PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات مربوط به نصب چندین سیستم عامل در کنار یکدیگر

صفحه ها : [1] 2 3

Masоud
21-04-2008, 11:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این تاپیک تمام مباحث مربوط به نصب چند ویندوز کنارهم بحث و گفتگو می گردد

با تشکر از همراهی شما عزیزان

stewitzer
22-04-2008, 08:15
سلام
با تجربیاتی که من دارم و قبلا اینکارو کردم os لینوکس و os ویندوز رو نمیشه همزمان داشت یا حتما دچار مشکلات زیادی خواهی شد ولی همه osها از یک نوع رو میشه داشت مثلا ویستا+xp32+xp64+win2000 ,....

M.R.M
22-04-2008, 09:58
سلام دوست عزیز ،
این کار با انجام یک مدیریت صحیح و منطقی بر روی پارتیشن های هارددیسک به سادگی امکان پذیر میباشد. تنها کافی است شما پارتیشن بندی صحیحی برای هر سیستم عامل بر روی هارد دیسک انجام دهید و اصول اولیه این کار را بدانید و در مورد هر سیستم عامل از فرآیند بوت خاص خودش استفاده نمایید. در نهایت نیز با استفاده از یک نرم افزار مدیریت بوت چندگانه میتوانید تمامی سیستم عامل های خود را به سادگی کنترل نمایید.
اما چنانچه از سیستمی با قدرت سخت افزاری بالا بهره میبرید ، توصیه میکنم از نرم افزارهایی نظیر VMware Workstation استفاده نمایید. اگر شما قصد نصب چندین سیستم عامل را دارید باید به نکاتی از قبیل سازگاری درایورهای سخت افزاری و ... نیز توجه داشته باشید و به این نکته توجه نمایید که چنانچه کوچکترین اشکالی در یکی از سیستم عامل ها به وجود آید ( برای مثال ناسازگاری سخت افزاری ) میتواند شما را با چه مشکلات جدی مواجه سازد.
نرم افزار هایی مثل VMware Workstation معمولا سازگاری متناسبی با توجه به نوع سیستم عامل انتخابی به صورت مجازی ایجاد میکنند که شما را از نصب درایور بی نیاز میسازد و میتوانید با خیال آسوده حتی از چندین سیستم عامل به صورت همزمان استفاده نمایید و در هر یک کار خاص مد نظر خود را انجام داده و در نهایت با یک کلیک ساده همه را بسته و تمام منابع سیستمی را آزاد نمایید.
در شکل زیر نمونه ای از سیستم عاملهایی که میتوانید به صورت همزمان در محیط VMware Workstation را اجرا و استفاده نمایید را مشاهده مینمایید :

البته این شکل به هیچ عنوان محدود به همین سیستم عامل ها نمیباشد و حتی MacOSX را نیز پشتیبانی میکند :46:!!!
در هر صورت این کاملا بستگی به خود شما دارد که تا چه اندازه قدرت مدیریت دارید و آیا میتوانید با این تعداد سیستم عامل و مدیریت هر یک به صورت مجزا کنار بیایید یا خیر ...
شاد و پیروز و موفق باشید :happy: .

hamid2006gh
23-04-2008, 18:31
سلام دوست عزیز ،
این کار با انجام یک مدیریت صحیح و منطقی بر روی پارتیشن های هارددیسک به سادگی امکان پذیر میباشد. تنها کافی است شما پارتیشن بندی صحیحی برای هر سیستم عامل بر روی هارد دیسک انجام دهید و اصول اولیه این کار را بدانید و در مورد هر سیستم عامل از فرآیند بوت خاص خودش استفاده نمایید. در نهایت نیز با استفاده از یک نرم افزار مدیریت بوت چندگانه میتوانید تمامی سیستم عامل های خود را به سادگی کنترل نمایید.
اما چنانچه از سیستمی با قدرت سخت افزاری بالا بهره میبرید ، توصیه میکنم از نرم افزارهایی نظیر VMware Workstation استفاده نمایید. اگر شما قصد نصب چندین سیستم عامل را دارید باید به نکاتی از قبیل سازگاری درایورهای سخت افزاری و ... نیز توجه داشته باشید و به این نکته توجه نمایید که چنانچه کوچکترین اشکالی در یکی از سیستم عامل ها به وجود آید ( برای مثال ناسازگاری سخت افزاری ) میتواند شما را با چه مشکلات جدی مواجه سازد.
نرم افزار هایی مثل VMware Workstation معمولا سازگاری متناسبی با توجه به نوع سیستم عامل انتخابی به صورت مجازی ایجاد میکنند که شما را از نصب درایور بی نیاز میسازد و میتوانید با خیال آسوده حتی از چندین سیستم عامل به صورت همزمان استفاده نمایید و در هر یک کار خاص مد نظر خود را انجام داده و در نهایت با یک کلیک ساده همه را بسته و تمام منابع سیستمی را آزاد نمایید.
در شکل زیر نمونه ای از سیستم عاملهایی که میتوانید به صورت همزمان در محیط VMware Workstation را اجرا و استفاده نمایید را مشاهده مینمایید :

البته این شکل به هیچ عنوان محدود به همین سیستم عامل ها نمیباشد و حتی MacOSX را نیز پشتیبانی میکند :46:!!!
در هر صورت این کاملا بستگی به خود شما دارد که تا چه اندازه قدرت مدیریت دارید و آیا میتوانید با این تعداد سیستم عامل و مدیریت هر یک به صورت مجزا کنار بیایید یا خیر ...

با تشکر از شما و بقیه دوستان
این نرم افزاری که معرفی کردید رو از کجا میتونم دانلود کنم اگه لینکی ازش داردلطفا بذارید .این نرم افزار مثله virtual pc هست ؟ یا فرق میکنه ؟( با virtual pc هم میشه چند سیستم عامل رو مدیریت کرد ؟)

M.R.M
24-04-2008, 08:32
سلام دوست عزیز ،
در مورد نرم افزار VMWare Workstation شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و لینک های دانلود و ... به تاپیک زیر مراجعه نمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در مورد اینکه آیا این نرم افزار شبیه نرم افزار Microsoft VirtualPC میباشد یا خیر ، از لحاظ کارکرد باید بگویم بله. اما از نظر امکانات و برخی مسائل خاص این نرم افزار از بسیاری از رقبای خود قوی تر و بهتر عمل میکند و معمولا کارکرد بهتری از خود نشان داده است.
نرم افزارهای بسیار زیاد دیگری نیز در این مورد وجود دارند که کارکرد مشابی دارند ، اما VMWare Workstation بهترین گزینه برای شما میتواند باشد. این نرم افزار در تخصیص منابع بین سیستم عامل های در حال اجرا بسیار سریع و عالی عمل میکند در حالی که این موضوع در بین سایر نرم افزارهای مشابه زیاد رعایت نشده است و برای مثال چنانچه شما از چند سیستم عامل به صورت همزمان استفاده نمایید ممکن است مجبور باشید دقایقی را برای آزاد سازی منابع و تخصیص آنها به سیستم عامل دیگر منتظر بمانید و در این حالت سرعت سیستم عامل اصلی که شما نرم افزار را در آن اجرا نموده اید ناگهان به شکل بسیار زیادی کاهش میابد و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و اشکالاتی از این قبیل که قطعا برای کاربر خوشایند نمیباشد.
برای نمونه میتوان نرم افزار Parallels Workstation را نام برد که کارکرد مشابهی دارد اما قطعا امکانات آن بسیار کمتر از VMWare میباشد. برای مشاهده تاپیک مربوط به این نرم افزار به آدرس زیر مراجعه نمایید :

hamid2006gh
24-04-2008, 18:10
با تشکر از راهنمایی شما
خیلی مفید بود

FARID88
25-04-2008, 14:42
دقیقا همین کار رو من انجام دادم یعنی xp sp2 و vista sp1 و ubuntu 7 رو الان نصب شده دارم و مشکل این هست که الان لینوکس به صورت بوت پیش فرض هست و این خیلی آزار دهنده شده آیا روشی برای تغییر الویت بوت وجود داره ؟

hamid2006gh
27-04-2008, 22:46
سلام دوست عزیز ،
در مورد نرم افزار VMWare Workstation شما میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و لینک های دانلود و ... به تاپیک زیر مراجعه نمایید :

در مورد اینکه آیا این نرم افزار شبیه نرم افزار Microsoft VirtualPC میباشد یا خیر ، از لحاظ کارکرد باید بگویم بله. اما از نظر امکانات و برخی مسائل خاص این نرم افزار از بسیاری از رقبای خود قوی تر و بهتر عمل میکند و معمولا کارکرد بهتری از خود نشان داده است.
نرم افزارهای بسیار زیاد دیگری نیز در این مورد وجود دارند که کارکرد مشابی دارند ، اما VMWare Workstation بهترین گزینه برای شما میتواند باشد. این نرم افزار در تخصیص منابع بین سیستم عامل های در حال اجرا بسیار سریع و عالی عمل میکند در حالی که این موضوع در بین سایر نرم افزارهای مشابه زیاد رعایت نشده است و برای مثال چنانچه شما از چند سیستم عامل به صورت همزمان استفاده نمایید ممکن است مجبور باشید دقایقی را برای آزاد سازی منابع و تخصیص آنها به سیستم عامل دیگر منتظر بمانید و در این حالت سرعت سیستم عامل اصلی که شما نرم افزار را در آن اجرا نموده اید ناگهان به شکل بسیار زیادی کاهش میابد و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و اشکالاتی از این قبیل که قطعا برای کاربر خوشایند نمیباشد.
برای نمونه میتوان نرم افزار Parallels Workstation را نام برد که کارکرد مشابهی دارد اما قطعا امکانات آن بسیار کمتر از VMWare میباشد. برای مشاهده تاپیک مربوط به این نرم افزار به آدرس زیر مراجعه نمایید :

با سلام مجدد
میخواستم بدونم اگه از این نرم افزار که شما معرفی کردید (vm ware workstation )بخوام استفاده کنم بهتره که کدوم ویندوز رو اول نصب کنم ؟
من خودم فکر میکنم اگه xp 32bit رو نصب کنم و بعد os های دیگه رو با VmWare workstation روی اون نصب کنم بهتره . درسته ؟
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

M.R.M
29-04-2008, 23:08
سلام hamid2006gh عزیز ،
در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بله اگر از سیستم عامل Windows XP 32bit استفاده نمایید بهتر میباشد. زیرا این ویندوز منابع سیستمی بسیار کمی را برای مصارف خودش در نظر میگیرد ( نسبت به سایر سیستم عامل های نام برده شده توسط شما ) و معمولا سهم عمده منابع سیستمی را آزاد میگذارد. بنابراین بهترین گزینه به عنوان ویندوز اصلی میباشد.
توجه داشته باشید که استفاده از RAM با ظرفیت بالا و پردازشگر قدرتمند برای کار شما بسیار ضروری است. چنانچه حافظه RAM سیستم شما محدود میباشد ( برای مثال 1 گیگابایت ) بهتر است حتما منابع گرافیکی ویندوز اصلی را محدود نمایید. برای مثال از Theme کلاسیک ویندوز XP استفاده نمایید. در این صورت میتوانید از منابع بیشتری استفاده نمایید ( حتی میتوانید این کار را تنها در زمانهایی که از برنامه استفاده مینمایید انجام دهید ) البته این کار اجباری نمیباشد اما در بهبود سرعت سیستم های مجازی بسیار موثر میباشد.

hamid2006gh
01-05-2008, 15:46
سلام hamid2006gh عزیز ،
در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بله اگر از سیستم عامل Windows XP 32bit استفاده نمایید بهتر میباشد. زیرا این ویندوز منابع سیستمی بسیار کمی را برای مصارف خودش در نظر میگیرد ( نسبت به سایر سیستم عامل های نام برده شده توسط شما ) و معمولا سهم عمده منابع سیستمی را آزاد میگذارد. بنابراین بهترین گزینه به عنوان ویندوز اصلی میباشد.
توجه داشته باشید که استفاده از RAM با ظرفیت بالا و پردازشگر قدرتمند برای کار شما بسیار ضروری است. چنانچه حافظه RAM سیستم شما محدود میباشد ( برای مثال 1 گیگابایت ) بهتر است حتما منابع گرافیکی ویندوز اصلی را محدود نمایید. برای مثال از Theme کلاسیک ویندوز XP استفاده نمایید. در این صورت میتوانید از منابع بیشتری استفاده نمایید ( حتی میتوانید این کار را تنها در زمانهایی که از برنامه استفاده مینمایید انجام دهید ) البته این کار اجباری نمیباشد اما در بهبود سرعت سیستم های مجازی بسیار موثر میباشد.

خیلی ممنون از راهنماییهای جنابعالی

raminr63
14-07-2008, 17:23
سلام دوست عزیز میشه یه اموزش کامل از این نرم افزار برای نصب سیستم عامل macosx بگذاری
ممنون میشم.

Javad_Ed
27-07-2008, 10:55
:31:
سلام دوستان من میخوام سه تا سیستم عامل رو روی pc نصب کنم
1:ویندوز اکس پی
2:mac OSX
3:Linux
حالا من میتونستم ویندوز و لینوکس رو با هم نصب کنم ولی حالا سه تا رو نمیدونم چجوری نصب کنم !؟
ممنون میشم کمکم کنید:40::40:
:11:

mahdi7610
27-07-2008, 11:12
حالا من میتونستم ویندوز و لینوکس رو با هم نصب کنم ولی حالا سه تا رو نمیدونم چجوری نصب کنم !؟
سلام

قبلا بحث شده .
mac OSX را هم شامل می شه .

نصب vista و xp و linux همزمان رو یه سیستم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

Javad_Ed
27-07-2008, 11:21
سلام

قبلا بحث شده .
mac OSX را هم شامل می شه .

نصب vista و xp و linux همزمان رو یه سیستم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .
خیلی ممنون دوست عزیز

p_s_m
27-07-2008, 11:50

با acronis os selector میشه

این لینک توضیحاتش :

تمام سیستم عاملهایی رو که گفتی ساپورت میکنه

call_of_duty
30-07-2008, 20:45
سلام
من امروز XP SP2 را نصب كردم
وقتي سيستمما ريست كردم ديگه نه از لينوكس Fedora 8 خبري بود نه از ويندوز ويستا
جالب اين بود برام كه همه‌ي اين سه تا سيستم عامل تو سه درايو جداگونه است
حالا چيكار كنم؟
ممنون:11:

++PC
30-07-2008, 22:18
انتظار داشتم با این مشکل که پیش اومده اعصابت به هم ریخته باشه
پس چرا اینقدر خونسردی ها!:18:

خوب تو نصب ویندوز با یه اشتباه کل هاردت رو فرمت کردی درسته

اگر اطلاعاتت حیاتی بوده (روی این سیستم عامل ها) باید سریعاً پارتیشن های پاک شده رو بازیابی کنی. برای اینکار بهتره این هارد مریض شده رو به یه سیستم دیگه slave کنی و با نرم افزارهایی که پارتیشن ویندوز رو برمی گردونند (مثل active partion recovery) و نرم افزارهایی که پارتیشن های لینوکس رو بر می گردونند (مثل TestDisk) پارتیشن های این هارد رو بازیابی کنی حالا اگه فایل های حیاتی شما بودند که التماس دعا در غیر اینصورت با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مثل recover my file و ... فایل ها رو بازیابی کن و باز هم اتماس دعا:46:

call_of_duty
31-07-2008, 08:10
ممنون از جوابتون
جالب اينه كه تمامي اطلاعات هاردم وجود داره
حتي يه فايل 1كيلوبايتي هم پاك نشده

Ceramic
31-07-2008, 08:16
اگر اطلاعات وجود دارهد ، بیانگر این است که شما بوت سیستم را پاک کرد ه اید .

یک برنامه ی مدیر بوت جدید نصب کنید تا قادر به ورود به همه ی سیستم عامل های قبلی تان باشید ... ( مثلا Gag )

mahdi7610
31-07-2008, 08:25
سلام

در مورد سیستم عاملهای ماکروسافت این گونه هست که ویندوزها در هر درایوی نصب شوند فایلهای بوت خود را در درایو primary قرار می دهند . که در اکثر سیستم ها درایو C می باشد . و اگر شما ویندوز درایو c فرمت کنید ویندوز درایو های دیگر نیز بالا نخواهند امد .
در مورد ویستا این اتفاق برای شما افتاده . دقیقا از عملکرد لینوکس اطلاعی ندارم .

و همون طور که دوست خوبمون از انجمن لینوکس فرمودند فقط بوت شما دچار مشکل شده است و سیستم عامل های شما از روی سیستم پاک نشده است .
در مورد ویستا باید dvd اون را قرار بدید و بوت اونا دوباره بازسازی کنید .
در مورد لینکوس هم دوستمون توضیح دادند .

موفق باشید .

rezaali_sh
31-07-2008, 12:16
براي اينكار ميتونيد ابتدا windows xp و بعد لينوكس را نصب كنيد.در هنگام نصب لينوكس از پارتيشن خود لينوكسرا براي بوت انتخاب كني نه mbr پارتيشن boot را . بعد ميتوني با استفاده از bootpart ميتوني منو بوت لينوكس را به منو boot.ini خود اضافه كني . بعدا يك پارتيشن primery با فرمت fat32 ايجاد كن (مثلا با acronis partition ) بعد مك را روي همان پارتيشن
البته با فورمت mac jurnal نصب كن . بعد از سيستم با mac لود ميشه . كه بايستي پارتيشن windows xp را با همان پارتيشن magic اكتيو كني . بعد از فايل chain0 و با كمك bootpart ميتوني هم windows xp , هم linux و هم mac را در boot.ini داشته باشي فقط هنگام افزودن فايل chain9 به boot.ini خط زير را در boot.ini اضافه كن
c:\chain0

call_of_duty
31-07-2008, 12:50
اگر اطلاعات وجود دارهد ، بیانگر این است که شما بوت سیستم را پاک کرد ه اید .

یک برنامه ی مدیر بوت جدید نصب کنید تا قادر به ورود به همه ی سیستم عامل های قبلی تان باشید ... ( مثلا Gag )
ممنون از پاسختون
شما لينك دانلودي از اين برنامه ها كه ميگين دارين؟
اگه دارين لطفا محبت كنيد:11:

سلام

در مورد سیستم عاملهای ماکروسافت این گونه هست که ویندوزها در هر درایوی نصب شوند فایلهای بوت خود را در درایو primary قرار می دهند . که در اکثر سیستم ها درایو C می باشد . و اگر شما ویندوز درایو c فرمت کنید ویندوز درایو های دیگر نیز بالا نخواهند امد .
در مورد ویستا این اتفاق برای شما افتاده . دقیقا از عملکرد لینوکس اطلاعی ندارم .

و همون طور که دوست خوبمون از انجمن لینوکس فرمودند فقط بوت شما دچار مشکل شده است و سیستم عامل های شما از روی سیستم پاک نشده است .
در مورد ویستا باید dvd اون را قرار بدید و بوت اونا دوباره بازسازی کنید .
در مورد لینکوس هم دوستمون توضیح دادند .

موفق باشید .
سلام
اين Xp كه نصب كردم درايو D هست
درايو C ويستا هست كه اول از همه نصب شده
ممنون

عجب
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پس قسمت نشد ما رو دعا کنی!
ما دعا گوي شماييم:5::31::27::42:

mohamad23
31-07-2008, 13:17
براي اين كار بايد با قبل از نصب هر كدام از سيستم عامل ها با پارتيشن مجيك يا برنامه اي مشابه درايوي كه مي خواين سيستم عامل روش نصب كنيد primary و setactive كنيد وبعد سيستم عامل رو نصب كنيد و در آخر هم از يك برنامه بوت منيجر استفاده كنيد.

Javad_Ed
31-07-2008, 15:53
سلام دوستان
حل شد من سه پارتیشن primary درست کردم بعد یکیش رو اکتیو
و ویندوز روش ریختم وبعد بقیه سیستم عامل ا رو
و با یک برنامه مدیریت بوت...
حل شد
ممنون

p_s_m
31-07-2008, 19:58
براي اين كار بايد با قبل از نصب هر كدام از سيستم عامل ها با پارتيشن مجيك يا برنامه اي مشابه درايوي كه مي خواين سيستم عامل روش نصب كنيد primary و setactive كنيد وبعد سيستم عامل رو نصب كنيد و در آخر هم از يك برنامه بوت منيجر استفاده كنيد.

راه حل جالبی گفتین ....خیلی حال کردم :31::31:

البته اینکارو با acronis disk director هم میشه انجام داد

و بعدش با acronis os selector یه بوت خوشکل براشون می سازی .... :27:

++PC
01-08-2008, 02:56
با این برنامه می تونی boot sector رو برگردونی. برنامه حرفه ای هست مواظب باش (برنامه Active Partion Recovery)
هارد بوت رو از منوی سمت راست انتخاب کن و از منوی tools گزینه fix mbr رو کلیک کن

لینک دانلود:

taia
01-08-2008, 04:18
سلام دوستان
حل شد من سه پارتیشن primary درست کردم بعد یکیش رو اکتیو
و ویندوز روش ریختم وبعد بقیه سیستم عامل ا رو
و با یک برنامه مدیریت بوت...
حل شد
ممنون

و البته اگر لینوکس رو در آخر سر نصب کنید نیازی به بوت منیجر هم نیست و می تونید با گراب خود لینوکس تمام سیستم عاملها رو بوت کنید...

Javad_Ed
01-08-2008, 05:47
و البته اگر لینوکس رو در آخر سر نصب کنید نیازی به بوت منیجر هم نیست و می تونید با گراب خود لینوکس تمام سیستم عاملها رو بوت کنید...

جدی میگی taia جان :18:
خب زودتر میگفتی برادر:27:
ممنون:40::40:
ببینم کاربر فعال انجمن لینوکس>بحث های نرم افزاری؟:21:

call_of_duty
01-08-2008, 11:01
براي اينكار ميتونيد ابتدا windows xp و بعد لينوكس را نصب كنيد.در هنگام نصب لينوكس از پارتيشن خود لينوكسرا براي بوت انتخاب كني نه mbr پارتيشن boot را . بعد ميتوني با استفاده از bootpart ميتوني منو بوت لينوكس را به منو boot.ini خود اضافه كني . بعدا يك پارتيشن primery با فرمت fat32 ايجاد كن (مثلا با acronis partition ) بعد مك را روي همان پارتيشن
البته با فورمت mac jurnal نصب كن . بعد از سيستم با mac لود ميشه . كه بايستي پارتيشن windows xp را با همان پارتيشن magic اكتيو كني . بعد از فايل chain0 و با كمك bootpart ميتوني هم windows xp , هم linux و هم mac را در boot.ini داشته باشي فقط هنگام افزودن فايل chain9 به boot.ini خط زير را در boot.ini اضافه كن
c:\chain0

با این برنامه می تونی boot sector رو برگردونی. برنامه حرفه ای هست مواظب باش (برنامه Active Partion Recovery)
هارد بوت رو از منوی سمت راست انتخاب کن و از منوی tools گزینه fix mbr رو کلیک کن

لینک دانلود:

عزيزان
اين جوابا ماله منه؟
لطفا نقل قول كنيد
اگه ماله منه بايد بگم اصلا هيچ پارتيشني پاك نشده
من فقط يه برنامه بوت ميخام كه بوت هاما درست كنه
همين

++PC
04-08-2008, 20:07
عزیز برای درست کردن boot sector از این نرم افزار تحت dos هم می تونی استفاده کنی که الحق بسیار عالی هست. البته باید سیستم رو به نحوی تحت dos اجرا کنی و فایل testdisk.exe رو اجرا کنی. این نرم افزار قابلیت های زیادی داره که یکی از اونها رایت بوت سکتور هست

البته تحت ویندوز این نرم افزار هم هست. ولی اگر نتونی ویندوز رو بالا بیاری خوب کاربرد نداره

dandelionsland
15-08-2008, 11:32
سلام دوستان من قبلا از ویستا استفاده می کردم اما چند روز پیش دوباره xp رو نصب کردم اما حالا گزینه ویستا تو محیط قبل از ویندوز حذف شده و مستقیما xp بوت میشه برای دسترسی دوباره به ویستا باید چیکار کنم ؟ضمنا در قسمت system startupفقط ویندوز xp هست

hosein66
20-08-2008, 06:05
تایپیکش بود در این باره بحث شده

شما با گذاشتن دی وی دی ویستا و repair کردن می توانی بوت ویستا رو بیابی

8075213
20-08-2008, 11:10
خیلی ممنون از راهنماییهای جنابعالی

سلام
من تمام کارهایی که در زمینه نصب ویندوز xp روی ویندوز vista بود را توسط دستوراتی که در forum ها پیدا کردم انجام دادم ولی نمیدانم چرا وقتی بوت xp را جهت نصب اکسپی قرار میدهم پس از مدتی میگوید که hard disk drive جهت install پیدا نمیشود چه کار کنم
متشکرم

ramin2020
06-09-2008, 15:18
تایپیکش بود در این باره بحث شده

شما با گذاشتن دی وی دی ویستا و repair کردن می توانی بوت ویستا رو بیابی
منم مشکل این دوستمونو دارم.
می خوام بدونم اگه دی وی دی ویستا رو بذارم و repair کنم، بعد اون منوی انتخاب ویندوز درست میشه؟ یعنی هم ایکس پی میاد هم ویستا؟
مرسی

hosein66
06-09-2008, 19:10
منم مشکل این دوستمونو دارم.
می خوام بدونم اگه دی وی دی ویستا رو بذارم و repair کنم، بعد اون منوی انتخاب ویندوز درست میشه؟ یعنی هم ایکس پی میاد هم ویستا؟
مرسی

تایپیک زیر رو بخونید:

shahab_f
17-09-2008, 22:48
سلام دوستان.
من یه ویندوز xp 64 بیتی رو دستگاهم نصبه , بنا به دلایلی برای نصب چیزی باید حتما 32 بیتی باشه , از اونجا که حال تعویض ویندوز نداشتم , تصمیم گرفتم یه xp 32 بیتی توی یه درایو دیگه ام نصب کنم , برای همین یه دونه از این ویندوزا که همه چیزش از جمله برنامه هاش و زبان هاش و ... پاک کردن و حجم کمی داره دانلود کردم (حتما از اینجور ویندوز xp ها تو نت زیاد دیدین,اصلا تو بخش دانلود پی سی هم هست) و نصبش کردم وقتی می خواد وارد اون ویندوز بشه , پیغام زیر رو میده :
.
سوال دومم که شاید مشکل بالا هم از همون باشه : , چون تاحالا دوتا ویندوز کنار هم نصب نکرده بودم , ببینید وقتی داریم ویندوز نصب می کنیم بعد از یک بار کپی کردنِ مقداری فایل , پی سی ریستارت میشه و در صفحه ای که میگه آیا از روی سی دی بوت کنم , کلیدی نمی زنیم تا از روی هارد خونده بشه و ادامه ی نصب ویندوز پیگیری شه ,خب؟ , اما وقتی قبلا یه ویندوز روی سیستم نصبه , به این مرحله که می رسه ,وقتی از روی هارد بخونه , ویندوز قبلی رو که قبلا موجوده پیدا می کنه , نه؟(این سوال جانبی بود)

hosein66
18-09-2008, 06:45
سلام دوستان.
من یه ویندوز xp 64 بیتی رو دستگاهم نصبه , بنا به دلایلی برای نصب چیزی باید حتما 32 بیتی باشه , از اونجا که حال تعویض ویندوز نداشتم , تصمیم گرفتم یه xp 32 بیتی توی یه درایو دیگه ام نصب کنم , برای همین یه دونه از این ویندوزا که همه چیزش از جمله برنامه هاش و زبان هاش و ... پاک کردن و حجم کمی داره دانلود کردم (حتما از اینجور ویندوز xp ها تو نت زیاد دیدین,اصلا تو بخش دانلود پی سی هم هست) و نصبش کردم وقتی می خواد وارد اون ویندوز بشه , پیغام زیر رو میده :
.
سوال دومم که شاید مشکل بالا هم از همون باشه : , چون تاحالا دوتا ویندوز کنار هم نصب نکرده بودم , ببینید وقتی داریم ویندوز نصب می کنیم بعد از یک بار کپی کردنِ مقداری فایل , پی سی ریستارت میشه و در صفحه ای که میگه آیا از روی سی دی بوت کنم , کلیدی نمی زنیم تا از روی هارد خونده بشه و ادامه ی نصب ویندوز پیگیری شه ,خب؟ , اما وقتی قبلا یه ویندوز روی سیستم نصبه , به این مرحله که می رسه ,وقتی از روی هارد بخونه , ویندوز قبلی رو که قبلا موجوده پیدا می کنه , نه؟(این سوال جانبی بود)

اين مشکل اولي مشکليست که نميشه گفت قطعا از چه چيزه ولي تو بيشتر موارد از رم مي باشد من چند روز قبل يه برنامه ناسازگار

نصب کردم همين مشکل واسم پيش اومد راهش هم repair ويندوز از طريق سي دي بود نمونه هاي بحث شده در انجمن:

و:

چون که هر دو ويندورت xp هست ويندوز قبلي شما محفوظ خواهد شد و شما تا 30 ثانيه انتخاب خواهيد کرد که وارد کدام يک

شويد.

sada
21-09-2008, 16:45
سلام
من یه نظر می خواستم
می خواستم ببینم با این سیستم من مشکلی برام پیش نمیاد که یه ویستا و یه اکس پی داشته باشم؟
cpu : 3GHz
1 gig ram
vga : 8400gs 512

hosein66
21-09-2008, 20:09
سلام
من یه نظر می خواستم
می خواستم ببینم با این سیستم من مشکلی برام پیش نمیاد که یه ویستا و یه اکس پی داشته باشم؟
cpu : 3GHz
1 gig ram
vga : 8400gs 512

نه مشکلي پيش نمياد يادت هم باشه اکس پي رو تو درايو C نصب کني ويستا رو تو D

sada
22-09-2008, 15:42
آقا یه مشکل
من اکس پی داشتم یه ویستا هم نصب کردم
بعد اومدم اکس پی رو یه دور پاک کردم دوباره نصب کردم حالا دیگه اون صفحه که بیاد که انتخاب کنیم تو کودوم ویندوز بریم نمیاد مستقیم میاد تو اکس پی.

hosein66
22-09-2008, 16:36
آقا یه مشکل
من اکس پی داشتم یه ویستا هم نصب کردم
بعد اومدم اکس پی رو یه دور پاک کردم دوباره نصب کردم حالا دیگه اون صفحه که بیاد که انتخاب کنیم تو کودوم ویندوز بریم نمیاد مستقیم میاد تو اکس پی.

اينجا رو ببين:

و:

sada
02-10-2008, 20:20
سلام
بازم یه مشکل دیگه این دفعه با آی پی مودم
من یه مودم ای دی اس ال دارم که آی پی رو خودم تنظیم می کنم و فکر کنم استاتیک باشه.حالا چه تو اکس پی چه تو ویستا مودم رو که روشن می کنم یه پیغام می یاد که یه کامپیوتر دیگه داره از این آی پی استفاده می کنه ولی مشکلی تو اینترنت ندارم ولی مثلا نمی تونم تو یاهو مسنجر ساین این کنم و یه بازی آن لاین هم کانکت نمی شه.
لطفا کمک بنمایید

mahdi7610
02-10-2008, 21:08
سلام
بازم یه مشکل دیگه این دفعه با آی پی مودم
من یه مودم ای دی اس ال دارم که آی پی رو خودم تنظیم می کنم و فکر کنم استاتیک باشه.حالا چه تو اکس پی چه تو ویستا مودم رو که روشن می کنم یه پیغام می یاد که یه کامپیوتر دیگه داره از این آی پی استفاده می کنه ولی مشکلی تو اینترنت ندارم ولی مثلا نمی تونم تو یاهو مسنجر ساین این کنم و یه بازی آن لاین هم کانکت نمی شه.
لطفا کمک بنمایید
سلام

این سوال مربوط هست به انجمن اینترنت و شبکه و ربطی به محتوای این تاپیک نداره .

موفق باشید .

iman_n21
15-10-2008, 17:41
ميخواستم بدونم ميشه رو هر درايو از كامپيوترم يه سيستم عامل نصب كنم ؟
الان 5 درايو دارم

درايو C كه 50 گيگه و XP رو نصب كردم
4 تا هم 25 گيگ كه فقط پارتيشن بندى شدن و هنوز فرمتشون نكردم

ميخوام اينا رو نصب كنم :
ubuntu
win 2000
vista
suse

راهنمايى بفرماييد

mahdi7610
15-10-2008, 17:57
ميخواستم بدونم ميشه رو هر درايو از كامپيوترم يه سيستم عامل نصب كنم ؟
الان 5 درايو دارم

درايو C كه 50 گيگه و XP رو نصب كردم
4 تا هم 25 گيگ كه فقط پارتيشن بندى شدن و هنوز فرمتشون نكردم

ميخوام اينا رو نصب كنم :
ubuntu
win 2000
vista
suse

راهنمايى بفرماييد
سلام

بله می شه نصب کرد

فقط باید موقع پارتیشن بندی کردن یه پارتیشن برای لینوکس در نظر بگیرید با فایل سیستم ext3

یک پارتیشن هم به اندازه 2 برابر ram سیستمتون برای پارتیشن swap در نظر بگیرید . یعنی اگه ram سیستم شما 512 مگابایت هست باید پارتیشن swap شما 1 گیگ باشه .

باید ترتیب نصب ویندوزها هم رعایت بشه .

موفق باشید .

iman_n21
15-10-2008, 21:23
سلام و سپاسگزارم
اما چند سوال (ابهام)

فقط باید موقع پارتیشن بندی کردن یه پارتیشن برای لینوکس در نظر بگیرید با فایل سیستم ext3

اين پارتيشنهاى لينوكس رو با چه نرم افزارى درست كنم ؟ (بجز پارتيشن ماجيك)
ميشه با همون CD لينوكس درستش كرد؟ (يادم هست كه قديما كه Red Hat نصب ميكرديم ميشد)

یک پارتیشن هم به اندازه 2 برابر ram سیستمتون برای پارتیشن swap در نظر بگیرید . یعنی اگه ram سیستم شما 512 مگابایت هست باید پارتیشن swap شما 1 گیگ باشه .

Ram بنده 2 گيگ هست كه در نتيجه اين پارتيشن بايد 4 گيگ باشه، درسته ؟
ترتيب اين دو تا پارتيشن مهم نيست ؟
براى هر لينوكس بايد اين پارتيشنها رو جدا درست كنم ديگه، آره ؟

باید ترتیب نصب ویندوزها هم رعایت بشه .

ترتيب بايد به چه شكل باشه (در كل با لينوكسها، همه با هم)، 2 پارتيشن آخر رو بزارم واسه لينوكسها ؟
سعى بنده رو اين هست كه XP رو تو C نگه دارم

و در آخر در مورد بوت كردن و منوى انتخاب سيستم عامل هم توضيح بفرماييد

mahdi7610
15-10-2008, 22:13
اين پارتيشنهاى لينوكس رو با چه نرم افزارى درست كنم ؟ (بجز پارتيشن ماجيك)
ميشه با همون CD لينوكس درستش كرد؟ (يادم هست كه قديما كه Red Hat نصب ميكرديم ميشد)

سلام

بله پارتیشن های لینوکس را می شه با خود سی دی لینوکس درست کرد . این طوری راحت تر هستش .

شما به وسیله سی دی لینوکس به صورت لایو بالا میایید و سپس با استفاده از ابزاری به اسم partition editor
پارتیشن های لینوکسی خودتون را می سازید .

می تونید با پارتیشن مجیک مقدار فضایی که برای نصب لینوکس در نظر گرفته اید را با پاک کردن درایوهاتون ایجاد کنید .
یا فرقی نمی کنه می تونید با همون برنامه partition editor پارتیشن های خودتون را پاک کنید و پارتیشن لینوکسی را درست کنید .

Ram بنده 2 گيگ هست كه در نتيجه اين پارتيشن بايد 4 گيگ باشه، درسته ؟
ترتيب اين دو تا پارتيشن مهم نيست ؟
براى هر لينوكس بايد اين پارتيشنها رو جدا درست كنم ديگه، آره ؟

بله درسته اگه رم شما 2 گیگ باشه باید پارتیشن swap شما 4 گیگ باشه .

شما ابتدا تمامی پارتیشن های خودتون را درست کنید و در اخر بعد از درست کردن پارتیشن لینوکس با استفاده از همون برنامه partition editor پارتیشن swap را هم درست کنید .

موقع درست کردن پارتیشن لینوکس فایل سیستم اونا از نوع ext3 انتخاب می کنید و نوع اون درایو را هم از نوع logical انتخاب کنید و مقدار فضایی هم که قراره به لینوکس اختصاص بدید را هم وارد کنید .

و بعد پارتیشن swap را باید درست کنید و فایل سیستم اونا از نوع linux swap انتخاب کنید و نوع اون را هم logical در نظر بگیرید و مقدار فضایی هم که باید به اون بدید 4 گیگ هست که معادل اون به مگابایت 4096 هست .

کلا یه دونه پارتیشن swap باید درست کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترتيب بايد به چه شكل باشه (در كل با لينوكسها، همه با هم)، 2 پارتيشن آخر رو بزارم واسه لينوكسها ؟
سعى بنده رو اين هست كه XP رو تو C نگه دارم

ویندوز xp باید توی درایو c نصب باشه .

ابتدا باید ویندوز xp نصب باشه . سپس ویندوز ویستا نصب باشه . و در اخر لینوکس ها را می تونید نصب کنید .

به خاطر این باید ویندوز xp و ویندوز ویستا اول نصب بشن چون ماکروسافت خودخودهی کرده و به سیستم عامل های خودش اجازه شناخت توزیع های لینوکس را نمی ده .

اما بوت لینوکس که Grub نام داره خودش بعد از نصب شدن ویندوزهای نصب شده را شناسایی می کنه و به بوت خودش اضافه می کنه و دیگه نیازی به ویرایش بوت نیست .

و در آخر در مورد بوت كردن و منوى انتخاب سيستم عامل هم توضيح بفرماييد

بوت ها در اخر به این صورت خواهند بود که بوت اولیه سیستم که بوت grub هست اسم لینوکس ها را نشون خواهد داد به همراه یک اسم برای ویندوزها

با زدن هر کدام از لینوکس ها وارد اون توزیع خواهید شد .
با زدن گزینه مزبوط به ویندوزها وارد یه بوت دیگه به اسم mbr خواهید شد که مربوط به بوت ویندوز ویستا و xp میباشد و با انتخاب هر کدام از ویندوزها وارد ان خواهید شد .

البته در مورد لینوکس ها یه احتمال وجود داره که بوت یکی از اونها دیگری را ساپورت نکنه و بعدا باید به صورت دستی اونا ویرایش کنی. بنابراین باید در مورد نصب توزیع های لینوکس بدونی که کدومشا باید اول نصب کنی .

مثل در مورد فدراکور و اوبونتو ، اگه فدراکور را اول نصب کنید و بعدا اوبونتو را نصب کنید اوبونتو بوت فدراکور را می شناسه و اونا ساپورت می کنه .

بهتره در مورد اینکه اول کدوم توزیع را نصب کنید از بچه های انجمن لینوکس سوال کنید .

موفق باشید .

teza
15-10-2008, 22:29
دوستان یه سوال من چه جوری میتونم ویندوز دوم رو از رو کامپیوترم پاک کنم کامل و سریع جواب بدید

mahdi7610
15-10-2008, 23:03
دوستان یه سوال من چه جوری میتونم ویندوز دوم رو از رو کامپیوترم پاک کنم کامل و سریع جواب بدید
سلام

این ویندوز دوم توی کدوم درایو هست ؟

اگه توی درایو C نیست می تونی یه سی دی بوت گیر بیاری بعد باهاش فرمت کنی .

یا با سی دی ویندوز بوت بشی و قسمتی که لیست درایوها را نشون می ده اون درایو را فرمت کنی و از ادامه نصب منصرف بشی .

اگه ویندوز درایو c را فرمت کنی ویندوز درایو دیگه بالا نخواهد اومد .

موفق باشی .

teza
16-10-2008, 11:41
سلام

این ویندوز دوم توی کدوم درایو هست ؟

اگه توی درایو C نیست می تونی یه سی دی بوت گیر بیاری بعد باهاش فرمت کنی .

یا با سی دی ویندوز بوت بشی و قسمتی که لیست درایوها را نشون می ده اون درایو را فرمت کنی و از ادامه نصب منصرف بشی .

اگه ویندوز درایو c را فرمت کنی ویندوز درایو دیگه بالا نخواهد اومد .

موفق باشی .

نه جفتش تو c هست میدونی اصلا مشکل از یه جای دیگه شروع شد من مجبور شدم ویندوز دوم رو نصب کنم
مشکل از این قرار بود من دیروز ویندوز رو داشتم اپدیت میکردم و گذاشته بودم رو حالت خاموشی که بعد از نصب خاموش بشه ولی من که پاشدم رفتم انور خواهرم کامپیوتر رو ری استار کرد و دیگر ویندوز بالا نیامد و مینوشت یکی از فایلها پاک شده ویندوز باید ری انستال شود من هم چون اطلاعات مهمی داشتم اون فایل رو فرمت نکردم بلکه یه ویندوز دوم نصب کردم و گذاشتم ویندوز ناقص باقی بماند و بعدش هم ویندوز اول رو درست کردم ولی الان نمیدونم چه جوری ویندوز دوم رو پاک کنم

hadi_balaa
16-10-2008, 12:33
نه جفتش تو c هست میدونی اصلا مشکل از یه جای دیگه شروع شد من مجبور شدم ویندوز دوم رو نصب کنم
مشکل از این قرار بود من دیروز ویندوز رو داشتم اپدیت میکردم و گذاشته بودم رو حالت خاموشی که بعد از نصب خاموش بشه ولی من که پاشدم رفتم انور خواهرم کامپیوتر رو ری استار کرد و دیگر ویندوز بالا نیامد و مینوشت یکی از فایلها پاک شده ویندوز باید ری انستال شود من هم چون اطلاعات مهمی داشتم اون فایل رو فرمت نکردم بلکه یه ویندوز دوم نصب کردم و گذاشتم ویندوز ناقص باقی بماند و بعدش هم ویندوز اول رو درست کردم ولی الان نمیدونم چه جوری ویندوز دوم رو پاک کنم

عزیز من داشتم پست شما رو می خوندم و فکر کنم به خاطر اینکه هر دو ویندوز رو یه پارتیشن نصبه بایستی ویندوز دومی رو به صورت دستی پاک کنید . اما مواظب باش پوشه ها رو اشتباهی پاک نکنی !

mahdi7610
16-10-2008, 13:21
سلام

خب من تا حالا دوتا ویندوز توی یه درایو نصب نکردم . چون نصب دوتا ویندوز توی یه درایو کار کاملا اشتباهی هستش .

شما هم نباید ویندوز دوم را توی درایو c نصب می کردید . می تونستید ویندوز را توی درایو مثلا D نصب کنید و بعد از اینکه ویندوز اول را درست کردید ویندوز دوم را راحت فرمت می کردید .

برای حل مشکل ویندوز اول هم حتما راهی بود . راحت می تونستید از طریق ریکاوری کنسول مشکلش را حل کنید . چون احتمالا یکی از فایلهای بوت یا راه انداز ویندوز پاک شده بوده .

اما برای اینکه بتونید ویندوز دوم را پاک کنید شما اول بگید ببینیم توی درایو c شما چند تا پوشه WINDOWS و Program Files و Documents and Settings وجود داره ؟

اگه از هر کدوم 2 تا وجود داشته باشه می شه با کمی دقت اون ویندوز دوم را پاک کرد .

شما با ویندوز اول ( یعنی ویندوزی که قصد دارید اونا نگه دارید ) بالا بیایید و سپس دستور %SystemRoot% را توی run کپی کنید و کلید اینتر را بزنید .
با زدن کلید اینتر شما وارد پوشه C:\WINDOWS خواهید شد . در واقع این پوشه WINDOWS مربوط به ویندوزی هست که شما الان با اون دارید کار می کنید و می تونید پوشه WINDOWS دومی را پاک کنید . چون اون یکی مربوط به ویندوز دوم هستش .

خب با استفاده از دستور %userprofile% شما وارد پوشه C:\Documents and Settings خواهید شد . این پوشه مربوط به ویندوزی هست که شما الان با اون لاگین کرده اید . پس شما می تونید اون یکی پوشه Documents and Settings را پاک کنید . چون مربوط به ویندوز دوم هستش .

پوشه program files هم که دیگه معلوم هستش . اونی که توش برنامه های زیادی نصب دراید مربوط به ویندوز اول هست و اونی که توش برنامه نصب نشده مربوط به ویندوز دوم هست و باید پاکش کنید .

فقط باید دقت عمل به خرج بدید . هر مشکلی پیش بیاد برعهده خودتون هست .

موفق باشید .

teza
16-10-2008, 14:37
دوست من اول از این که من مجبور بودم این کار رو بکنم چون کل درایوها جز c پر است
دوست من من فقط یک Program Files و یک Documents and Settings دارم ولی دو پوشه WINDOWS که کاملا معلوه کدوم ویندوز دومی است چون یکیش تحش یه صفر هم داره ولی داخل Documents and Settings چهار فایل دارم که اونها هم دو تایی که ماله ویندوز جدید هست معلومه ولی در مورد نبودن دو پروگرام فایل منو به شک انداختی یعنی اگه ویندوز پاک بشه پروگرام دیگه بالا نمیاد
چی کار کنم چون من به فضاش به شدت احتیاج دارم

mahdi7610
16-10-2008, 16:05
دوست من اول از این که من مجبور بودم این کار رو بکنم چون کل درایوها جز c پر است
دوست من من فقط یک Program Files و یک Documents and Settings دارم ولی دو پوشه WINDOWS که کاملا معلوه کدوم ویندوز دومی است چون یکیش تحش یه صفر هم داره ولی داخل Documents and Settings چهار فایل دارم که اونها هم دو تایی که ماله ویندوز جدید هست معلومه ولی در مورد نبودن دو پروگرام فایل منو به شک انداختی یعنی اگه ویندوز پاک بشه پروگرام دیگه بالا نمیاد
چی کار کنم چون من به فضاش به شدت احتیاج دارم
سلام

خب شما اون پوشه WINDOWS و یوزرهای داخل Documents and Settings را که مربوط به ویندوز دوم هست را پاک کنید .

program files را پاک هم نکردید اشکالی نداره . چون شما داخل ویندوز دوم که برنامه ای نصب نکردید پس این پوشه حجمی نداره .

موفق باشید .

teza
16-10-2008, 23:24
دوست من فایل ویندوز دوم رو پاک کردم ولی یه فایل توش هست که پاک نمیشه اسم فایل ومسیرش رو پایین مینویسم چی کار کنم که اون پاک بشه
C:\WINDOWS.0\system32\Macromed\Flash این مسیر
FlashUtil9b اسم یه فایل Flash9b.ocx اینم اسم یکیش
حجمش هم 62 مگ هست

mahdi7610
17-10-2008, 09:29
دوست من فایل ویندوز دوم رو پاک کردم ولی یه فایل توش هست که پاک نمیشه اسم فایل ومسیرش رو پایین مینویسم چی کار کنم که اون پاک بشه
C:\WINDOWS.0\system32\Macromed\Flash این مسیر
FlashUtil9b اسم یه فایل Flash9b.ocx اینم اسم یکیش
حجمش هم 62 مگ هست
سلام

این برنامه مربوط به فایلهای فلش هستش که بعضی از برنامه ها برای اجرا شدن به این فایل احتیاج دارند و یکی از این برنامه ها برنامه یاهو مسنجر هستش .

وقتی برنامه فلش پلیر توی سیستم شما نصب نباشه برنامه هایی که برای اجرا شدن به فلش پلیر احتیاج داشته باشند باعث می شه اونها بدون مشکل اجرا شوند .

احتمالا ویندوز اول شما به صورت مشترک با ویندوز دوم از این فایل استفاده می کنند . اگه می خوای پاک کنی از برنامه unlocker استفاده کن ببین می تونه پاکش کنه .

از روشهایی که توی تاپیک زیر گفته شده هم می تونی استفاده کنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B4%D9%87

موفق باشی .

SIMON137
14-11-2008, 20:15
با عرض سلام و خسته نباشيد به دوستان عزيز
مي خواستم بدونم ، چجوري سون و xp و لينوكس رو در كنار هم نصب كنم ؟

mahdi7610
17-11-2008, 19:54
با عرض سلام و خسته نباشيد به دوستان عزيز
مي خواستم بدونم ، چجوري سون و xp و لينوكس رو در كنار هم نصب كنم ؟
سلام

متاسفانه سیستم عامل های ماکروسافت قادر به تشخیص بوت توزیع های لینوکس نیستند .

اما توزیع های لینوکس به راحتی به بوت سیستم عامل های ماکروسافت را پشتیبانی می کنند .

بنابراین شما باید ابتدا ویندوز xp را نصب کنید و بعد سون و در اخر لینوکس را نصب کنید

گراب مربوط به لینوکس به راحتی ویندوز های ماکروسافت را پشتیبانی می کنه .

موفق باشید.

sdfasdfa
01-12-2008, 16:40
من ویستا رو نصب کردم ،خوب این از این!
xp رو که میام نصب کنم از روی سی دی مراحل اولیه ی بوت شدن انجام میشه ولی صفحه ی آبی بالا نمیاد
با دو تا سی دی ویندوز تست کردم جواب نمی ده
ولی با dvd خود ویستا بوت میشه
به xp نیاز دار م!
کسی می تونه، راهنمایی کنه.

mahdi7610
01-12-2008, 19:06
من ویستا رو نصب کردم ،خوب این از این!
xp رو که میام نصب کنم از روی سی دی مراحل اولیه ی بوت شدن انجام میشه ولی صفحه ی آبی بالا نمیاد
با دو تا سی دی ویندوز تست کردم جواب نمی ده
ولی با dvd خود ویستا بوت میشه
به xp نیاز دار م!
کسی می تونه، راهنمایی کنه.

سلام

شما باید اول xp را نصب کنید و بعد اقدام به نصب ویستا کنید .

موفق باشید .

khelane
01-12-2008, 19:54
اقا پس چرامن یه دفعه ویندوز ویستا نصب کردم بعد از ان هم اکس پی رو به روش دوستمون که گفته بوت کردم و نصبش کردم

sdfasdfa
01-12-2008, 23:51
سلام

شما باید اول xp را نصب کنید و بعد اقدام به نصب ویستا کنید .

موفق باشید .

وقتی xp از روی سی دی بوت نمیشه چطور نصبش کنم
حتی سیستم از روی فلاپی درایو هم بوت نمیشه یا ناقص بوت میشه
البته فکر نمی کنم به ویستا ربطی داشته باشه:41:

mahdi7610
02-12-2008, 12:13

دوست عزیز ماکروسافت همیشه دوست داره شما اخرین ورژن از سیستم عامل هاش را روی سیستم نصب کنید . به خاطر همین اگه اخرین سیستم عامل ماکروسافت روی سیستم شما باشه اجازه نصب به ویندوزهای قدیمی داده نمی شه .

به خاطر همین شما باید ابتدا ویندوز xp را روی درایو c نصب کنید و بعد هم ویندوز ویستا را روی درایو d نصب کنید .

عکس این قضیه اگه هم امکان داشته باشه به این راحتی ها نیست .

منظور شما از اینکه xp از روی سی دی بوت نمی شه چیه ؟

موفق باشید .

sdfasdfa
02-12-2008, 23:15
دوست عزیز ماکروسافت همیشه دوست داره شما اخرین ورژن از سیستم عامل هاش را روی سیستم نصب کنید . به خاطر همین اگه اخرین سیستم عامل ماکروسافت روی سیستم شما باشه اجازه نصب به ویندوزهای قدیمی داده نمی شه .

به خاطر همین شما باید ابتدا ویندوز xp را روی درایو c نصب کنید و بعد هم ویندوز ویستا را روی درایو d نصب کنید .

عکس این قضیه اگه هم امکان داشته باشه به این راحتی ها نیست .

منظور شما از اینکه xp از روی سی دی بوت نمی شه چیه ؟

موفق باشید .
منظورم اینه که وقتی سی دی ویندوز xp را داخل سینی combo قرار می دهم این پیام ظاهر می شود
press any key for boot dvd (حالا تو این مایه ها!)
خوب یک کلید را فشار می دهیم
یک صفحه ی سیاه که (بالای ان مینویسد متن اینگلیسیشو یادم نیست ولی معنی میدهد که ستاپ ویندوز در حال آماده شدن برای ... است ) به سرعت نمایش داده می شود و بعد دیگر هیچ و هیچ و یک صفحه ی سیاه خالی -مشکل از سی دی هم نیست .بقول عربها خلاص!
حالا اگه میتونی یعنی اگر ممکن است پاسخ بدهید!:21:
نکته!!! البته دیگه کار از کار گذشت امروز xp رو می خواستم که گذشت
ولی یه جای دیگه عین همین مطلب رو دیده بودم که اونجا هم راه حلی براش نبود یا بی ربط بود!

khelane
02-12-2008, 23:35

دوست عزیز باید قبل از بوت کردن سی دی در بایوس از فعال بودن بوت روی سی دی رام اطمینان حاصل کنی بعدا" بوت میشه اگه رو سی دی رام باشه

bleu2u4u
01-01-2009, 19:56
اقا من هر وقت xp نصب مبكنم و بعدش vista ديگه xp توي صفحه بوت نمياد و انگار فقط اون ويستا
روي سيستم نصبه؟

البته يكبار اين كار رو وقتي انجام دادم كه هر دو درايوي كه توش ويندوز نصب كردم پريمري بود
بار دوم هم به توصيه يكي از دوستام هر دو تا رو توي درايو c كه پريمري بود و بيش از 45 گيگ فضا داشت نصب كردم نتيجه هردو هم يكي بود

bleu2u4u
01-01-2009, 20:31
البته من تمام صفحات اين تاپيك رو خوندم ولي كسي مشكل من رو نداشت
ولي يك جا خوندم كه نبايد 2 تا ويندوز را توي يك درايو ريخت ايا درسته؟

mahdi7610
01-01-2009, 22:03
اقا من هر وقت xp نصب مبكنم و بعدش vista ديگه xp توي صفحه بوت نمياد و انگار فقط اون ويستا
روي سيستم نصبه؟

البته يكبار اين كار رو وقتي انجام دادم كه هر دو درايوي كه توش ويندوز نصب كردم پريمري بود
بار دوم هم به توصيه يكي از دوستام هر دو تا رو توي درايو c كه پريمري بود و بيش از 45 گيگ فضا داشت نصب كردم نتيجه هردو هم يكي بود

البته من تمام صفحات اين تاپيك رو خوندم ولي كسي مشكل من رو نداشت
ولي يك جا خوندم كه نبايد 2 تا ويندوز را توي يك درايو ريخت ايا درسته؟

سلام

نصب 2 تا ویندوز توی یک درایو صحیح نیست .

به خاطر این که وقتی یکی از ویندوزها خراب شد یا قصد داشتید یکی از ویندوز ها را از روی سیستم پاک کنید اونوقت دچار مشکل می شید . به خاطر این که هر 2 تا ویندوز را از دست می دید .

پس بهترین کار اینه که هر کدوم از ویندوزها را توی یه درایو جداگانه نصب کنید .

برای نصب ویندوز ها باید همیشه از قدیم به جدید ویندوز ها را نصب کنید . یعنی ابتدا باید ویندوز xp را توی درایو C نصب کنید و بعد اقدام به نصب ویندوز ویستا توی درایو D کنید .

اگه شما ابتدا ویندوز xp را توی درایو C نصب کنید و بعد ویندوز ویستا را توی درایو D نصب کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت . به خاطر این که ویندوز جدید قادر به ویرایش بوت هستش و خودش اسم ویندوز ها را به فایل بوت اضافه می کنه .

نصب ویندوز xp بعد از ویندوز ویستا کار درستی نیست و در بعضی مواقع شما قادر نیستید ویندوز xp را بعد از ویستا نصب کنید . چون ماکروسافت همیشه دوست داره شما جدید ترین ویندوز را روی سیستم نصب کنید .

پس اول xp توی درایو c و بعد ویستا توی درایو D . اگه این کار را می کنید نباید مشکلی داشته باشید در غیر این صورت یه جای کار اشتباه می کنید .

موفق باشید .

armin15000
07-01-2009, 02:19
سلام

1-در صورتي كه ما جند تا ويندوز رو سيستم نصب كرده باشيم آيا راهي يا نرم افزاري وجود داره كه بدون ريستار كردن كامپيوتر از يه

ويندوز وارد ويندوز ديگه بشيم؟

2- از چه طريق ما ميتونيم كه يه ويندوز را انتخاب كنيم به محض روشن شدن كامپيوتر بالا بياد؟

MAH-AL
08-01-2009, 15:19
با سلام

دوستان من روي سيستمم دو تا ويندوز دارم xp رو اول تو درايو c نصب كردم و بعدا" vista رو تو درايو d حالا ميخوام vista رو پاكش كنم يه راهنمايي كنيد چطور ميتونم اين كارو انجام بدم اگه بخوام xp رو پاك كنم چطور؟

time prince
09-01-2009, 11:25
سلام

1-در صورتي كه ما جند تا ويندوز رو سيستم نصب كرده باشيم آيا راهي يا نرم افزاري وجود داره كه بدون ريستار كردن كامپيوتر از يه

2- از چه طريق ما ميتونيم كه يه ويندوز را انتخاب كنيم به محض روشن شدن كامپيوتر بالا بياد؟

1. اصولا رفتن از یک سیستم عامل به یک سیستم عامل دیگه امکان نداره !:5:
چون دو تا سیستم عامل اگر هم زمان کار کنن مشکل ایجاد می کنن و می تونن سخت افزار رو خراب کنن !:27:
برای اینکه این مشکل ایجاد نشه باید یک سیستم عامل کاملا shut down بشه بعد اون یکی راه اندازی بشه که این کار فقط با restart شدن امکان پذیری است !:31:
( این تا جایی بود که من می دونستم ! :8:)

2. میتونی از hybernate استفاده کنی ! :46:

mahdi7610
09-01-2009, 11:49
سلام

سلام

می تونید از ماشین های مجازی مثل VMware یا Virtual PC استفاده کنید .

موفق باشید .

armin15000
09-01-2009, 12:30
سلام

می تونید از ماشین های مجازی مثل VMware یا Virtual PC استفاده کنید .

موفق باشید .

سلام
من Virtual PC را نصب كردم نحوه كار با اون چيه؟ ضمنا با اين برنامه ويندوز مجازي ايجاد ميشه يا اينكه واقعا ميشه از يه سيستم عامل وارد
سيستم عامل ديگه شد؟

mahdi7610
09-01-2009, 14:31
سلام
من virtual pc را نصب كردم نحوه كار با اون چيه؟ ضمنا با اين برنامه ويندوز مجازي ايجاد ميشه يا اينكه واقعا ميشه از يه سيستم عامل وارد
سيستم عامل ديگه شد؟
اون طور که شما می خواهید نمی شه .

باید یه ویندوز را به صورت مجازی نصب کنید .

موفق باشید

mahdi7610
11-01-2009, 12:09
با سلام

دوستان من روي سيستمم دو تا ويندوز دارم xp رو اول تو درايو c نصب كردم و بعدا" vista رو تو درايو d حالا ميخوام vista رو پاكش كنم يه راهنمايي كنيد چطور ميتونم اين كارو انجام بدم اگه بخوام xp رو پاك كنم چطور؟
یک روش که با استفاده از DVD خود ویستا انجام می شه توضیح داده شده .

کافیه درایو مروبوط به ویستا را با استفاده از خود dvd ویستا حذف کنید .

If you have the windows install disc, you can insert it, restart your computer and press any key when it tells you to. This will boot from the DVD and enter the Windows Setup. From there, it will show you a list of partitions on your hard drive before you install windows. Choose the partition on which Vista is installed and click "Delete" under advanced options. The partition will be formatted. If you want to install a fresh copy of Windows Vista, you can do so now. If not, exit windows setup and install whatever OS you want to use.

MAH-AL
11-01-2009, 14:35
یک روش که با استفاده از DVD خود ویستا انجام می شه توضیح داده شده .

کافیه درایو مروبوط به ویستا را با استفاده از خود dvd ویستا حذف کنید .

ممنون از توضيحت ، پس با اين روش كل اطلاعات درايو حذف ميشه .فكر ميكني راه ديگه اي بدون از دست رفتن اطلاعات باشه براي اين كار ؟ چون من قبل از نصب ويستا تو درايو d يه سري برنامه و گيم تو اين درايو داشتم.

mahdi7610
11-01-2009, 19:45
ممنون از توضيحت ، پس با اين روش كل اطلاعات درايو حذف ميشه .فكر ميكني راه ديگه اي بدون از دست رفتن اطلاعات باشه براي اين كار ؟ چون من قبل از نصب ويستا تو درايو d يه سري برنامه و گيم تو اين درايو داشتم.
سلام

شما ابتدا اطلاعاتی که توی درایو ویستا دارید را باید توی درایوهای دیگه کپی کنید . چون با نصب یا حذف ویندوز اطلاعات شما از بین خواهد رفت .

مگه شما الان نمی تونید وارد ویستا شوید ؟
با استفاده از ویندوز xp هم می تونید سیستم را بوت کنید و سپس وارد درایو ویستا بشید و اطلاعات خودتون را بردارید .

موفق باشید .

MAH-AL
12-01-2009, 07:06
سلام

آخه مشكل اينه كه هاردم پره و جايي ندارم كه اطلاعات رو بريزم .

sada
13-01-2009, 11:24
سلام
من یه اکس پی با یک ویستا دارم.تو یه هارد 160 تو 2تا درایو جداگونه.
بنا به دلایلی باید ویندوز رو عوض کنم.یه هارد 160 دیگه هم دارم.
ولی هم ویستا رو می خوام هم اکس پی.حدالامکان هم باید ویستا رو عوض کنم.
می خواستم ببینم میشه من توی اون هارد جدیده یه ویستا نصب کنم ولی بوت لودر خراب نشه؟

mahdi7610
13-01-2009, 19:42
سلام
من یه اکس پی با یک ویستا دارم.تو یه هارد 160 تو 2تا درایو جداگونه.
بنا به دلایلی باید ویندوز رو عوض کنم.یه هارد 160 دیگه هم دارم.
ولی هم ویستا رو می خوام هم اکس پی.حدالامکان هم باید ویستا رو عوض کنم.
می خواستم ببینم میشه من توی اون هارد جدیده یه ویستا نصب کنم ولی بوت لودر خراب نشه؟
سلام

من متوجه نشدم .

