PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در باب محلی برای معرفی نرم افزار

resal
11-12-2005, 21:55
سلام
تاپیک معرفی نرم افزارو دیدم.کار خوبی بود ولی به نظر من از اول مشخص بود نمی گیره.از عهده یک تاپیک تو پی سی ورلد که چه عرض کنم،از عهده یک سایت مختص لینوکس هم خارج بود.به نظر من بهتره بجای اینکه خود نرم افزارهارو معرفی کنیم،بیاییم سایتها ولینکهای خوبی رو که در زمینه های مختلف مرتبط با لینوکس هستند معرفی کنیم.فکر نکنم هیچ کس این انتظارو از اینجا داشته باشه که اکثر مسایل و جوابهای مرتبط با لینوکس رو اینجا پیدا کنه واصلا هم منطقی نیست.اما میتونیم سایتهای مفید مرتبط با لینوکس رو معرفی کنیم.مثلا به جای معرفی نصب Xine یک سایتی رو که در مورد مسایل مدیای لینوکس بحث میکنه رو بذاریم.
میتونه ادامه همون تاپیک قبلی باشه اما به نظر من یک تاپیک جدید بهتره.(نظر مدیر انجمن ؟)

کویسشن: نظر شما چیه؟

resal
12-12-2005, 07:18
مثلا :
سایتی برای یافتن نرم افزارهای لینوکس: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فروم زوزه:یافتن جواب برای مشکلات زوزه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

koli
12-12-2005, 13:39
من هنوز هم معتقدم که ما به معرفی نرم افزارها، مشخصاً، نیاز داریم. مشکل اساسی کاربران در وهله ی نخست، مشکل ندانستن زبان انگلیسی است! ساخت یک لینکدونی و معرفی سایت های مفید خالی از فایده نیست اما کاربر فارسی زبان به آموزشهای پراتیک بزبان فارسی نیازمندتر است

resal
12-12-2005, 18:29
هر جور که نظرجمعه منم موافقم.نظر بقیه چیه؟

m a j r i x
12-12-2005, 22:41
یک جور دیگه هم میشه یعنی ما یک تاپیک بازکنیم فقط مختص همون یک برنامه باشه که از هر لحاظ کامل باشه نحو نصب چه مجوزی داره ( که حتما باید Gpl باشه ) معرفی سایتش لینک دانلود بعدش نحو کار کردن با اون برنامه
نظر بقیه هم مهمه

koli
13-12-2005, 02:10
یک جور دیگه هم میشه یعنی ما یک تاپیک بازکنیم فقط مختص همون یک برنامه باشه که از هر لحاظ کامل باشه نحو نصب چه مجوزی داره ( که حتما باید Gpl باشه ) معرفی سایتش لینک دانلود بعدش نحو کار کردن با اون برنامه
نظر بقیه هم مهمه

بسیار عالیست!!! به جای از این شاخه به اون شاخه پریدن و از هر خرمنی خوشه ای برداشتن، در یک موضوع کوچک به نتیجه ای مطلوب برسیم؛ بهتر و ایده آل است! :happy:
مختصات کار باید از پیش تعیین بشه. منظورم آنچه که باید درباره ی یک برنامه گفته بشه و تهیه بشه؛ هست

rootnt
13-12-2005, 13:16
سلام
تاپیک معرفی نرم افزارو دیدم.کار خوبی بود ولی به نظر من از اول مشخص بود نمی گیره.
سلام
rasel جان من با بعضی از صحبتهاتون موافقم و بعضی هم نه
اگر درست فهمیده باشم دوست بسیار عزیز من جناب koli از قصدشون از زدن اون تاپیک این بود که یه انجمن برای معرفی نرم افزار های لینوکس مانند انجمن نرم افزارها (برای ویندوز) که در سایت وجود داره باز بشه که این غیر ممکن به نظر میرسه (حداقل به این زودی ها نمیشه)

