PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن کامپیوتر و لپتاپ

zarei175
30-07-2008, 12:46
سلام!
من میخوام کامپیوتر دسکتاپم که ویندوزش اکس پی هست و لپتاپم که ویستاست رو شبکه کنم. لطف کنین جزئیاتش رو توضیح بفرمایین!... متشکرم:20:

mrmmnb
30-07-2008, 19:45
اقا منم دنبال همین هستم
xpبه xp رو شبکه کردم ویستا به ویستا هم شبکه کردم اما xpبه ویستا رو هر کاری میکنم شبکه نمیشه
توی ویستا که دستور پینگ رو میدم reply میزنه وکار درسته اما تو اکس پی که دستور رو میزنم و آی پی ویستا رو میزنم ارور تایم اوت میزنه همه راه ها رو هم امتحان کردم به نظر اساتید مشکل از چیه؟
لپ تاپ و یا کامیوتری که xp داشته رو چند بار به کامپوترم که xp هست وصل کردم به محض اعمل تنظیمات بدون هیچ مشکلی وصل میشد یه بار روی کامپیوترم ویستا نصب کردم وبه لپ تاپی که ویستا داشت به راحتی شبکه شد اما حالا همون لپ تاپ که ویستا داره رو نمی تونم به کامپیوترم که xp هست رو شبکه کنم
لطفت راهنمایی بفرمایید

zarei175
30-07-2008, 22:13
اگه اینجوریه که من دیگه بیخیال شبکه کردن اکس پی و ویستا میشم! میرم رو دسکتاپم هم ویستا نصب میکنم که دیگه هر دوتا ویستا باشن بعدش با کمک شما دیگه مشکل حله:10: نه!؟.. اگه زحمتی نیست طریقه شبکه کردن دو تا ویستا رو برای ما هم توضیح بدین دوست عزیز!

راستی! میگم حالا که شما تونستی ویستا رو با ویستا شبکه کنی دیگه چه اصراری داری برا اون!..

mrmmnb
31-07-2008, 00:12
بابا بالاخره نشدنی نیست که باید بشه الانم حوصله ندارم برا یه شبکه کردن یه ویندوز نصب کنم
اگه ویستا نصب کردی به راحتی خودشون شبکه میشن کمک خواستی در خدمتم

zarei175
31-07-2008, 15:54
سلام دوست عزیز!
من الان رو دسکتاپم ویستا نصب کردم و همونطور که شما گفتین به راحتی شبکه شد فقط دو تا مشکل دارم...
اول اینکه نمیدونم چطور باید اینترنت رو شیر کنم؟ مثلا الان لپتاپم وصله به اینترنت ولی دسکتاپم وصل نیست...
دوم اینکه هر کدوم فقط به محتویات پوشه public اون یکی دسترسی دارن و برا باز کردن پوشه های شیر شده کامپیوتر مقابل، پیام خطا میده و بازشون نمیکنه!! مثلا من الان یه پوشه از درایو اف لپتاپم رو شیر میکنم ولی وقتی میخوام این پوشه رو از تو کامپیوتر دسکتاپم باز کنم خطا میده و برعکسشم همینطوره...

MeHrDaD_MeNaY
31-07-2008, 16:00
آموزش شبکه کردن xp و vista

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mrmmnb
01-08-2008, 02:19
سلام دوست عزیز!
من الان رو دسکتاپم ویستا نصب کردم و همونطور که شما گفتین به راحتی شبکه شد فقط دو تا مشکل دارم...
اول اینکه نمیدونم چطور باید اینترنت رو شیر کنم؟ مثلا الان لپتاپم وصله به اینترنت ولی دسکتاپم وصل نیست...
دوم اینکه هر کدوم فقط به محتویات پوشه public اون یکی دسترسی دارن و برا باز کردن پوشه های شیر شده کامپیوتر مقابل، پیام خطا میده و بازشون نمیکنه!! مثلا من الان یه پوشه از درایو اف لپتاپم رو شیر میکنم ولی وقتی میخوام این پوشه رو از تو کامپیوتر دسکتاپم باز کنم خطا میده و برعکسشم همینطوره...

در مورد مشکل اول شما علاوه بر شیر کردن خود کانکشن اینترنت باید توی قسمت های Default gateway و فکر کنم
Preferred DNS server (این دومی رو دقیق مطمئن نیستم)باید ای پی اون یکی کامپیوتر رو بدی
در مورد مشکل دومت یه عکس از پیغامت بزار
راستی یه سری هم به لینکای زیر بزنی بد نیست
تنظیمات شبکه در XP

تنظیمات شبکه در Vista

بازم مشکلت حل نشد اگه کمکی از دستم اومد در خدمتم

huti_421
01-08-2008, 04:56
در مورد مشکل دومتم چون درایو ها رو Share نکردی فقط محتوایی پوشه ی Public Folder رو میتونی ببینی شما کافیه روی هر درایو راست کلیک کنی و بعد Properties رو بزن و از تب sharing و انتخاب گزینه ی Advanced Sharing گزینه ی Permission رو بزن و حالت رو انتخاب کن و Ok کن ...