PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمامی مباحث و اخبار مربوط به Gprs ( اینترنت ) همـراه اول

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

Mojtaba-MCI
31-07-2008, 09:40
این چندتا خبر رو حتما بخونید!
--------------------
زمان و نحوه ارائه اینترنت همراه اول اعلام شد!

مدیرکل روابط عمومی شرکت همراه اول با بیان اینکه ارائه اینترنت همراه اول (gprs) در شهریور ماه جاری قطعی است، نحوه اختصاص اینترنت همراه اول را تشریح کرد.

عباسعلی ابوالفضلی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تکذیب خبر به تعویق افتادن ارائه سرویس اینترنت همراه اول به انتهای سال 87 گفت: سرویس Gprs همراه اول در تاریخ تعیین شده یعنی آخر تابستان جاری و شهریور ماه برقرار خواهد شد.

وی اضافه کرد: دلیل تاخیر در برقراری این سرویس عمل نکردن طرف خارجی شرکت به تعهدات خود است که این شرکت از ارسال تجهیزات ارائه سرویس Gprs در سال گذشته سر باز زد ولی در حال حاضر این شرکت تجهیزات مورد نظر را وارد کشور کرده و پیمانکار داخلی هم در حال انجام کار است.

ابوالفضلی اظهار داشت: این سرویس در ابتدا به صورت پایلوت و برای دو میلیون مشترک تهرانی همراه اول برقرار می شود و سپس نسبت به درخواست دیگر مشتریان سرویس Gprs به استانهای دیگر هم ارائه خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی شرکت همراه اول تاکید کرد: دو میلیون مشترک تهرانی ما جهت ارائه سرویس Gprs به صورت رندومی انتخاب می شوند که این شامل هم کاربران سیم کارتهای ثابت و هم کاربران سیم کارتهای اعتباری (0919) می شود. در زمینه ارائه سرویس اینترنت همراه اول هیچ مشکل کمی وجود ندارد و در صورت تقاضای بیشتر می توانیم این سرویس را با کیفیت بالا عرضه کنیم.

ابوالفضلی در ادامه به برنامه آینده شرکت ارتباطات سیار اشاره کرد و افزود: از اولویتهای ما در سال جاری برقراری رومینگ یک طرفه با شبکه Gsm روستایی استانها است که ان شاءالله بعد از انجام این کار و داشتن ظرفیت شبکه اقدام به برقراری رومینگ با دیگر اپراتورهای کشور خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

Mojtaba-MCI
31-07-2008, 09:42
ارائه سرویس اینترنت "همراه اول" تا تابستان سال جاری!

مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران گفت: سرویس اینترنت تلفن همراه تا پایان تابستان سال جاری بروی تلفن همراه تمامی مشتركان " همراه اول " در كشور عرضه خواهد شد.
وحید صدوقی در خصوص ارائه سرویس Gprs (خدمات اینترنتی بر روی تلفن همراه) برای مشتركان " همراه اول " اظهار داشت: با وجود تاخیر پیمانكار خارجی این پروژه و با توجه به پیچیده بودن شبكه همراه اول به خاطر فعالیت چندین وندور در شبكه، در حال حاضر ۷۰ درصد تجهیزات این سرویس خریداری و در حال حمل و نصب در شبكه است.
همراه اول اكنون حدود ۲۷ میلیون مشترك دائمی و اعتباری در كشور دارد.
وی در مورد ویژگی‌‌های سیم كارت‌های ۱۵۰ هزار تومانی با بیان اینكه این سیم كارتها در باند فركانسی ۹۰۰ و ۱۸۰۰ واگذار می‌شود، افزود: خدمات سیم كارت‌های ۱۵۰ هزار تومانی تفاوتی با سیم كارت‌های دائمی فعلی همراه اول ندارد.
صدوقی گفت: پیش شماره سیم كارتهای ۱۵۰ هزار تومانی همراه اول در سراسر كشور ۰۹۱۰ است.

خبرگزاری فارس

Mojtaba-MCI
31-07-2008, 09:43
به نقل از همنا ، مدیر دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار ایران از راه اندازی سرویس اینترنت همراه اول در شهریور ماه خبر داد.

"سید حسن سید موسوی" صبح امروز در مراسمی در مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این سرویس به مناسبت هفته دولت در سال جاری راه اندازی می شود و در اختیار مشترکان تهرانی قرار خواهد گرفت.
همچنین در این مراسم "علی اصغر عینی پور" معاون فنی شرکت ایرانسل نیز از آماده بودن بستر نسل سوم شبکه تلفن همراه ایرانسل خبر داد.
وی اظهار داشت: بستر شبکه تلفن همراه ایرانسل برای فناوری نسل سوم تلفن همراه آماده است و هر زمان که مجوز ارایه آن را دریافت کنیم، می توانیم سرویس های مبتنی بر نسل سوم تلفن همراه را در شبکه ایرانسل عرضه کنیم.

Mojtaba-MCI
31-07-2008, 09:50
حالا نظر شما چیه؟!
به نظرتون عملیه یا بازم سرکاریم؟؟؟
(قرار بود شهریور پارسال بشه که حالا شد شهریور امسال)...

Legend
07-08-2008, 11:57
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی از تصويب تعرفه‌ی GPRS و MMS در جلسه‌ی روز گذشته ی كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد.

محمود خسروی اظهار كرد: روز گذشته تعرفه‌ی GPRS تلفن همراه در جلسه‌ی كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد كه هر كيلوبايت اطلاعات به ميزان 14.8 ريال محاسبه می‌شود.

وی همچنين درباره‌ی تعرفه‌ی MMS تلفن همراه گفت: ارسال هر MMS ميزان ‌١٠٠٠ ريال محاسبه می‌شود.

اما به گفته‌ی مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زمانی كه قرار است سرويسی مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردی از اين قبيل وجود دارد بايد تعهداتی از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علی‌ حميدی پيش از اين در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا گفته بود: اين كه كليه‌ی دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس GPRS آماده و تدوين شده است، اظهار كرد: كارشناسان فنی، مالی و حقوقی فرم‌های مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار می‌شود.

وی با بيان اين كه سرويس GPRS تلفن همراه به زودی در سيم‌كارت‌های همراه اول راه‌اندازی می شود بر گرفتن تعهداتی در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

سرويس GPRS تلفن همراه اكنون به سرويسی پايه برای ارايه‌ی خدمات مهمی بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ی اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور، طبق وعده‌ها و گفته‌های مسوولان شركت ارتباطات سيار قرار بود تا آخر اسفندماه ‌٨٦ انجام شود اما تاكنون راه‌اندازی نشده است.

16 مرداد 1387

منبع GSM.ir

خيلي تعرفش گرونه..!!؟؟ايرانسل كجا اين كجا..:18::41::13:

Legend
07-08-2008, 12:02
اينا هم يه چيزيشون ميشه بابا..
ديروز گفتن تعرفه تصويب شد امروز ميگه:

وحید صدوقی گفت: در شهریور ماه امسال به تعدادی از مشترکان تهرانی به صورت رندوم داده می‌شود تا پس از مشخص شدن نتایج مطالعه این طرح به صورت سراسری اجرا شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از قطعی شدن راه‌اندازی شبکه Gprs (اینترنت) تلفن همراه در شهریور ماه سال جاری برای تعدادی از مشترکان تهرانی خبر داد.
وحید صدوقی گفت: در شهریور ماه امسال به تعدادی از مشترکان تهرانی به صورت رندوم داده می‌شود تا پس از مشخص شدن نتایج مطالعه این طرح به صورت سراسری اجرا شود. مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار افزود: تعداد مشترکان تهرانی که در مرحله آزمایشی از اینترنت بهره‌مند می‌شوند حدود 2 میلیون نفر است که رقم آن هنوز قطعی نشده است.

وی ادامه داد: مدت زمان مطالعه این طرح نیز6 ماه است و هنوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه مشترکین Gprs را مشخص نکرده است.
صدوقی ابراز داشت: ما درصدد هستیم که طبق وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این سرویس را در شهریور ماه سالجاری راه‌اندازی کنیم و مقدمات این امر نیز فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: به دلیل تاخیر در ارسال تجهیزات ارائه سرویس Gprs در سال گذشته محقق نشد ولی با ورود این تجهیزات به شبکه همراه اول و هماهنگی‌های لازم در شهریور ماه این سرویس در کل کشور برقرار می‌شود.
وی تصریح کرد: سال گذشته جهت ارائه Gprs همراه اول و انتخاب پیمانکار قرار شد مناقصه ای برگزار شود ولی به دلیل وجود برخی نواقص، مناقصه انتخاب پیمانکار مجددا انجام و در دی ماه 86 برنده این مناقصه مشخص شد؛ به همین دلیل برخی تاخیرها در روند ارائه این سرویس به وجود آمد.

منبع : GSM.ir

Majid393
07-08-2008, 12:07
اینا خودشون هم میفهمن چی میگن ؟؟؟
تا آخر شهریور 600 بار تعرفه عوض میکنن ، آخرش هم میگن بعدا ارائه میکنیم .....

osmaan
07-08-2008, 12:16
ارایه gprs برای تمام مشترکین مخابرات هنوز هنوزا یه رویاست چرا؟!!
چون که برای این کار باید تمام تجهیزاتش رو آپگرید کنه که خیلی هزینه بره و چون پول پرسته عمرا این کارو بکنه حد اقل تا دو سه سال دیگه

Mojtaba-MCI
07-08-2008, 17:54
حالا بالاخره واقعا تا شهریور قطعیه یا نه؟!
این 5 تومن هزینه ی فعال سازی دیگه چیه؟؟؟
من فک می کنم وقتی دارن این همه پول می گیرن(هر کیلو بایت ، 15 تومن) ، پس حتما خدمات شایان توجهی ارائه می کنن...

osmaan
07-08-2008, 22:35
من فک می کنم وقتی دارن این همه پول می گیرن(هر کیلو بایت ، 15 تومن) ، پس حتما خدمات شایان توجهی ارائه می کنن...

چقدر دلت خوشه
مثل اینکه تو همراه اول رو نیشناسیا

Legend
08-08-2008, 00:54
حالا بالاخره واقعا تا شهریور قطعیه یا نه؟!
این 5 تومن هزینه ی فعال سازی دیگه چیه؟؟؟

هنوز معلوم نيست...به حرف اينا نميشه اعتماد كرد...
ضمنا" هر كيلوبايت 15 ريال هست نه 15 تومان:18:...

iman_s
08-08-2008, 01:32
ارایه gprs برای تمام مشترکین مخابرات هنوز هنوزا یه رویاست چرا؟!!
چون که برای این کار باید تمام تجهیزاتش رو آپگرید کنه که خیلی هزینه بره و چون پول پرسته عمرا این کارو بکنه حد اقل تا دو سه سال دیگه
کجای کاری.شبکه رو چند وقته که آپگرید کردند.الان نسل 2/5 هست.

Mojtaba-MCI
08-08-2008, 09:49
هنوز معلوم نيست...به حرف اينا نميشه اعتماد كرد...
ضمنا" هر كيلوبايت 15 ريال هست نه 15 تومان:18:...
همون ، منظورم 15 ریال بود که اشتباه نوشتم:31:...

خب ، الان به فرض هم اگه بخواد شهریور راه اندازی بشه فقط توو تهرانه اونم برای 2 میلیون مشترک!تازه از اون جالب تر اینه که می خوان رندوم انتخابشون کنن!
یعنی چی؟!
یعنی اگه تهران 17 میلیون نفر جمعیت داشته باشه و فقط نصفشون از جی پی آر اس موبایل استفاده کنن ، میشه یه رقمی حدود 8.5 میلیون!که 2 میلیون مشترک دارن انتخاب میشن اونم شانسی...
نتیجتا معلوم نیست اون 6.5 میلیون نفر دیگه باید چیکار کنن و تا کی بمونن!
تازه این وضع تهرانه...وای به حال شهرستان ها!!!

djjamal
08-08-2008, 10:53
بابا دوستان از من میشنوید تو عمرتون همراه اول نخریدو به وعده وعید های اینم دل خوش نکنید چون اگه ما تو جهان جشنواره کلاه برداری داشتیم مطمعنا (100%) همراه اول تو همه ی کهکشانها اول بود:39:.مسلما اگه سال 14404 هم فرار برسه یعنی به قول خودشون سال شکوفایی ایران(1404 مگه تو خواب ببینیم) تازه همراه اول داره فاز ده میلیونم اینترنتش رو تست می کنه.!!!!!!!!!!!!!!!!!!:31:
رحمت به ایرانسل لا اقل دو سه ماهی:26: با اینترنت رایگانش حالا کردیم که اونم برای همه قطع شد.:19:

befermatooo
08-08-2008, 15:20
ايرانسل هم دزدي ميكنه ولي باشدت كمتر از اونها

بیچاره ایرانسل که این همه امکانات رایگان داده !!!

اینترنتش هم روزهای 2 و 3 شنبه رایگانه (( البته چند بار تست شده ))

S A M
08-08-2008, 17:35
ایرانسل بچه خیلی باحالیه در واقع ایرانسل کمی به فکر راحتی مردم ولی همراه اول فقط تو فکر جیب مردمه

Mojtaba-MCI
08-08-2008, 20:09
الان که حسابشو می کنم می بینم ایرانسل کمی بهتر عمل کرده...به قول دوستمون توو پست بالا که می گه لااقل ایرانسل یه خورده به فکر مردم هم هست!
فقط اگه یه کم مشکل آنتن دهی نداشت قطعا ایرانسل می گرفتم!
حالا تا این شهریور هم می مونیم ببینم این یکی چی میشه...
خبر تازه ای چیزی شد حتما مطرح کنید تا ببینیم چی به چیه!!!

iman_s
09-08-2008, 00:22
همون ، منظورم 15 ریال بود که اشتباه نوشتم:31:...

خب ، الان به فرض هم اگه بخواد شهریور راه اندازی بشه فقط توو تهرانه اونم برای 2 میلیون مشترک!تازه از اون جالب تر اینه که می خوان رندوم انتخابشون کنن!
یعنی چی؟!
یعنی اگه تهران 17 میلیون نفر جمعیت داشته باشه و فقط نصفشون از جی پی آر اس موبایل استفاده کنن ، میشه یه رقمی حدود 8.5 میلیون!که 2 میلیون مشترک دارن انتخاب میشن اونم شانسی...
نتیجتا معلوم نیست اون 6.5 میلیون نفر دیگه باید چیکار کنن و تا کی بمونن!
تازه این وضع تهرانه...وای به حال شهرستان ها!!!
خوب هر سیسنتمی رو قبل از راه اندازی آزمایش میکنند تا مشکلات احتمالیش رو رفع کنند و بعد عمومیش میکنند.
اگه بیاد یک دفعه اینترنت همه سیمکارتها رو فعال کنه و یک مشکلی براشون پیش بیاد اولین کسانی که ایراد میگیرند ما و شما هستیم.حالا هم که میخوان آزمایش راه اندازی کنند هم باز ما ایراد میگیریم.
ایرانسل اون اوایل که اومده بود حتی برای مکالمه اش هم آزمایش میزاشت و قرار بود تا مدتی همه سیمکارتهاش یک ساعت مکالمه رایگان داشته باشند ولی وقتی که سیستمش راه افتاد زدش زیر قولش و گفت این سیستم ازمایش بوده تا مشکلات شبکه رو پیدا کنیم و جمعش کردند.حالا تکلیف اونهایی که به خاطر مکالمه رایگان سیمکارت خریدند چی شد رو من نمیدونم!!!

Mojtaba-MCI
09-08-2008, 07:45
کاملا درسته ایمان جان ولی اینا چرا از پارسال قول چیزی رو دادن که نتوستن عملیش کنن؟!
اگه یادت باشه قرار بود شهریور پارسال راه اندازی بشه...بعد به خاطر یه سری مشکلات موکول شد به دی و بعدش بهمن ماه و سرآخر اسفند 86!!!(که بازم نشد)...
دیگه حرفشو نزدن تا دوباره رسیدیم به تابستون امسال و یه ماه شهریور دیگه!!!

osmaan
09-08-2008, 16:29

اگه آپگرید شده چرا تو کل کشور gprs نداریم؟
فقط تهران آپگرید شده

iman_s
10-08-2008, 00:37
فقط تهران آپگرید شده
پست قبلیمو بخون.

کاملا درسته ایمان جان ولی اینا چرا از پارسال قول چیزی رو دادن که نتوستن عملیش کنن؟!
اگه یادت باشه قرار بود شهریور پارسال راه اندازی بشه...بعد به خاطر یه سری مشکلات موکول شد به دی و بعدش بهمن ماه و سرآخر اسفند 86!!!(که بازم نشد)...
دیگه حرفشو نزدن تا دوباره رسیدیم به تابستون امسال و یه ماه شهریور دیگه!!!
اینا کی حرفشون حرف بوده.قول میدن ولی عملی کردنش معلوم نیست کی انجام بشه.
اینا با خودشون مثلا میگن که نصب تجهیزات 2 ماه طول میشکه و میان اعلام میکنند که تا 2 ماه دیگه فلان سرویس رو راه اندازی میکنیم.بعد شروع میکنند به مزایده و تامین بودجه و خرید و ... که کمِ کمش 3-4 ماهی طول میشکه.بعد میگن که پیمانکار بدقولی کرد.
البته اینم بگم برای نصب تجهیزات دستشون تو حنا بود چون خیلی از شرکتهای معتبر به خاطر تحریم نمیتونستند با این اپراتور(که دولتی هم هست)همکاری کنند و حتی صاایران هم که پیمانکار GPRS شده تو وارد کردن تجهیزات با کلی مشکلات مواجه شد(اینا رو یک منبع موثق گفته)
حالا امیدورام این دفعه دیگه آخرین وعدشون باشه.

Mojtaba-MCI
10-08-2008, 07:54
منم امیدوارم...
بی صبرانه منتظر ارائه ی این سرویس هستم!
فقط خدا کنه که دیگه این دفعه ما رو سر کار نزاشته باشن!!!

Majid393
11-08-2008, 11:12
به نقل از موبنا

معاون وزیر ارتباطات از اعلام فراخوان عمومی برای واگذاری سرویس اینترنت همراه اول به متقاضیان تا پایان شهریورماه خبر داد و گفت:بعد از راه اندازی این سرویس ، MMS همراه اول ارائه می شود.
وفا غفاریان در گفت وگو با خبرنگار موبنا در خصوص روند پروژه GPRS اپراتور اول تلفن همراه ،اظهار داشت: با توجه به فاز آزمایشی راه اندازی سرویس اینترنت همراه اول که هم اکنون در تهران در حال انجام است، تلاش می شود این سرویس تا پایان شهریورماه در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی گفت:اپراتور اول در حال تکمیل پوشش شبکه برای ارائه این سرویس و تست کیفیت آن است.
دکتر غفاریان با تاکید بر اینکه برای واگذاری سرویس اینترنت تلفن همراه اپراتور اول، متقاضیان باید در فراخوان عمومی شرکت کنند، یادآور شد:این سرویس ابتدا در تهران و متعاقب آن در شهرهای بزرگ کشور ارائه خواهد شد.
به گفته معاون وزیر ارتباطات ارائه سرویس اینترنت همراه اول در ابتدا به صورت محدود خواهدبود اما به میزان توسعه و ظرفیت سازی ، این محدودیت نیز کاهش خواهد یافت.
سازمان تنظیم مقررات تعرفه استفاده از سرویس اینترنت همراه اول را برای هر کیلو بایت 8/14 ریال و ارسال هر mms را ی....د تومان تصویب کرد.
GPRS استفاده از اینترنت را بر بستر تلفن همراه فراهم می کند.
با استفاده از MMS نیز ارسال مالتی مدیا ممکن می شود.

Mojtaba-MCI
11-08-2008, 15:36
خوبه...از 15 ریال به 8.14 ریال کاهش پیدا کرد!
ضمن اینکه اضافه کنم لازمه برای استفاده از سرویس ام ام اس(پیام صوتی و تصویری)قبلش یه تعهدنامه ی اخلاقی هم پر کنید...

Majid393
11-08-2008, 17:10
خوبه...از 15 ریال به 8.14 ریال کاهش پیدا کرد!
ضمن اینکه اضافه کنم لازمه برای استفاده از سرویس ام ام اس(پیام صوتی و تصویری)قبلش یه تعهدنامه ی اخلاقی هم پر کنید...

