PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات مربوط به نصب چندین سیستم عامل در کنار یکدیگر

صفحه ها : 1 [2] 3

joe_satriani
09-05-2010, 10:20
سلام
اولا ممنون جواب دادید
دوما شرمنده مبهم توضیح دادم

من سون نصب داشتم بعدش اکس پی نصب کردم رفتم تو اکس پی کار کردم بعد رستارت کردم که برم تو سون اما گزینه سون نیست و مستقیم میره تو اکس پی

اما تو درایو سون پوشه های ویندوز هست فقط گزینش نیست تو منو اول که سیستم رو روشن میکنم

شما میباست از این نرم افزار استفاده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در بخش Add/Remove Enteries میتونی تنظیمش کنی.

DevilStorm
09-05-2010, 10:28
سلام از vista boot pro هم میتونی استفاده کنی

omidbooter
09-05-2010, 23:10
ممنون اما توضیح ندادید که چحوریه کارش؟

Dew Drop
09-05-2010, 23:46
ممنون اما توضیح ندادید که چحوریه کارش؟

سلام
چرا دوستمون گفتند که ازremove /add entries میتونید تنظیمش کنید.ببینید تو این قسمت میرید بخش پایینش یعنی add entry و اونجا نوع ویندوزو اسم ویندوز و درایوش رو مینویسید و add entry رو می زنید.

در ضمن باید از اقای مسعود عزیز تشکر کنیم که زحمت آپلود این نرم افزار مفید رو کشیدن و مشکل خیلی ها رو با استفاده از این نرم افزار حل کردند.

mehdisp
11-05-2010, 18:34
من میخواستم لینوکس و ویندوز باهم نصب کنم چیکار کنم؟
میشه کسی لطف کنه کامل توضیح بده
سپاس

Masоud
13-05-2010, 16:44
من میخواستم لینوکس و ویندوز باهم نصب کنم چیکار کنم؟
میشه کسی لطف کنه کامل توضیح بده
سپاس
سلام

این تاپیک رو نگاه کن :

نصب همزمان چند ویندوز و لینوکس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

ushuaia
13-05-2010, 20:16
سلام ..استاد..اموزش کامل نصب ویندوز سرور یا همان شبکه ای را می خواستم ویندوز سرور ویندوزی استکه برای شرکتها و بانک ها و کافی نت استفاده می شود اگر درست گفته باشم ... ممنون می شوم به صورت pdf باشد ....2- ایا استاد در یک درایو مثلا c میشود 2 تا ویندوز ایکس نصب کرد یا 2 تا ویندوز 98 و ایکس پی در یک درایو نصب کرد ...ممنون

omidbooter
13-05-2010, 23:17
در مورد نصب 2 ویندوز در یک درایو بگم که نمیشه.

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

من امروز اومدم یه ویندوز xp sp2 x 64 که 64 بیتی هست رو نصب کنم که نصب کردم و همه چیز خوب بود تا این که درایور

گرافیک که مخصوص 64 بیتی بود رو نصب کردم بعد از این که رستارت شد دیگه بالا نیومد و ازوز صفحه ابی میده خیلی هم سریع

رد میشه که نمیشه خوند و هی رستارت میشه

در ضمن من یه اکس پی 32 بیتی هم نصب داشتم.

مشکل چیه؟

mostafa5913
14-05-2010, 10:03
دوستان سلام
من هم وایوCW1NFX/B دارم xp نصب كردم ديگه 7 بالا نمي ياد و فقط xp بالامياد
100 آموزش هم خوندم ولي چيز روان و خوبي نديدم!!!
خواهشا يكي كمك كنه

ali6803
14-05-2010, 15:45
شما میباست از این نرم افزار استفاده کنید.

سلام با تشکر از شما ....اما اصلا این گزینه ویندوز 7 نداره که......چون زمان ساخته شدن این نرم افزار اصلا ویندوز 7 وجود نداشته ......از سال ساخت نرم افرار فهمیدم...ماله ساله 2007 هست....ابدیت هم نمیشه......

من که ویندوز 7 رو نتونستم باهاش بیارم بالا

omidbooter
15-05-2010, 10:04
در مورد نصب 2 ویندوز در یک درایو بگم که نمیشه.

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:13 AM ----------

من امروز اومدم یه ویندوز xp sp2 x 64 که 64 بیتی هست رو نصب کنم که نصب کردم و همه چیز خوب بود تا این که درایور

گرافیک که مخصوص 64 بیتی بود رو نصب کردم بعد از این که رستارت شد دیگه بالا نیومد و ازوز صفحه ابی میده خیلی هم سریع

رد میشه که نمیشه خوند و هی رستارت میشه

در ضمن من یه اکس پی 32 بیتی هم نصب داشتم.

مشکل چیه؟

کسی چیزی نمیدونه

maj87
15-05-2010, 17:32
سلام

من 2 تا هارد دارم که تو هر کدوم ویندوز اکس پی نصبه. فایل Boot.ini چطور باید تغییر بدم که هر دو ویندوز در بوت سیستم باشد و از هر دو استفاده کنم

joe_satriani
15-05-2010, 18:37
سلام

من 2 تا هارد دارم که تو هر کدوم ویندوز اکس پی نصبه. فایل Boot.ini چطور باید تغییر بدم که هر دو ویندوز در بوت سیستم باشد و از هر دو استفاده کنم

فكر ميكنم اين نرم افزار حلال مشكلت باشه
بازم تشكر از مسعود خان كه اين نرم افزار رو در اختيار ما و دوستان گذاشتن :11:

موفق باشيد.

maj87
15-05-2010, 19:28
فكر ميكنم اين نرم افزار حلال مشكلت باشه
بازم تشكر از مسعود خان كه اين نرم افزار رو در اختيار ما و دوستان گذاشتن :11:

موفق باشيد.

ظاهرا این نرم افزار برای ویندوز ویستا هستش. ویندوز اکس پی پیدا نمیکنه

Peji2010
19-05-2010, 10:00
سلام.
آقا من یه زمانی دوتا هارد داشتم که رو هرکدوم یه ویندوز بود.وقتی سیستم بالامیومد دوتاگزینه نشون میداد که یکی از ویندوزها رو انتخاب کنم با یه ثانیه شمار.الان که یکی از هاردا رو درآوردم و کامپیوتر فقط یک هارد داره بازم اون دوتاگزینه میاد بایه ثانیه شمار!
وقتی ویندوز بالایی رو انتخاب میکنم میره تو ویندوز و وقتی هم پایینی رو انتخاب یه پیام نشون میده بعد سیستم ریست میشه.
نمیشه کاری کرد که این گزینه ها رو دیگه نشون نده؟؟؟

joe_satriani
19-05-2010, 10:59
سلام.
آقا من یه زمانی دوتا هارد داشتم که رو هرکدوم یه ویندوز بود.وقتی سیستم بالامیومد دوتاگزینه نشون میداد که یکی از ویندوزها رو انتخاب کنم با یه ثانیه شمار.الان که یکی از هاردا رو درآوردم و کامپیوتر فقط یک هارد داره بازم اون دوتاگزینه میاد بایه ثانیه شمار!
وقتی ویندوز بالایی رو انتخاب میکنم میره تو ویندوز و وقتی هم پایینی رو انتخاب یه پیام نشون میده بعد سیستم ریست میشه.
نمیشه کاری کرد که این گزینه ها رو دیگه نشون نده؟؟؟

نرم افزاری که سه پست قبل هست، کمکتون میکنه :31:

Peji2010
19-05-2010, 12:56
اون برای vista هستش.برای ویندوز xp نرم افزاری سراغ دارید؟

joe_satriani
19-05-2010, 13:41
اون برای vista هستش.برای ویندوز xp نرم افزاری سراغ دارید؟

روی XP هم جواب میده که :27:

na_6006
19-05-2010, 15:10
سلام
من laptop خریدم و هیچ چیزی روی آن نصب نیست به جز dos برای ریختن ویندوز اول باید پارتیشن بندی کنم و بعد ویندوز نصب کنم؟
اگر میشه پارتشن بندی رو برام توضیح بدبد و اینکه از طریق داس چطور میتونم ویندوز نصب کنم.

S@nti@go_s&k
19-05-2010, 23:02
سلام

من 3 تا ویندوز نصبیده بودم

2 تا ایکس پی یه سون امروز اومدم یکی از ایکس پیارو پاکیدم یه دونه sp3 نصب کردم حالا وقتی پیسی میاد بالا

میخام انتخاب کنم تو یکی از ویندوزا بره فقط دو تا از ویندوزام هستش یعنی ایکس پی جدیده و قدیمیه

ویندوز 7 نیستش که انتخاب کنم برم توش:دی

چکارش کنم؟

Ghaioom
20-05-2010, 07:03
سلام

من 3 تا ویندوز نصبیده بودم

2 تا ایکس پی یه سون امروز اومدم یکی از ایکس پیارو پاکیدم یه دونه sp3 نصب کردم حالا وقتی پیسی میاد بالا

میخام انتخاب کنم تو یکی از ویندوزا بره فقط دو تا از ویندوزام هستش یعنی ایکس پی جدیده و قدیمیه

ویندوز 7 نیستش که انتخاب کنم برم توش:دی

چکارش کنم؟
سلام
سوال یک نفر از ضمیمه کلیک.

من روي سيستمم ويندوز7 داشتم و سپس روي آن ويندوز اکس‌پي نصب کردم. حالا وقتي سيستم بالا مي‌آيد به‌طور خودکار وارد محيط اکس‌پي مي‌شود و به من اجازه انتخاب يکي از ويندوزها را نمي‌دهد. اين مشکل چطور رفع مي‌شود؟

شما ابتدا بايد ويندوز XP را نصب كنيد و سپس ويندوز7 را در درايو ديگري نصب كنيد. چنانچه پس از نصب ويندوز7، ويندوز اكس‌پي را نصب كنيد، اين ويندوز فايل‌هاي بوت ويندوز7 را از بين مي‌برد.
حال چنانچه در چنين وضعيتي قرار گرفتيد، سيستم خود را با ديسك بوت ويندوز7 راه‌اندازي كنيد.
در صفحه Install كليد Repair را بيابيد، پس از Repair ويندوز7، سيستم دوباره راه‌اندازي خواهد شد و فايل‌هاي بوت ويندوز7 نيز كپي خواهند شد. بنابراين اين‌بار به هنگام بالا آمدن سيستم، حق انتخاب يكي از 2 ويندوز را خواهيد داشت.

ali6803
21-05-2010, 17:42
سلام
سوال یک نفر از ضمیمه کلیک.

من روي سيستمم ويندوز7 داشتم و سپس روي آن ويندوز اکس‌پي نصب کردم. حالا وقتي سيستم بالا مي‌آيد به‌طور خودکار وارد محيط اکس‌پي مي‌شود و به من اجازه انتخاب يکي از ويندوزها را نمي‌دهد. اين مشکل چطور رفع مي‌شود؟

شما ابتدا بايد ويندوز XP را نصب كنيد و سپس ويندوز7 را در درايو ديگري نصب كنيد. چنانچه پس از نصب ويندوز7، ويندوز اكس‌پي را نصب كنيد، اين ويندوز فايل‌هاي بوت ويندوز7 را از بين مي‌برد.
حال چنانچه در چنين وضعيتي قرار گرفتيد، سيستم خود را با ديسك بوت ويندوز7 راه‌اندازي كنيد.
در صفحه Install كليد Repair را بيابيد، پس از Repair ويندوز7، سيستم دوباره راه‌اندازي خواهد شد و فايل‌هاي بوت ويندوز7 نيز كپي خواهند شد. بنابراين اين‌بار به هنگام بالا آمدن سيستم، حق انتخاب يكي از 2 ويندوز را خواهيد داشت.

اقا برای من مشکل ایجاد شده.......من 7 داشتم بعد xp نصب کردم دیگه7 بالا نیومد..چند روزی با همون xp کار کردم خسته شدم دوباره تو یه درایو دیگه 7 رو دوباره نصب کردم که هر دو تا ویندوز را با هم داشته باشم. طبق گفته دوستان که اول xpبشه بعد سون مشکل نیست.....اما برای من بعد از 7 الان xp بالا نمیاد ...خستم کرد به خدا اینقدر ویندوز عوض کردم ...چی کار کنم....!!!

joe_satriani
21-05-2010, 18:14
اقا برای من مشکل ایجاد شده.......من 7 داشتم بعد xp نصب کردم دیگه7 بالا نیومد..چند روزی با همون xp کار کردم خسته شدم دوباره تو یه درایو دیگه 7 رو دوباره نصب کردم که هر دو تا ویندوز را با هم داشته باشم. طبق گفته دوستان که اول xpبشه بعد سون مشکل نیست.....اما برای من بعد از 7 الان xp بالا نمیاد ...خستم کرد به خدا اینقدر ویندوز عوض کردم ...چی کار کنم....!!!

ali6803
21-05-2010, 22:29

سلام....نشد که نشد......نمیدونم چرا ایکس پی دیگه نمیاد بالا..............!!!!!!!!!!!!!

Dew Drop
21-05-2010, 23:00
سلام....نشد که نشد......نمیدونم چرا ایکس پی دیگه نمیاد بالا..............!!!!!!!!!!!!!

سلام
نباید براتون این مشکل پیش می اومد چون همه با این روش ویندوزها رو نصب می کنند.شما تو این نرم افزار وقتی تو قسمت add/remove entries قسمت پایینش یعنی add an entry ویندوز xp ودرایوش رو انتخاب میکنید و add entry رو میزنید اون بالا باید دو تا گزینه داشته باشید و سیو که کنید باید تو گزینه بوت دو تا ویندوز رو نشون بده.همه این مراحل رو درست میرید؟

ali6803
21-05-2010, 23:32
سلام
نباید براتون این مشکل پیش می اومد چون همه با این روش ویندوزها رو نصب می کنند.شما تو این نرم افزار وقتی تو قسمت add/remove entries قسمت پایینش یعنی add an entry ویندوز xp ودرایوش رو انتخاب میکنید و add entry رو میزنید اون بالا باید دو تا گزینه داشته باشید و سیو که کنید باید تو گزینه بوت دو تا ویندوز رو نشون بده.همه این مراحل رو درست میرید؟

اول کار که نرم افزار بالا میاد میزنه که با سون مشکل داره..بعد که میرم داخل..همه کارها رو میکنم تو بوت هم اضافه میشه اما بعدش که میخوام با xp بیام بالا این ارور میده :

Dew Drop
21-05-2010, 23:52
اول کار که نرم افزار بالا میاد میزنه که با سون مشکل داره..بعد که میرم داخل..همه کارها رو میکنم تو بوت هم اضافه میشه اما بعدش که میخوام با xp بیام بالا این ارور میده :

سلام
شما ويندوزتون مشكل داره.سي دي ويندوز xp رو تو سي دي رامتون بزاريد.بعد بزاريد كامپيوتر از سي دي بوت بشه بعد تو صفحه اي كه مياد R رو بزنيد كه بره تو recovery console خوب اونجا گزينه 1 يا2 كه مربوط به xp هست رو انتخاب كنيد.بعد اينها رو اونجا بنويسيد و enter بزنيد.
\: COPY *:\I386\NTLDR C
\:COPY *:\I386\NTDETECT.COM C
به جاي * اسم cd_rom رو ميزاريد و اگه ويندوز xp رو تو درايو c نداريد وجاي ديگه هست اسم اون رو ميزاريد.

mojtaba_sa
27-05-2010, 10:50
سلام
من میخوام ویندوز xp و 7 رو داخل یک درایو نصب کنم ، این امکان وجود داره ؟؟ و آیا نیاز به تنظیمات خاصی هست ؟
اول باید xp رو نصب کنم یا 7 رو ؟؟؟:19:

joe_satriani
27-05-2010, 15:32
سلام
من میخوام ویندوز xp و 7 رو داخل یک درایو نصب کنم ، این امکان وجود داره ؟؟ و آیا نیاز به تنظیمات خاصی هست ؟
اول باید xp رو نصب کنم یا 7 رو ؟؟؟:19:

تا جايي كه ميدونم امكان نصب يه ويندوز در يه درايو امكان نداره :31: :27:

موفق باشيد.

medi73
08-06-2010, 23:25
من یه seven و xp نصب کردم اما برای xp مشکل پیش اومده ومن باید دوباره نصبش کنم . چطوری seven رو فرمت کنم ؟

Dew Drop
09-06-2010, 17:55
من یه seven و xp نصب کردم اما برای xp مشکل پیش اومده ومن باید دوباره نصبش کنم . چطوری seven رو فرمت کنم ؟

سلام
اگه برای xp مشکل پیش اومده 7 رو چرا میخواهید فرمت کنید.xp رو نصب کنید بعد می تونید از طریق نرم افزار یا سی دی 7 منوی بوت رو اصلاح کنید.

joe_satriani
09-06-2010, 18:38

چه مشكلي پيش اومده؟؟
شايد با ريپر كردن مشكلتون برطرف شد

Atefeh1
10-06-2010, 12:20
سلام به همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
لپ تاب من windows ultimate xp دارد.ولی سرعتش خیلی کند شده.می خوام windows xp انستال کنم.
چون تجربه اولم است.نمی دانم چه راههایی برای این کار است.لطفا مرا راهنمایی کنید.البته من سی دی نصب اکس پی رو دارم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

Masоud
10-06-2010, 14:45
سلام به همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
لپ تاب من windows ultimate xp دارد.ولی سرعتش خیلی کند شده.می خوام windows xp انستال کنم.
چون تجربه اولم است.نمی دانم چه راههایی برای این کار است.لطفا مرا راهنمایی کنید.البته من سی دی نصب اکس پی رو دارم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
سلام

در تاپیک زیر لینک هایی واسه نصب ویندوز XP و پاک کردنش داده شده :

wolfman_741
14-06-2010, 16:22
سلام
من 2 تا ویندوز XP کنار هم نصب کرده بودم , ولی الان میخوام یکیشون رو پاک کنم
چطور میشه این کار رو انجام داد ؟

dany_3p4u
17-06-2010, 19:40
سلام
مندا 1520 دارم که 7 کرک شده روش نصبه

حالا می خوام توی همین حالت یک ویندوز xp هم بریزم

آبا ویندوزی هسن که دانلودش کنم و بی دردسر این کار را انجام بدم؟
(منظورم شناخته نشدن هار یا نداشتن بوت دوگانه هست)ممنون

Masоud
17-06-2010, 20:33
سلام
مندا 1520 دارم که 7 کرک شده روش نصبه

حالا می خوام توی همین حالت یک ویندوز xp هم بریزم

آبا ویندوزی هسن که دانلودش کنم و بی دردسر این کار را انجام بدم؟
(منظورم شناخته نشدن هار یا نداشتن بوت دوگانه هست)ممنون

سلام

جواب شما در پست زیر :

باید از ویندوز XP استفاده کنید که قابلیت شناسایی هارد Sata رو بهش اضافه کرده باشند.

vazirdaftar
25-06-2010, 17:01
سلام علیکم
خسته نباشید
آیا امکانش هست بر روی لپ تاپ "dell latitude d830" سیستم عاملهای زیر نصب شوند:

windows 7(هم 32 و هم 64)
mac os
linux ubuntu

با تشکر
یا علی

Mohammad King
25-06-2010, 17:14
سلام علیکم
خسته نباشید
آیا امکانش هست بر روی لپ تاپ "dell latitude d830" سیستم عاملهای زیر نصب شوند:

windows 7(هم 32 و هم 64)
mac os
linux ubuntu

با تشکر
یا علی

سوالی در زمینه لپ تاپ داری اینجا مطرح کن:

sajad_n90
26-06-2010, 13:11
سلام
اگه برای xp مشکل پیش اومده 7 رو چرا میخواهید فرمت کنید.xp رو نصب کنید بعد می تونید از طریق نرم افزار یا سی دی 7 منوی بوت رو اصلاح کنید.

