PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه اینترانت

Andaron
01-08-2008, 07:28
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من این سوالم رو در فروم پرشین نتورک نیز کردم برای همین بعضی کسا نگن که کپی پیس میشه.
من از شبکه و از این جور چیز ها چیزی سرم نمیشه ولی من یه طرح دارم که که برای راه اندازی به سولات متعددی برخورد کردمپیش اومده .
سوالات رو به ترتیب می نویسم :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1_ اولین سوالم رو با یه تعریف شروع می کنم که اگر ایراد داشت خودتان در تاپیک جداگانه آن را توضیح دهید: اینترانت چیست : اینترانت یعنی شبکه شدن 2 کامپیوتر در داخل کشور یعنی اینکه یه ISP در تهران به وسیله اینترانت با یه کامپیوتر یا سرور در استان بندر عباس شبکه بشن که سرعت بین اونها بستگی به سرعت اینترانت داشته داشته باشه که برای مثال یه خط اینترانت 64kb که در ایران در حدود 21هزار تومن است. و به وسیله اینترانت بتوان از اشتراک های هر دو استفاده کرد یعنی اینکه همون کامپیوتر از اینترنت isp و ای اس پی نیز از فایل های اون کامپیوتر استفاده کند .
امید وارم منظور من رو فهمیده باشید
خوب تا اینجا رو داشته باشید چون که اگر این تعریف من مشکلی نداشته باشه سولات بعدی رو مطرح می کنم چون که این سوال پیش نیاز سوال های دیگر است.
با تشکر محمد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MeHrDaD_MeNaY
01-08-2008, 14:48
اینترانت (Intranet) یک شبکه کامپیوتری خصوصی است که عده خاصی از افراد (معمولا کارمندان و مدیران یک شرکت) می توانند به آن دسترسی
داشته باشند.در واقع اینترانت یک شبکه کامپیوتری خصوصی می باشد که بر اساس ساختار وب ایجاد شده است.

یک اینترانت می تواند از قابلیتهای زیر برخوردار باشد:
● به اشتراک گذاشتن اسناد و مدارک
● ارائه خدمات اینترنت
● پیام رسانی
● دسترسی مطمئن
● جستجو و بازیابی
● امکان دسترسی آسان
● مبتنی بودن بر پایگاه داده ها و بانک های اطلاعاتی

Andaron
01-08-2008, 23:23
دوست عزیز من منظور شما رو نفهمیدم یعنی اینکه به وسیله اینترانت می تونم چنین کاری کنم یعنی دو کامپیوتر رو در دو شهر مختلف به هم وصل کنم

MeHrDaD_MeNaY
02-08-2008, 00:09
فکر نمی کنم بشه
مثلا سایت تبیان یه یوزر نیم و پسوورد با یه شماره میده ما میتونیم مجانی کانکت بشیم و فقط حق دسترسی به سایت تبیان رو داریم
این یکی از کارهای اینترانت هست که در مؤسسات هم زیاد استفاده میشه
اینتوری کاربران رو کنترل میکنن

Andaron
02-08-2008, 21:02
دوست من خوب این کار من هم اینطوری دیگهه شبکه شدن دو کامپیوتر اط طریق کامپیوتر

SALMAN_LOOLOO
03-08-2008, 20:16
شما اگه یه کم بگردی پیدا می کنی ...