PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Half-Life 2

Don Thomas
12-08-2008, 01:00
سلام دوستان

هر چند این بازی قدیمی شده , ولی باور کنید من هنوز فرصت انجام آن را پیدا نکرده بودم ...

چند روز پیش هم این بازی رو نصب کردم و این هم تاپیک مربوطه ...

برای بحث و تبادل نظر و راهنمایی مراحل :46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تاپیک فقط در مورد Half-Life® 2 میباشد نه اپیزود های آن!

Half-Life 2: Episode One

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HALF LIFE 2 : Episode Two

Don Thomas
12-08-2008, 01:09
مطالبی که در ادامه خواهید دید برگرفته از این وبلاگ می باشد ...

در سال 1998 انقلابي به نام Half-Life توانست سبك اكشن ماجراجويي اول شخصي (FPS) را دگرگون سازد و تبديل به اسطوره اين سبك از بازيها شود . اكنون 6 سال است كه صحبت از انقلابي ديگر بين كاربران و طرفداران و علاقمندان اين سبك است . و اين انقلاب چيزي جز نسخه دوم Half-Life نيست . اما اين بار Half-Life 2 بازگشته تا همزمان انقلابي در بازيهاي اكشن اول شخص و بازيهاي شبكه اي به راه بيندازد . البته بايد اعتراف كرد كه Half-Life 2 در بخش تك كاربره بسيار موفق تر از چند نفره بوده . كه در ادامه مقاله به امكانات بازي بصورت چند نفره بيشتر خواهيم پرداخت . Half-Life همانطور كه پيش بيني مي شد توانست رقباي اصلي و قدرتمند خود را همچون Doom 3 و Far Cry كنار بزند و از آنها پيشي بگيرد و باز هم مقام اول اين گروه را از آن خود كند .

سير داستاني
مطمئنا تنها چيزي كه hl2 كم داشت سير داستاني خوب بود . داستان اين نسخه تا آخرين لحظات گنگ و نامفهوم است و بيشتر به جواب دادن به سوالاتي كه از نسخه پيشين در ذهن كاربران نقش بسته بود ، مي پردازد . در پايان نسخه اول شما مي توانستيد به G-Man دو پاسخ مختلف را ارائه كنيد . كه يكي از آنها همكاري و ديگري مرگ بود . در ابتداي اين نسخه G-Man را در مقابل خود خواهيد ديد و بازي به شما نشان مي دهد كه شما مورد اول يعني همكاري با G-Man را انتخاب كرده ايد . در واقع داستان بازي بيشتر حول پاسخ دادن به اينكه چرا شما مجبور شديد با G-Man همكاري كنيد ، مي باشد . شماي كلي داستان از اين قرار است كه Gordon Freeman يك محقق است كه در مكاني درست در زماني غلت واقع شده است و يا در واقع در زمان گم شده است. Gordon Freeman سهوا موجب بوجود آمدن موجودات بيگانه وحشتناكي مي شود كه به مركز پژوهشي تپه سياه سرازير مي شوند و انبار مهمات را نيز در دسترس مي گيرند .

اين موضوع باعث نگراني دولت مي شود و مامورين عمليات سياه كه حرفه اي ترين و قويترين نيروهاي دولت هستند به دنبال اين موجودات ، Freeman و هر انساني كه شاهد اين قضايا بوده وارد عمل مي شوند . و در واقع ورود Gordon به شهر 17 شروع يك انقلاب در بازيهاي كامپيوتري است .

Don Thomas
12-08-2008, 01:12
گرافيك ، جلوه هاي ويژه و نورپردازي
گرافيك Half-Life 2 فوق العاده بود . واقعا به قلم در آوردن نكات گرافيكي اين بازي كار بسيار سختي است ! محيط بازي بسيار وسيع است و شما قادريد در محيطي حركت كنيد كه تمام اشيا و آبجكت هاي آن قابل حركت و استفاده هستند . كه در خيلي از قمست ها نيز مي توانيد با كمك همين اشيا راه را براي خود باز كنيد . در واقع از تمامي اجزايي كه در محيط اين بازي مي بينيد ، مي توانيد استفاده كنيد و فيزيك تحقق گرايي در اين بازي بخوبي ديده مي شود . طراحي محيط فوق العاده انجام شده است و به تمامي جزئيات توجه شده است بطوريكه حتي مي توانيد ترك هاي ديوار را نيز ببينيد ! نكته جالب اين جاست كه به هيچ وجه احساس تكراري بودن شكل و شمايل ديوار ها در بازي بشما دست نخواهد داد و دقيقا مانند اين است كه زمينه هر كدام از ديوارها بصورت مجزا از ديوار ديگر طراحي شده است . طراحي اسلحه ها نيز بخوبي انجام شده است و افكتهاي ناشي از تير اندازي نيز وسيله اي است براي خلق صحنه هايي كه تابحال در هيچ بازي اي نديده ايد .

