PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب دی وی دی رایتر ساتا روی مادر برد Ide

پسر نقره ای
05-08-2008, 21:01
سلام
من یه 2 ساعت پیش رفتم یه دی وی دی رایتر سامسونگ که Sata هست رو خریدم( حالا که اومدم خونه فهمیدم ) ولی مادربرد من Xp-k7v400 هستش و Sata ساپورت نمی کنه !!
می خواستم بدونم راهی هست من از این رایتر استفاده کنم یعنی تبدیلی ، چیزی یا راه دیگه ای؟؟؟
ممنون:20:

mstf666
05-08-2008, 21:09
سلام
من یه 2 ساعت پیش رفتم یه دی وی دی رایتر سامسونگ که Sata هست رو خریدم( حالا که اومدم خونه فهمیدم ) ولی مادربرد من Xp-k7v400 هستش و Sata ساپورت نمی کنه !!
می خواستم بدونم راهی هست من از این رایتر استفاده کنم یعنی تبدیلی ، چیزی یا راه دیگه ای؟؟؟
فکر کنم تبدیلش باشه.
من توی بازار رضا دیده بودم.

nw_nk
05-08-2008, 21:31
سلام

یکی از وسیله هایی که کار شمارو راه میندازه کارت Raid هست.

که توی اسلات PCI نصب میشه و بسته به مدلش بهتون چندتا ساتا و IDE میده.

پسر نقره ای
06-08-2008, 06:53
فکر کنم تبدیلش باشه.
من توی بازار رضا دیده بودم.

یکی از وسیله هایی که کار شمارو راه میندازه کارت Raid هست.

که توی اسلات PCI نصب میشه و بسته به مدلش بهتون چندتا ساتا و IDE میده.

ممنون
از قیمتش خبر دارید؟؟

mhaf
06-08-2008, 10:26
ممنون
از قیمتش خبر دارید؟؟
قیمت زیادی نداره اما هر چی باشه مجبوری بخری.

Mezzo
06-08-2008, 21:45
من اگه بودم مي رفتم هر جور شده عوضش مي كردم و Ide مي گرفتم. اون كارت يا تبديل به هر حال دردسر هاي خاص خودش رو داره مثلا ممكنه كه سيستم به راحتي از روي اون بوت نشه يا در نصب بعضي از سيستم عامل ها با مشكل روبرو بشيد.

mhaf
06-08-2008, 22:17
من اگه بودم مي رفتم هر جور شده عوضش مي كردم و Ide مي گرفتم. اون كارت يا تبديل به هر حال دردسر هاي خاص خودش رو داره مثلا ممكنه كه سيستم به راحتي از روي اون بوت نشه يا در نصب بعضي از سيستم عامل ها با مشكل روبرو بشيد.
آره اینم هست
اما ایشون که هارد نگرفته
دی وی دی رایتر گرفته فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

پسر نقره ای
07-08-2008, 07:12

آره اینم هست
اما ایشون که هارد نگرفته

اصلا حالا که اینجور شد :11: میرم مادربورد و سی پی یو و رم و هارد رو عوض می کنم تا جواب بده ( حال ندارم برم پس بدم )
اما یه سوال دیگه که فکر کنم شاید جاش اینجا نباشه::31:
مادربورد های جدید کارت گرافیک های قدیمی رو ساپورت می کنند ( بدون مشکل ) ؟؟
من کارت گرافیکم fx5200 هستش

mhaf
07-08-2008, 16:53
نه
کارت گرافیک شما از رابط AGP استفاده میکنه اما مادربرد و گرافیک های جدید از رابط PCI Expres استفاده میکنن.
به هم نمیخورن

Mezzo
07-08-2008, 21:14
آره اینم هست
اما ایشون که هارد نگرفته

نه منظورم cd هاي Bootable بود. كنترلر اين كارت ها ممكنه راحت شناخته نشه. البته فكر نكنم نصب ويندوز از روي درايو مشكلي داشته باشه ولي احتمالش زياده كه با سيستم عامل هاي ديگه مشكل پيدا كنه.

پسر نقره ای
08-08-2008, 11:35
نه
کارت گرافیک شما از رابط AGP استفاده میکنه اما مادربرد و گرافیک های جدید از رابط PCI Expres استفاده میکنن.
به هم نمیخورن

آخه کارت گرافیک من PCI Express داره و رابط اصلیش اونه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در ضمن مادر بوردم هم XP-K7V400 هستش
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟
یه سوال دیگه این دی وی دی رایتر پاورش هم از طریق S-ATA power port برای داشتن این باید کیسم رو عوض کنم یا فقط پاور رو ؟؟

mhaf
08-08-2008, 19:14
اشتباه میکنی
ما کارت گرافیک 5200 فقط Agp داربم
در ضمن مادربردت هم Agp میخوره.
برای برق دی وی دی رایتر هم میتونی چند تا کار کنی:
1-از رابط تبدیل استفاده کنی(کار خطرناکی هست و معمولا دستگاه رو خراب میکنه)
2-پاور رو به تنهایی عوض کنی
3-کیس و پاور رو کلا عوض کنی(البته اگه از قیافه کیست خسته شدی و دنبال تنوع هستی)