PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای قرار دادن فایل فلش درفرم به مشکل بر خوردم

rasool_bbc
14-12-2005, 07:33
سلام دوستان من می خوام یه فایل فلش رو بزارم توی فرمم اما متاسفانه وقتی که فایل رو به exe تبدیل می کنم
فایل فلش رو نشون نمیده ( یعنی وقتی که فایل فلش در آدرسی که بهش دادم نباشه نشونش نمیده) میشه راهنمایی کنید

راستی من از این فایل برای گزاشتن فایل فلش در فرم استفاده می کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bithiah
14-12-2005, 09:19
دوست عزیز
در مورد کار با فایلهای فلش با کد VB من خیلی وقت پیش یه کدی نوشته ام که البته 100% قبول دارم که خیلی ایراد داره، اما بهر حال می تونین ازش کمک بگیرین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید

تکنیک برتر
15-12-2005, 03:14
سلام دوست عزیز نمی دانم که خانم این را معرفی کردند یا نه وقت گرفتن ندارم منم ای را گزاشتم
مممنون

bithiah
17-12-2005, 19:53
دوستان آموزش زیر رو عینا از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نقل می کنم. اگه بعضی قسمتهاش یه کم ابتداییه بخاطر اینه که می خواستم امانتدار باشم و هیچی رو حذف نکردم:
برای اینکه به پروژه های VB خود جذابیت بیشتری ببخشیم، می توانیم درون فایلهای VB خود از movie های که توسط Flash ساخته شده اند، استفاده کنیم.
برای اینکار گامهای زیر را طی کنید:
1. یک movie فلش در Macromedia Flash بسازید و آنرا با پسوند SWF، بنام swishdb.swf(در اینجا فرض می کنیم می خواهیم فایلی با این نام را وارد پروژه VB کنیم) Export کنید،

* می توانید از یک فایل فلش آماده که برای مثال از اینترنت دانلود کرده اید، استفاده کنید.
2. اکنون برنامه Visual Basic 6.0 را اجرا کرده و از بین گزینه های نوع پروژه، Standard EXE را انتخاب کنی،
3. روی منوابزار سمت چپ محیط کار، کلیک راست کنید و Components را انتخاب کنید.
4. اکنون از Components-- Controls، گزینه Shockwave Flash را تیک بزنید و OK را فشار دهید،
5. حالا کامپوننت جدیدی را خواهید دید که به لیست کامپوننت های جعبه ابزار اضافه شده است،
روی این کامپوننت کلیک کرده و یک مستطیل روی فرمتان بکشید. بدین ترتیب یک مستطیل سفید رنگ خواهید داشت و می توانید ارتفاع و عرض آنرا از پنجره Properties در سمت راست محیط کارتان تنظیم کنید،
6. حالا بسادگی روی این مستطیل سفید رنگ کلیک کنید تا خصوصیات آنرا در سمت راست مشاهده کنید. پنجره Properties این کامپوننت بصورت زیر می باشد:
حال روی دکمه مقابل CUSTOM کلیک کنید. پنجره ای مشابه زیر ظاهر می شود:
7. اکنون مسیر کامل فایل SWF(swishdb.swf) را بدهید و گزینه Embed Movie را تیک بزنید.
8. حالا می توانید خصوصیات متفاوت دیگری را نیز در قسمت Properties تنظیم کنید. برای مثال اگر می خواهید فیلم فلش خود را شفاف(transparent) کنید، به خصوصیت WMode(WindowMode) مقدار transparent بدهید. مانند زیر:
9. حال می توانید پروژه ای را که نوشتید اجرا کنید. اگر برای این پروژه، فایل EXE بسازید، فیلم SWF تان درون سورس اصلی جاسازی می شود و دیگر می توانید آن فایل SWF را حذف(delete) کنید.

*** از این روش می توانید هم برای Flash و هم برای SWiSH استفاده کنید. زیرا شیوه تعبیه کردن SWF برای هر دو یکسان است.
*** بدین ترتیب اگرچه دیگر به این نیازی نیست که فایلهای فلشی که می خواهید در پروژه تان نمایش داده شود را در کنار فایل EXE برنامه تان همه جا ببرید، اما بسته به حجم فایلهای فلشی که وارد پروژه می کنید، حجم فایل EXE ای که می سازید افزایش خواهد داشت.

چنانچه در لیست کامپوننتها Shockwave Flash را پیدا نمی کنید، از سایت Macomedia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، نرم افزار FlashPlayer را دریافت کنید.

تکنیک برتر
18-12-2005, 01:29
دست شما درد نکنه آموزش کاملی دادین خانم
فقط دوست عزیز ورژن جدید این کامپونت هم آمده است امکانات زیادی دارد .
الا در ددست ندارم ولی بعدن می گزارم
ممنون

rasool_bbc
20-12-2005, 08:07
آخه من همین کار رو کردم ولی جواب نگرفتم همین که فایل رو به کس دیگه ایی میدم فلش رو نشون نمیده چون که آدرس فایل فلش رو از روی کامپیوتر من می خونه )منظورم نرم افزاره(

bithiah
20-12-2005, 08:12
دوست عزیز
مطمئنا شما گزینه Embed Movie رو تیک نزدین. یک مرتبه امتحان کنین. اگر هم شک دارین، برنامه ای رو که خودم برای تست نوشتم بفرستم.

rasool_bbc
20-12-2005, 08:14
مرسی الان نگاه می کنم