PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شارژر لب تاب ندارم چه جوری باطری رو شارژ کنم.؟؟؟؟؟

jps3
03-08-2008, 20:41
سلام دوستان یه لب تاب قدیمی خریدم اما شارژر نداره نمیدونم چه جوری باید شارژش کنم.

کسی میدونه به ورودی لب تاب چند ولت ولتاژ می خواد و چند آمپر؟

REGISTERED USER
03-08-2008, 22:59
هم پلاریته ورودی مهمه ، هم آمپر ساعت و هم ولتاژ که برای شارژهای مختلف حتی برای یک برند هم تفاوت داره

مارکش چیه ؟

jps3
04-08-2008, 17:39
endeavor ژاپن از اون لب تاپ قدیمی ها هست.حالا من اگه یه شارژر ولتاژ 5 ولت و جریان 1 آمپر به ورودی لب تاپ بزنم لب تاپم میسوزه یا ....

کمک کنین

REGISTERED USER
04-08-2008, 23:43
والا من این مدل رو اصلا ندیدم !!! باید یکم بگردی دنبالش یا از اون تعمیرکارهای قدیمی بپرسی

jps3
05-08-2008, 07:50
ممنونم فقط به من اینو بگو که یه لب تاب چند ولت ولتاژ می خواهد و چند آمپر نیاز داره تا یه لب تاب شروع به کار کنه

رو منبع تغذیه لب تاپت نوشته

mhaf
05-08-2008, 10:09
همین جوری که ایشون فرمودند برای هر لپتاپ فرق میکنه
مثلا برای دل اینپایرون 6400 18 ولت هست و برای توشیبا (مدلش یادم نیست) 12 ولت بود
پس شما حتما برو تو سایت سازنده مدل دقیقت رو پیدا کن و ببین چه ولتاژ و جریانی بهش میخوره.

REGISTERED USER
05-08-2008, 12:49
خوب سری Epson Endeavor متعلق به شرکتی ژاپنی EPSON هستند که همتون میشناسید ایران تحت لیسانش و شرکت مادیران داره پرینتر و اسکنر و ماشین اداری میزنه

احتمالا از بخش ساپورت م مانول ها بتونی حداقل برای اون سری تولیدی بفهمی که ورودی پاورش چنده ...

Epson Support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مثلا اگر از سری L بود ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

REGISTERED USER
05-08-2008, 12:51
و یک منبع دیگه ... این سایت هم در مورد آداپتر ها و فروش اونها اطلاعات خوبی میده و مختصل انواع لپ تاپ هست ... امیدوارم مشکلت حل بشه

روح سگ ولگرد
05-08-2008, 13:51
تمرکز کن شارژ میشه

jps3
05-08-2008, 21:47
خوب سری Epson Endeavor متعلق به شرکتی ژاپنی EPSON هستند که همتون میشناسید ایران تحت لیسانش و شرکت مادیران داره پرینتر و اسکنر و ماشین اداری میزنه

احتمالا از بخش ساپورت م مانول ها بتونی حداقل برای اون سری تولیدی بفهمی که ورودی پاورش چنده ...

Epson Support ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مثلا اگر از سری L بود ببین :

موفق باشی

ای خدا دمت گرم داداش همین هست روش نوشته اپسن پی سی ورد عجب مغز هایی توش فعالیت میکننا بیشتر توضیح بدین خیلی ممنونم سپاس

روش نوشته epson direct

jps3
05-08-2008, 21:54
پشتش اینو نوشته ac 100 v/50/60 hz که در مورد فرکانس ورودی ادابتره اما توان مصرفی رو نوشته 350 وات

این هم به زبان ژاپنی نوشتن من تو پرانتز که به صورت اینگلیسی نوشتنو مخونم براتون ADP-50SB

REGISTERED USER
06-08-2008, 20:24
خوب، ژاپنی رو ول کن ... من توی این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تونستم مشخصات دقیق رو پیدا کنم برای این سری لپ تاپ ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Generic Universal AC Power Adapter for E-Machine Endeavor TK-300

Input Voltage:

100-220 Volt (Auto sensing)

خوب اگر الکترونیک کمی هم بلد باشی میتونی راحت آداپتور بسازی :

مشخصات خروجی :

Output Voltage:

16 VDC

Power dissipation:

48 Watt (Maximum

پس خروجی یک ولتاژ DC 16 ولتی و توانش 48 واتی (ولت-آمپر) هست ... پس جریان چند میشه ؟ فیزیک خوندی ؟ P(watt)=I*V .... یعنی توان تقسیم بر ولت ... پس میشه : 3 آمپر ماکزیمم ... شما برای اطمینان باید کمتر از این آمپرخروجی بدید

_________

این هم یک آمپر بالاترش برای این سری :

Input: 110-240V 50/60Hz Auto-Detect International Compatible

Output: 16V DC, up to 3.75A / 60W max

Connector: Barrel, Center +

Item Includes: AC Adapter and Power Cord

همینطور که میبینی وسطش + هست

بقیه اش رو از یک الکترونیک کار گه بهش سفارش میدی کیت یا آداپتر برات بسازه باید بپرسی ... امیدوارم مشکلت حل بشه

موفق باشی

jps3
06-08-2008, 21:57
ای ول بابا بابا مخ من کم آوردم من که تو شهر خودمون مخ تعمیرات سخت افزارم کم آوردم احسن آفرین دمت جناب خیلی خیلی ممنونم از مدیریت پی سی ورد هم سپاس فراوان دارم.