PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار با اوركات

Mr.Mohamad
14-12-2004, 22:27
سلام
من ديدم كه يه مطلب براي عضويت دوستان در اوركات هست ولي چيزي در مورد كار با اوركات نيست به همين خاطر اين قسمت رو راه انداختم تا دوستاني كه در كار كردن با اين سايت تجربه ايي دارن در اختيار ديگران قرار بدن البته دوستان سعي كنند كه جامع جواب بدن تا همه استفاده كنند مرسي :idea:

hajHasan
15-12-2004, 10:29
يك سوال : چطور ميشه عكسي را كه براي خودمان در اوركات گذاشتيم عوض كنيم ؟

Mr.Mohamad
15-12-2004, 10:45
آقا كسي نيست جواب حاجي ما رو بده پس اين تاپيك رو گذاشتيم برا چي؟
:x :evil: :?

Babak
15-12-2004, 12:00
سلام
تعويض عکس پروفايل ارکات

صفحه اول ارکات
Profile>>general - edit
سمت راست بالای صفحه چهارمين گزينه
photo
در کادر باز شده عکس مورد نظر را با استفاده از کليد Browse يافته و با upload photo به ارکات اضافه کنيد
در اين بخش (profile) ميتوانيد ديگر مشخصات خود را نيز تغيير دهيد
توضيح : بدليل ضعف server های ارکات آپ لود عکس ها و تغيير پروفايل انی انجام نميشود (حدود 1 روز زمان ميبرد)
موفق باشيد

Babak
15-12-2004, 12:06
Mr.Mohamad عزيز کمی صبور باش گلم
پست دوست ما 10:29 ارسال شده و شما 10:45 به اينکه جواب ايشون داده نشده معترضی
عزيز دوستان اينجا 24 ساعته که حضور ندارن به محض اينکه فرصت بشه حتماً جواب داده ميشه

hyriand
15-12-2004, 16:21
Mr.Mohamad جان
وقتي شما يه تاپيك در مورد اوركات باز ميكني نشون ميده كه حتما خودتون هم سر رشته اي توش داريد و ميتونيد به ديگران كمك كنيد كه اين تاپيك رو باز كرديد.
نه اينكه بيايد سر ديگران داد بزنيد بگيد آهاي ملت جواب اين مشتري رو بدين . اين اصلا رسمش نيست. :!:

Mr.Mohamad
15-12-2004, 18:17
:oops: :oops:
بابا چرا ميزنيد به خدا قصدي نداشتم از اينكه ممكنه لحن صحبتم برازنده شما نبوده از صميم قلب معذرت مي خوام اميدوارم كه هم تاخير شما هم لحن من درست شه به خدا همتون رو دوست دارم
و در مورد اوركات بايد بگم يه نكته جالب كه هست اينكه كه اونايي كه هنوز نيومدن تو كار با اوركات مي خوان ديگران رو اد كنن خوب براي اين دسته از عزيزان بايد بگم كه يه لينك سمت راست Home Page وجود داره كه عنوان بالايش اد فرند هست اونجا رو كليك ميكني و بعد آدرس ميل دوست تون رو وارد مي كنيد افتاد الان :lol:

MaFia
15-12-2004, 21:04
با سلام
راهنماي زير توضيحاتي فقط در مورد قسمتهايي كه بيشتر كاربران با آن سر و كار دارند مي باشد
سعي كردم خيلي ساده بيان شود تا براي تمامي دوستان مفهوم باشه

بعد از وارد شدن به orkut در بالا صفحه نوار ابزاري مي بينيد كه در شكل نيز آن را مي توانيد مشاهده كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گزينه اي وجود دارد با نام دوستان(Friends) كه با كليك بروي آن ليست دوستان خود را مشاهده مي كنيد و در قسمت راست صفحه طبق تصوير گزينه هايي را مشاهده مي كنيد

قسمتي كه شكلك ادم در كنار يه قلم مي باشد (گزينه دوم )همان گزينه اضافه كردن دوست خود كه خارج از Orkut هست مي باشد (ارسال دعوتنامه) كه با كليك بروي آن در صفحه قسمتي را مي بينيد كه براي وارد كردن نام و ميل طرف مقابل جايي را دارد
بعد از تكميل و وارد كردن مشخصات فرد مورد نظر براي دعوت بروي Add As A Friend كليك كنيد
وقتي نام و مشخصات فرد مورد نظر را كه با آيكون يك ساعت نيز همراه مي باشد رو در ليست دوستان خود مشاهده كرديد ارسال دعوتنامه با موفقيت به اتمام رسيده

