
اما يه چيز كوتاه و مختصر ميگم!
اين محلول يكي از بهترين درمان هاي آكنه به حساب مياد!با آزاد كردن اكسيژن در منافذ پوست باكتري هاي مولد جوش رو از بين ميبره!ولي خب،چون باعث قرمزي و پوسته پوسته شدن صورت ميشه معمولا براي جوش هاي بدن ازش استفاده ميشه...
براي صورت توصيه نميشه...خصوصا شما كه پوست حساس داريد...

saba_879
31-12-2009, 12:01
اين محلول يكي از بهترين درمان هاي آكنه به حساب مياد!با آزاد كردن اكسيژن در منافذ پوست باكتري هاي مولد جوش رو از بين ميبره!ولي خب،چون باعث قرمزي و پوسته پوسته شدن صورت ميشه معمولا براي جوش هاي بدن ازش استفاده ميشه...
براي صورت توصيه نميشه...خصوصا شما كه پوست حساس داريد...

مرسی از جوابتون
1.خب پس شما برای پوست صورت چی توصیه میکنید؟
2.من از توضیحات شما این طور فهمیدم که این دارو برای درمان آکنه است و با توجه به اینکه جوش های من خشک شدن ولی ردشون داره میمونه بازم برای استفاده پوست بدن توصیه میکنید؟
3.اگه بخوام این محلول رو تهیه کنم بدون نسخه راحت می دن؟

S0R3N4
31-12-2009, 19:35
نمیدونم
من جوش های شما رو ندیدم و نمیدونم تا چقدر میخواین پول خرج کنید...

saba_879
01-01-2010, 12:24
نمیدونم
من جوش های شما رو ندیدم و نمیدونم تا چقدر میخواین پول خرج کنید...

بله این حرفتون درست تا نببینید نمیشه گفت
پولش مساله ای نیست

S0R3N4
01-01-2010, 16:29
اگه مساله نیست برید پزشک خیلی بهتره...
جوش ها انواع مختلفی دارن و درمانشون هم انواع مختلف و دوست ندارم همینجوری یه چیزی بپرونم...
موفق باشید...

Samba
02-01-2010, 14:20
سلام

دوتا وال داشتم

يكي راجع به جوش هاي صورتم هست كه چطور برشون دارم( نگيد كه جوش جوونيه)

دومي هم راجع به شوره سر هستش كه البته حالا شوره سرم رفع شده ولي ميخوام بدونم شوره چرا و چطور به وجود مياد و جنسش از چيه؟!؟!

saba_879
02-01-2010, 14:50
اگه مساله نیست برید پزشک خیلی بهتره...
جوش ها انواع مختلفی دارن و درمانشون هم انواع مختلف و دوست ندارم همینجوری یه چیزی بپرونم...
موفق باشید...

با نظرتون موافقم ,فقط دل خوشی از دکتر پوست ندارم برای همین یه خورده اهمال کاری میکنم ولی باید برم,بازم مرسی از وقتی که گذاشتید.

saeed258s
02-01-2010, 20:02
با دروود
من هر از گاهی به ویژه زمانی که تازه صورتم را اصلاح می کنم جوش های سر سفیدی می زنم و نیز بر روی صورتم چند جای جوش وجود دارد،آیا با استفاده از ماده ای آرایشی یا بهداشتی می توانم این جای جوش ها را بهبود بخشم؟برای درمان جوشهای سرسفید چه باید کرد؟این را هم بگویم که من هم اکنون از صابون پروتکشن استافده می کنم و صورتم خیلی کم جوش می زندپیشتر خیلی جوش می زد!!)
با سپاس

eMer@lD
03-01-2010, 13:08
سلام

يكي راجع به جوش هاي صورتم هست كه چطور برشون دارم( نگيد كه جوش جوونيه)

جوش صورت نوعی عکس العمل خون و پوست نسبت به نوع هوا و یا تغیرات هورمونی و یا مواد مصرفی و غذایی هست که در بدن بروز میکنه
و بنا به نوع ایجاد بروز و تشخیص درمان میشه
گاهی با مصرف مواد غذایی و رژیم ((خوردن ها و نخوردن ها))
گاهی با استفاده از دارو برای کنترل ترشحات هورمونی
گاهی استفاده از کرمها و پمادها و خوردن کپسول های آنتی بیوتیکی
که تمام این موارد با تشخیص پزشک معالج صورت پذیره
همچنین برداشتن جوش و جای جوش نیز توسط لیزر تراپی صورت میگیره

دومي هم راجع به شوره سر هستش كه البته حالا شوره سرم رفع شده ولي ميخوام بدونم شوره چرا و چطور به وجود مياد و جنسش از چيه؟!؟!

علت شوره ی سر اگزما و پوسته ریزی هست که انوع مختلفی هم داره:
گاهی خارش و التهاب
گاهی حساسیت به نوعی شامپو
گاهی قارچ که باز هم انواع قارچ پوستی هستند که باعث شوره می شوند
گاهی جابه جایی آب و هوایی
نوع تغذیه ی غلط
استحمام کم

این لینک رو برای مطالعه ی بیشتر میگذارم
امیدوارم مفید باشه: :)

S0R3N4
04-01-2010, 11:25
با دروود
من هر از گاهی به ویژه زمانی که تازه صورتم را اصلاح می کنم جوش های سر سفیدی می زنم و نیز بر روی صورتم چند جای جوش وجود دارد،آیا با استفاده از ماده ای آرایشی یا بهداشتی می توانم این جای جوش ها را بهبود بخشم؟برای درمان جوشهای سرسفید چه باید کرد؟این را هم بگویم که من هم اکنون از صابون پروتکشن استافده می کنم و صورتم خیلی کم جوش می زندپیشتر خیلی جوش می زد!!)
با سپاس
اگه بعد از اصلاح جوش میزنید بهتره به توصیه های زیر عمل کنید-چون خود منم از اون دست آدم هام:46:ولی کاملا مهارش کردم:
تیغ یا هر چیزی که باهاش اصلاح میکنی رو با پنبه ی آغشته به بتادین ضد عفونی کن...
صورتت رو با صبون بشور-خشک کن و با پنبه و بتادین صورتت رو هم ضد عفونی کن
اصلاح که کردی دوباره صورتت رو خشک کن و عمل قبل رو انجام بده
بعد از اصلاح لازم نیست افتر شیو های گرون قیمت و لوکس خارجی بخری که خیلی وقتا کارایی ندارن.افتر شیو Seagull بهترینه..قیمتش هم خوبه و فقط کافیه یه بار امتحانش کنی تا به نتجیه ی حرفم برسی...
اگه شدتت جوش های بعد از اصللحت زیاد نیست فقط اون افتر شیو کافی...

با نظرتون موافقم ,فقط دل خوشی از دکتر پوست ندارم برای همین یه خورده اهمال کاری میکنم ولی باید برم,بازم مرسی از وقتی که گذاشتید.

شما کدوم شهر هستید؟
ببینم میتونم دکتر خوبی معرفی کنم یا نه...

mehdi_360
04-01-2010, 13:03
منم همین مشکل رو دارم ولی وقتی صورتم رو اصلاح میکنم + اینکه جوش میزنه صورتم یه جوری میشه که دست هم نمیتونم بهش بزنم آتیش میگیره ،میسوزه!!
منم باید همین کار ها رو کنم ،فرق هم نداره با تیغ بزنم یا ماشین اصلاح ...
آفتر شیو هم میزنم ولی بازم فایده نداره...

saeed258s
04-01-2010, 13:41
اگه بعد از اصلاح جوش میزنید بهتره به توصیه های زیر عمل کنید-چون خود منم از اون دست آدم هام:46:ولی کاملا مهارش کردم:
بعد از اصلاح لازم نیست افتر شیو های گرون قیمت و لوکس خارجی بخری که خیلی وقتا کارایی ندارن.افتر شیو Seagull بهترینه..قیمتش هم خوبه و فقط کافیه یه بار امتحانش کنی تا به نتجیه ی حرفم برسی...

شما کدوم شهر هستید؟
دروود بر شما
من از افتر شیو نیوا استفاده می کنم،راستی من از ریش تراش brun 360 استفاده می کنم و خودش پس از اصلاح شست و شو میده!بازم بشورمش؟
صورتمو اگه با بتادین بشورم طوری نمیشه؟:دی
راستی من شیرازیم میتونی یه دکتر خوب و توپ بهم معرفی کن ی؟واسه جای جوش بیشتر...:13:

saba_879
04-01-2010, 18:46
شما کدوم شهر هستید؟

بابا همین تهرانم,توروخدا از اینایی که برای سه ماه بعد وقت بهت میدن بعدم به مفت خدا نمی ارزن(البته بعضی از دکتر ها ,بی احترامی به همه ی دکتر ها نباشه)آدرس ندید که من پیش دوتا از اینا رفتم که جواب که نگرفتم هیچ پوستمم حساس شد.

Alishmas
05-01-2010, 13:10
در مورد قرص های Decutan و RoaCutan کسی اطلاعاتی داره ؟ تفاوتشون چيه ؟

Colton
05-01-2010, 16:53
در مورد قرص های Decutan و RoaCutan کسی اطلاعاتی داره ؟ تفاوتشون چيه ؟

نکته مهمی که در صورت مصرف این قرص ها باید در نظر داشته باشید، این هست که این قرص ها ممکنه با بدن برخی افراد ناسازگار باشند و باعث وارد آمدن آسیب های جدی بشوند. بنابراین در طول مصرف این قرص ها باید آزمایش بدهید تا در این مورد خیالتان راحت شود.
متاسفانه برخی از پزشک ها این مورد رو به مریض نمی گویند ( به هر دلیلی. برای مثال چون قیمت این قرص ها زیاد است و با اضافه شدن هزینه آزمایش بسیاری از افراد از مصرف آن منصرف می شوند.)
این قرص ها واقعا موثرند و شاید بتوان به جرات گفت که موثرترین دارویی که تا به حال برای درمان آکنه تولید شده همین قرص ها هستند. این عامل باعث می شود تا برخی از پزشکان از مردم به دلیل تبلیغی که برای خودشان راه می اندازند (مخصوصا در شهرهای کوچک) سوء استفده کنند و تمام موارد را در مورد عوارض این قرص ها به آنها نگویند.

Alishmas
05-01-2010, 23:31
تفاوت اين 2 قرص چيه ؟

Colton
05-01-2010, 23:48
تفاوت اين 2 قرص چيه ؟

من در این زمینه تخصص ندارم که بتونم جواب قطعی بدم ولی تا جایی که اطلاع دارم اینها فقط نام های تجاری هستند که شرکت های مختلف تولید کننده این دارو برای آن انتخاب کرده اند.

ایزوترتینوین یک دارو برای درمان آکنه شدید است. این دارو به صورت کپسول خوراکی، بیشتر با نام‌های تجاری راکوتان (Roaccutane) و آکوتان عرضه می‌شود. ایزوترتینوین از مشتقات ویتامین آ است که به صورت طبیعی با میزان خیلی کم در بدن انسان وجود دارد. این دارو از طریق کاهش چربی پوست (وادار کردن غده‌های چربی پوست به کم کردن تولید چربی) باعث کم شدن آکنه در پوست می‌شود.

S0R3N4
06-01-2010, 09:17
دروود بر شما
من از افتر شیو نیوا استفاده می کنم،راستی من از ریش تراش brun 360 استفاده می کنم و خودش پس از اصلاح شست و شو میده!بازم بشورمش؟
صورتمو اگه با بتادین بشورم طوری نمیشه؟:دی
راستی من شیرازیم میتونی یه دکتر خوب و توپ بهم معرفی کن ی؟واسه جای جوش بیشتر...:13:
نه
نیوا اصلا افتر شیو مناسبی واسه وضعیت شما نیست!همونی که گفتمو استفاده کنی عالیه...
نگفتم با بتادین صورتت رو بشور!صورتت رو شستی و وقتی خشک بود بتادین بریز رو پنبه و بمال به صورتت و بعد از 10 ثانیه بشور!خیر!عوارضی نداره...
متاسفانه از شیراز اطلاعی ندارم...

بابا همین تهرانم,توروخدا از اینایی که برای سه ماه بعد وقت بهت میدن بعدم به مفت خدا نمی ارزن(البته بعضی از دکتر ها ,بی احترامی به همه ی دکتر ها نباشه)آدرس ندید که من پیش دوتا از اینا رفتم که جواب که نگرفتم هیچ پوستمم حساس شد.

من خودم ساکن تهرانم...
ولی واسه مشکل پوستی که چند سال قبل داشتم اصلا پیش دکتر های تهرانی نرفتم...
رفتم چالوس...
میتونی بری اونجا؟واقعا به دردسرش میارزه...
خود من اینکارو کرده بودم:46:

S0R3N4
06-01-2010, 09:18
منم همین مشکل رو دارم ولی وقتی صورتم رو اصلاح میکنم + اینکه جوش میزنه صورتم یه جوری میشه که دست هم نمیتونم بهش بزنم آتیش میگیره ،میسوزه!!

درسته رفیق
شما هم همین کارو بکن...
هم سوزشت خوب میشه هم جوش هات...

moslem.b
06-01-2010, 09:38

اصلاح صورت با تیغ و با ماشین های ریش تراش باعث پیری زودرس پوست میشه,من از موقعی که دور تیغ و ماشین ریش تراش رو خط کشیدم نه صورتم جوش میزنه نه پوستم بد حالت و خشک میشه به شما هم توصیه میکنم اگه سنتون کمه بیخیال تیغ و ریش تراش بشید بارها شده دیدم حتی بچه های 18-17 ساله با تیغ اصلاح میکنن !!!!

من 3 ساله یه دونه موزر خریدم تیغشو تنظیم کردم با اون صورتمو اصلاح میکنم تنها مشکلش اینه که از ته ته نمیزنه یه ته ریش کمرنگ ازش میمونه ولی در عوض نه جوش میزنم نه مشکلات دیگه ایی واسه پوستم پی میاد اون یکم ریش رو هم که روی صورتم میمونه به نظرم جلوه ی زیباتری بهم میده ( فقط یه تجربه بود )

mehdi30nema
06-01-2010, 12:10
سلام
دوستان من 24 سال سن دارم و به هیچ عنوان سابقه جوش زدن در روی صورت را ندارم . اما نمیدونم چرا حدود دو ماه هست که روی صورتم ( فقط روی لپم ) جوش میزنم .
هم ادکلن و هم افترشیوم را هم عوض کردم ولی مثلا تا یکی از جوش ها خوب میشه سریع یکی دیگه میزنه .
فکر میکنید مشکل در چیه ؟

S0R3N4
06-01-2010, 16:57
اصلاح صورت با تیغ و با ماشین های ریش تراش باعث پیری زودرس پوست میشه,من از موقعی که دور تیغ و ماشین ریش تراش رو خط کشیدم نه صورتم جوش میزنه نه پوستم بد حالت و خشک میشه به شما هم توصیه میکنم اگه سنتون کمه بیخیال تیغ و ریش تراش بشید بارها شده دیدم حتی بچه های 18-17 ساله با تیغ اصلاح میکنن !!!!

من 3 ساله یه دونه موزر خریدم تیغشو تنظیم کردم با اون صورتمو اصلاح میکنم تنها مشکلش اینه که از ته ته نمیزنه یه ته ریش کمرنگ ازش میمونه ولی در عوض نه جوش میزنم نه مشکلات دیگه ایی واسه پوستم پی میاد اون یکم ریش رو هم که روی صورتم میمونه به نظرم جلوه ی زیباتری بهم میده ( فقط یه تجربه بود )
میدونی چرا جوش نمیزنی؟به خاطر اینکه موقع اصلاح مو های صورت کراتین های نگهدارنده ی موهای صورتتو از بین میرن و منافذ پوست باز میشه...یه عفونت باکتریایی سطحی هم وارد اون منافذ میشه که اگه استباه نکنم جوش های ریز و سفید رنگی هستن که عمر زیادی هم ندارن...
شما جوش نمیزنی چون از ته صورتت رو نمیزنی و به این کراتین ها آسیبی نمیرسه...ولی بعضی ها هستن که اصلا از ته ریش خوششون نمیاد...چکار کنن؟اون موقع باید روش های بالا که گفتم رعایت شه...

سلام
دوستان من 24 سال سن دارم و به هیچ عنوان سابقه جوش زدن در روی صورت را ندارم . اما نمیدونم چرا حدود دو ماه هست که روی صورتم ( فقط روی لپم ) جوش میزنم .
هم ادکلن و هم افترشیوم را هم عوض کردم ولی مثلا تا یکی از جوش ها خوب میشه سریع یکی دیگه میزنه .
فکر میکنید مشکل در چیه ؟

نمیدونم والا...
دلایل ایجاد جوش یکی دو تا نیست و انواع مختلف جوش داریم(ندول-پاپول-پاستول-کیست و ...) که من بگم مشکل شما کدومه...
اگه ممکنه ادکلن و عطر به صورتت نزن....
راستی رفیق
خوش به حالت به آوتارت کسی گیر نمیده...
ما که امضامون سبز کردیم همه ریختن سرمون...
پارتیت کلفته سفارشه ما رو هم بکن...:21:

MORINIO
06-01-2010, 21:12
آیا میشه جای جوشها رو از بین برد؟

mehdi30nema
06-01-2010, 21:13
نمیدونم والا...
دلایل ایجاد جوش یکی دو تا نیست و انواع مختلف جوش داریم(ندول-پاپول-پاستول-کیست و ...) که من بگم مشکل شما کدومه...
اگه ممکنه ادکلن و عطر به صورتت نزن....
راستی رفیق
خوش به حالت به آوتارت کسی گیر نمیده...
ما که امضامون سبز کردیم همه ریختن سرمون...
پارتیت کلفته سفارشه ما رو هم بکن...:21:

راستش برای خودم هم عجیبه ولی همون طور که گفتی فعلا ادکلن و عطر نمیزنم .
در ضمن پارتی ما سبزها خداست .
حالا گذشته از شوخی به منم زیاد گیر میدن ولی من پررو هستم دیگه :31:

saeed258s
06-01-2010, 21:45
دروود
والا ما هم دنبالشیم اما کسی پاسخگو نیست!!!"سرها در گریبان است.."
دوستان،یک پزشک پوست خوب در شیراز کسی سراغ نداره؟:11:

saba_879
08-01-2010, 21:30
من خودم ساکن تهرانم...
ولی واسه مشکل پوستی که چند سال قبل داشتم اصلا پیش دکتر های تهرانی نرفتم...
رفتم چالوس...
میتونی بری اونجا؟واقعا به دردسرش میارزه...
خود من اینکارو کرده بودم:46:

دمتون گرم عجب حس و حالی,برم چالوس که برم دکتر!!! بیخیال این قدر جدی نیست

S0R3N4
09-01-2010, 11:11

این جای جوش هایی که میگین چه طوری هستن؟انواع و اقسام داره و درمانش هم مختلفه...
اگه اسکار نباشه میشه در غیر اینصورت نه...

saeed258s
09-01-2010, 13:43
دروود
تا آنجا که من می دانم هر چیزی را می توان درمان کرد،بدتریت حالت نیز که زخمهای عمیق باشند را می توان نزد پزشک درمان کرد!
جال اسککار چگونه است و چه تفاوتی با جای جوش دارد؟آیا درمان با استفاده از دارو های طبیعی امکانپذیر است یا خیر؟
سپاس

mehdi30nema
09-01-2010, 20:14
جوش های معمولی را با چه کرم یا داروئی میشه از بین برد . ؟

S0R3N4
11-01-2010, 18:00
دروود
تا آنجا که من می دانم هر چیزی را می توان درمان کرد،بدتریت حالت نیز که زخمهای عمیق باشند را می توان نزد پزشک درمان کرد!
جال اسککار چگونه است و چه تفاوتی با جای جوش دارد؟آیا درمان با استفاده از دارو های طبیعی امکانپذیر است یا خیر؟
سپاس
خیر!خیلی وقتا نمیشه×اگه اسکار باشه اون هم از نوع فرو رفته خیلی وقتا حتی با لیزر درمانی بیشتر از 70% بهبود پیدا نمیکنه!
جای جوش معمولا به رنگ های باقی مونده از جوش میگن که به دو دسته ی ماکول و هیپرپیگمانتاسیون تقسیم میشه!ولی اسکار به جاهای عمیق باقی مانده از جوش های میگن!

جوش های معمولی را با چه کرم یا داروئی میشه از بین برد . ؟

جوش های معمولی منظورت چیه رفیق؟
خفیف؟

راستی رفق!تشکر یادتون نره!:31::31::31:

mehdi30nema
11-01-2010, 21:14
جوش های معمولی منظورت چیه رفیق؟
خفیف؟

راستی رفق!تشکر یادتون نره!:31::31::31:

آره منظورم خفیف هست .

S0R3N4
12-01-2010, 16:58
معمولا آکنه های خفیف(بستگی به نوعش داره)با شستشوی صورت و مصرف آنتی بیوتیک موضعی بر طرف میشه...

kiarash3500
27-01-2010, 20:28
تو رو خدا کمکم کنین
رو رانهای پاهام جای جوش مونده که کمی هم برجستگی دارن
هر چی زدم خوب نشدن
غیر از لیزر دیگه چه راهی هست؟
ممنون

Old_Chater
27-01-2010, 22:22
ميشه ازشون عكس بندازي تا بيشتر بتونيم كمكت كنيم

Tyler Durden
30-01-2010, 13:56
سلام من بیشتر از ۲ هفته هست که صابون اکتیوکس استفاده میکنم و جوشام تو این مدت بیشتر شده و صورتم تابلوتر از قبل شده. از وقتی هم که این صابونو به صورتم میزنم ریشم هم نمیتراشم چون فکر میکنم که حساسیت به تیغ دارم.
-آیا مدل صابونه اینجوری که اول جوش های صورتو بیشتر میکنه بعد خوب میشه؟
-آیا حساسیت الکی به خارج میدم و ریشم رو بتراشم فرقی برای صورتم نمیکنه؟

yashgin128
30-01-2010, 17:04

.
سلام دوست عزیز
من هم صورتم تا اندازه زیادی جوش می زد که یه سالی هست بهتر شده و الان فقط روی لپم (!)جوش (و شاید هم جای جوش)هست که زیرش قرمزه البته کمه ولی همون هم باید نباشه در مورد این روش که گفتی اولا قبل از اصلاح بعد از اینکه بتادین رو روی صورتم مالیدم اونو بشورم یا با همون حالت اصلاح کنم.و بعد از اصلاح نیز بعد از اینکه بتادین زدم اگه خواستم افتر شیو بزنم صورتمو بشورم یا نه؟
به هر صورت متشکر

yashgin128
30-01-2010, 17:07
اهان یه چیز دیگه بهترین افتر شیو برای صورت های کم جوش و صورت های که بعد از اصلاح تا اندازه ای قرمز میشه چیه؟من نظرم روی نیوا است .ین مدل seagull چه خصوصیاتی داره و در چند مدله؟
ممنون

S0R3N4
30-01-2010, 19:29
سلام
بله
صد درصد و كاملا بتادين بايد شسته شه...
كلا من افترشيو seagull رو پيشنهاد ميكن بهتون...
تك مدله...
هم لطافت بيشري به پوست ميده...هم قرمزي تا حد خيلي زيادي كاهش پيدا ميكنه و جوش بعد از اصلاح نخواهيد داشت...

S0R3N4
30-01-2010, 19:36
سلام من بیشتر از ۲ هفته هست که صابون اکتیوکس استفاده میکنم و جوشام تو این مدت بیشتر شده و صورتم تابلوتر از قبل شده. از وقتی هم که این صابونو به صورتم میزنم ریشم هم نمیتراشم چون فکر میکنم که حساسیت به تیغ دارم.
-آیا مدل صابونه اینجوری که اول جوش های صورتو بیشتر میکنه بعد خوب میشه؟
-آیا حساسیت الکی به خارج میدم و ریشم رو بتراشم فرقی برای صورتم نمیکنه؟

رفيق
من كلا در هيچ شرايطي استفاده از صابون رو پيشنهاد نميكنم...
شما بگو صابونتو 1 مليون خريدي و ساخت فلان كشوره...كلا پايه و اساس همشون قليايي هست و اين واسه پوست ضرر داره..

saeed258s
30-01-2010, 20:27
دروود
1:اگر كسي از شيراز پزشكي خوب ميشناسه بگه،من شنيدم دكتر حسيني كارش خيلي خوبه!كسي مي دونه؟!
2:جناب feli،آيا هميشه بايد با بتادين شست؟شما ميگيد صابون خوب نيست،اما پزشك ها هم مي گويند كه هر شب با آب و صابون بشوييد!
ما چه كار كنيم؟آيا ماده اي طبيعي و شوينده خوب مي شناسيد به جاي صابون؟
من اكنون از صابون protection استفاده مي كنم،خوب هم هست،هم جوش ها رو مي بره،و هم صورت رو نرم ميكنه!
اما من همه مشكلم باچنتا اسكاره كه يكيشونم عميييييقه:41:

Tyler Durden
31-01-2010, 08:26
رفيق
شما بگو صابونتو 1 مليون خريدي و ساخت فلان كشوره...كلا پايه و اساس همشون قليايي هست و اين واسه پوست ضرر داره..

