PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ مبــاحــث مــرتــبــط بــا دانــشــگاه غــیــر انــتــفــاعــی

صفحه ها : [1] 2 3

1240
29-07-2008, 20:27
با درود
دوستان رفيق من همش رو غير مجاز شده بود
بعد موسسات غير انتفاعي براش مجاز زده بود
جريان چيه؟
موسسات غير انتفاعي رو براي كل شركت كننده ها مجاز مي زنه؟
اصلا جريان چيه؟
ميشه توضيح بديد؟

paranoid_android
29-07-2008, 21:16
با درود
دوستان رفيق من همش رو غير مجاز شده بود
بعد موسسات غير انتفاعي براش مجاز زده بود
جريان چيه؟
موسسات غير انتفاعي رو براي كل شركت كننده ها مجاز مي زنه؟
اصلا جريان چيه؟
ميشه توضيح بديد؟
نه، برای همه که مجاز نیست. رتبه دوستت اینقدر پایین بوده که تنها مجاز به انتخاب رشته برای موسسات غیرانتفایی بوده.

1240
29-07-2008, 23:58
نه، برای همه که مجاز نیست. رتبه دوستت اینقدر پایین بوده که تنها مجاز به انتخاب رشته برای موسسات غیرانتفایی بوده.
خوب خيلي پائين بوده
درسته
پس چطور ي اين رو اورده؟:27:

ADEL_r
30-07-2008, 00:16
خوب خيلي پائين بوده
درسته
پس چطور ي اين رو اورده؟:27:

فکر میکنم به سهمیه هم مربوط میشه

1240
30-07-2008, 02:27
فکر میکنم به سهمیه هم مربوط میشه
هيچي نداشت

Bob_
31-07-2008, 02:03
سئوالی داشتم از دوستان امیدوارم در این پست به جواب برسم .

در مورد این موسسات آموزش عالی غیر دولتی - غیر انتفاعی که تو دفترچه شماره دو انتخاب رشته اومده
ارزش مدرکی که در پایان دوره تحصیل ارائه میده برابر با دانشگاه دولتی هست یا نه و بطور کلی به چه صورتی هستش ؟
بجز موارد کلی که در دفترچه راهنما قید شده,هر توضیح و تجربه ای از شما در این مورد میتونه کمک بزرگی باشه .

ممنون

micropersian
31-07-2008, 02:37
مدرک رو خود وزارت علوم صادر میکنه مثل دانشگاههای دولتی شما مدرسه دولتی و غیرانتفاعی رو در نظر بگیر مدرک آخرو آموزش پرورش میده پس از نظر ارزش مدرک جای نگرانی نیست از نظر شهریه هم باید بگم در حد شهریه شبانه دانشگاه های دولتی و اصلا نمیشه با شهریه های سرسام آور دانشگاه آزاد مقایسش کرد

Bob_
19-08-2008, 04:23
مدرک رو خود وزارت علوم صادر میکنه مثل دانشگاههای دولتی شما مدرسه دولتی و غیرانتفاعی رو در نظر بگیر مدرک آخرو آموزش پرورش میده پس از نظر ارزش مدرک جای نگرانی نیست از نظر شهریه هم باید بگم در حد شهریه شبانه دانشگاه های دولتی و اصلا نمیشه با شهریه های سرسام آور دانشگاه آزاد مقایسش کرد
دقیقا ً جواب سوالی که مد نظر داشتم رو گرفتم . فکر میکردم غیرانتفاعی ها شهریه دانشگاه آزاد را میگیرن و مدرک در حد آموزشگاه های متفرقه میدن این بود که زمان ثبت نام دفترچه اش رو نگرفتم وگرنه با رتبه ای که دارم احتمال قبولیم بالای 70%,80% میشد تا روز انتخاب رشته هم متوجه این موضوع نشدم دوباره که کارنامه ام رو نگاه کردم متوجه این قضیه شدم چه مصیبتی شد حذف کردن این رشته ها از لیست انتخاب رشته اونم در عرض نیم ساعت فرصت ثبت نام اینترنتی تازه دقیقه 90 هم توسایت سازمان سنجش بزنن که چند تا از رشته ها کلاً حذف شدن و اصلاً کلاسهاش برگزار نمیشن. با این برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی دقیقتر, سازمان سنجش باید رتبهء 6 رقمی !!! :19:بگیره. با این شرایط تنها کاری که از ما بر میاد صبر کردن و منتظر بودن تا روز اعلام نتایج.
بهر حال از بابت توضیح مختصر و کاملی که زحمت کشیدی ممنونم.

Maxwell_1989
19-08-2008, 14:08
میگن ارزش غیرانتفاعی از آزاد بیشتره ولی از دولتی نه.البته بستگی به دانشگاهش هم داره.مثالی که الآن توی ذهنم هست دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهائی بهارستان اصفهانه که چون استاداش از دانشگاه اصفهان می یان خیلی دانشگاه توپیه.شهریه ی مهندسی های غیرانتفاعی حدود400 تومن در میاد ولی آزاد حدود هفتصد-هشتصده.

paranoid_android
20-08-2008, 01:17
این ارزش دانشگاه ها بر حسب چه واحدی سنجیدی میشه؟! سیستم دانشگاه های ما غلطه و آزاد غلط تر! یه جور مقایسه بین بد و بدتره!!
دانشگاه های غیرانتفایی به نظر من از لحاظ کیفیت پایینترین سطح ممکن رو دارن. البته بستگی به قدمت و تعداد دانشجوهایی که پذیرش میکنن داره. اصولا تو یه دانشگاه غیرانتفایی احساس میکنی رفتی دبیرستان نه یه دانشگاه! که این از یه نظر میتونه خوب باشه از یه نظر بد. بدیش به اینه که کیفیت استادا معمولا پایینه خوبیشم به اینه که تو یه جو صمیمی درس میخونی و ... برخی از این موسسات اصلا اعتبار لازم رو ندارن! مثلا اینجا یعنی تبریز یکی از این موسسات به دلایلی منحل شد و مدارک تمامی دانشجویانی که در حال فارغ التحصیل بودن رو هواست! کلا آزاد به نظر من ارجحیت بیشتری داره البته شهریه هاش به صورت تصاعدی داره میره بالا و ایشالا تا چند سال دیگه تحصیل در دانشگاه آزاد زیاد تفاوتی با تحصیل در دانشگاه های خارج کشور نخواهد داشت!

فاطـمه
24-08-2008, 18:48
سلام بچه ها من می خواستم بدونم که کسانی که تو دانشگاه غیرانتفاعی کارشناسی می خونن مدرکشون به عنوان کارشناسی صادر میشه یا مهندسی؟

aaaammmm87
24-08-2008, 22:08
اره من هم تو كف اين دانشگاه "غير انتفاعي"موندم !!! فرقش با دانشگاه هاي روزانه ، شبانه و پيام نور چيه !!!!!!!!!!!

satttanism
24-08-2008, 23:01
مدرک این دانشگاه ها معتبر هستند حتی خیلی از مدرک دانشگاه آزاد معتبر تره حتی در سطح بین الملل
در مورد کارشناسی یا مهندسی هم بستگه به رشته داره اگه زده مهندسی فلان که مهندسیه و اگه هم زده کارشناسی که کارشناسیه

pedram_sad
24-08-2008, 23:58
مدرک این دانشگاه ها معتبر هستند حتی خیلی از مدرک دانشگاه آزاد معتبر تره حتی در سطح بین الملل
در مورد کارشناسی یا مهندسی هم بستگه به رشته داره اگه زده مهندسی فلان که مهندسیه و اگه هم زده کارشناسی که کارشناسیه
تاييد ميشه

Mr.K2
25-08-2008, 00:49
فقط پول بیشتر میچاپن ...

درسته ..
مثلا نمیشه بزنن مهندسی مترجمی زبان انگلیسی ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

satttanism
25-08-2008, 01:00
فقط پول بیشتر میچاپن ...

درسته ولی هزینش دقیقا نصف هزینه دانشگاه آزاده و یا حتی کمتر

Mr.K2
25-08-2008, 01:10
درسته ولی هزینش دقیقا نصف هزینه دانشگاه آزاده و یا حتی کمتر
درسته دوست عزیز
منظورم نسبت به سراسری بود

فاطـمه
25-08-2008, 06:27
سلام بچه ها از توضیحتون ممنون
من میدونم که واسه هر رشته ای نمی زنند مهندسی ولی من شنیده بودم که دانشگاه غیرانتفاعی کلا مهندسی نمیزنه و مثلا می زنه کارشناسی کامپیوتر می خواستم بدونم این درسته؟

hamidghoty
25-08-2008, 09:46
عنوانش که مهندسیه و مدرکش معتبر تر از آزاده
ولی استادای آزاد خیلی بهترن

sinasignal
25-08-2008, 10:26
سلام بچه ها از توضیحتون ممنون
من میدونم که واسه هر رشته ای نمی زنند مهندسی ولی من شنیده بودم که دانشگاه غیرانتفاعی کلا مهندسی نمیزنه و مثلا می زنه کارشناسی کامپیوتر می خواستم بدونم این درسته؟

نه من دفترچه امسالشو دارم، کلا برای رشته های مهندسی عنوان "مهندسی" ذکر شده

آلو جنگلي
25-08-2008, 12:14
اگه کاردانی به کارشناسی باشی مدرکش کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته)
اگه یه ضرب کارشناسی باشی مهندسی(کارشناسی پیوسته)

satttanism
25-08-2008, 12:28
عنوانش که مهندسیه و مدرکش معتبر تر از آزاده
ولی استادای آزاد خیلی بهترن

اصلا همچین چیزی نیست
البته بستگه به اینکه کدون آزاد رو با کدوم دانشگاه غیرانتفاعی مقایسه کنید داره
مثلا آزاد نجف آباد بله ولی دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی اساتیدش اساتید دانشگاهای دولتی هستند بیشترشون

فاطـمه
26-08-2008, 16:58
بچه ها من تحقیق کردم
مدارک کارشناسی ناپیوسته از امسال مهندسی می خوره یعنی کسایی که امسال قبول شن براشون می خوره مهندسی و برای بقیه کارشناسی...

DrXoX
26-08-2008, 17:13
بله از امسال مهندسیه

من هم رفتم قاطی مهندسا:دی

شما هم امسال قبول شدی؟

فاطـمه
27-08-2008, 07:57
بله از امسال مهندسیه

من هم رفتم قاطی مهندسا:دی

شما هم امسال قبول شدی؟
من پارسال قبول شدم
و مثل اینکه واسه ما مهندسی نمی خوره
رئیس دانشگاهمون گفت داریم سعی می کنیم برای شمام بزنن..

coyote
27-08-2008, 14:31
اقا کی گفته غیر انتفاعی از ازاد بهتره؟ شما برو خارج از کشور اگه قبول کردن ؟! سراسری هم قبول ندارن ؟ در ضمن یه حیاط کوچولو رو کردن دانشگاه میگن توپه
من از ازادم تعریف نمیکنم ولی در کل محیط اموزشی بهتری نسبت به غیر انتفاعی داره

Maxwell_1989
27-08-2008, 14:38
اقا کی گفته غیر انتفاعی از ازاد بهتره؟ شما برو خارج از کشور اگه قبول کردن ؟! سراسری هم قبول ندارن ؟ در ضمن یه حیاط کوچولو رو کردن دانشگاه میگن توپه
موافقم.هر جا خونه خالی پیدا کردن بالاش تابلوی غیرانتفاعی زدن!

DrXoX
27-08-2008, 14:44
دوست عزیز

غیر انتفاعی داریم تا غیر انتفاعی:46:

دانشگاه علم و فرهنگ غیرانتفاعیه ولی تمام رتبه های بالا این دانشگاه رو به روزانه ترجیح میدن چون سطح علمیش

خیلی بالاست یا سجاد مشهد پارسال رتبه ی 7 و 36 کشوری کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردن

من همه رو تائید نمیکنم خود من هم تو یکی از همین غیرانتفاعی ها که در پیت هست کاردانی گرفتم:46:

فاطـمه
27-08-2008, 17:02
دوست عزیز

غیر انتفاعی داریم تا غیر انتفاعی:46:

دانشگاه علم و فرهنگ غیرانتفاعیه ولی تمام رتبه های بالا این دانشگاه رو به روزانه ترجیح میدن چون سطح علمیش

خیلی بالاست یا سجاد مشهد پارسال رتبه ی 7 و 36 کشوری کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردن

من همه رو تائید نمیکنم خود من هم تو یکی از همین غیرانتفاعی ها که در پیت هست کاردانی گرفتم:46:
کاملاً تائید میشه.
در ضمن فکر نکنم دانشگاه هایی که ساختمون های بزرگ دارن بعد از فارغ التحصیلی ساختمون اونجا رو به نامتون کنند.
به نظر من باید دانشگاهها رو از نظر سطح علمیشون مقایسه کرد نه ساختمونشون...
نمیگم امکانات مهم نیست ولی خیلی چیزهای مهم تر هم هست

pedram_sad
27-08-2008, 17:27
کاملاً تائید میشه.
در ضمن فکر نکنم دانشگاه هایی که ساختمون های بزرگ دارن بعد از فارغ التحصیلی ساختمون اونجا رو به نامتون کنند.
تاييد ميشه

Maxwell_1989
27-08-2008, 21:27
کاملاً تائید میشه.
آخه اسم یه خونه رو که نمیشه گذاشت دانشگاه!دانشگاه باید دم و دستگاه داشته باشه،تشکل داشته باشه،شورای صنفی داشته باشه،نه این که هر جا به هیچ دردی نخوردو بکنن دانشگاه.اینا برای سرگرم کردن و دلخوش کردن ملته که مثلا مردم بتونن بگن ما هم لیسانس داریم...!
والسلام:46:

graphmax
27-08-2008, 21:43
من از مدیر کل بخش ایکس وزارت علوم واسه این قضیه مشورت خواستم خودش گفت که غیرانتفاهی "خوب" به مراتب سطحش خیلی بالاتر از آزاده.
در ثانی مدارک غیرانتفاهی هم مستقیما توسط وزارت علوم صادر میشه.

Maxwell_1989
28-08-2008, 06:18
اونا که میگن مدرک پیام نور هم معتبره.اعتبارش هم مثل شریفه! پس میخوای چی بگن؟

فاطـمه
28-08-2008, 11:59
خب البته همونا ها می گن مدرک آزاد هم معتبره...

MIG
28-08-2008, 14:09
اگه با عنوان مهندسی قبول شدی همونو رو مدرکت می زنن.بعضی از دانشگاهاش هم مثل شیخ بهایی اصفهان سطحش بالا ست

فاطـمه
28-08-2008, 14:24
اگه با عنوان مهندسی قبول شدی همونو رو مدرکت می زنن.بعضی از دانشگاهاش هم مثل شیخ بهایی اصفهان سطحش بالا ست
پارسال که من قبول شدم هیچ دانشگاه غیرانتفاعی عنوان مهندسی نداشت
ولی امسال همه زدن مهندسی...

فاطـمه
28-08-2008, 14:31
فکر کنم امکانات و هیئت علمی از مهمترین امتیازات باشن

Maxwell_1989
28-08-2008, 16:43
خب البته همونا ها می گن مدرک آزاد هم معتبره...
همونا هم میگن مدرک شریف معتبره.پس حرف شما حرف منو تایید میکنه.یعنی به چیزی که اونا میگن نمیشه اعتماد کرد.درسته؟

فاطـمه
28-08-2008, 17:13
همونا هم میگن مدرک شریف معتبره.پس حرف شما حرف منو تایید میکنه.یعنی به چیزی که اونا میگن نمیشه اعتماد کرد.درسته؟
چی بگم والا...............
فکر کنم من یکی فعلا چاره ای جز اعتماد ندارم:13:
اعتماد نکنیم چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

Maxwell_1989
28-08-2008, 21:34
من هم همینطور خودم دانشگاه آزادی ام(البته فعلا) اون هم چه آزادی!