از عهده یک تاپیک تو پی سی ورلد که چه عرض کنم،از عهده یک سایت مختص لینوکس هم خارج بود.به نظر من بهتره بجای اینکه خود نرم افزارهارو معرفی کنیم،بیاییم سایتها ولینکهای خوبی رو که در زمینه های مختلف مرتبط با لینوکس هستند معرفی کنیم.فکر نکنم هیچ کس این انتظارو از اینجا داشته باشه که اکثر مسایل و جوابهای مرتبط با لینوکس رو اینجا پیدا کنه واصلا هم منطقی نیست.اما میتونیم سایتهای مفید مرتبط با لینوکس رو معرفی کنیم.مثلا به جای معرفی نصب Xine یک سایتی رو که در مورد مسایل مدیای لینوکس بحث میکنه رو بذاریم.
میتونه ادامه همون تاپیک قبلی باشه اما به نظر من یک تاپیک جدید بهتره.(نظر مدیر انجمن ؟)
چرا خودمون رو دست کم میگیریم ؟
rasel جان چرا نمیتونیم؟ چرا خودتو دست کم میگیری؟
درسته من تواناییشو ندارم و اطلاعات زیادی ندارم ولی به نظر من همین که بخوام خودش کافیه و میتونم برم یاد بگیرم
من تصمیم دارم با اجازه کولی جان و اگر ایشون اجازه بدهند اون تاپیک معرفی نرم افزار رو به صورت پر طرفدار به اول انجمن بچسبونم و عنوان تاپیک رو هم تغییر بدم و این تاپیک کار خودشو ادامه بده
این که لینک برای نرم افزارها داده بشه کار زیاد مهمی نیست و این کار رو موتورهای جستجو مثل هم انجام میدهند
البته اگر لینک داده بشه و در مورد لینک هم توضیح داده بشه خیلی خوبه و احتمالا بشه روش بحث کرد و پرورشش داد
ولی به نظر من معرفی نرم افزار همراه با توضیحات کامل برای اونها خیلی خوبه (مزایاش اینقدر زیاده که نمیشه گفت)و مخصوصا اگر این مجموعه نرم افزاری بزرگ بشه خیلی ارزش پیدا میکنه (شاید اونموقع یه انجمن براش در نظر بگیرند)
نظر دیگران چیه؟
لطفا همه سریع تر نظر بدن که خیلی مهمه
ممنون از همه
rasel جان از شما هم خیلی متشکرم

resal
13-12-2005, 15:09
هر جور که نظر جمعه.منم کمک میکنم.
اما منظور من در اصل یه چیز دیگه بود.احتمالا اکثر بچه های اینجا تجربه کردن که وقتی دنبال یک نرم افزار خوب میگردی(برای لینوکس) اول پیدا کردن اینکه واقعا چی کارت رو راه میندازه یک طرف قضیه است و بعد نصب اون بویژه اگر از سورس باشه یک طرف دیگه.اگر مال ویندوز بود معرفی نرم افزار خوب بود اما در مورد لینوکس یک کم مشکلتره و مشکل توزیع های مختلف هم یک مسآله دیگه است.
در کل من فکر میکنم کسی که میخواد تو ایران لینوکس یاد بگیره(جاییکه ویندوز بسیار راحت تر و البته مفت در دسترسه) باید هم علاقه داشته باشه هم حوصله هم یه خورده انگلیسی دونستن وهم یک چیزای اولیه از برنامه نویسی و سیستم عامل.یعنی فکر میکنم که باید مبتدی نباشه.
من فکر میکردم اکثر کسایی که اینجا میان یک حداقلهایی از لینوکس بلدند و لذا نیازی به بیان نحوه نصب ندارند[الان هم فکر میکنم چهار پنج تا کاربر ی که همیشه هستند حسابی واردند مثل ماجریکس و کولی ]واسه همین گفتم که معرفی لینک و اسم نرم افزارهای خوب ممکنه بیشتر به کار بیاد.،مثل کاری که تکنیک برتر میکنه.در مورد سرچ هم اگه واقعا اسم نرم افزارهای خوبو ندونی چون اینقدر لینکهای لینوکس زیاده گاهی خیلی طول میکشه به اون چی میخوای برسی.این مشکله که همهمون احتمالا باهاش برخورد کردیم...
به هر حال شما بر و بچ اینجا رو بهتر میشناسین.هر کار که تصمیم جمع شد کنین ، ما هم بتونیم کمک میکنیم.

koli
13-12-2005, 15:51
با سلام
تاپیک " راه اندازی بخش معرفی نرم افزارهای لینوکس..." و این یکی، تجربیاتی بودند که در نهایت ما رو به سمت هدفی ایده آل رهنمون شدند...
در همانجا نوشتم:

نخستین پیشنهاد:
در معرفی نرم افزارها - سوای بحث اجمالی کاربرد آن - اشاره به license نرم افزار و نیز مشابه ویندوزی آن، همراهی مقاله ای هرچند کوتاه، - که هم اکنون نیز تعدادی از آنها به همت دوستان فراهم آمده است - ضرور به نظر میرسد. کاری که در حال حاضر، هر از گاهی درباره ی برخی نرم افزارهای معرفی شده در سایت، صورت میپذیرد.
اگر موافق باشید، در معرفی هر نرم افزار، اگر نسخه ویندوزی آن نیز تهیه شده است، لینک آن را نیز برای کاربران ویندوز قرار دهیم.
اما پیشنهاد m a j r i x اگر چه بلند پروازانه بنظر میرسد و کار و کوش فراوان میطلبد اما دقیقاً به همین دلائل هیجان انگیزتر و مطلوبتر است:

...فقط مختص همون یک برنامه باشه که از هر لحاظ کامل باشه نحو نصب چه مجوزی داره ( که حتما باید Gpl باشه) معرفی سایتش لینک دانلود بعدش نحو کار کردن با اون برنامه
نخست به یک جمع‌بندی از آنچه که درباره ی هر نرم افزار باید نوشته و ارائه شود، برسیم. هر یک از کاربران که مایل به همکاری در این زمینه باشند، می‌بایست بر اساس آن چارچوب به تهیه مقاله بپردازند. قوانین ارسال مطالب در این بخش تعیین و مدون شود. بهتر این است که از هم اینک پیشنهادات‌مان را در خصوص شرایط و نکاتی که هر مقاله می‌باید حائز آن گردد؛ بنویسیم.
تنها نوشتن یک مقاله مهم نیست! به چگونه نوشتن آن نیز اهمیت داده و نظارت داشته باشیم! این نصایح Eric Steven Raymond را بیاد بیاوریم که گفته:

ياد بگيريد که زبان مادری خودتان را به خوبی بنويسيد. گرچه اين پندار خمومی که هکرها نويسندگان خوبی نيستند، وجود دارداما تعداد زيادی از هکرها (شامل تمام هکرهای ماهری که من می‌شناسم) نويسندگان بسيار توانايی هستند.

هرگز نوشته‌های پر از غلط املائی و با دستور زبان غلط را پست يا ميل نکنيد.
پس میتوان از یکی از کاربران داوطلب که در زمینه تصحیح و ویرایش متن و نکات نگارش و دستوری تبحر دارد؛ به عنوان ناظر و ویراشگر کمک گرفت. بروز اشکالات املائی و دستوری بشدت در نت مرسوم و معمول شده؛ گویی نگارنده میخواهد بگوید: "من دارم به شما یاد میدهم! پس هر جور که دوست دارم می‌نویسم و شما هم ناچارید همان را بپذیرید!"
هر مقاله پیش از ورود به تاپیک مورد نظر می‌بایست توسط کاربرانی که بر موضوع تسلط دارند مطالعه و در صورت لزوم ایرادات به نوسنده منتقل شده، تا رفع شود.
در هر زمینه ای به نتیجه‌ای کیفی بیاندیشیم! کمیت را به هیچ وجه مدنظر قرار ندهیم مگر آنکه آنروی سکه از کیفیت مطلوب برخوردار باشد. تعداد پست‌ها ملاک موفقیت ما نخواهد بود.
اگر کسانی هستند که مایل به همکاری‌اند اما به منابع خوب دسترسی ندارند، پس ضروری بنظر می‌رسد که این منابع توسط دیگران در دسترس باقی قرار گیرد.
==============
من همیشه همین قدر هر کاری را جدی می‌گیرم؛ امیدوارم که در حوصله بگنجد...
رویایم این است که نه بر مبنای گوشه ای از انجمن های [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؛ بلکه بر اساس کار گروهی به هم بپیوندیم و نتیجه ی کار -هر چند کوچکمان- همانی باشد که باعث و مولد توزیع های عظیمی همچون دبیان شده است و آن چیزی نیست مگر کار گروهی و مشترک.
==============
rootnt بسیار معزز؛ هر تصمیمی که شما بگیرید مرا نیز هم رای خود بدانید. اما نظرم این است که اگر چنین عنوانی و رویایی بوقوع پیوست، گام های نخست‌مان در "راه اندازی بخش معرفی نرم افزارها" را در گوشه‌ای از همانجا به نمایش بگذاریم....
دوست دارم این ایده همچون رود خروشان و دائماً زنده‌ای در میان انجمن‌ها باشد؛ و نه همچو قطره ای در میان مانداب‌ها... :)

koli
13-12-2005, 16:58
....
در کل من فکر میکنم کسی که میخواد تو ایران لینوکس یاد بگیره(جاییکه ویندوز بسیار راحت تر و البته مفت در دسترسه) باید هم علاقه داشته باشه هم حوصله هم یه خورده انگلیسی دونستن وهم یک چیزای اولیه از برنامه نویسی و سیستم عامل.یعنی فکر میکنم که باید مبتدی نباشه.
من فکر میکردم اکثر کسایی که اینجا میان یک حداقلهایی از لینوکس بلدند و لذا نیازی به بیان نحوه نصب ندارند[الان هم فکر میکنم چهار پنج تا کاربر ی که همیشه هستند حسابی واردند مثل ماجریکس و کولی ]واسه همین گفتم که معرفی لینک و اسم نرم افزارهای خوب ممکنه بیشتر به کار بیاد.،مثل کاری که تکنیک برتر میکنه.در مورد سرچ هم اگه واقعا اسم نرم افزارهای خوبو ندونی چون اینقدر لینکهای لینوکس زیاده گاهی خیلی طول میکشه به اون چی میخوای برسی.این مشکله که همهمون احتمالا باهاش برخورد کردیم...
نکنه نخست نظراتتان تلویحاً اشاره به این دارد که لینوکس بدرد کاربر عام نمی‌خورد و مبتدی‌ها و یا کلاً کسانی که از کامپیوتر انتظاری جز کاربری عمومی ندارند، بهتر است سراغ این سیستم عامل نیایند. به گمان من، اگر هم چنین باشد قصور در زمینه‌ی تهیه‌ی مستندات فارسی است و نه دشواری کار با لینوکس! شاید تا پبش از ظهور توزیع‌هایی همچو Suse گفته‌ی شما مصداق داشت؛ اما در حال حاضر؛ بنظر درست نمی‌رسد.
==========
من جزء همان دسته ی کاربران عام هستم دوست عزیز و بهیچوجه-فروتنی هم در کار نیست!!- با m a j r i x قابل قیاس نیستم!! اشتیاقم درباره‌ی راه اندازی چنین تاپیک‌هایی نیز بر اساس احساس نیاز شخصی بوده و هنوز هم هست.
==========
در زمینه‌ی معرفی لینک و اسم نرم افزارهای خوب نیز شاید بهتر باشد که به موازات دیگر کوشش‌ها، به فکر راه اندازی تاپیکی با عنوان در خواست نرم افزار، باشیم. همانند همانی که در فهرست انجمن‌هاست.
:)

resal
13-12-2005, 19:12
البته اندک تجربه من ماحصل کار دو ساله با فدورا و SuSE است...بیخیال...
شروع کنید، اگه تونستیم یک گوشه رو ما میگیریم.

[ماجریکس SuSe10 هم OSS بود ]

koli
13-12-2005, 20:54
با سلام، خصوصاً به دوست عزیز بسیار resal
اینطور به نظر می رسد که اظهار نظراتم موجب تکدر خاطر شریفتان شده و دلخورید!؟! آخر چرا؟؟ اگر مرا به عنوان کاربر حرفه ای معرفی کردید و خلافش را نوشتم، صرفاً جهت معرفی بیشتر خودم بود و لاغیر. شاهد این واقعیت هم سوالاتم در تکنوتاکس و نیز این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .
اگر هم به m a j r i x اظهار ارادت کردم نیز دلیلی جز پست هایش، چه در اینجا و چه در تکنوتاکس؛ ندارد. وگرنه هنوز افتخار دیدار حضوریش دست نداده...
دمغ نباش برادر:
با تو یک شب بنشینیم و شرابی بخوریم
آتش آلود و جگر سوخته آبی بخوریم...
خب؟ :)

m a j r i x
13-12-2005, 22:43
سلام
۱- چه عجب بالاخره ماها یه تکونی خوردیم
۲- فکر میکنم حرفهای که باید زده میشد نوشتیم به مقداری عملگرایی لازم داریم
۳- از این به بعد ما معرفی ( مخصوص همان ) نرم افزار خواهیم داشت که دارای شرایط زیر باشه
الف - معرفی برنامه - عملکردش - متنی یا گرافیکی
ب - معرفی سایر برنامه مشابه به این برنامه - درصد کارایی ( حداقل دارای بازده ای خوبی باشه )
ج - معرفی سایت - لینک دانلود ( source code - debian based - rpm based ) حقوق مولفش چه مجوزی داره
د - تمامی موارد طی یک پیغام خصوصی به مدیر انجمن ( rootnt ) ارسال بشه تا تصحیحات لازمه روی تاپیک انجام بشه و به نام شخص ارسال کننده نمایش داده بشه
نظر شما عزیزان چیه ؟
مخالف یا موافق ؟

resal
14-12-2005, 01:00
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ohno: :ohno:

koli
15-12-2005, 02:36
بنظرم خوب است. نقاط ضعف و کاستی ها با آزمون و خطا و در عمل اصلاح خواهند شد.
فقط از شدت استقبالی که شده کمی هیجان زده‌ام! ;-)
نخستین پیشنهاد دهنده‌ی عزیز، resal نظر شما چیست؟ (معنی این صورتک‌ها رو نفهمیدم)

ebilove
15-12-2005, 02:54
سلام
ببخشيد ما بين صحبت هاي اساتيد لينوكس وارد ميشيم
وپست ميديم.

دوستان يك جورايي واسه ما كه تازه وارد لينوكس شديم
و به تايپيك لينوكس سر ميزنيم واقعا انتقاد درست كه نيست بي ادبانه هم هست
ولي.....

اخه نگاه كنيد خيلي از راهنمايي هاي شما در اينجا
وصحبتاتون محدوده توي تايپيك معرفي نرمافزاراي ين
هم واسه منه مبتدي كه دور از جونتون خنگ هم هستم
سخته كه با معرفي كوتاه و توضيح محدود به جايي برسم
خودمم ميدونم كه ياد دادن از ياد گرفتن خيلي سختتره اما
با تلاشه مستمر امثال خنگايي مثل منم ميتونن به يك جاهايي برسن

عاجزانه خواه ميكنم كه كار خودتون رو براي هر چه بهتر شدن
درك لينوكسي بچه هاي فروم اغاز كنيد

ارزومند ارزوهايتان

m a j r i x
16-12-2005, 00:56
یه دقیقه وایسا تند نرو بذار ماهم سوار بشیم
چرا خودتو دست کم میگیری میدونی علت چیه؟ فرهنگ شفاهی ماها مثل ادبیات نوشتاری نیست بخاطر همینه بیشتر حرف میزنیم تلویزیون نگاه میکنیم اما دریغ از مطالعه کتاب یا نشریه حرف میزنیم مثل بلبل مینویسیم مثل لاک پشت :biggrin:
خود شما ebilove مگر توی نصب زوزه مشکل نداشتی ؟ !
مگر با نوشتن تاپیک و جواب بقیه حل نشد ؟ !
آیا بعد از اون سوال کردی به اینجا سر زدی ؟ !
اگر مشغله کاری کمتری داشتم نمی ذاشتم جواب یه تاپیک از ۲ ساعت بیشتر طول بکشه
اگر بازهم کم و کاستی وجود داره همه باید بهم دیگه کمک کنیم بخدا منم چیزی اگه ندونم به مشکلی بربخورم میپرسم
امیدوارم کسی از نوشتم دلخور نشه ;) :)

koli
16-12-2005, 02:17
حذف شد

ebilove
16-12-2005, 02:41
یه دقیقه وایسا تند نرو بذار ماهم سوار بشیم
چرا خودتو دست کم میگیری میدونی علت چیه؟ فرهنگ شفاهی ماها مثل ادبیات نوشتاری نیست بخاطر همینه بیشتر حرف میزنیم تلویزیون نگاه میکنیم اما دریغ از مطالعه کتاب یا نشریه حرف میزنیم مثل بلبل مینویسیم مثل لاک پشت :biggrin:
خود شما ebilove مگر توی نصب زوزه مشکل نداشتی ؟ !
مگر با نوشتن تاپیک و جواب بقیه حل نشد ؟ !
آیا بعد از اون سوال کردی به اینجا سر زدی ؟ !
اگر مشغله کاری کمتری داشتم نمی ذاشتم جواب یه تاپیک از ۲ ساعت بیشتر طول بکشه
اگر بازهم کم و کاستی وجود داره همه باید بهم دیگه کمک کنیم بخدا منم چیزی اگه ندونم به مشکلی بربخورم میپرسم
امیدوارم کسی از نوشتم دلخور نشه ;) :)