پوست صورتم چربه خیلی چرب میشه. چیکارش کنم با آب که نمیشه!

yashgin128
31-01-2010, 15:18
رفيق

سلام
ممنون از شما دوست عزیز
اما نظر من اینه که مهم اینه که شب موقع خواب صورت شسته شه تا کثیفی های روز بر طرف شود(کثیفی مثل هوای الوده شهر .عرق کردن مثل فوتبال .گرد وخاک و..) و تجربه من نشون میده که صابون سه تا 100 تومن تا صابون حتی 1 میلیونی (اگه وجود داشته باشه)هیچ فرقی نمی کنه مهم اینه که صورت شسته شود.من الان یه ساله که صورتمو با صابون تاچ می مار (که 2000 تومان بیشتر نیست و برای 3 ماه دارمش) استفاده می کنم که بسیار موثر بوده.
اما چون شما (که حتما تجربیاتتان صد در صد از ما بیشتره)استفاده از صابون رو توصیه نمی کنید منم به فکر فرو رفتم و از شما می خوام که دلایل این توصیه رو بیشتر شرح دهید تا من و دیگر دوستان هم قانع شویم
باز هم ممنون

S0R3N4
02-02-2010, 16:39
دروود
1:اگر كسي از شيراز پزشكي خوب ميشناسه بگه،من شنيدم دكتر حسيني كارش خيلي خوبه!كسي مي دونه؟!
2:جناب feli،آيا هميشه بايد با بتادين شست؟شما ميگيد صابون خوب نيست،اما پزشك ها هم مي گويند كه هر شب با آب و صابون بشوييد!
ما چه كار كنيم؟آيا ماده اي طبيعي و شوينده خوب مي شناسيد به جاي صابون؟
من اكنون از صابون protection استفاده مي كنم،خوب هم هست،هم جوش ها رو مي بره،و هم صورت رو نرم ميكنه!
اما من همه مشكلم باچنتا اسكاره كه يكيشونم عميييييقه:41:
سلام
من تهران مشغول تحصيل هستم و به عمرم 1 بار بيشتر شيراز نيومدم و چه برسه دكتراش رو بشناسم...
بله،ميشناسم،شما اول نوع پوستت رو بگو تا بهت معرفي كنم
بسیاری از ما عادت داریم که پس از فعالیت های روزانه ، جهت پاک کردن پوست از آلودگیها صورت خود را با آب و صابون شستشو دهیم . اثر آرام بخش آب در ایجاد حس تازگی، طراوت و کاهش خستگی موثر بوده و باعث می شود تا همواره تمایل به شستشوی صورت با آب وجود داشته باشد . ولی آب به تنهایی قدرت پاک کردن چربیها و آلودگی ها را نداشته و استفاده از صابون نیز با مشکلاتی نظیر خشکی پوست ، قلیایی بودن پوست ، تحریک ، خارش و... همراه است.
افرادی با پوست چرب و آقایان بیش از سایرین تمایل به استفاده از صابون برای شستشوی صورت دارند ولی باید به یاد داشته باشید که صابون به علت ساختار شیمیایی قلیایی باعث بالا رفتن pH پوست (قلیایی شدن) شده که خود منجر به تشدید فعالیت میکروبها و افزایش ضایعات آکنه ای می گردد. ثانیاً صابونها پس از شستشو ، پسابی از خود بر روی پوست باقی می گذارد که باعث تحریک ، سوزش و خارش می شود . بنابراین توصیه می شود جهت شستشوی صورت از محصولی استفاده شود که علاوه بر تنظیم pH در حدود 5/5 باعث تحریک پوست نشود .
ژل شستشوی صورت سینره علاوه بر دارا بودن قدرت کافی جهت زدودن چربی های اضافی و آلودگیها ، از شوینده های بسیار ملایم که فاقد هرگونه اثر تحریکی بوده برخوردار بوده بطوریکه پوست پس از شستشو دچار خشکی نشده و پوست نرم و لطیف می ماند . استفاده از مواد تنظیم کننده چربی پوست به همراه مواد ضد باکتری گیاهی در فرمولاسیون این فراورده باعث می شود که استفاده ار آن در درمان آکنه بسیار موثر باشد .
اسكار شما از چه نوعيه؟هيپرپيگمانتاسيون يا ماكول؟

پوست صورتم چربه خیلی چرب میشه. چیکارش کنم با آب که نمیشه!
ميتوني از لوسيون پاك كننده ي صورت و بعد از اون از يه تونيك استفاده كني و از عوارض بالا راحت شي...
اگه نه لوسيون شستشوي صورت رو بهت پيشنهاد ميكنم...خودم قبول دارم شسشتو با آب يه نشاط ديگه اي به آدم ميده...

سلام
ممنون از شما دوست عزیز
اما نظر من اینه که مهم اینه که شب موقع خواب صورت شسته شه تا کثیفی های روز بر طرف شود(کثیفی مثل هوای الوده شهر .عرق کردن مثل فوتبال .گرد وخاک و..) و تجربه من نشون میده که صابون سه تا 100 تومن تا صابون حتی 1 میلیونی (اگه وجود داشته باشه)هیچ فرقی نمی کنه مهم اینه که صورت شسته شود.من الان یه ساله که صورتمو با صابون تاچ می مار (که 2000 تومان بیشتر نیست و برای 3 ماه دارمش) استفاده می کنم که بسیار موثر بوده.
اما چون شما (که حتما تجربیاتتان صد در صد از ما بیشتره)استفاده از صابون رو توصیه نمی کنید منم به فکر فرو رفتم و از شما می خوام که دلایل این توصیه رو بیشتر شرح دهید تا من و دیگر دوستان هم قانع شویم
باز هم ممنون
خب هر دكتر روش خاصي داره...
من كلا واسه كسايي كه داراي پوست چرب و جوشدار هستن در بين محصولات داخلي ژل صورت سينره رو توصيه ميكنم...البته اميدوارم تبليغات بحساب نياد اين حرفم...واسه همين ميگم كه محصولات ضد لك و روشن كننده ي سينره اصلا به درد نميخوره و دنبالش نرين(خوب شد؟:31:)
من در كل به عنوان يه داشنجوي داروسازي اصلا اعتقادي به اين صابون ندارم...كلا ما دوره جديدي ها نداريم...
دلايلم رو به صورت ساده در جواب پست اول گفتم...

yashgin128
02-02-2010, 20:10
سلام
من هم شبا موقع خواب صورتمو با صابون و لوسیون پاک کننده سنیره (cleansing toner)می شورم
این لوسیون خوبه یا نه؟
منظور شما از بتادین همین بتادین های موجود در داروخانه ها که معمولا برای ضد عفونی کردن زخم ها استفاده میشه .هست ؟

saeed258s
02-02-2010, 21:38
سلام
من تهران مشغول تحصيل هستم و به عمرم 1 بار بيشتر شيراز نيومدم و چه برسه دكتراش رو بشناسم...
بله،ميشناسم،شما اول نوع پوستت رو بگو تا بهت معرفي كنم
بسیاری از ما عادت داریم که پس از فعالیت های روزانه ، جهت پاک کردن پوست از آلودگیها صورت خود را با آب و صابون شستشو دهیم . اثر آرام بخش آب در ایجاد حس تازگی، طراوت و کاهش خستگی موثر بوده و باعث می شود تا همواره تمایل به شستشوی صورت با آب وجود داشته باشد . ولی آب به تنهایی قدرت پاک کردن چربیها و آلودگی ها را نداشته و استفاده از صابون نیز با مشکلاتی نظیر خشکی پوست ، قلیایی بودن پوست ، تحریک ، خارش و... همراه است.
افرادی با پوست چرب و آقایان بیش از سایرین تمایل به استفاده از صابون برای شستشوی صورت دارند ولی باید به یاد داشته باشید که صابون به علت ساختار شیمیایی قلیایی باعث بالا رفتن pH پوست (قلیایی شدن) شده که خود منجر به تشدید فعالیت میکروبها و افزایش ضایعات آکنه ای می گردد. ثانیاً صابونها پس از شستشو ، پسابی از خود بر روی پوست باقی می گذارد که باعث تحریک ، سوزش و خارش می شود . بنابراین توصیه می شود جهت شستشوی صورت از محصولی استفاده شود که علاوه بر تنظیم pH در حدود 5/5 باعث تحریک پوست نشود .
ژل شستشوی صورت سینره علاوه بر دارا بودن قدرت کافی جهت زدودن چربی های اضافی و آلودگیها ، از شوینده های بسیار ملایم که فاقد هرگونه اثر تحریکی بوده برخوردار بوده بطوریکه پوست پس از شستشو دچار خشکی نشده و پوست نرم و لطیف می ماند . استفاده از مواد تنظیم کننده چربی پوست به همراه مواد ضد باکتری گیاهی در فرمولاسیون این فراورده باعث می شود که استفاده ار آن در درمان آکنه بسیار موثر باشد .
اسكار شما از چه نوعيه؟هيپرپيگمانتاسيون يا ماكول؟