Arsa Persian
28-08-2008, 22:56
به نظر من نمی تونه مدرکش با دولتی برابر باشه البته برابر باشه هم مهم نیست به نظر من هرکس بتونه خوب درس بخونه و بتونه توانایی هاشو به خوبی عرضه کنه یعنی بتونه خودشو به دیگران ثابت کنه خیلی زود کار گیرش میاد اما کسی که فکر کنه چون من تو شریف درس خوندم و تمومه بعد اتمام لیسانس میره تو پارک ها تخمه بشکونه :2:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gifاستفاده از دکمه ی تشکر باعث دلگرمی است[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

graphmax
28-08-2008, 23:01
اونا که میگن مدرک پیام نور هم معتبره.اعتبارش هم مثل شریفه! پس میخوای چی بگن؟

نه اتفاقا، میگفت پیام نور بیشتر سر کاریه.

behnam_roli
29-08-2008, 09:18
میشه لطفا یکی حدود شهریه های شبانه و غیر انتفاعی و پیام نورو بده؟

فاطـمه
30-08-2008, 11:54
دانشگاه غیرانتفاعی کاردانی با 18-20 واحد حدود 340.0000 میشه کارشناسیش حدود 390.000- 400.000
البته برای کامپیوتر

ashi-khan
03-09-2008, 13:33
سلام
دوستان کی میگه دانشگاهای غیر انتفاعی در پیت هستن ؟؟
کاملا مشخصه که از آزاد خیلی خیلی معتبر تر هستن.
چون بالای مدرکتون مهر وزارت علوم میخوره ولی آزاد مورد تایید وزارت علوم نیست.
شما اگه بخوای مثلا بری هند و آزاد درس خونده باشی باید بری وزارت علوم که اونم با هزار بدبختی تازه ریز نمراتتون رو تایید کنن.
و یا مثلا وزارت نفت اصلا مدرک آزاد رو قبول نداره و استخدام کارمند با این مدرک تو این وزارت خونه امکان پذیر نیست.
در مورد امکانات هم باید بگم که بستگی به دانشگاهش داره. مثلا همین دانشگاه آزاد واحد پرند ، برید اونجا خندتون میگیره 2تا ساختمون وسط کویر زدن اسمش شده دانشگاه!!!
اونایی که میگن غیرانتفاعی امکانات نداره و .... ازشون خواهش میکن به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یه سر بزنن.
هیچ دانشگاهی تو ایران با این امکانات نیست. فقط خوابگاهاشو ببینید. واقعا عالیه
در مورد مدرک هم باید بگم که مدرک مهندسی صادر میشه تو این دانشگاه ها.
با تشکر و احترام

mani6606
03-09-2008, 18:01
سلام
شما اگه بخوای مثلا بری هند و آزاد درس خونده باشی باید بری وزارت علوم که اونم با هزار بدبختی تازه ریز نمراتتون رو تایید کنن.
و یا مثلا وزارت نفت اصلا مدرک آزاد رو قبول نداره و استخدام کارمند با این مدرک تو این وزارت خونه امکان پذیر نیست.
در مورد امکانات هم باید بگم که بستگی به دانشگاهش داره. مثلا همین دانشگاه آزاد واحد پرند ، برید اونجا خندتون میگیره 2تا ساختمون وسط کویر زدن اسمش شده دانشگاه!!!
با تشکر و احترام

تایید میشه.

در ضمن سال قبل تعدادی از فارع التحصیلان دانشگاه آزاد قصد ادامه تخصیل در مالزی رو داشتن که مدرکشون از طرف دانشگاه های مربوط رد شد.

mani6606
03-09-2008, 18:09
سلام
با تشکر و احترام

تایید میشه.

در ضمن سال قبل تعدادی از فارع التحصیلان دانشگاه آزاد قصد ادامه تخصیل در مالزی رو داشتن که مدرکشون از طرف دانشگاه های مربوط رد شد.:41:

MaaRyaaMi
03-09-2008, 18:43
یه سوال!
تهران تا چه رتبه ای میگیره واسه غیر انتفاعی؟(مهندسی!!)

فاطـمه
06-09-2008, 16:17
یه سوال!
تهران تا چه رتبه ای میگیره واسه غیر انتفاعی؟(مهندسی!!)
پیوسته یا ناپیوسته؟

Maxwell_1989
08-09-2008, 06:36
دانشگاه غیرانتفاعی چیه؟جز یه ساختمون و دو تا اتاق؟تازه،چند تا از غیر انتفاعی ها پروانه شون لغو شد!
اما در مورد بین الملل دو تا نکته رو بگم یکی اینکه شما چرا رفتید سراغ مالزی؟کشور قحط بود؟ضمنا بین الملل مدرک دانشگاه شریف رو هم قبول نداره میخواین مدرک دانشگاه آزاد رو قبول کنه؟
در این که دانشگاه آزاد امکانات بهتری داره و دانشجوهاش از سطح علمی خیلی بالاتری نسبت به غیرانتفاعی برخوردار هستن هیچ شکی نیست دوستان.اول روزانه دوم شبانه سوم آزاد چهارم غیرانتفاعی پنجم پیام نور
والسلام

MaaRyaaMi
08-09-2008, 14:14
پیوسته یا ناپیوسته؟
پیوســـــــــــــته

hamidghoty
08-09-2008, 14:22
پیوســـــــــــــته
غیر انتفاعی مهندسی شیمی و نفت نداره ها

hamidghoty
08-09-2008, 14:25
دوستان سعی کنن از دانشگاه های خودشون برای بالا بردن کلاس خودشان الکی تعریف نکنن

MaaRyaaMi
08-09-2008, 14:28
غیر انتفاعی مهندسی شیمی و نفت نداره ها
میدونممم
متاسفانه آره نداره!
ولی خب عمران که داره...

mohsen_blid
09-09-2008, 09:27
بچه ها یه سوال مثلا این موسسه غیر انتفاعی غزالی قزوین مدرکش اعتبار داره؟نسبت به فراگیر
کدومشون از این ها خوبه
مهندسی صنایع فراگیر
یا کاردانی مدیریت صنعتی غیر انتفاعی
کدومشون خوبه

فاطـمه
09-09-2008, 09:34
بچه ها یه سوال مثلا این موسسه غیر انتفاعی غزالی قزوین مدرکش اعتبار داره؟نسبت به فراگیر
کدومشون از این ها خوبه
مهندسی صنایع فراگیر
یا کاردانی مدیریت صنعتی غیر انتفاعی
کدومشون خوبه
خدای من تو مدرک دانشگاه غیر انتفاعی رو با فراگیر پیام نور مقایسه میکنی؟!:18:
خب دیگه این که معلومه غیر انتفاعی بهتره...
بابا دانشگاه غیرانتفاعی هر چی باشه ورودی هاش رو از کنکور سراسری میگیره یعنی دیگه اون رو حداقل مجاز که باید بشین دیگه...:13:

mohsen_blid
09-09-2008, 09:35
دانشگاه غیرانتفاعی چیه؟جز یه ساختمون و دو تا اتاق؟تازه،چند تا از غیر انتفاعی ها پروانه شون لغو شد!
اما در مورد بین الملل دو تا نکته رو بگم یکی اینکه شما چرا رفتید سراغ مالزی؟کشور قحط بود؟ضمنا بین الملل مدرک دانشگاه شریف رو هم قبول نداره میخواین مدرک دانشگاه آزاد رو قبول کنه؟
در این که دانشگاه آزاد امکانات بهتری داره و دانشجوهاش از سطح علمی خیلی بالاتری نسبت به غیرانتفاعی برخوردار هستن هیچ شکی نیست دوستان.اول روزانه دوم شبانه سوم آزاد چهارم غیرانتفاعی پنجم پیام نور
والسلام
شک دارم درباره دانشگاه پیام نور پنجم باشه
به نظرم اول دولتی سپس پیام نور و ازاد و غیر انتفاعی
چون بچه های پیام نور نمره خودشون رو میگیرن ولی بقیه نمره استاداشون رو میگیرن
نمیدونم منظور من رو فهمیدید یا نه
البته بگم من خودم هم پیام نوری نیستم

Maxwell_1989
09-09-2008, 20:39
مگه پیام نور استاد هم داره؟!! سوالاشم که تستیه تست هم که تکلیفش معلومه.
ارزش آزاد و غیرانتفاعی خیلی بالاتره
وقتی کسی با رتبه 30000 مهندسی کامپیوتر پیام نور قبول میشه باید به حال پیام نور گریست.

satttanism
09-09-2008, 22:05
والسلام

از اون حرفا بودا
البته همونطور که گفتم دانشگاه آزاد داریم تا آزاد
مثلا دانشگاه آزاد نجف آباد که حتی از بعضی دانشگاه های دولتی هم بهتره
ولی مدرک دانشگاه آزاد فقط در ایران معتبره (اونم نه در برخی موارد) چون یه دانشگاه من دراریه ولی دانشگاه غیر انتفاعی در همجای دنیا وجود داره
یه نمونه از دانشگاها های غیر انتفاعی که معروفم هست شیخ بهایی اصفهان که بیشتر استاداش مال دانشگاه های دولتی هستند و حتی بعضی هاشون از تهران میان
در کل دانشگاه های غیر انتفاعی از نظر اعتبار بعد از دانشگاه های دولتی(روزانه یا شبانه) هستند
ولی قبول دارم که نسبتا امکانات درست حسابی ندارن

Maxwell_1989
09-09-2008, 22:29
استادای شیخ بهایی از تهران میان؟احتمالا دوستمون خواب نما شدن!
اون قسمتی که قرمز کردید رو هم من از یه دانشجوی فوق لیسانس هوافضای شریف شنیدم نه از یکی که کاردانی حسابداری غیرانتفاعی یالقوز آباد میخونه.
ضمنا شما غیر از این شیخ بهایی یه مثال دیگه بزن جون من.چرا گیر دادی به همین یکی؟(خوب طبیعیه مثال دیگه ای وجوه(!) خارجی نداره)

satttanism
10-09-2008, 01:49
استادای شیخ بهایی از تهران میان؟احتمالا دوستمون خواب نما شدن!
اون قسمتی که قرمز کردید رو هم من از یه دانشجوی فوق لیسانس هوافضای شریف شنیدم نه از یکی که کاردانی حسابداری غیرانتفاعی یالقوز آباد میخونه.
ضمنا شما غیر از این شیخ بهایی یه مثال دیگه بزن جون من.چرا گیر دادی به همین یکی؟(خوب طبیعیه مثال دیگه ای وجوه(!) خارجی نداره)
من معروفترینش رو مثل زدم وگرنه جهاد دانشگاهی هم هست
احتمالآ اون دوست شمام خواب بوده!!!!

Mahdi_Co_1368
10-09-2008, 16:13
درس خوندن توی غیر انتفاعی چه جوریه؟
باید از هفت روز هفته ، شش روزش رو کلاس بریم یا نه؟
اگه امکان داره فرق پیام نور با غیرانتفاعی از نظر شیوه ی درس خوندن رو بگید...

masoudtr
10-09-2008, 16:26
دوست عزیز

یا سجاد مشهد پارسال رتبه ی 7 و 36 کشوری کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردن

:46:
سجاد مشهد که از بس خرابه و در پیت است به زباله دونی بیشتر شبیه

Maxwell_1989
10-09-2008, 17:22
توی غیر انتفاعی باید خیلی بیشتر درس خوند.کلاسهاشم باید رفت.اختیاری نیست!(خطاب به پست دو قبلی)

Mahdi_Co_1368
10-09-2008, 19:47
توی غیر انتفاعی باید خیلی بیشتر درس خوند.کلاسهاشم باید رفت.اختیاری نیست!(خطاب به پست دو قبلی)

خوب پس با این حساب میشه نتیجه گرفت که غیر انتفاعی بهتر از پیام نور هست.....درسته؟

mohsen_blid
10-09-2008, 20:44
من میخواستم بگم فراگیر پیام نور توی فراگیر پیام نور درس خوندن بسیار مشکل است زیرا همه کار ها به دست خود دانشجو است و نمراتی که میگیری نتیجه دست رنج خودت است و اونجا کاری ندارن تو چقدر پول دادی میان و بر اساس میزان درست خوندنت نمرت رو میدن
اما در دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد خدا تومن پول میدی و خیلی راحت هم نمره میگیری چون پول گزافی دادی به هر حال همه چیز به خود دانشجو بستگی دارد شما میتونی بری تو آزاد یا غیر انتفاعی و کلی پول بدی ولی استفاده نکنی
یه چیز دیگه
اگر شما تو غیر انتفاعی کاردانی خوندی حالا اگر بخوای مدرک کارشناسیت رو تو دولتی بگزرونی واست قبول شدن خیلی سخته(هفت خان رستم)
اما دانشجو فراگیر پیام نور راحت میتونه وارد دانشگاه دولتی بشه چون از نظر علمی بالا تر است

mm00
10-09-2008, 20:47
خوب منم تصمیم گرفتم جای ریاضی کارشناسی ازاد برم نرم افزار غیر انتفاعی که به من نزدیک ترم هست
فقط میترسم کاردانی به کارشناسی خیلی سخت باشه و از پسش بر نیام
کاردانی ناپیوسته نرم افزار میرم :31:
بعد قبولی کارشناسی در ازاد یا غیر انتفاعی خیلی سخته حالا دولتی رو بیخی:دی

Maxwell_1989
11-09-2008, 00:12
کی گفته توی آزاد نمره کیلویی میدن؟اونایی که آزاد نرفته باشن.

sargardan_negaran
11-09-2008, 00:59
ببخشید میشه یکی به من بگه مهندسی شیمی آزاد تهران بهتره یا مهندسی Itشیخ بهایی؟

starry night
11-09-2008, 08:47
میشه تا فردا نظر هاتون بگین پس فردا صبح ثبت نام !

IT آزاد مشهد بهتره یا IT سجاد مشهد ؟

Maxwell_1989
11-09-2008, 08:54
دوقبلی:مهندسی آی تی شیخ بهایی
قبلی:آی تی آزاد مشهد

فاطـمه
13-09-2008, 11:03
آی تی سجاد مشهد بهتره...

Maxwell_1989
13-09-2008, 19:23
سجاد مشهد بیشتر شبیه خرابه است.لطفا از روی تعصب پست ندید.

sargardan_negaran
14-09-2008, 00:47
ببخشید ولی تا الان همه بهم گفتن مهندسی شیمی آزادتهران بهتر از Itشیخ بهاییه .درواقع میگن مدرک آزادتهران بهتر از غیرانتفاعی شهرستانه.میشه یه کم بیشتر برام توضیح بدین؟

sargardan_negaran
14-09-2008, 00:51
لطفا" سریعتر جواب بدین............وقت تنگه...........

Maxwell_1989
14-09-2008, 07:42
ببین دوست عزیز,شیخ بهایی اصفهان(البته شهرک بهارستان اصفهان) بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایرانه.رشته ی آی تی هم از مهندسی شیمی خیلی بهتره.ضمنا استادای دانشگاه شیخ بهایی اغلب مال دانشگاه اصفهانن.(اینو من که خودم اصفهان هستم میدونم)

فاطـمه
14-09-2008, 07:48
شیخ بهایی اصفهان(البته شهرک بهارستان اصفهان) بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایرانه
من از روی تعصب حرف زدم اون وقت

ببین دوست عزیز من اصلا سجاد درس نمی خونم که بخوام دفاع کنم
من این جوری شنیدم و نظر خودم رو گفتم .

Maxwell_1989
14-09-2008, 11:00
پس لطف کنید بفرمایید به نظر من...(فلان)
ضمنا شما شیخ بهایی رو که کنار بگذاری دانشگاههای غیرانتفاعی یک تعداد خونه مسکونی با دو تا(حالا به خاطر شما سه تا!) اتاق هستن با یک مشت رشته درپیت.اما این که آزاد که مجوز تاسیس رشته ی پزشکی رو داره نشون میده تا چه حد سطحش بالاست.
والسلام

Mahdi_Co_1368
14-09-2008, 14:47
پس لطف کنید بفرمایید به نظر من...(فلان)
ضمنا شما شیخ بهایی رو که کنار بگذاری دانشگاههای غیرانتفاعی یک تعداد خونه مسکونی با دو تا(حالا به خاطر شما سه تا!) اتاق هستن با یک مشت رشته درپیت.اما این که آزاد که مجوز تاسیس رشته ی پزشکی رو داره نشون میده تا چه حد سطحش بالاست.
والسلام

هر چی باشه ، سرانجام اون مدرک برای آدم به یادگار میمونه . نه در و دیوار اون جایی که ازش مدرک گرفتی. که در این حالت ، مدرک دولتی 1000 برابر بهتر از آزاد هست.