نه مجتبی جون .....
فک کنم اشتباه شده .....
این 8.14 ، 14.8 ریال هست که رندش کردن و گفتن : 15 ریال ....:13::13:
فک کنم اینجوری باشه .... احتمالا اشتباه تایپی به وجود اومده ....
شایدم من اشتباه میکنم ......

Mojtaba-MCI
12-08-2008, 20:34
از قضا منم بسی تعجب کردم مجید جان و از طرفی خوشحال!
خدا کنه که اشتباه نکرده باشی...

iman_s
15-08-2008, 15:51
تو گوشی من چند روزه که هلامت Gprs فعال شده.البته فقط تو یک منطقه از کرج.
کسی خبری از تنظیماتش نداره ببینم میشه استفاده کرد یا نه؟

Mojtaba-MCI
15-08-2008, 16:34
والا چی بگم!
من فک نمی کنم تنظیمات خاصی داشته باشه و با ایرانسل فرق داره...
حتما اینم یه چیزی شبیه فرستادن پیام کوتاه هستش که قبلا مخابرات یه پولی می گرفت و فعالش می کرد در عین اینکه تنظیمات خاصی هم نداره!

Mojtaba-MCI
17-08-2008, 20:19
چیزی نمونده تا شهریور...
بیاد ببینیم چیه این جی پی آر اس همراه اول!!!

iman_s
17-08-2008, 20:23
مثل ایرانسله دیگه.صرف نمیکنه باهاش بی اینترنت.
فقط خدا کنه که از این برنامه های چت مجانی روی این کار کنه.

arman4459
22-08-2008, 22:14
مثل ایرانسله دیگه.صرف نمیکنه باهاش بی اینترنت.
فقط خدا کنه که از این برنامه های چت مجانی روی این کار کنه.

منم با جواب ایمان جان موافقم الان که ایرانسل کیلوبایتی یک ریال نمی صرفه 15 که اصلا حرفش نزن.

در کل برای موارد خیلی خاص می صرفه.

اینترنت دیال آپ دیزلی از جی پی ارس ارزونتره.

یاد پارسالم بخیر که ایرانسل مجانی این سرویس رو میداد.که فکر نکنم همراه اول چنین کاری بکنه

blackhero
23-08-2008, 00:51
منم با جواب ایمان جان موافقم الان که ایرانسل کیلوبایتی یک ریال نمی صرفه 15 که اصلا حرفش نزن.

در کل برای موارد خیلی خاص می صرفه.

اینترنت دیال آپ دیزلی از جی پی ارس ارزونتره.

یاد پارسالم بخیر که ایرانسل مجانی این سرویس رو میداد.که فکر نکنم همراه اول چنین کاری بکنه

اره قبول دارم. با این اوضاع gprs فقط به درد مواقع ضروری میخوره. البته باید منتظر بمونیم شاید تو طرح پاییزی ایرانسل حتی برای رقابت با gprs همراه اول هم که شده طرح رایگان داشته باشه!

H A M E D
24-08-2008, 04:37
اينجوري كه خيلي گرونه! اصلا صرف نداره.

*QWERT*
26-08-2008, 17:50
الان شهریوره .کو؟ کی؟
اگه بیاد اول 2-3 ماه طول میکشه که عکس چه چیزایی رو ----- کنن(چون دست بچه ها هم هست و نباید
بچه ها منحرف بشنو و ...) بعدش سرعتش چقدر باشه(100% خیلی پایینه)که ----- شکن رو درست باز نکنه و ...
بابا اصلا نمیاد!قیدش رو بزنید.

bahman26
26-08-2008, 18:26
الان شهريوره
كسي تاحالا گرفته
پست هاي
31
32
33
34
تاييد ميشه 101%

ememzed
27-08-2008, 11:05
من هم چند روزی هست که علامت gprs رو دارم.
اگر کسی از تنظیمات گوشی برای gprs اطلاع داره لطفا بگه تا بتونیم تستش کنیم.
ضمنا گوشی من سونی اریکسون هست.
با تشکر

e.khafan!
27-08-2008, 15:11
گویا مال منم راه افتاد ، تو خونمون از بین 3 تا گوشی فقط مال من راه افتاده .... ولی فکر نمی کردم اینا انقدر عوضی باشن که با این همه هزینه و ذر ذر کردن ، gprs راه بندازن بجای edge ، فکر کنمسرعت مال همراه اول حدود 0.5 تا 2.5 کیلوبایت بر ثانیه باشه .... سرعت gprs تو بهترین سرویس دهنده های دنیا حد اکثر 6 کیلوبایته (60Kb) وای به حال ایران ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

blackhero
28-08-2008, 00:50
گویا مال منم راه افتاد ، تو خونمون از بین 3 تا گوشی فقط مال من راه افتاده .... ولی فکر نمی کردم اینا انقدر عوضی باشن که با این همه هزینه و ذر ذر کردن ، gprs راه بندازن بجای edge ، فکر کنمسرعت مال همراه اول حدود 0.5 تا 2.5 کیلوبایت بر ثانیه باشه .... سرعت gprs تو بهترین سرویس دهنده های دنیا حد اکثر 6 کیلوبایته (60Kb) وای به حال ایران ....

دوست عزیز منظورت چیه که میگی بجای edge جی پی آر اس انداختن؟؟! edge یه امکانی هست که برخی گوشی ها دارن که سرعت جی پی ار اس رو بالا میبره، ربطی به مخابرات نداره! شما اگر گوشیت edgeداشته باشه هنگام استفاده از جی پی آر اس علامت E بالای صفحه گوشیت میاد و اگر گوشیت EDGE نداشته باشه علامت G.

Mahdi_P30
28-08-2008, 02:06
دوست عزیز منظورت چیه که میگی بجای edge جی پی آر اس انداختن؟؟! edge یه امکانی هست که برخی گوشی ها دارن که سرعت جی پی ار اس رو بالا میبره، ربطی به مخابرات نداره! شما اگر گوشیت edgeداشته باشه هنگام استفاده از جی پی آر اس علامت E بالای صفحه گوشیت میاد و اگر گوشیت EDGE نداشته باشه علامت G.
دوست من اين قابليتو بايد هم اپراتور و هم گوشي ساپورت كنن!
كه همراه اول عمرا تا چند سال ديگه بتونه فعالش كنه!!
تو جي پي آر اس مونده چه برسه به edge
اگه روي ايرانسل علامتش هست براي اينه كه از اول هم ايرانسل قرار بود روي نسل 2.75 كار كنه
ولي شبكه همراه اول كشش نسل 2.5 رو هم به زور داره!!
راستي علامت جي چند ماهي هست روي سيم همراه اوله البته فعلا فقط تهران
در ضمن لطفا با اطلاعات كامل جواب بدين

starpars
28-08-2008, 02:11
سرعت gprsهمراه اول‎ ‎‏ معلوم نيست چه جوري باشه يكي از بچه ها ميگفت من تو كرمانشاه با ايرانسل با سرعت 18 دانلود ميكنم
اسكرين شات هم گذاشته بود

Mojtaba-MCI
28-08-2008, 07:57
خب...
شهریور هم اومد!
دیگه از اینجا به بعد دوستان تهرانی باید یکم فعال تر بشن و بیشتر بهمون خبر بدن...
این 2 میلیون مشترکی که به صورت رندوم انتخاب شدن وضعشون چطوره؟!
آیا واقعا الان توو موبایلشون از طرف همراه اول اینترنت دارن یا نه؟!

Ahmad-Ra
28-08-2008, 20:26
ما که برامون فعال شده! ولی نمیره!

blackhero
29-08-2008, 01:02
دوست من اين قابليتو بايد هم اپراتور و هم گوشي ساپورت كنن!
كه همراه اول عمرا تا چند سال ديگه بتونه فعالش كنه!!
تو جي پي آر اس مونده چه برسه به edge
اگه روي ايرانسل علامتش هست براي اينه كه از اول هم ايرانسل قرار بود روي نسل 2.75 كار كنه
ولي شبكه همراه اول كشش نسل 2.5 رو هم به زور داره!!
راستي علامت جي چند ماهي هست روي سيم همراه اوله البته فعلا فقط تهران
در ضمن لطفا با اطلاعات كامل جواب بدين

من اینو نمیدونستم، ممنون از راهنماییتون. پس با این حساب که میگید gprs همراه اول edge نداره سرعتش باید پایین باشه! چون من با گوشی edge دار(e250 یا 5310) وقتی میرم توی نت سرعتش از گوشی های بدون edge (کا510)خیلی بیشتره!

abolf@zl
29-08-2008, 13:08
داشتن edge فقط برای گوشی الزامی نیست اوپراتور هم باید ساپورت کنه که فعلا تو ایران هیچ اوپراتوری این امکانو نداره.

Mojtaba-MCI
29-08-2008, 14:00
ما که برامون فعال شده! ولی نمیره!
راجع به هزینه های فعال سازیش چطور؟؟؟
آخه من خونده بودم که باید برای فعال کردن این سرویس 5 تومن پول واریز کرد!
اگه این خبر صحت داشته باشه پس با این حساب برای شما و سایر دوستان که فعال شده موقتیه و بعد از یه مدتی قطع میشه و باید برید پول واریز کنید تا فعال بشه و این مدت هم که واسه شما راه افتاده احتمالا برای تست و این حرفا هستش...

Majid393
29-08-2008, 14:04
داشتن edge فقط برای گوشی الزامی نیست اوپراتور هم باید ساپورت کنه که فعلا تو ایران هیچ اوپراتوری این امکانو نداره.

ایرانسل EDGE داره .....

Mojtaba-MCI
29-08-2008, 14:04
من اینو نمیدونستم، ممنون از راهنماییتون. پس با این حساب که میگید gprs همراه اول edge نداره سرعتش باید پایین باشه! چون من با گوشی edge دار(e250 یا 5310) وقتی میرم توی نت سرعتش از گوشی های بدون edge (کا510)خیلی بیشتره!

میشه یکی یه منبع موصق بیاره تا ما بفهمیم edge داریم یا نه؟!

Majid393
29-08-2008, 14:06
میشه یکی یه منبع موصق بیاره تا ما بفهمیم edge داریم یا نه؟!

گوشیت که EDGE داره مجتبی جون:31:
ولی همراه اول رو نمیدونم که EDGE داره یا نه ...
ولی ایرانسل EDGE داره ....

123sat2
29-08-2008, 14:08
خيلي قيمتشون بالاست هر كيلوبايت 15 ريال يعني فاجعه!!!!!!!!!!!!!!!!

اينها يعني اپراتور دولتي هستند چقدر چشم به جيب مردم بدبخت دوختند اخه
صدهزار رحمت به همون انصاف ايرانسل

Mojtaba-MCI
29-08-2008, 14:35
گوشیت که EDGE داره مجتبی جون:31:
ولی همراه اول رو نمیدونم که EDGE داره یا نه ...
ولی ایرانسل EDGE داره ....
آره مجید جان ، گوشی رو می دونستم.منظورم به این اپراتور همراه اوله...
می گم که خوب بود اگه یه منبع موصق بود تا می دونستیم این همراه اول Edge ارائه می کنه یا نه؟

hellbrain666
29-08-2008, 15:21
سلام
چطوری میشه این edge رو تو گوشی فعال کرد؟
چون تو ایرانسل هم همون آرم G میاد

Mojtaba-MCI
29-08-2008, 21:28
من فک نمی کنم فعال کردن بخواد!
گوشیت چیه؟!
این سیستمی هست که خود به خود برای استفاده از اینترنت توو گوشی به کار گرفته میشه و گمون نکنم تنظیمات خاص یا احیانا فعال سازی بخواد...
فقط کافیه که گوشیت این قابلیت رو داشته باشه و اپراتور هم ارائه ش کنه!

webworld
29-08-2008, 23:03
برای دریافت تنظیمات از طریق sms به سایت زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mahdi_P30
30-08-2008, 00:12
Mms که احیانا از همراه آخر نمی ره؟؟
ولی به خدا خیلی نامردیه ، ایرانسل یک سال و نیمه که Gprs فعال کرده ، باید همزمان با همراه آخر ام ام اسشو فعال کنه!!!!

shahramcat
30-08-2008, 00:54
آقا برای شما هم موقع کانکت اینترنت میزنه Check IP address ? من چک کردم دیدم IP که با اس ام اس برام فرستادن و SAVE کردم همش 0 هست ! اما انگار تو پست بالا عدد هست ! چه طوریاس ؟

هنوز که برقرار نشده ؟ برای من که نمیره ....

blackhero
30-08-2008, 02:08
سلام
چطوری میشه این edge رو تو گوشی فعال کرد؟
چون تو ایرانسل هم همون آرم G میاد

من فک نمی کنم فعال کردن بخواد!
گوشیت چیه؟!
این سیستمی هست که خود به خود برای استفاده از اینترنت توو گوشی به کار گرفته میشه و گمون نکنم تنظیمات خاص یا احیانا فعال سازی بخواد...
فقط کافیه که گوشیت این قابلیت رو داشته باشه و اپراتور هم ارائه ش کنه!

مجتبی جان درست میگن، اگر گوشیت edgeدار باشه نیاز به تنظیمات نداره و به محض ورود به اینترنت علامت E بالای صفحه گوشیت نمایان میشه. گوشیت چیه دوست عزیز؟!

مجتبی جان فکر کنم همین که علامت E هنگام استفاده از ایرانسل نمایان میشه خودش منبع موثقه دیگه! ولی اینطوری که دوستان میگن همراه اول فقط G میاد نه E!

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 10:44
مجتبی جان درست میگن، اگر گوشیت edgeدار باشه نیاز به تنظیمات نداره و به محض ورود به اینترنت علامت E بالای صفحه گوشیت نمایان میشه. گوشیت چیه دوست عزیز؟!

مجتبی جان فکر کنم همین که علامت E هنگام استفاده از ایرانسل نمایان میشه خودش منبع موثقه دیگه! ولی اینطوری که دوستان میگن همراه اول فقط G میاد نه E!
آره ، احتمالا همینطوره...
من که ایرانسل ندارم(یعنی دارم ولی از همراه اول استفاده می کنم)به خاطر همین خیلی راجع به اینترنتش نمی دونم!
خیلی وقت پیشا که پی990 داشتم باهاش اینترنت می رفتم...
والا اون موقع خیلی به edge اپراتور که ایرانسل باشه توجه نمی کردم!
حالا خدا کنه همراه اول داشته باشه...

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 10:47
داشته باشین چندتا خبر رو :
----------
جی پی آر اس به افغانستان هم رسید!

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 10:50
جی‌.پی.آر.اس؛ رویایی که در افغانستان تحقق یافت

گزارش همشهری درباره وضعیت خدمات جی.پی.آر.اس در ایران

همشهری، سپیده سمائی، پارسا فاتحی: همراه اول قرار بود از نیمه سال86، خدمات GPRS را ارائه دهد اما حالا در ابتدای 87 هنوز این اتفاق نیفتاده است.
«تاخیرها در ارائه GPRS و MMS به دلیل کوتاهی مخابرات نیست.» این آخرین اظهار‌نظر رسمی مسئولان شرکت مخابرات ایران در مورد رویای 25 میلیون مشترک همراه اول است که با وجود وعده و وعید‌های فراوان مبنی بر ارائه این سرویس در سال 86 هیچ‌گاه رنگ واقعیت به خود نگرفت.
داستان از روزهای آغارین سال گذشته شروع شد؛ وقتی که خبر ارائه GPRS ایرانسل به مشترکانش فراگیر شد و مشترکان میلیونی همراه اول- شرکتی که بیش از یک دهه بی‌رقیب مانده بود- دانستند که می‌توانند از اپراتورشان توقع ارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده دیگری جز امکان ارسال پیام‌های کوتاه داشته باشند. این‌چنین بود که وحید صدوقی، از ارائه این سرویس تا شهریور 86 خبر داد: « همان طور که قبلا قول داده‌ایم تا شهریور‌ماه این سرویس‌ برای حداقل 2میلیون مشترک تهرانی فعال خواهد شد.»
مدیر‌عامل شرکت ارتباطات سیار البته تلاش پیمانکاران را در این قضیه بی‌تاثیر ندانسته بود: «امیدواریم پیمانکاران ما در این زمینه تمام تلاش خود را انجام دهند تا در زمان مقرر به وعده‌های خود عمل کنیم.»
اما شهریور 86 رسید و از تحقق وعده‌ها خبری نبود چون این تاریخ مصادف بود با اعلام برنده مناقصه این سرویس از سوی اپراتور اول؛البته برای وقفه‌ای که در برگزاری مناقصه ایجاد شده بود هم دلایل کاملا قانع‌کننده‌ای وجود داشت: ناقص بودن مدارک شرکت‌های حاضر در روند مناقصه. به این ترتیب با معرفی «صا‌ایران» به عنوان برنده مناقصه، اواخر آذر‌ماه به عنوان زمانی برای ارائه GPRS اعلام شد: « 3ماه فرصت برای نصب و راه‌اندازی این سرویس نیاز است که با لحاظ این زمان انتظار می‌رود اواخر آذرماه 86 ارائه‌ این سرویس ابتدا از شهر تهران آغاز شود و به تدریج به دیگر شهرها برسد.» نیازی به گفتن نیست که با پایان یافتن پاییز 86 هم نا‌کامی‌های مشترکان همراه اول برای ارسال یک فایل تصویری با گوشی‌هایشان پایان نیافت.
آبان 86 مهندس ابوالفضلی، مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار در گفتگو با همشهری، بهمن آن سال را زمان تحقق رویای MMS عنوان کرد: «سرویس GPRS با اعلام شرکت صاایران به‌عنوان برنده‌ مناقصه‌ شرکت ارتباطات سیار، تا 3 ماه آینده در تهران و طبق زمان‌بندی طی 5 ماه در کل کشور راه‌اندازی می‌شود.»
این اظهار‌نظر از سوی دیگر مقامات مخابرات هم تایید شد. البته این تایید‌ها در عمل راهگشا نبودند و تاخیر‌ها پایانی نداشت، تاخیر‌هایی که گفته می‌شود بخشی از آن ناشی از تاخیر صا‌ایران در ارائه ضمانت‌های لازم برای اجرای پروژه بوده است چرا‌که ظاهرا این‌بار مخابرات ایران شرایط سخت‌تری برای این شرکت در نظر گرفته بود تا‌جایی که وفا غفاریان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هشدار داده بود که اگر صاایران تضمین‌های مورد نظر مخابرات ایران را تامین نکند، از پروژه GPRS ارتباطات سیار کنار گذاشته می شود.
ادامه این داستان را تمام مشترکان همراه اول می‌دانند، البته تا آنجای داستان که هنوز خبری از GPRS نشده است و باید منتظر زمان دیگری باشند و به وعده‌ها امیدوار. اما کمتر کسی است که بداند تقصیر این قصور به هیچ‌وجه متوجه شرکت مخابرات ایران نیست! این نکته‌ای است که به تازگی وفا غفاریان در گفتگو با سیتنا پرده از آن برداشته است: « تاخیرها در ارائه سرویس‌های ارزش افزوده اپراتور اول تلفن همراه، از جانب مخابرات نیست، بلکه عدم حمل تجهیزات خریداری شده از سوی شرکت خارجی، دلیل اصلی این تاخیر است.» وی با بیان اینکه قصور از پیمانکار داخلی نیست، ‌افزوده است: « شرکت فروشنده دلیل خاصی ذکر نکرده، اما عملا نیز تجهیزات را حمل نکرده است.»
رئیس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران البته در مورد ضمانت‌های اجرایی که باید در هنگام عقد قرارداد میان شرکت خارجی و پیمانکار داخلی لحاظ می شد توضیحی نداده است و به این مطلب اشاره نکرده که چرا باید تاوان این کوتاهی را 25 میلیون مشترک این اپراتور بپردازند، اما آب پاکی را بر دست مشترکان ریخته است تا زیاد به زمان‌بندی‌هایی که از سوی او و همکارانش داده می‌شود دل خوش ندارند: «شرکت مخابرات ایران به صورت مداوم پیگیر این موضوع است اما تا زمانی که این تجهیزات نصب نشود، امکان ارائه این سرویس‌ها وجود ندارد و تا زمانی که تجهیزات مربوطه در اختیار نباشد، به زمان‌بندی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد.»
به این ترتیب باید همچنان منتظر باشیم و به همه آن‌هایی که می‌توانند از گوشی موبایلشان برای ارسال فایل‌های چند‌رسانه‌ای، ارتباط با اینترنت و ... استفاده کنند غبطه بخوریم، حتی اگر این افراد خوشبخت در کشور جنگ‌زده‌ای چون افغانستان باشند که از بهمن 86 استفاده از این سرویس را تجربه می‌کنند!