ميتوني از لوسيون پاك كننده ي صورت و بعد از اون از يه تونيك استفاده كني و از عوارض بالا راحت شي...
اگه نه لوسيون شستشوي صورت رو بهت پيشنهاد ميكنم...خودم قبول دارم شسشتو با آب يه نشاط ديگه اي به آدم ميده...

خب هر دكتر روش خاصي داره...
من كلا واسه كسايي كه داراي پوست چرب و جوشدار هستن در بين محصولات داخلي ژل صورت سينره رو توصيه ميكنم...البته اميدوارم تبليغات بحساب نياد اين حرفم...واسه همين ميگم كه محصولات ضد لك و روشن كننده ي سينره اصلا به درد نميخوره و دنبالش نرين(خوب شد؟:31:)
من در كل به عنوان يه داشنجوي داروسازي اصلا اعتقادي به اين صابون ندارم...كلا ما دوره جديدي ها نداريم...
دلايلم رو به صورت ساده در جواب پست اول گفتم...
درووود بر شما دكتر جان:31:
بالاخره يكي هم از اين دكترا پيدا شد كه بگه من از دارو هاي شيميايي خوشم نمي آد
آقا من واقعا نوع پوستم رو نمي دونم،مي گند هر پوستي كه جوش داره ،چربهىاما من پوستم چرب نيست و اگه مرطوبش نكنم با مرطوب كننده ها،خشكي خشكي ميشه،اما با اينحال حمام كه ميرم،روي پوستم لايه اي مانند چرك،درست ميشه كه من اونا رو به آرومي با دست پاك مي كنم!!و مي گويند كه اين هم نشانه اي از چرب بودنه!!!!حالا دكي جان،ريش و قيچي دست خودت:31:
البته من منظورم از طبيعي اين بود كه خودمون مثلا با گياها درست كنيم،شما به اين ژل شست و شو اطمينان داريد كه شيميايي نيست و طبيعيه؟؟
بعد نوع اسكار رو هم شوربختانه نمي دونم!اما يكيشون خيلي عميقن(اما از دور خيلي مشخص نيست)،بقيه هم كوچيكن...!
آيا داروي خاصي رو پيشنهاد مي كنيد؟
:11:

farhad1122
03-02-2010, 13:28
سلام
من بعضی از قسمت های صورتم چربه یا به اصلاح مختلطه. پیشونیم یه خورده چریه ولی پوست بینیم خیلی چربه و مثلا وقتی میرم حموم 2 ساعت بعدش بینیم شروع می کنه به برق زدن(البته به علت چرب بودن نه تمیزی!!!) باید چی کار کنم که پوستم چربیش کم بشه؟ در ضمن من 18 سالمه و صورتم اصلا جوش نداره و فقط چربی روی بینیم اذیتم می کنه. ممنون

S0R3N4
04-02-2010, 12:44
سلام
من هم شبا موقع خواب صورتمو با صابون و لوسیون پاک کننده سنیره (cleansing toner)می شورم
این لوسیون خوبه یا نه؟
منظور شما از بتادین همین بتادین های موجود در داروخانه ها که معمولا برای ضد عفونی کردن زخم ها استفاده میشه .هست ؟
بله،منظورم همون بتادين هاي موجود تو داروخونه هاست...
اگه از اون لوسيون استفاده ميكني نياز به صابون نيست ديگه...
آره،در بين محصولات ايراني بهتر از بقيه هست...

درووود بر شما دكتر جان:31:
بالاخره يكي هم از اين دكترا پيدا شد كه بگه من از دارو هاي شيميايي خوشم نمي آد
آقا من واقعا نوع پوستم رو نمي دونم،مي گند هر پوستي كه جوش داره ،چربهىاما من پوستم چرب نيست و اگه مرطوبش نكنم با مرطوب كننده ها،خشكي خشكي ميشه،اما با اينحال حمام كه ميرم،روي پوستم لايه اي مانند چرك،درست ميشه كه من اونا رو به آرومي با دست پاك مي كنم!!و مي گويند كه اين هم نشانه اي از چرب بودنه!!!!حالا دكي جان،ريش و قيچي دست خودت:31:
البته من منظورم از طبيعي اين بود كه خودمون مثلا با گياها درست كنيم،شما به اين ژل شست و شو اطمينان داريد كه شيميايي نيست و طبيعيه؟؟
بعد نوع اسكار رو هم شوربختانه نمي دونم!اما يكيشون خيلي عميقن(اما از دور خيلي مشخص نيست)،بقيه هم كوچيكن...!
آيا داروي خاصي رو پيشنهاد مي كنيد؟
:11:
مرسي،ولي من حرفي از شيميايي و گياهي نزدم...گاهي وقتا محصولات گياهي قدرت محصولات شيميايي رو ندارن و بر عكس هم ممكنه...
خير،هميشه پوست هاي چرب جوش نميزنه...ولي 90% به بالا پوست چرب ها جوش دارن...
شما ميتوني در طول هفته 2 باز از اسكراب استفاده كني...
يا روزانه صورتت رو با يه ليف حوله اي بسيار بسيار نرم به صورت دوراني و بسيار آرام و بدور از خشونت بشوري...
اسكار رو بايد ببينم...اگه خيلاي عميق باشه تنها راهش درم ابرژن يا ليزر شه...

سلام
من بعضی از قسمت های صورتم چربه یا به اصلاح مختلطه. پیشونیم یه خورده چریه ولی پوست بینیم خیلی چربه و مثلا وقتی میرم حموم 2 ساعت بعدش بینیم شروع می کنه به برق زدن(البته به علت چرب بودن نه تمیزی!!!) باید چی کار کنم که پوستم چربیش کم بشه؟ در ضمن من 18 سالمه و صورتم اصلا جوش نداره و فقط چربی روی بینیم اذیتم می کنه. ممنون
خب...از بين بردن چربي پوست كار بسيار دشوار و پر هزينه اي هست و معمولا به تنيجه نميرسه...
ولي استفاده از قرص هاي ايزوترتينوئين بسيار بسيار موثره ولي خب هم قيمت هاش نجوميه و عوارضش زياده...

farhad1122
04-02-2010, 14:42
خب...از بين بردن چربي پوست كار بسيار دشوار و پر هزينه اي هست و معمولا به تنيجه نميرسه...
ولي استفاده از قرص هاي ايزوترتينوئين بسيار بسيار موثره ولي خب هم قيمت هاش نجوميه و عوارضش زياده...
صابون یا شامپوی خاصی نیست که بتونه کمک کنه؟(تا 10 هزار تومان هم باشه می ارزه) راستی بعد از سن بلوغ چربی روی پوستم کم میشه؟(پایان بلوغ چه سنیه؟ 25 سال؟) اصلا چرا فقط بعضی از قسمت های صورتم چربه و همش چرب نیست؟(دلیل علمیش چیه؟) من تا 14 یا 15 سالگی پوست صورتم کالا طبیعی بود و بعدش چرب شد! راستی چند بار توی تلویزیون شنیدم که مثلا اگه خیار رو رنده کنیم و روی پوست بمالیم باعث بهتر شدن پوست میشه... اینا روی پوست چرب هم تاثیر داره که چربیش رو کم کنه؟ ممنون

S0R3N4
04-02-2010, 18:43
:
صابون یا شامپوی خاصی نیست که بتونه کمک کنه؟(تا 10 هزار تومان هم باشه می ارزه) راستی بعد از سن بلوغ چربی روی پوستم کم میشه؟(پایان بلوغ چه سنیه؟ 25 سال؟) اصلا چرا فقط بعضی از قسمت های صورتم چربه و همش چرب نیست؟(دلیل علمیش چیه؟) من تا 14 یا 15 سالگی پوست صورتم کالا طبیعی بود و بعدش چرب شد! راستی چند بار توی تلویزیون شنیدم که مثلا اگه خیار رو رنده کنیم و روی پوست بمالیم باعث بهتر شدن پوست میشه... اینا روی پوست چرب هم تاثیر داره که چربیش رو کم کنه؟ ممنون

خب،اگه پست قبليم رو بخونين متوجه ميشيد هست يا نه...:31:
در سن بلوغ بدن بيش از حد معمول هورمون تستسترون ترشح ميكنه...اين هورمون باعث چربي پوست صورت ميشه...
معمولا اينطوره...بعد از سن بلوغ بهتر ميشه...ولي باز نميشه با قاطعيت اين حرف رو زد...اگه اينطور بود كه هيچ وقت پوست هاي چرب و فراورده هاش بوجود نميومد...ولي در اين سن ديگه اوج چربيه ديگه...
نظري در مورد اين ماسك ها ندارم ولي ميتونن براي شادابي پوست مفيد باشن...
ر‍ژيم غذايي چرب و بسيار شيرين در جوش و آكنه تاثير نداره ولي در چرب شدن پوست موثره...

saeed258s
06-02-2010, 11:05
مرسي،ولي من حرفي از شيميايي و گياهي نزدم...گاهي وقتا محصولات گياهي قدرت محصولات شيميايي رو ندارن و بر عكس هم ممكنه...
دروود
دکی جون،خوب آیا هموش شیمیایی ها،عوارضی که دارند،می ارزن به اثرشون؟؟!!

لایه بردار؟صابون...یا کرم...چی؟

يا روزانه صورتت رو با يه ليف حوله اي بسيار بسيار نرم به صورت دوراني و بسيار آرام و بدور از خشونت بشوري...
من یک بار همچین کاری کردم،اما فقط تو حمام!!اونم با یه لیف پارچه ای بسیار نرم...اما شوربختانه چنتا اسکار روی صورتم جا موند!!!!!از اون به بعد می ترسم....:41:

farhad1122
07-02-2010, 13:45
ویرایش شد. مدیریت اگه دوست داشت این پست رو پاک کنه!:31:

timsar jackson
07-02-2010, 14:16
پوست صورتی رو که بر اثر زندگی کردن توی مناطق جنوبی کمی تیره شده چه جوری میشه به حالت اول برگردوند؟

مثلا پوست دست یا پا روشنه اما پوست صورت و گردن تیرست که به خاطر آفتابه شدیده...

farhad1122
07-02-2010, 18:14
:

خب،اگه پست قبليم رو بخونين متوجه ميشيد هست يا نه...:31:
در سن بلوغ بدن بيش از حد معمول هورمون تستسترون ترشح ميكنه...اين هورمون باعث چربي پوست صورت ميشه...
معمولا اينطوره...بعد از سن بلوغ بهتر ميشه...ولي باز نميشه با قاطعيت اين حرف رو زد...اگه اينطور بود كه هيچ وقت پوست هاي چرب و فراورده هاش بوجود نميومد...ولي در اين سن ديگه اوج چربيه ديگه...
نظري در مورد اين ماسك ها ندارم ولي ميتونن براي شادابي پوست مفيد باشن...
ر‍ژيم غذايي چرب و بسيار شيرين در جوش و آكنه تاثير نداره ولي در چرب شدن پوست موثره...
پست های قبلی رو خوندم. گفته بودین که صابون به خاطر قلیایی بودن خوب نیست اما یه لوسیون به اسم cleansing toner خیلی مفیده.(همینارو گفته بودین بخونم دیگه نه؟!!) اگه میشه بگید قیمتش حدودا چنده؟ ساخت کدوم کشوره؟ راحت میشه از داروخانه ها خرید یا کمیابه؟ و برای پوست من که فقط چربه و اصلا جوش نداره مفیده؟(همه ی پوست صورتم هم چرب نیست و فقط بینیم خیلی چربه!) هیچ عوارضی هم نداره دیگه نه؟ و اگه خریدم فقط روی پوست بینیم بزنم یا روی کل صورتم؟ ممنون

dsa dsa
07-02-2010, 18:58
KIA Beauty Goldstar
10 هزارتومان ..

عالیه برای لک / جوش / پاک کردن چربی های اضافی صورت و روشن کننده پوست / تقویت پوست و...

چیزایی دیگه به درد نمی خورن..

hosseinmusicmaster
07-02-2010, 19:15
راجع به پوست پوست شدن صورت هم اگه مطلبی دارید بزارید
ممنون

satrianism
07-02-2010, 21:48
سلام برای رفع جوشهای ریز سیاه که در مناطق سرد روی صورت میزنه باید چیکار کرد.ممنون از تایپیک

Tyler Durden
07-02-2010, 22:15
پست های قبلی رو خوندم. گفته بودین که صابون به خاطر قلیایی بودن خوب نیست اما یه لوسیون به اسم cleansing toner خیلی مفیده.(همینارو گفته بودین بخونم دیگه نه؟!!) اگه میشه بگید قیمتش حدودا چنده؟ ساخت کدوم کشوره؟ راحت میشه از داروخانه ها خرید یا کمیابه؟ و برای پوست من که فقط چربه و اصلا جوش نداره مفیده؟(همه ی پوست صورتم هم چرب نیست و فقط بینیم خیلی چربه!) هیچ عوارضی هم نداره دیگه نه؟ و اگه خریدم فقط روی پوست بینیم بزنم یا روی کل صورتم؟ ممنون

من لوسیون سینره خریدم از داروخونه 2900 تومن.:27:

saeed258s
08-02-2010, 00:44
ببین چطوره؟

Tyler Durden
08-02-2010, 11:51
دو روز بیشتر نیست که استفاده میکنم، فعلا که تغییری تو صورتم ندیدم!

timsar jackson
08-02-2010, 12:21
پوست صورتی رو که بر اثر زندگی کردن توی مناطق جنوبی کمی تیره شده چه جوری میشه به حالت اول برگردوند؟

لطفا یکی جواب بده..

dsa dsa
08-02-2010, 12:58
باید بری دکتر و استفاده از لایه برداری و کرم های روشن کننده..

S0R3N4
08-02-2010, 18:33

خب،لصفا هر کی از اینجور سوالا میکنه بگه تا چقدر میخواد پول خرج کنه...محصول داریم تا محصول...

نه نه نه!face wash cinere بگو تو داروخونه...

سلام برای رفع جوشهای ریز سیاه که در مناطق سرد روی صورت میزنه باید چیکار کرد.ممنون از تایپیک
مناطق سرد منظورتون چیه؟شما میتونید از چسب های مخصوص این کار یا از اسکراب استفاده کنید...

راجع به پوست پوست شدن صورت هم اگه مطلبی دارید بزارید
ممنون

به دلیل خشکی پوست این اتفاق افتاده؟استفاده از مرطوب کننده ی خوب کافیه...

timsar jackson
08-02-2010, 20:25
خب،لصفا هر کی از اینجور سوالا میکنه بگه تا چقدر میخواد پول خرج کنه...محصول داریم تا محصول...

پولش مهم نیس..

saeed258s
08-02-2010, 20:27
دروود

من یک بار همچین کاری کردم،اما فقط تو حمام!!اونم با یه لیف پارچه ای بسیار نرم...اما شوربختانه چنتا اسکار روی صورتم جا موند!!!!!از اون به بعد می ترسم....:41:
دروود
دکی جان،این ارسال منو پاسخ نمیدین؟

4230426
09-02-2010, 15:10
سلام من دختری 18 ساله سالهاست که کم خونی Ferritin (ECL) 6.81 بی حالی شدید و لاغر و ضمنا پوستم خصوصا شکم و ناحیه گردن و تاحدودی پشت کمرم لکه های سیاه رنگی زیر پوست فرا گرفته. اخیرا کپسولهای FEEFUL روزانه 2 عدد مصرف میکنم و سردرد دارم راهنمایی فرمایید داروهای دیگر بهتر وجود دارد و همچنین میزان مصرف آن رو در این تاپیک قرار بدید. در ضمن این کبودی شکم تا گردن که تا حالا داروهای کرم موضعی موثر ننبوده همچنین صابون گلستریل و داروهای ترکیبی نتیجه نداد. آیا کبودی شکم از عارضه کم خونی من آمده؟با تشکر

farhad1122
10-02-2010, 13:01
نه نه نه!face wash cinere بگو تو داروخونه...