Maxwell_1989
14-09-2008, 19:01
نه دوست عزیز و خانم فاطمه، مدرک مهم نیست.مقدار چیزی که یاد گرفتین مهمه که توی یه خرابه نمیشه چیزی یاد گرفت.
والسلام

ashi-khan
14-09-2008, 20:31
سلام دوستان
دوست عزیز Maxwell_1989 شما واقعا با تعصب داری بر خورد میکنی !!!
نمیدونم چرا انقدر رو آزاد تعصب دارید !!! عجیبه !!!
ولی به نظر من این موضوع اصلا جای بحث نداره چون واقعا قابل مقایسه نیستن.
مدرک آزاد خیلی بی ارزش شده !!! نمیدونم چرا اینجوری شده !!
ولی جدیدا وزارت نفت مدارک این دانشگاه رو نمیپذیره و قبول نداره !!
درضمن اگه یک روز قصد خروج از ایران رو داشته باشید چون مدرک این دانشگاه تحت تایید وزارت علوم نیست از شما نمیپذیرن !!
و پولی که بابت تحصیل تو این دانشگاه باید پرداخت کنیم واقعا پول زوره !!!
شما برای آگاهی از وضعیت این دانشگاه باید به واحدهای دور از تهران هم سر بزنید.
مثلا همین واحد پرند وسط بیابون ساخته شده و چون هنوز کامل نشده یه هو وسط کلاس درس یارو با فرقون میاد رد میشه. جدی میگم خودم شاهد بودم.
در کل هر دو مشکلاتی دارن ولی اگه بخوای در کل مقایسه کنی غیرانتفاعی بهتره.
البته اینا نظرات من بود نظر شما هم قابل احترامه.
با تشکر و احترام
درود

Maziar_69
14-09-2008, 23:11
دوست عزیز شما که میگی مهم اون مطالبی هست که یاد گرفتیم این درست.
ولی وقتی برای استخدام میریم فقط مدرک رو نگاه میکنن.
یعنی به شما فرصت نمیدن که صلاحیت علمی خودت رو ثابت کنی.
چون میگن اگه شما از نظر علمی قوی بودی از همون اول نمیرفتی آزاد. کاری به درست یا غلط بودن این نظریه ندارم.
مهم اینه که الان این طرز تفکر وجود داره و برای کار پیدا کردن باید درس خوندن تو همون خرابه رو به آزاد ترجیح داد.
چه بسا افراد نالایقی که به صرف داشتن مدرک معتبر و نداشتن علم کافی سر کارهای خیلی خوب رفتن.

sargardan_negaran
14-09-2008, 23:31
ببخشید شما میگین استادای دانشگاه شیخ بهایی استادای دانشگاه اصفهانن ولی به من گفتن استادای آزاد تهران استادای امیرکبیروشریفن.من واقعا"موندم که چیکارکنم.البته همه بهم میگن آزاد تهرانو برو....................بابا من دیونه شدم.یکی منو راهنمایی کنه.................

Maxwell_1989
15-09-2008, 08:00
جدیدا وزارت نفت مدرک آزاد رو نمی پذیرد.
مدرک غیرانتفاعی رو می پذیرد؟
در مورد خارج از کشور عرض کنم: یکی از رفقای خود بنده که از دانشگاه آزاد مبارکه(که تازه سطحش خیلی بالا نیست) مهندسی کامپیوتر گرفت الآن داره توی آلمان ادامه تحصیل میده.
مدرک این دانشگاه تحت تایید وزارت علوم نیست.
این از اون حرفا بود دیگه
در مورد پول زور هم عارضم که با این یکی موافقم پولش زوره ولی هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری.
دانشگاه پرند...:شما با نوعی سفسطه ی مسخره در میان دانشگاه های آزاد به سراغ بدترین ها و در میان غیرانتفاعی ها به سراغ بهترین ها می رید و اونها رو با هم مقایسه می کنید.لطف کنید علوم تحقیقات،تهران مرکزی،تهران شمال؛تهران جنوب(فنی)،مشهد،قزوین،نجف آباد،خوراسگان،تبریز و ... رو با مثلا شیخ بهایی که بهترین غیر انتفاعیه مقایسه کنید و بعد جواب بدید.

وقتی برای استخدام میریم فقط مدرک رو نگاه میکنن
نه عزیز اینطور نیست.من نمی دونم شما کجا رفتی برای استخدام ولی جاهای به دردبخور(برای استخدام) آزمون می گیرن.مثلا ذوب آهن اصفهان پارسال برای مهندسی مواد یه آزمون گرفت که بچه های صنعتی اصفهان در مقابل بچه های آزاد مجلسی کم اوردن.(توی آزمون)
و اما،خطاب به نویسنده ی پست قبلی:من هم به شما توصیه می کنم اگه به مهندسی شیمی بیشتر علاقه دارین تا آی تی خوب همونو برید بالاخره دانشگاه آزاد هرچی باشه معتبرتره.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته!

ashi-khan
15-09-2008, 08:26
جدیدا وزارت نفت مدرک آزاد رو نمی پذیرد.
مدرک غیرانتفاعی رو می پذیرد؟
در مورد خارج از کشور عرض کنم: یکی از رفقای خود بنده که از دانشگاه آزاد مبارکه(که تازه سطحش خیلی بالا نیست) مهندسی کامپیوتر گرفت الآن داره توی آلمان ادامه تحصیل میده.
مدرک این دانشگاه تحت تایید وزارت علوم نیست.
این از اون حرفا بود دیگه
در مورد پول زور هم عارضم که با این یکی موافقم پولش زوره ولی هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری.
دانشگاه پرند...:شما با نوعی سفسطه ی مسخره در میان دانشگاه های آزاد به سراغ بدترین ها و در میان غیرانتفاعی ها به سراغ بهترین ها می رید و اونها رو با هم مقایسه می کنید.لطف کنید علوم تحقیقات،تهران مرکزی،تهران شمال؛تهران جنوب(فنی)،مشهد،قزوین،نجف آباد،خوراسگان،تبریز و ... رو با مثلا شیخ بهایی که بهترین غیر انتفاعیه مقایسه کنید و بعد جواب بدید.

نه عزیز اینطور نیست.من نمی دونم شما کجا رفتی برای استخدام ولی جاهای به دردبخور(برای استخدام) آزمون می گیرن.مثلا ذوب آهن اصفهان پارسال برای مهندسی مواد یه آزمون گرفت که بچه های صنعتی اصفهان در مقابل بچه های آزاد مجلسی کم اوردن.(توی آزمون)
و اما،خطاب به نویسنده ی پست قبلی:من هم به شما توصیه می کنم اگه به مهندسی شیمی بیشتر علاقه دارین تا آی تی خوب همونو برید بالاخره دانشگاه آزاد هرچی باشه معتبرتره.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته!

سلام به همگی
دوست خوبم شما یه کن عصبی هستیا !!! :31:
ببین در مورد خارج از کشور باید بگم که شما اگه مدرکت آزاد باشه باید بری وزارت علوم که با کلی بدبختی ریز نمراتت رو تایید کنن. که مثلا ایتالیا و مالزی اینو نمیپذیرن و فقط مدرک بایید مهر تایید روش بخوره.
شما اگه یه مدرک آزاد اوردی که روش مهر وزارت علوم تحقیقات خورده بود من بهت جایزه میدم.
واقعا فکر نمیکردم مطلب به این واضحیو ندونید !!!!!!!!
من مسخره نکردم شمایی که داری با توهین به دانشگاهای غیرانتفاعی در واقع به دانشجو های اونجا هم توهین میکنی. و من هم گفتم تعداد محدودی دانشگاه آزاد خوب هست. بقیه .........
من وزارت نفت رفتم که این مطلبو بهم گفتن.
در مورد صنعتی اصفهان و مجلسی هم من این مطلب رو نمیپذیرم و
تایید یا رد این مطلب رو میذارم به عهده اونایی که این مطلب و میخونن.
دوست عزیز به امید خدا شما هم وارد بازار کار میشی و میبینی که آزاد یعنی چی !!!
باتشکر و احترام
درود

Maxwell_1989
15-09-2008, 09:02
1-شما همه حرفای من رو بدون دلیل نپذیرفتید و مرتبا می فرمایید من نمی پذیرم.خوب نپذیرید حالا تورو خدا بپذیرید!
2-من نگفتم شما مسخره کردید عرض کردم شما دارید نوعی سفسطه ی مسخره انجام میدید(آخه بعضی از انواع سفسطه هست که دیگه اینقدر تابلو نیست!کاش از اونها استفاده می کردید)
3-ضمنا شما همه حرفهای من رو دروغ گرفتید بعد می فرمایید من توهین می کنم.من که توی پست های قبلیم گفته بودم همه جوانهای ایران حتی اونها که دانشگاه نمی رن هم سرمایه های این مملکتن ولی حقیقت رو نباید انکار کرد.
4-دیگه اینکه نفرمودید وزارت نفت مدرک غیرانتفاعی رو قبول میکنه؟
والسلام(البته فعلا چون انگار بنده باید یک تنه به بحث با یک عده متعصب روی غیرانتفاعی بپردازم)

mm00
15-09-2008, 09:18
دوستان منم امروز غیر انتفاعی کوثر قزوین ثبت نام کردم (نرم افزار)
اینجا کارشناسی نا پیوستم داره یعنی من برای قبولی در همین موسسه سهمیه دارم یا نه؟
بعد واسه دو سال دیگه قبولی کادانی به کارشناسی ایا خیلی سخته؟ یعنی منظورم اینه باید از کنکور بیشتر خر زد؟
ممنون
در کل میخوام بدونم قبولی کارشناسی در کل تا چه حد مشکل هست

starry night
15-09-2008, 09:26
در مورد خارج رفتن میدونم ! با مدرک آزاد در کانادا و استرالیا مدرکشون تایید کردن ! دارن ادامه تحصیل می دن !

من خودم گزینه دوم را انتخاب کردم ! (آزاد )

Maxwell_1989
15-09-2008, 16:57
خطاب به دوقبلی:میگن قبولی توی آزمون کاردانی به کارشناسی سخت تر کنکور بعد دیپلمه.ضمنا فک نمی کنم شما سهمیه ی خاصی داشته باشید.شاید هم بستگی به دانشگاهتون داره.ان شاء الله که موفق می شید.
در ضمن یه آفرین خیلی بزرگ به خواهر یا برادر starry night میگم که راه درستو انتخاب کردن.

0world
15-09-2008, 17:03
به نام خدا
با سلام
برادر
Maxwell_1989
بیا به این تاپیک
چه کسي تدريس مي کند ؟؟؟

Mahdi_Co_1368
15-09-2008, 22:31
کسی میدونه که قیمت خوابگاه در موسسات غیرانتفاعی چه قدره؟
اگه میدونید ، خواهشا دریغ نکنید ..... ممنون میشم.

Mahdi_Co_1368
15-09-2008, 22:45
اشتباهی ، دو پست زدم.....خذف شد.

sargardan_negaran
15-09-2008, 23:10
من قیمت خوابگاه شیخ بهایی رو میدونم.یه خوابگاه جدید ساختن که سالی حدودا 1میلیون هزینشه.من بقیه رو نمیدونم حالا بالاخره بگید مدرک آزادتهران واحدشمال معتبرتره یا شیخ بهایی؟

Mahdi_Co_1368
16-09-2008, 00:14
اگه نظر 90% از بچه هایی که توی این تاپیک پستی دادند رو بخوای ، همه میگن که شیخ بهایی بهتره ...... حالا خودت میتونی بری از اول این تاپیک رو مطالعه کنی.

Maxwell_1989
16-09-2008, 07:59
ببین سرگردان نگران(خدا نکنه) من گفتم خودت همه ی شرایطو در نظر بگیر بعد دست به انتخاب بزن.مثلا خوابگاه رفتن مشکلات زیادی داره.اما خوب آی تی از مهندسی شیمی بهتره(البته بستگی به علاقه ی خودت داره)در کل هم مدرک آزاد معتبرتر از غیرانتفاعیه اونم تهران شمال.بچه های این تاپیک هم همشون متاسفانه دانشجویان متعصب غیرانتفاعی هستن(غیر از من و دو سه نفر دیگه) پس خودت انتخاب کن و کاری به حرفای ماها نداشته باش.چون ما این جا در پی جواب دادن به تو نیستیم!در پی لجبازی کردن هستیم.توصیه ی برادرانه ی من اینه که همه ی جوانبو در نظر بگیری بعد انتخاب کنی.ضمنا وقت ثبت نام شیخ بهایی فک کنم گذشته باشه.آخه یه دوستای من کامپیوترشو اورده بود می گفت ثبت نامش پنجشنبه اون هفته بوده.

فاطـمه
16-09-2008, 09:55
بچه ها من می خواستم به یه نکته ای اشاره کنم اونم اینه که راحت باشین کاملا
تو این تاپیک در مورد همه چیز بحث شد جز اونی که من پرسیده بودم.
چقدر سر این موضوع بحث می کنید ، تازه بحثم که به هیچ جا نمیرسه
چون همه متعصب حرف میزنن و اصلا سعی نمی کنن به حرف طرف مقابل فکر کنن ...

Maxwell_1989
16-09-2008, 14:26
راست میگه آبجیمون.

sargardan_negaran
16-09-2008, 22:41
فکرکنم من آزاد رو انتخاب کردم...........

Mahdi_Co_1368
16-09-2008, 23:59
کسی که از رشته ای که داره تحصیل میکنه راضی باشه و خوشش بیاد ، دیگه به موقعیت شغلی و نوع استاد و دانشگاه و از این جور چیزا کاری نداره......چون به اون علم علاقه منده و باهاش حال میکنه . خودش میتونه آینده ی خودش رو به خوبی رقم بزنه......پس اگه عاقلانه به این بحثی که توی این تاپیک شد ، نگاه کنیم ، می بینیم که فقط پست اضافه کردیم.....همین.

Maxwell_1989
17-09-2008, 00:09
بنابر پست قبلی نتیجه می گیریم مثلا اگر کسی به ریاضیات علاقه دارد اصلا می تواند به دانشگاه نرود و در خانه به مطالعه ی آن بپردازد!مدرک و شغل و آینده و دانشگاه و ... هم به جون شما نباشه به جون خودم اصلا مهم نیست ها!(البته اگر به دانشگاه غیرانتفاعی برود خیلی بهتر است!)
والسلام

فاطـمه
17-09-2008, 08:00
فکرکنم من آزاد رو انتخاب کردم...........
دوست عزیز تو باید تصمیم بگیری چون آینده خودته...

فاطـمه
17-09-2008, 08:02
بنابر پست قبلی نتیجه می گیریم مثلا اگر کسی به ریاضیات علاقه دارد اصلا می تواند به دانشگاه نرود و در خانه به مطالعه ی آن بپردازد!مدرک و شغل و آینده و دانشگاه و ... هم به جون شما نباشه به جون خودم اصلا مهم نیست ها!(البته اگر به دانشگاه غیرانتفاعی برود خیلی بهتر است!)
والسلام
اصلا شما الان دوباره بحث راه ننداختی
در ضمن با اون پرانتزت خیلی حال کردم...