طراحي كاراكتر ها فوق العاده انجام شده است و براحتي قارد به تشخيص اجزاي بدن آنها هستيد . به عنوان مثال قادر به ديدن فاصله بين انگشتان شخصيت ها نيز هستيد . افكتها و جلوه هاي ويژه بكار رفته در بازي نيز فوق العاده است . از جمله افكتها و جلوه هاي ويژه بازي مي توان به آبها در بازي اشاره كرد . طراحي آبها در بازي خيره كننده است و جرات مي توان گفت تا بحال در هيچ بازي كامپيوتري اي چنين چيزي را نديده ايم . آبها تقريبا بي رنگ هستند و براحتي قادر به ديدن اجزاي زير آب هستيد . موج نقش بسته بر روي آب نيز فوق العاده است و با حركات مختلف وضعيت موج نيز برهرم مي خورد . در زير درياهاي بازي نيز مي توانيد براحتي سنگ هاي كف دريا را ببينيد كه هيچ چيزي از نمونه واقعي كم ندارند ! از گرافيك Half-Life مي توان به عنوان موفق ترين قسمت نام برد.

از ديگر افكت هاي فوق العاده بازي مي توان به انعكاس محيط بازي در آينه ها و شيشه ها اشاره كرد كه با حركت شما طيفي از محيط پشت سر با حركات تند در شيشه نمايان مي گردد . تمامي اين افكت ها و جلوه هاي ويژه را مي توان مديون برنامه نويسي قوي و مرتبط با Direct'x9 دانست .

Don Thomas
12-08-2008, 01:14
هوش مصنوعي
هوش مصنوعي بازي فوق العاده بالاست كه توجه شما را به مثال هايي در اين زمينه جلب مي كنم . در يكي از صحنه ها شاهد فرار Freeman از دست گام زننده غول پيكر هستيم و Freeman خود را در زير يك پل مخفي مي كند . انتظار مي رفت كه گام زننده در پيدا كردن Freeman ناتوان بماند . اما در كمال تعجب مشاهده مي كنيم كه گام زننده از پا خم مي شود و زير پل را جستجو مي كند و به تعقيب خود ميپردازد . و يا مثلا در جايي وارد يك راهرو مي شويد ولي ناگهان درهاي راهرو به هم كوبيده مي شود شما نيز براي اطمينان داخل يكي از اطاقها مخفي مي شويد . خب انتظار مي رود كه موجود بيگانه بعد از چك كردن منطقه به جاي خود بازگردد اما اين بار اشتباه كرديد !!! موجود بيگانه با شكستن تمام درها و پنجره هاي اطاقهاي راهرو با وسيله اي شبيه دوربين وارد آنها شده و شروع به اسكن كردن تمام اطاق مي كند. تيم سربازان عمليات سياه به صورت گروهي حمله مي كنند و مهارتهاي خاصي در محاصره همه جانبه منطقه دارند .

صداگذاري
صداگذاري بازي نيز چيزي از گرافيك آن كم ندارد . افكتهاي صدا در بازي فوق العاده است . به عنوان مثال در هنگام تير اندازي در زير آب صداي گلوله به صورت خفيف و با حركت به گوشتان خواهد خورد . صداهاي شليك نيز در بازي به خوبي شنيده مي شود و صدا ها بسته به نوع باز و بسته بودن محيط بم و... مي شوند . صداي شخصيت ها نيز با حركت لب آنها بسيار هماهنگ است و حركت لب شخصيت بسته به نوع زبان انتخاب شده در بازي حركت مي كند . نكته جالب در صداگذاري اين جاست كه حتي وضعيت قرار گرفتن شما نيز در بلندي صداي شنيده شده فرق خواهد داشت . به عنوان مثال اگر دو شخصيت در بازي بصورت همزمان در مقابل شما قرار گرفته باشند صداي شخصيتي را بلندتر خواهيد شنيد كه به او نگاه مي كنيد !

Don Thomas
12-08-2008, 01:15

بازي چند نفره
نسخه چند نفره اين بازي Counter Strike : Source نام دارد كه نسخه جديدي از سري بازي پرطرفدار Counter Strike مي باشد كه موتور گرافيكي آن از HL2 تغذيه مي كند . دقيقا مي توانيد حقيقت فيزيك گرايي را در اين قسمت هم ببينيد . اين بازي از لحاظ گرافيك پيشرفت فوق العاده اي داشته است . اما هنوز نتوانسته جاي خود را بين كاربران پيدا كند و بر خلاف چيزي كه فكر مي كرديم نتوانست پايه گذار تحول در زمينه چند نفره باشد .

گستره بازي
HL2 شامل 12 قسمت اصلي مي باشد كه هر كدام داراي زير شاخه هايي هستند . زماني مفيد براي به پايان رسانيدن بازي 23 ساعت مي باشد . زمان يادگيري بازي در قسمت تك نفره چيزي حدود نيم ساعت و در قسمت چند نفره زماني حدود 1 ساعت است .