سلام
چه قسمت سی دی بوت ویندوز7 برای اصلاح این کار هست . اون نرم ابزار که میگین اسمش چیه؟؟؟
ممنون

Dew Drop
26-06-2010, 21:15
سلام
چه قسمت سی دی بوت ویندوز7 برای اصلاح این کار هست . اون نرم ابزار که میگین اسمش چیه؟؟؟
ممنون

سلام
با سی دی ویندوز7 سیستمتون رو بوت کنید بعد repair رو انتخاب کنید که منوی بوت اصلاح بشه.با نرم افزار easy bcd هم تو قسمت add/remove entries قسمت پایینش add entry تو قسمت type ویندوزتون رو انتخاب کنید و تو قسمت drive هم درایو ویندوزتون رو بزارید.لینک دانلود این نرم افزار رو هم میتونید تقریبا تو تمام صفحات این تایپیک ببینید.

madadnoki
28-06-2010, 19:07
سلام ! من روي سيستو خودم windows xp sp2 دارم ...ميخواهم linux هم داشته باشم .....چه كار بايد بكنم ........

joe_satriani
28-06-2010, 23:39
سلام ! من روي سيستو خودم windows xp sp2 دارم ...ميخواهم linux هم داشته باشم .....چه كار بايد بكنم ........

با سلام
از پست شماره ٧ به بعد اين تاپيك مطالعه كنيد

موفق باشيد

pashangparsi6
20-07-2010, 13:49
با درود

من روی رایانه دو تا ویندوز روی دو درایو گوناگون(f , c) داشتم که هر دو اکس پی سرویس پک3 هستن. کاری که انجام دادم این بود که می خواستم مقداری از درایوهای دیگه رو به درایور f بیافزایم پس در ویندوز درایور C پارتیشن مجیک رو نصب کردم و کوشش کردم به درایور ویندوز f مقداری رو افزایش بدم. بعد از انجام این کار و راه اندازی دوباره ویندرز متوجه شدم که درایو f همچنان باقی هست و فایل ها وجود دارن ولی من نمی تونم به ویندوز دوم وارد بشم و دیگه منوی آغازین که میتونیم اونجا ویندوزمون رو انتخاب کنیم از بین رفته و دیگه مستقیم وارد ویندوز c می شیم

می خواستم ویندوز رو تعمیر کنم که نشد و این بخش اومد و نشد:

هم اکنون من با چه روشی می تونم اون یکی ویندوزم رو که دیگه بالا نمیاد نجات بدم؟

با سپاس

Mohammad_4688
26-07-2010, 21:22
با سلام
دوستان ویندوز اصلی لپ تاپ من سون 64 بیتی هست من برای اینکه ویندوز XP هم در کنارش داشته باشم به وسیله نرم افزار VMware Workstation، XP رو ریختم ولی در هنگام وصل شدن به اینترنت با مشکل روبرو شدم، وقتی شماره گیری میکنم اون موقعی هست که مودم موقع وصل یه صدایی میده این صدا قطع نمیشه همینجور صدا ادامه داره و به اینترنت وصل نمیشه، در ویندوز سون مشکلی نداره و به اینترنت وصل میشه ولی در VMware Workstation وصل نمیشه دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم راستی اینم بگم که من از مودم External استفاده میکنم با تشکر

jax2
26-07-2010, 22:45
با درود

من روی رایانه دو تا ویندوز روی دو درایو گوناگون(f , c) داشتم که هر دو اکس پی سرویس پک3 هستن. کاری که انجام دادم این بود که می خواستم مقداری از درایوهای دیگه رو به درایور f بیافزایم پس در ویندوز درایور C پارتیشن مجیک رو نصب کردم و کوشش کردم به درایور ویندوز f مقداری رو افزایش بدم. بعد از انجام این کار و راه اندازی دوباره ویندرز متوجه شدم که درایو f همچنان باقی هست و فایل ها وجود دارن ولی من نمی تونم به ویندوز دوم وارد بشم و دیگه منوی آغازین که میتونیم اونجا ویندوزمون رو انتخاب کنیم از بین رفته و دیگه مستقیم وارد ویندوز c می شیم

می خواستم ویندوز رو تعمیر کنم که نشد و این بخش اومد و نشد:

هم اکنون من با چه روشی می تونم اون یکی ویندوزم رو که دیگه بالا نمیاد نجات بدم؟

با سپاس

سلام دوست عزیز
یه کاری به ذهنم میرسه شاید به دردت بخوره.
از منوی استارت روی my computer کلیک راست من و propertise رو بزن
بعد به تب advanced برو و بعد روی settings سومی از بالا کلیک کن.
تو قسمت باز شده از قسمت system startup vروی edit کلیک کن.
نوت پد باز میشه اونجا خط آخرو کپی کن و یه خط پایینتر پیست کن.
بعدش دقت کن همون خط یه چیزی در مورد هارد دیسک نوشته که درایو بوت اولو با شماره مشخص کرده.تو خطی که کپی کردی همون قسمتو به شماره درایوی که از روش بوت نمیشه تغییر بده و ذخیره کن.

MN32
31-08-2010, 10:33
با عرض سلام خدمت دوستان. من به یه مشکلی برخوردم که خیلی خوشحال می شم جواب بدین...

موضوع از این قراره که لبتاپ من 3 تا درایو داشت که ویندوز 7 ام توی D یعنی دومیش بود... من می خواستم Ubuntu 10.04 رو تازه از همینجا دانلود کردم رو آخری نصب کنم... گفته بودن ویندوز نمی پره! ولی وقتی کامل نصب شد دیگه Windows 7 Loader کار نمی کنه! فقط می تونم به Ubuntu بیام... فکر کنم از این باشه که توی Step 8 توی Advanced رفتم و بوت لودری که می خواست توی sda بزنه رو sda2 یا همون جایی زدم که لودر ویندوز اونجا بود! حالا هم نمی خوام Ubuntu ام بپره (چون خیلی ازش خوشم اومد و دو روزه که کلی نرم افزار از اینترنت روش ریختم و تازه شده عین ویندوز! شایدم بهتر از اون! گرافیکشو نصب کردم و فلان...) همم می خوام ویندوز 7 رو برگردونم...

اگه خیلی کار باید برای برگردوندنش انجام بدم می شه بگید چطوری از نرم افزارها و آپ دیت های نصب شده روی Ubuntu می تونم بک آب بگیرم تا دوباره نصبش کردم دیگه این همه اینترنت نرم و ...

ممنون می شم زود جوابمو بدین...

Nakh0d4
01-09-2010, 04:26
بدون نرم افزار VMware Workstation، یا هر چی شبیه به این چجوری میشه xp رو روی سون ریخت؟
یعنی
1- سونو میخوام پاک کنم بجاش xp بریزم
2-و همچنین رو یه کیس قدیمی xp رو پاک کنم روش 98 بریزم

pcsoft
08-09-2010, 17:24
سلام خسته نباشید..
یه سوال داشتم...
مشکل همه اینه که اگر اول XP بعدش 7 بریزیم و بعدش بخوایم ویندوز XP دوباره نصب کنیم یا تعمیرش کنیم سون می پره..
می خواستم بدونم وقتی سون پرید میشه با آپگرید کردن ویندوز،منوی بوت رو برگردوند؟

zinor
14-09-2010, 10:49
با سلام
من روی سیستمم ویندوز اکس پی داشتم در درایو c و ویندوز 7 رو هم روی درایو d ریختم قبلا کامپیوتر رو که روشن می کردم یک صفحه میومد و حق انتخاب می داد که اکس پی بالا بیاد یا سون ولی حالا اون صفحه بالا نمی یاد ! چیکار کنم تا اون صفحه دوباره موقع روشن شدن کامپیوتر ظاهر بشه ؟

aliupdate
14-09-2010, 16:58
با سلام
من روی سیستمم ویندوز اکس پی داشتم در درایو c و ویندوز 7 رو هم روی درایو d ریختم قبلا کامپیوتر رو که روشن می کردم یک صفحه میومد و حق انتخاب می داد که اکس پی بالا بیاد یا سون ولی حالا اون صفحه بالا نمی یاد ! چیکار کنم تا اون صفحه دوباره موقع روشن شدن کامپیوتر ظاهر بشه ؟
الان همون دو تا ويندوز رو داريد؟مستقيم وارد كدوم ميشه؟

joe_satriani
14-09-2010, 19:41
با سلام

با سلام
دوست عزيزم به اين پست مراجعه كنيد

موفق باشيد.

mojtaba_sa
17-09-2010, 09:32
سلام دوستان. روی سیستمم الان ویندوز 7 32 pro نصبه .
من اگه بخوام 2 تا ویندوز داشته باشم . باید اول ایکس پی رو نصب کنم روی درایو c درسته ؟
و بعد ویندوز 7 رو روی D نصب کنم ؟
تنظیمات خاصی نیاز نیست ؟
آیا نصب دو ویندوز معایبی هم دارد ؟
با تشکر فراوان

Masоud
17-09-2010, 12:20
سلام دوستان. روی سیستمم الان ویندوز 7 32 pro نصبه .
من اگه بخوام 2 تا ویندوز داشته باشم . باید اول ایکس پی رو نصب کنم روی درایو c درسته ؟
و بعد ویندوز 7 رو روی D نصب کنم ؟
تنظیمات خاصی نیاز نیست ؟
آیا نصب دو ویندوز معایبی هم دارد ؟
با تشکر فراوان

سلام

بله به همین ترتیب درسته.

مشکلی پیش نمیاد.

برای اطلاعات بیشتر به پست زیر رجوع کن :

nesarian
30-09-2010, 12:03
با سلام
اول بگم که دو تا هارد روی سیستم دارم.
1) ویندوز XP در درایو سی هست.
2) ویندوز سون را در درایو دی نصب کردم.
3) فقط ویندوز سون بالا می آید .متوجه شدم که فایل های بوت را در هارد دوم ذخیره کرده راهی برای ازبین بردن فایل بوت از هارد دوم هست.
4) وقتی هارد دوم را از طریق سیستم بوت می کنم منوی سون می آید البته بگم سون را پاک کردم و دوباره XP ریختم اما فایل بوت روی هارد دوم قرار دارد.
ممنون میشم پاسخ بدین

joe_satriani
30-09-2010, 22:37
با سلام
اول بگم که دو تا هارد روی سیستم دارم.
1) ویندوز XP در درایو سی هست.
2) ویندوز سون را در درایو دی نصب کردم.
3) فقط ویندوز سون بالا می آید .متوجه شدم که فایل های بوت را در هارد دوم ذخیره کرده راهی برای ازبین بردن فایل بوت از هارد دوم هست.
4) وقتی هارد دوم را از طریق سیستم بوت می کنم منوی سون می آید البته بگم سون را پاک کردم و دوباره XP ریختم اما فایل بوت روی هارد دوم قرار دارد.
ممنون میشم پاسخ بدین

با سلام
ببينيد مشكلتون با نصب و استفاده از اين نرم افزار حل ميشه

موفق باشيد.

kasra2002
05-10-2010, 11:27
سلام نمی دونم جای مناسب و یا سوال درستی دارم یا نه
ولی میخوام با اینکه سالهاست فقط با ویستا و 7 کار می کنم ولی بدلیل برخی مشکلات آن ها از قبیل نشناختن فلش مموری و یا ریدر و همچنین اجرا نشدن برخی برنامه ها و ... مجبور به داشتن ایکس پی ( سرویس دو) که بهترین آن هاست هستم
چکار کنم که روی لپتاپ بتونم دوتاشو حفظ کرده و استفاده کنم
در ضمن به دنبال سریال یه سرویس پک سه هم هستم که اونی که توی دی وی دی هست کار نمی کنه
ممنون از شما

Masоud
05-10-2010, 13:44
سلام نمی دونم جای مناسب و یا سوال درستی دارم یا نه
ولی میخوام با اینکه سالهاست فقط با ویستا و 7 کار می کنم ولی بدلیل برخی مشکلات آن ها از قبیل نشناختن فلش مموری و یا ریدر و همچنین اجرا نشدن برخی برنامه ها و ... مجبور به داشتن ایکس پی ( سرویس دو) که بهترین آن هاست هستم
چکار کنم که روی لپتاپ بتونم دوتاشو حفظ کرده و استفاده کنم
در ضمن به دنبال سریال یه سرویس پک سه هم هستم که اونی که توی دی وی دی هست کار نمی کنه
ممنون از شما

سلام

راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...)

MyroxSoft
25-10-2010, 14:53
سلام دوستان
تو درایو c ویندوز XP و تو درایو D ویندوز Se7en نصبه حالا میخوام ویندوز XP رو پاک و دوباره نصب کنم بدون اینکه ویندوز سونم از دست بره ! راه حلش چیه؟

kasra2002
25-10-2010, 15:55
فکر نکنم عملی باشه؟!!
مگر این که با برنامه ویستا بوت پرو بتونید ولی مطمئن نیستم!!!!!!!!!

Dew Drop
25-10-2010, 16:22
سلام دوستان
تو درایو c ویندوز XP و تو درایو D ویندوز Se7en نصبه حالا میخوام ویندوز XP رو پاک و دوباره نصب کنم بدون اینکه ویندوز سونم از دست بره ! راه حلش چیه؟

سلام
بهتره که موقع نصب تاریخ انتشار ویندوزها رو در نظر بگیرید.
میشه بعد از نصب با easy bcd یا vista boot pro منوی بوت رو اصلاح کرد
ولی نمی شه گفت حتماً جواب میده چون بعضی مواقع هست که یا درست اجرا نمی شن یا برای نصب و اجرا
ارور میدن.اینم لینک دانلود این دو تا نرم افزار

joe_satriani
25-10-2010, 17:07
سلام دوستان

با سلام
دوست عزیز شما ویندوز رو نصب کن و بعد چنانچه منوی بوت از بین رفت داخل همون ویندوزی که به صورت پیش فرض بالا میاد برو و نرم افزاری که دوستمون توی پست قبلی گفتن رو نصب کن و بوت منو رو اصلاح کن

موفق باشید.

relax_l3oy
25-10-2010, 17:08
سلام میخواستم بدونم راهی هست که پس از نصب ویندوز xp دوم تمامی درایور های نصب شده روی اولین ویندوز به ویندوز جدید انتقال پیدا کند؟ با تشکر

alireza1411
25-10-2010, 18:17
سلام میخواستم بدونم راهی هست که پس از نصب ویندوز xp دوم تمامی درایور های نصب شده روی اولین ویندوز به ویندوز جدید انتقال پیدا کند؟ با تشکر

یه برنامه به اسم driver genius قبلا دیده بودم که این کارو میکرد. یعنی از درایورهای نصب شده یه بک آپ میگرفت و رو ویندوز دیگه میشد اون فایل بک آپ رو با همین برنامه نصب کرد که درایورها همه نصب شه. البته گاهی سوتی میداد ولی خیلی کم. من ترجیح میدم از نورتون قست استفاده کنک که کلا همه درایور ویندوز رو بک آپ بگیرم.:11::11:

setayesh_mj
31-10-2010, 22:33
سلام به همه دوستان:10:

من 2 تا ویندوز روی سیستمم (یک ویندوز XP و یک ویندوز 7 ) نصب دارم
اما میخوام وقتی سیستم را روشن میکنم ویندوز XP به طور پیش فرض بالا بیاد یعنی بعد از 30 ثانیه اگه من Enter را نزدم ویندوز XP انتخاب بشه و بالا بیاد
اون روشی هم که از طریق control panel و system بود را امتحان کردم اما فایده ای نداشت.
از همه دوستان و استاتید خواهشمندم منو در رفع این مشکل راهنمایی کنند.

در پایان پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم

Dew Drop
31-10-2010, 22:39
سلام به همه دوستان:10:

من 2 تا ویندوز روی سیستمم (یک ویندوز XP و یک ویندوز 7 ) نصب دارم
اما میخوام وقتی سیستم را روشن میکنم ویندوز XP به طور پیش فرض بالا بیاد یعنی بعد از 30 ثانیه اگه من Enter را نزدم ویندوز XP انتخاب بشه و بالا بیاد
اون روشی هم که از طریق control panel و system بود را امتحان کردم اما فایده ای نداشت.
از همه دوستان و استاتید خواهشمندم منو در رفع این مشکل راهنمایی کنند.

در پایان پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم

سلام
دوست عزیز شما این سوال رو چند جا پرسیدین؟
یه جا بپرسید مطمئن باشید جواب می گیرید.

cycloneso
01-11-2010, 11:06
سلام
من یه سون داشتم الانم 2008 سرور ریختم، حالا اولویت تو بوت 2008 هست ،چجوری میتونم اولویتو بدم به 7؟؟؟؟
ممنون

setayesh_mj
01-11-2010, 11:57
سلام
دوست عزیز شما این سوال رو چند جا پرسیدین؟
یه جا بپرسید مطمئن باشید جواب می گیرید.

واقعا شرمنده:11:
ديشب سيستمم قاطي كرده بود و سوالم ثبت نميشد ولي امروز ديدم همشون ثبت شده
بازم معذرت ميخوام

من روش زير را امتحان كردم ولي جواب نداد

در ابتدا وارد Control Panel شده و بر روي System دوبار كليك كنيد تا System Properties باز شود. حال بر روي Advanced كليك كنيد. سپس در قسمت Startup and Recovery بر روي Settings كليك كنيد. در پنجره باز شده، در قسمت Default operating system به راحتي مي توانيد سيستم عامل پيشفرض را تغيير دهيد. در قسمت Time to display list ... نيز مي توانيد با تغيير عدد 30 ، مدت زمان تاخير سيستم جهت انتخاب يكي از دو سيستم عامل را، كم يا زياد كنيد.حالا بر روي تك تك پنجره هاي باز شده، Ok بزنيد و سيستم را Restart كنيد تا نتيجه را مشاهده كنيد

غير از اين راه حل ديگه اي هست ترجيحا بدون نياز به نرم افزار

mojtaba_sa
03-11-2010, 20:06
سلام دوستان.
درایو C سیستمم ، حجمش بالا بود و من هم برای نصب دو تا ویندوز(xp-و 7) درایو c رو با برنامه پارتیشن مجیک به دو درایو مجزا تقسیم کردم و ویندوز رو نصب کردم ولی درایوی رو که جدا کردم با نام H به عنوان درایو اول شناخته میشه ( در محیط نصب در صفحه آبی پایین/ قبل از بالا اومدن ویندوز)

ولی در مای کامپیوتر درایو آخری!!!

