PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد انتخاب دانشگاه شهید بهشتی یا صنعتی خواجه نصیر ((فوری فوتی))

ariax77
06-08-2008, 04:17
سلام.

من با توجه به رتبه ای که دارم به راحتی می تونم رشته برق در دو دانشگاه خواجه نصیر و شهید بهشتی قبول بشم.
اما تنها مشکل من اینه که هر دو دانشگاه توی ابتدای معرفی دانشگاه ها نوشتن که خوابگاه به وروودی های جدید نمیدن. حالا در خواستی که از شما داشتم اینه که می خواستم بدونم واقعا راست میگن که خوابگاه نمیدن یا میخوان دست پیش رو بگیرن.
سوال دومم اینه که آیا این دو دانشگاه خوابگاه خصوصی (خود گردان) ارائه میدن یا نه؟

و در خواست سومم اینه که اگه شماره تلفنی از این دانشگاهها برای پرسیدن این سوالها سراق دارین لطفا بنویسین. (لطفا خود شماره رو بنویسین چون شماره هایی که توی سایتشون نوشته شده مال 3 سال پیشه!)

خواهشا گفته ها موثق باشند و از بابت حرفی که می زنین مطمئن باشین

فقط خواهشا زودتر چون روز های آخر ترافیک انتخاب رشته زیاده میخوام زود کارو یه سره کنم.

MehranVB
06-08-2008, 10:24
اولاً دانشگاه بهشتی با خواجه نصیر قابل قیاس نیست، دانشگاه بهشتی چهارمین دانشگاه کشوره، اما خواجه نصیر از صنعتی اصفهان هم پایینتره.
اما در مورد خوابگاه اینو میدونم که دانشگاه بهشتی هر سال به همه دانشجویان خوابگاه میده (اما در مورد خواجه نصیر نمیدونم)

behnam_n80
06-08-2008, 17:28
بالایی به شدت تایید میشه

Maxwell_1989
06-08-2008, 23:08
شهید بهشتی به درد تجربی ها و انسانی ها می خوره.برای رشته ریاضی ها خواجه نصیر خیلی بهتره.ضمنا رتبه بندی دانشگاهها به این شکل که دوستمون MehranVB گفتن اصلا اعتبار نداره.و برای رشته های دانشگاهی مختلف فرق میکنه مثلا توی برق،شریف اوله ولی توی مکانیک اول امیرکبیر دوم صنعتی نصف جهان و...به همین ترتیب.

MehranVB
07-08-2008, 00:57
شهید بهشتی به درد تجربی ها و انسانی ها می خوره.برای رشته ریاضی ها خواجه نصیر خیلی بهتره.ضمنا رتبه بندی دانشگاهها به این شکل که دوستمون MehranVB گفتن اصلا اعتبار نداره.و برای رشته های دانشگاهی مختلف فرق میکنه مثلا توی برق،شریف اوله ولی توی مکانیک اول امیرکبیر دوم صنعتی نصف جهان و...به همین ترتیب.

خیر دوست عزیز، شهید بهشتی در رشته های فنی هم از خواجه نصیر و صنعتی اصفهان بهتره و خواجه نصیر هم رتبه پایینتری نسبت به صنعتی اصفهان داره.

soheilsmart
07-08-2008, 01:07
نمیدونم چرا بعضی ها تعصب بی دلیل دارن!
فکر کنم خودشون تو این دانشگاه ها تحصیل میکنن!

ariax77
07-08-2008, 01:24
عزیز دوستمون درست میگه. وضعیت دانشگاه شهید بهشتی رو من اصلا خبر ندارم ولی تا اونجایی که دوستای من توی این دانشگاه هستن می دونم که بسیار دانشگاه پایین تری نسبت به بقیه دانشگاه های تهران (البته به جز آزاد و شاهد) هستش. ممنون از راهنمایی همتون. من انتخاب رشته کردم و تمام. خدا رو شکر یه فامیل تو دانشگاه شهید بهشتی پیدا کردم و خوابگاه مشکلی نیست. خواجه نصیر رو هم به کلی از تمام انتخاب هام خط کشیدم.

MehranVB
07-08-2008, 08:07
نه اتفاقاً من نه توی بهشتی درس میخونم و نه خواجه نصیر و نه اصفهان. اما معیارای اینکه کدوم دانشگاه بهتره خیلی گستردست و به گفته دانشجویان نیست، دوستای من توی دانشگاه امیرکبیر همه بلااستثنا از دانشگاه ناراضی هستن اما آیا باید بگیم امیرکبیر در سطح پایینتری نسبت به بقیه دانشگاهها قرار داره؟

Maxwell_1989
07-08-2008, 13:11
من نه از قول خودم حرف زدم نه از قول دوستان و آشناهام.این چیزایی که گفتم از استادای دانشگاه ها شنیده بودم.

