PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش resourc توليد exe از درون برنامه

Payman_62
14-12-2005, 00:20
سلام به این سایت خوش اومدم.
لطفا کار کردن با resource ها رو آموزش بدید.
من 1 برنامه نوشتم و میخوام با توجه به تنظیماتی که در برنامم میکنم 1 فایل exe تولید کنم که با توجه به تنظیمات کار کنه یعنی تنظیمات انجام میشه و بعد به روی 1 کلید که کلیک کردم یک exe با توجه به اون تنظیمات ایجاد شه
همچنین چند تا exe دارم که میخوام یکیشون کنم البته نه با روش بایند کردن من فقط سورس برنامه خودمو دارم و سورس بقیه exe ها رو ندارم
لطفا راهنمایی کنید اگر هم تابع یا سورس یا مقاله آموزشی برام بذارید ممنون میشم

rasool_bbc
14-12-2005, 08:10
دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی شما در سایت . برای قرار دادن فایل های exe در فرم شما از دو راه می توانید اقدام کنید که در زیر براتون توضیح میدم:
1- با استفاده از OLE : شما یه دونه OLE رو درون فرمتون قرار میدید بعد فایل رو انتخاب کنید توجه کنید هنگامی که می خواهید فایل روانتخاب کنید گزینه Create from file تیک بزنید . حالا میریم سراغ کد نویسی خب به فرض شما می خواهید به Command1 دستور اجراش رو بدید به کد زیر توجه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
2- اینکه شما فایل رو صدا بزنید : به طور مثال شما فایلی با پسوند exe و نام X دارید که می خواهید اونو صدا کنید

به کد زیر نگاه کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توجه: اگه از روش دوم استفاده میکنی باید همیشه فایل exe همراه فرمتون باشه.
قربان شما رسول

Payman_62
14-12-2005, 14:46
ببین من نمیخوام رو دکمه کلیک کنم تا Exe باز کنم میخوام چند تا exe رو یکی کنم و وقتی فایل رو به کسی دادم همون یک Exe رو ببینه

Amin ul
17-12-2005, 13:36
شما ميتونی از منوی فايل Make Project EXEرو انتخاب کنی
اگه کاره شما خطایی نداشته باشه به صورت EXE ميسازه

تکنیک برتر
18-12-2005, 01:56
دوست عزیز چی بگم از دست شما دیونه شدم عزیز جان دوست عزیز ما به جواب خودش رسیده البته دست شمادرد نکنه ولی اگر دوست عزیز به خواسته خودش نرسیده بود می گفتن ممنون
ممنون

Payman_62
18-12-2005, 18:51
من 1 برنامه نوشتم و میخوام با توجه به تنظیماتی که در برنامم میکنم 1 فایل exe تولید کنم که با توجه به تنظیمات کار کنه یعنی تنظیمات انجام میشه و بعد به روی 1 کلید که کلیک كنم یک exe با توجه به اون تنظیمات ایجاد شه
همچنین چند تا exe دارم که میخوام یکیشون کنم البته نه با روش بایند کردن ميخوام وقتی فایل رو به کسی دادم همون یک Exe رو ببینه ولي هر وقت كه لازم باشه بتونم بقيه exe هارو که تو دل برنامه هستن رو اجرا کنم من فقط سورس برنامه خودمو دارم و سورس بقیه exe ها رو ندارم
جواب اينارو نگرفتم

تکنیک برتر
20-12-2005, 01:47
عزیزم منظور شما اینه که یک برنامه بنویسم که خودش فایل exeتولید کنه با دستورات خواصص شما بلی
ممنون

Payman_62
21-12-2005, 13:48
ببين يك سري تنظيمات از آپشن هاي برنامه ميكنم بعد كه رو يك دكمه كليك ميكنم كه يك exe با توجه به همان تنظیمات تولید شه حالا سر تولید exe گیر کردم
چند تا Exe رو هم میخوام بذارم تو برنامم که در نهایت یک exe تولید شه یعنی برنامرو که دادم به کسی همان یک exe رو ببینه ولی هر وقت Exe های دیگر لازم بودن رو بتونم ازشون استفا ده کنم

bithiah
21-12-2005, 14:04
دوست عزیز
شما همه این کارها رو می تونین از طریق کدنویسی انجام بدین. من اصلا لزوم استفاده از چند فایل EXE رو در توضیحاتتون متوجه نمی شم. نمی شه شما اون تنظیماتی رو که قصد دارین برنامتون براساس اونها اجرا بشه، در رجیستری بنویسین و یا از یک *.ini فایل بخونین؟
خودمونیم، با همه توضیحاتی که دادین، باز هم سوالتون مبهمه و گمون کنم من درست متوجه منظورتون نشدم. نه؟