از راهمماییتون ممنون. اما ای کاش علاوه بر این راهنمایی مختصر اما خوب و مفیدتون ، این همه سوالی رو که پرسیده بودم هم جواب می دادین...

---------- Post added at 01:01 PM ---------- Previous post was at 12:57 PM ----------

ممنون که جواب دادی. اگه ممکن بود لطفا چند روز دیگه یه خبری بدین که چه تاثیری روی پوستتون گذاشت تا اگه خوب بود برم بخرم. ممنون

S0R3N4
11-02-2010, 10:49
دروود

من یک بار همچین کاری کردم،اما فقط تو حمام!!اونم با یه لیف پارچه ای بسیار نرم...اما شوربختانه چنتا اسکار روی صورتم جا موند!!!!!از اون به بعد می ترسم....
بچه ها شرمنده ام به خدا
يه دفعه تاپيك شلوغ شد و خيلي از قلم افتاد
گفتم كه دوست عزيز
نبايد خشن بسابي پوستت رو
طوري كه اصلا احساس نكني داري با ليف اين كارو ميكني...خيلي آروم و به صورت دوراني ...

سلام من دختری 18 ساله سالهاست که کم خونی Ferritin (ECL) 6.81 بی حالی شدید و لاغر و ضمنا پوستم خصوصا شکم و ناحیه گردن و تاحدودی پشت کمرم لکه های سیاه رنگی زیر پوست فرا گرفته. اخیرا کپسولهای FEEFUL روزانه 2 عدد مصرف میکنم و سردرد دارم راهنمایی فرمایید داروهای دیگر بهتر وجود دارد و همچنین میزان مصرف آن رو در این تاپیک قرار بدید. در ضمن این کبودی شکم تا گردن که تا حالا داروهای کرم موضعی موثر ننبوده همچنین صابون گلستریل و داروهای ترکیبی نتیجه نداد. آیا کبودی شکم از عارضه کم خونی من آمده؟با تشکر
این دارو حاوی آهن و فولیک اسید است - در صورتیکه نیاز به مصرف آهن وجود نداشته باشد آهن در بعضی از بافتها رسوب کرده و اضافه بار آهن ایجاد می شود - اما فولیک اسید توسط ادرار دفع می گردد
استفاده آن در خانمها قبل از سن یائسگی و یا پس از آن در صورت وجود کم خونی بلامانع است - در صورتیکه کم خونی وجود نداشته باشد و یا فرد دچار کم خونی های خاص مانند تالاسمی مینور و...باشد آهن موجود در آن مصرف نشده و در بافتها رسوب می کند - در غیر این صورت عوارضی ندارد
كبودي هاي بدن شما بايد از نزديك معاينه شه...جواب قطعي ندارم واسش تا نبينم...

منظورتون اون face wash gel هست؟منتظريد تا با اين چربي صورتتون رو خوب كنيد؟
خير،با اين چيزا نميشه از شر ترشح غدد سباسه جلوگيري كرد...با اين محصول فقط ميتونين چربي ها رو پاك كنيد از رو صورتتون!اگه تو سن لوغ هستيد پيشنهاد ميكنم كه فعلا منتظر بمونين تا فعاليت غدد جنسي شما به حالت اوليه برگرده و بعد به فكر در مان باشيد چون فعلا فقط وقت تلف كردنه...(به جز خوردن قرص هاي گرون قيمت و پر عوارض ايزوترتينوئين ) و بهتره فعلا فقط كنترل شه...

S0R3N4
11-02-2010, 11:09
پولش مهم نیس..

استفاده از كرم depiderm از كمپاني فرانسوي و معروف uraige به مدت 2-4 ماه
روزي 2 بار
صبح و عصر
قيمت 25 ml هست حدودا 30 هزاتومان...
فك كن چقدر باس تو اين 4 ماه بخري ديگه...

saeed258s
13-02-2010, 01:34

دروود
دکی جان،فرمودید که از لایه بردار استفاده کنم؟اما چی؟صابون،کرم...،چه برندی؟چند درصد..؟
با عکس میشه گفت که چه نوع اسکاریه؟
بلاخره من از چی استفاده کنم؟لوسیون پاک کننده،یا ژل شست و شو؟هرکدوم که بهتره!!پولش هم مهم نیست دکی جون.
سپاس

anti_girl
13-02-2010, 01:42
سلام
بچه ها روی پوست صورتم که نه ولی روی بدنم یه خشکی میزنه گاهی خودش ترک ترک میشه سفیدک میزنه و میخاره!!!
کسی دلیلش رو نمیدونه؟

Marichka
14-02-2010, 16:26
سلام دوستان

لطفا تمامی پرسش ها و پاسخ های مرتبط با پوست صورت رو از این به بعد در این تاپیک مطرح و پیگیری بفرمایید.

با تشکر و موفق باشید :)

.:HAMED:.
14-02-2010, 16:53
علت جوش (آکنه) چیه اصلا؟
اگه به صورت غده ای در صورت دیده بشه (کیسه دار) چیکار باید کرد؟(مراجعه به پزشک آخرین راه حل است)
ممنون

Life24
18-02-2010, 21:48
با درود

من یک لکه جدیدا امده رو صورتم :41:
لکه قهوه ای مایل به سیاه هست
چه کنم؟
برم دکتر پوست؟
درمان داره بریم دکتر؟ یا بگیر نگیر هست؟
تا جایی که میدونم جای جوش خوب شدنش 50 % 50% هست
لک هرو نمیدونم
اگر بمونه خیلی بد میشه که

Life24
19-02-2010, 11:57
لکه ثمل این حالت هست که داخلش خون مردگی هست این جوری
این میره یا نه؟
برم دکتر؟
چه کنم؟

morsadr
19-02-2010, 13:09
اندازه این لکه چقدره و چه مدته که ایجاد شده ؟ آیا رو به بزرگ شدنه یا خیر ؟ تغییر رنگ داشته یا خیر ؟ علایم دیگر مثل خارش سوزش و یا درد ندارد ؟ آیا مطمن هستید خون مردگی نیست ؟
البته در هر صورت بهتره توسط یک پزشک معاینه بشین و نوع بیماری دقیقتر مشخص بشه.

Life24
19-02-2010, 13:50
اندازه این لکه چقدره و چه مدته که ایجاد شده ؟ آیا رو به بزرگ شدنه یا خیر ؟ تغییر رنگ داشته یا خیر ؟ علایم دیگر مثل خارش سوزش و یا درد ندارد ؟ آیا مطمن هستید خون مردگی نیست ؟
البته در هر صورت بهتره توسط یک پزشک معاینه بشین و نوع بیماری دقیقتر مشخص بشه.
با سلام
یک هفته ده روزی هست
غلط نکنم انگل جوش صورت دادم
لکه شده
باز خداروشکر سوراخ نشد :18::41:
نمیدونم والا خون مردگی باشه بهتره نه؟ خوب میشه چند هفته دیگه

morsadr
19-02-2010, 14:16
ببخشید متوجه نشدم . "انگل جوش صورت دادم " یعنی چی ؟:18:

Life24
19-02-2010, 14:59
ببخشید متوجه نشدم . "انگل جوش صورت دادم " یعنی چی ؟:18:
angol:2::2:

shahramcat
19-02-2010, 15:16
معمولا با لیزر به راحتی از بین میره .......

