PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرف زدن با طرف دیگر شبکه با دو ویندوز xp و vista

V i r u s e r
08-08-2008, 09:56
سلام
من با همسایمون خیلی وقته که شبکه کردیم (2 تا سیستم با سیم):5:
اون موقع من میرفتم تو xp و باهاش با netmeeting حرف میزدم:31:
ولی بعدش یه مشکلی پیش اومد که xp رو حذف کردم چون اگه بخوام دوباره نصب کنم باید ویستا رو هم نصب کنم
حالا من چجوری میتونم با دوستم حرف بزنم؟ با توجه به این که ویستا ه جای netmeetig یه برنامه دیگه به نام windows meetng space داره :2:(یعنی اینو بیخیال شین:41:)
ممنون میشم راهنمای کنید:11:
پ.ن: دوستم ویندوز xp داره

V i r u s e r
08-08-2008, 22:08
سلام
واقعن کسی نیست کمک کنه؟

r0zeabi
19-08-2008, 11:19
سلام میشه بگین تو همون xp چطور با همدیگه صحبت میکردین یا بقول خودتون netmeeting وسایل لازم جهت ارتباط چیه؟

Virtual.Boy
19-08-2008, 17:46
سلام میشه بگین تو همون xp چطور با همدیگه صحبت میکردین یا بقول خودتون netmeeting وسایل لازم جهت ارتباط چیه؟

برنامه NetMeeting مي تواند از طريق اينترنت ارتباط بين افراد را انتخاب كند با داشتن تجهيزات كافي شما مي توانيد از اينتر نت به عنوان يك خط تلفن يك ابزار كنفرانس ويدئويي يك تابلوي اعلانات الكترونيكي يا حتي ابزاري براي استفاده مشترك از كليپ بوردها استفاده كنيد به همين دلايل است كه نام اين برنامه ملاقات در شبكه يا همان NetMeeting است

براي استفاده كامل از امكانات اين برنامه شما به يك مودم بسيار سريع يك دوربين ويدئويي وصل شده به كامپيوتر و تعدادي دستگاه ديگر نياز دارد با اين وجود در اين تمرين شما از همان تجهيزاتي كه قبلآ داشته ايد استفاده خواهيد كرد.

براي كار در برنامه NetMeeting از مراحل زير پيروي كنيد:

گزينه Programs / Internet EXplorer / Microsoft NetMeeting را انتخاب كنيد هنگامي كه براي اواين مرتبه وارد برنامه Microsoft NetMeetingمي شويد مجموعهاي از صفحه تصوير ها را مشاهده مي كنيد كه شما را قادر مي سازند محيط كاري اين برنامه را تعريف و آماده كنيد

براي ادامه كار روي دكمه Next كليك كنيد اگر مي خواهيد در هنگامي كه مردم با شما تماس مي گيرند بتوانند نام و آدرس شما را مشاهده كنند بايد از يك سرور دايركتوري استفاده كنيد شما بايد همان سرور دايركتوري را انتخاب كنيد كه افراد ديگري كه معمولآ با شما تماس مي گيرند از آن استفاده مي كنند روي دكمه NEXT كليك كنيد تا كار ادامه يابد اكنون شما بايد نام و نام خانوادگي و آدرس پست الكتروني خود را وارد كنيد مابقي اطلاعات خواسته شده اختياري هستند براي ادامه كار روي دكمه Next كليك كنيد اكنون بايد براي اطلاعات خود يك گروه تعيين كنيد روي دكمه Next كليك كنيد پنجره Audio Tunning Wizard باز مي شود براي انتخاب نوع ارتباطي كه مي خواهيد از آن استفاده كنيد روي دكمه Next اين پنجره كليك كنيد شما صوت و تصوير ارتباطي كه برنامه NetMeeting بايد در اين هنگام نوع صحيح ارتباط خود را تعيين كنيد زيرا اين تعيين مستقيمآ بر روي كيفيت مي تواند برقرار كند تاثير مي گذارد براي ادامه كار روي دكمه Next كليك كنيد براي آنكه پارامتر هايي كه تعيين كرده ايد آزمايش شوند بايد روي دكمه Start Recording كليك كنيد با اين كار بايد آنقدر در ميكروفون خود صحبت كنيد تا زمان سنج نشان دهد كه آزمايش تمام شده است براي ادامه كار روي دكمه Next كليك كنيد اكنون شما آماده كار در NetMeeting هستيد براي آنكه پنجره برنامه NetMeeting نشان داده شود روي دكمه Finish كليك كنيد بسته به نوع ارتباطي كه شما انتخاب كرده ايد برنامه Connection Wizardبا اينترنت ارتباط برقرار مي كند براي آنكه پنجره New Call ظاهر شود روي دكمه Call كليك كنيد اطلاعات لازم براي دسترسي به شركت خود را در مستطيل Address وارد كنيد شما مي توانيد در اين مستطيل ادرس پست الكترونيكي نام كامپيوتر ادرس شبكه كامپيوتري و يا شماره تلفن متصل به مودم خود را وارد كنيد پس از آنكه تماس شما برقرار شد روي دكمه Hang Up كليك كنيد تا ارتباط قطع شود براي بستن برنامه NetMeeting روي دكمهClose كليك كنيد اگر از برنامه NetMeeting براي ارتباط تلفني يا تصويري با ديگران در اينترنت استفاده مي كنيد شما مي توانيد قبل از برقراري تماس ابتدا يك يادداشت را از طريق پست الكترونيكي براي شخص مورد نظر خود بفرستيد تا او بداند كه چه موقع با وي تماس خواهيد گرفت اگر از طريق ينترنت وصل شده ايد اين پيش بيني بسيار مهم است زيرا براي آنكه برنامه NetMeeting مودم به ارتباط مورد نظر را برقرار كند هر دو طرف مكالمه بايد به اينترنت وصل شده باشند اگر به يك LAN متصل هسنيد شما احتمالآ در خواهيد يافت كه اين روش از روش مودم بسيار بهتر است زيرا شبكه هاي محلي عمومآ داراي سرعت انتقال داده بيشتري نسبت به مودمها هستند بنابراين شما مي داده هاي بيشتر و با كيفيت بالاتري را در زمان كوتاهتر نسبت به مودم از طريق يك LAN ارسال كنيد

Virtual.Boy
19-08-2008, 17:51
سلام
من با همسایمون خیلی وقته که شبکه کردیم (2 تا سیستم با سیم):5:
اون موقع من میرفتم تو xp و باهاش با netmeeting حرف میزدم:31:
ولی بعدش یه مشکلی پیش اومد که xp رو حذف کردم چون اگه بخوام دوباره نصب کنم باید ویستا رو هم نصب کنم
حالا من چجوری میتونم با دوستم حرف بزنم؟ با توجه به این که ویستا ه جای netmeetig یه برنامه دیگه به نام windows meetng space داره :2:(یعنی اینو بیخیال شین:41:)
ممنون میشم راهنمای کنید:11:
پ.ن: دوستم ویندوز xp داره

دوست عزیز برای شما هم Microsoft بک hotfix ارائه کرده .لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و امام لینک دریافت Hotfix

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سوالی بود در خدمتم.