PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : الکترونیک

saghy
17-12-2005, 02:04
سلام
خوب دوستان عزيز دست به كار شويد

Alipacino
17-12-2005, 07:23
سلام
اول می خوام از ساقی جان تشکر کنم به خاطر این تاپیک.(ولی کم کم داشتم ناامید میشدم. فکر کردم دیگه بی خیال ما شدید.)
بعد در جواب رضا که در تاپیک قبلی در خواست اون کتاب رو داده بودند بگم که حجم اون pdf یکم زیاده (دقیقا 58MB( منم خودم از اینترنت دانلود نکردم از شبکه های p2p گرفتم. با برنامه emule.در تاپیک قبلی هم گفتم هر قسمت رو که می بینید به دردتون می خوره بگین تا براتون بذارم. چون اون کتاب ها مخصوصا سومی درباره همه چی نوشته. از انرژی گرفته تا پردازش سیگنال و مهندسی کامپیوتر هم مطلب داره.
هر قسمت رو که خواستین من در خدمتم.
لیست کتابها رو اینجا هم میذارم برای کسانی که انجمن قبلی رو ندیدن:
کتاب اول:
1- analysis and design of analog integrated circuits:
a- models for integrated-circuit active devices
b- bipolar,MOS and BICMOS integrated-circuit technology
c- single-transistor and multiple-transistor amplifiers
d- current mirrors, active loads and references
e- output stages
f- operational amplifiers with single-ended outputs
g- frequency response of integrated circuits
h- fedback
i- frequency response and stability of feedback amplifiers
j- nonlinear analog circuits
k- noise in integrated circuits
l- fully differential operational amplifiers

کتاب دوم:
2- Integrated electronics,analog and digital circits and systems
a- energy bads in solids
b- transport phenomena in semiconductors
c- junction-diode characteristics
d- Diode Circuits
e- Transistor Characteristics
f- integrated circuts: fabricaton and characteristics
g- field effect transistors
h- integrated circuits as analog system building blocks
i- Appendices and Problems

و به نظر من کاملترین کتاب این مجموعه:(البته فهرست این کتاب کامل تر است ولی من فقط سر فصل ها رو مینویسم)
3- The Eectrical Engineering Handbook
A- circuits
a.1- passive components
a.2- voltage and current sources
a.3- linear circuit analysis
a.4- passive signal processing
a.5- nonlinear circuits
a.6- laplace transform
a.7- state variables: concept and formulation
a.8- the z-transform
a.9- T- Eqivalent networks
a.10- transfer functons of filters
a.11- frequency response
a.12- stability analysis
a.13- computer sofware for circuit analysis and design

B- Signal Processing
b.1- digital signal processing
b.2- speech signal processing
b.3- spectral estimation and modeling
b.4- multidimensional signal processing
b.5- VLSI for signal processing
b.6- acoustic signal processing
b.7- artificial neural networks
b.8- computing enviornmets for digital signal processing

C- Electronics
c.1- semiconductors
c.2- semiconductor manufacturing
c.3- transistors
c.4- intgrated circuits
c.5- surface mount technology
c.6- operation amplifiers
c.7- amplifiers
c.8- active filters
c.9- power electronics
c.10- optoelectronics
c.11- D/A and A/D converters
c.12- thermal management of electronics
c.13- digital and analog electronic design automation

D- Electromagnetics
d.1- electromagnetic fields
d.2- magnetism and magnetic fields
d.3- wave propagation
d.4- antennas
d.5- microwave devices
d.6- compatibility
d.7- radar
d.8- lightwave
d.9- solid state circuits
d.10- three-dimensional analysis
d.11- computational electromagnetics

E- Electrical Effects and Devices
e.1- electroacoustic devices
e.2- surface acoustic wave filters
e.3- ultrasound
e.4- ferroelectric and piezoelectric materials
e.5- electrostriction
e.6- piezoresistivity
e.7- the hall effect
e.8- superconductivity
e.9- pyroelectric materilas and devices
e.10- dielectrics and insulators
e.11- sensors
e.12- magnetooptics
e.13- smart materials

F- Energy
f.1- conventional power generation
f.2- power systems and generation
f.3- transmission
f.4- power quality
f.5- power transformers
f.6- energy distribution
f.7- electrical mechanics
f.8- energy management
f.9- power system analysis software

