PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث مربوط به VirtualDub

Moahammad_sdt
09-08-2008, 05:17
اگه دوستان لطف کنند و آموزش های کدک کردن ویدئو به وسیله این نرم افزار رو بزارن ممنون میشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این لینک در مورد اینه که چه جوری به وسیله VirtualDub روی Divx زیرنویس بزاریم البته انگلیسی هست ولی من که زبانم خوب نیست فهمیدم چی شده
دوستان من یاد نداشتم خود آموزش را توی صفحه بزارم مجبور شدم آدرس بدم اگه کسی لطف کنه و خود آموزش رو بزاره ممنون می شم

Amin
09-08-2008, 10:11
سلام
دوست عزیز
با این نرم افزار خیلی کارا میشه انجام داد
شما چه آموزشهایی نیاز دارین ؟

【ツ】

senatore20042003
09-08-2008, 14:55
دوست عزیز لینک زیر اموزش چسباندن زیر نویس به فیلم هست با این برنامه

لینک زیر هم خود برنامه به همراه اموزش چسباندن ودو تکه کردن فیلم هست

Moahammad_sdt
13-08-2008, 05:06

New! If this looks like much work try instead AutoGK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), see [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Guide
Download and install/extract Virtualdubmod ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
If you don't have the subtitles create your own text subtitles with SubtitleWorkshop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or Substation Alpha ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and then continue with this guide to add them permanent to the video.

Download Vobsub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2.23.
When you install VobSub be sure to select VobSub for Virtualdub and TextSub for Virtualdub and AviSynth under Plugins:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Set the Virtualdubmod folder:

In Virtualdubmod open your video. (If a message popups that VBR audio stream detected just select NO)
Add the TextSub filter under Video->Filters.
Open the srt, sub(text), smi, ssa subtitle.
(If you have an idx/sub/ifo subtitle add the VobSub filter intead.)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Set Video->Full Processing.
Set Video->Compression and select Divx or Xvid. Install DivX Codec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or XviD Codec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) if you can't see the in the compression list.

And last save as a new AVI, File->Save AVI.
(If you want to convert directly to a VCD, SVCD or DVD MPEG2 frameserve to an mpeg encoder, read this guide ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).)

Problems
I can't install Vobsub. Vobsub wont work.
Try use latest VSFilter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) instead. Install it and then copy the VSFilter.dll to the plugins folder under the Virtualdubmod folder and rename it to VSFilter.vdf. Like c:\program files\virtualdubmod\plugins\VSFilter.vdf

VBR audio stream detected
Just select NO.

Can't see any DivX or XviD in the compression list
Install the DivX Codec or Xvid Codec.

Can't open the video
Identify the video codec with Gspot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or avicodec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). Then download and install that codec, usually DivX Codec or XviD Codec or try ffdshow ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(and enable VFW decoding)

The source image format is not acceptable (error code -2). Or other problems.
Read [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

More subtitle and virtualdub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) links

If this looks like much work try instead AutoGK, see [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by Baldrick on Dec 13, 2006 14:46, edited 12 times in total

Moahammad_sdt
13-08-2008, 05:12
آقا این editor سایت چی لینک ها رو فاتحش رو می خونه نمیشه کاری کرد
مثلا
AutoGK می شه [URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]AutoGK[/URL

برای تغییر رزولوشن یک فیلم توی Virtual Dub
Video Menu> Filters>Add>resize

piishii
13-08-2008, 10:21
آقا این editor سایت چی لینک ها رو فاتحش رو می خونه نمیشه کاری کرد
مثلا
AutoGK می شه [URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]AutoGK[/URL

سلام.
تگ لینکها برای اعضای معمولی جز همکارها و مدیر ها و از این دست افراد فعال نیست.
پستتون رو ویرایش کنید لینکها رو توی کد قرار بدید .
علامت # برای همین کار هست .
پست پشت سر هم ممنون میشم در فاصله ی زمانی اندک ندید :20:

farshif
26-09-2008, 15:32
لینک کتاب Learning VirtualDub رو اینجا میزارم. کتاب واقعا خوبیه امیدوارم به دردتون بخوره :

لینک دانلود :

armia
27-09-2008, 10:17
خدائیش با این برنامه من هر نوع فرمتی که بگین امتحان کردم اصلا باز نمیکنه و ارور میده . یعنی امکان داره تو دستگاه من اینطور باشه ؟

PROSPPECH
08-11-2008, 19:55
سلام
من فیلمی رو باز میکنم و پیغام خطای زیر رو میده:

در ضمن من کدک ffdshow رو نصب دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

s_a_m4000
08-11-2008, 20:48
سلام
من فیلمی رو باز میکنم و پیغام خطای زیر رو میده:

در ضمن من کدک ffdshow رو نصب دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام.
تایپیک برای این سوالها داریم که.
به هر حال خودش نوشته چی می خواد k lite رو بنصب حل میشه full stuff

KING iMAN
09-12-2008, 16:33
سلام.
میخوام زیرنویسهام رو با استفاده از نرم افزار VirtualDub به فیلمها پیوست کنم ولی یه مشکل دارم.توی عکس زیر بهکادر قرمز توجه کنین.مشکلم همینجاس( پلاگین TextSub توی فولدر Plugins نرم افزارم نیست).چکارش کنم؟لطفاً راهنمایی کنین و در صورت امکان این پلاگین رو واسم بذارین(و یا یه نسخه از نرم افزار رو بذارین که این پلاگین رو داشته باشه)

===============
یه سؤال دیگه.کیفیت فیلمها با این کار کم نمیشه؟

ehsan30
10-12-2008, 12:06
سلام

سلام.
میخوام زیرنویسهام رو با استفاده از نرم افزار VirtualDub به فیلمها پیوست کنم ولی یه مشکل دارم.توی عکس زیر به کادر قرمز توجه کنین.مشکلم همینجاس( پلاگین TextSub توی فولدر Plugins نرم افزارم نیست).چکارش کنم؟لطفاً راهنمایی کنین و در صورت امکان این پلاگین رو واسم بذارین(و یا یه نسخه از نرم افزار رو بذارین که این پلاگین رو داشته باشه)

===============
یه سؤال دیگه.کیفیت فیلمها با این کار کم نمیشه؟

در مورد سوال اولت وقتی که داری برنامه VobSub را نصب می کنی مطابق عکس زیر تیک هر

کدوم از پلاگین هایی رو که می خواهی بزن (آخری هدف شماست) بعدش هم آدرس برنامه

VirtualDub را بده و تمام.

در مورد سوال دومتون نه ، هیچ تاثیری نداره و همون کیفیت ورودی را بهتون میده.

بای
:20:

KING iMAN
10-12-2008, 17:34
ممنون.من الان کافینت هستم و مطمئن نیستم که تو آرشیوم توی خونه VobSub رو داشته باشم.محض اطمینان لینک دانلود این نرم افزار رو هم بهم بدین.
===
راستی هر فیلم چقدر زمان میبره که زیرنویسش رو بهش پیوست کنم؟

s_a_m4000
10-12-2008, 17:51
سلام
برای شما
برنامه رو ضمیمه کردم

senatore20042003
10-12-2008, 18:04
ممنون.من الان کافینت هستم و مطمئن نیستم که تو آرشیوم توی خونه VobSub رو داشته باشم.محض اطمینان لینک دانلود این نرم افزار رو هم بهم بدین.
===
راستی هر فیلم چقدر زمان میبره که زیرنویسش رو بهش پیوست کنم؟

لینک نرم افزار virtual dub.

KING iMAN
13-12-2008, 18:59
با این نرم افزار یه زیرنویس رو به فیلم چسبوندم ولی دو تا مشکل دارم:

1.قسمتی از عکس زیر رو که مشخص کردم ببینین.واسه من Divx وجود نداره!!!این پلاگینها رو واسم میذارین؟

2.چطور میتونم زیرنویس رو با فونت دلخواه خودم به فیلم بچسبونم(زیرنویسهام همه srt* هستن)

senatore20042003
13-12-2008, 22:03
با این نرم افزار یه زیرنویس رو به فیلم چسبوندم ولی دو تا مشکل دارم:

1.قسمتی از عکس زیر رو که مشخص کردم ببینین.واسه من Divx وجود نداره!!!این پلاگینها رو واسم میذارین؟

2.چطور میتونم زیرنویس رو با فونت دلخواه خودم به فیلم بچسبونم(زیرنویسهام همه srt* هستن)

دوست عزیز از لینک زیر دانلود کن.

K-Lite Mega Codec Pack 4.3.1

این هم divx codec

K A R I M I
25-02-2009, 10:17
آیا فرمت رو در Comperesson میتونم به جای Dvix روی Xvid تنظیم کنم ؟
این دو تا چه فرقی با هم دارند ؟

s_a_m4000
25-02-2009, 11:08
آیا فرمت رو در Comperesson میتونم به جای Dvix روی Xvid تنظیم کنم ؟
این دو تا چه فرقی با هم دارند ؟
بله میشه
تو این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمی توضیح دادم راجع بهش.

K A R I M I
25-02-2009, 14:20
ممنون از شما
یه سوال دیگه ؟
من قبل از اینکه زیرنویس رو بچسبونم حجم فایلم 700 مگ بود ولی بعد از اینکه زیر نویس رو چسبوندم حجم فایل به 830 مگ تغییر یافت !
چی کار کنم که اندازه فایل تغییر نکنه و در کل کیفیت فیلم بعد از پردازش مانند فایل اصلی باشه و تغییر نکنه ؟

senatore20042003
25-02-2009, 21:07
ممنون از شما
یه سوال دیگه ؟
من قبل از اینکه زیرنویس رو بچسبونم حجم فایلم 700 مگ بود ولی بعد از اینکه زیر نویس رو چسبوندم حجم فایل به 830 مگ تغییر یافت !
چی کار کنم که اندازه فایل تغییر نکنه و در کل کیفیت فیلم بعد از پردازش مانند فایل اصلی باشه و تغییر نکنه ؟

دوست عزیز شما با برنامه avi addx sub میتونی اینکار رو انجام بدی آموزش اون هم در همین بخش هست.

mhgh44
02-09-2009, 13:56
سلام من وقتی open video file رو میزنم این ارور رو میده:

senatore20042003
02-09-2009, 15:23
سلام من وقتی open video file رو میزنم این ارور رو میده:

دوست عزیز برنامه فرمت xvid رو ساپورت نمیکنه.

mhgh44
02-09-2009, 16:18
پس میشه لطفا یه برنامه برای فرمت xvid بگین که بتونه یه فیلم دو قسمتی رو به یه قسمتی تبدیل کنه

S0R3N4
21-10-2009, 18:55

New! If this looks like much work try instead AutoGK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), see [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Guide
Download and install/extract Virtualdubmod ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
If you don't have the subtitles create your own text subtitles with SubtitleWorkshop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or Substation Alpha ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and then continue with this guide to add them permanent to the video.

Download Vobsub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2.23.
When you install VobSub be sure to select VobSub for Virtualdub and TextSub for Virtualdub and AviSynth under Plugins:

Set the Virtualdubmod folder:

In Virtualdubmod open your video. (If a message popups that VBR audio stream detected just select NO)
Add the TextSub filter under Video->Filters.
Open the srt, sub(text), smi, ssa subtitle.
(If you have an idx/sub/ifo subtitle add the VobSub filter intead.)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Set Video->Full Processing.
Set Video->Compression and select Divx or Xvid. Install DivX Codec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or XviD Codec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) if you can't see the in the compression list.

And last save as a new AVI, File->Save AVI.
(If you want to convert directly to a VCD, SVCD or DVD MPEG2 frameserve to an mpeg encoder, read this guide ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).)

Problems
I can't install Vobsub. Vobsub wont work.
Try use latest VSFilter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) instead. Install it and then copy the VSFilter.dll to the plugins folder under the Virtualdubmod folder and rename it to VSFilter.vdf. Like c:\program files\virtualdubmod\plugins\VSFilter.vdf

VBR audio stream detected
Just select NO.