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 10:51
GPRS چه‌طور کار می‌کند؟

شبکه فعلی ارتباطات سیار اپراتور اول GSM است و امکان ارسال پیام‌های کوتاه متنی (SMS) تنها سرویسی است که علاوه بر مکالمه صوتی از این شبکه می‌گیریم. این سیستم به‌عنوان نسل 2 شبکه‌های ارتباطات سیار شناسایی می‌شود؛ اما فراگیر شدن استفاده از اینترنت، سطح توقع کاربران همراه را بالا برده و مشترکانی که تا چندی پیش دسترسی به تلفن در هر زمان و مکان باعث جلب رضایتشان می‌شد، حال از گوشی‌های همراهشان انتظارات جدیدی دارند. امکان اتصال به اینترنت و ارسال فایل‌های صوتی و تصویری از جمله این انتظارات است.
انتظاری که نسل‌های جدید شبکه‌های همراه (UMTS - نسل سوم) قادر به برآورده کردن آن است. امازیرساخت‌های شبکه‌های تلفن همراه در خیلی از نقاط دنیا برپایه GSM است. برای همین، مهندسین مخابرات، سیستم‌هایی برای استفاده از خدمات نسل سوم شبکه همراه، در شبکه‌های همراه نسل دوم ابداع کردند که یکی از آن‌ها، General Packet Radio Service یا به اختصار GPRS است. GPRS که به‌عنوان شبکه‌ GSM نسل ‌‌٥/٢ هم شناخته می‌شود، با تبدیل پروتکل‌های شبکه اینترنت و شبکه تلفن همراه، امکان همسویی این شبکه‌ها را فراهم می‌آورد. امکان مرور صفحات وب و ارسال پیام‌های چند‌رسانه‌ای ساده‌ترین امکاناتی است که GPRS در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.
هزینه ارسال MMS شاید یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که برای یک کاربر نسل 5/2 تلفن همراه مطرح است. هزینه‌ استفاده از GPRS به شکل‌های متفاوت انجام می‌گیرد. محاسبه هزینه بر پایه حجم اطلاعات ارسال شده و دریافت شده یا قیمت ثابت برای حداقل میزان مشخص ماهانه نمونه‌هایی از نحوه‌ محاسبه هزینه‌ این خدمات است. اما با توجه به اینکه معمولا تخمین درستی از این که یک کیلو بایت داده شامل چه مقدار اطلاعات است یا در هر نوبت انتقال اطلاعات چند کیلو بایت منتقل می‌شود، وجود ندارد، محاسبه‌ هزینه‌ خدمات GPRS بسیار پیچیده است. این مسئله منجر به آن شده که در بسیاری از کشور‌ها هزینه ارسال یک MMS معادل هزینه سه SMS در نظر گرفته شود. ارتباط با اینترنت از طریق GPRS از سه راه برقرار می‌شود که در مقابل شکلی از این ارتباط‌ها را می‌بینید.

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 10:52
خدمات GPRS در ایران

ایرانسل تنها شبکه تلفن همراه کشور است که از سال گذشته امکان استفاده از خدمات مبتنی بر فناوری GPRS را به مشترکانش می‌دهد. با استفاده از GPRS، مشترکان امکان اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت خود را با سرعت قابل قبولی دارند و به این ترتیب می‌توانند با گوشی تلفن همراه خود و یا لپ‌تاپ، صفحات مختلف وب را مرور کنند، ایمیل بفرستند‌ یا با استفاده از سرویس های پیام رسان، نظیر یاهو مسنجر، Google Talk و MSN به چت با دوستان خود بپردازند. با GPRS مشترکان همیشه آنلاین هستند و تنها به ازای هر کیلوبایت اطلاعاتی که منتقل می‌کنند هزینه می‌پردازند.
MMS یا سرویس پیام های چند رسانه ای هم یکی از خدمات مبتنی بر شبکه GPRS است که تا به حال تنها به وسیله اپراتور دوم در کشور عرضه شده است. با استفاده از این سرویس امکان ارسال عکس، ویدئو، موسیقی و پیام های گرافیکی ممکن می‌شود.
البته استفاده از این سرویس از اردیبهشت 86 و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای حداکثر 3 ماه به منظور تدوین آیین نامه مربوط به استفاده از این سرویس متوقف شد.
حالا کم کم به یک سالگی قطع این سرویس نزدیک می‌شویم ولی هنوز مجوز عرضه دوباره این سرویس صادر نشده است و به گفته ناظران به‌نظر می‌رسد تا عرضه این سرویس به وسیله اپراتور رقیب یعنی همراه اول -که ده‌ها ماه است وعده راه اندازی GPRS خود را آن هم در برخی شهرها می‌دهد- مجوز عرضه دوباره این سرویس منحصربه فرد ایرانسل صادر نخواهد شد.
حال این سوال مطرح می‌شود که پاسخگوی زیان مادی و معنوی وارد شده به مشترکان ایرانسل که امکان استفاده از این سرویس کاربردی از آنان سلب شده کیست؟ چرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از صدور پروانه ایرانسل، که در آن بر ارائه چنین سرویسی تصریح شده به فکر تدوین آیین نامه برای آن نیفتاده بودند؟ قطعا با عدم عرضه این سرویس یک زیان مالی ناشی از عدم النفع قابل توجه چه از جهت عدم کسب درآمد از این سرویس و چه از جهت کسب سهم بازار بیشتر به اپراتور دوم که حاصل بزرگترین سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است، وارد می‌شود و می‌تواند زنگ خطر بزرگی برای دیگر سرمایه داران ایرانی و خارجی به دنبال سرمایه گذاری در کشور به حساب آید. در این شرایط صحبت از اصل44 بیشتر به یک شوخی شبیه نیست؟

Mahdi_P30
30-08-2008, 13:12

نه دوست من
صد بار گفتم Edge رو باید هم اپراتور و هم گوشی ساپورت کنند
چون ایرانسل از اول توی تهران Edgeاش فعال بود (البته به صورت اسمی) ، بعضی از دوستان فکر می کنند باید علامت E بیاد رو گوشی ، ولی من با ایرانسل تو شهرستان با اینکه گوشیم Edge داره تا 3 ماه پیش G روی گوشی می اومد
اصلا می تونید تصور کنید همراه آخر با اون شبکه باحالش بتونه اینترنت روی سرعت دویست و خورده کیلوبایت بر ثانیه ارائه کنه
فکر نکنم تا صد سال دیگه این امکان برای همراه اول فراهم بشه!!!:31:

Mojtaba-MCI
30-08-2008, 20:02
در ادامه ی اون خبرم که دیدید Gprs در افغانستان هم راه افتاده اینم اضافه می کنم...
همین چند دقیقه ی پیش 20 و 30 تموم شد!
وزیر مخابرات رو نشون داد و باهاش مصاحبه کرد...یه چیزی گفت من دیگه ناامید شدم که حالاحالا بتونیم از این خدمات استفاده کنیم!
گفت : "این سرویس فعلا به صورت آزمایشی در تهران راه اندازی شده اما...فقط با ظرفیت 1 میلیون مشترک!"
خدا می دونه کی ظرفیت 26 میلیون مشترک دیگه راه اندازی میشه...

Mahdi_P30
30-08-2008, 20:52
بیچاره اونایی که به همراه اول دل بسته بودند ، دلم براشون میسوزه!!!

amir_sa
30-08-2008, 22:24
همین چند دقیقه ی پیش 20 و 30 تموم شد!
وزیر مخابرات رو نشون داد و باهاش مصاحبه کرد...یه چیزی گفت من دیگه ناامید شدم که حالاحالا بتونیم از این خدمات استفاده کنیم!
گفت : "این سرویس فعلا به صورت آزمایشی در تهران راه اندازی شده اما...فقط با ظرفیت 1 میلیون مشترک!"
خدا می دونه کی ظرفیت 26 میلیون مشترک دیگه راه اندازی میشه...
گفت اگه ثبت نام كننده ها از 1 ميليون بيشتر بشند " قرعه كشي " ميشه . كشتنند خودشونو با اين gprs

Mojtaba-MCI
31-08-2008, 07:49
...:44:

گفت اگه ثبت نام كننده ها از 1 ميليون بيشتر بشند " قرعه كشي " ميشه . كشتنند خودشونو با اين gprs
آخه دیگه آدم چی بگه!!!
قرعه کشی!!!
وااای...
واقعا خنده داره ، مصاحبه ش آدمو ناامیدتر می کنه.
فک کنم ظرف 10 سال آینده به ما هم چیزی برسه!

Mojtaba-MCI
31-08-2008, 07:52
خودشم موقع مصاحبه از حرفاش خنده ش گرفته بود...

*QWERT*
31-08-2008, 11:17
تو 20:30 گفت اول تو تهرون راه اندازی میشه،
اگه بیشتر از 1 میلیون متقاضی داشت،بعد دیگه واسه همه راه اندازی میشه

@R3Z
31-08-2008, 13:24
عزیز من چه دل بستنی؟؟دیگه هر گدایی میتونه بره ایرانسل پیام رسان بگیره بره اینترنت وصل شه!دیگه دل سوختن نداره که!
موفق باشی

Mojtaba-MCI
31-08-2008, 14:24
عزیز من چه دل بستنی؟؟دیگه هر گدایی میتونه بره ایرانسل پیام رسان بگیره بره اینترنت وصل شه!دیگه دل سوختن نداره که!
%100 تایید میشه!

Sajad2006
31-08-2008, 15:02
دوستان لینک صفحه تنظیمات عوض شده:

راستی علامت G پر رنگ روی 0912715 افتاده ولی متاسفانه سیستم تنظیمات رو ارسال نمیکنه!

arman4459
31-08-2008, 19:24
موفق باشی

به نطر من که کلاس به قیمت بالا و باج دادن به محابرات نیست.ضمن اعتراض به جمله شما در مورد هر گدایی چه اشکالی داره همه موبایل داشته باشن.به نظر من هیچ فرقی بین ادمها نیست

Mahdi_P30
31-08-2008, 19:31
موفق باشی
حتما باید همراه آخر بیاد سیصد هزار تومن پول و N تومن هزینه فعال سازی بگیره تا خوشتون بیاد
تازه اگه ایرانسل نبود که همون 440 میگرفت!!!
دیگه فکر کنم دوران انداختن سیم کارت به مردم تا دسته سر اومده!!!

Mojtaba-MCI
01-09-2008, 11:50
خب مجتبي جون اسپم چرا؟؟؟
حتما" بايد يكي بگه نه تا بگي؟؟ آخه نيكي و پرسش مرد مؤمن؟
بله ، درسته!
می گم...
دیشب دوباره با وزیر مخابرات(سلیمانی)مصاحبه کردن.
ازش پرسیدن : به نظر شما خیلی طرح این پروژه عقب نیوفتاده؟!
گفت : چرا ، افتاده.
پرسیدن چرا اینجوری شد؟!
گفت : این طرح ، پروژه ای بود که شاید 10 سال پیش باید راه اندازی می شد.ما در ابتدا برای راه اندازی این طرح فکر کردیم که فقط با تغییر یه سری نرم افزارهای مخابرات قادر به انجام این کار هستیم اما!!!
وقتی کار رو شروع کردیم دیدیم که در کشوری با اقلیم ایران انجام این کار نیاز به وقت و زمان می خواد(نه 10 سال!) ، چرا که باید خیلی از bts ها رو هم عوض می کردیم...
----------
خب دیگه از اینجا به بعدشم تابلوی که چرا اینقدر طول کشیده...
بدقولی طرف های قرارداد و ندادن تجهیزات لازم جهت نصب و استفاده عوامل به درازا کشیدن این پروژه بودن!
تازه بعد از این همه سال فقط 1 میلیون تهرانی می تونن از این خدمات استفاده کنن که اونا هم باید ثبت نام کنن و اگه از مرز 1 میلیون بگذره باید قرعه کشی کنن تا ببینن اوضاع چطوره!
----------
اینم توضیحش یونس جان ، OK؟!

PLAΨMID
01-09-2008, 16:34
تازه بعد از این همه سال فقط 1 میلیون تهرانی می تونن از این خدمات استفاده کنن که اونا هم باید ثبت نام کنن و اگه از مرز 1 میلیون بگذره باید قرعه کشی کنن تا ببینن اوضاع چطوره!

جدي همچين حرفي زده ؟
يعني بقيه ملت حالا حالاها بايد سماق بمكند ؟؟
واقعا" زدن چنين حرفي بعد از اين همه مدت خيلي رو ميخواد !!

Sajad2006
01-09-2008, 16:41
درسته 100 درصد تایید میشه!

Mojtaba-MCI
01-09-2008, 17:03
جدي همچين حرفي زده ؟
يعني بقيه ملت حالا حالاها بايد سماق بمكند ؟؟
واقعا" زدن چنين حرفي بعد از اين همه مدت خيلي رو ميخواد !!
بله دوست عزیز...
به خاطر همینم بعد این خبر دیگه از این همراه اول قطع امید کردم(لااقل حالا حالاها)!
آخه این همه معطلی و 1 میلیون ظرفیت؟!
تازه اگه بیشتر هم بشه باید منتظر بمونن ببینن اسمشون توو قرعه کشی در میاد یا نه!!!
اینا همش وضعیت تهرانه!
وای به حال شهرستان ها...
----------
من دیگه از همون پیام رسان ایرانسل که خریدم استفاده می کنم ، لااقل هروقت بخوام اینترنت دارم و هزینه ی چندانی هم نداره...

Sajad2006
01-09-2008, 17:38
بله دوست عزیز...
به خاطر همینم بعد این خبر دیگه از این همراه اول قطع امید کردم(لااقل حالا حالاها)!
آخه این همه معطلی و 1 میلیون ظرفیت؟!
تازه اگه بیشتر هم بشه باید منتظر بمونن ببینن اسمشون توو قرعه کشی در میاد یا نه!!!
اینا همش وضعیت تهرانه!
وای به حال شهرستان ها...
----------
من دیگه از همون پیام رسان ایرانسل که خریدم استفاده می کنم ، لااقل هروقت بخوام اینترنت دارم و هزینه ی چندانی هم نداره...
دوستان زیاد نگران نباشید.
کلا تا حالا 3120 نفر تنظیمات رو گرفتند!

Saman-tci
01-09-2008, 21:37
میتونم بپرسم این آمار رو از کجا اوردی؟

Sajad2006
01-09-2008, 21:40
میتونم بپرسم این آمار رو از کجا اوردی؟
تعداد کل بازدید از صفحه تنظیمات همین قدره!
مثلا خودم 50 بار به اون صفحه رفتم!

blackhero
02-09-2008, 01:28
اینم قضیه اش مثله sms شده! یادتونه تا همین چندسال پیش باید اول میرفتیم فرم پر میکردیم و 2تومن هم پول میدادیم بعد از یک ماه smsوصل میشد! بعدش همرو خودشون وصل کردن حتی اگه طرف نمیخواست! ولی خوب قضیه gprs فرق میکنه، مسلما اگه ببیبنن براشون زیاد سود نداره جمع میکنن این بساطو و کلا بیخیالش میشن اگر استقبال نشه!

Mojtaba-MCI
02-09-2008, 14:44
اینم قضیه اش مثله sms شده! یادتونه تا همین چندسال پیش باید اول میرفتیم فرم پر میکردیم و 2تومن هم پول میدادیم بعد از یک ماه smsوصل میشد! بعدش همرو خودشون وصل کردن حتی اگه طرف نمیخواست! ولی خوب قضیه gprs فرق میکنه، مسلما اگه ببیبنن براشون زیاد سود نداره جمع میکنن این بساطو و کلا بیخیالش میشن اگر استقبال نشه!
100% تایید میشه...
شماها فک می کنید که کلا چندمیلیون نفر توو ایران می دونن جی پی آر اس چیه تا بخوان ازش استفاده کنن؟!
البته به لطف ایرانسل مردم اینترنت موبایل رو دیدن و حسرت به دل نموندن!
ولی مساله اینجاست که اگه بخوایم کلی نگری کنیم می بینیم از 70 میلیون نفر جمعیت ، تعداد کمی به اینترنت همراه اول روو میارن به خصوص که الان دیگه ایرانسل همگانی شده و اکثرا از اون استفاده می کنن!

Havbb
03-09-2008, 00:05
منم تایید میکنم

Mojtaba-MCI
03-09-2008, 15:38
باز هم وعده:اینترنت همراه اول از شهریور
وي با بيان اينكه امكانات براي اين شركت ها فراهم است، تصريح كرد: بيش از بيست مورد براي سرمايه گذاري در اين بخش ابراز علاقه كرده اند
فارس: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از اراه اندازي اينترنت همراه اول در شهريور ماه سال جاري خبر داد و گفت: اجراي امور فني مربوط به اينترنت همراه اول ادامه دارد.

محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيش از ظهر امروز در حاشيه جلسه هيئت دولت در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سئوالي در خصوص اپراتور سوم تلفن همراه، اظهار داشت: شركت ها براي برگزاري مناقصه در صدد يافتن مشاور خارجي هستند تا آنها نيز تشويق شوند در اين سرمايه گذاري شركت كنند.

وي با بيان اينكه امكانات براي اين شركت ها فراهم است، تصريح كرد: بيش از بيست مورد براي سرمايه گذاري در اين بخش ابراز علاقه كرده اند.

سليماني با اشاره به اينكه اكنون در مرحله جذب سرمايه گذار خارجي هستيم، بيان داشت: شركت هاي خارجي بسياري از جمله شركت هاي ايراني در اين طرح حضور دارند و به همه توصيه كرده ايم حتما سرمايه گذار خارجي با خود داشته باشند.

Mojtaba-MCI
03-09-2008, 15:40
اينترنت همراه اول آمد اما فعلا كار نمي‌كند

8 شهريور 1387 - آي تي ايران - شركت همراه اول در سايت اصلي خود تنظيمات Gprs (اينترنت ) براي تلفن همراه مشتركان را قرار داده است اما هنوز اين سرويس فعاليت خود را آغاز نكرده است.
به گفته مسولان مخابرات شركت همراه اول تا پايان شهريور قرار است اين سرويس به طور آزمايشي در تهران آغاز به كار كند.

در فرم قرارداده شده در سايت شركت همراه اول اطلاعاتي چون شماره تلفن همراه و همچنين شماره سريال گوشي درخواست مي‌شود و سپس ايميلي حاوي تنظيمات به تلفن همراه كاربر ارسال ميشود.

پس از دريافت فايل تنظيمات كاربران همچنان نمي‌توانند از اين سرويس استفاده كنند چراكه ظاهرا هنوز اين سرويس نياز به فعال سازي دارد.

گفته ميشود شركت همراه اول قصد دارد هزينه فعال سازي اين سرويس را به مبلغ 5 هزارتومان از مشتركان دريافت كند و هزينه هر كيلوبايت استفاده از اين سرويس نيز 15 ريال است.

اين هزينه گران تر از تعرفه Gprs در سيم كارت هاي ايرانسل است. هم اكنون هزينه سرويس اينترنت روي سيم كارت هاي اعتباری ایرانسل 15 ریال،‌ روي سيم كارت هاي دایمی ایرانسل 10 ریال و روي سيم كارت هاي پیام‌رسان ایرانسل 5 ریال است.

Mojtaba-MCI
03-09-2008, 15:43
تعرفه بسیار گرانقیمت اینترنت همراه اول
----------

15 مرداد 1387 - رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از تصويب تعرفه‌ي Gprs و Mms در جلسه‌ي روز گذشته ي كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد.

محمود خسروي در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: روز گذشته تعرفه‌ي Gprs تلفن همراه در جلسه‌ي كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد كه هر كيلوبايت اطلاعات به ميزان ‌14/8 ريال محاسبه مي‌شود.

