PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عمران تهران يا مكانيك فردوسي؟؟؟

meka
03-08-2008, 10:01
سلام

من الان توي انتخاب رشته موندم به نظر شما عمران در دانشگاه هاي تهران بخونم بهتره يا مكانيك فردوسي مشهد ؟؟ هر دوتاشو علاقه دارم اما از نظر بازار كار كدوم بهتره؟
منتظر پاسخ هستم
خواهشا كمك كنيد:46:

Arsa Persian
03-08-2008, 10:10
سلام

من الان توي انتخاب رشته موندم به نظر شما عمران در دانشگاه هاي تهران بخونم بهتره يا مكانيك فردوسي مشهد ؟؟ هر دوتاشو علاقه دارم اما از نظر بازار كار كدوم بهتره؟
منتظر پاسخ هستم
خواهشا كمك كنيد:46:

از نظر بازار کار هر دوتاشون خوبن
اگه درآمد مد نظرته ممکه یکی بیاد با تحصیل در مکانیک یه چیزی طراحی کنه و خیلی پول دربیاره
تو عمران هم یکی میتونه یه برج بسازه و کلی پولدار بشه

برو تحقیق کن ببین آیا هر دو تای این رشته ها شغل هاشون با روحیات تو میسازه
مثلا یکی دوست نداره بره خارج از شهر تو یه کارخونه یه ماشین چاپ طراحی کنه میره عمران میخونه و ...

:40::40::40:

pooyahacker
03-08-2008, 10:16
به نظر من اگه قصد ادامه تحصیل تا فوق و بالاتر رو داری ، عمران رو بخون ; شنیدم خیلی میگیرن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sentimental
03-08-2008, 10:35
من تا اونجایی که میدونم بازار کار برای عمران مخصوصا اگه از دانشگاه خوب باشه خیلی خوبه. اما در مورد مکانیک اطلاعات زیادی ندارم.
اما اینو می تونم بگم که مکانیک در مقایسه با عمران خیلی سخت تره و اینم در انتخابتون باید لحاظ کنید.

seppeehr
03-08-2008, 10:48
عمران شرايط ادامه تحصيلش و تنوع گرايشيش خيلي بهتره. ضمن اين كه به هر حال دانشگاه تهران هم هست.

magmagf
03-08-2008, 11:22
دانشگاه تهران كه مسلما قابل مقايسه با فردوسي مشهد نيست

فردوسي اصلا امسال جز 8 دانشگاهي كه ساليانه منتخب مي شن و جايزه مي گيرن نبود اما تهران هميشه بود

اما خوب به نظر من مكانيك كجا عمران كجا

مكانيك خيلي خيلي بهتره از عمران

اولا عمران شرايط كاري خيلي خاصي داره و در شرايطي پول توشه كه يك سرمايه درست حسابي اوليه داشته باشي
اما مكانيك شرايط خاصي نداره همه كارخونه ها و شركت ها مكانيك مي خواهن

اگه به فكر استخدامي مكانيك برو
توي استخدامي هاي جديد شركت نفت و فولاد و ذوب اهن و استانداري همه مكانيك مي خواستن اما عمران يا اصلا نمي خواستن يا اگه مي خواستن مثلا يك نفر

شركت هاي خصوصي هست كه اونها هم پول درست حسابي نمي دهن

عمران تنها در شرايطي به نظر من به درد مي خوره كه يا خيلي پولدار باشي يا كلا خانواده ات از قديم تو اين رشته بوده باشن

mostafa.m
03-08-2008, 11:36
بستگی به شهرتون هم داره

meka
03-08-2008, 11:55
منظور من از دانشگاه تهران علم صنعت - امير كبير - شريف وخوده تهرانه در ضمن وضيعت مهندسي صنايع چه طوره ؟
مسافت برام مهم نيست.

pooyahacker
03-08-2008, 13:36
منظور من از دانشگاه تهران علم صنعت - امير كبير - شريف وخوده تهرانه در ضمن وضيعت مهندسي صنايع چه طوره ؟
مسافت برام مهم نيست.