Don Thomas
12-08-2008, 01:21
و اما حالا کجای بازی هستم ...

مرحله ای هستم که سوار بر قایق بادی شده و مسر پر پیچ و خمی رو تا اینجا پشت سر گذاشته ام ... :46:

معماهای تقریبا خوبی داشته ... آخرین آن هم نحوه بازکردن درب کانال بود که دستگیره فلکه اصلی آن خراب شده بود و می بایست با منفجر کردن یکی دو بشکه ! تیر آهنهای متصل به جرسقیل رو به راه بیاندازم تا دروازه باز شود ...:27:

:18:

یه مشکل اساسی هم وجود دارد و آن پیغام AI disable می باشد :41:

هر سری که بازی رو شروع می کنم , مجبورم این کد رو وارد کنم تا موجودات اطراف به حرکت بیافتند ...:2:

Optimus Prime
12-08-2008, 01:32
1 . دوست من فکر کنم تاپیک داشتیم .
2 . داستانی که نقل کردی به درد خود نویسندش می خوره. داستان دقیقو می خواهی بگرد تو تاپیک ها Half-Life من نوشتم.
3 . در مورد مشکل شما خرید نسخه های جدید یا استفاده از فایل زیر توصیه می گردد :

این فایل exe را در جایی که Exe اصلی وجود داره کپی کن و فقط این فایلو اجرا کن اگر نشد بهم بگو تا یه کار دیگه بگم بکنی.

Don Thomas
13-08-2008, 06:15
در مورد داستان ... این پیش درآمدی بود برای افتتاح تاپیک ... وگرنه اصل کار انجام مراحل و رفع اشکالات می باشد ...

در مورد مشکل شما خرید نسخه های جدید یا استفاده از فایل زیر توصیه می گردد :

دانلود کردم و تا فردا نتیجه رو اعلام می کنم ...

ممنون از توجه ات .:20:

aRThaS_08
13-08-2008, 06:45
دوست عزیز خیلی وقته تو انجمن بازی سر نزدم ولی فکر کنم قبلنا تاپیک داشت

قبل از ایجاد تاپیک ، انجمن مربوطه رو سرچ کنید

Don Thomas
15-08-2008, 02:05
Optimus Prime
در مورد مشکل شما خرید نسخه های جدید یا استفاده از فایل زیر توصیه می گردد :

فوق العاده بود ...

اصلا به طور کل متحول شد ...!!!

منوی به این زیبایی داشت و من نمی دانستم :41:

ممنون ...

aRThaS_08
دوست عزیز خیلی وقته تو انجمن بازی سر نزدم ولی فکر کنم قبلنا تاپیک داشت

قبل از ایجاد تاپیک ، انجمن مربوطه رو سرچ کنید

عجب !

Optimus Prime
15-08-2008, 10:24
دوست عزیز اگر شما بتوانید نسخه جدید Half-Life 2 که در پکیج Orange Box بود گیر بیاورید ( بسته بازی که 5 تا بازی داشت :)

Half-Life 2
Half-Life 2 Episode One
Half-Life 2 Episode Two
Portal
Team Fortress 2
هم کاملتر است هم گرافیک ارتقا یافته به اضافه افکت های زیباتر انفجار و صداهای جدیدتر دارد.
در ضمن من دقت نکرده بودم ولی تلفظ صحیح اسم بازی هاف لایف (L خوانده نمی شود) اگر تلفظ هاف به هف (فتحه بگزارید) نزدیکتر شود صحیحتر است.

Don Thomas
16-08-2008, 05:27
Optimus Prime

ممنون دوست من ... فقط یه مشکل خیلی کوچیکی به وجود آمده و آن لود خیلی کند بازی است ... حالا نمی دونم عیب از سخت افزار من هست یا مربوط به این فایل اجرایی می شه ... شایدم چون تمام بافت ها حالا خیلی بهتر مشخص می شوند اینگونه شده ...

سیستم :
128 گرافیک
756 رم
1.4 سی پی یو

ممنون .

Don Thomas
16-08-2008, 05:31
گزارش پیشرفت مراحل بازی :

خب هنوز در کانالهای آب و فاضلاب مشغول حرکت با آن قایق هستم ... :8:

البته در یکی از چک پوینتها اسلحه ای روی آن نصب شد که تنها نقطه ضعف آن , تمام شدن گلوله ها و صرف مدت زمانی برای ریلود شدن آن می باشد ...:41:

معماهای نسبتا خوبی هم در مسیر بود ... مثلا آن ماشین لباسشویی که می بایست به درون آسانسور انداخته می شد تا پل هوایی آماده به کار شود ..:31:

Optimus Prime
16-08-2008, 08:44
ممنون دوست من ... فقط یه مشکل خیلی کوچیکی به وجود آمده و آن لود خیلی کند بازی است ... حالا نمی دونم عیب از سخت افزار من هست یا مربوط به این فایل اجرایی می شه ... شایدم چون تمام بافت ها حالا خیلی بهتر مشخص می شوند اینگونه شده ...