وي همچنين درباره‌ي تعرفه‌ي Mms تلفن همراه گفت: ارسال هر Mms ميزان ‌١٠٠٠ ريال محاسبه مي‌شود.

اما به گفته‌ي مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند Gprs تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علي‌ حميدي پيش از اين در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا گفته بود: اين كه كليه‌ي دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس Gprs آماده و تدوين شده است، اظهار كرد: كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه سرويس Gprs تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا سرويس Gprs تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ي اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور، طبق وعده‌ها و گفته‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار قرار بود تا آخر اسفندماه ‌٨٦ انجام شود اما تاكنون راه‌اندازي نشده است.

Mojtaba-MCI
03-09-2008, 15:45
واحد مرکزی خبر ، محمد سلیمانی پس از جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اپراتور سوم تلفن همراه افزود: شرکت ها برای برگزاری مناقصه در صدد یافتن مشاور خارجی هستند تا آنها نیز تشویق شوند در این سرمایه گذاری شرکت کنند. وی با بیان اینکه امکانات برای این شرکت ها فراهم است، گفت: بیش از بیست مورد برای سرمایه گذاری در این بخش ابراز علاقه کرده اند. سلیمانی با بیان اینکه اکنون در مرحله جذب سرمایه گذار خارجی هستیم افزود: شرکت های خارجی بسیاری از جمله شرکت های ایرانی در این طرح حضور دارند و به همه توصیه کرده ایم حتما سرمایه گذار خارجی با خود داشته باشند.

Mahdi_P30
03-09-2008, 16:22
سليماني با اشاره به اينكه اكنون در مرحله جذب سرمايه گذار خارجي هستيم، بيان داشت: شركت هاي خارجي بسياري از جمله شركت هاي ايراني در اين طرح حضور دارند
چه جالب!!
شركت خارجي كه شركت ايراني هستند

Mojtaba-MCI
08-09-2008, 08:05
دوستان ، چرا دیگه کسی خبری نمیده؟!
بالاخره چی شد این جی پی آر اس تهران؟؟؟
راه اندازی شد یا نه؟
ثبت نامش چی شد؟چندنفر ثبت نام کردن؟!

Vallio
08-09-2008, 10:44
مال من زده دسترسی غیر مجاز :

Sajad2006
08-09-2008, 13:17
مال من زده دسترسی غیر مجاز :

آره واسه منم همینو میگه!!

Sajad2006
08-09-2008, 13:20
دوستان ، چرا دیگه کسی خبری نمیده؟!
بالاخره چی شد این جی پی آر اس تهران؟؟؟
راه اندازی شد یا نه؟
ثبت نامش چی شد؟چندنفر ثبت نام کردن؟!
آخرین باری که دیدم 16000 نقر ثبت نام کرده بودند!

saiiddz
08-09-2008, 15:16
آره واسه منم همینو میگه!!
واسه من تنضيمات رو ميفرسته
ولي بعد كه مسيج اومد به گوشيم
اونجا (منظورم گوشي هست)ميگه پين كد رو وارد كن كه وارد ميكنم و ميگه غلط هست

Sajad2006
08-09-2008, 15:59
واسه من تنضيمات رو ميفرسته
ولي بعد كه مسيج اومد به گوشيم
اونجا (منظورم گوشي هست)ميگه پين كد رو وارد كن كه وارد ميكنم و ميگه غلط هست
باید 1234 رو بزنی!!

musa
10-09-2008, 14:08
با سلام

ميخواستم يك تاپيك جداگانه در اين مورد بزنم ولي اينجا مطرح ميكنم .
چطوري ميشه اين تنظيمات رو حذف كرد ؟

با تشكر

Mojtaba-MCI
10-09-2008, 20:41
گوشیت چیه؟!
اگه نوکیاست که کافیه برای توو قسمت اکسس پوئنتس و از اونجا به راحتی با دکمه ی C حذفشون کنی...

Ali_BlueBoy
11-09-2008, 20:20
اقا این قضیه اش چیه روی گوشیه من عکس (g) می افته ولی تا میام کانکت شم می پره

این ازمایشیه یا اصلا راه نیافتاده؟

Mojtaba-MCI
12-09-2008, 07:54
اقا این قضیه اش چیه روی گوشیه من عکس (g) می افته ولی تا میام کانکت شم می پره

این ازمایشیه یا اصلا راه نیافتاده؟
قضیه ش اینه که فعلا توو مرحله ی آزمایش هستن و معلوم نیست که کی قطعا راه بیوفته...
من نمی دونم واسه چی قول الکی میدن؟
از اون ور می گن این سرویس در فلان روز راه افتاده در حالی که از اون موقع تا الان هی دارن آزمایش می کنن!

به نظرم الان اینترنت همراه اول به جوک و مایه خنده است
آره ، یه جورایی تایید میشه...

hessam_sz
12-09-2008, 22:11
سرويس Gprs تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور قرار بود طبق وعده‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار تا آخر اسفندماه ‌‌٨٦ انجام شود؛ ظاهرا اين سرويس به صورت آزمايشي در تهران ارايه شده و در مرحله بعدي قرار است تا شركت ارتباطات سيار ايران با ارايه فراخواني در تهران و كرج يك ميليون مشترك براي تست آن جذب كند.

به گزارش ايسنا، هزينه‌ سرويس Gprs بر حسب کيلوبايت محاسبه مي‌شود كه هر کيلوبايت حدود هزاربايت و هر مگابايت حدود هزار کيلوبايت است و مي‌توان مبلغي را که بايد بابت استفاده از اين سرويس پرداخت را با توجه به مقدار کيلوبايتي که اطلاعات ارسال و يا دريافت مي‌شود محاسبه کرد.

تعرفه‌‌ Gprs تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌14/8ريال بپردازند و براي ارسال هر Mms نيز ميزان ‌‌١٠٠٠ ريال بايد پرداخت ‌شود.

اما تعرفه‌ اين سرويس براي مشترکان سيم‌كارت‌هاي ايرانسل(اپراتور دوم) به ازاي هر كيلو بايت يك ريال تا پنج ريال محاسبه مي‌شود كه اين رقم بر اساس نوع سيم‌كارت ، طرح تعرفه و زمان استفاده از اين سرويس متفاوت خواهد بود.

در اين سرويس امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد، درخواست كنندگان استفاده از اين سرويس مي‌بايست «تعهداتي» را براي استفاده درست از آن بدهند.

به گفته‌ مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند Gprs تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد ارايه شود، بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علي‌ حميدي در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: كليه‌ دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس Gprs آماده و تدوين شده است، كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه سرويس Gprs تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

وفا غفاريان - رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران - پيش از اين در مورد سرويس Gprs در شبكه‌ همراه اول و با بيان اين كه در مرحله نخست حدود ‌٢ ميليون ظرفيت براي سرويس Gprs همراه اول پيش‌بيني شده اظهار كرده بود: اين ظرفيت بدون محدوديت قابل افزايش به ميزان تقاضا‌ها است و پس از تهران و كرج ‌٤ شهر اصفهان، تبريز، مشهد و شيراز خدمات سرويس Gprs را به مشتركان همراه اول ارايه خواهند كرد.

(در بعضي جاها ديدم كه قيمت تعرفه اينترنت همراه اول 8/14 اعلام شده بود كه بايد تصحيح بشه و فقط اشتباه چاپي بوده.قيمت صحيح 14.8 ريال هست)

mstf666
13-09-2008, 00:49
تعرفه‌ سرويس GPRS تلفن همراه اعلام شد؛
ارسال هر MMS؛ هزار ريال

جام جم آنلاين: تعرفه‌ GPRS تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر MMS نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

سرويس GPRS تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي‌ خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ي اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور قرار بود طبق وعده‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار تا آخر اسفندماه ‌‌86 انجام شود؛ ظاهرا اين سرويس به صورت آزمايشي در تهران ارايه شده و در مرحله بعدي قرار است تا شركت ارتباطات سيار ايران با ارايه فراخواني در تهران و كرج يك ميليون مشترك براي تست آن جذب كند.

به گزارش ايسنا، هزينه‌ي سرويس GPRS بر حسب کيلوبايت محاسبه مي‌شود كه هر کيلوبايت حدود هزاربايت و هر مگابايت حدود هزار کيلوبايت است و مي‌توان مبلغي را که بايد بابت استفاده از اين سرويس پرداخت را با توجه به مقدار کيلوبايتي که اطلاعات ارسال و يا دريافت مي‌شود محاسبه کرد.

تعرفه‌ GPRS تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر MMS نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

اما تعرفه‌ اين سرويس براي مشترکان سيم‌كارت‌هاي ايرانسل(اپراتور دوم) به ازاي هر كيلو بايت يك ريال تا پنج ريال محاسبه مي‌شود كه اين رقم بر اساس نوع سيم‌كارت ، طرح تعرفه و زمان استفاده از اين سرويس متفاوت خواهد بود.

در اين سرويس امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد، درخواست كنندگان استفاده از اين سرويس مي‌بايست «تعهداتي» را براي استفاده درست از آن بدهند.

به گفته‌ مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد ارايه شود، بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علي‌ حميدي در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: كليه‌ دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس GPRS آماده و تدوين شده است، كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه سرويس GPRS تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

وفا غفاريان - رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران - پيش از اين در مورد سرويس GPRS در شبكه‌ي همراه اول و با بيان اين كه در مرحله نخست حدود ‌2 ميليون ظرفيت براي سرويس GPRS همراه اول پيش‌بيني شده اظهار كرده بود: اين ظرفيت بدون محدوديت قابل افزايش به ميزان تقاضا‌ها است و پس از تهران و كرج ‌4 شهر اصفهان، تبريز، مشهد و شيراز خدمات سرويس GPRS را به مشتركان همراه اول ارايه خواهند كرد.

blackhero
13-09-2008, 01:12
آقا یعنی چی mms هر کدام 100 تومن!!! مگه واحد شمارش mms دونه است؟؟یعنی اگه یه mms بدیم 10 کیلو بایت با یه mms که 200 کیلو بایته فرقی نداره؟!

Mahdi_P30
13-09-2008, 01:23
خير ، فرقي نداره
البته اون اولا كه ايرانسل ام ام اس داشت فرق ميكرد ولي الان نه

Mojtaba-MCI
13-09-2008, 04:53
آقا یعنی چی mms هر کدام 100 تومن!!! مگه واحد شمارش mms دونه است؟؟یعنی اگه یه mms بدیم 10 کیلو بایت با یه mms که 200 کیلو بایته فرقی نداره؟!
فک کنم منظورش قیمت پایه باشه ، مثل هر یه اس ام اس!
یعنی حتی اگه اس ام اسی که می دی 1 حرف هم باشه پول یه اس ام اس کامل رو ازت می گیرن...
ام ام اس هم به همین شکل ، اگه قیمت پایه 100 تومن باشه که هست شما هرچقدر کیلوبایت پیغامت بیشتر باشه به همون نسبت بیشتر ازت پول می گیرن...
فک کنم همینجوری باشه!

hessam_sz
13-09-2008, 07:50
تعرفه‌ سرويس GPRS تلفن همراه اعلام شد؛
ارسال هر MMS؛ هزار ريال

جام جم آنلاين: تعرفه‌ GPRS تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر MMS نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

سرويس GPRS تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي‌ خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ي اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور قرار بود طبق وعده‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار تا آخر اسفندماه ‌‌86 انجام شود؛ ظاهرا اين سرويس به صورت آزمايشي در تهران ارايه شده و در مرحله بعدي قرار است تا شركت ارتباطات سيار ايران با ارايه فراخواني در تهران و كرج يك ميليون مشترك براي تست آن جذب كند.

به گزارش ايسنا، هزينه‌ي سرويس GPRS بر حسب کيلوبايت محاسبه مي‌شود كه هر کيلوبايت حدود هزاربايت و هر مگابايت حدود هزار کيلوبايت است و مي‌توان مبلغي را که بايد بابت استفاده از اين سرويس پرداخت را با توجه به مقدار کيلوبايتي که اطلاعات ارسال و يا دريافت مي‌شود محاسبه کرد.

تعرفه‌ GPRS تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌8/14ريال بپردازند و براي ارسال هر MMS نيز ميزان ‌‌1000 ريال بايد پرداخت ‌شود.

به گفته‌ مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد ارايه شود، بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علي‌ حميدي در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: كليه‌ دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس GPRS آماده و تدوين شده است، كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه سرويس GPRS تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

وفا غفاريان - رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران - پيش از اين در مورد سرويس GPRS در شبكه‌ي همراه اول و با بيان اين كه در مرحله نخست حدود ‌2 ميليون ظرفيت براي سرويس GPRS همراه اول پيش‌بيني شده اظهار كرده بود: اين ظرفيت بدون محدوديت قابل افزايش به ميزان تقاضا‌ها است و پس از تهران و كرج ‌4 شهر اصفهان، تبريز، مشهد و شيراز خدمات سرويس GPRS را به مشتركان همراه اول ارايه خواهند كرد.

بابا اون 14.8 هست به خدا آخه خودتون فكر كنيد 8.14 ريال به عقل جور در مياد؟ريال چيه كه بخواد اعشار 2 رقمي داشته باشه؟

@R3Z
13-09-2008, 09:56
بابا اون 14.8 هست به خدا آخه خودتون فكر كنيد 8.14 ريال به عقل جور در مياد؟ريال چيه كه بخواد اعشار 2 رقمي داشته باشه؟
دوست عزیز درست نوشته دوستمون ولی سیستم تایپ جوریه که وقتی ممیز میذاری جای اعداد عوض میشه

mstf666
13-09-2008, 10:44
من توی متن 14.8 میبینم و جاش برام عوض نشده.
در هر صورت همونطور که میگید 8.14 نیست.

afshinjj
13-09-2008, 18:54
آقا چقدر مسخره هست فقط 7 مليون از جمعيت ايران تو تهرانن كه تازه اونا هم بايد به شانسشون توكل كنن
بقيه ملت كه شهرستان ها هستن چي ؟
من خودم تو مشهدم تنظيماتو نصب كردم فكر كنم بايد 4 يا 5 سال يا شايد هم بيشتر انتظار بكشم

Mojtaba-MCI
14-09-2008, 09:02
من خودم تو مشهدم تنظيماتو نصب كردم فكر كنم بايد 4 يا 5 سال يا شايد هم بيشتر انتظار بكشم
بله دوست عزیز ، همینطوره!
به خاطر همین من این جی پی آر اس مزخرف رو ول کردم...
هروقت بخوام با موبایل برم اینترنت از سیم کارت پیام رسان ایرانسل استفاده می کنم!
یا اینکه از لن دانشگاه میرم اینترنت...

musa
14-09-2008, 16:27
اينا كدوم سرويسشون درست كار ميكنه كه بخواد اينها هم بهش اضافه بشه !

Ali_BlueBoy
14-09-2008, 18:09
آقا چقدر مسخره هست فقط 7 مليون از جمعيت ايران تو تهرانن كه تازه اونا هم بايد به شانسشون توكل كنن

حالا فکر کردی چه تحفه ای هستش که اینقدر نا راحت میشی

در ضمن توی تهرانم هنوز راه نیافتاده (داره تا تی تا تی میکنه ...:دی)

Mojtaba-MCI
14-09-2008, 20:33
سرويس GPRS كه امكان دسترسي به اينترنت و ارسال صوت و تصوير را براي مشتركان تلفن‌ همراه فراهم مي‌كند سرانجام با اعلام شركت صاايران به عنوان برنده‌ي مناقصه‌ي شركت ارتباطات سيار، تا سه ماه آينده در تهران و طبق زمان‌بندي طي پنج ماه در كل كشور و در فاز اول براي دو ميليون مشترك راه‌اندازي خواهد شد.

GPRS حروف اختصاري براي General Packet Radio Service است كه به نام شبكه‌ي GSM نسل ‌‌٥/٢ هم شناخته مي‌شود؛ ماهيت ديجيتالي بودن، مبتني بودن به بسته‌هاي اطلاعاتي و قابليت آنلاين بودن اين سرويس به كاربران امكان مي‌دهد تا به اينترنت متصل باشند.

به گفته‌ي كارشناسان با توجه به محدوديت‌هاي موجود در شبكه‌هاي تلفن همراه سرعت GPRS محدود است اما خاصيت آنلاين بودن هميشگي آن امكان دريافت و ارسال حجم بالاي اطلاعات را فراهم مي‌سازد كه ارسال و دريافت ايميل در برابر آن بسيار ساده خواهد بود.

بر اساس اين گزارش محاسبه‌ي هزينه‌ي استفاده از GPRS به شكل‌هاي متفاوت انجام مي‌گيرد؛ محاسبه هزينه بر پايه حجم اطلاعات ارسال شده و يا دريافت شده يا قيمت ثابت براي حداقل ميزان مشخص ماهانه نمونه‌هايي از نحوه‌ي محاسبه هزينه‌ي اين خدمات‌اند؛ معمولا تركيبي از اين روش‌ها براي محاسبه‌ي هزينه اين سرويس به كار گرفته مي‌شود.

به گفته‌ي تحليلگران با توجه به اينكه به طور معمول تخمين درستي از اين كه يك كيلوبايت داده شامل چه مقدار اطلاعات است و يا در هر نوبت انتقال اطلاعات چند كيلوبايت منتقل مي‌شود، ندارند؛ بنابراين از ديدگاه مشتريان محاسبه قيمت بر اساس حجم اطلاعات پيچيده و گمراه كننده خواهد بود، از اين رو محاسبه‌ي هزينه‌ي خدمات GPRS بسيار پيچيده است.

به گزارش ايسنا شركت صاايران بعد يكماه تاخير پس از باز شدن پاكت‌هاي مناقصه، با ارايه‌ي تعهدات لازم به عنوان برنده‌ي نهايي مناقصه‌ي ارايه‌ي سرويس GPRS شركت ارتباطات سيار انتخاب و به مراجع مربوطه معرفي شده است.

وحيد صدوقي - مدير عامل شركت ارتباطات سيار - در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار كرد: تعهدات لازم در خصوص مواردي از جمله اصلاح قيمت و تعهد براي اجراي پروژه روز چهارشنبه، دوم آبان‌ماه، از برنده دريافت شد و صاايران به صورت رسمي و به عنوان برنده براي ابلاغ به كميسيون معاملات شركت ارتباطات سيار اعلام شد.

وي درباره‌ي اين كه شركت صاايران در چه مدت بايد نسبت به انجام تعهدات خود عمل كند و سرويس GPRS تا چه تاريخي براي مشتركان ارتباطات سيار فعال خواهد شد خاطر نشان كرد: زمان ارايه‌ي سرويس از زمان ارجاع سفارش كه روز چهارشنبه بوده، سه ماه است؛ صاايران بايد بتواند در مدت سه ماه نسبت به ارايه‌ي سرويس در تهران اقدام و طبق زمان‌بندي طي پنج ماه نسبت به راه‌اندازي آن در كل كشور اقدام كند.

به گفته‌ي مدير عامل شركت ارتباطات سيار ارايه‌ي اين سرويس در مرحله‌ي اول براي دو ميليون مشترك تلفن همراه پيش‌بيني شده است.

منبع خبر : فردا نيوز

Mojtaba-MCI
14-09-2008, 20:36
سرویس Gprs اپراتور اول به صورت آزمایشی در شهرهای تهران و کرج راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار موبنا مشترکان تلفن همراه در این دو شهر می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت ارتباطات سیار گوشی تلفن همراه خود را برای دریافت سرویس های Gprs تنظیم کنند.

براساس این گزارش، مشترکان همراه اول جهت فعال سازی تنظیمات مطابق دستورالعمل باید شماره تلفن همراه ، نوع گوشی و نام شرکت سازنده دستگاه تلفن همراه خود را در صفحه مورد نظر وارد کرده و سپس یکی از سرویس های Gprs مانند اینترنت یا Mms را انتخاب کنند.

به این ترتیب یک پیام حامل تنظیمات اینترنت به مشترک ارسال می شود که می تواند با واردکردن پین کد 1234 و فشار دکمه "ok" تلفن خود را برای استفاده از Gprs تنظیم کند.

گفتنی است تعرفه استفاده از اینترنت از طریق تلفن همراه برای هر کیلوبایت 14.8 ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین شماره تلفن 09990 پاسخگوی سوالات و مشکلات مشترکان در خصوص استفاده از این سرویس خواهد بود.

shahramcat
14-09-2008, 21:43
آقا من 2 هفته پیش رفتم و ثبت نام کردم و تنظیمات نصب شد .... اما الان میخام کانکت شم میگه آی پی رو چک کن !

آی پی هم 0.0.0.0 هست ! طبق خبر باید الان به صورت آزمایشی باشه که بازهم نیست .... کسی چک کرده ؟

Ali_BlueBoy
14-09-2008, 22:13
منم هر چی زور می زنم کانکت نمیشه...!!!

فمر نمنم هنوز راه اندازی شده باشه (حتی ازمایشی) چون اگه راه می افتاد 20 تا تبلیغ می ذاشتن براش

blackhero
16-09-2008, 01:13
فک کنم منظورش قیمت پایه باشه ، مثل هر یه اس ام اس!
یعنی حتی اگه اس ام اسی که می دی 1 حرف هم باشه پول یه اس ام اس کامل رو ازت می گیرن...
ام ام اس هم به همین شکل ، اگه قیمت پایه 100 تومن باشه که هست شما هرچقدر کیلوبایت پیغامت بیشتر باشه به همون نسبت بیشتر ازت پول می گیرن...
فک کنم همینجوری باشه!

آره منم فکر میکنم قیمت پایه ش 100 تومنه، وگرنه اگه کلا 100 تومن باشه که یه mp3 میفرستی برای دوستت 100 تومن!!!:31:

123sat2
16-09-2008, 01:33
اصلا راه افتادنش با نيافتدنش تفاوتي نداره
كيلوبايتي 15 ريال يعني فاجعه!!!!!!

مگابايتي 15 ريالش هم گرونه چه برسه به يه كيلوبايت ناقابل

Mojtaba-MCI
16-09-2008, 07:57

حقیقتا گرونه و بعید می دونم که مردم خیلی از این سرویس استفاده کنن...

bahman26
16-09-2008, 12:48
دوستان شرمنده از این سوال که میپرسم
تاحالا کسی از gprs همراه اول استفاده کرده؟
شهریورکه تموم شد

Saman-tci
16-09-2008, 18:48
یکی از دوستام با 0919 connect شده و از اینترنتش استفاده کرده

Sajad2006
16-09-2008, 20:14
سلام.
من نمیتونم برم تنظیماتو بگیرم!
چیکار کنم؟

Mojtaba-MCI
17-09-2008, 04:41
یکی از دوستام با 0919 connect شده و از اینترنتش استفاده کرده
راست می گی سامان؟!
سرعتش چطور بود؟؟؟
خوب بود یا بد؟ام ام اسش کار می کرد یا نه؟؟؟
اصلا 0919 واسه کدون شهره؟!

shamabady
22-09-2008, 05:27
بابا این سرویس فعلا تو قزوین به صورت آزمایشی راه افتاده طبق خبرایی هم که رسیده با این کار ریده شده به کیفیت سیم کارتای همراه اول
آخه همراه اول رو چه به اینترنت بیا برو یه قل دو قلتو بازی کن
بعدم دوستانی که میگن 15 ریال گرون فکر کنم شما اصلا از اینترنت موبایل استفاده نکردین و اونو دارین با اینترنت دیال اپ یا adsl مقایسه میکنید تو موبایل مخصوصا با اپرا مینی حجم خیلی کمی تبادل میشه و قیمت خیلی مناسبه البته اگه مثل ایرانسل یه طرهایی بزارن که این مقدار کمتر بشه خوب بهتره

mstf666
22-09-2008, 11:34
بابا این سرویس فعلا تو قزوین به صورت آزمایشی راه افتاده طبق خبرایی هم که رسیده با این کار ریده شده به کیفیت سیم کارتای همراه اول
بعدم دوستانی که میگن 15 ریال گرون فکر کنم شما اصلا از اینترنت موبایل استفاده نکردین و اونو دارین با اینترنت دیال اپ یا adsl مقایسه میکنید تو موبایل مخصوصا با اپرا مینی حجم خیلی کمی تبادل میشه و قیمت خیلی مناسبه البته اگه مثل ایرانسل یه طرهایی بزارن که این مقدار کمتر بشه خوب بهتره
خوب چرا با دایال آپ مقایسه نکنیم ؟
مثل اینکه شما زیاد باهاش کار نکردی.

من در زمانهای اضطراری ایرانسل رو به کامپیوتر وصل میکنم و با اون میرم اینترنت.
با اینکه گزینه نشون دادن عکس ها رو غیر فعال میکنم و فقط تکست ها رو لود میکنم ،ولی بازم از لحاظ هزینه گرونه.

15ریال که وحشتناکه.

shamabady
22-09-2008, 16:11
خوب چرا با دایال آپ مقایسه نکنیم ؟
مثل اینکه شما زیاد باهاش کار نکردی.

من در زمانهای اضطراری ایرانسل رو به کامپیوتر وصل میکنم و با اون میرم اینترنت.
با اینکه گزینه نشون دادن عکس ها رو غیر فعال میکنم و فقط تکست ها رو لود میکنم ،ولی بازم از لحاظ هزینه گرونه.

15ریال که وحشتناکه.
بابا اینجا ایران یعنی جایی که ............؟
:wac::wac:

Mojtaba-MCI
22-09-2008, 16:38
ممنون از خبرت ، ولی ما آخرش نفهمیدیم وضعیت جی پی آر اس این همراه اول چطوره!!!
آخه قزوین چرا؟!
بعد اگه کیفیت سیم کارتای قزوین بد شده پس چرا جایی صداش درنیومد:41:؟؟؟
ضمن اینکه قیمت هر کیلوبایت هم لحظه به لحظه داره بالا پایین میشه...
بالاخره قیمت اصلیش چنده؟!

Ahmad-Ra
22-09-2008, 18:08
اقا این ارم جی پی ار اس یه ۲ یا ۳ روزه که از زیر انتن برداشته شده بعضی اوقات هم ۱ ساعت میاد و روش یه خط کشیده شده و میره!

Mahdi_P30
22-09-2008, 20:50

گیگابایتی 15 ریال چطور؟
شما سرعت ماکس جی پی آر اس و حجم ترافیک شبکه رو مقایسه کن ، ببین میشه جی پی آر اس رو ارزون داد؟؟
قبول دارم کیلوبایتی 15 ریال بدون عکس هم خیلی گرونه

Maziar_69
22-09-2008, 21:12
مقایسه کردیم این حجم ترافیک رو. چرا نمیشه ارزون داد؟؟؟
ایرانسل این همه که مفتی داد حالا هم 6 ماهه کیلوبایتی 1 ریال میده...

پس میشه ارزون داد. ولی باید بخوان که نمیخوان...

Mahdi_P30
22-09-2008, 21:37
مقایسه کردیم این حجم ترافیک رو. چرا نمیشه ارزون داد؟؟؟
ایرانسل این همه که مفتی داد حالا هم 6 ماهه کیلوبایتی 1 ریال میده...

پس میشه ارزون داد. ولی باید بخوان که نمیخوان...
خب چرا میزنی؟
ایرانسل کی مفتی داد؟
اون اولش 2 ماه مفتی بود ، چون مشترکاش 10 درصد الان هم نبودند ، سرعت یکم خوب بود که البته خوبم نبود
3 ماه پاییز ، ما تو شهرستان داشتیم حسرت اینترنت مفتی رو می خوردیم و شما داشتین تو تهران حالشو میبردین
اینا رو شما بهش می گی ترافیک شبکه؟
اصلا من خودم دلم می خواد ارزون بده ، حتی ارزونتر از کیلوبایتی 1 ریال ، ولی نه دیگه مگابایتی 15 ریال
هر چند دوستمون احتمالا شوخی کرد
همین الانش هم که شده کیلوبایتی 5 ریال من مشکل اساسی دارم
فوق العاده اعتبارخوری داره
و همچنین شبکه همراه اول هم به هیچ وجه کشش کیلوبایتی 1 ریال رو هم نخواهد داشت

iman_s
22-09-2008, 22:08
فکر کنم صفحه ارسال تنظیمات رو از تو سایتش برداشته.آخه با همون لینک قبلی که میرم پیغام خطا میده.

Maziar_69
23-09-2008, 00:32
خب چرا میزنی؟
ایرانسل کی مفتی داد؟
اون اولش 2 ماه مفتی بود ، چون مشترکاش 10 درصد الان هم نبودند ، سرعت یکم خوب بود که البته خوبم نبود
3 ماه پاییز ، ما تو شهرستان داشتیم حسرت اینترنت مفتی رو می خوردیم و شما داشتین تو تهران حالشو میبردین
اینا رو شما بهش می گی ترافیک شبکه؟
اصلا من خودم دلم می خواد ارزون بده ، حتی ارزونتر از کیلوبایتی 1 ریال ، ولی نه دیگه مگابایتی 15 ریال
همین الانش هم که شده کیلوبایتی 5 ریال من مشکل اساسی دارم
فوق العاده اعتبارخوری داره
و همچنین شبکه همراه اول هم به هیچ وجه کشش کیلوبایتی 1 ریال رو هم نخواهد داشت

عزیزم سوء تفاهم نشه... کجا زدم ؟؟؟ :11:

من خودم از اول چشمم رو رو همه چی بسته بودم میگفتم ایرانسل عالیه و حرف نداره ولی هیچکس باور نکرد.
چون سیم کارتم دائمی بود ولی همه اعتباری داشتن.
چند وقت پیش داداشم یه ایرانسل خرید که بهش یه دونه اعتباری رایگان هم هدیه دادن.
من اون اعتباری رایگانه رو برداشتم واسه خودم و یه گوشی دیگه واسش خریدم و 2 تاش رو روشن کردم.

با کمال تعجب دیدم که اصلا این دوتا واسه خودشون 2 تا دنیای متفاوتن.
هرکی هم میگه نیست الکی میگه.

اعتباری های ایرانسل به درد لای جرز دیوار میخوره. واقعا میگم. چه تو تماس گرفتن. چه تو اس ام اس زدن.
اصلا سرعت کانکت شدن به اینترنتشون هم به کلی فرق داره.
بارها تو یهزمان با هر دو سیم کارت امتحان کردم اینو.
همون پاییز پارسال که اینترنت رایگان بود من هی تو همین فروم میگفتم بابا به خدا من سرعتم عالیه همه میگفتن نه.

اما من تا حالا با دائمی ایرانسلم نه پول اضافه دادم نه خدمات بد دریافت کردم.
یه شب حتی چند ساعت اعتباریه به کل آنتنش رفت ولی دائمیه پره پر بود.

چون اکثر ایرانسل دارا اعتبارین فکر میکنن کل این اپراتور مشکل داره.
ولی واقعا دائمیش عالیه و فقط داره از اعتباریا میدزده... :2:

Mahdi_P30
23-09-2008, 01:43
ولي من با اعتباريم ، چند باري كه پنج شنبه و جمعه اومدم تهران ، سرعت عالي بود ولي شهر خودمون اصلا وصل نميشد
اينترنت همراه اول هم فكر نكنم اصلا اعتباري و دائميش فرق داشته باشه
مزخرف و مزخرف

Maziar_69
23-09-2008, 13:29
اصلا شما ببین راه میفته که بخواد فرق کنه یا نکنه؟؟؟ !!! :دی

تهران هم همه جاش یه جور نیست. شما برو سمت غرب تهران اگه تونستی تحمل کنی...

123sat2
23-09-2008, 21:46

اصلا هم شوخي نكردم
قيمت هاي gprs كلا چه ايرانسل چه همراه اخر همه بالاست

باتشكر

Ahmad-Ra
24-09-2008, 12:49
اقا این ارم gprs ما رفته. مال شا هست هنوز ارمش ؟؟

Mojtaba-MCI
24-09-2008, 22:03
بابا خوش به حالتون ، ما همون آرمشم نداریم...
فک کنم تا 6 ، 7 سال دیگه به ماها برسه!

masooumi
25-09-2008, 00:09
باز شما تهرانی ها که خیلی خوشبحالتون میشه (اگه GPRS وصل بشه)!
ما مشهدی ها (شهرستانی ها) به این زودی ها طعم اینترنت رو روی سیمکارت های همراه آخر نمی چشیم .
ای .... یادم آمد که ایرانسل شبکشو از مشهد راه انداخت ما به دوستای تهرانی پز میدادیم ....

arman4459
25-09-2008, 00:23
من یکی از دوستام تو مخابرات شهرمون گفت مخابرات انقدر سیم کارت داده و شبکه به شدت دچار مشکل و به زودی شاهد مشکلات دیگری هم خواهیم بود و جی پی ار اس هم فقط جنبه تزینی داره

Mahdi_P30
25-09-2008, 00:29
به چی این همراه آخر شما امیدوارید
وقتی ایرانسل اینترنت داره میده ، اپراتور سوم هم تو راهه ، دیگه معقول نیست از اینترنت همراه آخر استفاده کرد ، اونم با این قیمت کذایی!!
راستی آنتن دهی همراه آخر که تو مشهد افتضاح (با کمی غلو) بود

123sat2
25-09-2008, 11:05
هنوز همراه اول جي پي ار اس راه اندازه نشده و نخواهد شد دوست عزيزم

باتشكر

123sat2
25-09-2008, 11:25
همراه اخر به هيچ عنوان به پاي ايرانسل نميرسه
حتي همراه اخر نتونسته بعد از 13 سال سرويس gprs را راه انداز ي كنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif ولي ايرانسل در عرض كمترين زمان ممكن اين كار را كرد اگه بهش مجوز هم ميدادند الان خدمات نسل سوم تلفن همراه هم راه اندازي ميكنه
از جنبه انتن دهي ايرانسل خيلي بهتر از همراه اخر هست الان در شهركرد انقدر وضع انتن دهي همراه اخر بد هست كه همه به سوي ايرانسل هجوم اورده اند
واقعا پيش بيني ميشه انتن دهي ايرانسل تا سال اينده بسيار بسيار بهتر از همراه اخر باشه
واقعا من تعجب مي كنم چرا بعضي ها سيم كارت هاي گرانقيمت همراه اخر را مي خرند اونم همراه اخري كه امكاناتش بسيار كم هست و حتي براي صندوق پستي هم هزينه فعالسازي ميگيره در حاليكه در ايرانسل اصلا هزينه فعالسازي خدمات معني نميده و درستش هم اين است

به واقع هر انسان عاقلي ايرانسل را به عنوان خط اصلي انتخاب ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif

ايرانسل هميشه حرف اول را ميزنه

arman4459
25-09-2008, 14:08
مديرعامل شرکت مخابرات در حالي از آماده شدن مقدمات راه اندازي GPRS تلفن همراه در 5 ماهه آينده خبر داد که قرار بود اين سيستم تا پايان شهريور راه اندازي شود.

"صابر فيضي" در گفت وگو با برنا، با بيان اينکه ارائه خدمات GPRSبر روي تلفن همراه مستلزم آماده شدن نرم افزار مورد نياز است افزود: هم اکنون مراحل پاياني آماده شدن اين نرم افزار طي شده است.

وي با بيان اين که نرم افزار اين سرويس در تهران آماده شده است اظهارداشت: تنها کارهاي حقوقي نرم افزار GPRS براي ثبت باقي مانده است.

مدير عامل شرکت مخابرات اضافه کرد: تا پايان سال به طور قطع خدمات اينترنت بر روي تلفن همراه در تهران راه اندازي مي شود؛ ضمن اين که تا دو ماه آينده مراحل آزمايشي آن نيز طي مي شود.

وي ادامه داد: ارائه خدمات GPRS نيازمند به روز شدن شبکه است و بر اين اساس با راه اندازي اين سرويس در شبکه تلفن همراه اختلالاتي ايجاد خواهد شد.

از اول هم معلوم بود همراه آخر توان راه اندازی اینترنت نداره 5 دیگه باز یک بامبول دیگه در میاره و به تعویق میندازه

123sat2
25-09-2008, 17:12
مديرعامل شرکت مخابرات در حالي از آماده شدن مقدمات راه اندازي Gprs تلفن همراه در 5 ماهه آينده خبر داد که قرار بود اين سيستم تا پايان شهريور راه اندازي شود.

از اين قرارها دو سال هست كه بوده!!!!!!!
اپراتور سوم زودتر راه ميافته
اصلا همراه اول با اين قميتش كسي استقبال نخواهد كرد

iman_s
25-09-2008, 23:37
الان در شهركرد انقدر وضع انتن دهي همراه اخر بد هست كه همه به سوي ايرانسل هجوم اورده ان
مطمئنی به خاطر کیفیتشه؟ و نه چیز دیگه؟

به واقع هر انسان عاقلي ايرانسل را به عنوان خط اصلي انتخاب ميكنه
نظر شخصی خودت رو برای دیگران به کار نبر.(معنی انسان عاقل هم فهمیدیم)
اگه اینجوره منم میگم اینجا همه ایرانسل رو مسخره میکنند و اونهایی که میخوان شماره ایرانسلشون رو به بقیه بدند 20 تا رنگ عوض میکنند.

iman_s
25-09-2008, 23:40
اصلا همراه اول با اين قميتش كسي استقبال نخواهد كرد
از 2 روز پیش که اخبار گفت کارت شارژ 5 هزار تومانی همراه اول هم قراره بیاد تعداد مشتریامون که برای خرید سیمکارت همراه اول میان 6-5 برابر شده.

Mahdi_P30
26-09-2008, 05:19
مطمئنی به خاطر کیفیتشه؟ و نه چیز دیگه؟

نظر شخصی خودت رو برای دیگران به کار نبر.(معنی انسان عاقل هم فهمیدیم)
اگه اینجوره منم میگم اینجا همه ایرانسل رو مسخره میکنند و اونهایی که میخوان شماره ایرانسلشون رو به بقیه بدند 20 تا رنگ عوض میکنند.

همراه آخر از لحاظ كيفيت به گرد پاي ايرانسل نخواهد رسيد
ديگه فكر ميكنم جي پي آر اس همراه آخر نشون داد كه از لحاظ كيفيت در چه سطحي هست
ايرانسل تنها مشكلي كه الان داره(در مورد اعتباري) نرم افزاريه
شايد حرف شما براي پارسال درست بوده باشه ولي الان ايرانسل ديگه جا افتاده
شايدم شهر شما اينطوريه!
ايرانسل داره بعد از گذشت فقط 2 سال از فعاليتش ، حرف از پيش شماره 937 ميزنه

Mojtaba-MCI
26-09-2008, 08:25
من یکی از دوستام تو مخابرات شهرمون گفت مخابرات انقدر سیم کارت داده و شبکه به شدت دچار مشکل و به زودی شاهد مشکلات دیگری هم خواهیم بود و جی پی ار اس هم فقط جنبه تزینی داره
اصلا یه مدتیه من خودمم مشکل ارسال پیام کوتاه رو دارم ، اصلا به طرف مقابل نمی رسه...
اگه هم برسه خیلی دیره!به خاطر همین مجبور می شم باهاش تلفنی صحبت کنم!

مديرعامل شرکت مخابرات در حالي از آماده شدن مقدمات راه اندازي GPRS تلفن همراه در 5 ماهه آينده خبر داد که قرار بود اين سيستم تا پايان شهريور راه اندازي شود.

"صابر فيضي" در گفت وگو با برنا، با بيان اينکه ارائه خدمات GPRSبر روي تلفن همراه مستلزم آماده شدن نرم افزار مورد نياز است افزود: هم اکنون مراحل پاياني آماده شدن اين نرم افزار طي شده است.

وي با بيان اين که نرم افزار اين سرويس در تهران آماده شده است اظهارداشت: تنها کارهاي حقوقي نرم افزار GPRS براي ثبت باقي مانده است.

مدير عامل شرکت مخابرات اضافه کرد: تا پايان سال به طور قطع خدمات اينترنت بر روي تلفن همراه در تهران راه اندازي مي شود؛ ضمن اين که تا دو ماه آينده مراحل آزمايشي آن نيز طي مي شود.

وي ادامه داد: ارائه خدمات GPRS نيازمند به روز شدن شبکه است و بر اين اساس با راه اندازي اين سرويس در شبکه تلفن همراه اختلالاتي ايجاد خواهد شد.

