PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ تحصیل در رشته های مرتبط پزشکی

khaiyam
27-07-2008, 12:46
با درود فراوان بر شما دوستان گرامی
من رشته ریاضی فیزیک میخونم قصد دارم پزشکی شرکت کنم اما من از شما دوستان گرامی که در این رشته تحصیل کردید سوالاتی دارم اگر لطف کنید و به سوالات من پاسخ بدید متشکر میشوم
رشته پزشکی چند سال هست ؟
چه مراحلی داره ؟
آیا من با دیپلم ریاضی میتونم شرکت کنم؟
آیا با یکبار شرکت در کنکور تا اخر ادامه میده و یا در بین اون باز هم آزمون هست ؟
من از دیدن خون و جنازه حالم بد میشود آیا با این ویژگی روحی تحصیل در این رشته باعث جا زده در اواسط کار نمیشه؟

با تشکر فراوان

eMer@lD
27-07-2008, 12:58
سلام
دوست گرامی
شما میتونید اگر به پزشکی علاقه مند هستید رجوع کنید..

دوره ی اول آن 7 سال هست و تقریبا پزشک عمومی میشوی
الان با گذشته فرق کرده مراحلش تغییر کرده اینقدر میدونم که برای تخصص سه تا آزمون باید داد تا بعد که کنکور تخصص بشه داد و بعد از کنکور اگر قبول شوید ادامه ی تخصص

بستگی به خودت داره اگر علاقه مند به پزشکی هستی میتونی تا عمومی پیش بری و رشته های تخصصی اینقدر زیاد هست که بعضی هاش با جراحی و .. سر و کار نداره مثل فیزو لوژی پاتو لوژی بیو لوژی و پوست و.. هستند:)

ADEL_r
27-07-2008, 13:03
با دیپلم که نمیتونی تو کنکور شرکت کنی !

باید تغییر رشته بدی و بری پیش دانشگاهی رو تجربی بخونی ، با توجه به این که ریاضی هستی و در دروس ریاضیات و شیمی و فیزیک احتمالا از سایر رقبای خودت ماهر تر هستی ، احتمال موفقیتت هم بیشتر از اونهاست ، در ضورتی که زیست شناسی رو خوب بخونی.

بهتره از الان کتب زیست شناسی دبیرستان رو بگیری و مطالعه کنی .

موفق باشی.

Sharim
27-07-2008, 13:10
من بسیار ترسو هستم و از دیدن خون و جنازه به شدت حالم بد میشود آیا با این ویژگی روحی تحصیل در این رشته باعث جا زده در اواسط کار نمیشه؟

اگر فکر میکنی واقعا این طوری هستی به نظر من ادامه ندی بهتره ...
Zemestane25 عزیز شما که بهتر میدونید توی دوره انترنی باید چه کار هایی رو انجام داد...

در ضمن با کنکور ریاضی دانشگاه آزاد میتونی پزشکی امتحان بدی اما برای دولتی باید تغییر رشته بدی و بری تجربی , چون رشته ات ریاضیه اگه ریاضی و فیزیکت خیلی خوب باشه و زیست رو هم خوب بخونی نسبت به کسانی که توی کنکور باهات رقابت میکنن شانس خیلی بیشتری داری

موفق باشی ...

khaiyam
27-07-2008, 19:55
من از مشاور مدرسمون پرسیدم گفت مشکلی نداری یعنی نیاز به تغییر رشته نیست
دوما من تو چند تا سایت دیدم که نوشته

علوم پايه: طول اين دوره 2 سال است
فيزيوپاتولوژي : طول اين دوره 6 ماه است
كارآموزي باليني : طول اين دوره 20 ماه است
كارورزي باليني: طول دوره 18 ماه است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که مجموعه تقریبا میشه 5 سال و خورده ای میشه
اگر ممکن هست بیشتر توضیح بدید

Rainy eye
29-07-2008, 15:42
برای پیش دانشگاهی تغییر رشته بدی بهتره وفقط لازمه زیست دبیرستان رو امتحان بدی
یکی از دوستام امسال با دیپلم ریاضی رتبش 76 شد فقط پیشو تجربی خوند

eMer@lD
29-07-2008, 20:25
اگر فکر میکنی واقعا این طوری هستی به نظر من ادامه ندی بهتره ...
Zemestane25 عزیز شما که بهتر میدونید توی دوره انترنی باید چه کار هایی رو انجام داد...

در ضمن با کنکور ریاضی دانشگاه آزاد میتونی پزشکی امتحان بدی اما برای دولتی باید تغییر رشته بدی و بری تجربی , چون رشته ات ریاضیه اگه ریاضی و فیزیکت خیلی خوب باشه و زیست رو هم خوب بخونی نسبت به کسانی که توی کنکور باهات رقابت میکنن شانس خیلی بیشتری داری

موفق باشی ...

سلام شاریم عزیز با این مورد مشکلی نیست:20:
عادت میکنند:31:

من از مشاور مدرسمون پرسیدم گفت مشکلی نداری یعنی نیاز به تغییر رشته نیست
دوما من تو چند تا سایت دیدم که نوشته

که مجموعه تقریبا میشه 5 سال و خورده ای میشه
اگر ممکن هست بیشتر توضیح بدید

سلام این مطالبی که گذاشتید رو خوندم
فکر کنم خیلی اجمالی به بحث رشته ی پزشکی بر خورد کردند وگرنه باید 7 سال در این رشته زحمت بکشید تا مدرک و مهر نظام پزشکی رو دریافت کنید

در مورد تغییر رشته هم در زملن ما هم تغییر رشته نداشتیم و میباست دروس تجربی رو مرور میکردیم :20:

اما الان رو نمیدونم

موفق و پیروز باشید

khaiyam
31-07-2008, 21:49
تشکر فراوان از شما دوست عزیز
برای تخصصص چطور اون چه مدت زمانی هست و اگر بخواهم در خارج از ایران ادامه بدم چطور باز هم 7 سال هست

locked account
31-07-2008, 23:23
ببنين 7 سال ميخوني. يك سال ميري طرح. بعد 2 سال ميري خدمت. بعد آزادي بري كار كني يا تخصص يا هر چي!
تخصص هم متفاوته زمانش. مثلا ارتوپدي 3 ساله در حالي كه مغز و اعصاب 5 سال. برو تو سايت گزينه ي 2 خوب توضيح داده.

khaiyam
01-08-2008, 20:59
خوش بختانه خدمت نمیرم از سه جهت میتونم معافیت بگیرم
از تمامی دوستان متشکرم

Shahnam7
01-08-2008, 22:56
برو تو سايت گزينه ي 2 خوب توضيح داده.

میشه آدرس سایت گزینه 2 رو بدید؟

locked account
02-08-2008, 15:38
بزار فكر كنم!!!......... آره ميتونم بدم: gozineye2.com

F A R I D
05-07-2009, 08:01
سلام بچه ها.
من دیپلم ریاضی دارم و اگه بخوام تو امتحان آزاد شرکت کنم برای رشته های داروسازی یا پزشکی ویا دندان پزشکی چه درصد هایی باید بزنم؟

paranoid_android
05-07-2009, 10:10
دوستانی که فرمودن ایشون باید تغییر رشته بدن و پیش دانشگاهیو تجربی بخونن، فکر نمیکنم نیازی داشته باشه. شما با دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هم میتونید کنکور تجربی یا پزشکی بدید. برای کنکور دادن محدودیت ندارید.

a-r-i-y-a-n-a
05-07-2009, 11:06
من دیپلم ریاضی دارم و اگه بخوام تو امتحان آزاد شرکت کنم برای رشته های داروسازی یا پزشکی ویا دندان پزشکی چه درصد هایی باید بزنم؟

درصدای بالایی میخواد مسلما! شما عمومی هارو بالای 70 اینا بگیر اختصاصی هم والا شیمی زیست فیزیک باید بالا باشه ... مخصوصا شیمی و زیست بالای 70 اینا
ریاضی هم فک کنم کم میزنن همه ولی خب اونم تاثیر خودشو داره !
البته من رشته م ریاضیه ولی یکی از دوستام قبول شده بود دندانپزشکی همینا بود حدودا... زیستشو یادم 90 زده بود...
آزاد هم پزشکی قبول شدن سخته ...

amir_dre
05-07-2009, 17:58
من رشته ریاضی فیزیک میخونم قصد دارم پزشکی شرکت کنم اما من از شما دوستان گرامی که در این رشته تحصیل کردید سوالاتی دارم اگر لطف کنید و به سوالات من پاسخ بدید متشکر میشوم
رشته پزشکی چند سال هست ؟
چه مراحلی داره ؟
من بسیار ترسو هستم و از دیدن خون و جنازه به شدت حالم بد میشود آیا با این ویژگی روحی تحصیل در این رشته باعث جا زده در اواسط کار نمیشه؟

با تشکر فراوان
بله با دیپلم ریاضی هم میشه فقط باید موقع ثبت نام بزنی تجربی
ببین اگه حاله و حوصله تشریح نداری پزشکی اصلا نرو میتونی بری داروسازی یا سایر رشته های تجربی مثل ژنتیک
فکر نکن کنکور دادی دیگه تمومه و حالی به حولی چند تا آزمون داره ولی سخترینش بعد از اتمام دوره عمومی( برای اینکه بخوای تخصص بگیری) یه آزمون سخت اونجا داره.
اینم درصد یکی از بچه ها که 87 داروسازی تهران قبول شد:
ادبیات 52
عربی 73
معارف 60
زبان 53
زیست 43
ریاضی 48
فیزیک 60
شیمی 70
رتبه کل 1331

shahrzad20
05-07-2009, 20:18
دوست عزیز من پدرم پزشک هست تو اقوام دوستام پزشک زیاده باید بگم رشته بسیار پر زحمتیه و واقعا باید به درس خوندن و مهمتر این حرفه علاقه داشته باشی امتحانهای خیلی سختی هم داره 7 سال که می خونی عمومی می شی امتحان می گیرین که شامل تمام دوره 7ساله هست فقط هم 3 بار حق شرکت در این امتحان هست برای دوره تخصص هم امتحان برد هست که سنگینه و خیلی باید بخونی که رشته مورد علاقت قبول شب من جای شما باشم اگر به این رشته علاقه داری و فکر درآمد هم هستی دندانپزشکی رو بخون یا دارو سازی که مدتش کمتره بازدهیشم بیشتره من تا اونجایی که شنیدم در تهران دیگه اجازه مطب نمی دن یا باید پارتی داشته باشی که بدن

F A R I D
07-07-2009, 08:08
سلام.
بچه هایی که تجربی خوندن برای زیست چه کتاب کنکوری بخرم؟
ضمنا دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و دندان پزشکیش خوبه؟(چون میگن آزاد پزشکیش نسبت دیگر رشته هاش مثل مهندسی چیزی از سراسری کم نداره).

dirty_coat
07-07-2009, 18:36
رشته پزشکی چند سال هست ؟
چه مراحلی داره ؟

با تشکر فراوان
دوست من اگه از من می پرسی پاتو تو رشته ی پزشکی نذار چون دل و جرات نداری
اینجا پزشکی هفت ساله ولی تو بعضی از کشورها مثل فرانسه 9 ساله هست

amir_dre
07-07-2009, 21:05
سلام.
ضمنا دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و دندان پزشکیش خوبه؟(چون میگن آزاد پزشکیش نسبت دیگر رشته هاش مثل مهندسی چیزی از سراسری کم نداره).
من گاج میکرو طبقه بندی خوندم به کارم نیومد کتابی بگیر که تستش ترکیبی باشه مثلا سوال مربوط به پیش باشه اما جواباش تو کتابای دوم و سومه

ardavan_2008
07-07-2009, 23:26

اتفاقا به نظر من جذابترین و زیبا ترین رشته رشته ی پزشکی هستش اما اگه کسی از خون یا...میترسه نمیتونه پزشکی بره

dirty_coat
08-07-2009, 20:40
به نظر من تستی خوبه که سطحش هم سطح سوالات کنکور باشه

F A R I D
09-07-2009, 08:03
برای خوندن کتابی نیست که مطالب درسی رو به صورت نمودار و دقیق و طبقه بندی شده آموزش بده چون خود کتاب خیلی تکه تکه حرف زده ...

dirty_coat
09-07-2009, 16:59
برای خوندن کتابی نیست که مطالب درسی رو به صورت نمودار و دقیق و طبقه بندی شده آموزش بده چون خود کتاب خیلی تکه تکه حرف زده ...
شما خودت باید کتاب رو بخونی و جمع و جورش کنی و نیازی به کتاب نیست

F A R I D
10-07-2009, 09:51
شما که رشته تجربی خوندید در مدرسه جزو می دادند یا از روی کتاب تدریس میشد؟

dirty_coat
10-07-2009, 20:43
شما که رشته تجربی خوندید در مدرسه جزو می دادند یا از روی کتاب تدریس میشد؟
زمان ما که از روی کتاب معلمها درس میدادند

F A R I D
10-07-2009, 22:19
شما dirty_coat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چه رشته ای خوندید؟

dirty_coat
11-07-2009, 00:58
من پزشکی خوندم

ardavan_2008
11-07-2009, 08:08
تموم کردید؟

dirty_coat
11-07-2009, 10:19
نه نصفه کاره هست

F A R I D
11-07-2009, 11:58
دانشگاه آزاد تهران رشنته دندان پزشکیس خوبه؟
آخه میگن پزشکی آزاد تهران خیلی خوبه. برعکس رشته های دیگش در شهرستان ها...

dirty_coat
11-07-2009, 13:06
دانشگاه آزاد تهران رشنته دندان پزشکیس خوبه؟
آخه میگن پزشکی آزاد تهران خیلی خوبه. برعکس رشته های دیگش در شهرستان ها...
شهرهای بزرگ دانشگاه ازادهاش خوبه

F A R I D
23-07-2009, 12:32
شما زمان کنکور مطالب رو در جزو جمع بندی میکردید یا در خود کتاب ؟
چون کتاب جا نداره و خیلی هم در هم گفته...

dirty_coat
23-07-2009, 22:45
شما زمان کنکور مطالب رو در جزو جمع بندی میکردید یا در خود کتاب ؟
چون کتاب جا نداره و خیلی هم در هم گفته...
من منظورتو نگرفتم میشه دوباره سوالتو بپرسی؟

F A R I D
24-07-2009, 08:41
منظورم درس زیست بود.
مطالب رو در دفتری جمع بندی میکردید یا در خود کتاب می نوشتید؟
خود کتاب بسیار پراکنده حرف زده. مثلا یه مطلب در سال دوم گفته و چند نکته دیگه از همون مطلب رو در پیش دانشگاهی.
بخاطر همین گفتم شاید در جزوه خاصی اونها رو جمع آوری می کردید.(البته من خودم همین کار رو دارم میکنم).
ضمنا من رشتم ریاضی بوده و تازه شروع کردم به خوندن زیست سال دوم. میخوام سال دیگه در کنکور آزاد پزشکی شرکت کنم.
تجربه قبلی یا راه کار خاصی برای خوندن زیست توصیه میکنید؟

dirty_coat
24-07-2009, 12:21
منظورم درس زیست بود.
مطالب رو در دفتری جمع بندی میکردید یا در خود کتاب می نوشتید؟
خود کتاب بسیار پراکنده حرف زده. مثلا یه مطلب در سال دوم گفته و چند نکته دیگه از همون مطلب رو در پیش دانشگاهی.
بخاطر همین گفتم شاید در جزوه خاصی اونها رو جمع آوری می کردید.(البته من خودم همین کار رو دارم میکنم).
ضمنا من رشتم ریاضی بوده و تازه شروع کردم به خوندن زیست سال دوم. میخوام سال دیگه در کنکور آزاد پزشکی شرکت کنم.
تجربه قبلی یا راه کار خاصی برای خوندن زیست توصیه میکنید؟
توی کتاب جمع بندی کن
در مورد خوندن زیست باید درکی بخونی

roz_kareN
25-07-2009, 18:13
به نظر من تستی خوبه که سطحش هم سطح سوالات کنکور باشه

مثلا کتاب سبز که البته اونم یه جاهایی مطالب اضافی که بکار نمیاد گفته
ولی در کل کتاب خوبیه