G- Communications
g.1- broadcasting
g.2- digital communication
g.3- optimal communication
g.4- networks
g.5- information theory
g.6- satelites and aerospace
g.7- personal and office
g.8- phase-locked loop
g.9- telemetry
g.10- computer-aided design and analysis of communication systems

H- Digital Devices
h.1- logic elements
h.2- memory devices
h.3- logical devices
h.4- microprocessors
h.5- displays
h.6- data acquisition
h.7- testing

I- Computer Engineering
i.1- organization
i.2- programming
i.3- memory systems
i.4- input and output
i.5- software enginering
i.6- computer graphics
i.7- computer networks
i.8- fault tolerance
i.9- knowledge engineering
i.10- parallel processors
i.11- operating systems
i.12- computersecurity and cryptography
i.13- computer reliability
i.14- the internet and it's role in the future

J- Systems
j.1- control systems
j.2- robotics
j.3- aerospace systems
j.4- Command, Control and Communications (C3)
j.5- industrial systems
j.6- man-machine systems
j.7- vehicular systems
j.8- industrial illuminating systems
j.9- instruments
j.10- navigation systems
j.11- reliability engineering
j.12- emviornmental effects
j.13- computer-aided control systems design

K- Biomedical Systems
k.1- biolectricity
k.2- biomedical sensors
k.3- bioelectronics and instruments
k.4- medical imaging
k.5- biocomputing
k.6- computer design for bio medical applications

L- Rehabilitation Engineering, Science and Technology
M- mathematics, Symbols and Phsical Constants
موفق باشید.

nazar
17-12-2005, 07:41
دوستان ادامه بديد شايد منهم تونستم نصيبي ببرم. من بيشتر علاقمند به موارد پراكتيك الكترونيك هستم. سعي ميكنم اين تاپيك رو دنبال كنم. ممنون از همه!

Alipacino
04-01-2006, 06:57
مثل اینکه حق با ساقی جان بود این جور تاپیکها زیاد طرفدار نداره
ولی به هر حال من دارم کتابها رو آپلود میکنم کم کم لینکشون رو میذارم.
بخشی از کتاب اول تا حالا آپلود شده:
analysis and design of analog integrated circuits:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید.

Alipacino
11-01-2006, 07:53
ادامه کتاب اول
analysis and design of analog integrated circuits:

hamed_110
11-01-2006, 23:59
سلام
خوب دوستان عزيز دست به كار شويد
سلام دوستان
خيلي قبل پيش من يه تاپيك زدم تحت عنوان دنياي ديجيتال, ولي هيچ استقبالي نشد اصلا معلوم نيست چي شد
به هر حال اميدوارم موفق بشين اين تاپيك رو به يه جايي برسونين, البته به من اميدي نداشته باشين :biggrin:

ميلاد پوررجب
29-01-2006, 05:35
آلپاسينو جان اگه عنوان لينك هات رو هم بذاري ممنون مي شم
در ضمن يه درخواست هم دارم اينكه ميتوني مدار كامل يك ماهواره send&recieve رو برايم بفرستي
ممنون

Alipacino
30-01-2006, 08:03
عنوان لینکها:
Energy Bands In Solids:
Transport Phenomena In Semiconductors:
Junction-Diode Characteristics:
Diode Circuits:
Transistor Characteristics:
Integrated circuits: Fabrication and Characteristics:
Field-Effect Transistors:
البته اینها قسمتهای کتاب دوم(Integrated electronics,analog and digital circits and systems) هستن که اشتباها گفته بودم کتاب اول.
در ضمن میلاد جان این چیزی که خواستی پیدا کردنش کار حضرت فیله. البته بازم میگردم ولی بگم که زیاد امیدوار نباش چیزی گیرم بیاد
در ضمن ال پاچینو

ميلاد پوررجب
30-01-2006, 15:59
اوه خيلي عالي بد آلپاچينو جان مرسي اگه كمكي خواستي رو من حساب كن در ضمن من نميخوام يكي از اعضاي سايتم درخاست داشت راستش من اصلا نميدونم چيه فقط اگه ميشه يه چيزي پيدا كن تو خجالتش نمونيم در ضمن حتما جبران مي كنم !!!

