PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیماری لخته خون(ترومبولی و آمبولی)

kiarash3500
31-07-2008, 21:22
سلام
میخواستم درباره این بیماری بدونم
کبود شدن یک نقطه از دست و پا و مور مور شدن دست یا پا با این بیماری ارتباط داره؟
ممنون

eMer@lD
01-08-2008, 01:30
سلام دوست گرامی

کبودی به چه صورت نمایان میشه؟

آیا به صورت رشته رشته ،مویرگی هست؟

بعد از خواب به وجود می آید؟

kiarash3500
01-08-2008, 16:43
آرنج دستم از داخل کبود شده
ضمنا پاهام بعضی اوقات چند ساعت مور مور میشه
من اتینیل استرادیول مصرف میکنم ممکنه ارتباط با این علائم داشته باشه؟

eMer@lD
05-08-2008, 15:21
سلام
معمولا اتینیل استرادیول باعث غلظت خون میشه اگر شما به بیماری لخته ی خون دچار هستید پیشنهاد میکنم این دارو ر مصرف نکنید

مور مور شدن پا هم مورد خاصی نیست یا به علت خستگی و یا زیاد استادن یا زیاد نشستن به وجود میاد
شما با اسم داروهایی که دزر تاپیک های مختلف نام بردید به نظر میرسه باید از داروهای ویتامینه نیز در کنار دارو های دیگه استفاده کنید مثل کلسیم ، ویتامین دی و ففول و مخصوصا کلسیم
موفق باشید

Marichka
06-08-2008, 22:30
سلام

با تشکر از زمستان جان؛

این لینک هم می تونه مفید باشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون و موفق باشید

payman56
19-08-2008, 01:46
thromboemboli(onvan ro eshtebah neveshteid)
ijade lakhteye khoon/emboli dar ye farde sarepa (ambulant) chize shaye i nist.
lakhte=thrombus ya kande shodane lakhte az divare rag va gir kardanesh too ye rage dige=emboli bishtar dar mavarede biharkatie toolani modat dar varidhaye omghoe pa ettefagh miofte mesle marizhaye bastari dar bimarestan
mavarede khasi ham hast ke afzayeshe esteedad be ijade lakhte daran masalan dar bimarihaye khase ersi ya farzan dar bazi saratanha
estradiol ya kollan ghorse zedde bardari ro baraye hamin avarezesh dar zanane balaye 35 sal tosie nemikonan
(khosoosan dar zanane chagh in ettefagh shayetar hast)
dar morede emboli betore mamool lakhte i ke besoorate emboli az varidhaye omghie pa joda mishe mire too rie gir mikone ke amalan be soorate bialamat vaya dar soorate alamatdar shodan ba tangie nafas bishtar tazahor mikone (mitoone farzan hamrah ba khoonrizie riavi va darde ghafase sine hamrah bashe)
dar morede ijade kaboodi, baeede marboot be lakhte/emboli bashe.
emboli dar entehaha (angoshtane dast/pa zire nakhonha khoonrizihaye khatti= splinter hemorrhage vaghty pish miad ke lakhte az systeme sharyani joda shode bashe , farzan az darichehaye gheyre tabii ya ofoonate darichehaye ghalbi (endocarditis) ya inke tangie sharyani-bimarie sharyani dashte bashe taraf
ya dar bimarihaye khodimeni
beharhal baeed midoonam bahs bejaye amal natije i baraye shoma dashte bashe
be ye pezeshke omoomi morajee konid

kiarash3500
28-08-2008, 18:04
سلام
معمولا اتینیل استرادیول باعث غلظت خون میشه اگر شما به بیماری لخته ی خون دچار هستید پیشنهاد میکنم این دارو ر مصرف نکنید

مور مور شدن پا هم مورد خاصی نیست یا به علت خستگی و یا زیاد استادن یا زیاد نشستن به وجود میاد
شما با اسم داروهایی که دزر تاپیک های مختلف نام بردید به نظر میرسه باید از داروهای ویتامینه نیز در کنار دارو های دیگه استفاده کنید مثل کلسیم ، ویتامین دی و ففول و مخصوصا کلسیم
موفق باشید

نه من تا حالا سابقه نداشتم فقط به شدت از این بیماری میترسم!
این داروها تداخل ندارن با داروهای مصرفی من؟