سیستم :
128 گرافیک
756 رم
1.4 سی پی یو

ممنون .
بله دوست من این مسئله برای سیستم شما عادی است.

در یکی از چک پوینتها اسلحه ای روی آن نصب شد که تنها نقطه ضعف آن , تمام شدن گلوله ها و صرف مدت زمانی برای ریلود شدن آن می باشد
این مسئله باعث می شود که شما در تیراندازی دقت بیشتری بکنید!! با این اسلحه به صورت Burst شلیک کنید یعنی انگشت خود را نگه ندارید تا تمام مهمات خالی شود وقتی می دانید به هدف می خورد شلیک کنید.

nader00110
17-08-2008, 12:30
سلام دوست عزیز من در نصب سی دی سوم این بازی دچار مشکل شدم من را راهنمایی کن خیلی ممنون

sajjadgameactor
17-08-2008, 17:45
سلام دوست عزیز من در نصب سی دی سوم این بازی دچار مشکل شدم من را راهنمایی کن خیلی ممنون

سیدی رو یک بار بشور در ضمن چه اتفاقی میفته بگو شاید بهتر بشه کمک کرد

Don Thomas
18-08-2008, 05:01
سیدی رو یک بار بشور در ضمن چه اتفاقی میفته بگو شاید بهتر بشه کمک کرد

سلام

حق با ایشونه ... بگید مشکل چیه , شاید راه حلی پیدا شد ...:10:

///////////////////////////////////////////

و اما گزارش پیشرفت مراحل :

بالاخره با آن هلیکوپتر مزاحم روبرو شدم :27: و کارش رو ساختم :21: نابودش کردم :31:

بعد از اون بود که از سد آب گذشتم و مرحله جدیدی شروع شد ...

البته در این بین منوی بازی نیز تغییر کرد و بک گراند آن الآن با قبل فرق می کنه ...

مرحله ها رو ادامه دادم تا اینکه رسیدم جایی که باید مردی رو دنبال کنم ... روی پشت بام ها ... البته هنوز که بهش نرسیده ام :20:

ادامه دارد ...

djmd
18-08-2008, 06:03
منم نسخه 2 این بازی رو بازی نکردم و فقط اپیزوداش رو بازی کردم !! ارزش داره بگیرم ؟!!!

Optimus Prime
18-08-2008, 08:36
منم نسخه 2 این بازی رو بازی نکردم و فقط اپیزوداش رو بازی کردم !! ارزش داره بگیرم ؟!!!
اپیزوداش در حقیقت ادامه Half-Life 2 بودند. حتما بگیر ببین داستان از چه قرار بوده.

Don Thomas
22-08-2008, 02:54
djmd

صد درصد ارزش داره ...:5:

تا اینجای کار بازی بیشتر در شب بوده !

کمی هم حال و هوای بازی Doom رو پیدا کرده که اصلا مورد قبول من نیست ... تا اومدم doom رو تموم کنم یه چیزی حدود 10 کیلو از وزنم کم شد !!! از بس که شوک میداد به آدم :18:

امیدوارم این بازی دیگر به این شکل نباشه , وگرنه uninstall و دیگر هیچ ...:41:

فعلا با مردی روبرو شدم که یکی دو قسمت رو همراه وی گذراندم ... :10:

ولی این همکاری زیاد به طول نیانجامید و از هم جدا شدیم ...:13:

و حالا ادامه ماجرا ...

Öracle
22-08-2008, 03:12

کمی هم حال و هوای بازی Doom رو پیدا کرده که اصلا مورد قبول من نیست ... تا اومدم doom رو تموم کنم یه چیزی حدود 10 کیلو از وزنم کم شد !!! از بس که شوک میداد به آدم :18:

و حالا ادامه ماجرا ...

بابا این اصلا با D00M قابل مقایسه نیست !

DOOM قدم به قدم ترس بود .

ولی من بیشتر با داستان این حال کردم . اصلا تموم نمیشه !

تازه خبر ساخت Episode 3 هم دادن !

Optimus Prime
22-08-2008, 03:16

و حالا ادامه ماجرا ...

اون مرحله WE DON'T GO TO RAVENHOLM فقط اینطوریه نگران نباشید مراحل بعدش بر می گرده به حالت قبلی.

Don Thomas
26-08-2008, 06:10
اون مرحله WE DON'T GO TO RAVENHOLM فقط اینطوریه نگران نباشید مراحل بعدش بر می گرده به حالت قبلی.

