PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا درايو ها باز نميشه؟ و گزينه ي Auto Play ايجاد شده؟

p30time
04-08-2008, 11:46
با سلام

درايو هاي ويندوز من باز نميشه و وقتي روش كليك مي كني، پنجره ي Auto Play ظاهر مي شه! و حتي اگر گزينه ي Open يا Explorer رو بزني، باز هم همين پنجره ظاهر مي شه!
من ويندوز رو عوض كردم و قبل از نصب ويندوز و بعد از اون، با آنتي ويروس Nod32 اسكن كردم و هيچ ويروسي پيدا نكرد :18:

البته فقط درايو C كه به خاطر نصب ويندوز، فرمتش كردم، به حالت طبيعي برگشت و وقتي روش كليك مي كنم، باز مي شه!

ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد :10:

new_boys333
04-08-2008, 12:06
یک روش برای باز کردن درایو ها این هست که تو run اسم درایوتو ببنویسی . یا my computer رو باز کن اون بالا تو address اسم درایو رو ببنویس مثل :C برا من اینطوری باز شد درایو هام .
واسه منم همین طور شده . حتما باید با آنتی ویروس خیلی قوی و آپدیت شده پاکش کنی .
ویروس گرفتی و به احتمال قوی ویروس autorun.inf هست که auto play ایجاد شده .البته چند تا ویروس دیگه هم فکر کنم همین auto play رو اضافه میکنن مثل ویروس سالدوست . به تاپیک زیر مراجعه کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

p30time
04-08-2008, 12:17
یک روش برای باز کردن درایو ها این هست که تو run اسم درایوتو ببنویسی . یا my computer رو باز کن اون بالا تو address اسم درایو رو ببنویس مثل :C برا من اینطوری باز شد درایو هام .
واسه منم همین طور شده . حتما باید با آنتی ویروس خیلی قوی و آپدیت شده پاکش کنی .
ویروس گرفتی و به احتمال قوی ویروس autorun.inf هست که auto play ایجاد شده .البته چند تا ویروس دیگه هم فکر کنم همین auto play رو اضافه میکنن مثل ویروس سالدوست . به تاپیک زیر مراجعه کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام .... ممنون!
autorun.inf كه فكر نمي كنم باشه!! چون قبلا اينو پيدا كرده ....
ولي در مورد بقيه اش بايد تحقيق كنم.
ضمنا ... نود من تقريبا آپديت شده بود .... نمي دونم چرا پيدا نكرد:41:

ضمنا مشكل باز كردن درايو ها نيست، مشكل اينه كه چرا اينطوري شده!

smfr
04-08-2008, 12:47
سیستم شما ویروس گرفته!
یه راه برای از بین بردن دستی اون اینه که اول ویندورتو عوض کنی بعد بدون این که رو هیچ کدوم از درایوات دابل کلیک کنی بورو تو folder option و تیک hide system files رو بردار و show hidden files رو بزن بعد تو قسمت addrees (بالای mycomputer) اسم درایواتو تک تک مثل :d بنویسی و اینتر کنی! وقتی وارد درایو شدی فایل NTdetect و autorun.inf رو پاک کن فقط یادت باشه همه درایوا غیر از C رو این کارو انجام بدی چون تو درایو C یه NTdetect هست که جزو فایلای خود ویندوزه اگه اونو پاک کنی دیگه وینوزت بالا نمی یاد.
بعد از اینکه همرو پاک کردی ویروس از بین رفته و میتونی به راحتی رو درایوات دابل کلیک کنی.
حتما مشکلت حل میشه

m.nasehi
04-08-2008, 14:52
احتمالآ نه شما 100% ویروس داری
شاید هم تروجان باشه
اگه اطلاعات روی درایو های دیگت خیلی مهم نیستم اف دیسک کن .
اگه تروجان باشه با عوض کرد ویندوز اینا بیخیال بشو نیست اذیتت میکنه

p30time
04-08-2008, 15:51
سیستم شما ویروس گرفته!
یه راه برای از بین بردن دستی اون اینه که اول ویندورتو عوض کنی بعد بدون این که رو هیچ کدوم از درایوات دابل کلیک کنی بورو تو folder option و تیک hide system files رو بردار و show hidden files رو بزن بعد تو قسمت addrees (بالای mycomputer) اسم درایواتو تک تک مثل :d بنویسی و اینتر کنی! وقتی وارد درایو شدی فایل NTdetect و autorun.inf رو پاک کن فقط یادت باشه همه درایوا غیر از C رو این کارو انجام بدی چون تو درایو C یه NTdetect هست که جزو فایلای خود ویندوزه اگه اونو پاک کنی دیگه وینوزت بالا نمی یاد.
بعد از اینکه همرو پاک کردی ویروس از بین رفته و میتونی به راحتی رو درایوات دابل کلیک کنی.
حتما مشکلت حل میشه

سلام
آقا من روي درايو ها دابل كليك كردم .... يعني باز بايد دوباره ويندوز بريزم؟ :41:

ضمنا اگر آنتي ويروس خاصي هست كه 100% اينو از بين مي بره، لطفا بگيد تا پيداش كنم.

ممنون

new_boys333
04-08-2008, 17:03
از یک آنتی ویروس دیگه استفاده کن مثل Avira AntiVir PersonalEdition که تو سایت زیر معرفی کرده
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بعضی از ویروس ها رو این آنتی ویروس های بزرگ مثل کسپر و Nod32 و ... نمیتونن شناسایی کنن . از این آنتی ویروس استفاده کن فکر کنم ویروستو شناسایی کنه .
اگه ویروس باشه حتی ویندوزتم عوض کنی فکر نکنم درست بشه .به نظرم فعلا دست نگهدار و ویندوزت رو عوض نکن تا بفهمی چه ویروسی گرفتی.

جوابشو حتما اینجا بگو

p30time
05-08-2008, 14:39
سلام
من با اين آنتي ويروس اسكن كردم ... ولي هيچي پيدا نكرد!!
آقا يه نفر كمك كنه!!
ممنون

p30time
05-08-2008, 19:23
با تشكر از زحمات تمام دوستان، به خصوص new_boys333 عزيز!!
همون صبح درست شده بود ... فقط من سيستم رو ريست نكرده بودم و فكر كردم هنوز درست نشده!

همون آنتي ويروس مشكل رو حل كرد!

با تشكر فراوان