PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد موتور هاي گاز سوز.

hessam_sz
08-08-2008, 09:57
سلام دوستان.
من ميخوام يك موتور گاز سوز را وصل گاز شهري كنم.مثلا يك موتور پرايد گاز سوز را ميخوام وصل گاز شهر كنم.
آيا امكانش هست؟
چه وسايلي لازم داره براي اين كار؟
اصلا موتور پرايد گاز سوز يا ماشين ديگه هست تو بازار؟
قيمتاش چنده حدودا؟

Gesher
08-08-2008, 12:19
سلام دوستان.
من ميخوام يك موتور گاز سوز را وصل گاز شهري كنم.مثلا يك موتور پرايد گاز سوز را ميخوام وصل گاز شهر كنم.
آيا امكانش هست؟
چه وسايلي لازم داره براي اين كار؟
اصلا موتور پرايد گاز سوز يا ماشين ديگه هست تو بازار؟
قيمتاش چنده حدودا؟
امکانش هست و مشکلی نیست
گاز شهری متان( CH4 ) است و که اگر فشرده شود به آن Compressed natural gas :CNG گفته میشود همان کاری که در پمپ های گاز در حال انجام است اگر هم بحالت مایع دراید به آن LNG : Liquid natural gas میگویند.شما برای استفاده از CNG نیاز به کیت گاز و کپسول آن را دارید.هر چند تقویت سیت سوپاپ و تعویض سوپاپ ها با آلیاژهای مناسب نیز ضروری است در حالیکه بندرت انجام میشود.البته در خودروهای جدید گازسوز اینکارها همه در کارخانه صورت میگیرد
برای استفاده‌ی مستقیم از گاز شهری و تبدیل آن به CNG نیاز به یک کمپرسور گاز است تا بتواند کپسول را شارژ کند.چندی پیش یک مبتکر چنین دستگاهی را که قدری کوچکتر از یک یخچال معمولی بود ساخته بود برای اینکار ولی مسلم است که دولت نخواهد گذاشت چنین دستگاهی به تولید انبوه و بدست مردم برسد که دلایل آن هم روشن است.....

ADEL_r
08-08-2008, 12:27
امکانش هست و مشکلی نیست
گاز شهری متان( CH4 ) است و که اگر فشرده شود به آن Compressed natural gas :CNG گفته میشود همان کاری که در پمپ های گاز در حال انجام است اگر هم بحالت مایع دراید به آن LNG : Liquid natural gas میگویند.شما برای استفاده از CNG نیاز به کیت گاز و کپسول آن را دارید.هر چند تقویت سیت سوپاپ و تعویض سوپاپ ها با آلیاژهای مناسب نیز ضروری است در حالیکه بندرت انجام میشود.البته در خودروهای جدید گازسوز اینکارها همه در کارخانه صورت میگیرد
برای استفاده‌ی مستقیم از گاز شهری و تبدیل آن به CNG نیاز به یک کمپرسور گاز است تا بتواند کپسول را شارژ کند.چندی پیش یک مبتکر چنین دستگاهی را که قدری کوچکتر از یک یخچال معمولی بود ساخته بود برای اینکار ولی مسلم است که دولت نخواهد گذاشت چنین دستگاهی به تولید انبوه و بدست مردم برسد که دلایل آن هم روشن است.....

چرا فشرده میشه ؟

اگه ممکنه در مورد هزینش هم توضیح بدین.

hessam_sz
08-08-2008, 13:21
پس تقريبا بايد بيخيالش بشم تو ايران.
البته من نميخوام موتور حركت كنه ها.ميخوام يك جا ثابت بزارم و از نيروي موتور استفاده كنم.آخه من يك نمونه ژاپني ديدم كه موتور تويوتا كمري را گاز سوز كرده بود و مستقيم به گاز شهري وصل ميشد.ولي كمپرسوري به اون اندازه كه شما ميگيد نداشت.
يعني در حقيقت نديدم كمپرسور داشت يا نه ولي اگر داشت به اون بزرگي نبود چون من نديدم.
قيمت اين دستگاه خيلي زياد بود حدود 14 ميليون ولي من ميخوام همين را با موتور پرايد بسازم.شنيدم 300 هزار تومن قيمتش هست.
ميشه بنزينيش را ساخت ولي درد سر داره .هزينه سوختش هم ميره بالا.
در ضمن اگر كمپرسور داشته باشه بايد صداي زيادي ايجاد كنه ولي اين نمونه ژاپني كه من ديدم بي صدا كار ميكرد.؟؟؟