بله , حق با شماست ... همین طور هم شد ...:46:

خب بالاخره از این ترس و واهمه نجات پیدا کردم :21:

به مرحله ای رسیدم که می بایست سوار بر خودرویی می شدیم و مراحل رو پیش می رفتیم ... :20:

همون ابتدا حسابی اعصابم خورد شد , از یه طرف آن ملخهای بزرگ حمله می کردند و از طرف دیگه , راه خروج رو نمی دونستم چطوری پیدا کنم ... چون از روی پل شکسته شده که نمی پرید اونطرف ! و دیگر هم راه حلی نبود ... :41:

بالاخره راه حل رو پیدا کردم و با استفاده از آن اسلحه ای که اجسام رو جذب می کنه , به سمت خودرو شلیک کردم و از سمت دیگر محیط که روی سربالایی قرار داشت و تعدادی سنگ جلوی راه رو گرفته بود , خودرو را پرتاب کردم به سمت دیگر سنگها ...

خلاصه با هر زحمت و دردسری که بود این مرحله رو پشت سر گزاشتم و از تونل خارج شدم :31:

در راه تعدادی دستگاه بود که به زمین ضربه می زد , آنها رو از کار انداختم ...:27:

در ادامه به منطقه ای جنگی رسیدم , که تعدادی از یاران رو در زیر زمین ملاقات کردم و پس از دریافت یک RPG مشغول مبارزه با یک فروند هواپیمای عجیب و غریب شدیم ... :18:

در این بین یکی دو نفر از یاران کشته شدند که خیلی ناراحت شدم , خصوصا موسیقی این قسمت که دیگه اشک رو از چشم آدم ...

فعلا تا اینجا فرصت شد ...

Optimus Prime
26-08-2008, 10:23
دوست عزیزم :
1 - باید از قدرت ماشینت با دکمه Shift یا همون Left Shift استفاده کنی که سرعت بگیره و اون اول مرحله که با ماشین بودی با سرعت اون سربالایی را طی کنه احتیاجی به استفاده از Zero Gravity Gun نیست.
2 - اون دستگاههارو از کار نباید می انداختی چون تنها راه دور کردن Antlion ها بود. اما در مراحل بعد که تخم Antlion ها دستت میاد که این دفعه با کمک اونها باید به Nova Prospekt حمله کنی باید از کار بندازیشون.

Don Thomas
31-08-2008, 01:45
1 - باید از قدرت ماشینت با دکمه Shift یا همون Left Shift استفاده کنی

دستت درد نکنه ... نکته فوق العاده ای بود ... :10:

2 - اون دستگاههارو از کار نباید می انداختی چون تنها راه دور کردن Antlion ها بود.

بله حق با شماست ... این رو امتحان کردم و متوجه شدم ...:46:

اما در مراحل بعد که تخم Antlion ها دستت میاد که این دفعه با کمک اونها باید به Nova Prospekt حمله کنی باید از کار بندازیشون.

فعلا که به این مرحله نرسیده ام ... ولی حتما از راهنماییتون استفاده می کنم ...

ممنون .

!(^_^)!

Don Thomas
31-08-2008, 01:47
گزارش پیشرفت مراحل :

خوشبختانه از شر اون هلیکوپتر خلاص شدم و به قسمتی رسیدم که باید کنترل یک جرسقیل را در دست می گرفتم ...

اولش یکمی سخت بود , ولی فوت و فن کار آمد دستم ... :21:

خلاصه
خودرو را بالا کشیدم و به سمت دیگر بر روی سکوها گذاشتم ... :46:

کمی درگیری به وجود آمد که افراد دشمن رو به بدترین شکل ممکن از بین بردم ... کانتینر های باربری رو با همان جرسقیل بلند کردم و بر سر این بی نواها انداختم ! :31:

در ادامه سوار بر خودرو , از داخل پنجره ای به بیرون پریدم که مثل فیلمهای سینمایی کلی هیجان انگیز بود ...

بالاخره وارد جاده شدم , در مسیر درگیری بود ... خصوصا هلیکوپتری که در تعقیب من بود ( البته هلیکوپتر نبود و بیشتر شبیه به یک سفینه بود ! ) :18:

خلاصه خودم رو به پلی رسانده ام که قرار است از آن عبور کنم ...

البته قبل از پل , اسلحه ای بی نظیر به دستم رسید که شبیه به کمان می باشد و تیرهای آتشین شلیک می کند ...

فعلا تا همین جا ...

!(^_^)!

tekken god
03-09-2008, 19:10
سلام .
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــک :19:دارم دیوونه می شم از بس بی صدا بازی کردم هر وقت می رم تو بازی فقط صدای نارنجک ها رو می شنوم تو صفحه اوّلم که خوندم صدا گذاریش عالیه بیشتر حرصم گرفت راستی یادم رفت واسه صدا ها این ارور ها رو میده در ضمن پوشه صدا هارم چک کردم همه صدا ها موجودند:

Don Thomas
04-09-2008, 05:08
tekken god
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــک

سلام

فایل مربوطه رو که دوست خوبمان Optimus Prime در صفحه اول قرار داده اند , دانلود کنید و ببینید که مشکلتان حل می شود یا خیر ... :10:

Don Thomas
09-09-2008, 02:12
سلام

گزارش پیشرفت مراحل : :46:

بالاخره از این قسمت هم عبور کردم ...:19:

بعد از پل , معمایی بود که می بایست آن را حل می کردم ! قضیه از این قرار بود : خودروی زرهی رو می بایست به درون دریا می انداختم تا کابل انرژی قطع شود و به این ترتیب راه خروجی آزاد شود ...

یاد گرفتم که :
باید به جزئیات دقت کرد !!!

بعد از اون می بایستی از روی پلی دیگر عبور می کردم ... منتها برای حل این معما و باز کردن درب خروجی , مجبور شدم به درون پایه های پل که از برجهای فوق العاده بزرگی درست شده بودند , بروم , و از روی میله هایی که وسط آسمان و زمین بودند , عبور کنم ... خیلی نفس گیر بود ...

ولی بالاخره این رو هم رد کردم ... :31:

در ادامه دوباره سر و کله آن موجودات بد ریخت و قیافه پیدا شد که ...

کلی سلاح دارم ... بدون ترس مراحل رو پشت سر می گزارم ...:5: موقع عبور از پل بزرگ , ناگهان قطاری پیش روی خودم دیدم , حالا هیچ راه فراری هم نبود , به ناچار با سرعت عقب نشینی ...:21:

صبر کردم تا قطار عبور کند و بعد از آن دوباره مسیر رو رفتم ... البته حالا که فکرش رو می کنم , می شد با گرفتن شیفت و افزایش سرعت این مشکل رو حل کنم ...:46:

خلاصه ...

به درون تونلی تاریک فرو رفتم ....

.
.
.
.

!(^_^)!

Don Thomas
12-09-2008, 06:46
چند روزیه به تاپیک سر نزدم ! :31:

بگذریم ...

بالاخره از خودرو پیاده شدم ... مراحل فوق العاده دشواری رو پشت سر گذاشتم ... :13:

که سخت ترین مرحله آن , مبارزه با سفینه های دشمن بود که در یکی از مراحل 2 فروند از آنها به من حمله ور شدند ! :18:

با کلی دردسر از شر آنها خلاص شدم ... :21:

همچنان معماهای جالبی رو در بازی می بینم و اقدام برای حل آنها کمی به وقت احتیاج دارد ...

در ادامه به مراحلی رسیدم که می توانستم موجوداتی رو که در مراحل قبل به من حمله ور می شدند , رو کنترل کنم ... به بیانی دیگر , آنها بادیگارد من شده بودند ... خیلی عالی بود و باعث می شد که آدم از انجام بازی احساس خستگی نکند ...:27:

یکی دو تا مشکل هم وجود داشت که با کمی سعی و تلاش می شد آنها را حل کرد ... از جمله مسلسل های خودکاری که به محض روئیت هدف , شلیک رو شروع می کردند ... بیچاره همین موجودات تحت کنترل من , خیلی عذاب کشیدند و کلی تلفات دادیم !

همین صحنه کشته شدن این موجودات باعث می شد تا غیرتی بشی و خودت رو فدا کنی و به هر ترتیبی که شده , چند گلوله ای رو به جان بخری ! و هر طور شده این مسلسلها رو سرنگون کنی ...

خلاصه
الآن به قسمتی رسیده ام که سوار بر یک آسانسور با همراهی دختر فرمانده ( که الآن اسمش رو در ذهنم ندارم ) هستیم ...

^_^

Don Thomas
14-09-2008, 05:57

بالاخره با همراهی دوست عزیزم که البته بعضی از قسمتها واقعا کم لطفی می کرد و من رو تک و تنها در بین دشمنها می گذاشت خودمان را به همان مکان اولیه , نزد دکتر رساندیم ... :46:

باور کنید داستان بازی به قدری آدم رو درگیر می کنه که حد و حساب نداره ... :20:

زمانی که مشغول انجام بازی می شوی , اصلا دوست نداری که بازی رو ترک کنی ....

خلاصه
الآن به همراه همان سگ مکانیکی ! می خواهیم به نبرد دشمنان برویم ...

در ادامه ...

متاسفانه آدم آهنی دوست داشتنی , بر روی یکی از این سفینه های دشمن رفت و ...

حالا من در ادامه همراه با چهار نفر که یکی از آنها پزشک است مشغول پیشرفت مراحل هستم ...

تا ببینیم چه پیش می آید

^_^

Don Thomas
16-09-2008, 18:27
نیاز به راهنمایی دوستان :

الآن در مرحله ای با عنوان Follow Freeman هستم ...