واین عکس هم از پارتیشن مجیک:

این هم از manage:

این جریان سیستمی و پریماری و .. تاثیر داره ؟

Mohammad King
04-11-2010, 14:26
سلام دوستان.
درایو C سیستمم ، حجمش بالا بود و من هم برای نصب دو تا ویندوز(xp-و 7) درایو c رو با برنامه پارتیشن مجیک به دو درایو مجزا تقسیم کردم و ویندوز رو نصب کردم ولی درایوی رو که جدا کردم با نام H به عنوان درایو اول شناخته میشه ( در محیط نصب در صفحه آبی پایین/ قبل از بالا اومدن ویندوز)

ولی در مای کامپیوتر درایو آخری!!!

واین عکس هم از پارتیشن مجیک:

این هم از manage:

این جریان سیستمی و پریماری و .. تاثیر داره ؟

سلام

الان مشکل شما اینه که ترتیب درایو ها درست بشه؟

رو درایوی که می‌خوای اسمش عوض شه در Manage(همون عکس بالائی که خودتم نشون دادی)راست کلیک کن
وChange Drive Letter and Paths را بزن و...

بله پرایمری بودن روی ترتیب درایوها تاثیر داره

mojtaba_sa
04-11-2010, 18:28
سلام

الان مشکل شما اینه که ترتیب درایو ها درست بشه؟

رو درایوی که می‌خوای اسمش عوض شه در Manage(همون عکس بالائی که خودتم نشون دادی)راست کلیک کن
وChange Drive Letter and Paths را بزن و...

بله پرایمری بودن روی ترتیب درایوها تاثیر داره

ممنون دوست عزیز
بله اینکارو کردم ولی باز در پایین(محیط داس) اولین درایو ، درایو H هست .
اگه راهی هست که درایو c, رو درایو سیستمی بشه کرد ، بگین تا انجام بدم وگرنه که مجبورم کنار بیام.مرسی

و یه سوال دیگه:
اگه ویندوز xp و یا 7 من خراب بشه ، میتونم به طور معمول عوضش کنم ؟ یا تنظیمات خاصی داره ؟
ممنونم

sht1987
29-11-2010, 17:37
با سلام.بنده روی درایو C ویندوز 7 دارم.می خواستم ویندوز XP را روی درایو دیگری غیر از C نصب کنم.سی دی نصب XP را درون سیستم قرار دادم که شروع به نصب کرد ولی بعد از کپی کردن فایلها روی درایو مورد نظر و ریستارت سیستم هیچ منویی نشان داده نشد و هیچ ویندوزی هم بالا نیامد و سیستم همین طور باقی ماند.سپس با استفاده از دی وی دی ویندوز 7 ویندوز 7 را تعمیر کردم که این ویندوز بالا آمد.یکبار دیگر هم این روش را امتحان کردم ولی جواب نداد.به دلیل خرید یک کارت TV که روی 7 کار نمی کند به ویندوز XP احتیاج دارم.لطفا مرا راهنمایی نمایید

joe_satriani
29-11-2010, 20:08
با سلام.بنده روی درایو C ویندوز 7 دارم.می خواستم ویندوز XP را روی درایو دیگری غیر از C نصب کنم.سی دی نصب XP را درون سیستم قرار دادم که شروع به نصب کرد ولی بعد از کپی کردن فایلها روی درایو مورد نظر و ریستارت سیستم هیچ منویی نشان داده نشد و هیچ ویندوزی هم بالا نیامد و سیستم همین طور باقی ماند.سپس با استفاده از دی وی دی ویندوز 7 ویندوز 7 را تعمیر کردم که این ویندوز بالا آمد.یکبار دیگر هم این روش را امتحان کردم ولی جواب نداد.به دلیل خرید یک کارت TV که روی 7 کار نمی کند به ویندوز XP احتیاج دارم.لطفا مرا راهنمایی نمایید

با سلام
آیا مطمئنید که سی دی ویندوز xp ای که دارید سالم هست؟!
یه دور از سالم بودنش اطمینان پیدا کنید و اگه میتونید از یه سی دی دیگه استفاده کنید

موفق باشید.

sht1987
30-11-2010, 14:07
[/COLOR]
با سلام
آیا مطمئنید که سی دی ویندوز xp ای که دارید سالم هست؟!
یه دور از سالم بودنش اطمینان پیدا کنید و اگه میتونید از یه سی دی دیگه استفاده کنید

موفق باشید.

ویندوز XP را از سافت گذر دانلود کردم و سی دی دیگه هم استفاده کردم ولی همین مشکل رادارد.من قبلا یک ویندوز XP نصب کرده بودم ولی بدلیل مشکل صفحه آبی که پیش اومد برای اون ویندوز مجبور شدم که ویندوز را تعمیر کنم با سی دی ویندوز XP که این مشکل پیش اومد.ضمنا برنامه Easy BCD هم روی XP نصب کردم برای اینکه ویندوز 7 داشته باشم.

IstaaKon
08-12-2010, 16:39
سلام
من الان ویندوز 7 رو دارم و میخوام در کنارش ویندوز xp رو نصب کنم . اما قبل از اینکه بخوام تو نصب اون قسمت های فرمت درایوها رو ببینم این پیغام میاد

setup did not find my hard disk drivers installs in your computer

aliupdate
08-12-2010, 17:06
setup did not find my hard disk drivers installs in your computer
سلام شما دو راه دارید:
1:اگر مادربورد قابلیت تبدیل هارد SATA به IDE رو داره ازش استفاده کنید و هارد رو به IDE تیدیل کنید.
2:شما باید از اینترنت یا CD راه انداز SATA RAID driver رو دانلود یا پیدا کنید و بریزید روی فلاپی و در هنگام بالا اومدن صفحه ی نصب XP کلید F6 رو بزنید و فلاپی رو داخل بگذارید:
دقیقا این مرحله که نوشته Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver

IstaaKon
08-12-2010, 18:48
سلام شما دو راه دارید:
1:اگر مادربورد قابلیت تبدیل هارد SATA به IDE رو داره ازش استفاده کنید و هارد رو به IDE تیدیل کنید.
2:شما باید از اینترنت یا CD راه انداز SATA RAID driver رو دانلود یا پیدا کنید و بریزید روی فلاپی و در هنگام بالا اومدن صفحه ی نصب XP کلید F6 رو بزنید و فلاپی رو داخل بگذارید:
دقیقا این مرحله که نوشته Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver

وای یادم رفت بگم که لپ تاپه سیستمم

حالا چیکار کنم

aliupdate
08-12-2010, 19:42
وای یادم رفت بگم که لپ تاپه سیستمم

حالا چیکار کنم
خب باید از روش اول استفاده کنید وارد تنظیمات بایوس بشید دنبال گزینه ی SATA Native mode بگردین و اون رو روی Disable قزار بدین چون من الان تنظیمات بایوس رو حضور ذهن ندارم ولی یه قسمت هست مربوط به SATA که اون رو به ATA یا IDE تغییر میشه داد این کار رو انجام بدین اگر پیدا نکردین همون توی بایوس گزینه های مربوط به SATA رو تغییر بدین این ارور رفع خواهد شد

IstaaKon
08-12-2010, 22:17
خب باید از روش اول استفاده کنید وارد تنظیمات بایوس بشید دنبال گزینه ی SATA Native mode بگردین و اون رو روی Disable قزار بدین چون من الان تنظیمات بایوس رو حضور ذهن ندارم ولی یه قسمت هست مربوط به SATA که اون رو به ATA یا IDE تغییر میشه داد این کار رو انجام بدین اگر پیدا نکردین همون توی بایوس گزینه های مربوط به SATA رو تغییر بدین این ارور رفع خواهد شد

ممنون درست شد

حالا باید یه درایو براش ایجاد کنم
Norton PartitionMagic رو گرفتم اما روی 64 بیتی سون نصب نمیشه
مجبور شدم از disk managment خود ویندوز استفاده کنم

یه درایو 15 گیگی ساختم و از خود ویندوز هم میتونم ببینمش
اما موقع نصب این درایو رو نمیشناسه . یعنی یه درایو اضاف کرده اما حجمش 118 مگ هست !!!!!

mohammadpour1
10-12-2010, 15:26
من یه ویندوز ویستا رو سیستم داشتم تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم ویندوز7 را هم نصب کنک اما بعد از نصب 7 دیگه به ویستا دسترسی ندارم خواهشا کمک کنید یه اطلاعات ضروری رو ویستا داشتم که خیلی مهمه،
راستی ویستا رو درایوD نصبه ولی 7 رو C

joe_satriani
11-12-2010, 19:31
من یه ویندوز ویستا رو سیستم داشتم تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم ویندوز7 را هم نصب کنک اما بعد از نصب 7 دیگه به ویستا دسترسی ندارم خواهشا کمک کنید یه اطلاعات ضروری رو ویستا داشتم که خیلی مهمه،
راستی ویستا رو درایوD نصبه ولی 7 رو C

با سلام
دوست عزيز به اين پست مراجعه كنيد

موفق باشيد.

moas
15-12-2010, 16:34
یه سوال داشتم
من داخل لپ تاپ vmware رو نصب کردم و ویندوزXP را نصب کردم ولی شبکه local area connection فعال نیست چطوری میتونم مشکلشو حل کنم؟
من از طریق وایرلس به اینترنت وصل میشم

somayeh_63
23-12-2010, 23:10
من دوتا ویندوز دارم
اولی xp رو درایو C
دومی 7 رو درایو D
حالا میخوام xp رو دوباره نصب کنم (یکی از برنامه های جفنگم کار نمیکنه مجبورم ویندوز جدید بریزم)
اما درعین حال نمیخوام 7 پاک بشه
چکار باید بکنم آیا؟

aliupdate
24-12-2010, 00:03
من دوتا ویندوز دارم
اولی xp رو درایو C
دومی 7 رو درایو D
حالا میخوام xp رو دوباره نصب کنم (یکی از برنامه های جفنگم کار نمیکنه مجبورم ویندوز جدید بریزم)
اما درعین حال نمیخوام 7 پاک بشه
چکار باید بکنم آیا؟

دوست عزیز شما اگر ویندوز XP رو دوباره نصب کنید ویندوز سون از منوی بوت پاک میشه و برای اوردن وین 7 به منوی بوت باید از نرم افزار Easy BCD استفاده کنید.

Masоud
24-12-2010, 00:20
سلام

ممنون از علی جان .

نحوه ی استفاده از Easy BCD :

somayeh_63
24-12-2010, 14:16
راه دیگه ای جز این نرم افزار نیست؟

Masоud
24-12-2010, 20:37
راه دیگه ای جز این نرم افزار نیست؟

سلام

با دستورات داخل cmd میشه درستش کرد ولی کار کردن با نرم افزار که خیلی راحت تر و بی دردسرتر هستش .

somayeh_63
24-12-2010, 21:16
آهان همین
آخه اینو یکی بهم گفته بود؛ میخواستم ببینم چیه دستورش، یاد بگیرم اقلا

حالا که شما جواب میدین من دوتا سوال دیگه م بپرسم
1- تو بوت لیست چطوری میتونیم اولویت ورود خودکار رو تغییر بدیم؟
2- بعد من یه کم سطح سواتم پایینه، بااین نرم افزارEasy BCD، باید سیدی 7 رو حتما داشته باشم؟ آخه من سیدی 7 ندارم، و شرکت خودش 7 ریخته رو این سیستم. سیدیه دیگه ای باشه اشکالی نداره که؟
3- این نرم افزار رو تو xp نصب کنم و اون تغییراتی که تو اون پست منفرد لینکشو دادین، بدم یا تو 7 ؟

ئه! سه تا شد سوالام :46:

aliupdate
24-12-2010, 21:25
آهان همین
آخه اینو یکی بهم گفته بود؛ میخواستم ببینم چیه دستورش، یاد بگیرم اقلا

حالا که شما جواب میدین من دوتا سوال دیگه م بپرسم
1- تو بوت لیست چطوری میتونیم اولویت ورود خودکار رو تغییر بدیم؟
2- بعد من یه کم سطح سواتم پایینه، بااین نرم افزارEasy BCD، باید سیدی 7 رو حتما داشته باشم؟ آخه من سیدی 7 ندارم، و شرکت خودش 7 ریخته رو این سیستم. سیدیه دیگه ای باشه اشکالی نداره که؟
3- این نرم افزار رو تو xp نصب کنم و اون تغییراتی که تو اون پست منفرد لینکشو دادین، بدم یا تو 7 ؟

ئه! سه تا شد سوالام :46:
سلام اینم جواب دو سوال:
1)اولویت ورود به ویندوزها رو میتونید از توی همون نرم افزار تغییر بدید بسیار راحته
2)خیر CD ویندوز نیازی نیست ولی حتما یه سی دی ویندور 7 بگیرید چون بعد ها اگر توی Startup ویندوز دچار مشکل شدید CD ویندوز خیلی کمک میکنه
3)خب اگر ویندوز XP رو دوباره نصب کنید وین 7 دیگه بالا نمیاد پس باید نرم افزار رو توی XP نصب کنید و 7 رو بیارید توی منوی بوت.
ئه سه تا شد جوابام :31:

somayeh_63
25-12-2010, 18:38
بااجازه یه سوال دیگه م بپرسم بعد برم اینارو دستکاری کنم
حالا فرض کنید من ویندوز xp جدید ریختم، اما نتونستم 7 رو بیارم تو بوت لیست
اگر ایمیج درایو c رو که از ایکس پی گرفتم برگردونم اون برگردونده میشه (واللاه خودم که میگم نه! آمّا حرف اینجاس که چرا پرسیدم این سوالو !؟) :D
یعنی درواقع منظورم از این سوال اینه که این دوتا ویندوز رو همراه با بوت لیست و بقیه مخلفات میشه با نورتون گوست ایمیج گرفت و اگر احیانا موفق نشدم هردو رو صحیح و سالم نجات بدم، با تورتون گوست همه رو برگردونم به حالت اول

aliupdate
25-12-2010, 20:01
بااجازه یه سوال دیگه م بپرسم بعد برم اینارو دستکاری کنم
حالا فرض کنید من ویندوز xp جدید ریختم، اما نتونستم 7 رو بیارم تو بوت لیست
اگر ایمیج درایو c رو که از ایکس پی گرفتم برگردونم اون برگردونده میشه (واللاه خودم که میگم نه! آمّا حرف اینجاس که چرا پرسیدم این سوالو !؟) :D
یعنی درواقع منظورم از این سوال اینه که این دوتا ویندوز رو همراه با بوت لیست و بقیه مخلفات میشه با نورتون گوست ایمیج گرفت و اگر احیانا موفق نشدم هردو رو صحیح و سالم نجات بدم، با تورتون گوست همه رو برگردونم به حالت اول
سلام مجدد
اصلا نیازی به نورتون گوست نیست اگر هم 7 نیاد توی منوی بوت راحت میتونید با DVD وین 7 منوی بوت رو درست و از نو راه اندازی کنید .
من دقیقا مشکل شما واسم پیش اومد بنده نرم افزار EasyBCD رو روی ویندوز XP سرویس پک 2 نصب کردم که 7 رو بیارم به منوی بوت اما ارو میداد و نمیشد (کلا فکر کنم این نرم افزار روی SP2 جواب نمیده) بعد اومدم با DVD وین 7 منوی بوت رو Reset کردم طوی که فقط ویندوز 7 بالا میومد و XP نداشتم بعد توی ویندوز 7 اون نرم افزار رو نصب کردم و XP رو اوردم توی بوت.بعد ها که SP3 نصب کردم دیگه مشکلی با اون نرم افزار نداشتم.
شما DVD وین 7 تهیه کنید هر بلایی هم که سر منوی بوت بیارید به راحتی میتونید اون رو Reset کنید و فایل ههی بوت از نو ساخته میشن.

somayeh_63
25-12-2010, 21:10
آهان
حالا یه سوال جدید ایجاد شد
من بلد نیستم با DVD ی ویندوز 7 منوی بوت بسازم:41:

aliupdate
26-12-2010, 00:49
آهان
حالا یه سوال جدید ایجاد شد
من بلد نیستم با DVD ی ویندوز 7 منوی بوت بسازم:41:
سلام
کافیه وقتی منوی نصب بالا اومد گزینه ی Repair your computer رو باز کنید روی Startup repair کلیک کنید

somayeh_63
28-12-2010, 13:44
آی من کمک
ویندوز ایکس پی رو از نو نصب کردم
اما دیگه این نرم افزار کار نمیکنه روش
حالا چطوری 7 رو بیارم؟

Dew Drop
28-12-2010, 14:13
آی من کمک
ویندوز ایکس پی رو از نو نصب کردم
اما دیگه این نرم افزار کار نمیکنه روش
حالا چطوری 7 رو بیارم؟

شما باید ترتیب نصب رو رعایت کنید که این مشکل براتون پیش نیاد...
با دی وی دی سون که دوستمون تو پست قبل اشاره کردن هم نتونستید منوی بوت رو اصلاح کنید؟
ببینید این نرم افزار به دردتون میخوره.

somayeh_63
28-12-2010, 15:52
ایوای نه نه دوروخ گفتم درستش کردم
یه کم که باهاش ور رفتم کشفیدمش

مرسی از علی آقا آپدیت و آقا مسعود و این آخری شریف درسا
درس جدید یاد گرفتم خیلی خوشم اومد

فقط الان تو بوت لیستم جلو ویندوز 7 تو پرانتز می نویسهrecovered
اصلا یادم رفت باهمین نرم افزار چک کنم ببینم میشه اینو پاک کرد یا نه

Masоud
28-12-2010, 16:40
ایوای نه نه دوروخ گفتم درستش کردم
یه کم که باهاش ور رفتم کشفیدمش

مرسی از علی آقا آپدیت و آقا مسعود و این آخری شریف درسا
درس جدید یاد گرفتم خیلی خوشم اومد

سلام

با همون Easy BCD میتونید عنوانش رو ویرایش کنید.

aliupdate
29-12-2010, 17:01

با همون Easy BCD میتونید عنوانش رو ویرایش کنید.
با تشکر و اجازه ی مسعود جان بدین شکل نام را ویرایش کنید:

amirfiri
01-01-2011, 22:36
اقا من الان با 7 مشکل ندارم ولی اون یکیش که xp هستش بالا نمیاد.
ایا می شه در 7 مشکل اون یکی ویندوز را حل کرد؟
دلیل خرابیشم اینه که وقتی در 7 بودم دادم درایوی که xp توش بود رو اسکن کرد و احتمالا یه فایلایی رو که نباید پاک می کرده پاکیده!