در بین مهندسی ها به گلابی معروفه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما یکی از فوامیلمون با اینکه رتبه بالایی آورده بود می تونست رشته های بالاتری قبول بشه ، رفت صنایع شریف ، میگفت بازار کارش خوفه و در ضمن خیلی هم آسونه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab_f
03-08-2008, 13:40
اولا که اشتباه میکنی که میگی که مسافت برات مهم نیست, خیلیم مهمه , دوما بگو ببینم عمران کدوم دانشگاه تو شهر تهران قبول میشی از شریف تا علم و صنعت زمین تا آسمون تفاوته

@R3Z
03-08-2008, 13:51
به نظر من عمران برو که اگه بخوای درست کار کنی درآمدش سقف نداره تو ایران.هر چند اگه رتبت به صنایع شریف میخوره برو صنایع چون هم گلابیه هم بازار کارش عالیه

MehranVB
03-08-2008, 14:10
اگه بازار کار واست مهمه، مکانیک اوله و بین دو رشته دیگه ای که گفتی صنایع و بعد از اون عمران.
اما یادت باشه دانشگاه هم توی استخدام خیلی شرطه. مثلاً تو هر رشته ای از دانشگاه شریف بری (مثلاً متالوژی که زیاد تعریفی نداره) و بتونی تا آخر تحصیلت رو اونجا ادامه بدی خیالت از بازار کار راحته، چون اسم شریف یه ضامن خیلی قوی برات میمونه. (میتونی از چند تا کمپانی دولتی و حتی خصوصی بپرسی تا به حرفم برسی) دانشگاه تهران و امیرکبیر و بهشتی هم همین وضعیت رو دارن اما نه مثل شریف. اما دیگه در مورد علم و صنعت و خواجه نصیر اینطور نیست... دانشگاه فردوسی مشهد خوبه اما نه خیلی زیاد، دانشگاه های زیادی هستن که بهتر از اونن (غیر از دانشگاههای تهران): صنعتی اصفهان، شیراز، تبریز و شاید قزوین. اما فردوسی سال به سال پسرفت میکنه (فردوسی هم قبلاً در لیست بهترین دانشگاهها بود اما الان دیگه نیست)
در مورد رشته هم باید بهت بگم که مکانیک و برق سخت ترین رشته های مهندسی هستن و صنایع هم از آسونترین رشته هاست. بازار کار صنایع بهتر از عمران هست (صنایع رشته ای هست که تقریباً هر شرکتی به اون نیاز داره) ولی از نظر رشته، عمران خیلی بهتره.
چند تا انتخاب دیگه هم داری: برق و کامپیوتر (و IT) و دروس مربوط به شیمی (شامل پلیمر و متالوژی و نساجی و نفت و ...) که از توی اینها هم برق و IT رو بهت پیشنهاد میکنم.
کلاً انتخاب رشته موضوع گسترده ای و این اطلاعاتی که تو دادی خیلی اندکه! اگه راهنمایی بیشتر میخواستی در خدمتم!

ولی این نصیحت من رو به یاد داشته باش: دنبال اون رشته ای برو که واقعاً علاقه داری. در غیر اسنصورت وقتی دو سال از درس خوندنت رو گذروندی متوجه حرفم میشی!!

soheilsmart
03-08-2008, 14:53
رتبت دقیقا چنده بگو تابهت بگم !

