PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش BookManager2.6

Zoomin
13-08-2008, 19:48
سلام اين آموزش قبلا در یک فورم توضیح داده شده بود اما گفتم اگه به عنوان یک موضع جداگانه توضیح داده بشه بهتره.
اينم از آموزش BookManager :
در این الف كاربري هر كليدي رو با توجه به نوع منويي كه رو گوشيتون نصبه ميتونين تغيير بدين

اگه فايل Menu.ml كه توي شاخه ي منو هست رو با notepad باز كنين يا با Mobyexplorer گوشيتون اونو باز كنين متوجه ميشين هر كاربري در گوشيتون كه به نوعي به منوي شما ربط داشته باشه توي اين فايل اومده. حالا اگه اسم اون كاربري رو بدونين و بخواين با فشار كوتاه يا طولاني كليدي اون كاربري اجرا بشه ميتونين توي فايل BookMan.ini اون اسم روروبروي كليد مورد نظر بنويسين بعد Save كنين وبا Bookmanager اجراش كنين. مراحل رو بصورت عكس گذاشتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من براي منويي كه خودم طراحيش كردم و هميشه هم روي گوشيمه توضيح ميدم
1.اول اين منو رو بايد بريزين رو گوشي :
2.حالا اين الف رو : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. مثلا ميخوايم با فشار طولاني كليد 3 راديو اجرا شه.

اسم اين كاربري توي فايل Menu.ml به شكل <element id="FMRadio"> هست :
FMRadio رو باید تو Bookman.ini کپی کنین بصورت زیر (در مرحله 4)

4.فايل Bookman.ini رو باز کرده
اسم كاربري مورد نظر رو(FMRadio) روبروي كليد 3 مينويسيم
حروف كوچك و بزرگ دقيقا به شكل نوشته شده در
فايل Menu.ml باشند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر كاربريي كه خواستين ميتونين بزارين
تا با فشردن كوتاه كليد مورد نظر اجرا شود :
*اگر بخوايين براي Elf هايي كه تو پوشه ي zbin شما هستن كليدي تعريف كنين بايداسم elf مورى نظر بصورتی که در عکس نشان داده شده روبروي كليد مورد نظر بعد از \ با پسوند .elf نوشته شوند :

*هر جاي گوشيتون كه ميرين اسمشو تو bookmanager مينويسه اگر بخوایین به جای اون اسم ، اسم دلخواه شما رو بنویسه بصورتی که در عکس نشان داده شده اون اسم رو باحروف كوچک یا بزرگی که تو bookmanager مينويسه بنويسين بعد به اسم دلخواه تغییر نامش بدین :
برای اینکه با منوی من و bookmanager ی که من ویرایشش کردم کار کنین باید برنامه هایی که تو عکسه رو گوشیتون نصب باشه:
آموزش و منویی که گذاشتم واسه k800 يها و k810 هاست .!!!! چون ماها خیلی مظلو م واقع شدیم!!!!! و کسی راجع به k800_k810 الفي معرفي نميكنه و توضيحي هم نميده.
پس فايل bookman.ini هم برای این نوع گوشیها (240*320ها) ویرایش شده .
البته یه ذره شوخی کردم مقداری امیدوار باشین تمامی مراحل برای تمام گوشیها به همین صورته فقط همونطور که میدونین فایل Menu.ml در گوشیها ی مختلف فرق داره فقط کافیه فایل منوی گوشی خودتون رو باز کنین و توی bookman.ini ...... مراحل مثل قبل هست.
برنامه ها رو از این مسیر Jar/Applications در سایت زیر میتونید بگیرید :
Zoomin.4shared.com