PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبكه من از چه نوعيه؟

beginner63
05-08-2008, 15:31
سلام
واقعا به خاطر اين سوال مبتديانه عذر ميخوام. اين تصوير رو از network connections محل كارم گرفتم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يكيش كه مربوط به lan هست. يكي ديگه براي چي هست؟؟؟؟ به اينترنت هم دسترسي دارم اما نميدونم adsl يا ...!
تشكر

MeHrDaD_MeNaY
06-08-2008, 08:34
شما پشته سیستمت چند تا کارت شبکه داری؟

paranoid_android
06-08-2008, 08:34
استاندارد 1394 مربوط به Firewire هستش. اگه از اتصال فایروایر استفاده بکنی یه کانکشن 1394 Connection هم خواهی داشت. از فایروایر میشه به عنوان یه لینک ارتباطی برای برقراری شبکه بین PCها استفاده کرد. ویندوز هنوز هم این قابلیت رو به عوان یه کارت شبکه وبا عبارت "Conncted" میشناسه.
یه حالت دیگه هم وجود داره و اونم زمانیه که کامپیوترت لپ تاپ باشه! مثلا ممکنه یه کارت شبکه WIFI داشته باشی که و این کانکشن نشون میده که کارت شبکت از طریق پورت داخلی IEEE-1394 (فایروایر یا i-Link) به مادربردت وصل شده.
برای اینکه ببینی هم با Dial-up یا ... به اینترنت دسترسی داری control panel>> network connections اونجا یه کانکشن dial-up یا WAN Miniport (PPOE) می بینی که مربوط به َADSL هستش. البته ممکنه یوزر و رمز عبورت تو کانفیگ خود مودم ADSL وارد شده باشه که در اون صورت دیگه کانکشن PPOE وجود نخواهد داشت.

beginner63
06-08-2008, 10:56
شما پشته سیستمت چند تا کارت شبکه داری؟

يه lan كه on board هست

یه حالت دیگه هم وجود داره و اونم زمانیه که کامپیوترت لپ تاپ باشه! مثلا ممکنه یه کارت شبکه WIFI داشته باشی که و این کانکشن نشون میده که کارت شبکت از طریق پورت داخلی IEEE-1394 (فایروایر یا i-Link) به مادربردت وصل شده.

خير PC هست

برای اینکه ببینی هم با Dial-up یا ... به اینترنت دسترسی داری control panel>> network connections اونجا یه کانکشن dial-up یا WAN Miniport (PPOE) می بینی که مربوط به َADSL هستش. البته ممکنه یوزر و رمز عبورت تو کانفیگ خود مودم ADSL وارد شده باشه که در اون صورت دیگه کانکشن PPOE وجود نخواهد داشت.

خير dial up ندارم. شبكه domain هست و هميشه online هستم. اما نميدونم wireless هست يا adsl يا موارد ديگه

paranoid_android
06-08-2008, 13:01
اگه wireless باشه که باید کارت شبکه بی سیم روی PCت نصب باشه. از device manager چک کن ببین کارت شبکه بی سیم روی سیستمت هست یا نه.

beginner63
09-08-2008, 08:15
اگه wireless باشه که باید کارت شبکه بی سیم روی PCت نصب باشه. از device manager چک کن ببین کارت شبکه بی سیم روی سیستمت هست یا نه.

طبق عكس زير فكر كنم wireless هست. درسته؟

beginner63
10-08-2008, 10:39
لطفا جواب بديد. برام مهم هست. ميخوام اول بدونم شبكه از چه نوعي هست بعد براي پيدا كردن راههاي تغيير Ip تلاش كنم
تشكر

beginner63
12-08-2008, 10:39
up................................................ .............

paranoid_android
13-08-2008, 19:34
ببخشید اگر طول کشید، چند روزی بود که سر نزدم متوجه پستتون نشده بودم
اتصال شما از نوع بی سیم نیست چون رو سیستمتون کارت شبکه بی سیم ندارین. connection مربوط به بی سیم به این شکله:

که در قسمت Network Connections اثری از اون نیست.

Julian
13-08-2008, 20:25
شما شبکه هستین از نوع کابلی.
دوتا کارت شبکه دارین که یکی بصورت مستقیم به اینترنت وصله
و اون یکی صد در صد یک کارت شبکه مجازی هست که نصب شده.
بعضی نر افزارها و سخت افزارها اینکار رو انجام میدن. مثلا بلوتوث اینطوریه.

farshif
14-08-2008, 23:57
اگه موقعی که می خای از اینترنت استفاده کنی هیچ نوع کانکشنی رو کانکت نکنی(چی گفتم :دی) به احتمال زیاد کانکشن شما از نوع broadband هستش که روی شبکه share شده و user & pass هم نمیخاد .
کانکشن 1394 هم مربوط به پورت firewire هستش که رو اکثر مادربورد هایی که تو این سه چار ساله تولید شده به صورت onboard وجود داره.

Julian
15-08-2008, 11:35
اگه موقعی که می خای از اینترنت استفاده کنی هیچ نوع کانکشنی رو کانکت نکنی(چی گفتم :دی) به احتمال زیاد کانکشن شما از نوع broadband هستش که روی شبکه share شده و user & pass هم نمیخاد .
کانکشن 1394 هم مربوط به پورت firewire هستش که رو اکثر مادربورد هایی که تو این سه چار ساله تولید شده به صورت onboard وجود داره.

درسته ولی اگر شیر شده باشه توی عکسی که ایشون گذاشتن زیرش می نوشت shared .
ولی ننوشته.

farshif
15-08-2008, 16:47
درسته ولی اگر شیر شده باشه توی عکسی که ایشون گذاشتن زیرش می نوشت shared .
ولی ننوشته.
زیر کانکشن سرور یا کامپیوتری که اینترنت رو شیر کرده مینویسه shared.کامپیوتر این یه client که از اینترنتی که روی lan شیر شده داره استفاده میکنه . اینکه کانکشن رو شیر نکرده که .

Julian
16-08-2008, 13:25
اهان این درسته.

beginner63
18-08-2008, 10:49
تشكر از دوستان عزيز مخصوصا جناب farshif
پس اگر درست متوجه شده باشم من فقط دارم از يك كانكشن اينترنت share شده استفاده ميكنم.
1.بعضي از كاربران دسترسي به اينترنت داند و بعضي ديگه ندارند. يعني از همون سروري كه share شده دارند permission ميدن؟
2.آيا روشي براي تغيير مجازي ip در اين نوع كانكشن ها هست؟ (براي دانلود از rapidshare يا موارد ديگر)
تشكر