PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر استراتژی شرکت سیمبین تحت مالک جدید اون (نوکیا)

ali racer
27-07-2008, 16:14
سلام دستان
2 تا خبر جالب
یکی از منتشر شدن عکس های تقریبا رسمی سری تیوب نوکیا
که تا پیکش هست تو کلوپ نوکیا و دیگری این خبر یعنی اپن سورس شدن سیمبین !!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شركت سيمبين بزرگترين سازنده سيستم عامل تلفن همراه در جهان اعلام كرد اين شركت قصد دارد استراتژی تجاری خود را تغيير داده و محصولات خود را به صورت متن باز تولید کند !
به گزارش فارس جان فورسايت معاون اول اين شركت در بخش استراتژی اعلام كرد كه اگر چه سيستم عامل سيمبين تاكنون بر روی بيش از 200 گوشی همراه و تلفن همراه هوشمند نصب شده است، اما تداوم اين موفقيت مستلزم تغيير استراتژی است.
به گفته وی امكان پذير بودن ارتقا وبهبود محصولات متن باز توسط تمامي افراد متخصص و صاحب نظر و نيز قيمت تمام شده كمتر آنها موجب شده كه سيمبيان متن باز نمودن توليداتش را در دستور كار خود قرار دهد.
فورسايت افزود: امروزه بسياری ازسازندگان تلفن همراه دوست دارند از پلاتفورمی واحد و جامع استفاده كنند كه تعامل كاربران در شبكه های مختلف تلفن همراه را ساده تر كند ومحصولات متن باز چنين قابليتی را دارند.

در ماه گذشته شركت نوكيا سيمبين را به طور كامل خريداری كرد و اين شركت هم اعلام كرده كه استراتژی متن باز نمودن توليدات سيمبين را به طور جدی ادامه خواهد داد!

منبع :gsm.ir

پورشه 911 توربو روکش شده با 18 کیلو طلا

perjixen
27-07-2008, 16:35
خوب..............
1- چرا سیمبین به سمت اپن سرس شدن رفته..........؟؟؟؟!! به عنوان طرفدار لینوکس برام جالبه و مشکوکه.............!!!
2- اگه این سیستم عامل توسط نوکیا خریداری شده................. چرا بقیه برندها هم دارنش......... مثل همین ای 8510 سامسونگ......... میشه گفت مثل سیستم جاواس ، یعنی برندها برای استفادش به نوکیا پول میدن............؟؟؟؟!!!
3- یه کم برای این امضا تبلیغ میکنی...........؟؟؟!! تبلیغ دوست نداری............؟؟؟؟!! این ماشین خودته.........دی.!

ali racer
27-07-2008, 16:53
خوب..............
1- چرا سیمبین به سمت اپن سرس شدن رفته..........؟؟؟؟!! به عنوان طرفدار لینوکس برام جالبه و مشکوکه.............!!!
2- اگه این سیستم عامل توسط نوکیا خریداری شده................. چرا بقیه برندها هم دارنش......... مثل همین ای 8510 سامسونگ......... میشه گفت مثل سیستم جاواس ، یعنی برندها برای استفادش به نوکیا پول میدن............؟؟؟؟!!!
3- یه کم برای این امضا تبلیغ میکنی...........؟؟؟!! تبلیغ دوست نداری............؟؟؟؟!! این ماشین خودته.........دی.!
1.این تغییر استراتژی بدلیل اینه که برنامه های سیستم های اپن سورس
بیشتر و بهتر و ارزانتر در اختیار کاربران اون سیستم عامل قرار میگیرند
از قضا اپل هم میخواد مک رو بعنوان یه سیستم عامل اپن سورس معرفی کنه !
2.نوکیا شرکت رو خریده نه سیستم عامل!
سامسونگ هر گوشی سمبینی که بزنه به شرکت سیمبین پول میده
و این پول میره تو جیب نوکیا و هرچه تعداد بیشتری از سازندگان گوشی این سیستم عامل استفاده کنن
سود سیمبین و در نتیجه نوکیا بالاتر میره
3.سوار پورشه کاین شدم ولی این مدل رو نه...

perjixen
27-07-2008, 17:30
1.این تغییر استراتژی بدلیل اینه که برنامه های سیستم های اپن سورس
بیشتر و بهتر و ارزانتر در اختیار کاربران اون سیستم عامل قرار میگیرند
2.نوکیا شرکت رو خریده نه سیستم عامل!
سامسونگ هر گوشی سمبینی که بزنه به شرکت سیمبین پول میده
و این پول میره تو جیب نوکیا و هرچه تعداد بیشتری از سازندگان گوشی این سیستم عامل استفاده کنن
سود سیمبین و در نتیجه نوکیا بالاتر میره
3.سوار پورشه کاین شدم ولی این مدل رو نه...
اگه ، این جدی باشه.............. من باید درباره سیمبین یه تجدید نظری کنم.......... با اینکه دله..................
ولی سیستم عامل دیگه...... و به نظرم اپن شدنش بیشتر از اونچه گفته شده کمک این شرکت میکنه.............!!!
البته ، مسلما این کار به نفع کاربرهاست............. همون طور که گفتی علی جان سیستم عامل واحد با برنامه های واحد.............!!!
قرار نیست ، به ادیشن این سیستم عامل دست درازی بشه............؟؟؟!! یعنی سونی همچنان Uiq رو داره........؟؟؟!!! و فقط برای استفادش پول میره تو جیب نوکیا..........؟؟؟
اپل ، هم که الان سیستم عاملهای پی سی ش یونیکس هست و میشه SDK اونها رو تهیه کرد.......... داستان آیفون هم همینه......... ولی قرار نیست اپن سرس بشه......... فقط کلیدهای 32 و 86 رو به برنامه نویسها میده........همین.!!!
ایشالا ، از اینا بخری ، بیای جلو من وایسی بوق بزنی........... من عمرا سوار شم...........:31:.!

amonesary
27-07-2008, 17:52

محاله...........

اپل با اون همه محافظه کاری و انحصار طلبی........... بیاد اپن سورس بشه...............

محاله......................

s-a-l-i-m
27-07-2008, 19:54
محاله...........

اپل با اون همه محافظه کاری و انحصار طلبی........... بیاد اپن سورس بشه...............

محاله......................

د نیای موبایل غیر قابل پیشبینی هست.................
امکان همه چیز وجود داره..................عالی میشه اگه اینطوری شه......:27:

B L A S T E R
27-07-2008, 20:42
حالا اییییییین اپن سورس که میگید چی هست؟

Ice Star
27-07-2008, 20:48
حالا اییییییین اپن سورس که میگید چی هست؟

یعنی کد باز
فک کنم یعنی مثل لینوکس هر کس هر باگ یا اشکالی پیدا کرد خودش اصلاح می کنه
میتونه خود هر کس تغییراتی بده توش