MehranVB
07-08-2008, 14:36
من نه از قول خودم حرف زدم نه از قول دوستان و آشناهام.این چیزایی که گفتم از استادای دانشگاه ها شنیده بودم.

شنیده ها رو ول کن. سعی کن بر اساس منابع معتبر صحبت کنی. شما یه تحقیقی بکن ببین کدوم یکی از این دانشگاهها بیشتر مقاله داده (به IS) بعدش هم ببین توی ranking جهانی کدومیک بالاتره. هیئت علمیها رو با هم مقایسه کن، تراز دانشگاهی و ...

Maxwell_1989
07-08-2008, 18:10
بله بله شما درست می فرمایید.رتبه بندی کلی دانشگاهها اینطوره که شما می فرمایید.اما این که مثلا مکانیک،اول امیرکبیر خوبه بعد صنعتی اصفهان بسته به امکانات آزمایشگاهی و اساتید و... .و فکر میکنم همونطوری باشه که خدمتتون عرض کردم.

MehranVB
07-08-2008, 18:46
بله بله شما درست می فرمایید.رتبه بندی کلی دانشگاهها اینطوره که شما می فرمایید.اما این که مثلا مکانیک،اول امیرکبیر خوبه بعد صنعتی اصفهان بسته به امکانات آزمایشگاهی و اساتید و... .و فکر میکنم همونطوری باشه که خدمتتون عرض کردم.

با این حرفتون موافقم که توی هر رشته ای دانشگاهی خوبه، ولی کلاً بخوای بگی توی فنی ها اول شریفه و بعد امیرکبیر و .... و بهشتی هم نسبت به خواجه نصیر در رتبه بالاتری قرار داره. حالا ممکنه توی یه رشته خاصی مثل عمران خواجه نصیر خوب باشه (گرچه فکر نکنم بهشتی عمران داشته باشه)

soheilsmart
07-08-2008, 18:57
با این حرفتون موافقم که توی هر رشته ای دانشگاهی خوبه، ولی کلاً بخوای بگی توی فنی ها اول شریفه و بعد امیرکبیر و .... و بهشتی هم نسبت به خواجه نصیر در رتبه بالاتری قرار داره. حالا ممکنه توی یه رشته خاصی مثل عمران خواجه نصیر خوب باشه (گرچه فکر نکنم بهشتی عمران داشته باشه)
اول شریفه ، بعد تهران

ariax77
11-08-2008, 04:24
عزیزان چرا بحث بیخودی میکنید. من فقط میخواستم در مورد رشته برق بدونم. رنکینگش رو هم با توجه به تحقیقاتی که خیلی هم برام آب خورد انجام دادم. (6 تا کارت 10 ساعته اینترنت)

1- شریف
2- تهران
3- امیرکبیر
4- علم و صنعت
5- بهشتی
6- صنعتی اصفهان

اما اون طوری که من تحقیق کردم هیچ جایی حداقل تا ردیف 10 ام برای دانشگاه خواجه نصیر در رشته برق پیدا نمی شود.

این رو هم عرض کنم که رشته برق مخابرات اولین بار و در 75 سال پیش در دانشگاه خواجه نصیر آمد.
اما بعد از 75 سال باید بگم که این رشتهدر این دانشگاه به گند کشیده شده است.
به هر حال من که اصلا در 40 انتخابم اسم دانشگاه خواجه نصیر را وارد نکردم.

Ali138013801380
25-02-2018, 21:49
والا من نمیدونم چرا به قول این دوستمون بعضیا انقدر با تعصب حرف میزنن هرکسی که یه مقدار تحصیلات داره میدونه که خواجه تو مهندسی خیلی خیلی بهتر از بهشتی این یه چیز واضحه درسته بهشتی دانشگاه قویه ولی تو پزشکی .......این دوستمون که انقدررو بهشتی تعصب داشت ......دوست بنده کارشناسی بهشتی بود ارشد خواجه اونم دقیقا همین نظرو داره که تو مهندسی خواجه یه چیز دیگست .......به نظر من دوستان برای مهندسی اینطوری دانشگاهارو بزنن
شریف
تهران
امیر کبیر
علم وصنعت
اگه ساکن اصفهانن صنعتی اگه ساکن تهران خواجه
بعدش دوست عزیز من یه سوال از شما که همش بهشتی میگفتی دارم شما بیای خواجه نصیر کنترل بخونی بعد پروفسور خاکی صدیق برات نامه معرفی بنویسم ایا کسی تو داخل وخارج از کشور هست که شمارو قبول نکنه؟؟؟ ......ترو خدا اطلاعات ندارید بچه های مردمو گمراه نکنید نظر ندید