PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنکور هنر ( تمام سوالات در رابطه با کنکور - رشته - انتخاب رشته - دانشگاه - و غیره )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

brain
28-07-2008, 14:42
منابع اصلی کنکور هنر:

کتاب های معرفی شده توسط سازمان سنجش که تالیف آموزش و پرورش هستند و اکثرا در مقطع هنرستان تدریس میشوند

تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي 1
عكاسي 2
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي 1
طراحي 2
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
صفحه آرایی
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر 1
كارگاه هنر 2
سير هنر در تاريخ 1
سير هنر در تاريخ 2
هنر و ادب فارسي
آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي
صفحه آرایی

کتاب های کمک درسی:

نام کتاب / نام انتشارات / مولف / توضیحات

رسم فنی عمومی / مرکز نشر دانشگاهی / احمد متقی پور / نمونه سوالات بدون پاسخ

درک عمومی هنر / راه اندیشه / بهزاد خسروی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت موسیقی / مبتکران / فاطمه امان آبادی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

درک عمومی هنر / مبتکران / رضا عباسی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت نمایشی / قلم چی(سبزرینگ) / ژاله نساری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات
خواص مواد / مبتکران / مریم افسری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت نمایشی / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

کاربرد خط در گرافیک / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت تصویری /قلم چی و سه استاد (مجموعه کتاب های خشتی مشق هنر)/ مجید آزاد بخت/ درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

منابع دیگر:

یه سری کتاب ها هم هستند غیر از کتاب های کمک درسی که به عنوان منابع آزاد بسیار مفید هستند

دائره المعارف هنر / تالیف رویین پاکباز(این کتاب در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

هنر در گذر زمان / تالیف هلن گاردنر (این کتاب هم در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

اصول فرم و طرح / وسیوس ونگ

شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري

مبادی سواد بصری / انتشارات سروش

زبان تصوير - گئورگي كپس

و .....

{ با تشکر از Miss Artemis }

sabz_abi
28-07-2008, 19:25
منو باش مي خواستم يكي يه همچين تاپيكي ايجاد كنه :18:
آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بزار باشه
حداقل سوال و جوابامونو توش مطرح مي كنيم . من كه جاي ديگه تاپيك مخصوص كنكور هنر كه به درد بخوره پيدا نكردم .حالا شايد اين يكي خوب بشه:46:
اصلا آدم ظرف نيم ساعت 180 درجه تغيير جهت ميده:18: بَده :13:همين كارا رو مي كنيد ميگن هنري ها يه چيزيشون ميشه

brain
28-07-2008, 22:38
ایول زدی به هدف .. خب ما هنری ها همینجوریم دیگه .. حالا بیخیال ..

راستی من میخوام بات صحبت کنم (چت) ... حتما...
راستی شما چه رشته ای میخاید برید ... رتبتون چی شد ؟
در ضمن یه مشاوره خفن سراغ دارید ؟
بقیه سوالا باشه برای بعد ....

sabz_abi
29-07-2008, 08:36
اين حرف رو نزن :41:داغ دلم تازه مي شه
چت كه اصلا نمي شه ، اين مودم ما قاطي داره يه وقت هنگ مي كنه قطع مي شه بعد با هزار بد بختي وصل مي شه . همين جا هم كه ميام پيغام ها رو آفلاين مي نوسم هر وقت وصل بشه بعد از چند بار فرستادن تازه مياد روي سايت .
همين جا بگو . هر وقت اومدم به شيوه بالا جواب مي دم .
منم گرافيك مي خوام برم . رتبه كلم 260 منطقه 1 . 390 كشوري . زير گروه يكم هم حدود 210 شد.
فعلا منتظر نرم افزار انتخاب رشته روي سايت سنجشم . شايد اون بتونه كمك كنه . بعدشم من ميرم پيشه مشاوره كانون . اما اگه توي اينترنت مي خواي سايت تبيان مشاوره كنكور داره فقط ممكن چند روز طول بكشه جواب بده .

brain
29-07-2008, 10:13
سلام-
راستی از رفیقات بپرس که تو رشته نقاشی و گرافیک تو دانشگاه تهران - دانشگاه هنر - دانشگاه شاهد از چه رتبه ای قبول میشن چه روزانه چه شبانه ؟ ( البته اگه رفیقی اونجاها دارید )

راستی به نظرت رتبه 660 تو زیرگروه 1 چه جوریه ( سهمیه منطقه دو ) - به نظرت میتونم شاهد قبول شم ؟

یه سوال دیگه هم اینکه کنکور عملی تاثیرش چقدره ؟ (با مثال توضیح بدید بهتره) بعضیا میگن خیلی تاثیر نداره ...

راستی استاداتون کیا بودن تو هنرستان ؟ ( این یکیو همینطوری پرسیدم )

sabz_abi
29-07-2008, 19:19
اونايي كه من مي شناسم يكي روزانه دانشگاه هنر ميره ( رياضي بوده ) دو رقمي منطقه 1 شده دومي هم شبانه الزهرا 700و خورده اي منطقه 1 بوده . هر دو تا شونم گرافيك مي خوندن .

راستش من زياد سهميه هاي ديگه رو نمي دونم . رتبه كشوريت چند شد ؟

عملي كنكور مثل يك درس ضريب 4 حساب مي شه و خيلي خيلي تاثير داره . و به كارها ، داورها درصد ميدن حالا اون درصد به درصدي كه از امتحان تستي گرفتي اضافه مي شه .

مثلا از همين دوستم كه الزهرا ميره پرسيدم گفت يكه از دوستاش 500 و خورده اي بود عملي نتونست قبول بشه اما اون با 700 و خورده اي شبانه قبول شد . از يكي ديگه هم شنيدم كه يكي از دوستاش با 2000( نمي دونم منطقه 1 بود يا كشوري ) نقاشي دانشگاه تهران قبول شد .
در كل تا اونجا كه مي توني طراحي كن حتي تو خواب ! من كه بعد از انتخاب رشته شروع مي كنم .

يه چيز ديگه مي دونستي براي انتخاب طرح هاي امتحان عملي ، يه سري يه سري طرح ها رو مي چسبونن به ديوار ( مثلا ) بعد طرف ( كسي كه داور كنكور عملي ِ) مي شينه رو صندلي فقط مي گه اون اون . . . :18:حالا تنها چيزي كه من و تو مي تونيم دعا كنيم اينه كه كار ما توي سبك كار هايي كه اون خوشش مي ياد باشه. اما فقط سبك تا اونجا كه من مي دونم .
من رياضي بودم .
فقط يه سال نشستم صبح تا شب هنر خوندم . امسال با اين سوال دادنشون منكه يه ماه كابوس مي ديدم . درصدامم وقتي به هركي مي گفتم ، مي گفت امكان نداره تهران قبول شي . افتضاح دادي و . . . تو چي ؟

sabz_abi
29-07-2008, 19:41
بعد ببينم مثل اينكه اينجا فقط من وbrain كنكور هنر داديم ؟؟؟؟؟!
لطفا اگه بچه هاي بقيه رشته ها هم چيزي در مورد كنكور هنر و مخصوصا امتحان عملي اون مي دونند اينجا بزارن .

brain
30-07-2008, 00:34
اگه اینطوریه که امیدوارشدم .... در رابطه با رتبه سهمیه و از اینجور چیزا فکر کنم که برای رشته ما با رتبه زیر گروه 1 انتخاب رشته میشه و دیگه بقیه رتبه ها هیچ تاثیری نداره ( مثلا یکی که سهمیه شهدا داره که دیگه نمیان به رتبه کشوریش نگاه کنن ) البته شایدم درست نباشه ، حالا من یه سوالی میپرسم شما هم پی گیر شو ببینیم چی میشه .....
من رتبه زیر گروه 1 م شد 660 ، شما که خیلی بهتر شدی ، فقط باید بچسبی به طراحی . ولی منم تلاشمو میکنم میخوام مثه سگ طراحی کنم و خودمو یه جورایی بندازم تهران .. ولی همینجوریشم دانشگاه سوره قبولیم ( فقط بدیش اینه که پولیه ) . ... راستی شما که اهل مشاور رفتنو اینجور چیزا هستی اینجور مسائل رو سیر تا پیاز ازش بپرس ببینیم چه خبره .. حالا من تا چند روز دیگه میام تهران ته قضیه رو در میارم ... یه خوبی ای که الان داریم اینه که اگه بخوایم بریم نقاشی یا گرافیک یا هر رشته نیمه متمرکزه دیگه ای تا آذر وقت داریم فکرامونو بکنیم .... یعنی هول انتخاب رشته اولیه رو نداریم ( یعنی من که ممیخام برم متمرکز چون دوست ندارم رشته هاشو ، فقط ممکنه انتخاب رشته کنم ببینم چی چی قبول میشم ..همین...بعدش یه انصرافی میزنم تا بعد ..ولی باید کد نقاشی و گرافیک رو بزنم که بهم بگن میتونی کنکور عملی بدی یا نه ) - - -

راستی به غیر ما کسی دیگه اینجا هنر نیست ؟ اگه هست بیاد وسط که به اطلاعاتش نیاز داریم .... راستی هرموقع انتخاب رشته سازمان سنجش رو کردید به ما هم خبر بدید ببینیم چه جوریه منم در جریان میزارمتون ....فعلا یا حق

brain
30-07-2008, 01:20
من امروز انتخاب رشته کردم ... ( در واقع انتخاب که نکردم خودش یه جدول اومد که نوشته کجا میتونی بری و با یه سری عدد شانس قبولیتو مشخص کرده بود )
نمیدونم معیارش چیه ولی هرچی هست معیارشون خیلی چرته .. اینجوری که خیلی افتضاح بود .... دانشگاه زابل زده بود احتمال قبولی عالی ...خیلی حال کردم واقعا ..... حالا شما بزن ببینیم چی میشه ...

a-34
30-07-2008, 12:58
اقا من میخام در سایت سنجش امروز انتخاب رشته کنم--من شماره پرونده را دارم ---ولی اونجا نوشته کد رهگیری میخاد --باید از کجا بیارم؟
ممنون

brain
30-07-2008, 13:13
کد رهگیری رو اگه یادت باشه تو مرحله اول ثبت نام بهت میداد ....( تو دی ماه که ثبت نام کردیم )
اگه صفحات ثبت نامت رو ذخیره کردی باید تو صفحه آخر باشه ....

من همون موقع چند جا یادداشت کردم ...... چون خود سایت هم چند بار گفت که این کد رو یادداشت کنید

سبزآبی جان کجایی ؟
برو پست های قبلیو بخون جواب بده .. ممنون ......

sabz_abi
30-07-2008, 13:30
اينطور كه من ديدم فقط متمركز ها رو داره . منم وقتي انتخاب رشته كردم ديدم به جز دانشگاه هاي تهران بقيه رو بالا زده فقط كارشناسي فرش دانشگاه هنر و صنايع دستي الزهرا رو 5 زده بقيه همه 9 و 6 .
اين جدولشون به درد خودشونم نمي خوره چه برسه به ما . تنها به درد نااميد كردن آدم مي خوره چون با اين حساب من بايد ترم اول رو بي خيال بشم .( اصلا متمركز تهران قبول نمي شم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
ولي فعلا همه رو بعد غير متمركز ها مي زنم شايد قبول شدم ؟
در مورد دانشگاه سوره هم راست ميگي تنها بديش همون پولشه وگرنه استاداش خوبند.

alibitaraf
30-07-2008, 19:03
متمرکزو که ولش .. فقط گرافیک یا نقاشی ..... هرموقع مشاور رفتی بپرس ببین چه رتبه ای رو تاثیر میدن برای انتخاب رشته .. رتبه کل ..سهمیه یا زیرگروه 1 ؟ ممنون میشم

brain
31-07-2008, 09:03
راستی اگه الان میخوای بری نیمه متمرکز میدونی که باید 6 خونه ی خالی اول رو کد های روزانه - شبانه - غیر انتفاعی (اگه بخوای بری) در رشته های نقاشی و گرافیک (یا هر رشته ی دیگه ) رو بزنی ... بعد شروع کنی به نوشتن کدهای متمرکز .....

sabz_abi
01-08-2008, 18:27
در مورد رتبه برای انتخاب رشته ، توی کارنامه رتبه کل ( رتبه های زیر مجموعه ها هم سهمیه توشون اعمال شده ) رتبه ای هست که سهمیه ( در مورد مناطق ) در آن اعمال شده و فقط زمانی می توان از آن استفاده کرد که اون فرد بخواهد از سهمیه خود استفاده کند و در همان مناطق و شهر هایی که زیر مجموعه آن می شود انتخاب رشته کند و موقعیت خودش رو نسبت به داوطلب هایی که از این سهمیه استفاده می کنند بسنجه . اما در مورد رشته هنر که خیلی از مناطق دیگه به تهران می آیند زیاد کاربرد نداره .
اگه می خوای توی همون دانشگاه های زیر مجموعه سهمیه ات انتخاب رشته کنی باید علاوه بر رتبه زیر گروهت به رتبه کشوریت هم نگاه بندازی . چون توی رشته هنر دانشگاه خوب کَمه مثلا دانشگاه های توی تهران متقاضی بیشتر داره و از شهرهای دیگه هم اینجا می آیند( به طور مثال کسی که از یک منطقه دیگر به منطقه 1 می آید دیگه رتبه سهمیاش زیاد به درد اش نمی خوره چون جزو اون سهمیه نمی شه ).

رتبه کل ، میانگین رتبه های تمام زیر گروه هاته و چون 7 رشته اختصاصی هنر اونقدر باهم فرق می کنه که مثلا طرف کافیه موسیقی سفید بده ولی نمایش رو 90 بزنه اونوقت زیر گروه 4 اش مثلا 20 میشه اما زیر گروه 5 اش مثلا 2467میشه .
برای اینکه بفهمی چقدر از بچه های دیگر مناطق ، رتبه بهتری نسبت به تو آوردند ؛ رتبه کلِ تو منهای رتبه کشوریت کن . البته همه اونها ممکن نیست همون رشته و شهر تو رو انتخاب کنند .
ببخشید امیدوارم تونسته باشم منظورمو بگم از این همه « مثلا » و «چون » خسته نشده باشی
----------------------------
brain جان در مورد اون هم ممنوم . راستش وقتی واسه انتخاب رشته مشاورم اینو گفت باورم نمی شد .

brain
01-08-2008, 18:27
سبزآبی جان کم پیدایی ...

من فردا یعنی شنبه دارم میام تهران ..میخوام برم دانشگاه تهران و هنر وشایدم دو سه جا دیگه برای تحقیق ....اونجا رفیق داریم .... راستی چه خبر از انتخاب رشته ؟

brain
01-08-2008, 18:34
چه باحال همزمان باهم پست دادیم ...ممنون از اطلاعاتت ..در موردش فکر میکنم .... اگه اینجوری باشه که فکر کنم باید قیدشو بزنم چون رتبه کلم 800 شده ..... خیلی زور بزنم اصفهان شاید قبول شم .. نه ؟

sabz_abi
01-08-2008, 18:38
به اینجا هم سر بزنید به درد طراحی صنعتی می خوره .:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

brain
02-08-2008, 17:24
امروز دانشگاه تهران بودم پیش یکی از استادای اونجا .. یکم از فضای اونجا برامون گفتو از اینجور چیزا ..چیز خاصی دستگیرمون نشد .. دوباره سر میزنم

sabz_abi
04-08-2008, 14:41
به اصلاحات دفترچه حتما نگاه بندازید .
من همین الان انتخاب رشتم تموم شد . بالاخره راحت شدم .:31:

brain
05-08-2008, 18:24
سلام...
چه خبرا...؟ بشین خفن طراحی کن برای کنکور عملی ....
منم انتخاب رشته کردم...ببین من چند تا سوال برام پیش اومده ..یه تحقیقی بکن ببین میتونی جوابشو پیدا کنی ..
1)تاثیر کنکور عملی چقدره ؟ ( با مثال یعنی فرض کن اگه خلاقیت تصویری باشه چقدر تاثیر داره )

2)کمترین رتبه قبولی تو دانشگاه شاهد تو رشته نقاشی چنده ؟

3)راستی ترتیب الویت تو رشته های نیمه متمرکز مهمه ؟ چقدر ؟

4)راستی از دانشگاه سوره خبری داری ؟ فضاش چه جوریه ؟ عکسی داری برام آپلود کنی ؟

5) همین

ممنونت میشم ....

sabz_abi
07-08-2008, 12:18
گفتم که طراحی ضریب 4 داره . مثلا یکی با 700 و خورده ای نقاشی دانشگاه تهران قبول شد فقط چون عملیش رو 100 زده بود . درصد عملیت به درصد های دیگت اضافه میشه انگار 8 تا درس اختصاصی داشتی .در واقع با امتحان عملی رتبه زیر گروه اون رشته ات جابه جا می شه .
من از دانشگاه شاهد خبر ندارم .
با توجه به رتبه ای که که داری ، می تونی برای دو تا از رشته های نیمه متمرکز دعوت بشی . مثلا اگه انتخابات اینطوری باشه :

1. گرافیک ( روزانه - دولتی )
2. طراحی صنعتی ( روزانه - دولتی )
3. طراحی پارچه و لباس ( شبانه - دولتی )
4. طراحی صنعتی ( غیر انتفاعی )
5. گرافیک ( شبانه - دولتی )
6. طراحی پارچه و لباس ( غیر انتفاعی )
اونوقت ممکنه مثلا تو گرافیک - روزانه و طراحی پارچه و لباس - شبانه مجاز بشی اما طراحی صنعتی نشی و الویت از این لحاظ مهمه که در این انتخاب رشته ممکنه درصد قبولی شما توی رشته مثلا گرافیک - شبانه به اندازه طراحی پارچه و لباس - شبانه تون باشه اما چون اون رو اول انتخاب کردید دیگه به گرافیک - شبانه و انتخاب های بعدیت نگاه نمی کنند .
در مورد دانشگاه سوره هم که تا اونجا که من می دونم حتی در بعضی رشته هاش هم استاداش بهتر از دانشگاه های دولتیه.
خودم عکسی نداشتم ولی

vettriano
07-08-2008, 21:35
ببخشید من یه سوال خیلی خیلی حیاتی دارم ممنون می سم اگه سریتر به من جواب بدید.......من امروز فهمیدم که باید تمام رشته های ریاضی و هنر رو در یک فرم انتخاب کنم ......حالا من رتبه ام تو ریاضی منطقه 1 12000ودر هنر 400 اولویتم تو ریاضی اقتصاده و تو هنر سینما ولی می هوام نیمه متمرکز هنر رو هنر های دیجیتال و گرافیک غیر انتفایی هم انتخاب کنم.......یه راهنمایی بکنین تو حدود چینش رشته ها ......مثلا از نظر عقلانی معماری غیر انتفاعی تهران یه مدیریت هایی مثه بیمه و گمرکی آیا به سینما ی دانشگاه هنر ارجعیت داره یا نه؟ یه راهنمایی کلی هم در مورد چینش رشته ها بدین و شانس قبولی توی گرافیک با رتبه زیر گروه 500 رتبه زیر گروه 4 امم 300 .....خواهش می کنم کمکم کنید هرچه زودتر چون وقت زیادی ندارم.........

sabz_abi
08-08-2008, 13:38
در مورد رشته های ریاضی چیزی نمی دونم

sabz_abi
08-08-2008, 13:52
سینما با این رتبه ، احتمال خیلی کمی داره تهران قبول شی چون هم متقاضیش زیاده و هم تعدادش کم مگه تو شهر های دیگه و غیرانتفاعی ( برای تهران اگه قبلا تو پاسخ نامه علامت زده باشی می تونی غیر انتفاعی سوره بزنی ) شانس داشته باشی . برای گرافیک چون امتحان عملی هم داره اگه از الان با یه معلم خوب شروع کنی به طراحی حتی امکان داره دولتی هم قبول شی ( بستگی به رتبه زیر گروه 1 ت داره ) . گرافیک غیر انتفاعی ، تهران یا هر جای دیگه احتمال قبولیت ( مجاز شدن ) زیاده . در مورد بقیه هم زیاد نمی دونم . اما توی رشته هنر قبول شدن توی متمرکز ها سخت تر از نیمه متمرکز ها است ولی در هر صورت براساس علاقه و شانس قبولیت انتخاب رشته کن . در ضمن اگه اول توی یه متمرکز چه ریاضی ، چه هنر قبول شی دیگه به رشته های پایین ترت نگاه نمی کنند ولی اگه اول توی یه نیمه متمرکز قبول شی ، انتخاب های بعدیت ( متمرکز ها رو )رو هم نگاه می کنند . در این صورت ممکن علاوه بر مجاز شدن توی عملیِ نیمه متمرکز ، توی یک متمرکز هم قبول شی .

brain
10-08-2008, 09:10
:11::40:سلام.....چطوری شما ... ؟
دلم براتون تنگ شده بود ... با این چیزایی که در رابطه با الویت انتخاب رششته گفتید ببینید ماله من چه جوریه ؟

1) نقاشی روزانه
2) گرافیک روزانه
3) نقاشی شبانه
4) گرافیک شبانه
5) نقاشی غیرانتفاعی
6) گرافیک غیر انتفاعی

اینجوری زدم .... فکر میکنید چی هارو مجاز شم ؟
خیلی برام مهمه ..حتما بگید ... خیلی خیلی ممنون

بابت عکسی که از سوره هم گذاشتید ممنون ....

