PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عبور از پسورد ویندوز

xqg50
01-08-2008, 02:35
سلام خدمت دوستان من یه روش جدید برای عبور از پسورد ویندوز پیدا کردم اگر کسی راهی برای جلوگیری از اون داره لطف کنه بگه.
روش>>سی دی ویندوز رو تو درایو قرار میدیم و شروع به ریپیر ویندوز میکنیم وقتی بعد از ری استارت کردن کامپیوتر وارد مرحله گرافیکی ریپیر شد کلیدshift+f10 رو میزنیم یک پنجره باز میشود که در آن عبارت NUSRMGR.CPL را تایپ میکنیم حالا پنجره User Management با دسترسی کامل ضاهر میشود.
اگه متوجه نشدین آموزش کامل:
۱. کامپیوتر خودتونو طوری تنظیم کنید که از درایو سی‌دی‌رام بوت بشه.
۲. سی‌دی ویندوز xp رو داخل سی‌دی‌رام گذاشته و کامپیوتر رو بالا بیارید.
۳. وقتی پیغام «کلیدی را برای بوت شدن از سی‌دی بفشارید» را مشاهده کردین، همون کاری رو که گفته انجام بدین.
۴. صفحه‌ی آبی رنگ نصب ویندوز می‌آد و شروع به بارگیری فایل‌هایی از سی‌دی می‌کنه. پس صبر کنید تا این مرحله تموم بشه.
۵. در مرحله‌ی بعد سه انتخاب دارید که باید کلید Enter را فشار دهید.
۶. پس از اندکی صبر صفحه‌ی دیگری می‌آید که باید کلید F8 را بزنید.
۷. سپس برنامه‌ی نصب، صفحه‌ای به شما نشان می‌دهد که حاکی از وجود یک (یا چند) ویندوز نصب‌شده‌ی دیگر در هارد شماست. در صورتیکه چند ویندوز دارید، ویندوز مورد نظر خود را که می‌خواهید پسوردش را پیدا کنید انتخاب نموده و کلید R را بزنید. اگر فقط یک ویندوز دارید، تنها فشردن کلید R کافیست. (این عمل به برنامه می‌فهماند که قصد تعمیر ویندوز را دارید.)
۸. برنامه‌ی نصب وارد مرحله‌ی ریختن فایل‌ها روی سیستم شما می‌شود. مدت زمانی بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا این عمل انجام شده و سیستم خودبخود Restart شود.
۹. اینبار با مشاهده‌ی پیغام «کلیدی را برای بوت شدن از سی‌دی بفشارید» هیچ عملی انجام ندهید تا پس از چند ثانیه ادامه مراحل تعمیر ویندوز در محیط گرافیکی پیگیری شود.
۱۰. به محض ورود به حالت گرافیکی کلید Shift+F10 (کلید Shift به همراه کلید F10) را فشار دهید. این عمل باعث باز شدن پنجره‌ی Command Prompt ویندوز با دسترسی کامل Administrator خواهد شد. احتمال دارد که این پنجره باز نشود، لذا صبر کنید تا در سمت چپ صفحه، جایی که مرحله‌ی فعلی نصب را نشان می‌دهد، عبارت Installing Devices ظاهر شود و سپس مجدداْ امتحان کنید.
۱۱. در صفحه‌ی باز شده عبارت NUSRMGR.CPL را عیناْ تایپ نموده و Enter را بزنید.
۱۲. صفحه‌ی User Management ویندوز با دسترسی کامل ظاهر می‌شود! حال می‌توانید هر کاربری را که می‌خواهید حذف کرده یا پسورد وی را تغییر دهید و یا کاربر جدیدی به سیستم اضافه کنید.
۱۳. پس از انجام تغییرات پنجره‌ها را OK کرده و یا درصورت نداشتن OK (!) آنها را ببندید.
۱۴. صبر کنید تا نصب تمام شود و سیستم Restart شود. سپس تنظیمات خود را به حالت اول برگردانده و از دسترسی کامل به سیستم لذت ببرید!
توجه: هرگز سعی نکنید پس از اعمال تغییرات در کاربران بلافاصله سیستم را Restart یا نصب را کنسل کنید. چرا که باعث می‌شود همه‌ی تغییرات شما از بین رفته و مجدداْ مجبور به پیگیری نصب خواهید شد. راه دیگری هم ندارید.

V i r u s e r
22-08-2008, 10:24
سلام
عزیزم ما که نمیتونیم این کارایی رو که میگی روی کامپیوتر دیگران انجام بدیم
چون او میفهمه و ....
ممنون

arashbi2
03-09-2008, 05:58
این برای زمانی خوبه که خود ادم پسوردش یادش رفته باشه!!!!!!!!

mahdi_dm
03-09-2008, 08:36
با سلام.من یک ویندوز اکس پی دارم که administrator آن خودم هستم و یک اکانت محدود شده (limited) هم برای برادرم درست کردم. سوالم اینه که چطوری می تونم پسورد اکانت برادرم را پیدا کنم؟ نمی خوام کاری کنم که پسوردش عوض بسه چون می فهمه و فایده نداره.
ممنونم.

کاوه رسولی
03-09-2008, 09:25
با سلام.من یک ویندوز اکس پی دارم که administrator آن خودم هستم و یک اکانت محدود شده (limited) هم برای برادرم درست کردم. سوالم اینه که چطوری می تونم پسورد اکانت برادرم را پیدا کنم؟ نمی خوام کاری کنم که پسوردش عوض بسه چون می فهمه و فایده نداره.
ممنونم.

من خیلی دنبال این مسئله بودم ام فکر کنم امکان نداشته باشه

mahdi_dm
04-09-2008, 09:52
باید حتما برنامه ای برای این کار باشه؟؟!!!!

CG Art
09-09-2008, 16:40
ممنون جالب بود.
اما روشهات قدیمی بودن.