PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دليل اينكه چراغ عقب L90 اينطوريه(متفاوت) چيه

Mohamma:D
08-08-2008, 09:41
سلام
آقا ما ندونستيم چرا سازنده هاي اين ماشين چراغهاشو متفاوت زده
شما چي ميدونيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ssarshar
08-08-2008, 10:11
سلام
آقا ما ندونستيم چرا سازنده هاي اين ماشين چراغهاشو متفاوت زده
شما چي ميدونيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون چراغی که قرمز رنگه ( سمت راست ) تک چراغ مه شکن هست و اون چراغی که سفید رنگه ( سمت چپ ) تک چراغه دنده عقب

لوگان
08-08-2008, 10:39
الان خودرو های جدید مانند ویتارا سوزوکی مزدا اسپید 3 و فکر کنم نیسان مورانو همه یه چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن دارند و هر دوی آن ها آنقدر قوی هستند که جای 2 چراغ رو پر میکنند.
یک دلیل دیگش هم به قول شرکت برق:هرگز نشه فراموش لامپ اضافی خاموش

mehdi9352
08-08-2008, 19:59
شايد هم اين باشه وقتي به عقب ماشين روبرويي نگاه ميكني بيشتر حواست به طرف راستشه تا طرف چپش(خودتون يه امتحان بكنين)

Mohammad
08-08-2008, 20:48
دلیل این موضوع همان پائین آوردن قیمت تمام شده خودرو ذکر شده.

franch
08-08-2008, 21:06
دلیل این موضوع همان پائین آوردن قیمت تمام شده خودرو ذکر شده.
يعني چي ؟ من كه نگرفتم صحبت شما رو!

Mohammad
08-08-2008, 21:15
یعنی اینکه در تولید لوگان تا جای ممکن سعی کردن صرفه جویی کنند چون هدف بازارهای کشورهای جهان سوم بوده.

The Logan is based on the B platform that is used by the third generation Renault Clio, Renault Modus and the latest version of the Nissan Micra. It has 50% fewer parts than a high-end Renault vehicle and has a limited number of electronic devices. In addition to making the car less costly to produce, this also makes it easier and cheaper to repair.

Havbb
08-08-2008, 21:49
با کم کردن یه چراغ قیمت خودرو میاد پایین؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gesher
08-08-2008, 21:55
Mohammad
عجب مطلبی میفرمایید دوست عزیز! در طول 15 سالی که مطالعات تخصصی خودرو دارم این عجیب ترین توجیه بود که دیدم!
خودروی داچیا لوگان از ابتدای Design با چنین فرمی که البته در دنیای خودرو چندان هم خاص و جدید نیست صورت گرفته و چراغ معادل سمت چپ چنان که دوستان گفتند برای مه شکن اختصاص یافته که ایندو اصلا هزینه‌ی بسیار ناچیزی در سرجمع بهای خودرو به خود اختصاص میدهند که شما میگویید بدلیل صرفه جویی بوده.اگر خودروساز مادر بنا به صرفه جویی داشت از ساب فریم گرفته تا سیستمهای ایمنی فعال و غیر فعال بسیار جا برای صرفه جویی میداشت.رنو که فقط با استفاده از فناوری دیجیتال تا بیش از 20میلیون یورو در خط تولید این محصول صرفه جویی کرده است آیا می آید تا با چنین منظور مضحک و کودکانه ای که در دنیا بینظیر نیز میباشد! و عایدی جز آبروریزی و هجوم سیل انتقادات متخصصین و تحلیل گران دنیای خودرو چیز دیگری ندارد اقدام به صرفه جویی میکند؟ امروز تعداد خودروهای لوگان در خیابان های پاریس اگر بیشتر از تهران نباشد کمتر نیست!ضمن اینکه بهترین مدلهای پلتفروم BO در اروپای غربی نیز با همین شمایل مربوط به چراغ عقب عرضه میشوند.
در مطلبی که از ویکیپدیا کپی/Paste کردید هرگز منظور از صرفه جویی در بخشهای الکترونیکی چنین چیزی که ادعا کردید نبوده است.
بد نیست در این رابطه حداقل به تحلیل آقای مارک بودسا راجع به پروژه‌ی خودروی جهانی رنو و نیز مقالات دقیق تحلیلی-تست فنی لوگان در مجله‌ی ماشین((تالیف مهندس احمد قدیمی از سوئد- و نیز مهندس مصطفی ممقانی اصل و...)) مراجعه فرمایید.