شما گفتید هم ویستا را می خوام و هم xp را . بعدش هم گفتید حتی الامکان ویستا را باید عوض کنم .

بلاخره کدومشا می خواهید ؟

من متوجه نشدم اون هارد دوم دیگه چیه ؟

موفق باشی .

sada
13-01-2009, 21:41
سلام

من متوجه نشدم .

شما گفتید هم ویستا را می خوام و هم xp را . بعدش هم گفتید حتی الامکان ویستا را باید عوض کنم .

بلاخره کدومشا می خواهید ؟

من متوجه نشدم اون هارد دوم دیگه چیه ؟

موفق باشی .

ببخشید خودمم حدس زدم گیج کننده گفتم:31::31:
من 2تا هارد دارم یکی 160 مکستور که 6 تا درایو هست که تو یکیش اکس پی یکی هم ویستا هست.
یه هارد دیگه دارم که 160 مکستور هست این ساتا هست اونم ساتا هست.این یکی رو کردم یه درایو جدا برای دانلود آفلاین که می خوام روی این ویستا بریزم.
حالا یه سوال می خواستم ببینم 2تا ویستا و یک اکس پی تو بوت لودر یا چیزای دیگه رو خراب نمی کنه؟
میشه راحت استفاده کرد.
سیستم:
سی پی یو 3
رم 1 گیگ
گرافیک 8400 gt
در ضمن یه سوال دیگه من الان ویستا 32 بیت دارم.
میشه با این مشخصات ویستا 64 نصب کنم.راحت اجرا میشه؟

mahdi7610
15-01-2009, 16:16
سلام

راستش 2 تا ویستا را تا حالا نصب نکردم . اما از اونجا که ویستا خودش می تونه وقتی بعد از xp نصب بشه بوت لودر را ویرایش کنه احتمالا نباید مشکلی پیش بیاد .

چون همون طور که میدونید وقتی 2 تا xp نصب می شه خودش بوت لودر را ویرایش می کنه و اسم اونا به لیست بوت اضافه می کنه .

قاعدتا وقتی 2 تا وستا نصب می شه نباید بوت لودر دچار مشکل بشه . اما خودم 2 تا ویستا تا حالا نصب نکردم .

اگه سوالت را توی تاپیک زیر مطرح کنی فکر کنم بهتر بتونی جواب بگیری .

بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

huti_421
15-01-2009, 16:25
برای ویرایش بوت لودر بهترین نرم افزار Easy BCD هست که در هر شرایطی بوت لودر رو برای بوت شدن چند سیستم عامل محیا می کنه :

EasyBCD 1.7.2

danijon_2006
16-01-2009, 14:36
دوستان یه مدت پیش یدونه مدیا سنتر و در کنارش ویستا نصب کردم بعد از نصب ویستا رفتم سراغ نصب درایور های ویستا و نرم افزارهاش بعد که تموم شد خواستم برم تو مدیا سنتر وقتی وارد ویندوز میشی بهت میگه این نسخه قانونی نیست و باید اکتیو بشه اما اجازه نمیده وارد ویندوز بشی و میگه یا باید وارد سایت میکروسافت بشی یا باید از طریق مودم باهاش تماس بگیری در ضمن من وقتی میرم تو قسمت بوت که بین دو ویندوز سوییچ کنم فقط با زدن اف 12 میشه حالتهای سیف مود و لو رزولوشن و بقیه حالات رو برای ورود غیر عادی به ویستا انتخاب کرد ولی برای ایکس پی نمیشه من چی کار کنم؟

kourosh4
20-01-2009, 13:29
سلام خدمت دوستان
من دوتا ویندوز دارم sp2-sp3
وقتی سیستم رو روشن میکنم اولویت با sp3 هست
میشه کاری کرد که اولویت با sp2 باشه
ممنون

Shadmehr1
06-02-2009, 23:04
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
من ویندوز اکس پس سریوس پک 2 دارم در دایو c
بعدش اومدم ویندوز سون هم نصب کردم تو درایو g
اولا می خوام بدونم این کار مشکل خاصی ایجاد نمی کنه که به جای درایو d ، ویندوز دوم رو در درایو g نصب کردم؟
ثانیا مشکل اصلیم اینه که حالا که ویندوز سون رو پاک کردم، بازم اون اول روشن شدن کامپیوتر در منوی بوت، ازم سئوال می کنه وارد سون شم یا اکس پی
می خوام دیگه این سئوال رو نکنه و خودش خود به خود وارد اکس پی (تنها ویندوزم در حال حاضر) بشه
چه کنم؟
پیشاپیش تشکر می کنم از دوستان عزیز...

مسلم غضنفری
09-02-2009, 19:25
سلام خدمت دوستان
من دوتا ویندوز دارم sp2-sp3
وقتی سیستم رو روشن میکنم اولویت با sp3 هست
میشه کاری کرد که اولویت با sp2 باشه
ممنون

دوست عزیز
به مسیر زیر برو
control panel--> system--> advance
سومین گزینه setting را اجرا کن در قسمت startup
وبندوز مورد نظر خود را انتخاب کن تا defult شود:5:

مسلم غضنفری
09-02-2009, 19:38
سلام دوستان
لطفا کمک کنید
من ویندوز اکس پس سریوس پک 2 دارم در دایو c
بعدش اومدم ویندوز سون هم نصب کردم تو درایو g
اولا می خوام بدونم این کار مشکل خاصی ایجاد نمی کنه که به جای درایو d ، ویندوز دوم رو در درایو g نصب کردم؟
ثانیا مشکل اصلیم اینه که حالا که ویندوز سون رو پاک کردم، بازم اون اول روشن شدن کامپیوتر در منوی بوت، ازم سئوال می کنه وارد سون شم یا اکس پی
می خوام دیگه این سئوال رو نکنه و خودش خود به خود وارد اکس پی (تنها ویندوزم در حال حاضر) بشه
چه کنم؟
پیشاپیش تشکر می کنم از دوستان عزیز...

shadmehr جان در درایو c یک دایرکتوری مخفی به نام boot وجود دارد این دایرکتوری را پاک کن
و یک دابرکتوری به نام $WINDOWS.~BT نیز وجود دارد آن را هم پاک کن

مهدی***
18-02-2009, 22:58
سلام من در مورد پارتیشن بندی لینوکس مشکل دارم با اکس پی ناسازگاری داره راه حلش چیه ؟کمک کنید که این کشتی ان قریبه که به گل نشیند:37::37::37::37:
:37::37:

Hossein Adeli
03-03-2009, 23:56
سلام من یه سیستم تازه خریدم که روش نمیتونم ویندوز 98 یا me نصب کنم فکر کنم علتش هم وجود 2 گیگ رم است که ویندوز نمیتونه آدرس دهی کنه برای حل این مشکل چه کار باید کرد؟
به 2 گیگ رم در ویندوز XP نیاز دارم پس نمیتونم درش بیارم.

mohsen_blid
04-03-2009, 11:09
سلام دوستان من وقتی میخوام ویندور جدید نصب کنم بعد از اینکه صفحه دوم سیاه برای نصب از طریق داس بالا میاد دیگه ادامه نمیده
چکار بای بکنم سیستم هم کلی ویروس داره

omid-p30
09-03-2009, 10:32
دوستان درباره مزایای نصب چند سیستم عامل توضیح میفرمایید؟

zeos
15-03-2009, 14:27
سلام.من یه ویندوز اکس پی داشتم بعد هم یه ویستا نصب کردم.حالا xp خراب شده.میخوام یه بار دیگه xp رو نصب کنم.ولی نمیخوام باز دوباره ویستا هم پاک بشه یا مجبور شم دوباره یه بار دیگه ویستا هم بعد از اکس پی بریزم.حالا یه انسان نیکوکار پیدا بشه بگه برای اینکه به مشکل نخورمو دردسر نکشم که دوبار ویندوز نصب کنم یا ویستا رو بعد از اکس پی دوباره نصب کنم چی کار کنم که ویستا سره جاش بمونه بعد از نصب اکس پی.ممنون

mahdi7610
15-03-2009, 14:40
دوستان درباره مزایای نصب چند سیستم عامل توضیح میفرمایید؟

سلام

نصب چندین سیستم عامل مزیتی ندارد .

ممکنه شما دوست داشته باشید علاوه بر این که با ویندوز xp کار می کنید همزمان از ویندوزهای ویستا ، سون ، لینوکس و یا غیزه .... نیز استفاده کنید .

در این صورت می تونید این سیستم عامل ها را کنار یکدیگر روی یک کامپیوتر داشته باشید .

موفق باشید.

mahdi7610
15-03-2009, 14:43
سلام.من یه ویندوز اکس پی داشتم بعد هم یه ویستا نصب کردم.حالا xp خراب شده.میخوام یه بار دیگه xp رو نصب کنم.ولی نمیخوام باز دوباره ویستا هم پاک بشه یا مجبور شم دوباره یه بار دیگه ویستا هم بعد از اکس پی بریزم.حالا یه انسان نیکوکار پیدا بشه بگه برای اینکه به مشکل نخورمو دردسر نکشم که دوبار ویندوز نصب کنم یا ویستا رو بعد از اکس پی دوباره نصب کنم چی کار کنم که ویستا سره جاش بمونه بعد از نصب اکس پی.ممنون
سلام

شما باید بعد از نصب مجدد ویندوز xp بوت لودر مربوط به ویندوز ویستا را بازسازی کنید .

در موردش توی انجمن بحث شده .

موفق باشید .

zeos
15-03-2009, 23:43
سلام

شما باید بعد از نصب مجدد ویندوز xp بوت لودر مربوط به ویندوز ویستا را بازسازی کنید .

در موردش توی انجمن بحث شده .

موفق باشید .

ممنون ولی خوب کجاس این بحثی که شما گفتی؟ میشه لینکشو بدی؟

mahdi7610
16-03-2009, 09:16
ممنون ولی خوب کجاس این بحثی که شما گفتی؟ میشه لینکشو بدی؟

توی تاپیک زیر می تونید بحث را ادامه بدید .

موفق باشید.

Nima Javan
03-04-2009, 14:57
سلام
دوستان من روی سیستمم یه ویندوز ویستا داشتم بعد خواستم یه xp هم نصب کنم که وسط نصب پشیمون شدم و کنسلش کردم اما حالا موقع بالا اومدن سیستم یک گزینه برای ورود به ویندوز دارم یک گزینه هم برای نصب xp . چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم؟
با تشکر

Shr776
06-04-2009, 21:10
داشتن همزمان 3 ویندوز --- ایکس پی --- ویستا --- هفت --- ؟؟؟
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من از دوستان درخواست دارم تا نحوه داشتن همزمان این 3 ویندوز را توضیح دهند
قبلا که بحث داشتن همزمان 2 ویندوز ایکس پی و ویستا بود کلی دردسر داشتیم
و باید ابتدا ویندوز ایکس پی را در درایو اول و سپس ویندوز ویستا را در درایو بعدی نصب میکردیم یعنی ابتدا ایکس پی و سپس ویستا
با این روش میتوانستیم در هنگام بالا امدن ویندوز از بین دو گزینه وارد ویندوز دلخواه شویم

با این تفاسیر ما چگونه میتوانیم این 3 ویندوز را همزمان داشته باشیم به گونه ای که حق انتخاب کردن ویندوز را در هنگام بالا امدن ویندوز داشته باشیم؟
ایا این کار شدنی هست
اگر هست نحوه نصب کردن و ترتیب نصب کردن ویندوز ها را در درایوها به صصورت کامل توضیح دهید
ابتدا کدام ویندوز و در کدام درایو نصب شود ؟؟؟
با تشکر از همه دوستان

ghasem13
10-04-2009, 08:59
جمیعا خسته نباشید

شمام خسته نیاشید:31::31::31:

یه سوال دارم و ممنون می شم اساتید محترم جواب بدم.چند وقت پیش یه جا یه آموزش دیدم ساخت یه شرتکات که با کلیک بر روی اون می تونستیم بین دو ویندوز ویستا و ایکس پی سویچ کنیم من امتحان کردم ولی نشد می خواستم بدونم آیا همچین کاری امکان داره یا نه.و اگه شدنی هست چه جوری می شه این کار رو کرد:13::46:

ajax_h
26-04-2009, 08:56
سلام
من یه ویندوز xp در درایو C ، یک ویندوز ویستا در درابو D و یک ویندوز ویستای دیگه در درایو F نصب کردم.
بعد درایو F رو فرمت کردم که ویندوز ویستای دوم را پاک کنم.حالا هم ویندوز xp و هم ویستا بدون مشکل بوت می شن.
فقط مسئله ای که هست، موقع بوت اون صفحه که نام سیستم عامل ها رو نشون می ده،نام اون ویستای حذف شده هم هست.می خواستم بپرسم حالا چطوری می تونم اسم اون رو پاک کنم که در صفحه بوت اسمش نباشه؟مثل زمانی که ۲ تا xp رو سیستم باشه و فایل boot.ini رو ویرایش می کنیم مشکل حل میشه،زمانی که ۲ تا ویستا رو سیستم باشه باید چه کار کرد؟یا زمانی که مثل الان که یه xp رو پارتیشن active باشه و ۲ تا ویستا رو درایوهای دیگه؟
یا اگه بخوام نام سیستم عامل ویستا رو وبرایش کنم،چطور این کار رو انجام بدم،مثل وقتی که از فایل boot.ini نام xp رو ویرایش می کنیم؟
سوال آخر اینکه اگه بری ویرایش کردن راهی وجود داره ،آیا باعث ایجاد مشکل در بوت سیستم عامل ها نمیشه؟

mahdi7610
26-04-2009, 10:57
داشتن همزمان 3 ویندوز --- ایکس پی --- ویستا --- هفت --- ؟؟؟
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من از دوستان درخواست دارم تا نحوه داشتن همزمان این 3 ویندوز را توضیح دهند
قبلا که بحث داشتن همزمان 2 ویندوز ایکس پی و ویستا بود کلی دردسر داشتیم
و باید ابتدا ویندوز ایکس پی را در درایو اول و سپس ویندوز ویستا را در درایو بعدی نصب میکردیم یعنی ابتدا ایکس پی و سپس ویستا
با این روش میتوانستیم در هنگام بالا امدن ویندوز از بین دو گزینه وارد ویندوز دلخواه شویم

با این تفاسیر ما چگونه میتوانیم این 3 ویندوز را همزمان داشته باشیم به گونه ای که حق انتخاب کردن ویندوز را در هنگام بالا امدن ویندوز داشته باشیم؟
ایا این کار شدنی هست
اگر هست نحوه نصب کردن و ترتیب نصب کردن ویندوز ها را در درایوها به صصورت کامل توضیح دهید
ابتدا کدام ویندوز و در کدام درایو نصب شود ؟؟؟
با تشکر از همه دوستان
سلام

با داشتن سه تا ویندوز هم روال به صورت قبل (2 ویندوزی خواهد بود )

یعنی شما باید ابتدا ویندوز xp را در درایو C نصب کنید . بقیه ویندوزها فرقی نمی کنه توی کدوم درایو نصب بشه ولی ترتیب نصب اونها مهم هست .

یعنی باید ابتدا ویستا نصب بشه و بعد از اون ویندوز 7

موقع نصب ویندوز 7 و ویستا ممکنه به برنامه مدیریت بوت نیاز داشته باشید تا بوت را براتون بازسازی کنه که میتوندی از پست زیر کمک بگیرید .

البته در مورد مدیریت بوت ویندوز 7 هم میتونید توی انجمن زیر از دوستان پرس و جویی انجام بدید .

ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

3dmaya
27-04-2009, 20:14
سلام دوستان
مشكلي كه دارم اينه كه من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم xp با vista ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوزو انتخاب بكنم نمياد فقط خودش رو ويندوز xp بالا مياد بايد چكار كنم كه بشه اين مشكلو حل كرد ؟
ممنون از همگي

a_fr777
02-05-2009, 22:58
سلام من یک xp home edition روی C دارم اگر Windows server 2003 روی یک درایو دیگه نصب کنم آیا برای xp مشکلی پیش نمی یادو کماکان بالا می یاد؟ ممنون که سریع جواب می دید

a_fr777
03-05-2009, 12:49
سلام من یک xp home edition روی C دارم اگر Windows server 2003 روی یک درایو دیگه نصب کنم آیا برای xp مشکلی پیش نمی یادو کماکان بالا می یاد؟ ممنون که سریع جواب می دید

این مسآله برای من خیلی ضروری باید هر چه سریعتر Windows Server نصب کنم می شه کمک کنید؟

nw_nk
03-05-2009, 14:13
سلام دوستان
مشكلي كه دارم اينه كه من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم xp با vista ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوزو انتخاب بكنم نمياد فقط خودش رو ويندوز xp بالا مياد بايد چكار كنم كه بشه اين مشكلو حل كرد ؟
ممنون از همگي

سلام.

ظاهرا XP رو بعد از Vista نصب کردید.

با DVD ویستا بوت کنید, همون منوی اول وارد Repair بشید و اولین گزینه رو انتخاب کنید.

یا اینکه از برنامه های مدیریت و ترمیم بوت مثل VistaBootPRO استفاده کنید.

این مسآله برای من خیلی ضروری باید هر چه سریعتر Windows Server نصب کنم می شه کمک کنید؟

مشکلی پیش نمیاد.

لازم نبود نگران باشید. حتی اگر XP هم از منوی بوت حذف میشد براحتی قابل برگشت بود.

Roovigital
07-05-2009, 14:39
سلام...
من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم اول XP داشتم و حالا 7 ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوز رو انتخاب بكنم رو ويندوز 7 تنظیمه ولی من میخوام روی XP تنظیم باشه...
با اینکه در startup در کنترل پنل ویندوز پیش فرض ویندوز XP هست!!
چون گذاشتم ساعت 3 صبح برای دانلود روشن بشه ، میخوام که وارد XP بشه نه وارد 7 چه کار کنم الان...
ممنون.

دوستان مشکل حل شده ، باید در استارت آپ ویندوز 7 ، ویندوز اکس پی رو به عنوان پیش فرض معرفی کرد.

شـیـفــو
09-05-2009, 05:23
سلام
من به دلیل اینکه 3 کاربر از سیستمم استفاده می کنم مجبور به نصب 3 ویندوز به طور جداگانه بر روی درایوهام شدم .
بعد از مدتی مجبور به پاک کردن یکی از ویندوز ها شدم اما از اونجائی که بلد نبودم درایوی که یکی از ویندوزها درش بود رو فرمت کردم ، مشکل من صفحه استارت آپم هست که با 3 گزینه برای شروع ویندوز بالا میاد در حالی که من یکی از اونها رو پاک کردم .
اگه میشه راهنمائی کنید در استارت آپ چطوری اون گزینه ویندوزی که اضافه هست رو پاک کنم ؟

nw_nk
09-05-2009, 06:06
سلام
من به دلیل اینکه 3 کاربر از سیستمم استفاده می کنم مجبور به نصب 3 ویندوز به طور جداگانه بر روی درایوهام شدم .
بعد از مدتی مجبور به پاک کردن یکی از ویندوز ها شدم اما از اونجائی که بلد نبودم درایوی که یکی از ویندوزها درش بود رو فرمت کردم ، مشکل من صفحه استارت آپم هست که با 3 گزینه برای شروع ویندوز بالا میاد در حالی که من یکی از اونها رو پاک کردم .
اگه میشه راهنمائی کنید در استارت آپ چطوری اون گزینه ویندوزی که اضافه هست رو پاک کنم ؟

سلام.

در Run بنویسید msconfig. در تب boot.ini دکمه Check all boot paths رو بزنید. خودش مسیرهای بوت رو چک می کنه و گزینه هایی که دیگه وجود ندارن رو حذف میکنه.

به گفته آقا مهدی همکار پرتلاش نرمافزار این راه سریعشه.

jeremy28
17-06-2009, 20:28
سلام

من دو تا سیستم عامل(ویندوز XP SP3 و Vista ) رو ی سیستمم دارم
می خواستم ببینم چه جوری امکان داره اون نرم افزارهایی رو که می خوام نصب کنم، طوری نصب بشه که هر دو سیستم عامل بتونن ازشون استفاده کنن، یعنی روی هر دو تاشون نصب بشه و جفتشون بتونن از نرم افزارهایی که فقط یک بار نصب شدن، استفاده کنن!

یعنی یه جورایی حالت share باشه و با یک بار نصب ، هر دو تا سیستم عامل ازشون استفاده کنن.

آیا اصلا همچین چیزی امکان داره؟
اگه این طور باشه، اون نرم افزارها به چه روشی و توی چه پارتیشنی باید نصب بشن که قابل اجرا روی هر دو سیستم عامل باشن!