جایی که تک تیر اندازها کمین کرده اند ...

مرحله رو جلو رفتم و حالا به جایی رسیدم که تمام افرادی که با من بودند , توسط همین تک تیر اندازهایی که اصلا مشخص نیست کجا هستند , کشته شده اند .

تا اینکه وارد ساختمان مخروبه ای شدم و تعدادی زامبی بد ریخت و قیافه رو کشتم !

حالا
یکی از افراد ما روی پشت بام نشسته و من خودم رو به وی رساندم , البته در میان تک تیر اندازها هستم ...

ولی مرحله پیشرفت نمی کند , و این شخص مدام به من می گوید که " نارنجک ها " ... نمی دونم چیکارشون باید بکنم ... هر کاری که تا این لحظه کرده ام , هیچ تغییری حاصل نشده ...

خلاصه اگر دوستان راهنمایی بفرمایند , متشکرم .:10:

!(^_^)!

Don Thomas
11-10-2008, 06:20
سلام

حیف شد ... کسی کمک نرسوند ... من هم بازی رو پاک کردم ...:41:

:20:

!(^_^)!

king-hitler
11-10-2008, 09:23
سلام

حیف شد ... کسی کمک نرسوند ... من هم بازی رو پاک کردم ...:41:

:20:

!(^_^)!

خب دوست من چرا عجله کردی برا پاک کردنش
من این بازی رو 2 بار تموم کردم {اخره بازیه }
اگه زمانی دوباره نصب کردی یه عکس از همون قسمت بزار من کمکت میکنم:40::40:

yadicena
17-10-2008, 21:37
سلام
اقا من تو اون جایی که یه غول هست توی یه غار که خیلی سوراخ داره گیر کردم هر چی هم بهش تیر می زنم نمیمیره کسی می دونه باید چیکار کنم؟

king-hitler2
18-10-2008, 10:17
سلام
اقا من تو اون جایی که یه غول هست توی یه غار که خیلی سوراخ داره گیر کردم هر چی هم بهش تیر می زنم نمیمیره کسی می دونه باید چیکار کنم؟

یه عکس از محیط بازی بزار

king-hitler2
13-11-2008, 17:58
The Valve Half-Life 2 ----, 5 Years Later

یه خبر دست اول

حیف دیدم این تاپیک بخابه

لینک

Don Thomas
14-11-2008, 07:01
The Valve Half-Life 2 ----, 5 Years Later

Wired have a brief but cool article looking at the intrusion into Valve Software's network that resulted in the leaking of the Half-Life 2 source code before the game had even hit shelves and Valve's subsequent attempts to trap the German-based hacker by, well, lying and pretending to offer him a job in the US so the FBI could nab him:

Coordinating with the FBI in Seattle, Valve began a correspondence with DaGuy, who expressed interest in getting a job with the company. From clues in the e-mail, the FBI identified the aspiring employee as Axel Gembe, of Schonau, Germany.
...
Perhaps sensing that his relocation expenses would be shouldered by U.S. taxpayers, Gembe didn't take the bait. He was ultimately charged in Germany, where he was sentenced to probation.

حالا این خبر صحت داره یا نه ؟ دیگه با خودتون ..:18:

king-hitler2
22-11-2008, 10:02
امروز تولد هالف لایفه

10 سالگی این بازی مبارک

Launched 10 years ago today, Half-Life was greeted with overwhelming review scores (Metacritic of 96%), earned over 50 Game of the Year Awards, and birthed a franchise with over 20 million units sold to date.

شما اولین شمارشو به یاد دارید ؟

یادش بخیر

king-hitler2
23-11-2008, 09:09
شما اولین شمارشو به یاد دارید ؟

کسی یادش نیست

afshinaghasi
23-11-2008, 18:57
يكي از بهترين بازيهاست حريف نداره خيلي توپه ولي بايد از ورژن يك اون شروع كرد تا بدونب جريان چيه اميدوارم نسخه جديد اونم بياد به بازار

m.javani
05-01-2009, 19:57
من یک کاربر تازه وارد هستم و در بازی half life 2 در بین یکی از مراحل موندم انجا که می روم نزد دکتر ماسمن و بعد به اسانسور می روم اون نمی یاد و کنار اسانسور می ماند و تکان نمی خورد و یکهو کلامش قطع میشود.

Reza Azimy_RW
05-01-2009, 21:02
من یک کاربر تازه وارد هستم و در بازی half life 2 در بین یکی از مراحل موندم انجا که می روم نزد دکتر ماسمن و بعد به اسانسور می روم اون نمی یاد و کنار اسانسور می ماند و تکان نمی خورد و یکهو کلامش قطع میشود.
عضویتت رو تبریک میگم
این یکی از باگهای بازیه
چند بار بازی رو لود کنی درست میشه
وقتی هنوز دکتر ماسمن به در نرسیده بازی رو ذخیره کن بعد ادامه بده اگه نرفت توی اسانسور دوباره بازی رو از همونجا لود کن
چند بار این کارو بکنی درست میشه

arash2006
07-08-2009, 02:29
سلام
این بازی رو چجوری میشه فریند بازی کرد ؟
چجوری میشه lan بازی کرد 2 نفره ؟

Don Thomas
21-04-2010, 20:59
سلام

دوستان لطفا کمک برسانید ...