Maxwell_1989
17-09-2008, 12:20
اگه یه کمی فکر کنید(یا اینکه پست ها رو دوباره مرور کنید)متوجه می شید که من بحث راه ننداختم بلکه جواب آقای مهدی رو دادم.
ضمنا بنده در مورد وضعیت خوابگاه شیخ بهایی سوال کردم از دوستان.همشون میگفتن از نظر اخلاقی افتضاحه...(خطاب به سرگردان نگران عزیز)

starpars
17-09-2008, 15:16
به نظر شما اگه يكي تو شهر خودش (بندرعباس) دانشگاه آزاد باشه يه ترم هم رفته باشه (كارشناسي ناپيوسته ) امسال كنكور امتحان بده غير انتفاعي (قشم ) قبول بشه اونم در همون رشته قبلي ، بهتره كدومو بره ميارزه دانشگاه آزاد شهر خودش رو ول كنه بره غير انتفاعي يه شهر ديگه ( هزينش با احتساب خواب و خوراك و 25% اضاقه شهريه به خاطر منطقه آزاد بودن قشم) ؟
يكي ميخواد همچين كاري كنه

Maxwell_1989
17-09-2008, 21:58
باید آزادو بره به نظر من.

bokkio
22-09-2008, 14:27
سلام بچه ها
اتفاقاً منم مشکل starpars رو دارم
کارشناسی ناپیوسته دانش پژوهان اصفهان با آزاد ایلام( شهر خودم) پذیرش شدم
الان موندم کودوم رو برم
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Maxwell_1989
22-09-2008, 15:01
نظر من که نظریه که تو پست شماره 93 دادم.اگه شیخ بهایی یه چیزایی داره که بیارزه دانش پژوهان هیچی نداره!!!
با تشکر

ARASH BAHAL
23-09-2008, 11:01
با سلام خدمت کاشف الکترو مغناطیس که اگه نبود الان معلوم نبود چجوری میشد تلوزیون نگاه کرد یا با تلفن حرف زد یا خیلی چیز های دیگه!
خدمتتون عارضم که بنده در کنکور سال 87 در دانشگاه ملی شهره خودمون کارشناسی فیزیک آوردم و در دانشگاه آزاد نرم افزار!
و از بین این 2 دانشگاه آزاد رو انتخاب کردم به این دلایل:
1.چون فیزیک به درد نمی خوره
2.عاشق نرم افزارم
3.تقریبا بیشتر دوستام آزاد رو انتخاب کردن(البته چون ملی رشته ی خوبی نیاوردن!!)
و این که با یکی از دوستانم که در اداره ی برق کار میکنه و فارغ التحصیل مهندسی برق دانشگاه ملی گرایش قدرت هست صحبت کردم و گفت که اول برو دنباله علاقت!
بعدش ما الان توی اداره استخدامیه دانشگاهه ملی داریم و آزاد هم داریم و علمی کار بردی هم داریم و ... .
به نظر من گذشته از بازار کار هر رشته پارتی هم تاثیر بسیار زیادی در شاغل شدن داره!!!
ولی چه بسا کسانی که مدرک دانشگاه آزاد رو برای سر تاقچه میگیرن!!!
یه چیز بگم حالشو ببرین!!!!!!!!!
تا حالا اسم شهر تویسرکان رو شنیدین؟؟؟
(اگه شنیدین با نشنیدین به خودتون مربوطه)
ولی باید بگم که تیم رباتیک این دانشگاه در سال 2007 در لندن مقام اول رو کسب کردن!!!
منظورم از بالا همین بود که همه چیز به طرف بستگی داره!
من خودم ایشا.. همه ی تلاشمو می کنم که تا مقطع کارشناسی ارشد و حتی دکترا هم پیشرفت کنم البته در دانشگاهه ملی!:10:

فاطـمه
24-09-2008, 14:33
من دیگه حوصله این بحث رو ندارم
هر کسی خودش باید برای آیندش تصمیم بگیره

بچه ها یعنی یک نفرم راجع به سوالی که پرسیدم اطلاعات نداشت؟!

Maxwell_1989
24-09-2008, 15:14
من دیگه حوصله این بحث رو ندارم
هر کسی خودش باید برای آیندش تصمیم بگیره
وهمچنین هر کسی اطلاعات مورد نیازش رو خودش باید پیدا کنه!

بچه ها یعنی یک نفرم راجع به سوالی که پرسیدم اطلاعات نداشت؟!
این همه جواب داده شد.اگه عنوان رشته مهندسی باشه مدرک مهندسی میدن وگرنه،نه!

فاطـمه
25-09-2008, 07:50
این همه جواب داده شد.اگه عنوان رشته مهندسی باشه مدرک مهندسی میدن وگرنه،نه!

خب این رو میدونم ولی مشکل اینجاس که موقعی که من قبول شدم کلا غیر انتفاعی ها مدرک مهندسی نمی دادند ولی حالا همه غیر انتفاعی ها مدرک مهندسی می دن
می خواستم بدونم که من چون ورودی اون موقعم کارشناسی می گیرم یا چون قانون عوض شده منم مهندسی؟!:19:

Maxwell_1989
25-09-2008, 11:32
این مطلبو باید از آموزش دانشگاهتون بپرسین.به خصوص رئیس آموزش.حتما جواب می گیرید.
با تشکر

mm00
26-09-2008, 17:17
من میتونم ترم اول 20 واحد بر دارم؟
الان 16 تا دارم واحد
میتونم 2 تا عمومی اضافه بگیرم؟

Maxwell_1989
26-09-2008, 19:54
ما که (دانشگاه آزاد) ترم 1 حذف و اضافه نداریم.شما رو نمی دونم.

فاطـمه
27-09-2008, 10:23
من میتونم ترم اول 20 واحد بر دارم؟
الان 16 تا دارم واحد
میتونم 2 تا عمومی اضافه بگیرم؟

غیرانتفاعی می خونی؟ چه مقطعی؟

Maziar_69
28-09-2008, 00:44
سلام دوستان.
یه سوال داشتم.
ممنون میشم خیلی فوری جواب بدین.

به نظرتون محیط دانشگاه غیر انتفاعی ایوانکی چجوریه؟؟؟
کسایی که آشنایی دارن یا از محیطش عکس دارن یا آدرس اینترنتیشو بلدن لطفا بگن.
میخوام ببینم ارزششو داره تو تکمیل ظرفیت برم اینجا درس بخونم یا نه.

بازم ممنون. میشم زودتر جواب بدین. چون وقتی نمونده...

فاطـمه
28-09-2008, 07:52
سلام دوستان.
یه سوال داشتم.
ممنون میشم خیلی فوری جواب بدین.

به نظرتون محیط دانشگاه غیر انتفاعی ایوانکی چجوریه؟؟؟
کسایی که آشنایی دارن یا از محیطش عکس دارن یا آدرس اینترنتیشو بلدن لطفا بگن.
میخوام ببینم ارزششو داره تو تکمیل ظرفیت برم اینجا درس بخونم یا نه.

بازم ممنون. میشم زودتر جواب بدین. چون وقتی نمونده...

دوست من سلام
با یه سرچ ساده تو اینترنت این رو پیدا کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امید وارم به دردتون بخوره.

Maziar_69
28-09-2008, 08:42
ممنون فاطمه خانوم.
من دیشب 20 تا کلید واژه سرچ کردم تو هیچ کدوم به این لینک نرسیدم !!!!!

واقعا لطف کردین.

فاطـمه
28-09-2008, 08:56
ممنون فاطمه خانوم.
من دیشب 20 تا کلید واژه سرچ کردم تو هیچ کدوم به این لینک نرسیدم !!!!!

واقعا لطف کردین.
خواهش می کنم" پسر دختر کش"!!!
کلمه کلیدی من این بود : دانشگاه غیر انتفاعی ایوانکی
این رو گذاشتم تا بقیه نتایج رو هم بررسی کنید.
موفق باشید.

Maziar_69
28-09-2008, 20:41
سلام. دوباره ببخشید مزاحمتون شدم. چنتا سوال داشتم:

1- اگه مثلا من برم کاردانی غیر انتفاعی و بعد ادامه بدم و کارشناسی بگیرم مدرک من با اونی که از اول کارشناسی (پیوسته) رفته فرق داره؟؟؟
2- چرا توی رشته های کاردانی نوشته کاردان فنی؟؟؟ مثلا کاردان فنی عمران یا کاردان فنی مکانیک
3- تو کاردانی عمران گرایش کارهای عمومی ساختمان کارش چیه؟
4- کارهای عمومی ساختمان بهتره یا سازه های بتنی؟؟؟

ببخشین سرتون رو درد آوردم...

Mahdi_Co_1368
28-09-2008, 23:40
سلام. دوباره ببخشید مزاحمتون شدم. چنتا سوال داشتم:

1- اگه مثلا من برم کاردانی غیر انتفاعی و بعد ادامه بدم و کارشناسی بگیرم مدرک من با اونی که از اول کارشناسی (پیوسته) رفته فرق داره؟؟؟
2- چرا توی رشته های کاردانی نوشته کاردان فنی؟؟؟ مثلا کاردان فنی عمران یا کاردان فنی مکانیک
3- تو کاردانی عمران گرایش کارهای عمومی ساختمان کارش چیه؟
4- کارهای عمومی ساختمان بهتره یا سازه های بتنی؟؟؟

ببخشین سرتون رو درد آوردم...

1- نه هیچ فرقی نمی کنه.:5:
2- کاردان فنی یعنی << کسی که یه چیز هایی از فن مهندسی بلده >> ولی مهندسی یعنی << کسی که توی یه فن مهارت داره >>.....یه خرده روی معنای ادبی واژه دقت کنی متوجه میشی...وگر نه ، بعید میدونم علت خاص دیگه ای داشته باشه:10:
3- یه سرچ توی اینترنت کن....حتما به دست میاری:20:
4- نمیدونم :27:

Maziar_69
28-09-2008, 23:46
ممنون دوست عزیز.
حالا مثلا من میتونم همین ساختمان های بتنی رو برم و برای کارشناسی گرایشم رو به عمران-عمران عوض کنم؟

چون کاردانی گرایش عمران-عمران نداره !

ashi-khan
29-09-2008, 02:32
ممنون دوست عزیز.
حالا مثلا من میتونم همین ساختمان های بتنی رو برم و برای کارشناسی گرایشم رو به عمران-عمران عوض کنم؟

چون کاردانی گرایش عمران-عمران نداره !

سلام دوست عزیز
کاردانی عمران/کارهای عمومی ساختمان اگه کاردانی به کارشناسیشو قبول بشی کارشناسیش میشه عمران/عمران مطمئن هستم اینو.
ساختمان های بتنی برا کارشناسیش میشه عمران/سازه البته اینو مطمئن نیستم.
در مورد ایوانکی هم من یه چند باری رفتم اونجا دانشگاهش بد نیست محیط خوبی داره. شهرش خیلی خلوته مثه شهر مرده هاست ولی مردمش اصلا کاری به کاره کسی ندارن. دانشگاه سرویس داره لازم نیست نگران رفت و آمدت باشی. سلف خوبی داره. امکاناتش هم بد نیسن. بچه هاشم با حالن !!!
ولی در کل من خوشم نیومد !!!
البته خیلی از دوستانم با اینجا حال میکنن.
در کل بستگی به سطح توقعت داره !!! ماله من بالاست من شریفو دوست دارم !!!
با تشکر و احترام

Maziar_69
29-09-2008, 09:40
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت.

ایوانکی هم 200 بار ازش رد شدم ولی گذرم به دانشگاهش نیفتاده.
آخه من فقط از این میترسم که وایستم برای سال دیگه از اون طرف هم بیفتم.
آخه این مملکت ما قربونش برم هیچیش رو حساب نیست که.
یه دفعه دیدی گفتن معدل سال سوم 50 درصد !!!!

واسه این چیزا هنوز دو دلم.

Maziar_69
29-09-2008, 09:51
اتفاقا تا همین دیروز داشتم بکوب میخوندم واسه سال بعد...

ولی امان از دست این پیشنهاد دهنده ها...
چند نفر به من پیشنهاد این کاردانی رو دادن و گفتن به سال دیگه اعتماد نیست و همین امسال برو.
منم واسه همین هنوز دارم با خودم کلنجار میرم !!!!!! :دی

سلطاني
29-09-2008, 10:38
سلاممممممم 1 ؟ داشتم مي خواستم بدونم كه مدرك دانشگاه غير انتفاعي معتبر است؟( براي استخدامي مراكز دولتي) چون ميگن كه بر روي مدرك قيد ميشه موسسه غير انتفاعييعني به اندازه دانشگاه آزاد هم معتبر نيست؟ تفاوتش با علمي كاربردي چيه؟ خيلي ؟ شد با تشكر

فاطـمه
29-09-2008, 11:10
اتفاقا تا همین دیروز داشتم بکوب میخوندم واسه سال بعد...

ولی امان از دست این پیشنهاد دهنده ها...
چند نفر به من پیشنهاد این کاردانی رو دادن و گفتن به سال دیگه اعتماد نیست و همین امسال برو.
منم واسه همین هنوز دارم با خودم کلنجار میرم !!!!!! :دی
به نظر من اگر رشتش رو دوست داری برو، ولی اگر به رشتش علاقه نداری نرو.

فاطـمه
29-09-2008, 11:12
خسته نباشین خب معلومه که معتبره دیگه.
خیلی راجع به این موضوع قبلا بحث شده
نمونش اینجاست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Maziar_69
29-09-2008, 11:24
من کلا میخواستم مهندسی عمران-عمران ( کارشناسی پیوسته) برم.
حالا اگه فرقی ندارن با هم (که دوست عزیز ashi_lover گفت نداره) همین کاردانی رو میرم دیگه.

Maziar_69
29-09-2008, 11:27
به نظر من از آزاد معتبر تره به علت مهر وزارت علوم که روی مدرکتون میخوره کلی ارزش داره.

فاطـمه
29-09-2008, 11:42
به نظر من از آزاد معتبر تره به علت مهر وزارت علوم که روی مدرکتون میخوره کلی ارزش داره.
منم باهات موافقم،ولی تو رو خدا دوباره این بحث رو اینجا راه ننداز

Maxwell_1989
29-09-2008, 15:47
برای پی بردن به اعتبارش اطلاعیه تکمیل ظرفیت سنجش رو بخونید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برید پایین صفحه لینک ادامه مطلبو باز کنید.شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه 25 تا مهندسی برق رو دستش مونده 25 تا مهندسی کامپیوتر،40تا مهندسی سخت افزار.
پس واقعا معتبره!

Maxwell_1989
29-09-2008, 15:48
برای پی بردن به اعتبار دانشگاه های غیرانتفاعی کافیه اطلاعیه تکمیل ظرفیت سنجش رو بخونید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برید پایین صفحه لینک ادامه مطلبو باز کنید.شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه 25 تا مهندسی برق رو دستش مونده 25 تا مهندسی کامپیوتر،40تا مهندسی سخت افزار.
پس واقعا معتبره!

ariax77
29-09-2008, 16:41
اعتبار:

دولتی
آزاد
غیرانتفاعی
پیام نور

Maxwell_1989
29-09-2008, 18:35
اعتبار:

دولتی
آزاد
غیرانتفاعی
پیام نور
تایید میشه(به شدت)

Maziar_69
29-09-2008, 19:02
نخیر ...
این ظرفیت ها واسه اینه که کسایی که قبول شدن نرفتن ثبت نام کنن جاشون خالی شده.
بعدشم مگه اعتبار دانشگاه به این چیزا بستگی داره؟؟؟؟

ashi-khan
29-09-2008, 20:35
برای پی بردن به اعتبار دانشگاه های غیرانتفاعی کافیه اطلاعیه تکمیل ظرفیت سنجش رو بخونید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرید پایین صفحه لینک ادامه مطلبو باز کنید.شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه 25 تا مهندسی برق رو دستش مونده 25 تا مهندسی کامپیوتر،40تا مهندسی سخت افزار.
پس واقعا معتبره!

سلام دوستان
اگه آزاد مثه سازمان سنجش ظرفیت های خالیشو اعلام میکرد فکر کنم آبرو ریزی بدی برا آزاد میشد !!!
به خاطر همین هیچ وقت اعلام نمیکنن.
مثه اینکه شما بدجوری روی آزاد تعصب داری!!!
حالا چرا دیگه خدا داند.
باز هم میگم به نظر من غیرانتفاعی خیلی معتبر تر از آزاد هست.
پسر بهشتی ، ایوانکی دانشگاه خوبیه.
میتونی اینو بری به جاش کاردانی به کارشناسی خوب بخونی تا یه جای عالی قبول بشی.
دانشگاه بدی هم نیست.
اگه هم تو خودت میبینی و این توانایی رو داری که امسال خوووووب درس بخونی بذار برا سال دیگه.
چون اگه بخونی ساله بعد 100 تا بهتر از این قبول میشی البته به شرطی که بخونی.
در کل بستگی به خودتون داره.
با تشکر و احترام
درود

ashi-khan
29-09-2008, 20:43
سلام دوست عزیز
همین که مدارک غیر انتفاعی مهر وزارت علوم میخوره کاملا مشخصه که معتبره.
ولی آزاد این مهر روش نمیخوره پس تکلیفش معلومه.
در مورد استخدام هم بگم به طور مثال وزارت نفت مدراک آزاد رو قبول نداره و با مدرک آزاد هیچ کسیو استخدام نمیکنه .
درضمن سعی کن با دقت تصمیم بگیری و فرق راهنمایی کردن صادقانه و راهنمای کردن متعصبانه رو درک کنید.
با تشکر و احترام
ممنون

MaaRyaaMi
29-09-2008, 20:50
سلام دوست عزیز
همین که مدارک غیر انتفاعی مهر وزارت علوم میخوره کاملا مشخصه که معتبره.
ولی آزاد این مهر روش نمیخوره پس تکلیفش معلومه.
در مورد استخدام هم بگم به طور مثال وزارت نفت مدراک آزاد رو قبول نداره و با مدرک آزاد هیچ کسیو استخدام نمیکنه .
درضمن سعی کن با دقت تصمیم بگیری و فرق راهنمایی کردن صادقانه و راهنمای کردن متعصبانه رو درک کنید.
با تشکر و احترام
ممنون
خواهشا اینقدر با اطمینان نظر ندین!:13:
پسر دایی مادرم دانشگاه آزاد نجف آباد خونده و الانم مشغول کار در وزارت نفته!!!

استبداد
29-09-2008, 20:58
این حرف ها دیگه چییه؟!

اکثر جاها برای استخدام شدن نیگا میکنن ببینن کار بلدی یا

نه اینکه غیر انتفاعی هستی یا آزاد

اصولا" جاهای خیلی کمی هست که استخدامی بر اساس نوع مدرک(نوع دانشگاه) داشته باشه

sayrex
29-09-2008, 22:35
عتبار:

دولتی
آزاد
غیرانتفاعی
پیام نور

البته باید دولتی رو به روزانه وشبانه تقسیم میکردی!

noia
29-09-2008, 23:13
شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه
جدا، شیخ بهایی اصفهان منظورته؟

ashi-khan
30-09-2008, 01:21
دوستان عزیز دقت کنید به حرف های بنده !!
اولا در مورد وزارت نفت باید بگم که این کار به تازگی صورت گرفته اونایی که از قبل اقدام کردن و استخدام شدن که هیچ.
منظورم الان هست. شما برا استخدام اقدام کنید اونوقت متوجه میشید.
استبداد عزیز کجا برای استخدام بهت میگن چقدر مهارت داری !!؟؟
اولین حرفی که میزنن در مورد مدرکه !!! میگن مدرکت چیه ؟؟؟
وقتی شما هم وارد بازار کار شدی ازت پرسیدن مدرکت چیه گفتی آزاد واحد فلان بهت یه جور بدی نگاه کردن منظور منو میفهمی.
هزاری هم شما بگی من کار بلدم میگن اگه کار بلد بودی آزاد نمیخوندی سراسری بودی.
استخدام هیچ جایی بر اساس مدرک نیست. این یه جور قانون نانوشته شده که تا میگی آزاد یه جوری نگات میکنن!!!
میگن برو خونه بهت زنگ میزنیم !!!!
البته با پارتی امکان داره با مدرک سیکل رئیس جمهور هم بشی !!!!
من دیگه بحثی در این باره ندارم. اینایی که گفتم تجربیات خودم بود نمیگم هم 100% درسته.
امیدوارم همگی با هر مدرکی که هستید موفق و پیروز باشید.
با تشکر و احترام
درود

استبداد
30-09-2008, 01:48
دوستان عزیز دقت کنید به حرف های بنده !!
اولا در مورد وزارت نفت باید بگم که این کار به تازگی صورت گرفته اونایی که از قبل اقدام کردن و استخدام شدن که هیچ.
منظورم الان هست. شما برا استخدام اقدام کنید اونوقت متوجه میشید.
استبداد عزیز کجا برای استخدام بهت میگن چقدر مهارت داری !!؟؟
اولین حرفی که میزنن در مورد مدرکه !!! میگن مدرکت چیه ؟؟؟
وقتی شما هم وارد بازار کار شدی ازت پرسیدن مدرکت چیه گفتی آزاد واحد فلان بهت یه جور بدی نگاه کردن منظور منو میفهمی.
هزاری هم شما بگی من کار بلدم میگن اگه کار بلد بودی آزاد نمیخوندی سراسری بودی.
استخدام هیچ جایی بر اساس مدرک نیست. این یه جور قانون نانوشته شده که تا میگی آزاد یه جوری نگات میکنن!!!
میگن برو خونه بهت زنگ میزنیم !!!!
البته با پارتی امکان داره با مدرک سیکل رئیس جمهور هم بشی !!!!
من دیگه بحثی در این باره ندارم. اینایی که گفتم تجربیات خودم بود نمیگم هم 100% درسته.
امیدوارم همگی با هر مدرکی که هستید موفق و پیروز باشید.
با تشکر و احترام
درود
دوست عزیز بزار وقتی میگی مدرکم آزاد هرجوری که میخوان نگاه کنن

واقعیت اینه که هیچ جا نمیاد استخدامشون رو بر اساس اینکه کسی 4 سال پیش (بر فرض لیسانس گرفتن) روزی 12 ساعت درس خونده و رفته دولتی یا 4 ساعت خونده که رفته آزاد انجام بده!

در ضمن همه میدونیم که درس هایی که توی دانشگاه میخونیم برای کار کمکی نمیکنه و این چیز ها بیشتر محض تئوری هست
( من در مورد رشته ها ی مهندسی هست حرفم بیشتر چ ون بقیه رشته ها رو مثل انسانی زیاد اطلاع ندارم)
و این موضوع رو خود کسایی هم که میخوان استخدام کنند بهتر از هر کسی میدونند به به این مسائل توجه زیادی نمیکنند
بر فرض هم شما رو چون مدرک دولتی داری استخدام کردن راحت تر
همین الان من زیاد میشناسم که 2 نفر دارن توی فلان جا کار میکنن یکیشون مدرک آزاد داره یکیشون مدرک دولتی ولی پولی که آزادیه میگیره خیلی بیشتر هست از کسی که مدرک دولتی داره چون کارش رو بهتر بلد

همونطور که اگه مدرک دولتی کارش بهتر بود پول بیشتری میگرفت و اگه این اتفاق میافتاد هیچ ربطی به نوع مدرک ندارشت

البته باز هم میگم هستن معدود جاهایی که بنا به مسائلی استخدامی دولتی رو ارجح میدونن

Maxwell_1989
30-09-2008, 01:53
جناب ashi_lover لازم نیست دومیلیون پست بدی.با یه پست هم میتونی منظورت رو برسونی.
ولی جدا از شوخی،باید خدمتت عرض کنم شاید وزارت نفت این طوری باشه ولی جاهای دیگه مثل ذوب آهن،فولاد مبارکه،پلی اکریل،پتروشیمی تهران و خیلی جاهای خوب دیگه امتحان می گیرن تا مقدار معلومات شخص رو بفهمن.
ضمنا دانشگاه آزاد وقتی دندونپزشکی یا پزشکی داره این معنی رو میده که خیلی معتبر بوده که وزارت علوم بهش مجوز چنین رشته هایی رو داده.اما دانشگاه غیرانتفاعی جز یه تعداد رشته من درآوردی و به دردنخور که اکثرشون هم کاردانین(در مقطع کنکور) چی داره؟
ضمنا در مورد ظرفیت های باقیمونده دانشگاه آزاد باید بگم مثلا برق خوراسگان اصفهان امسال از بس که متقاضی داشت خیلی ها رو ترم بهمنی کردن.نه فقط برق که حتی علوم دامی و زراعت و... .اما غیرانتفاعی برقش(پرطرفدارترین رشته بین بچه های ریاضی) رو دستش مونده!
با تشکر

ashi-khan
30-09-2008, 03:12
سلام دوستان
مکسول عزیز من کی 2 میلیون پست دادم !!!!؟؟
همونطوری که گفتم دیگه بحث رو ادامه نمیدم.
چون نتیجه ای نداره !!!
نظر شما هم محترمه.
باتشکر واحترام

Maziar_69
30-09-2008, 12:30
یه سری ها دوست دارن هرچیزی که خودشون دارن بگن بهترینه و لنگه ی اون نیست.

نمونه ی بارزش هم تو کلوپ گوشی های موبایل و سیم کارت تلفن همراه هست.

بابا به خدا ازتون کم نمیشه. حقیقت بعضی مواقع تلخه. قبول کنین آزاد مفت گرونه...

Maziar_69
30-09-2008, 12:39
جناب ashi_lover لازم نیست دومیلیون پست بدی.با یه پست هم میتونی منظورت رو برسونی.
ولی جدا از شوخی،باید خدمتت عرض کنم شاید وزارت نفت این طوری باشه ولی جاهای دیگه مثل ذوب آهن،فولاد مبارکه،پلی اکریل،پتروشیمی تهران و خیلی جاهای خوب دیگه امتحان می گیرن تا مقدار معلومات شخص رو بفهمن.
ضمنا دانشگاه آزاد وقتی دندونپزشکی یا پزشکی داره این معنی رو میده که خیلی معتبر بوده که وزارت علوم بهش مجوز چنین رشته هایی رو داده.اما دانشگاه غیرانتفاعی جز یه تعداد رشته من درآوردی و به دردنخور که اکثرشون هم کاردانین(در مقطع کنکور) چی داره؟
ضمنا در مورد ظرفیت های باقیمونده دانشگاه آزاد باید بگم مثلا برق خوراسگان اصفهان امسال از بس که متقاضی داشت خیلی ها رو ترم بهمنی کردن.نه فقط برق که حتی علوم دامی و زراعت و... .اما غیرانتفاعی برقش(پرطرفدارترین رشته بین بچه های ریاضی) رو دستش مونده!
با تشکر

اگه از نظر شما مهندسی عمران و مکانیک و برق/الکترونیک رشته های من درآوردیه برات متاسفم !!!!!

همین پیک سنجش تکمیل ظرفیت رو بگیرین ببینین چقدر مهندسی داره...
در ضمن شما داری دانشگاه زاد خوب رو با چی مقایسه میکنی؟
الان همین خوراسگان رو با مثلا علوم و فنون یا شیخ بهایی مقایسه کنی میبینی که اینا بهترن...

در ضمن ashi_lover یک ساله اینجا عضوه فقط 24 تا پست داده ولی شما خودت تو یکی دو ماه 198 تا !!!!

دیگه هم ادامه ندیم بهتره !!!

فاطـمه
30-09-2008, 12:50
پایین صفحه لینک ادامه مطلبو باز کنید.شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه 25 تا مهندسی برق رو دستش مونده 25 تا مهندسی کامپیوتر،40تا مهندسی سخت افزار.
پس واقعا معتبره!
بد نیست تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رو هم یه نگاه بندازین
تکمیل ظرفیت + قبول شدگان مرحله اول= کل شرکت کنندگان

شیخ بهایی که بهترین غیرانتفاعی ایرانه
نمی دونم کی به شما گفته که شیخ بهایی بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایرانه.

sayrex
30-09-2008, 13:43
تکمیل ظرفیت + قبول شدگان مرحله اول= کل شرکت کنندگان

خیلی ببخشید
شما این رو از کجا فهمیدید؟

فاطـمه
30-09-2008, 14:46
خیلی ببخشید
شما این رو از کجا فهمیدید؟
با یکم تامل در آمار سازمان سنجش شما هم به همین نتیجه می رسین.

Maziar_69
30-09-2008, 14:54
دوستان بعد از 14 صفحه این بحث به نتیجه نرسیده و نخواهد رسید.

پس بهتره همه همون فکر رو بکنن که هرجایی درس میخونن بهترین دانشگاه دنیاست !!!

Maxwell_1989
30-09-2008, 20:03
اگه از نظر شما مهندسی عمران و مکانیک و برق/الکترونیک رشته های من درآوردیه برات متاسفم !!!!!

همین پیک سنجش تکمیل ظرفیت رو بگیرین ببینین چقدر مهندسی داره...
مهندسی برق در دانشگاه غیرانتفاعی فقط توی سجاد مشهد و از امسال هم توی شیخ بهایی ارائهمیشه اما آزاد...

در ضمن شما داری دانشگاه زاد خوب رو با چی مقایسه میکنی؟
الان همین خوراسگان رو با مثلا علوم و فنون یا شیخ بهایی مقایسه کنی میبینی که اینا بهترن...
آره می بینم!از استقبالی که ازش شده پیداست!مهندسی برق خوراسگان 134 تا برق گرفته امسال از بس تقاضا بالا بوده.اما شیخ بهایی برقش رو دستش مونده!

نمی دونم کی به شما گفته که شیخ بهایی بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایرانه.
پس کجا بهترینه؟

Maziar_69
30-09-2008, 21:08
مهندسی برق در دانشگاه غیرانتفاعی فقط توی سجاد مشهد و از امسال هم توی شیخ بهایی ارائهمیشه اما آزاد...

آره می بینم!از استقبالی که ازش شده پیداست!مهندسی برق خوراسگان 134 تا برق گرفته امسال از بس تقاضا بالا بوده.اما شیخ بهایی برقش رو دستش مونده!

پس کجا بهترینه؟

من متاسفانه دفترچه ی شماره 2 رو ندارم.
اما از رو همین ویژه نامه ی تکمیل ظرفیت اینا رو هم دیدم:

مهندسی برق/قدرت - موسسه غیر انتفاعی هدف - ساری
مهندسی برق/کنترل - موسسه غیر انتفاعی البرز - قزوین
مهندسی برق/الکترونیک - موسسه غیر انتفاعی شمال - آمل

از اونجایی که برق طرفداران زیادی داره مطمئنم غیر انتفاعی های دیگه ای هم بودن که برق داشتن ولی تو تکمیل ظرفیت نمیخواستن.

کسانی که دفترچه ی 2 رو دارن ببینن. (من گمش کردم)

Maxwell_1989
30-09-2008, 22:27
حتما تو دفترچه که گم کردید 1000 تا مهندسی برق دیگه هم بوده! اگه میخواید حرفی بزنید لطفا مستند باشه.نه بر اساس فک کنم و شاید و خودتون برید ببینید و...

Maziar_69
30-09-2008, 22:48
فعلا مستنداتشو نوشتم. دفترچه هم از زیر سنگ باشه پیدا میکنم میذارم تا .............

اگه اینطوره تو هم مدرک مستند بیار که خوراسگان 134 نفر برق گرفته تا باور کنیم !!!!!

Maxwell_1989
30-09-2008, 23:42
ببخشید دوست عزیز.من اصلا قصد توهین نداشتم.لازم نیست مشت توی دهانم بزنید من به حرف شما اعتماد کامل دارم(از الآن)
امیدوارم بتونیم به صورت منطقی و در یک جو دوستانه با هم تبادل نظر کنیم.
برادر کوچکتان-جیمز کلارک ماکسول پدر مهندسی مخابرات!

Maziar_69
01-10-2008, 00:36
خواهش میکنم شاید من بد برداشت کردم.
اما آخه شما هم مدرکی برای اثبات حرفاتون نداشتید.
مثلا اینکه توی کارخونه های اصفهان که صفحه ی قبل اسم بردین استخدام بر اساس مدرک صورت نمیگیره.
این برای من قابل هضم نیست.

مثلا همین ایران خودرو برای استخدام اول مدرک رو نگاه میکنه بعد تست علمی و عملی میگیره.
یعنی مدرک در ارجحیت قرار داره بعد سطح علمی...

Maxwell_1989
01-10-2008, 10:27
مثلا اینکه توی کارخونه های اصفهان که صفحه ی قبل اسم بردین استخدام بر اساس مدرک صورت نمیگیره.
این برای من قابل هضم نیست.
خدایی نکرده منظورتون این نیست که من دروغ می گم؟

Maziar_69
01-10-2008, 19:01
نه عزیز.
من فقط میگم شما که میگی همه باید مدرک بیارن و حرف ما رو باور نداری پس خودت هم دلیل و مدرک بیار تا ما هم باور کنیم...

n.s
01-10-2008, 20:06
خب این رو میدونم ولی مشکل اینجاس که موقعی که من قبول شدم کلا غیر انتفاعی ها مدرک مهندسی نمی دادند ولی حالا همه غیر انتفاعی ها مدرک مهندسی می دن
می خواستم بدونم که من چون ورودی اون موقعم کارشناسی می گیرم یا چون قانون عوض شده منم مهندسی؟!:19:

سلام ....
شما کارشناسی ناپیوسته ؟؟؟
اگه کارشناسی ناپیوسته هستین .... از امسال مدرکا مهندسی می خوره ، البته " مهندسی تکنولوژی نرم افزار ".
ولی تو یه فروم دیگه دیدم یکی از بچه های شریعتی که ورودی 86 بود از مسئولان پرسیده بودن ...و اونام گفته بودن برا 86 ها هم مهندسی می خوره .
موفق باشین ...

فاطـمه
04-10-2008, 15:07
سلام ....
شما کارشناسی ناپیوسته ؟؟؟
اگه کارشناسی ناپیوسته هستین .... از امسال مدرکا مهندسی می خوره ، البته " مهندسی تکنولوژی نرم افزار ".
ولی تو یه فروم دیگه دیدم یکی از بچه های شریعتی که ورودی 86 بود از مسئولان پرسیده بودن ...و اونام گفته بودن برا 86 ها هم مهندسی می خوره .
موفق باشین ...
چه جالب واقعا یک نفر پیدا شده که جواب تاپیک رو بده
این جا فقط شده جنگ دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی
شما مطمئن هستید؟!

فاطـمه
04-10-2008, 15:08
راستی یادم شد بگم
بله کارشناسی ناپیوسته هستم.

n.s
04-10-2008, 20:59
چه جالب واقعا یک نفر پیدا شده که جواب تاپیک رو بده
این جا فقط شده جنگ دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی
شما مطمئن هستید؟!

اینجا رو ببینید :

همونطور که دیروز در دفترچه انتخاب شهر دانشگاه‌ها دیدیدعنوان مدرک درسی رشته

نرم افزار از کارشناسی علمی کاربردی به نام جدید مهندسی تکنولوژی نرم

افزار تغییر پیدا کرده, که این مورد یک مسئله به وجود می آورد که ما و کسانی

که ورودی 86 هستیم و هنوز هم فارغ التحصیل نشدیم وضعیت مدرک ما چی می‌شه.

به همین دلیل من امروز نزد ریاست انستیتو فنی و رئیس آموزش دانشکده شریعتی

رفتم و پیرامون این مسئله توضیح خواستم, و اساتید محترم این مورد را به طور

کامل خاطر نشان کردند که ورودی های سال 86 هم شامل این عنوان جدید می‌شوند و

همه‌ی ما هم با عنوان مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار فارغ التحصیل میشویم و

همچنین این عزیزان نامه ای هم مبنی بر اینکه کسانی هم که در سال 86

فارغ‌التحصیل شده اند نیز عنوان مدرکشون به مهندسی تغییر کندبه مسولین ارسال

کرده اند

موفق باشین ...

فاطـمه
22-10-2008, 16:22
سلام دوستان
به خبری که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمائید:
کسانی که کارشناسی کامپیوتر می خونند (نه مهندسی کامپیوتر) یعنی وردی های امسال نه وردی های کاردانی به کارشناسی سالهای پیش
برای اینکه توی مدرکشون عنوان مهندسی کاپیوتر درج بشه باید ده واحد اضافه تر بگذرونند.
من خودم این رو شنیدم کسی اطلاعاتی راجع بهش نداره؟

attractive_girl
11-12-2008, 17:29
سلام.کسی از شهریه ها و رشته های دانشگاه غیر انتفاعی چیزی میدونه؟
ممنون

separate
11-12-2008, 19:37
موقع انتخاب رشته تو دفترچه ی مربوط به اون شهریه همه دانشگاه ها هست...چون هر سال شهریه اکثر رشته ها تغییر میکنه و شهریه هر رشته به رشته دیگه و واحد های مربوط به دوره های مختلف متقاوته نمیشه رقم صحیحی گفت...

mm00
11-12-2008, 19:42
من نرم افزارم ترم 1 با 16 واحد = 313 هزار تومان (چون کارگاهم داریم!)
کلا از پشت کنکوری خیلی بهتره!!!! ولی خوب اکثرا کاردانی هستن رشته هاش!

attractive_girl
11-12-2008, 22:57
هزینه ی دانشگاه آزاد بیشتر یا غیر انتفاعی؟

شاهزاده خانوم
11-12-2008, 23:56
ازاد هزینه اش بیشتره

Mahdi_Co_1368
12-12-2008, 00:02
غیرانتفاعی هیچ وقت از 350 تومن بالا تر نمیره.......مگر اینکه یکی دو ترم ، در یکی دو رشته ی آخر مهندسی

jamshidjap
12-12-2008, 11:19
کارداني الکترونيک ترمي 340الي 370

Maxwell_1989
12-12-2008, 15:28
آزاد هزینه اش بیشتره.ترمی 700-800
غیرانتفاعی 300-400
مهندسی اینجوریه،بقیه رشته ها رو نمیدونم.

separate
12-12-2008, 20:07
حسابداری آزاد400 غیر انتفایی 300 تومن

--------------------------------------------
یه سوال درسته که اگه آزاد پیام نور یا غیر انتفایی قبول بشی دیگه حق شرکت در سراسری رو نداری(جریان معافیت تحصیلی)؟؟؟ اینو امروز شنیدم!

attractive_girl
12-12-2008, 20:32
رشته ای هم هست که ازادش ارزونتر از غیرانتفاعیش باشه؟

Maxwell_1989
13-12-2008, 07:38
هر چی تعداد واحدای کارگاهی بیشتر باشه تفاوت شهریه بین آزاد و غیرانتفاعی بیشتره.در نتیجه توی رشته های علوم انسانی اختلاف شهریه ها کمتره.

jamshidjap
13-12-2008, 10:00
دقيقا همينطوره واحدهاي عملي بسيار گران هستند و ممکن است قيمت هر واحد عملي در سيستم آزاد به 70تومن هم برسه ... اگر هم درس به صورت نظري / عملي باشه که ناگهان ميبيني قيمت يک درس شد 130هزار تومن !!

براي همين خيلي ها به دليل افزايش قيمت واحدها در هر ترم ، واحدهاي عملي رو توي ترمهاي اوليه بر ميدارن که براشون ارزونتر در بياد .

hossein1111
13-12-2008, 10:18
غیرانتفاعی هیچ وقت از 350 تومن بالا تر نمیره.......مگر اینکه یکی دو ترم ، در یکی دو رشته ی آخر مهندسی

چرا از 350 تومن بالاتر نمیره؟؟ من خودم همین تازگیا ترم اولم رو ثبت نام کردم شد 433 تومن(کارشناسی-صنایع)
نمیدونم شاید اولش اینجوریه!! :31:

ugly_girl_a
21-12-2008, 15:02
شهریه اش از دانشگاه ازاد کمتره تقریبا همه رشته ها رو هم داره

Maxwell_1989
22-12-2008, 00:26
شهریه اش از دانشگاه ازاد کمتره تقریبا همه رشته ها رو هم داره
افسوس که رشته به درد بخورهاش خیلی کمه.مث برق و مکانیک و عمران

separate
22-12-2008, 10:12

البته برای انسانی اینطور نیست و اگه اشتباه نکنم همه ی رشته ها رو داره

s@LLy
24-12-2008, 21:10
به نظر من خیلی بهتر از آزاده چون هم هزینش کمتره و هم هرچی باشه شما ازطریق کنکور سراسری پذیرفته می شویدمن خودم کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)ترم اول 388000تومان پول دادم فکر کنم 30000تومن برای کارت دانشجویی گرفتن!

sam_mjm
26-12-2008, 15:47
من برق مخابرات ميخونم شهريه بين 300 تا 330 بوده
همين رشته تو آزاد ميانگين 600

:18:

رشته ای هم هست که ازادش ارزونتر از غیرانتفاعیش باشه؟

رشته هاي علوم ژايه ي آزاد ارزون تره ...

مثلا ادبيات آزاد مينگين 370 ولي فكر نكنم از غير انفاعي ارزونتر باشه رشته ايش

Reman
26-12-2008, 16:03
دوست من مسئله ، فقط شهریه نیست. سطح علمی خیلی از واحد های ازاد بقدری بالاست که جای صحبت نزاشته...
ثانیا امتیاز یک دانشگاه درتعداد مقام های علمی یک دانشگاه هست نه در اینکه مهر وزارت علوم پاش بخورد یا نه!
در کل این بحث ها خیلی خسته ، قدیمی و فرسایشی شده...
فقط یکم منطقی بودنمون واقعیات رو نشون میده...
یکی از استادام می گفت الان به ترتیب زیرو البته تاثیر معدل استخدام می کنند.
1-دولتی
2-ازاد اسلامی
3-پیام نور
4-غیرانتفاعی
5-...
حالا انشالله چند مدت بعد خودتون مشاهده می کنید.

sam_mjm
26-12-2008, 17:33
دوست من مسئله ، فقط شهریه نیست. سطح علمی خیلی از واحد های ازاد بقدری بالاست که جای صحبت نزاشته...
ثانیا امتیاز یک دانشگاه درتعداد مقام های علمی یک دانشگاه هست نه در اینکه مهر وزارت علوم پاش بخورد یا نه!
در کل این بحث ها خیلی خسته ، قدیمی و فرسایشی شده...
فقط یکم منطقی بودنمون واقعیات رو نشون میده...
یکی از استادام می گفت الان به ترتیب زیرو البته تاثیر معدل استخدام می کنند.
1-دولتی
2-ازاد اسلامی
3-پیام نور
4-غیرانتفاعی
5-...
حالا انشالله چند مدت بعد خودتون مشاهده می کنید.

حرف هات رو قبول دارم ....

ولي پيام نور كه تعطيله . . .

پيم نور اگه سطحش بالا بود رشته هاي فني هم داشت كه نداره . . .

Maxwell_1989
26-12-2008, 22:59
1-دولتی
2-ازاد اسلامی
3-پیام نور
4-غیرانتفاعی
بهتر نیست جای 3 و 4 رو عوض کنی؟

Reman
27-12-2008, 05:13
ماکسول عزیز،من حرف استادم رو گفتم.
شاید ایشون اشتباه کرده.غیر انتفاعی به نظر من(اونهایی که وضعیت خوبی ندارند!) جلوی درس خوندن دانشجو رو میگیره...

karin
27-12-2008, 12:51
دوستان عزیز! بحث مقایسه ی شهریه هاست نه مقایسه ی کیفیت دانشگاه ها

خواهشا باز بحث منحرف نشه

ممنون

mohamad23
26-01-2009, 19:44
اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز، غیرانتفاعی و بین الملل کنکور در 10 بهمن

اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی رشته ‌های تحصیلی نیمه ‌متمرکز دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و واحدهای بین‌المللی دانشگاهها در آزمون سراسری سال 1387 پنجشنبه این هفته اعلام می شود. به گزارش خبرنگار مهر، اسامی کلیه پذیرفته ‌شدگان نهایی رشته‌ های تحصیلی نیمه ‌متمرکز آزمون سراسری سال 1387 دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و واحدهای بین ‌المللی دانشگاهها و مرحله تکمیل ظرفیت واحدهای بین ‌المللی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به همراه اطلاعیه سازمان سنجش و برنامه زمانی و مکان ثبت‌ نام از پذیرفته‌ شدگان برروی سایت این سازمان به آدرس الکترونیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) از ساعت 20 روز پنجشنبه 10 بهمن ماه قرار داده خواهد شد.
اطلاعیه زمان و مکان ثبت‌ نام پذیرفته ‌شدگان نهایی فوق در هفته ‌نامه پیک سنجش روز دوشنبه 14 بهمن ماه نیز درج می شود.
کلیه پذیرفته ‌شدگانی که اسامی آنان اعلام می ‌شود باید بر اساس برنامه زمانی اعلام شده در اطلاعیه با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت‌ نام در تاریخهای اعلام شده به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند و عدم ثبت ‌نام در تاریخهای مقرر موجب لغو قبولی داوطلب خواهد شد.

mohsensoft
29-05-2009, 21:51
آقا میشه توی دانشگاه غیر انتفاعی یه ترم بخونیم
بعدش 1 ترم مرخصی بگیریم و آزمون سراسری شرکت کنیم و یه رشته ی بهتر قبول شیم و به اون رشته در دانشگاه دیگه (دولتی)بریم؟
منظورم اینه که آیا امکان گرفتن مرخصی در دانشگاه غیر انتفاعی وجود داره؟

rasoul2005
29-05-2009, 22:14
آقا میشه توی دانشگاه غیر انتفاعی یه ترم بخونیم
بعدش 1 ترم مرخصی بگیریم و آزمون سراسری شرکت کنیم و یه رشته ی بهتر قبول شیم و به اون رشته در دانشگاه دیگه (دولتی)بریم؟
منظورم اینه که آیا امکان گرفتن مرخصی در دانشگاه غیر انتفاعی وجود داره؟

دانشگاه غیر انتفاعی با دانشگاه دولتی از نظر قانون فرقی ندارد
بله شما میتونی مرخصی بگیری اگه قبول شدی انصراف میدی که باید شهریه ثابت اون ترما بدی ولی از من به شما نصیحت کار همین امسال چه مهر چه بهمن یکسره کن بعد پشیمون میشی من خودم ورودی بهمن85 ام پشیمونم چرا مهر نرفتم دانشگاه با اینک میتونستم برم ولی بازم خدا را شاکرم

mohsensoft
29-05-2009, 23:02
بله شما میتونی مرخصی بگیری اگه قبول شدی انصراف میدی که باید شهریه ثابت اون ترما بدی
ممنون
ولی شرایط من با شما فرق میکنه
برای من غیر انتفاعی آخرین گزینه است
ضمنا من اگه امسال دانشگاه نرم باید برم خدمت
این رشته ای هم که من توی غیر انتفاعی میخوام برم کاردانی عمران هست(گرگان)چون کارشناسی نداره

راستی شهریه ی چند ترم رو باید بدم؟
ضمنا منظورتون رو از مطلب زیر نفهمیدم،لطفا واضخ تر توضیح بدید:

ولی از من به شما نصیحت کار همین امسال چه مهر چه بهمن یکسره کن بعد پشیمون میشی من خودم ورودی بهمن85 ام پشیمونم چرا مهر نرفتم دانشگاه با اینک میتونستم برم ولی بازم خدا را شاکرم

rasoul2005
30-05-2009, 09:18
راستی شهریه ی چند ترم رو باید بدم؟

شهریه ترمی که مرخصی گرفتی

ضمنا منظورتون رو از مطلب زیر نفهمیدم،لطفا واضخ تر توضیح بدید:

فکر کردم سال اولی که کنکور میدی که این حرفا زدم ولی امیدوار باش که قبول میشی

mohsensoft
19-06-2009, 22:54
سلام دوستان عزیز
میخواستم ببینم توی دانشگاه غیر انتفاعی حتما باید سر کلاس بری؟
ترم اول معمولا چند واحد میدن؟(واسه کاردانی)
ممنون

farshidshd
20-06-2009, 11:34
سلام دوستان عزیز
میخواستم ببینم توی دانشگاه غیر انتفاعی حتما باید سر کلاس بری؟
ترم اول معمولا چند واحد میدن؟(واسه کاردانی)
ممنون

بله حتما باید سر کلاس بری
مثل دانشگاه دولتیه دیگه فقط پول میگیرن
مدرکش هم وزارت علوم تایید میکنه
ترم اول هم بستگی به خودشون داره ولی زیر 17 واحد و بالای 20 واحد نمیدن...

