PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا استفاده از باتری و برق بطور همزمان مشکلی به وجود میاره؟

afghantoday
26-07-2008, 12:24
درود
من یه جایی گیر افتادم که داره گریم میگیره! برقمون معمولاً روزی چند بار بدون برنامه میره؛ منم که لپتاپم روزی 14-15 ساعت روشنه به برق همش وصله.
میخواستم ببینم اگر وقتی باتریم شارژش 100% من بذارمش تو لپتاپ و وصلش کنم به برق که هر موقع برق رفت لپتاپ خاموش نشه آیا به باتری صدمه میزنه؟
یا مثلاً یه راهی هست که اگر باتری تو لپتاپ بود و لپتاپ به برق وصل باتری شارژ نشه؟ یعنی با هر مقدار شارژ همونجور بمونه تا وقتی که برق رفت باتری فعال بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سپاسگزارم

nw_nk
26-07-2008, 12:32
درود
من یه جایی گیر افتادم که داره گریم میگیره! برقمون معمولاً روزی چند بار بدون برنامه میره؛ منم که لپتاپم روزی 14-15 ساعت روشنه به برق همش وصله.
میخواستم ببینم اگر وقتی باتریم شارژش 100% من بذارمش تو لپتاپ و وصلش کنم به برق که هر موقع برق رفت لپتاپ خاموش نشه آیا به باتری صدمه میزنه؟
یا مثلاً یه راهی هست که اگر باتری تو لپتاپ بود و لپتاپ به برق وصل باتری شارژ نشه؟ یعنی با هر مقدار شارژ همونجور بمونه تا وقتی که برق رفت باتری فعال بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سپاسگزارم

سلام. اصلا استفاده همزمان از باتری و برق شهر در کار نیست. زمانی که به برق متصله از برق شهر استفاده میکنه و کاری با باتری نداره. فقط اگر باتری پر نباشه همزمان شارژ میشه. وقتی هم که برق قطع بشه از باتری استفاده میکنه. لازم نیست نگران باشید و همینجوری استفاده کنید.

REGISTERED USER
26-07-2008, 23:28
چقدر سخت میگیرید شما و از کاربرایی که چند ماهی هست لپ تاپ دارند این حرف بعیده !!! این جا خیلی توضیح دادیم ها :

.: محافظت از لپ تاپ / اقدامات بعد از خريد :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afghantoday
27-07-2008, 00:33
درود
ممنون از توضیحاتتون. پس مشکل نداره و من میذارم وقتی باتری پر بود تو لپتاپ باشه. فقط یه سوال کوجیکه دیگه که اگر بگین من کارم سریع راه میفته (چون اون تاچیک خوندنش یکم طول میکشید). باتری اگر لپتاپ خاموش باشه یا روشن و بزنیم به شارژ تفاوتی داره؟ الان خاموش که هست لپتاپ باتری رو شارژ میکنم. چون یه بار تو فروم خوندم که اگر لپتاپ خاموش باشه و بزنیم به شارژ راحتتره.
ممنون میشم به این سوال هم یه پاسخ بدین.
سپاسگزارم

REGISTERED USER
27-07-2008, 23:50
no problem ... no difference

golagha
03-09-2008, 11:34
به نظر می آد که هر شرکتی برای خودش دستورات خودش رو داره تا عمر باطری رو زیاد کنه ولی بیشتر این دستورات شبیه به هم هستن. به این یکی توجه کنین لطفا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد باتری و حفاظت از اون و کالیبره کردن اون در هر سه ماه لااقل یک بار

مطلب پایین هم در مورد آزمایش باطری هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید