PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دروبینی برای تهیه مدرک دادگاه

simorgh14
26-07-2008, 08:26
درود!

من یک دوربین فیلم برداری می خواهم بخرم که:

1-میکروفون حساسی داشته باشه، به این نحو که حتی از فاصله دور( مثلا طبقه دوم بشود صدای افراد درحیاط ضبط کرد)

2-فیلم برداری به صورت دید در شب و یا مادن قرمز ، به چه صورتی است؟آیا دوربینهای ویژه می خواهد؟

3-زوم مناسب داشته باشد

4-کار کردن با آن راحت باشد،از فرمتهای متداول پشتیبانی کند.

5-این دوربین علاوه بر مقاصد تفریحی، تا حدی کارآیی برای خبرنگاری و تهیه مدرک داشته باشد.

راستی جای دیدم که فرمتminidv یک ساعت طول می کشد، راه دیگری ندارد؟

ضمنا فیلم مدرک نیست ولی به عنوان اماره می تواند مورد استفاده قاضی قرار بگیرد.مثلا دو نفر شهادت میدهند، اگر شما فیلمی نشان دهید که خلاف شهادت آن دو باشد، آن وقت قاضی بر اساس علم خود تصمیم می گیرد.

لطفا دوستان نظرات و راهنماییهای تخصصی خودشان را بفرمایند تا استفاده کنیم
سپاسگزارم

mpeg
26-07-2008, 23:01
simorgh14 شما تو انجمن سایتهای دیگم این سوال رو مطرح کردی نمیدونم جواب گرفتی یا نه

فیلم برداری به صورت دید در شب و یا مادن قرمز ، به چه صورتی است؟آیا دوربینهای ویژه می خواهد؟ الان همه دوربین های فیلمبرداری این قابلیت رو دارند

زوم مناسب داشته باشد؟ بارهم الان دوربین های فیلمبرداری که تو بازار هست کم کم زوم 20 رو دارند پس مشکل یا زوم پیدا نمیکنی
در کل شما برای اینکه بتوی جواب بهتر بگیری بگو چقدر پول میخوای هزینه کنی ؟
راجب میروفون هم چیزی تو ذهنم نیست که بگم

شما برای اینکه بتوی جواب بهتر بگیری بگو چقدر پول میخوای هزینه کنی ؟

seymour
27-07-2008, 19:02
در مورد میکروفون ، اگه قرار باشه از میکروفون خود دوربین استفاده باشه خیلی جای مانور نداره ... هرچند توی تبلیغات سونی خوندم که یه قابلیت داره ظاهرا به نام " زوم صدا" ، که مثلا بیاد و صدای یه جای خاص رو بگیره ... ولی من خوش بین نیستم که خیلی قابلیت خاصی باشه ؛ نهایتا مثل همینه که مثلا " باید لبخند بزنی تا عکس بگیره " ! ...

simorgh14
28-07-2008, 09:01
درود!

مثلا اگر ضبط کننده صدایی که در این پست معرفی کردید بهش وصل کنیم مشکل میکروفون حل می شود؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن از پاسخهای شما سپاسگزاری میکنم

seymour
28-07-2008, 19:15
حالا اونکه میکروفون مخصوص همون کار بود ... اما بله ؛ طبیعتا شما هم اگه بخوای صدای بهتری داشته باشی می تونی میکروفون استفاده کنی ؛ خیلی از دوربین های فیلمبرداری هستن که mic in دارن ؛ یعنی می تونی میکروفون بهشون وصل کنی ... باید چک کنی که دوربین مورد نظرت این ویژگی رو داشته باشه ..

simorgh14
30-07-2008, 11:37
درود!

بهترین کیفیت فیلم برداری در شب مادون قرمز، متعلق به چه دوربینی بوده از دوربینهای که شما تا الان با هاشون کار کردید؟

seymour
30-07-2008, 13:34
والا دوستان شاید مدلهای بیشتری رو تجربه کرده باشن .. ولی سونی رو من یکی دو مدل ، چه از قدیم و چه جدید دیدم خوب بود ...

sastwhc
30-07-2008, 14:15
فکر نمیکنم جز سونی دید در شب دیگه ای در بازار دوربین های خانگی بشه پیدا کرد.منتهی اول یک بار یکیشو امتحان کن .تصویر دید در شب در حد تک رنگه و نه رنگی.خیلی با فیلم برداری معمولی فرق میکنه.
برای ضبط صدا از این فاصله دور علاوه بر میکروفن خاص احتیاج ده sound collector هم داری و هیچ راه دیگری هم ندارد بجز اینکه از میکروفن بیسیم در نزدیک شوژه استفاده کنی یعنی کاری که در سینما هم بهمین روش فیلم برداری میکنند