shahramcat
08-08-2008, 23:18
Mohammad
عجب مطلبی میفرمایید دوست عزیز! در طول 15 سالی که مطالعات تخصصی خودرو دارم این عجیب ترین توجیه بود که دیدم!
خودروی داچیا لوگان از ابتدای Design با چنین فرمی که البته در دنیای خودرو چندان هم خاص و جدید نیست صورت گرفته و چراغ معادل سمت چپ چنان که دوستان گفتند برای مه شکن اختصاص یافته که ایندو اصلا هزینه‌ی بسیار ناچیزی در سرجمع بهای خودرو به خود اختصاص میدهند که شما میگویید بدلیل صرفه جویی بوده.اگر خودروساز مادر بنا به صرفه جویی داشت از ساب فریم گرفته تا سیستمهای ایمنی فعال و غیر فعال بسیار جا برای صرفه جویی میداشت.رنو که فقط با استفاده از فناوری دیجیتال تا بیش از 20میلیون یورو در خط تولید این محصول صرفه جویی کرده است آیا می آید تا با چنین منظور مضحک و کودکانه ای که در دنیا بینظیر نیز میباشد! و عایدی جز آبروریزی و هجوم سیل انتقادات متخصصین و تحلیل گران دنیای خودرو چیز دیگری ندارد اقدام به صرفه جویی میکند؟ امروز تعداد خودروهای لوگان در خیابان های پاریس اگر بیشتر از تهران نباشد کمتر نیست!ضمن اینکه بهترین مدلهای پلتفروم BO در اروپای غربی نیز با همین شمایل مربوط به چراغ عقب عرضه میشوند.
در مطلبی که از ویکیپدیا کپی/Paste کردید هرگز منظور از صرفه جویی در بخشهای الکترونیکی چنین چیزی که ادعا کردید نبوده است.
بد نیست در این رابطه حداقل به تحلیل آقای مارک بودسا راجع به پروژه‌ی خودروی جهانی رنو و نیز مقالات دقیق تحلیلی-تست فنی لوگان در مجله‌ی ماشین((تالیف مهندس احمد قدیمی از سوئد- و نیز مهندس مصطفی ممقانی اصل و...)) مراجعه فرمایید.

ممنون . فکر کنم دلیل علمی و کاربردی درستی باشه .

Mohammad
08-08-2008, 23:32
خدمت شما و دوستان عرض کنم صحبت های شما درسته ولی در جاهای مختلف در این مورد نظرات مختلفی وجود داشت که بعضا به موردی هم که من اشاره کردم اشاره شده بود همچنین با توجه به سواد انگلیسی من متن نقل قول شده رو برای چراغ عقب نقل و قول نکردم بلکه برای حالت کلی بود.
بنده هم در این زمینه مطالعات کمی نداشتم !! شاید به اندازه شما نبوده باشه ولی خیلی وقت با پروژه لوگان درگیرم...
ممنونم.

alireza fatemi
10-08-2008, 23:56
من توی مجله ماشین خوندم که ماشین هایی مثل مزدا3 و لوگان در زمان طراحی اصلا چراغ مه شکن عقب نداشته اند و دو طرف چراغ دنده عقب بوده اما با تصویب قانون اینکه در اروپا باید ماشین ها چراغ مه شکن عقب داشته باشند مسولان خودرو سازی ها راحت ترین و کم خرج ترین راه را انتخاب کردند و یکی از چراغ ها را به مه شکن تبدیل کردند

milky way
11-08-2008, 00:03
خدمت شما و دوستان عرض کنم صحبت های شما درسته ولی در جاهای مختلف در این مورد نظرات مختلفی وجود داشت که بعضا به موردی هم که من اشاره کردم اشاره شده بود همچنین با توجه به سواد انگلیسی من متن نقل قول شده رو برای چراغ عقب نقل و قول نکردم بلکه برای حالت کلی بود.
بنده هم در این زمینه مطالعات کمی نداشتم !! شاید به اندازه شما نبوده باشه ولی خیلی وقت با پروژه لوگان درگیرم...
ممنونم.
دقیقا درسته تو لوگان همچی سعی شده ارزون دربیاد و ارزون ساخته بشه .

لوگان
11-08-2008, 13:55
اگه قرار بوده ارزون ساخته بشه پس تو مزدا 3 یا ئیتارا چرا اینجوریه؟ اونارو که نمیخواستن ارزون بسازن. و یه همچین دلیلی صخت نداره. ولی دلیلش هم خودم دقیق نمیدونم.
با تشکر

milky way
11-08-2008, 14:14
البته من در تایید گفته دوستمون کلی گفتم منظورم دقیقا چراغ عقبش نبود فقط .

سباستین
11-08-2008, 16:23
من توی مجله ماشین خوندم که ماشین هایی مثل مزدا3 و لوگان در زمان طراحی اصلا چراغ مه شکن عقب نداشته اند و دو طرف چراغ دنده عقب بوده اما با تصویب قانون اینکه در اروپا باید ماشین ها چراغ مه شکن عقب داشته باشند مسولان خودرو سازی ها راحت ترین و کم خرج ترین راه را انتخاب کردند و یکی از چراغ ها را به مه شکن تبدیل کردند

درود بر شیخ اجل که بی حاشیه رفتی سر اصل مطلب. این ماشین قرار بود در ابتدا به کشورهای بدبخت, بیچاره صادر بشه ولی وقتی تو اروپا ازش استقبال شد کمپانی مجبور شد برای عرضه در اروپا از قوانین اتحادیه اروپا پیروی کنه.

لوگان
11-08-2008, 17:48
ولی من قبول ندارم. فکر نکنم سر یه چراغ گذاشتن انقدر رنو انقدر بی فکری کرده باشه وگرنه هیچی رو ماشن نباس که میزاشت موتورش هم باید 2 اسب بخاری بود.

shahab_f
27-09-2008, 01:07
ای بابا , دوستمون که گفتن , فکر می کنم قانون برای ایرانه که خودرو حتما باید یه چراغ مه شکن داشته باشه , بنابراین یا مثل ریو توی سپرش تعبیه کردن یا مثل ماشین هایی که گفتن , از این روش استفاده کردن

rami_hemi
27-09-2008, 20:15
همون مسله سرفه جویی توی هزینه ها که گفتین صحت داره
و اما چه جوری دوستان گفتن که اینا چراغ مه شکن از اول نداشتن یعنی توی پروسه طرحی جایی برای اون نذاشتن پس طراحی دباره قسمت عقب اتومبیل یعنی هزینه اضافی و بیش از حد (با قرار دادن یه چراغ توی مجمعه چراغ با همون طرح اولیه خودش کلی هزینه طراحی مدلسازی قالبسازی تست تائیدیه وو....... داره)آسونتیرن راه بدون به هم زدن طرح اولیه مجموعه چراغ یا قسمت پشت روی همون مجمعه چراغ نصب کردنش .البته ویتارا و مزدا 3 در کل اتومبیلهالی اقتصادی هستن که توی ایران قیمت فاحشی دارن .البته تا جایی که میدونم طراحی لوگان کمی تغییر کرده و امکان داره فکری هم برای اون کردن .

لوگان
05-01-2009, 11:34
دو احتمال وجود داره.
یکی اینکه طراحی عقب رو بهم نریزن و مدلش اینجوری باشه.مثل این
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا صرفه اقتصادی. که دیگه نمیدونم کدومشه.
باتشکر

Farshadd
05-01-2009, 12:15
البته میشه با یکم هزینه خود آدم درشتشون کنه. یعنی هم چراغ دنده عقب و هم مه شکنه رو جفت کنه.