Life24
19-02-2010, 15:53
معمولا با لیزر به راحتی از بین میره .......
:18:
لیزر ؟ یعنی راهی نداره
شانس ببین
چند خرجشه؟

SIMON137
19-02-2010, 16:02
شنیدم یکی میگفت برای رفع جوش از الکل کامفر استفاده کن + ماسک آلوورا :دی
جواب میده اینا ؟

morsadr
19-02-2010, 18:13
اگر دقیقا همان مکان دستکاری جوش اینطور شده احتمالا خونریزی زیر جلدی و خون مردگیه و بتدریج خودبخود ممکنه از بین بره . گاهی اوقات این دستکاری ها میتونه مدت طولانی جاش باقی بمونه .فعلا میتونید صبر کنید ببنید چه تغییری ایجاد میشه.
در مورد لیزر باید بگم که ضایعات ثابت پوستی که با دارو ها برطرف نمی شوند و یا اسکار جوشها و زخمهای قدیمی را می تواند از بین ببرد. فعلا اصلا بهش فکر نکنید .
بازم میگه این لکه اول باید دیده بشه تا تشخیص داده بشه اینهای که گفته می شه همه حدس و گمانه.

mehdi30nema
20-02-2010, 16:07
من 25 سال سن دارم و تا حالا سابقه جوش روی صورت نداشتم . ولی حدود 3 ماه هست که جوش هایی روی صورتم در آمد و به دکتر مراجعه کردم که کرم anti acne ericeh و یک صابون آلمانی بهم داد که زیاد فرقی نکرد . بعد دوباره پیش دکتر رفتم و اینبار یک ژل برای شستشوی صورت داد و یک نوع کپسول که فعلا فقط ژل را میزنم ، چون کپسول خیلی گرون بود ( 20 تا 60 هزار تومان ) و باید برم یک روز تایید کنم تا بتونم ارزون تر بخرم .
حالا سوالم اینه که جوش زدن های من خیلی کمتر شده ولی جوش هایی که قبلا زدم جاشون مونده . فکر میکنید مشکل چیه و چی کار باید بکنم ؟
باتشکر

Life24
20-02-2010, 16:08
من 25 سال سن دارم و تا حالا سابقه جوش روی صورت نداشتم . ولی حدود 3 ماه هست که جوش هایی روی صورتم در آمد و به دکتر مراجعه کردم که کرم anti acne ericeh و یک صابون آلمانی بهم داد که زیاد فرقی نکرد . بعد دوباره پیش دکتر رفتم و اینبار یک ژل برای شستشوی صورت داد و یک نوع کپسول که فعلا فقط ژل را میزنم ، چون کپسول خیلی گرون بود ( 20 تا 60 هزار تومان ) و باید برم یک روز تایید کنم تا بتونم ارزون تر بخرم .
حالا سوالم اینه که جوش زدن های من خیلی کمتر شده ولی جوش هایی که قبلا زدم جاشون مونده . فکر میکنید مشکل چیه و چی کار باید بکنم ؟
باتشکر
میگن این کپسول های ضد جوش خوب نیست
نازا میکنه

reza2pars
21-02-2010, 11:56
سلام من دوتا مشکل دارم یکی چربی شدید پوستم هست که نمیدونم چه جوری رفعش کنم دومی هم جای چند تا جوش هست از دوران بلوغ گه البته بیشتر برآمدگی جوش هست تا تیرگی یا قرمزی .اگه کسی راه حلی داره ممنون میشم کمک کنه؟

AB
21-02-2010, 12:50
شنیدم یکی میگفت برای رفع جوش از الکل کامفر استفاده کن + ماسک آلوورا :دی
جواب میده اینا ؟

الکل از هر نوعی پوستتون رو تیره و خشک میکنه.بهترین راه رعایت بهداشت پوست هست.

اگه پوستتون چربه میتونین با صابون معمولی و کیسه (تور پرده بهتره) صورتتون رو روزی 2-3 بار بشورین.

Tyler Durden
25-02-2010, 23:43
لکه های روی صورت که از جوش های دست کاری شده قدیمی بجا مونده رو چجوری میشه از بین برد؟
سریعترین راه چیه؟ هزینش مهم نیست.

SIMON137
25-02-2010, 23:47
الکل از هر نوعی پوستتون رو تیره و خشک میکنه.بهترین راه رعایت بهداشت پوست هست.

اگه پوستتون چربه میتونین با صابون معمولی و کیسه (تور پرده بهتره) صورتتون رو روزی 2-3 بار بشورین.
این آلوئه ورا چی ؟ اونم بده ؟

26-02-2010, 10:58
میگن این کپسول های ضد جوش خوب نیست
نازا میکنه
البته داروي بسيار خطرناكي هم محسوب ميشه.خصوصا 20 ميلي هاش
يعني از خطر تولد نوزاد ناقض بگير تا سستي بدن و خرابي كبد(عاميانه) و از كار افتادن كليه تا تاري ديد و كندي شنوايي و مرگ:دي

AB
26-02-2010, 11:00
این آلوئه ورا چی ؟ اونم بده ؟

آلوئه ورا سمی نیست و اثرات جانبی نداره.(البته مقدار زیادش داره.)

در ضمن خاصیت آنتی باکتریال هم داره که برای اونایی که جوش هاشون از نوع باکتریایی هست میتونه موثر باشه.

شما باید اول بدونین که عامل جوشتون باکتری هست یا قارچ بعدا به تناسب اون نوع درمان رو تعیین کنین.

معمولا جوش هایی که تو دوران بلوغ و جوانی درمیان عامل باکتری دارن و آلوئه ورا میتونه برای کم کردن تعدادشون موثر باشه.

ولی بهترین راه رعایت بهداشت روزانه هست.

درمان دارویی هم میشه انجام داد ولی از اونجایی که اثرات جانبیش بیشتره به هیچ وجه توصیه نمیشه.

26-02-2010, 11:06
Danial_Hiv
عزيز اوني كه ميگي الان يادم افتاد به احتمال زياد خون مردگيه!!
اصلا نگران نباش
من چند هفته پيش متوجه شدم جاي جوشي كه ديشبش از بين رفته بود سياه شده (اندازه يه نقطه) كه اين سياهي كم كم به داخلپوست داشت برميگشت كه با ناخن پوست رو كه جدا كردم از بين رفت
يكي هم كه رو پيشونيم بود الان دو سه ميلي از سطح پوستم داخلتر شده.نميدونم چطوري از بين ببرمش

mehdi30nema
27-02-2010, 21:31
دوستان خواهشا یکی بگه چه طور جای جوش را از بین ببرم ؟
من چند تا جوش زدم ولی جاش مونده بعد از اینکه مدت طولانی هم گذشته .

28-02-2010, 17:18
دوستان خواهشا یکی بگه چه طور جای جوش را از بین ببرم ؟
من چند تا جوش زدم ولی جاش مونده بعد از اینکه مدت طولانی هم گذشته .
دقيقا من اين سوالو دارم.

dsa dsa
28-02-2010, 18:48
استفاده از صابون kia beauty !
شست و شوی زیاد ..
دکتر.

استفاده از مواد ویتامین دار E هم خوبه ..

saeed258s
01-03-2010, 17:30
استفاده از صابون kia beauty !
شست و شوی زیاد ..
دکتر.

استفاده از مواد ویتامین دار E هم خوبه ..

دروود این صابون تا چه اندازه در این زمینه توانا است؟قیمتت این صابون چند است؟ساخت کجا است؟

01-03-2010, 19:26
البته اينم بگم كه از كسايي كه از اينجور صابوا استفاده كردن پرسيدم گفتن كم تاثير گذاشته

!Sohrab!
02-03-2010, 20:13
سلام دوستان
من با اینکه الان 17 سالم هست ولی‌ هنوز یه لاخ ریش هم روی صورتم در نیاوردم دوستام تو دبیرستان هی‌ بهم میگن تو کی‌ می‌خوای بالاخره ریش در بیاری...
می‌خواستم ببینم دارویی پمادی چیزی هست که باعث رویش مو روی صورت بشه؟البته نمی‌خوام عوارض جانبی داشته باشه ها.
ممننون از همتون
:11::11:

AB
02-03-2010, 21:48
سلام دوستان
من با اینکه الان 17 سالم هست ولی‌ هنوز یه لاخ ریش هم روی صورتم در نیاوردم دوستام تو دبیرستان هی‌ بهم میگن تو کی‌ می‌خوای بالاخره ریش در بیاری...
می‌خواستم ببینم دارویی پمادی چیزی هست که باعث رویش مو روی صورت بشه؟البته نمی‌خوام عوارض جانبی داشته باشه ها.
ممننون از همتون
:11::11:

تنها راهش صبر کردنه.یکی دو سال(حداقل) صبر کن درست میشه.