از اول هم معلوم بود همراه آخر توان راه اندازی اینترنت نداره 5 دیگه باز یک بامبول دیگه در میاره و به تعویق میندازه
دیگه واقعا آدم می مونه چی بگه!!!
5 ماه که سهله من به 5 سال دیگه هم امید ندارم...
حداقل توو شهر خودمون!

Mojtaba-MCI
26-09-2008, 08:27
بالاخره آخرین هزینه ی اتصال به اینترنت همراه اول چقدر شد؟!
14.8 یا بیشتر؟!؟!؟!
ام ام اس چطور؟هنوز همون 100 تومنه؟یا تغییر کرد؟؟؟
وضعیت ثبت نام جی پی آر اس تهران به کجا رسید؟اصلا استقبال شد؟!

Ahmad-Ra
27-09-2008, 14:26
صاف مستقیم بخوره تو سرشون با این خدمات گندشون!

ghahremanimehdi
27-09-2008, 21:45
واقعا این (همراه آخر ) شورش رو درآورده .:21::21: ما که هیچ خیری از دولت ندیدم بازم ایرانسل که خصوصی هستش ...
با این همه پولی که از ملت بدبخت به جیب زده هنوز Gprs و Mms رو فعال نکرده . واقعا کسی نیست چیزی به اینها بگه :13:. بعد میان و دم از عدالت و ... میزنن. حتی تو افغانستان هم که جنگ زده هستش سیمکارت ملیشون یه چیزی حدود 90 هزارتومنه . این درحالیست که هنوز همراه آخر داره سیمکارتهاش رو با قیمت 150 تومن واگذر میکنه و رندهاش رو هم سوا کرده و هرکدوم رو به قیمت پایه 20 تا 40 میلیون به مزایده گذاشته :13: واقعا اینا شرم نمیکنن .بذار حداقل اینجا این موضوع رو مطرح کنم تا فکر نکنن که مردم چیزی نمیفهمن.:13: اس ام اس رو هم که به بهانه ی ترویج زبان فارسی گرون کردن:13:
دیگه واقعا حیرون موندم از کارهای دولت .

iman_s
28-09-2008, 00:47
همراه آخر از لحاظ كيفيت به گرد پاي ايرانسل نخواهد رسيد
ديگه فكر ميكنم جي پي آر اس همراه آخر نشون داد كه از لحاظ كيفيت در چه سطحي هست
ايرانسل تنها مشكلي كه الان داره(در مورد اعتباري) نرم افزاريه
شايد حرف شما براي پارسال درست بوده باشه ولي الان ايرانسل ديگه جا افتاده
شايدم شهر شما اينطوريه!
ايرانسل داره بعد از گذشت فقط 2 سال از فعاليتش ، حرف از پيش شماره 937 ميزنه
منظورت از کیفیت چیه؟
طرحهای رنگیشه یا تبلیغاتش؟یا کیفیت صدای اپراتورش که میگه در حال حاضر .........
حالا این مشکل نرم افزاریه ایرانسل چی هست؟
مثل ریگ سیمکارت پخش کردن هنر نمیخواد .همراه اول هم تو یک دوره که یکسال طول کشید بیشتر از 10 میلیون شماره بیرون داد.
فکر میکنی چقدر از سیمکارتهای ایرانسل فعال هستند.فقط اینو بگم دفعه قبل که سیمکارتهاش جایزه داشت(وقتی 30 تومن بود)هزاران شماره در پست موندش و باطل شد.الان خیلیها به جای کارت تلفن یک سیمکارت ایرانسل میخرند و به جای اینکه برند یکساعت جلوی باجه معطل بشند با موبایل حرف مینند.

واقعا این (همراه آخر ) شورش رو درآورده .:21::21: ما که هیچ خیری از دولت ندیدم بازم ایرانسل که خصوصی هستش ...
با این همه پولی که از ملت بدبخت به جیب زده هنوز Gprs و Mms رو فعال نکرده . واقعا کسی نیست چیزی به اینها بگه :13:. بعد میان و دم از عدالت و ... میزنن. حتی تو افغانستان هم که جنگ زده هستش سیمکارت ملیشون یه چیزی حدود 90 هزارتومنه . این درحالیست که هنوز همراه آخر داره سیمکارتهاش رو با قیمت 150 تومن واگذر میکنه و رندهاش رو هم سوا کرده و هرکدوم رو به قیمت پایه 20 تا 40 میلیون به مزایده گذاشته :13: واقعا اینا شرم نمیکنن .بذار حداقل اینجا این موضوع رو مطرح کنم تا فکر نکنن که مردم چیزی نمیفهمن.:13: اس ام اس رو هم که به بهانه ی ترویج زبان فارسی گرون کردن:13:
دیگه واقعا حیرون موندم از کارهای دولت .
GPRS چه ربطی به عدالت داره.شما با دولت مشکل داری میای به اپراتور دولتی گیر میدی.
حالا ارضا شدی؟
به دوست قبلی هم گفتند جمع نبند.دلیلی نمیشه که شما یک چیز رو قبول داشته باشی و کس دیگه که اون رو قبول نداشته باشه نفهم جلوه بدی.

Mahdi_P30
28-09-2008, 02:19
دوست عزيز ملاك شما از كيفيت چيه؟
كيفيت يعني يه آنتن كامل كه اگه 1 درصدش كم بشه ، ديگه نتوني باهاش كاري كني؟
يا بعضي مواقع مسيجت فردا برسه؟
بخش مركز تماس ايرانسل هم جديدا بعد از چند ثانيه وصل ميشه به اپراتور
كاري به گذشته ندارم ولي الان ميتونم بگم عالي شده
از نظر آنتن دهي هم كه خيلي خوب شده
كيفيت همراه آخر تو بعضي از شهرا افتضاحه
اصلا چرا بايد سيمكارت گرون داده بشه ، تا ما بگيم كيفيت داره؟
اصلا يه حلبي مگه چه ارزشي داره؟
مقايسه اپراتور دولتي و خصوصي هم به هيچ وجه درست نيست
اپراتور دولتي قدرت داره و ميتونه هر غلطي خواست بكنه (مثل قطع كردن ام ام اس)
اينو اسمشو ميشه گذاشت رقابت؟
با سيمكارت دولتي ، اگه بخواي خودتو سرگرم كني ، بايد بشيني گردو باهاش بشكني
يه سوال:
شما از چند سال پيش تا حالا چه تغييري توي خطتون احساس كرديد؟
اصلا وقتيكه وزير مياد ميگه آنتناي ما براي 10 سال پيشه و قابليت ارتقا و ظرفيت سازي جي پي آر اس رو ندارن ، ديگه نميشه در رابطه با كيفيتش صحبت كرد
در ضمن مگه همراه آخر كم تبليغات ميكنه ، اونم تبليغاتي واقعا پوچ ، كه نصفش خراب كردن ايرانسله ، نصف ديگش هم تبليغ مزيتهاي اجتماعي پيامك!!
آخه كدوم اپراتوري مياد روي اس ام اس تبليغ ميكنه؟
واقعا هيچي براي تبليغ نداره!!
ايرانسل آرزوي سيمكارتو براي خيليا برآورده كرد
مگه چه اشكالي داره؟
بر فرض هم كه خطهاي هديش و بعضي خطهاش فعال نباشه ، بازم توي 2 سال به نظر من خوبه
حتما انتظار دارين كه خطهاي دائمي و حتي اعتباري همراه آخر كه اين همه پول از مردم ميكشه ، بمونه؟
نظر مردم عادي به هيچ وجه تو اين مورد براي من شرط نيست
مردمي كه از يه آنتن فول و خدمات پيامك و كد 091 ذوق زده ميشن!

اين حرفا براي يه سال پيشه و الان ايرانسل به خوبي جا افتاده
ولي به هر حال نظر شماست و قابل احترام!!

ghahremanimehdi
28-09-2008, 02:20
منظورت از کیفیت چیه؟
طرحهای رنگیشه یا تبلیغاتش؟یا کیفیت صدای اپراتورش که میگه در حال حاضر .........
حالا این مشکل نرم افزاریه ایرانسل چی هست؟
مثل ریگ سیمکارت پخش کردن هنر نمیخواد .همراه اول هم تو یک دوره که یکسال طول کشید بیشتر از 10 میلیون شماره بیرون داد.
فکر میکنی چقدر از سیمکارتهای ایرانسل فعال هستند.فقط اینو بگم دفعه قبل که سیمکارتهاش جایزه داشت(وقتی 30 تومن بود)هزاران شماره در پست موندش و باطل شد.الان خیلیها به جای کارت تلفن یک سیمکارت ایرانسل میخرند و به جای اینکه برند یکساعت جلوی باجه معطل بشند با موبایل حرف مینند.

GPRS چه ربطی به عدالت داره.شما با دولت مشکل داری میای به اپراتور دولتی گیر میدی.
حالا ارضا شدی؟
به دوست قبلی هم گفتند جمع نبند.دلیلی نمیشه که شما یک چیز رو قبول داشته باشی و کس دیگه که اون رو قبول نداشته باشه نفهم جلوه بدی.

درست نیست این مطلب رو اینجا مطرح کنم ولی مثل اینکه شما یه کاره ای هستی که بهت اینقدر برخورده :5:
ببین عزیز من خودم چند ساله که همراه اول دارم ولی دلیل نمیشه بیخودی ازش حمایت کنم اپراتوری که به کاربرش خدمات ارزش افزوده نمیده باید بره بوق بزنه.:5:
پس فکر کردی عدالت به چی میگن ؟ عدالت این هست که یه اپراتور دولتی بیاد یه سیمکارت رو که رند هستش 40 ملیون به مزایده بزاره و یه کاربر مایه دار بره اون رو بخره و یه شماره ی غیر رند رو با همون قیمت 150 تومن بده دست مردم ؟ تو کدوم کشور یه سازمان دولتی همچین کاری رو میکنه؟

amirsaeed
28-09-2008, 04:49
الان خیلیها به جای کارت تلفن یک سیمکارت ایرانسل میخرند و به جای اینکه برند یکساعت جلوی باجه معطل بشند با موبایل حرف مینند.

GPRS[/COLOR]

میگن دروغ گو کم حافظه هست ... یه کم به اون مغزت فشار بیار نترس طوری نمیشه ... بنده خدا اینی که گفتی که مزیته ایرانسله نه عیبش ... یعنی اینقدر ایرانسل کار دریافت سیم کارت رو راحت و ارزون کرده که دیگه حتی به قول خودت نیاز به تلفن عمومی بیرون هم نیست ... همه علاوه بر سایر امکاناتش دیگه مثل یه تلفن عمومی همراه ازش استفاده میکنند... مگه تو قاموس شما تلفن موبایل واسه کار دیگه ایی غیر از ارتباط تلفنی استفاده میشه ... البته شما مغازه دارا بایدم این حرف رو بزنید ... چون جلوی اون بنداز بنداز فروان به خلق ا... گرفته شد با اومدن ایرانسل ... البته شما راه های دیگه ایی هم بلدین ... تو اون تاپیک هم گفتم .... یه خط بیخود 34 تومنی رو بیشتر از 80 شماره های معمولی و بیخود رو با هزار ناز و عشوه مینداختین به مردم ... بده حالا همه میتونن راحت بدون دردسر سیم کارت بگیرن ... حالا خوبه دیگه دست و پا زدن ها و تقلید های تابلوی همراه اول فراموش نمیشه ... تا قبل از اومدن ایرانسل همراه آخر حتی حاضر نبود یه سایت حتی اگر به صورت سمبلیک واسه به قول خودش 22 میلیون مشترک بزنه ... این یعنی آدم حساب نکردن مشتری... تو دنیایی که دیگه بغالی هم جدیدا سایت داره ... آره واسه امثال تو همراه آخر بهتره

PLAΨMID
28-09-2008, 17:13
دوستان عزيز لطفا" رعايت كنين و از موضوع اصلي خارج نشين .
ممنون .

Mojtaba-MCI
29-09-2008, 08:49
دوست عزيز ملاك شما از كيفيت چيه؟
كيفيت يعني يه آنتن كامل كه اگه 1 درصدش كم بشه ، ديگه نتوني باهاش كاري كني؟
يا بعضي مواقع مسيجت فردا برسه؟
بخش مركز تماس ايرانسل هم جديدا بعد از چند ثانيه وصل ميشه به اپراتور
كاري به گذشته ندارم ولي الان ميتونم بگم عالي شده
از نظر آنتن دهي هم كه خيلي خوب شده
كيفيت همراه آخر تو بعضي از شهرا افتضاحه
اصلا چرا بايد سيمكارت گرون داده بشه ، تا ما بگيم كيفيت داره؟
اصلا يه حلبي مگه چه ارزشي داره؟
مقايسه اپراتور دولتي و خصوصي هم به هيچ وجه درست نيست
اپراتور دولتي قدرت داره و ميتونه هر غلطي خواست بكنه (مثل قطع كردن ام ام اس)
اينو اسمشو ميشه گذاشت رقابت؟
با سيمكارت دولتي ، اگه بخواي خودتو سرگرم كني ، بايد بشيني گردو باهاش بشكني
يه سوال:
شما از چند سال پيش تا حالا چه تغييري توي خطتون احساس كرديد؟
اصلا وقتيكه وزير مياد ميگه آنتناي ما براي 10 سال پيشه و قابليت ارتقا و ظرفيت سازي جي پي آر اس رو ندارن ، ديگه نميشه در رابطه با كيفيتش صحبت كرد
در ضمن مگه همراه آخر كم تبليغات ميكنه ، اونم تبليغاتي واقعا پوچ ، كه نصفش خراب كردن ايرانسله ، نصف ديگش هم تبليغ مزيتهاي اجتماعي پيامك!!
آخه كدوم اپراتوري مياد روي اس ام اس تبليغ ميكنه؟
واقعا هيچي براي تبليغ نداره!!
ايرانسل آرزوي سيمكارتو براي خيليا برآورده كرد
مگه چه اشكالي داره؟
بر فرض هم كه خطهاي هديش و بعضي خطهاش فعال نباشه ، بازم توي 2 سال به نظر من خوبه
حتما انتظار دارين كه خطهاي دائمي و حتي اعتباري همراه آخر كه اين همه پول از مردم ميكشه ، بمونه؟
نظر مردم عادي به هيچ وجه تو اين مورد براي من شرط نيست
مردمي كه از يه آنتن فول و خدمات پيامك و كد 091 ذوق زده ميشن!

اين حرفا براي يه سال پيشه و الان ايرانسل به خوبي جا افتاده
ولي به هر حال نظر شماست و قابل احترام!!
ضمن تایید صحبت های مهدی جان باید بگم واقعا تبلیغات همراه اول پوچ و بی ارزشه...
مثلا چی!
مثلا توو ماه رمضان نشون می ده :
"آقا جون پسر فلان کس پیامک داده عذرخواهی کرده"
بعد آقاجونش می گه :
"خب تو هم برو دعوتشون کن به افطار..."
پسره :
"تا برم و بیام صبح میشه!"
بعد پدرش می گه :
"خب تو هم بهش پیامک بزن!!!"
----------
آخه دیگه اس ام اس هم تبلیغ میخواد؟!اونم به این سبک و سیاق؟؟؟
دیگه تبلیغ از این مضهک تر هم داریم؟!
من خودم در حال حاضر از همراه اول استفاده می کنم نه ایرانسل ولی هروقت زنگ زدم به ایرانسل پسرخالم مشکلی نبوده و راحت باهاش تماس گرفتم...

Maziar_69
29-09-2008, 09:48
آخه بدبختی اینه که همون پیامکشون هم درست حسابی نیست.
توی اون تبلیغ میدونی باید پسره چی بگه؟
باید بگه تا پیامک من برسه به دست طرف که 2 روز گذشته !!!!!!

واقعا هم همینه...
تازه قیمتشم کردن 23 تومن بهش هم مینازن...

MM-Aquarius
02-10-2008, 00:53
توی اون تبلیغ میدونی باید پسره چی بگه؟
باید بگه تا پیامک من برسه به دست طرف که 2 روز گذشته !!!!!!

همینجوری داشتم این تاپیکو می خوندم که اینو دیدم، نمی دونم چرا ولی :laughing::laughing:.

Mojtaba-MCI
02-10-2008, 12:15
دوباره همراه اول یه تبلیغ دیگه گذاشت...
این دفعه فقط عید رو تبریک می گه!
همین!!!
راجع به هیچی هم حرفی نزد...
باز خوبه ایرانسل حداقل واسه اینجور مناسبتا یه جور جشنواره ای چیزی راه می ندازه!
خدائیش اگه ام ام اسش هم کار می کرد قطعا از همون ایرانسل استفاده می کردم...

Maziar_69
02-10-2008, 14:20
ام ام اسش رو هم اگه بذارن کار میکنه.
ولی واسه یه مجوز کوفتی که قرار بود 3 ماهه داده بشه یک سال و نیمه که مردم بدبخت سر کارن.

اون 3 ماه واسه این بود که قرار بود همراه آخر تو اون 3 ماه ام ام اس بده ولی نداد.
واسه همین هم تا الان عقب افتاده...

Mahdi_P30
02-10-2008, 15:05
آخه اينا خيلي يكه تازي ايرانسلو تو اين مورد دوست نداشتند!!!
دوست دارند هميشه فضا رقابتي باشه!! :31:
خيلي اينا دوست داشتني هستند!!!

e.khafan!
02-10-2008, 15:29
بچه ها مال من به کل تعطیل شده ، یعنی دیگه علامت جی پی ار اس نمیاد ....

خدافظ ، من که از 24 ساعت فقط 7 - 8 ساعت همراه اول تو گوشیمه با ایرانسل بیشتر حال میکنم
دلم برا خودم میسوزه

arman4459
03-10-2008, 04:27
بچه ها دیگه در مورد جی پی آر اس همراه اولبحث نکنید چون اصلا وجود نداره و اون حرفهای تست و آزمایش تو تهران و کرج کاملا دروغ بود.فقط به درد این میخورد بیشتر از قبل ضایع بشن

Reza Azimy_RW
03-10-2008, 22:18
من خودم همراه اول دارم ولی پشیمونم که گرفتم میخام بفروشم یه ایرانسل بگیرم
همراه اول مفت گرونه !!!

aluminum
03-10-2008, 22:21
ایرانسل هم که اینترنتش رو گرون کرد!!!!

Tornado2800
04-10-2008, 22:48
بچه ها دیگه در مورد جی پی آر اس همراه اولبحث نکنید چون اصلا وجود نداره و اون حرفهای تست و آزمایش تو تهران و کرج کاملا دروغ بود.فقط به درد این میخورد بیشتر از قبل ضایع بشن

چرا وجود داره
قزوینی های عزیز

Mojtaba-MCI
08-10-2008, 22:09
خب ، تقریبا یه ماه میشه که این سرویس توو تهران راه افتاده...
از حالت آزمایشی دراومد یا نه؟!
بازم ثبت نام می کنن؟!
یه چیز دیگه ، اگه یکی خطش واسه تهران باشه ولی خودش توو یه شهر دیگه زندگی کنه اونوقت تکلیف چیه؟!آیا بازم کار می کنه یا نه؟؟؟

Mahdi_P30
08-10-2008, 22:31
یه چیز دیگه ، اگه یکی خطش واسه تهران باشه ولی خودش توو یه شهر دیگه زندگی کنه اونوقت تکلیف چیه؟!آیا بازم کار می کنه یا نه؟؟؟
اگه اون شهر تحت پوشش جی پی آر اس نباشه ، مشخصا کار نمی کنه
ربطی نداره خطش مال کجا باشه

adrenalin
08-10-2008, 22:52
تا زمانی که همراه اول دولتی هست هیچ ابی ازش برامون گرم نمیشه
به امید خصوصی شدن کلی
یا اینکه مشتکاش رو از دست میده

123sat2
09-10-2008, 00:54
از بس ماشالله قيمت gprs همراه اخر پايين هست من كه دارم لحظه شماري مي كنم راه اندازي بشه

خجالت نمي كشند كيلوبايتي 15 ريال!!!!!!!!!!!!!!!

masoudsabz
09-10-2008, 12:45
سركاريه بابا.
همراه اول كي به قول هاش عمل كرده كه اين بار دوم باشه.