لوگان
05-01-2009, 15:10
البته میشه با یکم هزینه خود آدم درشتشون کنه. یعنی هم چراغ دنده عقب و هم مه شکنه رو جفت کنه.
بله.توی این فیس لیفت جدیدایه سایپا هم خودشون 2 تاش کردن. مه شکن هم گذاشتن وسط سپر مثل 206.

bushveg
05-01-2009, 22:20
عزیزان این فرم چراغ داره تو کشور های اروپایی یه قانون میشه . که برای صادرات در صورت تمایل کشور گیرنده برای مه شکن فقط با یک عوض کردن چراغ مشکل حل بشه که مجبور نشن تغییرات کلی بر روی قسمت عقب اتومبیل بدن. در ضمن مزدا3 و ویتارا و سمند سورن هم همین جوری هستند.. همچین چیز عجیبی هم نیست ....بسته به نوع درخواست کشور وارد کننده داره.

rami_hemi
06-01-2009, 10:36
من تا حالا به سمند سورن توجه نکردم که چراغای پشتش چطوری هستش ولی در مورد لوگان نمونه فیس لیفت خود داچیا رنو هم این مشکلش حل شده یعنی دو تا مهشکن و دو تا چراغ دنده عقب

grand theft auto
12-08-2009, 08:35
من فقط پست اول این تلپیک رو خوندم پس اگه حرفم تکراریه ببخشید.
این موضوع چند دلیل داره:
یکی اینکه با کار گزاشتن مه شکن در سپر عقب این خودرو(چون پلاک هم روی سپر نصب میشه)خیلی سپر شلوغ میشه و جای مناسبی هم برای مه شکن پیدا نمیشه اونجا.اگر هم اونجا بزارن تا حدودی ماشین رو از ریخت میندازه.
دلیل دوم اینه که میخواستن با راحت ترین راه به این حدفشون برسن،(این موضوع در خودرو های دیگه هم وجود داره)
سوم برای کم کردن مخارج هست.درسته که یه چراغ مه شکن اصلا قیمتی نداره و شاید 5 هزار تومن هم قیمتش نباشه،اما برای اینکه خودرو مجهز به مه شکن در سپر بشه باید قالب هایی که باهاش سپر عقب رو میسازن رو تغیر بدن و یا حتی تعویض کنن که با توجه به قیمت بسیار بالای این قالب ها،در نهایت خیلی گرون تر در میاد براشون،اگر خودروساز قبل از تولید قالب های خودرو این موضوع رو پیشبینی کنه خیلی راحت میتونه مه شکن داخل سپر بزاره(که البته باز هم شاید نزاره چون ماشین زشت میشه)
این موضوع در همین سمند هم اتفاق افتاده،حتما اون کامپیوتر کوچولو که توی داشبورد سمند هست و مثلا میگه در رو ببندید و ترمزدستی رو بکشید پایین و ... ،موقعی که قالب داشبورد سمند رو ساختن اصلا قرار نبود این کامپیوتر نصب بشه،اما بعد از ساخت قالب این ایده به ذهنشون رسید و تصمیم گرفتن نصب کنن،اما نمیشد در قالب داشبورد تغیر ایجاد کرد،چون خیلی گرون در میومد،پس تصمیم گرفتن اون کامپیوتر رو در اون شیار پایین داشبورد که در ابتدا برای گزاشتن پول خرد و ... در نظر گرفته بودن نصب کنن.
امیدوارم دیگه همه چیز روشن شده باشه.

BBNHFAK
12-08-2009, 13:19
یعنی انقدر کمپانی های مزدا و رنو و ... بی فکر بودن که تازه بعدا مه شکن یادشون بیاد؟؟؟ اگه یه ذره چراغ رو از اول بزرگتر می گرفتن که خرجی نداشت که شما می گین بعدا رفتن صرفه جویی کنن!!!
درباره ایران خودرو هم فکر کنم تقلیدی بیش نبوده!:31:

armiin
12-08-2009, 14:20
خيلي ساده هستش . همونطوري كه دوستان گفتن تو بعضي از كشورها قانون ميگه حتما بايد چراغ مه شكن عقب داشته باشه . كه الان ايران از اين استاندارد پيروي ميكنه . اصلا هم بحث ارزون تموم شدن و اينها نيستش . فكر كنم اولين ماشيني كه تو ايران اومد و اينجوري بود دوو سيلوي هچ بك بود.