meka
03-08-2008, 15:05
اولا از همتون تشكر كنم كه واقعا وقت مي داريد وراهنمايي ميكيند
من خودم اين طوري انتخاب كردم اول مكانيك هاي تهران را در دانشگاه هاي شريف – اميركبير – تهران وعلم وصنعت زدم در تمام گرايش ها بعد برق همون دانشگاه ها رو در گرايش قدرت زدم بعد از اونها مهندسي مكانيك فردوسي كه احتمال قبولي خيلي توي اين بالاست بعد از اون عمران در دانشگاه هاي تهران زدم بعد صنايع اون دانشگاه ها و بعد مهندسي نفت در دانشگاه شريف واميركبير. به نظرتون خوبه ؟ ايا جاي مهندسي نفت رو خوب انتخاب كردم ؟ يا جابجا كنم
به نظر شما به جاي مهندسي فردوسي در مكانيك – مكانيك صنعتي اصفهان رو قرار بدم ؟

meka
03-08-2008, 15:10
راستي رتبم در منطقه 2 1400 ,زير گروه1 هم 1340 شده است

MehranVB
03-08-2008, 15:51
ببین هیچکس غیر از خودت نمیتونه بگه که انتخابات درست هستن یانه!!! شاید فقط بتونیم یه سری اطلاعات راجب رشته ها و دانشگاهها بهت بدیم و خودت باید نتیحه گیری کنی...
چون همونطور که گفتم علاقه شرط اوله. رشته مکانیک و نقت زمین تا آسمون با هم فرق دارن. بیس مکانیک فیزیکه اما نفت بیشتر شیمیه. حالا ممکنه تو بیشتر به ریاضی علاقه داشته باشی یا از فیزیک متنفر باشی و یا شیمی رو دوست داشته باشی....
پس اول تعیین کن که علاقت چیه! فقط در مورد انتخابت اگه بخوام نظر بدم: احتمال قبول شدن توی شریف زیاد نیست، اما امیر کبیر چرا (فکر کنم نفت امیرکبیر رو قبول شی) مکانیک فردوسی رو 100% قبولی پس حواست رو جمع کن چون دیگه انتخابای بعد از اون اهمیت چندانی نداره!!
ولی اگه من باشم یه تغییر توی این لیست میدم. اگه میخوای مکانیک بری که خیلی دانشگاههای بهتر از مشهد هستن: صنعتی اصفهان، شیراز، تبریز. که شانس قبولی توی اینها رو داری. اما اگه رشته زیاد واست مهم نیست عمرانهای دانشگاه تهران و امیرکبیر رو بیار بالا (و یا رشته مهندسی)

ولی بازم میگم تا معلوم نشه به چه رشته ای علاقه داری تموم اسن حرفا بی فایدست!!!

shahab_f
03-08-2008, 15:56
مهندسی نفت ظاهرا بازار کارش خیلی خوبه ولی همونطور که دوستمون گفت توش مایه هایی از شیمی و همچنین زمین شناسی داره , به مهندسی شیمی کمی نزدیکه.
راستی رو مهندسی شیمی هم فکر کن احتمال زیاد دانشگاه تهران قبول شی.

meka
03-08-2008, 17:18
خوب من تا اينجا چند تا نتيجه خوب گرفتم
1- اول علاقه من به فيزيكه پس مهندسي مكانيك انتخاب اولمه
2- مهندسي مكانيك صنعتي اصفهان رو به مهندسي فردوسي اولويت بدم
3- با مهندسي نفت ابم زياد توي يك جوب نمي ره چون علاقه من فيزيكه
حالا سوال :
دانشگاه شيراز بهتره يا صنعتي اصفهان ؟
مهندسي هوافضا بازار كارش چه طوره ؟
از همتون ممنونم:11::10:

@R3Z
03-08-2008, 20:08
خیلی خوبه اگه نسبت به علاقت به رشته ها انتخاب کنی چون معمولا کسایی که دانشگاه رو به رشته اولویت میدن ناموفقن

shahab_f
03-08-2008, 20:45
مهندسی هو فضا بازار کارش خیلی خوب نیست اگه ایران می خوای بمونی , فکر می کنم محدود میشه به وزارت دفاع و کم هم هواپیمایی

MehranVB
03-08-2008, 21:18
خوبه، حالا بهتر شد. الان میشه جواب دقیقتری داد.
اگه علاقت به فیزیکه این انتخابها رو توی مهندسیها میتونی داشته باشی: مکانیک، عمران، صنایع، برق (که به ریاضی هم نزدیکه)
توی این رشته ها هم مکانیک بازارکارش عالیه اما اگه رشته برق رو از یه دانشگاه معتبر بگیری (که با این رتبه احتمالش هست) واقعاً خیلی جلوتر از مکانیکه و دیگه نیازی نیست نگران استخدامت توی یه کمپانی خوب باشی!
پس اگه نظر من رو بخوای رشته ها رو این طور اولویت بندی میکنم:
1- برق
2- مکانیک
3- صنایع
4- عمران
رشته های عمران و صنایع الان خیلی اشباع شدن و بهتره آخر از همه باشن.

اما در مورد دانشگاه هم این فهرست بهترین دانشگاهها به ترتیب (توی رشته های مهندسی):
1- صنعتی شریف
2- امیرکبیر
3- تهران
4- بهشتی
5- صنعتی اصفهان (با اصفهان اشتباه نگیری!)
6- علم و صنعت
7- خواجه نصیر
8- شیراز (با صنعتی شیراز اشتباه نگیری!)
9- تبریز
10- بین المللی قزوین
11- فردوسی مشهد
...

البته ممکنه توی هر رشته ای این ترتیبها تغییر کنه اما معمولاً سه تای اول ثابتن.

در مورد هوا فضا هم اصلاً طرفش نرو چون توی ایران بازارش کساده!!!
بازم اگه سئوالی داشتی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم...

soheilsmart
03-08-2008, 21:24
خوبه، حالا بهتر شد. الان میشه جواب دقیقتری داد.
اگه علاقت به فیزیکه این انتخابها رو توی مهندسیها میتونی داشته باشی: مکانیک، عمران، صنایع، برق (که به ریاضی هم نزدیکه)
توی این رشته ها هم مکانیک بازارکارش عالیه اما اگه رشته برق رو از یه دانشگاه معتبر بگیری (که با این رتبه احتمالش هست) واقعاً خیلی جلوتر از مکانیکه و دیگه نیازی نیست نگران استخدامت توی یه کمپانی خوب باشی!
پس اگه نظر من رو بخوای رشته ها رو این طور اولویت بندی میکنم:
1- برق
2- مکانیک
3- صنایع
4- عمران
رشته های عمران و صنایع الان خیلی اشباع شدن و بهتره آخر از همه باشن.

اما در مورد دانشگاه هم این فهرست بهترین دانشگاهها به ترتیب (توی رشته های مهندسی):
1- صنعتی شریف
2- امیرکبیر
3- تهران
4- بهشتی
5- صنعتی اصفهان (با اصفهان اشتباه نگیری!)
6- علم و صنعت
7- خواجه نصیر
8- شیراز (با صنعتی شیراز اشتباه نگیری!)
9- تبریز
10- بین المللی قزوین
11- فردوسی مشهد
...

البته ممکنه توی هر رشته ای این ترتیبها تغییر کنه اما معمولاً سه تای اول ثابتن.

در مورد هوا فضا هم اصلاً طرفش نرو چون توی ایران بازارش کساده!!!
بازم اگه سئوالی داشتی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم...

اینطوریه!
1-شریف
2- تهران
3- امیر کبیر
4- علم صنعت و صنعتی اصفهان
5- خواجه نصیر
6 - بهشتی

meka
04-08-2008, 07:42
واقعا دارم كيف مي كنم وقتي مي بينم دوست هاي p30 اين قدر كمكم مي كنم (راستش وقتي رفتم پيش مشاور به خوبي شما برام توضيح نداد):10::11:
من مكانيك وبرق دانشگاه هاي تهران (شريف – اميركبير – تهران – علم وصنعت ) توي اولويت اولم قرار دادم اما فقط يك سوال پيش مياد اين رشته مكانيك سه تا گرايش داره (جامدات –سيالات – ساخت وتوليد ) حالا كه اين جوري كه شنيدم جامدات بهتره . حالا به نظر شما من بيام وقتي مثلا مكانيك جامدات در دانشگاه هاي تهران زدم بعدش قبل از اين كه برم سراغ برقها بيام مكانيك گرايش سيالات وساخت توليد رو توي همون دانشگاه هاي تهران هم بنويسم يا نه ديگه اين دوتا گرايش خوب نيست ؟؟ يك سوال ديگهومي تونم كارشناسي رو توي يك گرايش بگرم وارشد رو تغيير گرايش بدم ؟
شرمنده كه سوال زياد مي پرسم
بازم ممنون:40::46:

soheilsmart
04-08-2008, 11:00
واقعا دارم كيف مي كنم وقتي مي بينم دوست هاي p30 اين قدر كمكم مي كنم (راستش وقتي رفتم پيش مشاور به خوبي شما برام توضيح نداد):10::11:
من مكانيك وبرق دانشگاه هاي تهران (شريف – اميركبير – تهران – علم وصنعت ) توي اولويت اولم قرار دادم اما فقط يك سوال پيش مياد اين رشته مكانيك سه تا گرايش داره (جامدات –سيالات – ساخت وتوليد ) حالا كه اين جوري كه شنيدم جامدات بهتره . حالا به نظر شما من بيام وقتي مثلا مكانيك جامدات در دانشگاه هاي تهران زدم بعدش قبل از اين كه برم سراغ برقها بيام مكانيك گرايش سيالات وساخت توليد رو توي همون دانشگاه هاي تهران هم بنويسم يا نه ديگه اين دوتا گرايش خوب نيست ؟؟ يك سوال ديگهومي تونم كارشناسي رو توي يك گرايش بگرم وارشد رو تغيير گرايش بدم ؟
در بین دانشگاه های نام برده شده ،همه دانشگاه ها فقط یک رشته مکانیک دارن(یعنی شما باید بعدا گرایش رو انتخاب کنی، بعد از 4 نیم سال(که اون هم فکر کنم بر حسب معدل تون تو دانشگاه اولویت دارید)
به غیر از دانشگاه صنعتی امیر کبیر
که دو تا مکانیک داره
مکانیک ( که فکر کنم شامل سیالات و جامدات هست)
و مکانیک ( گرایش ساخت وتولید)

MehranVB
04-08-2008, 11:49
اینطوریه!
1-شریف
2- تهران
3- امیر کبیر
4- علم صنعت و صنعتی اصفهان
5- خواجه نصیر
6 - بهشتی

من آخرش نوشتم که توی هر رشته ای ممکنه این ترتیب فرق کنه! خوب اگه بخوای کلی بگی که دانشگاه تهران اوله!
ولی معمولاً توی رشته های فنی امیرکبیر بهتر از تهرانه. مثلاً برق-کنترل امیرکبیر قطبه. خیلی از رشته های مهندسیش بهتر از تهرانن ولی ممکنه تهرانم رشته هایی بهتر از امیرکبیر داشته باشه. توی رشته های عمومی (مثل ریاضی) تهران بهتره... فکر کنم بحث در این مورد بی فایده باشه به دلایلی که گفتم!
اما در مورد دانشگاه بهشتی میتونید تحقیق کنید و ببینید که چهارمین دانشگاه کشور بهشتیه!:46:

MehranVB
04-08-2008, 11:50

درسته، مکانیک جامدات بهتره، اما نه اینکه بگی سیالات خوب نیستن!!! چیزایی که سهیل جان گفتن کاملاً تایید میشه...
تغییر گرایش در ارشد هم اکثر رشته ها میتونی این کارو بکنی ولی بازم باید بپرسی (چون من زیاد از مکانیک چیزی نمیدونم)
الان من یک کمی گیج شدم که ترتیب رشته هات چه جوره!! به نظرم اگه انتخابای خودت رو اینجا بنویسی بهتره، اون جوری بهتر میتونیم پیشنهاداتمون رو برای بالا پایین کردن رشته ها بگیم!

meka
04-08-2008, 12:16
مكانيك جامدات ------------- صنعتي شريف
مكانيك جامدات ----------- اميركبير
مكانيك جامدات ----------------- دانشگاه تهران
مكانيك جامدات -------------- علم وصنعت
مكانيك اميركبير (ساخت توليد) اميركبير
مهندسي برق قدرت ------------- شريف
مهندسي برق -------------- اميركبير
مهندسي برق ---------- تهران
مهندسي برق ---------- علم وصنعت
مهندسي مكانيك جامدات --------- صنعتي لصفهان
مهندسي سيلات --------- صنعتي اصفهان
مهندسي عمران –عمران---------------- شريف
مهندسي عمران ---------------------اميركبير
مهندسي عمران ---------------- تهران
مهندسي عمران ---------------- علم وصنعت
بعد ار اين ها صنايع تهران ها رو زدم
بعد مهندسي نفت تهران
مهندسي مكانيك شيراز
.....
ممنون

ADEL_r
04-08-2008, 15:10
مهندسی میکانیک از نظر علمی ، در سطح بالاتری قرار داره

از نظر درآمد هم همینطور . در حال حاضر هم بازار کار مناسبی در کشور داره

mohandes1369
04-08-2008, 19:41
با این رتبه فکر کنم مکانیک اصفهان قبول شی!!!

MehranVB
04-08-2008, 20:59
مكانيك جامدات ------------- صنعتي شريف
مكانيك جامدات ----------- اميركبير
مكانيك جامدات ----------------- دانشگاه تهران
مكانيك جامدات -------------- علم وصنعت
مكانيك اميركبير (ساخت توليد) اميركبير
مهندسي برق قدرت ------------- شريف
مهندسي برق -------------- اميركبير
مهندسي برق ---------- تهران
مهندسي برق ---------- علم وصنعت
مهندسي مكانيك جامدات --------- صنعتي لصفهان
مهندسي سيلات --------- صنعتي اصفهان
مهندسي عمران –عمران---------------- شريف
مهندسي عمران ---------------------اميركبير
مهندسي عمران ---------------- تهران
مهندسي عمران ---------------- علم وصنعت
بعد ار اين ها صنايع تهران ها رو زدم
بعد مهندسي نفت تهران
مهندسي مكانيك شيراز
.....
ممنون

از نظر ترازی رشته برق بالاتر از مکانیکه، ولی اگه علاقت مکانیکه ترتیبش خوبه. فقط در مورد شهرها هم نمیدونم که چه شهرهایی مورد نظرت هستن، مثلاً مکانیک شیراز رو آخر نوشتی در حالیکه میتونستی زیر اصفهان بنویسیش.
در مورد مهندسی نفت هم نفت دانشکده نفت رو هم اضافه کن. امکانات دانشکده نفت فوق العاده است و به غیر از بورسیه از نظر استخدامی دیگه خیالت راحته (با حقوق چند میلیونی) به نفت که علاقه نداری ولی اگه دوست داشتی بگو در موردش توضیح بدم.
راستی یادت باشه دانشگاهی به نام خوجه نصیر توی تهران وجود داره!!!

meka
05-08-2008, 07:29
سلام در مورد دانشگاه خواجه نصير امسال از شلنس ما خوابگاه نميده همين طور شهيد بهشتي.
راستش در مورد نفت من از شيمي زياد خوشم نمياد به اين خاطره كه سراغ نفت نرفتم ؟؟؟!!!!