Masоud
03-01-2011, 19:35
اقا من الان با 7 مشکل ندارم ولی اون یکیش که xp هستش بالا نمیاد.
ایا می شه در 7 مشکل اون یکی ویندوز را حل کرد؟
دلیل خرابیشم اینه که وقتی در 7 بودم دادم درایوی که xp توش بود رو اسکن کرد و احتمالا یه فایلایی رو که نباید پاک می کرده پاکیده!

سلام

ابتدا نرم افزار Easy BCD رو دانلود و نصب کنید :

سپس برنامه رو اجرا کنید . در سمت چپ نرم افزار روی Add New Entry کلیک کنید و خودتون دستی برای ویندوز XP بسازید.

amirfiri
04-01-2011, 11:20
سلام

ابتدا نرم افزار Easy BCD رو دانلود و نصب کنید :

سپس برنامه رو اجرا کنید . در سمت چپ نرم افزار روی Add New Entry کلیک کنید و خودتون دستی برای ویندوز XP بسازید.

اقا من گند زدم!
هر کاری کردم xp با این برنامه اجرا نشد هیچ! ویندوز هفتم هم پرید:41:
رو همون درایو قبلی دوباره ویندوز 7 ریختم.کاری نمی شه کرد که برنامه های موجود در فولدر windows.old قابل اجرا بشه؟! کی حوصله داره اون همه برنامه رو دوباره اینستال کنه!!!!:18:(با سرچ یه راهی دیدم ولی خیلی طولانی بود)
یه مشکل دیگه هم اینکه یک از درایوام به حجم 100گیگ ناپدید شده!:19: همونی xp توش بود.اون رو از کجا پیدا کنم؟ (اینو فهمیدم)

joe_satriani
04-01-2011, 19:59
اقا من گند زدم!
رو همون درایو قبلی دوباره ویندوز 7 ریختم.کاری نمی شه کرد که برنامه های موجود در فولدر windows.old قابل اجرا بشه؟! کی حوصله داره اون همه برنامه رو دوباره اینستال کنه!!!!:18:(با سرچ یه راهی دیدم ولی خیلی طولانی بود)
یه مشکل دیگه هم اینکه یک از درایوام به حجم 100گیگ ناپدید شده!:19: همونی xp توش بود.اون رو از کجا پیدا کنم؟ (اینو فهمیدم)

با سلام
شما ميتونيد براي اينكه هاردتون رو فرمت كنيد تا بتونه ويندوز تشخيص بده ، نرم افزار partition magic رو نصب كنيد
و بعد قسمتي از هارد كه اصطلاحا فرمت Raw گرفته به خودش رو به فرمت NTFS تبديل كنيد

موفق باشيد.

kaivanika
05-01-2011, 00:42
دوستان من قبلا با نورتون گوست
از ویندوز ایکس پی که تو درایو c داشتم یه بکاپ گرفتم . البته من از نورتون گوستی که تو سی دی ها هایرن بوت هست استفاده میکنم
خلاصه از ویندوز ایکپس که تو درایو c نصب شده بود بکاپ گرفتم
دوباره با سی دی hiren boot و برنامه norton ghost سعی کردم بکاپ گرفته شده رو رستور کنم اما نه در درایو c بلکه میخواستم رو درایو d رستور کنم که رستور د ولی ویندوز بوت نمیشد .
آخه میخوام تو درایو c ویندوز 7 بریزم
راهی هست که اون بکاپ از درایور c رو بشه روی درایو d سوار کرد ؟

Dew Drop
05-01-2011, 12:13
یه مشکل دیگه هم اینکه یک از درایوام به حجم 100گیگ ناپدید شده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همونی xp توش بود.اون رو از کجا پیدا کنم؟ (اینو فهمیدم)

سلام
تو disk managemnet به احتمال زیاد درایوی که ناپدید شده! وجود داره برین روش کلیک راست کنید و
change drive letters رو بزنید و اسم درایو رو به حرف دیگه ای تغییر بدید مشکلتون حل میشه.

amirfiri
05-01-2011, 13:19
اقا من گند زدم!

با سلام
شما ميتونيد براي اينكه هاردتون رو فرمت كنيد تا بتونه ويندوز تشخيص بده ، نرم افزار partition magic رو نصب كنيد
و بعد قسمتي از هارد كه اصطلاحا فرمت Raw گرفته به خودش رو به فرمت NTFS تبديل كنيد

موفق باشيد.

سلام
تو disk managemnet به احتمال زیاد درایوی که ناپدید شده! وجود داره برین روش کلیک راست کنید و
change drive letters رو بزنید و اسم درایو رو به حرف دیگه ای تغییر بدید مشکلتون حل میشه.

با تشکر.
ولی همونجوری که تو پست اول هم عرض کردم مشکل با درایو ناپدید شده حل شده.
مشکل اصلی من اینه که ویندوز قبلی که تو windows.old هستش رو چجوری می شه بازگرداند؟
یعنی دیگه دوباره نشینم برنامه ای مثل افیس یا اتوکد رو که در ویندوز قبلی موجود هست را بر روی ویندوز جدید هم اینستال کنم.

joe_satriani
05-01-2011, 21:13
با تشکر.
ولی همونجوری که تو پست اول هم عرض کردم مشکل با درایو ناپدید شده حل شده.
مشکل اصلی من اینه که ویندوز قبلی که تو windows.old هستش رو چجوری می شه بازگرداند؟
یعنی دیگه دوباره نشینم برنامه ای مثل افیس یا اتوکد رو که در ویندوز قبلی موجود هست را بر روی ویندوز جدید هم اینستال کنم.

با سلام
اين پوشه اي كه ميگيد كجا هست اصلا؟
يعني توي يه درايوي ويندوز داشتيد و فرمت شده و از بين رفته؟؟

موفق باشيد.

amirfiri
05-01-2011, 21:29
با سلام
اين پوشه اي كه ميگيد كجا هست اصلا؟
يعني توي يه درايوي ويندوز داشتيد و فرمت شده و از بين رفته؟؟

موفق باشيد.
ببینید وقتی رو درایو ویندوز قدیمی تون ویندوز 7 می ریزین، ویندوز قبلی در فولدری به نام windows.old قرار داره که می شه پاکش کرد.
تو نت هم اگر سرچ کنین روش بازگردوندنشو نوشته.ولی خیلی طولانیه و به انجامش نمی ارزه.
واسه همین من دنبال یه برنامه یا روش ساده تر برای بازیابی ویندوز قبلی هستم.
با تشکر

Golbarg01
09-01-2011, 20:39
اگر روی یک پارتیشن پریماری و اکتیو شده یک ویندوز ویستا یا سون نصب کنیم.
و بعد روی یک پارتیشن لوجیکال یا پریماری غیر اکتیو ویندوز ایکس پی نصب کنیم.ویندوز سون یا ویستای قبلی پاک میشه یا غیر قابل بوت شدن میشه یا اتفاقی نمیفته؟
همینطور در مورد بالعکسش یعنی ایکس پی روی پریماری و سون یا ویستا روی لوجیکال باشه چطور؟

Masоud
10-01-2011, 19:31
اگر روی یک پارتیشن پریماری و اکتیو شده یک ویندوز ویستا یا سون نصب کنیم.
و بعد روی یک پارتیشن لوجیکال یا پریماری غیر اکتیو ویندوز ایکس پی نصب کنیم.ویندوز سون یا ویستای قبلی پاک میشه یا غیر قابل بوت شدن میشه یا اتفاقی نمیفته؟
همینطور در مورد بالعکسش یعنی ایکس پی روی پریماری و سون یا ویستا روی لوجیکال باشه چطور؟

سلام

تا اونجایی که میدونم اگه ویندوز ویستا رو در یه درایو پریماری مثل C نصب کنید ، اجازه ی نصب ویندوز XP رو در درایو لوجیکال مثل D بهتون نمیده .

به ترتیب از ویندوز قدیمی به جدید اقدام به نصب کنید :

XP در درایو C و بعدش ویستا در درایو D

اینجا رو هم ببینید :

راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Golbarg01
12-01-2011, 21:50
من دو تا هارد رو کامپیوترم دارم.
روی یکیشون ویندوز نصب هست.
ولی روی هارد دومی که می خوام ویندوز نصب کنم مثل همیشه با سی دی هایرن میرم تو پارتیشن مجیک و اونجا یک درایو درست می کنم به صورت پریماری و اکتیوش هم می کنم بعد ویندوز روی همون نصب می کنم.
منتها نمی دونم چرا بعد از نصب ویندوز موقع بوت سیستم دو تا لیست ویندوز میاد و 30 ثانیه وقت میده که یکیشونو انتخاب کنم و اولی هم همین ویندوز جدید هست.
در واقع ویندوز هارد دوم به ویندوز هارد اول وابسته شده و اگر اولی پاک بشه دومی هم پاک میشه.در حالی که من پارتیشنش رو از نوع پریماری انتخاب کرده بودم نه لوجیکال
می خوام این مشکل برای نصب دوباره ویندوز برطرف بشه لطفا راهنمایی کنید.

Masоud
21-01-2011, 02:13
من دو تا هارد رو کامپیوترم دارم.
روی یکیشون ویندوز نصب هست.
ولی روی هارد دومی که می خوام ویندوز نصب کنم مثل همیشه با سی دی هایرن میرم تو پارتیشن مجیک و اونجا یک درایو درست می کنم به صورت پریماری و اکتیوش هم می کنم بعد ویندوز روی همون نصب می کنم.
منتها نمی دونم چرا بعد از نصب ویندوز موقع بوت سیستم دو تا لیست ویندوز میاد و 30 ثانیه وقت میده که یکیشونو انتخاب کنم و اولی هم همین ویندوز جدید هست.
در واقع ویندوز هارد دوم به ویندوز هارد اول وابسته شده و اگر اولی پاک بشه دومی هم پاک میشه.در حالی که من پارتیشنش رو از نوع پریماری انتخاب کرده بودم نه لوجیکال
می خوام این مشکل برای نصب دوباره ویندوز برطرف بشه لطفا راهنمایی کنید.
سلام

روی هر دو XP نصبه ؟

Golbarg01
21-01-2011, 19:50
سلام

روی هر دو XP نصبه ؟

بله هر دو xp هست.
البته مساله اینه که مثلا در برنامه پارتیشن مجیک که وارد میشم تو هارد اولم یه پارتیشن پریماری اکتیو دارم و روی هارد دومم هم همینطور و این باعث میشه که روی هارد دوم که ویندوز نصب می کنم همون لیست دو تایی انتخاب ویندوزها بیاد.در واقع روی یک هارد میشه فقط یک پارتیشن اکتیو داشت ولی روی دو هارد نمیشه ظاهرا!
نمیشه کاری کرد که این مشکل برطرف بشه؟

*Shayan*
01-02-2011, 19:24
سلام خدمت دوستان

من ویندوز خودم 7 هست و با Microsoft Virtual PC ، ویندوز XP مجازی درست کردم.

برای اینکه اینترنتم به سیستم عامل مجازی هم برسه باید چکار کنم؟

در ضمن ، مدم وایرلس دارم.

ممنون.

panther99
02-02-2011, 00:35
دوستان من میخوام رو یه لپ تاپ که ویستا داره الان ، XP نصب کنم . یعنی ایکس پی رو جایگزین ویستا کنم . چی کار باید کنم ؟؟؟؟؟ ممنون . :11:

joe_satriani
02-02-2011, 18:40
دوستان من میخوام رو یه لپ تاپ که ویستا داره الان ، XP نصب کنم . یعنی ایکس پی رو جایگزین ویستا کنم . چی کار باید کنم ؟؟؟؟؟ ممنون . :11:

با سلام

دوست عزيزم اينجا مطرح كنيد:

سوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری

موفق باشيد.

BAHAR_SA
06-02-2011, 08:23
سلام
اگه روی یه سیستم ویندوز7 و xp نصب باشه،برای حذف ویندوز7 باید چکارکرد.میشه با xp بالا بیای و درایو win7 رو فرمت کنی؟ و اگه میشه چطور win7 رو از منوی بوت پاک کنیم.

joe_satriani
07-02-2011, 20:45
سلام
اگه روی یه سیستم ویندوز7 و xp نصب باشه،برای حذف ویندوز7 باید چکارکرد.میشه با xp بالا بیای و درایو win7 رو فرمت کنی؟ و اگه میشه چطور win7 رو از منوی بوت پاک کنیم.

با سلام
براي اصلاح بوت منو بايد از نرم افزار easy bcd استفاده كنيد
اگه صفحات همين تاپيك رو ورق بزنيد ميتونيد پيدا كنيد

موفق باشيد.

BAHAR_SA
09-02-2011, 13:25
با سلام
براي اصلاح بوت منو بايد از نرم افزار easy bcd استفاده كنيد
اگه صفحات همين تاپيك رو ورق بزنيد ميتونيد پيدا كنيد

موفق باشيد.

یعنی واقعاً از طریق خود ویندوز نمیشه برای منوی بوت کاری کرد و باید از نرم افزار کمک گرفت؟

Masоud
09-02-2011, 14:40
یعنی واقعاً از طریق خود ویندوز نمیشه برای منوی بوت کاری کرد و باید از نرم افزار کمک گرفت؟

سلام

از طریق خود ویندوز :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alone_boy
21-02-2011, 09:04
سلام
من الان درایو C درایو ویندوز ایکس پیمه و درایو D رو گذاشتم که سون نصب کنم
در این حالت که سون رو در D نصب کنم مشکلی واسه سیستم پیش میاد؟!

Dew Drop
21-02-2011, 09:37
سلام
من الان درایو C درایو ویندوز ایکس پیمه و درایو D رو گذاشتم که سون نصب کنم
در این حالت که سون رو در D نصب کنم مشکلی واسه سیستم پیش میاد؟!

سلام
نه مشکلی پیش نمیاد,روش درستش هم همین کاریه که می خواید انجام بدید.

alone_boy
21-02-2011, 11:02
سلام
نه مشکلی پیش نمیاد,روش درستش هم همین کاریه که می خواید انجام بدید.

ممنون
پس من خیالم راحت باشه؟!:31:
میگن نصب سون قسمت انتخاب درایو واسه نصب کردنش مشکله
حقیقت داره؟!

Dew Drop
21-02-2011, 16:03
منظورتون رو کامل متوجه نشدم !!!

نصب سون قسمت انتخاب درایو واسه نصب کردنش مشکله

ولی مطمئن باشید خیلی راحت نصب میشه و مشکلی نداره...
حتی می تونید از داخل xp نصب کنید نه بصورت بوت که جابجایی اسم درایوها تو سون رو هم نداشته باشید.

پ.ن
احتمالاً منظور شما پیدا کردن درایورهای سخت افزارها باشه که اونم به راحتی پیدا میشه.

BAHAR_SA
22-02-2011, 12:37
سلام

از طریق خود ویندوز :

تو این پست نوشته دستور bcdedit از امکانات ویندوز 7 هستش.اما من درایو ویندوز سونم رو فرمت کردم و الان فقط xp دارم و میخوام از منوی بوت، win 7رو حذف کنم اونم اگه بشه با دستورات ویندوز نه با نرم افزار.(یه وقت دیدی جایی لازم شد این کار رو بکنیم که دسترسی به اون نرم افزار نداریم )

Masоud
01-03-2011, 19:10
تو این پست نوشته دستور bcdedit از امکانات ویندوز 7 هستش.اما من درایو ویندوز سونم رو فرمت کردم و الان فقط xp دارم و میخوام از منوی بوت، win 7رو حذف کنم اونم اگه بشه با دستورات ویندوز نه با نرم افزار.(یه وقت دیدی جایی لازم شد این کار رو بکنیم که دسترسی به اون نرم افزار نداریم )
سلام

بدون نرم افزار در این مورد فکر نکنم بتونید کاری انجام بدید.

mehrdad_goleyakh
07-03-2011, 22:06
سلام
من XP داشتم و 7 بعد مجبور شدم XP رو عوض کنم حالا بوت 7 پریده و نرم افزار EasyBCD هم ارور میده دیگه چه راهی واسه برگردوندنش وجود داره؟ممنونم.

Masоud
09-03-2011, 16:00
سلام
من XP داشتم و 7 بعد مجبور شدم XP رو عوض کنم حالا بوت 7 پریده و نرم افزار EasyBCD هم ارور میده دیگه چه راهی واسه برگردوندنش وجود داره؟ممنونم.

سلام

Mehrdad092000
10-03-2011, 20:29
سلام

سلام
من سون پاک کنم بخوام بوت اولش بره چجوریه؟
یه سوال دیگه من xp داشتم مک اومدم نصب کنم ولی بوت xp پرید چکار کنم اونم بشه ؟

Ghaioom
13-03-2011, 09:35
سلام
من سون پاک کنم بخوام بوت اولش بره چجوریه؟
یه سوال دیگه من xp داشتم مک اومدم نصب کنم ولی بوت xp پرید چکار کنم اونم بشه ؟

اینو یه نگاه بنداز:

براي حل اين مشكل شما بايد از برنامه Easy BCD استفاده كنيد. اگر از سيستم‌عامل ديگري مثل لينوكس ممكن است بعد از نصب ويندوز يا لينوكس، در بوت شدن دستگاه خللي وارد شود كه براي رفع آن بايد بخش Boot Loader ويندوز را ترميم كنيد. براي اين كار دستگاه خود را با سي‌دي ويندوز بوت كنيد و در بخش خط فرمان دستور bootrec.exe /FixMbr را وارد كنيد. سپس دستگاه خود را دوباره راه‌اندازي كنيد، اگر باز هم مشكل داشت دوباره به بخش خط فرمان رفته و عبارت bootsec.exe /nt60 را وارد كنيد. توجه داشته باشيد كه اين دستور براي پارتيشن‌هايي كه با NTFS فرمت شده‌اند مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

منبع: کلیک

masoudalmas
13-03-2011, 19:59
سلام. من هم از vm ware استفاده ميكنم . نرم افزار بسيار حالب و عالي هستش. مخصوصا براي تمرين تنظيمات شبكه. در مورد سوال hamid2006 يه سوال واسم پيش اومد كه منظورت از اينكه اول كدوم ويندوز رو نصب كني ،اين بود كه كدوم ويندوز رو روي كامپيوتر اصلي نصب كني ؟ يا اينكه كدومشو رو vaware نصب كني؟

javajava
18-03-2011, 23:03
سلام
من یه هارد جدید گرفتم الآن 2 تا هارد دارم
تو یکی اکسپی نصب کردم
رفتم تو اون یکی هاردم سون نصب کنم که بعد نصب هی این ارورو میده چیکار کنم؟!
الان با اکسپی اومدم که کمکم کنین
ممنون
file:\Windows\system32\winload.exe
status: 0xc000000d

saeed774
20-03-2011, 00:31
سلام
من یه هارد جدید گرفتم الآن 2 تا هارد دارم
تو یکی اکسپی نصب کردم
رفتم تو اون یکی هاردم سون نصب کنم که بعد نصب هی این ارورو میده چیکار کنم؟!
الان با اکسپی اومدم که کمکم کنین
ممنون
file:\Windows\system32\winload.exe
status: 0xc000000d

پارتيشن Primary که ويندوز روش نصب ميشه حتما بايد اکتيو باشه ولي در پارتيشن هاي Extended نيازي به اکتيو بودن نيست و ويندوز ديگر البته به شرطي که ويندوزي در پارتيشن اکتيو موجود باشه در درايو Extended نصب ميشه.
براي مثال ويندوز xp اگه در درايو C که primary و اکتيو هست نصب شده باشه ميشه ويندوز 7 رو در درايو D که Extended باشه به راحتي نصب کرد .
در هارد 3 پارتيشن Primary ميشه ايجاد کرد که فقط يکي رو ميشه اکتيو نمود که ويندوز نصب کرد . از 3 پارتيشن Primary ايجاد شده فقط يک درايو قابليت رويت در ويندوز هست و 2 درايو بقيه اجبارا بصورت Hide درميان که نميشه اونا رو در ويندوز رويت کرد .البته فقط در Disk Managment قايل رويت خواهند بود ولي عملا غير قابل استفاده هستند.
خوب شايد بپرسي پس به چه دردي ميخوره؟ بهترين روش براي اين هست که سه ويندوز مختلف روشون نصب کرد و اين سه ويندوز به هم هيچ ارتباطي ندارند يعني اگه يکي از ويندوزها يا هارد ويروسي بشه و ويندوزي رو از کار بندازه ميشه به راحتي با ويندوز ديگه بالا اومد و کل هارد رو اسکن کرد . به اين حالت اصطلاحا Multi Primary ميگن.

و اما مشکل شما :

شما وقتي ويندوز 7 رو در هارد ديگه نصب ميکنين يعني اين عمل روي پارتيشن Primary و اکتيو انجام ميگيره و چون ويندوز xp هم در هارد ديگه همين شرايط رو داره و از اونجاييکه نميشه همزمان دو پارتيشن اکتيو داشت مشکل مذکور بوجود مياد.
ويندوز وقتي ميخواد بوت بشه نياز به فايل بوت داره که اونم در پارتيشن اکتيو و قسمت MBR رايت ميشه . ولي چون اطلاعات مربوط به بوت روي يک پارتيشن اکتيو رايت ميشه و شما ويندوز 7 رو روي پارتيشن ديگه نصب ميکنين اين امکان براي ويندوز نامفهوم هست يعني در حقيقت فايل بوتي براي 7 ايجاد نميشه که بخواد بوت بشه.

شما دو راه داري :

1- يا از خاصيت مولتي Primary استفاده کني و هر ويندوزي رو که خواستي بوت کني با استفاده از برنامه هاي تحت داس پارتيشن C رو اکتيو کني که در اينصورت فقط يه ويندوز قابل دسترس خواهد بود
2- يا مثله روش معمول ، ويندوز Xp رو در درايو C و ويندوز 7 رو در درايو D يک هارد نصب کني و از قابليت Multi Boot ويندوز 7 استفاده کني. در اينصورت 2 ويندوز هم به راحتي قابل دسترس هستند.
هارد ديگه رو هم ميتوني کلا بصورت Primary پارتيشن بندي کني تا در ويندوز شناسايي بشه ولي در اين حالت هارد دوم بصورت درايو D در ويندوز نمايش داده خواهد شد . چون اولويت پارتيشن ها ابتدا با Primary ها و بعد Extended ها هست.
يا ميتوني يک حجم کم مثله 2 گيگ به پارتيشن Primary هارد دوم اختصاص بدي و اونو Hide کني و بقيه رو پارتيشن بندي کني که بصورت Extented خواهند بود و در ويندوز هم بعد از پارتيشن هاي درايو هاي هارد اول شناسايي خواهند شد. منتهي اون 2 گيگ هارد غير قابل استفاده خواهد شد.

saeed774
20-03-2011, 00:40
بحث پارتيشن بندي خيلي مکافات داره بهتره بدي کسي که به اين کار وارد هست برات انجامش بده . ممکنه به اطلاعاتت آسيب برسه.

يه مورد هم هست :
اگر مادربردت قابليت Raid داشته باشه و هاردي که خريدي هم حجم هارد اولت باشه ميتوني از اين امکان استفاده کني. منتهي در ريد کردن اطلاعات پاک ميشه يعني شما بايد از اطلاعات مهمت در هارد اول بکاپ بگيري.
در حالتي که دو هارد ريد ميشه کل حجم دو هارد بصورت يک هارد تبديل ميشه . ولي باز شما بايد ويندوز XP رو در درايو C و ويندوز 7 رو در درايو D نصب کني تا از مولتي بوت استفاده کني.

javajava
21-03-2011, 13:57
بحث پارتيشن بندي خيلي مکافات داره بهتره بدي کسي که به اين کار وارد هست برات انجامش بده . ممکنه به اطلاعاتت آسيب برسه.

يه مورد هم هست :
اگر مادربردت قابليت Raid داشته باشه و هاردي که خريدي هم حجم هارد اولت باشه ميتوني از اين امکان استفاده کني. منتهي در ريد کردن اطلاعات پاک ميشه يعني شما بايد از اطلاعات مهمت در هارد اول بکاپ بگيري.
در حالتي که دو هارد ريد ميشه کل حجم دو هارد بصورت يک هارد تبديل ميشه . ولي باز شما بايد ويندوز XP رو در درايو C و ويندوز 7 رو در درايو D نصب کني تا از مولتي بوت استفاده کني.

خيلي ممنون از راهنماييتون مشكلم حل شد، طبق فرمودتون ويندوز سون رو تو هارد اول نصب كردم كه راحت بالا اومد.

MOJEBI
24-03-2011, 11:08
با سلام
من کامپیوترم روش ویندوز xp و سیستم عامل یونیکس نصب بود برای xp مشکل پیش آمد به هر حال تقریبا درست شده اما مشکل اصلی من اینجاست که قبلا کامپیوترو که روشن میکردم اگر چیزیو نمیزدم یا اگر enter میزدم مستقیم وارد یونیکس میشدم و اگر تایپ میکردم dos وارد یک صفحه میشد که 2تا خط اونجا بود اولیش ویندوز بود که انتخاب میکردم و وارد ویندوز میشدم دومین خط هم که نوشته بود ms-dos که من با این کاری نداشتم.
حالا مشکل من اینجاست که دیگه نمیتونم وارد یونیکس بشم و مستقیم سیستم میاد جای همین 2 تا خط
آیا راهی هست که من بتونم وارد یونیکس بشم مثل قبل؟
شنیدم با نرم افزار boot magic میشه اگر درسته لطفا لینک دانلود و طرز کارشو به بنده بفرمایید که خیلی واسم حیاتی هست وارد شدن تو یونیکس
با سپاس فراوان

MOJEBI
25-03-2011, 10:45
سلام
کسی نیست جواب بده یا جواب من سخته؟

MOJEBI
31-03-2011, 03:05
نمیدونم چرا نمیثونید یه سر به تاپیک بزنید جواب کاربرو بدید چرا تاپیک میزنید؟
حداقل میتونید بگید جواب شمارو نمیدونیم که تکلیف ما هم معلوم بشه!!!

MOJEBI
03-04-2011, 02:59
واقعا که....
سایت مدیر هم نداره جوابگو باشه؟!!!

joe_satriani
04-04-2011, 17:41
با سلام
من کامپیوترم روش ویندوز xp و سیستم عامل یونیکس نصب بود برای xp مشکل پیش آمد به هر حال تقریبا درست شده اما مشکل اصلی من اینجاست که قبلا کامپیوترو که روشن میکردم اگر چیزیو نمیزدم یا اگر enter میزدم مستقیم وارد یونیکس میشدم و اگر تایپ میکردم dos وارد یک صفحه میشد که 2تا خط اونجا بود اولیش ویندوز بود که انتخاب میکردم و وارد ویندوز میشدم دومین خط هم که نوشته بود ms-dos که من با این کاری نداشتم.
حالا مشکل من اینجاست که دیگه نمیتونم وارد یونیکس بشم و مستقیم سیستم میاد جای همین 2 تا خط
آیا راهی هست که من بتونم وارد یونیکس بشم مثل قبل؟
شنیدم با نرم افزار boot magic میشه اگر درسته لطفا لینک دانلود و طرز کارشو به بنده بفرمایید که خیلی واسم حیاتی هست وارد شدن تو یونیکس
با سپاس فراوان

سلام
کسی نیست جواب بده یا جواب من سخته؟

نمیدونم چرا نمیثونید یه سر به تاپیک بزنید جواب کاربرو بدید چرا تاپیک میزنید؟
حداقل میتونید بگید جواب شمارو نمیدونیم که تکلیف ما هم معلوم بشه!!!

واقعا که....
سایت مدیر هم نداره جوابگو باشه؟!!!

با سلام
دوست عزيزم براي گرفتن پاسخ كمي صبر كنيد
بعضي از سوالات گاهي ابهام داره و يا كسي نميتونه پاسخ بده
و يا اينكه گذره دوستان به بعضي تاپيك ها كمتر ميفته و متوجه سوال شما نميشن
---
با نرم افزار easy bcd امتحان كنيد
منوهاي راحتتري داره واسه كار كردن

موفق باشيد.

graphic pix
22-04-2011, 23:59
پارتيشن Primary که ويندوز روش نصب ميشه حتما بايد اکتيو باشه ولي در پارتيشن هاي Extended نيازي به اکتيو بودن نيست و ويندوز ديگر البته به شرطي که ويندوزي در پارتيشن اکتيو موجود باشه در درايو Extended نصب ميشه.
براي مثال ويندوز xp اگه در درايو C که primary و اکتيو هست نصب شده باشه ميشه ويندوز 7 رو در درايو D که Extended باشه به راحتي نصب کرد .
در هارد 3 پارتيشن Primary ميشه ايجاد کرد که فقط يکي رو ميشه اکتيو نمود که ويندوز نصب کرد . از 3 پارتيشن Primary ايجاد شده فقط يک درايو قابليت رويت در ويندوز هست و 2 درايو بقيه اجبارا بصورت Hide درميان که نميشه اونا رو در ويندوز رويت کرد .البته فقط در Disk Managment قايل رويت خواهند بود ولي عملا غير قابل استفاده هستند.
خوب شايد بپرسي پس به چه دردي ميخوره؟ بهترين روش براي اين هست که سه ويندوز مختلف روشون نصب کرد و اين سه ويندوز به هم هيچ ارتباطي ندارند يعني اگه يکي از ويندوزها يا هارد ويروسي بشه و ويندوزي رو از کار بندازه ميشه به راحتي با ويندوز ديگه بالا اومد و کل هارد رو اسکن کرد . به اين حالت اصطلاحا Multi Primary ميگن.

و اما مشکل شما :

شما وقتي ويندوز 7 رو در هارد ديگه نصب ميکنين يعني اين عمل روي پارتيشن Primary و اکتيو انجام ميگيره و چون ويندوز xp هم در هارد ديگه همين شرايط رو داره و از اونجاييکه نميشه همزمان دو پارتيشن اکتيو داشت مشکل مذکور بوجود مياد.
ويندوز وقتي ميخواد بوت بشه نياز به فايل بوت داره که اونم در پارتيشن اکتيو و قسمت MBR رايت ميشه . ولي چون اطلاعات مربوط به بوت روي يک پارتيشن اکتيو رايت ميشه و شما ويندوز 7 رو روي پارتيشن ديگه نصب ميکنين اين امکان براي ويندوز نامفهوم هست يعني در حقيقت فايل بوتي براي 7 ايجاد نميشه که بخواد بوت بشه.

شما دو راه داري :

1- يا از خاصيت مولتي Primary استفاده کني و هر ويندوزي رو که خواستي بوت کني با استفاده از برنامه هاي تحت داس پارتيشن C رو اکتيو کني که در اينصورت فقط يه ويندوز قابل دسترس خواهد بود
2- يا مثله روش معمول ، ويندوز Xp رو در درايو C و ويندوز 7 رو در درايو D يک هارد نصب کني و از قابليت Multi Boot ويندوز 7 استفاده کني. در اينصورت 2 ويندوز هم به راحتي قابل دسترس هستند.
هارد ديگه رو هم ميتوني کلا بصورت Primary پارتيشن بندي کني تا در ويندوز شناسايي بشه ولي در اين حالت هارد دوم بصورت درايو D در ويندوز نمايش داده خواهد شد . چون اولويت پارتيشن ها ابتدا با Primary ها و بعد Extended ها هست.
يا ميتوني يک حجم کم مثله 2 گيگ به پارتيشن Primary هارد دوم اختصاص بدي و اونو Hide کني و بقيه رو پارتيشن بندي کني که بصورت Extented خواهند بود و در ويندوز هم بعد از پارتيشن هاي درايو هاي هارد اول شناسايي خواهند شد. منتهي اون 2 گيگ هارد غير قابل استفاده خواهد شد.
چطور میشه یه پارتیشن primary ایجاد کرد

تپل
01-05-2011, 13:23
یک ویندوز ایکس پی چقدر فضا میخواد؟
اگه در درایور که اطلاعات داریم ویندوز دوممون را نصب کنیم اطلاعاتش چی میشه؟
خواهشا سریعتر پاسخ بدبد.

Mohammad King
01-05-2011, 14:16
خواهشا سریعتر پاسخ بدبد.

سلام

6 گیگ.

2 تا ویندوز رو نمیشه توی یک درایو نصب کرد

Juventus FC
01-05-2011, 22:19
جریان این چیه؟ (تصویر زیر) . برای چی میاد چیکار باید بکنیم که دیگه نیاد . وقتی این پیغام میاد سیستم هنگ میکنه.

Ghaioom
02-05-2011, 07:44
جریان این چیه؟ (تصویر زیر) . برای چی میاد چیکار باید بکنیم که دیگه نیاد . وقتی این پیغام میاد سیستم هنگ میکنه.

ویندوز رو repair کنید درست میشه به احتمال زیاد. اگه نشد سیستم رو با یه آنتی ویروس بروز اسکن کنید.

pashangparsi6
09-05-2011, 11:27
با درود

دوستان من دوتا ویندوز روی رایانه ی خودم دارم که هر دو اکس پی هستند. یکی روی درایو C و دیگری روی درایو G

ویندوز اصلی که من ازش بهره می برم روی درایو G جای داره. حالا من می خواستم درایو C رو زمانی که درون ویندوز اصلی (G) هستم فرمت کنم تا از فضای به وجود اومده بهره ببرم.

این کار در راه اندازی ویندوز اصلی من مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ چرا که من می خوام درایو C رو فرمت کنم

با سپاس

joe_satriani
09-05-2011, 18:32
با درود

دوستان من دوتا ویندوز روی رایانه ی خودم دارم که هر دو اکس پی هستند. یکی روی درایو C و دیگری روی درایو G

ویندوز اصلی که من ازش بهره می برم روی درایو G جای داره. حالا من می خواستم درایو C رو زمانی که درون ویندوز اصلی (G) هستم فرمت کنم تا از فضای به وجود اومده بهره ببرم.

این کار در راه اندازی ویندوز اصلی من مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ چرا که من می خوام درایو C رو فرمت کنم

با سپاس

با سلام
احتمالا با اين كار بوت ويندوزتون بهم ميريزه و ديگه هيچ كدوم بالا نمياد در زمان انتخاب كردن

موفق باشيد.

malaria
10-05-2011, 11:02
سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم من لنوو g560 دارم و 2 تا سیستم عامل اکس پی و سون ,ولی برای هر دفه بوت شدن xp باید تو بایوس sata رو , روی compatible قرار بدم و واسه بوت بعدی سون sata رو , روی ahci بزارم
راهی نداره که هر دفعه این کارو نکرد ؟ اعصابه آدمو بهم میریزه
اگر واسه بوت هر سیستم عامل, sata اونی که باید باشه نباشه, صفحه معروف آبی error میاد
خواهشا اگر کسی میدونه کمکم کنه
ممنون

pakshoma
20-05-2011, 12:09
سلام
من روی لپ تاپم ویندوز 7 اوریجینال هست و میخوام یه ویندوز xp sp3 در کنار 7 نصب کنم البته درایورهاشو از سایت گرفتم
آیا این عملی هست ؟
و اگه هست با نصب ویندوز در کامپیوتر های خانگی فرقی داره؟

ask_bl
20-05-2011, 14:04
سلام
من روی لپ تاپم ویندوز 7 اوریجینال هست و میخوام یه ویندوز xp sp3 در کنار 7 نصب کنم البته درایورهاشو از سایت گرفتم
آیا این عملی هست ؟
سلام
لپ تاپای جدید معمولا قابلیت نصب XP رو ندارن! باید ببینین که میشه یا نه!
در ضمن شما باید اول XP رو نصب کنین و بعد 7
مگر اینکه از نرم افزارهای مجازی سازی استفاده کنین.

malaria
20-05-2011, 19:39
سلام
آیا این عملی هست ؟

سلام
میشه نصب کرد ولی اگه پست قبلیتو نگاه میکردی متوجه میشدی که من هم همین کارو کردم ولی مشکل دارم
موفق باشی

Erfan.B
20-05-2011, 19:47
خواهشا سریعتر پاسخ بدبد.

سر و تهش رو بزني 2 گيگ هم مي توني تو يه درايو جا بدي (فقط ويندوز) ولي با برنامه هاي معمولي 6 گيگ كم ترينشه!