BIZIMT
11-10-2008, 14:40
این پست اشتباهی درج گردید . متاسفانه ابزاری برا پاک کردن این پست نیافتم.
منتظر می شویم تا مدیر عزیز این زحمت را بکشند.

اصلا خوشم نیامد از این کار تاپیک ایرانسل این صفحه اش بد دیده شد.
یک بچه اشتباهی باعث شد تا پست ارسال بشه.
معذرت از همه.

BIZIMT
11-10-2008, 15:16
MTNI هزینه gprs رو کرده 7ریال به ازاء هر کیلوبایت.
حساب می کنیم :
با توجه به خیلی چیزها ما حالا 1 تومان حساب میکنیم.
یعنی یک فایل 1mb میشه 1024 کیلوبایت ، به عبارتی ساده تر با کمک فرمولی ساده میشه گفت :
1 * 1024 = 1024 تومان ؟
حالا شما در طول مسیر تماستان قطع میشه ، عملیات با مشکل برمی خوره و ... تا زمانی که 1 فایل 1 مگابایتی هزینه ای 3-4 برابر خواهد داشت.

به نظر شما این تزفند مناسب هست برای تبلیغ یا نه ؟
با این تبلیغات که ما 1 ریال می دیم مردم گول می خورند که وای چه ارزون و ... .
قانون تعرفه ها باید تغییر کنه .

Mojtaba-MCI
11-10-2008, 20:05
اگه اون شهر تحت پوشش جی پی آر اس نباشه ، مشخصا کار نمی کنه
ربطی نداره خطش مال کجا باشه
یعنی اگه یکی خطش واسه یه شهر دیگه مثلا رشت که 0911 هست باشه وقتی بیاد تهران می تونه از این خدمات استفاده کنه؟!
مطمئنی؟؟؟

Mahdi_P30
11-10-2008, 20:27
طبیعتا باید وصل بشه
چون خودم که تهران اومدم ، آرمش برام بود
و همچنین دو تا خط از یه اپراتور هستند
ربطی به پیش شماره نداره
مثلا پیش شماره تهران که الان تحت پوشش Gprs هست(و کار نمیکنه) با پیش شماره قم که تحت پوشش نیست ، یکیه
مثل این هست که مثلا 935 ایرانسل بتونه وصل بشه ، 936 نتونه!!
مهم اینه که شهر مورد نظر تحت پوشش باشه

Wisdom
11-10-2008, 20:37
نشان G دو سه روزی میشه دیگه برای من نیست

0912111

BIZIMT
12-10-2008, 12:32
فقط تهران آپگرید شده

بحث آپگرید اومد گفتم بدونید بهتره .

مهندس غلام رضا بهروزي مدير عامل يكي از شركت هاي حاضر در كنسرسيوم توسعه ارتباطات سيار در گفت و گو با خبرنگارسيتنا در اين باره مي گويد: نسل سوم موبايل برخلاف نسل دوم زود تر از بين رفته و جاي خود را به نسل هاي آتي خواهد سپرد.
وي ادامه مي دهد: بايد تلاش كنيم در نسل‌هاي مخابراتي بعدي " سه پلاس " حركت كنيم؛ از همين رو در سال جديد پايلوت نسل 3.5 را پياده خواهيم كرد.

وي با تاكيد بر اينكه نسل 5/3 تلفن همراه نياز آينده شبكه هاي موبايل در دنيا خواهد بود اظهار مي دارد : تا سال 2010 نسل 2 و 5/2 شبكه تلفن همراه در دنيا برچيده شده و تمامي شبكه هاي مخابراتي به سمت سيستم نسل 5/3 تلفن همراه حركت مي كنند.
وي از اجراي پايلوت نسل 5/3 شبكه تلفن همراه در سال آينده خبر داده و خاطر نشان مي كند: با اجراي پايلوت نسل 5/3 شبكه تلفن همراه در كشور مي توان اميدوار بود كه همزمان با كشورهاي پيشرفته دنيا در سال 2010 اين تكنولوژي را در ايران مورد استفاده قرار دهيم.
به گفته بهروزي نسل 5/3 تلفن همراه كه به 3+ نيز موسوم است امكان استفاده از سرويس ها و كاربردهاي ديتا با رويكرد شبكه هاي مبتني بر IP را بر روي شبكه موبايل برقرار مي كند و ساختار سيستم را به سمت شبكه هاي NGN سوق مي دهد

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saiiddz
12-10-2008, 15:04
با سلام
اين نشان g چيه؟
من دسترسيم به ارسال تنظيمات قطع شده
اگه كسي ميتونه تنظيماتو بفرسته به من يه پيام بده
تشكر

BIZIMT
12-10-2008, 18:47
خیلی ها gprs شان قطع شده (G) همان مخفف gprs هست که وجود آن را در شبکه نشان می دهد.
هنوز هنوز خیلی مشکل داریم ما .
مشکلمون این هست که همه چیز رو برای خودمون می خواهیم. اگر متخصصان خارجی را بیاورند و همه کار را به انها بسپارند همه چیز حله و لازم نیست تا ما چند سال روی یک موضوع درجا بزنیم و هزینه ای چند برابر متخصصان را برای خودی ها خرج کنیم و زمانی که یه طورایی تونستند از زییر و بم این تشکیلات سر دربیاورند زمانی هست که 3 نسل دید به جای آن سیستم وارد دنیا شده .. !
چطور بود؟ اینطور نیست به نظر شما ؟

Mr.ahad
14-10-2008, 22:06
موبنا- تعرفه GPRS تلفن همراه دولتي در مجمع عمومي عادي صاحبان سهام شركت ارتباطات سيار اصلاح شد.
به گزارش موبنا، در جلسه مجمع عمومي عادي صاحبان سهام شركت ارتباطات سيار، اصلاحيه هيات مديره‌ اين شركت در زمينه‌ تعرفه‌ استفاده از خدمات GPRS در تلفن همراه دائمي (Post Paid) مورد موافقت قرار گرفت.
بر اساس اين گزارش در زمان اوج ترافيك از ساعت ‌8 الي ‌23 به ازاي هر كيلو بايت تبادل اطلاعات حداكثر 8/14 ريال و در زمان غير اوج ترافيك از ساعت ‌23 الي ‌8 روز بعد و همچنين روزهاي تعطيل به ازاء هر كيلو بايت تبادل اطلاعات حداكثر چهار ريال موافقت شد.
به گزارش روابط عمومي شركت مخابرات ايران، در طول مدت انجام تست شبكه، سرويس مذكور در زمان اوج ترافيك شبكه ارايه نمي‌شود.

BIZIMT
14-10-2008, 22:29
دستشون درد نکنه بجای اعطای آزادی به مردم دارن به خاطر جیبهاشون مردم رو از بین میبرن.
واقعا مخابرات چرا اینقدر مردم رو در فشار قرار میده ؟
شاید برای درک درست مصرف کردن باشه.
شاید برای تامین هزینه ها باشه.
شاید برای جیبشان باشه.
نتیجه بیش از حد گران هست.
مصرف کننده ما هستیم و باید مردم نظر بدهند.

mstf666
14-10-2008, 23:08
موبنا- تعرفه GPRS تلفن همراه دولتي در مجمع عمومي عادي صاحبان سهام شركت ارتباطات سيار اصلاح شد.
به گزارش موبنا، در جلسه مجمع عمومي عادي صاحبان سهام شركت ارتباطات سيار، اصلاحيه هيات مديره‌ اين شركت در زمينه‌ تعرفه‌ استفاده از خدمات GPRS در تلفن همراه دائمي (Post Paid) مورد موافقت قرار گرفت.
بر اساس اين گزارش در زمان اوج ترافيك از ساعت ‌8 الي ‌23 به ازاي هر كيلو بايت تبادل اطلاعات حداكثر 8/14 ريال و در زمان غير اوج ترافيك از ساعت ‌23 الي ‌8 روز بعد و همچنين روزهاي تعطيل به ازاء هر كيلو بايت تبادل اطلاعات حداكثر چهار ريال موافقت شد.
به گزارش روابط عمومي شركت مخابرات ايران، در طول مدت انجام تست شبكه، سرويس مذكور در زمان اوج ترافيك شبكه ارايه نمي‌شود.

اینا دیگه شورش رو درآوردن.
امروز توی تیتر اخبار گفت :تعرفه GPRS همراه اول کاهش یافت.

به این میگن کاهش ؟

amirkhan_20e20
15-10-2008, 17:12
افتابه لگن 7 دست . شام و نهار هیچی !!!!!

بابا یکی بگه بزار وصل بشه این آر پی جی !!! بعد اگه تونستی از پسش بر بیای فیمت بزار روش.

هنوز به 3G نرسیدن میخوان 3.5g بزارن .

ای بابا ولش کن

shady_er
15-10-2008, 21:12
مال من هنوز هست پس چرا وصل نميشه؟

BIZIMT
15-10-2008, 23:28
mms هم آماده هست و از نظر مخابرت اگر بزارن همین الن ارائه می دهند اما باید قانونا مجوز بدن که ارائه کنید . چه حرفا ؟!

Mojtaba-MCI
16-10-2008, 08:14
آخه این قانون چی هست...مفادش چیه!!!
کی می خواد تصویب بشه تا ملت بتونن از ام ام اس استفاده کنن؟!

Maziar_69
16-10-2008, 14:31

این خط آخر رو با دقت خوندین؟
این یعنی از ساعت 8 صبح تا 11 شب این سرویس رو نمیدن و فقط از 11 شب تا 8 صبح روز بعد میدن.
البته تو مدت تست سرویس (جون عمشون).

خود وزیر ارتباطات گفته بود تست این سرویس 4-5 ماه طول میکشه !!!!!
:27:

Lover_Football
16-10-2008, 17:32
سلام ...

دوستان روي صفحه گوشي من حدود يك ماهي هست كه علامت GPRS ظاهر شده ...

خطم هم 09128 هستش ...

اين علامت يعنى Gprs وصل شده ؟! و آيا تنظيمات خاصي ميخواد ؟!

osmaan
16-10-2008, 21:02
یعنی این که تو اون محدوده که هستی وصله ولی نمی تونی ازش استفاده کنی چون هنوز تو تست هست و هم اینکه سیم کارت های معمولی مخابرات قابلیت ساپورت همچین امکاناتی مثل gprs و mms رو نداره و تازه می خوان در فاصله های مشخص شده سیم های قدیمی رو با سیم های جدید عوض کنن

amirkhan_20e20
17-10-2008, 00:26
احتمالا تا ما بخوایم 3.5g رو راه بندازیم 7g اومده که با این اوصاف باید 7g رو تست کنیم که ببینیم میشه یا نمیشه .

amirkhan_20e20
17-10-2008, 00:29
حالا یه چی جالبتر .
اگه با mms میشه فایل غیر اخلاقی فرستاد و اینا ...

به نظر شما نمیشه همون فایل رو با email فرستاد که اونم با gprs امکان پذیره !!!!!!!

آخه این چه وضعیه ؟

ghahremanimehdi
17-10-2008, 02:40
آخه میدونی چیه ؟
کافر همه را به کیش خود پندارد.

mohammad_77
25-10-2008, 13:34
ظاهرا اينجا كسي اعصاب نداره :18: فكر ميكردم فقط خودم شاكي هستم :41:

راه افتادن اين سرويس يك چيز و پولش هم يك چيز هستش خدا خدا ميكنم كه راه بيفته و از طرفي ميترسم مجبور به گدايي بشم . :31:

طول كشيدنش هم احتمالا همون طور كه خيلي ها ميگن ممكنه به خاطر مسائل اخلاقي باشه . اگه ف ي ل ت ر خوبي پيدا كنند راه ميافته .( داخل پرانتز عرض ميكنم اصولا ايراني ها راه در رو شو پيدا ميكنند دليلش اينكه الان هممون داريم از اين خط رد ميشيم ) .

موضوع مهمتر اين كه در آمد حاصل از اين كار بايد خوب باشه هر چي طولش بدهند بيشتر پول مفت هستش كه از دست ميدهند .

ممكنه نگران باشند كه بچشون با موبايل بشينه يك گوشه و بره توي ... :21:

Mojtaba-MCI
26-10-2008, 18:50
من معمولا خیلی بابت پست های فروم تشکر نمی کنم ، بهتر بگم!عادت ندارم ولی انصافا حرف جالبی زدی...
-----
حالا یه چیزی ، ایرانسل دوباره ام ام اسش راه افتاده؟!

amirkhan_20e20
26-10-2008, 23:57
اره ایرانسل که راه افتاده .
فک کنم 2 روز دیگه باید یه تابلو به خودم ببندم و روش بنویسم

به من غاجز مستحق کمک کنید . من همراه اول دارم !!!!!

BIZIMT
27-10-2008, 07:22
راستش من فکر نکنم اگر روزی این سیستم راه انداخته شد ، بیام با همراه اول استفاده کنم.
من ارزش پول تو جیبیمو بیشتر می دونم .
پولم رو به ابنبات چوبی میدم اما به پول زور و اضافی همراه اول نمیدم.

Mojtaba-MCI
27-10-2008, 08:30
خب اگه قطعا ام ام اسش راه افتاده من سیم کارتمو عوض می کنم...
فقط باید مطمئن بشم!

amirkhan_20e20
27-10-2008, 11:48
چی چی راه افتاده بابا دلت خوشه .

تا 10 سال دیگه هم راه نمیفته .

حیف که شماره من رو همه دارن وگرنه اصلا استفاده نمیکردم .

Mojtaba-MCI
27-10-2008, 13:14
حیف که شماره من رو همه دارن وگرنه اصلا استفاده نمیکردم .
دقیقا منم همین مشکل رو دارم...

BIZIMT
27-10-2008, 16:02
سیم کارتهای تحت شبکه کجا ؟

همراه اول با نسخه .. با mms راه انداخته نشده کجا ؟

Mojtaba-MCI
31-10-2008, 08:35
خب دیگه!
ام ام اس ایرانسل هم که قطعی شد...
یواش یواش باید بزنیم توو کار ایرانسل...

Majid393
31-10-2008, 16:31
راه‌اندازي سرويس GPRS همراه‌ اول؛
ثبت‌نام اينترنتي و از روز يكشنبه انجام مي‌شود

سرويس GPRS شرکت ارتباطات سيار ايران مرحله‌ي تست‌هاي فني اوليه را پشت‌ سر گذاشته و از روز يکشنبه در اختيار مشترکان متقاضي اين سرويس قرار مي‌گيرد.

به ‌گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط‌ عمومي شرکت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: سرويس GPRS همراه ‌اول، راه‌اندازي شده و از صبح روز يکشنبه 12 آبان‌ماه 1387، آماده‌ي ارايه به مشترکان سيم‌کارت‌هاي دائمي «0912» در استان تهران است.

بدين ترتيب اين دسته از مشترکان همراه ‌اول در اين مرحله مي‌توانند از ساعت 23 تا 8 صبح روزهاي عادي و تمام ساعات روزهاي تعطيل، از اينترنت استفاده کنند.

در اين گزارش آمده است: مشترکان سيم‌کارت‌هاي دائمي «0912» که متقاضي استفاده از اين خدمت در استان تهران هستند بايد از ساعت 10صبح روز يکشنبه 12 آبان‌ماه با مراجعه به سايت اينترنتي اين شرکت به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تقاضاي خود را ثبت کنند.

پذيرش درخواست، متناسب با شرايط شبکه و در هر مرحله براي 50 هزار نفر صورت مي‌پذيرد که از طريق پيامک به اطلاع مشترک متقاضي مي‌رسد.

بر اساس گزارش همراه‌ اول، بر اساس اطلاعاتي که متقاضي در سايت اينترنتي ثبت کرده است، پيامک تنظيمات لازم براي استفاده از خدمات GPRS را برايش ارسال مي‌کند.

اطلاعات بيش‌تر درباره‌ي چگونگي ارائه‌ي درخواست، نحوه‌ي ارايه‌ي سرويس، تعرفه‌ي خدمات و تنظيمات انواع گوشي‌ها، در آدرس اينترنتي مذکور ارايه مي‌شود.

بنا براعلام فعلاً فاز اول ارايه‌ي سرويس GPRS آغاز شده و به‌تدريج در فازهاي بعدي، اين سرويس در تمامي ساعات و براي مشترکان تمامي سيم‌کارت‌هاي همراه ‌اول در استان تهران و در ادامه، ساير نقاط کشور ارائه مي‌شود.

Ahmad-Ra
31-10-2008, 16:42
یعنی چی از ساعت ۲۳ تا ۸ صبح روز های عادی؟؟؟!!!!! چقدر مسخره!
روز های تعطیل هم لابد اینقد کنده که...

BIZIMT
31-10-2008, 16:53
ای خدا برای یک gprs این همه دوندگی و وعده و برنامه و هزینه و بخور بخور کارفرماها و ............... ؟
خدا رو شکر احدادم این روزها رو ندیدند و رفتند.
باور کنید زجری که الان یک بشر میکشه از زجر گذشته ها درد اور تر هست.

می تونستند موفقترین کشور در این زمینه ر انتخاب و کلا همه کارها رو خارجی ها انجام می دادند. هم هزینه اخرش خوب بود هم زود تموممیشد و هم الان سطح فرهنگی کشور بالا و سریع بود.

به امید ازادی تکنولوژی از بند زمان.

Mojtaba-MCI
31-10-2008, 17:08
یعنی چی!
23 تا 8 صبح دیگه چیه؟!؟!؟!
کی به ما می رسه؟؟؟
تعرفه ش چی شد؟!تعهدنامه ش کجا رفت!

iman_s
01-11-2008, 00:51
فعلا طرح آزمایشی هست و طول میکشه تا سراسری بشه.

Tornado2800
01-11-2008, 22:19
امروز اخبار اعلام کرد
از فردا نام نویسی شروع میشه

mohammad_77
01-11-2008, 22:53
مژده اي دل كه مسيحا نفسي ميرسد ( Gprs ) .

به سلامتي دارند راه ميندازنش . كاش قيمتش رو ميگفتند . البته ممكنه از ايرانسل ارزونتر باشه :31: . براي حفظ مشتري عقلانيه . :13: .

شما رو كه نميدونم ولي من كه دارم ميرم تايپنگ " چگونه مشكل راه اندازي اينترنت همراه اول را حل كنيم " را ايجاد كنم .( براي اولين بار در كشور ) :27: .

خدا كنه سرعت و قيمتش مناسب باشه چون من كه خيلي مورد استفاده ام هست . :8:

موفق باشيد . :10:

BIZIMT
01-11-2008, 23:10
اگر پایدار وسرعتش خوب باشه من مشتری ثابت همراه اول خواهم بود. و حرفهایم رو که به همراه اول گفته بودم پس میگیرم.
باید بشینم و ببینم. درود همراه اول با سرعت بیا .

راستی میگن تهران فقط هست ولی اینجا تو شهر من سیم کارت های همراه اولم علامت gprs شئن فعال شده و ای علامت پیداش شده اما نمیره . فکر کنم داره به اینجا هم سرایت میکنه یا ازمایش.

mohammad_77
01-11-2008, 23:45
اگر پایدار وسرعتش خوب باشه من مشتری ثابت همراه اول خواهم بود. و حرفهایم رو که به همراه اول گفته بودم پس میگیرم.
باید بشینم و ببینم. درود همراه اول با سرعت بیا .

راستی میگن تهران فقط هست ولی اینجا تو شهر من سیم کارت های همراه اولم علامت gprs شئن فعال شده و ای علامت پیداش شده اما نمیره . فکر کنم داره به اینجا هم سرایت میکنه یا ازمایش.

كارهاي مخابرات حساب كتاب نداره براي شما كه قرار نيست راه اندازي بشه علامتش مياد ولي براي ما كه فردا راه اندازي ميشه علامتش نمياد . بگير نگير داره .

من كه ميدونم آخر از دست اين مخابرات يا :34: ميشيم يا از اينجا سر در مياريم :22: .

اين علامت براي اينه كه دارند در منطقه شما هم امتحان ميكنم ( آزمون و خطا به جاي محاسبات علمي :2: ) ولي بزودي اون جا هم راه مي افته . كيه كه از پول بدش بياد .

تقديم به بچه هاي غير تهراني : :11:

BIZIMT
02-11-2008, 00:05
اين علامت براي اينه كه دارند در منطقه شما هم امتحان ميكنم ( آزمون و خطا به جاي محاسبات علمي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif ) ولي بزودي اون جا هم راه مي افته . كيه كه از پول بدش بياد .

تقديم به بچه هاي غير تهراني : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

تشکر. بله درسته کی از پول بدش میاد اونم غول پول ........ ممنون ببینیم شما چه تعرفی از gprs مخابرات بکنید.

mstf666
02-11-2008, 00:09
حتما هر ماه خدا تومن به عنوان آبونمان و خدمات ویژه و کوفت و زهر مار روی قبض تلفن میارن.
مثل اون زمان که هر ماه 1000 تومن فقط برای فعال بودن Sms میگرفتن .

به نظرم ثبت نام کردنش خطرناکه !
این شیوه ثبت نام مرحله ای هم مشکوکه و به نظرم به خاطر سود بیشتر این کارو میکنن.

ghahremanimehdi
02-11-2008, 10:20
حتما هر ماه خدا تومن به عنوان آبونمان و خدمات ویژه و کوفت و زهر مار روی قبض تلفن میارن.
مثل اون زمان که هر ماه 1000 تومن فقط برای فعال بودن Sms میگرفتن .

به نظرم ثبت نام کردنش خطرناکه !
این شیوه ثبت نام مرحله ای هم مشکوکه و به نظرم به خاطر سود بیشتر این کارو میکنن.

مطمئننا همینطور باید باشه . ببینید تعرفه MMS رو که پایه به ازای هر ارسال 100 تومن گذاشتند و تازه گفتن که حق افزایش قیمت رو هم در زمان ارائه سرویس داریم . یعنی آخره ستم .حالا GPRS که جای خود داره.:13:

saedy
02-11-2008, 14:34
راهنمای تنظيمات گوشی برای اتصال به شبکه GPRS همراه اول

تنظيمات استفاده از سرويس اینترنت

در صورتي كه گوشي شما قابليت اتصال به شبکه GPRS را داشته باشد، مي‌تواند با استفاده از درخواست از portal همراه اول با آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید براي ارسال تنظيمات به گوشي خود اقدام نماييد که تنظيمات به صورت خودگار توسط سيستم با استفاده از يك كوته‌پيام برای گوشی شما ارسال خواهد شد. پس از دريافت كوته‌پيام و وارد كردن PIN 1234 تنظيمات را در گوشي خود ذخيره نماييد.
در صورتیکه گوشی تلفن همراه شما قابلیت انجام تنظیمات خودکار (OTA) را نداشته باشد، مي‌توانيد به صورت دستي با استفاده از تنظيمات زير گوشي خود را براي اتصال به شبكه GPRS تنظيم نماييد.

Item Value
Connection Name MCI-GPRS
Bearer GSM-GPRS/GPRS
APN mcinet
Home Page
WAP Proxy 192.168.194.73
Port 9201
HTTP Proxy 192.168.194.73
Port 8080

تنظيمات استفاده از سرويس MMS

در صورتي كه گوشي شما قابليت سرويس MMS را داشته باشد، مي‌تواند با استفاده از درخواست از portal همراه اول با آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید براي ارسال تنظيمات به گوشي خود اقدام نماييد. در اين صورت اين تنظيمات با استفاده از يك كوته‌پيام براي شما ارسال خواهد شد. پس از دريافت كوته‌پيام و وارد كردن PIN، 1234 تنظيمات را در گوشي خود ذخيره نماييد.
در صورتیکه گوشی تلفن همراه شما قابلیت انجام تنظیمات خودکار (OTA) را نداشته باشد، مي‌توانيد به صورت دستي با استفاده از تنظيمات زير گوشي خود را براي استفاده از اين سرويس تنظيم نماييد.
براي اين كار ابتدا بايد گوشي خود را براي استفاده از سرويس GPRS تنظيم نماييد، سپس تنظيمات زير را براي MMS در گوشي خود انجام دهيد:
Item Value
Connection Name MCI-MMS
Internet Account MCI-GPRS
MMSC Address
(Service Center Address) 192.168.193.134
MMSC Port 38090

راهنماي تنظيم گوشي‌هاي با سيستم‌عامل ويندوز

در صورتي كه سيستم عامل گوشي شما ويندوز است، مي‌توانيد با استفاده از روش زير گوشي خود را براي استفاده از سرويس‌هاي GPRS و MMS تنظيم نماييد.

تنظيم اتصال به GPRS

*
به منوي "start" برويد
*
گزينه "setting" را انتخاب كنيد
*
در گزينه "connection"، "GPRS Setting" را انتخاب كنيد
*
در گزينه "Manage existing connections"، نام اين اتصال را MCI-GPRS قرار دهيد
*
گزينه next را بزنيد
*
براي Access point name مقدار mcinet را قرار دهيد
*
به connection‌ برگرديد
*
گزينه "edit proxy server " را انتخاب كنيد
*
در گزينه advanced مقادير زير تعريف نماييد
o
HTTP Proxy: 192.168.194.73
o
port: 8080
o
WAP Proxy: 192.168.194.73
o
port: 9201

تنظيم استفاده از سرويس MMS

*
به منوي "start" برويد
*
گزينه "Messaging" را انتخاب كنيد
*
در گزينه "MMS Configuration "، new ر انتخاب كنيد و مقادير زير را تعريف نماييد:
o
Server name: MCI-MMS
o
Server address: 192.168.193.134
o
Port: 38090
o
Connect via: MCI-GPRS
o
Send limit: 100K
o
WAP version: WAP 2.0

alil1369
02-11-2008, 16:39
برای دریافت خودکار تنظیمات از طریق SMS از طریق لینک زیر اقدام کنید :

Wisdom
02-11-2008, 20:27
یک سوال فنی
برای استفاده از این طرح آزمایشی باید متحمل هزینه هم بشیم یا خیر ؟؟؟
مثل جریان 9092 ها نشه که میگفتن اینترنت مجانی مخابرات و سر برج یک قبض 100 هزار تومنی امد در خونه !!!!!

mehdi30nema
02-11-2008, 20:41
من امروز ثبت نام كردم . توي سايت همراه اول زده بود يك sms برام مياد ولي هنوز هيچي نيومده ؟ كسي ميدونه جريان چيه ؟

alil1369
02-11-2008, 21:28
من امروز ثبت نام كردم . توي سايت همراه اول زده بود يك sms برام مياد ولي هنوز هيچي نيومده ؟ كسي ميدونه جريان چيه ؟
صبر ایوب .......... که میگن همینه

از بس که درخواست دادن و 2 برابرش درخواست تکراری فکر کنم مشکل پیش اومده براشون من قبلا (حدود 1 ماه پیش لینک پیج بالا رو داشتم و درخواست دادم که همون لحظه اومد و تونستم 1 هفته استفاده کنم زمان سرویس ازمایشی)
ولی بعدش درسترسی مسدود شد تا امروز که دیگه همه ریختن اونجا
فکر کنم وقتی فاز 2 برج میلاد افتتاح شه Sms ها میاد !!!

چه قدر دردسر داره من که بیخیال شدم فعلا چون فکر کنم همه سرکاریم

mohammad_77
02-11-2008, 21:29

شايد بايد GPRS گوشيت روشن باشه . براي من كه دو تا تنظيم آمد . شايد يكيش براي شما باشه :31: . مموري گوشيم رو در آوردم و GPRS رو روشن كردم ( در قسمت تنظيمات ارتباط هاي ديتا - خدمات مورد نظر ) . خودش رسيد :18:

BIZIMT
02-11-2008, 21:47
بازم میگم اگر لیاقت داشته باشه این gprs همراه اول ، مسئله ای نیست این قیمت ها . فوقش 5 تا mms تو ماه میفرستیم. gprs رو هم که همه اینترنت 56 تو خونه ها و .. دارند . این رو هم من برای این می خوام که اگر از شهر خارج شدم از لپ تاپم به شبکه وصل باشم و اگر تو شهر باشم wifi و wireless پر سرعت هم هست این خدمات خیلی بی خود و دموده هست . الان باید روی تکنولوژیهای روز مثل نسل سوم و ... سرمایه گذاشت .
خیلی شرمنده هستم که این رو میگم ولی خیلی از این بدم میاد که ایرانیها اینجوری .......... هستند. ای کاش ای کاش ای کاش مدیریتمون دست جونا و نسل امروز می بود. خیلی شرمندم که .... اعصابتون رو خورد کردم.

Captain_Nemo
03-11-2008, 00:19
بالاخره اینترنت همراه اول راه افتاد. الان از تو گوشی دارم پست می کنم. ولی خیلی کند عمل می کنه

Legend
03-11-2008, 00:43
درسته....
راه افتاد...منم وصل شدم...سرعتش تعريفي نداره...

iman_s
03-11-2008, 00:54
واسه من Connection failed میده ....

am_merman01
03-11-2008, 01:20
کسی نمیدون هزینه این سر کار گذاشتن جدید برای ما ها که فعالش کردیم چه قدر آب میخوره؟
یهو سر ماه قبضمون 10 برابر نشه؟
اگه کسی چیزی میدونه به ما هم بگه از نگرانی در بیایم.

alil1369
03-11-2008, 01:48
بلاخره من کانکت شدم هم با M600 هم با P1
فقط تونستم سایت گوگل رو لود کنم اونم 17 دقیقه طول کشید
بچه ها برام دعا کنید جون سالم بدر ببرم

الك دلك
03-11-2008, 07:18
دوستان من خودم تو سايت درخواست نداده بودم براي فعال شدن gprs ( يكي از دوستانم در خواست داده ) برام يه sms اومد كه من كنسلش كردم حالا موندم چكار كنم ميشه لطف كنيد تنظيمات دستي gprs رو بهم بگيد در ضمن گوشيم p990

nima_949
03-11-2008, 08:12
منم فعال کردم تعریف نداره
هزینه اش رو درست کنن

Captain_Nemo
03-11-2008, 08:18
دوستان من خودم تو سايت درخواست نداده بودم براي فعال شدن gprs ( يكي از دوستانم در خواست داده ) برام يه sms اومد كه من كنسلش كردم حالا موندم چكار كنم ميشه لطف كنيد تنظيمات دستي gprs رو بهم بگيد در ضمن گوشيم p990

دوست عزیز میری تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و روی تنظیمات GPRS کلیک می کنی و بعدش یه قسمت داره که مدل گوشیت رو انتخاب می کنی و بعد برات یه SMS برای تنظیمات میاد که با کد 1234 گوشی رو تنظیم می کنه.

namekarbary1
03-11-2008, 11:08

با سلام خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید من m600 دارم از سایت اس ام اس اومد و 1234 رو اکسپت کردم و اسم MCCI Internet هم در اینترنت اکانت گوشی اضافه شد
ولی الان نمیتونم برم اینترنت چیکار باید کنم ؟ من روی ایکون وب میزنم و وقتی میزنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میگه could not locate remote server من چیکار کنم ؟

BIZIMT
03-11-2008, 11:09
منم وصل شدم...سرعتش تعريفي نداره...

قط تونستم سایت گوگل رو لود کنم اونم 17 دقیقه طول کشید

پس بی خیال . فعلابا همون ایرانسل باید بسازیم.
تو رو خدا وضع رو ببینید. هیچی درست نیست.ما در صبر ایوب رکورد شکن هستیم . منتظر میشدیم هر موقع همه سخت افزار و نرم افزارها منطبق با سرعت فوق العاده بود راه اندازی می کردند.

Maziar_69
03-11-2008, 13:01
حداقل ایرانسل رو تو زمان تستش همه میومدن میگفتن گیگابایتی دانلود میکنیم !!!! (نمونش خود من)

اینا که آزماشی شون از معمولی ایرانسل هم گرونتره !!!!

Mojtaba-MCI
03-11-2008, 13:34
سلام دوستان!
بالاخره این جی پی آر اس هم راه افتاد...
حالا ببینید کی به شهرستان های دیگه می رسه!
من خیلی بهش فک نمی کنم چون می دونم به این زودیا نمیاد ولی می خوام بدونم دوستان تهرانی چرا گلایه دارن؟!
یعنی واقعا این سرعتش افتضاحه؟!
----------

بابا بیخیال...
17 دقیقه؟!؟!؟!
----------
این وسط یه سوالی برام پیش اومده ، توو اخبار می گفت فقط سیم کارت های 0912 داخل تهران!
من می خوام بدونم مثلا اگه اومدم تهران سیم کارت من که 0911 هست کار نمی کنه؟!
و مورد دیگه اینکه وضعیت ام ام اس به چه صورته؟!
اونم راه افتاده؟؟؟تعدنامش چی شد؟هزینه ی نهاییش چقر درمیاد؟!

Wisdom
03-11-2008, 15:38
اصلاً نتونستم کانکت بشم

mehdi30nema
03-11-2008, 16:48
الان براي من يه sms اومد كه زده gprs شما فعال شد . تنظيمات توسط پيامك ارسال ميگردد .
منظورش اينه كه يه sms ديگه ( تنظيمات ) مياد ؟ يعني اين كد 1234 رو كجا وارد كنم ؟

alil1369
03-11-2008, 19:44

شما اول از لینکی که اینجا هست میری درخواست میدی (مدل گوشی تو و شمارتو میدی)
بعد برات یه SMS میاد که پین میخواد رمز پین 1234 هست وقتی وارد کردی تنظیمات برات انجام میشه و یه مرحله تنظیم دستی میمونه که اموزش ش رو تو پست بعد میدم

با سلام خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید من m600 دارم از سایت اس ام اس اومد و 1234 رو اکسپت کردم و اسم MCCI Internet هم در اینترنت اکانت گوشی اضافه شد
ولی الان نمیتونم برم اینترنت چیکار باید کنم ؟ من روی ایکون وب میزنم و وقتی میزنم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میگه could not locate remote server من چیکار کنم ؟

شما هم پست بعد رو بخون مشکلت حل میشه

seppeehr
03-11-2008, 19:46
حذف شد! ارسال اشتباه!

SIMON137
03-11-2008, 19:52
من يك سوال داشتم ، الان چجوري تنظيمات را روي k750 اعمال كنم؟
فعالش كردم ولي كامل نيست ، وصل نميشه ...
يوزرنيم چي هست ؟ پسورد چي هست ؟
اگر كسي مي دونه توي k750 چيكار كنم ممنون ميشم راهنمايي كنه...

alil1369
03-11-2008, 20:50

یه سری اینجا بزنین و پست مربوط به گوشی های UIQ3 رو بخونین

am_merman01
04-11-2008, 02:05
با سلام خدمت دوستان عزیز
من امشب هر کاری کردم نتونستم کانکت شم. ظاهرا این سرویس بسیار پیشرفته فقط برای یک شب بوده!!!!
حال بگذریم کسی در مورد تعرفه قیمت چیزی نمیدونه؟ من خیلی نگرانشم لطفا منو از نگرانی در بیارید.

Ship Storm
04-11-2008, 06:55
سلام دوستان
من قبلا درخواست فعال سازی GPRS رو داده بودم و الآن دوباره میخوام تنظیمات GPRS رو فعال کنم ولی سایت mci.ir این اجازه رو نمیده و میگه قبلا فعال سازی شده حالا میخواستم ببینم من باید چکار کنم؟
اس ام اس فعال سازی رو اکش کردم و دیگه هم ندارم حالا باید چکار کنم؟

Ship Storm
04-11-2008, 06:57
با سلام خدمت دوستان عزیز
من امشب هر کاری کردم نتونستم کانکت شم. ظاهرا این سرویس بسیار پیشرفته فقط برای یک شب بوده!!!!
حال بگذریم کسی در مورد تعرفه قیمت چیزی نمیدونه؟ من خیلی نگرانشم لطفا منو از نگرانی در بیارید.

دقیق نمیدونم ولی فکر کنم کیلوبایتی 10 ریال بوده

Mojtaba-MCI
04-11-2008, 08:30
دوستان به سوال من جواب ندادید!
پرسیده بودم ام ام اس همراه اول هم راه افتاده یا نه؟!
ممنون...

saeedraz
04-11-2008, 12:29
با سلام خدمت دوستان عزیز

تا اونجا که من میدونم از ساعت 23 تا 8 صبح و کل روزهای جمعه و تعطیل 4 ریال و از ساعت 8 تا 23 که الان فعال نیست 14.8 ریال البته به ازای هر کیلوبایت

SIMON137
04-11-2008, 13:39
تا اين لحظه كسي موفق شده وصل بشه؟

Ship Storm
04-11-2008, 15:22
سلام دوستان
من قبلا درخواست فعال سازی GPRS رو داده بودم و الآن دوباره میخوام تنظیمات GPRS رو فعال کنم ولی سایت mci.ir این اجازه رو نمیده و میگه قبلا فعال سازی شده حالا میخواستم ببینم من باید چکار کنم؟

SIMON137
04-11-2008, 17:38
‌خوب شما اس ام اس رو پاك كردي ، كاري به درخواست نداره ، برو توي بخش تنظيمت gprs شمارتو بده و مراحل رو تكميل كن ، دوباره برات اس ام اس مياد .
اين تنظيمات پيشفرضش ناقصه فكر كنم ، اصلا يوزر و پسورد ندارده ، همه بخش هاش هم خاليه...

saeedraz
04-11-2008, 20:01
سلام دوستان

شما به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید و دوباره درخواست تنظیمات رو بدید

تا اين لحظه كسي موفق شده وصل بشه؟

من دیشب و پریشب به اینترنت وصل شدم البته خودتون میدونید که فعلا از 23 تا 8 صبح و تمام روزهای تعطیل میتونید وصل بشید
در ضمن اگر گوشیتون سونی اریکسون هست و از برنامه خود گوشی برای وصل شدن به اینتر نت استفاده میکنید باید از تنظیمات Wap استفاده کنید برعکس اگه از اپرا مینی استفاده میکنید باید از تنظیمات اینترنت استفاده کنید من این دو رو امتحان کردم و جواب داد.

SIMON137
04-11-2008, 20:14
من دیشب و پریشب به اینترنت وصل شدم البته خودتون میدونید که فعلا از 23 تا 8 صبح و تمام روزهای تعطیل میتونید وصل بشید
در ضمن اگر گوشیتون سونی اریکسون هست و از برنامه خود گوشی برای وصل شدن به اینتر نت استفاده میکنید باید از تنظیمات Wap استفاده کنید برعکس اگه از اپرا مینی استفاده میکنید باید از تنظیمات اینترنت استفاده کنید من این دو رو امتحان کردم و جواب داد.
من الان سوني k750i دارم ، در خواست دادم wap و mms و اينترنت رو فرستادن
حالا چجوري تنظيم كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ship Storm
05-11-2008, 05:58
ممنون دوستان من رفتم و درخواست دادم
ولی این صفحه من قبلا رفته بودم تو سایتش پیداش نکردم شما این صفحه رو از کجا پیدا کردید هرچی قبلا میزدم میگفت شما قبلا این سرویس رو فعال کردید ولی به هر حال ممنون کارم راه افتاد

saeedraz
05-11-2008, 09:43
من الان سوني k750i دارم ، در خواست دادم wap و mms و اينترنت رو فرستادن
حالا چجوري تنظيم كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معمولا برای نرم افزار خود گوشی تنظیم خاصی نباید انجام بشه بیشتر این تنظیمات برای اپرا مینی لازم هست که اونم میتونید از طریق گزینه more و انجام تنظیمات اینترنت برای همون نرم افزار انجام بدید.

درضمن آیا برای شما ایمیل و پیامک فعال سازی اومده؟
به هر حال من دیشب هم وصل شدم و هر روز که میگذره سرعتش میاد پایین.

ممنون دوستان من رفتم و درخواست دادم
ولی این صفحه من قبلا رفته بودم تو سایتش پیداش نکردم شما این صفحه رو از کجا پیدا کردید هرچی قبلا میزدم میگفت شما قبلا این سرویس رو فعال کردید ولی به هر حال ممنون کارم راه افتاد

شما برای رفتن به این قسمت باید روی اون قسمت فلش که از توش گوشیها رد میشن کلیک کنید در ضمن اگر برای شما ایمیل فعال سازی اومده توی اونهم این لینک وجود داره.

================================================== ======

اینهم اعلام رسمی قیمت GPRS تو سایت همراه اول