عالی پور قلم چی هم برای اولا خوبه

roz_kareN
25-07-2009, 18:20
اگه قرار باشه پزشکی رو توی 5 سال تموم کنیم باید چکار کنیم
یعنی مثلا باید درسای بیشتری برداریم یاشرایط داره؟

dirty_coat
25-07-2009, 22:47
اگه قرار باشه پزشکی رو توی 5 سال تموم کنیم باید چکار کنیم
یعنی مثلا باید درسای بیشتری برداریم یاشرایط داره؟
خیلی عجله داری وقتی بیای 3 یا 4 ترم بگذره از این فکرها میای بیرون

roz_kareN
26-07-2009, 17:42
خیلی عجله داری وقتی بیای 3 یا 4 ترم بگذره از این فکرها میای بیرون

نه عجله ندارم. فکر من این نیست زود تموم کنم ولی میخواستم بدونم چه جوریاست

dirty_coat
26-07-2009, 20:03
نه عجله ندارم. فکر من این نیست زود تموم کنم ولی میخواستم بدونم چه جوریاست
والا اینجا رو نمیدونم ولی توی فرانسه که می خوندم اینجوری نبود تازه دورش 9 ساله هست

F A R I D
01-08-2009, 20:02
سطح سوالات زیست کنکور دانشگاه آزاد پزشکی نسبت به سراسری چه جوریاست؟ خیلی آسون تره؟
ضمنا من خودم دارم زیست میخونم چون رشتم ریاضی بوده لازمه که برا زیست کلاس کنکور برم؟

dirty_coat
01-08-2009, 20:34
سطح سوالات زیست کنکور دانشگاه آزاد پزشکی نسبت به سراسری چه جوریاست؟ خیلی آسون تره؟
ضمنا من خودم دارم زیست میخونم چون رشتم ریاضی بوده لازمه که برا زیست کلاس کنکور برم؟
سطح سوالات که خیلی پایینه و لازم نیست کلاس بری

F A R I D
01-08-2009, 21:08
حالا واقعا کلاس کنکور برا زیست تاثیری هم داره؟ (چون حفظیه میگم) یعنی مثل درس های فیزیک و ریاضی تاثیر داره؟
بعد اینکه قبولی در دانشگاه آزاد پزشکی چه جوریه؟ یعنی با چه مقدار خوندن میشه قبول شد؟ چون تو رشته های مهندسیش بخاطر اینکه ظرفیت خیلی بالاست راحته.

dirty_coat
01-08-2009, 22:54
حالا واقعا کلاس کنکور برا زیست تاثیری هم داره؟ (چون حفظیه میگم) یعنی مثل درس های فیزیک و ریاضی تاثیر داره؟
بعد اینکه قبولی در دانشگاه آزاد پزشکی چه جوریه؟ یعنی با چه مقدار خوندن میشه قبول شد؟ چون تو رشته های مهندسیش بخاطر اینکه ظرفیت خیلی بالاست راحته.
کلاس لازم نیست بری و یکمی بخونی کافیه

F A R I D
16-08-2009, 22:23
شما خودتوم کدوم دانشگاه میرید؟
ضمنا سوالات زیست دانشگاه سراسری خیلی مفهومیه ولی آزاد این طور نیست. نمیدونم چون من هنوز زیست سوم و پیش رو نخوندم اینجوریه یا اینکه اگه کامل هم بخونم باز کمی میلنگم؟
سوال سوم:زیست سال سوم احتیاج به وقت بیشتری داره یا در حد دومه؟

sadegh_pc
17-08-2009, 01:40
سلام.

كتاب سبز عاليه
دومش درسنامه هاي خوبي داره سومش وپيش 1ضعيف عمل كرده ولي بازم نسبت به كتاب هاي ديگه عاليه پيش 2 هم تست هاي خوبي داره
ژنتيك جمعيتش هم تست هاي سختي داده

Rainy eye
17-08-2009, 01:43
سوال سوم:زیست سال سوم احتیاج به وقت بیشتری داره یا در حد دومه؟

زیست سال سوم خیلی خیلی آسون تره...زیست دوم خیلی نکته ایه... هر صفحه رو که بخونی کلی مطلب داره... خیلیم زیاده... ولی سوم اینطوری نیست بیشتر توضیح داده یه مطلبو تقریباً حفظیه ولی یه جاهاییشو باید خیلی بفهمی... در صورتی که دوم همشو باید بفهمی!!!!!

saharnaz1
17-08-2009, 09:58
سلام ميشه بپرسم شما چه دانشگاهي ميرين؟ الان توي چه دوره اي هستين منظورم كارورزي و كاراموزي و ايناست؟
كار توي بيمارستان چقد سخته؟ ممنون

ardavan_2008
19-08-2009, 21:07
زیست سال سوم خیلی خیلی آسون تره...زیست دوم خیلی نکته ایه... هر صفحه رو که بخونی کلی مطلب داره... خیلیم زیاده... ولی سوم اینطوری نیست بیشتر توضیح داده یه مطلبو تقریباً حفظیه ولی یه جاهاییشو باید خیلی بفهمی... در صورتی که دوم همشو باید بفهمی!!!!!

موافق نیستم زیست دوم درسته سخته اما کمه همش 100صفحه اما سوم 260صفحه یعنی اگه بیشتز از دوم نخونی بدبخت میکنه...

Rainy eye
20-08-2009, 13:31
موافق نیستم زیست دوم درسته سخته اما کمه همش 100صفحه اما سوم 260صفحه یعنی اگه بیشتز از دوم نخونی بدبخت میکنه...

من فک میکنم زیست سوم قابل درکتره ...

ardavan_2008
20-08-2009, 14:14
من فک میکنم زیست سوم قابل درکتره ...
بله اما از نظر حجیم بودن خیلی زیاده اگه از نظر راحتی در درک حساب کنیم که زیست 3بهتره اما از نظر حجیم بودن زیست 2کمتره پس نتیجه میشه گرفت که زیست 2 =زیست 3 یعنی هر دو به یه میزان باید خوند نمیشه زیست 3رو کمتر از 2خوند

F A R I D
24-08-2009, 08:01
یه سوال داشتم.
گفتید که کتاب کنکور زیست انتشارات سبز برا سال سوم و پیش 1 خوب کار نکرده ولی خوب بهتر از دیگر کتاب هاست.
حالا خواستم از بقیه بپرسم کتاب دیگه ای برا زیست 2 و پیش 1 تجربه خوندنشو دارن؟

Amirdb
24-08-2009, 09:04
میگم دوستان کسی اطلاعاتی راجع به درصدهایی که باید واسه پزشکی کازرون آورد رو نداره؟
آخه من هم ریاضی فیزیک هستم میخوام سال دیگه کنکور پزشکی آزاد بدم.
اخه من شنیدم افرادی که سال گذشته توی آمون قلم چی شرکت میکردند درصدهایی که برای رشته شهر ها مختلف باید کسب کرد بهشون میدادند.
اگه کسی درصدهاشو داره بگه ممنون میشم.

F A R I D
25-08-2009, 19:13
یه سوال داشتم.
گفتید که کتاب کنکور زیست انتشارات سبز برا سال سوم و پیش 1 خوب کار نکرده ولی خوب بهتر از دیگر کتاب هاست.

neda67
31-08-2009, 13:40
--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه دوستان خواهش می کنم به من کمک کنین
من کاردانی پیوسته کامپیوتر گرفتم
پیش دانشگاهی نخوندم بخاطر علاقه شدید به پزشکی می خام توی کنکور 89 پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم .
حالا نمی دونم باید برم پیش دانشگاهی بخونم یا با مدرک کاردانی می تونم امتحان بدم
من اگه روزی 10 ساعت درس بخونم می تونم پزشکی آزلد قبول بشم ؟
اگه میشه کتاب هایی رو معرفی کنین که بتونم درسارو یاد بگیرم چون هیچی بلد نیستم از گاج استفاده کنم یا کنون ؟
دوستان اگه با کاردانی میشه پزشکی امتحان داد بگین ؟

F A R I D
31-08-2009, 15:42
--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه دوستان خواهش می کنم به من کمک کنین
من کاردانی پیوسته کامپیوتر گرفتم
پیش دانشگاهی نخوندم بخاطر علاقه شدید به پزشکی می خام توی کنکور 89 پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم .
حالا نمی دونم باید برم پیش دانشگاهی بخونم یا با مدرک کاردانی می تونم امتحان بدم
من اگه روزی 10 ساعت درس بخونم می تونم پزشکی آزلد قبول بشم ؟
اگه میشه کتاب هایی رو معرفی کنین که بتونم درسارو یاد بگیرم چون هیچی بلد نیستم از گاج استفاده کنم یا کنون ؟
دوستان اگه با کاردانی میشه پزشکی امتحان داد بگین ؟

خانم ندا شما فرقی نمیکنه که با چه مدرکی در کنکور دانشگاه آزاد شرکت میکنید با هر نوع دیپلم و هر مدرکه دیگه ای میتونید شرکت کنید. درضمن کنکور پزشکیش که خوبه همه زیرگروهاشو هم اگه بخواید میتونید شرکت کنید.
روزی 10 ساعت که خیلی خوبه.من خودم هم در رابطه با کتاب کمی مشکل دارم ولی میگن بهترین نوع کتاب زیست انتشارات سبز است.

neda67
31-08-2009, 16:18
بعضی ها می گن نیاز به پیش دانشگاهی داری حالا از کی باید بپرسم تا مطمئن بشم

Amirdb
31-08-2009, 16:38
بعضی ها می گن نیاز به پیش دانشگاهی داری حالا از کی باید بپرسم تا مطمئن بشم
بخش مشاوره آموزش و پرورش شاید بتونه راهنماییتون کنه.
این سایت زیر هم در قسمت مشاوره اگه ازش سوال کنی می تونی از مشاوره های خوبش استفاده کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Pouria001
31-08-2009, 18:17
یه سوال داشتم.
ببین دوست عزیز من تا دلت بخواد تست زیست زدم.متاسفانه پس از زدن دو فصل از کتاب سبز به علت عصبانیت مفرط از ادامه دادن بازمانده و کتاب را به سطل اشغال هدایت کردم.عزیز من کتاب سبز صرفا تبلیغیه و متاسفانه پر از غلط.این حرفو از خودم در نمیارم.خیلی از سوالاشو که از پدر و مادرم میپرسیدم می گفتند غلط فاحش داره.(پدر و مادرم پزشکند.)مثلا تو یکی از تستاش گفته اسیاب کوچک اول 2 ریشه داره و اسیاب کوچک دوم 1 ریشه.چرا؟چون ریشه دوم اسیاب دوم تو شکل کتاب نیست.ولی مولف به خودش زحمت نداده یه کتاب اناتومی باز کنه ببینه هر دندون چند ریشه داره.البته توش سوال خوب هم پیدا میشه ولی باید حواست جمع باشه که غلطهای زیادش گمراهت نکنه.(اگه به خودت مطمینی برو سراغش.)به جای سبز برو کتاب زیست همگامانو بزن.نمیگم بسه اما میگم لازمه.عالیپور امسال معلم ما بود و حاضرم قسم بخورم که ادم پر و باسوادیه.بعدش اگه وقت کردی برو کتاب های دیگه رو بزن . البته بهترین کار ممکن اینه که به خود کتاب توجه ویژه کنی.چون طراح قسم نخورده از کتابهای تست برای تو سوال بده.

F A R I D
02-09-2009, 10:46
آقای Pouria001:
این کتاب همگامان همون قلمچیه؟
در ضمن آیا این کتاب درسنامه هم داره؟

Pouria001
02-09-2009, 12:35
آقای Pouria001:
این کتاب همگامان همون قلمچیه؟
در ضمن آیا این کتاب درسنامه هم داره؟
اره یک کتاب بنفش رنگه که همگامان و قلم چی مشترک زدن.درسنامه هم داره.به طور کلی ارزش داره یک سوال یک سوال پاسخ تشریحیشو بخونی.اینم عکس کتاب پیشش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

F A R I D
02-09-2009, 13:42
این کتاب درسنامه هاش مفهومیه یا فقط همون مطالب کتاب درسی رو در درسنامه ها گنجونده.
آخه بعضی از مطالب زیست تو کتاب خیلی خوب و در سطح کنکور نگفته و باید به کتابهای کنکوری یا دبیر زیست مراجعه کرد.

راستی شما تصاویری از چند صفحه از این کتاب دارید؟ تا ببینم چطوریست.

Pouria001
02-09-2009, 17:03
این کتاب درسنامه هاش مفهومیه یا فقط همون مطالب کتاب درسی رو در درسنامه ها گنجونده.
آخه بعضی از مطالب زیست تو کتاب خیلی خوب و در سطح کنکور نگفته و باید به کتابهای کنکوری یا دبیر زیست مراجعه کرد.

راستی شما تصاویری از چند صفحه از این کتاب دارید؟ تا ببینم چطوریست.
درسنامه هاش کاملا مفهومیه و به نکات ریز کتاب که شاید خودت زیاد توجه نکنی اهمیت داده .متاسفانه من عکس صفحاتشو ندارم اما اگه خواستی از کتابخونه ای جایی پیدا کن یک فصلشو بزن بعد اگه خوشت اومد که قطعا میاد برو بخر.

F A R I D
02-09-2009, 18:26
من یه سوال هم از خودتون داشتم:
آیا شما دانشجو هستید یا برا کنکور میخونید؟
ضمنا برا قبولی در دانشگاه آزاد دندان پزشکی تهران چه درصدهایی باید بزنیم؟

Pouria001
02-09-2009, 18:30
من یه سوال هم از خودتون داشتم:
آیا شما دانشجو هستید یا برا کنکور میخونید؟
ضمنا برا قبولی در دانشگاه آزاد دندان پزشکی تهران چه درصدهایی باید بزنیم؟
شرمنده من راجع به دندون اطلاعی ندارم.ولی فکر کنم تو تاپیک ازاد بپرسی جوابتو میدن.من امسال کنکور تجربی دادم با رتبه 156 منطقه 1.

F A R I D
02-09-2009, 18:34
شما عربی رو چطوری خوندید؟
مخصوصا اون درک مطلب هاشو.خیلی سختن.

F A R I D
02-09-2009, 18:35
آزاد فکر میکنید چی بیارید؟

Pouria001
02-09-2009, 18:43
آزاد فکر میکنید چی بیارید؟
ازادم که تازه نتایجش اومد.83 شدم.پزشکی دکترای تخصصی تهران.ببین اصولا نه تنها عربی بلکه همه ی درس های دیگه رو باید به مرز تسلط برسونی.تسلط هم جز با خوندن مداوم و تست زدن بسیار به دست نمیاد.اگه فکر میکنی روش مشکل داری شبی 1 ساعت وقت بذار فقط عربی بخون.باور کن معجزه میکنه.

F A R I D
02-09-2009, 19:04
میتونم آی دی شما رو داشته باشم تا در رابطه با کنکور و مسائل اون با شما صحبت کنم؟

F A R I D
02-09-2009, 19:07
میتونم درصد های دانشگاه آزاد شما رو بدونم؟وهمچنین ترازتون رو؟
برا سال دیگه شاید بدرد بخوره.

Pouria001
02-09-2009, 20:29
میتونم درصد های دانشگاه آزاد شما رو بدونم؟وهمچنین ترازتون رو؟
برا سال دیگه شاید بدرد بخوره.

F A R I D
02-09-2009, 21:03
شما چیزی از کیفیت دانشگاه آزاد تهران پزشکی میدونید؟
میگن کیفیتش خیلی خوبه. یعنی برعکس دانشکده های مهندسیش که نسبت به سراسری خیلی ضعیف هستند.

F A R I D
02-09-2009, 21:06
اگه ممکنه لطفا اسم تمامیه کتابهای کنکوری رو که شما برا کنکور امسال می خوندید رو برام بنویسید.(منظورم برا هر درسه)
ببخشید که اینهمه زحمت بهتون میدم.

ehsann69
05-09-2009, 07:45
ببین دوست عزیز من تا دلت بخواد تست زیست زدم.متاسفانه پس از زدن دو فصل از کتاب سبز به علت عصبانیت مفرط از ادامه دادن بازمانده و کتاب را به سطل اشغال هدایت کردم.عزیز من کتاب سبز صرفا تبلیغیه و متاسفانه پر از غلط.این حرفو از خودم در نمیارم.خیلی از سوالاشو که از پدر و مادرم میپرسیدم می گفتند غلط فاحش داره.(پدر و مادرم پزشکند.)مثلا تو یکی از تستاش گفته اسیاب کوچک اول 2 ریشه داره و اسیاب کوچک دوم 1 ریشه.چرا؟چون ریشه دوم اسیاب دوم تو شکل کتاب نیست.ولی مولف به خودش زحمت نداده یه کتاب اناتومی باز کنه ببینه هر دندون چند ریشه داره.البته توش سوال خوب هم پیدا میشه ولی باید حواست جمع باشه که غلطهای زیادش گمراهت نکنه.(اگه به خودت مطمینی برو سراغش.)به جای سبز برو کتاب زیست همگامانو بزن.نمیگم بسه اما میگم لازمه.عالیپور امسال معلم ما بود و حاضرم قسم بخورم که ادم پر و باسوادیه.بعدش اگه وقت کردی برو کتاب های دیگه رو بزن . البته بهترین کار ممکن اینه که به خود کتاب توجه ویژه کنی.چون طراح قسم نخورده از کتابهای تست برای تو سوال بده.
ببین کتاب سبز الان بهترین کتابه تو ایران منتها اگه بلد باشی چه طور ازش استفاده کنی و زیاد درگیر سوال های مفهومیش نشی اونایی که میخوان برای آزاد بخونن فقط تست های خط به خط رو بزنن کافیه
همگامان رو هم قبول دارم خیلی کتاب خوبیه ولی قبول کن برای کسی که میخواد آزاد شرکت کنه اصلا به درد نمیخوره
و خوندن کاملش برای سراسری واقعا وقت گیر

Pouria001
05-09-2009, 18:40
ببین کتاب سبز الان بهترین کتابه تو ایران منتها اگه بلد باشی چه طور ازش استفاده کنی و زیاد درگیر سوال های مفهومیش نشی اونایی که میخوان برای آزاد بخونن فقط تست های خط به خط رو بزنن کافیه
همگامان رو هم قبول دارم خیلی کتاب خوبیه ولی قبول کن برای کسی که میخواد آزاد شرکت کنه اصلا به درد نمیخوره
و خوندن کاملش برای سراسری واقعا وقت گیر
حرفتو کاملا قبول دارم ولی من میگم چون خیلی ها قلق استفاده از کتاب سبز نمیدونن ممکنه خیلی از مطالب غلطشم یاد بگیرن وگرنه همونطور که گفتی خط به خطاش خوبه.همگامانم راست میگی برای ازاد زیاد به درد نمیخوره ولی برای سراسری خیلی عالیه.

Mr Unknown
05-09-2009, 19:06
كتاب زيست جامع خانه زيست شناسي چطوره؟
اين خوبه يا كتاب سبز؟

Pouria001
05-09-2009, 19:15
كتاب زيست جامع خانه زيست شناسي چطوره؟
اين خوبه يا كتاب سبز؟
منظورت اون کتاب قرمزست که عکس گربه روشه؟اگه اونو میگی من خودم به شخصه تستاشو نزدم ولی از دوستام که زدن شنیده بودم که تعریفی نداره.

yellowgirl
07-09-2009, 00:06
به نظر نويسنده كتاب سبز ( دكتر نصری ) فقط برای كنكور بايد به خود كتاب درسی توجه كرد حتی اگر كتاب در اين مورد مطلب غلطی را عنوان كرده باشد. ( در مورد ريشه دندان ها ). و در كتاب سبز هم كاملاً چنين چيزی مورد توجه قرار گرفته يعنی ما مطلبی را نمی بينيم كه با مطالب داخل كتاب در تناقض باشند.من شخصاً برای امسال روی كتاب سبز تمركز كردم و واقعاً هم نتيجه ی خوبی‌گرفتم.

Pouria001
07-09-2009, 13:42
به نظر نويسنده كتاب سبز ( دكتر نصری ) فقط برای كنكور بايد به خود كتاب درسی توجه كرد حتی اگر كتاب در اين مورد مطلب غلطی را عنوان كرده باشد. ( در مورد ريشه دندان ها ). و در كتاب سبز هم كاملاً چنين چيزی مورد توجه قرار گرفته يعنی ما مطلبی را نمی بينيم كه با مطالب داخل كتاب در تناقض باشند.من شخصاً برای امسال روی كتاب سبز تمركز كردم و واقعاً هم نتيجه ی خوبی‌گرفتم.
هر کسی میتونه اشتباه خودشو یه جوری توجیه کنه.حتی اگه کتاب تو یه بخش هایی غلط داشته باشه باید نویسنده به خودش این زحمتو بده که مطلب درستو بنویسه بعد بگه برید مثلا مطلب غلط یاد بگیرید(عین چیزی که دکتر عالیپور تو کتاب همگامان انجام میده)در ثانی کاش کتاب سبز فقط این غلط داشت.متاسفانه پر از غلطه.اینو در نظر داشته باشید که طراحان کنکور اساتید دانشگاه و بسیار با سوادند.بنابراین حتی اگه کتاب تو یه جاهایی بیراهه رفته باشه از اون بخش سوال نمیدن.در ضمن نقاشی اون عکس تو کتاب دوم جوریه که همه ی ریشه های اون دندون نیفتاده.آیا این به این معنیه که کتاب صراحتا تعداد ریشه ها رو اشتباه گفته که حالا از توش تست درمیارن؟:13:

F A R I D
28-01-2010, 14:55
سلام.
آقا من یه سوالی داشتم: بچه هایی که رشته پزشکی و دندانپزشکی می خونن آیا مباحثی مثل ژنتیک رو تو داشگاه هم دارن؟

roz_kareN
14-02-2010, 19:19
سلام.
آقا من یه سوالی داشتم: بچه هایی که رشته پزشکی و دندانپزشکی می خونن آیا مباحثی مثل ژنتیک رو تو داشگاه هم دارن؟
بله رشته پزشکی رو می دونم که هست ولی از دندان پزشکی اطمینان ندارم. مباحث ژنتیکی اش بیشتر پیرامون بیماری های ژنتیکی و اینا می چرخه.

sweeti.dream
17-02-2010, 15:41
بله رشته پزشکی رو می دونم که هست ولی از دندان پزشکی اطمینان ندارم. مباحث ژنتیکی اش بیشتر پیرامون بیماری های ژنتیکی و اینا می چرخه.

آره دندونا هم دارن چون تا علوم پایه ،پزشکی و دندان پزشکی تقریبا با هم مشترکن

sepehr_x50
14-04-2010, 15:22
یکی از دوستان رشتش ریاضیه. (سال سوم) - نمراتش هم خوبه.

به گفته ی خودش پزشکی خیلی علاقه داره.
به نظرتون اگر تغییر رشته بده کار اشتباهی کرده؟! و شرایطش چطوره؟!

ممنون

mohsen_blid
14-04-2010, 18:17
یکی از دوستان رشتش ریاضیه. (سال سوم) - نمراتش هم خوبه.

به گفته ی خودش پزشکی خیلی علاقه داره.
به نظرتون اگر تغییر رشته بده کار اشتباهی کرده؟! و شرایطش چطوره؟!

ممنون
چطور میشه تغییر رشته داد؟

sepehr_x50
14-04-2010, 21:46
دیپلم ریاضی شو امسال میگره. بعد از چند تا کتاب (فکر کنم فقط زیست دوم و سوم باشه) تو تابستون امتحان میدند...

پیش هم میتونند تجربی بشینند.

mohsen_blid
15-04-2010, 14:08
یعنی منی که تجربی دارم بخوام برم ریاضی بخونم باید برم پیش ریاضی رو بخونم؟کافیه
اخه تو کنکور دیپلم ملاکه و معدل اون رو میخواد نه پیش دانشگاهی

ممنون میشم توضیح بدید

sepehr_x50
17-04-2010, 05:52
بنده توضیحاتش رو دقیق نمیدونم واسه همین اینجا مطرح کردم.
فقط میدونم چند تا درس رو ازتون در تاریخ مشخص شده امتحان میگیرند....

mohsen_blid
19-04-2010, 19:51
دوستان شهریه دانشگاه پزشکی در دانشگاه های دولتی چقدر است؟

mohsen_blid
22-04-2010, 09:48
کسی نیست بدونه ؟

ساش
22-04-2010, 12:04
عزیز من این که سوال نداره مگه خودت نمی گی دولتی

پس یعنی چی؟؟؟؟
یعنی که یک قرون هم نمی دی

که قبول شدن تو رشته ی پزشکی کار هر کسی نیست
ولی تلاشتو بکن

Mr.Unco
11-06-2010, 14:43
دوستان شهریه دانشگاه پزشکی در دانشگاه های دولتی چقدر است؟
رفیق دانشگاه دولتیه نا سلامتی
مجانیه دیگه

ali_slovak
11-06-2010, 18:23
شهریه پزشکی دانشگاه آزاد تهران حدودا ترمی چقدره؟

میدونم بستگی به واحدهای اخذشده داره ولی خب یه رنجی باید داشته باشه قاعدتا.

Mr.Unco
16-06-2010, 18:43
شهریه پزشکی دانشگاه آزاد تهران حدودا ترمی چقدره؟

میدونم بستگی به واحدهای اخذشده داره ولی خب یه رنجی باید داشته باشه قاعدتا.
حدودا ترمی دو میلیون ترم های آخر هم بیشتر از این میشه

Cris9 ripper
20-07-2010, 15:23
کسی در مورد قشم میدونه ؟

Amirdb
20-07-2010, 16:30
کسی در مورد قشم میدونه ؟
چون تازه اومده نمیشه گفت ترازش پایینه یا بالا
ولی به نظر من چون ترمی پنج میلیون ودویست فقط شهریشه(آخر دفترچه نوشته) طرف واقعا باید خرپول باشه که بره اونجا ثبت نام کنه!
من زدم انتخاب سومم

Cris9 ripper
20-07-2010, 16:46
چون تازه اومده نمیشه گفت ترازش پایینه یا بالا
ولی به نظر من چون ترمی پنج میلیون ودویست فقط شهریشه(آخر دفترچه نوشته) طرف واقعا باید خرپول باشه که بره اونجا ثبت نام کنه!
من زدم انتخاب سومم
دوست عزیز فکر میکنی با سهمیه ی جانبازی من قشم قبول میشم ؟؟؟(35%)
چه درصدایی فکر میکنی بخواد ؟؟

Amirdb
20-07-2010, 17:19
دوست عزیز فکر میکنی با سهمیه ی جانبازی من قشم قبول میشم ؟؟؟(35%)
چه درصدایی فکر میکنی بخواد ؟؟

اگه انتخاب اولت زده بودی 100 درصد قبول بودی با سهمیه
درصد هم معمولا بر اساس اطلاعات پارسال میگن که این رشته پارسال نبوده

Cris9 ripper
20-07-2010, 19:40
اگه انتخاب اولت زده بودی 100 درصد قبول بودی با سهمیه
درصد هم معمولا بر اساس اطلاعات پارسال میگن که این رشته پارسال نبوده
تهران چی ؟؟
اونو نمیدونی ؟؟
حالا مگه شهر دوم زدم چه ایرادی داره ؟؟ (فقط همین 2 شهرو زدم )

Amirdb
20-07-2010, 19:51
دوست من دانشگاه آزاد به این صورته که اگه یه رشته رو بذاری تو انتخاب دوم قبول شدنش سخت تر میشه تا بذاری انتخاب اول
یه مثال میزنم

مثلا رشته X با تراز 4500 در انتخاب اول(تراز نفر آخر) تقریبا میشه 6000 تو انتخاب دوم(تراز نفر آخر)

در مورد درصدهای پزشکی تهران هم نگاه میکنم بهت میگم

Cris9 ripper
20-07-2010, 19:55
دوست من دانشگاه آزاد به این صورته که اگه یه رشته رو بذاری تو انتخاب دوم قبول شدنش سخت تر میشه تا بذاری انتخاب اول
یه مثال میزنم

مثلا رشته X با تراز 4500 در انتخاب اول(تراز نفر آخر) تقریبا میشه 6000 تو انتخاب دوم(تراز نفر آخر)

در مورد درصدهای پزشکی تهران هم نگاه میکنم بهت میگم
خیلی گلی...:11:
خدا میدونه چه استرسی دارم..
دمت گرم داداش:10:

F A R I D
06-09-2010, 20:08
من امسال دندون پزشکیه آزاد شیراز امتحان دادم ولی قبول نشدم.خیلی خوندم.خیلیم حالم گرفتست.کسی هست که قبول شده باشه؟؟

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

کسی سوالات پزشکیه آزاد 89 رو داره؟

F A R I D
13-09-2010, 20:15
جواب...................

lmohsen
14-09-2010, 13:37
:31: سلام
دوستان کسی میدونه شهریه داروسازی ازاد چنده حدودا؟
ممنون میشم جواب بدید.

lmohsen
15-09-2010, 08:07
:31: سلام
دوستان کسی میدونه شهریه داروسازی ازاد چنده حدودا؟
ممنون میشم جواب بدید.
دوستان کسی اطلاع نداره؟؟؟؟

Alireza SM
15-09-2010, 08:52
دوستان کسی اطلاع نداره؟؟؟؟

يكي از بچه هاي گل همينجا كه تازه قبول شده ميگه حدود 1.5 هست ( ضربدر 10 به توان 6 تومن ) :27:

F A R I D
19-09-2010, 17:04
کسی سوالات پزشکیه آزاد 89 رو داره؟

ندا63
20-09-2010, 21:37
سلام
می خواستم بپرسم که آیا رشته های پزشکی در دانشگاه دوره های شبانه دارن ؟
یعنی می شه دوره شبانه رشته های پزشکی قبول شد؟
آخه من یه مدرک کارشناسی روزانه دارم ...

F A R I D
21-09-2010, 20:38
سلام
می خواستم بپرسم که آیا رشته های پزشکی در دانشگاه دوره های شبانه دارن ؟
یعنی می شه دوره شبانه رشته های پزشکی قبول شد؟
آخه من یه مدرک کارشناسی روزانه دارم ...

نه شبانه نداره.

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

سوالات پزشکی 89؟؟؟؟؟

vahid-p
21-09-2010, 20:58
سوالات پزشکی 89؟؟؟؟؟
تو کتابفروشی ها از این نوع سوالا می فروشن( با جواب )

F A R I D
30-09-2010, 12:56
کسی نیست که بدونه برای قبولی در واحد بین الملل باید چه رتبه ای داشت؟ برای رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی میخوام. و ضمنا شعبه هاش هم فرقی نمیکنه چی باشه.

hiohi
30-09-2010, 14:11
:10:عزيزي هست كه بگه 7 سال دوره پزشكي عمومي با دوره كارورزيه يه بدون دوره كارورزي؟
اصلا دوره طرح پزشكي چند ساله؟
كلا يه پزشك عمومي كه دوره طرحشو تموم كرده چند سال طول ميكشه؟:19:

kiya_bahal
02-10-2010, 10:57
7 سال پزشکی عبارت است از

2.5 سال علوم پایه
1 سال فیزیوپات
2سال اکسترنی (کارآموزی)
1.5 سال اینترنی (کارورزی)

بعدشم طرح یا سربازی سربازی فعلاً 15 ماهه و طرح 1.5 الی 2 سال
بعدشم میخوای بهت بگم از الان !!
در مورد سوالت تو اون تاپیک دیگه هم هیچکودوم

F A R I D
02-10-2010, 18:19
بابا یکی جواب مارو بده:
کسی نیست که بدونه برای قبولی در واحد بین الملل باید چه رتبه ای داشت؟ برای رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی میخوام. و ضمنا شعبه هاش هم فرقی نمیکنه چی باشه.

hiohi
02-10-2010, 18:46
7 سال پزشکی عبارت است از

2.5 سال علوم پایه
1 سال فیزیوپات
2سال اکسترنی (کارآموزی)
1.5 سال اینترنی (کارورزی)

بعدشم طرح یا سربازی سربازی فعلاً 15 ماهه و طرح 1.5 الی 2 سال
بعدشم میخوای بهت بگم از الان !!
در مورد سوالت تو اون تاپیک دیگه هم هیچکودوم

نميشه طول دوررو كوتاه ترش كرد؟
مثلا5 الي 6 سال بشه؟
چون رشته دندون پزشكيو ميشه 5 ساله تموم كرد
مرسي از راهنمايتون
شما خودتون پزشكي ميخونين؟
اگه ميخونين ميشه بگين پزشكي بهتره يا دندون پزشكي؟
منظورتون از هيچ كدوم يعني اينده شغليه هردوتا خوب نيست؟
:11:

kiya_bahal
02-10-2010, 19:49
بهیچ وجه امکانش نیست کمتر بشه
چون 4.5 سال آخر زمانی هست نه واحدی که ترم تابستونی و اینا بشه برداشت
میمونه 2.5 سال اول که اینقدر سخت هست که بزور تو همون مدت تموم بشه
کلاً هفت ساله تموم کردن پزشکی هنر میخواد کار هر کسی نیست
زودتر که بماند

دقیقاً منظورم همون بود
انتخاب بین بد و بدتر هست دندون بده پزشکی هم ....
بستگی به علاقه خودتم داره و اینکه بتونی با کودومش کنار بیای
یه چیزی یادت باشه راحتترین کار تو این مملکت پولدار شدنه
واسه دانشگاه جایی برو که بتونی 60 سال بهش فکر کنی باهاش زندگی کنی و تحملش کنی
وگرنه با سیکل هم میشه میلیونر شد

hiohi
03-10-2010, 20:09
[QUOTE=kiya_bahal;5478031]بهیچ وجه امکانش نیست کمتر بشه
چون 4.5 سال آخر زمانی هست نه واحدی که ترم تابستونی و اینا بشه برداشت
میمونه 2.5 سال اول که اینقدر سخت هست که بزور تو همون مدت تموم بشه
کلاً هفت ساله تموم کردن پزشکی هنر میخواد کار هر کسی نیست
زودتر که بماند

دقیقاً منظورم همون بود
انتخاب بین بد و بدتر هست دندون بده پزشکی هم ....
بستگی به علاقه خودتم داره و اینکه بتونی با کودومش کنار بیای
یه چیزی یادت باشه راحتترین کار تو این مملکت پولدار شدنه
واسه دانشگاه جایی برو که بتونی 60 سال بهش فکر کنی باهاش زندگی کنی و تحملش کنی
وگرنه با سیکل هم میشه میلیونر شد[/QU

:18:
مرسي از راهنماييتون
داگه ميشد باسيكل ميليونر شد كه من الان ديپلمدارم:41:اما هيچي پول ندارم:41:
ميگن رشته هايه پزشكي پول داره و پزشكا پولشون از پارو بالا ميره و....:31:
چي بگم والا :2:
يه جورايي منصرف شدم خدايا خودت كمك كن ما اخر چكاره بشيم:42:

---------- Post added at 10:09 PM ---------- Previous post was at 10:04 PM ----------

شما خودت پزشكي ميخونين؟

مهسا.ش
03-10-2010, 20:49

یکی از دوستای من امسال 5000 منطقه 2 شد دندون پزشکی بین الملل رشت قبولید

hiohi
04-10-2010, 11:14
راستي نميدونستم كه دستياريم طرح داره:18:
فكر ميكردم يك بار بري طرح ديگه تمومه:31:
دوست گرامي اگه راجع به طرح پزشك خانواده يا همون پزشك ارجاع اطلاعي داريد به من هم بگيد كه اين طرح چي چيه؟
به سود پزشك عموميه يا به سود متخصصان محترم؟:20:

F A R I D
21-10-2010, 18:33
کسی هست که کنکور پزشکی آزاد 89 قبول شده باشه (تو رشته های دندان پزشکی داروسازی و پزشکی)
اگه کسی هست درصدها تراز کلی شهر و رشته قبولی رو برام بنویسه.
خیلی ممنون.

F A R I D
23-10-2010, 14:40
کسی هست که کنکور پزشکی آزاد 89 قبول شده باشه (تو رشته های دندان پزشکی داروسازی و پزشکی)
اگه کسی هست درصدها تراز کلی شهر و رشته قبولی رو برام بنویسه.
خیلی ممنون.

کسی نیست جواب مارو بده؟

sabuhi
26-01-2011, 17:44
سلام خدمت دوستان. ازتون خواهش میکنم بهم جواب بدین .من کاردانی الکترونیک آزاد گرفتم بعدشم لیسانس الکترونیک الان28 سالمه کار هم دارم از بچگی عاشق پزشکی بودم به خاطر پدرم مجبور شدم فنی بخونم البته هنرستانی بودم ولی میخوام کنکور پزشکی سال آینده شرکت کنم آیا میتونم با مدرک کاردانیم در کنکور تجربی شرکت کنم؟

actros 1843
10-03-2011, 13:42
سلام بچه ها من رمز خریدم ولی دفترچه نداشتن میشه یکی دفترچه تجربی پزشکی رو به صورت pdf بزاره برام ممنون:40:

actros 1843
10-03-2011, 14:04
سلام بچه ها من رمز خریدم ولی دفترچه نداشتن میشه یکی دفترچه تجربی پزشکی رو به صورت pdf بزاره برام ممنون

کسی نیست جواب بده خیلی ضروریه:41:

actros 1843
10-03-2011, 14:50
کسی نیست جواب بده خیلی ضروریه

ممنون پیدا کردم دیگه لازم نیست:8:

actros 1843
12-03-2011, 15:20
سلام دوستان تراز رشته های مامایی پرستاری تهران علوم پزشکی ورامین و کرج چند؟؟؟؟

actros 1843
13-03-2011, 20:56

کسی نتونست تراز مارو پیدا کنه؟؟؟

benyamin 100
14-03-2011, 01:34
عمو یه سر بزن اینجا

1hamed
10-07-2011, 12:40
سلام دوستان گفتم یک چند تا آدرس خوب در مورد منابع درسی رشته پزشکی - دندانپزشکی - داروسازی شاید به درد دوستان بخوره

آدرس مطالب از سایت معاونت اموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران هست که خیلی خوب درس های مربوطه رو توضیح داده
برنامه درسي و سرفصل دروس رشته پزشكي عمومي (قسمت اول)

education.tums.ac.ir/content/?contentID=102
رنامه درسي و سرفصل دروس رشته پزشكي عمومي (قسمت دوم)

education.tums.ac.ir/content/?contentID=103
برنامه درسي و سرفصل دروس رشته دندانپزشكي عمومي

education.tums.ac.ir/content/?contentID=105
برنامه درسي رشته داروسازي عمومي - قسمت اول
education.tums.ac.ir/content/?contentID=106

برنامه درسي رشته داروسازي عمومي - قسمت دوم
education.tums.ac.ir/content/?contentID=107

تعداد رشته هایی که توضیح داده زیاد هست برای دیدن بقیه میتونید به ادرس زیر مراجعه کنید

education.tums.ac.ir/content/?contentID=104

gozine2
12-07-2011, 12:32
کجا میشه رفت پزشکی خوند ارزون و ایران قبول کنه؟

unlife
14-07-2011, 12:22
دوستان من دانشجوي كارشناسي شيمي هستم-ورودي 89-
ديپلم تجربي هم دارم.
ميخواستم بدونم ميتونم تغيير رشته بدم برم پزشكي بخونم؟
يعني راهي هست كه من پا شم برم پي پزشك شدن؟
هر راهي كه ميشناسيد بهم بگيد آخرش اوني كه به شرايطم ميخوره انتخاب ميكنم ديگه.
مثلن ميشه دوباره كنكور بدم؟
ميشه تو دانشگاه تغيير رشته بدم؟
يا چي؟

Immunology
14-07-2011, 12:52
اشتباهی.........

avator20002000
30-07-2011, 22:14
این طرح رو کی می خوان بردارن؟

ahzo
06-08-2011, 17:30
سلام می خواستم بدونم کسی که معافیت پزشکی برا بیماری دیابت نوع 1 داره میتونه در رشته ی پزشکی تحصیل کنه؟

deaddeaddead
06-08-2011, 18:00
سلام.پزشکی هسته ای جدا از پزشکیه یا اینکه یکی از گرایشات تخصصیشه؟
منظورم اینه که اول باید پزشکی بخونی بعد واسه تخصص این رشته رو قبول شی یا بعد کنکور میتونی این رشته رو انتخاب کنی؟

Javadnet
11-08-2011, 13:38
منظورم اینه که اول باید پزشکی بخونی بعد واسه تخصص این رشته رو قبول شی یا بعد کنکور میتونی این رشته رو انتخاب کنی؟

نه عزیزم،پزشکی هسته ای دکترای تخصصی هست یا فلوشیپ بالاخره باید بعد از گرفتن مدرک پزشکی عمومی باید اونو بخونی و رشته ای منفرد نیست.

alireza_4321
13-08-2011, 19:42
به نام خدا

سلام امروز از طرف دانشگاه بقیت الله با من تماس گرفتن و فکر کنم منو پذیرفته بودن از لحاظ شرایط کنکور ولی من رتبم 536 منطقه 1 شده ساکن مشهدم نمیدونم ارزش داره برم یا نه لطفا دوستان منو راهنمایی کنند و مزایا و نقاط ضعف این دانشگاه رو به من بگن

با تشکر

Alamate Soal
14-08-2011, 20:55
این طرح رو کی می خوان بردارن؟

بردارن ؟ مرد مومن میخوان طرح رو افزایش بدن ! کحا برش دارن /؟؟
تازه الان کسایی هم که متخصص میشن تعهد 8 الی 12 سال طرح اضافه رو هم دادن

یکی از تخصص ها هست

به نام خدا

سلام امروز از طرف دانشگاه بقیت الله با من تماس گرفتن و فکر کنم منو پذیرفته بودن از لحاظ شرایط کنکور ولی من رتبم 536 منطقه 1 شده ساکن مشهدم نمیدونم ارزش داره برم یا نه لطفا دوستان منو راهنمایی کنند و مزایا و نقاط ضعف این دانشگاه رو به من بگن

با تشکر
به دانشگاه های درست و حسابی فکر کنین

alavi71
21-08-2011, 14:36
به نام خدا

با تشکر

سلام دوست من.
شرایط و ویژگی های اون رو بخونید تا اگاه بشید از شرایطش.
فکر میکنم برای این رشته نیاز به بسیجی فعال هم باشد برای پذیرش.

Lj Wallace
03-09-2011, 17:45
بچه ها کسی میتونه بعد از گزروندن 7سال عمومی به یه دلیلی از گزروندن طرح معاف بشه ؟ مثلا طرف مشکل پزشکی داشته باشه

Alamate Soal
05-09-2011, 10:49
بچه ها کسی میتونه بعد از گزروندن 7سال عمومی به یه دلیلی از گزروندن طرح معاف بشه ؟ مثلا طرف مشکل پزشکی داشته باشه

در حالت عادی هیچ راهی برای دور زدن طرح نیست مگه این که بری خدمت سربازی ( برای آقایون ) . با مشکل پزشکی که نه ولی با کارت بسیج و ... میشه طرح رو دور زد . اگه مشکل پزشکی شدید ( مثلا افسردگی شدید و سرطان و برخی معلولیت ها و ... داشته باشی که اصلا بهت پروانه پزشکی نمیدن و اگه دانشجو هم باشی اخراجت میکنن )
این نکته رو هم عرض کنم که حتی آقایونی که از خدمت سربازی معافیت ( هر نوع ) دارن و حتی کسایی که قبلا سربازی رفتن هم باید به طرح نیروی انسانی اعزام بشن .
طرح نیروی انسانی دوره پزشکی عمومی هم قراره مثل دوره تخصص افزایش پیدا کنه :)

ahzo
05-09-2011, 11:12
عمو محسن یه سوال دارم الان من کارت معافیت پزشکی (دبابت) دارم البته 19 سالمه ها .میخوام بدونم من برم پزشکی بخونم می تونم این طرح رو بگذرونم که بهم پروانه پزشکی بدن یعنی مشکلی پیش نمیاره برا تحصیل پزشکی

1hamed
08-09-2011, 19:29
ahzo فکر نمیکنم برای شما مشکل خاصی وجود داشته باشد الان با خیال راحت فقط تمام تلاشت رو برای موفقیت انجام بده اگر همچین موردی بود در دفترچه کنکور اعلام میکردند وقتی اعلام نشده یعنی مشکلی نیست در ضمن از الان زیاد به این موارد فکر نکن چون از کار اصلی یعنی درس خواندن می مانی

پس با خیال راحت فقط وفقط تمام نیروی خودت رو برای درس خواندن صرف کن موفق باشی

gozine2
12-09-2011, 19:17
کسی میدونه چجوری میشه رفت خارج پزشکی خوند بدون امتحان و اینا مثل کنکور خودمون؟

nazanin-kk
22-09-2011, 01:31
gozine2

خیلی دانشگاهای خارج کشور هستن که الان راحت پذیرش پزشکی میدن . البته باید فکر هزینه بالا و مکان و دوری اینا هم باشی .

و اینکه اگر بخوای برگردی ایران مورد تایید وزارت علوم باشه . مثل ترکیه و آذربایجان و آلمان و ... اگه هم که نه ، کانادا گزینه خوبیه

Lj Wallace
24-09-2011, 12:06
ترکیه و آذربایجان
آذربایجان به هیچ وجه تایید نیست و برای ترکیه هم شرایط سختی مثل کنکور وجود داره

nazanin-kk
25-09-2011, 14:14
دانشکده پزشکی آذربایجان توی باکو ، مورد تایید وزارت علوم هست و حتی بعد از علوم پایه ، دانشجو با دادن یه امتحان در صورت قبولی می تونه برگرده ایران . از دوستای نزدیکم هستن که اونجا تحصیل کردن و الان دارن ادامه شو اینجا می خونن .

Lj Wallace
25-09-2011, 14:53
دانشکده پزشکی آذربایجان توی باکو ، مورد تایید وزارت علوم هست و حتی بعد از علوم پایه ، دانشجو با دادن یه امتحان در صورت قبولی می تونه برگرده ایران . از دوستای نزدیکم هستن که اونجا تحصیل کردن و الان دارن ادامه شو اینجا می خونن .

اگر شما دوستتون تو آذربایجانه من دوتا داداشم اونجان . پس خواهشا خوب تحقیق کنید بعد بگید.

این شرایطی که شما میگید برای ورودی های 2009 هستش یعنی هرکسی بعد2009 بره اونجا واسه تحصیل مدرکش تو ایران مورد قبول نیست:ohno:

درضمن اینم محاله که کسی بعد از خوندن علوم پایه با یه آزمون به قول شما بتونه بیاد اینجا ادامه تحصیل بده. وگرنه ملت کرور کرور میپریدن اونور آب بعد دو سه سال میومدن تو بهترین دانشگاه ایران ادامه تحصیل میدادن

فکر میکنم منظور شما آزمون جایابی هست که سال آخر تحصیل دوره عمومی هست و بین دانشجویان مشغول به تحصیل تو خارج کشور که میخان در داخل ادامه تحصیل بدن برگزار میشه و خیلی محدود پزیرش میکنن:19:

cesc.cesar
06-01-2012, 22:44
دوستان جند تا سوال داشتم:
1.اینکه الان وضعیت استریت شدن چجوری؟چند درصد
2.متاهل بودن واسه دوره دستیاری و همینطور طرح و سربازی تفاوتی ایجاد میکنه؟
3.شرایط عمومی بورسیه شدن در دانشگاه های خارج کشور برای ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی چگونه هست؟
Alireza SM
08-01-2012, 05:19
دوستان جند تا سوال داشتم:
1.اینکه الان وضعیت استریت شدن چجوری؟چند درصد
2.متاهل بودن واسه دوره دستیاری و همینطور طرح و سربازی تفاوتی ایجاد میکنه؟
3.شرایط عمومی بورسیه شدن در دانشگاه های خارج کشور برای ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی چگونه هست؟
واسه طرح ( که اگه برین نیازی به سربازی نیست و بلعکس ) متاهل بودن تاثیرش اینه که اگه درخواست بدین میافتین توی شهر خودتون توی بیمارستان دولتی یا یه روستای نزدیک شهرخودتون کار میکنین 2 سال

وضعیت استریت شدن نمیدونم چیه میشه دقیقتر توضیح بدین ؟ من کلیدر زمینه پزشکی تحقیق کردم ولی نمیدونم استریت شدن یعنی چی

وزارت بهداشت که در حال حاضر بورسیه نمیکنه ولی ارتش و دانشگاه بقیه الله قبلنا بورسیه میکردن میفرستادن خارج .

کلا برای ادامه تحصیل اصلا به داخل کشور فکر نکنین بهتره در اروپا ادامه تحصیل داد . در داخل کشور بعد از متخصص شدن هم بین 8 الی 18 سال ( بسته به نوع رشتتون ) شما رو خواهند فرستاد به مناطق محروم برای طرح. ( این قانون از سال 90 شروع شده ) بعد از اون هم اجازه برگشتن و طبابت در شهر خودتون رو هم به راحتی بهتون نمیدن

dvd2010
22-01-2012, 13:57
در حالت عادی هیچ راهی برای دور زدن طرح نیست مگه این که بری خدمت سربازی ( برای آقایون ) . با مشکل پزشکی که نه ولی با کارت بسیج و ... میشه طرح رو دور زد . اگه مشکل پزشکی شدید ( مثلا افسردگی شدید و سرطان و برخی معلولیت ها و ... داشته باشی که اصلا بهت پروانه پزشکی نمیدن و اگه دانشجو هم باشی اخراجت میکنن )
این نکته رو هم عرض کنم که حتی آقایونی که از خدمت سربازی معافیت ( هر نوع ) دارن و حتی کسایی که قبلا سربازی رفتن هم باید به طرح نیروی انسانی اعزام بشن .
طرح نیروی انسانی دوره پزشکی عمومی هم قراره مثل دوره تخصص افزایش پیدا کنه :)

دقیقا درسته.پسر داییم خدمت سربازیش را رفته بود. بعد خدمت دارو سازی قبول شد و بعد از فارغ التحصیلی 2سال طرح هم رفت.اول آخرش باید طرح ر برید.

Arrowtic
22-01-2012, 17:19
دوستان یه سوال
میزان درآمد یک جراح متخصص قلب برای مثال در ایران که از دانشگاه های بسیار خوبی نظیر تهران فارغ التحصیل شده باشه چطور هستش؟منظورم اینه که بعد از طرحشون و وقتی هنوز شروع به کاری نکردن در کلان شهری مثل تهران و صرفا در اون شهر و به انتخاب خودشون برای اولین بار شروع به کار میکنن چطوره؟و بعد از کجا باید شروع به کار کنن؟آیا بیمارستان های خیلی خوب چنین پزشکی(که در دانشگاه هم از بهترینا بوده) رو قبول میکنن؟و چحور عمل هایی رو بهشون میدن؟(سطح پایین تر در ابتدا؟)و در کل درآمد این شخص چطور خواهد بود؟(صرف نظر از مطب چون فکر نکنم در ابتدا مطب بگیره چون سابقه کار چندانی نداره این شخص.)
برای کسی میخوام این جوابارو.

Alamate Soal
22-01-2012, 17:44
دوستان یه سوال
میزان درآمد یک جراح متخصص قلب برای مثال در ایران که از دانشگاه های بسیار خوبی نظیر تهران فارغ التحصیل شده باشه چطور هستش؟منظورم اینه که بعد از طرحشون و وقتی هنوز شروع به کاری نکردن در کلان شهری مثل تهران و صرفا در اون شهر و به انتخاب خودشون برای اولین بار شروع به کار میکنن چطوره؟و بعد از کجا باید شروع به کار کنن؟آیا بیمارستان های خیلی خوب چنین پزشکی(که در دانشگاه هم از بهترینا بوده) رو قبول میکنن؟و چحور عمل هایی رو بهشون میدن؟(سطح پایین تر در ابتدا؟)و در کل درآمد این شخص چطور خواهد بود؟(صرف نظر از مطب چون فکر نکنم در ابتدا مطب بگیره چون سابقه کار چندانی نداره این شخص.)

دوست عزیز حراج و متخصص قلب خیلی فرق میکنن ؛ البته معلومه که شما جراح قلب منظورتون بود

میزان درآمد جراح قلب بستگی به محل کارش از 10 تومن تا 200-300 تومن در ماه متغیره . بستگی به سابقه و اعتبار داره . دانشگاه هم زیاد تاثیرگزار نیست ؛ کلا دانشگاه هایی که تخصص جراحی قلب رو ر ایران دارن فک کنم 4-5 تا بیشتر نباشن و زیاد فرقی نمیکنه از کدومشون فارغ التحصیل شده باشه طرف .

منظورم اینه که بعد از طرحشون و وقتی هنوز شروع به کاری نکردن در کلان شهری مثل تهران و صرفا در اون شهر و به انتخاب خودشون برای اولین بار شروع به کار میکنن چطوره؟

برای اینکه در بیمارستان دولتی بخواد کسی جراحی کنه یا باید از طرف وزارت بهداشت حکم ماموریت داشته باشه یا عضو هیئت علمی دانشگاه اون شهر باشه . در بیمارستان دولتی هزینه جراحی ها خیلی پایین هست و البته پزشکان هم حق دارن برای هر جراحی چیزی در حدود نصف هزینه اون در بیمارستان خصوصی ؛از مریض ها زیرمیزی دریافت کنن .

در بیمارستان خصوصی هم جراح رو استخدام نمیکنن ؛ طرف باید سرمایه داشته باشه و در هزینه های بیمارستان مشارکت کنه و خودش سهامدار بیمارستان بشه تا مسئولیت همه کارهایی که میکنه به عهده خودش باشه . وقتی سهامدار شد ( شاید تا صد ملیون تومن سرمایه براش لازم باشه ) اونوقت میشه رئیس بخش و بعد از اون میتونه توی بیمارستان یا توی مطب بیمار ها رو برای جراحی در بیمارستان راهنمایی کنه .

آیا بیمارستان های خیلی خوب چنین پزشکی(که در دانشگاه هم از بهترینا بوده) رو قبول میکنن؟و چحور عمل هایی رو بهشون میدن؟(سطح پایین تر در ابتدا؟)

در شهرستان ها که هر بیمارستان از هر جراح فقط یه دونه داره معمولا ؛ اگه بیشتر داشته باشه هم خودشون یه جوری با هم کنار میان .

اتفاقا همه جراح ها برای ارتباط با مریض ها و همراهاشون ملزم به داشتن مطب هستن . مریض ها برای جراحیشون به مطب مراجعه میکنن و اونجا حساب کتاب میکنن و بعدا نوع بیمارستان بای جراحی مشخص میشه .

کلا در مورد نحوه وارد شدن به بیمارستان ها ؛ سرمایه خوب یا معادلش رابط ها و حمایت کننده های خوب در جامعه پزشکی لازمه . نه سابقه و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های خوب .

lordfarid
22-01-2012, 18:20
بچه ها کدوم شهر تو آزاد قبول شدنش از همه راحت تره ؟ نیمه شمالی کشور

Arrowtic
22-01-2012, 21:34
دوست عزیز حراج و متخصص قلب خیلی فرق میکنن ؛ البته معلومه که شما جراح قلب منظورتون بود

میزان درآمد جراح قلب بستگی به محل کارش از 10 تومن تا 200-300 تومن در ماه متغیره . بستگی به سابقه و اعتبار داره . دانشگاه هم زیاد تاثیرگزار نیست ؛ کلا دانشگاه هایی که تخصص جراحی قلب رو ر ایران دارن فک کنم 4-5 تا بیشتر نباشن و زیاد فرقی نمیکنه از کدومشون فارغ التحصیل شده باشه طرف .

برای اینکه در بیمارستان دولتی بخواد کسی جراحی کنه یا باید از طرف وزارت بهداشت حکم ماموریت داشته باشه یا عضو هیئت علمی دانشگاه اون شهر باشه . در بیمارستان دولتی هزینه جراحی ها خیلی پایین هست و البته پزشکان هم حق دارن برای هر جراحی چیزی در حدود نصف هزینه اون در بیمارستان خصوصی ؛از مریض ها زیرمیزی دریافت کنن .

در بیمارستان خصوصی هم جراح رو استخدام نمیکنن ؛ طرف باید سرمایه داشته باشه و در هزینه های بیمارستان مشارکت کنه و خودش سهامدار بیمارستان بشه تا مسئولیت همه کارهایی که میکنه به عهده خودش باشه . وقتی سهامدار شد ( شاید تا صد ملیون تومن سرمایه براش لازم باشه ) اونوقت میشه رئیس بخش و بعد از اون میتونه توی بیمارستان یا توی مطب بیمار ها رو برای جراحی در بیمارستان راهنمایی کنه .

در شهرستان ها که هر بیمارستان از هر جراح فقط یه دونه داره معمولا ؛ اگه بیشتر داشته باشه هم خودشون یه جوری با هم کنار میان .

اتفاقا همه جراح ها برای ارتباط با مریض ها و همراهاشون ملزم به داشتن مطب هستن . مریض ها برای جراحیشون به مطب مراجعه میکنن و اونجا حساب کتاب میکنن و بعدا نوع بیمارستان بای جراحی مشخص میشه .

کلا در مورد نحوه وارد شدن به بیمارستان ها ؛ سرمایه خوب یا معادلش رابط ها و حمایت کننده های خوب در جامعه پزشکی لازمه . نه سابقه و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های خوب .
خوب اون 10 تومن الی 300-400 تومن از کجا میاد دوست عزیز؟یعنی تازه که مدرک تخصص قلبشو گرفته و طرحو گذرونده از کجا میتونه 10 تومن ماهی دربیاره؟

lordfarid
23-01-2012, 11:02
بعد از 20 25 سالی که این کارا رو کرد و طرحم گذروند دیگه با سیستم پزشکی حسابی آشنا شده در میاره

Alireza SM
23-01-2012, 14:51
خوب اون 10 تومن الی 300-400 تومن از کجا میاد دوست عزیز؟یعنی تازه که مدرک تخصص قلبشو گرفته و طرحو گذرونده از کجا میتونه 10 تومن ماهی دربیاره؟

فرقی نمیکنه مدرکش رو تازه گرفته باشه یا با تجربه باشه مهم اینه که حق داره برای مطب پروانه داشته باشه و توی بیمارستان ها کار کنه .

cesc.cesar
25-01-2012, 20:11
پزشکی رو بیخیال بشید،نیاید،توصیه اکید همه ما بچه های پزشکی

---------- Post added at 08:10 PM ---------- Previous post was at 08:07 PM ----------

واسه طرح ( که اگه برین نیازی به سربازی نیست و بلعکس ) متاهل بودن تاثیرش اینه که اگه درخواست بدین میافتین توی شهر خودتون توی بیمارستان دولتی یا یه روستای نزدیک شهرخودتون کار میکنین 2 سال

وضعیت استریت شدن نمیدونم چیه میشه دقیقتر توضیح بدین ؟ من کلیدر زمینه پزشکی تحقیق کردم ولی نمیدونم استریت شدن یعنی چی

وزارت بهداشت که در حال حاضر بورسیه نمیکنه ولی ارتش و دانشگاه بقیه الله قبلنا بورسیه میکردن میفرستادن خارج .

کلا برای ادامه تحصیل اصلا به داخل کشور فکر نکنین بهتره در اروپا ادامه تحصیل داد . در داخل کشور بعد از متخصص شدن هم بین 8 الی 18 سال ( بسته به نوع رشتتون ) شما رو خواهند فرستاد به مناطق محروم برای طرح. ( این قانون از سال 90 شروع شده ) بعد از اون هم اجازه برگشتن و طبابت در شهر خودتون رو هم به راحتی بهتون نمیدن

استریت شدن از این قراره که درصدی از ورودی پزشکی یک دانشگاه در پایان دوران تحصیل میتونن مستقیم و بدون گذروندن دوره طرح خدمت انسانی برای رفتن به دوره تخصص(رزیدنتی)اقدام کنه،قبلا فکر کنم 1% اول ورودی دانشگاه این امتیاز رو داشتن،جدیدا شنیدم شده 5%،مثلا اگه یه دانشگاه 100تا دانشجو ورودی بگیره،اخر 5 نفر اولش میتونن از این امتیاز استفاده کنن

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

دوره طرح نیرو انسانی هم میخواد بشه 4 سال

maral55
01-02-2012, 19:19
من یه چیزی رو متوجه نمیشم این گذروندن طرح غیر از اینکه تو منطقه محروم هست (که البته یه سری مزایای زیادی به نظر من داره) چه اشکال بزرگ دیگه ای داره؟ باید بدون گرفتن حق ویزیت تو مناطق محروم کار کرد؟!!! یعنی بر اساس این چیزی که اینجا دارین میگین باید 8 تا 18 سال برای تخصص و 4 سال هم برای عمومی به صورت مجانی کار کرد؟!!

یعنی براساس این چیزی که در این تاپیک من با نگاه اجمالی متوجه شدم 4+8 تا 18 یعنی بین 12 تا 22 سال!! یک دکتر متخصص بعد از قارع التحصیل شدن باید بره طرح؟ خوب با این حساب که دیگه بعدش بازنشسته شده!!

maral55
01-02-2012, 19:19
من یه چیزی رو متوجه نمیشم این گذروندن طرح غیر از اینکه تو منطقه محروم هست (که البته یه سری مزایای زیادی به نظر من داره) چه اشکال بزرگ دیگه ای داره؟ باید بدون گرفتن حق ویزیت تو مناطق محروم کار کرد؟!!! یعنی بر اساس این چیزی که اینجا دارین میگین باید 8 تا 18 سال برای تخصص و 4 سال هم برای عمومی به صورت مجانی کار کرد؟!!

یعنی براساس این چیزی که در این تاپیک من با نگاه اجمالی متوجه شدم 4+8 تا 18 یعنی بین 12 تا 22 سال!! یک دکتر متخصص بعد از قارع التحصیل شدن باید بره طرح؟ خوب با این حساب که دیگه بعدش بازنشسته شده!!

Alamate Soal
04-02-2012, 09:55

کسایی که از سال 89 و بعد از اون وارد دوره تخصص ( رزیدنتی ) شدن این قانون هست و اونها 2 یا 3 برابر طول دوره تخصص ( در کل 8 الی 18 سال ) و حتی بیشتر باید برای طرح اعزام بشن .
برای طرح گذروندن احتمالش هم هست که اصلا به مناطق محروم اعزام نشین ؛ ولی باید در مراکز درمانی دولت کار کنین و حقوقتون هم خیلی کم هست .
الته توی طرح دوره تخصص البته اینها قراره حقوق بگیرن ( ولی حقوق یه جراح در طرح ؛ درمقایسه با میزان زیرمیزی ها و درآمدهاش در بخش خصوصی 1% هم نشه شاید )
طرح هیچ مزیتی نداره ؛ اگه پیدا کردین بقیه رو در جریان بزارین

yazdaniamir138
24-02-2012, 18:38
سلام دوستان.
من دانشجوی ترم آخر کاردانی حسابداری هستم ، می خواهم ببینم می تونم در کنکور گروه علوم تجربی شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؟
در ضمن سربازی هم معاف نیستم.

Alireza SM
24-02-2012, 22:52
سلام دوستان.
من دانشجوی ترم آخر کاردانی حسابداری هستم ، می خواهم ببینم می تونم در کنکور گروه علوم تجربی شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؟
در ضمن سربازی هم معاف نیستم.
اگه مدرک کاردانی داشته باشین میتونین شرکت کنین و قبول بشین
منتها مشکل خدمت نباید داشته باشین
در ضمن کنکور امسال دیگه نمیتونین شرکت کنین و باید بمونین برای سال بعد و از نظر نظام وظیفه هم فکر میکنم تنها راهش براتون داشتن برگه اعزام به خدمت بدون غیبت باشه

yazdaniamir138
25-02-2012, 08:08
اگه مدرک کاردانی داشته باشین میتونین شرکت کنین و قبول بشین
منتها مشکل خدمت نباید داشته باشین
در ضمن کنکور امسال دیگه نمیتونین شرکت کنین و باید بمونین برای سال بعد و از نظر نظام وظیفه هم فکر میکنم تنها راهش براتون داشتن برگه اعزام به خدمت بدون غیبت باشه

سلام.
ولی دانشگاه آزاد که نوشته بود نمی تونید با مدرک کاردانی رشته های پزشکی رو انتخاب کنید.
یعنی قوانین دانشگاه آزاد فرق می کنه؟
درضمن علمی کاربردی دکترای عمومی نداره؟

Alireza SM
25-02-2012, 11:15
سلام.
ولی دانشگاه آزاد که نوشته بود نمی تونید با مدرک کاردانی رشته های پزشکی رو انتخاب کنید.
یعنی قوانین دانشگاه آزاد فرق می کنه؟
درضمن علمی کاربردی دکترای عمومی نداره؟
من سراسری رو عرض کردم
فقط دانشگاه های علوم پزشکی سراسری + دانشگاه آزاد + دانشگاه های بین المللی پزشکی دارن

KINGHMA
16-03-2012, 22:08
سلام
حداکثر سن برای تحصیل در رشته پزشکی چند ساله...پسر
برای دانشگاه دولتی منظورمه
حالا اگه لیسانس بگیری بعد بخوای کنکور بدی چی؟؟؟

alavi71
22-03-2012, 17:17
سلام
حداکثر سن برای تحصیل در رشته پزشکی چند ساله...پسر
برای دانشگاه دولتی منظورمه
حالا اگه لیسانس بگیری بعد بخوای کنکور بدی چی؟؟؟

اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید موزدی پیش نمیاد.
اگر لیسانس شما در دانشگاه روزانه باشه و مجددا بخواید در رشته روزانه دیگر تحصیل کنید باید هزینه اون را بدهید
در ضمن اگر در رشتههای علوم پزشکی هم درس بخونید مجاز به شرکت مجدد نیستید.

موفق باشید

drfar
05-04-2012, 08:58
اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید موزدی پیش نمیاد.
اگر لیسانس شما در دانشگاه روزانه باشه و مجددا بخواید در رشته روزانه دیگر تحصیل کنید باید هزینه اون را بدهید
در ضمن اگر در رشتههای علوم پزشکی هم درس بخونید مجاز به شرکت مجدد نیستید.

موفق باشید

با سلام و تشکر بابت راهنمایی های شما و دیگر عزیزان
من از دانشگاه دولتی روزانه در رشته غیرپزشکی لیسانس دارم حالا اگر بخوام کنکور شرکت کنم برای رشته دیگه ای باید دقیقا چه هزینه ای را پرداخت کنم ؟

با تشکر

alavi71
20-04-2012, 17:55
با سلام و تشکر بابت راهنمایی های شما و دیگر عزیزان
من از دانشگاه دولتی روزانه در رشته غیرپزشکی لیسانس دارم حالا اگر بخوام کنکور شرکت کنم برای رشته دیگه ای باید دقیقا چه هزینه ای را پرداخت کنم ؟

با تشکر

ببینید چون از خدمات اموزش رایگان استفاده کردید فقط باید هزینه شهریه بدهید.
میزان دقیقش رو اطلاع ندارم ولی همون حدود رشته های شبانه هستش....
برای شرکت در کنکور مثل بقیه اقدام کنید ....

دروس تخصصی رو هم خیلی توجه کنید
موفق باشید

KINGHMA
17-08-2012, 22:29
دوستان سلام
12.کسایی که پزشکی می خونن همکلاسی سن بالاشون چند سال دارند. 3.تو این مدت که پزشکی می خوندید می تونیم در آمدی داشته باشیم.؟
معدل پایین دیپلم رو دانشگاه گیر نمی ده؟ 4.تا کنکور 92 ،،،4ترم می خونم (درس های عمومی رو می تونم تطبیق بزنم؟)
5.بین دندون و پزشکی کدوم بهتره؟ 6.وضعیت ترم تابستون چطوره؟

gensis
23-08-2012, 14:08
دوستان یه سوال
به قول دوستمون جراح قلب با متخصص قلب خیلی فرق داره و فرقش اینه که متخصص قلب که با بیماری های قلب سروکار داره و عملای سنگین قلب انجام نمیده ولی جراح قلب که یه رشته فوق تخصص نه تخصص خالی عملای سنگین قلب مثل پیوند، تعویض دریچه انجام میده و واسه گرفتنش باید بعد پزشکی عمومی تخصص جراحی عمومی بگیری بعد فوق تخصص جراحی قلب که اونم چون ظرفیتش کمه به امثال من بدون سهمیه نمیدن حتی اگه نفر اول آزمون فوق بشم اما درآمدشون تخصصص قلب شما بذارمتوسط به ازای هر روز مطب رفتن 1 میلیون ولی جراح یکم کارت پیچیده میشه باید توی دانشگاه تدریس کنی بیمارستان دولتی عمل کنی تا چند سال که اونم اولای کار حداقل روزی 2.5 داری

sansa
15-09-2012, 17:00
دوستان ایا میشه از کارشناسی پزشکی خوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hirad_g
15-09-2012, 23:04
دوستان ایا میشه از کارشناسی پزشکی خوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.مطلب زیرو از دفترچه 91 کپی کردم. صفحه 6.

با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرص ت هاي موجود بين تمامي متقاضيان، پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در همان مقطع قبولي قبلي و در

همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم (شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزان ه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند

دانشجويان دورة نوبت دوم (شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي ، مقرر گرديد دانش آموختگان مقطع كارشناسي در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع

كارشناسي رشته هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند:

3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد

پس میتونن بخونن. البته اگر اون جوری که میگن کنور حذف شده نمی دونم پذیرش به چه صورتی خواهد شد( عمرا تا 100 سال دیگه حذف شه!!- مگر این که یه بابایی بیاد از جراحی اقتصاد خسته بشه بزنه تو کار جراحی نظام آموزشی!)

sansa
16-09-2012, 13:30

با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرص ت هاي موجود بين تمامي متقاضيان، پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در همان مقطع قبولي قبلي و در

همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم (شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزان ه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند

ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي ، مقرر گرديد دانش آموختگان مقطع كارشناسي در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع

3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد

پس میتونن بخونن. البته اگر اون جوری که میگن کنور حذف شده نمی دونم پذیرش به چه صورتی خواهد شد( عمرا تا 100 سال دیگه حذف شه!!- مگر این که یه بابایی بیاد از جراحی اقتصاد خسته بشه بزنه تو کار جراحی نظام آموزشی!)

داداش الان من مدرک کاردانی نرم افزار دانشگاه ازاد رو دارم . و دولتی نیستم . معدلم هم 18.86

ایا امکان داره برای کاردانی به کارشناسی دولتی روزانه قبولم کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟ از نظر قبولی مطمئنم که قبول میشم اما میخوام ببینم روزانه میشه پزشکی بخونم حالا فرقی نمیکنه ازاد باشه یا دولتی و یا هر چند سال که طول بکشه

ممنونم یکم توضیح میدی

ehsan_
27-09-2012, 15:31
خوش بختانه خدمت نمیرم از سه جهت میتونم معافیت بگیرم
از تمامی دوستان متشکرم

زمان طرح بیشتر از 1 ساله !
قراره طرح و خدمت رو برای اونهایی که خدمت نرفتن یکی کنم!
با این حال بازم تموم نمیشه
برای زدن مطب توی شهرهای غیر مرکز استان باید 4 سال و مرکز استان 6 سال سابقه کار داشتی باشی که البته 2 سال طرح رو هم حساب می کنن

یعنی در کل برای متخصص شدن و مطب زدن حدود 16 سال مجاهدت لازمه !:31:

emad91
09-11-2012, 19:52
آقا من یه سوالی برام پیش اومده
من اگر 21 سالگی وارد دانشگاه شم برا پزشکی 7 سال عمومی +2 سال طرح میشه 30 سالم
بعد بخوام تخصص بگیرم اینجا گفتین 16 سال مجاهدت می خواد یعنی میشه 46 سالم . اونم 16 سال باید تو مناطق محروم باشم ؟
واقعا این طوریه ؟ درست فکر می کنم ؟

alavi71
12-11-2012, 22:23
آقا من یه سوالی برام پیش اومده
من اگر 21 سالگی وارد دانشگاه شم برا پزشکی 7 سال عمومی +2 سال طرح میشه 30 سالم
بعد بخوام تخصص بگیرم اینجا گفتین 16 سال مجاهدت می خواد یعنی میشه 46 سالم . اونم 16 سال باید تو مناطق محروم باشم ؟
واقعا این طوریه ؟ درست فکر می کنم ؟

سلام دوست من
طول مدت در رشته پزشکی 14 ترم تقریبا هست
ولی دندان و دارو کمتر هستش
بله پس از اتام درس باید 2 سال طرح رو بروید
ولی اینکه 16 سال توی مناطق محروم باشید رو خیر

پیروز باشید

hamedj2
15-12-2012, 23:32
ببخشید یک سوال داشتم نمی دونم اینجا جاش هست یا نه ... من می خوام کنکور تجربی برای دندان پزشکی بین المللی رو بدم و باید رتبه ای زیر ۱۰۰۰۰ بیارم ... حدود درصد هایی که لازم دارم اگر بخوام فقط یکسری از درس ها رو ۱-زبان انگلیسی ۲- زیست ۳-فیزیک ۴- ریاضی رو بخونم چه درصد هایی هست ؟

افروخته
24-12-2012, 15:38
سلام دوست من
طول مدت در رشته پزشکی 14 ترم تقریبا هست
ولی دندان و دارو کمتر هستش
بله پس از اتام درس باید 2 سال طرح رو بروید
ولی اینکه 16 سال توی مناطق محروم باشید رو خیر

پیروز باشید
دوست عزيز ! براي پزشكي نميگن ١٤ ترم !!
پزشكي فقط ٥ ترم اولش مثل بقيه رشته هاست يعني در هر سال دو تا ترم
وگرنه بعد از ترم ٥ از يه دانشجوي پزشكي نبايد بپرسي ترم چند هستي؟! چون خودشم ديگه حسابش از دستش رفته!! فقط ميدونه تو كدوم مقطعه! مثل ميگه من الان فيزيوپات هستم
طول مدت تحصيل پزشكي؛ بيشتر دانشگاه ها ففط ٧ سال ولي دانشگاهي مثل دانشگاه ما مدتش ٧ سال و نيمه:n28:
داروسازي؛ تو دانشگاه ما ٦ سال و نيم، ولي شنيدم بقيه دانشگاه ها بيشتره:n13:
دندونپزشكي؛ ٦ سال

alavi71
25-12-2012, 10:40
دوست عزيز ! براي پزشكي نميگن ١٤ ترم !!
پزشكي فقط ٥ ترم اولش مثل بقيه رشته هاست يعني در هر سال دو تا ترم
وگرنه بعد از ترم ٥ از يه دانشجوي پزشكي نبايد بپرسي ترم چند هستي؟! چون خودشم ديگه حسابش از دستش رفته!! فقط ميدونه تو كدوم مقطعه! مثل ميگه من الان فيزيوپات هستم
طول مدت تحصيل پزشكي؛ بيشتر دانشگاه ها ففط ٧ سال ولي دانشگاهي مثل دانشگاه ما مدتش ٧ سال و نيمه:n28:
داروسازي؛ تو دانشگاه ما ٦ سال و نيم، ولي شنيدم بقيه دانشگاه ها بيشتره:n13:
دندونپزشكي؛ ٦ سال

دوست من به تاریخ پست دقت کنید.
عزیز مگر 7 سال با 14 ترم فرقی داره ؟

افروخته
25-12-2012, 17:01
دوست من به تاریخ پست دقت کنید.
عزیز مگر 7 سال با 14 ترم فرقی داره ؟
بله ميبينم يك ماه و اَندي پيش
بله فرق داره براي پزشكي

alavi71
26-12-2012, 10:21
بله ميبينم يك ماه و اَندي پيش
بله فرق داره براي پزشكي

اگر دفترچه رو هم ببینید تعداد ترم های مقاطع رو نوشته و هم مدت تحصیل رو پس خیلی فرقی نداره
به علاوه اینکه نوع تحصیل در دانشگاه بر حسب واحد و ترم هست نه چیز دیگه.

emad91
15-01-2013, 00:09
سلام
دوستان یه سوالی دارم
ببینید من یه شخصیتی دارم که سریع استرس می گیرم و خودم تو همه چی مقصر می دونم !!!
بعد علائم هر بیماری رو می خونم تو خودم احساس می کنم میرم دکتر و عکس و آزمایش یه جورایی هنوز دانشجو نشده سندروم دانشجوی پزشکی دارم !!
به نظر شما اگر دانشگاه برم رشته ی پزشکی با این روحیه ام صدمه نمی خورم ؟؟
نظرتون خیلی مهمه برام برا انتخاب رشته

ho1373
11-02-2013, 12:24
سلام
خسته نباشید میخواستم بدونم با چه رتبه ای میشه بین الملل پزشکی قبول شد؟
راحتترین جا برای قبولی پزشکی کدوم دانشگاهه و چه رتبه ای؟
معدل کل سوم من 17.5 و کتبی سوم 14 مدرک کامپیوتر و ورزشی دارم و تابستون هم تافل میگیرم احتمال قبولی با این معدل هست؟
میشه رتبه ی آخرین نفر قبولی و درصداش و معدلشو بگین؟
ممنون میشم اگه ج بدین
اگه هم مشکل نداشت به ایمیلمم هم بفرستید( hossein.naseri1373@gmail.com
) :n13::n28:

Alireza SM
12-02-2013, 17:19
دوستان سلام
12.کسایی که پزشکی می خونن همکلاسی سن بالاشون چند سال دارند. 3.تو این مدت که پزشکی می خوندید می تونیم در آمدی داشته باشیم.؟
معدل پایین دیپلم رو دانشگاه گیر نمی ده؟ 4.تا کنکور 92 ،،،4ترم می خونم (درس های عمومی رو می تونم تطبیق بزنم؟)
5.بین دندون و پزشکی کدوم بهتره؟ 6.وضعیت ترم تابستون چطوره؟

سن های گوناگون داریم ما خودمون آقایون و خانم های لیسانسه هم داریم بالای 25 سال که امسال پزشکی رو شروع کردن. در هنگام اینترنی بهتون زیر 80 تومن حقوق میدن. دندون پزشکی درآمدش خوبه و پزشکی هیچ آینده ای نداره. فقط دو سال اول پزشکی به صورت ترمی هست و ترم تابستون داره ولی توی تابستون نمیتونی درس های تخصصی مهم رو برداری مختص دروس عمومی و کامپیوتر و این چیزا هست فقط.

amir.orc
19-02-2013, 18:35
بچه ها من یه سوال خیلی خیلی فوری برام پیش اومده که حتما باید محبت کنید زود جواب بدید.(وقتم رو به اتمام است.)
1)فرض کنید شخصی رشتش تجربی باشه و در حال حاضر مدرک پیش دانشگاهی همین رشته رو داشته باشه آیا می تواند در رشته های مهندسی مثلا مکانیک یا عمران در دانشگاه آزاد بدون کنکور ادامه تحصیل دهد؟
2)حالا رشته های مهندسی که مربوط به گروه ریاضی هستند یا رشته های روانشناسی که مربوط به گروه علوم انسانی هستند چه طور؟حالا چه با کنکور چه بی کنکور؟
ازتون سپاسگزارم.:n16:

bahador2009
20-04-2013, 09:23
سلام دوستان منم یه سوال داشتم:
چبرای تحصیل پزشکی آیا سلامت کامل لازمه؟
یا مثلا اگه یک نفر مشکل چشمی داشته باشه میتونه تحصیل کنه؟
کلا چه تست هایی گرفته میشه ؟
مرسی

Alireza SM
20-04-2013, 13:37
سلام دوستان منم یه سوال داشتم:
چبرای تحصیل پزشکی آیا سلامت کامل لازمه؟
یا مثلا اگه یک نفر مشکل چشمی داشته باشه میتونه تحصیل کنه؟
کلا چه تست هایی گرفته میشه ؟
مرسی

سلامت کامل جسم و روح لازم هست. معاینه میشین و علاوه بر معاینه دفترچه درمانی و سوابق درمانی شما هم بررسی میشه. در دانشگاه آزاد که حتی دانشجو با نمره چشم بالای 5 هم میشه گفت که داریم ولی سراسری من ندیدم کسی به این شکل باشه. کم پیش میاد کسی رو به دلایل پزشکی رد کنن بعد از کنکور ولی من اطلاع دارم که دانشگاه ارومیه یه نفر رو به دلیل صرع رد کرده و ثبت نامش نکرده ولی دانشگاه آزاد یه نفر رو که صرع داشته و حتی کارت معافیت پزشکی هم گرفته بوده ثبت نامش کرده. کلا این چیزا خیلی سلیقه ای هست و معمولا به دانشجوهای بومی زیاد سختگیری نمیشه.
شما مشکلتون رو میتونین دقیقا بگین تا من از مدیر گروه مربوطه توی دانشگاهمون سوال کنم.

کاربر شماره ی یک
20-04-2013, 14:08
سلام
دوستان یه سوالی دارم
ببینید من یه شخصیتی دارم که سریع استرس می گیرم و خودم تو همه چی مقصر می دونم !!!
بعد علائم هر بیماری رو می خونم تو خودم احساس می کنم میرم دکتر و عکس و آزمایش یه جورایی هنوز دانشجو نشده سندروم دانشجوی پزشکی دارم !!
به نظر شما اگر دانشگاه برم رشته ی پزشکی با این روحیه ام صدمه نمی خورم ؟؟

سلام ، دیر شده گمانم ولی خب نظر شخصیم رو میگم .

نظر من :

به طور خلاصه : نه مشکلی پیش نمیاد .

کمی مفصل تر : اگر هم پیش بیاد ، نهایتش دو دفعه دکتر میرید و ثابت میکنه کاملا اشتباه میکنید ، بعد از اون سعی میکنید کمتر تشخیص های شکاکانه داشته باشید ، همین که وضعیت های نرمال رو بفهمید توی دوره ها و بدونید که تا چه حد از علائم وضعیت نرمال رو نشون میده ، بهتون کمک میکنه که کمتر از برچسب بیماری روی خودتون استفاده کنید .

Alireza SM
20-04-2013, 17:19
اگر دفترچه رو هم ببینید تعداد ترم های مقاطع رو نوشته و هم مدت تحصیل رو پس خیلی فرقی نداره
به علاوه اینکه نوع تحصیل در دانشگاه بر حسب واحد و ترم هست نه چیز دیگه.

نخیر فقط علوم پایه ترم هست. بعد از اون کورس هست. ترم در مورد پزشکی معنی نداره

amin5222106
28-04-2013, 19:16
سلام یه سوال دارم داداش من سال سوم دبیرستان در رشته تجربی هستش و علاقه شدیدی به رشته های پزشکی داره میخواستم راهنمایی کنید که چطور از همین حالا برنامه ریزی کنه تا بتونه یه دانشگاه خوب و یه رشته خوب قبول بشه فقط به خاطر هزینه بالای کلاسهای تقویتی کنکور توانایی شرکت در این کلاسها رو نداره و فقط میتونه در کنکور های آزمایشی شرکت کنه
شما چه راهکار و برنامه ریزی رو پیشنهاد میکنید

S2 SeLeNa S2
01-05-2013, 02:57
دوستان کسی میدونه رشته پرتوشناسی(رادیولوژی) دانشگاه علوم پزشکی ساری باید رتبه چند باشه؟

بعد این رشته درآمد خوبی هم داره؟ چند سال باید درس خوند؟ تا دکترا هم میشه ادامه داد؟:n01:

ali_12
08-05-2013, 19:39
سوال انتقال داده شد.....

rosimel21
14-05-2013, 12:47

شما با مدرك ليسانس ميتونيد دوباره كنكور بديد و تو رشته هاي علوم پزشكي درس بخونيد ولي با مدرك كارشناسي ارشد اين مسئله امكان پذير نيست.

rosimel21
14-05-2013, 13:10
سلامت کامل جسم و روح لازم هست. معاینه میشین و علاوه بر معاینه دفترچه درمانی و سوابق درمانی شما هم بررسی میشه. در دانشگاه آزاد که حتی دانشجو با نمره چشم بالای 5 هم میشه گفت که داریم ولی سراسری من ندیدم کسی به این شکل باشه. کم پیش میاد کسی رو به دلایل پزشکی رد کنن بعد از کنکور ولی من اطلاع دارم که دانشگاه ارومیه یه نفر رو به دلیل صرع رد کرده و ثبت نامش نکرده ولی دانشگاه آزاد یه نفر رو که صرع داشته و حتی کارت معافیت پزشکی هم گرفته بوده ثبت نامش کرده. کلا این چیزا خیلی سلیقه ای هست و معمولا به دانشجوهای بومی زیاد سختگیری نمیشه.
شما مشکلتون رو میتونین دقیقا بگین تا من از مدیر گروه مربوطه توی دانشگاهمون سوال کنم.

به نظر شما ارزش داره كه من بعد از 13 سال فاصله از دروس دبيرستان ، كارشناسي ارشد يه رشته غير مرتبط رو رها كنم و برم سراغ رشته پزشكي؟ با توجه به اينكه سنم هم 32 هست و شنيدم رشته پزشكي بعضي محدوديتهاي سني هم واسه تخصص داره؟ و اين كه ميگن كسانيكه كارشناسي ارشد دارند نمي تونن تو آزمون گروه پزشكي شركت كنند آيا درسته؟
يه سوال ديگه رشته دكتري بيوتكنولوژي و يا مهندسي ژنتيك چي؟ جز گروه علوم پزشكي محسوب ميشن يا علوم پايه هستند؟

Alireza SM
21-05-2013, 17:40
به نظر شما ارزش داره كه من بعد از 13 سال فاصله از دروس دبيرستان ، كارشناسي ارشد يه رشته غير مرتبط رو رها كنم و برم سراغ رشته پزشكي؟ با توجه به اينكه سنم هم 32 هست و شنيدم رشته پزشكي بعضي محدوديتهاي سني هم واسه تخصص داره؟ و اين كه ميگن كسانيكه كارشناسي ارشد دارند نمي تونن تو آزمون گروه پزشكي شركت كنند آيا درسته؟
يه سوال ديگه رشته دكتري بيوتكنولوژي و يا مهندسي ژنتيك چي؟ جز گروه علوم پزشكي محسوب ميشن يا علوم پايه هستند؟

سلام اولا شما اگر از ارشد فارغ التحصیل بشین حق شرکت در کنکور سراسری رو ندارین اصلا.
در مورد محدودیت سنی هیچ محدودیتی برای پزشکی وجود نداره ما همکلاسی بالای 30 سال با مدرک مامایی و سابقه کار هم داریم.
در مورد اون رشته هایی که گفتین اطلاعاتی ندارم تو دانشکده پزشکی که نیستن.

فاصله گرفتن با دروس دبیرستان قابل حل هست.

رضا جنگنده
12-07-2013, 19:30
سلام
رشته ای داریم که پزشکی توش زیاد باشه و با رشته ی ریاضی فیزیک بشه تو اون رشته قبول شد؟

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 19:52
نه اساسا شما میخواهید جایی برید که درباره ی علوم زیستی مطالعه کنید که توی رشته ی ریاضی فیزیک ، همچین گرایش یا شاخه ای نیست ...

Haj_Amoo
13-07-2013, 17:18
سلام
رشته ای داریم که پزشکی توش زیاد باشه و با رشته ی ریاضی فیزیک بشه تو اون رشته قبول شد؟

مجموعه‎ی مهندسی پزشکی که گرایش بیوالکتریک برق هم جزوش هست، تا حدی واحدهای زیستی داره. دانشگاه تهران هم سال‎های قبل (امسال هنوز دفترچه انتخاب رشته منتشر نشده) دکترای پیوسته‎ی بیوتکنولوژی رو هم می‎گرفت که اون هم واحد زیستی زیاد داره.

sina_oonline
11-08-2013, 14:29
سلام

اگر کارشناسیتونو در مهندسی نرم افزار یا علوم کامپیوتر بگیرید می تونید در مقطع ارشد روی Bioinformatics کار کنید که تحلیل داده های زیستی هست.
مهندسی پزشکی هم توش کار پزشکی زیاد انجام میشه اما کارش از جنس کار های بالینی که پزشکان انجام میدن نیست

alavi71
11-08-2013, 20:49
سلام یه سوال دارم داداش من سال سوم دبیرستان در رشته تجربی هستش و علاقه شدیدی به رشته های پزشکی داره میخواستم راهنمایی کنید که چطور از همین حالا برنامه ریزی کنه تا بتونه یه دانشگاه خوب و یه رشته خوب قبول بشه فقط به خاطر هزینه بالای کلاسهای تقویتی کنکور توانایی شرکت در این کلاسها رو نداره و فقط میتونه در کنکور های آزمایشی شرکت کنه
شما چه راهکار و برنامه ریزی رو پیشنهاد میکنید

سلام
کلاسهای کنکور هم نمیسه گفت عامل موفقیت هست د ...
ولی برای کسانی که ضعف در ان دروس دارند رو میشه پیشنهاد داد ....
شما با خرید کتابهای کمک اموزشی قوی -مطالعه مفهمومی و تست زنی زیاد خصوصا در مورد درس زیست بدون شک به هدفتان خواهید رسید
موفق باشید ...

mohsensoft1
10-07-2014, 17:33
دوستان من الان 24 سالمه و لیسانس حسابداری دارم و مشغول خدمت سربازی هستم
رشته ریاضی فیزیک هم بودم و میخوام توی کنکور 94 واسه رشته تجربی امتحان بدم.حالا چند تا سوال:

1-من که رشته دبیرستانم ریاضی بوده آیا معدل نهایی من توی کنکور تجربی تاثیر داره؟دیپلم سال 86 گرفتم
2-اصلا در حال حاضر میشه با دیپلم ریاضی کنکور تجربی شرکت کرد؟
3-بهترین منابع برای کنکور تجربی رو از کجا میتونم به دست بیارم؟

با تشکر <3

S0R3N4
07-08-2014, 13:11
سلام دوستان
یه سوال داشتم برای یکی از نزدیکان.
قصد داره در واحد بین الملل تحصیل کنه در رشته ی داروسازی یا پزشکی؛
ول رتبه ی اصلا خوبی نداشته؛حتی فکر نکنم به حداقل رتبه ی مورد نیاز رو آورده باشه؛چون بنده خدا اصلا نخونده بود برای کنکور.
البته مجاز شده؛رتبه اش حدود 140 هزار بوده؛
حالا شنیدم میشه در یک رشته ی دیگه نظیر بیوشیمی تحصیل کرد و تا فوق لیسانس بخونه و سپس دکترا به یکی از این 2 رشته تغییر بده!!!
آیا درسته؟!
یا میتونه مثلا به یکی از کشور هایی که دانشگاه های ایران قبولش دارن مثل پونای هند که راحت میشه واردش شد یه چند ترم بخونه و سپس ادامه اش رو بیاد بین الملل بخونه؟
کلا ترفندی هست که از طریق کار دیگه بتونه وارد این 2 رشته بشه؟!
هزینه زیاد مهم نیس تا اونجا که من در جریانم...

Alireza SM
19-04-2015, 09:57
سلام دوستان
یه سوال داشتم برای یکی از نزدیکان.
قصد داره در واحد بین الملل تحصیل کنه در رشته ی داروسازی یا پزشکی؛
ول رتبه ی اصلا خوبی نداشته؛حتی فکر نکنم به حداقل رتبه ی مورد نیاز رو آورده باشه؛چون بنده خدا اصلا نخونده بود برای کنکور.
البته مجاز شده؛رتبه اش حدود 140 هزار بوده؛
حالا شنیدم میشه در یک رشته ی دیگه نظیر بیوشیمی تحصیل کرد و تا فوق لیسانس بخونه و سپس دکترا به یکی از این 2 رشته تغییر بده!!!
آیا درسته؟!
یا میتونه مثلا به یکی از کشور هایی که دانشگاه های ایران قبولش دارن مثل پونای هند که راحت میشه واردش شد یه چند ترم بخونه و سپس ادامه اش رو بیاد بین الملل بخونه؟
کلا ترفندی هست که از طریق کار دیگه بتونه وارد این 2 رشته بشه؟!
هزینه زیاد مهم نیس تا اونجا که من در جریانم...

در مورد حالت اول که شایعه ای بیش نیست. پزشکی مثل دکترای دیگه نیست که یکی ارشدش رو در رشته دیگه تموم کنه و دکتراش بیاد پزشکی ! پذیرش از لیسانس برای پزشکی داریم ولی اون قبول شدنش خیلی سخت تره.
جاهای دیگه هم کسی بخونه بعدا بیاد ایران باید برنامه اون کشورها مثل ایران شامل علوم پایه باشه پذیرفته شدن هم بستگی به وزارت بهداشت داره فقط.
کسی بخواد از طریق کنکور سراسری بره پزشکی بین الملل بخونه این کار فقط با درس خوندن روزی 3 الی 4 ساعت ممکنه. نیازی به چنین روش هایی نیست

vazoupresin
02-05-2015, 16:44
سلام به تمام دوستان
من ميخواهم در رشته داروسازى ادامه تحصيل بدم. دوست دارم اطلاعات كاملى از تمام كسانى كه با اين رشته آشنايى دارند، دريافت كنم.
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد. با سپاس فراوان از تمام دوستان

vazoupresin
04-05-2015, 10:43
يعنى هيچ كس نيست جواب منو بده؟؟؟؟!!!!!!!!!

Alireza SM
04-05-2015, 20:43
سلام به تمام دوستان
من ميخواهم در رشته داروسازى ادامه تحصيل بدم. دوست دارم اطلاعات كاملى از تمام كسانى كه با اين رشته آشنايى دارند، دريافت كنم.
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد. با سپاس فراوان از تمام دوستان

دوست عزیز توی گوگل سرچ کنین یا از سایت کانون قسمت معرفی رشته ها استفاده کنین. مسلمه که اطلاعات کامل از رشته مستلزم صرف وقت زیادی هست کسی نمیتونه اطلاعات کامل تایپ کنه. از این لینک میتونین تا حدودی با داروسازی آشنا بشین.

vazoupresin
05-05-2015, 07:59
دوست عزیز توی گوگل سرچ کنین یا از سایت کانون قسمت معرفی رشته ها استفاده کنین. مسلمه که اطلاعات کامل از رشته مستلزم صرف وقت زیادی هست کسی نمیتونه اطلاعات کامل تایپ کنه. از این لینک میتونین تا حدودی با داروسازی آشنا بشین.

با سپاس از شما.
يك سوال ديگر: آيا دروس كه در ايران تدريس ميشه براى فارمسى، منطبق با سيستم درسى اروپا هست يا خير؟

After4Ever
05-05-2015, 14:02
با سپاس از شما.
يك سوال ديگر: آيا دروس كه در ايران تدريس ميشه براى فارمسى، منطبق با سيستم درسى اروپا هست يا خير؟

مطابق نیست ولی امکان شرکت در آزمون ارزشیابی مدرک وجود داره

عطارد
05-05-2015, 14:30
خواهرزاده من می خواد برای تحصیل پزشکی به اروپای شرقی بره چون ایران قبول نمیشه. دانشگاهی رو پیدا کرده که مدرکش رو ایران قبول نداره ولی اصلا براش مهم نیست چون نمیخواد به مرز پر گهر برگرده فقط تحقیق کرده گفتن توی این دانشگاه برای درس آناتومی جسد رو تشریح نمی کنن ( ظاهرا با استفاده از تصویر و ... تدریس می کنن ). آیا واقعا میشه پزشکی خوند و درس تشریح با استفاده از جسد نداشت ؟ این نشونه عدم اعتبار یه دانشگاه می تونه باشه یا نه ؟

After4Ever
05-05-2015, 16:19
خواهرزاده من می خواد برای تحصیل پزشکی به اروپای شرقی بره چون ایران قبول نمیشه. دانشگاهی رو پیدا کرده که مدرکش رو ایران قبول نداره ولی اصلا براش مهم نیست چون نمیخواد به مرز پر گهر برگرده فقط تحقیق کرده گفتن توی این دانشگاه برای درس آناتومی جسد رو تشریح نمی کنن ( ظاهرا با استفاده از تصویر و ... تدریس می کنن ). آیا واقعا میشه پزشکی خوند و درس تشریح با استفاده از جسد نداشت ؟ این نشونه عدم اعتبار یه دانشگاه می تونه باشه یا نه ؟

درس آناتومی تشریح نیست
اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم آموزش dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم
ولی خب همه دانشکده های پزشکی برای اشنایی سر جسد میبرن این میتونه دلیل بر کمبود اعتبار دانشکده باشه....
البته شایدم روش نویینی باشه نمی شه دقیق گفت فاکتورهای دیگی دانشگاه رو هم باید در نظر گرفت

عطارد
05-05-2015, 17:07
درس آناتومی تشریح نیست
اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم
ولی خب همه دانشکده های پزشکی برای اشنایی سر جسد میبرن این میتونه دلیل بر کمبود اعتبار دانشکده باشه....
البته شایدم روش نویینی باشه نمی شه دقیق گفت فاکتورهای دیگی دانشگاه رو هم باید در نظر گرفت

بی نهایت ممنونم از پاسختون. من فکر می کردم آناتومی و تشریح یکی هستن ( یعنی حتما آناتومی باید با تشریح همراه باشه ).

Alireza SM
06-05-2015, 18:53

دانشگاهی در دنیا وجود نداره که آناتومی رو بدون جسد درس بده. اصلا معنی لغوی آناتومی یعنی تشریح. شما جسد نداشته باشی چیو میخوای تشریح کنی؟؟ پزشک که سهله دندانپزشکی و داروسازی هم تشریح رو کامل دارن. ما از سال اول تشریح روی جسد داشتیم. هنوز بوی گند و تهوع آور محلول فرمالدهید رو نتونستم فراموش کنم :n35:

ولی من فکر نمیکنم دانشگاه های شرق اروپا اینطور باشن احتمالا از جای معتبری تحقق نکردین. چون اونجاها وضعیتشون از دانشگاه های معولی ایران بهتره

Alireza SM
06-05-2015, 19:00
درس آناتومی تشریح نیست
اگر کلاس بره می تونه عضلات و اندام ها دستگاه ها رو تشریح کنه ولی درس آناتومی چیزی به اسم آموزش dissect نداره مگر به دلخواه خودش ، خودم بیشتر آناتومی رو با اطلس فیلم یاد میگیرم

شما همه آناتومی رو باید با فیلم و اطلس یاد بگیری نه بیشترش رو. توی اتاق های تشریح ایران که اصلا نمیشه چیزی یاد گرفت. دخترا که نصفشون میرن اینور اونور عکس سلفی میندازن بقیشونم باهم شوخی های ناجور و ترسناک میکنن پسرا هم که دنبال یکی از همکلاسیاشون میگردن که حالش از بوی اتاق تشریح به هم بخوره تا کاری کنن که بالا بیاره :n27: استاد هم که نقشی جز هویج ماجرا رو نداره :n29:
من خودم هرچی یاد گرفتم از روی کتاب های آناتومی گری و اطلس نتر و کتاب های فارسی بوده.
قبل و بعد از اطلس ها بهتره حتما کتاب آناتومی عمومی دکتر علی والیانی رو هم بخونین. یه چیزی تو مایه های کتاب جمع بندی کنکوری هست

عطارد
07-05-2015, 10:48
بسیار ممنون از پاسخ کامل و با جزئیاتتون . خواهرزاده ام گفت میرم نمایشگاه کتاب و حتما این عناوین رو می خرم.
باز هم ممنون .

vazoupresin
07-05-2015, 11:39
سلام به همه
من شنيدم گرفتن دكتراى فارمسى، تنها ٥ سال و نيم زمان نياز داره. آيا واقعأ در اين مدت زمان كم ميشه دكتراى گرفت در اين رشته؟!!!!:n19:

Alireza SM
07-05-2015, 19:48
سلام به همه
من شنيدم گرفتن دكتراى فارمسى، تنها ٥ سال و نيم زمان نياز داره. آيا واقعأ در اين مدت زمان كم ميشه دكتراى گرفت در اين رشته؟!!!!:n19:

روی کاغذ بله. شما روی 6 و نیم سال حساب کنین.

vazoupresin
08-05-2015, 01:21
منظور شما رو نفهميدم! يعنى چطور؟ بعد از ٦ سال و نيم ميشه دكترا گرفت؟؟

Alireza SM
10-05-2015, 12:13
منظور شما رو نفهميدم! يعنى چطور؟ بعد از ٦ سال و نيم ميشه دكترا گرفت؟؟

اکثر دانشجوها قادر نیستن در حداقل زمان ممکن دوره رو تموم کنن و معمولا کمی بیشتر از اون زمان حداقل، لازمه براشون. داروسازی رو 6ونیم سال قطعا میشه تموم کرد.

amir200812
27-05-2015, 05:45
یک سوال:
قبولی تو آزمون تخصص چقدر سخته!؟ چقدر به دانشگاه محل تحصیل وابسته هست!؟

کسی که تو دانشگاه پزشکی ارومیه تحصیل میکنه، چقدر شانس داره در مقابل دانشجو های دانشگاه تهران و شهید بهشتی و ...

درضمن کلا روی کاغذ در چه مدت میشه پزشکی رو تموم کرد!(یعنی کلا دانشجئ الف باشی و هر ترم حداکثر واحد برداری و ترم تابستونم برداری و ...)

و یک سوال در باره بازار کار:
یه پزشک عمومی که تو اورژانس یک بیمارستان/درمانگاه کار میکنه ، درامدش ماهانه حدودا چقدره!؟
چون رقم های متفاوتی شنیدم، یکی میگه به پزشک عمومی 2~3 تومن بیشتر نمیدن!
از یکی هم شنیدم که تو درمانگاه های شبانه روزی قرارادی که با پزشک عمومی نوشته میشه بالای 10~12 میلیون تومن هست!

حالا کدوم یکی از اینا درسته!؟(با فرض اینکه پزشک مورد نظر سابقه زیادی نداشته باشه)

Alireza SM
27-05-2015, 09:51
یک سوال:
قبولی تو آزمون تخصص چقدر سخته!؟ چقدر به دانشگاه محل تحصیل وابسته هست!؟

کسی که تو دانشگاه پزشکی ارومیه تحصیل میکنه، چقدر شانس داره در مقابل دانشجو های دانشگاه تهران و شهید بهشتی و ...

درضمن کلا روی کاغذ در چه مدت میشه پزشکی رو تموم کرد!(یعنی کلا دانشجئ الف باشی و هر ترم حداکثر واحد برداری و ترم تابستونم برداری و ...)

و یک سوال در باره بازار کار:
یه پزشک عمومی که تو اورژانس یک بیمارستان/درمانگاه کار میکنه ، درامدش ماهانه حدودا چقدره!؟
چون رقم های متفاوتی شنیدم، یکی میگه به پزشک عمومی 2~3 تومن بیشتر نمیدن!
از یکی هم شنیدم که تو درمانگاه های شبانه روزی قرارادی که با پزشک عمومی نوشته میشه بالای 10~12 میلیون تومن هست!

حالا کدوم یکی از اینا درسته!؟(با فرض اینکه پزشک مورد نظر سابقه زیادی نداشته باشه)

کاملا سخت و دشوار هست رقابت هم خیلی شدیده به طوری که نفر 150 کشور که همه رشته ها قبول هست اگه یک درصد از نمره اش کم بشه میاد میشه نفر 1000 که هیچکدوم از رشته های اصلی رو نمیتونه قبول شه.
امسال از نفرات برتر که هفته پیش اعلام شدن از ده نفرشون 6 نفر علوم پزشکی تهران بود و یه نفر شاهد و یه نفر اصفهان ه نفرم ادم نیست. ولی به هیچ وجه قبول شدن ربطی به دانشگاه نداره چون منابع آزمون دستیاری در دانشگاه تدریس نمیشن. کسایی که قبول میشن دو دسته هستن:
دسته اول وقت کافی برای مطالعه منابع آزمون داشتن و قبول شدن.
دسته دوم هم استعداد و برنامه ریزی خوبی داشتن و تونستن منابع سنگین رو در کمترین زمان به بهترین وجه بخونن و جمع بندی کنن.
شما دانشگاه رو ول کن. حساب کن ببین وقت آژاد خواهی داشت برای خوندن یا نه.الان دانشگاه آزاد شهرما در آزمون امسال به تعداد نفرات و در قیاس استعداد دانشجوهاش خیلی بهتر از دانشگاه ما عمل کرده دلیلشم اینه که دانشجوهاش اکثرا وقت آزاد زیادی دارن و همچنین تمن مالی دارن و نیازی به کشیک شب کشیدن برای ماهی یه میلیون تومن حقوق ندارن. همچنین سوالات علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد هم خیلی آسونه و دانشجوهاش اکثرا نیازی به مطالعه زیاد ندارن و میتونن وقتشون رو صرف خوندن منابع دستیاری کنن.

پزشکی همون هفت سال تموم میشه چون ترمی و واحدی نیست و مثلا ترم هشتی وجود نداره که شما یخورده از واحدهاش رو در ترم هفت برداری و یخورده در تابستون و ... پنج تا ترم اون اوایلش هست که تازه اگه اونها رو هم زودتر تموم کنی بازم باید منتظر آزمون علوم پایه بمونی تا بری مرحله بعد ! من خودم امسال شهریور این آزمون رو میدم. بقیه مراحلشم مدت زمان و تعداد کشیک و ... هست نمیشه پیچوند.

بستگی داره چجور درمانگاهی باشه و چجور کاری انجام بده. از ماهی 1 میلیون تومن هست تا ماهی 7-8 میلیون تومن. اکثرا اون حدمتوسط به پایین رو میدن مثلا 1.5 تومن. پزشکی عمومی هیچ درآمدی نداره.درمانگاه اگه شما رو ملزم کنه که از همه تست قند و نوار قلب و ... بگیری و سرم های الکی و داروهای آزاد و ویتامین و ... بنویسی درآمدت یه نیم میلیون تومنی افزایش پیدا میکنه شایدم بیشتر.

Arrowtic
21-07-2015, 09:51
دوستان ، درباره شبانه ی پزشکی توضیح میدید ؟ دقیقا جریانش چیه ؟ چه قدر هزینه میخواد و چه قدر رتبه ی مورد نیاز رو جا به جا میکنه ؟
الآن من با 633 اگه ایران در نیام ، شبانه داره که برم ؟(خودم کرجم و نمیخوام به شهرستان کارم بکشه)

A/|\IR
21-07-2015, 11:35
دوستان ، درباره شبانه ی پزشکی توضیح میدید ؟ دقیقا جریانش چیه ؟ چه قدر هزینه میخواد و چه قدر رتبه ی مورد نیاز رو جا به جا میکنه ؟
الآن من با 633 اگه ایران در نیام ، شبانه داره که برم ؟(خودم کرجم و نمیخوام به شهرستان کارم بکشه)

سلام
رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اصلا شبانه ندارن
با همون رتبه حتی اگه ایران نیاری کرج حتما میاری.

Arrowtic
21-07-2015, 11:44
سلام
رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اصلا شبانه ندارن
با همون رتبه حتی اگه ایران نیاری کرج حتما میاری.
دانشگاه کرج مدرسست بیشتر !
نیارم یا میرم اهواز(اونجا کل فامیل هست + خونه آماده هست برام) یا همدان احتمالا .

خدا کنه ایران در بیام ...

A/|\IR
21-07-2015, 15:44
دانشگاه کرج مدرسست بیشتر !
نیارم یا میرم اهواز(اونجا کل فامیل هست + خونه آماده هست برام) یا همدان احتمالا .

خدا کنه ایران در بیام ...

بنظرم اگه میخوای بری شهرستان به دندون هم فکر کن
یا به همین داروسازی اگه علاقه داری که وضعیتت بهتر میشه

raha20011
25-07-2015, 00:24
دوستان من توی انتخاب رشته مجازی سایت سنجش شرکت کردم برام دامپزشکی مشهد اومد.نظرتون رو خواهشا درباره این رشته بگید.به لحاظ درامد و بازار کار و شان اجتماعیش؟!ممنونم.

raha20011
25-07-2015, 21:49
کسی اطلاعی درباره رشته دامپزشکی نداره؟؟؟؟:n27:

M-H2013
27-07-2015, 13:19
حذف.......

M-H2013
27-07-2015, 13:22
بعد از پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی
رشته تجربی ای که درآمد عالی داشته باشه چیه؟
ممنون

Nafas3000
15-06-2016, 03:43
بعد از پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی
رشته تجربی ای که درآمد عالی داشته باشه چیه؟
ممنون مطمن نيستم اما فكر ميكنم فيزيوترابي هست

samir.123
10-08-2016, 19:50
سلام دوستان
يكي سوال كرده اينجا مطرح ميكنم
ايشون ميگه اگه كسي پيراپزشكي قبول بشه و نره
بخواد بره پزشكي
بايد شهريه بده مث آزاد ؟

Alireza SM
10-08-2016, 22:41
سلام دوستان
يكي سوال كرده اينجا مطرح ميكنم
ايشون ميگه اگه كسي پيراپزشكي قبول بشه و نره
بخواد بره پزشكي
بايد شهريه بده مث آزاد ؟

متوجه نشدم منظورتون رو. یعنی کسی رشته ای مثل فیزیوتراپی قبول بشه ولی شهریه بده و به جای رشته ای که قبول شده پزشکی بخونه؟ اینطور که خیلی مضحکه

dooni
20-09-2016, 12:50
سلام دوستان
یه توضیح کوچیک در مورد گذروندن دوره تخصص تو کشور های خارجی میدین؟جاهای نسبتا معتبر...
از لحاظ شهریه و ازمون ورودی و ...

Alireza SM
21-09-2016, 10:34
سلام دوستان
یه توضیح کوچیک در مورد گذروندن دوره تخصص تو کشور های خارجی میدین؟جاهای نسبتا معتبر...
از لحاظ شهریه و ازمون ورودی و ...
تک تک کشور ها با هم خیلی متفاوت هستن. در مورد آزمون های ورودی هم فقط کشور آمریکا آزمونش طوری هست که ماها میتونیم توش قبول بشیم. آزمون USMLE خیلی هم طرفدار داره در کشورمون.
کشورهای بدون آزمون هم اکثرا با بررسی رزومه رزیدنت میگیرن.

samir.123
22-09-2016, 08:25
سلام دوستان
اين سوال رو براي مشاور دبيرستان ميخوام بپرسم

ايشون ميگن كه كسي كه بخواد بره رشته پيراپزشكي بايد حتما ديپلمش علوم تجربي باشه
ولي همكارشون ميگن خير
از كار و دانش هم ميتونن برن رشته پيرا پزشكي

توضيح ميدين؟
تشكر

sphinxs
11-10-2016, 01:30
سلام دوستان
اين سوال رو براي مشاور دبيرستان ميخوام بپرسم

ايشون ميگن كه كسي كه بخواد بره رشته پيراپزشكي بايد حتما ديپلمش علوم تجربي باشه
ولي همكارشون ميگن خير
از كار و دانش هم ميتونن برن رشته پيرا پزشكي

توضيح ميدين؟
تشكر

تا جایی که اطلاع دارم فعلا چنین محدودیتی وجود نداره و هر داوطلبی با هر عنوان دیپلمی می تونه در هر گروه آزمایشی کنکور بده.

NET DOCTOR
09-11-2018, 18:34
با سلام

امیدوارم سوالم رو در انجمن مناسب مطرح کرده باشم

میخوام بدونم کسی که کارشناسی مکانیک داره برای ارشد چه رشته هایی میتونه شرکت کنه؟

محدودیتی داره یا نه؟

تا جایی که من فهمیدم برای رشته های مهندسی و علوم انسانی به جز ارشد پزشکی مانعی نداره مگر اینکه در دفترچه ذکر شده باشه. درسته؟

برای کسی که کارشناسی مکانیک داره امکان ادامه در رشته های ارشد پزشکی به هیج وجه وجود نداره؟