شما طراحی میکنید؟ .... پیش کی ؟ ( همینجوری پرسیدم )
فعلا یا علی :31:

sabz_abi
10-08-2008, 15:01
سلام ....
اگه با سهمیه منطقه 2 حساب کنیم نقاشی روزانه و شبانه و غیر انتفاعی مجاز میشی گرافیک و نمی دونم . من از استادمون شنیدم گفت تا 6 برابر ظرفیت مجاز به امتحان عملی میشن بعد یک ششم رو انتخاب می کنند .
اگه بدون سهمیه بخوای ، احتمال دولتی کمه ( شبانه هارو ممکنه مجاز بشی ) ولی غیر انتفاعی ها رو مجاز میشی .
منم شروع کردم . عباسی . طراحیش خوب نیست ولی برای کنکور خوبه .
راستی بعضی سوالای طراحی عملی ها رو دارم اگه خواستی بگو بزارم رو تاپیک .

brain
10-08-2008, 18:29
حتما ممنونت میشم بدجور ............. خیلی باحالی دمت گرم
منتظرت
میمونم

sabz_abi
11-08-2008, 14:36
سوالای گرافیک :
1.در يک ظهر تابستان مهندسين ميراث فرهنگی و کارشناسان ، در باره بازسازی ارگ بم در حال تبادل نظر و گفتگو هستند.( سراسری 86 )
2. طراحی از کارگاه سفالگری - کوزه گری . هاشور با مداد رنگی . ( سراسری 83 )
3. طراحی از موضوع ویولن زدن پابلو کازاراس - با در نظر گرفتن عکسی که یوسف کارش در اطاقی از او گرفته و در کتاب انسان ، فضا ، طراحی در بخش پایانی آن مشاهده می کنید ( سراسری 82 )
4. طراحی از عزاداری ایام محرم ( عاشورا - تاسوعا ) ترجیحا در خیابان به همراه جماعت عزاداران ( سراسری 81 )
5. طراحی از یک فضای روستایی - مزرعه که زندگی ساده روستائیان را نشان می دهد . ( سراسری 80 )

sabz_abi
11-08-2008, 14:49
برای طراحی صنعتی هم اینو می زارم اگه نتونستید بگیرید به سایت اصلیش برید ، بعد از عضو شدن می تونید همه سوالات رشته های هنر رو دانلود کنید :

brain
12-08-2008, 21:20
به به !!!!!
سلام ....

باحال بودی .. باحال تر شدی .....
ایول دستت درد نکنه .... ببین انقدر مارو شرمنده نکن...یه چیزی هم شما بگو ما برات انجام بدیم .....
خب بازم سر میزنم وو فعلا بای...
راستی اگه اطلاعاتی ..چیزی از این قبیل پیدا کردی حتما مارو در جریان بذار ....ممنون

arte
13-08-2008, 15:27
بابت نمونهء آزمون سالهای پیش ممنون ولی ممکنه امسال هم مثل اون ویلونیست موضوع بدن!؟؟ این که خیلی بی انصافیه!:41:

brain
14-08-2008, 06:52
سلام....چه عجب یه هنریه دیگه هم پیدا شد ................

در رابطه با اون سوال ویولونیست هم باید بگم که ...شما فیگور و خط کشیدنه قوی یاد بیگر بقیه اش کمکم درست میشه ............داورا بیشتر به خط هات وقدرت طراحیت و چندتا چیزه کوچیک دیگه نگاه میکنن و موضوعش فقط یه بهونس ( ولی بی اهمیت هم نیستشا)...sabz abi بیشتر میدونه..اون میاد براتون توضیح میده ..موفق باشی

sabz_abi
14-08-2008, 10:35
سلام
بیشترین چیزی که توی امتحان عملی مهمه علاوه بر چیز هایی که brain گفت ترکیب بندی های منسجم ، رنگ آمیزی و بیان موضوع مورد نظر به بهترین شکل .هرچه کار فرد خاص تر ( از نظر رنگ آمیزی و ترکیب بندی و نوع خطوط فرد ) باشه احتمال قبولی اون توی دانشگاه بهتری وجود داره ، ولی نه اونقدر خاص که از اصول طراحی دور بشه ( مثلا کوبیست بده ) .
تا اونجا که می دونم معمولا سه برگه کاغذ به داوطلب می دن که روی یکی اسکیس ها رو می کشن روی دومی یکی از طرح هایی که روی صفحه قبل اجرا کردید و بهترینشونه توی کل صفحه اتود می زنید و صفحه آخر هم کار نهایی. ( البته یکی به من گفت به اونا فقط یه مقوا داده بودند و باید روی همون یکی کار نهایی رو انجام می دادند اونم پشت اون مقوا اتودشو زده بود)
سال پیش ارگ بم رو دادن امسالم حتما یه چیزی تو مایه های نیروگاه های هسته ای رو می دن :27:
کسی یه کتاب که توش طراحی های کنکور یا چیزی تو همین مایه ها رو داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arte
14-08-2008, 10:46
چون ماه رمضون نزدیکه امتحانه حتما سوژه در مورد ماه رمضونه

Anildy
15-08-2008, 07:58
سوالای گرافیک :
1.در يک ظهر تابستان مهندسين ميراث فرهنگی و کارشناسان ، در باره بازسازی ارگ بم در حال تبادل نظر و گفتگو هستند.( سراسری 86 )
2. طراحی از کارگاه سفالگری - کوزه گری . هاشور با مداد رنگی . ( سراسری 83 )
3. طراحی از موضوع ویولن زدن پابلو کازاراس - با در نظر گرفتن عکسی که یوسف کارش در اطاقی از او گرفته و در کتاب انسان ، فضا ، طراحی در بخش پایانی آن مشاهده می کنید ( سراسری 82 )
4. طراحی از عزاداری ایام محرم ( عاشورا - تاسوعا ) ترجیحا در خیابان به همراه جماعت عزاداران ( سراسری 81 )
5. طراحی از یک فضای روستایی - مزرعه که زندگی ساده روستائیان را نشان می دهد . ( سراسری 80 )

سلام. من کاردانی کامپيوتر دارم ولی امسال کارشناسی گرافیک شرکت کردم. می خواستم ببینم این سوالات که نوشتید برای کنکور گرافیک کاردانی به کارشناسیه؟؟؟
می شه سوالای عملی درس طراحی کنکور کاردانی به کارشناسی رشته گرافیک رو برای من بذارید.:11:
دوستای دیگه هم هر جور اطلاعاتی می تونن راجع به آزمون عملی کاردانی به کارشناسی گرافیک به من بدن ممنون می شم.
من از کسایی که توی حوزه ام بودن پرسیدم ولی بعضی ها می گفتن آزمون عملی برگزار نشده!!! آره؟؟؟

خيلی نياز به کمک دارم. یادتون نره. مرسی.:10:

sabz_abi
15-08-2008, 12:00
سلام
این ها سوالای کنکور سراسری کارشناسی نه کاردانی به کارشناسی .
اگه سوالی داری برو سایت تبیان بخش مشاوره اش ( راهنمای تحصیلی ) بپرس اونجا بیشتر می دونند بعدم تاپیک مخصوص کاردانی به کارشناسی توی سایت وجود داره ، اونا بهتر می دونند

brain
21-08-2008, 10:24
چه خبرا ؟ ..... سبزآبی جان کجایی ؟
داری طراحی میکنی ؟

ببین یه سوال میتونی بگی استادتون چه تمرینایی بهتون میگه ؟ ... چون من دنباله یه برنامه هستم برای کار ولی تاحالا به چیزه خوبی نرسیدم....
ممنون...

arte
22-08-2008, 16:35
سلام بچه ها می تونید چند تا منبع به من معرفی کنید برای طراحی ! من دیگه سوژه ندارم.:31:

sabz_abi
24-08-2008, 09:27
سلام

چه خبرا ؟ ..... سبزآبی جان کجایی ؟
داری طراحی میکنی ؟

ببین یه سوال میتونی بگی استادتون چه تمرینایی بهتون میگه ؟ ... چون من دنباله یه برنامه هستم برای کار ولی تاحالا به چیزه خوبی نرسیدم....
ممنون...

فعلا فقط فیگور و تجزیه سایه روشن رو کار می کنه بعد هم برای کار خونه آناتومی انسان تکلیف میده تا بعد .

سلام بچه ها می تونید چند تا منبع به من معرفی کنید برای طراحی ! من دیگه سوژه ندارم.:31:

اگه دنبال سوژه میگردی بهتره بری پارکی یا یه کلوپ طراحی چون کشیدن از روی عکس کار آسونیه ولی مدل زنده یه چیز دیگه ست . سایه ها روی عکس ثبت شده اند اما مدل زنده باعث میشه حافظه تصویریت قوی بشه اونوقت فیگورهای مختلف و چیزای دیگه توی ذهنت می مونه ( از بس استادمون اینو هر دفعه بهم میگه حفظ شدم :27:)

arte
24-08-2008, 15:24
سلام

فعلا فقط فیگور و تجزیه سایه روشن رو کار می کنه بعد هم برای کار خونه آناتومی انسان تکلیف میده تا بعد .

اگه دنبال سوژه میگردی بهتره بری پارکی یا یه کلوپ طراحی چون کشیدن از روی عکس کار آسونیه ولی مدل زنده یه چیز دیگه ست . سایه ها روی عکس ثبت شده اند اما مدل زنده باعث میشه حافظه تصویریت قوی بشه اونوقت فیگورهای مختلف و چیزای دیگه توی ذهنت می مونه ( از بس استادمون اینو هر دفعه بهم میگه حفظ شدم :27:)
بی خیال بابا !!! مردم بی جنبه هستند . لااقل من شرایطش رو ندارم در ضمن طراحی تو محیط خارجی بیشتر وقت می بره!.مگه قرار نیست فیگور کار کنیم . این عروسک های طراحی واسه فیگور چطورن! من می فهمم سایه ها رو عکس ثبت شده اند یعنی چی ولی به هر حال واسه طراحی هم باید یه سری سایه مشخص واسه طرحت انتخاب کنی دیگه!

sam_a
27-08-2008, 11:24
سلام. من کاردانی گرافیک دارم امسال کارشناسی گرافیک شرکت کردم. پارسال طراحی عملی رو برداشته بودن امسال اطلاع ندارم که هست یا نه لطف میکنید یه کلاس طراحی خوب به من معرفی کنید البته عجله دارم ممنون میشم

arte
27-08-2008, 23:36
سلام ببخشید می خواستم دوباره یه سوال دیگه بپرسم اونم اینکه مدت زمان امتحان عملی چقدر ه؟
و تو اون 3 برگی که برای امتحان بهمون میدن میشه بیشتر از یه طرح کشید یا حتما باید یه طرح باشه وچند تا اتود!؟

Anildy
28-08-2008, 08:42
سلام. من کاردانی گرافیک دارم امسال کارشناسی گرافیک شرکت کردم. پارسال طراحی عملی رو برداشته بودن امسال اطلاع ندارم که هست یا نه لطف میکنید یه کلاس طراحی خوب به من معرفی کنید البته عجله دارم ممنون میشم

سلام دوست عزیز. می شه یه کم بیشتر در مورد طراحی عملی توضیح بدین آخه من کاردانی ام کامپیوتر بوده. تا اونجایی که من می دونم یه موضوع می دن و ما باید یه آرم و یه پوستر در مورد اون موضع طراحی کنیم؟؟؟!!!؟؟ حالا اگه واقعا اينطوریه ، شما که کاردانی تون هم گرافیک بوده می شه لطف کنید و چند تا کتاب که به درد طراحی آرم و پوستر می خوره معرفی کنین.:10:

البته خدا کنه امسال هم عملی رو بردارن.

(راستی این کلاس طراحی که نوشتین منظورتون برای همین کنکور عملیه؟)

sabz_abi
28-08-2008, 10:24

در مورد حذف کنکور عملی منظورتون کنکور عملیه کاردانی رو برداشته بودند دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام ببخشید می خواستم دوباره یه سوال دیگه بپرسم اونم اینکه مدت زمان امتحان عملی چقدر ه؟
و تو اون 3 برگی که برای امتحان بهمون میدن میشه بیشتر از یه طرح کشید یا حتما باید یه طرح باشه وچند تا اتود!؟

مدت زمان امتحان عملی فکر کنم حدود 2 یا 3 ساعت باشه باز می پرسم می گم .
تااونجا که می دونم آره یه طرح وچند تا اتود .بعدشم اصلا وقت نمیشه چند تا کار کرد.:41:

sam_a
28-08-2008, 14:33
در مورد حذف کنکور عملی منظورتون کنکور عملیه کاردانی رو برداشته بودند دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟

مدت زمان امتحان عملی فکر کنم حدود 2 یا 3 ساعت باشه باز می پرسم می گم .
تااونجا که می دونم آره یه طرح وچند تا اتود .بعدشم اصلا وقت نمیشه چند تا کار کرد.:41:
بله سال گذشته امتحان عملی طراحی کاردانی به کارشناسی رو حذف کرده بودن

sam_a
28-08-2008, 14:42
سلام دوست عزیز. می شه یه کم بیشتر در مورد طراحی عملی توضیح بدین آخه من کاردانی ام کامپیوتر بوده. تا اونجایی که من می دونم یه موضوع می دن و ما باید یه آرم و یه پوستر در مورد اون موضع طراحی کنیم؟؟؟!!!؟؟ حالا اگه واقعا اينطوریه ، شما که کاردانی تون هم گرافیک بوده می شه لطف کنید و چند تا کتاب که به درد طراحی آرم و پوستر می خوره معرفی کنین.:10:

البته خدا کنه امسال هم عملی رو بردارن.

(راستی این کلاس طراحی که نوشتین منظورتون برای همین کنکور عملیه؟)

سلام دوست عزیز رتبه شما چند شده؟؟
بله مثل اینکه امسال امتحان عملی طراحی رو میگیرن،من که دارم میرم کلاس طراحی اگه بگیرن که حد اقل یاد گرفتم می تونم یه چیزایی بکشم که نمره بیارم اگرم نه که طراحی به دردم میخوره بعدا ضرر نکردم نمیشه ریسک کرد (در مورد سوال کنکور عملی میدونم که دوسال پیش فیگوراتیو بوده سوژه)
طراحی آرم چه کتابی؟؟ کتابی که فقط طراحی باشه یا نه آموزش هم داشته باشه؟؟:20:

Anildy
30-08-2008, 08:34
سلام دوست عزیز رتبه شما چند شده؟؟
بله مثل اینکه امسال امتحان عملی طراحی رو میگیرن،من که دارم میرم کلاس طراحی اگه بگیرن که حد اقل یاد گرفتم می تونم یه چیزایی بکشم که نمره بیارم اگرم نه که طراحی به دردم میخوره بعدا ضرر نکردم نمیشه ریسک کرد (در مورد سوال کنکور عملی میدونم که دوسال پیش فیگوراتیو بوده سوژه)
طراحی آرم چه کتابی؟؟ کتابی که فقط طراحی باشه یا نه آموزش هم داشته باشه؟؟:20:

سلام دوست عزیزم

من رتبه ام شده 93 . نمی دونم برای رشته گرافیک رتبه خوبیه یا بد؟!؟ :19:شما که رشته تون گرافیک بوده می شه بنویسید چطوره؟ می تونم قبول شم؟

در مورد امتحان عملی ، تا اونجا که من توی وبلاگا کلی گشتم و دو سه مطلب پیدا کردم، نوشته بودن که یه موضوع می دن و ما باید در مورد اون موضوع یه آرم و یه پوستر اتود بزنیم.:18: یعنی به اون صورت به طراحی فیگوراتیو احتیاجی نداریم. اگه واقعا امتحان عملی در مورد طراحی آرم و پوستر باشه بیشتر ترکيب بندی و همخونی موضوع با آرم و پوستر مدنظرشونه!!! بازم من مطمئن نیستم. شما اگه اطمینان دارید که طراحی آرم و پوستر نیست برای من هم بنویسید.

البته شما نوشتید دو سال پیش فیگوراتیو بوده. مطمئنید امسال هم اینطوره :37:خدا کنه امسال اینجور نباشه :42:چون خیلی وقته که طراحی نکردم و طراحی فیگوراتیو سخت تره. :13:بازم من یه سوال دیگه دارم.:11: این طراحی فیگوراتیو موضوعش زنده اس؟؟ از روی عکسه ؟؟؟ یا یه موضوعه مثلا ماه رمضون و این جور چیزاس؟؟؟

ممنون
:10:

sam_a
30-08-2008, 10:14
سلام دوست عزیز
من هم مثل شما اطلاعات زیادی ندارم این رو هم از استادی که قرار هست طراحی با من کار کنه شنیدم به نظر میاد اطلاعات کاملی داره راستی رتبه شما خیلی خوبه این امتحان عملی به نفع شماست میتونید با نمره خوبی که توش میارید تهران قبول شید (امیدوارم روزانه)
اگر اطلاعاتی کسب کردید به من هم بدهید راستی امسال شانس من و شما پذیرش تهران خیلی کم تر از پارساله امیدوارم هر دومون تهران قبول شیم

Anildy
30-08-2008, 17:12
سلام دوست عزیز
من هم مثل شما اطلاعات زیادی ندارم این رو هم از استادی که قرار هست طراحی با من کار کنه شنیدم به نظر میاد اطلاعات کاملی داره راستی رتبه شما خیلی خوبه این امتحان عملی به نفع شماست میتونید با نمره خوبی که توش میارید تهران قبول شید (امیدوارم روزانه)
اگر اطلاعاتی کسب کردید به من هم بدهید راستی امسال شانس من و شما پذیرش تهران خیلی کم تر از پارساله امیدوارم هر دومون تهران قبول شیم

بازم سلام. بابت اینکه نوشتید رتبه ام خوبه خیلی ممنون. روحم رو شاد کردید.:31: راستی شما ننوشتید رتبه تون چنده؟!؟
در مورد انتخاب رشته هم بگم من اصلا 4 تا انتخاب بیشتر نکردم. :5:اول دانشکده دخترونه شریعتی، روزانه اش و دومی هم شهید رجایی روزانه اش. (فقط همین دو تا توی تهران بودن) دو تا هم ، همین دانشگاه ها رو شبانه شون رو انتخاب کردم. چون هیچ جوری حاضر نیستم برم شهرستان:13:متاسفانه همون طور که شما هم نوشتید امسال از سالای قبل خیلی کمتر دانشجو برمی دارن. من برای گرايش «هنرهای تجمسی» هم مجاز شدم ولی خودم نخواستم انتخاب کنم. اما یه چیزی. توی دفترچه انتخاب رشته نوشته که انتخاب دانشجو براساس نمره کله. یعنی رتبه مون اصلا حساب نیست؟:37:

در مورد درس طراحی هم اگه به قول استاد شما طرح فیگوراتیو باشه که رفتن و نرفتن به کلاس برای من یکی که فایده نداره چون فکر نکنم توی این مدت کم چیزی بتونم یاد بگیرم. باید به هر چی بلدم قناعت کنم. اما اگه تحقیقات من درست باشه و امتحان از طراحی آرم و پوستر باشه ، باید زودتر دست به کار بشم. من اسم دو تا کتاب رو که راجع به همین طراحی آرم و پوستره پیدا کردم که هنوز نخریدم. اگه خریدم و خوب بود برای شما هم می نویسم. به هر حال احتیاط شرط اول عقله!!!

راستی یکی از دوستای من قول داده که اگه بتونه برام پی گیری کنه که سوالات چه مدلی می آد. بازم اگه اطلاعاتی به دست آوردم به شما هم می گم.

آخرش هم بگم که منم امیدوارم هم خودم و هم شما هر دومون قبول بشیم.:10:و حالا هم که داریم دعا می کنیم اصلا خدا کنه کنکور عملی حذف بشه:26:

sabz_abi
31-08-2008, 09:51
سلام
استادمون یه کتاب خوب برای کنکور عملی گفته که فقط توش یه سری طراحی از مدل زنده اس کهlow کنکور عملی می خوره ، اسمشم هست : طراحی های محمود کاظمیان . قیمت : 5500 تومان . انتشارات شلفین .
اینم چند صفحه از کتاب:

در ضمن یه سایت خوب پیدا کردم:

کارهاش سطح بالا ست اما برای تمرین کردن خوبن.

sam_a
31-08-2008, 21:27
[quote=آنيل دی;2884941]سلام دوست عزیزم

من رتبه ام شده 93 . نمی دونم برای رشته گرافیک رتبه خوبیه یا بد؟!؟ :19:شما که رشته تون گرافیک بوده می شه بنویسید چطوره؟ می تونم قبول شم؟............................................ .........