Amin ul
21-12-2005, 20:58
دوست عزیز چی بگم از دست شما دیونه شدم عزیز جان دوست عزیز ما به جواب خودش رسیده البته دست شمادرد نکنه ولی اگر دوست عزیز به خواسته خودش نرسیده بود می گفتن ممنون
ممنون
سلام علیکم
ببین داداش اگه منو عصبانی کنی شکل عکسم میشما
:blink:

Payman_62
22-12-2005, 23:46
ببينيد تنظيمات رو كاربر بايد انجام بده اگه قرار بود از رجيستري يا فايل ini کمک بگیرم خوب تنظیمات رو مستقیم تو برنامه قرار میدادم برای مثال شما برنامه magic ps رو در نظر بگیرید که با توجه به تنظیمات وارد شده بعد از کلیک بر روی کلید creat یک exe ساخته میشه حالا برنامه منم همین حالتو داره
در مورد exe هایی که میخوام بکنم تو برنامم باید بگم برنامه های از پیش نوشته شدن سورسشونو ندارم ولی میخوام تو برنامه ازشون استفاده کنم

Payman_62
25-12-2005, 02:30
كسي جواب سوال مارو نداشت؟ bithiah چی شد پس؟

Payman_62
27-12-2005, 01:46
bithiah کجایی
یکی جواب منو بده

bithiah
05-01-2006, 01:42
دوست عزیز پیمان خان،
اول از همه بخشین که سوالی رو که ممکنه بعد از اینهمه مدت، حالا دیگه به جوابش رسیدین و یا دیگه به جوابش احتیاجی ندارین، الان جواب می دم. من نمی دونم چرا از دوستان دیگه کسی زحمت نمی کشه و نظر نمی ده. هر چی باشه افراد خوب و فعالی با معلومات بیشتری نسبت به بنده اینجا زیاد هستند، اما چرا جواب سوالها رو کمتر می دهند، برای من که جای سواله. من یه مدتی بدلیل مشغله زیاد و یه سری مسائل دیگه، کمتر اینطرفی میومدم و در آینده هم ممکنه نیام. اما چه بیام چه نیام، چه جواب سوال دوستی رو بلد باشم، چه نباشم، بهرحال عقیده دارم چند تا نظر بهتر از یه نظره.
خواهش صمیمانه ای که از همه دوستان دارم، اینه که همه با هم همفکری و همراهی داشته باشند و با فعالیتشون به انجمن برنامه نویسی رونق دوباره بدهند. گاهی احساس می کنم این انجمن در حالت اغما بسر می بره و نمیشه چندان به بازگشتش امید بست. واقعا حیفه که زحماتی که کاربران فعال قبلی در جهت رشد و رونق دادن به انجمن ها کشیدند هدر بره. اگر چه در این رابطه مسائلی هست که چون شخصا از جنجال و بحث و گله گذاری بیزارم، بهتره فعلا و اینجا مطرحشون نکنم.
خوب ببخشین زیاده از حد حاشیه رفتم. دوست من اینطور که من متوجه شدم، شما می خواین دو تا کار انجام بدین. یکی اینکه برنامه تون قابلیت تولید فایل exe رو داشته باشه و باصطلاح خودمون کار یه کامپایلر رو بکنه. دوم اینکه قصد دارین درون برنامه تون از برنامه های اجرائی استفاده کنین که source ندارند وحتی می خواین اونها رو با همون exe ی که برنامه کامپایل می کنه و می سازه یکی کنین. من فکر نمی کنم چنین کاری رو بتونین انجام بدین. اقلا من نمی دونم، خدا رو چه دیدین شاید هم بشه. و اما در مورد هدف اولتون. قبلا در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 84%D8%B1 راجع به ساختن کامپایلر بحث شده بود. فکر کنم و امیدوارم نمونه کد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بتونه کمکتون کنه.
موفق باشید.