موفق باشی

mohsensoft
20-06-2009, 11:41
بله حتما باید سر کلاس بری
مثل دانشگاه دولتیه دیگه فقط پول میگیرن
مدرکش هم وزارت علوم تایید میکنه
ترم اول هم بستگی به خودشون داره ولی زیر 17 واحد و بالای 20 واحد نمیدن...
متشکرم
معمولا این کلاس ها چند روز در هفته میشه؟
وضعیت نمره دادنشون چطوره؟

rasoul2005
21-06-2009, 04:47
متشکرم
معمولا این کلاس ها چند روز در هفته میشه؟
وضعیت نمره دادنشون چطوره؟

دانشگاه غیر انتفاعی مث دانشگاه ازاد نیست که قانون جداگانه داشته باشد هرچی برای دولتیا هست برا غیر انتفاعیا هم هسا با این تفاوت که
در دانشگاه غیر انتفاعی
1.باید پول پرداخت کنی
2.به امد و رفت کلاسیت زیاد کار ندارند
3.معمولا محیط کوچکی دارد که میشد گفت به خاطر تازه تاسیس بودنشون
4.تنوع رشته توشون زباد نیست

اینا همش به خود دانشگاه بستگی دارد ممکنه بعضیاشون سخت گیر باشند

mohsen_blid
21-06-2009, 16:28
بچه ها پارسال دانشگاه غیر انتفاعی رتبه 150000را نیز قبول میکرد اونم مدیریت صنعتی اون قزوین ایا امسال هم هست مثل پارسال

الان میخوام بدونم این جور دانشگاه ها چجوریاست خوبه بده جیزه؟؟

farshidshd
21-06-2009, 21:50
بچه ها پارسال دانشگاه غیر انتفاعی رتبه 150000را نیز قبول میکرد اونم مدیریت صنعتی اون قزوین ایا امسال هم هست مثل پارسال

فکر نکنم اینجوری باشه که شما گفتین
من خودم با رتبه 5000 دیدم که جایی قبول نشدن
چه برسه به 150000

دانشگاه خوبیه
گفتم که زیر مجموعه دانشگاه دولتیه دیگه

mm00
22-06-2009, 21:38

فکر نکنم اینجوری باشه که شما گفتین
من خودم با رتبه 5000 دیدم که جایی قبول نشدن
چه برسه به 150000

دانشگاه خوبیه
گفتم که زیر مجموعه دانشگاه دولتیه دیگه

خودم با 97 هزار دارم نرم افزار میرم غیرانتفاعی:31:
سوالی بود در خدمتم
غیرانتفاعی کوثر قزوین

mohsen_blid
23-06-2009, 07:51
خودم با 97 هزار دارم نرم افزار میرم غیرانتفاعی:31:
سوالی بود در خدمتم
غیرانتفاعی کوثر قزوین

دانشگاه های غیر انتفاعی برای پر کردن جیبشون همه نوع دانشجو می پذیرن

حتما نیاز به شما دوست عزیز خواهم داشت

در ضمن این دانشگاه کوثر استاداش چطورین

mm00
23-06-2009, 16:39
دانشگاه های غیر انتفاعی برای پر کردن جیبشون همه نوع دانشجو می پذیرن

حتما نیاز به شما دوست عزیز خواهم داشت

در ضمن این دانشگاه کوثر استاداش چطورین

دیگه از شریف استاد نمیاد کلا غیرانتفاعی استادای خیلی شاخ کم پیدا میشه ولی استادای خوبین اکثرشون :31:
ترمیم من 19 واحد گرفتم که 1 واحدم عملی داره 350
ولی تو قزوین غیرانتفاعی اول کار شهر صنعتی ! بعد رجا

mohsen_blid
23-06-2009, 20:51
دیگه از شریف استاد نمیاد کلا غیرانتفاعی استادای خیلی شاخ کم پیدا میشه ولی استادای خوبین اکثرشون :31:
ترمیم من 19 واحد گرفتم که 1 واحدم عملی داره 350
ولی تو قزوین غیرانتفاعی اول کار شهر صنعتی ! بعد رجا

من میخوام قزوین مدیریت صنعتی یا بازرگانی بخونم
همون مرکز قزوین فکر میکنم باشه
350 هزار تومان می پردازی برای 19 واحد و اونم فقط 1 واحد عملی ماشالله
پیام نور فکر میکنم ارزون تر هست درسته

البته بنده مشکل مالی ندارم خوشبختانه

mm00
25-06-2009, 20:22
من میخوام قزوین مدیریت صنعتی یا بازرگانی بخونم
همون مرکز قزوین فکر میکنم باشه
350 هزار تومان می پردازی برای 19 واحد و اونم فقط 1 واحد عملی ماشالله
پیام نور فکر میکنم ارزون تر هست درسته

البته بنده مشکل مالی ندارم خوشبختانه

براحتی قبولید در غیرانتفاعی ولی پیام نور ارزون هست درست ولی میدونید شیوه خواندن در پیام نور سخت تر هست و همه چیز مربوط به شماست ! :31:

Ehsan PCbase
25-06-2009, 23:29
سلام دوستان
تقریباً یه ساعت پیش یکی از مسئولان نمی دونم چی چی تو شبکه خبر گفت که داوطلبانی که علاقه مندی پیام نور و غیرانتفاعی رو اعلام کردن همه مجاز به انتخاب رشته خواهند شد . گفت ظرفیت پذیرش بسیار بیشتر از تعداد شرکت کنندگان در ازمون هست .
این واقعیت داره ؟ ایا مجاز به انتخاب هر رشته ای ؟

mohsensoft
26-06-2009, 00:04
سلام دوستان
تقریباً یه ساعت پیش یکی از مسئولان نمی دونم چی چی تو شبکه خبر گفت که داوطلبانی که علاقه مندی پیام نور و غیرانتفاعی رو اعلام کردن همه مجاز به انتخاب رشته خواهند شد . گفت ظرفیت پذیرش بسیار بیشتر از تعداد شرکت کنندگان در ازمون هست .
این واقعیت داره ؟ ایا مجاز به انتخاب هر رشته ای ؟
بله داداش
الان دیگه همه جا پیام نور و غیرانتفاعی داره و چون هر کسی حاضر نیست این جاها بره و اکثرا آزاد رو ترجیح میدن،پس احتمال قبولی خیلی زیاده

Hectorist
26-06-2009, 11:57
الان از کجا میشه فهمید که غیرانتفاعی ها در شهرهای مختلف چه رشته هایی دارن؟ یعنی مثل دفترچه آزاد که اطلاعات دانشگاه هاش رو نوشته ! اینو از کجا باید فهمید؟

bahman26
26-06-2009, 13:48
یعنی ازاد از غیر انتفاعی بهتره ؟

sara2323
26-06-2009, 17:56
اینکه آزاد بهتره یا غیرانتفاعی کاملا به سابقه دانشگاه بستگی داره.هردو هم میتونن خوب باشند و هم بد.
شما اگر دنبال رشته ی خاصی هستید باید تحقیق کنید که آیا اون دانشگاه سابقه خوبی در این رشته داره یا نه.
بعضی از غیرانتفاعی ها سابقه خیلی خوبی دارن و بعضی ها 1 یا 2 سال بیشتر از تاسیسشون نمیگذره.
همینطو دانشگاه آزاد. در کل اگر علاقه شدیدی به درس خوندن دارید و علاقه به ادامه تحصیل،می ارزه اگه یک سال دیگه بخونید و دولتی قبول بشید.

mohsen_blid
26-06-2009, 22:03
خوب من چون کار میکنم به صورت ازاد نمیتونم هم برای سال دیگه فکر کنم امسال بایستی برم به دلایل شخصی

خوب از نظر مالی فکر نمیکنم موردی داشته باشم
اما از نظر درسی
میخوام بدونم که کلس های غیر انتفاعی چجوری است
استاداش -جو کلاساش- نمره دهی-امکانات-جوابگویی مسئولینش

در ضمن mm00 عزیز این دانشگاه غیر انتفاعی غزالی چطوره؟؟
به نظرتون پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟ با توجه به این نکته که من حتما باید سر کلاس برم ها

rasoul2005
27-06-2009, 09:04
خوب من چون کار میکنم به صورت ازاد نمیتونم هم برای سال دیگه فکر کنم امسال بایستی برم به دلایل شخصی

خوب از نظر مالی فکر نمیکنم موردی داشته باشم
اما از نظر درسی
میخوام بدونم که کلس های غیر انتفاعی چجوری است
استاداش -جو کلاساش- نمره دهی-امکانات-جوابگویی مسئولینش

در ضمن mm00 عزیز این دانشگاه غیر انتفاعی غزالی چطوره؟؟
به نظرتون پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟ با توجه به این نکته که من حتما باید سر کلاس برم ها

سلام
همینطور که دوستان گقتند دانشگاه غیر انتفاعی مانند بقیه دانشگاه ها میتوند خوب باشد یا بد که به سابقه دانشگاه بر میگردد

1.از نظر پولی برای رشته های مهندسی مطمین باش شهریه کل به 400 هزارتومن نمیرسد
2.اکثر این دانشگاه ها به خاطر کمبود جا کلاساش مختلط تشکیل میشد
3.استاداشم بیشترشون فارغ التحصیلای دانشگاه های معتبر دولتیند
4.از لحاظ نمره دهی هم به نظر من دانشجو را درک میکنند
5.از لحاظ امکانات هم در حد ساده میشد گفت
6.مسولینش هم بستگی به تاسیس دانشگاه دارد یعنی اگه سابقه زیاد داشته باشد قانونا دقیق اجرا میکنند ولی اگه تازه تاسیس باشد به خاطر جذب دانشجو هم باشد کوتا می یاند

در پایان همه ی اینا به دانشگاه بستگی دارد

mohsen_blid
27-06-2009, 12:22
سلام
همینطور که دوستان گقتند دانشگاه غیر انتفاعی مانند بقیه دانشگاه ها میتوند خوب باشد یا بد که به سابقه دانشگاه بر میگردد

6.مسولینش هم بستگی به تاسیس دانشگاه دارد یعنی اگه سابقه زیاد داشته باشد قانونا دقیق اجرا میکنند ولی اگه تازه تاسیس باشد به خاطر جذب دانشجو هم باشد کوتا می یاند

خوب حدودا میشه گفت اینجور دانشگاه ها در رتبه B قرار دارند
امکانات ساده یعنی چی؟
ایا برای پروژه هایی که استاد میخواد پروژکتور یا ویدیو دارند یا نه مثل بقیه دانشگاه ها
کسی موسسه غزالی بوده یه اماری به ما بده
من احتمالا مدیریت صنعتی برم چون علاقه دارم همینطور اقتصاد
چون کارم هم اقتصادی و مدیریتی است

rasoul2005
27-06-2009, 21:20
خوب حدودا میشه گفت اینجور دانشگاه ها در رتبه B قرار دارند
امکانات ساده یعنی چی؟
ایا برای پروژه هایی که استاد میخواد پروژکتور یا ویدیو دارند یا نه مثل بقیه دانشگاه ها
کسی موسسه غزالی بوده یه اماری به ما بده
من احتمالا مدیریت صنعتی برم چون علاقه دارم همینطور اقتصاد
چون کارم هم اقتصادی و مدیریتی است

ببین دوست عزیز تمام این مسایلی که دوستان و من میگیم دانشگاه با دانشگاه فرق میکند ولی در کل امکانات ساده یعنی اینکه
1.کیفیت غداش در حد معمولیم نیست
2.محیط دانشگاه اونقدر بزر گ نیست مثلا میرند یه اپارتمانا دانشگاه میکنند
3.و...
ولی از من به شما و کسانی که سر کار میرند دانشگاه غیر انتفاعی بهترین گزنه نسبت به پیام نوره
من خودم کار میکنم خدا را شکر دانشگاهه بامون سازگار بوده

mohsensoft
27-06-2009, 21:30
ولی از من به شما و کسانی که سر کار میرند دانشگاه غیر انتفاعی بهترین گزنه نسبت به پیام نوره
من خودم کار میکنم خدا را شکر دانشگاهه بامون سازگار بوده
منظورت اینه که کلاسا رو میپیچونی؟
اصلا واسه غیر انتفاعی میشه کلا کلاسا رو پیچوند؟
شهریه ی ترم 1 واسه کاردانی یه رشته ای مثل همران چقدره؟

rasoul2005
27-06-2009, 21:51
منظورت اینه که کلاسا رو میپیچونی؟
اصلا واسه غیر انتفاعی میشه کلا کلاسا رو پیچوند؟
شهریه ی ترم 1 واسه کاردانی یه رشته ای مثل همران چقدره؟

بعضی از کلاسا بود که استاد دانشجوا نمیدید تا موقع امتحان ولی اگه نمره نیاری کم پیش میاد که استا نمرت بدد چون میگد سر کلاس نیومدی در کل اگه سر کلاس نیای باید خودت نمره بگیری
اصلا تو دانشگاه من غیبت 3/16 اجرا نمیشد
در مورد نمره استادی بوده که 2 را 10 داده استادیم بوده که 7.5 را 7.5 داده(این استاد که میگم ترم اولش بود یه خورده جو گیر بود بعد خوب شد:31:)
در مورد شهریه والا من که ورودی بهمن 85 هستم شهریه ثابتم 126000 تومن بود و تا حالا کل شهریه یه ترمم 400000 تومن نشده
در مورد رشته عمران که فنی مهندسیه بعید میدونم به 400000 تومن برسد

همونطور که در پستای قبلیم گفتم دانشگاه با دانشگاه قانونش فرق میکند

mohsen_blid
27-06-2009, 22:18
کسی از دوستان موسسه غزالی بوده یا نه؟

Ehsan PCbase
28-06-2009, 14:35
کسی از دوستان موسسه غزالی بوده یا نه؟
غزالی یه موقع جلوی خونه ما بود ... درست جلوی خونه ما :5: . ولی الان جاش عوض شده و رفته یه خیابون بالاتر . جای جدیدش کوچکتر از قبلیس . قوطی کبریت :13:
از دانشجویایی که می اومدن اونجا می پرسیدم همه از استاداشون تعریف می کردن و می گفتن استادای ممتاز میان اونجا و ...
منم پارسال همین غزالی قبول شدم اما نتونستم برم :41: :11:

Ehsan PCbase
28-06-2009, 14:41
دوستان یه سوال می کنم جون هر کی دوس دارید جواب بدید :
یکی از فامیلای ما کنکور ریاضی داده میگه 13 تا تخصصی زدم ؛ 5 تا درست ، 8 تا غلط . عمومی هم میگه سی چهل درصدی از کل سوالات رو زده . به نظرتون می تونه کاردانی نرم افزار کامپیوتر غیرانتفاعی تو قزوین قبول شه ؟

mohsen_blid
28-06-2009, 15:22
یکی از فامیلای ما کنکور ریاضی داده میگه 13 تا تخصصی زدم ؛ 5 تا درست ، 8 تا غلط . عمومی هم میگه سی چهل درصدی از کل سوالات رو زده . به نظرتون می تونه کاردانی نرم افزار کامپیوتر غیرانتفاعی تو قزوین قبول شه ؟
فکر میکنم اره
تمام افرادی که داوطلب شرکت در غیر انتفاعی و پیام نور بودند مجاز به انتخاب رشته هستند
حالا چند نفر توی این رشته شرکت کنند الله اعلم
اما فکر میکنم امسال به دلیل کمبود دانشجو و افزایش ظرفیت اکثرا چیزی که میخوان رو بدست بیارن

اگر اشتباه نکنم جاده دانشگاه بین المللی است درسته؟؟؟

برای من خیلی دوره این دانشگاه

بنده یا پیام نور میرم یا غیر انتفاعی
اما نمیدونم کدوم رو برم؟؟؟

mm00
28-06-2009, 19:16
سلام

حاجی غیر انتفاعی باز هستیا:31: کاملا تایید!

100%

فکر میکنم اره
تمام افرادی که داوطلب شرکت در غیر انتفاعی و پیام نور بودند مجاز به انتخاب رشته هستند
اما فکر میکنم امسال به دلیل کمبود دانشجو و افزایش ظرفیت اکثرا چیزی که میخوان رو بدست بیارن

اره ولی غزالی من یک نمه ازش بد شنیدم
اینا خوبن
کار رجا دهخدا خوبه ولی جاش بده کوثر هم جاش بده ولی خوبه :31:
ببین خودت حساب کن پیام نور کلاس نمیری ولی درسا سنگین تره غیر انتفاعی هتله تا حده زیاد درسام به قول دوستمون درک میکنند LOL :31:

Ehsan PCbase
28-06-2009, 19:37
فکر میکنم اره

نرم افزار کامپیوتر می خواد بخونه ... قبول میشه ؟ کاردانی یا کارشناسی ؟
درسته تو همون خیابونه ... شما ساکن قزوینی ؟
غیرانتفاعی رو با پیام نور مقایسه می کنید ؟!!! خب معلومه که غیرانتفاعی بهتره . هم مدرکش هم شرایطش
پیام نور رو هواست کلاً :5:

اینا خوبن
ببین خودت حساب کن پیام نور کلاس نمیری ولی درسا سنگین تره غیر انتفاعی هتله تا حده زیاد درسام به قول دوستمون درک میکنند LOL :31:
رجا تو غیرانتفاعی ها بهترینه ولی خب بعضی رشته ها رو نداره :5:

mohsen_blid
28-06-2009, 20:12
حاجی غیر انتفاعی باز هستیا:31: کاملا تایید!

100%

اینا خوبن
من عاشق هتلم بخصوص وقتی مختلطش حالی به حولی باشه
این دانشگاه رجا و دهخدا و کوثر مکانشون کجاست گه میگی جا بده؟

Ehsan PCbase
28-06-2009, 20:24
رجا درست بغل خوابگاه دانشگاه بین الملله
اقا محسن جواب سوال ما رو نمیدی ؟
یه سوال غیربحثی : عکس اواتار عکس خودته ؟

mm00
28-06-2009, 20:56
کوثر راه اهن
کار شهر صنعتی
دهخدا بیرون قزوین فکر کنم نزدیک اتوبان زنجان:31:

mohsensoft
28-06-2009, 21:02
آقا یه سوال:
اگه غیرانتفاعی قبول بشم میتونم ترم 1 و 2 رو پشت سرهم مرخصی بگیرم؟

mohsen_blid
28-06-2009, 21:10
رجا درست بغل خوابگاه دانشگاه بین الملله
اقا محسن جواب سوال ما رو نمیدی ؟
یه سوال غیربحثی : عکس اواتار عکس خودته ؟
بله بچه قزوینم
اواتورم هم خودمم

کوثر راه اهن
کار شهر صنعتی
دهخدا بیرون قزوین فکر کنم نزدیک اتوبان زنجان:31:
راه اهن بازم خوبه
کار هم خوبه
اما اتوبان یکم دوره

آقا یه سوال:

هنوز نیومدی دنبال مرخصی هستی
معلومه از اونایی هستی که همش دودر میکنن کلاسا رو
ای شیطون:31:

Ehsan PCbase
28-06-2009, 21:23
نرم افزار کامپیوتر می خواد بخونه ... قبول میشه ؟ کاردانی یا کارشناسی ؟
:19::19::19:

mohsensoft
28-06-2009, 21:30
هنوز نیومدی دنبال مرخصی هستی
معلومه از اونایی هستی که همش دودر میکنن کلاسا رو
ای شیطون
نه بابا
میخوام یه سال دیگه بخونم
مرخصی واسه اینه که تمام وقتم دست خودم باشه :دی

mm00
28-06-2009, 21:32
:19::19::19:
کاردانی!

نه بابا
میخوام یه سال دیگه بخونم
مرخصی واسه اینه که تمام وقتم دست خودم باشه :دی

2 ترم پشت سر هم فکر نمیکنم بشه ترم اول که اسونه بیا ترم 2 رو بگیر

rasoul2005
28-06-2009, 21:59
آقا یه سوال:

سلام
در صورتیکه کارشناسی قبول بشی میتونی دو ترم مرخصی بگیری
ولی اگه کاردانی قبول بشی فقط یک ترم میتونی مرخصی بگیری
حالا اگه کاردانی قبول بشی میتونی یک ترم اول مرخصی و ترم دومتا حذف کنی که باید شهریه کامل اون ترما پرداخت کنی ولی برا ترمی که حذف میکنی باید شهریه ثابتا کامل بدی)

mohsen_blid
30-06-2009, 16:51
این دانشگاه کار که میگی کجای صنعتی است اخه دو سه تایی هست من دقیقا نمیدونم کدومشون دانشگاه کار است
صبر کن
اونی نیست که تو مسیر فلکه لاله است؟
یا نه منظورت اونی که دم نیرو محرکه است رو میگی؟

در ضمن هزینه کتاب ها چقدر هست حدودا؟
وام داره یا نه؟
قسطی که کار میکنن انشالله؟

mohsensoft
30-06-2009, 16:55
سلام
راستش من توی کنکور 88 برای دومین بار شرکت کردم و احتمالا پیام نور یا غیرانتفاعی قبول میشم
اما با توجه به اینکه طبق اعلام سایت نظام وظیفه میشه تا قبل از ترم 4 دوباره کنکور داد و یه رشته ای قبول شد میخوام در کنکور 89 شرکت کنم
اما مشکلی که هست سایت سازمان سنجش و دفترچه ی کنکور کاملا عکس این قضیه رو میگه.به این مطالب دقت کنید:

سایت نظام وظیفه :
مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

سایت سازمان سنجش:

بطور کل داوطلبي که از معافيت تحصيلي استفاده کرده باشد يعني در صورت قبولي از سوي حوزه معاونت وظيفه عمومي براي وي معافيت تحصيلي جهت ادامه تحصيل در دانشگاه يا موسسات اموزش عالي صادر شده باشد ديگر نمي تواند متقاضي ثبت نام در ازمون سراسري شود مگر اينکه داراي کارت پايان خدمت و يا معافيت دائم باشد.براي کسب اطلاعات و راهنمائي هاي بيشتر با حوزه معاونت وظيفه عمومي شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل فرماييد.

و اما یه بخشنامه ی دیگه :

با توجه به قانون جدید نظام وظیفه که طی ابلاغیه شماره 366/5ت/35/03/402/1/23،مورخه 31/02/87 ، که معاونت قوانین و مقررات سازمان وظیفه اعلام کرد ،صدور مجوز تحصیلی مشمولان با شرایط زیر امكان پذیر می باشد :
1ـ‌ از تاریخ شروع به تحصیلی مشمولان در رشته یا دانشگاه اولیه تا زمان ثبت نام در رشته یا دانشگاه ثانوی به سبب قبولی، بیش از 4 نیمسال( دوسال) سپری نشده باشد
2- شروع به تحصیل دانشگاه ثانوی به سبب قبولی در آزمون مجدد باشد
3- در زمان شركت در آزمون مجدد فرد دارنده معافیت تحصیلی بوده و در زمان شروع به تحصیل فاقد غیبت باشد
4- قبولی ثانویه صرفاً در مقطع هم تراز یا مقطع بالاتر باشد
5- مدت تحصیل در رشته اولیه در سقف سنوات دوره تحصیلی جدید منظور شود
6- دانشجویان اخراجی واجد شرایط شركت در آزمون مجدد نمی باشند

حالا من کلا گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم؟
تکلیف با این همه تناقض چی میشه؟
دوستان خواهش میکنم کمک کنید

1240
30-06-2009, 17:04
سلام
راستش من توی کنکور 88 برای دومین بار شرکت کردم و احتمالا پیام نور یا غیرانتفاعی قبول میشم
اما با توجه به اینکه طبق اعلام سایت نظام وظیفه میشه تا قبل از ترم 4 دوباره کنکور داد و یه رشته ای قبول شد میخوام در کنکور 89 شرکت کنم
اما مشکلی که هست سایت سازمان سنجش و دفترچه ی کنکور کاملا عکس این قضیه رو میگه.به این مطالب دقت کنید:

سایت نظام وظیفه :
مشمولان دانشجوي ورودي سال 86 به بعد كه با اخذ معافيت تحصيلي در دانشگاه هستند و از زمان ثبت نام كمتر از 4 نيمسال را سپري كرده اند در صورت شركت در آزمون و قبولي در رشته يا دانشگاه بهتر مجاز هستند كه از رشته يا دانشگاه قبلي انصراف داده و در رشته يا دانشگاه جديد تحصيل خود را ادامه دهند.

سایت سازمان سنجش:

بطور کل داوطلبي که از معافيت تحصيلي استفاده کرده باشد يعني در صورت قبولي از سوي حوزه معاونت وظيفه عمومي براي وي معافيت تحصيلي جهت ادامه تحصيل در دانشگاه يا موسسات اموزش عالي صادر شده باشد ديگر نمي تواند متقاضي ثبت نام در ازمون سراسري شود مگر اينکه داراي کارت پايان خدمت و يا معافيت دائم باشد.براي کسب اطلاعات و راهنمائي هاي بيشتر با حوزه معاونت وظيفه عمومي شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل فرماييد.

و اما یه بخشنامه ی دیگه :

با توجه به قانون جدید نظام وظیفه که طی ابلاغیه شماره 366/5ت/35/03/402/1/23،مورخه 31/02/87 ، که معاونت قوانین و مقررات سازمان وظیفه اعلام کرد ،صدور مجوز تحصیلی مشمولان با شرایط زیر امكان پذیر می باشد :
1ـ‌ از تاریخ شروع به تحصیلی مشمولان در رشته یا دانشگاه اولیه تا زمان ثبت نام در رشته یا دانشگاه ثانوی به سبب قبولی، بیش از 4 نیمسال( دوسال) سپری نشده باشد
2- شروع به تحصیل دانشگاه ثانوی به سبب قبولی در آزمون مجدد باشد
3- در زمان شركت در آزمون مجدد فرد دارنده معافیت تحصیلی بوده و در زمان شروع به تحصیل فاقد غیبت باشد
4- قبولی ثانویه صرفاً در مقطع هم تراز یا مقطع بالاتر باشد
5- مدت تحصیل در رشته اولیه در سقف سنوات دوره تحصیلی جدید منظور شود
6- دانشجویان اخراجی واجد شرایط شركت در آزمون مجدد نمی باشند

حالا من کلا گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم؟
تکلیف با این همه تناقض چی میشه؟
دوستان خواهش میکنم کمک کنید
باور کن نمیشه شرکت کرد
تنها راهش ازاد هست
یا بری یک پشت برای پیام نور بخونی
یا سال بعد بری ازاد امتحان بدی بری یک رشته دیگر

تازه داره قانون هاشون اصلاح میشه
خوشبهحال نسل های بعدی

mohsensoft
30-06-2009, 17:08
باور کن نمیشه شرکت کرد
تنها راهش ازاد هست
یا بری یک پشت برای پیام نور بخونی
یا سال بعد بری ازاد امتحان بدی بری یک رشته دیگر

تازه داره قانون هاشون اصلاح میشه
خوشبهحال نسل های بعدی
بابا پس این نظام وظیفه چی میگه؟
طبق گفته ی اون میشه شرکت کرد دیگه

NiLGo0n
08-07-2009, 21:03
می خواستم بدونم غیر انتفاعی هم بهش تخفیف شهریه میخوره مثل آزاد برای نفرات اول تا سوم یه رشته؟

rasoul2005
08-07-2009, 23:25
می خواستم بدونم غیر انتفاعی هم بهش تخفیف شهریه میخوره مثل آزاد برای نفرات اول تا سوم یه رشته؟

بله تخفیفم میده

123arash
10-07-2009, 12:57
با سلام به شما دوستان...من متاسفانه اين تاپيك رو نديدم و يه تاپيك در مورد سوالم باز كردم كه پس از جستجوي كوچكي در فروم به اين تاپيك در مورد غير انتفاعي برخوردم.
من هم مثل بقيه يه سوال دارم.خواهش ميكنم جوابم رو قطعي بديد.
تو چند پست قبلي خوندم كه ظرفيت پذيرش بالا رفته و تمامي داوطلبين مجاز انتخاب رشته اند.
ايا من كه به رشته كارگرداني علاقه دارم ميتوانم در غير انتفاعي قبول شوم؟
چون تعداد شركت كنندگان نسبت به گروه علوم تجربي و انساني خيلي كمتره و شانس قبولي هم بيشتر.با اين توضيحات ايا منم ميتونم به ارزوم برسم و در رشته كارگرداني تحصيل كنم؟
خواهش ميكنم جوابمو بدين.
متشكرم.

mm00
10-07-2009, 15:09
یک چیز کلی بگم !
این همه میگن ظرفیت همش ماله غیرانتفاعی و پیام نوره پس خیلی خوشحل نباشید زمانه منم از اینا زیاد گفتن:31:
ولی 100% غیرانتفاعی هر رشته ای بخواید قبولید

123arash
10-07-2009, 16:00
يعني دوست عزيز من قبولم در رشته مورد علاقه ام در غير انتفاعي؟

123arash
11-07-2009, 18:05
لطفا جوابمو بديد.
ايا در رشته مورد علاقه ام در غير انتفاعي قبول ميشم؟

Reman
11-07-2009, 19:55
دوست عزیز خوب شما باید رتبتونو بدید تا صاحب نظر ها جوابتونو بدن. نمیشه که مثلا با رتبه بالا از غیر انتفاعی سوره قبول شد!
ولی در 95% موارد قبول شدن در غیرانتفاعی در رشته های کارشناسی اسون تر از روزانه شبانه آزاد همون رشته ها است.

123arash
11-07-2009, 21:50
دوست عزيز خيلي ممنون كه جوابمو داديد.
اگه ميشه با عرض پوزش اين 2 سوالم رو نيز جواب بديد متشكرم.
1-به غير از سوره ايا امكان قبولي در دانشگاه ديگه اي هست؟
2-من در سايت سنجش در دانشگاه سوره به عنوان علاقه مندي ثبت نام كردم .حالا چه زماني و از كجا بفهمم كه قبول شدم؟
خيلي خيلي ممنونم.

Reman
12-07-2009, 01:14
خواهش می کنم
1- اگر رتبه لازم رو بیارید چرا نشه. واقعیتش چون خودم رشتم مهندسی هست چندان اطلاعی از دانشکده های هنر ندارم(سوال شما هم فکر کنم مربوط به کارگردانی بود)
2- ببینید معمولا سایت سنجش ثابت کرده سایت خوش قولی هست. اون تاریخ هایی که خودش اعلام می کنه به دقت دنبال کن و اگر هر روز یه سر بزنی بهش ضرر نکردی.

ببینید معمولا رشته هایی مثل کارگردانی ظرفیت واقعا محدودی دارند و دانشکده های خیلی کمی هم وجود داره در این مورد به همین خاطر مثلا مثل رشته مدیریت نیست که شخصی ادعا کنه حتما قبولید.
امیدوارم کمکی کرده باشم به شما.

mohsensoft
27-07-2009, 20:06
سلام
رشته ی مهندسی نرم افزار (کارشناسی ) ترمی چند میگیرن؟

Ehsan PCbase
30-07-2009, 14:12
سلام
من امروز یه pdf از سنجش دانلود کردم که توش پذیرش رشته های دانشگاه ها رو اورده
تو دانشگاه های غیر انتفاعی تمام زده کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر
چرا نوشته کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر ؟ هیچ کدوم کاردانی نرم افزار کامپیوتر نیست
کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر ایا همون کاردانی نرم افزار کامپیوتره ؟

bleu2u4u
30-07-2009, 23:48
پارسال رفیقم با رتبه ی نزدیک 10000 منطقه ی یک تونست عمران تهران (فکر کنم اسم دانشگاه اش صدرا بود)
بنظرتون امسال بالاترین رتبه ای که بشه باهاش مهندسی توی تهران (غیرانتفاعی) قبول شد چنده؟

mohsensoft
31-07-2009, 00:04
شهریه ی نرم افزار(کارشناسی) یا حسابداری تو غیر انتفاعی چقدره؟
اگه میشه ترم اول رو بگید و بعد به طور متوسط بگید توی ترم های دیگه چقدره؟

Ehsan PCbase
31-07-2009, 12:21
كسي جواب ما رو نميده ؟

mohsensoft
31-07-2009, 12:33
كسي جواب ما رو نميده ؟
ما تو صفیم داداش :دی

Mahdi_Co_1368
31-07-2009, 22:50
سلام
رشته ی مهندسی نرم افزار (کارشناسی ) ترمی چند میگیرن؟

سلام بر تو:10:

از ترم یک تا چهار >>>> با فرض برداشتن 20 واحد >>> حدودا بین 320 تا 390 هزار تومن:5::5:
از ترم پنج تا فارغ التحصیلی >>> با فرض برداشتن 20 واحد >>> حدودا بین 360 تا 480 تومن :5::5:

از این محدوده خارج نیست

سلام
من امروز یه pdf از سنجش دانلود کردم که توش پذیرش رشته های دانشگاه ها رو اورده
تو دانشگاه های غیر انتفاعی تمام زده کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر
چرا نوشته کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر ؟ هیچ کدوم کاردانی نرم افزار کامپیوتر نیست
کاردانی علمی-کاربردی نرم افزار کامپیوتر ایا همون کاردانی نرم افزار کامپیوتره ؟

بله دوست عزیر....خوب دقت کن به کلمات زیر :10:
شما کاردان میشی >> یعنی کار رو بلدی >> یعنی فن بکارگیری ابزارآلات رشته ی خودت رو بلدی >> یعنی از طریق یادگیری علم در مدت دو سال ، میدونی رشته ی خودت در این دنیا ، کجاها کاربرد داره و میتونی در اون زمینه کاری انجام بدی

فن بکارگیری ابزارآلات = کاربرد ابزارآلات

پارسال رفیقم با رتبه ی نزدیک 10000 منطقه ی یک تونست عمران تهران (فکر کنم اسم دانشگاه اش صدرا بود)
بنظرتون امسال بالاترین رتبه ای که بشه باهاش مهندسی توی تهران (غیرانتفاعی) قبول شد چنده؟

مطمعنا دوستتون در انتخاب رشته ی ورودی دانشگاه اشتباهات بزرگی کرده...چون با این رتبه به راحتی میتونست روزانه قبول بشه:18::18::18::18:

:11::11::11:اون بالا جوابتو دادم رفیق:11::11::11:
در ضمن ، حسابداری نسبت به مهندسی نرم افزار حدودا 30 تا 50 تومن ارزونتره.چون تعداد واحد های عملی کمتری داره:10::10: