PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتومبیل های با گیربکس اتوماتیک ( 206 تیپ 6 )

omit
08-08-2008, 23:16
سلام عزیزان

مدتیه تو نخ 206 تیپ 6 هستم که سوای امکانات نسبتآ مناسبش بیشتر اتوماتیک بودنش برام مهمه!
تو این ترافیکا انقدر کلاچ ترمز کردم خسته شدم

اما از دوستانی دیده و شنیده ام که تیپ 5 بهتره(که البته به یمن وجود Sd دیگه تولید نمیشه) چرا که گیربکس

اتوماتیک تیپ 6 بعد از مدتی دچار مشکل و دردسر آفرینه!! (خداد میلیون میدی که این بدبختیها رو هم بکشی!)

اگر اشتباه نکنم برخی تو این رنج هیوندا ورونا رو توصیه کردند...اما...دلم جای دیگست:31:

اگر تاپیکه مرتبط دیگه ای نباشه میتونه مکان خوبی جهت بررسی این ماشینا باشه

سوالای من:
1.آیا 206 تیپ 6 به سبب دنده اتوماتیکش آدم رو پشیمون میکنه؟
2.قیمت مدلهای مختلفش؟(80 به بالا)حدودآ؟
3.در این رنج قیمتی چه خودروهای دیگه پیشنهاد میشه(کمی بالا پایینش طوری نیست)

shahramcat
08-08-2008, 23:25
سلام عزیزان

مدتیه تو نخ 206 تیپ 6 هستم که سوای امکانات نسبتآ مناسبش بیشتر اتوماتیک بودنش برام مهمه!
تو این ترافیکا انقدر کلاچ ترمز کردم خسته شدم

اما از دوستانی دیده و شنیده ام که تیپ 5 بهتره(که البته به یمن وجود Sd دیگه تولید نمیشه) چرا که گیربکس

اتوماتیک تیپ 6 بعد از مدتی دچار مشکل و دردسر آفرینه!! (خداد میلیون میدی که این بدبختیها رو هم بکشی!)

اگر اشتباه نکنم برخی تو این رنج هیوندا ورونا رو توصیه کردند...اما...دلم جای دیگست:31:

اگر تاپیکه مرتبط دیگه ای نباشه میتونه مکان خوبی جهت بررسی این ماشینا باشه

سوالای من:
1.آیا 206 تیپ 6 به سبب دنده اتوماتیکش آدم رو پشیمون میکنه؟
2.قیمت مدلهای مختلفش؟(80 به بالا)حدودآ؟
3.در این رنج قیمتی چه خودروهای دیگه پیشنهاد میشه(کمی بالا پایینش طوری نیست)

من خودم تیپ 6 مدل 83 داشتم .... الان هم تیپ 5 مدل 82 دارم

گیریبکس خوبی داره بهترین ماشین برای تهران هست بسیار خوب هم بهت جواب میده نگران نباش . مشکل به این زودیا پیدا نمیکنه . طراحی گیریبکس هم پورشه آلمان انجام داده .... دارای 3 سال گارانتی گریبکس هم هست تو فرانسه ! اما اگر ایراد پیدا کنه تعویض 3 تا 3.5 خرج داره و تعمیر 1 تا 1.5 میلیون تومن ! فقط هم 1 یا 2 مرکز اصلی انجام میشه با 1 ماه علافی .....

قیمت نو تیپ 6 الان 19/200 هست تقریبا .... سعی کن کاکرده زیر 50 تا بگیری اونم مدل 83 و 84 فقط ...