سلام
عزيز من خودمو دست كم نميگيرم
ولي به اين نكته نوشته هاي من دقت نكردي
كه من قصدم اشاره به بي نظمي خاصي كه در مجموعه انجمن لينوكس بود داشتم
و تلاش براي رسيديدگي به اون
كه البته با مدير شدن روتنت فكر كنم قضيه اش حل بشه

ضمنا من هم هميشه به انجمن لينوكس سرميزنم
اما كمكي ازم برنمياد كه بخوام الكي پست بدم
اخه اگه خوب نگاه كني توي انجمن نرمافزار وين خيلي
راهنمايي هاي اشتباه از طرف بعضي دوستان صورت ميگيره
كه من ميبينم
و به همين دليل دوست ندارم در ضمينه اي كه تخصص ندارم
نظر بدم
اميدوارم اين انجمن پوييايي خودشو بدست بياره
بازم ممنون از زحمات شما

rootnt
23-12-2005, 12:54
سلام دوستان
در ابتدا از همه معذرت می خوام که مدتی نبودم و موجب وقفه در خدمتگذاری به دوستان شد
می بینم که بحث رها شد و فقط به جز خودم ۳ نفر دیگر از دوستان در این بحث شرکت کردند (از ebilove عزیز هم تشکر میکنم) انتظار بیشتر می رفت.

rootnt بسیار معزز؛ هر تصمیمی که شما بگیرید مرا نیز هم رای خود بدانید. اما نظرم این است که اگر چنین عنوانی و رویایی بوقوع پیوست، گام های نخست‌مان در "راه اندازی بخش معرفی نرم افزارها" را در گوشه‌ای از همانجا به نمایش بگذاریم...
ببینید دوستان
هدف و اصل فعالیت سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معرفی نرم افزار هست.(به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید!)
تعداد زیادی از کاربران اینترنت در صحبت اول و در نگاه اول سایت p30world رو به عنوان یک سایت معرفی نرم افزار می شنا سند.
پس بدانید اگر ما این کار (معرفی نرم افزارهای لینوکس) رو بصورت جدی ادامه بدیم موازی با اهداف و فعالیتهای سایت پیش می ریم و امکان موفقیت بیشتر میشه تا جایی که بتونیم به رویای شما ؛ و من ؛ نزدیک بشیم
من سعی دارم که در ابتدا از مدیران حداقل زیر مجموعه ای برای معرفی نرم اقزارهای لینوکس درخواست کنم و سپس ...
ولی این تحقق پیدا نمی کنه مگر با همکاری ما و رونق گرفتن همین یک تاپیک کوچک (چون میدونم که این عنوان پتانسیل لازم رو داره)

۲- فکر میکنم حرفهای که باید زده میشد نوشتیم به مقداری عملگرایی لازم داریم
۳- از این به بعد ما معرفی ( مخصوص همان ) نرم افزار خواهیم داشت که دارای شرایط زیر باشه
الف - معرفی برنامه - عملکردش - متنی یا گرافیکی
ب - معرفی سایر برنامه مشابه به این برنامه - درصد کارایی ( حداقل دارای بازده ای خوبی باشه )
ج - معرفی سایت - لینک دانلود ( source code - debian based - rpm based ) حقوق مولفش چه مجوزی داره
د - تمامی موارد طی یک پیغام خصوصی به مدیر انجمن ( rootnt ) ارسال بشه تا تصحیحات لازمه روی تاپیک انجام بشه و به نام شخص ارسال کننده نمایش داده بشه
خیلی خوبه
ولی ما در اینجا احتیاج به کمیت داشتیم
انشاالله در هفته بعد و بعد از ملاقات با یکی از دوستان و به دست آوردن کمی اوقات فراقت عملگرایی انجام میشه

koli
24-12-2005, 13:01
از m a j r i x و resal میپرسم: آیا مقاله‌ای در دست کار دارید یا خیر؟