PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کنکور هنر ( تمام سوالات در رابطه با کنکور - رشته - انتخاب رشته - دانشگاه - و غیره )

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

solmaz mil
30-09-2010, 13:46
سلام ...
مواد آزمون عملي رشته ي آهنگسازي چيه ؟؟؟
امسال اولين ساليه كه كارشناسي آهنگسازي گذاشتن واسه همين كسي اطلاعات دقيقي نداره
مواد آزمون عملي رشته ي آهنگسازي چه تفاوت هايي با آزمون عملي نوازندگي داره ؟؟؟
كسي مي دونه ؟؟؟
ممنونم

solmaz mil
30-09-2010, 13:53
نيمه متمركز 18 مهرماه اعلام مي شه

bitaaaa
30-09-2010, 22:12
سولماز میتونم رتبه ت رو بپرسم؟

solmaz mil
02-10-2010, 12:53
سلام بيتا جان
رتبه ام 278 منطقه ي 3 و زيرگروه پنج (زيرگروه موسيقي) 152 شده

solmaz mil
02-10-2010, 12:58
سلام بيتا جان
رتبه ام 278 منطقه ي 3 و زيرگروه پنج(زيرگروه موسيقي ) 152 شده

Miss Artemis
03-10-2010, 01:18
برای کنکور عملی بیشتر از هر چیزی باید طراحی تون قوی باشه....و فیگور رو هم باید خوب بکشین.
طراحی و تصویر سازی تون که خوب باشه حله...
البته خودتون هم میدونین که بستگی به رتبه هم داره...هر چی رتبه بالا تر باشه کارتون راحت تره
مثلا یه سوال میدن میگن نونوایی رو بکشین...یا عده ای رو در حال پاکسازی شهر در روز هوای پاک یه سال ارگ بم رو گفتن بکشین
اگه اشتباه نکنم یکی میگفت یه سال گفتن همون جایی که هستین رو بکشین یعنی کنکوری هایی که دارن آزمون میدن

دید هنرمندانه خیلی مهمه....
راستی حواست به کنتراست هم باشه....یه جوری نباشه کارت کلا یه دست و بی روح باشه....
به قول دوستان داور پسند باید کار کنیم دیگه

برای آزمون عملی طراحی ،ترکیب بندی ،رنگ شناسی و ... رو تقویت کن:46:

solmaz mil
04-10-2010, 13:44
بيتا جان 110 كه خيلي عاليه :-) نگران چي هستي!؟

مي تونم بپرسم منطقه ي چندي ؟؟؟؟؟؟؟

حتي اگه منطقه ي 3 هم باشي مطمئن باش نوازندگي موسيقي جهاني رو رسوندي :-) دوست من پارسال با 300 منطقه ي 3 رسوند نگران نباش

bitaaaa
05-10-2010, 12:33
مرسی سلماز جون :11:
من منطقه یکم، زیر گروه موسیقی م هم 95 شده
والا خیلی استرس دارم یه مدته خوب ساز نزده ام... یه نفر بهم گفته بود هنرهای زیبا دانشگاه تهران رتبه زیر 50 میخواد!!!! البته چرت گفته به نظرم چون من رفتم هنرهای زیبا از بچه هاش پرسیدم رتبه هاشون رو همه 130، 40 به بالا بودن

راستی سازت چیه؟

solmaz mil
05-10-2010, 18:45
سلام بيتا جان

من سازم گيتاره
اسمم سولماز نوشته مي شه
در ضمن من زنگ زدم دانشگاه هنر و با آقاي الياسي صحبت كردم
آزمون عملي آهنگسازي كاملا با رشته ي نوازندگي فرق داره
7 آبان يه امتحان كتبي مي گيرن
19 تا سوال سازشناسي 1 سوال هارموني

13 آبان مرحله ي دوم آزمون هست
سلفژ و پيانو مي پرسن

ولي رشته ي نوازندگي كه هنوز تاريخ قطعيش مشخص نيست ساز تخصصي و سلفژ و تئوري مي پرسن

در ضمن دانشكده ي موسيقي دانشگاه هنر تهران خيلي خيلي بهتر از گروه موسيقي دانشكده ي هنرهاي زيباست امكانات گروه موسيقي هنرهاي زيبا خيلي كمتر و ضعيف تر هست شهرتش به خاطر قدمتشه زياد غم هنرهاي زيبا رو نخور
موفق باشي :-)

bitaaaa
05-10-2010, 20:00
آخ ببخشید عزیز من یه دفعه سولماز نوشتم یه دفعه سلماز شرمنده

واااااااااای پس سه هفته دیگه است؟ من هارمونی و پیانو رو کار کردم سلفژ رو هم دارم کلاس میرم ساز شناسی هم که خرخونیه

چند روز پیش با یکی از بچه های ارکسترمون که فارغ التحصیل هنرهای زیبا بود صحبت میکردم گفت الان دو ساله که هیت علمی هنرهای زیبا قوی تر از دانشگاه هنر شده و برای همین رتبه های بهتر میخواد با یکی دیگه که دانشگاه هنر میخوند حرف میزدم دقیقن برعکسش رو میگفت و میگفت استادهای سطح بالاتری داره دانشگاه هنر حالا دیگه نمیدونم

برای نوازندگی چی میزنی؟ من شنیده بودم باید از هر دوره ای یه چیزی زد، ولی از بچه های هنرهای زیبا پرسیدم گفتن نمیخواد هر چیزی که تسلط داری بزن، چون من رو دوره کلاسیک زیاد تمرکز نکرده ام

راستی تو نوازندگی میخوای یا آهنگسازی؟
ببخشید زیاد سوال میپرسم!
تو هم موفق باشی :-)

F l o w e r
06-10-2010, 14:24
من شنیده بودم باید از هر دوره ای یه چیزی زد، ولی از بچه های هنرهای زیبا پرسیدم گفتن نمیخواد هر چیزی که تسلط داری بزن، چون من رو دوره کلاسیک زیاد تمرکز نکرده ام
در حال حاضر اینجوریه که چیزی که مسلطی رو میزنی...ولی باید به قدر کافی حرفه ای باشی تا قبولت کنند..

Tarannom_
10-10-2010, 17:33
مرحله ی اول نیمه متمرکز رو چی قبول شدین؟

من تنها انتخابم نمایش بود که قبول شدم.

راستی بچه ها، تو فایل پی دی اف زمان و مکان مصاحبه، دیدم نوشته موقع مصاحبه باید فرم تعهد رشته های نیمه متمرکز رو هم پر کنیم...این فرم چیه؟ باید اینترنتی پرش کنیم و پرینتشو ببریم یا نه همون موقع تو محل مصاحبه یه فرمی میدن تا پر کنیم؟

F l o w e r
10-10-2010, 17:48
من تنها انتخابم نمایش بود که قبول شدم.
برای من 6 تا نوشته یعنی 2 تا رشته ای که زدم هم شبانه هاشون هم روزانه هم غیر انتفاعی.

Tarannom_
10-10-2010, 18:17
چه رشته هایی رو قبول شدید؟

من فقط روزانه و غیرانتفاعی نمایش را انتخاب کرده بودم، که الانم هر دو کد رو به عنوان قبولی زده.

F l o w e r
10-10-2010, 18:21
گرافیک و طراحی پارچه:31:

چرا شبانه رو نزدین؟:20:

huggy
10-10-2010, 18:23
دوستان فقط بگم که موقع انتخاب رشته خیلی دقت کنید که بعده ها مثل من کم پشیمون نشید !!!!!
اگه مامان / بابا نظرشونو میگم الکی غد(قد) بازی در نیارین.

Tarannom_
10-10-2010, 19:27
گرافیک و طراحی پارچه:31:

چرا شبانه رو نزدین؟:20:

ایشالا اونی که بیشتر دوس داری رو قبول میشی:31:
دانشگاه تهران هیچ وقت شبانه نمایش ورنمیداره...امسال که دانشگاه هنر هم کلا برای نمایش و سینما، نه روزانه و نه شبانه، پذیرش نداشت:41:

bitaaaa
10-10-2010, 19:50
هوراااااااااا
آهنگسازی و نوازندگی...

F l o w e r
10-10-2010, 19:51
ایشالا اونی که بیشتر دوس داری رو قبول میشی
مرسی:46:

امسال که دانشگاه هنر هم کلا برای نمایش و سینما، نه روزانه و نه شبانه، پذیرش نداشت:18:ای وای پس بچه های مردم کجا برن :19:
ایشالا تو هم روزانه تهران قبول بشی

bitaaaa
12-10-2010, 10:57
دوستان چه میکنین با امتحان عملی؟ طراح ها میکشند؟ موسیقی ها مینوازند؟ نمایش ها می بازند؟ (بازی میکنن!)

saeidtmu
12-10-2010, 12:11
دوستان هرکسی نوازندگی شرکت کرد جزئیات رو ذکر کنن که نسل های بعدی استفاده کنن.هر کی هم گیتار رو انتخاب کرد قطعه های انتخابیش رو بگه که حساب کار دستمون بیاد

solmaz mil
12-10-2010, 18:03
سلام بيتا جان
همديگه رو در آزمون هاي عملي مي بينيم
7 و 13 آبان آزمون آهنگسازي
20 آبان آزمون نوازندگي موسيقي جهاني
اميدوارم هر دومون موفق بشيم

bitaaaa
12-10-2010, 20:38
میبینمت سولماز جان
اگه جیمیل یا یاهو داری با پیام خصوصی بهم بده ادرست رو
مرسی

JGK
12-10-2010, 21:34
یک فرصت استثنائی، منابع کامل کنکور هنر
100جلد کتاب درسی ، کمک درسی و غیر درسی متعلق به رتبه 29 کشوری (17 منطقه 1) کنکور هنر 89 به صورت یکجا بفروش میرسد. همه کتابها چاپ جدید بوده و در حد نو هستند.
قیمت : 80 درصد پشت جلد
متقاضیان با ایمیل زیر مکاتبه کنند.
admetu83@yahoo.com

bitaaaa
12-10-2010, 22:54
یک فرصت استثنائی، منابع کامل کنکور هنر
100جلد کتاب درسی ، کمک درسی و غیر درسی متعلق به رتبه 29 کشوری (17 منطقه 1) کنکور هنر 89 به صورت یکجا بفروش میرسد. همه کتابها چاپ جدید بوده و در حد نو هستند.
قیمت : 80 درصد پشت جلد
متقاضیان با ایمیل زیر مکاتبه کنند.
admetu83@yahoo.com

اووووووه 100 تا کتاب خوندی؟

من رتبه م 90 شده، همچین فاصله ای هم با 30 ندارم، فک نکنم سه تا کتاب غیر درسی هم خونده باشم. حتمن کتابایی که خوندی خوب نبوده بازده نداشتن

JGK
14-10-2010, 20:09
اووووووه 100 تا کتاب خوندی؟

من رتبه م 90 شده، همچین فاصله ای هم با 30 ندارم، فک نکنم سه تا کتاب غیر درسی هم خونده باشم. حتمن کتابایی که خوندی خوب نبوده بازده نداشتن

با سلام
اولا که بفرمایید 90 رتبه کشوری شماست یا منطقه؟ در ضمن چه منطقه ای؟
دوما بین 90 تا 29 خیلی اختلاف هست.میشه بفرمایید اگر امسال قبول شده اید چه رشته ای میخوانید؟
سوما بنده متاسفانه کنکورم را خراب کردم آنهم به دلایل روانی! و قابل توجه شما این که رتبه آخرین آزمون سنجش بنده یک شد! و رتبه های آزمون های قلم چی بنده بین یک و دو در نوسان بود.
چهارما متاسفانه بنده نیاز مبرم به پول دارم وگر نه بسیاری از دوستان و آشنایان بنده خواهان کتا بها و جزوات بنده هستند منتهی به صورت رایگان!!
پنجما برای جمع کردن و خریدن این کتابها که بعضا از منابع آزمون ارشد و منابع دانشگاهی هم هستند زحمت زیادی کشیدم و خیلی هاشان را نمی شود پیدا کرد.
ششما موفق باشید! :20:

Tarannom_
17-10-2010, 18:48
بچه ها من الان رفتم اطلاعات فیش بانکی برای نیمه متمرکز رو ثبت کنم...با اینکه همه ی اطلاعات ورودیم درسته، میگه چنین داوطلبی نداریم و خطا میده:41: شماها تونستید ثبت کنید یا فقط این مشکل منه؟:41:

F l o w e r
17-10-2010, 20:00
بچه ها من الان رفتم اطلاعات فیش بانکی برای نیمه متمرکز رو ثبت کنم...با اینکه همه ی اطلاعات ورودیم درسته، میگه چنین داوطلبی نداریم و خطا میده شماها تونستید ثبت کنید یا فقط این مشکل منه؟منم اولش ترسیدم:31: نه اشکال از تو نیست منم نتونستم...3...4 تا از دوستام هم که ازشون پرسیدم نتونستن...فردا امتحان کن:46:چه رشته ای رو می خوای امتحان بدی؟

Tarannom_
17-10-2010, 20:53
آره مثل اینکه هنوز اطلاعات رو کامل نزدن...الان منم از دو-سه نفر دیگه پرسیدم نتونستن وارد شن.

من رشته ی نمایش...تو چطور؟

F l o w e r
17-10-2010, 21:06
من گرافیک و طراحی پارچه:31:نمایش امتحانش چطوریه؟

Tarannom_
17-10-2010, 22:15
باید به کللللی نمایشنامه تسلط داشته باشی...نویسنده ها رو بشناسی...رمانای معروف رو خونده باشی...تئاتر زیاده دیده باشی و قدرت تحلیلشو داشته باشی...بازی کنی...با خودت عروسکای دست ساز و طرحاشونو ببری...ماکت ببری و بتونی اسکیس بزنی...کلا بسته به گرایش مورد نظرت، از اینجور چیزا ازت می خوان.

F l o w e r
17-10-2010, 23:28
:18:موفق باشی...ما که باید طراحی بکشیم...برای این کارایی رو که گفتی آماده ای؟:31:

Tarannom_
17-10-2010, 23:58
بله...تقریبا آماده ام...هنوزم یک ماه وقت هست و بازم می خونم:46:
من طراحی پارچه هم قبول شدم...اما چون طراحیم خوب نیست، برای عملی نمیرم...امیدوارم تو هم موفق باشی:11:

solmaz mil
18-10-2010, 00:35
میبینمت سولماز جان
اگه جیمیل یا یاهو داری با پیام خصوصی بهم بده ادرست رو
مرسی

سلام عزيزمsolmaz.cmp@gmail.comيه جيميل ديگه دارم solmaz.mil@gmail.com ولي به اين آدرس فعلا چيزي نفرست چون قبلا واسه پرشين بلاگ بود و انقدر تبايغات مزخرف مي فرستن تقريبا دو ماهي مي شه حوصله نكردم چك كنم فعلا به همين solmaz.cmp@gmail.com بفرست عكسم هم تو وبلاگم هست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به چهره ي هم آشنا بشيم همديگه رو تو آزمون عملي راحت تر پيدا مي كنيم مي گم تو آزمون آدم يه دوست داشته باشه بهتره و حال و هواي آدم عوض مي شه :-)عزيزم چون كمتر از ده تا پست فرستاده بودم نتونستم پيامم رو خصوصي بدم...

bitaaaa
19-10-2010, 19:36
ممنون سولماز جان ادت کردم

F l o w e r
19-10-2010, 19:42
کسی در مورد امتحان مجسمه سازی اطلاعات داره؟چه طوریه؟

Facon_Archi
19-10-2010, 19:48

میری گـــِل میدن بهت گِل بازی میکنی:دی

F l o w e r
19-10-2010, 19:51
میری گـــِل میدن بهت گِل بازی میکنیخب یعنی چی؟هر چی بخوایم درست می کنیم؟:13:

bitaaaa
19-10-2010, 19:55
من شنیدم طراحیه و یه حجمی چیزی باید با گل مجسمه سازی درست کنین، مثلن یه سال مکعب شکسته باید درست میکردن

Facon_Archi
19-10-2010, 20:53
خب یعنی چی؟هر چی بخوایم درست می کنیم؟:13:
نه دیگه طرحش فکر نکنم دل بخواهی باشه

Miss Artemis
19-10-2010, 20:56
خب یعنی چی؟هر چی بخوایم درست می کنیم؟:13:
بهار میگفت مدل میدن:20:

Tarannom_
19-10-2010, 23:18

من شنیدم ازت می خوان حجم بکشی و ترکیب بندیشون رو نشون بدی...بعد از طراحی خطی، باید فرم و حجم های خواسته شده رو با اندازه های ذکر شده با گل رس بسازی.

F l o w e r
19-10-2010, 23:28
ممنون از توضیحات همگی:46:

reza-atom
20-10-2010, 17:05
یه سوال دوستان : میشه بدون رفتن به کلاس طراحی و فقط با مطالعه ی کتابهای فنون طراحی در آزمون عملی موفق شد ؟ من تا بحال هیچ کلاسی نرفتم ولی استعداد طراحیم بالاست ! میخوام کلاس نرم ولی بیشتر فنون طراحی رو بلد نیستم البته بعضی وقتها خودم یه طرح هایی رو (مثل بدن انسان و...) تمرین میکنم و روش هایی دوست دارم ابداع کنم ! حالا اینایی که تو آزمون عملی موفق شدن همه الزامًا کلاس رفتن ؟ چون من وقت نمی کنم !

Facon_Archi
20-10-2010, 17:26
یه سوال دوستان : میشه بدون رفتن به کلاس طراحی و فقط با مطالعه ی کتابهای فنون طراحی در آزمون عملی موفق شد ؟ من تا بحال هیچ کلاسی نرفتم ولی استعداد طراحیم بالاست ! میخوام کلاس نرم ولی بیشتر فنون طراحی رو بلد نیستم البته بعضی وقتها خودم یه طرح هایی رو (مثل بدن انسان و...) تمرین میکنم و روش هایی دوست دارم ابداع کنم ! حالا اینایی که تو آزمون عملی موفق شدن همه الزامًا کلاس رفتن ؟ چون من وقت نمی کنم !

بهتره که کلاس بری
ولی اگه به خودت اطمینان داری نرو:31:
چون این همه وقت میزاری برای خوندن این همه کتابی که بعد از کنکور به هیچ دردت نمیخوره. بعد توی امتحان عملی طراحی ضعیف عمل کنی و خدای نکرده زحمتت هدر بره..
ولی عجله نکن این طور که خودت هم میگی استعدادت بالا هست
1ماه ونیم 2ماه بعد کنکور بری کلاس فکر کنم حل بشه همه چی:11:

F l o w e r
20-10-2010, 19:13

درسته استعداد مهمه ولی خیلی چیزا هست که کلاس بری تازه متوجه می شی...مثلا کار نهایی 20 نمره بیشتر نداره..یعنی اگه کاره آدم فوق العاده خوب باشه و 1 کار اجرا کنه 20 نمره از 100 نمره رو میگیره و قبول نمیشه و خیلی چیزای دیگه...

اگه وقت داشته باشی هنوزم جاهایی هست که شاگرد قبول می کنن..اگه بتونی بری خیلی خیلی بهتره

Bellona
22-10-2010, 06:34
درسته استعداد مهمه ولی خیلی چیزا هست که کلاس بری تازه متوجه می شی...مثلا کار نهایی 20 نمره بیشتر نداره..یعنی اگه کاره آدم فوق العاده خوب باشه و 1 کار اجرا کنه 20 نمره از 100 نمره رو میگیره و قبول نمیشه و خیلی چیزای دیگه...

اگه وقت داشته باشی هنوزم جاهایی هست که شاگرد قبول می کنن..اگه بتونی بری خیلی خیلی بهتره

میشه لطفا یه مقدار کامل تر توضیح بدید؟ یعنی چی فقط 1 کار نباید باشه؟ مگه توی یه برگ a3 چند تا کار میشه انجام داد؟ آیا منظور شما اتودها و اسکیس های کنار کاره؟

من کلاس میرم و به ما گفتن کار اصلی که انجام میدیم 60 - 70 درصد نمره داره
خواهش میکنم توضیح بدید :42:

F l o w e r
22-10-2010, 13:46
میشه لطفا یه مقدار کامل تر توضیح بدید؟ یعنی چی فقط 1 کار نباید باشه؟ مگه توی یه برگ a3 چند تا کار میشه انجام داد؟ آیا منظور شما اتودها و اسکیس های کنار کاره؟

من کلاس میرم و به ما گفتن کار اصلی که انجام میدیم 60 - 70 درصد نمره داره
خواهش میکنم توضیح بدید
استادی که من پیشش کلاس میرم چند باری مصحح بوده..ایشون این توضیحات رو بهمون دادن.کلا 100 نمره داره.کار نهایی 20 نمره داره .فضا سازی (پرسپکتیو رعایت شده باشه)8 نمره داره و...

درسته یه برگه بزرگ میدن ولی باید خودت کادر بکشی
یه صفحه فقط باید فیگور بکشی(از بینشون اونایی که خوب شدن رو برای کار نهایی در نظر بگیری)
چند تا باید ترکیب بندی فضا بزنی
چند تا کادر هم باید فیگور ها و فضا رو با هم ترکیب کنی تا به بهترین برسی
بعدشم که 1 کار نهایی(سعی کن خیلی بزرگ نباشه .ازA4 کوچیکتر باشه بهتره ولی اگه نتونستی کوچیک کار کنی مشکلی نیست
توی کار نهایی یه نکته خیلی مهمه : پخش رنگ..اگه کارت هم خیلی خوب هم نباشه ولی پخش رنگ رو رعایت کرده باشی بیشتر نمره رو میگیری
یکی بوده کار نهایی رو اندازه کف دست کشیده ولی نمره کاملش رو گرفته:31:(البته کارش خیلی خوب بوده)

موفق باشی:46:

JGK
23-10-2010, 23:51
استادی که من پیشش کلاس میرم چند باری مصحح بوده..ایشون این توضیحات رو بهمون دادن.کلا 100 نمره داره.کار نهایی 20 نمره داره .فضا سازی (پرسپکتیو رعایت شده باشه)8 نمره داره و...

یه صفحه فقط باید فیگور بکشی(از بینشون اونایی که خوب شدن رو برای کار نهایی در نظر بگیری)
بعدشم که 1 کار نهایی(سعی کن خیلی بزرگ نباشه .ازA4 کوچیکتر باشه بهتره ولی اگه نتونستی کوچیک کار کنی مشکلی نیست
توی کار نهایی یه نکته خیلی مهمه : پخش رنگ..اگه کارت هم خیلی خوب هم نباشه ولی پخش رنگ رو رعایت کرده باشی بیشتر نمره رو میگیری
یکی بوده کار نهایی رو اندازه کف دست کشیده ولی نمره کاملش رو گرفته:31:(البته کارش خیلی خوب بوده)

سلام میشه بگی دقیقا استادت کیه و پیش کی میری؟ چون استاد من هم با مصحح ها آشناست ولی یه چیزای دیگه ای میگه! استاد ما (شهرزاد چراغی/اتلیه هنر نو)میگفت اصل، کار نهاییه ولی اتودها هم نمره داره ولی اینکه هر قسمت چه قدر نمره داره رو الان دارم میشنوم! استاد ما همیشه تاکید داشت که کارتون باید پلان بندی داشته باشه. کاری که همه پلانهاش یک وضوح داشته باشه نمره خوبی نمی گیره!
آها راستی یه نکته خیلی مهم! ایشون تاکید داشت که هرگز نذارید موضوعی که میدن رو شما تاثیر بذاره! شما باید رو موضوع سوار بشید!

F l o w e r
24-10-2010, 10:50
درسته پلان بندی هم خیلی خیلی مهمه و همینطور پرسپکتیو...
اسکیس اولیه 40 نمره داره...یعنی از کار نهایی که 20 نمره داره مهم تر هستش ظاهرا
من پیش آقای طالبی میرم/استاد دانشگاه هنر و الزهرا و شریعتی هم می دونم هستن

mamad gonzo
26-10-2010, 13:06
سامنعلیکم .....
اقا من رشته دبیرتانم ریاضی فیزیکه .. پیش رو هم ریاضی فیزیک خوندم ..
میخوام برم رشته موسیقی ....
چیکار باید کرد ... چه کتاب هایی باید گرفت؟؟؟
کلاسم باید برم یا نه؟؟؟؟
کنکور هنر از کنکور ریاضی سخت تره؟؟

Facon_Archi
26-10-2010, 13:21
سامنعلیکم .....
کلاسم باید برم یا نه؟؟؟؟

اینجوری باید گفت که قبول شدن توی موسیقی سخت تره: دی
چون امتحان عملی داره و باید یه ساز تخصصی بزنی و خیلی هم مهم تر از خود کنکور هست
کتاب هم مشق هنر موسیقی رو میتونی بگیری(+کلی کتاب دیگه که تاریخ ادبیات ایران و جهان و خلاقیت تصویری،نمایشی ،خواص مواد و.... اگه سرچ کنی منابع کنکور هنر همش رو کامل میاره)
کلاس هم بستگی به خودت داره دیگه

Miss Artemis
26-10-2010, 13:42
سامنعلیکم .....
کلاسم باید برم یا نه؟؟؟؟
سلام
منابع کنکور هنر تو همین تاپیک ذکر شده
+ همین نکته ای که emo_key1 گفت ....حتما باید روی یه ساز مسلط باشی:46:

reza-atom
26-10-2010, 18:51

حالا منی که نمیدونم این ها چین اصلاً باید چیکار کنم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته اتود و رنگ رو می شناسم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یذره راهنمایی کنین !

سامنعلیکم .....
کلاسم باید برم یا نه؟؟؟؟

بابا اونجور که من شنیدم قبول شدن توی رشته ی موسیقی دانشگاه تهران کار حضرت فیله و زیاد هم فایده ای نداره ! در ثانی باید نواختن ساز رو هم بلد باشی ! به نظر من که بی خیال این رشته شو ! خیلی از بزرگان موسیقی (مثلاً یانی:دی) تحصیلات آکادمیک نداشتن !

F l o w e r
26-10-2010, 19:09
حالا منی که نمیدونم این ها چین اصلاً باید چیکار کنم ؟ البته اتود و رنگ رو می شناسم ! یذره راهنمایی کنین !

پخش رنگ یعنی هر رنگی استفاده می کنی توی صفحه بچرخه فقط یه قسمت ازش استفاده نکنی..رنگات هم طبق چرخه رنگ استفاده کن
دیگه چی رو نمی دونی؟:31:

reza-atom
26-10-2010, 22:26
پخش رنگ یعنی هر رنگی استفاده می کنی توی صفحه بچرخه فقط یه قسمت ازش استفاده نکنی..رنگات هم طبق چرخه رنگ استفاده کن
دیگه چی رو نمی دونی؟:31:

کلاً این چیزایی که تو پستای قبل گفتین یعنی چی ؟:دی

F l o w e r
26-10-2010, 22:30
کلاً این چیزایی که تو پستای قبل گفتین یعنی چی ؟:18:
شما هنرستان بودی؟چه رشته ای؟

واسه این امتحان کلاس رفتی یا نه؟:31:

Tarannom_
27-10-2010, 00:17
بابا اونجور که من شنیدم قبول شدن توی رشته ی موسیقی دانشگاه تهران کار حضرت فیله و زیاد هم فایده ای نداره ! در ثانی باید نواختن ساز رو هم بلد باشی ! به نظر من که بی خیال این رشته شو ! خیلی از بزرگان موسیقی (مثلاً یانی:دی) تحصیلات آکادمیک نداشتن !

موسیقی و نمایش سخت ترین رشته های نیمه متمرکز هستن...اما وقتی علاقه و توانایی و اطلاعات کافی باشه، فکر کردن به اینکه ظرفیت کمه و قبولی سخت، هیچ معنایی نداره...پشتکار قوی می خواد و باید پتانسیلش رو داشته باشی تا قبول کنی ممکنه دو-سه سالم پشت کنکور بمونی...فقط افرادی اینطور فکر می کنن که اون سه ویژگی رو ندارن و کسانی هستند که تو رشته ی خودشون موفق نبودن و حالا میخوان چیزی تو هنر به دست بیارن، اما کنکور هنر یا بهتره بگم، رشته ی هنر جایی برای افرادی که تو رشته های نظری موفق نبودن، نداره...منم هنرستانی نبودم، اما از بچگی با رشته ی هنری مورد نظرم آشنایی دارم.
در ضمن، تو محیطی که هیچی سر جای خودش نیست، دانشگاه همه ی راه نیست، اما مطمئن باشید داشتن تحصیل آکادمیک بهترین راهه.

و اما دوستی که گفتن می خواد موسیقی شرکت کنه، باید بگم وقتی به یه ساز مسلطی، طبیعتا می تونی با این درس برای تست های کنکورم کنار بیای، اما اگه کلاس بری بهتره...اما اگه رشته ی دیگه ای می خوای و با موسیقی آشنایی نداری، باید حتماااااا کلاس بری...به جرئت میگم هیچ کس نمی تونه موسیقی کنکور رو بدون کلاس و آموزش درصد بالایی بزنه، نهایتا بتونه مبحث سازشناسی و آشنایی با موسیقی دان ها و اینجوری تئوری ها رو یاد بگیره.

mamad gonzo
27-10-2010, 09:50
من به درامز مسلط هستم ...
و این کلاس که میگین کلاس چی هست؟؟
و این امتحان عملی رشته هنر هست یا مختص رشته موسیقی؟؟؟
اینم بگم که من مرد کار های سختم ... تازه وقتی علاقه هم در میون باشه که دیگه واویلا
ولی دیگه بسه خستم شد ... حالم بهم میخوره از فیزیک و شیمی و ریاضی ... از بچگی ما رو مهندس اینده صدا میزدن ...
بی احترامی نمیکنم به مهندسا ولی حالم از مهندسی بهم میخوره .. گور بابای در امد دولتی و کار دولتی ... میخوام برم دنبال علاقم ....
موسیقی و فقط موسیقی ... هدفمم هم موسیقی دانشگاه ازاد شیرازه ....

reza-atom
27-10-2010, 15:38
:18:
شما هنرستان بودی؟چه رشته ای؟

واسه این امتحان کلاس رفتی یا نه؟:31:

نه بابا فارغ التحصیل ریاضی ام ! نه کلاس نرفتم و حوصله ی کلاس هم ندارم !

من به درامز مسلط هستم ...
و این کلاس که میگین کلاس چی هست؟؟
و این امتحان عملی رشته هنر هست یا مختص رشته موسیقی؟؟؟
اینم بگم که من مرد کار های سختم ... تازه وقتی علاقه هم در میون باشه که دیگه واویلا
ولی دیگه بسه خستم شد ... حالم بهم میخوره از فیزیک و شیمی و ریاضی ... از بچگی ما رو مهندس اینده صدا میزدن ...
بی احترامی نمیکنم به مهندسا ولی حالم از مهندسی بهم میخوره .. گور بابای در امد دولتی و کار دولتی ... میخوام برم دنبال علاقم ....
موسیقی و فقط موسیقی ... هدفمم هم موسیقی دانشگاه ازاد شیرازه ....

اتفاقاً رابطه ی ظریفی بین موسیقی و ریاضی هست ! باور نمی کنی ؟ همین فیثاغورس علم موسیقی رو بنا کرد ! البته میدونم همه که نباید مهندس شن ولی بی ارتباط هم نیستن .

F l o w e r
27-10-2010, 19:10
نه بابا فارغ التحصیل ریاضی ام ! نه کلاس نرفتم و حوصله ی کلاس هم ندارم !

چی بگم والا:31:طراحیتون خوبه؟

برای رشته نقاشی/گرافیک/طراحی پارچه/طراحی لباس امتحانش یکیه..تکنیک که مداد رنگیه...یه برگه A3 هم میدن خدمتتون..4 تا کادر این طرف بکشین 4 تا هم اون طرف برگه..
می خواین عکس کارامو بزارم متوجه بشین چه جوری باید بکشین:31:

ebi_dar
27-10-2010, 19:43
سلام به همه
رشته من الآن مدیریت(از انسانی) هستش و من میخواستم رشته ام رو به هنر(گرافیک یا عکاسی) تغییر بدم.
چند تا سوال داشتم:

1- منابع آزمون چه کتابهایی هستن(کارشناسی) ؟
2- اگه لطف کنید یه کلیتی از آزمون هنر شرح بدید ممنون میشم...

مرسی

reza-atom
28-10-2010, 12:41
چی بگم والا:31:طراحیتون خوبه؟

برای رشته نقاشی/گرافیک/طراحی پارچه/طراحی لباس امتحانش یکیه..تکنیک که مداد رنگیه...یه برگه A3 هم میدن خدمتتون..4 تا کادر این طرف بکشین 4 تا هم اون طرف برگه..
می خواین عکس کارامو بزارم متوجه بشین چه جوری باید بکشین:31:

حقیقتش من فنون طراحی رو نمیدونم ولی طراحیم خوبه ! گاه گهداری با مداد طراحی می کنم. حالا اگه بذارین طرحتونو ممنون میشم .

F l o w e r
28-10-2010, 14:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza-atom
28-10-2010, 14:43

ممنون از توجهتون ! اینا رو باید جدا جدا بکشیم ؟ بعد به هر کدوم نمره میدن ؟ یه سوال : فنون طراحی تو کتاب های درسی رشته ی هنر دربارش بحث شده اصلاً ؟ چون هنوز کتابهاشو نگرفتم.

F l o w e r
28-10-2010, 14:51
ممنون از توجهتون ! اینا رو باید جدا جدا بکشیم ؟ بعد به هر کدوم نمره میدن ؟ یه سوال : فنون طراحی تو کتاب های درسی رشته ی هنر دربارش بحث شده اصلاً ؟ چون هنوز کتابهاشو نگرفتم.

بله باید برگه A3 ای که بهتون میدن رو خودتون کادر بکشین.اسکیس فیگور ها از همش مهم تره که 40 نمره داره...کار نهایی 20 نمره در صورتی که اکثرا فکر می کنن فقط یه کار به عنوان کار نهایی بکشن 100 نمره رو میگیرن..اما اینجوری نیست.

این ها چیزایی هستش که استادم گفته..توی کنکور آزاد دنبال انتزاع هستن ولی توی سراسری چیزی که میکشیم باید به واقعیت نزدیک باشه تا نمره بدن

mili_k
29-10-2010, 17:43
سلام
منابع کنکور هنر تو همین تاپیک ذکر شده
+ همین نکته ای که emo_key1 گفت ....حتما باید روی یه ساز مسلط باشی:46:
میشه منابع رو بذارین؟ تو کدوم صفحه س؟

Miss Artemis
29-10-2010, 18:02
میشه منابع رو بذارین؟ تو کدوم صفحه س؟

این پست توضیحات خوبی داره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Tarannom_
03-11-2010, 15:40
من جای بچه هایی که فردا امتحان عملی دارن استرس گرفتم...حتما بعد از پایان آزمون بیاین از موضوع و نتیجه ی کار بگین...برای همه آرزوی موفقیت می کنم:11:

mamad gonzo
03-11-2010, 20:12
اقا میگم چند تا سووال ..
1. یه نفر ما رو به شدت ترسوند از کنکور هنر و گفت خیلی خیلی سخته قبول شدن در رشته موسیقی ... راست میگه؟؟؟
یعنی از ریاضی هم سخت تره قبول شدنش؟

2. من درامز میزنم .. ایا امتحان عملی ساز زدن درامز هم میزارن بزنیم یا باید چیز دیگه ای بزنیم؟

3. امتحان عملی کنکور 90 دقیقا چه تاریخی هستش؟

Miss Artemis
04-11-2010, 08:44
اقا میگم چند تا سووال ..
1. یه نفر ما رو به شدت ترسوند از کنکور هنر و گفت خیلی خیلی سخته قبول شدن در رشته موسیقی ... راست میگه؟؟؟
یعنی از ریاضی هم سخت تره قبول شدنش؟

2. من درامز میزنم .. ایا امتحان عملی ساز زدن درامز هم میزارن بزنیم یا باید چیز دیگه ای بزنیم؟

3. امتحان عملی کنکور 90 دقیقا چه تاریخی هستش؟
سخت که هست....ولی ناممکن که نیست.
به هر حال اگر موسیقی تو دانشگاه هدف شما باشه سختی هاش رو هم میتونین به راحتی تحمل کنین.

امتحان عملی سال آینده که تاریخ دقیقش معلوم نیست ولی معمولا تو آبان برگزار میشه:46:

mamad gonzo
04-11-2010, 11:29
من شنیدم دانشگاه ازاد امتحان عملی نداره ....
راست میگن؟

ساز درامز رو هم فکر نکنم قبول کنن درسته؟

شهریش ترمی چنده؟؟

bitaaaa
05-11-2010, 16:54
خب امتحان عملی آهنگسازی تموم شد مونده نوازندگی که هفته دیگه است، چقدر هیئت ژوریش خوب بودن :20:

ممد گونزو تا جایی که من میدونم فقط سازهای ارکستر سمفونی هستند، و شهریه آزاد رشته موسیقی بعد از دندون پزشکی گرونترین رشته هست، تقریبن ترمی 1 میلیون اینا میدن

reza-atom
05-11-2010, 17:53
خب امتحان عملی آهنگسازی تموم شد مونده نوازندگی که هفته دیگه است، چقدر هیئت ژوریش خوب بودن :20:

ممد گونزو تا جایی که من میدونم فقط سازهای ارکستر سمفونی هستند، و شهریه آزاد رشته موسیقی بعد از دندون پزشکی گرونترین رشته هست، تقریبن ترمی 1 میلیون اینا میدن

میشه بگین امتحان آهنگسازی چطوریه ؟ گروهیه مگه؟

mili_k
05-11-2010, 19:41

شما کنکور هنر رو کی دادی؟ و برای رشته موسیقی که کنکورش رو دادی چه منابعی رو خوندی؟ رشته ت از اول همین هنر بود؟ یا چیز دیگه که حالا داری هنر رو امتحان میدی؟

F l o w e r
05-11-2010, 20:03
امتحان عملی گرافیک خوب بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif
موضوعش یه مرد با کت شلوار یا یه زن با کت دامن بود

JGK
05-11-2010, 23:12
امتحان عملی گرافیک خوب بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](32).gif
موضوعش یه مرد با کت شلوار یا یه زن با کت دامن بود

نه اشتباه نشه! موضوع کشیدن یه کت و شلوار مردونه یا زنونه تو تن بود.یعنی تاکید رو کت و شلوار بود نه مرد و زن

JGK
05-11-2010, 23:17
موضوع عجیبی بود! نمی دونم چرا نوبت به ما رسید همه چی استثنا شد! اون از سینما اینم از موضوع امتحان عملی!

bitaaaa
06-11-2010, 11:21
میشه بگین امتحان آهنگسازی چطوریه ؟ گروهیه مگه؟

امتحان اهنگسازی تو دو نوبت انجام شد، مرحله اولش که کتبی تشریحی بود شامل ساز شناسی و هارومونی بود، مرحله دوم هم عملی بود پیانو و سلفژ
ممتحنین گروه اند

شما کنکور هنر رو کی دادی؟ و برای رشته موسیقی که کنکورش رو دادی چه منابعی رو خوندی؟ رشته ت از اول همین هنر بود؟ یا چیز دیگه که حالا داری هنر رو امتحان میدی؟
سلام
من امسال کنکور هنر دادم دیگه، 11 تیر
من برای موسیقی یه کلمه هم نخوندم، همش داشتم میخوندم فلان فیلم مال کیه یا پرسپکتیو خطی چه کوفتیه و اینا
رشته م تجربی بود

mili_k
06-11-2010, 13:25
امتحان اهنگسازی تو دو نوبت انجام شد، مرحله اولش که کتبی تشریحی بود شامل ساز شناسی و هارومونی بود، مرحله دوم هم عملی بود پیانو و سلفژ
ممتحنین گروه اند

سلام
من امسال کنکور هنر دادم دیگه، 11 تیر
من برای موسیقی یه کلمه هم نخوندم، همش داشتم میخوندم فلان فیلم مال کیه یا پرسپکتیو خطی چه کوفتیه و اینا
رشته م تجربی بود