Reza_0014
30-01-2006, 22:28
Alipacino جان خيلي کارت درسته من از اين لينک هايي که گذاشتي دارم استفاده مي کنم .خيلي به کارو مي ياد . لطف مي کني اگر زخمت نباشه بقيشو برام بزاري ؟؟؟

Reza_0014
30-01-2006, 22:34
من دانشجوي سال آخر الکترونيک شيراز هستم و هر کاري از دستم بر بياد خوشحال مي شم براي انجمن انجام بدم . RezaBagh@gmail.com

ميلاد پوررجب
30-01-2006, 22:46
رضا جان ميتوني درخواست من رو جواب بدي ؟؟؟

Alipacino
05-02-2006, 07:20
میلاد جان شرمنده تم هر چقدر گشتم چیزی پیدا نکردم.
خوب به هر حال کتاب دوم تموم شد از امروز کتاب آخری رو آپلود میکنم:
Circuits:
Signal Processing:
بر میگردم.

Alipacino
07-02-2006, 06:41
ادامه کتاب سوم:
Electronics
Electromagnetics
برمی گردم.

ميلاد پوررجب
07-02-2006, 06:59
آلپاچينو جان دست شما درد نكنه از زحماتت هم ممنونم

Alipacino
10-02-2006, 07:06
خواهش می کنم من که کاری نتونستم بکنم.

دو قسمت دیگه از کتاب:
Electrical Effects and Devices:
Energy:
برمی گردم.

Reza_0014
10-02-2006, 19:01
Alipacino عزیر واقعا دستت درد نکنه کار من که خیلی راه افتاد . عجرت با امام حسین . مرسی واقعا

ميلاد پوررجب
14-02-2006, 06:20
آلپاچينو جان ميتونم از فايل هات توي سايتم استفاده كنم ؟؟؟

Hidden-H
15-02-2006, 11:07
خسته نباشيد دوستان
الكترونيك هم كم كم داره جا مي افته

WooKMaN
15-02-2006, 22:07
دوستان اينجا كسي هست كه با ساختمان مدار مودم آشنا باشه ؟

Alipacino
18-02-2006, 10:16
آلپاچينو جان ميتونم از فايل هات توي سايتم استفاده كنم ؟؟؟

خواهش می کنم میلاد جان چرا نمیشه. قابل شما رو نداره.

ميلاد پوررجب
18-02-2006, 12:45
پس من اونا رو توی بخش الکترونیک سایتم میذارم
در ضمن یک بخش با عنوام مدارهای الکترونیکی اماده مونتاژ توی بخش موضوعات علمی راه انداختم که دست شما دوستان الکترونیکی رو می بوسه

Alipacino
22-02-2006, 08:08
ادامه کتاب:
Communication:
Digital Devices:
Computer Engineering:
برمی گردم.

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 04:32
آلپاچينو جان خسته نباشي
يك پيشنهاد داشتم به نظر من اگه شما يه لطفي بكنب و اين لينكهايي كه ميدي رو يه توضيح فارسي هم زيرش بذاري خيلي عالي ميشه چون فايل هات حجمشون بالاست از اين لحاظ هر كسي كه اونو نياز داشت اول توضيحات فايل رو بخونه بعد بره سراغ دانلود تا يه وقت اشتباهي دانلود نكنه
باز هم ازت ممنونم ...

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 04:38
my first progect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونگي كار با سون سگمنت ها و ال اي دي ها و ...(انگليسي 552كيلوبايت در 154 صفحه به صورت pdf)
اميدوارم كه مفيد واقع شده باشه ... ;)

*NashenaS*
24-02-2006, 04:53
اقا دست گلتون درد نكنه كه اين تاپيك و باز كردين و فعال نگهش داشتين...
راستش من در به در دنبال يه سري اطلاعات راجه به WLAN receiver هستم... به خدا هر دري مي زنم پيدا نميكنم... تورو خدا كمك كنين من از اين گرفتاري در ام...
ويژگيهاي پروژه به اين صورت هست:
Title: Design and Build a 802.11g WLAN front end receiver.
IF Filter design مهمترين جايي ه كه من مي خام.
Operating Frequency: 2.4 GHz

هر اطلاعاتي جزئي يا وسيع... حتي شده كتاب معرفي كنين بي زحمت دريغ نكنين واقعا نياز دارم.
ممنونم.....

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 07:01
از Lcd بیشتر بدانیم
آموخته ایم که ماده سه حالت جامد ، مایع و گاز دارد که اخیرا سه حالت دیگر به آن اضافه شده است. جامدات شکل خاصی دارند، یعنی مولکولهای آنها موقعیت خاصی نسبت به یکدیگر داشته و نمی توانند آزادانه به هر سو حرکت کنند . ولی مولکول های مایعات چنین قیدی نسبت به هم ندارندو در کل حجم آن در حرکت اند .

کریستالهای مایع موادی هستند که ظاهر مایع دارند، اما مولکولهای آنها آرایش خاصی نسبت به یکدیگر دارند ، درست مانند جامدات که در شکل هم به راحتی دیده می شود. به همین دلیل کریستال مایع خصوصیاتی شبیه به مایع و جامد داشته و به همین دلیل با چنین اسم متناقضی خوانده می شوند .

این مواد به شدت به دما حساس اند و اندکی حرارت لازم است تا آنها را به مایع واقعی درآورد و یا اندکی سرما تا به معمولی تبدیل شود. به همین دلیل است که Lcd ها در مقابل تغییرات دما عکس العمل نشان داده و به عنوان دماسنج طبی استفاده می شوند . جالب این است که به دلیل همین حساسیت نمی توان از کامپیوترهای کیفی یا نظایر آن در هوای بسیار سر و یا مثلاً در آفتاب داغ ساحل دریا استفاده کرد . در این وضعیت معمولاً Lcd ها عکس العمل های عجیب و غریبی از خود نشان می دهند .

انواع مختلفی از مواد شناخته شده اند که در دمای معمولی چنین خصوصیاتی دارند. اما دسته ای از آنهاهستند که به جریان الکتریسیته هم حساس هستند و مولکولهای آن متناسب با جریان برق ورودی می چرخند و تغییر زاویه می دهند . این خصوصیت عجیب اثر جالبی هم دارد. وقتی نور از درون یک کریستال مایع این چنین عبور کند، پلاریزاسیون یا قطبش آن هم جهت با مولکولهای کریستال می شود .
از همین خاصیت برای Lcd ها استفاده شد. با این توضیح که چون کریستالهای مایع شفاف و هادی الکتریسیته هستند ، به راحتی می توان آنها را در جریان الکتریسیته قرار داد و نور را از آن عبور داد.

برای این کار به جز کریستال مایع به 2 تکه از این شیشه پلاروید یا قطبشگر هم نیاز است. احتمالاً این شیشه ها را دیده اید. اگر دو تکه از این شیشه ها را روی هم قرار دهید. نور به راحتی از آن عبور می کند . اما وقتی یکی از آنها را 90 درجه نسبت به دیگری بچرخانید ، دیگر نور رد نمی شود . این اتفاق به این دلیل روی می دهد که هر شیشه نو را فقط در جهت خاص محور خود عبور می دهد . اگر دو شیشه هم محور باشند نور به راحتی عبور می کند اما اگر محورها با هم زاویه 90 درجه داشته باشند نور رد نخواهد شد .

برای ساخت Lcd دو شیشه پلاروید را با 90 درجه اختلاف نسبت به یکدیگر قرار می دهند و یک کریستال مایع بین آنها می گذارند . وقتی کریستال به جریان برق وصل نباشد؛ نور از قطبشگر اول می گذرد و وارد کریستال مایع می شود جهتش 90 درجه تغییر کرده و به همین دلیل از قطبشگر دوم هم عبور کرده و به چشم می رسد. اما وقتی که جریان به کریستال وصل باشد ،نور دیگر چرخشی نخواهد داشت و نمی تواند از کریستال دوم عبور کند .

ساختن یک Lcd همان طور که در بالا توضیح داده شد، بسیار ساده تر از آن است که به نظر می آید . فقط به یک ساندویچ شیشه و کریستال نیاز داریم. اما همین ساندویچ ساده 80 سال پس از کشف کریستالهای مایع ساخته شد.

کریستال مایع را یک گیاه شناس اتریشی در سال 1888 برای اولین بار در حین ذوب جامدی از مشتقات آلی کشف کرد . اما اولین Lcd را یک کارخانه آمریکایی در سال 1968 ساخت . تکنولوژی ساخت Lcd هر روز متکامل تر شده و جای بیشتری در صنایع امروز به خود اختصاص می دهد . البته هنوز هم تحقیقات برای ساخت نمونه های بهتر و کاراتر این وسیله ادامه دارد.

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 07:12
يك دانشمند ايراني موفق به ساخت سريع‌ترين "ترانزيستور" جهان شد
يك عضو هيات علمي گروه الكترونيك دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي موفق به ساخت سريع‌ترين ترانزيستور جهان شد كه مي‌تواند تحولي مهم در ابررايانه‌ها و ساير تجهيزات پيشرفته الكترونيكي با كاربردهاي ويژه ايجاد كند.

به گزارش خبرنگار "پژوهشي" خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مقاله مربوط به طرح ابتكاري دكتر فرشيد رييسي كه در مجله معتبر بين‌المللي Applied Physics Letters آمريكا نيز ارائه شده، بازتاب وسيعي در نشريات و رسانه‌هاي علمي فيزيك جهان داشته است.

دكتر رييسي در گفت و گو با خبرنگار "پژوهشي" خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: در طراحي اين ترانزيستور به جاي "الكترون" از "ساليتان" (بسته‌هاي امواج الكترومغناطيسي) كه با سرعت نور حركت مي‌كند، استفاده شده است.

عضو هيات علمي گروه الكترونيك دانشگاه دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در خصوص مزيت اين طرح نسبت به ترانزيستورهاي معمولي گفت: ترانزيستور "ساليتاني" (SOLITON TRANSISTOR ) مي‌تواند صدها برابر سريع‌تر از ترانزيستورهاي معمولي كه توسط نيمه هادي‌ها ساخته مي‌شوند، عمل كند.

دكتر رييسي افزود: اين ترانزيستور در ابعاد 8 دهم ميليمتر ساخته شده و سرعتي حدود 8 گيگا هرتز دارد كه در مقايسه با ترانزيستورهاي معمولي (حدود 5/2 گيگا هرتز) سه برابر بيشتر است و هر چه ابعاد آن كوچكتر باشد ، سرعت ترانزيستور افزايش مي‌يابد.

دكتر رييسي با اشاره به اين كه قطعات مورد نياز اين ترانزيستور از خارج كشور تهيه مي‌شود، اظهار كرد: توليد اين ترانزيستور به آزمايشگاه‌هاي ساخت قطعات نيمه هادي نيازمند است كه متاسفانه در كشور وجود ندارد، ‌در حالي كه هزينه تهيه يك آزمايشگاه ساخت ترانزيستور "ساليتاني" نسبت به هزينه آزمايشگاه‌هاي ساخت ترانزيستورهاي كنوني بسيار كمتر است.

وي در گفت‌و‌گو با ايسنا افزود: در صورت تجهيز آزمايشگاه ساخت قطعات نيمه هادي در كشور، با تهيه ترانزيستورهاي ساليتاني در ابعاد صد نانومتر، مي‌توان سرعت فركانسي آن را به حدود 200 تا 300 گيگا هرتز رساند تا در مواردي نظير ابررايانه‌ها و فعاليت‌هاي دفاعي كه سرعت ترانزيستور اهميت دارد، به كار رود.

اين پژوهشگر در پايان خاطر نشان كرد: ترانزيستور "ساليتاني" علاوه بر سرعت سه برابر بيشتر نمونه اوليه آن نسبت به سريع‌ترين ترانزيستور‌هاي موجود در بازار، از لحاظ هزينه توليد از ترانزيستورهاي نيمه هادي با كاربري در CPUها بسيار ارزانتر است.

گفتني است، دكتر رييسي تحصيلات كارشناسي خود را در رشته مهندسي الكترونيك در دانشگاه ايالتي "لويي‌زيانا" و تحصيلات كارشناسي ارشد و دكتري خود را در دانشگاه ويسكانسين - مديسون آمريكا به پايان برده، علاوه بر اين طرح، تحقيقات و مقالات علمي متعددي داشته كه در معتبرترين نشريات و كنفرانس‌هاي بين‌المللي فيزيك ارائه شده است.

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 07:17
دستگاه «پشت بند الكترونیكی» به همت زاوش پیكانیان ن‍ژادفرد مخترع ایرانی طراحی و ساخته شد.زاوش پیكانیان ن‍ژادفرد مخترع ایرانی در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به دستگاه «پشت بند الكترونیكی» گفت: این دستگاه با توجه به نیاز امروز جامعه ما بسیار مفید و پركاربرد است و این طرح به منظور ایمنی بیشتر هنگام خروج از منزل، محل كار و ... به مرحله اجرا در آمده است.وی ادامه داد: هنگامی كه از منزل یا محل كار خارج می‌شویم درب را قفل می‌كنیم و اما سارقین برای باز كردن اونع قفل‌ها و انواع درب‌ها شیوه و مهارت‌های گوناگونی را مورد استفاده قرار می‌دهند و درب را باز می‌كنند ولی با نصب دستگاه «پشت بند الكترونیكی» در صورت از بین بردن قفل، درب باز نخواهد شد.پیكانیان ن‍ژادفرد با اشاره به اینكه این دستگاه شامل قطعات مختلفی است، خاطر نشان كرد: دستگاه كنترل مركزی (گیرنده)، ریموت كنترل (فرستنده)، دستگاه شوك (سنسور ضربه) و پمپ الكترونیكی تغییر حالت دهنده ضامن آهنی، قطعات این دستگاه را تشكیل می‌دهند.وی در ادامه تصریح كرد: این سیستم قابلیت ارتقا و تجهیز به وسایل جانبی از جمله آژیر خطر، ذخیره ساز برق، چراغ هشدار دهنده و چشمی الكترونیكی را دارد.این مخترع ایرانی افزود: دستگاه كنترل مركزی با ولتاژ ورودی (ac-dc(۲۴۰-۲۳۰ كار كرده و هنگام قطع برق در صورت تجهیز از ذخیره ساز برق مخصوص این دستگاه استفاده می‌كند و دستگاه كنترل مركزی توسط ریموت كنترل مركزی هدایت شده و فرمان را از ریموت كنترل گرفته و به پمپ تغییر حالت دهنده منتقل می‌كند و ضامن پا چفت آهنی پشت درب را باز و بسته می‌نماید.وی یادآور شد: دستگاه شوك (سنسور ضربه) كه به دستگاه كنترل مركزی متصل ست، دارای تنظیم حساسیت به مقدار دلخواه می‌باشد تا با وارد شدن مقدار مشخصی ضربه به درب آژیر خطر را فعال و به صدا در آورد و در صورت شكسته شدن شیشه در هر موردی آژیر خطر به طور خودكار به صدا در می‌آید.ذخیره ساز برق در مواقعی كه برق شهر در جریان باشد از مدار خارج است و بلافاصله و به طور همزمان تا جریان برق شهر قطع شود ولتاژ مورد نیاز دستگاه را تامین و در خود ذخیره می‌سازد تا زمانی كه از آن استفاده شود و چراغ هشدار دهنده در مواقعی كه آژیر خطر به كار بیافتد شروع به هشدار دادن می‌كند تا افراد از حضور سارقین مطلع شوند، این چراغ در زمانی كه درب ساختمان باز باشد نیز به حالت هشدار در می‌آید كه در این صورت اگر دستگاه فعال باشد آژیر خطر نیز به صدا در می‌آید و در غیر این صورت فقط به حالت هشدار بدون صدای آژیر اعلام خطر می‌كند.چشمی الكترونیكی یكی از قطعات جانبی بسیار مفید است كه به دستگاه كنترل مركزی متصل می‌شود و دارای حساسیت قابل تنظیم می‌باشد و چشمی الكترنیكی با وجود كوچك‌ترین شی دستگاه كنترل مركزی را فعال و آژیر خطر و چراغ هشدار دهنده را وارد سیستم می‌كند.

Alipacino
24-02-2006, 07:56
اینجا چه خبره امروز!!
میلاد جان خسته نباشی خبرها و مطالب جالبی بودن فقط میشه بگی این خبر مربوط به ترانزیستور مال کیه (کی نه کی یعنی چه موقع)؟ :)
یه کمی هم از کتاب رو آپلود کردم:
Systems:
Biomedical Systems:
در ضمن میلاد جان اینا دیگه توضیح نداره اسمشون بالاش هست.

ميلاد پوررجب
24-02-2006, 08:15
راستش مال 12/2005 هستش

Reza_0014
25-02-2006, 21:51
alpacino من واقعا به تو افتخار مي کنم که اين همه برا اين جا زحمت مي کشي ....

Hidden-H
26-02-2006, 15:35
سلام دوستان
خيلي قبل پيش من يه تاپيك زدم تحت عنوان دنياي ديجيتال, ولي هيچ استقبالي نشد اصلا معلوم نيست چي شد
به هر حال اميدوارم موفق بشين اين تاپيك رو به يه جايي برسونين, البته به من اميدي نداشته باشين :biggrin:
هميشه دراعماق نااميدي به دنبال اميد باشيد
پيدا مي شود
خسته نباشيد دوستان

ميلاد پوررجب
27-02-2006, 07:48
دوستان اين لينك يه سايته كه توش نرم افزارهاي مهندسيه

اين لينك رو دوستنا ديگه معرفي كرده بودند و من فقط به اينجا هم انتقالش دادم

ميلاد پوررجب
27-02-2006, 07:49
و اين هم يكي ديگه (مرجع مهندسي ايران )

Hidden-H
27-02-2006, 08:03
مرسي آقا ميلاد
اين دومي خوب بود

Alipacino
28-02-2006, 07:56
بچه ها یه زحمت براتون داشتم
یه لینک مستقیم از برنامه multisim 9 می خوام تو انجمن در خواست نرم افزار نوشتم کسی نگاهم نکرد.
چون برنامه طراحی مداره اینجا در خواست می دما.
مرسی

برمی گرم.

ميلاد پوررجب
03-03-2006, 23:10
دوستان عزيز برق و الكترونيك از اين به بعد توي انجمني كه توي امضام معرفي كردم همديگرو ملاقات مي كنيم

mahdi2005
04-03-2006, 23:19
با سلام به همه آیا کسی در مورد مطالب زیر اطلاعاتی داره مقاله و یا کتاب ویا هر مطلب آموزشی حدالمقدور فارسی برای تحقیق و ارائه به مدرسه می خوام یه نمونه از هر کدام باشه کافیه

1_دیود تونل

4_دیود ال_ای_دی

6_اسیلاتورها (نوسانسازها)

8_ترانزیستورهای فرکانس بالا

9_بررسی مدلهای سیگنال کوچک ترانزیستورهای دوقطبی

***10_بررسی نویز در دیودهای نوری

12_ترانزیستورهایی با بیس فلزی

13_ترانزیستورهای

Mosfet

ترانزیستورهای _14

Mesfet

22_بررسی مدلهای مختلف دیود در تحلیل مدار

23_تشریح مراحل مختلف افت ترانزیستورهای بی جی تی

24_تشریح کامل عملکرد ترانزستورهای

Jeft

20_دیود

Trapat

15_ترانزیستورهای

Hbt

16_ترانزیستورهای

Hemt

ممون و التماس دعا

Alipacino
06-03-2006, 07:15
آقا من یه کتاب دیگه از این انتشارات McGraw-Hill پیدا کردم خیلی توپه
خودآموز الکترونیک (همراه با تست و جواب)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ml
راستی هنوز منتظر اون برنامه هستما.

برمی گردم

Alipacino
07-03-2006, 08:34
سلام
بچه ها کسی data sheet برای ic 741 داره؟

برمی گردم

saeed666
24-03-2006, 18:39
من يه لينك پيدا كردم براي اون برنامه اي كه مي گفتيد :

ftp://ftp.interactiv.ni.com/pub/interactiv/demo/MS9StuDemo.exe

آدرسي كه لينكو گزاشتم :

ميلاد پوررجب
24-03-2006, 18:58

آدرسي كه لينكو گزاشتم :

سعيد جان كذوم نرم افزار

saeed666
24-03-2006, 19:11
بچه ها یه زحمت براتون داشتم
یه لینک مستقیم از برنامه multisim 9 می خوام تو انجمن در خواست نرم افزار نوشتم کسی نگاهم نکرد.
چون برنامه طراحی مداره اینجا در خواست می دما.

اين گفته ي Alipacino جان است و منم گشتم يه لينك براشون پيدا كردم

NIMA KHAN
26-03-2006, 17:36
کتاب اکترونیک قطعات مدارات الکترونیک از اشتناد ونشلسکی در دو جلد واقعا کامل میببا شد.

Alipacino
29-03-2006, 19:04

آدرسي كه لينكو گزاشتم :

دستت درد نكنه آقا سعيد
كارت درسته
البته لينك دوم كه مال خود شركت سازندشه و پوليه ولي از ftp سعي مي كنم بگيرم.
اين نسخه دموشه اگه بتوني لينك از نسخه pro هم پيدا كني كه شاهكار كردي پسر
بازم مرسي.

برمي گردم.

behkarzad
09-04-2006, 16:30
دوستان كمك

behkarzad
09-04-2006, 16:31
سلام
آلپاچينوي عزيز
من نتوانستم كتاب سوم را دانلود كنم. لطفا" كمك كنيد.
اگر در دو بخش هم باشد مساله اي براي دانلود ندارم.
با سپاس

Alipacino
10-04-2006, 06:04
سلام
آلپاچينوي عزيز
من نتوانستم كتاب سوم را دانلود كنم. لطفا" كمك كنيد.
اگر در دو بخش هم باشد مساله اي براي دانلود ندارم.
با سپاس

سلام
دوست عزیز
این مشکل از پرشین گیگ بود :angry: یه مدت اکانت من مشکل داشت که الان رفع شده
دوباره امتحان کن اگه نشد بگو تو کدوم لینکها مشکل داری تا یه فکری براش بکنم.

برمی گردم.

behkarzad
10-04-2006, 09:57
سلام
آلپاچينوي عزيز
ضمن تشكر از بذل توجهتان من باز هم نتوانستم كتاب سوم را دانلود كنم. لطفا" كمك كنيد.
من كتاب سوم را مي خواهم كه حتي اگر بصورت 10m هم با شد براي دانلودش مشكلي ندارمد اگر هم بتوانم در اين انجمن يا ... مربوط به برق مفيد فايده باشم، در خدمتم.
با سپاس

mozhgan
17-04-2006, 21:49
سلام به الپاچینو جان و بقیه دوستان عزیز و ضمن عرض خسته نباشید
از بابت تاپیک مفیدتون هم بسیار ممنون ;)
یه زحمتی واستون داشتم اگه اشتباه نکنم قسمتی از کتاب رو که می خواهیم باید معرفی کنیم و شما اونو اپلود می کنید.درسته؟
پس لطفا از کتاب سوم قسمت j وبعد j.2 یعنی روبوتیک رو زحمتشو بکشید.
ممنونم

mozhgan
19-04-2006, 19:11
چرا هیچ کس جواب منو نمیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hidden-H
20-04-2006, 00:09
سلام
آلپاچينوي عزيز بايد جوابتون رو بدن كه حتما مي دن

Mirzaie
28-04-2006, 22:05
با سلام به همه رفقای کار درست بخش الکترونیک
دوستان یک درخواست دارم و اون اینه که برای هر مبحث و سوال جدید تاپیکی جداگانه بزنید تا دیدن آنها با سهولت بیشتری انجام بشه و مطالب راحتر قابل پیگیری باشند. در ضمن با این کار امکان جستجوی راحتر مطالب فراهم میشود.
با تشکر

Mirzaie
03-05-2006, 00:55
از دوستانی که امکان مدیریت در این بخش رو دارن خواهش می کنم برای پر بار شدن بخش الکترونیک این تاپیک رو هم مسدود کنن! با تشکر

Meisam
03-05-2006, 01:20
با سلام به همه رفقای کار درست بخش الکترونیک
دوستان یک درخواست دارم و اون اینه که برای هر مبحث و سوال جدید تاپیکی جداگانه بزنید تا دیدن آنها با سهولت بیشتری انجام بشه و مطالب راحتر قابل پیگیری باشند. در ضمن با این کار امکان جستجوی راحتر مطالب فراهم میشود.
با تشکر
سلام ...
تایید میشه ، این تاپیک قفل شد و به صورت آرشیو دوستان ازش استفاده کنند
برای هر مبحث و سوال جدید تاپیکی جداگانه بزنید

ممـنــون :)
مـیـثــم