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:44 PM ----------

شما سي دي ويندوز رو بذار تو درايوت از تو استارت برو run تايپ كن :

sfc /scannow

Erfan.B
20-05-2011, 19:52
سلام
آیا این عملی هست ؟

شما مي توني اكس پي رو هم بعداز 7 بريزي منتهي بايد bcdedit رو بلد باشي چون اول بايد سوييچ كني رو ورژن 6 بعدش يه ntldr واسه اكس پي createstore كني و مابقي ماجرا. البته مي توني از دي وي دي ويندوز 7 هم استفاده كني و از قسمت repair استارتاپ ريپير رو انتخاب كني.
موفق باشي.

kaivanika
24-05-2011, 03:14
سلام
روی درایو c ویندورز 7 و درایو d ایکس پی دارم

میتونم یه ویندوز xp دیگه هم با حفظ دو ویندوز قبلی در یکی از درایو های c یا d نصب کنم ؟ و مشکلی پیش نیاد ؟

joe_satriani
06-06-2011, 19:38
سلام
روی درایو c ویندورز 7 و درایو d ایکس پی دارم

میتونم یه ویندوز xp دیگه هم با حفظ دو ویندوز قبلی در یکی از درایو های c یا d نصب کنم ؟ و مشکلی پیش نیاد ؟

با سلام
اگه قرار باشه ویندوزاتون رو پاک کنید و بعد این ویندوز رو نصب کنید؛ خیر مشکلی پیش نمیاد

موفق باشید.

mkh12
21-06-2011, 21:37
سلام
من روی C سون 64 بیتی دارم. روی D ویندوز xp sp3 نصب کردم. بعدش فقط xp توی boot بود. repair کردم و win 7 درست شد. میدونم که مشکل فقط شناسایی boot است. کسی می دونه چطوری میشه یه جوری این فایل boot.ini رو به طور دستی کپی کرد که هر دوتاشون رو سیستم بشناسه

Dew Drop
21-06-2011, 22:52
سلام
من روی C سون 64 بیتی دارم. روی D ویندوز xp sp3 نصب کردم. بعدش فقط xp توی boot بود. repair کردم و win 7 درست شد. میدونم که مشکل فقط شناسایی boot است. کسی می دونه چطوری میشه یه جوری این فایل boot.ini رو به طور دستی کپی کرد که هر دوتاشون رو سیستم بشناسه

سلام
از نرم افزار EasyBCD استفاده کنید.این نرم افزار رو نصب کنید,تو قسمت add / remove entry ویندوز موردنظر و درایوش رو اضافه کنید.مشکلتون حل میشه.

mkh12
22-06-2011, 21:16
سلام
از نرم افزار EasyBCD استفاده کنید.این نرم افزار رو نصب کنید,تو قسمت add / remove entry ویندوز موردنظر و درایوش رو اضافه کنید.مشکلتون حل میشه.

سلام
با easy boot هم نمیشه. بوت xp رو نمی شناسه.

navid_3941
25-06-2011, 17:16
سلام بر دوستان.میبخشید که این سوال رو اینجا میپرسم.پستهای مربوطه بسته شده بود.
توی ویندوز اکس پی از کجا میشه فهمید که تا چه تاریخی ویندوز آپدیت شده؟
ممنون

navid_3941
27-06-2011, 23:21
کسی نیست جواب بده

hexman
30-06-2011, 17:17
سلا دوستان
ما توس شركتمون حدود 20 كلاينت اريم كه روي همشون ويندوز xp sp2 نصب هست.يكسري كشل توي شبكه داريم مثل stop شدن خود به خود بعضي سرويسهاي ويندوز كه باعث ميشه ارتباط سيستم با سرور قطع شه يا امكان پرينت گرفتن از بين بره و مجبور يه restart هاي پي در ي شويم.
حالا ميخوام همه اين 20 كلاينت رو به sp3 ارتقا بدم.چكار بايد بكنم؟البته اين20 تا سيستم به اينترنت وصل نيستن.
ممنون

XCUBEALI
05-07-2011, 16:55
با سلام
من دوتا ویندوز روی سیستمم داشتم .یکی XP و یکی 7 بعد خواستم ویندوز XP رو پاک کنم برای این کار با سی دی XP درایو C رو فرمت کردم . بعد کامپیوتر رو restart کردم ولی ویندوز 7 بالا نیامد که هیچی ! پیغام داد( ! NTLDR is missing)
البته ویندوز ها در درایوهای جداگانه بودند و اول xp و بعد 7 رو نصب کرده بودم.
حالا چطوری میشه 7 رو بازگروند؟

somatco
06-07-2011, 11:07
دوستان سلام!

من یه ویندوز XP توی درایو C و یه ویندوز سرور 2003 توی درایو D داشتم. چند وقت پیش ویندوز XP رو عوض کردم (دوباره نصب کردم). الان خیلی برام حیاتیه که بتونم حتی اگه شده فقط یک بار ویندوز سرور رو لود کنم چون پروژه کارشناسیم روشه. تا حالا که از هر کی پرسیدم و هر چی سرچ زدم فایده ای نداشته، راه حل های معمول برای تغییر منوی بوت از طریق تنظیمات boot.ini و control panel رو دنبال کردم ولی فایده ای نداشت. مشکل اینه که هیچ جا اسمی از ویندوز سرور نیست. اکثرا ناامیدم کردن و میگن دیگه ویندوز سرورم قابل لود نیست. البته تازه یه جایی خوندم که با استفاده از نرم افزار System Commander میشه یه کارایی کرد. میخوام نصبش کنم و یه چرخی بزنم ببینم چیکارا میکنه ولی چون تا حالا با نرم افزارای از این دست کار نکردم یه کم برام سخته. واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید هم در رابطه با این که این نرم افزار چطوری میتونه به من کمک کنه و هم اینکه اگه راه حل دیگه ای سراغ دارید.

ممنون از وقتتون!

shnadi
06-07-2011, 12:21
من میخاستم در کنار ویستا ،xp نصب کنم که فکر کنم ویستا پاک شد و الان برای نصب xp هم مشکل دارم!
error:error loading operating system
خواهشا مرا راهنمایی کنید

- Saman -
07-07-2011, 09:49
دوستان سلام!

من یه ویندوز XP توی درایو C و یه ویندوز سرور 2003 توی درایو D داشتم. چند وقت پیش ویندوز XP رو عوض کردم (دوباره نصب کردم). الان خیلی برام حیاتیه که بتونم حتی اگه شده فقط یک بار ویندوز سرور رو لود کنم چون پروژه کارشناسیم روشه. تا حالا که از هر کی پرسیدم و هر چی سرچ زدم فایده ای نداشته، راه حل های معمول برای تغییر منوی بوت از طریق تنظیمات boot.ini و control panel رو دنبال کردم ولی فایده ای نداشت. مشکل اینه که هیچ جا اسمی از ویندوز سرور نیست. اکثرا ناامیدم کردن و میگن دیگه ویندوز سرورم قابل لود نیست. البته تازه یه جایی خوندم که با استفاده از نرم افزار System Commander میشه یه کارایی کرد. میخوام نصبش کنم و یه چرخی بزنم ببینم چیکارا میکنه ولی چون تا حالا با نرم افزارای از این دست کار نکردم یه کم برام سخته. واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید هم در رابطه با این که این نرم افزار چطوری میتونه به من کمک کنه و هم اینکه اگه راه حل دیگه ای سراغ دارید.

ممنون از وقتتون!

سلام دوست عزيز

به نظر من شما مي تونيد از نرم افزار هاي تغيير منوي BOOT استفاده كنيد . يكي از نرم افزار هاي كاربردي Easy BCD هست كه ار اينجا مي تونيد دان لود كنيد رايگان هم هست :)

البته من توي قسمت Add New Entry گزينه Windows Server 2003 يه طور دقيق نديدم. بلكه اتنخاب Win2k/NT/XP مي تونه موثر باشه. گزينه بعدي Repair كردن ويندوز سرور 2003 هست . با ديسك ويندوز سيستم را بوت كنيد. ببينيد امكان تعمير و يا ريكاور كردن وجود داره يا نه .

نكته : هميشه سعي كنيد با استفاده از همين نرم افزار Easy BCD از بوت خود بكاپ بگيريد تا احيانا اگه به مشكل برخورد كرديد بتونيد به راحتي بر طرف كنيد .

اميدوارم مشكل شما حل بشود . موفق باشيد ...

somatco
07-07-2011, 22:13
ممنون که وقت گذاشتید!

در مورد پیشنهاد اولتون قبلا easy bcd رو دانلود و نصب کردم ولی موقع اجرا خطا میداد که فقط بر روی ویندوزای Vista و 7 قابل اجراست. سعی کردم از System Commander استفاده کنم که اون هم فقط XP رو شناسایی کرد.

ولی پیشنهاد دوم بهم کمک کرد. نمیدونم چرا اصلا به فکر خودم نرسید که ویندوزم رو repair کنم. ممنون از پیشنهادتون. اول سعی کردم ویندوز سرور رو repair کنم. به راحتی تونستم وارد ویندوز سرور بشم البته فقط از طریق خط فرمانی که بهم داد. با استفاده از دستورات bootcfg /list و bootcfg /scan متوجه شدم که ویندوز سرور مشکلی نداره چون هر دو ویندوز رو توی منوی بوت خودش داره. پس به این نتیجه رسیدم که مشکل از ویندوز XPه. با سی دی ویندوز XP سیستم رو بوت کردم و مثل قبل یه خط فرمان بهم داد که ایندفعه وارد ویندوز XP شدم. این بار وقتی bootcfg /list رو اجرا کردم فقط ویندوز XP رو شناسایی کرد و خبری از ویندوز سرور نبود. با اجرای دستور bootcfg /scan ویندوز سرور رو هم شناسایی کرد. بعد با bootcfg /add اونو به منوی بوت اضافه کردم.
ولی متاسفانه وقتی ویندوز سرور رو از منوی بوت انتخاب میکنم فقط یه صفحه سیاه میاد.
وقتی که میخواستم اونو به منوی بوت اضافه کنم ازم یه OS boot option میخواست که نمیدونم مال چیه ولی اول سعی کردم دقیقا چیزی که برای ویندوز XP به صورت پیش فرض وجود داشت یعنی
"OS boot option: /noexecute=optin /fastdetect"
رو تایپ کردم ولی فایده ای نداشت. بعد توی سایت مایکروسافت دیدم که گفته این گزینه رو برای Windows server بذارید
"OS boot option: /fastdetect"
ولی باز هم فایده ای نداشت.:19:
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید!

متشکرم!

jafarian
07-07-2011, 23:01
شمابرنامه DualBoot PRO روهم استفاده کنید ببینید میتونید تنظیمات منوی بوت سیستم درست کنید:20:
لینک دانلود DualBoot PRO

somatco
08-07-2011, 14:26
فایل رو دانلود کردم ولی سیستم نمی شناسش، با چی باید بازش کنم؟

MrGee
08-07-2011, 14:30
شما محتويات boot.ini رو اينجا بزاريد

تا اونجايي كه من مي دونم اين دوتا ويندوز از لحاظ هسته تفاوت چنداني نداشته و با همون دستوري كه براي xp تو boot.ini هست مي شه 2003 رو هم بالا آورد
يا نسخه سازگار با xp برنامه Easy BCD رو دانلود كنيد
پروژه تون چي هست؟
يعني يه فايله يا يه برنامه؟
چرا نمي شه تو همون xp كارتون رو ادامه بديد؟
اين رو امتحان كرديد؟

به اينجا هم يه نگاه بندازيد

- Saman -
08-07-2011, 18:16
ممنون که وقت گذاشتید!

در مورد پیشنهاد اولتون قبلا easy bcd رو دانلود و نصب کردم ولی موقع اجرا خطا میداد که فقط بر روی ویندوزای Vista و 7 قابل اجراست. سعی کردم از System Commander استفاده کنم که اون هم فقط XP رو شناسایی کرد.

ولی پیشنهاد دوم بهم کمک کرد. نمیدونم چرا اصلا به فکر خودم نرسید که ویندوزم رو repair کنم. ممنون از پیشنهادتون. اول سعی کردم ویندوز سرور رو repair کنم. به راحتی تونستم وارد ویندوز سرور بشم البته فقط از طریق خط فرمانی که بهم داد. با استفاده از دستورات bootcfg /list و bootcfg /scan متوجه شدم که ویندوز سرور مشکلی نداره چون هر دو ویندوز رو توی منوی بوت خودش داره. پس به این نتیجه رسیدم که مشکل از ویندوز XPه. با سی دی ویندوز XP سیستم رو بوت کردم و مثل قبل یه خط فرمان بهم داد که ایندفعه وارد ویندوز XP شدم. این بار وقتی bootcfg /list رو اجرا کردم فقط ویندوز XP رو شناسایی کرد و خبری از ویندوز سرور نبود. با اجرای دستور bootcfg /scan ویندوز سرور رو هم شناسایی کرد. بعد با bootcfg /add اونو به منوی بوت اضافه کردم.
ولی متاسفانه وقتی ویندوز سرور رو از منوی بوت انتخاب میکنم فقط یه صفحه سیاه میاد.
وقتی که میخواستم اونو به منوی بوت اضافه کنم ازم یه OS boot option میخواست که نمیدونم مال چیه ولی اول سعی کردم دقیقا چیزی که برای ویندوز XP به صورت پیش فرض وجود داشت یعنی
"OS boot option: /noexecute=optin /fastdetect"
رو تایپ کردم ولی فایده ای نداشت. بعد توی سایت مایکروسافت دیدم که گفته این گزینه رو برای Windows server بذارید
"OS boot option: /fastdetect"
ولی باز هم فایده ای نداشت.:19:
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید!

متشکرم!

خواهش مي كنم دوست عزيز!

نرم افزار EASY BCD در بيشتر نسخه هاي ويندوز قابل اجرا ست . همين الان خود من توي ويندوز XP Pro 32 بيتي استفاده مي كنم . احتمالا خطا ي اجرا مر بوط به چيز ديگه اي بوده ؟ نسخه .NET بالا تري نصب كنيد. و يا از نسخه پرتابلش استفاده كنيد

از گفته هاي شما به اين نتيجه مي رسم كه به نظر ميرسه كه ويندوز شما به كل كراش شده . من زياد به محيط فرماني قسمت Recovry Console آشنا نيستم . شما وارد قسمت Recovery Console شديد نه Repair . سعي كنيد به حالت نصب تميز عمل كنيد . بعد ببينيد كه بعد از سرچ كردن آيا تاكيد ميكنم آيا. ويندوز سرور قبلي شما رو ميشناسد يا نه. ستاپ به شما گزينه هاي نصب تميز Clean Install و يا Repair مي دهد كه حالا مي تونيد با اطمينان خاطر گزينه Repair را اتخاب كنيد . بعد از مر حله كپي معمول . درست مثل نصب مجدد ويندوز مي مونه با اين تفاوت كه حالا ويندوز تعمير مي شود نه نصب . به احتمال درايور هاي سخت افراري در هنگام پروسه از شما بخواد .

دليل آمدن صفحه سياه مي تونه اين باشه كه فايل بوت ويندوز قديمي شما مجددا نوشته شده (كاري كه شما در اون مرحله انجام داديد) و حالا به دنبال ويندوز تازه نصب شده سرور مي گردد كه آدرس دهي اشتباه است و بوتيبل سر در گم ميشود ...

باز سعي كنيد كه نرم افزار Easy BCD زا اجرا كنيد . در غير اين صورت به روشي كه عرض كردم ويندوز را تعمير كنيد نه ريكاور .

گزينه نهايي استفاده از فايل هاي بوت هست كه باز هم ريسك داره . يعني شما به دنبال فايل هاي NTDETECT.COM و boot.ini و ntldr ( يعني تنها فايلهاي بوت ويندوز سرور 2003 ) در اينترنت بگرديد و از آنها براي بالا امدن ويندوز سرور 2003 استفاده كنيد كه طبيعتا بايد از طريق بوت با سي دي هاي لايو و كپي فايلهاي مورد نظر در درايو C تون ( قبلا ار ويرايش فايل Boot.ini مطمئن شويد ) ... تاكيد مي كنم كه اين روش بسيار ر يسك دارد و حتي ديگه ممكنه ويندوز تون بر نگرده ! چون به هر حال فايلهاي بوت اصلي جايگزين ميشن .

به هر حال اميدوارم مشكل شما دوست گرامي بر طرف شود به اميد خدا

فعلا - سا ما ن

purya_1991
09-07-2011, 18:25
سلام،من 2 تا ویندوز xp home و 7 رو سیستم داشتم،بعد خاستم یه ویندوز دیگه اضافه کنم و media center رو روی یه درایو دیگه ریختم اما بعد نصب ویندوز media center در منوی انتخاب ویندوز ،ویندوز 7 نمیاد! و فقط media center و xp home در منوی انتخاب ویندوز هستند با وجود اینکه فایل ویندوز 7 رو درایو D هنوز موجوده،چی کار کنم که ویندوز 7 برگرده؟

Dew Drop
09-07-2011, 22:32
سلام،من 2 تا ویندوز xp home و 7 رو سیستم داشتم،بعد خاستم یه ویندوز دیگه اضافه کنم و media center رو روی یه درایو دیگه ریختم اما بعد نصب ویندوز media center در منوی انتخاب ویندوز ،ویندوز 7 نمیاد! و فقط media center و xp home در منوی انتخاب ویندوز هستند با وجود اینکه فایل ویندوز 7 رو درایو D هنوز موجوده،چی کار کنم که ویندوز 7 برگرده؟

سلام
صفحات قبل رو اگه می دید با سرچ می کردید به جواب می رسیدید!!!
روش گفته شده تو این پست رو انجام بدید.

AFSORDEH
10-07-2011, 08:15
سلام

من يك ويندوز XP و يك ويندوز 7 روي سيستمم نصب كردم.

متاسفانه استفاده از ويندوز 7 براي من راضي كننده نبود و مشكلات خاصي داشت (از جمله نصب و اجراي نرم افزارها) .

همونطوري كه مي دونيد به طور معمول ويندوز 7 در سطر اول خط فرمان قرار مي گيرد! .. مي خواستم بپرسم آيا با تنظيمات و تغيير فايل boot.ini ، همانند زماني كه دو تا ويندوز XP روي سيستم نصب شده، امكان تغيير خط فرمان هاي ويندوز و مثلا انتقال خط فرمان ورود ويندوز XP به سطر اول وجود داره يا خير؟

joe_satriani
10-07-2011, 21:35
با سلام
اگه این کار را با نرم افزارهایی مثه Easy BCD و یا vista boot pro انجام بدید بهتره
چون اگه از اون فایلی که باز کردید استفاده کنید و کوچکترین تغییری دیگه بکنه کلا هیچ کدوم از ویندوزها بوت نمیشن دیگه

موفق باشید.

- Saman -
11-07-2011, 09:42

لول‌!‌

شما چرا خواستيد يه ويندوز سوم داشته باشيد‌؟ و يا چهارم ؟ !!!

اصلا امكانش نيست كه بيشتر از 2 ويندوز در كامپيوتر تون داشته باشيد (‌يا به صلاح نيست‌!‌)

وقتي ويندوز ي با ورژن قديمي تر رو در كنار ويندوز جديد تر نصب مي كنيد . احتمال بوت ويندوز جديد تر پاك بشود و شما فقط ويندوز قديمي تر كه تازه نصب كرديد روي منوي بوت خود مشاهده كنيد .