یعنی در کنار این رشته تجربی که داشتی میخوندی و براش میخواستی کنکور بدی منابع کنکوری هنر رو هم خوندی؟ و کنکورش رو دادی 11 تیر؟ کسی که هنر قبول بشه میتونه یه رشته دیگه هم بخونه؟

F l o w e r
09-11-2010, 17:36
دوستان کسی میدونه جواب کنکور عملی (گرافیک/نقاشی/طراحی پارچه و لباس) رو کی اعلام می کنن؟

sanaz 2
10-11-2010, 01:03
سلام
جواب آزمون عملی نیمه اول بهمن میاد.
راستی دوستان.
آزمون چطور بود؟
من یه اشتباهی کردم.آزمونو که دادم شماره دفترچه عملی رو با شماره صندلی چک نکردم!
خیلی میترسم که برگه عملیم اشتباه شه!
امکانش هست که جابه جا بشه؟
البته اسم و فامیل و شماره شناسنامرو نوشتم.
یه کسی بگه چیکار کنم:42::45::45:
خیلی کلافم

sanaz 2
10-11-2010, 01:08
هر کسی که میدونه بهم بگه و منو از نگرانی در بیاره!
لطفا بگید چیکارکنم.
آخه مال یکی از دوستانم هم اشکال داشت بعد گفتن عوضش کردن!البته تقریبا مال چند نفر از افرادی که تو اون سالن بودن جا به جا شده بود!1:ohno:

Bellona
10-11-2010, 10:33
نیمه اول بهمن ماه گفتن
پارسال گفته بودن آخر دی فکر کنم 19 بهمن اعلام کردم :41:
البته حتما سعیشونو میکنن قبل شروع ترم باشه

saeidtmu
11-11-2010, 19:30
امروز چی تو ازمون موسیقی جهانی پرسیدن ؟ سکته زدم بگید

bitaaaa
14-11-2010, 04:25
خب حالا که امتحان عملیامون رو دادیم چی میشه؟ دوباره باید انتخاب رشته کنیم؟ کی؟ رتبه ای چیزی میدن بهمون؟ چه جوریاست؟

Tarannom_
14-11-2010, 10:58
نیمه ی دوم آذر باید دانشگاه های مورد نظرتو انتخاب کنی...فکر نمی کنم عددی چیزی به عنوان رتبه بدن.

sanaz 2
14-11-2010, 15:08
سلام دوستان.چرا کسی جوابمو نداد:19:
واسه انتخاب شهر هم تو سایت سنجش نوشته بود 1 آذر تا 6 باید بریم تو سایت سنجش ثبت کنیم.

bitaaaa
16-11-2010, 22:30
یه سوال
مثل رشته های متمرکز بعد از قبولی یه کارنامه نهایی میدن که بگن چیا رو میتونستیم قبول شیم؟
مثلن به فرض من اینجوری انتخاب رشته کنم:
1. آهنگسازی هنر
2.نوازندگی تهران
3. نوازندگی هنر

بعد مثلن آهنگسازی هنر رو قبول شم دوباره یه کارنامه میدن که بگن آیا انتخابای دوم سوم رو قبول میشدم یا نه؟

Tarannom_
16-11-2010, 23:39
سلام دوستان.چرا کسی جوابمو نداد:19:
واسه انتخاب شهر هم تو سایت سنجش نوشته بود 1 آذر تا 6 باید بریم تو سایت سنجش ثبت کنیم.

من فکر نمی کنم 1 تا 6 آذر باشه...چون تا 12-13 تازه امتحان نمایش تموم میشه و طبیعتا ما هم باید انتخاب شهر و دانشگاه کنیم.

bitaaaa
16-11-2010, 23:47
من فکر نمی کنم 1 تا 6 آذر باشه...چون تا 12-13 تازه امتحان نمایش تموم میشه و طبیعتا ما هم باید انتخاب شهر و دانشگاه کنیم.
تو دفترچه انتخاب رشته هم نوشته 1 تا 6 آذر...

Tarannom_
17-11-2010, 14:06
نتایج اولیه نیمه متمرکزم قرار بود 10 مهر بیاد!
نمی دونم شاید برای نمایشیا یه تاریخ دیگه بذارن.

saeidtmu
18-11-2010, 19:02
بچه ها می گن که سوال های سلفژ چه شکلی بود؟؟

Facon_Archi
19-11-2010, 10:49
به نقل از وبلاگ مملکته داریم

دانشجوی موسیقی‌ام؛ شش ترم باید معارف بخونم که توش نوشته موسیقی حرامه... مملکته داریم؟

LOL :D

mili_k
19-11-2010, 12:10
آخر یکی پیدا نشد بگه اگر بخوایم از ترم 5 یه رشته دیگه تو دانشگاه، بیایم رشته هنر - موسیقی باید از اول چیکار کنیم؟!

Tarannom_
19-11-2010, 16:00
تنها راهش اینه که از رشته ی قبلیت انصراف بدی و تو کنکور سراسری هنر شرکت کنی.

bitaaaa
19-11-2010, 23:32
دوستانی که میپرسن سلفژ چی بوده

سلفژ نوازندگی خیلی آسون بود واسه آهنگسازی خیلی سخت تر بود، مال نوازندگی یه خط دو ماژور بود بدون آلتره حداکثر فاصله هاش هم سوم بود، با یه ریتم ساده (و نه ترکیبی، منظورم آسونی نیستا!) چند تا هم دیکته پرسیدن همین

mili_k
19-11-2010, 23:39
تنها راهش اینه که از رشته ی قبلیت انصراف بدی و تو کنکور سراسری هنر شرکت کنی.

فرض کن انصراف دادم اومدن بیرون، حالا باید چیکار کنم؟ در مورد کارهای اداری ش توضیح بدین بیشتر

Tarannom_
20-11-2010, 00:12
کار اداری؟ هیچ کار اداری نداره... انصراف که دادی میری برای سراسری ثبت نام می کنی و قبول شدی میری دانشگاه...منم قبلا دانشجو بودم و پاییز پارسال انصراف دادم.
البته میشه بدون انصرافم کنکور بدی و بعد از قبولی قطعی از رشته ی قبلی انصراف بدی.

mili_k
20-11-2010, 00:55
کار اداری؟ هیچ کار اداری نداره... انصراف که دادی میری برای سراسری ثبت نام می کنی و قبول شدی میری دانشگاه...منم قبلا دانشجو بودم و پاییز پارسال انصراف دادم.
البته میشه بدون انصرافم کنکور بدی و بعد از قبولی قطعی از رشته ی قبلی انصراف بدی.

منابع چی رو باید بخونیم؟ هر سال عوض میشه؟

Facon_Archi
20-11-2010, 11:48
منابع چی رو باید بخونیم؟ هر سال عوض میشه؟

توی چند صفحه ی قبل منابع هست
هر سال هم عوض نمیشه ،شاید یکی 2 کتاب درساش تغییراتی داشته باشه فقط مثل طراحی پارسال

Tarannom_
20-11-2010, 13:35
همون منابع رو بخونید، اما به دنبال اینکه چه درسی حذف شده نباشید...کنکور هنر این چیزا سرش نمیشه و ممکنه از همون کتابا یهو سوال بیاد یا مثل امسال که هیچی از کتابای مدرسه نیومد...منابع اصلی مدرسه و آزاد رو که یاد گرفتید، هر کتاب دیگه ای که مربوط به هنر بود رو بخونید.
منم کتابای چاپ 3-4 سال پیش رو خوندم، اما مغایرتی با کتابای جدید نداشتن...حتی طراحی رو هم پارسال خوندم، به نظر کتاب بی اهمیتی میاد، اما از وقتی اسکیس ها رو می دیدم، تو شناخت کارا و سبک های نقاش های مختلف خیلی بهم کمک کرد.

mili_k
20-11-2010, 15:49
همون منابع رو بخونید، اما به دنبال اینکه چه درسی حذف شده نباشید...کنکور هنر این چیزا سرش نمیشه و ممکنه از همون کتابا یهو سوال بیاد یا مثل امسال که هیچی از کتابای مدرسه نیومد...منابع اصلی مدرسه و آزاد رو که یاد گرفتید، هر کتاب دیگه ای که مربوط به هنر بود رو بخونید.
منم کتابای چاپ 3-4 سال پیش رو خوندم، اما مغایرتی با کتابای جدید نداشتن...حتی طراحی رو هم پارسال خوندم، به نظر کتاب بی اهمیتی میاد، اما از وقتی اسکیس ها رو می دیدم، تو شناخت کارا و سبک های نقاش های مختلف خیلی بهم کمک کرد.

کتابای مدرسه! دیگه چیه؟ میشه منابع رو یبار دیگه بذارین؟ دفعه پیش یکی گذاشت ولی دوباره اگه میتونی شما بذار

reza-atom
21-11-2010, 20:57

یعنی چی ؟ میشه چند تا از این کتابهای هنری معرفی کنین ؟ راستی کتابهای انتشارات مارلیک چطوره ؟

Facon_Archi
21-11-2010, 21:06
یعنی چی ؟ میشه چند تا از این کتابهای هنری معرفی کنین ؟ راستی کتابهای انتشارات مارلیک چطوره ؟

اصول فرم و طرح نشر نی رو بگیر مثلا کتاب خوبی هست

Miss Artemis
22-11-2010, 00:49

کتاب های انتشارات مارلیک معمولا سوال های زیاد جالبی ندارن....یعنی خیلی قوی نیست....

برای چه درسی کتاب های کمک آموزشی میخواین؟

mili_k
22-11-2010, 01:13
هرکی کنکور هنر داده بیاد بگه چه منابعی رو خونده؟!

Miss Artemis
22-11-2010, 01:18
هرکی کنکور هنر داده بیاد بگه چه منابعی رو خونده؟!

اگه منظورتون منابع اصلی و کتاب های درسیه من یه بار تو همین تاپیک به شما گفتم.....

تا وقتی این منابع رو نخونده باشین و روش تسلط نداشته باشین خوندن منابع فرعی فایده نداره:46:

mili_k
22-11-2010, 03:35
اگه منظورتون منابع اصلی و کتاب های درسیه من یه بار تو همین تاپیک به شما گفتم.....

تا وقتی این منابع رو نخونده باشین و روش تسلط نداشته باشین خوندن منابع فرعی فایده نداره:46:

الآن من اول باید اینا رو بخونم بعدش برای کنکور ثبت نام کنم و قبول شدم میتونم رشته ای که الآن توش هستم انصراف بدم بیام هنر؟ برای امتحان عملی موسیقی باید در چه سطحی باشم تا بتونم قبول شم؟

و البته برام سواله که اگر توی کنکور قبول شدم یعنی این منابع رو خوب خوندم و تو کنکور قبول شدم و امتحان عملی رو افتادم تکلیف چیه؟! امتحان عملی چقدر مهمه و برای ورود به رشته هنر / موسیقی لازمه که توی امتحان عملی قبول بشیم؟ و میزان مهم بودنش نسبت به قبول شدن تو کنکور چقدره؟

Tarannom_
22-11-2010, 14:49
منابع دو سه صفحه قبل هست...اول باید منابع درسی معرفی شده رو خوب بخونید و بعدش برید سراغ ازاد.

امتحان عملی از رتبه هم مهم تره...ممکنه حتی با یه رتبه ی خوب و امتحان عملی متوسط یا ضعیف، قبول نشید...اما با یه رتبه ی معمولی و کار عملی خوب قبول شید...دیدم کسی رو که با رتبه ی 50 بعد از مصاحبه ی نمایش رد شد.

bitaaaa
22-11-2010, 21:26
انتخاب رشته شروع شددددددد

همونطور که ترنم گفت امتحان عملی خیلی خیلی مهمه، برای هر رشته 4 ، 5 برابر ظرفیت اون رشته امتحان عملی گرفته میشه، مثلن یه رشته ای که 10 نفر ظرفیت داشته باشه 50 نفر واسه امتحان عملی میگیرن 10 نفر قبول میشن بقیه رد میشن

---------- Post added at 11:26 PM ---------- Previous post was at 11:25 PM ----------

mili-k شما چه سازی میزنین؟ چند سال؟

Tarannom_
22-11-2010, 21:59
بله...می تونیم انتخاب رشته کنیم...ظاهرا برای نمایش هم باید قبل از مصاحبه انتخاب رشته کرد...من کشته مرده ی اینم که هر گرایش دانشگاه تهران فقط 12 نفر پذیرش داره!!!

mjorh
24-11-2010, 00:22
اگه میشه یه اطلاعاتی در مورد کتابایی که باید تو این رشته خوند بدین ( زیر شاخه سینما و تلویزیون)

Miss Artemis
24-11-2010, 00:36
اگه میشه یه اطلاعاتی در مورد کتابایی که باید تو این رشته خوند بدین ( زیر شاخه سینما و تلویزیون)

سلام....این ها کتاب هاییه که بین همه ی رشته های هنر مشترکه و برای کنکور لازمه

تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي (1 و 2)
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي (1 و 2)
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر (1) و (2)
سير هنر در تاريخ (1) و (2)
هنر و ادب فارسي
آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي

در مورد منابع اضافه و آزمون عملی Tarannom عزیز بهتر میتونن راهنمایی کنن چون خودشون رشته نمایش امتحان دادن:46:

Tarannom_
24-11-2010, 04:38
برخلاف رشته های مربوط به هنرهای تجسمی که کتابای نسبتا خوبی به عنوان منابع آزاد دارن، درس نمایش با اینکه بحثای گسترده ای داره، کتاب خاصی نداره...کتاب سنجش رو که اصلا نخونید، چون هیچ حرفی برای گفتن نداره....برای منابع آزاد هم دو کتاب خلاقیت نمایشی راه اندیشه و قلمچی هست که به نظرم دیگه راه اندیشه رو نخونید و چاپ جدید قلمچی رو بخونید، خیلی کامل و خوبه.
دیدن و آشنایی با فیلمای کلاسیک هالیوود و همچنین خوندن نمایشنامه هم به خلاقیت نمایشی کمک زیادی می کنه.

رشته ی سینما هم که مصاحبه نداره و برای همین اصلا به رتبه ی بالای 50 نباید فکر کنید...امسالم که سراسری پذیرش نداشت و هیچ بعید نیس سال بعدم اینطور باشه.
رشته ی تلویزیونم فقط تو صدا و سیما تدریس میشه که فقط مصاحبه ی عقیدتی داره...یه غیرانتفاعیم تو شیراز هست اما شنیدم سطح علمیش خیلی پایینه.

mjorh
24-11-2010, 09:58
خیلی ممنون از توضیحاتتون . این کتابارو از کجا میشه تهیه کرد ؟

Facon_Archi
24-11-2010, 11:12
خیلی ممنون از توضیحاتتون . این کتابارو از کجا میشه تهیه کرد ؟

میدان اتقلاب تهران:31:

bitaaaa
24-11-2010, 12:26
من نمیدونم چرا افتادم تو شک! شماها جای من بودین آهنگسازی میزدین یا نوازندگی؟

Facon_Archi
24-11-2010, 12:37
من نمیدونم چرا افتادم تو شک! شماها جای من بودین آهنگسازی میزدین یا نوازندگی؟

اول باید ببینی خب علاقت به کدوم بیشتره!
از نظر شغلی هم خب آهنگ سازی خیلی بهتر تو ایران جواب میده +جاهای دیگه هم آهنگ سازی بیشتر به کار آدم میاد تا نوازندگی
کلا اهنگ سازی و نوازندگی هم خیلی ربط دارن به هم...هر آهنگ سازی یه از نوازندگی هم یه چیزایی میدونه و برعکس

Tarannom_
24-11-2010, 15:49
mjorh، اگه بخوای از تهران تهیه کنی، که جز انقلاب از خیلی جاهای دیگه هم میشه...اما تو شهر خودت می تونی بری نمایندگی قلمچی و بخری...اینو یادم رفت...کتاب نمایش مشق هنر رو هم بخون...اما فقط مبحث سینماش.

بیتا جون، من جات بودم آهنگسازی می خوندم...با اینکه فکر کنم تو ایران آهنگسازی زن ها جا افتاده نیست، اما در کل از هر نظر ببینی آهنگسازی بهتره...البته بازم به سلیقه و نظر خودت بستگی داره.

reza-atom
24-11-2010, 17:11
برخلاف رشته های مربوط به هنرهای تجسمی که کتابای نسبتا خوبی به عنوان منابع آزاد دارن، درس نمایش با اینکه بحثای گسترده ای داره، کتاب خاصی نداره...کتاب سنجش رو که اصلا نخونید، چون هیچ حرفی برای گفتن نداره....برای منابع آزاد هم دو کتاب خلاقیت نمایشی راه اندیشه و قلمچی هست که به نظرم دیگه راه اندیشه رو نخونید و چاپ جدید قلمچی رو بخونید، خیلی کامل و خوبه.
دیدن و آشنایی با فیلمای کلاسیک هالیوود و همچنین خوندن نمایشنامه هم به خلاقیت نمایشی کمک زیادی می کنه.

رشته ی سینما هم که مصاحبه نداره و برای همین اصلا به رتبه ی بالای 50 نباید فکر کنید...امسالم که سراسری پذیرش نداشت و هیچ بعید نیس سال بعدم اینطور باشه.
رشته ی تلویزیونم فقط تو صدا و سیما تدریس میشه که فقط مصاحبه ی عقیدتی داره...یه غیرانتفاعیم تو شیراز هست اما شنیدم سطح علمیش خیلی پایینه.

من هدفم روی هنرهای تجسمی (دانشگاه تهران) هست ! میشه یه سری منابع آزاد واسه این رشته معرفی کنین ؟ شما خودتون چطور خوندین ؟ راستی لازمه منابع آزاد رشته های دیگه مثل موسیقی یا نماش رو هم نگاه کنم یا همون کتاب درسی کافیه ؟ کتاب های کانون چطورن ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین !

این چند تا رو از سایت هنر نو گرفتم چطورن ؟ :

خلاصه‌ي تاريخ هنر (پرويز مرزبان) - انتشارات فرهنگي
رسم فني عمومي ( احمد متقي پور) - مركز نشر دانشگاهي
مباني هنرهاي تجسمي - حليمي (انتشارات سروش)
مبادي سواد بصري (انتشارات سروش)
زبان تصوير - گئورگي كپس (انتشارات سروش)
شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري (انتشارات سروش)
طراحي ذهني - ناصر پلنگي (انتشارات سروش)
شناخت سينما (لوئيس جانتي)
تئوري بنيادي موسيقي (پرويز منصوري)
تئوري موسيقي (مصطفي كمال‌پورتراب)

mili_k
24-11-2010, 17:39
انتخاب رشته شروع شددددددد

همونطور که ترنم گفت امتحان عملی خیلی خیلی مهمه، برای هر رشته 4 ، 5 برابر ظرفیت اون رشته امتحان عملی گرفته میشه، مثلن یه رشته ای که 10 نفر ظرفیت داشته باشه 50 نفر واسه امتحان عملی میگیرن 10 نفر قبول میشن بقیه رد میشن

---------- Post added at 11:26 PM ---------- Previous post was at 11:25 PM ----------

mili-k شما چه سازی میزنین؟ چند سال؟

هیچی! یعنی باید چند سال یه ساز رو کار کنم؟ مثلاً اُرگ رو میشه یک ساله، تا حد خوب یاد گرفت و برای عملی امتحان داد ؟

bitaaaa
24-11-2010, 18:23
ممنون ترنم عزیزم و امو کی
درسته حق با شماهاست، تو ایران آهنگسازی بهتر جواب میده تا نوازندگی آخر نوازندگی تو ایران اینه که بشینی تو یه ارکستر خاک بخوری هردوش رو دوس دارم... ولی همون اهنگسازی رو میزنم ممنون

mili-k دوس ندارم نا امیدت کنم ولی الان یه چیزایی بدونین بهتر از اینه که سال دیگه تو امتحان عملی بخوره تو ذوقتون، راسش اینجوریا نیست که با 1 سال ساز زدن به راحتی بشه... من خودم 8 سال پیش بهترین ویلنسیت ها ساز زده ام ولی بازم نمیگم قطعن قبول میشم، دوستای زیادی بودن که 7، 8 سال ساز میزدن اما نتونستن تو امتحان عملی قبول بشن، درضمن ارگ جزو سازهایی که مورد امتحان واقع میشن نیست، فقط سازهای ارکستر سمفونیک + گیتار و سازهای ایرانی به جز سازهای ضربی
شما که دارین دانشگاه درس میخونین، میتونین موسیقی (مخصوصن نوازندگی) رو به طور آزاد پیش استادای خوب و با تجربه ادامه بدین اگه واقعن تلاش کنین و زیاد تمرین کنین میبینین که نیازی نیست که حتمن آکادمیک تحصیلات موسیقی داشته باشین

mili_k
24-11-2010, 19:06
ممنون ترنم عزیزم و امو کی
درسته حق با شماهاست، تو ایران آهنگسازی بهتر جواب میده تا نوازندگی آخر نوازندگی تو ایران اینه که بشینی تو یه ارکستر خاک بخوری هردوش رو دوس دارم... ولی همون اهنگسازی رو میزنم ممنون

mili-k دوس ندارم نا امیدت کنم ولی الان یه چیزایی بدونین بهتر از اینه که سال دیگه تو امتحان عملی بخوره تو ذوقتون، راسش اینجوریا نیست که با 1 سال ساز زدن به راحتی بشه... من خودم 8 سال پیش بهترین ویلنسیت ها ساز زده ام ولی بازم نمیگم قطعن قبول میشم، دوستای زیادی بودن که 7، 8 سال ساز میزدن اما نتونستن تو امتحان عملی قبول بشن، درضمن ارگ جزو سازهایی که مورد امتحان واقع میشن نیست، فقط سازهای ارکستر سمفونیک + گیتار و سازهای ایرانی به جز سازهای ضربی
شما که دارین دانشگاه درس میخونین، میتونین موسیقی (مخصوصن نوازندگی) رو به طور آزاد پیش استادای خوب و با تجربه ادامه بدین اگه واقعن تلاش کنین و زیاد تمرین کنین میبینین که نیازی نیست که حتمن آکادمیک تحصیلات موسیقی داشته باشین

ممنون ؛ امیدوارم کردی! :46:
ببین ؛ من علاقه خیلی زیادی به آهنگ سازی الکترونیک (مثل FL) دارم.
یعنی اینکه میخوام به صورت حرفه ای با اینجور نرم افزار ها آهنگ سازی کنم و دوست دارم چیزی رو که میسازم بدونم که دارم یه چیز درست حسابی و روی اصول و قواعد درست آهنگ سازی میسازم، میخوام بدونم با کار کردن روی یک ساز مثل اُرگ میتونم فوت و فن آهنگ سازی / نت، رو طوری یاد بگیرم که بشه با این جور نرم افزار ها یه آهنگ استاندارد و مورد تایید بسازم؟

Tarannom_
24-11-2010, 19:34
من هدفم روی هنرهای تجسمی (دانشگاه تهران) هست ! میشه یه سری منابع آزاد واسه این رشته معرفی کنین ؟ شما خودتون چطور خوندین ؟ راستی لازمه منابع آزاد رشته های دیگه مثل موسیقی یا نماش رو هم نگاه کنم یا همون کتاب درسی کافیه ؟ کتاب های کانون چطورن ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین !

این چند تا رو از سایت هنر نو گرفتم چطورن ؟ :

خلاصه‌ي تاريخ هنر (پرويز مرزبان) - انتشارات فرهنگي
رسم فني عمومي ( احمد متقي پور) - مركز نشر دانشگاهي
مباني هنرهاي تجسمي - حليمي (انتشارات سروش)
مبادي سواد بصري (انتشارات سروش)
زبان تصوير - گئورگي كپس (انتشارات سروش)
شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري (انتشارات سروش)
طراحي ذهني - ناصر پلنگي (انتشارات سروش)
شناخت سينما (لوئيس جانتي)
تئوري بنيادي موسيقي (پرويز منصوري)
تئوري موسيقي (مصطفي كمال‌پورتراب)

اول این که بگم برای همه ی درسای تخصصی منابع آزاد لازمه...چون کتابای درسی اصلا کامل نیستن.
کتای نمایش سنجش رو اصلا نخونید...برای شمایی که نمایش نمی خوای، فقط کتاب قلمچی رو بخونی خوبه.
برای موسیقی هم این کتابایی که نوشتی خوبه + قرمز قلمچی...اما متاسفم که باید بگم بدون کلاس خصوصی نمی تونی اون مسئله های فرمولیشو یاد بگیری...برای سازشناسی و تاریخ موسیقی و اینجور چیزا کتاب سنجش و راه اندیشه رو بخون.
برای خواص مواد، آیندگان نوشته ی افشین امیرحسینی...اینو پیدا کنی خیلی خوبه و لازم نیس چیز دیگه ای بخونی...اگه پیداش نکردی راه اندیشه رو بخون.
برای ریاضی و ترسیم فنی هم متاسفانه چیزی نخوندم تا بدونم چی خوبه.
اما برای هنرهای تجسمی:
فکر کنم مهم ترین دروس کنکور هنر مربوط به رشته ی گرافیک باشه...با اینکه من امسال رتبه ی خوبی نیاوردم و درک عمومی هنر هم وحشتناک سخت بود، اما %40 زدم و به نظرم این درصد خوبی در زمانیه که سوالات بیش از حد سختن...تو کنکورای آزمایشی بالای 90% می زدم.

من این کتابارو خوندم:
خلاقیت تصویر 1 و 2 مشق هنر.
درک عمومی مشق هنر.
واژگان مصور کنکور هنر (راه اندیشه)
کتابای خلیل مشتاق
هنر در گذر زمان هلن گاردنر
خلاصه تاریخ هنر پرویز مرزبان

صراحتا میگم سه کتاب اول رو خط به خطش رو بلد بودم...اما سه تا آخرو در حد کتابای معمولی و داستان وار خوندم...این کتابایی هم که گفتی خوبن...اما اینایی که من گفتم فکر کنم محبوب ترینا باشن...هر وقت اینارو خوب یاد گرفتی، می تونی به بقیه منابع هم نگاهی بندازی.
بعدم اینکه اول کتابای درسی رو خوب خوب یاد بگیرید و بعد برید سر وقت اینا.

reza-atom
24-11-2010, 20:03
اول این که بگم برای همه ی درسای تخصصی منابع آزاد لازمه...چون کتابای درسی اصلا کامل نیستن.
کتای نمایش سنجش رو اصلا نخونید...برای شمایی که نمایش نمی خوای، فقط کتاب قلمچی رو بخونی خوبه.
برای موسیقی هم این کتابایی که نوشتی خوبه + قرمز قلمچی...اما متاسفم که باید بگم بدون کلاس خصوصی نمی تونی اون مسئله های فرمولیشو یاد بگیری...برای سازشناسی و تاریخ موسیقی و اینجور چیزا کتاب سنجش و راه اندیشه رو بخون.
برای خواص مواد، آیندگان نوشته ی افشین امیرحسینی...اینو پیدا کنی خیلی خوبه و لازم نیس چیز دیگه ای بخونی...اگه پیداش نکردی راه اندیشه رو بخون.
برای ریاضی و ترسیم فنی هم متاسفانه چیزی نخوندم تا بدونم چی خوبه.
اما برای هنرهای تجسمی:
فکر کنم مهم ترین دروس کنکور هنر مربوط به رشته ی گرافیک باشه...با اینکه من امسال رتبه ی خوبی نیاوردم و درک عمومی هنر هم وحشتناک سخت بود، اما %40 زدم و به نظرم این درصد خوبی در زمانیه که سوالات بیش از حد سختن...تو کنکورای آزمایشی بالای 90% می زدم.

من این کتابارو خوندم:
خلاقیت تصویر 1 و 2 مشق هنر.
درک عمومی مشق هنر.
واژگان مصور کنکور هنر (راه اندیشه)
کتابای خلیل مشتاق
هنر در گذر زمان هلن گاردنر
خلاصه تاریخ هنر پرویز مرزبان

صراحتا میگم سه کتاب اول رو خط به خطش رو بلد بودم...اما سه تا آخرو در حد کتابای معمولی و داستان وار خوندم...این کتابایی هم که گفتی خوبن...اما اینایی که من گفتم فکر کنم محبوب ترینا باشن...هر وقت اینارو خوب یاد گرفتی، می تونی به بقیه منابع هم نگاهی بندازی.
بعدم اینکه اول کتابای درسی رو خوب خوب یاد بگیرید و بعد برید سر وقت اینا.

ممنون از راهنمایی شما
این کتابای خلاقیت تصویر 1 و 2 مشق هنر و درک عمومی مشق هنر واسه کانون فرهنگی آموزشه دیگه ؟
کتابای خلیل مشتاق واسه چه انتشاراتی هست ؟ اسم کتاب چیه ؟
هنر در گذر زمان هلن گاردنر چه انتشاراتی هست ؟
به جز کتاب واژگان مصور کنکور هنر (راه اندیشه) که معرفی کردین کتابای دیگه ی این انتشارات لازم نیست؟ مثلاً درک عمومی هنر !
راستی یه کتاب قطور قلمچی داره واسه خلاقیت نمایشی همه چی توش (تست و آموزش) هست ! همون رو بخونم کافیه یا زیاده؟(مولفش ژاله نساری هست)

mjorh
24-11-2010, 20:05
mjorh، اگه بخوای از تهران تهیه کنی، که جز انقلاب از خیلی جاهای دیگه هم میشه...اما تو شهر خودت می تونی بری نمایندگی قلمچی و بخری...اینو یادم رفت...کتاب نمایش مشق هنر رو هم بخون...اما فقط مبحث سینماش.

بیتا جون، من جات بودم آهنگسازی می خوندم...با اینکه فکر کنم تو ایران آهنگسازی زن ها جا افتاده نیست، اما در کل از هر نظر ببینی آهنگسازی بهتره...البته بازم به سلیقه و نظر خودت بستگی داره.

همه ی کتابارو میشه از نمایندگی قلم چی گرفت ؟

bitaaaa
24-11-2010, 20:34
ممنون ؛ امیدوارم کردی! :46:
ببین ؛ من علاقه خیلی زیادی به آهنگ سازی الکترونیک (مثل FL) دارم.
یعنی اینکه میخوام به صورت حرفه ای با اینجور نرم افزار ها آهنگ سازی کنم و دوست دارم چیزی رو که میسازم بدونم که دارم یه چیز درست حسابی و روی اصول و قواعد درست آهنگ سازی میسازم، میخوام بدونم با کار کردن روی یک ساز مثل اُرگ میتونم فوت و فن آهنگ سازی / نت، رو طوری یاد بگیرم که بشه با این جور نرم افزار ها یه آهنگ استاندارد و مورد تایید بسازم؟

ببین برای آهنگسازی باید تسلط بسیار زیادی روی هارمونی و سلفژ داشته باشی همچنین دیکته موسیقی، کنترپوان سازشناسی، فرم، پیانو، ارکستراسیون، پارتیتور خونی هم در مراحل دیگه باید بدونی. اگه میخوای آهنگساز بشی بهتره سلفژ و هارمونی رو پیش یه استاد خوب شروع کنی، البته من اطلاع زیادی از آهنگسازی الکترونیک ندارم نمیدونم منظورت کدوم سبک و سیاق هست ولی به هر حال برای آهنگ ساز خوب و اصولی شدن باید اینچیزا رو بلد بود...

Tarannom_
24-11-2010, 21:32
ممنون از راهنمایی شما
این کتابای خلاقیت تصویر 1 و 2 مشق هنر و درک عمومی مشق هنر واسه کانون فرهنگی آموزشه دیگه ؟
کتابای خلیل مشتاق واسه چه انتشاراتی هست ؟ اسم کتاب چیه ؟
هنر در گذر زمان هلن گاردنر چه انتشاراتی هست ؟
به جز کتاب واژگان مصور کنکور هنر (راه اندیشه) که معرفی کردین کتابای دیگه ی این انتشارات لازم نیست؟ مثلاً درک عمومی هنر !
راستی یه کتاب قطور قلمچی داره واسه خلاقیت نمایشی همه چی توش (تست و آموزش) هست ! همون رو بخونم کافیه یا زیاده؟(مولفش ژاله نساری هست)

بله سه کتاب اول از قلمچیه.
خلیل مشتاق انتشارات آزاداندیشان...از کتابای نشر مارلیکش چیزی نگیرید.
هنر در گذر زمان نشر آگاه.
از راه اندیشه موسیقیش بدک نیس...من درک عمومی هنرشو نخوندم، اما بعید می دونم چیز خاصی داشته باشه.
خلاقیت نمایشی همون منظورم بود...اون کتاب برای کسی که رشته ای جز نمایش می خواد، کاملا کافیه...همون قطورشو بگیرید که چاپ جدیده، قدیمیش کامل نیست.

همه ی کتابارو میشه از نمایندگی قلم چی گرفت ؟

کتابایی که مربوط به نشر قلمچی یا مشق هنر باشه رو از نمایندگی میشه خرید.

Miss Artemis
24-11-2010, 22:54
خیلی وقت بود میخواستم یه توضیح مختصر راجع به کنکور هنر بذارم....بالاخره فرصت شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درباره کنکور هنر:

کنکور هنر تا سال 88 به این صورت بود که داوطلبین به یک دفترچه ی اختصاصی (ادبیات ، عربی ، معارف ، زبان) و دو دفترچه ی اختصاصی پاسخ میدادن.یک دفترچه شامل درک عمومی هنر و درک عمومی ریاضی و یه دفترچه ی دیگه شامل ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد.
ولی در سال 89 دو دفترچه ی اختصاصی ادغام شدن و در واقع داوطلبین به یک دفترچه ی عمومی و یک دفترچه ی اختصاصی پاسخ دادن.

شاید قبولی در کنکور هنر ساده به نظر برسه اما حقیقت اینه که بدون تسلط داشتن به منابع کنکور کسب رتبه ی خوب مشکله.ولی فقط کافیه با حوصله کتاب ها رو بخونین تا بتونین رتبه ی خوبی بگیرین.

جالبه بدونین خیلی کم اتفاق میوفته که داوطلبی در درس هایی مثل خلاقیت تصویری و درک عمومی بتونه به 100 درصد سوالا جواب درست بده.نمیشه گفت به خاطر سخت بودن سوال هاست.درواقع بیشتر به دلیل منابع گسترده است که ما به همه ی اون ها دسترسی نداریم.ولی اگر همون منابعی رو که برامون مشخص هست بخونیم رتبه ی خوب و رشته ای که آرزوش رو دارین اصلا دور از دسترس نیست.خیلی راحت میتونین از بقیه رقیب ها جلو بزنین و به جایی که شایستگی ش رو دارین برسین.

تحصیل در رشته ی مورد علاقه حق شماست:دی

منابع اصلی کنکور هنر:

کتاب های معرفی شده از طرف سازمان سنجش که تالیف آموزش و پرورش هستن و اکثرا در مقطع هنرستان تدریس میشه

تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي 1
عكاسي 2
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي 1
طراحي 2
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
صفحه آرایی
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر 1
كارگاه هنر 2
سير هنر در تاريخ 1
سير هنر در تاريخ 2
هنر و ادب فارسي
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي
صفحه آرایی

کتاب های کمک درسی:

این ها کتاب هایی هستن که من خودم ازشون استفاده کردم و یا حداقل میدونم که به دردبخورن

نام کتاب / نام انتشارات / مولف / توضیحات

رسم فنی عمومی / مرکز نشر دانشگاهی / احمد متقی پور / نمونه سوالات بدون پاسخ

درک عمومی هنر / راه اندیشه / بهزاد خسروی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت موسیقی / مبتکران / فاطمه امان آبادی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

درک عمومی هنر / مبتکران / رضا عباسی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت نمایشی / قلم چی(سبزرینگ) / ژاله نساری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات -خدمت خانم نساری خیلی ارادت دارم معلم خودم بودن و واقعا اطلاعات بالایی دارن

خواص مواد / مبتکران / مریم افسری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات- خانم افسری هم از معلم های خوبم بودن و واقعا برای این کتابشون خیلی زحمت کشیدن ....به جرئت میگم برای خواص مواد کتابی بهتر از این پیدا نمیکنید

خلاقیت نمایشی / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

کاربرد خط در گرافیک / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت تصویری /قلم چی و سه استاد (مجموعه کتاب های خشتی مشق هنر)/ مجید آزاد بخت/ درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

منابع دیگر:

یه سری کتاب دیگه هم هست غیر از کتاب های کمک درسی که خیلی به درد میخوره

دائره المعارف هنر / تالیف رویین پاکباز(این کتاب در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

هنر در گذر زمان / تالیف هلن گاردنر (این کتاب هم در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

اصول فرم و طرح / وسیوس ونگ

شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري

مبادی سواد بصری / انتشارات سروش

زبان تصوير - گئورگي كپس

و .....

Tarannom_
25-11-2010, 03:55
miss artemiss، هنرستان سوره می خوندی؟

یه چیز دیگه ام من به حرفای دوست خوبم اضافه کنم، این همه منابع و تسلط بهشون تازه اول راهه...مشکل اصلی از ازمون عملی شروع میشه...هر چی هم که قوی باشید، بازم باید پنج-شش ماه بعد از کنکور رو حسابی وقت برای عملی بذارید...من یکی که دارم ثانیه شماری می کنم تا یکشنبه بیاد و زودتر ازش خلاص شم:31:

Miss Artemis
25-11-2010, 12:52
miss artemiss، هنرستان سوره می خوندی؟

نه عزیز سوره نمیرفتم:10:

reza-atom
25-11-2010, 17:55
میگما ! شما تست هم می زدین ؟ اصلاً تست زدن لازم هست یا فقط آخرسر برای جمع بندی ؟! (اخه من داوطلب ریاضی هم هستم وقت نمیشه) یه سوال دیگه : به چه روشی مرور میکردین درس ها رو ؟

Miss Artemis
25-11-2010, 18:47
میگما ! شما تست هم می زدین ؟ اصلاً تست زدن لازم هست یا فقط آخرسر برای جمع بندی ؟! (اخه من داوطلب ریاضی هم هستم وقت نمیشه) یه سوال دیگه : به چه روشی مرور میکردین درس ها رو ؟

بله تست زدن خیلی میتونه مفید باشه....من تو آزمون های آزمایشی هم شرکت میکردم که تقریبا هر یک ماه یا دوماه یکبار برگزار میشد....برای من مفید بود چون یه محدوده ی خاص رو از هر کتاب تلاش میکردم تو اون مدت زمان مسلط بشم.

مرور هر درسی متفاوته....ولی کلا گرفتن آزمون از خودتون میتونه نشون بده چقدر روی درس ها تسلط دارین....

تست هایی که تو همین کتاب های کمک درسی هستن کمکتون میکنه....:46:

reza-atom
27-11-2010, 19:20
خیلی وقت بود میخواستم یه توضیح مختصر راجع به کنکور هنر بذارم....بالاخره فرصت شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درباره کنکور هنر:

کنکور هنر تا سال 88 به این صورت بود که داوطلبین به یک دفترچه ی اختصاصی (ادبیات ، عربی ، معارف ، زبان) و دو دفترچه ی اختصاصی پاسخ میدادن.یک دفترچه شامل درک عمومی هنر و درک عمومی ریاضی و یه دفترچه ی دیگه شامل ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد.
ولی در سال 89 دو دفترچه ی اختصاصی ادغام شدن و در واقع داوطلبین به یک دفترچه ی عمومی و یک دفترچه ی اختصاصی پاسخ دادن.

شاید قبولی در کنکور هنر ساده به نظر برسه اما حقیقت اینه که بدون تسلط داشتن به منابع کنکور کسب رتبه ی خوب مشکله.ولی فقط کافیه با حوصله کتاب ها رو بخونین تا بتونین رتبه ی خوبی بگیرین.

جالبه بدونین خیلی کم اتفاق میوفته که داوطلبی در درس هایی مثل خلاقیت تصویری و درک عمومی بتونه به 100 درصد سوالا جواب درست بده.نمیشه گفت به خاطر سخت بودن سوال هاست.درواقع بیشتر به دلیل منابع گسترده است که ما به همه ی اون ها دسترسی نداریم.ولی اگر همون منابعی رو که برامون مشخص هست بخونیم رتبه ی خوب و رشته ای که آرزوش رو دارین اصلا دور از دسترس نیست.خیلی راحت میتونین از بقیه رقیب ها جلو بزنین و به جایی که شایستگی ش رو دارین برسین.

تحصیل در رشته ی مورد علاقه حق شماست:دی

منابع اصلی کنکور هنر:

کتاب های معرفی شده از طرف سازمان سنجش که تالیف آموزش و پرورش هستن و اکثرا در مقطع هنرستان تدریس میشه

تاريخ هنر ايران
تاريخ هنر جهان
آشنايي با بناهاي تاريخي
عكاسي 1
عكاسي 2
مباني هنرهاي تجسمي
پايه و اصول صفحه‌آرايي
طراحي 1
طراحي 2
مباني تصويرسازي
خط در گرافيك
خوشنويسي
صفحه آرایی
علم مناظر و مرايا
رسم فني و نقشه كشي
چاپ دستي
صنايع دستي
كارگاه هنر 1
كارگاه هنر 2
سير هنر در تاريخ 1
سير هنر در تاريخ 2
هنر و ادب فارسي
انسان ، فضا ، طراحي
كتاب نمايش
كتاب موسيقي
صفحه آرایی

کتاب های کمک درسی:

این ها کتاب هایی هستن که من خودم ازشون استفاده کردم و یا حداقل میدونم که به دردبخورن

نام کتاب / نام انتشارات / مولف / توضیحات

رسم فنی عمومی / مرکز نشر دانشگاهی / احمد متقی پور / نمونه سوالات بدون پاسخ

درک عمومی هنر / راه اندیشه / بهزاد خسروی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت موسیقی / مبتکران / فاطمه امان آبادی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

درک عمومی هنر / مبتکران / رضا عباسی / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت نمایشی / قلم چی(سبزرینگ) / ژاله نساری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات -خدمت خانم نساری خیلی ارادت دارم معلم خودم بودن و واقعا اطلاعات بالایی دارن

خواص مواد / مبتکران / مریم افسری / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات- خانم افسری هم از معلم های خوبم بودن و واقعا برای این کتابشون خیلی زحمت کشیدن ....به جرئت میگم برای خواص مواد کتابی بهتر از این پیدا نمیکنید

خلاقیت نمایشی / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

کاربرد خط در گرافیک / راه اندیشه / افسانه نسل شریف / درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

خلاقیت تصویری /قلم چی و سه استاد (مجموعه کتاب های خشتی مشق هنر)/ مجید آزاد بخت/ درسنامه به همراه نمونه سوال و کلید سوالات

منابع دیگر:

یه سری کتاب دیگه هم هست غیر از کتاب های کمک درسی که خیلی به درد میخوره

دائره المعارف هنر / تالیف رویین پاکباز(این کتاب در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

هنر در گذر زمان / تالیف هلن گاردنر (این کتاب هم در واقع کتاب منبع هست و مسلما لازم نیست همه ش رو بخونیم و البته شاید همه نخوان بخرن ....میتونید تو خیلی از کتابخانه ها این کتاب ها رو پیدا کنید)

اصول فرم و طرح / وسیوس ونگ

شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري

مبادی سواد بصری / انتشارات سروش

زبان تصوير - گئورگي كپس

و .....

چند سوال دیگه
این دو کتابی که bold کردم یعنی : اصول فرم و طرح / وسیوس ونگ - شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري
بدرد کنکور هنر هم میخورن ؟مخصوصاً شیوه طراحی محسن وزیری چطوریه ؟یعنی مطالبی داره که ازشون سوال بیاد ؟یه سوال دیگه اینکه درک عمومی هنر راه اندیشه بگیرم بهتره یا مبتکران ؟خلاقیت تصویری مبتکران چی ؟ می ارزه ؟

mili_k
27-11-2010, 21:20
ببین برای آهنگسازی باید تسلط بسیار زیادی روی هارمونی و سلفژ داشته باشی همچنین دیکته موسیقی، کنترپوان سازشناسی، فرم، پیانو، ارکستراسیون، پارتیتور خونی هم در مراحل دیگه باید بدونی. اگه میخوای آهنگساز بشی بهتره سلفژ و هارمونی رو پیش یه استاد خوب شروع کنی، البته من اطلاع زیادی از آهنگسازی الکترونیک ندارم نمیدونم منظورت کدوم سبک و سیاق هست ولی به هر حال برای آهنگ ساز خوب و اصولی شدن باید اینچیزا رو بلد بود...

این ها رو از راه آکادمیک یاد بگیریم بهتره یا آزاد؟ کدوم راه آسان تر هست؟

Miss Artemis
27-11-2010, 23:36
چند سوال دیگه
این دو کتابی که bold کردم یعنی : اصول فرم و طرح / وسیوس ونگ - شيوه طراحي 1 و 2 - محسن وزيري
بدرد کنکور هنر هم میخورن ؟مخصوصاً شیوه طراحی محسن وزیری چطوریه ؟یعنی مطالبی داره که ازشون سوال بیاد ؟یه سوال دیگه اینکه درک عمومی هنر راه اندیشه بگیرم بهتره یا مبتکران ؟خلاقیت تصویری مبتکران چی ؟ می ارزه ؟

بله به درد که میخورن ولی صادقانه بگم من خودم با این که شیوه ی طراحی رو داشتم ورق هم نزدمش:31:
اصول فرم و طرح رو باز یه کم خوندم....به نظر من بین اون منابع آزاد که اسم بردم مبادی سواد بصری از همه ش مفید تره....البته کاملا نظر شخصیه....اونم نه اینکه بخواین کل کتاب رو ورق بزنین....فقط نکات مربوط به عکس ها به نظرم مهمه ....برای درس خلاقیت تصویری
کلا این منابع آزاد رو باید بذارین تو مرحله ی آخر....یا حداقل بعد از عید....تا قبل از اون فقط سعی کنین رو کتاب های درسی مسلط بشین:46:
من درک عمومی راه اندیشه و تصویری مبتکران رو نخوندم ولی درک عمومی مبتکران یادمه مطالب جامع و خوبی داشت....:46:

reza-atom
30-11-2010, 16:29
راستی شما این کتاب های چند جلدی "اطلاعات جامع هنر" ع.شروه از انتشارات شباهنگ رو دیدین ؟

Tarannom_
30-11-2010, 16:47
منم مصاحبه ی نمایش رو دادم و خیلی راضی بودم...امیدوارم به زودی همگی شاهد نتایج خوبی باشیم:10:

AMINGERAMI
01-12-2010, 16:01
سلام دوستان!

من از اون بچه های تجربی فوق تنبل و البته بی مغز هستم!تا الان نتوسنتم دیپلم بگیرم و منتظر دی هستم!:31:

میخواستم بدونم آیا میتونم برم دانشکده صدا و سیما برای انیمیشن بخونم؟؟؟؟(طراحی دستی بلدم ، مدلسازی سه بعدی هم بلدم )

اصلا شرایط ورود به دانشکده صدا و سیما چیه؟کسی میدونه؟

ممنون میشم پاسخ بدید

Facon_Archi
01-12-2010, 16:30
راستی شما این کتاب های چند جلدی "اطلاعات جامع هنر" ع.شروه از انتشارات شباهنگ رو دیدین ؟

من دیدم:دی lol
حالا چه طور مگه؟
توضیحاتی در مورد رشته های تحصیلی و اینا هست چند جلدش

Tarannom_
02-12-2010, 15:15
بچه ها کسی می دونه این امتیاز عملی چطور با رتبه ی کنکور محاسبه میشه؟

reza-atom
02-12-2010, 16:33
بچه ها کسی می دونه این امتیاز عملی چطور با رتبه ی کنکور محاسبه میشه؟

دوستان یه سوال داشتم :

برای کنکور هنر ، اول با توجه به رتبتون انتخاب رشته کردین یا نه ؟ بعد مصاحبه (آزمون عملی) رو کجا انجام میدین ؟( همون دانشگاهی که متناسب با رتبتون انتخاب کردین یا اصلاً یه جای مخصوص هست واسه همه ؟ اصلاً انتخاب رشته کردین ؟)

Tarannom_
02-12-2010, 17:53
فکر نمی کنم تو هیچ کنکوری هیچ کس بر اساس انتخاب رتبه ش انتخاب رشته کنه...اما برای مصاحبه یعنی همون مرحله ی اول همه پذیرفته میشن...من برای نمایش رفته بودم تا 6000 هم اومده بودن، که مثلا اونا مجاز روزانه هم هستن، اما فقط شانش قبلی غیرانتفاعی شهرستان رو دارن.
مکان مصاحبه هم هر سال اعلام میشه...مثلا برای نمایش دو سال قبل تو دانشگاه تهران بود، پارسال سینما-تئاتر و امسال دانشکده ی معماری سوره...مکان مصاحبه اهمیتی نداره.

caticef
02-12-2010, 18:39
بچه ها من کتاب مبانی هنرهای تجسمی هنرستان رو دارم ولی یک کتاب بیشتر نیست. توی منابع کنکور نوشته 1 و 2 . ضمن اینکه سوالای مبانی توی دفترچه سوالات سالهایش پیش رو که گرفتم با این مبانی هنرستان خیلی فرق داره و بعضیهاش اصلا توی اون نبود. کسی منبع دیگه ای سراغ داره براش؟

Tarannom_
02-12-2010, 22:06
مبانی همون یک کتابه...گویا در دو سال تدریس میشه واسه همین میگن 1 و 2.
بالای %80 سوالات کنکور هنر هم از منابع آزاده و ربطی به کتابای مدرسه نداره...شما فقط می تونی از کتابای مدرسه "کیو" رو بگیری و به سوالات جواب بدی...سوال جواب مستقیم نداریم.

bitaaaa
02-12-2010, 23:07
چرا انتخاب رشته تو سایت سنجش هنوز بازه؟ :eh:

---------- Post added at 01:07 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

دوستانی که هنوز دارن میپرسن منابع چیه!!! داره دی میشه هااااا هنوز دنبال منابع هستین؟ اگه دنبال رتبه دو رقمی هستین اینجوری نمیشه هااااااااا

Tarannom_
02-12-2010, 23:13
بیتا جون، تو نمی دونی چطور نمره ی عملی با رتبه مون جمع میشه؟ از هر کی می پرسم میگه ضریب چهار می خوره، اما نمی دونم دقیقا چطور حساب میشه و یعنی چی:13:

Miss Artemis
02-12-2010, 23:40
بالای %80 سوالات کنکور هنر هم از منابع آزاده و ربطی به کتابای مدرسه نداره.
دیگه 80 % هم نگین میترسن بنده خداها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خبر بد رو یواش یواش بگین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من دو سه تا از این سری کتاب ها رو دارم....اون قدری که به نظر میرسه مفید نیست....یعنی خیلی جامع به نظر میرسه در حالی که کتاب های بهتر از این ها هم میشه پیدا کرد:13:

Tarannom_
03-12-2010, 00:07
من می تونم بگم حتی 100% :31:
خداییش امسال که هیچی از کتاب نبود... جز دو سه تا که اونم عینا نبود و خیلی پیچونده بودن.

caticef
03-12-2010, 11:46
پس اینجوری که معلومه فقط باید به امید امروز عصر باشم که ساعت 4 کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد دارم. تورو خدا برام دعا کنید این یکی قبول شم!

reza-atom
03-12-2010, 19:14
بچه ها من کتاب مبانی هنرهای تجسمی هنرستان رو دارم ولی یک کتاب بیشتر نیست. توی منابع کنکور نوشته 1 و 2 . ضمن اینکه سوالای مبانی توی دفترچه سوالات سالهایش پیش رو که گرفتم با این مبانی هنرستان خیلی فرق داره و بعضیهاش اصلا توی اون نبود. کسی منبع دیگه ای سراغ داره براش؟

اصول و مبانی هنرهای تجسمی دکتر محمد حسین حلیمی کتاب واقعاً خوبیه ! دو جلد هست ! که میتونین با انتشارات "احیاء کتاب" تماس بگیرین و سفارش بدین !
راستی دوستان این سوالایی که میگین از کتاب درسی نیست بیشتر مربوط به چه درس هایی میشه ؟ مفهومین سوال هاش یا حفظی ؟ ممنون میشم یه مقدار بیشتر باز کنین مساله رو !
یه سوال دیگه اینکه این کتاب "هنر در گذر زمان" رو حتماً باید خوند ؟ چون توی یه سایت دیدم نوشته 694صفحه !!! :18: درباره ی تاریخ هنر هست ؟ یعنی همون "خلاصه تاریخ هنر" پرویز مرزبان کافی نیست ؟ کتابخونه رفتم نداشت ( دایره المعارف هنر و هنر در گذر زمان) ....

:11:

Tarannom_
04-12-2010, 00:41
مربوط به همه ی درسها!...واقعا نمی تونم جدا کنم که برای کدوم درس باید منابع آزاد بیشتر خوند...مثلا برای درک عمومی هنر از همه چی سوال میاد...خود منم واقعا ازش ممنونم که امسال سه سوال از نمایش هم آورد:31:
کتاب هلن گاردنر و این جور کتابا رو که نباید مثل کتاب درسی خط به خط خوند...داستان وار بخون و اگه حس کردی نکته ی خیلی مهمیه می تونی به خاطر بسپری...من این کتابو خوندم و به نظرم خوندنش مفیده.

reza-atom
04-12-2010, 11:42
مربوط به همه ی درسها!...واقعا نمی تونم جدا کنم که برای کدوم درس باید منابع آزاد بیشتر خوند...مثلا برای درک عمومی هنر از همه چی سوال میاد...خود منم واقعا ازش ممنونم که امسال سه سوال از نمایش هم آورد:31:
کتاب هلن گاردنر و این جور کتابا رو که نباید مثل کتاب درسی خط به خط خوند...داستان وار بخون و اگه حس کردی نکته ی خیلی مهمیه می تونی به خاطر بسپری...من این کتابو خوندم و به نظرم خوندنش مفیده.

میشه درصدها و رتبتون رو بگین ! ؟

Tarannom_
04-12-2010, 12:03
نه رتبه م خوب بود و نه درصدام...رتبه ی منطقه ی دو من شد 788...اما درک عمومی هنر که واقعا سخت بود رو %45 زدم و این نشون میده من آدم درس خونی بودم...داستان این که چی شد و چرا رتبه م خوب نشد تو صفجه های قبل هست:13:

reza-atom
04-12-2010, 12:05
نه رتبه م خوب بود و نه درصدام...رتبه ی منطقه ی دو من شد 788...اما درک عمومی هنر که واقعا سخت بود رو %45 زدم و این نشون میده من آدم درس خونی بودم...داستان این که چی شد و چرا رتبه م خوب نشد تو صفجه های قبل هست:13:
با این رتبه کدوم دانشگاه میشه قبول شد ؟ راستی درصدهای دیگه ات زیر 20 بودن یا کمتر ؟

Miss Artemis
04-12-2010, 12:09
دوست عزیز درصد هام رو خواسته بودین

کارنامه م رو براتون میذارم :46:

reza-atom
04-12-2010, 12:12
دوست عزیز درصد هام رو خواسته بودین

کارنامه م رو براتون میذارم :46:

خیلی ممنون ! امیدوار شدم واقعاً ! :دی ! برای دانشگاه تهران باید زیر 100 بیاریم دیگه ؟ نه ؟

Miss Artemis
04-12-2010, 12:23
خیلی ممنون ! امیدوار شدم واقعاً ! :دی ! برای دانشگاه تهران باید زیر 100 بیاریم دیگه ؟ نه ؟

اره بابا امیدوار باش.:31:
خب اینطوری نیست که بگیم اگه بالای 100 باشی امکان نداره قبول شی....آزمون عملی خیلی مهمه.

ولی هر چی رتبه ت بالاتر باشه برای آزمون عملی خیالت راحت تره ....مثلا رتبه ی تک رقمی میدونه هر چقدر هم نمره ش کم بشه قبول میشه.....ولی کسی که رتبه ش پایین باشه باید حسابی تلاش کنه که آزمون عملی ش کنکورش رو جبرا کنه:46:

reza-atom
04-12-2010, 12:30
آ ! راستی یه سوال دیگه ! این ازمون عملی واسه رشته ی هنرهای تجسمی طراحی هست دیگه نه ؟ اگه طراحی هست ، طراحی با چه وسایلیه ؟

bitaaaa
04-12-2010, 15:41
کارنامه من :43:(خواص مواد رو نگاه نکنین!)

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

ترنم جون نمیدونم چه جوریه محاسبه رتبه و امتحان عملی و اینا.... فقط میدونم 90 درصد با پارتی بازی محاسبه میشه اگه از این سد بگذری تمومه!

Tarannom_
04-12-2010, 15:45
با این رتبه کدوم دانشگاه میشه قبول شد ؟ راستی درصدهای دیگه ات زیر 20 بودن یا کمتر ؟

من 4 درس اختصاصی رو اصلا سفید دادم...فکر کنم تصویرو 30 زدم و نمایش رو 35...سر تصویر عصبانی شدم و حسابی منفی زدم...عمومیا هم فکر کنم ادبیات 40، عربی 16، دینی 45 و زبان 90 بود.
من اصلا متمرکز انتخاب نکردم و نمی دونم با این رتبه کجاها میشه قبول شد.
برای دانشگاه تهران هم کی گفته باید زیر 100 بیارین؟ البته اگه متمرکز بخوای آره...اما شنیدم که با 1500 نقاشی شبانه هنرهای زیبا قبول شدن و اینو دیدم که کسی با 2000 طراحی پارچه شبانه دانشگاه هنر قبول شد.
من خیلی از مصاحبه م راضی بودم و الانم با این رتبه من خیلی امیدوارم نمایش دانشگاه تهران قبول شم...حالا شما تا می تونید بخونید تا رتبه تون خوب بشه تا از اون طرف استرس کمتری برای امتحان عملی داشته باشین.

F l o w e r
04-12-2010, 19:45
آ ! راستی یه سوال دیگه ! این ازمون عملی واسه رشته ی هنرهای تجسمی طراحی هست دیگه نه ؟ اگه طراحی هست ، طراحی با چه وسایلیه ؟

بله امتحان گرافیک و نقاشی و طراحی پارچه و طراحی لباس یکیه.:20:مداد رنگی

reza-atom
05-12-2010, 12:07
کارنامه من :43:(خواص مواد رو نگاه نکنین!)

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

ترنم جون نمیدونم چه جوریه محاسبه رتبه و امتحان عملی و اینا.... فقط میدونم 90 درصد با پارتی بازی محاسبه میشه اگه از این سد بگذری تمومه!

یعنی خواص مواد اینقدر سخته ؟ راستی خلاقیت موسیقیت خوبه !

Miss Artemis
05-12-2010, 13:09
یعنی خواص مواد اینقدر سخته ؟
نه اتفاقا ....خواص مواد درسیه که به راحتی میشه درصد خوب ازش گرفت....به راحتی هم میشه این درس رو خراب کرد:31:
میانگین خواص مواد معمولا پایینه....دو سال پیش بود فکر کنم میانگین خواص مواد کشور 1- درصد بود...
اتفاقا چون میانگین پایینه شما کافیه خواص مواد رو بتونی 30 بزنی تا ترازت حسابی بره بالا....

ولی اصولا چون درسیه که خیلی جذاب نیست من شخصا حوصله نداشتم روش وقت بذارم:31:

Tarannom_
05-12-2010, 16:13
خواص درس فراریه...یعنی همون موقع که می خونی یاد بگیری اما بعدش یادت میره...فکر کنم بچه های تجربی و کلا اونایی که با شیمی آشنان، راحت تر بتونن این درسو بخونن...میانگین خواص 1- و موسیقی کنکور صفره.

reza-atom
05-12-2010, 16:31
خواص درس فراریه...یعنی همون موقع که می خونی یاد بگیری اما بعدش یادت میره...فکر کنم بچه های تجربی و کلا اونایی که با شیمی آشنان، راحت تر بتونن این درسو بخونن...میانگین خواص 1- و موسیقی کنکور صفره.

راستی کنکور هنر هر سال بعد از ظهر ، بعد از ریاضی هست ؟ این جوری حسابی خسته کنندست ! چون صبحش باید ریاضی بدم . میشه از پس سوالهای هنر بر اومد اگه خوب خونده باشی ؟؟ خیلی نگران شدم ! ساعت چند هست اصلاً ؟؟؟؟؟

Tarannom_
05-12-2010, 18:32
من جای شما بودم فکرمو روی یه کنکور متمرکز می کردم...اونایی که از ریاضی و تجربی میان هنر می تونن یه رتبه ای حدود 600-700 یا اگه قوی تر باشن تا 400 هم بیارن که بازم اینجوری نمره ی زیر گروه ها پایین تره... اما مطمئنم نمیشه کسی که فکرشو اختصاصا رو هنر نذاشته رتبه ی دو رقمی یا چیزی زیر 200 بیاره...من نمی خوام ناامیدتون کنم یا از الان بهتون استرس وارد کنم...اما این یه واقعیته...بهتره ریاضی رو فقط برای تفریح بدین و انرژیتون رو برای هنر بذارید.
کنکور هنر هم ساعت 3:30 برگزار میشه و بعد از کنکور تجربی..ریاضی روز قبلشه.

reza-atom
05-12-2010, 18:45
من جای شما بودم فکرمو روی یه کنکور متمرکز می کردم...اونایی که از ریاضی و تجربی میان هنر می تونن یه رتبه ای حدود 600-700 یا اگه قوی تر باشن تا 400 هم بیارن که بازم اینجوری نمره ی زیر گروه ها پایین تره... اما مطمئنم نمیشه کسی که فکرشو اختصاصا رو هنر نذاشته رتبه ی دو رقمی یا چیزی زیر 200 بیاره...من نمی خوام ناامیدتون کنم یا از الان بهتون استرس وارد کنم...اما این یه واقعیته...بهتره ریاضی رو فقط برای تفریح بدین و انرژیتون رو برای هنر بذارید.
کنکور هنر هم ساعت 3:30 برگزار میشه و بعد از کنکور تجربی..ریاضی روز قبلشه.

من هم همین کار رو میخوام بکنم اتفاقاً ! چون ریاضی رو قبلاً بارها خوندم ! ممنون از راهنمایی ! ما دیگه رفتیم پی هنرمون ! راستی چند تا مجله هنری سراغ دارین؟:دی

Miss Artemis
05-12-2010, 19:00
راستی چند تا مجله هنری سراغ دارین؟:دی
مجله ی تندیس خیلی خوبه(مجله ی هنرهای تجسمی).....دو هفته نامه س....تو بعضی کتابفروشی ها و شهرکتاب و ... هم میفروشن:46:
فصلنامه ی عکاسی خلاق + مجله عکس + دو هفته نامه دوربین عکاسی

pouya_99999
06-12-2010, 00:41
رشته های هنر در دانشگاه آزاد هم امتحان عملی داره ؟

Miss Artemis
06-12-2010, 00:48
رشته های هنر در دانشگاه آزاد هم امتحان عملی داره ؟

بله، رشته هایی مثل نقاشی و ...آزمون عملی داره
البته تفاوتش با سراسری اینه که آزمون عملی بعد از همون کنکوره.....یعنی همون روز:20:

pouya_99999
06-12-2010, 01:18
بله، رشته هایی مثل نقاشی و ...آزمون عملی داره
البته تفاوتش با سراسری اینه که آزمون عملی بعد از همون کنکوره.....یعنی همون روز:20:
مثلا موسیقی آزمون عملی داره ؟

Tarannom_
06-12-2010, 02:26
بله...موسیقی هم آزمون عملی داره...تنها رشته ی نمایش در دانشگاه آزاد امتحان عملی نداره.

bitaaaa
07-12-2010, 01:47
خواص مواد واقعن چیز مزخرفی هست، از خاک روی سیارک ها و سس قرمزو پشم گوسفند گرفته تا چرک زیر ناخن سگ دریایی و چوب های کشتی نوح و دکمه لباس بچگی های نیوتن باید بدونی خواص موادشون چی هست! من هر بار یه درصدی میگرفتم از این درس یه بار تو قلم چی 40 درصد زدمش، ولی تو کنکور یهو شد -11 که شاخم درومد (با اینکه من شیمیم عالی بود در واقع زیاد ربطی به شیمی حداقل در سطح دبیرستان نداره)

خلاقیت موسیقی امسال واقعن افتضاح بود من که مال هر سال رو 90 اینا میزدم و گفتم خیلی خراب کنم 80 میزنم حدود 50 زدم :41:

خلاقیت نمایشی هم واقعن سخت بود با اینکه کم زدمش زیر گروه چهارم رتبه م شد 84!

pouya_99999
07-12-2010, 12:46
دوستان یک سوال داشتم ...

به نظر شما سطح کلاسای موسیقی بیشتره یا دانشگاه رشته موسیقی ؟

دوست من می خواد دانشگاه رو ول کنه بره دنبال موسیقی چون سرلسری هم سخته قبول بشه اونوقت میشه آزاد که من بهش میگم در کنار دانشگاهش کلاس موسیقی بره چون الان این رشته ای که میره هم دوست داره .

reza-atom
07-12-2010, 16:09
خواص مواد واقعن چیز مزخرفی هست، از خاک روی سیارک ها و سس قرمزو پشم گوسفند گرفته تا چرک زیر ناخن سگ دریایی و چوب های کشتی نوح و دکمه لباس بچگی های نیوتن باید بدونی خواص موادشون چی هست! من هر بار یه درصدی میگرفتم از این درس یه بار تو قلم چی 40 درصد زدمش، ولی تو کنکور یهو شد -11 که شاخم درومد (با اینکه من شیمیم عالی بود در واقع زیاد ربطی به شیمی حداقل در سطح دبیرستان نداره)

خلاقیت موسیقی امسال واقعن افتضاح بود من که مال هر سال رو 90 اینا میزدم و گفتم خیلی خراب کنم 80 میزنم حدود 50 زدم :41:

خلاقیت نمایشی هم واقعن سخت بود با اینکه کم زدمش زیر گروه چهارم رتبه م شد 84!
سلام ! چند تا سوال دارم :

1.میگم این موسیقی به جز تئوری موسیقی دیگه باید چه چیزهایی بلد باشیم ؟ یعنی سازشناسی - موسیقی ایران - موسقی غرب - بزرگان موسیقی و ... رو هم باید بلد باشیم ؟

2.من تازه تئوری موسیقی رو شروع کردم ! به حدی خشک و بی روح و مزخرف بود که نا امید شدم ! میشه یه توضیح بدین که هدف از یادگیری تئوری موسیقی چیه ؟

3.نت های 7 گانه ی صوت ، فقط زیر و بم بودن رو مشخص می کنن ؟

4.میشه ملودی هایی که توی ذهنمون هست رو با شناخت تئوری موسقی رو کاغذ بیاریم ؟

5. راستی من کتاب تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری رو میخونم ، آیا خوندن همه ی این کتاب قطور کار درستیه واسه منی که هیچ سازی نمی زنم و اصلاً نمی خوام رشته ی موسیقی برم ؟؟!
خواهش میکنم به تک تک سوالهام جواب دقیق بدین چون هرچی باشه شما تو این زمینه تجربه دارین !ممنون !
راستی اگه سخت هست واسه همه هست پس نباید نگران بود !

Miss Artemis
07-12-2010, 16:47
دوستان یک سوال داشتم ...

به نظر شما سطح کلاسای موسیقی بیشتره یا دانشگاه رشته موسیقی ؟

دوست من می خواد دانشگاه رو ول کنه بره دنبال موسیقی چون سرلسری هم سخته قبول بشه اونوقت میشه آزاد که من بهش میگم در کنار دانشگاهش کلاس موسیقی بره چون الان این رشته ای که میره هم دوست داره .

به نظر من هم با توجه به اینکه رشته ی خودش رو دوست داره ، رشته ش رو ادامه بده و کلاس موسیقی بره....

.میگم این موسیقی به جز تئوری موسیقی دیگه باید چه چیزهایی بلد باشیم ؟ یعنی سازشناسی - موسیقی ایران - موسقی غرب - بزرگان موسیقی و ... رو هم باید بلد باشیم ؟

بله این ها رو هم باید بلد باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته نه خط به خط و کلمه به کلمه ولی خب نمیتونین نخونین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2.من تازه تئوری موسیقی رو شروع کردم ! به حدی خشک و بی روح و مزخرف بود که نا امید شدم ! میشه یه توضیح بدین که هدف از یادگیری تئوری موسیقی چیه ؟
اگه فهمیدین به ما هم بگین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من هم نفهمیدم کسی که نمیخواد رشته موسیقی بره برای چی باید موسیقی رو با این جزئیات نسبتا تخصصی یاد بگیره.قطعا یه کم اطلاعات داشته باشیم خوبه ولی نه در این حد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3.نت های 7 گانه ی صوت ، فقط زیر و بم بودن رو مشخص می کنن ؟ من منظورتون رو متوجه نشدم.....یعنی میخواین بدونین به درد دیگه ای هم میخوره؟اگه منظورتون اینه بگم حالا حالا ها با این نت ها سر و کار دارین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4.میشه ملودی هایی که توی ذهنمون هست رو با شناخت تئوری موسقی رو کاغذ بیاریم ؟شدنش که میشه....ولی نه برای یه کنکوری....یعنی تئوری موسیقی ای که ما برای کنکور میخونیم در این زمینه به دردمون نمیخوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. راستی من کتاب تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری رو میخونم ، آیا خوندن همه ی این کتاب قطور کار درستیه واسه منی که هیچ سازی نمی زنم و اصلاً نمی خوام رشته ی موسیقی برم ؟؟!این کتاب رو نخوندم نمیدونم چه جوریه....
به هر حال باید بخونی دیگه....هر رشته ای که بخوای فرقی نداره....
موسیقی هم درسیه که برای کسی که رشته ش موسیقی نیست میتونه نمره بیار باشه چون میانگین یه کم پایینه....
شما یعنی فقط خودت میخوای بخونی؟کلاس نمیری؟
چون تئوری موسیقی رو فکر نکنم بتونی بدون کلاس رفتن بفهمی

خواهش میکنم به تک تک سوالهام جواب دقیق بدین چون هرچی باشه شما تو این زمینه تجربه دارین !ممنون !
در حد اطلاعاتم سعی کردم کمکتون کنم....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza-atom
07-12-2010, 16:52
به نظر من هم با توجه به اینکه رشته ی خودش رو دوست داره ، رشته ش رو ادامه بده و کلاس موسیقی بره....

بله این ها رو هم باید بلد باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته نه خط به خط و کلمه به کلمه ولی خب نمیتونین نخونین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه فهمیدین به ما هم بگین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من هم نفهمیدم کسی که نمیخواد رشته موسیقی بره برای چی باید موسیقی رو با این جزئیات نسبتا تخصصی یاد بگیره.قطعا یه کم اطلاعات داشته باشیم خوبه ولی نه در این حد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من منظورتون رو متوجه نشدم.....یعنی میخواین بدونین به درد دیگه ای هم میخوره؟اگه منظورتون اینه بگم حالا حالا ها با این نت ها سر و کار دارین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شدنش که میشه....ولی نه برای یه کنکوری....یعنی تئوری موسیقی ای که ما برای کنکور میخونیم در این زمینه به دردمون نمیخوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این کتاب رو نخوندم نمیدونم چه جوریه....
به هر حال باید بخونی دیگه....هر رشته ای که بخوای فرقی نداره....
موسیقی هم درسیه که برای کسی که رشته ش موسیقی نیست میتونه نمره بیار باشه چون میانگین یه کم پایینه....
شما یعنی فقط خودت میخوای بخونی؟کلاس نمیری؟
چون تئوری موسیقی رو فکر نکنم بتونی بدون کلاس رفتن بفهمی
در حد اطلاعاتم سعی کردم کمکتون کنم....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من اصولاً حال و حوصله ی کلاس رفتن ندارم ! (ضمناً تهرون هم نیستم ، اگه بودم هم نمی رفتم!:دی) بازم ممنون از راهنمایی ...
یه سوال دیگه : لازمه که حتماً نقاشای معروف + آثار + ... اونها رو مو به مو بشناسیم ؟

bitaaaa
07-12-2010, 20:32
سلام ! چند تا سوال دارم :

1.میگم این موسیقی به جز تئوری موسیقی دیگه باید چه چیزهایی بلد باشیم ؟ یعنی سازشناسی - موسیقی ایران - موسقی غرب - بزرگان موسیقی و ... رو هم باید بلد باشیم ؟

3.نت های 7 گانه ی صوت ، فقط زیر و بم بودن رو مشخص می کنن ؟

4.میشه ملودی هایی که توی ذهنمون هست رو با شناخت تئوری موسقی رو کاغذ بیاریم ؟

5. راستی من کتاب تئوری بنیادی موسیقی پرویز منصوری رو میخونم ، آیا خوندن همه ی این کتاب قطور کار درستیه واسه منی که هیچ سازی نمی زنم و اصلاً نمی خوام رشته ی موسیقی برم ؟؟!
راستی اگه سخت هست واسه همه هست پس نباید نگران بود !

1. کنکوره دیگه! همه چی باید بلد بود، تو موسیقی هم بیشتر از تئوری سوال میاد، ساز شناسی هم همینطور، آهنگسازا رو هم باید بشناسین (چه کلاسیک چه ایرانی) آثارشون هم
2. این سوال مثل اینه که از یه نویسنده بپرسید چرا باید خوندن نوشتن یاد بگیریم؟ تئوری موسیقی به قدری بنیادیه که همه زمینه های موسیقی بر اساس اونه (آهنگسازی، نوازندگی، موزیکولوژیسم و...)
3. منم متوجه نشدم منظورتون رو دقیقن، در هر صورت هر نتی نشان دهنده یه فرکانسی از صوت هست...
4. شناخت تئوری به هیچ وجه کافی نیست برای ملودی نوشتن، مسائل زیادی در موسیقی هستن که برای قطعه نوشتن باید اونا رو آموخت، ولی به هر حال تئوری بنیادی ترین قسمته
5. کتاب بدی نیست اما به نظرم تئوری موسیقی مصطفی کمال پور تراب خیلی خوبه

saeidtmu
07-12-2010, 21:12
شانس منو میبینید.اومدم ثبت نام کنم اطلاعات دیپلمم نیست .چند سال پیشم نبود.چندتا مفت خور تو این اموزش پرورش پول یامفت می گیرن هیچ کاری نمکنن.به قبر پدرشون...

reza-atom
07-12-2010, 21:26
شانس منو میبینید.اومدم ثبت نام کنم اطلاعات دیپلمم نیست .چند سال پیشم نبود.چندتا مفت خور تو این اموزش پرورش پول یامفت می گیرن هیچ کاری نمکنن.به قبر پدرشون...

شما هم هنری ؟

Tarannom_
07-12-2010, 23:03
یه سوال دیگه : لازمه که حتماً نقاشای معروف + آثار + ... اونها رو مو به مو بشناسیم ؟

%100...باید اونقدر خوب بشناسی که وقتی تو کنکور عکسی از یک نقاشی خارج از کتاب دادن، با توجه به شناختت بتونی تشخیصشون بدی.

راستی به نظرم بچه های نیمه متمرکز بهتره برای کنکور 90 هم ثبت نام کنن...من خودم برای محکم کاری این کارو می کنم.

F l o w e r
08-12-2010, 12:19
راستی به نظرم بچه های نیمه متمرکز بهتره برای کنکور 90 هم ثبت نام کنن...من خودم برای محکم کاری این کارو می کنم.

ترنم جان مطمئینی مشکلی پیش نمیاد؟آخه هنوز جواب نیمه متمرکزمون نیمده یه موقع اینو ثبت نام کنیم اون یکی رو حذف نشیم؟

reza-atom
08-12-2010, 12:23
ترنم جان مطمئینی مشکلی پیش نمیاد؟آخه هنوز جواب نیمه متمرکزمون نیمده یه موقع اینو ثبت نام کنیم اون یکی رو حذف نشیم؟

خب دفترچه رو با دقت مطالعه کن ببین کجا مربوط به نیمه متمرکز هست .

Tarannom_
08-12-2010, 15:52

تقریبا همه ی نیمه متمرکزا این کارو می کنن...خود من چهارمین ساله که دارم تو کنکور ثبت نام می کنم:31:
من 87 شرکت کردم رفتم دانشگاه...88 هم ثبت نام کردم اما چون نخونده بودم کنکور ندادم...89 هم که همین هنرو دادم و امسال هم ثبت نام می کنم.
به هر حال هر چقدر که رتبه ی خوبی آورده باشیم بازم باید %1 احتمال قبول نشدن بدیم و ثبت نام کنیم.

reza-atom
08-12-2010, 16:22
تقریبا همه ی نیمه متمرکزا این کارو می کنن...خود من چهارمین ساله که دارم تو کنکور ثبت نام می کنم:31:
من 87 شرکت کردم رفتم دانشگاه...88 هم ثبت نام کردم اما چون نخونده بودم کنکور ندادم...89 هم که همین هنرو دادم و امسال هم ثبت نام می کنم.
به هر حال هر چقدر که رتبه ی خوبی آورده باشیم بازم باید %1 احتمال قبول نشدن بدیم و ثبت نام کنیم.

ماشالاه ! 4 سال ! :دی پس یپا علی کنکوری هستی ! اولین بار چی شرکت کردین ؟

Tarannom_
08-12-2010, 18:59
من سه ترم مترجمی زبان انگلیسی خوندم...اولش تفکر خیلی از کنکوریای سال اول رو داشتم که می گن هر چی قبول شدیم باید بریم...منم رو همین حساب رفتم...سال دوم هم برای هنر ثبت نام کردم و نرفتم...و اینم که سال سوم بود...ایشالا امسال هم فقط یه ثبت نام الکیه و پولشم حلال سنجش می کنم:31:

*Necromancer
09-12-2010, 14:33
هنز غیر انتفاعی نداره؟

Tarannom_
09-12-2010, 15:52
غیرانتفاعی هم داره و نسبتا کم هم نیستن...اما به جز سوره بقیه ی غیرانتفاعیا سطح علمی خوبی ندارن...شنیدم علم و فرهنگ هم بد نیست.

reza-atom
09-12-2010, 16:27
من سه ترم مترجمی زبان انگلیسی خوندم...اولش تفکر خیلی از کنکوریای سال اول رو داشتم که می گن هر چی قبول شدیم باید بریم...منم رو همین حساب رفتم...سال دوم هم برای هنر ثبت نام کردم و نرفتم...و اینم که سال سوم بود...ایشالا امسال هم فقط یه ثبت نام الکیه و پولشم حلال سنجش می کنم:31:
ایشالا ! :دی ! حالا چی شد اومدی هنر ؟ از ابتدا علاقه داشتی مثل ما ؟

Tarannom_
09-12-2010, 18:03
من آره.
از 8 سالگی می نویسم و با تلویزیون همکاری می کردم... کلی داستان چاپ شده تو کیهان بچه ها و پوپک دارم که مربوط میشه به سن 8-10 سالگی...از 13 سالگی هم فیلمنامه و نمایشنامه می نویسم...2-3 سال هم هست دارم گرافیک کامپیوتری یاد می گیرم.
کلا به هنر و به خصوص نوشتن اونم از اجراییش فوق العاده علاقمندم و الانم می خوام ادبیات نمایشی بخونم.

saeidtmu
09-12-2010, 18:54
وای خدا رفتم اموزش پرورش نمی دونستن سازمان سنجش چیه .دیگه ناامیدم کردن

Tarannom_
11-12-2010, 19:15
از یکی شنیدم که امسال هر داوطلب فقط می تونه تو یکی از رشته ها برای کنکور ثبت نام کنه و نمیشه هنر و زبان رو + یکی از رشته های نظری کنکور داد...این درسته؟

reza-atom
12-12-2010, 10:58
از یکی شنیدم که امسال هر داوطلب فقط می تونه تو یکی از رشته ها برای کنکور ثبت نام کنه و نمیشه هنر و زبان رو + یکی از رشته های نظری کنکور داد...این درسته؟

منظور اینه که همزمان نمیتونه توی یکی از گروه های آزمایشی اصلی (ریاضی-تجربی-انسانی) شرکت کنه ولی هنر و زبان مانعی نداره ! مثلاً من ریاضی و هنر شرکتیدم !

