PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارسیس: نرم افزاری بسیار بهتر از پرنیان برای کتابخوانی الکترونیک

dr.zuwiegen
02-08-2008, 23:14
درباره پارسیس:

پارسیس، نرم افزاری جاوا، برای اجرا در محیط نرم افزاری گوشیهای همراه (موبایل) بوده، و به کاربر امکان خواندن فایلهای متنی (.txt)، با سرعتی قابل قبول را می‌دهد. در نسخه فعلی، بیشتر روی خواندن متون فارسی و انگلیسی تمرکز شده، با این حال امید است در آینده بتوان از این برنامه برای خواندن هرگونه متن چپ به راست یا راست به چپ، استفاده نمود.
امکانات مورد نیاز
برای نصب و اجرای پارسیس، به گوشی همراهی با قابلیت نصب و اجرای برنامه‌های جاوا و مشخصات زیر احتیاج است:
CLDC 1.0
MIDP 2.0
معمولاً بیشتر گوشیهای حاضر در بازار ایران، به دلیل پیشرفت روزافزون صنعت تلفن همراه، از این دو ویژگی برخوردار می‌باشند.
قابلیتها
نکته مهم: ویژگیهایی که با علامت * نشانه گذاری شده‌اند، فعلاً در نرم‌افزار پیاده‌سازی نگردیده‌اند. به طور کلی در اولین نسخه از برنامه، بیشتر بر روی دو ویژگی مهم و کلیدی نخستین، تاکید شده است.
- سرعت بالا در بارگذاری کتابها و پیمایش سریع صفحات کتاب.
- عدم نیاز به تبدیل کتابها برای گوشی. این قابلیت باعث می‌شود تا کتابها به نسخ مختلف برنامه وابستگی نداشته و در عین حال، مرحله‌ی ناخوشایند تبدیل متون در کامپیوتر، از آن حذف گردد.
- *نمایش اعراب (فتحه، ضمه، کسره...) برای همخوانی برنامه با متون عربی.
- *اضافه کردن قلمهایی (Font) با قابلیت شفافیت یا transparency. این قابلیت به کاربر اجازه انتخاب رنگ پس زمینه را داده و یا می‌توان از تصویری (قاب) برای پس زمینه‌ی متون استفاده نمود.
- *طراحی و ساخت نرم‌افزار ساخت قلم، قابل اجرا در محیط windows. به کاربر اجازه ساخت قلمهای دلخواه، با رنگ دلخواه داده می‌شود.
- *پشتیبانی از بیشتر کدپیجها‌ (codepage) و انکدینگهای (encoding) ذخیره‌سازی فایلهای txt. به طور مثال Unicode و win-1256.
- *بالاتر بردن سرعت در پیمایش صفحات کتاب.
- *اضافه کردن عکس به متون
- *ایجاد نشانه‌گذاری (Bookmark) بر روی کتاب و فصل‌بندی.
- *خواندن کتابها از حافظه گوشی، بدون نیاز به تغییر فایل .jar (نسخه حرفه‌ای)
- *بهبود رابط کاربری و جذاب نمودن آن.
- *اضافه نمودن بیش از یک قلم به برنامه.
- *رفع اشکالات محتمل در نمایش متون مانند نمایش پرانتزها و ...
- *تنظیمات Formatting متن، به دلخواه کاربر. به عنوان مثال، حالت چپ چین و راست چین و ...
نکته: توضیحات بیشتر و نحوه کار با نرم افزار، در فایل کمکی همراه نرم افزار موجود است.
لینک دانلود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammadflash2006
03-08-2008, 16:03
خیلی عالیه

H M R 0 0 7
03-08-2008, 23:02
این برنامه ضمیمه سایت شد.
لطفا این لینک رو توی پست اول بزارید:

همچنین یک اسکرین شات هم از برنامه بزارین تو پست اول

ممنون

alireza fatemi
06-08-2008, 14:33
دستت درد نکنه عالی بود

dr.zuwiegen
06-08-2008, 15:50
با سلامی دوباره خدمت تمامی دوستان و کاربران عزیز سایت وزین پی سی ورلد.
اول از همه معذرت می خوام از مدیران گرامی این تالار که سرزده و بدون هیچ پیش مقدمه ای اومدم و مزاحمشون شدم! به هر حال با حمایت و پشتیبانی خدا و تلاش و کوشش فردی خودم، تونستم برنامه ای بنویسم برای کتابخوانی در موبایل، که به نظرم از پرنیان خیلی بهتره و بهتر هم میشه.
به خاطر آیدی عجیب و غریبم من رو ببخشید، من تو همه فورومها با آیدی try2flyb4ucry عضوم که به نوعی شعارم هست، و اینجا هم من کلی درخواست دادم که آیدیم عوض شه و نشد! ولی خب اسمم سعید هستش، تا قبل از این هم تو تالار داستان نویسی قلم می زدم...
فکر کنم خیلی از خودم گفتم. ختم کلام اینکه از دوستان عاجزانه! تقاضا دارم با ارائه پیشنهادها و انتقادات درباره برنامه، به پیشرفت روزافزون آن کمک کنند.
خبر جدید اینکه: قابلیت نمایش اعرابها (فتحه، ضمه، کسره و ...) که در نسخه قبلی وجود نداشت، به برنامه اضافه شده و ان شاء ا... در نسخه جدید عرضه خواهد شد.

capitan black
07-08-2008, 01:10
مرسی دوست عزیز..لازم داشتم همچین نرم افزاریو..

masoud khan
07-08-2008, 12:10
ممنون عزیز دانلود کردم ولی کی این امکانات جدید رو رو میکنی
تاریخ عرضه ورژن جدید کی هست

Havbb
07-08-2008, 23:47
فکر نکنم بهتر باشه. تازه نسخه یک پرنیان هم اومده (نه برای دانلود)

dr.zuwiegen
23-08-2008, 10:00
پارسیس نسخه 0.5 عرضه شد!
تغییرات صورت گرفته در این نسخه:
- تغییر کلی در رابط کاربری برنامه
- قابلیت پشتیبانی از علائم اعراب، به منظور همخوانی برنامه با متون عربی
- اضافه نمودن بیش از یک قلم به برنامه
- پشتیبانی از کدپیجهای متنوع ذخیره سازی فایلهای متنی، به منظور سازگاری هرچه بیشتر با متون

لینک دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dr.zuwiegen
23-08-2008, 10:05

s.hidden
24-08-2008, 01:56
واقعا عالی بود.

dr.zuwiegen
28-09-2008, 22:18
پارسیس، نسخه 1.0 عرضه شد.
تغییرات انجام گرفته در این نسخه:
- تغییر کامل رابط کاربری.
- مستقل بودن محیط برنامه از زبان گوشی.
- قابلیت تغییر رنگ و رنگ پس زمینه قلم.
- بهبود سرعت پیمایش (سریع) متن.
- رفع برخی اشکالات مهم در نمایش متون (مانند پرانتزها)

dr.zuwiegen
28-09-2008, 22:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](J2ME%20E-book%20Reader)/Parsis%20v1.0/Screenshots/Main%20Screen.jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](J2ME%20E-book%20Reader)/Parsis%20v1.0/Screenshots/Reading%20Book%20-%201.jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](J2ME%20E-book%20Reader)/Parsis%20v1.0/Screenshots/Reading%20Book%20-%202.jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](J2ME%20E-book%20Reader)/Parsis%20v1.0/Screenshots/Reading%20Book%20-%203.jpg

dr.zuwiegen
18-02-2009, 17:18
نسخه 1.5 نرم‌افزار کتابخوانی بر روی گوشیهای همراه، پارسیس، عرضه شد!

قابلیتهای اضافه شده در این نسخه:
نرم‌افزار جانبی جاوا، تحت عنوان Parsis Bitmap Font Creator که به کاربر اجازه ساخت قلمهای دلخواه و سفارشی، جهت استفاده در نرم‌افزار را خواهد داد.
نرم‌افزار جانبی جاوا، تحت عنوان Parsis MIDlet Creator، که جهت ساختن کتابها در رایانه و انتقال فایل نصب آن به گوشی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ذخیره تنظیمات برنامه در هنگام بسته شدن برنامه؛ مانند رنگ پس‌زمینه، رنگ متن، نام قلم و مهمتر از همه، آخرین صفحه‌ای که کاربر در حال مطالعه آن بوده ذخیره خواهد شد و در هنگام اجرای بعدی برنامه به راحتی قابل دسترسی خواهد بود.
قابلیت چرخش متن در هنگام مطالعه با فشردن کلید * (ستاره) از صفحه کلید گوشی. می‌توان متن را در چهار جهت متفاوت مشاهده نمود.
اضافه شدن Scroll Bar به صفحه مطالعه متن؛ با استفاده از این ویژگی می‌توان درصد خوانده شده از متن را در همان صفحه متن مشاهده نمود.

لینک دریافت Parsis Pack 1.5:
try2flyb4ucry.persiangig.com

نکته: برای اجرای نرم‌افزارهای جانبی، نیاز به Java Runtime Environment دارید.

H.M.D
24-02-2009, 07:44
پس چرا روی k750 كار نميكنه؟!

يعنی اصلا خونده نميشه!!

dr.zuwiegen
24-02-2009, 23:11
دوست عزیز، لطفاً اطلاعات دقیق تری را از مشکل خود ارائه دهید تا در حد امکان خود شما را راهنمایی کنم.
try2fly.b4ucry@yahoo.com