PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا قدرت پاور تاثیری بر سرعت سیستم داره؟

reza2pars
08-08-2008, 13:42
آیا قدرت پاور تاثیری بر سرعت سیستم داره؟

Lord_theOne
08-08-2008, 14:01
بصورت علمي رو نمي دونم
اما تجربي
تاثير در سرعت USB‌يا درايورها نوري مي توني ببيني
اما نديدم يك پاور خوب بتونه مثلا Load XP‌را كم كنه
اما تاثيرش شايد در اوركلاك كردن ببيني و در كارهاي بسيار سنگين كه پاور ضعيف باشه

اگر پاور ضعيفي داشته باشي به مرور زمان سيستم شما را دچار مشكل مي كنه مثلا مادربرد مثل روزهاي اولش نيست يا گرافيك يا از همه مهمتر هارد

reza2pars
09-08-2008, 09:15
ممنون تجربه خودم هم همينا رو برام ثابت كرده بود ضمن اينكه توي كارهاي گرافيكي هم فكر كنم سرعت رو تا حد قابل توجهي بالا ببره البته ميخواستم بدونم از لحاظ علمي همچين چيزي هست بازم ممنون

jps3
09-08-2008, 22:53
100% شک نکن داره خیلی زیاد جلو هنگ رو هم میگیره

hardware2000
09-08-2008, 23:46
خوب تو کیفیت که بی تاثیر نیست ولی کسی نمیتونه دلیل علمی بیاره !...

hossein_dig
10-08-2008, 20:43
چون هر قطع از سیستمت تو هر زمانی مثلا تحت بار باشه یا نباشه یه مصرفی از برق داره هرچی مصرف بره بالا تر پاور بیشتر تحت فشار میره
البته هر قطعه یک حداکثر مصرفی داره که معمولا باید زمان خرید پاور اون رو مورد نظر قرار بدبد

این کم آوردن بیشتر زمان بازی نشون مید چون همه قطعات تو حداکثر راندمان هستن البته نه بازی قارچ خور دی

javadshahvand
11-08-2008, 10:38
آیا قدرت پاور تاثیری بر سرعت سیستم داره؟

همیشه در خرید منبع تغذیه به این نکته توجه کنید که حداکثر توان واقعی پاور شما در حدود 20 درصد بیشتر از توان مصرفی سیستم شما باشد زیرا این عامل باعث افزایش کارایی و همچنین ماندگاری سیستم و پاور در شرایط سخت کاری می شود . پس همیشه پاور تاثیر بر پایداری سیستم دارد نه سرعت سیستم

MehranVB
11-08-2008, 13:26
پاور فقط و فقط تاثیر سخت افزاری داره و هیچ تاثیر نرم افزاری نداره. مدت عمر قطعات سخت افزار (بدلیل نوسانات برق) مهمترین تاثیرشه.

bibi_gol
11-08-2008, 15:38
توان پاورت بستگي به تك تك سخت افزارت داره و اگه با سيستمت match نباشه امكان داره بزنه يكي از سخت افزاراتو داغون كنه.مخصوصا هارد و سي پي يو

reza016
10-02-2013, 20:38
یک سیستم امروزی در حالت عادی به یک پاور 300وات احتیاج داره حالا اگر قطعات سخت افزاری بیشتری مثل هارد اضافه، کارت کپچر ، وسایلی که از usb استفاده میکنن علی الخصوص اگه تعدادشون زیاد باشه بالطبع برای برق مصرفیشون پاور مجبوره از وات سایر قطعات کم کنه تا این قطعات هم قابل استفاده باشن پس وقتی از وات قطعاتی مثل cpu,ram,hard کم بشه پس سرعت سیستم هم پایین میاد. حالا هرچی وات پاور بیشتر باشه خب رو کاهش سرعت سیستم تاثیرشو عملا میبینیم. :n13:

ممنون تجربه خودم هم همينا رو برام ثابت كرده بود ضمن اينكه توي كارهاي گرافيكي هم فكر كنم سرعت رو تا حد قابل توجهي بالا ببره البته ميخواستم بدونم از لحاظ علمي همچين چيزي هست بازم ممنون

Amir_mousavi
08-02-2017, 01:20
با سلام . عزیزان من خودم پاکر قدیمیم مشکل پیدا کرد و مجبور شدم یه پاور جدید بگیرم ولی چون کارت گرافیک گرفته بودم. پولم ته کشید