PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد نصب و راه اندازی W - Lan در خانه

e.khafan!
30-07-2008, 15:46
سلام من می خوام یه شبکه ی بیسیم راه بندازم ، البته تو خونه ، میخ وام حداکثر 50 تومن خرج کنم ... به اکسس پوینت و یه کارت شبکه هم نیاز دارم ... اول می خوام بدونم با این قیمت میشه ؟ دوم این که یه اکسس پوینت بردش حداکثر چقدره ، من 60 متر می خوام میرسه ؟ سوم اینکه محدودیت داره ؟ شاید بخوام همه ی کامپیوتر های کوچمونو با این به هم وصل کنم میشه ؟

==
راجع به نحوه ی راه اندازی هم بعدا میپرسم ... راستی گوشیم هم میخوام به این شبکه وصل کنم راحته ؟ ممنون:20:

Gonzales
30-07-2008, 16:35
با این مقدار پول نمی تونید
چه موانعی در خانه هست ؟
چند تا کامپیوتر رو میخوای شبکه کنی ؟
این برد میتونی جواب بگیری ولی اگر access point ارزون بگیری کار نمی کنه
مشخصات بیشتر از شبکه ات بگو

ایدون
30-07-2008, 16:41
تجربه خود من اینه: مودم وایرلس دار بردش خیلی بهتره ضمن این که نیازی به شبکه کردن نداره

e.khafan!
30-07-2008, 16:43
ببین همینجوری حساب کنیم می خوام مال ساختمون یه شبکه درست کنم ، که بیشتر از 50 - 60 تومن نمی خوام بشه ( اکسس پوینت ) بقیه ی pci ها جدا ...

ولی اگر برای کوچه بخوام بزارم که احتمالا این یکی میشه ، دور و بر 100 تومن میتونم خرج کنم ( بازم برای اکسس ، پول pci ها رو از خود همسایه ها میگرم ) موانع هم برات بگم می تونم اکسس رو روی پشت بوم بزارم ، راستی شبکه فقط برای اینترنت هست ( کوچه ای ) سرور قویی که نمی خواد فقط یه کامپیوتر روشن باشه کفایت می کنه ؟

بازم ممنون

ایدون
30-07-2008, 16:46
اکسس پوینت قیمتش حول و حوش 70 تومنه.

alizali
30-07-2008, 23:02
مارک linksys عالیه
من یه ساختمون 8 طبقه رو باهاش سرویس دادم

huti_421
01-08-2008, 05:00
بهترین کار اینه که شما یه مودم WLan بگیری مثلا D-Link بعد یه کارت شبکه ی وایرلس هم اگه می خوای واسه پی سی نخواستی با کابل ... بعد بردشم تو مایه های 30-40 متره ... ( 5-4 تا دیوار ) و خرجشم تو مایه های 90-100 تومن در میاد ( شایدم 120 تومن ) با 50 تومن یه مودم Lan هم دیگه بهت نمیدن عزیز من

e.khafan!
01-08-2008, 10:02
نه اگر بخوام مال کوچه رو پوشش بدم ، میشه با مودم لن اینکارو کرد ؟ بنظر میرسه باید یه اکسس بخرم ، ولی برای خونه مودم لن بدک نیست ، ببینم کار کردن باهاش آسونه ؟ من فقط میخ وام سه - چهار تا کامپیوتر رو به اینترنت وصل کنم ، میشه دیگه دردسر که نداره ؟
دست همتون درد نکنه ،
لطفا قیمت اکسس پوینت دی لینک ( حرفه ای نه ) و یک مودم لن رو بدید ممنون

caulfield
03-08-2008, 22:08
دوستان عزیزم چقدر کار رو برای این بنده خدا سخت کردین

ببین دوست عزیز شما یه راه خوب و ارزون دارید که میتونید هم ساختمان و هم کوچه رو با تقریبا 40 ، 50 تا کاربر سرویس بدین ، شما یه Access Point Dlink مدل 2100 AP میخرید ، و یه آنتن Omni Dlink مدل ANT24-0700 که 7dbi توانش هست یا هر چیزی با این مشخصات (7 تا 15 dbi و حتما Omni با فرکانس 2.4 ) رو میخری ( رو پشت بوم یا این که پشت پنجری مشرف به کوچه میزاری) ، و برای مدیریت پهنای باند کاربران و شبکه و به طور کلی Accounting ، یه کامپیوتر خیلی معمولی پیدا میکنید و روش OS mikrotik که تو اینترنت راحت پیدا میکنید روش نصب میکنی ، اینجوری خرجت به 100 نمیرسه. در ضمن از شبکه ای که راه انداختی خیلی استفاده های دیگه هم میتونی بکنی و محدود به اینترنت نخواهد بود.

سوالی بود در خدمتم.

e.khafan!
04-08-2008, 15:16
دوستان عزیزم چقدر کار رو برای این بنده خدا سخت کردین

ببین دوست عزیز شما یه راه خوب و ارزون دارید که میتونید هم ساختمان و هم کوچه رو با تقریبا 40 ، 50 تا کاربر سرویس بدین ، شما یه Access Point Dlink مدل 2100 AP میخرید ، و یه آنتن Omni Dlink مدل ANT24-0700 که 7dbi توانش هست یا هر چیزی با این مشخصات (7 تا 15 dbi و حتما Omni با فرکانس 2.4 ) رو میخری ( رو پشت بوم یا این که پشت پنجری مشرف به کوچه میزاری) ، و برای مدیریت پهنای باند کاربران و شبکه و به طور کلی Accounting ، یه کامپیوتر خیلی معمولی پیدا میکنید و روش OS mikrotik که تو اینترنت راحت پیدا میکنید روش نصب میکنی ، اینجوری خرجت به 100 نمیرسه. در ضمن از شبکه ای که راه انداختی خیلی استفاده های دیگه هم میتونی بکنی و محدود به اینترنت نخواهد بود.

سوالی بود در خدمتم.
دوست من خیلی خیلی ممنون از راهنماییت ، ولی مطمئنی خرج کمتر از 100 میشه ؟ یه چیز دیگه این OS mikrotik که گفتی یه سیستم عامله یا نرم افزاره رو ویندوز سوار میشه ؟
ممنون

caulfield
05-08-2008, 22:18
در مورد خرج مطمئن باش ، هزینه خیلی خیلی بشه 100 تومان و در مورد Mikrotik باید بگم که یک نرم افزار سرور هستش که مبتنی بر kernel لینوکس است که بر روی یک PC معمولی قابل نصب و سرویس دهی به صورت کاملا پایدار هستش ، در ضمن شما این نرم افزار میکروتیک رو بر روی یک کامپیوتر بدون OS نصب میکنید. و نیازی به ویندوز یا لینوکس و هیچ سیستم عاملی نیست.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتونی به این لینک مراجعه کنی ، مقالات زیادی از نصب میکروتیک تا راه اندازی و کارهای مختلف رو توضیح داده ، اگر مایل به اطلاعات بیشتری هستی میتونم یه مقاله فارسی خوب هم در این زمینه Up کنم.

این هم لینک سایتش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم لینک مقالات آموزشی :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

e.khafan!
06-08-2008, 16:26
دوست من خیلی خیلی ممنون ...