PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود کنید: چند ابزار بسیار مفید برای آسان تر کردن کار با Ide ویژوال بیسیک

bithiah
14-12-2005, 08:12
با سلام خدمت اهالی خوب انجمن برنامه نویسی، خصوصا انجمن Visual Basic،
دوستان درسته که از Visual Basic 6.0 کوله بار رو کم کم داریم می بندیم و راهی VB .net می شیم و من همیشه به دوستانی که قصد دراند برنامه نویسی VB رو تازه آغاز کنند، پیشنهاد می کنم با .net شروع کنند، اما می دونم شما هم قبول دارید یه مواقعی هست که بهتره بین VB 6.0 و .net، اولی رو انتخاب کنیم؟ گاهی این شرایط و موقعیتها هستند که شما رو وادار به تصمیم گیری می کنند، که آیا این محیط رو انتخاب کنید یا اون یکی رو. دیروز یکی از همین شرایط برای من پیش اومده بود و مجبور بودم روی کامیپوتری که مال خودم نبود و با IDE ویژوال بیسیک اون یه برنامه رو فوری آماده کنم. دیدم اون امکانات اضافی که به IDE سیستم خودم اضافه کردم چقدر کارمو راحت می کردند و من بی خبر بودم. بخاطر همین هم علیرغم مشغله زیاد تصمیم گرفتم اینبار تنبلی نکنم و اونها رو اینجا بذارم تا شما هم ازشون استفاده کنید و حین برنامه نویسی تحت Visual Basic 6.0 کلی احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

1. TurboVBLit
TurboVBLite.dll، یک Add-In با یکسری امکانات جالب. برای مثال Search قدرتمند کد، با امکان بازیابی بالا، ویزارد سازنده Procedure، ویزارد سازنده Property، ویزارد کدنویسی برای Control ها، Template Coder، دکمه هایی برای بستن همزمان کل پنجره های باز در محیط IDE، پاک کردن پنجره Immediate Windowو ... امکانات دیگری که خودتان باید آنها را کشف کنید. :happy: این فایل رو می تونید از آدرس زیر دریافت کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-->>نام این Add-In در لیست Add-In ها: TurboVB V3.3
*توجه(یه ابزار فوق العاده دیگه!): در فولدری که دانلود و unzip می کنید، فایلی بنام Register.exe هست. این فایل رو اجرا کنید_نترسید هیچ ویروسی در کار نیست_ با اجرای این فایل، از این به بعد به منویی که با کلیک راست روی فایلهای .OCX، .DLL و اصولا همه کامپوننتهای قابل رجیستر شدن ظاهر می شه، دو گزینه تحت عنوان Register Component و UnRegister Component اضافه می شه و شما بدون نیاز به استفاده از برنامه مخصوص رجیستر کردن کامپوننتهای خود ویندوز(regsvr32)، با یک کلیک ساده می تونید کامپوننتهاتون رو رجیستر/آنرجیستر کنید.
--> بنابراین اول از همه این برنامه رو اجرا کنید تا بتونید همه کامپوننتهایی رو که در این تاپیک معرفی می کنم براحتی رجیستر کنید.

2. MouseWheel
VBMousewheel.dll، یک Add-In بسیار پرکاربرد برای پشتیبانی از چرخ ماوس در محیط IDE ویژوال بیسیک:

-->>نام این Add-In در لیست Add-In ها: MouseWheel Fix

3. Code Helper
یک Add-In عالی برای افزودن امکان Tabular بودن پنجره هایی که در محیط برنامه نویسی باز می کنید، درست همانند Visual Basic .net:

-->>نام این Add-In در لیست Add-In ها:CodeHelp VB Extender
***بعد از آنکه کامپوننت رو رجیستر کردید، در محیط VB تون به منوی Add-Ins بروید و Add-In Manager رو انتخاب کنید. بعد از اون نام Add-In موردنظرتون رو (برای راحتی کار، در بالا نام تک تک کامپننتها رو گذاشتم) از لیست موجود پیدا کنید. اگر می خواهید این امکان اضافی را در هر بار اجرای VB در محیط IDE تان داشته باشید، چک Load on Startup رو فعال کنید و Visual Basic رو بندید و دوباره باز کنید تا Add-In به محیط برنامه نویسی تون اضافه بشه.
موفق باشید

rasool_bbc
14-12-2005, 08:20
مرسی بیتا جون خیلی مفید بود

تکنیک برتر
15-12-2005, 03:23
ممنون و تشکر
واقعا تشکر ممنون

GHG
04-10-2006, 15:05
سيار عالي بود بيتيا....دستت درد نكنه.

amirsadeghi