سلام دوست عزیز
راستش من اینو از استادی که قرار بود برم پیشش طراحی کار کنم شنیدم نمی دونم تا چه حد صحت داره
به نظر میومد اطمینان کامل داره :41:
رتبه شما خیلی خوبه اگر هم طراحی بگیرن به نفع شماست چون میتونید روزانه تهران قبول شید اطلاعات بیشتر کسب کردم میگم به شما لطف کنید شما هم به من بگید میگن آزمون آبان ماهه؟؟؟؟:46:

sam_a
31-08-2008, 21:40
[quote=آنيل دی;2886495]بازم سلام. بابت اینکه نوشتید رتبه ام خوبه خیلی ممنون. روحم رو شاد کردید.:31: راستی شما ننوشتید رتبه تون چنده؟!؟
در مورد انتخاب رشته هم بگم من اصلا 4 تا انتخاب بیشتر نکردم. :5:اول دانشکده دخترونه شریعتی،
سلام دوست جون من شک داشتم که شما هم مثل من دخملی یا نه پسر؟؟؟:10:
من رتبم زیاد خوب نشد من شاغل بودم 2 ماه بیشتر درس نخوندم 290 شد برای هنر های تجسمی هم مجاز شدم نمی دونم قبول میشم یا نه:41: انتخاب رشته هامم مثل شماست
رفتم یه کلاس طراحی ثبت نام کردم ببینیم چی میشه هر چی خدا بخواد
مثل اینکه آزمون آبان ماه برگزار میشه؟؟

alibitaraf
03-09-2008, 16:04
سلام برو بچز...
چه خبرا ؟

راستی کنکور عملی دقیقا چه روزیه ؟ چندمه آبان ؟

brain
05-09-2008, 09:51
سلام سبزآبی ....

چه خبرا .. ؟
کم پیدایی .. ؟
چی قبول شدی ؟
متمرکزو میری یا صبر میکنی برای کنکور عملی ؟
راستی کنکور عملی دقیقا چه تاریخی برگزار میشه ؟

راستی من میخوام کارامو اسکن کنم ... که شما ببینی ..... شمام اگه میتونی خوباشو اسکن کن ببینیم ... ( خیلی نمی خواد کیفیت بالا اسکن کنی ... dpi 72 خوبه )
می بینمت ... :40:

sabz_abi
05-09-2008, 14:49
سلام
خوبی ، خوشی ، سلامتی و . . .
کارشناسی فرش شبانه هنر
فعلا که منتظر کنکور عملیم تازه مثل اینکه به جز سینما بقیه بچه های هنر ترم دوم ، درسشون شروع میشه ( برای دانشگاه هنر تهران)
سال پیش که 4 آبان بود امسالم احتمالا همون هفته اول آبان برگزار میشه
باشه ... ولی به شرطی که ایرادا رو بگیری
منم همینطور

azmoon88
07-09-2008, 23:58
با سلام در کنکور هنر رشته های نقاشی، ارتباط تصویری ، مجسمه سازی ، طراحی صنعتی ، طراحی پارچه و لباس ، نمایش و موسیقی دارای آزمون عملی می باشند.نحوه ارائه کار در این آزمون در نتیجه نهایی که در دیماه اعلام میشود بسیاد تعیین کننده می باشد .. از اینرو هنرجویان گرامی ( حتی با رتبه های بسیار خوب) می بایست خود را برای این آزمون آماده نمایند و شرکت در دوره های آموزشی در مابین اعلام نتایج تا روز آزمون عملی و حتی قبل از اعلام آن ( نتایج مرحله اول ) میتواند بسیار مفید واقع شود . موسسه هرم با برگزاری دوره های عملی کنکور هنر می تواند هنرجویان گرامی را برای آزمون عملی آماده نماید .برای اطلاعات بیشتر میتوانید با روابط عمومی این موسسه تماس بگیرید:77808953

azmoon88
09-09-2008, 21:51
با سلام در آزمون عملی رشته های نقاشی، ارتباط تصویری و طراحی پارچه و لباس ، مواردی که اهمیت دارد ( با توجه به نوع سوالات در سالهای اخیر :1- طراحی آکادمیک ( با رعایت تناسبات ) فیگورها 2- قرار دادن فیگورها در فضا با رعایت کامل اصول پرسپکتیو ، ( البته قبل از اجرای نهایی کار می بایست فیگورها و فضا را به طور جداگانه و بعد به صورت ترکیبی اتود کنید ،که این اتود در نمره نهایی شما بسیار موثر است ) 3- رنگ آمیزی اثر ( بهترین روش رنگ آمیزی با توجه به زمان محدود 5/3 ساعتی ، مداد رنگی با تکنیک هاشور می باشد ) نکاتی که بهتر به آنها دقت بیشتری کنید : 1- از کشیدن فیگورها در حالات پیچیده خودداری کنید سعی کنید حالتهای ساده فیگور را طراحی کنید 2- به تمام مواردی که در صورت سوال مطرح می شود اشاره نکنید و یک بخشی از موضوع را انتخاب کنید و بکشید ( به عنوان مثال اگر موضوع تظاهرات بود به دنبال کشیدن آدمهای زیادی نباشید با یک پرسپکتیو یک نقطه ای در فضا سازی و طراحی آکادمیک چند فیگور ساده که دست یکی از آنها پرچمی است می تواننید گوشه ای از تظاهرات زا به زیبایی نشان دهید ) در موسسه هرم تمامی این موارد ( به همراه 10 مرحله آزمون آزمایشی) به مدت 100 ساعت کار می شود.

brain
10-09-2008, 10:52
سلام .... اطلاعات خیلی خوبی بود .... دستت درد نکنه .... اگه بازم داری بذار از این چیزا .... من که نمیتونم آموزشگاه بیام چون تهران نیستم ... شما که میرید اونجا تمریناتشو به ما هم بگید حداقل یه کاری بکنیم ..... سبزآبی جان چرا کاراتو نمیذاری ببینیم ... من خیلی کارام خوب نیست فعلا بذار یکم بهتر شه برات آپلود میکنم ......
تا بعد

sabz_abi
14-09-2008, 14:22
فقط تونستم همینا رو آپلود کنم . ( از بس که مودم جدیدم افتضاحه از 26 بیشتر نمیره )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

brain
15-09-2008, 18:12
سلام ....
دستت درد نکنه ..کار خوبیه ...فقط چرا همین یه دونه رو گذاشتی ... من فعلا کامپیوترم ترکیده ... نمیتونم بیام تو نت ..... ولی کارت خوب بود .. راستی گفتی رشته ات گرافیک بود یا ریاضی بودیو اومدی هنر ...؟ ...
ولی سعی میکنم کارامو بذارم تا ببینی .... روزی چند ساعت کار میکنید شما .. ؟ من که تو این ماه رمضونیه اصلا حس کارکردن ندارم ... ولی سعی میکنم کار کنم ...... راستی تکنیک کنکور عملی آزاده .. چه جوریه ..؟
می بینمت .....

sabz_abi
16-09-2008, 08:53
سلام
یه دونه نیست و 4 تاست .
مرسی . در ضمن من ریاضی بودم . تو این ماه رمضون هیچکی حال درست حسابی نداره برای کار منم میانگین بگیری نهایت 3 یا 4 ساعت بیشتر نمیشه اونم بعد افطار .تکنیک عملی آزاده فقط فکر کنم از گواش و رنگ روغن نمی شه استفاده کرد.
منم همینطور

brain
21-09-2008, 14:17
سلام ... من اومدم با کلی سوال ... سبزآبی جان ببین میتونی جواباشو بدی یا نه ...ممنون میشم (ببخشیدا)
من به ترتیب میگم شما هم به ترتیب جواب بده (بی زحمت)

1)کنکور عملی دقیقا چه تکنیکیه ؟ اگه آزاده چه تکنیکی بهتر و سریعتر جواب میده وامتیاز بیشتری داره؟(استادتون چی بهتون پیشنهاد کرده)

2)قطع کاغذی که روش کارمیکنیم چند در چنده ؟ (پارسال که a4 بود )

3)چندتا کاغذ بهمون میدن و روی هرکدوم باید چی بکشیم ( مثلا اگه 3 تاس ... چندتاش برای اجرا چندتاش اتود ؟ میشه رو همش با چندتا تکنیک اجرا کرد؟)

4)معیارهای سنجش آثار رو میدونی ...؟

5)نتایج رو کی اعلام میکنن پس ؟

6)کلا استادتون برای اینکه نمره کامل رو بگیرید چه راه هایی رو بهتون پیشنهاد کرده ؟ و چه اثری نمره کامل رو دقیقا میگره (نمونه اش کجاس)

و یه سوال خیلی مهم :

7) آیا عکسی ، اتودی و چیزی تو این مایه ها میتونیم بیاریم ؟ ( من شنیدم انگار میشه یه کارایی کرد)

8)دیگه هیچی .....

راستی یه چیزی .... من اسمم صادق(ملایی) هستش ... اسم کوچیکت چیه ؟ شاید تو کنکور عملی و یا شاید تو دانشگاه دیدمت (بگو ایشاالله)

تا بعد یا علی ......

sara_gh
02-10-2008, 16:02
رتبه من 937شده در منطقه یک و رتبه کشوری ام هم حدود 1600 شده .برای امتحان عملی روزانه وشبانه وغیر انتفاعی مجاز شدم .می خواهم ببینم احتمال قبولی من برای گرافیک تهران چقدر هست.احتمال داره شبانه تهران حالا هر دانشگاهی قبول بشم،سوره یاعلم وفرهنگ چطور .

YASBAHARY1
18-10-2008, 12:38
سلام عزیزان
من از کرمانم هنرستانو گرافیک خوندم الانم پیش دانشگاهی ام ولی کنکور کاردانی قبول شدم ونمیدانم چه کار کنم
امتحان عملی را میدهم ولی میخواستم بدونم کسی میدونه عملی گرافیک کاردانی چه سوالاتی میدن یا سوالات سالهای پیش را بگذارد؟
سوال دومم این است من چگونه پیش دانشگاهی را بخوانم آخه کنکور کارشناسی را میخواهم بدهم ولی میگویند اگه دانشگاه کاردانی میرویم نباید پیش دانشگاهی بخونیم
ولی برای امتحان کاردانی به کارشناسی میگویند مدرک پیش دانشگاهی الزامی است
و ایا من پیش دانشگاهی را حضوری بردارم یا غیر حضوری ؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدهید

sara_gh
22-10-2008, 20:06
سلام دوست عزیز
رشته منم تو هنرستان گرافیک بوده تا جای که من میدونم برای امتحان عملی کاردانی یک طراحی آرم میخواهند ویک طراحی پوستر در قطع A4 .
درمورد اینکه گفتی برای کاردانی به کارشناسی باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشی فکر نمی کنم .مدرک کاردانی به منزله پیش دانشگاهی است و اگه کاردانی داشته باشی حتی میتونی کنکور کارشناسی پیوسته را هم بدهی ولی فقط واحد های عمومی حساب می شه وباید دوبارهواحد ها را بگزرانی .
ولی به نظر من بهتر پیش دانشگاهی را بخوانی چون ظرفیت کاردانی به کارشناسی خیلی کم است سطح دانشگا های کارشناسی خیلی بهتر است البته این نظر من است.
در ضمن اگه کاردانی به غیر از روزانه یعنی شبانه قبول بشی می تونی نری و پیش دانشگاهی را ادامه بدی.

timsar jackson
01-11-2008, 14:46
سلام دوستان

من الان پیش دانشگاهیم و رشتم ریاضیه

امسال میخوام کنکور هنر بدم

من هیچ اطلاعاتی تو این زمینه ندارم میشه راهنماییم کنین که چه جوریه کنکورش چه جوریه

چه درسایی باید بخونیم

در ضمن میخوام اگه بشه برم موسیقی

karin
04-12-2008, 17:18
زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبيات فارسي 1 و 2 (پيش دانشگاهي )
ادبيات فارسي (3) (سوم دبیرستان)
ادبيات فارسي(2) (دوم دبیرستان)

فرهنگ و معارف اسلامي

دین و زندگی پیش دانشگاهی (پیش دانشگاهی)
دین و زندگی 3 (سوم دبیرستان)
دین و زندگی 2 (دوم دبیرستان)

عربي

عربي 3 (غير از علوم انساني) (سوم دبیرستان)
عربي 2 (غير از علوم انساني) (دوم دبیرستان)

زبان انگليسي

انگليسي 1 و 2 (پیش دانشگاهی)
انگليسي 3 (دوم دبیرستان)

karin
04-12-2008, 17:38
درک عمومی هنر

تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان 1 و 2
خوشنویسی
آشنایی با بناهای تاریخی
عکاسی 1 و 2
سیرهنر در تاریخ 1 و 2
کارگاه هنر 1 و 2
آشنایی با میراث فرهنگی و هنری ایران
هنر و ادب فارسی
آشنایی با رشته های مختلف هنری

درک عمومی ریاضی و فیزیک

هندسه (1 و 2)
فيزيك(1 و 2 و 3 )
رياضي (1 و 2)

ترسیم فنی

علم مناظر و مرایا
رسم فنی و نقشه کشی

خلاقیت تصویری و تجسمی

مبانی هنرهای تجسمی
پایه و اصول صفحه آرایی
طراحی 1 و 2
مبانی تصویر سازی
خط در گرافیک
انسان، فضا، طراحی

* کلیه ی کتب درسی منبع درک عمومی هنر، به عنوان منبع تصویری استفاده می شوند

خلاقیت نمایشی

کتاب نمایش
هنر و ادب فارسی
آشنایی با رشته های مختلف هنری
انسان، فضا، طراحی

خلاقیت موسیقی

کتاب موسیقی

خواص مواد

شناخت مواد و مصالح
شناخت مواد 1 و 2
الیاف نساجی 1و 2
مواد شناسی 1و 2
تکنولوژی مواد
متالوژی عمومی
عکاسی 1 و 2

mr.pejiman
09-02-2009, 10:51
سلام دوستان
کوچکترین اطلاعتون هم میتونه کمکم کنه
کسی میدونه اگه یکی تو یه رشته متمرکز درس بخونه بعد تو آزمون نیمه متمرکز هم قبول بشه و واسه ثبت نام هم نره
میتونه تو همون رشته متمرکزش ادامه تحصیل بده؟
خیلی واسم مهمه
منتظر جوابتونم

sajadblog.blogfa
11-02-2009, 14:39
سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم.
1_اگر ریاضی خونده باشی میشه کنکور هنر داد
2_اگر میشه آیا امکان داره هم توی ریاضی کنکور بدم هم توی هنر
3_به نظر شما می تونم خودمو توی یک سال و نیم به حد کنکور هنر برسونم(معدل سومم 18.5 بود)
4_به نظر شما ریاضی رو ادامه بدم بهتره یا برم هنر.

البته ببخشید همه رو باهم پرسیدم هر کدوم را که تناقض داشت جواب ندید.گفتم وقت کمتر هدر بشه.
باتشکر

farshidshd
11-02-2009, 18:25
سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم.
1_اگر ریاضی خونده باشی میشه کنکور هنر داد

سلام
بله میشه داد...

نه امکان نداره فقط یک رشته

3_به نظر شما می تونم خودمو توی یک سال و نیم به حد کنکور هنر برسونم(معدل سومم 18.5 بود)

خواستن توانستن است
هرکاری رو که بخواین میتونین انجام بدین

4_به نظر شما ریاضی رو ادامه بدم بهتره یا برم هنر.

با این معدل خوبی که شما از ریاضی دارین به نظر من بهتره ریاضی رو ادامه بدین
البته به علاقه ی خودتون هم بستگی داره...

sarina_sh
11-02-2009, 18:38

تا اونجایی که من میدونم میشه
روزی که من کنکور هنر دادم از بقیه رشته های تجربی و ریاضی هم اومده بودن به غیر از رشته خودشون هنر هم امتحان بدن

farshidshd
11-02-2009, 18:41
تا اونجایی که من میدونم میشه
روزی که من کنکور هنر دادم از بقیه رشته های تجربی و ریاضی هم اومده بودن به غیر از رشته خودشون هنر هم امتحان بدن

شما در صورت قبولی میتونین به هر دو دانشگاه برین و در هر دو رشته ادامه بدین؟؟
مسلمه که نمیشه
در ضمن اگر کنکور هر دو در یک زمان باشه شما چطور میتونین در یک زمان در دو جا باشین و در دو رشته متفاوت کنکور بدین/؟؟

sarina_sh
11-02-2009, 21:09
قبولی در هر دو رو نمیدونم چطوریه
اما در مورد آزمون خود سازمان سنجش جوری تنظیم کرده که کنکور هنر و زبان زمانش با کنکورهای دیگه یکی نباشه
من سال قبل هم زبان امتحان دادم هم هنر
برای رشته های دیگه هم محدودیتی نیست.

sajadblog.blogfa
13-02-2009, 18:36
دستتون درد نکنه طبق اطلاعاتی که جمع کردم.
روزی که آزمون ریاضی صبح است بعد از ظهر هنر کنکور داره.
توی دوتاشم میشه آزمون داد.

farshidshd
13-02-2009, 18:47
میشه تو دوتا رشته تحصیل کرد؟

sajadblog.blogfa
13-02-2009, 20:02
باید جز رتبه های بالا باشی فکر کنم حداقل زیر 100
من توی دوتاش نمی خوام درس بخونم.بابام خیلی گیر داده که برم عمران ولی خودم از رشته های رسانه ای مخصوصا تدوین و فیلمبرداری خوشم میاد.
حالا می خوام یه جوری باشه که ضایع نشم اگر هر دوتاش رو قبول شدم 100% می رم هنر ولی بابام نمی ذاره توی هنر شرکت کنم.
دیگه باید با شرایط ساخت

pedramch
13-02-2009, 20:18
سلام.
میگم واسه کنکور آزمایش باید دفترچه کاردانی ناپیوسته بگیرم؟

sajadblog.blogfa
13-02-2009, 21:07
yes
........

pedramch
13-02-2009, 21:51
خوب دفترچش هنوز هست؟
اگه هست تا کی هست؟:دی
ممنون/

sajadblog.blogfa
14-02-2009, 13:55
این تور که من شنیدم حالا حالا ها مهلت هست
تا سه هفته دیگه.
ولی بگم من از کسی شنیدم خودم ندیدم.

befermatooo
17-02-2009, 00:44
من میخوام از شاخه فنی به شاخی هنر برم .

علاقه شدیدی به فیلمبرداری و عکاسی دارم بطوری که همش یک دوربین آماده با باطری Full دم دسته تا اگه سوژه ای گیر اومد بتونم شکارش کنم !

حالا میخوام وارد این هنر بشم اما اطلاعاتی [ کامل و مفید ] در اختیار ندارم .

از دوستان اگه کسی میدونه باید چیکار کنم و چه درسهایی رو باید بخونم برای تغییر رشته و ........ در اختیارم قرار بده .

در ضمن آیندش خوبه ؟!؟

farshidshd
17-02-2009, 12:55
سلام
اگه تو این گرو ه عضو نیستی برو عضو شو کمکت میکنن

broken-home
25-02-2009, 06:59
واسه خواص مواد چه کتابی خوبه؟ کتاب راه اندیشه که آشغاله. کسی نیست بخواد کنکور هنر بده تبادل اطلاعات کنیم؟!

broken-home
25-02-2009, 07:00
باید "کنکور هنر" بدی. اول میری "پیش دانشگاهی هنر" ثبت نام میکنی .اونوقت میتونی کنکور هنر بدی .رشته ی عکاسی رو داریم. فیلم برداری فکر نکنم.

rosha68
17-03-2009, 04:48
سلام دوستان
رشته ی تحصیلی من ریاضیه و پیش دانشگاهی رو هم تموم کردم. سال دیگه قصد دارم در کنکور هنر شرکت کنم. می خواستم از صاحب نظران در رشته ی هنر درخواست کنم که در موارد زیر منو راهنمایی کنند:

1- با توجه به اینکه هیچ شناخت قبلی نسبت به دروس تخصصی هنر ندارم در چه دروسی باید از کلاس و معلم استفاده کنم؟
2- شما چه موسسه ی آموزشی و یا معلم و مشاوری رو بهم توصیه می کنید؟(به دنبال یه موسسه ی آموزشی خوب می گردم.)

rosha68
17-03-2009, 04:59
سلام بچه ها
ممکنه یه موسسه ی آموزشی خوب رشته ی هنر بهم معرفی کنید؟

brain
29-03-2009, 12:58
سلام بروبچز هنری !!!
من پارسال کنکور دادم !!! به شدت در مورد منابع تحقیق کردم !!
کلا همه ی راه ها رو امتحان کردم تا بالاخره فهمیدم چه درسی از همه مهتره !!!
اگه سوالی داشتید به پروفایلم رجوع کنید !!!

123arash
20-05-2009, 20:16
با عرض سلام و خسته نباشيد به همه شما و مديران محترم اين فروم..
واقعا خوشحالم و افتخار ميكنم كه اين فروم در رابطه با كنكور و پيشرفت و هدايت ما كنكوريها تاسيس شده است..
من مشكلي كه دارم اين است كه پيش دانشگاهي انساني هستم ولي ميخواهم كنكور هنر شركت كنم..حدود 21 كتاب تخصصي اين رشته را خريده ام و 6 كتاب را مرور كرده ام..ولي نميدانم كه براي كتابهاي عمومي بايد دروس رشته انساني را بخوانم يا رشته هنر.مثلا ديني رشته انساني سال دوم-سوم و پيش را ميتوانم بخوانم ولي نميدانم كه دروس عربي و زبان فارسي و ادبيات را هم ميتوانم از رشته انساني بخوانم يا بايد كتابهاي ديگري بخوانم..خواهش ميكنم كمكم كنيد..
و اگر ميدانيد بگوييد كه رتبه لازم در كنكور براي رشته كارگرداني بايد چند باشد..؟
ايا دانشگاه ازاد مدركش اعتبار دارد و ميتوان سر كار رفت و كلا بگيد كه رتبه لازم براي سراسري و ازاد بايد چند باشد و يك سوال ديگه كه تقريبا شهريه ازاد چقدره؟

واقعا شرمنده ام اگه سوالاتم زياد بود..هيچ راهنمايي ندارم..اميدم به شماست..انشائ الله موفق باشيد.

123arash
21-05-2009, 09:19
با عرض سلام و خسته نباشيد به همه شما و مديران محترم اين فروم..
واقعا خوشحالم و افتخار ميكنم كه اين فروم در رابطه با كنكور و پيشرفت و هدايت ما كنكوريها تاسيس شده است..
من مشكلي كه دارم اين است كه پيش دانشگاهي انساني هستم ولي ميخواهم كنكور هنر شركت كنم..حدود 21 كتاب تخصصي اين رشته را خريده ام و 6 كتاب را مرور كرده ام..ولي نميدانم كه براي كتابهاي عمومي بايد دروس رشته انساني را بخوانم يا رشته هنر.مثلا ديني رشته انساني سال دوم-سوم و پيش را ميتوانم بخوانم ولي نميدانم كه دروس عربي و زبان فارسي و ادبيات را هم ميتوانم از رشته انساني بخوانم يا بايد كتابهاي ديگري بخوانم..خواهش ميكنم كمكم كنيد..
ايا دانشگاه ازاد مدركش اعتبار دارد و ميتوان سر كار رفت و كلا بگيد كه رتبه لازم براي سراسري و ازاد بايد چند باشد و يك سوال ديگه كه تقريبا شهريه ازاد چقدره؟

واقعا شرمنده ام اگه سوالاتم زياد بود..هيچ راهنمايي ندارم..اميدم به شماست..انشائ الله موفق باشيد

farshidshd
21-05-2009, 09:40
ولي نميدانم كه براي كتابهاي عمومي بايد دروس رشته انساني را بخوانم يا رشته هنر.مثلا ديني رشته انساني سال دوم-سوم و پيش را ميتوانم بخوانم ولي نميدانم كه دروس عربي و زبان فارسي و ادبيات را هم ميتوانم از رشته انساني بخوانم يا بايد كتابهاي ديگري بخوانم..خواهش ميكنم كمكم كنيد..

باید کتابای اون رشته ای رو بخونی که میخوای امتحان بدی

نمیشه رتبه ی دقیقی گفت چون هرسال سطحش بالا میره شما باید سعی کنی

ايا دانشگاه ازاد مدركش اعتبار دارد و ميتوان سر كار رفت
بله
کاملا معتبره

رتبه لازم براي سراسري و ازاد بايد چند باشد

سراسری رتبه لازم بستگی به اون سال و تعداد شرکت کنندگان داره
شاید تا تراز 5000 شایدم کمتر یا بیشتر
آزاد هم همینطور تقریبا"

يك سوال ديگه كه تقريبا شهريه ازاد چقدره؟
حدودا ترمی 800 به بالا
بستگی به واحد هایی داره که میگیری
اگه عملی و کارگاهی باشه بیشتر میشه

123arash
21-05-2009, 11:09
واقعا بابت پاسخهاي شما متشكرم..
يك توضيح ديگه بديد ممنونم..
يه نفر به من گفته بود كه بايد زير 20 رتبه بيارم تا برم كارگرداني ولي اصلا قبول ندارم و باورم نميشه..حالا شما گفتين تراز 5000 منظورتون رتبه 5000 هست؟
و حدودا چند ترم هست تحصيلات دانشگاهي كه هزينش رو بدونم؟
و با توضيحاتي كه فرمودين كه دانشگاه ازاد معتبره ايا ورود به اين دانشگاه ازاد به خصوص دانشگاه سوره نسبت به دانشگاه دولتي اسانتره..مثلا سطح سوالات كنكور راحت تر هست؟
خواهش ميكنم كمكم كنيد..
بي نهايت متشكرم...

MaaRyaaMi
21-05-2009, 11:40
واقعا بابت پاسخهاي شما متشكرم..
يك توضيح ديگه بديد ممنونم..
يه نفر به من گفته بود كه بايد زير 20 رتبه بيارم تا برم كارگرداني ولي اصلا قبول ندارم و باورم نميشه..حالا شما گفتين تراز 5000 منظورتون رتبه 5000 هست؟
و حدودا چند ترم هست تحصيلات دانشگاهي كه هزينش رو بدونم؟
و با توضيحاتي كه فرمودين كه دانشگاه ازاد معتبره ايا ورود به اين دانشگاه ازاد به خصوص دانشگاه سوره نسبت به دانشگاه دولتي اسانتره..مثلا سطح سوالات كنكور راحت تر هست؟

واسه کارشناسی که 8ترمه دیگه 4 سال

سطح سوالا اره اسونتر از دولتیه ولی اونجوری هم نیس که نخونده بری دانشگاه

هزینه ش هم خوب بستگی به واحدا داره و شهریه ثابت
که اونم معلوم نیس دقیقا چنده ...یعنی هر سال یه 10 20 تومن گرونتر میشه
بهتر بود سوالتو تو تاپیک کنکور هنر میگفتی اونجا حتما کسانی هست که بدونن در مورد این رشته ;)

123arash
21-05-2009, 12:40
دمت گرم دوست خوبم...
من تمام تلاشم رو ميكنم تا موفق بشم...خواستن توانستن است.
فقط دوست عزيزم اگه ميتونيد بگيد كه رتبه چند بيارم قبول ميشم؟

karin
21-05-2009, 15:22
يه نفر به من گفته بود كه بايد زير 20 رتبه بيارم تا برم كارگرداني ولي اصلا قبول ندارم و باورم نميشه.
سلام

من اطلاعات دقیقی در مورد رتبه ی رشته ی کارگردانی ندارم اما در مورد عکاسی می دونم رتبه باید زیر 50 باشه و از اونجایی که کارگردانی به نسبت عکاسی متقاضی بیشتری داره و میزان پذیرش دانشجو هم کمتر هست همون حوالی رتبه ی 20 خیلی دور از ذهن نیست
در مورد سراسری - روزانه منظورم هست البته

logos
21-05-2009, 21:44
سلام

من اطلاعات دقیقی در مورد رتبه ی رشته ی کارگردانی ندارم اما در مورد عکاسی می دونم رتبه باید زیر 50 باشه و از اونجایی که کارگردانی به نسبت عکاسی متقاضی بیشتری داره و میزان پذیرش دانشجو هم کمتر هست همون حوالی رتبه ی 20 خیلی دور از ذهن نیست
در مورد سراسری - روزانه منظورم هست البته

کاملا تایید میشه البته یه نکته رو دوستان دقت نکردن
تو رشته هایی که کار عملی دارن مثل نقاشی، موسیقی و نمایش نمره امتحان عملی هم خیلی تاثیر گذاره و چون شما رشتتون انسانی هست احتمالا تو قسمت عملی رشته هایی که امتحان عملی دارن رتبه بهتری میخواهید

البته توجه کنید رتبه زیر 50 رو دوستان برای رشته عکاسی دانشگاه تهران گفتند !
اما در کل چون ظرفیت دانشگاهها کم هست (متقاضی هم کم) رتبه هایی که در این رشته لازم هست رتبه های 2 رقمی است که خیلی دور از دسترس نیست(به دلیل رقابت کمتر با رشته هایی همچون ریاضی)

123arash
22-05-2009, 11:22
خيلي ممنونم كه جوابمو دادين..
فقط اينسوالها رو جواب بديد ممنونم.
من اگه دو كتاب رياضي و ترسيم فني كه هر كدوم ضريب 1 هستن رو نخونم ايا امكان قبولي در سراسري يا ازاد هست؟
و لطفا منبعي رو بدين كه فهرست حذفيات دروس رشته هنر واسه كنكور رو بده
ممنونم..
من ميتونم كتاب ادبيات رو مثل ديني و زبان كه مخصوص كليه رشته هاست بخونم يا بايد مال رشته هنر رو بخونم..

Hectorist
23-05-2009, 13:09
سلام
یه سئوالی داشتم من.
الان بنده قراره کنکور هنر بدم. هیچی هم نخوندم.
با توجه به این مسئله ، آیا امکانش هست که بنده به دانشگاه برم؟ ببینید " دانشگاه " منظورمه. مهم نیست آزاد یا سراسری یا هرچی دیگه. میشه؟ رشته هم مهم نیست.
ممنون.

MaaRyaaMi
23-05-2009, 17:14
خيلي ممنونم كه جوابمو دادين..
فقط اينسوالها رو جواب بديد ممنونم.
من اگه دو كتاب رياضي و ترسيم فني كه هر كدوم ضريب 1 هستن رو نخونم ايا امكان قبولي در سراسري يا ازاد هست؟
و لطفا منبعي رو بدين كه فهرست حذفيات دروس رشته هنر واسه كنكور رو بده
ممنونم..
من ميتونم كتاب ادبيات رو مثل ديني و زبان كه مخصوص كليه رشته هاست بخونم يا بايد مال رشته هنر رو بخونم..

من در مورد دروس هنر چیزی نمیدونم
ولی فهرست حذفیات و اینا
باید تو سایت سنجش باشه
چون همیشه اعلام میکنن

فک نکنم دروس عمومی تفاوتی نمیکنه ! همه رشته ها یکی هستن!!

123arash
25-05-2009, 21:16
دوست خوبم شما مطمئن باش يه رشته اي هم قبول ميش اگه نخوندي ولي اگه رشته ي خاصي مد نظرته مثل گرافيك سينما يا موسيقي بايد تا سال ديگه مثل من خودتو اماده كني بعد مطمئنا قبول ميشي..

khaiyam
27-05-2009, 21:44
با درود فراوان میخواستم بدونم نحوه گزینش در مرحله آزمون عملی به چه صورت هست ؟ منظورم اینه که اگر کسی تو مرحله اول مجاز بشه دیگر در مرحله دوم بین اون کسی که رتبه 1000 آورده با اون کسی که رتبه 23 آورده فرقی نیست
آخه من شنیدم طرف در مرحله اول رتبه 2 گرفته اما قبول نشده اما یکی دیگه با رتبه 900 روزانه قبول شده

malekashtar
29-05-2009, 12:25
سلام
ابتدا شرمنده بابت اینکه نمیدانستم این تاپیک را کجا بزنم ولی مهم است برای من
می خواستم ببینم در رشته هنر سال 1387 و 1386 از کجا میتوانم
در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با در دست داشتن مشخصات فردی(شماره داوطلبی را ندارم)
پی ببرم قبول شدیم یا نه
به کدام قسمت سایت سنجش برویم؟؟
من روی لینک ها کلیک کردم ولی ون گزینه مورد نظرم نبود.(
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
رشته هنر (کاردانی به کارشناسی را میخواهم)
متشکر.

broken-home
29-05-2009, 20:26
شنیده ها تون اشتباست..اینارو از کجا میارین؟!! واسه ارشد نمیان توی اینترنت مشورت کنن که رئیس!.اینهمه کلاس های کنکور مخصوص کنکور هنر هست تو تهران .به یکیش سر بزنین و مشاوره ی حرفه ای بگیرین

123arash
30-05-2009, 09:12
دوستان اگه زحمتي نيست لطفا بگيد كه براي اينكه رتبه حدود 200 بيارم بايد درصد هر درسي رو چند بزنم.البته منظورم كنكور هنر هست.
و اگه ميشه كارنامه رتبه اول يا حدود 150 سال 87 كنكور هنر رو بزاريد.چون هر چي گشتم نيافتم.
و با توجه به زمان كم مانده به كنكور 88 ايا امكان قبولي من با توجه به اينكه فقط 6 كتاب خوندم هست؟ البته در رشته سينما.
و اگر قبول نشدم .براي سال ديگه تقريبا روزي چند ساعت بخونم قبول ميشم؟
ممنون و متشكرم.

creeep
02-06-2009, 21:19
سلام دوستان 1 سوال خیلی فوری دارم
میخواستم ببینم اگه بخوام از رشته ی ریازی برم موسیقی چه درسایی ر باید بخونم واسه کونکور هنر و کلی یه تضیح برام بدید خیلی حیاطی
ممنون و ببخشید

123arash
03-06-2009, 16:58
سلام دوست عزيز.شما براي قبولي در رشته موسيقي بايد كتابهاي رشته هنر كه حدود 23 تا هستند رو بخونيد.و بيشتر روي كتاب موسيقي تمركز كنيد كه ضريبش براي داوطلبان رشته موسيقي بالاست.ليست كتاباش رو كه فكر كنم حدود 23 تا هستند رو تا اونجايي كه يادم باشه مينويسم برات:موسيقي-نمايش-سير هنر در تاريخ 1 و 2-اشنايي با بناهاي تاريخي-طراحي 1 و 2-خواص مواد-خلاقيت تصويري-تاريخ هنر ايران-تاريخ هنر جهان-خوشنويسي-مباني هنرهاي تجسمي-مباني تصوير سازي-انسان فضا طراحي-خط در گرافيك-اشنايي با ميراث فرهنگيهنر و ادب فارسي-رسم فني و رياضيات سال اول و دوم به علاوه فيزيك سال دوم يا سوم كه زياد به خاطرم نمونده كه شما ميتوني همون دروس عمومي رشته رياضي رو بخوني.مثل رياضي-ديني-عربي-و ...حالا اين رشته هنر زير گروه هاي متفاوتي داره كه به شرح زير است:زير گروه 1:ارتباط تصويري-عكاسي-نقاشي-گرافيك-صنايع دستي و ..كه شامل دروس اصلي براي كنكور وقبولي در اين رشته ها اينهاست:درك عمومي هنر كه شامل تمام دروسي هست كه در بالا معرفي كردم و از اونا سوال مياد و ضريب 4 هست.درك عمومي رياضي و فيزيك ضريب 1-خلاقيت تصويري و تجسمي ضريب 4-نمايش ضريب 1-موسيقي ضريب 1-خواص مواد ضريب 1و يك زير گروه ديگه كه موسيقي جزو اونه شامل دروس بالاست با ين تفاوت كه خلاقيت موسيقي ضريب 4 هست و خواص مواد ضريب 1-نمايش ضريب 1-خلاقيت تصويري تجسمي ضريب 1-درك عمومي هنر ضريب 3-ترسيم فني ضريب 1البته زيرگروه هاي ديگه همخ هست كه تو دفترچه سنجش كامل توضيح داده.براي قبولي در رشته موسيقي اگه اين كتابها رو خوندي امكان قبوليت بالاي 50 درصده ولي اگه نخوندي حتما كتاب موسيقي رو در اين زمان باقي مانده بخون به اضافه دروس عمومي كه همون كتابهاي رشته تجربي و رياضي هست.البته ناگفته نماند كه به نظر من رشته هنر هم زياد سخت نيست چون يه فاميلي داشتيم و در كنار رشته انساني در هنر هم شركت كرده بود و بدون اينكه بخونه يك كتاب رو در رشته هنر قبول شد..اين قضيه سال 87 هست.اميدوارم قبول شي..بهت توصيه ميكنم كه اون رشته اي رو كه دوست داري برو و رشته اي زياد خوشت نمياد نرو چون پشيمان ميشي..اگه سوالي بود در خدمتم..منم ميخوام سينما قبول شم و فقط 6 كتاب خوندم.انشائ اللله كه قبول ميشم و به اميد خدا تمام داوطلبان قبول ميشن.

malekashtar
05-06-2009, 12:36
سلام دوستان اگر کسی میتواند جواب من را بدهد متشکرم

zizizi
06-06-2009, 14:53
سلام من رشته ام گرافیک پارسال کاردانی دادم عملیش رو قبول نشدم امسال می خوام کارشناسی بدم بیشتر از کنکور عملی می ترسم تا تئوری :42::37:سوالاش سخته سالهای قبل سوالاش چی بوده؟:23:

zizizi
09-06-2009, 15:00
سلام بچه ها من کاربر جدیدم رشته ام گرافیک سال پیش کاردانی قبول شدم ولی عملیش رو قبول نشدم :37:امسال می خوام کارشناسی شرکت کنم از عملیش می ترسم سخته؟کسی می دونه سال های پیش چه موضوع هایی داده بودن؟:23::question:

zizizi
09-06-2009, 15:23
:10:سلام سبز آبی کارات فوق العاده است.

برستو
05-08-2009, 11:11
سلام.من یه راهنمایی راجع به کنکور هنر میخواستم.کسی هست به من کمک کنه؟ممنون میشم.:46:

Bellona
05-08-2009, 23:25
سلام.من یه راهنمایی راجع به کنکور هنر میخواستم.کسی هست به من کمک کنه؟ممنون میشم.:46:
شما بفرمایید اگه بتونم کمکت میکنم :46:

من خودم امسال کنکور دادم و رتبه کلم تو سهمیه (منطقه 1) 1507 و بدون سهمیه 2845 شده :41: بنظرتون من تو نیمه متمرکزا مجاز میشم که آزمون عملی بدم؟ و تو متمرکزا چه رشته ای میتونم قبول شم؟

niusha_z
06-08-2009, 13:36

خب جواب سوالت خیلی طولانی میشه!!! ولی برای راهنمایی های کلی، اولاً که علاوه بر دروس عمومی (مشترک در همه رشته ها) باید کتاب های اختصاصی رشته ی هنر که سازمان سنجش برای منبع معرفی کرده تهیه کنی و مطالعه کنی.

لیست کتاب ها اینهاست:
تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي (1 و 2)
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي (1 و 2)
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر (1) و (2)
سير هنر در تاريخ (1) و (2)
هنر و ادب فارسي
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي
باز هم خودت چک کن منابع رو، ممکنه چیزی فراموش کرده باشم.

+ خوندن تنها این کتاب ها به هیچ وجه کافی نیست! حتمن خوندن کتاب های کمک درسی لازمه. یک سری از کتاب ها هستند که کل کتاب های درسی مرتبط رو در خودشون دارند. (مثلن درک عمومی هنر که شامل خیلی از کتابها مثل تاریخ هنر ایران، جهان، سیر هنر در تاریخ و ... میشه).

حالا برای اطلاعات پایه ای که خودت احتمال زیاد میدونی ولی منم یه اشاره ای بکنم. برای دروس اختصاصی رشته هنر سر جلسه کنکور 2 تا دفترچه توزیع میشه که دفترچه ی اول درک عمومی هنر و ریاضی رو داره. دفترچه ی دوم هم شامل ترسیم فنی، خلاقیت تصویری، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد میشه.

یک سری کتاب کمک درسی هم معرفی کنم برای درس ها.

درک عمومی هنر: درک عمومی هنر ایران و جهان. انتشارات مشق هنر

خلاقیت تصویری: خلاقیت تصویری 1 و 2 مشق هنر، طرح و فرم ایتن نشر مارلیک، شیوه طراحی ذهنی ناصر پلنگی نشر سروش، مبادی سواد بصری نشر سروش. اینها هم کافی نیست! تا اونجایی که میتونی سعی کن پوستر ها و لوگوهای مختلف از طراح های معروف ببینی. مثلن تو ایرانی ها از مرتضی ممیز و ...

خلاقیت نمایشی: نمایش کتاب سبز قلمچی، خلاقیت نمایش راه اندیشه. این کتاب ها هم فقط دوره های خاصی از سینمای و نمایش رو تو خودشون دارند. مثلن راجع به سینمای معاصر یا سینمای کلاسیک آمریکا چیز زیادی نمیتونی پیدا کنی توشون. در حالی تو این کنکور اینها خوششون میاد از هیچکاک و امثالهم سوال بپرسند!!! اینه که اطلاعات عمومیت رو باید قوی کنی.