گزينه هاي ديگري نيز به جز قسمت ارسال دعوتنامه نيز در قسمت دوستان داريد به طور مثال قسمتي وجود دارد كه مي توانيد به دوستان خود ويژگي هايي را بدهيد كه با آيكون آدمك در كنار
قلب و ستاره و ..... مي باشد (گزينه چهارم )و با رفتن به اين قسمت مي توانيد اين ويژگي ها رو انتخاب كنيد

گزينه پنجم و آخرين گزينه اين قست نيز كه با آيكون آدمك و يك ذره بين نشان داده مي شود براي جستجو دوستان خود مي باشد براي پيدا كردن دوستاني كه هنوز موفق به Add كردن آنها نشديد

حالا باز بر مي گرديم به نوار ابزار صفحه اصلي
گزينه سوم آن قسمتي هست با نام پيغام ها و يا همان Messages كه در اين قسمت پست هايي كه براي شما ارسال شده رو مي توانيد مديريت كنيد

با كليك بروي پست هاي خود مي توانيد آنها را باز و مشاهده كنيد و براي پاك كردن نامه هاي ارسالي ( كه بيشتر تبليغ Communiti ها هستند) مي توانيد آنها را انتخاب و يا همان تيك بزنيد و بعد در قسمت سمت راست صفحه گزينه Delete Selected را انتخاب و Go را بزنيد

خوب باز برمي گرديم به نوار ابزار صفحه اصلي گزينه بعدي گزينه Communities مي باشد كه با كليك بروي آن وارد ليست Communiti خود مي شويد و خيلي راحت با انتخاب يكي از آنها وارد آن Communiti مي شويد

در قسمت نوار ابزار در صفحه اصلي گزينه آخر با نام LogOut مي باشد كه همان طور همه شما دوستان عزيز مي دانيد براي خروج از سايت مي باشد

خوب حالا اگر در صفحه اصلي خود يا همان Home باشيم در سمت چپ خود گزينه هايي وجود دارد كه يكي از آنها گزينه

مي باشد كه با انتخاب آن شما مي توانيد Testimonials هايي را كه براي دوستان خود نوشتيد و يا ديگران براي شما نوشتند را پاك كنيد و مديريت ....... براي نوشتن Testimonial براي يكي از دوستان خود و يا افراد ديگر وقتي بروي پروفايل همان صفحه اصلي فرد مورد نظر هستيد قسمتي در سمت راست صفحه وجود دارد كه با نام WhriteTestimonials مي باشد با انتخاب اين گزينه قادر به اين كار مي باشيد البته بايد فرد مورد نظر نوشته شما رو تاييد كند تا شما نوشته خود را در قسمت پروفايل فرد مورد نظر مشاهده كنيد .... در پروفايل افراد قسمتي نيز با نام Scarp مي باشد كه شما مي توانيد نوشته خود را در آنجا تايپ و ارسال كنيد و اين قسمت احتياجي به تاييد فرد مورد نظر ندارد پس بعد از نوشتن و يك بار Refresh كردن صفحه نوشته خود را براي فرد مورد نظر مشاهده مي كنيد

در پروفايل افراد قسمتي نيز با نام اضافه كردن به دوستان خود داريد كه با انتخاب اين گزينه مي توانيد فرد مورد نظر رو در ليست دوستان خود اضافه كنيد كه البته احتياج به تاييد مخاطب دارد

حالا اگر در Communities ها هستيد و مي خواهيد عضو اونجا شويد در قسمت سمت راست
صفحه گزينه اي هست با نام Join كه با كليك بروي آن و تاييد دوباره به صفحه اول Communiti بر مي گرديد ولي اين بار گزينه Join وجود ندارد و گزينه Unjoin جاي آن را گرفته كه براي انصراف از عضويت مي باشد در صورتي كه عضويت در Communities نام آن در 2 قسمت يكي در صفحه اصلي Home در پايين قسمت دوستان خود و ديگر در قسمت Communities در نوار ابزار Home مشاهده مي شود

اگر شما در قسمت اصلي Home باشيد گزينه با نام Profile وجود دارد با كليك بروي آن و انتخاب گزينه Edit Profile مي توانيد مشخصات و عكس و پسورد و ... خود را مديريت كنيد

بعد از كليك بروي Edit Profile شما در سمت راست خود گزينه هايي براي انتخاب داريد

سه گزينه اول براي تغير و يا تكميل مشخصات خود مي باشد و گزينه چهارم كه با نام Photo مي باشد براي تغير عكس اصلي خود مي باشد كه با كليك بروي آن صفحه اي را مشاهده مي كنيد كه عكس فعلي و در صورت نداشتن عكس با گزينه No Photo قابل مشاهده مي باشد

با انتخاب Browse شما مي توانيد عكس خود را انتخاب و بعد با كليك بروي Upload Photo عكس خود را آپلود كنيد و بعد صفحه را Refresh كنيد اگر عكس خود را مشاهده كرديد بروي گزينه
Continue كليك كنيد ( به علت شلوغي سرور بيشتر مواقع با مشكل Upload چه در قسمت عكس و چه در تمامي قسمتها روبرو مي شويد كه با تكرار و سعي و تلاش مي توانيد با موفقيت كار را انجام دهيد )

