PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب suse error 17 grub

j0l6
12-12-2005, 21:06
سلام
دوستان من در موقع نصب زوزه وقتی که نصب از سی دی یک تمام شد و کامپیوتر ریست کرد با این error 17 رو به رو میشم و تا حالا دو بار نصب ویندوز رو بهم هدیه کرده :sad:

در قسمت پارتیشن بندی هم 5 گیگ رو /پارتیشن قرار دادم (نمیدونم چرا نمیتونم هجمش رو بیشتر کنم در حالی که این مشخصات هاردم هستش: 80 گیگ با دو پارتیشن c که ویندوز xp روش نصب هست و 7 گیگ فضای خالی داره و پارتیشن d که برنامه هام روش نصب هستش و 40 گیگ فضای خالی داره)
پارتیشن swap رو هم 1گیگ قرار دادم

m a j r i x
12-12-2005, 22:44
کاش شما متن یا log ارور اینجا می نوشتی

j0l6
12-12-2005, 22:57
اقا m a j r i x ارور رو بلا نوشتم دیگه . هنگامی که پارتیشن بندی رو تموم کردم و برنامه هارو هم واسه نصبانتخاب کردم و سیستم شروع به نصب کرد سی دی یک نصبش تموم میشه و کامپیوتر ریستارت میکنه و بعد از اون هستش که منویسه error 17 grub ولی از رو سیدی یک بازم بوت میشه و اپشن هایی بهم میده که اگه boot from hard drive رو انتخاب کنم باز باهمون ارور روبه رو میشم و گزینه های دیگه هم واسه رینستال و این جور چیزا هستن و گزینه ای که مربوط به ادامه نصب سیستم و نیاز به سیدی های دیگه باشه رو من نمیبینم

m a j r i x
13-12-2005, 22:07
سلام
اولین نکته اگر برای اولین بار که داری لینوکس نصب میکنی اصلا نا امید نشه هر شکست زمینه پیروزی بعدی
طبق تجربه این error در موقعی ظاهر میشه که یا شما سخت افزارتون خوب کانفیگ ( پیکربندی ) نکردی از جمله اگر هارد ساتا داشته باشی مورد بعدی اشکال در رایت از ایزو دانلود شده هست اگر از رایتش مطمئن هستی روی یک سیستم دیگه امتحان کن
ما رو بی خبر نذار
شکست برای ما معنا نداره یادت نره

j0l6
13-12-2005, 22:34
من از لینوکس و کلا اشنا شدن با چیزای جدید خوشم میاد واسه همین هم بلا اخره نصبش میکنم ولی رو سیستم خودم تا زمانی که روش نصبش رو درست یاد نگرفتم نصب نمیکنم چون اگه باز دچار مشکل بشم باید دو باره 20 گیگ برنامه رو نصب کنم که وحشتناک هستش چند روز دیگه میرم سیستم داداشم رو میگرم و رو اون امتحان میکنم چون چیزی واسه از دست دادن نداره:)
فقط اقاm a j r i x با توجه به اطلاعتی که در مورد هاردم دادم (اون بالا نوشتم) پارتیشن هارو چه قدر تایین کنم ؟؟
اگه میشه روی عکس هایی که تو این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صفحه هست یه توزیح درمورد پارتیشن بندی با توجه به مشخصات هارد خودم و اینکه چنتا پارتیشن لازم دارم + اندازه ی هر کدوم رو بنویسن
ببخشید باعث زحمت میشیما ;)

m a j r i x
13-12-2005, 23:08
سلام
۱-برای / ۱۰ گیگ کافیه
۲- برای بوت حدود ۴۰۰
۳- برای swap دو برابر رم یعنی اگر ۵۱۲ میگ رم داری شما ۱ گیگ میذاری
۴- برای var یک گیگ
۵- مابقی هم برای home
در ضمن فایل سیستم reiserfs باشه بهتره
موفق باشی