حالا مشكل به سادگي قابل بر طرف هست نگران نباشيد نرم افزار EASY BCD را از آددرس زير دان لود . نصب و اجرا كنيد

سپس در قسمت Add New Entry . در قسمت Type گزينه Windows 7 را انتخاب و در قسمت Drive . درايو ي كه ويندوز 7 در آن نصب شده است را تعريف كنيد . و در نهايت روي Add Entry كليك كنيد . و سيستم رو ريست كنيد

خب ديگه مي تونيد منوي بوت ويندوز 7 رو مشاهده كنيد ...

توجه داشته باشيد كه اگر درايو C شما فرمت شده باشد . ديگر امكان باز گشت ويندوز 7 وجود ندارد . چون فايلهاي بوت اصلي روي درايو C پاك ميشوند ( دلبل نمي شود چون ويندوز در درايو D هست بشه ريكاور ش كرد )

موفق و مويد باشيد - سا ما ن

AFSORDEH
12-07-2011, 13:29
با سلام
اگه این کار را با نرم افزارهایی مثه Easy BCD و یا vista boot pro انجام بدید بهتره
چون اگه از اون فایلی که باز کردید استفاده کنید و کوچکترین تغییری دیگه بکنه کلا هیچ کدوم از ویندوزها بوت نمیشن دیگه

موفق باشید.

thanks! :40:

در مورد اين دو نرم افزاري كه معرفي كردين اگه يك توضيح كوتاهي بدين ممنون ميشم :27::11:

آيا اين نرم افزارها قابليت تعويض خطوط فرمان ويندوزها (اونم ويندوز XP با ويندوز 7) رو دارن!؟

خطرناك كه نيستن؟

joe_satriani
12-07-2011, 21:13
thanks! :40:

در مورد اين دو نرم افزاري كه معرفي كردين اگه يك توضيح كوتاهي بدين ممنون ميشم :27::11:

آيا اين نرم افزارها قابليت تعويض خطوط فرمان ويندوزها (اونم ويندوز XP با ويندوز 7) رو دارن!؟

خطرناك كه نيستن؟

با سلام
این نرم افزارها برای این هست که شما بتونید منوی بوت ویندوز رو ویرایش کنید.
خطرناک که خطرناکه اما از اون راهی که اول پیش گرفته بودید خطرناکتر نیست.

موفق باشید.

AFSORDEH
13-07-2011, 03:05
ممنون از شما ..... :40:

منظورم اين بود كه چون با اين نرم افزارها كار نكردم تا الان، ممكنه خرابكاري كنم. :41:

ولي تنظيمات اون فايل رو چندين بار تغيير دادم! و نتيجه هم ازش گرفتم .... ولي الان كه ويندوز ايكسپي در كنار 7 نصب شده و تنظيمات اون فايل تا حدودي عجيب غريب تر شد! كمتر جاي خطر كردن وجود داره. اونم روي فايل سيستم NTFS

موفق باشيد :40:

kamran2000
13-07-2011, 21:53
سلام
من میخوام ویندوز xp 64 و 7 رو با هم داشته باشم. نکته خاصی رو باید رعایت کنم.

- Saman -
14-07-2011, 19:56
سلام
من میخوام ویندوز xp 64 و 7 رو با هم داشته باشم. نکته خاصی رو باید رعایت کنم.

نه فكر نكنم !

فقط در ابتدا معلومه كه ويندوز 64 XP بيتي رو نصب و سپس ويندوز 7 رو نصب كنيد ... اينطوري مشكلي نداريد :46:

ممنون از شما ..... :40:

منظورم اين بود كه چون با اين نرم افزارها كار نكردم تا الان، ممكنه خرابكاري كنم. :41:

ولي تنظيمات اون فايل رو چندين بار تغيير دادم! و نتيجه هم ازش گرفتم .... ولي الان كه ويندوز ايكسپي در كنار 7 نصب شده و تنظيمات اون فايل تا حدودي عجيب غريب تر شد! كمتر جاي خطر كردن وجود داره. اونم روي فايل سيستم NTFS

موفق باشيد :40:

نگران نباشيد !

بالا خره با خرابكاري و به قول معروف "سعي و خطا" ياد مي گيريد و تجربه كسب مي كنيد. اما براي كار با فايلهاي بوت تا حدودي دانش فني لازمه كه با نگاه كردن به مطالب آموزشي و جستجو در اينترنت مي تونيد پيدا كنيد .

مشكلي هست مگه ؟ البته منظورم در فايل Boot.ini تون . فايل را با Notepad باز و نتيجه را همينجا كپي كنيد .

در ارتباط با نرم افزار EasyBCD چه سوالي داريد ؟

mehrdad_goleyakh
15-07-2011, 08:58
سلام دوستان
سیستم یکی از دوستهام هارش ساتا بعد اومدم ویندوز XP نصب کنم به مرحله قبل از کپی فایلها که میرسید میگفت سیستم هیچ هاردی رو شناسائی نکرد در حالیکه توی Setup هارد رو میشناسه هر کاری که کردم جواب نداد هارد رو رو یه سیستم دیگه امتحان کردم بدون مشکل ویندوز نصب شد حالا میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟تنظیم خاصی توی setup داره چون من هرچی گشتم هیچ جیزی در این مورد پیدا نکردم.

- Saman -
15-07-2011, 11:32
سلام دوستان
سیستم یکی از دوستهام هارش ساتا بعد اومدم ویندوز XP نصب کنم به مرحله قبل از کپی فایلها که میرسید میگفت سیستم هیچ هاردی رو شناسائی نکرد در حالیکه توی Setup هارد رو میشناسه هر کاری که کردم جواب نداد هارد رو رو یه سیستم دیگه امتحان کردم بدون مشکل ویندوز نصب شد حالا میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟تنظیم خاصی توی setup داره چون من هرچی گشتم هیچ جیزی در این مورد پیدا نکردم.

خب شايد ! اين عجيبه كه تو ي ستاپ هارد رو ميشناسه اما توي نصب ويندوز نه !

سعي كرديد كه ويندوز 7 نصب كنيد ؟ در اون حالت چه هار د توي ستاپ ديده ميشه ؟

mehrdad_goleyakh
15-07-2011, 17:25
خب شايد ! اين عجيبه كه تو ي ستاپ هارد رو ميشناسه اما توي نصب ويندوز نه !
سعي كرديد كه ويندوز 7 نصب كنيد ؟ در اون حالت چه هار د توي ستاپ ديده ميشه ؟

نه ویندوز 7 رو نصب نکردم،یجا خوندم باید درایورهای raid مادربورد رو نصب کنم.

- Saman -
15-07-2011, 21:23
نه ویندوز 7 رو نصب نکردم،یجا خوندم باید درایورهای raid مادربورد رو نصب کنم.

آهان!‌مگه هارد ها به صورت Raid هستند؟!

شرمنده من اطلاعات چنداني راجع به Raid ندارم اما اينو مي دونم كه درايوري اگه مو جود باشه بايد با سي دي نصب ويندوز به اصطلاح Merge بشه . اون هم با نرم افزاري مثل nLite ...

Tabiat
16-07-2011, 01:18
سلام میخواستم ببینم میشه الان که یه ویندوز 7 تدبیر رو سیستمم هست یه XP پرو 3 که جدید اومده رو نصب کرد..

یکی میگفت چون 7 نصبه این کار امکان پذیر نیست...

- Saman -
16-07-2011, 15:01
سلام میخواستم ببینم میشه الان که یه ویندوز 7 تدبیر رو سیستمم هست یه XP پرو 3 که جدید اومده رو نصب کرد..

یکی میگفت چون 7 نصبه این کار امکان پذیر نیست...

ويندوز XP Pro SP3 جديد نيومده اما شايد منظور شما با جديد ترين آپديت ها ست ...

امكانش كه هست اما بعد از نصب ويندوز XP بروي ويندوز 7 . بوت ويندوز 7 مي پره و فقط ويندوز XP بالا مياد . بهتر ه كه اول ويندوز XP بعد ويندوز 7 رو نصب كنيد .

التبه ميشه بعد از نصب ويندوز XP با نرم افزارهايي مثل EASY BCD بوت ويندوز 7 رو بر گردونيد . البته اميدواريم !

فعلا !

mohammadrm
27-07-2011, 16:04
سلام
من خواستم 2 تا ویندوز داشته باشم بره همین خواستم اول XP رو نصب کنم بعد 7 رو .
بره نصب ویندوز XP با کینگ که توش ویندوز SP3 بود مرحله اول که تعیین پارتیشن و ... بود رو پشت سر گذاشتم ولی بعد رستارت شدن مرحله بعدی برای تکمیل نصب ویندوز بالا نمیاد و این ارور رو میده .
a disk read error occurred
press ctrl+alt+del to restart
اگه میشه کمک کنید .
با تشکر

majifff
27-07-2011, 16:47
سلام من هم win xp دارم و هم 7 حالا میخوام بجای این 7 یک ویندوز7 دیگه بریزم اگه این کار رو بکنم ویندوز xp که پاک نمیشه؟

saeedss
27-07-2011, 20:16
با سلام
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه اما جایی دیگه پیدا نکردم.
من ویندوز xp پک 2 رو دارم اما الان جدیدا بعضی بازیها فقط رو پک 3 اجرا میشن.
راهی داره که مثلا با نصب یه برنامه ویندوز رو به پک 3 تغییر داد؟

Dew Drop
27-07-2011, 22:29
سلام من هم win xp دارم و هم 7 حالا میخوام بجای این 7 یک ویندوز7 دیگه بریزم اگه این کار رو بکنم ویندوز xp که پاک نمیشه؟

سلام
نه خیر,مشکی پیش نمیاد.

با سلام
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه اما جایی دیگه پیدا نکردم.
من ویندوز xp پک 2 رو دارم اما الان جدیدا بعضی بازیها فقط رو پک 3 اجرا میشن.
راهی داره که مثلا با نصب یه برنامه ویندوز رو به پک 3 تغییر داد؟

سلام
از داخل ویندوزی که الان دارید سی دی ویندوز پک 3 رو بزارید
بعد بین گزینه ها برای نصب گزینه آپگرید رو انتخاب کنید.

solo8
30-07-2011, 08:04
سلام دوستان...من تو سیستمم 2 تا ویندوز دارم...حجم درایو 7 کمه(درایو D)

حالا اگه بخوام حجم پارتیشن ویندوز 7 رو زیاد کنم از تو Xp زیاد کنم یا از تو 7؟! یا فرق نمیکنه؟!

کلا آسیبی به ویندوز نمیرسه؟! 500 مگ درایو d آلان جا داره...و با Paragaon Partition میخوام پارتیشنشو زیاد کنم...

jax2
30-07-2011, 13:48
سلام دوستان...من تو سیستمم 2 تا ویندوز دارم...حجم درایو 7 کمه(درایو D)

حالا اگه بخوام حجم پارتیشن ویندوز 7 رو زیاد کنم از تو Xp زیاد کنم یا از تو 7؟! یا فرق نمیکنه؟!

کلا آسیبی به ویندوز نمیرسه؟! 500 مگ درایو d آلان جا داره...و با Paragaon Partition میخوام پارتیشنشو زیاد کنم...

اینکارو از تو xp انجام بدین مشکلی پیش نمیاد

solo8
30-07-2011, 13:55
دوستان یه گندی زدم! حالا نمیدونم زدم یا نه!

این کد رو با فرمت bat. ذخیره کردم و حواسم نبود باز کردم فایلو! یعنی الان سیستمم میپره بعد ریبوت؟!درایو c فرمت شد رفت؟!

MrGee
30-07-2011, 14:59
نه هیچ مشکلی نیست اون فایل مال داسه و تو ویندوز XP اجرا نمی شه

البته اگه کلید رجستریش غیر فعال باشه که به طور پیش فرض هم همین طوره
برای اطمینان هم می تونید اون فایل رو کلا حذف کنید یا محتویاتش رو خالی کنید

در ضمن این سوال چه ربطی به این تاپیک داره؟؟؟

irainian
30-07-2011, 18:22
ببخشید دوست من سیستم عامل سون نصب کرده بود در کنار ایکس پی بعدش وارد ویندوز سون که میشه حواس نبوده نمیدونم چی میشه یکی از درایور ها با حجم 70 گیگ پاک میشه که ویندوز ایکس پی هم توش بوده
بعد از اون خواست که دوباره سون رو نصب کنه از اول نصب متوجه شد اون 70 تا رو زده unpartitionate بعدش نتونست پارتیشن بندی کنه اومد تو ایکس پی که پارتیشن بندی کنه یک دفعه نمیدونه چطور شد دو تا درایو دیگش هم تبدیل شد به unpartitionate الان این درایو ها پر از نرم افزار و فیلم و هست و بدونی که دست بزنه همین جوری رفت تا ویندوز رو نصب کنه الان چیکار کنه که این پارتیشن ها با اطلاعات توش برگرده چون درایو ها وجود ندارن البته تا اونجایی که من اینو میدونم

joe_satriani
30-07-2011, 19:13
ببخشید دوست من سیستم عامل سون نصب کرده بود در کنار ایکس پی بعدش وارد ویندوز سون که میشه حواس نبوده نمیدونم چی میشه یکی از درایور ها با حجم 70 گیگ پاک میشه که ویندوز ایکس پی هم توش بوده
بعد از اون خواست که دوباره سون رو نصب کنه از اول نصب متوجه شد اون 70 تا رو زده unpartitionate بعدش نتونست پارتیشن بندی کنه اومد تو ایکس پی که پارتیشن بندی کنه یک دفعه نمیدونه چطور شد دو تا درایو دیگش هم تبدیل شد به unpartitionate الان این درایو ها پر از نرم افزار و فیلم و هست و بدونی که دست بزنه همین جوری رفت تا ویندوز رو نصب کنه الان چیکار کنه که این پارتیشن ها با اطلاعات توش برگرده چون درایو ها وجود ندارن البته تا اونجایی که من اینو میدونم

با سلام
همون ابتدا که میخواد دوستتون ویندوز عوض کنه با سی دی ایکس پی، میتونید پارتیشن بندی کنید
زمانی که میرسه به مرحله ی نصب ویندوز توی کدوم پارتیشن که بعد باید انتخاب کنید دکمه ی f رو بزنن خودش فرمت میکنه همون پارتیشنی رو که از دست رفته
فقط این رو هم بگم که اطلاعات هارد دوستتون هم پاک شده.

موفق باشید.

MrGee
30-07-2011, 19:18
الان مشکل اصلی شما برگردوندن اطلاعاته درسته؟

اگه این طوره باید از برنامه های رکاوری استفاده کنید و اگه مشکلی بود اینجا سوالتون رو بپرسید
نرم افزارهای بازيابي فايلهاي پاك شده بحث و تبادل نظر

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

فقط این رو هم بگم که اطلاعات هارد دوستتون هم پاک شده.

من فکر کنم فقط پارتیشن تیبل اون درایوها حذف شده باشه و برا همین مشکل پیدا کرده و بشه با برنامه های رکاوری تا حدودی اونها رو برگردوند

مهدی***
31-07-2011, 22:44
الان مشکل اصلی شما برگردوندن اطلاعاته درسته؟

اگه این طوره باید از برنامه های رکاوری استفاده کنید و اگه مشکلی بود اینجا سوالتون رو بپرسید
نرم افزارهای بازيابي فايلهاي پاك شده بحث و تبادل نظر

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

من فکر کنم فقط پارتیشن تیبل اون درایوها حذف شده باشه و برا همین مشکل پیدا کرده و بشه با برنامه های رکاوری تا حدودی اونها رو برگردوند
سلام منم با این نظر دوستمون موافقم احتمالاً پارتیشن ها ازبین رفته و نمیشه بازیابی کرد
Active_File_Recovery_v8.0.1_[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید بتونی با این نرم افزار باز یابی کنید.البته این برنامه ها در صورتی جواب میدند که پارتیشن ها از بین نرفته باشند اما امتحان کردن این برنامه هم ضرر نداره ممنون

hamed1282
06-08-2011, 12:44
من یه لپ تاپ دارم که سون نصبه
حالا میخوام xp رو کنارش داشته باشم ایا پرتابل جوابمو میده
کلا باید چیکار کنم چون درایورهای لپ تاپو رو ندارم نمیتونم کامل xp رو نصب کنم دوستان جواب بدین لطفا خیلی ضروریه

Dew Drop
06-08-2011, 13:24
من یه لپ تاپ دارم که سون نصبه
حالا میخوام xp رو کنارش داشته باشم ایا پرتابل جوابمو میده
کلا باید چیکار کنم چون درایورهای لپ تاپو رو ندارم نمیتونم کامل xp رو نصب کنم دوستان جواب بدین لطفا خیلی ضروریه

سلام
می تونید به جای نصب ویندوز از ویندوز مجازی یا XP mode استفاده کنید.

sanam.b
14-08-2011, 18:59
با سلام
روی یه لپتاب تو درایو c: ویندوز ویستا نصبه بعد رو درایو f: ویندوز xp نصب می کنند ، حالا فقط xp بالا می یاد و هیچ بوت منویی وجود نداره که بتونیم از ویستا استفاده کنیم
برای ایجاد بوت منو و استفاده از هر دو سیستم باید چیکار کنیم؟

joe_satriani
15-08-2011, 20:57
با سلام
روی یه لپتاب تو درایو c: ویندوز ویستا نصبه بعد رو درایو f: ویندوز xp نصب می کنند ، حالا فقط xp بالا می یاد و هیچ بوت منویی وجود نداره که بتونیم از ویستا استفاده کنیم
برای ایجاد بوت منو و استفاده از هر دو سیستم باید چیکار کنیم؟

با سلام
میتونید از نرم افزار EasyBCD یا vista boot pro استفاده کنید.

موفق باشید.

Adere_Akhtar
25-08-2011, 17:51
سلام
میخواستم ببینم امکانش هست که دو سیستم عامل را در یک درایو نصب کرد ؟ اگر نه چرا؟

joe_satriani
30-08-2011, 19:38
سلام

با سلام
خیر دوسته من.
چون فایلهای بوت و تنظیماتشون که در ریشه درایو باید باشه و همچنین لود شدن ویندوز از یه پوشه خاص که در نسخه های ویندوز نام پوشه ها مشابه بهم هستن این امکان نیست.

موفق باشید.

MrGee
30-08-2011, 20:45
نه مي شه اينكار رو انجام داد
به آخر پوشه هاي هم نام هم .0 اضافه مي شه مثل
windows.0
all users.0
البته توصيه مي كنم از اين ويندوز به طور موقت استفاده كنيد و هر چه سريعتر ويندوز رو توي يه درايو ديگه نصب كنيد

joe_satriani
30-08-2011, 21:12
نه مي شه اينكار رو انجام داد
به آخر پوشه هاي هم نام هم .0 اضافه مي شه مثل
windows.0
all users.0
البته توصيه مي كنم از اين ويندوز به طور موقت استفاده كنيد و هر چه سريعتر ويندوز رو توي يه درايو ديگه نصب كنيد

با سلام
چه جالب. نمیدونستم و انجام نداده بودم.

موفق باشید.

jax2
30-08-2011, 22:01
سلام

بله میشه همونطور که دوستم گفت
مثلا وقتی ویندوز xp نصب می کنید به قسمت فرمت پارتیشن ها که رسیدید گزینه ی no change رو انتخاب کنید

ceiavash
07-09-2011, 20:38
سلام
در لب تاپ خودم می خواهم هم ویندوز 7 و xp را نصب نمایم ولی موفق به نصب xp نشدم منظورم تحت شبکه نیست
لطفا راهنمایی فرمایید

tajrobenik
07-09-2011, 23:25
سلام
در لب تاپ خودم می خواهم هم ویندوز 7 و xp را نصب نمایم ولی موفق به نصب xp نشدم منظورم تحت شبکه نیست
لطفا راهنمایی فرمایید

اکس پی که می‌خواین نصب کنید باید ساتا رو ساپورت کنه ... مدل استیودنت هست .... گویا واسه لپ تاب خیلی خوب ه ........... یا دارک ..........

farshad.88
08-09-2011, 13:43
با سلام
میتونید از نرم افزار EasyBCD یا vista boot pro استفاده کنید.

موفق باشید.
سلام این مشکل رو من هم دارم. یعنی اول 7 نصب بود. بعد من اومدم xp نصب کنم. میبینم که فقط xp میاد بالا و خبری از صفحه انتخحاب ویندوز نیست
این نرم افزاری که معرفی کردید لیک دانلود هم بزارید ممنون میشم. فقط باید نصبش کنم؟
راه حل بایوس و اینا نداره ؟ فقط همین یک راهه ؟ ( نصب نرم افزار ؟ )
ممنون

tajrobenik
08-09-2011, 15:32
سلام این مشکل رو من هم دارم. یعنی اول 7 نصب بود. بعد من اومدم xp نصب کنم. میبینم که فقط xp میاد بالا و خبری از صفحه انتخحاب ویندوز نیست
این نرم افزاری که معرفی کردید لیک دانلود هم بزارید ممنون میشم. فقط باید نصبش کنم؟
راه حل بایوس و اینا نداره ؟ فقط همین یک راهه ؟ ( نصب نرم افزار ؟ )
ممنون

نوع بوت شدن ویندوز سون یکم پیچیده تر از ویندوز اکس پی هست ... و فقط با تغییر یک خط فرمان تغییر نخواهد کرد بخاطر همون با نرم افزار تغییر بدین .... ....................... نرم افزار هم یک سرچ بزنید پیدا می کنید ... مثلا EASY BCD

valas
08-09-2011, 18:26
با سلام

چند سوال:

1- چطور می شه در یک سیستم که ویندوز xp و 7 داره ویندوز Default رو عوض کرد؟

2- چطور می شه ویندوز 7 رو در سیستمی که Xp داره پاک کرد؟

3- و چطور می شه ویندوز xp رو از سیستمی که ویندوز 7 داره حذف کرد؟

soroori2
09-09-2011, 19:19
سلام

من یک مینی لب تاب lenovo دارم که ویندوز اکس پی رو هم ساپورت می کنه الان سون دارم میخوام رو یه درایو دیگه اکس پی نصب کنم ولی نمیشه .چه کار باید انجام بدم ؟ چطور بوت میشه ؟نوشته f12 رو بزنم تا بوت بشه ولی کلید f12 نداره ؟

Mohammad King
11-09-2011, 14:33
سلام

من یک مینی لب تاب lenovo دارم که ویندوز اکس پی رو هم ساپورت می کنه الان سون دارم میخوام رو یه درایو دیگه اکس پی نصب کنم ولی نمیشه .چه کار باید انجام بدم ؟ چطور بوت میشه ؟نوشته f12 رو بزنم تا بوت بشه ولی کلید f12 نداره ؟
سلام

اینجا سوال کنید

مشکلات نرم افزاری / درایورها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sadeq_ME
13-09-2011, 15:13
سلام
من دو تا ویندوز xp و 7 رو روی سیستمم نصب دارم از xp هم استفاده نمیکنم اما چند روز پیش که خواستم وارد xp بشم بعد از اینکه اون علامت ویندوز xp و loading اومد یک دفعه صفحه سیاه شد و سیستم ریستارت
مشکل از چیه؟
ممنون

Mohammad King
13-09-2011, 15:30
سلام
من دو تا ویندوز xp و 7 رو روی سیستمم نصب دارم از xp هم استفاده نمیکنم اما چند روز پیش که خواستم وارد xp بشم بعد از اینکه اون علامت ویندوز xp و loading اومد یک دفعه صفحه سیاه شد و سیستم ریستارت
مشکل از چیه؟
ممنون

سلام

ببیمید میتونید از safe mode وارد ویندوز بشید؟

برای وارد شدن به safe mode چند بار دکمه F8 رو برن قبل از اینکه به منوی انتخاب ویندوز برسی.

اگر نشد ویندوز شما صدمه دید بهتر ری پیر کنید

Mehrdad092000
16-09-2011, 19:29
سلام ممنون میشم اموزش نصب همه سیتتم عامل ها و ترتیب نصبشون کنا رهمو برام بزارید
لینوکس
xp
win7
و مک
ممنون میشم مرسی

tajrobenik
17-09-2011, 21:40
لینوکس
xp
win7
و مک
ممنون میشم مرسی

احتمالا اول اکس پی ... بعد سون ... بعد لینوکس ...
اما مک رو کنار اینا نمی شه نصب کرد ...

خوب شما از یک سیستم مجازی استفاده کنید ( نرم افزار هاش هست یک سرچی بزنید)
یا اگه خیلی لازم دارین ... از چند تا هارد جدا ...

Mehrdad092000
20-09-2011, 10:08
احتمالا اول اکس پی ... بعد سون ... بعد لینوکس ...
اما مک رو کنار اینا نمی شه نصب کرد ...

خوب شما از یک سیستم مجازی استفاده کنید ( نرم افزار هاش هست یک سرچی بزنید)
یا اگه خیلی لازم دارین ... از چند تا هارد جدا ...

ممنون سیستم مجازی هم سیستمم پایینه هم اینکه حال نمیده زیاد
منظورتون از چند هارد باید هر کدومو خواستم جدا کنم؟؟ من بیشتر فکرم روی بوت هست اگه بشه

tajrobenik
20-09-2011, 13:52
ممنون سیستم مجازی هم سیستمم پایینه هم اینکه حال نمیده زیاد
منظورتون از چند هارد باید هر کدومو خواستم جدا کنم؟؟ من بیشتر فکرم روی بوت هست اگه بشه

واسه مک آره ...
چون مک نصبش خاص هست ... و کلا درست حسابی کرک نشده ... یا من ندیدم ...

اما سون ... لیوکس و اکس پی رو می تونید کنار هم نصب کنید ...

Mehrdad092000
21-09-2011, 00:22
واسه مک آره ...
چون مک نصبش خاص هست ... و کلا درست حسابی کرک نشده ... یا من ندیدم ...

اما سون ... لیوکس و اکس پی رو می تونید کنار هم نصب کنید ...

چرا اخه ؟بخاطر نوع پارتیشن میگین؟
برای مک برای Amd چیزی هست درستو حسابی باشه و راحت؟

tajrobenik
21-09-2011, 09:42
چرا اخه ؟بخاطر نوع پارتیشن میگین؟
برای مک برای Amd چیزی هست درستو حسابی باشه و راحت؟

تو نت یک سرچی بزنی شاید پیدا کنی ...
اما اونی که من دیدم ...
گویا باید هارد فرمت شده باشه...

و در مورد نصب هم : یه فایل داشت هشتاد شصت مگا بایت تصویری که توضیح داده ...

Переклад не
22-09-2011, 09:43
سلام:11:
میخوام ویندوز 7 و xp رو هردوشونو تو سیستمم داشته باشم .خواستم راهنماییم بفرمائید که اول کدوم باید نصب بشه؟ آیا مثله قبل ها این دو ویندوز رو تو صفحه ی بوت میاره و میگه یکیو انتخاب کنید؟ (مثله 98 و xp تو یه سیستم)
تنظیمات خاصی باید اعمال بشه؟
ممنون

pcsoft
22-09-2011, 09:52
سلام
به نظر من این کار نکنید دردسر زیاد داره.
ولی در هر حال:
اول XP بعد هم سون.
اگر بعدا صفحه بوت به مشکل برخورد شما DVD ویندوز 7 رو می گذارین بره داخل محیط نصب و روی Repair کلیک کنید و بعدش خودش منوی بوت رو درست می کنه.
ولی کلا دردسر داره. بجاش از XP توی ویندوز مجازی استفاده کنین بهتره.

Rahpooyan
22-09-2011, 11:19
چرا ویندوز را بصورت مجازی نصب نمی کنید . شما می توانید از نرم افزارهایی مانند VMware Workstation استفاده کنید .
شما در این صورت هر دو ویندوز را همزمان خواهید داشت . براحتی در هر دو سیستم اینترنت خواهید داشت . قابلیت کپی / paste را خواهید داشت .
از دردسرهای اشکال موقع نصب خلاص می شوید .

Dew Drop
22-09-2011, 11:31
سلام
اگه اول ویندوز xp رو ترجیحاً تو درایو C و بعد سون رو تو درایو دیگه ای نصب کنید هیج مشکلی تو منوی بوت نخواهید داشت.
حتی می تونید ویندوز سون رو از داخل ویندوز xp ( نه به صورت بوت ) نصب کنید که مشکل تغییر نام درایوها رو در سون هم نداشته باشید.
مشکل منوی بوت زمانی ایجاد میشه که xp رو بعد ِ سون نصب کنید.

MrGee
24-09-2011, 11:45
لینوکس
xp
win7
و مک
ممنون میشم مرسی

با برنامه هاي Acronis OS Selector و Boot Camp و GRUB و GRUB2 و RedBoot مي شه اينکار رو کرد
اينجا رو نگاه کنيد

Mehrdad092000
25-09-2011, 04:28
با برنامه هاي Acronis OS Selector و Boot Camp و GRUB و GRUB2 و RedBoot مي شه اينکار رو کرد
اينجا رو نگاه کنيد

lمیشه بیشتر توضیح بدی و اگه اموزشی چیزی داری ممنون

MrGee
25-09-2011, 09:27
آموزش كه ندارم خودم هم اين كار رو نكردم ولي اگه جاي شما بودم سيستم عاملها رو نصب مي كردم و بعد با برنامه اولي كه راحتتره سيستم رو بالا مي آوردم و بعد سيستم عاملي رو كه مي خواستم بالا مي آوردم

valas
29-09-2011, 19:20
با سلام

چند سوال:

1- چطور می شه در یک سیستم که ویندوز xp و 7 داره ویندوز Default رو عوض کرد؟

2- چطور می شه ویندوز 7 رو در سیستمی که Xp داره پاک کرد؟

3- و چطور می شه ویندوز xp رو از سیستمی که ویندوز 7 داره حذف کرد؟

با سلام

جواب كه نمياد مجبور مي شم نقل قول از خودم بيارم ديگه!:13:

يكي جواب بده در صورت اطلاع!!!!!

Ghaioom
01-10-2011, 10:17
با سلام

جواب كه نمياد مجبور مي شم نقل قول از خودم بيارم ديگه!:13:

يكي جواب بده در صورت اطلاع!!!!!
فکر کنم با برنامه easybcd اینکارو بکنی سوال یکت رو که فکر کنم میشد ولی بقیه رو نمیدونم.

valas
02-10-2011, 19:44
فکر کنم با برنامه easybcd اینکارو بکنی سوال یکت رو که فکر کنم میشد ولی بقیه رو نمیدونم.

با سلام

فعلا دان کردم ببینم چی می شه.

ممنون به هرحال.

تشکر هم می زنم!

AMNA
02-10-2011, 21:57
سلام دوستان تا چند تا ویندوز میتونم نصب کنم رو یه درایو مثلا درایو سی/و چطور.ممنون

ali.b.y
02-10-2011, 22:48
بله میشه چند ویندور نصب کرد البته تو درایو جداگانه
اگه بخوای تو یه درایو نصب کنی باید اسم پوشه windows را هنگام نصب عوض کنی

AMNA
03-10-2011, 13:46
سلام ممنونم از جواب. رو درایو سی میخوام چند تا ویندوز جداگانه البته همشون یک نوع نصب کنم. راهنماییم کنین چطوری این کارو انجام بدم فقط خواهشا طوری بگین که بفهمم چیکار کنم چون مبتدی هستم ممنون.

Masоud
05-10-2011, 00:13
سلام ممنونم از جواب. رو درایو سی میخوام چند تا ویندوز جداگانه البته همشون یک نوع نصب کنم. راهنماییم کنین چطوری این کارو انجام بدم فقط خواهشا طوری بگین که بفهمم چیکار کنم چون مبتدی هستم ممنون.

سلام

راهنما های جامعی در تاپیک زیر وجود داره دوست گرامی :

راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamedhh
08-10-2011, 02:37
من windows xp media center edition دارم که 60 روز trial ش تموم شد و وقتی وارد ویندوز می شم پنجرهactive windows ظاهر می شه ! می خواستم ببینم می تونم اکتیوش کنم ؟ممنون

Mohammad King
09-10-2011, 10:51
من windows xp media center edition دارم که 60 روز trial ش تموم شد و وقتی وارد ویندوز می شم پنجرهactive windows ظاهر می شه ! می خواستم ببینم می تونم اکتیوش کنم ؟ممنون
سلام

: نرم افزارهای قانونی کردن (Validate كردن) ویندوز... معرفی ابزارها در پست اول...تمامی سوالات در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

mammut10502
15-10-2011, 22:59
سلام.من ویندور 7 رو بعد از xp نصب کردم.یه مدت که ازش استفاده کردم خواستم دوباره از xp استفاده کنم اما توی منوی بوت وقتی رو xp اینتر میزنم سیستم ری استارت میشه و به هیچ عنوان نمیتونم وارد xp بشم. ممنون میشم کمکم کنید مشکلمو حل کنم

Masоud
16-10-2011, 18:56
سلام.من ویندور 7 رو بعد از xp نصب کردم.یه مدت که ازش استفاده کردم خواستم دوباره از xp استفاده کنم اما توی منوی بوت وقتی رو xp اینتر میزنم سیستم ری استارت میشه و به هیچ عنوان نمیتونم وارد xp بشم. ممنون میشم کمکم کنید مشکلمو حل کنم

سلام

به ترتیبی که در پست زیر گفته شده XP رو Repair کنید :

mra680
16-11-2011, 12:48
سلام

به ترتیبی که در پست زیر گفته شده XP رو Repair کنید :

سلام
برای بنده به این شکل هم درست نشد
خط لودینگ میاد ریست میشه
ممنون میشم باز راهنمایی بفرمایید

hasan69
17-11-2011, 10:21
من میخوام کنار ویندوز سون لب تابم لینوکس هم نصب کنم

چه جوری؟

joe_satriani
18-11-2011, 13:50
من میخوام کنار ویندوز سون لب تابم لینوکس هم نصب کنم

چه جوری؟

با سلام

موفق باشید.

mra680
21-11-2011, 16:12
سلام
اگه درایوی که ویندوز Xp نصب هست روش از توی ویندوز 7 فرمت کنم . . . بوت اولی که برای انتخاب ویندوز میاد بالا از بین میره؟
مرسی

jafarian
21-11-2011, 17:04
سلام
اگه درایوی که ویندوز Xp نصب هست روش از توی ویندوز 7 فرمت کنم . . . بوت اولی که برای انتخاب ویندوز میاد بالا از بین میره؟
مرسی

شما پاک کنید ویندوز اکس پی رو اون منوی بوت هنوز دارین برای حذف اون منوی بوت از برنامه easy bcd یا که DualBootPRO 1.1 باید استفاده کنید:20:

amgholipour
04-12-2011, 10:47
کمک . کمک
دوستان کسی هست کمک کنه بدلیل ضرورت کار نیاز دارم برنامه سیستم حقوق ودستمزد آموزش وپرورش که داس می باشد روی ویندوز ایکس پی اجرا کنم ولی بعضی کامپیوترها با پیغام ناخوانا که عدد 30 قابل خواندن است مواجه شده وبرنامه اجرا نمی شود ضمنا تنظیمات مربوط به اسکرین ولایوت را درست انجام داده ام . حال اگر کسی میتونه کمک کنه .با تشکر

Mohammad King
04-12-2011, 15:16
سلام

متن ارور را میتونید قرار بدین؟

joe_satriani
04-12-2011, 21:59
کمک . کمک
دوستان کسی هست کمک کنه بدلیل ضرورت کار نیاز دارم برنامه سیستم حقوق ودستمزد آموزش وپرورش که داس می باشد روی ویندوز ایکس پی اجرا کنم ولی بعضی کامپیوترها با پیغام ناخوانا که عدد 30 قابل خواندن است مواجه شده وبرنامه اجرا نمی شود ضمنا تنظیمات مربوط به اسکرین ولایوت را درست انجام داده ام . حال اگر کسی میتونه کمک کنه .با تشکر

با سلام
روی برنامه کلیک راست کنید و properties رو انتخاب کنید و بعد در تب compatibility ویندوز 95 یا 98 رو انتخاب کنید. و بعد اجراش کنید ببینید درست میشه یا خیر؟!

موفق باشید.

ejbaree
07-12-2011, 17:37
سلام.
من امروز از dvd های کینگ Windows XP SP3 32bit رو کپی کردم رو هاردم.
حجمی حدود 316 مگ داره..همینه دیگه؟
حالا باید اینو چطوری رو سی دی رایت کنم تا بشه با اون ویندوز نصب کرد؟

joe_satriani
07-12-2011, 19:55
سلام.
من امروز از dvd های کینگ Windows XP SP3 32bit رو کپی کردم رو هاردم.
حجمی حدود 316 مگ داره..همینه دیگه؟
حالا باید اینو چطوری رو سی دی رایت کنم تا بشه با اون ویندوز نصب کرد؟

با سلام
با استفاده از همون دی وی دی کینگ این کار رو انجام بدید.
خودش رو بذارید توی دستگاه و واستون بوت میکنه و ویندوز رو میتونید نصب کنید.

موفق باشید.

ejbaree
08-12-2011, 10:02
با سلام
با استفاده از همون دی وی دی کینگ این کار رو انجام بدید.
خودش رو بذارید توی دستگاه و واستون بوت میکنه و ویندوز رو میتونید نصب کنید.

موفق باشید.

دست شما درد نکنه!
یعنی خودم اینو نمیدونستم؟

بابا میخوام اینی که کپی کردم رو داشته باشم یه زمانی استفاده کنم.حالا همین تک فایل 316 مگی رو بصورت بوتیبل رایت کنم یا جوری دیگه؟