armin_software
23-08-2009, 14:22
شما به این عکس نگاه کنید:
دو تا چراغ دنده عقب هم داره!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rami_hemi
23-08-2009, 14:38
اولیه اینطوری هستش ولی چون توی خیلی از کشورها داشتن چراغ مهشکن عقب اجباری هستش یکی از چراغهای دنده عقب رو مهشکن میذارن
البته توی فیس لیفت داچیا این مورد رعایت شده و مهشکنها رفتن توی سپر و جایی که الان ضربه گیرها هستن.
دذرو اقع به نظر من فضای زیادی از چراغ عقب لوگان (تندر)بی استفاده هستش.
کسی میتونه از داخل چراغ عقب این ماشین یه عکس برام بذاره.؟و هم خد چراغ و لنزش.

hamed malekpour
04-07-2010, 12:21
به نظر من منحصر به فرده.

رسول خان زبل
30-08-2010, 21:01
کم مصرف پر قدرت ارزون.........:10:

diyukis
30-08-2010, 23:18
حالا چه گیریه دادید به این بیچاره.نقطه شعف گیر اوردید؟؟دوستان گفتن اینکه صرفه جویی بشه یه دلیل بسیار پیش پا افتاده و سمخره می تونه باشه.با یه دونه لامپ هزینه میاد پایین؟؟؟بیخیال بابا.خودروهای زیادی هستن که اینطوریند.از نظر من همچین ایراد هم نیست تازه یه مضیت داره که ماشینت تک میشه.

reza011256
06-09-2010, 14:50
نمي دونم چرا هر وقت دوستان مي خوان عيبي روي يه ماشين بذارن با ال 90 شروع مي كنن ... و ماشين هاي ديگر رو نمي بينن ....خدمت دوستاني كه مي فرمايند اين سبك قرار گيري براي صرفه جويي و يا اين كه استاندارد تردد در اروپا است ودر كشور هاي مبدا (صادر كننده) چنين چيزي وجود نداشتند و ندارند بايد عرض كنم كه به نظر انها ايا پژو 405 كه تقريبا مال 20 سال پيش اروپاست خودروي استانداردي هست و اون وقت ماشين هايي مثل نيسان مورونو و سوزوكي و.. . ماشين هاي استانداردي نيستند .... و شركت هايي بزرگي مثل نيسان ومزدا واقعا اين قدر تريپ خصاصت زده بودند كه مغز خودشون نمي رسيد كه دو تا چراغ در قسمت عقب بگذارند.... ؟

amini_bio
06-07-2011, 09:50
ببخشید که این بحث قدیمی را بالا میارم.

ولی من همه این 4صفحه را خوندم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم که دلیل این کار چیه؟

اولا اینکه به دلیل صرفه جویی و کم کردن هزینه و اینا باشه واقعا دلیل مسخره اییه
یعنی تویوتا کورولا و مزدا3 و سورن هم میخواستن هزینه کاهش بدند؟!!!!!

بعدشم 2 تا بحث هست:

1- چرا یک چراغ مه شکن و یک چراغ دنده عقب بیشتر نیست؟ ( با اینکه مثلا چراغ عقب لوگان اینقدر بزرگه که 5 تا لامپ دیگه هم توش جا میشد.)

2- حالا اومدی و یه دونه گذاشتی از هر کدوم چرا یکیش سفید یکیش قرمز که تقارن ماشین به هم بخوره و زشت بزنه؟

واقعا کسی جواب این سوال را بلد نیست؟

rami_hemi
14-09-2011, 13:31
دلیلش رو چند بار توضیح دادم
این صرفه جویی هزینه نه در تعبیه یک لامپ بوده نه چیزی
این ماشین در ابتدا بدون در نظر گرفتن مهشکن چراغ عقب طراحی شده
و قالبهای درونی چراغ هم بر همون اساس طراحی شده
بعد از مشکلی که در قوانین بر خوردن برای اینکه یک راه حل فوری برای تعبیه مه شکن یکی از چراغهای دنده عقب رو حذف و به جاش مه شکن قرار دادن
هزینه طراحی دوباره قالب رو نه در مدل موجود در خط تولید رو حذف کردن و این هزینه رو روی مدل فیس لیفت گذاشتن
در ضمن در ظاهر اندازه این چراغها بزرگ هستش ولی قاب درونی چراغ جایی کمی داره و لبه ای که رو ی گلگیر قرار میگیره یک سطح صاف هستش که میشه گفت یکی از ایرادهای طراحی قطعات این خودرو هستش
البته در زمان شب و مسله زیبایی شناختی هم توی این طراحی دخالت داشته حتما
هزینه یک لامپ نیست کاهش هزینه طراحی دوباره قاب داخلی چراغها و قالب سازی اون بوده

amini_bio
14-09-2011, 16:05
بازهم به نظرم دليل منطقيي نيست. من 1 ماه پيش اروپا بودم. اكثر ماشين هاي جديد الان همين جوريند. حتي ماشين هاي طاحي جديد. اونا كه ديگه نمي خواستند طراحيشون به هم نخوره. اين همه ماشين از اين استاندارد (حالا نمي دونم واقعا استاندارده يا نه) استفاده مي كنند. شما ميگيد فقط l90 به خاطر طراحي اينجوري از آب در اومده؟

M-I-L-A-D
08-10-2011, 10:47
من تازه به این تاپیک اومدم!
تا الان فکر می کردم تندر ماشین جالبی نیست!
ولی پست اول رو خوندم و نظر سنجی رو هم دیدم نظرم عوض شد!
به نظر متن یک رینگ بندازی ماشین قشنگی میشه!
رنگ مشکی و سفیدش بد نیست!
پرشیا ABS هم نداره!
ولی تندر فول خیلی امکانات داره!

Astarali
11-10-2011, 09:10
ماشین های خارجی تازه اینجوری میزنن.
ایران هم واسه این خودی به اونا نشون بده اومده اینجوری زده.
در ضمن اصلا ربطی به پائین آوردن قیمت نداره....

rami_hemi
12-10-2011, 09:24
مزدا 3 قدیمی هم همین سبک بود
هیوندای اکسنت یا ورنا کیا ریو هم در مدلهای قدیمی اینطوری بودن
این هم مختص ایران نیست به تمام کشورهایی که توی قانونشون وجود چراغ مه شکن عقب اجباری هست اینطوری اعمال میشه
شما هم اروپا چه ماشینهایی رو دیدی که اینطوری بودن؟ مدلهاشون رو بگید شاید بشه دلیل رو برای شما بیشتر توضیح داد
در نظر بگیرید بیشتر کشورهای اروپای شرقی مبدا تولید اتومبیلهای ارزان قیمت اروپایی هستن این قانون رو ندارن
خود تندر همون داچیا لوگان رومانی هست .
نمیدونم شما چه گیری دادید به چراغ عقب ماشینها .
منطقی یا غیر منطقی تولید کننده ها این سبک رو انتخاب کردن برای خود من هم عجیب هست
چون ما عادت کردیم با کمی تغییرات حتی نوع چراغهای ماشین رو به led تبدیل کنیم و الان برای خیلی از ما این سوال پیش میاد چرا تولید کننده ها این سبک رو انتخاب کردن ولی هیچکدوم از ما اطلاعی از مشکلات و نیازهای خط تولید یک ماشین خبر نداریم .

amini_bio
12-10-2011, 20:57
والا من تو ايتاليا و آلمان بودم و خيلي از ماشينا اينجوري بودند. ماشينايي كه اصلا نميشناختم.
مي خواستم عكس بگيرم خيلي عكس ميشد!

گير نيست. برام جالبه بدونم دليل انتخاب اين سبك چراغ چيه؟؟!!!
جالبه كه هيچ كس هم دليلشو نميدونه.

amir_t6262
30-10-2011, 14:45
دلیل این کار همان کم کردن هزینه هاست. نه هزینه یک چراغ! بلکه هزینه طراحی مجموعه چراغ های عقب.