خلاقیت موسیقی: خلاقیت موسیقی راه اندیشه، تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری.

خواص مواد: خواص مواد افشین میحسینی.

راجع به منابع ریاضی و ترسیم فنی اونقدر اطلاع ندارم.

در کل که کنکور هنر یه جورایی رو هواست! یعنی احتمال اینکه سوالی ببینی که اصلن تو کتاب ها راجع بهش چیزی نبوده خیلی زیاده. پس بهتره تمرکزت رو بذاری رو اونهایی که میتونی درصد بالا بیاری. به این معنی نیست که بقیه رو ول کنی البته!!!

توجه کن که دروس عمومی به شدت مهممند! و رتبه رو خیلی جا به جا میکنند. سعی کن جوری درس بخونی که تو عمومی حداقل دو درس بالای 80 داشته باشی. به جز دروس عمومی، درک عمومی هنر لازمه که درصد خوبی داشته باشی که خب سوال خارج از منبع نسبت به بقیه کمتر داره. درصد ریاضی رو سعی کن بالا ببری چون خود هنری ها خیلی کم میزنند و توی رتبه خیلی تاثیر داره! به نظر من رو درس خواص مواد نسبت به بقیه وقت کمتری بذار.

در آخر هم که با یه مشاور مشورت کنی در کل بهتره ولی این چیزهایی بود که طبق تجربه خودم گفتم.

موفق باشی.

solviol
12-08-2009, 07:43
سلام
من امسال کنکور هنر دادم رتبم 64 زیر گروه 1 منطقه 1 شده
به نظر شما شانس قبولیم واسه گرافیک یا نقاشی تهران چقدره؟

راستی شما از سوال امتحان عملی گرافیک پارسال خبر دارین؟

ek_d
17-08-2009, 02:26
سلام من ميخوام بدونم شانس قبوليم در انيميشن صداوسيمابارتبه ي 880 چقدره؟

dawood41
17-08-2009, 10:40
میخوام یکی از رشته های زی رو انتخاب کنم به نظر شما کدومش بهتره
سینما :موسسه غیر انتفائی سوره
باستانشناسی :روزانه یا شبانه
صنایع دستی
غیرانتفائی شیراز :تلویزیون و هنرهای دیجیتال
گرافیک شبانه

بیشتر به آینده شغلیش فکر می کنم

sourena
17-08-2009, 10:51
به نظر من:
غیرانتفائی شیراز :تلویزیون و هنرهای دیجیتال
سینما :موسسه غیر انتفائی سوره
گرافیک شبانه
صنایع دستی
باستانشناسی :روزانه یا شبانه
اینو به ترتیب اولویت گفتم!

jighil h
23-09-2009, 14:36
salam man donbale mozohaye tasvir sazi konkor kardani be karshenasiam mitonin komakam konin???

anji
29-09-2009, 12:38
سلام . من يك كتاب عالي در مورد طراحي هاي اسكيس مي خواستم . لطفا هنر مندان عزيز راهنمايي كننند .:7:

ziba22
01-10-2009, 17:21
[]

سلام دوستان من رشته ام هنرهای تجسمی ((نقاشی(فنی)))هستش کنکور دادم (واسه کاردانی قبول شدم)حالا باید خودمو واسه امتحان عملی آماده کنم ولی دقیق نمی دونم باید از کجا شروع کنم وباید چی کار کنم؟؟؟باید رو کدوم مسله ها تمرکز کنم دقیقا" امتحان عملی چی از ما می خواد؟؟با رعایت چه چیزایی بهمون نمره بیشتری تعلق می گیره؟>؟هر کی می دونه بهم بگه خیلی این موضوع حیاتی یه!!!من منتظرم

brain
02-10-2009, 00:44
سلام.
من اطلاعاتی برای رشته نقاشی (هنرهای تجسمی) ندارم ولی کنکور عملی گرافیک رو میدونم:
شامل 4 صفحه در قطع a4 :
ص 1 : موضوع :روز خانواده - - طراحی یک آرم و یک پوستر
ص 2 : اجرای نهایی طراحی آرم + اتودها
ص 3 :: اتودهای مربوط به پوستر
ص4 : اجرای نهایی پوستر
تکنیک اجرایی : مدادرنگی
زمان : 4:30 ساعت (فکر کنم)

فکر کنم برای رشته نقاشی یک موضوع میدن که باید در رابطه با اون موضوع طراحی کنی ....
مثلا موضوع پارسال رشته نقاشی (کنکور سراسری) در مورد روز نظافت و دانشجو بود ... تکنیک هم مداد رنگی ...

هرسال ممکنه که تکنیک عوض شه ...

با رعایت چه چیزایی بهمون نمره بیشتری تعلق می گیره؟
برای رشته نقاشی طراحی خوب و اجرای نسبتا خوب با تکنیک مورد نظر نیازه !!!

ziba22
03-10-2009, 08:49
دوست عزیز ممنون ولی کاش بیشتر اطلاعات می دادین

ziba22
03-10-2009, 11:29
واقعا کسی اطلاعات بیشتری نداره کمکم کنید من شدیدا" نیازمندم جواب سوالامو پیدا کنم

ziba22
04-10-2009, 21:29
به به چه جواب هایی چه همه جواب واییییییییییییییی

sarina_sh
05-10-2009, 01:48
اینم لینک بدی نیس نمونه سوال داره :

===

اگه کسی لینک سوالای آزمون پارسال رو داره برای رشته گرافیک بزاره ممنون میشم

ziba22
05-10-2009, 08:17
دوست عزیز ممنون ولی اینا سوالات کتبیه اگه نمونه سوال عملی دارید بگید اونم واسه کردانی نه واسه کارشناسی ممنون

Tarannom_
06-10-2009, 21:44
سلام.
من یه سوال در مورد کنکور هنر داشتم.
برای "درک عمومی هنر" باید چه کتابهایی رو مطالعه کنم و دیگه اینکه اگه ریاضی رو 0% بذارم امکان داره سراسری قبول شم؟
و ایا برای رشته های وابسته به سینما و تئاتر لازمه که خلاقیت نمایشی رو خیلی بالا بزنم، درسته؟

پرشین سیر
12-10-2009, 10:23
سلام بچه ها من امسال برای اولین بار میخوام کنکور هنر رشته معماری داخلی شرکت کنم ولی اصلا" نمیدونم جه منابعی باید بخونم کسی میتونه به من منابع عمومی و اختصاصی همراه با کتابهای کمک درسی معرفی کنه ممنون یشم

niusha_z
13-10-2009, 18:14
سلام! اینجا کسی میدونه سیستم جمع شدن نمره ی کار عملی با رتبه ی اصلی چه طوریاست؟ من الان رتبه ی زیرگروه طراحی صنعتیم 29ه و میخواستم ببینم برای کار عملی حداقل چه درصدی باید بیارم که تهران قبول شم؟

ziba22
14-10-2009, 10:46
سلام دوست عزیز شما اگه سوالتو بیای تو
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کنی حتما جواب می گیری اینجا کسی جواب درست وحسابی نمی ده!!!!!این سایت مال بچه هنرمنداست

*Necromancer
17-10-2009, 13:58
اینم یه سایت دیگه

nothingness
17-10-2009, 19:34
سلام شرمنده من چيزي راجع به كتاب طرحهاي محمود كاظميان پيدا نكردم لينكي هم كه براي مشاهده ي چند صفحه از كتاب گذاشتين كار نميكنه
اگه ممكنه ميشه منابع ديگه اي رو هم براي گرافيك و مجسمه سازي واسه آزمون عملي برام معرفي كنيد .
متشكرم

royallbllue
24-10-2009, 11:56
سلام کسی می دونه آزمون عملی مجسمه سازی چه طور هستش؟
مثلا سال های پیش موضوع طراحیش چی بوده و چه سبکی رو می پسندن! :19:
ممنون میشم! :40: :11:

afsaneh.
19-11-2009, 11:48
تا چه رتبه ای در کنکور هنر مجاز میشوند
تا چه رتبه ای در منطقه یک قبول میشوند

alone.man90
15-12-2009, 15:31
سلام به همگی
می خواستم بدونم جواب آزمون عملی کی میاد؟

niusha_z
16-12-2009, 15:48
سلام به همگی
می خواستم بدونم جواب آزمون عملی کی میاد؟

اگه مثل پارسال باشه باید 3 و 4 بهمن یا همون حدودها بیاد.

negar n.sh
04-01-2010, 18:56
سلام من نگار دوم دبیرستان رشته ی ریاضی هستم من به هنر علاقه ی شدیدی دارم تا اونجا یی که می تونستم کلاس رفتم و میرم شک دارم کنکور هنر بدم یا ریاضی؟خوشحال می شم کمکم کنید:20:

*Necromancer
05-01-2010, 19:26
سلام من نگار دوم دبیرستان رشته ی ریاضی هستم من به هنر علاقه ی شدیدی دارم تا اونجا یی که می تونستم کلاس رفتم و میرم شک دارم کنکور هنر بدم یا ریاضی؟خوشحال می شم کمکم کنید:20:

سوال بسیار سختی پرسیدی!
خیلیا تو همین دو راهی موندن
برو این تاپیک که کلا در همین مورده:

می تونی نظرات رو بخونی و از تجربه دیگران استفاده کنی

girl.gerafic
10-01-2010, 00:35
سلام خوبید من عاشق هنر هستم و فوق دیپلم گرافیک هستم میخوام کارشناسی بخونم آیا کنکور کاردانی به کارشناسی بدون آزمون وجود داره لطفا کمکم کنید مرصی

ronaldinho_bs10
19-01-2010, 21:05
سلام!
من رشتم تجربیه و امسال کنکوریم!
من عکاسی رو خییلی دوست دارم ! میخوام بدونم امسال اگه هینجوری نخونده امتحان بدم قبول میشم!؟
چه رتبه ای نیازه!؟ واسه تهران و اصفهان !

ممنون!

Miss Artemis
20-01-2010, 17:41
سلام!
من رشتم تجربیه و امسال کنکوریم!
من عکاسی رو خییلی دوست دارم ! میخوام بدونم امسال اگه هینجوری نخونده امتحان بدم قبول میشم!؟
چه رتبه ای نیازه!؟ واسه تهران و اصفهان !

ممنون!

سلام
آفرین به انتخابت....منم عاشق عکاسی ام.:40:
من دیپلم گرافیک دارم.الانم پیش دانشگاهی ام.اینارو میگم که بدونی همینطوری رو هوا حرف نمیزنم.
راجع به اصفهان اطلاعی ندارم اما تهران:
یه معلم و دوست دارم که داره عکاسی میخونه.رتبه ی اون فکر کنم تو سال 87 کنکور داد رتبه ش تو هنر شد 50 حدود.تازه سر امتحان حالش بد شده بود...دانشگاه هنر
یکی دیگه از دوستام که کنکور 88 رو داد با رتبه ی 123 یا 124 عکاسی دانشگاه هنر قبول شد.
تو بچه های هنر همیشه دانشگاه هنر یه آرزوئه...نمیدونم دانشگاه های دیگه چه رتبه ای میخواد ولی اونها هم همین حدودهاست.درواقع تو رشته ی هنر با رتبه ی 1000 به بالا امکان نداره رشته ی به درد بخوری قبول شی،چه برسه به رشته ی پر طرفداری مثل عکاسی.
نمیخوام ناامیدت کنم ولی این واقعیته که بدون زحمت یا با زحمت کمتر خیلی سخت میشه به هدف رسید.
نمیتونی بدون اینکه چیزی بخونی بری سر جلسه و تست های خواص مواد ،موسیقی ،نمایش ، خلاقیت تصویری و .. رو بزنی.(تست های موسیقی و نمایش تو همه ی رشته ها هست)
دوست من اگه فقط عکاسی رو در حدی دوست داری که جزو انتخابات باشه پیشنهاد من اینه که به جای اینکار یه رشته ی دیگه رو انتخاب کنی و کلاس های عکاسی بیرون رو بری،اما اگر عکاسی هدف توئه باید براش زحمت بکشی و درس های حداقل پیش دانشگاهی هنر رو بخونی.
البته اینم بگم که خیلی زیادن کسانی که با تراز های فوق العاده ای تونستن هنر بخونن.
به هر حال اگر دانشگاه خوب هم برات شرطه (که تو عکاسی باید باشه ) باید تلاش کنی.:11:

Miss Artemis
20-01-2010, 17:47
سلام.
من یه سوال در مورد کنکور هنر داشتم.
برای "درک عمومی هنر" باید چه کتابهایی رو مطالعه کنم و دیگه اینکه اگه ریاضی رو 0% بذارم امکان داره سراسری قبول شم؟
و ایا برای رشته های وابسته به سینما و تئاتر لازمه که خلاقیت نمایشی رو خیلی بالا بزنم، درسته؟

درک عمومی هنر:تاریخ هنر ایران -تاریخ هنر جهان - عکاسی 1 و 2- هنر و ادب-آشنایی با بناهای تاریخی - سیر هنر در تاریخ 1 و 2 -آشنایی با میراث فرهنگی ایران
البته یه دفعه میبینی یه سوال از تاریخ موسیقی یا خط در گرافیک هم دادن ولی منابع ثابتش ایناست
برای رشته های سینما و تئاتر ، نمایشی ضریب 4 داره.ریاضی 1 ، درک 3، رسم 1، تصویری 2، خواص 1 و موسیقی هم 1.
در مورد 0 گذاشتن ریاضی هم باید بگم همه چی امکان داره دوست من.ولی من اینکارو توصیه نمیکنم.

حاجی حسین
21-01-2010, 16:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gifبابا توی این سایت یه کسی پیدا نمشه منو راهنمایی کنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
راستی سلام:دی
عصابم خیلی خورده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
برای قبولی توی دانشگاه رشته گرافیک باید چه ترازی داشته یاشیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
روی چه درسهایی بیشترکارکنیم.
چه طوری درس بخونیم.
بهتری تراز برای قبولی توی شهر خودت چیه.

بابامن دیگه خسته شدم بس که اینورو اونور رفتم.
چه کنم
من امسال ترازم 7200شد بایه کار متوسط.

Miss Artemis
23-01-2010, 16:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gifبابا توی این سایت یه کسی پیدا نمشه منو راهنمایی کنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
راستی سلام:دی
عصابم خیلی خورده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
برای قبولی توی دانشگاه رشته گرافیک باید چه ترازی داشته یاشیم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
روی چه درسهایی بیشترکارکنیم.
چه طوری درس بخونیم.
بهتری تراز برای قبولی توی شهر خودت چیه.

بابامن دیگه خسته شدم بس که اینورو اونور رفتم.
چه کنم
من امسال ترازم 7200شد بایه کار متوسط.

علیک سلام دوست عزیز:46:
سوالات تخصصیه...باید با یه مشاور مشورت کنییا کسی که کنکور داده باشه.تراز ها در هر شهر و هر سال متفاوته و من نمیدونم میانگینش چقدره...درضمن برای هر دانشگاهی هم متفاوته.
درسهایی رو که باید بخونی ایناست همراه با ضریب...
درک عمومی هنر×4 - ریاضی ×1 - رسم فنی ×1 - تصویری ×4 - نمایشی ×1 - خواص مواد ×1 - موسیقی ×1
نمیدونم منابع این درسها رو هم میدونی یا اونهاروهم (که ماشالا کم نیستن ) برات بنویسم؟
ولی به نظرم حتما با یه مشاور که از هنر هم حالیش باشه مشورت کن.:11:

niusha_z
08-02-2010, 23:36
کسی امسال کنکور هنر نداده؟!

من نیمه متمرکز، طراحی صنعتی دانشگاه تهران قبول شدم.:31:

broken-home
09-02-2010, 19:22
.................

Miss Artemis
02-04-2010, 14:51
من یه سوالی دارم.یکی هست که سوم ریاضیه.میخواد کنکور هنر بده.
به نظر شما پیش دانشگاهی همون ریاضی بخونه یا تغییر رشته بده؟
پسر هم هست سال اول قبول نشه باید بره سربازی...

1GaNeH
03-05-2010, 14:41
شمام خوشین !!! من یه دختر 16 ساله ام که دوم دبیرستان فرزانگان (تیزهوشان) درس می خونم!! رشته تجربی:41::19:!!!!!!!
من عاشقه رشته هنر شاخه نقاشی+موسیقی+گرافیکم! از خودمتعریف نمی کنم ولی استعداد فوق العاده ایم تو این زمینه ها دارم ولی باید خانوم دکتر شم!!! باورتون نمی شه که اشکم داره در میاد هر وقت به این قضیه فکر می کنم همین طوریه!!! از عمو و دایی و خاله و عمه و مامان بزرگ و بابابزرگ بگیر تا اووووووووو... همه منتظرن که ساله 1391 بیاد و منو کنن خانوم دکتر!!! من دردم کجا بگم به کی بگم!!؟؟؟؟؟:41::41::41::19:
فقط برو بکس هنری یه کار می خوام واسم کنین... سلامم رو به دانشگاه هنر تهران برسوننین... همونجایی که سهراب (سپهری) توش راه رفت، نقاشی کرد... !!!!!
درضمن واسم دعا کنین دکتر شم با یه رتبه ی خوب که حداقل این جماعت خوشحال شن!! من نشدم بیخیال!!!

niusha_z
14-05-2010, 11:46
شمام خوشین !!! من یه دختر 16 ساله ام که دوم دبیرستان فرزانگان (تیزهوشان) درس می خونم!! رشته تجربی:41::19:!!!!!!!
من عاشقه رشته هنر شاخه نقاشی+موسیقی+گرافیکم! از خودمتعریف نمی کنم ولی استعداد فوق العاده ایم تو این زمینه ها دارم ولی باید خانوم دکتر شم!!! باورتون نمی شه که اشکم داره در میاد هر وقت به این قضیه فکر می کنم همین طوریه!!! از عمو و دایی و خاله و عمه و مامان بزرگ و بابابزرگ بگیر تا اووووووووو... همه منتظرن که ساله 1391 بیاد و منو کنن خانوم دکتر!!! من دردم کجا بگم به کی بگم!!؟؟؟؟؟:41::41::41::19:
فقط برو بکس هنری یه کار می خوام واسم کنین... سلامم رو به دانشگاه هنر تهران برسوننین... همونجایی که سهراب (سپهری) توش راه رفت، نقاشی کرد... !!!!!
درضمن واسم دعا کنین دکتر شم با یه رتبه ی خوب که حداقل این جماعت خوشحال شن!! من نشدم بیخیال!!!

چه جالب. اتفاقا من هم فارغ التحصیل سال 86 همون مدرسه ام. تجربی هم خوندم ولی در نهایت رفتم کنکور هنر دادم. صحبت کن شاید قانع شدند اون چیزی که دوست داری رو ادامه بدی

saeidtmu
30-05-2010, 23:01
سلام
ببخشید امتحان عملی رشته موسیقی چه جوریاست؟ باید ساز بزنیم یا ریش داشته باشیم؟

Miss Artemis
15-06-2010, 20:03
سلام
ببخشید امتحان عملی رشته موسیقی چه جوریاست؟ باید ساز بزنیم یا ریش داشته باشیم؟
اطلاعات دقیق ندارم ولی میدونم ساز تخصصی خودتو میگی و باید همونو بزنی و داورها نظر میدن....
تا اونجایی که میدونم انتخاب موسیقی ای که میخوای بزنی به عهده ی خودته ....ولی هر چی سخت تر باشه و بتونی از عهده ش بر بیای شانست برای قبولی بیشتره...

timsar jackson
01-07-2010, 16:55
واسه قبول شدن توی رشته ی موسیقی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران!!غیر از کنکور تستی باید امتحان عملی هم بدیم؟

امتحان عملیش چه جوریه؟ کسی میدونه؟ یعنی واقعا هر آهنگی که خودت بخوای میزنی؟

Miss Artemis
01-07-2010, 22:38
واسه قبول شدن توی رشته ی موسیقی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران!!غیر از کنکور تستی باید امتحان عملی هم بدیم؟
درصد درس موسیقی ت باید بالا باشه.آره عملی هم داره....

یعنی واقعا هر آهنگی که خودت بخوای میزنی؟
تا اونجایی که من میدونم آره...ولی خب هر آهنگ آسونی هم بزنی شانست پایین تره....
ولی بخوای از معلم موسیقی م میپرسم مطمئن شی....

setayesh_sh
01-07-2010, 22:59

امتحان عملیش چه جوریه؟ کسی میدونه؟ یعنی واقعا هر آهنگی که خودت بخوای میزنی؟

وا!مگه تو رشتت ریاضی نبود!مگه کنکور نداشتی؟:34:

Tarannom_
01-07-2010, 23:42
کسی هست اینجا کنکور داده باشه؟
من انتظار زیر 100 رو دارم اما الان دارم دعا میکنم رتبه م 4 رقمی نشه:41:
واقعاااااا سخت بود...هیچی از منابع نیومده بود....من هر چی منابع ازاد و هنرستان بود رو فول بودم اما انگار نه انگار:41:

timsar jackson
02-07-2010, 11:09
وا!مگه تو رشتت ریاضی نبود!مگه کنکور نداشتی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واسه کس دیگه ای میپرسم!!

Miss Artemis
02-07-2010, 12:10
واقعاااااا سخت بود...هیچی از منابع نیومده بود....من هر چی منابع ازاد و هنرستان بود رو فول بودم اما انگار نه انگار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رشته تون چی بوده؟من امسال کنکور دادم....سخت بود ولی مثل هر سال بود....تو کنکور هنر یه قانونه که از منابع آزاد سوال زیاد میاد.....گاهی حتی بیشتر از 50 % از منابع آزاد میاد....
این منابع آزاد هم که میگم خیلی هاشو ما اصلا نمیدونیم...که بخوایم بریم بخونیم.....

Tarannom_
02-07-2010, 12:31
من خودم 3 ترم مترجمی خوندم و انصراف دادم برای هنر.
من روی 2 رقمی حساب میکردم...ازمون اخر قلمچی رو 8 کشور شدم و سنجش رو 90 کشور:41: رو همه کتابای هنرستانی و منابع آزاد تسط خوبی داشتم...من که امسال از هر کی می پرسم میگه افتضاح بود...درک عمومی و نمایش فاجعه بود...درک هیچی از کتاب نبود و هر چیم بود فوق العاده پیچیده .
اگه بودجه بندی سالای پیش رو ببینی، می بینی چقدر از کتابای موجود اومده.
کنکورازی 80 به اینورم زدم و هیچوقت نشده بود پایین تر از 60% بزنم.

میشه شما درصداتو بگی؟ دور و وریاتون خوب دادن؟

Miss Artemis
02-07-2010, 14:10
درصد چی رو بگم؟نه نمیشه بگم: دی
راستش قلم چی که کلا اوته.....همه آزموناش مزخرفه....سنجش هم میگن خیلی سوالاش با کنکور فرق داره....من آزمونای میدیا رو میدادم و جامع های سنجش....به نظرم از بعضی از آزمونای میدیا سخت تر بود و از بعضی هاش آسون تر....با بچه های مدرسه مون صحبت میکردم را جع به درک چیزی نگفتن....
راستش من اصلا با این دید نرفتم سر جلسه که قراره به سوالای عین کتاب جواب بدم...

Tarannom_
02-07-2010, 14:26
منم حسابی رو ازمونای ازمایشی باز نکرده بودم...اما سوالای قلمچی حداقل خیلی خیلی از سنجش سرتره...سنجش عینا تابلوترین سوالات کتابو اورده بود تو ازموناش.
من که تهران نیستم اما از میدیا زیاد شنیدم.
منم انتظار نداشتم سوالای کتابی رو ببینم...ولی همیشه چندتا سوال مبهم وجود داشت...نه اینکه 10-12 تا پشت هم رو نتونی بزنی یا با شک بزنی...اصلا گزینه ها طوری بود که هم می شد رد بشن هم تایید!

شما اولین نفری هستی که میگی کنکور سخت نبود...به نظرم اگه زرنگ ترین داوطلبم باشی باید اسم متوسط رو روش بذاری...کلیدارو دیدی؟

Miss Artemis
02-07-2010, 14:39
من اصلا ادعا نکردم که شاگرد قوی هم.....شما خودتم میگی که من گفتم سخت نبود....جایی دیدین که بگم آسون بود؟
احتمالا اولین نفری هستم که شما میبینین....چون من مثل خودم زیاد دیدم.
اصلا چرا من دارم اینا رو میگم؟ایشالا هر دومون نتیجه بگیریم....

Tarannom_
02-07-2010, 18:14
نه اتفاقا از هر کی پرسیدم اونام گفتن هر کی رو دیدن گفته خراب کرده...عیب نداره اینجوری باشه که به نفع شماست و رتبه بهتری میارید.

منم امیدوارم جفتمون رتبه ی قابل قبولی بیاریم.

saeidtmu
03-07-2010, 22:26
اگر امسال امتحان میدادم نفر اول میشدم.من برای سال 90 می خونم اما به راحتی می تونم بگم هر درس امسالو 30 در صد می تونستم بزنم بجز ریاضی و رسم فنی

Tarannom_
04-07-2010, 01:34
منم هر درسو جز همون ریاضی و ترسیم حدود 40 زدم...البته موسیقی و مواد رو زیر 20 زدم...ولی کنکور خوبی نبود و رتبه خوبی نمیارم...قبل کنکورم که فکر میکردم 2 رقمی میارم...پس درباره ی چیزی که تو شرایطش نبودید و پاسش نکردید ادعا نکنید!

saeidtmu
04-07-2010, 21:21
عزیزم خب سوالا رو دیدم.موسیقیش که کاملا مثل پارسال بود .البته خواص معلوم نیست از کجا میشه فهمید اوردن.در ضمن ناراحت نباش من سال 87 امتحان دادم فکر می کردم خراب کردم اما تهران قبول شدم.یعنی اگر سخت باشه اسه همه سخته.حالا این سوال رو بگو که ترسیم سولا همه از همین کتاب معرفی شده میاد؟؟

Tarannom_
05-07-2010, 00:27
میدونم چی میگی اما با این درصدا رتبه 1 رو نمیاری!!!
چطور تهران قبول شدی ولی میخوای برای 90 بخونی؟
ظاهرا که از ترسیم فنی و مناظر مرایا میاد...اما امسال که همش از هندسه بود و هنریا نتونستن جواب بدن!

saeidtmu
05-07-2010, 18:11
یک که نمیشم.اما من واسه هنر رو دو سه هفتس که شروع به خوندم کردم.من دانشجو اناصرافی ام.می دونی که, استعدادم داشت از بین می رفت:27:

Miss Artemis
02-08-2010, 11:53
کسی امسال کنکور نداده؟
چطور دادین؟

pedram_sad
02-08-2010, 12:16
سلام و خسته نباشید به دوستان

دوستان با رتبه 700 هنر امکان قبولی طراحی صنعتی تهران یا اصفهان یا اهواز هست ؟

خیلی مهمه برای کسی میخوام ممنون میشم جواب بدید

Macushla
02-08-2010, 22:53
با رتبه 5000 منطقه يك هنر ، چيزي ميشه قبوليد ؟؟؟

بيچاره دپرس شده ، منم كه از كنكور هنر سر در نميارم .

niusha_z
02-08-2010, 23:30

تهران و اطراف به هیچ وجه! حتی شهرستان ها رو هم بعید میدونم

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

سلام و خسته نباشید به دوستان

دوستان با رتبه 700 هنر امکان قبولی طراحی صنعتی تهران یا اصفهان یا اهواز هست ؟

خیلی مهمه برای کسی میخوام ممنون میشم جواب بدید

والا تهران بعید میدونم، اگه دختره شاید به الزهرا امیدی باشه. خود دانشگاه تهران میدونم به رتبه زیرگروه خیلی توجه میکنند. پارسال فکر میکنم که بیشترین رتبه ی زیرگروه 1 که برای طراحی صنعتیه 38 تو منطقه 1 بوده. دانشگاه هنر هم معمولا تا 200 اینا برای شبانه ممکنه بگیره و علم و صنعت هم همین حدودا. اصفهان و اهواز رو راستش اصلا نمیدونم. ولی امیدش رو از دست نده و تلاش کنه.

Tarannom_
03-08-2010, 00:08

فکر می کنم کاردانی غیرانتفاعی شهرستان قبول شه...من تا 3000-4000 دیدم کاردانی مرمت محمودآباد قبول شدن.

Facon_Archi
03-08-2010, 00:28
ee!
هنر تاپیک داشته!من ندیده بودمش تا حالا! : دی
کنکور هم نتایجش اومد...
دوستای من که راضی نبودن: دی
امیدوارم شماها راضی بوده باشید
داشتم چند صفحه ی آخر رو میدیدم یکی گفته بود سوالاش توی کتاب نبوده یا یه چیزی شبیه این..هیچ سالی شبیه نبوده اصلا اونم هنر!!از هر جا گیر میارن سوال میدن...تازه سوال هایی که بعد از اینکه دانشگاه هم قبول شدی اصلا به کارت نمیاد!حتی به عنوان اطلاعات عمومی هم نمیشه نگاه کرد بهش.. فقط یه سری چیز میدونی که ندونستنش هم زیاد فرقی نداره به حال آدم
حالا کیا توی فروم کنکور هنر دادن؟من که 1کارنامه بیشتر ندیدم هنر باشه

Tarannom_
03-08-2010, 00:37
من شدم 788 منطقه 2:41:
زیر گروه 4 برام مهم بود که شدم 499....که اونم به لطف این سیستم آموزشی مزخرف، دانشگاه هنر امسال نه تئاتر داره نه سینما...می تونستم شبانه تئاتر قبول شم.

فکر می کنم شما منظورتون به من بود...سوالات درک عمومی و نمایش امسال فوق العاده متفاوت بود...هیچ سالی سابقه نداشت که اینقدر پیچیده طرح شه...چند کارنامه از بیرون دیدم...هیشکی درک عمومیش بالا نبود...یه کارنامم از رتبه ی 25 دیدم که درک عمومیش رو 35 زد...خود منم 35 زدم.
البته این حرفا مهم نیس...کنکور که گذشت...امیدوارم همه به چیزی که می خواستن رسیده باشن و مثل من از هر طرف بدشانسی نیاورده باشن.

Facon_Archi
03-08-2010, 12:43
امسال سینما و تئاتر و نمایش نداره دانشگاه تهران چرا؟!!!
نیمه متمرکز فقط ارتباط تصویری داشت!
چه جوریاس امسال چرا هیچی نداره؟!!

bitaaaa
03-08-2010, 13:16
سلام

کسی میدونه من با رتبه 94 تو زیر گروه 5 و رتبه کل 110 میتونم آهنگسازی دانشگاه هنر یا نوازندگی دانشگاه تهران قبول شم یا نه؟ طراحی صنعتی زیاد دوس ندارم ولی باز میتونم؟ نقاشی چه جوریه وضعیتش؟؟!!

altair
03-08-2010, 18:34
دوستان منم رتبم دورور 5000اومد ایا اصلا امیدی هست حتی برای غیر انتفاعی کارشناسی؟

soniaaa_2003
03-08-2010, 20:22
کسی می دونه دانشگاه علم و فرهنگ تا چه رتبه ای پذیرش داره؟یعنی رتبه ی 2300 می تونه علم و فرهنگ بیاره؟

Codename 77
03-08-2010, 21:05
سلام دوستان ...
من رتبه 125 منطقه 2 و 381 کشوری تو زیر گروه 1 و 107 منطقه 2 و 343 کشوری تو زیر گروه 2 آوردم ...
به نظرتون طراحی صنعتی شبانه دانشگاه هنر و یا رشته تلویزیون وهنر های دیجیتالی دانشکده صدا و سیما تو مرحله اولش قبول می شم ؟
ممنون .

pinky
04-08-2010, 01:48
آقا مطمئنی که نمایش نمی‌گیره دانشگاه تهران؟
کلا چند نفر امسال نمایش میگیرن همه دانشگاها رو هم؟
روزانه شبانه غیر انتفاعی فرقی‌ نمی‌کنه همه رو هم چنتا میگیره؟
کسی‌ دفترچه رو داره اپ لود کنه؟
ممکن توی اصلاحیه که بنج شنبه قراره بزارن رو سایت ظرفیت‌های جدید اعلام کنه؟
چون خودش اعلام کرده قراره ظرفیت جدید اعلام کنه

apollon
04-08-2010, 03:23
بچه ها قضیه سینما چیه امسال؟!! یکی از دوستای من نشسته یه سال خونده به خاطره سینما اونوقت تو دفترچه نیست مگه میشه؟!!!!

jp_67
04-08-2010, 08:16
سلام.دوستان کمکم کنید!
با رتبه 350 منطقه 1،زیر گروه 1،گرافیک می خوام.کجاها قبول می شم.تورو خدا راهنماییم کنید.ممنون:42:

rangotarh
04-08-2010, 12:09
کسی می دونه دانشگاه علم و فرهنگ تا چه رتبه ای پذیرش داره؟یعنی رتبه ی 2300 می تونه علم و فرهنگ بیاره؟

من خودم با رتبه 7000 کاردانی هنرهای تجسمی خوندم . اما کار طراحیم خوبه ...

soniaaa_2003
04-08-2010, 18:40
من خودم با رتبه 7000 کاردانی هنرهای تجسمی خوندم . اما کار طراحیم خوبه ...
منم طراحیم خوبه ولی مشکلم اینه که بومی تهران نیستم.

Tarannom_
05-08-2010, 18:49
آقا مطمئنی که نمایش نمی‌گیره دانشگاه تهران؟
کلا چند نفر امسال نمایش میگیرن همه دانشگاها رو هم؟
روزانه شبانه غیر انتفاعی فرقی‌ نمی‌کنه همه رو هم چنتا میگیره؟
کسی‌ دفترچه رو داره اپ لود کنه؟
ممکن توی اصلاحیه که بنج شنبه قراره بزارن رو سایت ظرفیت‌های جدید اعلام کنه؟
چون خودش اعلام کرده قراره ظرفیت جدید اعلام کنه

تو اصلاحیه فقط دانشگاه فقط سپهر اصفهان نبي اكرم تبريز براي سينما ونمايش اومده. دانشگاه هنر رسما براي امسال پذيرش سينما و نمايش نداره:41:
پذيرش دانشگاه تهران محدودتره و سخت تره.:41:

LeBron
05-08-2010, 19:26
سلام
من خودم سال 87 دانشجو شدم و زیاد به مسایل کنکوری (مخصوصا رشته هنر) آشنا نیستم و یه سوالی پیش اومده برای من : دی
توی دفترچه رشته طراحی صنعتی برای همه دانشگاه ها یه کد داره... باید همین کد رو توی انتخاب ها وارد کرد؟
چه جوری میشه دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کرد؟

Bellona
05-08-2010, 20:01
سلام
من خودم سال 87 دانشجو شدم و زیاد به مسایل کنکوری (مخصوصا رشته هنر) آشنا نیستم و یه سوالی پیش اومده برای من : دی
توی دفترچه رشته طراحی صنعتی برای همه دانشگاه ها یه کد داره... باید همین کد رو توی انتخاب ها وارد کرد؟
چه جوری میشه دانشگاه مورد نظر رو انتخاب کرد؟

شما باید همون یه کد رو وارد کنید در صورتی که برای دادن امتحان عملی قبول شید بعد امتحان عملی مجددا باید انتخاب رشته کنید که تو اون انتخاب مثل حالت عادی هر دانشگاهی کد خودشو دارد
در حقیقت شما الان با انتخاب این یدونه کد دارید اعلام آمادگی برای امتحان عملی این رشته میکنید
در ضمن بهتره بدونید رشته های این مدلی که در اصطاتح نیمه متمرکزن رو باید تو انتخاب های اول قرار بدید چون اگه مثلا انتخاب اولتون نیمه متمرکز باشه و انتخاب دومتون متمرکز شما هم میتونید تو رشته نیمه متمرکز قبول شید (البته برای امتحان عملیش) و هم تو رشته متمرکز بعدی البته اگه رتبتون مناسب باشه ولی برعکسش امکان نداره

rezaete
05-08-2010, 20:05
رتبه 466 منطقه 1 ، نقاشی چه دانشگاه هایی احتمال قبولی هست ؟

bitaaaa
05-08-2010, 21:41
شما باید همون یه کد رو وارد کنید در صورتی که برای دادن امتحان عملی قبول شید بعد امتحان عملی مجددا باید انتخاب رشته کنید که تو اون انتخاب مثل حالت عادی هر دانشگاهی کد خودشو دارد
در حقیقت شما الان با انتخاب این یدونه کد دارید اعلام آمادگی برای امتحان عملی این رشته میکنید
در ضمن بهتره بدونید رشته های این مدلی که در اصطاتح نیمه متمرکزن رو باید تو انتخاب های اول قرار بدید چون اگه مثلا انتخاب اولتون نیمه متمرکز باشه و انتخاب دومتون متمرکز شما هم میتونید تو رشته نیمه متمرکز قبول شید (البته برای امتحان عملیش) و هم تو رشته متمرکز بعدی البته اگه رتبتون مناسب باشه ولی برعکسش امکان نداره

یه سوالی داشتم

انگار رشته آهنگسازی رو تازه امسال گذاشتن نه؟ بعد برای هنر دو تا انتخاب برای رشته نیمه متمرکز بیشتر نداریم دیگه درسته؟ الان من یکی رو نوازندگی موسیقی جهانی بزنم یکی رو آهنگسازی هر دو تا انتخابم باطل میشه؟ یا چون نوازندگی و آهنگسازی خیلی شبیه به هم هستن ( هر دو در حوضه موسیقی) یه انتخاب محسوب میشن؟ آخه آهنگسازی رو فقط یه دانشگاه داره 12 نفر هم بیشتر نمیگیره خیلی ریسکش بالاس اگه بزنم و یه انتخابم رو بسوزونه :41:

Bellona
05-08-2010, 23:52
یه سوالی داشتم

انگار رشته آهنگسازی رو تازه امسال گذاشتن نه؟ بعد برای هنر دو تا انتخاب برای رشته نیمه متمرکز بیشتر نداریم دیگه درسته؟ الان من یکی رو نوازندگی موسیقی جهانی بزنم یکی رو آهنگسازی هر دو تا انتخابم باطل میشه؟ یا چون نوازندگی و آهنگسازی خیلی شبیه به هم هستن ( هر دو در حوضه موسیقی) یه انتخاب محسوب میشن؟ آخه آهنگسازی رو فقط یه دانشگاه داره 12 نفر هم بیشتر نمیگیره خیلی ریسکش بالاس اگه بزنم و یه انتخابم رو بسوزونه :41:

ببین تا اونجایی که من میدونم ظاهرا تو نیمه متمرکزا شما میتونید 2 تا انتخاب روزانه 2 تا شبانه 2 تا پیام نور و 2 تا غیر انتفایی داشته باشید و اگه رتبتون مناسب باشه تو همشونم برای دادن امتحان عملی قبول شید
خود من پارسال انتخابم این بود
1-گرافیک روزانه
2-طراحی صنعتی روزانه
3-گرافیک شبانه
4-طراحی صنعتی شبانه
(چون پیام نور و غیر انتفایی هم شرکت نکرده بودم خوب انتخاب نکردمشون دیگه)
تو هر 4 تاشون هم برای دادن امتحان عملی قبول شدم (حداقل معلومه که میتونید 2 تا انتخاب روزانه و 2 تا شبانه رو داشته باشید اگه بیشتر نباشه)
در مورد امتحان عملی هم برای مثال ما صبح 15 آبان امتحان عملی گرافیک داشتیم 2 هفته بعدش هم انتخاب رشته مجدد که تو اون انتخاب رشته اولویتاتو با کدهای خودشون مشخص میکردی (روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفایی و دانشگاه و شهر مورد نظرتو)
در ضمن هر رشته ای که کد مخصوص داره یه رشته حساب میشه و کاری ندارن که شبیه هستن یا نه
:46:

Tarannom_
06-08-2010, 01:44
يعني براي هر رشته كلا يه بار ازمون عملي ميديم؟
اخه دوستاي من پارسال براي نمايش براي هنر و هنرهاي زيبا مصاحبه هاي جدا دادن.
نمايش سوره هم جزو رشته هاي خاص نيس, اما بعد از انتخاي غيرانتفاعي براي اونم مصاحبه جدا گرفته شد!

راستي موضوعات عملي طراحي لباس مثل نقاشي و گرافيكه؟

saeidtmu
06-08-2010, 01:57
اگه تو ازمون عملی امتحان بدید مثلا موسیقی جهانی و قبول نشید و اگر انتخاب بعدیدتون هم یه موسیقی جهانی دیگه باشه اونجا هم گزینش صورت می گیره.یعنی موسیقی های جهانی یک انتخابن به شرطی که پشت سر هم باشن .رشته اهنگسازی هم مواد امتحانی کمی متفاوت داره و اونم یه انتخاب میشه.

slabber
06-08-2010, 07:22
دوستان ، با رتبه هاي زير امكان قبولي تو تهران رو دارم ؟
رتبه در سهميه (منطقه 1) : زير گروه يك : 1447 گروه 2 : 1036 گروه 3: 1091 گروه 4 : 1092 گروه 5 : 2006

Bellona
06-08-2010, 08:36
يعني براي هر رشته كلا يه بار ازمون عملي ميديم؟
اخه دوستاي من پارسال براي نمايش براي هنر و هنرهاي زيبا مصاحبه هاي جدا دادن.
نمايش سوره هم جزو رشته هاي خاص نيس, اما بعد از انتخاي غيرانتفاعي براي اونم مصاحبه جدا گرفته شد!

راستي موضوعات عملي طراحي لباس مثل نقاشي و گرافيكه؟

والا چی بگم من نمایش رو نمیدونم شاید اون فرق داشته باشه
ولی خوب من برای گرافیک و طراحی صنعتی که مطمئنم همین جوریه
و در مورد سوره هم فکر کنم حق با شما باشه اون ظاهرا عشق مصاحبست وقتی حتی برای رشته های متمرکزشم مصاحبه داره پس حتما برای رشته های نیمه متمرکزش مصاحبه جدا داره دیگه :27:
و بله حداقل تا سال گذشته که موضوعات عملي طراحي لباس و نقاشي و گرافيك یکی بود

bitaaaa
06-08-2010, 13:10
ببین تا اونجایی که من میدونم ظاهرا تو نیمه متمرکزا شما میتونید 2 تا انتخاب روزانه 2 تا شبانه 2 تا پیام نور و 2 تا غیر انتفایی داشته باشید و اگه رتبتون مناسب باشه تو همشونم برای دادن امتحان عملی قبول شید
خود من پارسال انتخابم این بود
1-گرافیک روزانه
2-طراحی صنعتی روزانه
3-گرافیک شبانه
4-طراحی صنعتی شبانه
(چون پیام نور و غیر انتفایی هم شرکت نکرده بودم خوب انتخاب نکردمشون دیگه)
تو هر 4 تاشون هم برای دادن امتحان عملی قبول شدم (حداقل معلومه که میتونید 2 تا انتخاب روزانه و 2 تا شبانه رو داشته باشید اگه بیشتر نباشه)
در مورد امتحان عملی هم برای مثال ما صبح 15 آبان امتحان عملی گرافیک داشتیم 2 هفته بعدش هم انتخاب رشته مجدد که تو اون انتخاب رشته اولویتاتو با کدهای خودشون مشخص میکردی (روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفایی و دانشگاه و شهر مورد نظرتو)
در ضمن هر رشته ای که کد مخصوص داره یه رشته حساب میشه و کاری ندارن که شبیه هستن یا نه
:46:

اگه تو ازمون عملی امتحان بدید مثلا موسیقی جهانی و قبول نشید و اگر انتخاب بعدیدتون هم یه موسیقی جهانی دیگه باشه اونجا هم گزینش صورت می گیره.یعنی موسیقی های جهانی یک انتخابن به شرطی که پشت سر هم باشن .رشته اهنگسازی هم مواد امتحانی کمی متفاوت داره و اونم یه انتخاب میشه.

وای ممنون دوستان عزیز برای همین اطلاعات میخواستم پاشم برم قلمچی 20 تومن هم بدم بهشون

من رتبه م 94 شده... شما که اینقدر اطلاعاتتون زیاده نمیدونین نوازندگی هنرهای زیبا قبول میشم یا آهنگسازی هنر؟

یه سوال تخصصی تر... کسی نمیدونه برای رشته آهنگسازی پیانو در چه سطحی باید بدونم؟ سلفژ چی؟

یه دنیا ممنون :11:

saeidtmu
06-08-2010, 15:32
وای ممنون دوستان عزیز برای همین اطلاعات میخواستم پاشم برم قلمچی 20 تومن هم بدم بهشون

من رتبه م 94 شده... شما که اینقدر اطلاعاتتون زیاده نمیدونین نوازندگی هنرهای زیبا قبول میشم یا آهنگسازی هنر؟

یه سوال تخصصی تر... کسی نمیدونه برای رشته آهنگسازی پیانو در چه سطحی باید بدونم؟ سلفژ چی؟

یه دنیا ممنون :11:

هفته قبل که از استادم که سلفز کار می کنم درباره ازمون عملی پرسیدم گفت باید حتما یه ساز جهانی مثل ویلن و گیتار رو باید بزنی البته سبک کلاسیک باشه و از هر دوره بجز رونسانس یک قطعه. البته اگه پیانو تا حالا کار نکردی نمی خواد .ساز تخصصی خود + سبک کلاسیک مربوطه رو باید بزنی . وقتی هم تئوری می پرسن مثلا ر ماژور چندتا دیز داره باید فل فور بگی وگرنه نمره نمیدن.البته سلفژ رئ فول بشو ...انشالله منم سال بعد میاد همون جایی که قبول میشید.

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

دوستان ، با رتبه هاي زير امكان قبولي تو تهران رو دارم ؟
رتبه در سهميه (منطقه 1) : زير گروه يك : 1447 گروه 2 : 1036 گروه 3: 1091 گروه 4 : 1092 گروه 5 : 2006

نه تهران فقط غیر انتفاعی میاری
ولی شاید سیستان رشته فرش بیاری
اصلا برو کارنامه های گزینه دو مال سال 88 رو ببین

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

بچه ها دفترچه رو دانلود کنید یه چیز مهم نوشته که هر چقدر می خواهید می تونید غیر متمرکز انتخاب کنید. یعنی یکی گفته بود که فقط میشه از هر دوره 2 تا زد اشتباهه.

Bellona
06-08-2010, 19:14
بچه ها دفترچه رو دانلود کنید یه چیز مهم نوشته که هر چقدر می خواهید می تونید غیر متمرکز انتخاب کنید. یعنی یکی گفته بود که فقط میشه از هر دوره 2 تا زد اشتباهه.

بله بله... ظاهرا امسال عوض شده ممنون از این که اشتباه منو اصلاح کردید
رفتم نگاه کردم دقیقا اینو نوشته :

در انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1389 ، محدوديت ي براي انتخاب
رشته هاي نيمه متمركز، از نظر تعدا د وجود ندارد و داوطلبان مي توانند در
صورت تمايل به تعداد دلخواه ، كدرشته نيمه متمركز ، كه واجد شرايط و
ضوابط آن باشند را انتخاب نما یند. بديهي است با توجه به ضوابط و كسب
حدنصاب نمره علمي لازم ، هر داوطلب در هر گروه يا دوره ، حداكثر در 2
كدرشته نيمه متمركز با توجه به اولویت هاي انتخابي براي انجام آزمون عملی ،
مصاحبه و يا معاينه معرفي خواهد شد.

از همگی معذرت میخوام که اشتباه کردم متاسفانه به اطلاعات پارسالم بسنده کرده بودم و دفترچه جدیدو با دقت نخوندم
بازم معذرت میخوام :11:

bitaaaa
06-08-2010, 20:04
هفته قبل که از استادم که سلفز کار می کنم درباره ازمون عملی پرسیدم گفت باید حتما یه ساز جهانی مثل ویلن و گیتار رو باید بزنی البته سبک کلاسیک باشه و از هر دوره بجز رونسانس یک قطعه. البته اگه پیانو تا حالا کار نکردی نمی خواد .ساز تخصصی خود + سبک کلاسیک مربوطه رو باید بزنی . وقتی هم تئوری می پرسن مثلا ر ماژور چندتا دیز داره باید فل فور بگی وگرنه نمره نمیدن.البته سلفژ رئ فول بشو ...انشالله منم سال بعد میاد همون جایی که قبول میشید.

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

نه تهران فقط غیر انتفاعی میاری
ولی شاید سیستان رشته فرش بیاری
اصلا برو کارنامه های گزینه دو مال سال 88 رو ببین

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

واااای ممنون که اطلاع رسانی کردین من دفترچه رو دقیق نخونده بودم... ذوق مرگ شدم!

فقط راجع به ساز... اینی که میگین به نظر برای رشته نوازندگی هست.. چون برای آهنگسازی که رشته جدیده تو دفترچه نوشته هارمونی میخواد و سلفژ و پیانو... که پیانو رو نمیدونم تو چه سطحی میخواد؟ تازه دیکته موسیقی :2: هم نمیدونم میخواد یا نه؟

راستی پس امسال رو حسابی بخونین من با اینکه دو رقمی شدم میگن شاید دانشگاه تهران قبول نشم :41:

Tarannom_
06-08-2010, 20:36
والا چی بگم من نمایش رو نمیدونم شاید اون فرق داشته باشه
ولی خوب من برای گرافیک و طراحی صنعتی که مطمئنم همین جوریه
و در مورد سوره هم فکر کنم حق با شما باشه اون ظاهرا عشق مصاحبست وقتی حتی برای رشته های متمرکزشم مصاحبه داره پس حتما برای رشته های نیمه متمرکزش مصاحبه جدا داره دیگه :27:
و بله حداقل تا سال گذشته که موضوعات عملي طراحي لباس و نقاشي و گرافيك یکی بود

من هيچي از طراحي بلد نيستم اما ادمي هستم كه پشتكار خوبي دارم. فكر مي كنيد اگه از الان تا زمان عملي برم كلاس طراحي بتونم اماده شم؟
من به طراحي لباس علاقه دارم, فكر مي كنيد اگه بر فرض طراحيمم خوب شد شبانه الزهرا يا علم و فرهنگ بيارم؟ رتبه ي زير گروه يكم شد 1000 و منطقه 2 هستم.

Tarannom_
07-08-2010, 03:28
بله بله... ظاهرا امسال عوض شده ممنون از این که اشتباه منو اصلاح کردید
رفتم نگاه کردم دقیقا اینو نوشته :

در انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1389 ، محدوديت ي براي انتخاب
رشته هاي نيمه متمركز، از نظر تعدا د وجود ندارد و داوطلبان مي توانند در
صورت تمايل به تعداد دلخواه ، كدرشته نيمه متمركز ، كه واجد شرايط و
ضوابط آن باشند را انتخاب نما یند. بديهي است با توجه به ضوابط و كسب
حدنصاب نمره علمي لازم ، هر داوطلب در هر گروه يا دوره ، حداكثر در 2
كدرشته نيمه متمركز با توجه به اولویت هاي انتخابي براي انجام آزمون عملی ،
مصاحبه و يا معاينه معرفي خواهد شد.

از همگی معذرت میخوام که اشتباه کردم متاسفانه به اطلاعات پارسالم بسنده کرده بودم و دفترچه جدیدو با دقت نخوندم
بازم معذرت میخوام :11:
يعني به طور نامحدود نيمه متمركزارو انتخاب كرديم, وقتي جواب قبولي براي مصاحبه بياد براي هر كدوم از دوره هاي روزانه و شبانه و غيرانتفاعي 2تا رشته كه جمعا ميشه 6تا مي تونيم شركت كنيم يا كه نه كلا 2 رشته ‍پذيرفته ميشيم؟

Bellona
07-08-2010, 08:00
يعني به طور نامحدود نيمه متمركزارو انتخاب كرديم, وقتي جواب قبولي براي مصاحبه بياد براي هر كدوم از دوره هاي روزانه و شبانه و غيرانتفاعي 2تا رشته كه جمعا ميشه 6تا مي تونيم شركت كنيم يا كه نه كلا 2 رشته ‍پذيرفته ميشيم؟

هر داوطلب در هر گروه يا دوره ، حداكثر در 2 كدرشته نيمه متمركز با توجه به اولویت هاي انتخابي براي انجام آزمون عملی ، مصاحبه و يا معاينه معرفي خواهد شد.

به نظر من منظور از گروه یا دوره همون روزانه و شبانه و غيرانتفاعی و پیام نوره
و چون کلمه هر رو آورده پس احتمالا تو هر کدوم 2 تا مجاز میشیم

در حقیقت شبیه همون سال های گذشته است فقط این که شما اونهایی رو که احتمال قبولیت توش کمه رو هم میتونی با فراغ خاطر بزنی چون اگه هم قبول نشی یه انتخابت الکی پر نشده

pinky
07-08-2010, 08:46
سلام من چندتا سوال داشتم
1.من رتبم 531 کشوری منطقه 1 شده و زیر گروه 1 543 زیر گروه 4 351 می خواستم ببینم نمایش تهران می تونم قبول شم؟
2.آیا عکاسی / چاپ / تلوزیون و هنر های دیجیتال شانسی دارم؟
ممنون می شم کامل جواب بدید

rezaete
07-08-2010, 09:39
رتبه 466 منطقه 1 ، نقاشی چه دانشگاه هایی احتمال قبولی هست ؟
ئه منم سوال داشتم

B.i.r.i.y.a
07-08-2010, 11:27
بچه ها کسی با رتبه ی 7000 در زیر گروه یک و دو ی هنر شانس قبولی تو یکی از رشته های زیر رو داره یا نه ؟
1. ارتباط تصویری
2. نقاشی
3. طراحی صنعتی
4. هنرهای تجسمی

ممنون.
...:40:یاحق:40:...

petrose.kabir
07-08-2010, 21:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/URL]

LeBron
08-08-2010, 02:31
سلام
من یه سوال دیگه هم برام پیش اومد
من اگه اول نیمه متمرکز انتخاب کنم و بعدش مثلا مترجمی انگلیسی هر دو تاش چک میشه؟ (مثل چک شدن متمرکز های هنر)

gharibe222
08-08-2010, 19:54
سلام
من رتبم 39 منطقه 3 و 600 شده، ساکن تاکستان استان قزوینم ،نمیددونم مرمت بنای بین المللی قزوین رو انتخاب کنم یا هنر اصفهان رو ؟
میگن مرمت بنای هنر اصفهان بهتر از قزوینه ،نظر شما چیه؟
با این رتبه میشه چاپ هنر تهران قبول شد؟
لطفا سریع جواب بدید ،اضطراریه

sarah313
11-08-2010, 09:25
سلام
کسی می دونه امتحان عملی نمایش چه جوریه؟:19:
نمونه سوال واسه گرافیک وطراحی صنعتی تو این تاپیک دیدم!حالا اگه نمایش هم کسی تونست بزاره 1ملتی رو از بلاتکلیفی درمیاره!امسال که همه عشق سینما اومدن حتی سوره هم واسه پذیرش دانشجو کلاس گذاشته وباید قبلا کدش رو انتخاب می کردی تا بتونی تو انتخاب هات بزاریش تازه!!!:18:

sarah313
11-08-2010, 09:32
من رتبه ام 371 منطقه 1 شدم!زیرگروه 4 هم 251 منطقه 1شدم.پشتیبانم تو قلمچی میگفت واسه مرحله اول نمایش تهران قبول می شم ولی توجه داشته باشید که میگن 6 برابر ظرفیت اعلام میکنن و همه چی بستگی به امتحان عملی داره!
حالا فهمیدن نوع سوالای عملی حیاتی شده دیگه!!

saeidtmu
13-08-2010, 01:11
سلام
من یه سوال دیگه هم برام پیش اومد
من اگه اول نیمه متمرکز انتخاب کنم و بعدش مثلا مترجمی انگلیسی هر دو تاش چک میشه؟ (مثل چک شدن متمرکز های هنر)

شما حتما باید نیمه هار اول انتخاب کنی .وگرنه اگه مترجمی بیاری و نیمه ها بعدش باشن دیگه نیازیبه چکش نیست چون شما به ارزوتون رسیدید .حتما حتما نیمه هار و اول بزن

---------- Post added at 02:11 AM ---------- Previous post was at 02:09 AM ----------

سلام
من رتبم 39 منطقه 3 و 600 شده، ساکن تاکستان استان قزوینم ،نمیددونم مرمت بنای بین المللی قزوین رو انتخاب کنم یا هنر اصفهان رو ؟
میگن مرمت بنای هنر اصفهان بهتر از قزوینه ،نظر شما چیه؟
با این رتبه میشه چاپ هنر تهران قبول شد؟
لطفا سریع جواب بدید ،اضطراریه

به نظرم میاری . اگه قزوینی هستی همون جا بمون .چون دانشگاههای ایران هیچ فرقی با هم ندارن. درضمن گه یه سالی از خونه دور باشی لذت خونه رو متوجه میشید

bitaaaa
15-08-2010, 10:18
یه سوال

ما یه رشته متمرکز قبول میشیم و دوتا هم اعلام میکنن برای امتحان عملی نیمه متمرکز دیگه؟ من اصلن نمیفهمم این چه جوریاست، مثلن من الان متمرکزم رو زدم باستان شناسی و زبان ایتالیایی که جفتشون از مهر شروع میشن، الان من میتونم یه ترم برم این رشته های متمرکز رو بخونم آبان هم امتحان عملی نیمه متمرکز ها رو بدم، اگه قبول شدم دیگه این متمرکزه رو نرم برم سر کلاس نیمه متمرکزه؟

reza-atom
15-08-2010, 21:13
سلام یه سوال کسی با رشته ی موسیقی آشنایی داره و اصلاً این رشته تو دانشگاه های بزرگی مثل دانشکده هنر تهران دارای سطح بالایی هست ؟ (خلاصه بگم ارزش داره آدم بره رشته موسیقی مخصوصاً منی که رشتم ریاضیه)

Miss Artemis
15-08-2010, 21:24
سلام یه سوال کسی با رشته ی موسیقی آشنایی داره و اصلاً این رشته تو دانشگاه های بزرگی مثل دانشکده هنر تهران دارای سطح بالایی هست ؟ (خلاصه بگم ارزش داره آدم بره رشته موسیقی مخصوصاً منی که رشتم ریاضیه)

خوب مشخصه که دانشگاه تهران و دانشگاه هنر اساتید مجرب و خوبی دارن....
ولی بستگی به خود شما داره که بخواید موسیقی رو چطوری یاد بگیرین یا ادامه بدین...
این که اراده ی تغییر رشته دادن رو داشته باشین یا اینکه کلاس های خصوصی براتون کافی باشه
:11:

reza-atom
16-08-2010, 10:20
این که اراده ی تغییر رشته دادن رو داشته باشین یا اینکه کلاس های خصوصی براتون کافی باشه

من میخوام با موسیقی در حد حرفه ای آشنا شم (در حد یک موسیقیدان) و همچنین آهنگسازی رو دنبال کنم!

bitaaaa
16-08-2010, 13:22
من میخوام با موسیقی در حد حرفه ای آشنا شم (در حد یک موسیقیدان) و همچنین آهنگسازی رو دنبال کنم!
شما خودتون در چه سطحی هستین؟ کی کنکور دارین؟ خود دانشگاه که نمیشه انتظار زیادی داشت چون وضعیت موسیقی تو ایران زیاد جالب نیست ولی فعلن که برای وروودش داریم از هفت خان رستم میگذریم :13:

Miss Artemis
16-08-2010, 13:45
به نظر من از نظر عملی کلاس های خصوصی قوی تر هستن.البته بستگی به استاد هم داره باید پیش یه استاد با تجربه برید
دانشگاه گاهی تئوری هایی تدریس میشه که اصلا به درد بخور نیست و گاهی هم خیلی به در میخوره

البته به نظر کسانی که این رشته رو تو دانشگاه خوندن بیشتر باید اعتماد کرد من فقط بر اساس شنیده ها نظرم رو گفتم

reza-atom
16-08-2010, 15:56
شما خودتون در چه سطحی هستین؟ کی کنکور دارین؟ خود دانشگاه که نمیشه انتظار زیادی داشت چون وضعیت موسیقی تو ایران زیاد جالب نیست ولی فعلن که برای وروودش داریم از هفت خان رستم میگذریم :13: خودم از فردا دارم میرم کلاس پیانو و سلفژ، هارمونی و ارکستراسیون و هم خدا رو شکر از قبل یه چیزایی بلد بودم، 10 سال ویلن زدم به هیچ دردیم نمیخوره :37:

آره مثل این که دانشکده ی هنر تهران قبول شدن خیلی سخته هم باید ساز بتونی برزنی (عملی) هم باید رتبه ی 2 رقمی بیارید ! من که قیدشو زدم دیگه چون امری غیر ممکنه حداقل واسه من که ریاضی بودم وکنکور ریاضی قبول نشدم و هیچ سازی هم بلد نیستم ! میگم که اینا به تنهایی بدرد نمی خوره باید بتونی آهنگسازی کنی .

Facon_Archi
17-08-2010, 11:40

شما خودتون در چه سطحی هستین؟ کی کنکور دارین؟ خود دانشگاه که نمیشه انتظار زیادی داشت چون وضعیت موسیقی تو ایران زیاد جالب نیست ولی فعلن که برای وروودش داریم از هفت خان رستم میگذریم :13: خودم از فردا دارم میرم کلاس پیانو و سلفژ، هارمونی و ارکستراسیون و هم خدا رو شکر از قبل یه چیزایی بلد بودم، 10 سال ویلن زدم به هیچ دردیم نمیخوره :37:

به نظر من از نظر عملی کلاس های خصوصی قوی تر هستن.البته بستگی به استاد هم داره باید پیش یه استاد با تجربه برید
دانشگاه گاهی تئوری هایی تدریس میشه که اصلا به درد بخور نیست و گاهی هم خیلی به در میخوره

البته به نظر کسانی که این رشته رو تو دانشگاه خوندن بیشتر باید اعتماد کرد من فقط بر اساس شنیده ها نظرم رو گفتم

آره مثل این که دانشکده ی هنر تهران قبول شدن خیلی سخته هم باید ساز بتونی برزنی (عملی) هم باید رتبه ی 2 رقمی بیارید ! من که قیدشو زدم دیگه چون امری غیر ممکنه حداقل واسه من که ریاضی بودم وکنکور ریاضی قبول نشدم و هیچ سازی هم بلد نیستم ! میگم که اینا به تنهایی بدرد نمی خوره باید بتونی آهنگسازی کنی .

سلام

در کل میخواستم بگم اگه خیلی علاقه داری و اینا بهتره کلا روی دانشگاه متمرکز نشی واسه یادگیری موسیقی...تا چند سال پیش شاید خوب بوده باشه ولی از امسال که اعضای جدید هیئت امنای دانشگاه هنر معرفی شدن :1-مهدی چمران 2- عزت الله ضرغامی!!!3-علیرضا پناهیان!!!4-خسرو دانشجو 5- مسعود ده نمکی!!!!6- محمد روشن و عباسعلی ایزدی)دیگه فکر نکنم جایی باقی بزارن برای موسیقی توی دانشگاه!!
موفق باشی:11:

bitaaaa
17-08-2010, 17:40
سلام

در کل میخواستم بگم اگه خیلی علاقه داری و اینا بهتره کلا روی دانشگاه متمرکز نشی واسه یادگیری موسیقی...تا چند سال پیش شاید خوب بوده باشه ولی از امسال که اعضای جدید هیئت امنای دانشگاه هنر معرفی شدن :1-مهدی چمران 2- عزت الله ضرغامی!!!3-علیرضا پناهیان!!!4-خسرو دانشجو 5- مسعود ده نمکی!!!!6- محمد روشن و عباسعلی ایزدی)دیگه فکر نکنم جایی باقی بزارن برای موسیقی توی دانشگاه!!
راس میگی :37:

darkzside
17-08-2010, 18:03
یه سوال

ما یه رشته متمرکز قبول میشیم و دوتا هم اعلام میکنن برای امتحان عملی نیمه متمرکز دیگه؟ من اصلن نمیفهمم این چه جوریاست، مثلن من الان متمرکزم رو زدم باستان شناسی و زبان ایتالیایی که جفتشون از مهر شروع میشن، الان من میتونم یه ترم برم این رشته های متمرکز رو بخونم آبان هم امتحان عملی نیمه متمرکز ها رو بدم، اگه قبول شدم دیگه این متمرکزه رو نرم برم سر کلاس نیمه متمرکزه؟

سلام بعله......اگه نیمه متمرکز قبول شید... خود به خود متمرکز حذف میشه وشما از بهمن ماه باید برید به رشته جدید قبول شده...که نیمه متمرکزه

saeidtmu
17-08-2010, 23:00
سلام بعله......اگه نیمه متمرکز قبول شید... خود به خود متمرکز حذف میشه وشما از بهمن ماه باید برید به رشته جدید شده...که نیمه متمرکزه

البته اگر نیمه قبول بشید بازم می تونید همین اولی رو ادامه بدید.برای یکی از دوستان که نیروی انتظامی قبول شد 2 هفته رفت باز برگشت دانشگاه اولی

---------- Post added 18-08-2010 at 12:00 AM ---------- Previous post was 17-08-2010 at 11:56 PM ----------

اقا یکی راهنمایی کنه .کسی تا بحال ازمون عملی موسیقی جهانی شرکت کرده؟ اگه کسی هست بگه گیتار کلاسیک رو قبول می کنن؟ یعنی من دفترچه رو خوندم فقط سازهای ارکستر سمفونیک رو قبول میکنن.این استادمم که خودش دانشجوی اونجاست یه ذره 5 میزنه می گه قبول می کنن ولی من اطمینان ندارم

---------- Post added at 12:00 AM ---------- Previous post was at 12:00 AM ----------

اقا یکی راهنمایی کنه .کسی تا بحال ازمون عملی موسیقی جهانی شرکت کرده؟ اگه کسی هست بگه گیتار کلاسیک رو قبول می کنن؟ یعنی من دفترچه رو خوندم فقط سازهای ارکستر سمفونیک رو قبول میکنن.این استادمم که خودش دانشجوی اونجاست یه ذره 5 میزنه می گه قبول می کنن ولی من اطمینان ندارم

sarah313
18-08-2010, 09:16
دوستان هیچ کس راجع به آزمون عملی نمایش چیزی نمیدونه؟؟!!!!
خواهشا اگه می دونید 1 کمکی بکنید فوری و حیاتیه!!

altair
24-08-2010, 10:28
سلام.
من اطلاعاتی برای رشته نقاشی (هنرهای تجسمی) ندارم ولی کنکور عملی گرافیک رو میدونم:
شامل 4 صفحه در قطع a4 :
ص 1 : موضوع :روز خانواده - - طراحی یک آرم و یک پوستر
ص 2 : اجرای نهایی طراحی آرم + اتودها
ص 3 :: اتودهای مربوط به پوستر
ص4 : اجرای نهایی پوستر
تکنیک اجرایی : مدادرنگی
زمان : 4:30 ساعت (فکر کنم)

فکر کنم برای رشته نقاشی یک موضوع میدن که باید در رابطه با اون موضوع طراحی کنی ....
مثلا موضوع پارسال رشته نقاشی (کنکور سراسری) در مورد روز نظافت و دانشجو بود ... تکنیک هم مداد رنگی ...

هرسال ممکنه که تکنیک عوض شه ...

برای رشته نقاشی طراحی خوب و اجرای نسبتا خوب با تکنیک مورد نظر نیازه !!!
سلام دوست عزیز مطمئنی که امسال هم ممکنه این طوری بدن اخه من از استادم شنیدم که الان چند ساله سوالاته نقاشی و گرافیک یکی شده و دیگه پوستر نمیدن؟
کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم تا ما بدونیم تو کدوم بخش کار کنیم طراحی پوستر و ارم یا طراحی از موضوعاتی مختلفی که میدن.

reza-atom
24-08-2010, 13:12
سلام

مسعود ده نمکی ؟! ؟ :31: ضرغامی ؟! ؟:31:

آقا دستت درد نکنه ! :31:روشنمون کردی :31: !!!!!

راستی دوستان یه سوال دارم من رشتم ریاضیه امسال میخوام کنکور هنر شرکت کنم و به گرافیک - نقاشی و طراحی (بیشتر از همه) - هنرهای تجسمی علاقه دارم ! باید چه کتابهایی از هنرستان رو تهیه کنم و چه سال هایی من کاملاً گیج شدم و منابع آزاد چی ها هستن ؟ واسه این رشته ها آزمون عمی خیلی تاثیر داره ؟
راستی من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم و امسال قبول نشدم !
ممنون

bitaaaa
08-09-2010, 20:27
بچه ها این جواب متمرکز و نیمه متمرکز هر دو امشب میاد؟ من دارم سکته میکنم چرا نیمه متمرکز هیچی نیووردم با رتبه دو رقمی؟؟؟؟؟؟؟؟

Tarannom_
08-09-2010, 20:46
نیمه متمرکز نیمه ی دوم مهر میاد.

bitaaaa
08-09-2010, 20:56
ممنون ترنم
من الان متمرکز یه رشته روزانه قبول شدم، این چه جوریاست؟ من میتونم الان این رشته رو ثبت نام کنم یه ترم برم، بعد همزمان امتحان عملی نیمه متمرکز رو هم بدم اگه اون رو قبول شدم دیگه این رشته متمرکزه رو نرم برا نیمه متمرکزه ثبت نام کنم؟

Tarannom_
08-09-2010, 21:00
آره می تونی متمرکز رو بری...اما حواست باشه اگه نیمه رو قبول بشی، خود به خود به متمرکزت انصرافی می خوره و باید نیمه رو بری.
بابت قبولیتم بهت تبریک میگم، چی قبول شدی؟

منم هنر بودم، اما متمرکز انتخاب نکرده بودم...امیدوارم نمایش قبول شم:20:

bitaaaa
08-09-2010, 22:33
ممنون ترنم جان

من ایتالیایی دانشگاه تهران قبول شدم

اما آهنگسازی میخوام

وااااای ممنون از این جوابت الان بیشتر از یه ماهه دارم دنبال جواب این سوال میگردم
مرسی :11:

Tarannom_
08-09-2010, 22:54
منم 3 ترم زبان خوندم...اما مترجمی انگلیسی...اما اگه آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی قبول می شدم، مطمئنم انصراف نمی دادم...رشته ی خوبیه...موفق باشی:20:
رتبه تم که گفتی دو رقمیه...اگه عملیت خوب باشه، شک نکن دانشگاه هنر قبول میشی.

pinky
09-09-2010, 14:38
بچه ها من سینما سوره قبول شدم تهران ، زمان ثبت نام سینما سوره که؟ همون زمان بندی جدول شمار ۲ ؟چون تو فایل که دانلود کردم از سایت سنجش (جدول شمار ۳ ) اسمه سوره نیست اصلان !

savei.maryam
13-09-2010, 15:07
با سلام...
من امسال کنکور ریاصی دادم....
رشته معماری قبول شدم...
اما میخوام امسال کنکور هار بدم....
و میخوام رتبه ای بیارم که تهران عکاسی یا گرافیک قبول شم...
اما از منابع کنکور هنر خبر ندارم....

کسی هست که بدونه واسه کسب این رتبه جیا باید بخونم!!؟؟
برنامه امسال قلم چی رو از کجا میتونم بگیرم؟؟!!

خیلی واجبه!!!

Tarannom_
14-09-2010, 14:44
برای رشته ای که می خوای باید دو رقمی بیاری...برای گرافیک هم باید دستی قوی تو طراحی داشته باشی...برنامه ی قلمچی رو هم فقط بعد از ثبت نام تو آزمونا بهت میدن...پشت دفترچه ی برنامه هم همه ی منابع درسی و آزاد لیست شده.

JGK
15-09-2010, 03:51
سلام
من امسال عکاسی دانشگاه تهران قبول شدم بارتبه 17 منطقه 1 و 18 کشوری البته واسه گرافیک کنکور دادم و باید تو آزمون عملی شرکت کنم.عکاسی رو برداشتم تا چند واحد پاس کنم و جلو بیفتم
اگر سوالی چیزی داری با ایمیلم در ارتباط باش : admetu83@yahoo.com
خوشحال اگه کمکی بتونم بکم

M3lody
15-09-2010, 10:35
میشه هم کنکور زبان داد هم هنر هم ریاضی؟؟؟

pinky
16-09-2010, 16:09
اره میشه باید فقط ۳ تا کارت ثبت نام بخری

M3lody
16-09-2010, 16:43
واسه باستانشناسی دانشگه تهران چه رتبه ای میخواد؟
عکاسی چی دانشگاه تهران روزانه

منطقه اول

Tarannom_
17-09-2010, 05:35
باستان شناسی رو نمیدونم...اما امسال عکاسی هیچ کس بالای 50 قبول نشد... فکر می کنم روازنه هم زیر 30 قبول شدن...کلا اگه متمرکز تهران می خوای به فکر دو رقمی باش.

sara memar
18-09-2010, 14:47
سلام دوستان
میشه 1 نفر به من کمک کنه!؟

من دانشجوی معماری هستم، 2 سال دیگه درسم تموم مشه! اما از اونجا که به هنر خیلی علاقه دارم، میخوام بعد از این 2 سال کنکور هنر بدم و برام خیلی مهمه که تهران قبول بشم!!!

اما نمی دونم چه کلاس هایی هست که بتونه کمکم بکنه، خصوصا طراحی (تا اونجا که من اطلاع دارم عملی هم داره؟)

اینم نمی دونم که درس های عربی و فیزیک چقدر مهمن( من واقعا هیچی یادم نیست!!!) اینم بگم که رشتم ریاضی بوده!

کسی هست که امسال موفق شده و میتونه رمز موفقیتش رو به منم بگه ؟ خیلی برام مهمه!!

sara memar
18-09-2010, 23:25
خب جواب سوالت خیلی طولانی میشه!!! ولی برای راهنمایی های کلی، اولاً که علاوه بر دروس عمومی (مشترک در همه رشته ها) باید کتاب های اختصاصی رشته ی هنر که سازمان سنجش برای منبع معرفی کرده تهیه کنی و مطالعه کنی.

لیست کتاب ها اینهاست:
تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي (1 و 2)
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي (1 و 2)
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر (1) و (2)
سير هنر در تاريخ (1) و (2)
هنر و ادب فارسي
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي
باز هم خودت چک کن منابع رو، ممکنه چیزی فراموش کرده باشم.

+ خوندن تنها این کتاب ها به هیچ وجه کافی نیست! حتمن خوندن کتاب های کمک درسی لازمه. یک سری از کتاب ها هستند که کل کتاب های درسی مرتبط رو در خودشون دارند. (مثلن درک عمومی هنر که شامل خیلی از کتابها مثل تاریخ هنر ایران، جهان، سیر هنر در تاریخ و ... میشه).

حالا برای اطلاعات پایه ای که خودت احتمال زیاد میدونی ولی منم یه اشاره ای بکنم. برای دروس اختصاصی رشته هنر سر جلسه کنکور 2 تا دفترچه توزیع میشه که دفترچه ی اول درک عمومی هنر و ریاضی رو داره. دفترچه ی دوم هم شامل ترسیم فنی، خلاقیت تصویری، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد میشه.

یک سری کتاب کمک درسی هم معرفی کنم برای درس ها.

درک عمومی هنر: درک عمومی هنر ایران و جهان. انتشارات مشق هنر

خلاقیت تصویری: خلاقیت تصویری 1 و 2 مشق هنر، طرح و فرم ایتن نشر مارلیک، شیوه طراحی ذهنی ناصر پلنگی نشر سروش، مبادی سواد بصری نشر سروش. اینها هم کافی نیست! تا اونجایی که میتونی سعی کن پوستر ها و لوگوهای مختلف از طراح های معروف ببینی. مثلن تو ایرانی ها از مرتضی ممیز و ...

خلاقیت نمایشی: نمایش کتاب سبز قلمچی، خلاقیت نمایش راه اندیشه. این کتاب ها هم فقط دوره های خاصی از سینمای و نمایش رو تو خودشون دارند. مثلن راجع به سینمای معاصر یا سینمای کلاسیک آمریکا چیز زیادی نمیتونی پیدا کنی توشون. در حالی تو این کنکور اینها خوششون میاد از هیچکاک و امثالهم سوال بپرسند!!! اینه که اطلاعات عمومیت رو باید قوی کنی.

خلاقیت موسیقی: خلاقیت موسیقی راه اندیشه، تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری.

خواص مواد: خواص مواد افشین میحسینی.

راجع به منابع ریاضی و ترسیم فنی اونقدر اطلاع ندارم.

در کل که کنکور هنر یه جورایی رو هواست! یعنی احتمال اینکه سوالی ببینی که اصلن تو کتاب ها راجع بهش چیزی نبوده خیلی زیاده. پس بهتره تمرکزت رو بذاری رو اونهایی که میتونی درصد بالا بیاری. به این معنی نیست که بقیه رو ول کنی البته!!!

توجه کن که دروس عمومی به شدت مهممند! و رتبه رو خیلی جا به جا میکنند. سعی کن جوری درس بخونی که تو عمومی حداقل دو درس بالای 80 داشته باشی. به جز دروس عمومی، درک عمومی هنر لازمه که درصد خوبی داشته باشی که خب سوال خارج از منبع نسبت به بقیه کمتر داره. درصد ریاضی رو سعی کن بالا ببری چون خود هنری ها خیلی کم میزنند و توی رتبه خیلی تاثیر داره! به نظر من رو درس خواص مواد نسبت به بقیه وقت کمتری بذار.

در آخر هم که با یه مشاور مشورت کنی در کل بهتره ولی این چیزهایی بود که طبق تجربه خودم گفتم.

موفق باشی.

سلام
خیلی ممنون
راهنماییتون خیلی مفید بود:)
من دانشجوی معماری هستم، 2 سال دیگه درسم تموم مشه! اما از اونجا که به هنر(هنرهای تجسمی)
خیلی علاقه دارم، میخوام بعد از این 2 سال کنکور هنر بدم و برام خیلی مهمه که تهران قبول بشم!!!

اما نمی دونم چه کلاس هایی هست که بتونه کمکم بکنه، خصوصا برای طراحی (تا اونجا که من اطلاع دارم عملی هم داره؟) شما کلاس خوب برای طراحی سراغ دارین؟

اینم نمی دونم که درس های عربی و فیزیک چقدر اهمیت دارن؟ یعنی ارزششو داره که برم کلاس؟( من واقعا هیچی یادم نیست!!!) اینم بگم که رشتم ریاضی بوده!

ممنون میشم کمکم کنید
با سپاس :11:

Miss Artemis
20-09-2010, 23:52
اما نمی دونم چه کلاس هایی هست که بتونه کمکم بکنه، خصوصا برای طراحی (تا اونجا که من اطلاع دارم عملی هم داره؟) شما کلاس خوب برای طراحی سراغ دارین؟
البته حتما میدونین عکاسی آزمون عملی نداره....کلاس های خوبی هست...من خودم امسال یکیش رو میرفتم واقعا راضی بودم....
من الان اسم جایی رو بگم تبلیغ میشه؟یعنی نباید بگم؟;)
یه موسسه ای هست تو میدون توحید که خیلی خوبه....سه تا استاد دارن که همه شون واقعا با تجربه ن....

اینم نمی دونم که درس های عربی و فیزیک چقدر اهمیت دارن؟ یعنی ارزششو داره که برم کلاس؟( من واقعا هیچی یادم نیست!!!) اینم بگم که رشتم ریاضی بوده!

برای ریاضی و فیزیک به نظر من اگر سوالات کنکورهای قبلی رو بخونین دستتون میاد که نیازی به کلاس هست یا نیست...(که به نظر من نیست...البته این یه نظر شخصیه)
شاید کلاس عربی مفید باشه ولی کاملا بستگی به خودتون داره....جوری نیست که خودتون به تنهایی از پسش برنیاین....به خصوص که کتاب های کمک آموزشی خوبی هم برای عربی هست...

ar8
23-09-2010, 21:34
می خواستم در مورد سوال عملی نیمه متمرکز( هنرهای تجسمی - گرافیک )بپرسم کسی میدونه چه طوری؟ سولاش چیه؟

ar8
23-09-2010, 21:43
می خواستم در مورد سوال عملی نیمه متمرکز( هنرهای تجسمی - گرافیک )بپرسم کسی میدونه چه طوری؟ سولاش چیه؟

bitaaaa
29-09-2010, 16:50
مگه جواب نیمه متمرکزامون تو همین کارنامه نهایی که امروز رو سنجش قرار گرفته نمیاد؟ من که هیچی ازش سر درنمیارم، فقط نوشته نیمه متمرکز نیمه متمرکز نیمه متمرکز نه علامتی نه چیزی، نه جایی نوشته کدوم رو مجاز شدم امتحان عملیش رو بدم، چجوریه؟ مال شماها هم همینجوریه؟ الان تکلیفم چیه؟ :19:

Miss Artemis
29-09-2010, 17:10
مگه جواب نیمه متمرکزامون تو همین کارنامه نهایی که امروز رو سنجش قرار گرفته نمیاد؟ من که هیچی ازش سر درنمیارم، فقط نوشته نیمه متمرکز نیمه متمرکز نیمه متمرکز نه علامتی نه چیزی، نه جایی نوشته کدوم رو مجاز شدم امتحان عملیش رو بدم، چجوریه؟ مال شماها هم همینجوریه؟ الان تکلیفم چیه؟ :19:
این دیگه چه جور کارنامه ایه؟
رتبه نداشته باشه که دیگه کارنامه نیست.....:13:
خوب شد گفتن نیمه متمرکز ما نمیدونستیم این رشته ها نیمه متمرکزه:27:

Tarannom_
29-09-2010, 19:50
این که ربطی به نتایج نیمه متمرکز نداره...نتایج قبولی مرحله ی اول نیمه متمرکز جداست و احتمالا هفته ی بعد اعلام میشه.

bitaaaa
29-09-2010, 19:53
این که ربطی به نتایج نیمه متمرکز نداره...نتایج قبولی مرحله ی اول نیمه متمرکز جداست و احتمالا هفته ی بعد اعلام میشه.
مطمئنی ترنم؟ وای مرسی داشتم سکته میکردم! پس این نیست؟

وای پدر ما رو درآوردن با این کارنامه هنر دادنشون :2:

Tarannom_
30-09-2010, 00:06
آره هر سال تو دهه ی دوم مهر نتایج نیمه متمرکز میاد.
تازه بعد از اینکه عملی رو بدیم یه نتیجه دیگه میاد که باید با اون دانشگاه رو انتخاب کنیم و بعدم جوابش میاد که قطعا قبول شدیم یا نه:13:

reza-atom
30-09-2010, 12:30
دوستان یه سوال : رشته ی هنرهای تجسمی چیه و چه فرقی با گرافیک داره ؟ آزمون های این دو رشته چه تفاوتی با هم دارن ؟ یه توضیح جامع و کامل باشه لطفاً !