PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش کار تفنگ میکرو و سگا

micropersian
04-08-2008, 02:04
سلام دوستان
من چند روزه تو فکر این موضوع گیر کردم که روش کار این تفنگ های میکرو و سگا که باهاش بازی هایی مثل شکار مرغابی رو انجام میدادیم چجوری بوده هر چی فکر میکنم برام قابل درک نیست چطوری یه مرغابی رو روی صفحه تلوزیون های قدیمی نشونه میگرفتیم و شلیک میکردیم هیچ جور قابل توجیه نیست اگه بخوام اینطوری توجیهش کنم یه سیستم بالای 3 ملیون تومنی در میاد با یه lcd حساس به اشعه ی مادون قرمز :18: :13:

واقعا که گیج شدم کسی میتونه منو کمک کنه :19:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Masoud King
04-08-2008, 03:27
اگه دقت کنی ته این تفنگ یه سیم داره!
فکر کنم اینجوری باشه که به تصویر اون مرغابی حساس هستش وقتی شما با تفنگ شلیک میکنی اون یه اشعه میفرسته به سمت tv بعدش بازتابش رو میگیره اگه درست زده باشی اون مرغابیه تو تصویر میوفته!
باید همیجوری باشه چون جور دیگه ای نمی تونه باشه!

micropersian
04-08-2008, 09:09
اگه دقت کنی ته این تفنگ یه سیم داره!
فکر کنم اینجوری باشه که به تصویر اون مرغابی حساس هستش وقتی شما با تفنگ شلیک میکنی اون یه اشعه میفرسته به سمت tv بعدش بازتابش رو میگیره اگه درست زده باشی اون مرغابیه تو تصویر میوفته!
باید همیجوری باشه چون جور دیگه ای نمی تونه باشه!

تا چه اندازه بازتاب کنه دیگه از 3 متری یه TV سیاه سفید که بازتابی نداریم فرضا بازتاب کرد آیا همراه این بازتاب مختصات صفحه TVهم میاد

هیچ کس نیست یه جواب علمی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

B U L U T
04-08-2008, 15:15
ممنون موضوع جالبي بود گفتي

hamid_hitman47
04-08-2008, 15:38
ها؟؟؟ ما هم رفتیم تو فکر!!!!!

rmb_ali
04-08-2008, 15:47
البته منم از بچه گی به این قضیه فکر میکردم
فکر کنم یه چیزی شبیه تراز توی اون تفنگس و نسبت به این که شما چقدر زاویه به تفنگ میدید (از دو بعد) و موقعیت اون مرغابیه اینکارو میکنه

rmb_ali
04-08-2008, 15:51
البته با کمی جستجو معلوم شد نظر دوستمون درسته اینم متنش
How light guns work

Light guns work in the same way as light pens. On your typical tv set the electron gun (in the CRT) scans across the screen (phospor) one line at a time. It starts at the upper left corner of the screen then draws going to the right. When it gets to the right the electron gun turns off goes down one line and turns on and draws the next line. It does this until it gets to the bottom of the screen. Where it goes back to the top and starts over again. These are called raster lines.

Well when the electron beam hits the phosphor it glows brightly and slowly dims until it is struck again by the electron beam. Our eyes don't really notice this bright and dimming because they do not refresh that fast. You can see the bright/dim effect if you record the picture on the tv with a camcorder. Since the TV and the Camcorder refresh at about the same frequency you will see a bright group of lines that roll up the screen.

Since the Video Chip in the computer has to create the video signal it knows where it is currently drawing the curent raster line. The light pen when pointed to the screen detects this bright/dim effect and when the light goes from dim to bright it sends a signal pulse to the video chip. The video chip sets a latch which feeds 2 numbers, usually X location, Y location, into a memory location associated with the video card/chip. The computer program then looks at the numbers in the memory location. And can tell where the light pen is pointed on the screen by the two numbers.

In some games are made to flash the screen bright white to get both the effect of gun flash and also for getting stronger signal from the screen.

البته رفت وبرگشت اشعه در کار نیست بلکه این تفنگه اشعه های تلویزیون رو که خطی هستند رو حس میکنه و وقتی شما ماشه رو فشار میدید اون خطی و یا نقطه ایی که شما به اون اشاره کردید رو مشخص میکنه و به دستگاه میفرسته

mohammad_twe
04-08-2008, 16:11
:d منم قبلا تو فكرش بودم
ممنون جالب بود

y91z
04-08-2008, 16:21
اينجا توضيح كاملش هست.البته به انگليسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

micropersian
04-08-2008, 17:11
حالا که جوابشو هم فهمیدم(البته کاملا بازم نفهمیدم) تعجب میکنم که چه تکنولوژی جالبی بوده که حالا اگه بخوان اونو رو کامپیوتر ببندن باید یه عالم خرج کنن اونم اگه بشه یا نشه ولی واقعا جذاب بوده گوشیه اتاق پای یه Tv قدیمی و شکار مرغابی با تفنگ از راه دور

از همه دوستان یه دنیا تشکر

NoobSmoke
04-08-2008, 17:53
حالا که جوابشو هم فهمیدم(البته کاملا بازم نفهمیدم) تعجب میکنم که چه تکنولوژی جالبی بوده که حالا اگه بخوان اونو رو کامپیوتر ببندن باید یه عالم خرج کنن اونم اگه بشه یا نشه ولی واقعا جذاب بوده گوشیه اتاق پای یه Tv قدیمی و شکار مرغابی با تفنگ از راه دور

از همه دوستان یه دنیا تشکر
عزیز ژاپنی ساختند دیگه ولی چیز جالبی ساخته بودند

omid moosavi
04-08-2008, 19:22
منو ياده 5 سالگيم انداختي

yasser1680
04-08-2008, 23:48
من هم تو این فکر بودم.

فکر کنم این سیستم روی بازیهای جدید هم میخواد بیاد. یه تریلر از Cod 5 دیدم که داشتن با همین تفنگ ها بازی میکردند.

djmd
05-08-2008, 01:40
من هم تو این فکر بودم.

فکر کنم این سیستم روی بازیهای جدید هم میخواد بیاد. یه تریلر از Cod 5 دیدم که داشتن با همین تفنگ ها بازی میکردند.

اون که یاسر جان دستگاه (کونسول) Wii هست ... اونم تکنولوژی جالبی داره !! :5:

yasser1680
06-08-2008, 02:25
اون که یاسر جان دستگاه (کونسول) Wii هست ... اونم تکنولوژی جالبی داره !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif
جالبه.Wii هم فکر جالبی کرده.فکر کنم دقت این گیم پد ها بسیار بالا باشه.