Can't see any DivX or XviD in the compression list
Install the DivX Codec or Xvid Codec.

Can't open the video
Identify the video codec with Gspot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or avicodec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). Then download and install that codec, usually DivX Codec or XviD Codec or try ffdshow ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(and enable VFW decoding)

The source image format is not acceptable (error code -2). Or other problems.
Read [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

More subtitle and virtualdub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) links

If this looks like much work try instead AutoGK, see [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by Baldrick on Dec 13, 2006 14:46, edited 12 times in total

من با این روش کار کردم!ولی حجم فایل خروجیم حدود 10-11 برابر شد!دلیل چیه؟
مثلا یه فیلم xvid با حجم 800 مگ شد 9-10 گیگ!؟؟؟؟

S0R3N4
24-10-2009, 17:18
دوستان
وقتی میذارم از تب video میذارم رو حالت direct... (همون اولی)زیر نویس رو نمیده بهم وقتی که سیو شده!ولی وقتی تو برنامه هستم زیرنویس رو میبینم:
اینم عکس»[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چکار کنم؟؟؟؟؟؟
اههه
دیگه خسته شدم از بس سعی کردم زیرنویس وصل کنم به فیلم و نتیجه نداد...

senatore20042003
26-10-2009, 20:25
دوستان
وقتی میذارم از تب video میذارم رو حالت direct... (همون اولی)زیر نویس رو نمیده بهم وقتی که سیو شده!ولی وقتی تو برنامه هستم زیرنویس رو میبینم:
اینم عکس»[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چکار کنم؟؟؟؟؟؟
اههه
دیگه خسته شدم از بس سعی کردم زیرنویس وصل کنم به فیلم و نتیجه نداد...

دوست عزیز فکر کنم شما زیرنویس رویک کم بالا پایین کردید .یک پیشنهاد دیگه بهشما می دم شما چرا فیلمت رو با برنامه convert x to dvd تبدیل به dvd نمی کنی خیلی هم راحت هست من الان بالای 100 تا فیلم با این برنامه تبدیل کردم آموزش اون رو هم در همین انجمن گذاشتم.

rasoul2005
26-10-2009, 21:16
با این نرم افزار چطور میشد فیلمای دو تیکه را بدون اینکه فیلم کیفیتش کم بشد به هم چسبوند

موفق باشید

senatore20042003
27-10-2009, 16:51
با این نرم افزار چطور میشد فیلمای دو تیکه را بدون اینکه فیلم کیفیتش کم بشد به هم چسبوند

موفق باشید

دوست عزیز لینک زیر آموزش دو تکه کردن وچسباندن دو تکه فیلم به هم هست.

S0R3N4
27-10-2009, 17:20
دوست عزیز فکر کنم شما زیرنویس رویک کم بالا پایین کردید .یک پیشنهاد دیگه بهشما می دم شما چرا فیلمت رو با برنامه convert x to dvd تبدیل به dvd نمی کنی خیلی هم راحت هست من الان بالای 100 تا فیلم با این برنامه تبدیل کردم آموزش اون رو هم در همین انجمن گذاشتم.

یعنی چی بالا پایین کردم؟راه حل چیه؟

آخه مشکل من تبدیل نیست!مشکل من اینه که یه سری فیلم xvid و divx دارم که میخوام زیرنویسش رو تو خورد فیلم بدم!نه چیز دیگه ای!
حالا باید چکار کنم؟تو رو خدا راهنمایی کنید...

Arash4484
19-05-2013, 03:10
از آنجا که به ماندگاری فایلهای قرارگرفته روی آپلودسنترها بهیچ وجه اعتباری نیست، آموزش های قرار گرفته توسط دوستان ضمیمه و یا با لینک دایمی قرار داده شد...
59942
59944
VirtualDub.pdf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک دانلود نسخه جدید Virtualdub (آخرین نسخه پایدارv.1.9.11):
Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])