در کل خوبه توصیه میشه چون من کاملا راضی بودم مخصوص خانمها هست ! اگر شتاب میخای فقط تیپ 5 !

omit
09-08-2008, 02:36
شهرام جان
گفتی به این زودیا؟! یعنی بالاخره پیدا میکنه؟
شما مشکلی باهاش نداشتی؟
آیا شتاب بین این دو (تیپ 5 و6) قابل توجه است؟ یا 6 کارو راه میندازه؟
اگه دوست داشتی بگو چرا با 5 عوضش کردی؟فقط به خاطر شتاب؟ یا ...؟

shahramcat
09-08-2008, 15:41
شهرام جان
گفتی به این زودیا؟! یعنی بالاخره پیدا میکنه؟
شما مشکلی باهاش نداشتی؟
آیا شتاب بین این دو (تیپ 5 و6) قابل توجه است؟ یا 6 کارو راه میندازه؟
اگه دوست داشتی بگو چرا با 5 عوضش کردی؟فقط به خاطر شتاب؟ یا ...؟

خوب من این ماشین رو 1 سال داشتم موقعی که خریدم 55 تا کارکرده بود و موقع فروش 77 تا کارکرد داشت یعنی من باهاش بیش از 20 هزارتا تو 1 سال راه رفته بودم ! بیشتر هم خارج شهر میرفتم ... فقط یک بار ECU گیریبکس ارور داد بهم که خودش درست شد چون تو موتور رو آب گرفته بودم ! اگر گیریبکس مشکل اساسی پیدا کنه به اصطلاح 2 چراغ میشه یعنی نشانگر اسپورت و برف با هم روشن میمونه و ماشین دنده عوض نمیکنه اونوقت که تقریبا بیچاره میشی !

من مشکلی نداشتم و راضی بودم . گیریبکس اینا به این زودیها خراب نمیشه اما همون طوری که بهت گفتم سعی کن حتما مدل 83 یا 84 کم کارکرد بگیری چون تقریبا 80 تا 90% اصل فرانسه هست ....

من تصادف کردم و مجبور شدم بفروشم وگرنه اصلا نمیفروختم ماشین رو ....

تیپ 5 از نظر شتاب کاملا محسوس هست 2.5 ثانیه به طور تئوریک بیشتر هست و تو عمل هم محسوس هست . تیپ 6 اگر یهو مخصوصا تو سربالایی پات رو بزاری رو گاز فشار بدی 1 ثانیه گیج میزنه ! کپ میکنه به اصطلاح ! اما در کل عملکرد عالی داره . ممکن هست موقع ترمز ناگهانی رو دنده پایین از عقب بکوبه اما چیز مهمی نیست ...

سوال دیگه ای داری بگو ...

omit
09-08-2008, 16:56
اگر گیریبکس مشکل اساسی پیدا کنه به اصطلاح 2 چراغ میشه یعنی نشانگر اسپورت و برف با هم روشن میمونه و ماشین دنده عوض نمیکنه اونوقت که تقریبا بیچاره میشی !

..

مثلآ اگر در مسافرت وسط بیابون باشیم اونم تازه نصفه شب!:18: یه همچین مشکلی پیش بیاد کاریش نمیشه کرد؟

shahramcat
09-08-2008, 17:13
مثلآ اگر در مسافرت وسط بیابون باشیم اونم تازه نصفه شب!:18: یه همچین مشکلی پیش بیاد کاریش نمیشه کرد؟

بدی گیریبکس اتومات حالاهر ماشینی همین هست ! اگر مشکل پیدا کنه تکونش نمیتونی بدی ! اما خوب شانس هست دیگه .
در کل نظر من این هست که بگیری زیاد ریز نشو تو این مشکلات ....

atatakotop
09-08-2008, 20:23
206 تیپ 6 یه اشکال که داره این هست که وقتی از دنده 2 به دنده 1 میده (اگه یکم هم پدال گاز فشار داده بشه)ماشین یه تکونی می خوره انگار از پشت به ماشین کوبیدن:20:

shutdown
13-08-2008, 14:55
آقا 206 تيپه 6 بگير...عمران مشكل پيدا كنه...پدر من سال 85 گرفت تا الن مثل ساعت كار ميكنه....البته من در مورده جديداش چيزي نميدونم...

PlayStation3
13-08-2008, 15:51
این کمری و آزرا و این گرون قیمت ها هم مث 206 مشکل پیدا میکنن؟(گیربکس اتومات)
ممنون:46: