PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشخصات laptopهاي مختلف رو ميخوام...

Avris
16-12-2004, 20:57
سلام.لطفا بهترين laptop هايي كه در دسترس باشند (در ايران و دبي) را بهمراه مشخصاتشون معرفي كنيد :roll:

saghy
17-12-2004, 02:11
سلام
دوست عزيز نوت بوكها دامنه وسيعي دارند كه هم در دبي در دسترس هستند و هم در ايران .
با اين تفاوت كه آنهايي را كه از ايران ميخريد در صورت تمايل 5 درصد به قيمت دستگاه اضافه شده و علاوه بر گارانتي بين المللي ؛ يك سال گارانتي ايران نيز توسط شركت ارائه دهنده دستگاه به شما داده ميشود .
به هر حال چنانچه تصميم به خريد نوت بوك هاي شيك و بازاري داريد توشيبا در طراحي حرف اول را ميزند و اگر نوت بوك كاري ميخواهيد و بادوام از HP/COMPAQ غافل نشويد!
براي مشاهده انواع نوت بوك به سايتهاي توليد كننده با همان نام مراجعه كنيد و چنانچه موردي را انتخاب كرديد كه در ايران نبود ميتوانيد بدون عجله از شركت ايراني تقاضاي خريد آنرا بكنيد.
نوت بوك ها به دليل متنوعي نيز به سرعت تبديل به احسن ميشوند و سرعت ارتقاي مدل آنها از پي سي ها بيشتر است .

hajHasan
17-12-2004, 03:49
sony هم مارك بدي نيست
به نظر من حداقل مشخصات يك p4 2000 و 512 رم و 60 هارد با كامبو درايو و مودم و كارت شبكه بيسيم داشته باشه. البته مدلهاي بهتر زياده كه بسته به بودجه و كارتون انتخاب كنيد

Sinagood
17-12-2004, 07:23
اگه برات مهمه كه نوت بوك كوچك و سبك با مصرف باطري كم باشد و ضمنا تا 2 سال براي كار (فقط براي كار) جواب بدهد مي تواني از اين صفحه ديدن كني

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] es&Dept=cpu_VAIONotebookComputers

Avris
17-12-2004, 17:25
ميشه در مورد نوت بوكهاي centrino يكم توضيح بدين :oops:

saghy
18-12-2004, 01:15
سلام
پردازنده هاي سنترينو محصول اينتل براي مصارف نوت بوك طراحي شده اند و اين پردازنده هاي داراي عملكرد محاسباتي و عملياتي پيشرفته تر و اصلاح شده هستند . اين پردازنده ها داراي مصرف برق پايين تر نسبت به سري هاي پي سي بوده و توليد حرارت بسيار پاييني دارند . همچنين از كش در قسمت ثانويه بيشتري برخوردار هستند كه تا 2 مگ نيز ميرسد . جداي از قياس علمي و فني شما از يك پردازنده 1.7 سنترينو ميتوانيد توقع كاري مشابه 2.8 پنتيوم 4 را داشته باشيد.

Avris
18-12-2004, 17:15
پردازنده 1.7 سنترينو & 2.8 پنتيوم
منظورت از اينا چيه :oops: 8) :?

samsaam
18-12-2004, 22:13
جناب قاتل عزيز :wink:

با توجه به اينكه اطلاعات زيادي در زمينه نوت بوك دارم و (من خودم نوت بوك دارم و چندتا نوت بوك هم خريدم چه در ايران و چه در خارج و تقريبا با بازار آشنايي نسبتا كاملي دارم) بهتره شما بگيد كه براي چه كاري نوت بوك مي خواهيد و در آينده چه انتظاري از آن داريد تا من هم به شما بگم كه چه چيزي بخريد.
يكم سرم شلوغه نيمتونم زياد بيام اينجا :cry:

Avris
19-12-2004, 12:35
ممنون samsaam جان عزيز
من يه نوت بوك برا همه كار ميخوام.
بنظر من سنترينو بهتره.

samsaam
19-12-2004, 23:21
سنترينو يك نوع سي پي يو براي نوت بوك است نه يك مدل نوت بوك!

در اينكه نوت بوك با سي پي يو سنترينو بخري شك نكن.
خوب حالا كه نوت بوك براي همه كار مي خواهي و دقيق جواب ندادي به اين سوالات جواب بده تا بهت بگم چي بخري

1- چقدر پول مي خواهي هزينه كني؟
2- وزن چقدر برات مهمه يا ترجيح مي دهي سنگين تر باشه مثلا 3.2 كيلو گرم ولي دستگاه قوي تر باشه يا مشكل حمل و نقل نداري؟
3- بيشتر كار محاسباتي انجام مي دهي يا اداري يا گرافيكي؟
4- پورت ها و امكانات جديد مانند بولوتوس و شبكه بيسيم و اين فرا رد و...................برات چقدر مهمه؟

5- در آخر تا چند سال مي خواهي خيالت از بابت آپ گريد كردن يا خريد يه نوت بوك جديدتر راحت باشه؟

Amir_P30
20-12-2004, 13:10
سنترينو يك نوع سي پي يو براي نوت بوك است نه يك مدل نوت بوك

راس ميگه بابا :mrgreen:

به نظر من از اگه چيزي مي خواي بخري از مارك هاي دل يا توشيبا بخر.