Tarannom_
16-12-2010, 22:19
داشتم منابع امسال رو نگاه می کردم و دیدم که متاسفانه چند درس جدید اضافه شده و عکاسی 2، تاریخ هنر ایران و جهان،خوشنویسی، هنر و ادب فارسی، صفحه ارایی و تصویرسازی تو لیست نیست. از من می شنوید به این لیست به ظاهر حذف شده توجه نکنید و بخونیدشون. مخصوصا کتابای تاریخ هنر ایران و جهان که خیلی مهمن.

دروس جدید: كارگاه نقاشي (كد 3/496), (كد 15/358)، طراحي اندام و لباس (كد 8/494)، كارگاه طراحي نقوش سنتي (كد 77/359)، حجم سازي 1 (كد 3/450)، آشنايي با صنايع دستي ايران 1 (كد 30/359) و مباني نظري و ساختار موسيقي ايراني

البته صنایع دستی همیشه بود و تو منابع نمی زدن.
کارگاه نقاشی با مکاتب نقاشی فرق می کنه؟ و همین طور مبانی نظری موسیقی؟!

bitaaaa
14-01-2011, 17:59
پس کی این جوابای کنکور میاد! مردیم بابا :41:

Tarannom_
15-01-2011, 17:52
طبق گفته ی سنجش، اواخر دی یا اوایل بهمن:13:

reza-atom
20-01-2011, 19:52
یه سوال در مورد آزمون عملی رشته ی موسیقی داشتم که تقاضا دارم بیتا خانوم راهنمایی کنن :

چه سازهایی مورد قبولن برای نوازندگی و آیا حتماً باید آزمون نوازندگی رو همه بدن ؟ سخته یا آسون ؟ چند سال کار میخواد ؟

bitaaaa
22-01-2011, 14:56
یه سوال در مورد آزمون عملی رشته ی موسیقی داشتم که تقاضا دارم بیتا خانوم راهنمایی کنن :

چه سازهایی مورد قبولن برای نوازندگی و آیا حتماً باید آزمون نوازندگی رو همه بدن ؟ سخته یا آسون ؟ چند سال کار میخواد ؟

سلام
سازهای سنتی غیر از کوبه ای هاش، و سازهای ارکستر سمفونیک + گیتار غیر از پرکاشن

آزمون عملی رو که 100 در صد باید داد وگرنه مردود میشی
من چون سازم ویلنه درمورد ساز خودم میتونم نظر بدم البته تفاوت چندانی هم نیست در این مورد، باید حداقل 5 سال درست حسابی ساز زده باشی، تازه اونموقع میرسی به سد پارتی بازی و این بساط ها...

درضمن سلفژ هم باید بدونی...

در هر صورت آسون نیست آزمونش

Tarannom_
22-01-2011, 16:36
نتايج نهايي رشته هاي نيمه متمركز آزمون سراسري 7 بهمن اعلام مي شود

تهران - معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج نهايي داوطلبان رشته هاي نيمه متمركز آزمون سراسري دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي سال 1389 در روز پنج شنبه، هفتم بهمن ماه خبر داد.
حسين توكلي‌ ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي رشته هاي تحصيلي نيمه متمركز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي دولتي، غيرانتفاعي، غيردولتي، واحدهاي بين المللي، دانشگاه هاي علوم پزشكي، پيام نور و مراكز تربيت معلم از ساعت 18 روز پنج شنبه، هفتم بهمن ماه بر روي پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش قرار مي گيرد.
وي افزود: اطلاعيه سازمان سنجش شامل برنامه زماني و نشاني محل ثبت نام از پذيرفته شدگان رشته هاي نيمه متمركز ، همزمان با فهرست اسامي آنان بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار گرفته و در نشريه پيك سنجش روز دوشنبه ، 11 بهمن ماه نيز منتشر خواهد شد.
توكلي از پذيرفته شدگان نهايي رشته هاي نيمه متمركز آزمون سراسري خواست تا پس از مطالعه اطلاعيه، با توجه به برنامه زماني اعلام شده به همراه مدارك لازم براي ثبت نام به دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه كنند.
وي تاكيد كرد: مراجعه نكردن پذيرفته شدگان در زمان تعيين شده براي ثبت نام به محل قبولي، به منزله انصراف آنان از تحصيل، تلقي خواهد شد.

من از همین الان استرس گرفتم:41:

part gah
24-01-2011, 11:47
سلام
من ترم آخر کاردانیم...میخوام کارشناسی شرکت کنم....رشته ام گرافیک...پیش هنر خوندم...حالا برای کارشناسی دانشگاه....سراسری-آزاد-جامع ...کدومش رشته من و داره خودم یه سری اطلاعات دارم ناقصه...میخوام یکی کامل ترشو بگه.
من این سوال و تو انجمن کاردانی به کارشناسی پرسیدم کسی ج نداد.....گفتم اینجا مطرح کنم، شاید یکی جواب بده:41:

Tarannom_
24-01-2011, 16:09
می خواید کاردانی به کارشناسی شرکت کنید یا کارشناسی رو از اول شروع کنید؟
من اطلاعات زیادی از کاردانی به کارشناسی ندارم، اما قبولیش خیلی خیلی سخته و فرهنگیان هم سهم خیلی عمده ای دارن و به همین خاطر ظرفیت پذیرش برای افرادی عادی خیلی پایینه و اکثر دانشگاها هم غیرانتفاعیه.
قبولی آزاد هم مسلما راحت تره....اما اگه بخوایم از ظرفیت پذیرش صزفه نظر کنیم، فکر کنم همه ی دانشگاه ها اعم از سراسری و آزاد و کاربردی گرافیک رو دارن.

bitaaaa
25-01-2011, 00:51
من دارم از استرس میترکم! :41:

Tarannom_
25-01-2011, 02:11
بیتا جون سعی کن فقط تو ذهنت نکات مثبتت رو مرور کنی:20:
امیدوارم پنج شنبه ما بچه های هنر خبرای خوبی برای هم داشته باشیم:8:

solmaz mil
26-01-2011, 01:17
اميدوارم پنج شنبه برامون روز خوب و بيادماندني باشه
من كه بدجور استرس دارم:41:

PaRkOr
26-01-2011, 01:25
سلام بر همگی
میخواستم بپرسم با شرایطی که من دارم، سریع ترین و بهترین راه برای شرکت در کنکور هنر و ورود به دانشگاه هنر تهران در رشته فیلمسازی (کارگردانی سینما) چیه؟
1- دیپلم فنی حرفه ای الکترونیک عمومی نظام جدید
2- دانشجوی کاردانی فنی، دانشگاه مهاجر اصفهان (در هر لحظه میتونم انصراف بدم)
3- حدود 2 سال هست که در آموزشگاه های آزاد علوم سینمایی میخونم
4- متولد 1372 و در خرداد سال آینده مشمول خدمت مقدس سربازی :دی میشم
5- آدم روزانه تا حداکثر 9 ساعت درس خوندن بیشتر نیستم

با این تفاسیر شانس و امکان قبولی در این رشته رو دارم یا نه؟ خواهشا کامل راهنماییم کنید. چون هیچ چی از کنکور هنر سر در نمیارم

پیشاپیش ممنون از همگی :11:

ehsannirvana
26-01-2011, 13:16
رفقا فردا چه ساعتی میاد ؟!
منم به شدت استرس دارم :41:

Tarannom_
26-01-2011, 17:05
فردا ساعت 6 اعلام میشه...اما شاید از 2 به بعد لینک جوابارو تو سایت بذارن.
این 24 ساعت چقدر سخت می گذره:41:

---------- Post added at 07:05 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

سلام بر همگی
میخواستم بپرسم با شرایطی که من دارم، سریع ترین و بهترین راه برای شرکت در کنکور هنر و ورود به دانشگاه هنر تهران در رشته فیلمسازی (کارگردانی سینما) چیه؟
1- دیپلم فنی حرفه ای الکترونیک عمومی نظام جدید
2- دانشجوی کاردانی فنی، دانشگاه مهاجر اصفهان (در هر لحظه میتونم انصراف بدم)
3- حدود 2 سال هست که در آموزشگاه های آزاد علوم سینمایی میخونم
4- متولد 1372 و در خرداد سال آینده مشمول خدمت مقدس سربازی :دی میشم
5- آدم روزانه تا حداکثر 9 ساعت درس خوندن بیشتر نیستم

با این تفاسیر شانس و امکان قبولی در این رشته رو دارم یا نه؟ خواهشا کامل راهنماییم کنید. چون هیچ چی از کنکور هنر سر در نمیارم

پیشاپیش ممنون از همگی :11:
برای شرکت در کنکور هنر، دیپلم فنی کافی نیست و شما باید پیش دانشگاهی یکی از سه رشته ی نظری یا پیش هنر رو بخونید.
آموزش های آزاد سینمایی شاید تنها در بخش خلاقیت نمایشی کنکور کمک کوچیکی کنه و آن چنان در قبولی تاثیر نداره.
نمی خوام ناامیدتون کنم اما برای قبولی در سینما حداقل باید یک سال به طور مداوم و خیلی سخت درس بخونید و به آخرین و پایین ترین رتبه ای که فکر می کنید 50 باشه و اگه روزانه می خواید که زیر 20.
موفق باشید.

pariya64
27-01-2011, 13:56
سلام یه راهنمایی می خوام .
من متولد سال 64 ام .
کاردانیه ریاضی دارم و دارم کارشناسی ناپیوسته رو انصراف میدم . از اون دسته بچه هایی هستم که از اول باید می رفتم هنر می خوندم اما به خاطر شرایط جالب ! مملکت و چیزای دیگه رفتم رشته ریاضی و تو دانشگاه هم همونو ادامه دادم .. یبار هم اومدم کنکور هنر بدم اما باز ناامید شدم .. به قول همه !!! از بچگی نقاشی می کردم و تو رشته رنگ روغن کارمو ادامه دادم و عاشق نقاشی هستم .. حالا اومدم کنکور هنر ثبت نام کردم می خوام ببینم از دید شماها شانس قبولی من تو رشته نقاشی هنر تهران چقدره ؟ دانشگاه هنر و دانشکده هنرهای زیبا .. و اگه جاهای دیگه شانس دارم بازم بگید.
می دونید ؟ هدفم اینه که آموزشگاه نقاشی بزنم اما گویا تحصیلات تو همون زمینه از شروطشه . آیا راهه دیگه ای می دونید یا نه ؟
ضمن اینکه من بشدت به دروسش هم علاقمندم و همه کتاباشو دارم و یکمی هم خوندم اما اونجور که باید نه و عمومی هم که اصلا نخوندم .
خیلی گیج شدم تو شرایطی که دارم و از طرفی باز 4 سال دانشگاه و اینا هم کم نیست . از طرفی واقعا می خوام اینبار علاقه ام رو دنبال کنم و خیلی حیروووون شدم !
خواهشا نظر بدید .

Tarannom_
27-01-2011, 17:55
امروز فهمیدم مصاحبه هیچ نقشی تو قبولی نداره...فقط و فقط رتبه!
من نمره ی کامل مصاحبه رو گرفتم و گذشته از اون مصاحبه ی من اونقدر خوب و خاص بود که با رتبه ی نه چندان خوبم انتظار قبولی هنرهای زیبا رو داشتم، اما در کمال تعجب قبول نشدم.
دوستانم با سوابق کاری خوب و رتبه های حول و حوش 200-300 هم قبول نشدن. گویا تمام قبولی های امسال دو رقمی بودن. اونم دو رقمی هایی که به خاطر عدم پذیرش در سینما، میخوان تئاتر بخونن.
برای خودم و همه ی اونایی که قبول نشدن متاسفم!

ehsannirvana
27-01-2011, 18:04
خب دوست دختر من قبول شد
الزهرا روزانه-طراحی صنعتی
رتبه 150
یکی دیگه از دوستام اونم طراحی صنعتی رتبه 40 هنر تهران قبول شد
گویا فقط زیر 20 و هنرهای زیبا گرفت
به عملی هم گویا زیاد توجه نکردن چون این دو عملی عالی بودن
ناراحتم برای همه دوستانی که قبول نشدن
کلا امسال عجیب بود !

Facon_Archi
27-01-2011, 19:26
کلیت کنکور خودش ناعادلانه هست دیگه وای به حال نتیجه اعلام کردنشون..
احساس همدردی با دوستان هنری ای که قبول نشدن
: (

pariya64
27-01-2011, 22:43
کسی به من جوابی نمیده ؟

farshidshd
28-01-2011, 12:02
من متولد سال 64 ام .
کاردانیه ریاضی دارم و دارم کارشناسی ناپیوسته رو انصراف میدم . از اون دسته بچه هایی هستم که از اول باید می رفتم هنر می خوندم اما به خاطر شرایط جالب ! مملکت و چیزای دیگه رفتم رشته ریاضی و تو دانشگاه هم همونو ادامه دادم .. یبار هم اومدم کنکور هنر بدم اما باز ناامید شدم .. به قول همه !!! از بچگی نقاشی می کردم و تو رشته رنگ روغن کارمو ادامه دادم و عاشق نقاشی هستم .. حالا اومدم کنکور هنر ثبت نام کردم می خوام ببینم از دید شماها شانس قبولی من تو رشته نقاشی هنر تهران چقدره ؟ دانشگاه هنر و دانشکده هنرهای زیبا .. و اگه جاهای دیگه شانس دارم بازم بگید.
می دونید ؟ هدفم اینه که آموزشگاه نقاشی بزنم اما گویا تحصیلات تو همون زمینه از شروطشه . آیا راهه دیگه ای می دونید یا نه ؟
ضمن اینکه من بشدت به دروسش هم علاقمندم و همه کتاباشو دارم و یکمی هم خوندم اما اونجور که باید نه و عمومی هم که اصلا نخوندم .
خیلی گیج شدم تو شرایطی که دارم و از طرفی باز 4 سال دانشگاه و اینا هم کم نیست . از طرفی واقعا می خوام اینبار علاقه ام رو دنبال کنم و خیلی حیروووون شدم !
خواهشا نظر بدید .

خوب دوست عزیز بهتر بود از همون اول دنبال علاقه میرفتین
الانم دیر نشده

چون علاقه دارید با یه کم پشتکار میتونید هرجا که خواستید قبول بشید

مطمئنا با این علاقه ای که شما دارید میتونید به همه ی خواسته هاتون برسید

موفق باشید

royallbllue
28-01-2011, 19:48
من متولد سال 64 ام .
خواهشا نظر بدید .

منم تقریبا شرایط تورو داشتم، آی تی خواجه نصیر قبول شده بودم ولی بعد از 4 ترم انصراف دادم، بعد از انصرافم از اسفند شروع به خوندن کردم و ساده گرفتم و قبول نشدم! ولی دستم اومد چه جوریه و چقدر رتبه آوردن توس سخته ولی ممکنه! جوابای بهمن که اومد و قبول نشده بودم: یه برنامه ریختم، کتابای تست قلم چی رو گرفتم، (حتی کتابای مدرسه رو نخوندم، جز تاریخ هنر ها) ، همش سعی کردم بهترین درصد هارو توی کتابای قلم چی توی خونه بزنم، 3 تا آزمون سنجش های جامع هم که شرکت کردم کمک کرد ببینم رتبه ام چه قدر عقبه تا بیشتر بخونم، امسال (دیروز) گرافیک علم و فرهنگ (تهران) قبول شدم (رتبه 700 به کمک آزمون عملی خیلی خوب) که ترمی احتمالا 200-300 تومن شهریه اش میشه.
من از صفر شروع کردم ولی تونستم قبول شم، پس تو که نقاشیت هم خوبه اگه جدی تست بزنی حتما هنر یا تهرانم میتونی قبول شی!
فقط حواست باشه، آزمون عملی نقاشی و گرافیک اصلا به استعداد و اینا نیست! یکی از دوست هام بود از بچگی نقاش بود و فوق العاده با استعداد، امتحانشم عالی کشید، ولی اون هیچ جا قبول نشده :(
چون واسه آزمون یه سری نکات هست (به قول معروف نکات کنکوری) که نمره میاره و حتی پیکاسو هم بدون اون نکات قبول نمیشه! پس یه کلاس طراحی مخصوص آمادگی کنکور در حد چند جلسه برو که صد در صد قبول شی! :46:

bitaaaa
29-01-2011, 20:19
منم قبووووول شدم، آهنگسازی دانشگاه هنر تهران :11:
(رتبه م 90 بود)

Bellona
29-01-2011, 21:10
منم قبووووول شدم، آهنگسازی دانشگاه هنر تهران :11:
(رتبه م 90 بود)

تبریک :10:

منم گرافیک شبانه الزهرا قبولیدم :19:
رتبم تو زیرگروه یک 800 بود و جزو سهمیه منطقه یکم
کار عملیمم خوب دادم

bitaaaa
29-01-2011, 22:25
تبریک :10:

منم گرافیک شبانه الزهرا قبولیدم :19:
رتبم تو زیرگروه یک 800 بود و جزو سهمیه منطقه یکم
کار عملیمم خوب دادم
خیلی تبریک میگم دوست من :10:
شهریه شبانه چقدره ترمی؟

saeedkhaledian
29-01-2011, 22:54
امروز فهمیدم مصاحبه هیچ نقشی تو قبولی نداره...فقط و فقط رتبه!
من نمره ی کامل مصاحبه رو گرفتم و گذشته از اون مصاحبه ی من اونقدر خوب و خاص بود که با رتبه ی نه چندان خوبم انتظار قبولی هنرهای زیبا رو داشتم، اما در کمال تعجب قبول نشدم.
دوستانم با سوابق کاری خوب و رتبه های حول و حوش 200-300 هم قبول نشدن. گویا تمام قبولی های امسال دو رقمی بودن. اونم دو رقمی هایی که به خاطر عدم پذیرش در سینما، میخوان تئاتر بخونن.
برای خودم و همه ی اونایی که قبول نشدن متاسفم!

من درکت می کنم که الان چه ضد حالی خوردی.ولی 25 می تونی ثبت نام کنی.5 ماه فرصت داری که یبار دیگه شانست ازمایش کنی.ارزش نداره دنبال کاری که دوست نداره بری . من خودم 2سال تربیت معلم کرج بودم بخاطر اینکه علاقه نداشتم گذاشتمش کنار.اگه شما هم بخواهید اشتباه منو کنید میایید جایی که الان من هستم.پس دنبال عالقتون باشید یا اصلا درس نخونید و منم اینجا بیرقیب بذارید:5:

Bellona
29-01-2011, 22:59
شهریه شبانه چقدره ترمی؟
300 تومان شد

pariya64
30-01-2011, 10:28
ممنون از شما farshidsh و rpyallblue دوستان عزیز . و برای قبول شدنتون بهتون تبریک میگم رویال جان و بقیه دوستانی که به هدفشون رسیدم و برای کسایی که قبول نشدن آرزوی امید و انگیزه ی قوی دارم و امیدوارم بتونن چه از طریق کنکور چه راههای دیگه به هدفهای والایی برسن .
خوب تا حدودی دستم اومد که چی به چیه . اما بچه ها من با حرفا و نظرای شما می خوام تصمیم قطعی بگیرم پس به نظرای بیشتری نیاز دارم . راستی یه دوستی می گفت چرا 4 سال باز می خوای درس بخونی بشین کار کن دو تا کلاس یا آموزشگاه آزاد .. موسسهنمایشگاه بزن .. اگه کارهات خوب باشن می تونی مجوز بگیری. از این چیزی می دونید ؟ میشه بدون تحصیلات وارد این حرفه شد ؟
واقعا افسوس می خورم که قدم اول رو از دبیرستان اشتباه برداشتم وو رفتم ریاضی و بدنبالش دانشگاه هم ریاضی خوندم و علاقه ی خالصی که به هنر داشم رو نادیده گرفتم .. خواهشا بازم به مشورت هام جواب بدین . مرسی

reza-atom
01-02-2011, 20:04
پریا خانوم ! افسوس خوردن فایده ای نداره ! خوشحال باش که الآن هدفت رو مشخص کردی ! خب اگه واقعاً به نقاشی علاقمندی میتونی اصلاً دانشگاه هنر هم نری و خودت با تلاش توی این کار استاد باشی (نظر دیگران هم واست مهم نباشه!) ولی به نظر من اگه بتونی کتابای رشته ی هنر مخصوصاً مربوط به گرافیک رو هم بخونی خیلی خوبه چون سواد بصری شما میره بالا ! مسلماً نقاشی و طراحی هم علم خاص خودش رو داره و دنیایی بی کران هست ! موفق باشی !

جا داره به بیتا خانوم هم به خاطر قبول شدن توی رشته ی آهنگسازی تبریک بگم . الان به نظر من شما بهترین شرایط رو دارین و می تونین یکی از آهنگسازها و نوازندگان بزرگ بشین .

bitaaaa
02-02-2011, 02:14
ممنون از شما farshidsh و rpyallblue دوستان عزیز . و برای قبول شدنتون بهتون تبریک میگم رویال جان و بقیه دوستانی که به هدفشون رسیدم و برای کسایی که قبول نشدن آرزوی امید و انگیزه ی قوی دارم و امیدوارم بتونن چه از طریق کنکور چه راههای دیگه به هدفهای والایی برسن .
خوب تا حدودی دستم اومد که چی به چیه . اما بچه ها من با حرفا و نظرای شما می خوام تصمیم قطعی بگیرم پس به نظرای بیشتری نیاز دارم . راستی یه دوستی می گفت چرا 4 سال باز می خوای درس بخونی بشین کار کن دو تا کلاس یا آموزشگاه آزاد .. موسسهنمایشگاه بزن .. اگه کارهات خوب باشن می تونی مجوز بگیری. از این چیزی می دونید ؟ میشه بدون تحصیلات وارد این حرفه شد ؟
واقعا افسوس می خورم که قدم اول رو از دبیرستان اشتباه برداشتم وو رفتم ریاضی و بدنبالش دانشگاه هم ریاضی خوندم و علاقه ی خالصی که به هنر داشم رو نادیده گرفتم .. خواهشا بازم به مشورت هام جواب بدین . مرسی

پریا جان به نظر من اصلن افسوس نخور! یه نگاه به آمار و ارقامی کنکور هنر بندازی میبینی تفاوت رتبه های بچه های هنرستانی و کسایی که از ریاضی تجربی کنکور هنر دادن، تفاوت از اینجاست تا ثریا!

پریا خانوم ! افسوس خوردن فایده ای نداره ! خوشحال باش که الآن هدفت رو مشخص کردی ! خب اگه واقعاً به نقاشی علاقمندی میتونی اصلاً دانشگاه هنر هم نری و خودت با تلاش توی این کار استاد باشی (نظر دیگران هم واست مهم نباشه!) ولی به نظر من اگه بتونی کتابای رشته ی هنر مخصوصاً مربوط به گرافیک رو هم بخونی خیلی خوبه چون سواد بصری شما میره بالا ! مسلماً نقاشی و طراحی هم علم خاص خودش رو داره و دنیایی بی کران هست ! موفق باشی !

جا داره به بیتا خانوم هم به خاطر قبول شدن توی رشته ی آهنگسازی تبریک بگم . الان به نظر من شما بهترین شرایط رو دارین و می تونین یکی از آهنگسازها و نوازندگان بزرگ بشین .

ممنون آقا رضا، امیدوارم شما هم هر رشته ای که دوس دارین تو یه دانشگاه خوب قبول بشین

راستی اسفند کنسرت دارم تشریف بیاورید! :20:

Tarannom_
02-02-2011, 17:15
بیتا جون خیلی بهت تبریک میگم. من نمی شناسمت اما واقعا میگم که مطمئن بودم قبول میشی.
یه سوالی هم ازت داشتم برای تاریخ موسیقی و سازشناسی کتاب مشق هنر بهتره یا راه اندیشه؟

هنوز باورم نشده کنکور نودی شدم:41:

bitaaaa
02-02-2011, 21:48
بیتا جون خیلی بهت تبریک میگم. من نمی شناسمت اما واقعا میگم که مطمئن بودم قبول میشی.
یه سوالی هم ازت داشتم برای تاریخ موسیقی و سازشناسی کتاب مشق هنر بهتره یا راه اندیشه؟

هنوز باورم نشده کنکور نودی شدم:41:
آخی ترنم جان غصه نخور، یه ماه دیگه که عیده بعدش هم بوی کنکور میاد، زودی میگذره درعوضش اگه خوب بخونی سال دیگه اینموقع دانشگاه تهرانی
امسال سعی کن رتبه خوب بیاری، دو رقمی اینا، که خیالت دیگه راحت باشه، به نظر من خالی بندیه که میگن امتحان عملی ضریب 6 داره ... رتبه خیلی مهمه، خودتم که دیدی با اینکه امتحان عملیت رو خوب دادی نشد، مخصوصن با این وضع افتضاحی که برای رشته تئاتر و سینما درس کردن، یکی از بچه ها رتبه ش 40 بود میگفت زدم سوره به خاطر سینما آدم دلش کباب میشه :41:
آزمون آزمایشی های سنجش رو بده حتمن، من رتبه م همیشه نزدیک همینی که شدم میشد، قلم چی هم بد نیست چند تاش رو شرکت کنی
والا در مورد موسیقی من چون رشته م بود من هیچی نخوندم... بلد هم نیستم چه کتاب کنکوری ای خوبه واسش اما اگه کتاب غیر کنکوری بخوای برای ساز شناسی من کتاب ساز شناسی پرویز منصوری رو بهت توصیه میکنم حتمن حتمن بخونی من خودم همینو خوندم تو امتحان تخصصی ساز شناسی آهنگسازی همه سوالا رو جواب دادم

برای تاریخ موسیقی هم من اینهمه کتاب راجع بهش خوندم هیچ کدوم مثل درک و دریافت موسیقی راجر کیمی ین نمیشه، عالیه... البته یه مقدار گرونه ولی ارزششو داره چند دفعه بری کتابخونه یه مقدارش رو بخونی و نت برداری

کنکورای سالای پیش رو حتمن دوره کن... درک عمومی هنر خیلی مهمه سعی کن بالای 50 درصد بزنی، اون اصطلاحات مزخرف انواع چاپ و اینا رو تو اینترنت سرچ کن هر سال چند تا تست ازش میاد، کتاب معماری رو با اینکه خیلی مورد داره مورداش رو حفظ باش نکته زیاد داره...

بازم سوالی داشتی راجع به موسیقی و اینا بپرس واقعن دلم میسوزه بچه هایی که اینقد لیاقتشو داشتن قبول نشدن...

Tarannom_
03-02-2011, 00:19
مرسی بیتا جون.
آره خودمم اطمینان پیدا کردم مصاحبه هیچ تاثیری نداره...مخصوصا واسه موسیقی و نمایش، چون مثل بچه های تجسمی برگه ای هم نداریم که بعدا اگه خواستیم اعتراض کنیم مدرکی داشته باشیم، فقط و فقط رتبه مهمه.
من جزو بهترینای سنجش و قلمچی بودم، نمی دونم چرا کنکور رو اینقدر خراب کردم.:41:ولی فعلا سنجش ثبت نام کردم و فقط می خوام جامع های قلمچی رو تو خرداد بدم.
این کتاب تاریخ موسیقی هم که گفتی اسمشو نشنیده بودم، اگه پیداش کردم حتما می خرم. درسته موسیقی و مواد واسه رشته ی ما ضریب 1 داره، اما حتی 10 درصدش هم می تونه رتبه ی منطقه ای رو بترکونه.
من امسال هم درک عمومی رو حدود 45 زدم. باید عمومی ها و اینجور درسای ضریب پایین رو قوی کنم...بازم خیلی ممنونم.:11:

reza-atom
08-02-2011, 12:35
سلام دوستان ! یه سوال دارم اونم اینه که آیا میشه یکی آزمون عملی رشته های مختلف رو شرکت کنه ؟ یا نه فقط می تونه یدونه رو امتحان بده ؟ یعنی همشون توی یه روزن ؟
یه سوال دیگه هم داشتم آزمون عملی رشته ی طراحی صنعتی چطوریه ؟ مثل گرافیک و ایناست ؟

Tarannom_
08-02-2011, 15:21
می تونید تو ازمون عملی دو گروه شرکت کنید...در ضمن رشته های گرافیک، نقاشی، طراحی پارچه و لباس همشون یه آزمون عملی دارن.
طراحی صنعتی هم یه ازمون طراحی داره که مثلا بهتون یه چیزی مثل وسایل کوچیک برقی، لوازم خونگی و از این چیزا رو طرح بزنید و همین طور اینکه 20-25 تا سوال تشریحی هم در این زمینه داره.

saeed2vfx
22-02-2011, 15:14
خوندن این پست برای افراد زیر 18 سال توصیه نمیشود!!

واقعا افسوس می خورم که قدم اول رو از دبیرستان اشتباه برداشتم وو رفتم ریاضی و بدنبالش دانشگاه هم ریاضی خوندم و علاقه ی خالصی که به هنر داشم رو نادیده گرفتم .. خواهشا بازم به مشورت هام جواب بدین . مرسی این دقیقاً همون اشتباهی هست که منم کردم!!!!!!!! با این تفاوت که شما ماهی رو هر وقت از آب بگیری برات تازه میمونه ولی ما گناه کردیم و پسر شدیم! و محکوم به خدمت سربازی! خب این وسط یه دو سالی هم عمرمون دود شد رفت هوا و هرچی قبل از سربازی جون کنده بودیم و یاد گرفته بودیم، همش از مخمون پرید و یه مشت اراجیف جاشو گرفت! (حالا بماند که ما زرنگ تر این حرفا بودیم که به این سادگی ها بخواهند مخمان را شستشو بدهند!)

مخلص کلام اینکه اگر افسوسی هم باشد، برای ما است که تا خواستیم دو تا تست بزنیم و بفهمیم کنکور چیست، سرمان را تراشیدن و فرستادندمان اجباری! حالا هم که از اجباری آمدیم، میگویند هیچ هنری که نداری (چشم ندارند ببینند از هر انگشتمان انیمیشن و جلوه های ویژه میریزد!) حداقل بیا برو یک مدرکی بگیر تا فردا یک کار رسمی که نه! قراردادی که حقوق نخور ُ بمیری داشته باشد برایت پیدا کنیم، بلکه از علافی و این بچه بازی ها دست بر داری!!

توصیه من به شما جوانان این است که تا جایی که میتوانید دستتان را به هنر آغشته کنید.. از هر نوعش که دوست دارید! هنر به زندگی جلا می بخشد! هر بار که یک کار هنری میکنید، روحتان آبیاری میشود.. فکر کردن به گذشته و افسوس خوردن به مانند همان برگ های زردیست که باید چیده شوند. بگذارید برگهای تازه و سبز در بدنه زندگیتان جوانه بزنند و جان بگیرند....

سعید

saeedkhaledian
27-02-2011, 23:13
موسیقی دانشگاه ازاد فقط تو تهران مرکزی و شیراز هست؟

ssht_83
05-06-2011, 00:31
سلام
در مورد كنكور عملي نقاشي و آهنگسازي اگر كسي اطلاعي داره لطفا كمك كنه
با تشكر

saeedkhaledian
06-07-2011, 01:38
سلام
با تشكر

نقاشی رو تو صفحه های قبل بخون پیدا می کنی
اهنگسازی باید
1 پاینو بلد باشی
2 سلفژ و دیکته تئوری ...
3 یک سوال باس شماره گذاری شده
4 یک امتحان کتبی سازشناسی
تازه فقط عملی ضریبش 4 هست

موسیقی جهانی هم فقط یه ساز سنفونی(البته گیتار و پیانو هم هست) با گزینه شماره دوم اهنگسازی کفایت می کنه

saeedkhaledian
09-07-2011, 02:30
to mosighi azad ino dadan
ein che kelidie
11:3
bavareton mishe eino dadan le ma hads bezanim keli C hast?

songilgook
11-07-2011, 06:29
سلام
من امسال کنکوری بودم هنر هم سراسری هم آزاد.
سراسری که میخوام نمایش (کارگردانی) رو بزنم آزاد هم که ازاول زدم نمایش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما نمیدونم که عملیشون چجوریه؟ آزاد که شنیدم عملی نداره.
چه کتابها و منابعی برای عملی سراسری باید بخونم؟ چیا باید بلد باشم؟
راستی من سوره رو هم انتخاب کرده بودم که متاسفانه سینما داشته نه نمایش ولی حالا همینجوری سینما رو هم زدم ولی قبول شدم که میشم نمیرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا نه برم درسای مشترک نمایش رو پاس کنم بعدش تغییر رشته بدم برم بقیشو بخونم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه نئیدونم........ این مشاوره ها هم که خودشون بیشتر به مشاوره نیاز دارن.
هرچی میپرسی میگن بذار دفترچه ی انتخاب رشته بیاد بعدا.......بعد که دفترچه میاد هیچی بلد نیستن بگن!
تایادم نرفته من شهرستانی هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( این شکله واسه اینه که همش باید مثه عقب مونده ها باشیم چرا اینقدر فرق میذارن)
پیش پیش ممنون از جوابتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

avator20002000
13-07-2011, 18:06
سلام
من امسال کنکوری بودم هنر هم سراسری هم آزاد.
سراسری که میخوام نمایش (کارگردانی) رو بزنم آزاد هم که ازاول زدم نمایش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما نمیدونم که عملیشون چجوریه؟ آزاد که شنیدم عملی نداره.
چه کتابها و منابعی برای عملی سراسری باید بخونم؟ چیا باید بلد باشم؟
راستی من سوره رو هم انتخاب کرده بودم که متاسفانه سینما داشته نه نمایش ولی حالا همینجوری سینما رو هم زدم ولی قبول شدم که میشم نمیرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا نه برم درسای مشترک نمایش رو پاس کنم بعدش تغییر رشته بدم برم بقیشو بخونم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه نئیدونم........ این مشاوره ها هم که خودشون بیشتر به مشاوره نیاز دارن.
هرچی میپرسی میگن بذار دفترچه ی انتخاب رشته بیاد بعدا.......بعد که دفترچه میاد هیچی بلد نیستن بگن!
تایادم نرفته من شهرستانی هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( این شکله واسه اینه که همش باید مثه عقب مونده ها باشیم چرا اینقدر فرق میذارن)
پیش پیش ممنون از جوابتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دروسشو خواستی ببینی مشترک ها رو برو تو این لینک:

سعی کن از اول چیزی بری که به تغییر رشته منجر نشه بهتره اونجوری برات.مشاورها اکثرا خودشون واقعا یه مشاور می خوان بهشون یاد بده .تک و توک توشون کار بلدو دلسوز گیر میاد.ربطی به شهرستانی بودن نبودن نداره کل ایران همینه!

F l o w e r
13-07-2011, 20:06
سلام
با تشكر برای رشته های نقـــاشی/ گرافیک/ طراحی پارچــه / طراحی لباس امتحانشون یکی هستش .. طراحی ، تکنیک هم مداد رنگـی :20:
توی کنکور آزاد دنبال انتزاع هستن ولی توی سراسری چیزی که میکشی باید به واقعیت نزدیک باشه تا نمره بگیری.
اسکیس فیگور ها هم از همش مهم تره که 40 نمره داره..کار نهایی 20 نمره در صورتی که اکثرا فکر می کنن فقط یه کار به عنوان کار نهایی بکشن 100 نمره رو میگیرن.. اما اینجوری نیست.

songilgook
15-07-2011, 17:08
دروسشو خواستی ببینی مشترک ها رو برو تو این لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسعی کن از اول چیزی بری که به تغییر رشته منجر نشه بهتره اونجوری برات.مشاورها اکثرا خودشون واقعا یه مشاور می خوان بهشون یاد بده .تک و توک توشون کار بلدو دلسوز گیر میاد.ربطی به شهرستانی بودن نبودن نداره کل ایران همینه!
ممنون بابت دروسش تواین آدرس هم همونایی رو نوشته که تو کتابها نوشتن!
بله خیلی ممنونم همون نمایش رو انتخاب میکنم که بهتره :40:
بله دیگه مشاوره های ایرانن دیگه کاری نمیشه کرد :27: خیلی ممنونم :11:
فقط شما اطلاعی نداری که دانشگاههای هنر که رشته ی نمایش رو پذیرش میکنن تاچه رتبه هایی رو پذیرش میکنن؟:13:

avator20002000
15-07-2011, 17:59
کارنامه های سال قبلو ببینش.برای هر کدوم یه شعاع ۵۰ تایی در نظر بگیر اون میشه حداقل رتبه برای قبولی توش.موفق باشی

pianolover
21-07-2011, 12:30
سلام من دیپلم تجربی بودم و تغییر رشته دادم و قراره پیش هنر بخونم در حال خوندن دروسم :31: رشته موسیقی میخوام و 8 سال پیانو میزنم به کنکور نمیدونم چرا امید زیاد دارم که قبول شم :31: ولی از عملیش طبق گفته های دوستان در این تاپیک شدیدا شک کردم:41: :41: چون فقط و فقط موسیقی میخوام قصد دارم برای کلاس و پیشرفت از کلاسای تهران استفاده کنم که طبق شنیده هام کلاسایی هس که هنرجوها رو برای همین عملی اماده میکنه کسی اطلاعاتی داره؟؟؟:41: شدیدا در مورد عملیش استرس دارم :41: :41:
:11: :11: :11:

saeedkhaledian
05-08-2011, 16:50
سلام دوستان کنکوری سال قبل جواب بدن
تو زیر گروه 5 منطقه 3 رتبه 19 امکان داره موسیقی جهانی واسه امتحان بیارم؟
اینم کارنامه

songilgook
05-08-2011, 21:35
الووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو وووووو؟؟؟!
هیچ کسی اینجا نیس؟
بابا هنریا کوشن؟:41:

saeedkhaledian
05-08-2011, 23:29
از مدیر تالار تقاضا میشه این تاپیک رو هم مهم کنه.مثل پارسال نیست

Mohammad
05-08-2011, 23:32
دوستان عزیز ، به زیر مجموعه انتخاب رشته و دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه کنید .

songilgook
06-08-2011, 08:37
دوستان عزیز ، به زیر مجموعه انتخاب رشته و دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AE%D8%A7%D8%A8%20%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%20%D 9%88%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87) مراجعه کنید .
باز نمیشه که! اینو مینویسه:
شما در حال ترک کردن P30World Forums هستید و به آدرس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]انتخاب رشته و دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A8%20%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%20%D9%88%20%D8%AF%D 8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87) وصل خواهید شد ( 3 ثانیه صبر کنید )

Mohammad
06-08-2011, 08:53
اصلاحش کردم ، مرسی

atour
09-08-2011, 06:38
سلام دوستان کنکوری سال قبل جواب بدن
تو زیر گروه 5 منطقه 3 رتبه 19 امکان داره موسیقی جهانی واسه امتحان بیارم؟
اینم کارنامه
داداش با توجه به رتطبه خوبت و جنس پذيرش كه تفكيك شده و اينكه كلا 4.32 مجاز به انتخاب رشته شده ها پسرا ايشلا كه واسه عمليش رو مياري
راستي سوالات طراحي رو برام با پيام خصوصي بفرست

saeedkhaledian
14-08-2011, 14:39
واقعا اگه فقط پسرای هنر 4 درصدشون مجاز شدن که خیلی راحت قبول بشیم (البته پسرا)الانم که دیگه بیشتر رشته واسه پسرا شده دیگه باید به دانشگاه تهران و هنر فکر کنیم
البته نامردیه بزرگی به خانماست

lasting
15-08-2011, 18:27
ببخشید من دوتا سوال در مورد آزمون عملی آهنگسازی داشتم ;
اول اینکه تا چه رتبه­ای میشه توی آزمون عملی شرکت کرد؟
دوم اینکه چقدر پیانو باید بدونیم ؟

faded
16-08-2011, 16:57
با رتبه 3000 (سه هزار) از منطقه 2 نقاشی و عکاسی دانشگاه تهران یا اصفهان ( هم شب هم روز) میشه قبول شد؟