این بازی رو بعد از مدتها دوباره نصب کردم ولی اینبار روی سیستم 64 بیتی ویندوز هفت . بازی اجرا نمیشه و زمانی که به صفحه ی منو وارد میشیم , یه مرتبه از بازی میاد بیرون !

حالا باید چیکار کرد تا بازی اجرا بشه ؟:20:

عاجزانه درخواست کمک دارم .

ممنون

sajjad147
22-04-2010, 19:21
آقا اینو میگم که گفته باشم بهترین بازی جهان شاه همه بازیهای جهان half-life هست من همه ورژن هایی رو که تا به امروز اومده بازی کردم از یکش بگیرید که چهار تا ورژن داره تا دومیش که سه تا ورژن داره خلاصه که خیلی باحاله راستی کسی نمیدونه epd 3 کی میاد ببخشین که این سوال رو اینجا پرسیدم و ببخشین که سرتون رو درد آوردم.

Malware
31-05-2011, 19:26

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_agha1981
20-07-2011, 19:14
سلام.....
من توی بازی هالف لایف 2 بدجوری گیر کردم..کمک کنید
فکر کنم وسط های بازی باشم...یه جای هست که با ماشین جاده ها رو طی میکنی... که یه برج دیده بانی قرمز رنگ هست...زیر زمین این برج یه دکمه هست که کلیک میکنی ارووور میده(شبیه ماشین حساب)..بالای بالای برج هم یه دستگاه هست که هیچ کاریش نمیشه کرد..
رفیقت هم اون پایین برج واستاده ...نمیدونم دیگه باید چیکار کنم....درضمن بگم از مشکل AI disable هم نیست

amshirazy
08-08-2012, 23:51
سلام.من بازی رو نصب کردم.ولی وقتی مرحله اول رو انتخاب می کنم و استارت گیم رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته و توی همون منو می مونه!!هیچ احساسی نسبت به کلیک من نداره.چرا؟؟
ممنون از پاسخ و کمکتون دوستان.

hamed30
09-08-2012, 10:56
چرا این بازی یه سری از تکسچر هاش نیست تو دو نسخه ای که من بازی کردم همین جور بوده مثلا اون یارو زنه کیه فقط یه قالب خطی از صورتش هست بقیش نامرئیه هیچی نیست .

City 17
09-08-2012, 14:48
چرا این بازی یه سری از تکسچر هاش نیست تو دو نسخه ای که من بازی کردم همین جور بوده مثلا اون یارو زنه کیه فقط یه قالب خطی از صورتش هست بقیش نامرئیه هیچی نیست .

سلام

یک نسخه ناکامل از بازی تقریبا یک سال قبل از عرضه توسط یک نوجوان آلمانی به سرقت رفت که بلافاصله روی نت پخش شد ... از مشکلات عمده ی اون نسخه تکسچرهاش و AI بود که احتمالا شما همون نسخه رو دارید برای حل مشکلاتش یک سری فیکس فایل وجود داشت ولی مشکلات کاملا رفع نمی شدن.

اگه می خواین خیالتون از هر جهت راحت باشه توصیه می کنم The Orange Box را تهیه کنید که 2 DVD هست و علاوه بر HL2 شامل Episode 1&2 , Portal , Team Fortress 2 هم هست.

موفق باشید.

رضا جنگنده
09-08-2012, 15:01
سلام.....
من توی بازی هالف لایف 2 بدجوری گیر کردم..کمک کنید
فکر کنم وسط های بازی باشم...یه جای هست که با ماشین جاده ها رو طی میکنی... که یه برج دیده بانی قرمز رنگ هست...زیر زمین این برج یه دکمه هست که کلیک میکنی ارووور میده(شبیه ماشین حساب)..بالای بالای برج هم یه دستگاه هست که هیچ کاریش نمیشه کرد..
رفیقت هم اون پایین برج واستاده ...نمیدونم دیگه باید چیکار کنم....درضمن بگم از مشکل AI disable هم نیست
سلام
اون جا باید بگردید یه سری باطری ماشین جمع آوری کنید.(2تا)
یکیش تو ساختمون همون نزدیکیه رو میز.
دومیش تو دستوشیه.
سومیش هم تو یه ماشینه.یکی همبالای همون جاست که پره داره.
بعد این سه تا رو بزارید تو اون ساختمون همون جایی که اولی بود.
سه تا جا کنار پنجره براشون هست.