با تشکر

djamin_662
21-06-2009, 12:27
من هم لينوكس . هم xp و هم vista دارم.اگر بخوام همه را پاك كنم و فقط winsows7 بريزم بايد چي كار كنم؟

darklord_8
04-07-2009, 23:41
سلام دوستان . من قبلا روی درایو c ویستا داشتم که الان seven رو به جاش ریختم . بعد بوت اکس پیم تو D پاک شد . میدونم اگه اکس پی رو تو c بریزم بعد seven رو D میتونم دوتاشو داشته باشم ولی چون خیلی برنامه و ... تو اکس پی دارم که از اول نصب کردنشون نصف روز طول میکشه نمیخوام این کارو بکنم . قبلا هم با یه سری برنامه که تو پستای قبل اشاره شده بود ویستا رو تو c ریخته بودم . الانم میخوام همون کارو بکنم . آیا برنامه جدیدی لازمه ؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنون

CinemaTik
09-07-2009, 11:32
سلام دوستان

من دو تا ویندوز ندارم ولی فکر می کنم که سوالم رو باید اینجا بپرسم .
ببینید من فعلا یه ویندوز XP سرویس پک دو توی درایو C دارم . حالا می خوام یه ویندوز XP سرویس پک سه روی یکی دیگه از درایو هام نصب کنم . فقط می خوام اون ویندوز قبلی به کل پاک بشه و فقط همین ویندوز جدیدی که نصب می کنم روی سیستم باشه ...

لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم ؟

ممنون.:40:

Masоud
09-07-2009, 11:39
سلام دوستان

من دو تا ویندوز ندارم ولی فکر می کنم که سوالم رو باید اینجا بپرسم .
ببینید من فعلا یه ویندوز XP سرویس پک دو توی درایو C دارم . حالا می خوام یه ویندوز XP سرویس پک سه روی یکی دیگه از درایو هام نصب کنم . فقط می خوام اون ویندوز قبلی به کل پاک بشه و فقط همین ویندوز جدیدی که نصب می کنم روی سیستم باشه ...

لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم ؟

ممنون.:40:
سلام

CD ویندوزی جدیدی که میخوای نصب کنی بذار داخلش وقتی که بوت شد سیستم اتوماتیک ویندوز قبلی رو پیدا میکنه در هنگام فرمت کردن Format FAT رو انتخاب کن تا درایو C پاک بشه بعد از اون خودت میتونی تعیین کنی که در کجا ویندوز جدید نصب یشه.

موفق باشید :40:

CinemaTik
09-07-2009, 15:39
سلام

CD ویندوزی جدیدی که میخوای نصب کنی بذار داخلش وقتی که بوت شد سیستم اتوماتیک ویندوز قبلی رو پیدا میکنه در هنگام فرمت کردن Format FAT رو انتخاب کن تا درایو C پاک بشه بعد از اون خودت میتونی تعیین کنی که در کجا ویندوز جدید نصب یشه.

خب تا اونجایی که یادم میاد . همون درایوی که می خوام توش ویندوز نصب کنم رو فرمت میکنه . منظورم اینه که اگه درایو C رو توی بوت برای فرمت کردن انتخاب کنم بعد از فرمت کردن ویندوز رو داخلش نصب میکنه ! من می خوام که C فرمت بشه و ویندوزقبلی پاک بشه ولی نمی خوام دوباره توی همون درایو ویندوز نصب کنم تازه درایو ویندوز جدید هم می خوام فرمت بشه و بعدش ویندوز نصب بشه . مثلا درایو G ...

Masоud
09-07-2009, 16:55
خب تا اونجایی که یادم میاد . همون درایوی که می خوام توش ویندوز نصب کنم رو فرمت میکنه . منظورم اینه که اگه درایو C رو توی بوت برای فرمت کردن انتخاب کنم بعد از فرمت کردن ویندوز رو داخلش نصب میکنه ! من می خوام که C فرمت بشه و ویندوزقبلی پاک بشه ولی نمی خوام دوباره توی همون درایو ویندوز نصب کنم تازه درایو ویندوز جدید هم می خوام فرمت بشه و بعدش ویندوز نصب بشه . مثلا درایو G ...
سلام

بعد از مرحله ی فرمت کردن Fat صفحه ی دیگه ای میاد و لیست درایو هاتون رو مینویسه و میگه میخواید ویندوز تو کدومشون نصب یشه اونجا باید مثلا درایو G رو انتخاب کنید.

MaSoUd555
09-07-2009, 17:02
1 دوسته عزیز هنگامی که درایو C رو پاک کردید از دوباره باید بسازیدش

2 بعدش درایوی که میخواید روش ویندوز نصب کنید را هم باید پاک کنید(دوباره بعد از پاک کردن باید بسازیدش) و ادامه کار ...

(تمام توضیحات برای پاک کردن و دوباری ساختن در خود همون صفحه که درایوها رو شناسایی میکنه نوشته شده)

MaSoUd555
09-07-2009, 17:06
من یه سوال دارم

ببینید دوستان من فدورا و XP و vista رو یه هارد نصب کرده بودم با کنار هم بودم ویستا و ایکس پی مشکل نداشتم اما زمانی که فدورا بودش وقتی سیدی بوتیبل رو میذاشتم بوت نمیشد

آیا دلیلش وجود بوت لودر لینوکسه؟(چی کارش باید کرد؟؟؟)

CinemaTik
09-07-2009, 17:14
1 دوسته عزیز هنگامی که درایو C رو پاک کردید از دوباره باید بسازیدش

2 بعدش درایوی که میخواید روش ویندوز نصب کنید را هم باید پاک کنید(دوباره بعد از پاک کردن باید بسازیدش) و ادامه کار ...

(تمام توضیحات برای پاک کردن و دوباری ساختن در خود همون صفحه که درایوها رو شناسایی میکنه نوشته شده)

ممنون که راهنمایی کردید . می دونم که اونجا توضیحات رو نوشته ولی اگه میشه شما یه مقداری توضیح بدید که من وقتی که خواستم این کار رو بکنم جایی گیر نکنم . منظورم اینه که یه جوری روند کارش رو بگید که من بدونم حدودا باید چکار کنم ...

ممنون

MaSoUd555
09-07-2009, 17:28
ممنون که راهنمایی کردید . می دونم که اونجا توضیحات رو نوشته ولی اگه میشه شما یه مقداری توضیح بدید که من وقتی که خواستم این کار رو بکنم جایی گیر نکنم . منظورم اینه که یه جوری روند کارش رو بگید که من بدونم حدودا باید چکار کنم ...

ممنون

باید صبر کنید چون من حفظ نیستم کامل مراحل رو در اسرع وقت براتون توضیح میدم با آیدی من(این زیره) اگه خواستید تماس بگیرید ممکنه اینجا رو نتونم ببینم اما همیشه به ایدیم سر میزنم

MaSoUd555
10-07-2009, 00:01

ممنون

یه توضیح میدم اما باز برا اینکه خوب بفهمی باید یه بار امتحان کنی

1 وقتی به صفحه انتخاب پارتیشن میرسی یه جاش نوشته که برایه پاک کردن پارتیشن D را فشار دهید
شما رو هر کدوم پارتیشن که میخوای وایسا و d رو بزن بعدش یه صفحه جدید باز میشه که تو صفحه هم باید کلید L رو بزنی

2 بعد ازین که L رو زدی و پاک شد برمیگرده به صفحه قبل که یکی از پارتیشن هات که همو c بود جاش نوشته unpartioned Space که رو همون کلید c رو بزن بعد به یه صفحه میره که حجم رو نوشته به حجم پارتیشن دست نزن و اینتر کن

میبینی که از دوباره پارتیشن ساخته شد

3 مرحله ی آخر میری رو اون پارتیشن که میخوای ویندوز نصب کنی مراحل 1 و 2 رو انجام بده بعد از این که ساخته شد روش اینتر بزن و بقیه مراحل نصب ویندوز

نکته: ممکنه زمانی که به ویندوز وارد شدی چون درایو C فرمتش معلوم نشده نتونه بازش کنه که باید فرمت شه روش کلیک راست کن و Format رو بزن بعد از فایل سیستم نوع فرمت رو انتخاب کن (بهتره رو NTFS باشه) بعدش هم استارت رو بزن

تموم شد (انگشتم کف کرد)

darklord_8
10-07-2009, 01:23
دوستان کسی جواب ما رو نداد . من با easybcd اکس پی رو اضافه کردم و یه پیغامی اومد که برو به این آدرس و فایل رو دانلود کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از دانلود اونو تو درایو C و D کپی کردم و ایندفه دیگه موقع اضافه کردن اکس پی اون پیغام نیومد . ولی الان وقتی اکس پی رو انتخاب میکنم یه صفحه میاد و سریع میره که فکر کنم مینویسه C:/windows (یا یه همچین چیزی) بعد هم صفحه سیاه میشه و دیگه نمیشه کاری کرد . لطفا راهنمایی کنید

darklord_8
13-07-2009, 10:18
دوستان کسی نمیدونه من باید چکار کنم؟

majidlovio
14-07-2009, 06:54
سلام
من دو تا ویندوز در درایوهای جداگانه نصب کردم اکسپی و ویستا ولی با برنامه پارتیشن مجیک یکی از درایوهای حاو یه ویندوز ویستا را فرمت کردم ولی حالت انتخاب در هنگام بوت شدن هنوز باقی مانده حالا من چطوری می توانم این اشکال رو درست کنم .خیلی ممنون از راهنمایتان.

Masоud
14-07-2009, 09:58
سلام
من دو تا ویندوز در درایوهای جداگانه نصب کردم اکسپی و ویستا ولی با برنامه پارتیشن مجیک یکی از درایوهای حاو یه ویندوز ویستا را فرمت کردم ولی حالت انتخاب در هنگام بوت شدن هنوز باقی مانده حالا من چطوری می توانم این اشکال رو درست کنم .خیلی ممنون از راهنمایتان.
سلام

برای رفع این مشکل برو تو Run بنویس msconfig .

در سربرگ BOOT.INI روی گزینه Check All Boot Path کلیک کن.

در آخر پنجره رو OK کن.

majidlovio
15-07-2009, 02:25
سلام

در آخر پنجره رو OK کن.

متاسفانه نشد:13:

Masоud
15-07-2009, 11:11
متاسفانه نشد:13:
سلام

روی مای کامپیوتر کلیک راست و Properties رو انتخاب کن و در تب Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کن در پنجره ی باز شده روی Edit کلیک کن تا یه فایل متنی باز بشه.

اونجا کاری به 4 سطر اول نداشته باش و از سطر 5 و 6 بگرد ببین کدومشون متعلق به ویستا است پاکش کن و بعد فایل رو سیو کن و پنجره هارو OK کن.

majidlovio
16-07-2009, 04:12
شرمنده بازم نشد:23:

Masоud
16-07-2009, 09:08
شرمنده بازم نشد:23:
سلام

حتما راه حل دوم رو درست انجام ندادی.

میتونی یه عکس از اون فایل متنی بذاری تا بهت بگم چکار کن.

darklord_8
16-07-2009, 13:55
من هنوز نتونستم مشکلم رو حل کنم وقتی با برنامه easyBCD کار میکنم و یه ویندوز جدید انتخاب میکنم دو حالت داره حالت اول ارور میده میگه یه فایل رو دانلود کن و در C کپی کن (لینک فایل رو تو پستای قبلیم گذاشتم) وقتی این کار رو نکنم و سیو کنم موقع انتخاب xp این ارورو میده
ولی وقتی اون فایل ها رو تو c کپی میکنم و بعد ویندوز رو اضافه میکنم موقع انتخاب xp این صفحه یه لحظه میاد و بعدش صفحه سیاه میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد

کسی میدونه چکار باید بکنم؟
ممنون
ویرایش : لینکی که برنامه easyBCD به من میده

nw_nk
16-07-2009, 15:11
سلام

سلام

در آخر پنجره رو OK کن.

سلام

روی مای کامپیوتر کلیک راست و Properties رو انتخاب کن و در تب Advanced در بخش Startup & Recovery روی Settings کلیک کن در پنجره ی باز شده روی Edit کلیک کن تا یه فایل متنی باز بشه.

اونجا کاری به 4 سطر اول نداشته باش و از سطر 5 و 6 بگرد ببین کدومشون متعلق به ویستا است پاکش کن و بعد فایل رو سیو کن و پنجره هارو OK کن.

سلام.

معماری Boot ویستا با XP فرق داره و بر اون ارجحیت داره. ویرایش فایل Boot.ini و گزینه Check All Boot Paths در XP هم روی Boot ویستا تاثیری نخواهد داشت. اصلا ویستا از Boot.ini استفاده نمیکنه و تنها در صورتی که نسخه ای قدیمی تر مثلا XP داشته باشید این Boot.ini وجود خواهد داشت تا بعد از اینکه نرمافزار مدیریت Boot ویستا کار خودش رو تموم کرد, نوبت بهش برسه و Boot سیستم عامل های قدیمی تر انجام بگیره.

نرمافزارهای کابردی مناسبی در این زمینه وجود داره مثل VistaBootPRO که Boot هارو به شما نشون میده و می تونید Boot مدرن ویستا رو هم دستکاری کنید.

موفق باشید.

Masоud
17-07-2009, 20:50
سلام.

معماری Boot ویستا با XP فرق داره و بر اون ارجحیت داره. ویرایش فایل Boot.ini و گزینه Check All Boot Paths در XP هم روی Boot ویستا تاثیری نخواهد داشت. اصلا ویستا از Boot.ini استفاده نمیکنه و تنها در صورتی که نسخه ای قدیمی تر مثلا XP داشته باشید این Boot.ini وجود خواهد داشت تا بعد از اینکه نرمافزار مدیریت Boot ویستا کار خودش رو تموم کرد, نوبت بهش برسه و Boot سیستم عامل های قدیمی تر انجام بگیره.

نرمافزارهای کابردی مناسبی در این زمینه وجود داره مثل VistaBootPRO که Boot هارو به شما نشون میده و می تونید Boot مدرن ویستا رو هم دستکاری کنید.

موفق باشید.

سلام

Vista Boot Pro 3.2

ahmadatom
18-07-2009, 19:07
سلام و تشکر mvmmasoud عزیز

نمیدونم سوالم تکراری هست یا نه ، به بزرگی خودتون ببخشید

سوال : الان ويستا و xp نصب دارم ميخوام ويستا رو پاک کنم برگردم به بوت معمولي XP باید چيکار کنم؟

ممنون از پاسختون

در ضمن از برنامه Vista Boot Pro رو هم کار کردم ولی اون نتیجه دلخواه منو نداد

Masоud
18-07-2009, 20:08
سلام و تشکر mvmmasoud عزیز

نمیدونم سوالم تکراری هست یا نه ، به بزرگی خودتون ببخشید

سوال : الان ويستا و xp نصب دارم ميخوام ويستا رو پاک کنم برگردم به بوت معمولي XP باید چيکار کنم؟

ممنون از پاسختون

در ضمن از برنامه Vista Boot Pro رو هم کار کردم ولی اون نتیجه دلخواه منو نداد
سلام

بعد از فرمت کردن Vista اتوماتیک گزینه ی ویندوز ویستا از بوت حذف میشه و سیستم بطور خودکار به Xp وارد میشه.

majidlovio
18-07-2009, 23:43
لطفا شما یک کپی از فایل متنی بوت خود بدید چون من کلا پاکش کردم ممنون.
ارور بوت سیستم من هم مانند ارور بوت سیستم دوست عزیز darklord-8 هست.

Masоud
18-07-2009, 23:59
لطفا شما یک کپی از فایل متنی بوت خود بدید چون من کلا پاکش کردم ممنون.
ارور بوت سیستم من هم مانند ارور بوت سیستم دوست عزیز darklord-8 هست.
سلام

خدمت شما :

majidlovio
19-07-2009, 00:04
vista boot pro آدرس drive c را انتخاب کرده بود و غیر قابل تغییر بود و ارور زیر را میداد.
some required prerequisites are still missing. you can try again or remove them from
the prerequisites list

Microsoft .NET Framework 3.0 نصب کردم درست شد.

ninjavb
19-07-2009, 12:49
اشتباه شده حذف شود.

darklord_8
19-07-2009, 17:41
بازم سلام.
من هرچی تو فرومای خارجی هم گشتم نتونستم راهی پیدا کنم . فکر نکنم بشه با این روش جلو رفت
اگر بخوام از اول هر دو تا ویندوز رو نصب کنم کدوم یکی رو باید اول نصب کنم.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

Masоud
19-07-2009, 19:03
بازم سلام.
من هرچی تو فرومای خارجی هم گشتم نتونستم راهی پیدا کنم . فکر نکنم بشه با این روش جلو رفت
اگر بخوام از اول هر دو تا ویندوز رو نصب کنم کدوم یکی رو باید اول نصب کنم.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام

این رو بخون ببین به کارت میاد یا نه ؟

یه جایی تو ویستا بود یا سون یادم نیست گفته بودن اول XP بعد Vista بعد Seven رو باید به ترتیب نصب کنی.

اینجا هم سرچ کن پیداش میکنی :

darklord_8
20-07-2009, 15:20
ممنون
اون لینک اولیه کمک کرد xp هم بیارم. الان درست شد
واقعا ممنون خیلی زحمت کشیدین

Pejvak61
24-07-2009, 11:12
سلام
با تجربیاتی که من دارم و قبلا اینکارو کردم os لینوکس و os ویندوز رو نمیشه همزمان داشت یا حتما دچار مشکلات زیادی خواهی شد ولی همه osها از یک نوع رو میشه داشت مثلا ویستا+xp32+xp64+win2000 ,....

اتفاقاً من الآن ميخوام دو تا ويندوز XP 32 بيتي و 64 بيتي رو رو سيستمم داشته باشم ولي وقتي كه ميخواستم ويندوز xp 64 bit‌ رو بعد از 32 بيتي نصب كنم موقع نصب شك كردم نكنه بعد از نصب ويندوز 64 بيتي 32 بيتي ازبين بره يا بوتش از بين بره. آيا كسي هست كه اين كارو كرده باشه و تجربه موفقي داشته باشه؟

Moahammad_sdt
30-07-2009, 20:54
من میخواستم لینوکس رو با XP نصب کنم چی کار کنم در ضمن هارد من RAID هست و توی نرم افزار های قدیمی شناخته نمی شه

monaj
03-08-2009, 09:58
سلام.
من الان تو درایو c ویندوز ایکس پی 32 بیتی دارم:

1- می خوام بدونم می تونم در کنار این ویندوز ایکس پی، تو درایو d هم یه ایکس پی 64 بیتی نصب کنم؟
2- اگر امکانش وجود داره، اونوقت باید اینکار رو از داخل همون ویندوز 32 بیتی انجام بدم یا از طریق بوت؟
3- امکان داره با اینکار ویندوز 32 بیتی از بین بره؟
4- اختلالی که تو کار سیستم عاملها بوجود نمیاد؟

(البته هارد من به صورت Raid0 می باشد)

red_waves
08-08-2009, 08:50
اتفاقاً من الآن ميخوام دو تا ويندوز XP 32 بيتي و 64 بيتي رو رو سيستمم داشته باشم ولي وقتي كه ميخواستم ويندوز xp 64 bit‌ رو بعد از 32 بيتي نصب كنم موقع نصب شك كردم نكنه بعد از نصب ويندوز 64 بيتي 32 بيتي ازبين بره يا بوتش از بين بره. آيا كسي هست كه اين كارو كرده باشه و تجربه موفقي داشته باشه؟
مهم نیست که کدام را اول نصب می کنید چون خودش متوجه می شود و در بوت دو تا دیده می شود
من خودم یک ویستا 32 و یک اکس پی 32 و 46 دارم معمولا در بوت ویستا اذیت می کنه که اون هم قابل حل است

برای نصب ویندوز 32 و 64 بیت نیاز است که از طریق بوت نصب شود و از داخل هر یک از ویندوزها امکان پذیر نیست نگران نشوید

red_waves
08-08-2009, 08:52
من میخواستم لینوکس رو با XP نصب کنم چی کار کنم در ضمن هارد من RAID هست و توی نرم افزار های قدیمی شناخته نمی شه
کدام توزیع را می خواهید نصب کنید؟
در نسخه های جدید اگر بعد از XP نصب کنید Grub خودش گزینه ای را برای ماکروسافت ویندوز اضافه می کند

mohsenmsi
15-08-2009, 12:47
سلام DOS را هم میشه سیستم عامل در نظر گرفت؟ اگه آره، چطور میشه DOS رو کنار ویندوز اکسپی که روی یک هارد NTFS نصب شده است ، نصب کرد؟ طوری که بتوان فایلهای درون بقیه درایوها رو از طریق DOS ویرایش کرد؟ این رو برای این میخوام که وقتی یک ویروس یا یک برنامه مخرب خودش رو به یک فایل سیستمی تغییر حالت میده این ویندوز XP بی عرضه هی پیغام نده که این فایل سیستمیه...! چند وقت پیش یک فایل توی RECYCLER درایو D رفته بود که تو یک پوشه با اسم 111111111............ تا 40 تا یک رفته بود که با هیچ روش ویندوز عوض کردن و ویروس یابی پاک نمیشد. و کارش هم این بود که خاصیت بازیابی رو تو درایو D از بین برده بود.( اشکال از تنظیمات ویندوز هم نبود )

asd.mohammad
25-08-2009, 13:39
سلام
من روی سیستمم چهار درایو دارم و سه سیستم عامل
اکس پی.ویستا .سون
دو ماه هم هست با هر سه کار میکنم و هیچ مشکلی نداشتم.
مشکل جدیدم این است که در ویندوز ویستا با دیال اپ وصل میشوم
دگر در اکس پی نمیتوانم .و ارور 680 رو دریافت میکنم.
در ویندوزهای ویستا و7 مشکل وصل شدن ندارم
پیشاپیش تشکر میکنم از پاسخ هایتان:40::11:

Moahammad_sdt
25-08-2009, 18:10
سلام
دوستان من می خواستم Boot Manager ویستا رو حذف کنم می خواستم ببینم با صفر کردن MBR میشه این کارو کرد یا نه اگر میشه با چه نرم افزاری

Moahammad_sdt
26-08-2009, 09:40
دوستان جوابی نیامد

Masоud
26-08-2009, 12:39
سلام
من روی سیستمم چهار درایو دارم و سه سیستم عامل
اکس پی.ویستا .سون
دو ماه هم هست با هر سه کار میکنم و هیچ مشکلی نداشتم.
مشکل جدیدم این است که در ویندوز ویستا با دیال اپ وصل میشوم
دگر در اکس پی نمیتوانم .و ارور 680 رو دریافت میکنم.
در ویندوزهای ویستا و7 مشکل وصل شدن ندارم
پیشاپیش تشکر میکنم از پاسخ هایتان:40::11:

سلام

به چند دلیل میتونه باشه :

کابل ناقص و اشتباه.

مودم خراب.

تنظیمات Network اشتباه.

این 2 صفحه رو بخون :

سلام
دوستان من می خواستم Boot Manager ویستا رو حذف کنم می خواستم ببینم با صفر کردن MBR میشه این کارو کرد یا نه اگر میشه با چه نرم افزاری

دوستان جوابی نیامد

اینو نگاه کن ببین بدردت میخوره :

اگر نخورد تو Google سرچ کن.

farhad61
28-08-2009, 12:52
آقا من هم مشکل نصب سون کنار ايکس پي رو دارم
سون درست نصب نشد ( چون رم سيستمم 1 گيگ نبود ) از خير نصبش گذشتم حالا مثل همه مشکل صفحه اول رو دارم که مياد و گير ميکنه 30 الي 30 پست بالا رو خوندم ولي با اينکه مشکل خيلي ها بود جواب درست و حسابي نديدم به اين مشکل داده شده باشه( حداقل من نديدم)
لطفا يه راهنمايي کاربردي بکنيد

golnaz r
29-08-2009, 11:20
سلام اگه سوالم تکراریه ببخشید چون پیدا نکردم تو کودوم تاپیک نوشتم

من 2تا ویندوز داشتم یکی رو درایو c و یکی رو d

d رو فرمت کردم ولی هنوز موقع بالا اومدنه ویندوز هست ولی چیزی تئش نیست

چجوری میتونم پاکش کنم؟

شـیـفــو
30-08-2009, 05:41
سلام اگه سوالم تکراریه ببخشید چون پیدا نکردم تو کودوم تاپیک نوشتم

من 2تا ویندوز داشتم یکی رو درایو c و یکی رو d

d رو فرمت کردم ولی هنوز موقع بالا اومدنه ویندوز هست ولی چیزی تئش نیست

چجوری میتونم پاکش کنم؟

تو Run بزن : msconfig و بعد از تب Boot.ini گزينه ‍‍‍chek all boot patch رو بزن .

farhad61
30-08-2009, 16:01
تو Run بزن : msconfig و بعد از تب Boot.ini گزينه ‍‍‍chek all boot patch رو بزن .

من همین مشکل رو با نصب سون دارم درایوش رو فرمت کردم کار بالا رو هم کردم فایده نداشت :41:

golnaz r
31-08-2009, 13:26
مرسی مشکلم حل شد
یه سواله دیگه! من اگه بخوام رجیستری کامپیوترو یاد بگیرم و از پس این مشکلا خودم بر بیام چی کار باید بکنم؟:41:

Masоud
31-08-2009, 13:36
مرسی مشکلم حل شد
یه سواله دیگه! من اگه بخوام رجیستری کامپیوترو یاد بگیرم و از پس این مشکلا خودم بر بیام چی کار باید بکنم؟:41:
سلام

خوب باید یه چندسالی صرف یادگیری رجستری از طرق مختلف مثل خوندن مقاله ها بکنی.

golnaz r
31-08-2009, 18:23
سلام

خوب باید یه چندسالی صرف یادگیری رجستری از طرق مختلف مثل خوندن مقاله ها بکنی.

میشه چند تا منبع به عنوان نمونه بگین؟:13:

Masоud
31-08-2009, 18:47
میشه چند تا منبع به عنوان نمونه بگین؟:13:
سلام

در بخش مقالات فروم هم مقالات بسیار زیادی وجود داره .

aqronis
03-09-2009, 11:55
من همین مشکل رو با نصب سون دارم درایوش رو فرمت کردم کار بالا رو هم کردم فایده نداشت :41:

درود.
مشکلتون رو کامل توضیح بدید.
در ویندوز ویستا و سون از فایل boot.ini خبری نیست. باید از دستور BCDEDIT استفاده کنید که کار سختی هست. یعنی نیاز به تجربه زیاد داره.
بهترین کار که من پیشنهاد میکنم استفاده از برنامه Vista Boot Pro هست برای ویستا و خوب احتمالا برای سون هم نسخا داره.
اگه نتونستی به من پیام خصوصی بده تا بگم چه جوری بوت سون و ویستا رو کنترل کنی.
موفق باشی.

saeed774
04-09-2009, 15:10

اين برنامه رو نصب كن و Manage Bootloder رو بزن و گزينه دوم يعني Uninstall the vista Bootloder رو بزن و در پايين اون Write MBR رو كليك كن . اين روش به احتمال زياد براي 7 هم جواب ميده .

kojaiali1
05-09-2009, 09:14
سلام من در درایو c خود یک ویندوز 98 و در درایو d خود ویندوز xp دارم حالا می خواهم در درایو c ویندوز xp نصب کنم و 98 را ازبین ببرم وقتی در حال نصب ویندوز هستم و درایو c را انتخاب می کنم خوب ویندوز نصب می شود اما من ویندوز درایو D خود را به چه طریق از بین ببرم که دیگر هنگام boot دو گزینه آنتخاب ویندوز نداشته باشم و ویندوز اول به صورت کامل بدون هیچ گزینه ای بالا بیاد " امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید "

Masоud
05-09-2009, 11:57
سلام من در درایو c خود یک ویندوز 98 و در درایو d خود ویندوز xp دارم حالا می خواهم در درایو c ویندوز xp نصب کنم و 98 را ازبین ببرم وقتی در حال نصب ویندوز هستم و درایو c را انتخاب می کنم خوب ویندوز نصب می شود اما من ویندوز درایو D خود را به چه طریق از بین ببرم که دیگر هنگام boot دو گزینه آنتخاب ویندوز نداشته باشم و ویندوز اول به صورت کامل بدون هیچ گزینه ای بالا بیاد " امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید "
سلام

در حین نصب ویندوز در درایو C ویندوز پیغام میده که میخواد ویندوز قبلی (یعنی xp که تو d هست) رو فرمت کنه.

اونجا باید Format NTFS رو انتخاب کنید تا درایو D فرمت بشه.

سپس ویندوز رو در درایو C نصب کنید.

alichelongar
09-09-2009, 19:19
دوستان میدونم سوال تکراری هست اکثر فروم های سایت را دیده ام و کلی هم سرچ زده ام!!! خلاصه شرمنده

مشکل قدیمی من ویندوز ایکسپی را بعد از ویندوز 7 نصب کرده ام و حال صفحه بوت ویندوز 7 از بین رفته است از برنامه vistaboot pro
هم استفاده کردم اما سودی ناشت :( لطفا راهنمایی کنید و این که نمیتونم ویندوز 7 را دوباره نصب کنم قبلا چند باری این مشکل را داشتم که با نصب مدد ویندوز 7 مشکلم حل شده اا حال قادر به تعویض ویندوز 7 نیستم با تشکر !!!

Masоud
09-09-2009, 23:34
دوستان میدونم سوال تکراری هست اکثر فروم های سایت را دیده ام و کلی هم سرچ زده ام!!! خلاصه شرمنده

مشکل قدیمی من ویندوز ایکسپی را بعد از ویندوز 7 نصب کرده ام و حال صفحه بوت ویندوز 7 از بین رفته است از برنامه vistaboot pro
هم استفاده کردم اما سودی ناشت :( لطفا راهنمایی کنید و این که نمیتونم ویندوز 7 را دوباره نصب کنم قبلا چند باری این مشکل را داشتم که با نصب مدد ویندوز 7 مشکلم حل شده اا حال قادر به تعویض ویندوز 7 نیستم با تشکر !!!
سلام

از این استفاده کن بین میتونی درستش کنی :

ghermezeteh
21-10-2009, 12:05
من لینوکس که نصب می کنم و بعدش که ویندوز نصب می کنم دیگه لینوکس بالا نمیاد با اینکه از پارتیشن مجیک روی درایو پریماری نصبش کردم.
چجوری باید نصبش کرد تا بشه بعدش ویندوز هم نصب کرد؟

Masоud
21-10-2009, 18:40
من لینوکس که نصب می کنم و بعدش که ویندوز نصب می کنم دیگه لینوکس بالا نمیاد با اینکه از پارتیشن مجیک روی درایو پریماری نصبش کردم.
چجوری باید نصبش کرد تا بشه بعدش ویندوز هم نصب کرد؟
سلام

بستگی داره کدام توزیع رو میخوای نصب کنی.

این مشکل رو اگر در انجمن لینوکس بگی بیشتر بهت کمک میشه تا اینجا.

این رو مطالعه کن :

mahdi_o
26-10-2009, 23:21
سلام
من میخوام ویندوز XP و 7 و server 2003 رو نصب کنم البته به همراه یه نسخه لینوکس
اون چیزی که مشخص هست باید 7 رو بعد از اکس پی و در نهایت و بعد از نصب همه ویندوز ها لینوکس رو نصب کنم

ولی نمیدونم این سرور 2003 رو باید اول نصب کنم یا بعد از اکس پی؟

ترتیب چطوری باید باشه؟
من فکر میکنم اینطور باید باشه
1- Xp
2- سرور 2003
3- ویندوز 7
4- لینوکس

ممنون میشم راهنمایی کنید

Masоud
27-10-2009, 15:17
سلام
من میخوام ویندوز XP و 7 و server 2003 رو نصب کنم البته به همراه یه نسخه لینوکس
اون چیزی که مشخص هست باید 7 رو بعد از اکس پی و در نهایت و بعد از نصب همه ویندوز ها لینوکس رو نصب کنم

ولی نمیدونم این سرور 2003 رو باید اول نصب کنم یا بعد از اکس پی؟

ترتیب چطوری باید باشه؟
من فکر میکنم اینطور باید باشه
1- Xp
2- سرور 2003
3- ویندوز 7
4- لینوکس

ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام

ولی فکر کنم اول باید Server 2003 رو نصب کنی و بعدش Xp و بقیه هم به ترتیبی که گفتی.

armin15000
05-11-2009, 12:41
سلام
من يه ويندوز ويستا سون داشتم كه اونو حذف كردم حالا وقتي كه كامپيوتر رو روشن مي كنم به صورت پيش فرض ميره سرغ ويندوز سون كه ديگه وجود نداره ميخوام اونو حذف كنم تو system startup هم اينها نوشته كدوم رو حذف كنم تا مستقيم وارد اكس پي بشه ؟

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Masоud
05-11-2009, 13:23
سلام
من يه ويندوز ويستا سون داشتم كه اونو حذف كردم حالا وقتي كه كامپيوتر رو روشن مي كنم به صورت پيش فرض ميره سرغ ويندوز سون كه ديگه وجود نداره ميخوام اونو حذف كنم تو system startup هم اينها نوشته كدوم رو حذف كنم تا مستقيم وارد اكس پي بشه ؟

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
سلام

با نرم افزار زیر درستش کن :

amin.t_71
05-11-2009, 20:39
سلام
من دو تا ویندوز Xp داشتم که یکیشو پاک کردم و یک ویندوز Xp جدید نصب کردم

حالا دیگه گزینه اون ویندوز قبلی (منظورم اونجاس که ویندوز رو انتخاب میکنن) رفته اما درایو اون فرمت نشده
چکار کنم که برگرده؟؟

Masоud
05-11-2009, 21:05
سلام
من دو تا ویندوز Xp داشتم که یکیشو پاک کردم و یک ویندوز Xp جدید نصب کردم

حالا دیگه گزینه اون ویندوز قبلی (منظورم اونجاس که ویندوز رو انتخاب میکنن) رفته اما درایو اون فرمت نشده
چکار کنم که برگرده؟؟
سلام

برو تو Run و عبارت msconfig رو تایپ کن و Enter بزن.

در پنجره ی باز شده در تب BOOT.INI روی دکمه ی Check All Boot paths رو بزن و پنجره رو OK کن.

ویندوز رو Restart کن.

armin15000
06-11-2009, 00:19
سلام

سلام
اين نرم افزار رو نصب كردم ولي چطوري بايد با اون كار كنم ؟

Ghaioom
06-11-2009, 08:09
سلام
اين نرم افزار رو نصب كردم ولي چطوري بايد با اون كار كنم ؟
مثل اینکه مشکل شما با آدرس زیر هم حل بشه.

armin15000
06-11-2009, 14:57
مثل اینکه مشکل شما با آدرس زیر هم حل بشه.

سلام
من كه چيزي نفهميدم .من فقط ميخوام ويندوز سون رو كه پاك كرده ام اون قسمتي كه تو ستار تاپ هست هم پاك كنم و نميدونم از اين نوشته ها كدوم را پاك كنم.

Masоud
07-11-2009, 16:03
سلام
من كه چيزي نفهميدم .من فقط ميخوام ويندوز سون رو كه پاك كرده ام اون قسمتي كه تو ستار تاپ هست هم پاك كنم و نميدونم از اين نوشته ها كدوم را پاك كنم.
سلام

DVD ویندوز 7 رو داخل دی وی دی رام قرار بده.

برو تو Run و عبارت زیر رو تایپ کن و Enter بزن :

X:\boot\bootsect.exe /NT52 ALL /force /MBR

تذکر : بجای X اسم دی وی دی رام رو بذار.

سپس برو تو پوشه ی System 32 و فایل های زیر رو پاک کن :

Boot.BAK و BootSect.BAK

ویندوز رو Restart کن.

منبع انگلیسی (همراه با تصوبر)

armin15000
07-11-2009, 23:18
سلام

DVD ویندوز 7 رو داخل دی وی دی رام قرار بده.

برو تو Run و عبارت زیر رو تایپ کن و Enter بزن :

X:\boot\bootsect.exe /NT52 ALL /force /MBR

تذکر : بجای X اسم دی وی دی رام رو بذار.

سپس برو تو پوشه ی System 32 و فایل های زیر رو پاک کن :

Boot.BAK و BootSect.BAK

ویندوز رو Restart کن.

منبع انگلیسی (همراه با تصوبر)

سلام
ممنون از شما پس اين نرم افزار كه معرفي كرديد چي ميشه حقيقتش من سي دي ويندوز سون رو ندارم حالا عجالتا راهي رو بفرماييد كه من مستقيم وارد اكس پي بشم و ويندوز سون بعد از اكس پي باشه .

Ghaioom
08-11-2009, 07:45
سلام
ممنون از شما پس اين نرم افزار كه معرفي كرديد چي ميشه حقيقتش من سي دي ويندوز سون رو ندارم حالا عجالتا راهي رو بفرماييد كه من مستقيم وارد اكس پي بشم و ويندوز سون بعد از اكس پي باشه .
شما ویندوز xp رو با سی دی repair کنی فک کنم حل بشه.

Masоud
08-11-2009, 17:11
سلام
سلام

کدوم نرم افزار ؟

یک DVD دیگه رو امتحان کنید شاید درست شد .

armin15000
08-11-2009, 23:53
سلام

کدوم نرم افزار ؟

یک DVD دیگه رو امتحان کنید شاید درست شد .

سلام

نرمافزاري كه در بالا آدرس داديد يعني EasyBCD 1.7.2 من اونو نصب كردم ولي كار با اون رو نمي دونم .

Masоud
09-11-2009, 14:39
سلام

نرمافزاري كه در بالا آدرس داديد يعني EasyBCD 1.7.2 من اونو نصب كردم ولي كار با اون رو نمي دونم .
سلام

در آدرس های زیر نحوه کار با اون مختصر توضیح داده شده :

Amir Hossein
21-11-2009, 15:38
سلام
من دوتا مشكل دارم كه اميدوارم با كمك شما حل بشه:20:
=============================
من ويندوز ويستا و XP داشتم
وقتي درايو ويستا رو فرمت كردم باز هنگام بوت مينويسه كدوم ويندوز رو ميخواي
اينم نمايي از فايل BOOT.INI

حالا چه كار كنم اين دو گزينه نياد
==================================
با توجه به موقعيت فعلي (يعني هنوز اون دوتا گزينه هست)
من چطور ويندوز 7 رو نصب كنم كه XP از بين نره آخه من شنيدم XP و 7 نميتونن با هم نصب باشند
=================================
خيلي ممنون:11:

ushuaia
21-11-2009, 20:46
سلام .. استاد ایا نرم افزار یا ترفندهایی است که در هنگام نصب ویندوز در قسمت داس یا ستاب در صحفه که فایل ها ویندوز را در یک نوار زرد زنگ نصب می کند در انجا ویندوز را دستکاری نیم یا یک فایل را حذف یا اضافه منیم در کل می گوییم در ان قسمت نصب دستکاری کنیم .ممنون می شوم استاد بیشتر توضیح دهید .........

alizshah
21-11-2009, 20:50
سیستمم ویندوز 7 هستش روش Xp نصب کردم ولی بعد اینکه ریستارت میشه تا به نصب اصلی ویندوز بره نه ویندوز 7 و نه نصب ویندوز xp بوت نمیشه
مشکل چیه ؟ من باید چیکار کنم ؟ لطفا سریع راهنمایی کنید ؟

آخه من شنيدم XP و 7 نميتونن با هم نصب باشند
دوستان من درایو ویندوز 7 رو فرمت کنم میتونم xp رو نصب کنم

y91z
21-11-2009, 22:47
2تاشو پاک کن .بعد اگه میخوای 2تا ویندوزو داشته باشی، اول اکس پی بریز بعد توی یه درایو دیگه 7 بریز

Masоud
22-11-2009, 17:33
سلام
من دوتا مشكل دارم كه اميدوارم با كمك شما حل بشه:20:
=============================
من ويندوز ويستا و XP داشتم
وقتي درايو ويستا رو فرمت كردم باز هنگام بوت مينويسه كدوم ويندوز رو ميخواي
اينم نمايي از فايل BOOT.INI

حالا چه كار كنم اين دو گزينه نياد
==================================
با توجه به موقعيت فعلي (يعني هنوز اون دوتا گزينه هست)
من چطور ويندوز 7 رو نصب كنم كه XP از بين نره آخه من شنيدم XP و 7 نميتونن با هم نصب باشند
=================================
خيلي ممنون:11:

سلام

عزیز با استفاده از نرم افزار زیر به احتمال زیاد بشه درستش کرد :

آموزش :

سلام .. استاد ایا نرم افزار یا ترفندهایی است که در هنگام نصب ویندوز در قسمت داس یا ستاب در صحفه که فایل ها ویندوز را در یک نوار زرد زنگ نصب می کند در انجا ویندوز را دستکاری نیم یا یک فایل را حذف یا اضافه منیم در کل می گوییم در ان قسمت نصب دستکاری کنیم .ممنون می شوم استاد بیشتر توضیح دهید .........

قبلا هم این مورد رو به شما گفتم.

با نرم افزارهایی مثل nLite این کار امکان پذیره.

سیستمم ویندوز 7 هستش روش Xp نصب کردم ولی بعد اینکه ریستارت میشه تا به نصب اصلی ویندوز بره نه ویندوز 7 و نه نصب ویندوز xp بوت نمیشه
مشکل چیه ؟ من باید چیکار کنم ؟ لطفا سریع راهنمایی کنید ؟
دوستان من درایو ویندوز 7 رو فرمت کنم میتونم xp رو نصب کنم

عزیز کارت اشتباه بوده.