براساس استاندارد اروپایی، داشتن یک چراغ برای دنده عقب و یک چراغ برای مه شکن عقب الزامی است. بهمین خاطر برخی خودروسازها دو تا چراغ برای دنده عقب و مه شکن میگذارند و برخی هم بخاطر همان طراحی خاص چراغ های عقب خودرو، یکی از چراغ ها را به دنده عقب و دیگری را به مه شکن عقب اختصاص میدهند.

حالا میخواهد این خودرو L90 باشد یا مزدا ( مدل های مختلف) و حتی لامبورگینی دیابلو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مسئله مهم همان طراحی است، خصوصا در خودرویی مثل L90 که برای کاهش هزینه های طراحی و ساخت، حتی آینه های بغلش هم برای سمت چپ و راست، یکسان طراحی شده است.

tehran11
31-10-2011, 13:07
YEKE AZ STANDARDHAYE KE TAVASOTE KHODRO SAZAN BARAYE PAS KARDANE EURO4 ELZAMEST ROAYATE TARAHE CHERAGHE AGHABE KHODRO 2MANZORE MEBASHAD,YEKE DANDE AGHAB VA DAR DEGARE STOP

ptb
23-11-2011, 17:07
دوستان من فقط صفحیه اول و صفحیه اخرو خوندم.
در صورتی هر خودرو 2 مه شکن و 2 چراغ دنده عقب داشته باشه چقدر صرفه جویی می شه؟اونم برایه شرکته سازنده که مواده اولیه برا مفته ، حد اکثر 1000 تومن ودلله غیره منطقیی هست، وگر نه الان پراید باید 1 چراغ دنده عقبو یک مه شکن داشت نه دو دنده عقب و دو مه شکن و 4 چراغه معمولی اونم تو مدلایه جدید.

دلیله این قضیه زیبایی سازیه خودروست ، از طرفی هم الزامی به وجوده دو چراغ دنده عقب و مه شکن نیست. به همین دلیل شرکته طراح به حد اقل نیاز بسنده کرده.

میدونید که چراغ دنده عقب به منضوره هشدار برای دندهی عقب و روشن تر شدن پشته ماشین ساخته شده، تا حدودی که در تاریکیه مطلق مانعو بتونید تشخیس بدید.
خدروهایه قدیمی تر به دلیله تقارن و روشنایی بیشتر این چراغها به دلیله نوره کم لامپهایه قدیمی 5 تا 10 وات و کدر بودن قابه لامپها از دو لامپ در عقب استفاده میکردند، و در اینده این عادت و قرینه بودن پشت هم چنان ادامه داشت . در خودرو هایه جدید لامپها 21.5 وات هستند و یک لامپ نیازه راننده رو بر طرف می کنه. و برایه قرینه ی پشته خودرو به دلیله مه شکن به یک لامپ اکتفا میکنند. البطه شکی نیست دو لامپ روشنایی بهتری داره.

چراغ مه شکن عقب هم به دلیله نوره زیاد.(لامپ 20 وات) به منظوره تشخیسه خودرو برای خودرویه پشت سر ، و دنبال کردن نوره لامپ مه شکن خودرویه جولویی برای افرادی که به جاده اشنایی ندارن در مه طاحی و نصب شده. به همین دلیل این لامپ همیشه در سمت چپ خودرو(در خودروهایه تک لامپ) نصب میشه. تا راننده ی نا اشنا به جاده دقیقا نوره لامپو جولویه خودش قرار بده و دنبال کنه و راحت تر بتونه تو جاده حرکت کنه. و در صورته نیاز به سبقت ، بتونه دقیق تر از سمته چپه خودرو سبقت بگیره و نوره لامپو سمته چپ خودرو در نظر بگیره.
البطه باز هم شکی نیست وجوده دو لامپ بهتره .بدلیله اینکه خودرویه پشت سر میتونه سمته راسته خودرویه جولوییشو تشخیص بده.اما اگر یکم دقت کنید میبینید تویه شرایطه مهی سمت راسته خودرویه جولوییتونو زیاد لازم ندارید. و زیاد کاربردی.

بازم بستگی به طراحیه خودرو داره، اما وجوده یک مه شکن در سمته چپ خودرو و یک چراغه دنده عقب الزامیه.