meka
05-08-2008, 07:33
راستي يكي مي گفت كه تو وقتي مدرك گرفتي ازت نمي پرسن ار كدوم دانشگاه گرفتي !!
اين درسته؟؟؟
ميشه در مورد امكانات دانشكده نفت توضيح بدي ؟؟ اين راست كه كه ميگن توي تحصيل حقوق ميدند وتوي ماه دوبار بليط هواپيما براي رفتو برگشت؟؟

a-r-i-y-a-n-a
05-08-2008, 09:20
دانشکده نفت خیلی خبه من اگه اجازه داشتم حتما میزدم اونجا...:(

mostafa.m
05-08-2008, 09:47
سلام در مورد دانشگاه خواجه نصير امسال از شلنس ما خوابگاه نميده همين طور شهيد بهشتي.
راستش در مورد نفت من از شيمي زياد خوشم نمياد به اين خاطره كه سراغ نفت نرفتم ؟؟؟!!!!
بچه ها بدبخت شدم........
خواجه نصیر رو زدم..........
الان فهمیدم خوابگاه نمیده.........
دعا کنین کار به اونجا نکشه.........

MehranVB
05-08-2008, 11:46
اینکه ازت بپرسن که مدرک رو از کدوم دانشگاه گرفتی بستگی به اون شرکتی داره که میخوای بری استخدامش بشی. اگه اون شرکت به اصطلاح درپیتی باشه واسش فرقی نداره که تو مدرکت رو توی هاروارد گرفتی یا زابل! اما اگه شرکت معتبری بخوای بری واسش بیشتر دانشگاه مهمه تا رشته، وایه همین میگم اگه مثلاً متالوژی شریف قبول شی (متالوژی از نظر بازار کاری زیاد قوی نیست) باز خیالت راحته که واست کار هست. پس حواست به دانشگاهت هم باشه...

اما در مورد دانشگاه نفت تا اونجا که یادمه رشته هایی داشت با نام "بازرسی نفت" و " اکتشاف نفت" و "استخراج نفت" که رتبه زیر 1000 میخوانتا بتونی قبول شی و این رشته ها هم خیلی بهتر از بقیه رشته هاش هستن. (چند تا رشته دیگه هم داشت که دقیق یادم نیست اما اونها از در درجه پایینتری قرار دارن و تا 2000 میتونی قبول شی)
الان شرکت نفت بعد از ایران خودرو و سایپا بزرگترین شرکت داخل ایرانه و از نظر خدمات و حقوق و مزایا و ... بهترین شرکت دولتیه ایرانه. شرکت نفت خودش اومد و دانشگاهی زد به نام دانشگاه نفت" که قبلاً آزمون ورودی جداگانه ای داشت اما الان با کنکور هم میشه واردش شد. دانشکده های اون در اهواز و آبادان قرار دارن و فکر نکنم در تهران دانشکده داشته باشه. (به غیر از حسابداریش و چند تای دیگه) برای تحصیل باید بری اهواز، اونجا بهت خوابگاه با تموو امکانات میدن (با غذا و رفاه کامل) و اگه شاگرد زرنگی باشی صاحب لپتاب و وامهای دانشجویی و بنهای خرید مجانی و خیلی امکانات میشی.
در حین درس خوندن (و یا بعد از اتمام درس) میتونی توی شرکت نفت کار کنی (که بعداً استخدام رسمی میشی) و اگه مثلاً بالای چاه نفت بری حقوق خیلی بالایی میگیری (تا هفت یا هشت میلیون)
....
خلاصه نونت توی روغنه، اما باید بدونی که سختیش زیاده، هم درساش سختن و هم شرایط اون جایی که میخوای بری درس بخونی و همینطور شغلتت هم خیلی سخته... و اینکه رشته اش هم نفته که تو زیاد خوشت نمیاد!
و یه چیز دیگه هم بگم، شرکت نفت از جمله شرکتهاییه که دانشگاه خیلی واسش مهمه یعنی مثلاً اگه رشته عمران شریف یا پلی تکنیک که هیچ ربطی به نفت نداره رو داشته باشی راحت استخدامت میکنه...
اگه بازم مشکلی بود خوشحال میشم بتونم کمکت کنم!