همونطوری که دوستمون هم گفتند باید به ترتیب زیر ویندوزها نصب بشن :

اول Xp ، بعد ویستا(اگه خواستی)، بعد ویندوز 7

Mohammad King
24-11-2009, 18:16
سلام گفتم یه آموزش بزارم"
متصل کردن 2 کامپیوتر با USB

آيا مي دانيد كه مي توان 2 كامپيوتر را با يك كابل USBــ USB ساده به يكديگر متصل كرد؟ اگر دو كامپيوتر در خانه يا محل كار خود داريد كه براي استفاده اشتراكي از فايلهاي موجود در هر كدام مي خواهيد آن دو را به يكديگر وصل كنيد. اين روش يكي از سريعترين روشهاي موجود است. براي اتصال دو كامپيوتر استفاده از يك هاب يا روتر هميشه كار معقولي نيست. بلكه استفاده از يك كابل USBــ USB بسيار كاربردي و عملي تر است. با اين روش حتي مي توانيد اتصال اينترنتي را بين دو كامپيوتر به اشتراك بگذاريد. در اين آموزش كوتاه براي شما نحوه اتصال دو كامپيوتر با يك كابل خاص USBــ USB ‎آموزش داده مي شود. 1ــ يك كابل USBــ USB بخريد. اولين مرحله براي اتصال دو كامپيوتر از طريق USB پيدا كردن كابل USBــ USB است در اين مرحله بايد بسيار دقت كنيد. شما به نوعي كابل احتياج داريد كه اصطلاحاً به آن Bridge يا كابل شبكه USB مي گويند. اين بدان معناست كه در اين كابل قابليت اتصال دو كامپيوتر وجود دارد. در اين كابلها يك مدار الكتريكي واسط وجود دارد و دو سر كابل داراي سوكت نوع A است. شما مي توانيد كابلي بخريد كه چيپ Bridge آن USB1.1 با سرعت 12 Mb بر ثانيه يا USB2.0 با سرعت 480 Mb بر ثانيه باشد البته توصيه ما USB2.0 است. چون سرعت آن به مراتب بيشتر است. به خاطر داشته باشيد شبكه هاي اترنت داراي استاندارد 100 Mb بر ثانيه هستند. 2ــ نصب بعد از اينكه كابل را بدست آورديد مي توانيد آن را متصل كنيد. اولين كاري كه بايد بكنيد نصب نرم افزار يا درايور كابل است. بيشتر كابل ها 2 مود را پشتيباني مي كنند: 1ــ link mode: در اين حالت مي توانيد به آزادي فايل ها را بين دو كامپيوتر كپي كنيد. 2ــ network mode: در اين حالت فقط كپي كردن فايل نيست كه مي توانيد انجام دهيد، بلكه مي توانيد فولدرها، پرينترها و ارتباط اينترنتي را هم به طور اشتراكي استفاده كنيد. 3ــ شروع به استفاده از اتصال خود كنيد. اگر از كابل خود در حالت لينك (link mode) استفاده كنيد. به سادگي به برنامه اي كه همراه نرم افزار كابل است دست پيدا مي كنيد و مي توانيد فايل هاي خود را انتقال دهيد. اگر از كابل خود در حالت شبكه (network mode) استفاده مي كنيد. بايد كارهاي زير را انجام دهيد. ــ وارد قسمت network connection شويد.آدپترهاي شبكه كه متصل هستند را مي بينيد. ــ اكنون بر روي آدپتري كه كامپيوتر شما را به اينترنت متصل مي كند راست كليك كنيد. گزينه properties را انتخاب كنيد. در برگه Advanced براي گزينه Allow other network users to connect through this computers Internet connection. يك علامت تيك قرار دهيد. ــ بعد از اينكه اين كارها را انجام داديد كامپيوتر خود را restart كنيد. اكنون كامپيوتر ديگر هم مي تواند به اينترنت متصل شود. شايد استفاده از هاب براي دو كامپيوتر كار مطمئن تري به نظر برسد ولي بايد پول بيشتري هم خرج كنيد به هر حال تصميم با شماست.

samhar22
25-11-2009, 03:24
دوستان من ویندوز ۷ رو ریختم تو درایو d ویندوزم هم ویستاست اگر بخوام ویندوز ۷ رو پاک کنم چکار باید بکنم لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

Masоud
26-11-2009, 22:00
دوستان من ویندوز ۷ رو ریختم تو درایو d ویندوزم هم ویستاست اگر بخوام ویندوز ۷ رو پاک کنم چکار باید بکنم لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر
سلام

منابع فارسی هیچکدوم جواب درست و حسابی ندادند.

ببین این میتونه کمکت کنه :

Amin.P30
02-12-2009, 19:53
دوستان کمک در مورد نصب ویندوز...
مرحله اول نصب ویندوز از طریق بوت بخوبی انجام میشه و سیستم ریبوت میشه...
بعد در مرحله بعد شمارنده از 39 دقیقه میشماره و همین که به دقیقه 34 و INSTALLING DEVICE میرسه همه چیز قفل میشه...
4 تا ویندوز هم که خش نداره هم ازمایش کردم ولی نشد...
دوستان لطفا کمک کنند....

Mohammad King
02-12-2009, 22:27
بعد در مرحله بعد شمارنده از 39 دقیقه میشماره و همین که به دقیقه 34 و INSTALLING DEVICE میرسه همه چیز قفل میشه...
دوستان لطفا کمک کنند....

سلام شما یکی از یوزر های شبکه هستید؟

Amin.P30
02-12-2009, 22:37
سلام شما یکی از یوزر های شبکه هستید؟

اره....یکی از سیستم های گیم نت امه...........

samhar22
05-12-2009, 02:59
‫لطفا اگه ممکنه به فارسی راهنمایی کنید

samhar22
05-12-2009, 03:05
‫من هنوز نتونستم مشکلم رو حل کنم وکماکان ویندوز۷ رو تو درایو d دارم کار من تو ریختن ویندوز اینجا جرمه وفقط می تونم روی راهنمایی شما حساب کنم.

Masоud
05-12-2009, 23:02
دوستان لطفا کمک کنند....

سلام

تاپیک زیر رو مشاهده و عمل کنید :

وقتی در اون مرحله گیر میکنه ، یعنی مشکلی در بخش سخت افزار وجود داره.

سیستم رو از شبکه جدا و دوباره امتحان کنید.

‫من هنوز نتونستم مشکلم رو حل کنم وکماکان ویندوز۷ رو تو درایو d دارم کار من تو ریختن ویندوز اینجا جرمه وفقط می تونم روی راهنمایی شما حساب کنم.

با توجه به دلیلی که ذکر کردم ، منبع فارسی برای اینکار وجود نداره .

با استفاده از لینک زیر میتونید مشکلتون رو حل کنید :

mojtaba_sa
10-12-2009, 09:53
سلام
من میخوام ویندوز 98 داشته باشم کنارش هم ایکس پی
اول باید 98 رو نصب کنم درسته ؟ بعدش باید چیکار کنم ؟ از بالا ایکس پی بذارم و نصب کنم ؟ گزینه ای چیزی داره ؟
و یه سوال دیگه 98 روی درایو c نصب می شه چقدر حجم میگیره ؟ اگه کمه که درایو c رو دو نیم کنم که به درایو بعدی نیاز نداشته باشه . ممکنه ؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

Mohammad King
10-12-2009, 10:33
سلام
من میخوام ویندوز 98 داشته باشم کنارش هم ایکس پی
اول باید 98 رو نصب کنم درسته ؟ بعدش باید چیکار کنم ؟ از بالا ایکس پی بذارم و نصب کنم ؟ گزینه ای چیزی داره ؟
و یه سوال دیگه 98 روی درایو c نصب می شه چقدر حجم میگیره ؟ اگه کمه که درایو c رو دو نیم کنم که به درایو بعدی نیاز نداشته باشه . ممکنه ؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

سلام

درسته اول 98 را در درایو c و بعد Xp را در هر درایوی که خواستی نصب کن.

فکر نکنم زیاد جا بگیره.

موفق باشید

mojtaba_sa
11-12-2009, 00:20
سلام
راهی داره که به صورت پرتابل یا مجازی از ویندوز98 استفاده کنم ؟ آخه یه نرم افزار دارم که فقط با 98 کار میکنه .
یه راهی بگین به جز نصب 98 و بعد ایکس پی !!
این نرم افزار میگن خوبه Sun xVM VirtualBox برای نصب سیستم عامل مجازی (آخرم ندونستم چطور مجازی میشه که نصب میشه )

Masоud
13-12-2009, 15:03
سلام
راهی داره که به صورت پرتابل یا مجازی از ویندوز98 استفاده کنم ؟ آخه یه نرم افزار دارم که فقط با 98 کار میکنه .
یه راهی بگین به جز نصب 98 و بعد ایکس پی !!
این نرم افزار میگن خوبه Sun xVM VirtualBox برای نصب سیستم عامل مجازی (آخرم ندونستم چطور مجازی میشه که نصب میشه )
سلام

ویندوز 98 رو نصب کن و از XP نسخه ی Live استفاده کن.

mojtaba_sa
16-12-2009, 23:26
ممنون ولی 98 رو سیتمم نصب نمیشه
شنیدم روی سیستم بالا نصب نمیشه!!!!!!!
سیستمم 2.4 هست ...!!!

mehdi_vsgh
17-12-2009, 10:45
دوستان یه کمکی میخوام ازتون
من الان ویندوز 7 دارم و نمیخوام پاکش کنم
ولی شدیدا برای مدتی میخوام یه ویندوز xp هم نصب داشته باشم
میدونم اگه بخوام دو ویندوزه کنم باید اول اکس پی رو نصب کنم
ولی نمیخوام الان دیگه ویندوز 7 رو پاک کنم فقط میخوام برای یه مدت محدودی ویندوز اکس پی رو هم کنار دستم داشته باشم..
چه راه حلی می فرماییین؟

Masоud
17-12-2009, 13:29
ممنون ولی 98 رو سیتمم نصب نمیشه
شنیدم روی سیستم بالا نصب نمیشه!!!!!!!
سیستمم 2.4 هست ...!!!

سلام

راه دیگه ای به نظر نمیرسه.

شاید بتونی نسخه ی سازگار نرم افزار رو برای XP پیدا کنی.

دوستان یه کمکی میخوام ازتون
من الان ویندوز 7 دارم و نمیخوام پاکش کنم
ولی شدیدا برای مدتی میخوام یه ویندوز xp هم نصب داشته باشم
میدونم اگه بخوام دو ویندوزه کنم باید اول اکس پی رو نصب کنم
ولی نمیخوام الان دیگه ویندوز 7 رو پاک کنم فقط میخوام برای یه مدت محدودی ویندوز اکس پی رو هم کنار دستم داشته باشم..
چه راه حلی می فرماییین؟

عزیز راه حلی وجود نداره.

البته اگه بخوای میتونی از نسخه ی USB Stick یا نسخه ی Live ویندوز XP استفاده کنی.

هر دو نسخه ی در انجمن زیر وجود دارند :

asanic
30-12-2009, 10:50
سلام. من الان روی سیستمم xp و سون 64 بیتی دارم. حالا میخوام سون 64 بیتی رو به 32 بیتی تغییر بدم. بهتره 64 بیتی رو آپگرید کنم یا clean install بهتره؟ یعنی میتونم از طریق بوت بجای 64 بیتی 32 بیتی رو جایگزین کنم و برای xp مشکلی پیش نیاد؟

Masоud
30-12-2009, 17:14
سلام. من الان روی سیستمم xp و سون 64 بیتی دارم. حالا میخوام سون 64 بیتی رو به 32 بیتی تغییر بدم. بهتره 64 بیتی رو آپگرید کنم یا clean install بهتره؟ یعنی میتونم از طریق بوت بجای 64 بیتی 32 بیتی رو جایگزین کنم و برای xp مشکلی پیش نیاد؟
سلام

Clean Install کنید .

مشکلی واسه XP پیش نمیاد .

eblis123
02-01-2010, 17:30
سلام آقا من روی لپ تاپ ویندوز ویسنا دارم خیلی سرعت سیستم رو میگیره.
می خوام xp نصب کنم با بوت میام توی صفحه آبی اما بعد از یک دقیقه و شناسایی پورتها بک ارور میده اخرین خطش نوشته : stop*** چعنی چی؟

Masоud
03-01-2010, 17:43
سلام آقا من روی لپ تاپ ویندوز ویسنا دارم خیلی سرعت سیستم رو میگیره.
می خوام xp نصب کنم با بوت میام توی صفحه آبی اما بعد از یک دقیقه و شناسایی پورتها بک ارور میده اخرین خطش نوشته : stop*** چعنی چی؟
سلام

اينجا مطرح كن :

bahram_feri
05-01-2010, 21:35
با درود فراوان به دوستان
من روی اکس پی ویندور 7 نصب کرده ام.می خواهم درباره اکس پی نصب کنم به علت خرابی .
پرسش من اینه که پس نصب دوباره اکس پی ویندوز 7 در بوت سیستم نیست.می خ واستم بدانم مسیر ذخیره فایل بوت 7 در کجاست؟ و آیا می شود از آن بک آپ گرفت.

kertob
06-01-2010, 11:05
سلام
من اشتباها دو تا ویندوز نصب کردم در دو درایو مجزا یکی شون رو با فرمت داخل ویندوز پاک کردم اما الان وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم ویندوزی که به صورت دستی پاک کردم هم میاره ومیگه میخوای وارد کدوم بشی وقتی هم که وارد ویندوزی که پاک کردم بشم خاموش میشه چه طوری میتونم بدون عوض کردن ویندوز ویندوز خرابه رو پاک کنم؟:40::10:

Masоud
06-01-2010, 11:40
با درود فراوان به دوستان
من روی اکس پی ویندور 7 نصب کرده ام.می خواهم درباره اکس پی نصب کنم به علت خرابی .
پرسش من اینه که پس نصب دوباره اکس پی ویندوز 7 در بوت سیستم نیست.می خ واستم بدانم مسیر ذخیره فایل بوت 7 در کجاست؟ و آیا می شود از آن بک آپ گرفت.

سلام

مسیرش مشخص نیست.

آموزش مختصر :

سلام
من اشتباها دو تا ویندوز نصب کردم در دو درایو مجزا یکی شون رو با فرمت داخل ویندوز پاک کردم اما الان وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم ویندوزی که به صورت دستی پاک کردم هم میاره ومیگه میخوای وارد کدوم بشی وقتی هم که وارد ویندوزی که پاک کردم بشم خاموش میشه چه طوری میتونم بدون عوض کردن ویندوز ویندوز خرابه رو پاک کنم؟:40::10:

برو تو Run و عبارت msconfig رو وارد کن و اینتر بزن.

در پنجره ی باز شده به تب BOOT.INI برو و روی دکمه ی Check All Boot Paths کلیک کن .

سپس پنجره رو OK کن.

ویندوز رو Restart کن.

H A M A S
09-01-2010, 21:45
سلام
من امروز ویندوز نصب کردم اما یخورده ای قاطی پاطی شد برای همین الان دوتا ویندوز نصبه
وین فعلی روی دی نصبه قبلی روی سی
چه طوری درایو سی رو فرمت کنم که ویندوز قبلی از بیخ و بن پاک بشه؟

Mohammad King
09-01-2010, 21:58
سلام
من امروز ویندوز نصب کردم اما یخورده ای قاطی پاطی شد برای همین الان دوتا ویندوز نصبه
وین فعلی روی دی نصبه قبلی روی سی
چه طوری درایو سی رو فرمت کنم که ویندوز قبلی از بیخ و بن پاک بشه؟

سلام

با پاک کردن ویندوز اصلی ویندوز دوم هم آسیب میبینه .

راهی نیست.

موفق باشید

hessam86
04-02-2010, 01:02
با سلام
من يه لپ تاپ سوني خريدم كه روش ويندوز ويستا نصب بود. بعد روش ويندوز 7 نصب كردم. از اون به بعد هر بار كه سيستمو روشن مي كردم ازم ميخواست كه انتخاب كنم كه با كدوم وينوز بالا بياد. چند روز پيش مجبور شدم سيستمو recovery كنم. فقط درايوي رو كه توش ويندوز ويستا نصب شده بدو recovery كردم. از اون موقع به بعد ديگه سيستم مستقيماً با ويندوز ويستا بالا مي ياد. لطفاً راهنمايي كنيد كه بايد چيكار كنم كه بتونم با ويندوز 7 بالا بيام.
فقط خواهشاً زود جواب بديد.
تشكر

Masоud
04-02-2010, 23:18
با سلام
من يه لپ تاپ سوني خريدم كه روش ويندوز ويستا نصب بود. بعد روش ويندوز 7 نصب كردم. از اون به بعد هر بار كه سيستمو روشن مي كردم ازم ميخواست كه انتخاب كنم كه با كدوم وينوز بالا بياد. چند روز پيش مجبور شدم سيستمو recovery كنم. فقط درايوي رو كه توش ويندوز ويستا نصب شده بدو recovery كردم. از اون موقع به بعد ديگه سيستم مستقيماً با ويندوز ويستا بالا مي ياد. لطفاً راهنمايي كنيد كه بايد چيكار كنم كه بتونم با ويندوز 7 بالا بيام.
فقط خواهشاً زود جواب بديد.
تشكر
سلام

با این نرم افزار مشکل حل میشه.

در بخش Add/Remove Enteries میتونی تنظیمش کنی.

vista7
07-02-2010, 18:02
هم چنین با مراجعه به مسیر زیر هم میشه مشکل رو حل کرد

از اونجا میشه مدت زمان مهلت برای بالا آمدن و یا انتخاب سیستم عامل پیش فرض رو تعیین کرد:20:

Masоud
07-02-2010, 19:17
سلام

درسته .

ولی یه مشکل داره.

با یک اشتباه کوچک ممکنه ویندوز بالا نیاد !

elfy
16-02-2010, 12:01
سلام دوستان من یه سوال داشتم خدمتتون من
من ابتدا ویندوز xp رو در درایو f سیستمم که primary هست نصب کردم بعدش ویندوز 7 نصب کردم که ویندوز 7 میاد اما ویندوز xp نمیاد برای این کار نرم افزار easybcd رو دانلود کردم و نصب کردم طبق دستور العمل عمل کردم و یه سیستم عامل xp اد کردم اما موقع اد کردم ارور میده که ارورش دقیق در زیر مینویسم در کل میگه ورژن جدید easybcd رو دانلود کنید که دانلود نمیشه و مشکل داره و یا دستی فایل boot.ini رو بسازید که من بلد نیستم بسازم خواهشا به من کمک کنید که ویندوز xp رو بوت کنم که باید پروژه تحویل بدم و به این سیستم عامل نیاز مبرم دارم با تشکر از همتون که همیشه به من کمک کردید اینم متن ارور

easybcd could not locate copy of ntldr on your hard drive.please download c copy of ntldr and ntdetect.com from
htpp://neosmart.net/wiki/pages/biewpageattachments.action?pageif=196612 and copy them to drive c:\ in order for your newly-created entery to work.

aqronis
17-02-2010, 00:04
سلام دوستان من یه سوال داشتم خدمتتون من
من ابتدا ویندوز xp رو در درایو f سیستمم که primary هست نصب کردم بعدش ویندوز 7 نصب کردم که ویندوز 7 میاد اما ویندوز xp نمیاد برای این کار نرم افزار easybcd رو دانلود کردم و نصب کردم طبق دستور العمل عمل کردم و یه سیستم عامل xp اد کردم اما موقع اد کردم ارور میده که ارورش دقیق در زیر مینویسم در کل میگه ورژن جدید easybcd رو دانلود کنید که دانلود نمیشه و مشکل داره و یا دستی فایل boot.ini رو بسازید که من بلد نیستم بسازم خواهشا به من کمک کنید که ویندوز xp رو بوت کنم که باید پروژه تحویل بدم و به این سیستم عامل نیاز مبرم دارم با تشکر از همتون که همیشه به من کمک کردید اینم متن ارور

easybcd could not locate copy of ntldr on your hard drive.please download c copy of ntldr and ntdetect.com from
htpp://neosmart.net/wiki/pages/biewpageattachments.action?pageif=196612 and copy them to drive c:\ in order for your newly-created entery to work.
اول اینکه چرا درایو f پرایمری هست؟ از کجا اینو میگی؟ تو ویندوز سون و ویستا درایو c تغییر ظاهری میکنه.
اگه از این بابت مطمئنی، سی دی ویندوز xp رو بزار، فایلهای ntldr و ntdetect قو از تو فولدر i380 کپی کن تو قسمت روت (اولین جای درایو) درایو f. بعد با همین برنامه بوت درست کن.
اگه نیاز به boot.ini داری یه نوت پد باز کن و کد زیر رو توش کپی کن و با اسم boot.ini تو درایو f ذخیره کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه جای *XP Partition* تو کد بالا فقط عدد پارتیشن رو بزن. برای c باید 1 بزنی و برای d باید 2 و ...
برای فهمیدن ترتیب درست پارتیشن تو هر ویندوزی روی my computer کلیک زاست کن و manage رو بزن و تو قسمت disk management ترتیب درست پارتیشن ها رو ببین.

elfy
17-02-2010, 20:00
اول اینکه چرا درایو f پرایمری هست؟ از کجا اینو میگی؟ تو ویندوز سون و ویستا درایو c تغییر ظاهری میکنه.
اگه از این بابت مطمئنی، سی دی ویندوز xp رو بزار، فایلهای ntldr و ntdetect قو از تو فولدر i380 کپی کن تو قسمت روت (اولین جای درایو) درایو f. بعد با همین برنامه بوت درست کن.
اگه نیاز به boot.ini داری یه نوت پد باز کن و کد زیر رو توش کپی کن و با اسم boot.ini تو درایو f ذخیره کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه جای *XP Partition* تو کد بالا فقط عدد پارتیشن رو بزن. برای c باید 1 بزنی و برای d باید 2 و ...
برای فهمیدن ترتیب درست پارتیشن تو هر ویندوزی روی my computer کلیک زاست کن و manage رو بزن و تو قسمت disk management ترتیب درست پارتیشن ها رو ببین.
دوست عزیز با تشکر اط شما بنده تمام این کار ها رو کردم باز ویندوز بوت نشد و هنگام بوت شدن مینویسه please insert cd windowns and repair و هر موقع هم cd ویندوز میزارم چیزی به اسم repair نداره که من repair کنم

elfy
18-02-2010, 11:09
کسی جواب نمیده ؟

Masоud
18-02-2010, 12:52
کسی جواب نمیده ؟
سلام

این PDF رو ببین :

عطارد
24-02-2010, 15:45
سلام. من در کنار XP ویندوز 7 نصب کردم. ( XP در درایو C و ویندوز 7 در درایو D ) . بعد پشیمون شدم. برای حذف ویندوز 7 با پارتیشن مجیک نورتون درایو D رو فرمت کردم. الان وقتی کامپیوتر روشن می شه باز توی صفحه بوت اسم ویندوز 7 هم هست در صورتی که خودش روی سیستم وجود نداره. چطور می تونم این مشکل رو برطرف کنم ؟ یعنی سیستم مستقیم روی XP باز بشه و گزینه ویندوز 7 در صفح بوت نباشه ؟

Masоud
24-02-2010, 19:39
سلام. من در کنار XP ویندوز 7 نصب کردم. ( XP در درایو C و ویندوز 7 در درایو D ) . بعد پشیمون شدم. برای حذف ویندوز 7 با پارتیشن مجیک نورتون درایو D رو فرمت کردم. الان وقتی کامپیوتر روشن می شه باز توی صفحه بوت اسم ویندوز 7 هم هست در صورتی که خودش روی سیستم وجود نداره. چطور می تونم این مشکل رو برطرف کنم ؟ یعنی سیستم مستقیم روی XP باز بشه و گزینه ویندوز 7 در صفح بوت نباشه ؟
سلام

سرچ سرچ سرچ .