Avris
20-12-2004, 16:51
1- چقدر پول مي خواهي هزينه كني؟
مشكل پول ندارم 8)

- وزن چقدر برات مهمه يا ترجيح مي دهي سنگين تر باشه مثلا 3.2 كيلو گرم ولي دستگاه قوي تر باشه يا مشكل حمل و نقل نداري؟
دستگاه قويتر باشه و مشكل حمل و نقل هم ندارم :)

3- بيشتر كار محاسباتي انجام مي دهي يا اداري يا گرافيكي؟
گرافيكي(بازي و...)

- پورت ها و امكانات جديد مانند بولوتوس و شبكه بيسيم و اين فرا رد و...................برات چقدر مهمه؟
بهتره داشته باشه :wink:

- در آخر تا چند سال مي خواهي خيالت از بابت آپ گريد كردن يا خريد يه نوت بوك جديدتر راحت باشه؟
هرچه بيشتر بهتر :lol:

Avris
20-12-2004, 16:58
سنترينو يك نوع سي پي يو براي نوت بوك است نه يك مدل نوت بوك

راس ميگه بابا :mrgreen:

به نظر من از اگه چيزي مي خواي بخري از مارك هاي دل يا توشيبا بخر.
خوب منم منظورم سي پي يوشه ديگه :lol:

Sinagood
20-12-2004, 19:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samsaam
27-12-2004, 01:04
با سلام
دوست عزيرم قاتل
با توجه جوابي كه دادي بايد نوت بوكي بخري كه اين ويژه گي هاي رو حداقل داشته باشه اگر بالاتر از اينها بود كه خيلي بهتر:

1-INTEL CENTRINO 1.7 GHZ
به بالا هر چه بالاتر مثلا سنترينو 2 گيگ بخري بهتر

2-sec LEVEL CASH 2 gb
اين مسئله خيلي مهمه

3-رم ترجيحا 1 گيگ يا بالاتر

4-هارد به قدر لازم

5-دي وي دي رايتر

6-واي فاي يا همون كارت شبكه بيسيم
7-بولوتوس
ترجيحا اينترنال
8-پورت يو اس بي هرچه بيشتر بهتر
9-صفحه ال سي دي 15 ايچ
10-ال سي دي عريضwide
11-wxga LCD
12-گارانتي معتبر
گارانتي معتبر در ايران و جهان

13- كارت گرافيكي ترجيحا 256 مگ

14- بقيه موارد همه نوت بوكها مثل هم هستند...................................

با اين مطالب من با توجه بوت بوك هايي كه كار كردم پشنهاد مي دم

1-
DELL INSPRION 8600
تمام ويژه گي ها رو داره الان هم من دارم با هاش كار ميكنم
كانفيگ هاي مختلفي از اين مدل
وجود داره هرچه سي پي يو و رم و كارت گرافيكي وهارد بالاتر باشه بهتر
توجه:در مدل هاي اروپايي و آمريكايي فقط داراي بولوتوس اينترنال هست(اين مدل خيلي بهتر از بولوتوس اكسترناله
از نظر امكانات كمتر نوت بوكي به پاي نوت بوك هاي دل مي رسه

اشكالش وزنش در حدود سه ونيم كيلو هستش و فقط 2 پورت يو اس بي و 1 يورت پي اس تو دارد

در كل با تمام محاسن و معايبش بسيار عالي است

2-
DELL D800
تمام مزيت 8600 به اضافه اينكه
تقريبا از هر مدل پورت يكي رو داره
ولي قيمتش خيلي بالاست

3-
اگر براي كاري هاي گرافيكي و بازي كامپيوتري بيشتر مي خواهي استفاده كني
SONY A29
رو پيشنهاد مي كنم
سبك -كار كردگرافيكي و صداي خوبي داره
ولي امكاناتش به اندازه 8600 نيست
يك حسن اين نوت بوك داشتن دي وي دي رايتر جديد سوني كه قابليت رايت دو طرفه(دو لب) دي وي دي ها رو داره كه البته هنوز دي وي دي خامش نيومده تو بازار

4-
سري نوت بوك هاي توشيبا فقط مدلهاي
TECRA M2
اين مدلها در كانفيگ هاي مختلف وجود دارد
وزن نسبتا خوب- گارانتي 1 سال ايران و 3 سال جهان
ولي داراي ال سي دي 14 ايچ است