PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استراتژی جدید نوکیا برای فروش ...کاهش قیمت !!

ali racer
02-08-2008, 14:00
سلام دوستان عزیزم

با توجه به معرفی گوشی های جدید و در خطر بودن موقعیت نوکیا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وعدم معرفی گوشی نوکیا (تا هنگام نوشتن این تاپیک)
این شرکت استراتژی جدیدی رو پیش گرفته

به نقل از سایت جی اس ام.آی آر

به فقل از فارس ، اخبار منتشر شده در دنيای فناوری اطلاعات حكايت از آن دارد كه نوكيا بزرگ ترين سازنده تلفن همراه قيمت بسياری از محصولاتش را كاهش داده است
نوكيا اين اقدام را برای فشار بيشتر بر روی رقبای تجاری و كنترل بازار تلفن همراه جهان انجام داده است
رويتر گزارش داد كه نوكيا قيمت بسياری از گوشی های تلفن همراهش در اروپا را تا 10 درصد كاهش داده است
][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تعدادی از منابع نزديك به نوكيا خبر داده اند كه نوكيا اين كار را برای جلوگيری از كاهش قيمت سهام خود كرده و تا اندازه ای نيز موفق بوده است.
قيمت سهام نوكيا در هفته گذشته با 2.2 درصد كاهش به 17.39 يورو رسيد كه زنگ خطری برای نوكيا محسوب می شد و نوكيا برای جلوگيری از زيان بيشتر دست به كاهش قيمت های خود زده است.
در ماه های گذشته مشكلات بازار جهانی و مشكلات اقتصادی شركت های بزرگ باعث ركود قيمت سهام شركت های فناوری اطلاعات و ارتباطات بزرگ شده است.

B L A S T E R
02-08-2008, 15:22
خوب اینجوری که بدجوری ضرر میکنه!!

perjixen
02-08-2008, 15:45
قرار ، قیمت گوشی هاش رو کاهش بده............ قرار نیست که صلواتی گوشی به ملت بده.............!!!
درضمن ، این همه سود کردن ، یا حالا یه خورده کمتز از قبلا سود کنن....... چی میشه........؟؟؟!!

Mr.K2
02-08-2008, 15:49
نوكيا اين اقدام را برای فشار بيشتر بر روی رقبای تجاری و كنترل بازار تلفن همراه جهان انجام داده است

وقتی این کارو بکنه و جو قیمتها پایین بیاد اگر بقیه همونطوری بمونند ممکنه فروش اونا کمتر بشه ..
گوشی ها ارزون تر میشن اما ممکنه فرو ش بالابره

Nabakhshoode
02-08-2008, 16:29
اتفاقا چند روز پیش رفتم Plemix.com دیدم قیمتا مقدار قابل توجهی پایین اومده تعجب کردم ! ایشالا تو ایرانم به زودی رو قیمتا تاثیر میذاره !

ali racer
02-08-2008, 16:50
اتفاقا چند روز پیش رفتم Plemix.com دیدم قیمتا مقدار قابل توجهی پایین اومده تعجب کردم ! ایشالا تو ایرانم به زودی رو قیمتا تاثیر میذاره !
منم امیدوارم این شرکت ها اینقدر تو سر هم بزنن
که قیمت های همشون زیر 200 دلار بیاد
(مخصوصا این نوکیای گران فروش !! و اون سونی اریکسون بی کیفیت )

آذرخش
02-08-2008, 17:57
مطمئن باشید اون 10 درصد رو که کم کنه بازم 30 درصد سود میبره ;)

noisymind
02-08-2008, 18:43
وقتی این کارو بکنه و جو قیمتها پایین بیاد اگر بقیه همونطوری بمونند ممکنه فروش اونا کمتر بشه ..
گوشی ها ارزون تر میشن اما ممکنه فرو ش بالابره

فروش از نظر تعداد بيشتر ميشه ولي الزاما سود بيشتر نميشه. همون بلايي كه اول سر موتورولا اومد و بعد سر سوني اريكسون. البته اشتباه اونها اين بود كه فقط روي گوشيهاي ارزون قيمت سرمايه گذاري كردن!!! ولي نوكيا به اون بلا دچار نميشه.

ali racer
02-08-2008, 22:25
هر بلایی سر نوکیا میاد مهم نیست چون به اندازه کافی سرمایه داره !!!
مهم اینه که قیمت گوشی های نوکیا
پایین میاد و این پایین اومدن باعث میشه رو قیمت گوشی های دیگه تاثیر بزاره
و این نتیجه ی یک نکته هست
واونم رقا بت نامیده میشه !!!

perjixen
02-08-2008, 22:51
پایین میاد و این پایین اومدن باعث میشه رو قیمت گوشی های دیگه تاثیر بزاره
و این نتیجه ی یک نکته هست
واونم رقا بت نامیده میشه !!!

از همه مهمتر همین نکته س.............!!! اینجوری بقیه برندها هم مجبورن برای رقابت ، قیمت گوشی هاشون رو بیارن پایین...........!!!
که در این حالت به نفع ، من و شما کاربره........!!!

s-a-l-i-m
02-08-2008, 23:13
خب...........خلاصه نوکیا هم امد پایین.............
پیش بینی میشد...........من که هنوز به i900 می اندیشم.........امیدوارم بعد سالها خرید نوکیا........تو خوابم نیاد و نگه که
اهای بی وفا دیگه دوستم نداری.....................

Mr.K2
02-08-2008, 23:46
بالاخره این همه بحث کردیم و و زدیم توی سر و کله هم بالاخره یه جا رقابتشون به نفع ما شد ..
بریم پول جمع کنیم گوشی بخریم !!! اییی

actooor
03-08-2008, 00:14
هرچقدر هم پایین بیاد فکر نکنم باز به قیمت پایین سامسونگ برسه...
سامسونگ گوشی با امکامات و ارزون میده بیرون...

ali racer
03-08-2008, 00:30
هرچقدر هم پایین بیاد فکر نکنم باز به قیمت پایین سامسونگ برسه...
سامسونگ گوشی با امکامات و ارزون میده بیرون...
بله
نوکیا مارک معتبر تر و با سابقه تری از سامسونگه
و همین اعتبارش باعث گرونتر شدنه گوشی هاشه
البته نکته مهم دیگه
افت کمتر قیمت برای گوشی های دست دوم نوکیا نسبت به سامسونگ
و بازار فروش و تقاضای بالا برای گوشی های کار کرده نوکیا نسبت به سامسونگه

reza2pars
03-08-2008, 11:21
شما غصه اونا رو نخور این شرکتها جایی نمیخوابن که زیر پاشون آب بره

hamed1297
03-08-2008, 11:54
این خودش نشون دهنده سیاست شرکت برای فروش بیشتر هست.

perjixen
03-08-2008, 12:22
فقط خدا کنه ........... این تصمیم نوکیا روی دیگران هم تاثیر بزاره............!!!

Mr.K2
03-08-2008, 12:26
فقط خدا کنه ........... این تصمیم نوکیا روی دیگران هم تاثیر بزاره............!!!

میزاره ایشالله ..مثلا خداکنه روی htc تاثیرش خیلی خیلی زیاد باشه !! :31::31::31: مثلا تاچ دایاموند بشه 100 تومن !!! :18::18::18::31::31:

sarmast65_ata
03-08-2008, 16:11
htc هم قیمت محصولاتشو اورد پایین نوکیا هم در این راستا تصمیم گرفت که بیاره پایین برای من که همین پایین اوردن قیمت این 2 شرکت کافیه چون یا نویکا یا htc.
از این میترسم که این پایین اوردن توی ایران زیاد جواب نده چون خودتون که میدونید این چیزا اینجا جواب نمیده و میبینید که قیمت اومده پایین ایران همونقدر مونده.راستی برای طرفدارارن نوکیا N96 هم که گفتند آبان میاد توی بازار.
به امید اینکه قیمتا بیاد پایین و من بتونم به یکی از عشقام ( E90 ) برسم:31:

Mr.K2
03-08-2008, 20:05
اره منم یه جا خوندم که هشتم نوامبر میاد توی بازار

s-a-l-i-m
03-08-2008, 20:26
htc هم قیمت محصولاتشو اورد پایین نوکیا هم در این راستا تصمیم گرفت که بیاره پایین برای من که همین پایین اوردن قیمت این 2 شرکت کافیه چون یا نویکا یا htc.
از این میترسم که این پایین اوردن توی ایران زیاد جواب نده چون خودتون که میدونید این چیزا اینجا جواب نمیده و میبینید که قیمت اومده پایین ایران همونقدر مونده.راستی برای طرفدارارن نوکیا N96 هم که گفتند آبان میاد توی بازار.

نترس 100% پایین میاد

saman65
04-08-2008, 05:29

نمیدونم عاشق چیه E90 این؟:13:
1 ماه دستم بود.انقده ازش :2:که مفت فروختمش...430:13:(البته مفتی گیرمون اومده بود:دی)

sarmast65_ata
04-08-2008, 20:58
نمیدونم عاشق چیه E90 این؟:13:
1 ماه دستم بود.انقده ازش :2:که مفت فروختمش...430:13:(البته مفتی گیرمون اومده بود:دی)

اصلا بحث رو نمیخوام به E90 بکشونم ولی واقعآ دوسش دارم شایدم باهاش زیاد ( کار که کردم ) کار کنم دلمو بزنه ولی واقعآ دوسش دارم گزینه بعدی هم که htc diamond هستش واقعآ دوست دارم امتحانش بکنم و این گوشی مال خودم باشه دارم جمع میکنم کمکم که به یکی از عشقام برسم:46:

saman65
05-08-2008, 02:17
اصلا بحث رو نمیخوام به E90 بکشونم ولی واقعآ دوسش دارم شایدم باهاش زیاد ( کار که کردم ) کار کنم دلمو بزنه ولی واقعآ دوسش دارم گزینه بعدی هم که htc diamond هستش واقعآ دوست دارم امتحانش بکنم و این گوشی مال خودم باشه دارم جمع میکنم کمکم که به یکی از عشقام برسم:46:

داداش من پیشنهاد میکنم Diamond رو بگیری:دی
شما یه بار صفه تاچ(اونم رو ویندوز موبایل نه سایر سیستم عامل ها)رو تجربه کن تا تفاوتش رو با سیمبیان ببینی.
من یه ماه E90 داشتم میدونم چیه:46:
یه گوشی بزرگ.سنگین.بدون قیافه.کیبورد نه چندان جالب.(فقط بلندی و کیفیت صدای اسپیکرش عالیه)صفحه نمایش بزرگ.ولی وقتی لمسی نباشه چه 2 اینچ باشه چه 3... و یک سیستم عامل که روی سایر گوشی های نوکیا هم میتونی ببینیش...

فکر هم نکن که از نوکیا بدم میاد.خدا رو شکر رو هیچ برندی تعصب ندارم و از هر گوشی خوشم بیاد به خاطر اینکه مثلا از فلان برنده قیدش رو نمیزنم:10:
از دوستان هم معذرت میخوام.اگه بحث یه کم منحرف شد...