با این نرم افزار مشکل حل میشه.

عطارد
25-02-2010, 00:47
بی نهایت ممنون . مشکل کاملا و به سرعت حل شد. از این که سرچ نکرده بودم عذر می خوام ولی واقعا نمی دونستم تحت چه عنوانی سرچ کنم.
باز هم ممنون.

sokotm
12-03-2010, 17:25
سلام به دوستان عزیز

یه نفر که سیستمشون پسورد داره و با 3 تا اسم کاربری وارد میشن.
من میخوام پسورد و اسم کاربری هر سه تاشون و باز کنم و بفهمم .چیکار باید بکنم.؟
و کسی هم نفهمه؟

ممنون میشم...کمکم کنید.

Masоud
13-03-2010, 16:49
سلام به دوستان عزیز

یه نفر که سیستمشون پسورد داره و با 3 تا اسم کاربری وارد میشن.
من میخوام پسورد و اسم کاربری هر سه تاشون و باز کنم و بفهمم .چیکار باید بکنم.؟
و کسی هم نفهمه؟

ممنون میشم...کمکم کنید.

سلام

اموزش ها ، ترفند ها و برنامه های گذشتن از سد پسورد ويندوز Xp

keyvan1985
28-03-2010, 10:55
سلام بچه ها من چه جوری میتونم بازیهایی که مثلا تو ویندوز 7 مشکل دارن با استفاده از این برنامه های مجازی سازی مثلا تو xp اجرا کنم آخه برنامه vmware که میخواستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم ارور میداد کارتم 250 GTS هست برنامه ای هست که بشه از کل قدرت کارت گرافیک تو سیستم عامل مجازی استفاده کرد ؟ ممنون:11:

Masоud
02-04-2010, 21:38
سلام بچه ها من چه جوری میتونم بازیهایی که مثلا تو ویندوز 7 مشکل دارن با استفاده از این برنامه های مجازی سازی مثلا تو xp اجرا کنم آخه برنامه vmware که میخواستم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم ارور میداد کارتم 250 GTS هست برنامه ای هست که بشه از کل قدرت کارت گرافیک تو سیستم عامل مجازی استفاده کرد ؟ ممنون:11:
سلام

درخواست نرم افزار

mahsa_okay
13-04-2010, 21:28
سلام...من در حال حاضر 3 تا ویندوز xp دارم روی کامپیوترم که 2 تاش تو درایو c هست و یکی دیگه توی D میخواستم ببینم چه جوری میتونم 2 تایی که توی 1 درایو هستن رو پاک کنم؟

shah1360
24-04-2010, 19:57
سلام
من لب تاب وایوCW1NFX/B دارم .
من رو لب تابم دو تا ویندوز xp و win7 نصب بود. 5تا هم پارتیشن دارم(درایو)
از ریجستری ویندوز 7 ام بک آپ گرفته بودم. ریختم تو درایو G اما یادم رفت کدوم فایل بود.:34:
وقتی تومحیط XP بودم به این فایل مجهول(بک آپ ریجستری ویندوز7) برخوردم.
در یک اقدام جانانه :26:رواون دوبار کلیک کردم واجرا شد اول اتفاقی نیفتاد ولی یهو سرعت کامپیوترم
کم شد شروع کرد به ERORهای مختلف من هم لب تابو خاموش کردم(واقعا خسته نباشم):44:
حالا اون اتفاقی که نباید میفتاد افتاد.
جون وقتی روشن می کنم و صفحه انتخاب ویندوز که میاد.XPرو که انتخاب می کنم یه صفه سیاه
میاد این پیغام رو میده.:33:
WINDOWS COULD NOT START
BECAUSE THE FOLLWING FILEIS MISSING OR CORRNPT.
SYSTEM32/DRIVERS/ DRR.SYS
YOU CAN ATTEMPT TO REPAIR THIS FAIL BY STARTING WINDOWS SETUP USING THE ORGINAL WINDOWS SET UP CD-RAM
SELECT R AT THE FIRST SCREEN TO START REPAIR.
خوشبختانه ویندوز 7 مشکلی نداره .
از WINXP بک آب نگرفتم.
سی دی ویندوز XP که باهاش این ویندوز نصب شده ندارم امایه سی دی ویندوز بوت XP دیگه دارم .
اما جواب نمیده.
ویندوز پایه لب تابم WIN7 هست. با اون از کل هاردم یه بک آب کرفتم(حتی از درایوXP) ریختم تو درایوG . این بک آب تاثیری تو درست شدن XP نداره؟
اصلا ازویندوز7 میشه XP رو درست کرد.؟
حتما باید ویندوز XP رو مجددا نصب کنم راه دیگه ای نداره ؟
ببخشید که سرتون رو درد آوردم ولی خواستم کامل توضیح داده باشم که اصل ماجرا دسگیرتون بشه .
لطفا کمک کنید.

shah1360
24-04-2010, 20:00
سلام
از ریجستری ویندوز 7 ام بک آپ گرفته بودم. ریختم تو درایو G اما یادم رفت کدوم فایل بود.:34:
در یک اقدام جانانه :26:رواون دوبار کلیک کردم واجرا شد اول اتفاقی نیفتاد ولی یهو سرعت کامپیوترم
جون وقتی روشن می کنم و صفحه انتخاب ویندوز که میاد.XPرو که انتخاب می کنم یه صفه سیاه
WINDOWS COULD NOT START
YOU CAN ATTEMPT TO REPAIR THIS FAIL BY STARTING WINDOWS SETUP USING THE ORGINAL WINDOWS SET UP CD-RAM
از WINXP بک آب نگرفتم.
سی دی ویندوز XP که باهاش این ویندوز نصب شده ندارم امایه سی دی ویندوز بوت XP دیگه دارم .
اما جواب نمیده.
ویندوز پایه لب تابم WIN7 هست. با اون از کل هاردم یه بک آب کرفتم(حتی از درایوXP) ریختم تو درایوG . این بک آب تاثیری تو درست شدن XP نداره؟
ببخشید که سرتون رو درد آوردم ولی خواستم کامل توضیح داده باشم که اصل ماجرا دسگیرتون بشه .
لطفا کمک کنید.

Dew Drop
28-04-2010, 00:49
سلام
WINDOWS COULD NOT START
از WINXP بک آب نگرفتم.
اما جواب نمیده.
لطفا کمک کنید.

سلام
شما با ريكاوري كنسول مي تونيد فايلهاي اسيب ديده رو كه تو ارورتون به شما داده رو دوباره نصب كنيد.

kane32
29-04-2010, 15:33
با سلام دوستان خواهش میکنم کمکم کنید ویندوزه سون و ویستام پرید من یک ویندوزه ایکس پی از طریقه بوت در یکی از درایوهایه خالیم نصب کردم حالا تو منوی بوت بعد از ریستارت فقط 3 ویندوزه ایکس پیم نمایش داده میشه گزینه های ویندوزه سون و ویستام پریده در صورتی که بنده ویندوزه جدیده ایکس پیو تو یه درایو جدید نصب کردم خواهش میکنم کمکم کنید ویندوزه ویستا و سونمو برگردونم.

وقتی میرم تو منوی start up and recovery فقط 3 خط مربوط به ویندوزهای ایکس پیم هست و دو خط نوشته برای ویندوزه سون و ویستام نیست کمکم کنید برشون گردونم.
اینم سه خط مربوط به ویندوزام در استارت اپ اند ریکاوری

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

joe_satriani
29-04-2010, 16:26
با سلام دوستان خواهش میکنم کمکم کنید ویندوزه سون و ویستام پرید من یک ویندوزه ایکس پی از طریقه بوت در یکی از درایوهایه خالیم نصب کردم حالا تو منوی بوت بعد از ریستارت فقط 3 ویندوزه ایکس پیم نمایش داده میشه گزینه های ویندوزه سون و ویستام پریده در صورتی که بنده ویندوزه جدیده ایکس پیو تو یه درایو جدید نصب کردم خواهش میکنم کمکم کنید ویندوزه ویستا و سونمو برگردونم.

وقتی میرم تو منوی start up and recovery فقط 3 خط مربوط به ویندوزهای ایکس پیم هست و دو خط نوشته برای ویندوزه سون و ویستام نیست کمکم کنید برشون گردونم.
اینم سه خط مربوط به ویندوزام در استارت اپ اند ریکاوری

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

اگه ويندوزاتون واقعا نپريده باشه، با اين نرم افزار ميتونيد تنظيم كنيدشون

kane32
29-04-2010, 17:44
اگه ويندوزاتون واقعا نپريده باشه، با اين نرم افزار ميتونيد تنظيم كنيدشون

دوست عزیز خاهشا کمک
ویندوزام همه هستند منتها چطوری میتونم برم تو سون وقتی بوتو تو ویندوزه سون تنظیم میکنم باز سه تا ویندوزه ایکس پیهام میاد بالا ولی تو برنامه تمام ویندوزام سره جاشونن فقط تو بوت منو نمیان خواهشا یه اموزش بده.
من الان تو ایکس پی هستم .

joe_satriani
29-04-2010, 17:50
دوست عزیز خاهشا کمک
ویندوزام همه هستند منتها چطوری میتونم برم تو سون وقتی بوتو تو ویندوزه سون تنظیم میکنم باز سه تا ویندوزه ایکس پیهام میاد بالا ولی تو برنامه تمام ویندوزام سره جاشونن فقط تو بوت منو نمیان خواهشا یه اموزش بده.
من الان تو ایکس پی هستم .

خوب روي اون ايكس پي ديگه برو ، شايد اسمش توي بوت منوت همه يكي هستن؟ امتحان كردي كه روي اون يكي ديگه بري؟؟

kane32
29-04-2010, 18:10
خوب روي اون ايكس پي ديگه برو ، شايد اسمش توي بوت منوت همه يكي هستن؟ امتحان كردي كه روي اون يكي ديگه بري؟؟
رفتم متاسفانه همون ایکس پی بود ولی این نرم افزار سیستم عاملهای گ شدمو با مشخصات پیدا کرده فقط سونو میزارم اول بیاد اول بوت منو نمیاد دوست عزیزم لطفا کمکم کن.

arvinivra
29-04-2010, 18:23
سلام به همه ، من میخوام دوتا ویندوز نصب کنم (هر دو xp) . راهی نیست که بعد از نصب هر دو برای جابه جایی بین دو ویندوز از خاموش کردن استفاده نکنم ؟

joe_satriani
29-04-2010, 18:32
سلام به همه ، من میخوام دوتا ویندوز نصب کنم (هر دو xp) . راهی نیست که بعد از نصب هر دو برای جابه جایی بین دو ویندوز از خاموش کردن استفاده نکنم ؟

تا جايي كه من ميدونم خير! همچين امكاني نيست

kane32
29-04-2010, 20:00

سلام دوسته عزیزم این نرم افزار ویندوزامو پیدا کرد منتها تو تنظیمات بوت منو لود نمیشوند اینم مشخصات

There is currently 4 OS(s) installed on your system.
The current boot timeout is: 30
Default OS: Windows 7
Entry 1
----------------------------------------------------------------------------
Name: Earlier Version of Windows
BCD ID: {ntldr}
Boot Drive: C:
System Bootloader: \ntldr
Entry 2
Name: Windows 7
BCD ID: {default}
Boot Drive: J:
Windows Drive: J:
System Bootloader: \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory: \Windows
Entry 3
Name: Microsoft Windows Vista
BCD ID: {93ef1502-ce7f-11de-a9b2-f0ae4e42ea7f}
Boot Drive: E:
Windows Drive: E:
Entry 4

شایدم من اشتباه برم مراحلو اگه میشه یه امو زشه کوولو از کار با این نرم افزار بزار داداشی 2 کیلو کم کردم ار صبح تالا از بس ور رفتم با سیستم.

Dew Drop
30-04-2010, 01:07
سلام دوسته عزیزم این نرم افزار ویندوزامو پیدا کرد منتها تو تنظیمات بوت منو لود نمیشوند اینم مشخصات

There is currently 4 OS(s) installed on your system.
The current boot timeout is: 30
Default OS: Windows 7
Entry 1
Name: Earlier Version of Windows
BCD ID: {ntldr}
Boot Drive: C:
System Bootloader: \ntldr
Entry 2
Name: Windows 7
BCD ID: {default}
Boot Drive: J:
Windows Drive: J:
Entry 3
Name: Microsoft Windows Vista
BCD ID: {93ef1502-ce7f-11de-a9b2-f0ae4e42ea7f}
Boot Drive: E:
Windows Drive: E:
Entry 4

شایدم من اشتباه برم مراحلو اگه میشه یه امو زشه کوولو از کار با این نرم افزار بزار داداشی 2 کیلو کم کردم ار صبح تالا از بس ور رفتم با سیستم.

سلام
تو اين نرم افزار برين يه قسمت change setting اونجا يه قسمتي هست Entry-Base Settings چك كنيد ببينيد نام هر ويندوزي كه مياره با اسم درايو مطابقت داره اگر كه نه اسم ويندوز رو تغيير بديد وsave كنيد.

kertob
03-05-2010, 09:26
سلام بچه ها من لينوكس نگارش سوسه رو با ايكس پي داشتم با كلللللللي چيز توش بعدش مجبور شدم ايكس پي رو عوض كنم حالا چي كار كنم لطفا كمكم كنيد

joe_satriani
03-05-2010, 16:32
سلام بچه ها من لينوكس نگارش سوسه رو با ايكس پي داشتم با كلللللللي چيز توش بعدش مجبور شدم ايكس پي رو عوض كنم حالا چي كار كنم لطفا كمكم كنيد

سلام دوست عزيز
سوالتون نا مفهوم بود دوست عزيزم

Ali.Mirzaie
04-05-2010, 12:03
سلام به اساتید.

من دو تا ویندوز روی سیستمم نسب هست و هر دو از نسخه 64 بیت.
هردو هم آخرین آپدیت ها روشون انجام شده.
حالا یه مشکل دارم.

هر دو ویندوزم هم زمان اکتیو نمیمونن , یعنی اگه ویستا رو اکتیو کنم سون not active میشه و بالعکس

نرم افزاری یا راهی هست که بشه این مشکل رو بر طرف کرد؟!

kertob
06-05-2010, 07:50
سلام دوست عزيز
سوالتون نا مفهوم بود دوست عزيزم

يعني چي برادر من من اميدوار بودم امروز وشكلم حل شه
اما سوالم من هم ايكس پي داشتم هم لينوكس نگارش سوسه بعد از يه مدت ايكس پي گفت غير قانوني هستش منم ويندوز عوض كردم حالا مجبورم لينوكس رو دوباره نصب بكنم ؟ لطفا يه راهي جلوپام بزاريد :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41:
:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::41: :41::41::41::41::41:

Dew Drop
06-05-2010, 09:04
[QUOTE=kertob;4918377]يعني چي برادر من من اميدوار بودم امروز وشكلم حل شه
اما سوالم من هم ايكس پي داشتم هم لينوكس نگارش سوسه بعد از يه مدت ايكس پي گفت غير قانوني هستش منم ويندوز عوض كردم حالا مجبورم لينوكس رو دوباره نصب بكنم ؟ لطفا يه راهي جلوپام بزاريد :41:

سلام
اولا كه دوست عزيز شما مي تونستيد با نرم افزارهايي ويندوزتون رو قانوني كنيد وديگه لازم نبود اون رو عوض كنيد.منظور شما اينه كه گزينه لينوكس تو انتخاب ويندوز نمياد.اگه اينطوره نرم افزار زير رو نصب كنيدبعد مي تونيد از تنظيماتش مشكل تون رو حل كنيد.

omidbooter
08-05-2010, 00:07
سلام

من وقتی دو ویندوز اکس پی و سون رو نصب میکنم یکیش اصلا کار نمیکنه و انگار اصلا نصب نیست و پاک شده در حالی که پوشه هاش موجوده

من اکس پی داشتم بعد سون نصب کردم بعد که رفتم تو سون دیگه اکس پس بالا نمویمد و بلعکس

چیکار کنم؟

Dew Drop
08-05-2010, 11:01
سلام

من وقتی دو ویندوز اکس پی و سون رو نصب میکنم یکیش اصلا کار نمیکنه و انگار اصلا نصب نیست و پاک شده در حالی که پوشه هاش موجوده

من اکس پی داشتم بعد سون نصب کردم بعد که رفتم تو سون دیگه اکس پس بالا نمویمد و بلعکس

چیکار کنم؟

سلام
ميشه بيشتر توضيح بدين يعني چي؟(بعد که رفتم تو سون دیگه اکس پس بالا نمویمد و بلعکس)يعني تو منوي بوت گزينه هاش رو نداريد يا وقتي ميرين تو 7 برنامه هاي xp رو نمي تونين اجرا كنين؟

kertob
08-05-2010, 12:47
[QUOTE=kertob;4918377]يعني چي برادر من من اميدوار بودم امروز وشكلم حل شه
اما سوالم من هم ايكس پي داشتم هم لينوكس نگارش سوسه بعد از يه مدت ايكس پي گفت غير قانوني هستش منم ويندوز عوض كردم حالا مجبورم لينوكس رو دوباره نصب بكنم ؟ لطفا يه راهي جلوپام بزاريد :41:

سلام
اولا كه دوست عزيز شما مي تونستيد با نرم افزارهايي ويندوزتون رو قانوني كنيد وديگه لازم نبود اون رو عوض كنيد.منظور شما اينه كه گزينه لينوكس تو انتخاب ويندوز نمياد.اگه اينطوره نرم افزار زير رو نصب كنيدبعد مي تونيد از تنظيماتش مشكل تون رو حل كنيد.

نصب كردم اميدوارم بتوني آموزشش رو هم برام بزاري
واقعا ممنون:10::10::10::10::10::10::10::10::11::11: :11::11::11::11::11::11::11::11::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40:

omidbooter
09-05-2010, 05:16
سلام
ميشه بيشتر توضيح بدين يعني چي؟(بعد که رفتم تو سون دیگه اکس پس بالا نمویمد و بلعکس)يعني تو منوي بوت گزينه هاش رو نداريد يا وقتي ميرين تو 7 برنامه هاي xp رو نمي تونين اجرا كنين؟

سلام
اولا ممنون جواب دادید
دوما شرمنده مبهم توضیح دادم

من سون نصب داشتم بعدش اکس پی نصب کردم رفتم تو اکس پی کار کردم بعد رستارت کردم که برم تو سون اما گزینه سون نیست و مستقیم میره تو اکس پی

اما تو درایو سون پوشه های ویندوز هست فقط گزینش نیست تو منو اول که سیستم رو روشن میکنم