PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش هك كردن بازيها( ديگه دنبال كد تقلب نگردين!!!)

M E H D I
12-12-2005, 16:09
سلام

توي اين تاپيك قصد دارم آموزش هك بازيها رو بذارم. براي شروع يه تعريف از هك بازي ارائه ميدم و بعدش شروع ميكنم و قدم به قدم توضيح ميدم.

تعريف هك بازيها: هك بازي روشي براي پيدا كردن آدرسهاي كنترل كننده بازي و تغيير دادن مقدار اونهاست.

خوب براي روشن شدن اين تعريف يه مثال ميزنم. هر بازي بعد از اجرا شدن ميليونها پروسه رو رو اجرا ميكنه كه هر كدوم از ائنها يه چيزي رو توي بازي كنترل مي كنن. مثلا يه پروسه تعداد پيكسلها، يه پروسه صدايي كه بايد تو يه لحظه بياد، يه پروسه تعداد جونها و مثلا يه پروسه تعداد گلوله ها رو كنترل مي كنه. خوب واضحه كه ما با پروسه هاي فني بازي كاري نداريم. ما فقط با اون پروسه هايي كار مي كنيم كه توي بازي ما تاثير دارن. مثلا ما اصلا كاري با پروسه اي كه كنترل مي كنه كه تو پيكسل 800*700 ما چه رنگي بايد نمايش داده بشه نداريم. اون پروسه ها رو خود بازي كنترل مي كنه. اما پروسه هايي هستن كه ما كنترل مي كنيم. مثل تعداد جونها يا گلوله ها.

شركتهايي كه بازي توليد مي كنن معمولا رمزهايي رو به صورت مخفي توي بازي قرار ميدن. هر نوع بازي هم كدهاي تقلبش به يه صورتي وارد ميشه. مثلا يه بازي مثل RoboCop در سگا بعد از قرار دادن تو حالت مكث(Pause) و بعد وارد كردن پشت سر هم چند كليد و يك بازي هم مثل Delta Force با تايپ كردن يك متن توي يه كادر كدهاي مخفيشون فعال ميشه. اما در نظر بگيريد يك بازي مثل Prince Of Persia رو كه اصلا كد تقلب نداره.
روش هك بازي ها يك روش مستقل از بازي و منطقي هست كه تقريبا هميشه جواب ميده. اين كه ميگم مستقل از بازي منظورم اينه كه تو اين روش ما كاري نداريم كه شركت سازنده كد تقلب گذاشته توش يا نه. ما خودمون براي بازي كد تقلب ميسازيم :)

خوب بعد از اين مثال بايد چند تا مسئله كه قبل از شروع بايد اونا رو بدونيم رو ميگم:

متغير يا پروسه( Process): اين رو قبلا گفتم. متغيرها انواعي دارن كه اينجا مختصر براتون ميگم:

1. متغيرهاي صحيح(Integer): پر كاربردترين نوع هستن كه 4 نوعش بيشتر تو بازيها استفاده ميشه كه توي اين جدول اسم و دامنه اونها رو مي بينين:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. متيرهاي شناور(Float): اين متغير رو زياد نمي بينين مگر اينكه بخواين بازيهايي كه مايكروسافت ساخته رو هك كنين چون بيشتر از همه مايكروسافت از اين متغيرها استفاده مي كنه.

تا اينجاش شد قسمت اول. بقيش رو از توي فايل PDF زير بخونيد ..

لينک غير مستقيم .. :)

OMID
16-12-2005, 00:35
ممنون از مهدی عزیز به خاطر آموزش کامل و جامعشون
دوستان اگر که سوالی دارند در تاپیک زیر میتونن مطرح کنند.

A_M_IT2005
05-01-2006, 04:48
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mpsjavad
05-01-2006, 05:27
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با سلام ..

دوست من لينك رو من همين الان چک کردم مشکل نداره ..

لينک به صورت مستقيم نيست .. شما روش راست کليک کنيد و بعد گزينه .. Save Traget Az رو کليک کنيد .. بعد از چند لحظه از شما محل ذخيره سازي رو ميخواد و بعد هم شروع به دانلود شدن ميکنه ..

موفق باشيد .

Metti
29-03-2006, 09:27
مرسي خيلي خيلي خوب بيد.

soran1
29-03-2006, 17:58
لطفا لينك دانلود نرم افزارشو بزار

*Batman*
29-03-2006, 18:11
دوستان عزيز اين تاپيك به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتقل شده.
اونجا ميتونيد برنامه هاي مربوطه رو دانلود كنيد.

Harry Potter
06-04-2006, 01:18
دوستان این موضوع رو در تاپیک زیر پی گیری کنید: