PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جابه جایی عجیب سرویس دهندگان اینترنت در ایران

mahdy2021
28-07-2008, 11:13
ممکنه خیلی از شما هم چند ماه پیش خبرهایی شنیدید مبنی بر برتری نداگسترصبانت به عنوان دارنده ی سریعترین خطوط پرسرعت در ایران (بخش خصوصی)

صفحه ی اول سایتش هم هنوز این خبر هست: sabanet.ir

(به گزارش وب سایت جهانی SpeedTest بالاترین میزان دانلود توسط شرکت ندا گستر صبا به عنوان سرویس دهنده اینترنت ADSL به کاربران ایرانی در سراسر کشور ارائه شده است. و ....)

این هم عکسی که در صفحه ی اول گذاشته شده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی امروز به صورت اتفاقی من به سایت تست اسپید رفتم و دیدم همه ی جاها عوض شده مخصوصا اینکه نداگستر صبا خیلی پایین تر اومده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی دلیل این موضوع رو می دونه؟

zed2
28-07-2008, 12:37
دلیل کاملا مشخصه چون صبا نت تازگی ها خیلی کیفیتش افت کرده و مثل سابق خدمات نمیده.
بقیه هم بسته به اینکه کی کجا و چه موثع گرفته ثبت شده و نتیجه اینجوری است.
البته اداری ها هم بیشتر امدن تست کردن چون فکر نمی کنم با محدودیت 128 میانگین وضعیت سرع isp ها از 100 کیلوبیت بیشتر باشه.(مگر محدودیت حجم دار ها).
الان این امار ها هم دیگر بدرد مشترک خانگی نمی خوره چون سرعت اداری ها هم توش امده.و گرنه با محدودیت و قیمت ها کی می تونه چنین سرعتی بگیره(جز ادارات)؟

jooya
28-07-2008, 14:20
دوستان چند نکته رو در نظر نگرفتند .

1- اینکه صبانت توی نمودار اومده پایین دلیل این نیست که کیفیتش اومده پایین . اگه به اعداد توجه کنید می بینید که بهتر هم شده ولی چون بقیه بیشتر ترقی کردند جای صبانت پایینتر بوده .

2- در ثانی از این نمودار نمی توان برای عموم استفاده کرد ، به غیر از صبانت و شاید بعضی از شرکتها اون سرعتها احتمالا همونطور که دوستمون zed2 عزیز گفتند مال شرکتهای اداری است .

3- اگه جای خوب باشه مشتری مدار هم باشه مسلما کاربرا جذبش میشن و افت این خصیصه ها حتما اونا رو از دست میده . فقط صرف نام شرکت و پیشینه نمیشه که کاربر جذب کرد .

صبا به گفته دوستان( چون اینجا نمایندگی نداره) تا حالا خوب بوده اگه سرویس دهیش بیاد پایین خوب طبیعتا کم کم کاربراشو از دست میده .

KING iMAN
28-07-2008, 15:47
اي اقا.كدوم سرعت؟يارو اونور دنيا تو سوئد داره با 40 گيگ بر ثانيه كانكت ميشه.ما چطور بايد رومون بشه بگيم سرعت.

jooya
28-07-2008, 22:45
اي اقا.كدوم سرعت؟يارو اونور دنيا تو سوئد داره با 40 گيگ بر ثانيه كانكت ميشه.ما چطور بايد رومون بشه بگيم سرعت.
40 گیگ !؟!

خدایش دیگه اینطور ها هم نیستا !لبته شاید به طور آزمایش چیزی باشه ولی فکر نکنم همچین سرعتی به این زودیا برای عموم باشه .

بماند که بحث یه چیزه دیگه است ، من چندتا از دوستام اونجان ، بنا به گفته اونا و چیزای که خودم دیدم و شنیدم 100 مگابیت هست .

اینترنت اونجا یه چیز واجبه، مثل ایران نیست که برای دانشجو و استاد تفاوتی توی سرعتش قائل بشن که بگیم 40 گیگیه واسه خواص و 100 مگی واسه عوام !

mahdy2021
29-07-2008, 12:27
دوستان چند نکته رو در نظر نگرفتند .

1- اینکه صبانت توی نمودار اومده پایین دلیل این نیست که کیفیتش اومده پایین . اگه به اعداد توجه کنید می بینید که بهتر هم شده ولی چون بقیه بیشتر ترقی کردند جای صبانت پایینتر بوده .

2- در ثانی از این نمودار نمی توان برای عموم استفاده کرد ، به غیر از صبانت و شاید بعضی از شرکتها اون سرعتها احتمالا همونطور که دوستمون zed2 عزیز گفتند مال شرکتهای اداری است .

3- اگه جای خوب باشه مشتری مدار هم باشه مسلما کاربرا جذبش میشن و افت این خصیصه ها حتما اونا رو از دست میده . فقط صرف نام شرکت و پیشینه نمیشه که کاربر جذب کرد .

صبا به گفته دوستان( چون اینجا نمایندگی نداره) تا حالا خوب بوده اگه سرویس دهیش بیاد پایین خوب طبیعتا کم کم کاربراشو از دست میده .

ممنون توضیح کاملی بود

من شک دارم هیچ کاربری در دنیا بتونه از سرعت 1 گیگ استفاده کنه چه برسه به 40 گیگ :27:

شما کدوم هاردی رو میشناسی که بتونه یا این سرعت رایت کنه؟

Mohsen khan
29-07-2008, 19:04
بررسي سرويس دهنده هاي اينترنت پرسرعت ايران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])