و در سمت راست صفحه اديت پروفايل خود گزينه با نام پسورد وجود دارد تا بتوانيد پسورد و يا همان كلمه عبور خود را عوض كنيد ... در قسمت اول پسورد فعلي و در قسمت دوم و سوم
پسورد جديد را وارد كنيد و بعد Sumbit حالا اگر به شما اعلام تغير پسورد را داد كه كار با موفقيت انجام شده در غير اين صورت ( شلوغي سرور) بايد تكرار كنيد

خوب حالا باز در صفحه Home گزينه اي با نام آلبوم داريم كه با انتخاب آن مي توان عكس ها را مديريت كرد
در صورت داشتن عكس و انتخاب اديت مي توانيد عكس و يا توضيح مورد نظر را تغير و يا به طور كل آن را پاك كنيد
قسمتي نيز براي آپلود كردن و اضافه كردن عكس هاي خود به آلبوم شخصي خود ( قابل مشاهده براي تمامي افراد) وجود دارد كه در پايين صفحه مشخص است
اين قسمت نيز را همانند قسمت آپلود عكس شخصي خود عمل كنيد ....

(كپي رايت براي سايت P30World مي باشد)

Mr.Mohamad
15-12-2004, 21:08
مرسي مافيا خوب حالي دادي :P :lol:
اميدوارم كه ادامه بدي

hajHasan
16-12-2004, 08:36
از دوستان عزيزي كه زحمت كشيدند و پاسخ دادند ممنونم. اين دير آپديت شدن اوركات منو به اشتباه انداخته بود. امروز كه رفتم ديدم تو بيشتر قسمتها از عكس جديد استفاده ميكنه :)
راستي يك پيشنهاد : يك انجمن تو اوركات مخصوص بچه هاي اين سايت درست كنيم ( درست كنيد ! ) تا هم بچه ها بيشتر يكديگر را بشناسند و هم محيط جديدي علاوه بر خود سايت براي تبادل نظر داشته باشيم. چطوره ؟ هان ؟ نشنيدم ؟ چي ؟ :D

Babak
16-12-2004, 10:11
عزيز جان هست اونم دو تا
اين يکی

بعلاوه من که چيزه مفيدی نميبينم تو ارکات نميدونم چه حرفی هست که اينجا نميشه عنوان کرد اونجا ميشه

Mr.Mohamad
16-12-2004, 12:27
خيلي عالي دادن نظر در اين تاپيك هم جالب و هم نشون دهنده فعال بودنشه كه دوستان مطمپن باشند كه روش هاي آموزش در اين تاپيك اگه بدرد تو نمي خوره بدرد خيلياي ديگه ميخوره اميدوارم كه همچنان پذيراي ايده و اموزش در اين تاپيك باشيم :lol:

koorosh
16-12-2004, 12:27
دوستان.بابك لطف كرد و من را به اركاتinviteكرد.دارم تو اركات ثبت نام مي كنم ولي بعد از اينكه همه فرمها را پر كردم تو مرحله آخر ثبت نام تكميل نمي شه.من دقيقا تا مرحله اي كه مي بايست اعداد و حروف شكل درهم ريخته را پر كنم رفته ام ولي ديگه صفحه بعد باز نمي شه.چون قبلا تو اركات نبودم؛نمي دونم اين از ترافيك ويا كندي سرور اركاته يا نه مشكل ديگري وجود داره.من صفحه را بستم.دوباره كه مي خوام ثبت نام كنم به مشكل بر مي خورم.

Mr.Mohamad
16-12-2004, 12:39
koorosh, جان فكر كنم اون تيك پاييني رو نزدي :wink: :lol:

Mr.Mohamad
16-12-2004, 12:44
يه انجمن در قسمت كامپيوتر با نام p30world درست كردم البته در اوركات. بريد اونجا عضو شيد :mrgreen: :D :) :lol:

Babak
16-12-2004, 15:01
دوستان مطمپن باشند كه روش هاي آموزش در اين تاپيك اگه بدرد تو نمي خوره بدرد خيلياي ديگه ميخوره :lol:

من هر چی بالا رو نگاه کردم نفهميدم کی اينجا گفته آموزش ها به درد نميخوره
منظور کيه ؟

swallow
16-12-2004, 21:27
سلام ... من تازه عضو شدم
اگه ميشه لطفا در مورد اوركات توضيح بديد
ممنون ميشم
:P

Mr.Mohamad
16-12-2004, 23:28
دوستان مطمپن باشند كه روش هاي آموزش در اين تاپيك اگه بدرد تو نمي خوره بدرد خيلياي ديگه ميخوره :lol:

من هر چی بالا رو نگاه کردم نفهميدم کی اينجا گفته آموزش ها به درد نميخوره
منظور کيه ؟
عزيز من قرار نيست كه همه چيز تو تاپيك معلوم باشه يه نفر اين حرف رو زده خودش هم ميدونه كيه پس تو خودت رو وارد كار نكن چون اين مسيله به يه نفر كه اين حرف رو زده ربط داره و شما سعي كنيد به اصل مطلب بپردازيد آخه من و شما چي كار داريم به اين كارا :twisted:

hyriand
17-12-2004, 02:15
آقاي محمد آقا و تمام دوستان ديگه

باز هم همونطور كه در جاهاي ديگه اين انجمن گفته شده تكرار ميكنم كه اينجا جاي تعيين تكليف
كردن و يا تعيين ربط داشتن حرف كسي با كس ديگه اي نيست. بلكه موضوع فقط بحث در مورد
كامپيوتره. در صورت خارج شدن طرز كلام كاربرا در يك انجمن مديران مجبورند كه تاپيك مورد نظر
رو قفل كنند و كسي مورد تذكر قرار نميگيره.
خواهشا از بحث اصلي خارج نشيد.
متشكرم.

hajHasan
17-12-2004, 03:44
به نظر من اوركات در حال حاضر بهترين سايت دوست يابي است كه با داشتن يك انجمن در آن ، بچه ها مي توانند با همديگر بيشتر آشنا شوند علاوه بر اينكه برخي موضوعات و مسايل در اونجا راحت تر مطرح خواهد شد . شخصا با اين سيستم نرم افزاري مديريت انجمن در سايت راحت نيستم.(phpBB رو ميگم ) براي پيگيري يك موضوع بعضي وقتها بايد كلي سرچ كني تا بلكه انجمن مورد نظر را پيدا كني. اگر امكان مشاهده كل نامه هاي جديد در يك بازه زماني مثل روز يا هفته در سايت قرار داده شود ، اونوقت بسيار راحت تر مي توان موضوعات را پيگيري كرد. به هر حال عضويت در اوركات ايده بدي نيست . بياييد عضو شيد. ثواب داره :D

Sina
17-12-2004, 10:28
hajHasan هر بار كه شما وارد ميشي موضوعات جديد نارنجي رنگ هستن
همچنين در صفحه اول لينكي هست كه كليه تاپيك هاي جديد ( از آخرين مرور شما ) رو براتون ليست ميكنه! :wink:

koorosh
17-12-2004, 22:39
دوستان من تازه تو اركات عضو شدم.مشكلم اينه كه خيلي كنده.نمي دونم شما هم چنين مشكلي دارين يا نه.الان كه دارم كار مي كنم سرعت لود شدن سايتهاي ديگه در حد معقوله ولي اركات خيلي دير لود مي شه.

Mr.Mohamad
17-12-2004, 23:09
بد بختانه ضعف اوركات همينه حالا جدايي از امكانات خوبش ولي چون توي يه صفحه از چندين نوع برنامه و كدنويسي در اون استفاده شده
فكر كنم كه به همين خاطر كنده

Soso
18-12-2004, 05:22
به خاطر ترافيك و تعداد زياد استفاده كننده هاست كه سرعت كنده و دير لود ميشه

Enter
29-12-2004, 14:25
اقامن اگه بخوام تو يهtopicبنويسم چه طوريه داش مافياخيلي مخلصيم راستي من باhallyb000d e تواوركاتم بيايه حالي بده

parsajooon
29-12-2004, 18:03
سلام دوست عزيز

من مطاب زيادي در مورد اوركات خوانده و شنيده اام ويكن هنوز نتوانسته ام چگونگي عضويت در ان را ياد بگيرم خواهش مي كنم چگونگي عضويت و دريافت دعوت نامه را براي من ميل كنيد parsajooon@yahoo.com

متشكر و ممنون از لطف شما پارسا اسدي

MaFia
29-12-2004, 20:13
اقامن اگه بخوام تو يهtopicبنويسم چه طوريه داش مافياخيلي مخلصيم راستي من باhallyb000d e تواوركاتم بيايه حالي بده

اسي خان گل آقا سوالي كه كردي يه كم نا مفهموم بود يه مقدار بيشتر توضيح مي دي لطفا
:lol: :arrow: :wink:

Babak
29-12-2004, 23:37
پارسا عزيز اينوايت فرستادم
فقط ديگر دوستان لطف کنين و در پست مرتبط درخواست اينوايت رو مطرح کنن

shahroozm
14-02-2005, 16:47
سلام من invite شدم ميل ام زدم
ولي هيج اتفاقي نمي افته
اگه ميشه كمك كنيد :wink: